lit den mimi. w f2,88 ïïadssThWbïsT NOBL A HUISHOUDZEEP N.V. Zeepfabr. ¥i Keicliemis Co. Zijlstraat 87-87A ZDLSTUAT 87# A'damsah Cmiponragazijn A'damsch Coaponmagazijn 7 A'damsch üoiiponmagazijn Fa. A. v. DAM-v. DIIK Blauw Batiué en Fantasiestoffen Coupons voor Keerencostuums Fa. A Gabardine A'damsül; ÜoupGnmagaziji Fa. A.v. DAM-v. 911 COöP. OIMEEMG fcsmr uzeqhanqèl mom kindepe SARB.SWAAP, Viool Bekroond EiPMiPP met de Gouden Medaille bij de Etalagewedstrijd te Leiden van 27 September tot 3 October 1922 Saelskin peluche L.Ï- h - 21,3 ttÖEKEHKEIKft P. DE VILDER L. W. DE VRIES POLLY PERKINS BALLON BIOSCOOPGEVAREN. Het wordt, helaas, hoe langer hoe minder een zeldzaamheid, dat men als slotzin van de crimineele berichten in de dagbladen leest: de jongen schijnt gehandeld te hebben onder den invloed van detectjvelectuur en veel vuldig bioscoopbezoek. Waar een soortgelijke opmerking wordt neergeschrever legt men telkens den vinger op een kankerplek in het volksleven,wijst men op een pestilentie, die als een gevaarlijke besmetting voortwoekert en de beste eigenschap pen van het volk vernietigt. De bio scoop snel-opgekomen moderne gif plant, bedwelmster der zinnen met haar mysterieus opium, toomeloos vernietigster van edele gevoelens. De vaderlandsche meesters hebben onze nationale ondeugden, het spelen en het drinken honderden malen op kernachtige en sprekende wijze afge beeld. Met een weinig overdrijving jou men kunnen beweren, dat hij, die onze huidige ondeugden wilde samenvatten, niets anders te doen had dan af te beelden een dier met joden- kapitaal gebouwde, protsige paleizen van klaterpracht, hooger rijzend dan de tinnen der kerktorens boven onze moderne steden, het volk in breede stroomen lokkend door dik-doende gewichtigheid, sensatie, pikanterie en valsche gevoeligheid. Het zou natuurlijk dwaas zijn om de kinematografie-als-vinding te veroordeelen, wijl ze op ver keerde manieren en met verkeerde doeleinden wordt gebruikt. Maar evenzeer is het waar, dat ieder, die het goed meent met het volk in zijn breede lagen, met de jeugd die later „het volk" zal zijn, vol vrees dient te zijn voor de macht ten kwade die de bioscoop in onze dagen is. Er zijn er, die de bioscoop een groote toe komst voorspellen, er ontwikkelings plannen in zien, die naar hun ver wachting groote aesthetische moge lijkheden met zich dragen. Voor het' oogenblik valt daarvan echter zeer weinig tl bespeuren en zoolang de noodige hervormingen nog tot een vage toekomst behooren, zoolang zin ledige nonsens en suggestieve ver keerdheid niet over de gansche linie plaats maken voor zaken van wat meer opvoedende kracht, zoolang heeft hij volkomen gelijk, die afwijzend staat tegenover de bioscoop-als-volks ontspanning. Met haar gegevens van het oogenblik schenkt ons de bioscoop: religieuse ontroering en aesthetisch genot bijna nooit, wanbegrip in moreel opzicht en smaakbederf zeer veel. Wilt ge, lezeres, een nader requisi toir, dat u misschien meer waard lijkt, hoor dan hoe Professor W. Burgers de concl-ussies samenvatte van de ingekomen antwoorden op een enquête, te Chicago onder de voormannen op het gebied van onder wijs en opvoeding gehouden „de bioscopen hinderen het schoolwerk geven den kinderen een onjuist en verwrongen beeld van het leven en zijn plichten verminderen den eerbied voor het ge zag leiden tot een zekere vroegrijpheid in sexueele aangelegenheden wekken geringschatting voor het huiselijke leven oefenen een slechten invloed op zedelijkheid en reinheid zijn, over het geheel genomen, ook schadelijk voor het lichaam, daar zij nadeelig werken op de oogen, ook zijn zij slecht voor vitaliteit en mentaliteit." Dat is de conclusie van mannen, die dagelijks gelegenheid hebben den sloopingsarbeid van deze moderne pestilentie na te gaan. Zal er dan nog iemand beweren, dat het „zoo erg niet" is? O het zijn sterke beenen die de weelde dragen en het kind dat door zijn ouders wordt gewend aan een geregelden gang naar de bioscoop zal wel een karakter met zeer voorbeel