Figuren van den Volkenbond. - Het nieuwste portret van Kemal. - Boksers en vliegers. BUITENLAND BINNENLAND. Onschuldig veroordeeld Tweede Blad - 29 September 3922 GEM. BUÏTISfL. Bimemm De crisis in het Oosten: Het verloop der Grisksche revolutie; de Kroonprins heeft de kroon aanvaard; het lot van Konstanfijn; de monstraties ten gunste van Ver.izelos. De Turken rukken in de neu trale zone op. Het antwoord van Kemal. Onder de Telegrammen: De spanning te Londen niet verminderd, driemaal Kabinetsraad. De Engelsche regeering bereid Tsjanak te ontruimen. De Kemalisten zetten hun opmarsch voort. Kemal con fereert met Franklin Bouillon en treedt daarna in de Nationale Ver gadering te Angora op. Athene in handen der revolutionairen. Tegen gedwongen arbitrage in arbeidsgeschillen. Vorstelijke verloving gebroken. Reusachtige scholen naring aan de Deensche kust. Een auto-ongeluk. UIT DE VOORGESCHIEDENIS DER KABINETSFORMATIE. EINNB1LANDSCH NIEUWS. De nieuwe Tweede Kamerleden. De Rijkswoningraad. De Nederlanders in Smyrna. Geen broodprijsverlaging te Amsterdam. Het verbod van Faust en Nathan. Gratificatie wegens langdurigen trouwen dienst FEUILLETON „Neen, neen, ik zou 't niet prettig vinden, als u dat deedt. Blijf bij Lu- cien. Morgen verlaat hij Parijs. U moet hem geen enkel oogenblik van uwe tegenwoordigheid berooven. Goe de reis, mijnbeer Labroue, tot weer ziens, Lucie De dochter van den millionnair verliet daarop snel de kamer en liet Lucie sprakeloos van verbazing ach ter. Zij was geplaatst voor een raadsel, waarvan zij de oplossing vergeefs zocht. Lucien zelf had diep medelijden met het jonge meisje, dat om zijnent wille zooveel leed. „Maar wat gebeurt er toch vroeg Lucie, ten prooi aan een gewel dige aandoening. „Hoe komt 't, dat juffrouw Harmant, toen ze ons beiden Dij elkaar zag, zoo eensklaps van ge zicht en wijze van doen is veranderd Waarom werd zij, die altijd zoo zacht en zoo welwillend voor mij is, plotse ling zoo koel. En waarom was zij zoo /ppoedig verdwenen, terwijl het hare bedoeling was, geruimen tijd te blij ven praten." „Ik begrijp er werkelijk niets van, kind antwoordde de jonge man, die geen onrust bij Lucie wilde te weeg brengen, door haar in kennis te stellen met de voorstellen van mijnheer Har- mant. „Juffrouw Mary is ziekelijk, weet je, ging hij voort. Ik vermoed dat haar dat trappen klimmen te zeer vermoeid heeft. Dat, en dat alleen is de verklaring vanfihaar houding, die ons beiden zoo vreemd toeschijnt." „Zij doet beslist heel vreemd zeide Lucie. „Dat geef ik toe, liefste," antwoord de Lucien. „Maar wat gaan ons nu eigenlijk de grillen aan van een arm kind, arm ondanks hare millioenen. Ik hoop niet dat haar bezoek onzen Zondag zal bederven Wil je mis schien wat gaan wandelen „Ik wil wel," antwoordde Lucie, „maar op voorwaarde, dat we thuis zijn, als moeder Lise komt, dat is tusschen vijf en zes uur." „Dan zijn we weer terug, lieveling. Wij maken een wandeling en gaan dan dadelijk weer naar huis. Ovide was naar zijn koetsier terug gegaan. „Onnoodig hier te blijven slenteren" zeide hij bij zichzelf. Ik weet nu, wat ik wilde weten. Maar het is absoluut noodzakelijk, dat ik eens een ernstig woordje wissel met mijn vroegeren patroon. Er zit iets vreemds in het bezoek van Mary aan de naaister. Lucien Labroue weigert met Mary te trouwen en Mary komt bij de juf frouw, waar Lucien is. Wat beteekent dat Voor mij is dat een raadsel achtige geschiedenis. Misschien dat mijn dierbare neef licht weet te bren gen in dezejvoor mij zoo duistere zaak. Nadat Mary Harmant de deur van Lucie's kamer had gesloten, stond zij even stil, wischte haar voorhoofd af en worstelende tegen een lichamelijke en geestelijke onmacht, die zich van haar meester dreigde te maken, ging zij de trap af, steeg in haar rijtuig en zeide tot den koetsier „Naar het hotel Thuis komende, ging zij regelrecht naar haar vader. Paul Harmant, voor zijn bureau gezeten, maakte nog steeds becijferingen op groote vellen papier. Hij keek op. Toen hij het bleeke gezicht zijner dochter zag, haar wilde trekken en roode oogen, werd hij bevangen door angst. Vol schrik stond hij op en ging op Mary toe „Kindmijn dierbaar kind!" ving hij aan. Mary gaf hem den tijd niet, uit te praten. „U hebt me bedrogen!" zeide zij. „U hebt me belogen Lucien houdt niet van me Hij bemint een andere. hij zal een andere trouwen! De millionnair begon te beven. „Mary, lieveling," riep hij uit, „waarom zeg je dat Als ik die liefde voor je heb willen verborgen houden, is dat, omdat ik besloten heb haar met alle mogelijke middelen te doo- den en wat ik wil, dat gebeurt ook. V/ie heeft je dat geheim in de ooren gefluisterd, dat je niet hadt mogen weten „Wie 't mij verteld heeft Degene, die hij bemintZij is trotsch op haar liefde Zij schreeuwt haar geluk van de daken en hij, die deze woorden hoorde, heeft ze niet tegengesproken. Gelooft u nu, dat ik heel goed op de hoogte ben Meent u, dat u mij nog verder misleiden kunt „Je hebt hem dus gezien vroeg de valsche Paul Harmant,jzijn dochter bij de handen nemend. „Hij was bij haar..'., bij zijn ver loofdebeiden waren gelukkig.. en ik meende dat het zien van hun geluk mij zou dooden. Zij zijn dol op elkaar.... ze zullen spoedig trou wen „Neen, kind, geloof dat niet. Hij kan niet van dat meisje houden, hij zal niet met haar trouwen." Het jonge meisje barstte in snikken uit. „Waarom hebt u mij belogen stamelde zij. „Waarom blijft u lie gen Uw leugens hebben veel kwaad gesticht. U hebt daardoor bij mij ver wachtingen gewekt, die niets dan illu sies waren. Dat is de nuchtere en harde werkelijkheid en die werkelijk heid zal de oorzaak van mijn dood worden." Jacques Garaud luisterde met ont zetting naar deze woorden. Het was hem, of hij gek zou worden. „Mary," riep hij uit, „mijn dierbaar kind, mijn eenig geluk en eenige vreug de in dit leven, ik smeek je, wees kalm. Drijf me niet tot wanhoop. Luister ,naar mij. Als ik je belogen heb, is dat, omdat ik niet de kracht had, je te zien lijden, je te zien weenen." „Wist u, dat hij iemand beminde „Hij had het mij gezegd en ik had hem duidelijk gemaakt, dat je hart je naar hem dreef. Ik maakte een vergelijking tusschen jou en het kind zonder geld, waarmede hij wilde trouwen. Ik heb hem een toekomst voorgetooverd, zóó mooi, dat hij er nooit zoo een zou hebben kunnen droomen. Ik had hem gesmeekt na te denken. Ik hoopte, ik hoop nog hem te overtuigen, hem te beletten zijn leven te grabbel te gooien en ik ver trouw er in te zullen slagen, hem aan je voeten te brengen, bereid je te beminnen en je het geluk te brengen." „Het geluk," herhaalde het meisje met bitterheid. „Dat bestaat niet meer voor mij." „Als ik je zweer bij de nagedachtenis van je moeder, dat je de vrouw van Lucien zult worden, zou je het dan gelooven „Neen.." antwoordde zij. „U hebt me één keer bedrogen.. Ik heb geen vertrouwen meer in u.." keuter verneemt, dat de Grieksche Kroonprins George de kroon heelt aanvaard. Voorts wordt uit Athene gemeld, dat Koning Konstantijn gevan gen genomen b. Bij de onlusten zou een minister zijn gedood. Omtrent het verloop der revolutie Wordt uit Athene gemeld: Vöór het ge dwongen vertrek van den Griekschen kruiser „Averof" uit K'onslanlinopel sloten de officieren en manschappen zich bij de partij van den militairen opstand aan. Zij weigerden den Griekschen admiraal Ipilis en den hoogen commissaris aan boord toe te laten. Demonstraties ten gunste van Venizelos in Athene. Meer dan vijftig duizend personen mani- festeeren in de stad met portretlen van Venizelos. Zij eischlen diens terugkeer. Voor de Britsche en