dige eigenschappen moeten hebben wil het geen schade ondervinden van de menigte indrukken, die het, niet gewapend met verstandelijke critiek, in het zaal-duister opdoet. Afgezien voor een oogenblik van de moreele déraillementen der films, dan valt een hel licht op deze waarheid de bioscopen „geven den kinderen een onjuist en verwrongen beeld van het leven en zijn plichten." De fantas tische, de chimerieke werelden die den jeugdigen toeschouwers door de rolprent voor de oogen worden ge flitst, de decadente sfeer der over- weelderige salons, avontuurlijke eigenschappen der wildernisstukken, de haarfijne ontleding der ontwikke ling van misdaden dat zijn dingen die den jongen mensch uit zijn even wicht brengen, doen verlangen naar onbestaanbaarheden en zelfs stimu- leerend ten kwade werken. Brusse zegt dat zoo pakkend in zijn „Rotterdamsche zedeprenten," waar hij het heeft over de lichtzinnigheid en de uithuizigheid van de jeugd ,,'t Bezoeken van de bioscopen, onder meisjes, of liever nog met jon gens in de donkere heimelijkheid van de weelderige bioscooppaleizen, die als opiumkitten aan allerlei onbevredig de verlangens, aan allerlei geheimzin nige verbeeldingen de tijdelijke vol doening geven van visioenen visioenen van luxe, visioenen van mon dain leven, van rijke toiletten, van 't leven der demimondaines, in haar uitheemsche omgeving, visioenen van verleiding, van prikkelende roman tiek, van sentimenteel-dramatische conflicten, van verboden of versmade liefde, van sensualiteit, van perversi teit, van raffinement, in één zenuw- spannende rappe opeenvolging van eindeloos verflitsende visioenen, om op de grofste wijze de zinnen op te zweepen, de verbeelding koortsig op te voeren. En als 't uit is, dan staan zij daar weer op de nuchtere straat, de saaie, Rotterdamsche avondstraat, om haastig naar huis terug te keeren, waar de stemming nu dikwijls ge spannen en de omgeving zoo sjofeltjes simpel is en zoo gewoon, zoo kwetsend onvrij en bekrompen vaak in deze tijden van woningnood, droomen zij na over de verlokkingen der weelde der zoo geraffineerd vertoonde weelde in die levens van enkel jacht op emo ties, jacht naar genot." En dan, niet de geringste grief ook tegen de bioscoop iszij werkt smaakbedervend. Het is een geheel eigen sfeer, die van de bioscoop en het variété, ondefinieerbaar, maar weerzinwekkend voor wie vertrouwd raakte met de scheppingen der ware, oprechte kunst. Een sfeer van ephe- meere genoegens, die kromme waar deeringen wekt en ontoegankelijk maakt voor de spraak van het wezen lijk goede en schoone Het grauwe stads-. volk dat zijn folklore verloor, plat en ordinair van levenswijze werd, zelfs geen natuurlijk geboren en aanhoor baar lied meer bezit, die makkelijk te lokken menigte gespeend welhaast van alle poëzie van het aardsch be staan die is men nu nog aan 't ver giftigen door het mechanische, zielloo- ze product dat men bioscoop heet. Mocht toch ieder inzien het droeve van deze werkelijkheid en zijn plicht begrijpen, die gebiedt het euvel te be strijden. Het zijn zeer loffelijke bedoelingen waarmee (als tegenwicht voor de niet deugende theaters) de bioscopen worden opgericht die hare films slechts na een zeer strenge en alleszins vertrouwde controle laten afdraaien. Maar of men daarmee op den juisten weg is betwijfelen we. Men moet het publiek den „gang" naar de bioscoop afwennen en het lee- ren zijn zinnen op een edeler vermaak te zetten dan op de vulgaire rolprent, die nog een groote evolutie zal dienen door te maken wil ze opvoedende en aesthetische waarden vertolken, zonder dat men zich aandemise-en-scenestoot. Roomsche vrouwen zorgt gij dat ge een bioscoop-vrij geslacht opkweekt. Het is in het wezenlijk belang van uw kind en van de samenleving. J. E. HUISELIJK LEVEN IN DE MIDDELEEUWEN Thans nu het huiselijk leven door reislust en sport, door zucht naar ge not en naar afleiding zoozeer ver dwijnt, zal ik u eens vertellen hoe het in de middeleeuwen gesteld was. De huizen waren toen „een tehuis." waar