Fransche legaties hadden demonstraties ten gunste van En teland en Frankrijk plaats. Venizelos en Konstantijn. Aan de Fransche bladen wordt uit Athene gemeld, dat de jongste kabinets zittingen een bewogen karakter droegen. De ministers werden het er ten slotte over eens om door bemiddeling van Hariiaos, een van Venizelos' vertrouwden, aan Veni zelos te laten vragen Griekenland op de e.s. conferentie te vertegenwoordigen. Hari iaos antwoordde dat hij zich hiermede niet kon belasten, daar hij overtuigd is dat Venizelos nimmer zou aanvaarden Grie kenland te vertegenwoordigen zonder de volle bestunrsverantwoordelijkheid te be zitten. Dit antwoord bracht de quaestie van Konsfantijn's aftreden op den voorgrond. Het lot van Konstantijn. Koning Konstantijn zou volgens de i,Evening Standard" reeds geruimen tijd geleden het plan hebben gehad opnieuw ef te treden. Toen het débacie van het Grieksche leger in Klein-Azië voltrokken was, maakte hij reeds plannen voor een mogelijk vertrek. Daar hij voor de tweede maal in Zwitserland niet welkom was, werden er regelingen getroffen voor een onderdak in Roemenië. Koning Ferdinand zou een chalet te zijner beschikking heb ben gesteld. Van andere zijde verluidt, naar men weet, dat Konstantijn de wijk naar de Ver. Staten zal nemen. Omtrent het verdere verloop der Oos- tersche crisis komen geen gunstige berich ten. Reuter meldt, dat de Turken in de neutrale zone oprukken Turksche cavalerie uit Erenkeuy rukt met versterkingen in Noordelijke richting op naar Asmalitepe, blijkbaar teneinde den Britschen vooruitgeschoven post van Kenez af te snijden. Een Britsche colonne, gesteund door geschut, is uit Tsjanak ver- trokken teneinde deze bedreiging af te Wenden. Volgens een bericht van de „Corrière della Sera" uit Smyrna hebben de Turken thans een zeer strenge pascontróie op 1 alle aankomende en vertrekkende buiten landsche schepen ingesteld. Het gros van het Turksche leger, ter sterkte van 70.000 man, marcheert in drie colonnes in noor delijke richting op. Kemal Pasja bereidt zelf dezen opmarsch voor. Hij verzocht een deputatie, die hem kwam bezoeken, hem verder naar het Noorden, dus in de richting van Konstari- tinopel, op te zoeken. De vertegenwoordiger van de regeering van Angora te Rome verklaarde aan ver tegenwoordigers van de pers, dat de Turken zelt de neutraliteit der zeeengten wenschen, doch tegelijkertijd het bezit van Konstantinopel, daar de nationalisten geen Turkije onder Engelsche kanonnen wenschen. De Volkenbond schijnt geen voldoende waarborg, daar hij al te zeer onder Engelschen invloed staat. Turkije als zoodanig wijst elke buitenlandsche controle van de hand. Angora staat er op, dat de onarhankelijkheid van Turkije geen diplomatieke formule wordt. Het antwoord van Kemal Pasja inzake eerbiediging der neutrale zone. Generaal Harington, de geallieerde op perbevelhebber in het Naburige Oosten, heeft aan Kemal Pasja geantwoord, dat hij hem dank zegt voor de verklaring, dat hij de neutraliteit der zeeëngten zal eer biedigen en incidenten wenscht te vermij den. In het antwoord van Harington wordt er verder op gewezen, dat de vernielingen, waarvan Kemal gewaagde, werden aange richt uit militaire noodzaak. Harington verklaart, dat er geen schot werd gelost uit gramschap tegen de Turken en dat ook niet zal geschieden behalve op zijn bevel. Ten slotte verklaart Harington zich bereid, Kemal te ontmoeten op iedere ge schikte plaats ten einde een overeenkomst te bespreken. Versterking der Amerikaan - sche vloot in het Naburige Oosten, Naar uit Washington gemeld wordt, zijn op verzoek van admiraal Bristol 12 torpedojagers uit Norfolk naar Konstan tinopel op weg gegaan met levensmidde len en ter bescherming der Amerikaan- sche belangen. De ontruiming van Klein- Azië door Grieken en Ar meniërs. De Britsche regeering doet moeite om den datum van 30 September, waarop Grieken en Armeniërs Klein-Azië moeten ontruimd hebben tot een lateren datum uit te stellen, daar het duidelijk is, dat de hulpeiooze christen-bevolking onmoge lijk voor het einde der maand vertrokken kan zijn. De vlucht uit Konstantino pel, De corespondent van de „Daily Chro nicle" te Konstantinopel meldt, dat de vlucht van menschen uit de stad de too- neelen van den Balkanoorlog van 1912 overtreft. De maatregelen voor repatriee- ring, door de Britten genomen, hebben invloed gehad op andere buitenlandsche inwoners, die allen trachten de stad te verlaten. De kantoren der stoomschepen en de consulaten worden belegerd door drommen. Over het verloop der Iersche kwestie wordt de instelling van militaire recht banken in den Ierschen Vrij staat gemeld. Een bericht uit Dublin luidt: Ten einde de orde te herstellen mach tigde de voorloopige regeering de militai re autoriteiten, militaire rechtbanken in te stellen, welke het recht hebben doodvon nissen uit te spreken over personen, die zich nan verschillende misdaden hebben schuldig gemaakt, zooals aanvallen op na tionalistische troepen en brandstichting. Het Dail en de koning. In het voorloopige parlement van den Vrijstaat heeft de minirTr van binnen- landsche zaken O'Higgins de aanneming bepleit van art. 12 van de grondwet, het welk bepaalt, dat er een wetgevend li chaam wordt geschapen onder den naam van parlement van den Vrijstaat (Oireach- tas). Het zal beslaan uit den Koning en twee Huizen, de Kamer van Afgevaardig den ("Dail Eireann) en de Senaat (Seanad Eireann), Dit parlement is bekleed met de bevoegdheid wetten te maken, alsmede voor den vrede, de orde en een goede re geering van den Ierschen vrijstaat (Saor- stat Eireann) te zorgen. De heer O'Higgins deelde mee. dat er een amendement was ingediend door Ga- van Duffv (den oud-minister van buiten landsche zaken van den Vrijstaat) dat fei tetijk neerkwam op een nituoodiging aan het Huis om een republiek uit te roepen. Het voorste! was den koning uit het arti kel weg te laten, maar het ministerie was van meening. dat dit op grond der voor waarden van het verdrag ónmogei'ik was, Wij stellen voor, zoo vervolgde O'Higgins, den koning te aanvaarden omdat wij een mandaat van het volk hebben, 't verdrag te aanvaarden, en wij niet in staat zï.in ge weest in het verleden de meaning te hand haven, dat binnen hef kader van het ver drag en grondwt kon worden opgesteld die den koning er buiten liet. Niet wegens eenige persoonlijke voorkeur of een inge wortelde overtuiging tegen hef republika- nisme, of persoonlijke vrees ten aanzien der gevolgen voor onszelven, maar alleen omdat wij onze verantwoordelijkheid te genover het Iersche volk ernstig opvatten en geen hooge verwachtingen hebben dat dit volk iets beters zou kunnen krijgen, komen wij op voor deze grondwet en voor zekere essen tieele bepalingen er van, die niet bijzonder aangenaam zijn voor ons zeiven persoonlijk. Het amendement-Dnffy werd met 43 te gen 16 stemmen verworpen. Sir Henry Barwell, de premier van Zuid- Australië, heeft dezer dagen onder luidruch tige protesten van de zijde der arbeiders teden, de tweede lezing voorgesteld van het wetsonwerp inzake arbeidsgeschillen, waar door in Australië een beweging wordt inge luid in de richting van afschaffing der ge dwongen arbitrage in arbeidsgeschillen. De premier zeide, naar de „Times"-corres- pondent te Adelaide meldit, dat het huidi ge stelsel de voornaamste oorzaak was van den industrieeten chaos, waarin Australië geraalkte en betoogde, dat het arbitragehof van den statenbond Australië ten doode ge doemd was en dat de aanneming van het aanhangige ontwerp dat einde zou ver haasten. Australië, zoo zeide hij verder, is het land