de menschen het grootste deel van hun leven doorbrachten. Elk welge steld burger had zijn woning en zijn grondgebied, waarin zijn rijkdom be stond. Het koopen van grond was het zekerste middel om zijn kapitaal te beleggen en onder de patriciërs te worden opgenomen, want de kern der burgerij bestond uit degenen, die een gedeelte van den stadsgrond bezaten en dezen alleen genoten vaak 't volle burgerrecht. Een huis van steen bouwen was een zeer gewichtige daad en als onderscheidingsteeken zette de adel er een toren op. Dit beteekende de vestiging van een geslacht. Het eene geslacht na het andere woonde in hetzelfde huis en als er genoeg ruimte was liefst alle maal tezamen, waar men naarmate vermeerdering van familie een vleu gel aanbouwde of eene verdieping op zette. Dat waren echte familie huizen en in Frankrijk zijn er nog te vinden, waarin over de 400 jaar dezelfde familie gewoond heeft. De nood moest al zeer hoog ge spannen zijn als men zijn huis ver kocht, want men kon zich niet met de gedachte vertrouwd maken, dat vreemden heer en meester waren in de woonkamer en bezit namen van den geliefden grond. Er was geen stand in de maatschappij, die zoo danig vereenzelvigd was met zijn huis als de burgerelk burger werd naar zijn huis genoemd. Het was voor hem de wereld waarin zich zijn leven afspeelde. In de vroegste tijden trof men af- valshoopen vlak bij de woonkamers, welke men afschafte, toen men zich bewust werd, dat dit schadelijk was voor de gezondheid. Als gewoon bouw materiaal werd gewoonlijk eikenhout en graniet gebruikten daar de grond toen niet zoo duur was maakte men de woningen zoo gerieflijk mogelijk, ver meed men als men kon het aanbren gen van trappen en bouwde alles op dezelfde verdieping. Door een groote poort kwam men in de geplaveide gang, die op een langwerpige binnen plaats uitliep. Rondom die plaats bevonden zich vertrekken, eveneens geplaveid en die alle gewelven had den. Gewoonlijk lagen "er ook werk plaatsen en magazijnen bij. Boven de gang om de binnenplaats was een open gaanderij, die met een trap verbonden was. In den zomer werd het meeste huiswerk buiten gedaan: bijv. het wasschen, drogen en spin nen. De huiskamer, die op straat uit keek, had meestal in het noorden een erker, waarin langs den wand vaste banken waren aangebracht. De vrouw of de dochter des huizes konden dan onder het spinnen of weven gezel- ligjes op straat kijken. Van de zol dering af hing een lichtkroon en aan den wand een gebogen metalen spie gel en in latere tijden een hangklok. Op de oude schilderijen van Van Eyck ziet men in de huiskamer een bidstoel met een heiligenbeeld, een vaas met bloemen op tafel en een vogel in een kooi. De vloer is van roode tichelsteen, die geschrobd werd als hij vuil was en dan met groen be strooid, waarom dit laatste geschied de is mij niet duidelijk 1 Door kleine ronde ruitjes van groen dik glas viel licht naar binnen de weinige meu bels die zich in het vertrek bevonden zijn zwaar en groot. Langs den muur stond meestal een bruidskoffer, die als rust of zitbank dienst deed, ter wijl in het midden een zware tafel met nog zwaarder onderstel en een alles behalve gemakkelijke zetel, „va- derstoeP', te vinden waren. Ook ont breekt nergens de open haard met schuinen schoorsteen of groen ge glazuurde kachel, die uit twee deelen bestaat,evenals de op manshoogte breede reuzenkast. De vakken en lijsten wijzen de verschillende laden en ruimten aan, terwijl de sloten met breede vertakkingen zich over de vakken uitbreidenalles zwaar, so- lied en eenvoudig. Alle groote huizen in Europa wer den volgens hetzelfde model gebouwd en Alberti, de groote bouwmeester, zegt in zijn boek over bouwkunst, dat het bouwen van een huis na de beoefening der deugd de voornaamste levenstaak van den burger was. De burgers van die dagen leidden een stil en eentonig leven niets ging er buiten de sfeer van hun huis, hun vrouw, hun kinderen, hun meid of knecht. Geen afwisseling en emotie zooals thans. Geen wonder dus, dat op elke