van de slakingen; er zijn er, in verhouding tot de bevolking, meer dan in eenig ander deel van de wereld. Het hui dige organisme was volgens hem lastig, oneconomisch, langzaam en kostbaar en het schiep stakingen en den bitbersten klas senhaat. Dwang, aldus sir Henry Barweii, is geheel en al ten nadeele van de werkge vers en de arbeiderspartij bepleitte vol gens hem de handhaving van het stelsel, omdat haar oogmerk sociaal geweld was. In hel ontwerp wordt voorgesteld het arbitragehof te vervangen door een stelsel van vrijwillige verzoening. De bewering, zoo vaak geuit, dat de straffen ingevolge de arbitragewetten opgelegd, niet konden wor den ten uitvoer gelegd tegenover duizenden vakvereenigtingsleden omdat er geen vol doende plaats was in de gevangenissen, was volgens den premier volkomen juist. Namens de arbeiderspartij verklaarde de leider Gunm, dat de aanneming der wet zeer ernstige gevolgen zou hebben, in de eer ste ptlaats een industrieele chaos en ver volgens een zich nauwer defensief aaneen sluiten der vakbeweging. Namens het Deensche hof wordt aan het Rilzauberau medegedeeld, dat kroonprins FrederPk van Denemarken en prinses Olga van Griekenland (een nicht van koning Konstantijn) zijn overeengekomen hun ver loving te verbreken. Uit Jutland wordt aan het „Bert. Tag." gemeld, dat op de kust reusachtige scholen haring zijn verschenen, die zich in zuide lijke richting bewegen. Bij Bavjars kwamen zij in zulke massa's bij het strand, dat zij met schoppen in de vissdbersvaartuigen konden worden geschept. Wolff meldt dat een auto met toeristen bij den terugtocht uit Tri ent op de brug bij Feltre in het Cismonymeer is gestort. Zeven personen werden gedood. Van de 26" gewonden stierven er vier hij het vervoer naar het ziekenhuis. Tengevolge van de voortdurende hooger wordende huren van telefonen heb ben a He doktoren in de Thuringsche stad Kahla met 1 Oct. hun abonnememt opge- zegd. De „Freiheit". I opgaan van de door de fusie met de meerderheidssoc. ver- osnigde onafhankelijken, zal 30 Sept. op houden te verschijnen. De „Vorwarts" is aangewezen als orgaan van de Vereenigde Duitsch Soc. dem. partij. Aan een ingezonden siuk in da ckris- telijk-hi-torische Nederlander"' ontkenen wij het volgende Hadden de O.-H. toch voet bij stuk gehouden en gebleven bij hun wensch n.l.: ,,het optrelen van een nieuw man, een protestant en een financier", ware het dan niet vrij zeker aldus gegaan, dat minister Ruys, die dan toch per slot van rekening óók een Rechtsch en een Parlementair Kabinet wenscht, aan de Koningin had verzocht ontheven te worden van zijn taak? Bestaat er niet alle reden om te verwachten, dat in dat geval de staatslieden, welke ook in de afgeloopen crisis door Hare Majes teit zijn geraadpleegd, zouden hebben geraden nü een nieuw man, als boven aangeduid, met de kabinets-formatie te belasten Gaarne zou ik over deze zaak Uwe meaning vernemen. Met hoogachting. Uw dw. lezer M. v. d. H. v. SI. Breukelen. Waarop de redactie van het christe- lijk-historisch orgaan ais volgt ant woordt: Inderdaad moeten wij onze meening handhaven, dat eene afwijzende houding van de Christelijk-Historischen, tegen over het verzoek tot medewerking van den heer Kuys, de vorming van een rechtsch vermoedelijk zelfs die van een parlementair-Kabinet onmogelijk had ge maakt. De geachte inzender verwart hetgeen gebeuren kan in de dagen, voorafge gaan aan het geven van een opdracht door H. M. de Koningin, en hetgeen mogelijk is nadat deze opdracht is ver strekt. Vóór de beslissing der Koningin kan allerlei worden gevraagd, gepolst, on derzocht en geantwoordmaar is een maal aan een Staatsman de opdracht totKabinetsformatie gegeven, dan 6taan de stukken anders op het schaakbord. Gesteld dat de heer Kuys, eenmaal Kabinets-formateur, werd aangewezen door de Christelijk-Historischen, mede om zijn Koomsch-zijn dan is het uilge sloten, dat de Katholieken zouden sa menwerken, tot vorming van een Ka binet met de partij, die hun vóórman afwees, omdat hij tot hen behoort. Dit ware een weggooien van zich zelf, dat geen partij die zichzelf respecteert, doen kan. Weigering tot medewerking van de Christelijk-Historischen, op dat oogen- blik, had dus wel degelijk de vorming van een rechtsch Kabinet onmogelijk ge maakt. LORD BALFOUR, een der voornaamste figuren van den Volkenbond. LORD CURZON, de Engelsche Minister, I die te Parijs de besprekingen over de Oostersche crisis namens de Engelsche regeering roerde. In de Donderdagmiddag in Den Haag gehouden zitting van het Centraal Stem bureau voor de benoeming van leden van de Tweede Kamer, zijn in de vacatures van de heeren J. J. C. van Dijk, mr. Th. Heemskerk, jhr. mr. Ch. J. M. Ruijs de Beerenbrouck, jhr. mr. D. J. de Geer en dr. J Th. de Visser, die als zoodanig heb ben bedankt, resp. benoemd verklaard de heeren Th. Heukels (A -R.), te Rotterdam; C. van den Heuvel (A.-R.), te Haarlemmer meer; R. J. Rutten (R.-K.), te Wanssum; jhr. mr. J. W .H. Rutgers van Rozenburg (C.-H.), te Baarn, en H. J. Lovink (C.-H.) te 's-Gravenhage. Zooals reeds vroeger gemeld, blijven de heeren Van Dijk, Heemskerk, Ruys de Beerenbrouck, De Geer en De Visser op de candidatenlijst geplaatst om eventueel later bij het openvallen van een plaats te kunnen worden benoemd. Naar wij vernemen, zal de Rijkswoning raad niet met ingang van 1 October, maar eerst 1 November worden opgeheven. Bij het departement van Buitenl. Zaken is bericht ingekomen, dat bij den brand te Smyrna het gebouw, waarin het consulaat- generaal was gevestigd, evenals het Wilhel- mina-hospitaal een prooi der vlammen ge worden zijn. De Nederlandsche kolonie heeft, naar het schijnt, nagenoeg alle have en goed verloren. De „Tel." deelt mede, dat in een Woens dagavond gehouden vergadering van de Broodbakkerspatroonsvereeniging „Voor- zorg" de broodprijs te Amsterdam ter sprake is gebracht. De voorzitter, de heer Venekamp, ver dedigde een voorstel, om tot een prijsver- laging van 2 cent over te gasn, welk voorstel door den heer De Heus werd ondersteund. De rest van de vergadering was er echter tegen, zoodat tenslotte be sloten werd, niet tot prijsverlaging over te gaan. Wel werd het bestuur gemachtigd, om met de andere organisaties te spre ken over een eventueele prijswijziging. Door eenige leden werd getracht het ge- val-Houtman ter sprake te brengen, waar tegen de voorzitter zich echter sterk ver zette. De vergadering bleek het met zijn zienswijze eens te zijn, zoodat het niet in behandeling werd genomen. Naar de „Tel." verneemt heeft dr. De Visser, Minister van Onderwijs, toegezegd, de a.s. Maandag te houden vergadering van de predikantenvereeniging in de provincie Groningen zoo mogelijk te zullen bijwonen. Dit houdt verband met een referaat van ds. K. Vos, te Middelsfum, over de Faust- Nathan-kwestie. Uit de stellingen, die hij zal verdedigen, blijkt, dat hij in het alge meen genomen de houding van Minister De Visser goedkeurt. Het voornemen bestaat om de gratifi catie wegens vijf-en-twintig-jarigen en veertigjarigen trouwen dienst als ambte naar, ten bedrage van resp. een vijftigste of een vijf-en-twintigste deel van het bruto salaris dat de ambtenaar op den herden kingsdag geniet, te doen vervallen. (Wordt vervolgd), J AUGUUSTIN EDWARDS, voorz. van die 3e iVolkenbondsverg. gez. v. Chili te Londen. BATTLING SIKÏ, de Senegalees, die Carpentièr sloeg. SADI LECOMTE, een der meest besproken vliegeniers. Het nieuwste portret van KEMAL PASJA, den aanvoerder der Turksche nationalisten. Dë groote Fransche bokser CARPEiNTIER.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 5