bladzijde van hun levensboek 't zelfde geschreven kon worden. Waren de menschen toen gelukkiger? Wie zal me hierop antwoord geven 1 VIOLET. VELSEN. Ongeval Hoogovenbedrijf. Gistermid dag is op de terreinen van het Hoog ovenbedrijf weder een ongeval ge beurd, ditmaal bij den bouw der hoog ovens. Monteurs en arbeiders waren bezig met het monteeren van een gasreïni- ger, waartoe stukken stalen pijp van twee a drie ton gewLht met een kraan omhoog werden gebracht. Op een moment kwam de kraan (de oorzaak weet men nog niet zeker) blijkbaar ergens tegen op, waardoor het zware stuk pijp uitschoot en twee arbeiders trof. Een Duitsche monteur brak een arm en bekwam inwendige kneuzingen aan de borst, de arbeider J. V. uit IJmuiden bekwam een hoofdwonde. Door Dr. Barendsen werden ze ver bonden, waarna de monteur per auto naar het Elisabethsgasthuis te Haar lem werd vervoerd. V. kon zelf naar zijn woning gaan. NOORDWIJK. CASTRICUM. EGMOND-HINNEN. VOGELENZANG. 5e huis van de Gr. ZIJLSTRAAT 87-87a Gekeperd Velvet f 1.39 Gekeperd Velvet 90 cM. breed f 3.98 130 cM. breed f 5.90 ZIJLSTRAAT 87-87a Velour de Laine f 2.49-2.98 3.50-4.50 Engelsche Mantelstof f 8.98 Landhuisstof 130 cM. breed 89 cenf WIJ ZIJN alléén gevestigd Haarlem: Leiden Donkersteeg 13-15 Haarlemmerstr. 99 Zwolle Roggestraat II. ZIJLSTRAAT 87-87a"®% Groote sorteering: voor winterjassen ZIJLSTRAAT 87-87a«™ Zuiver Wollen Fransche laken Zuiver Wollen f 1.98 27 Bakeneaaergr. - Tel. 1993 JW oudste adres vaoi Kunsttanfl9(Bnfy Vullingen en Pijnloos f pelxken toUW£NPÜX105,AM8TEfiDAM HAARDEN of S&ACHELS? Het adres voor eerste soort bouwmaterialen: BAZALT- on BOUWSTOFFENHANDEL Amsterdam N.Z. Voorburgwal 381 365 Tel. C 4763 Vertegenwoordiging voor Haarlem en Omstreken. Heemstede, Koediefslaan 25 Levering EN GROS EN DETAIL. HAARL. ORKEST-VEREEN. (H. O. V.) Directeur NICO GERHARZ Solist: WILLEM KNIKKER. Toegangsprijs 50 cents (plus Sted. Belasting). TELEF. 189. Zondag 8 October - 8 uur SPEENHOFF Dinsdag 10 Oct. - 8 uur TAL IS M AN rijwielen VANAF F lOO. v Met volle garantie: 9r^0A womEn Schouwburg Jansweg Maandag 9 Oct. - 8 uur. ARENDINA KROESE, Piano Mozart - Tartini - Reger - Griegt „HUIZE DUEÏMUST" Qvervsen. Uitgeloot: KUNSTTANDEN Dr. STEHR, Tandarts en K. ACKEMA, Zaandam Alléén 's Maandags 93 uur. Gierstraat 8. GEBR. miENTGOED Spaarndam Steeds de Best®, steeds de Goedkoopste Let op de Cadeaux: Plaatwerken, Toiletzeep, Serviezen. Sint Hicaiaasqescbenken zijn in aantocht. De bons blijven stééds geldig. Gezellen-Vereeniging. Woensdagavond vergaderde de Gezellenvereeniging, om haar nieuw seizoen te beginnen. Bij ont stentenis van den voorziter opende de Eerw. Directeur de vergadering, die zijn vreugde uitsprak over de groote opkomst der leden. Hij zag hierin een gunstig voorteeken voor de bezoeken der Confe renties in den a.s. winter, welke iederen Woensdagavond om 8 uur gegeven wor den. Hij wijst de leden op den wensch van Paus en Bisschoppen, dat ieder katholiek zich tegenwoordig moet vereenigen, en dat voor ons de Gezellenvereeniging de aange wezen vereeniging is. Bovendien wees hij op het groote voor deel wal een goed lid uit zijn lidmaatschap kan trekken. Nadat de secretaris de notulen had gele zen, bracht de oud-voorzitter, die inmid dels ter vergadering was gekomen, aan stonds de keuze van een nieuwen voorzit ter aan de orde. Na veelvuldige stemming wordt hiervoor Gerard Steenvooden geko zen, terwijl Thomas de Lincel bestuurslid wordt. De voorzitter wekt de leden op tot deel name aan de retraite, en aan het Lofbe- zoek des Zondags. Hij spreekt over het gebruik-maken van de bestaande spelen, dat dit altijd op passende wijze geschiede en er nooit wordt overgegaan tot dob belen. De Eerw. Directeur spreekt op het ein de der vergadering nog een opwekkend woord. Hij dankt den gewezen voorzitter voor alles wat hij aan de vereeniging heeft gedaan, en hoopt dat Gods zegen hem ver- gezelle in zijn pas begonnen huwelijks leven. Hij belooft te zullen zorgen, dat in den loop van den winter enkele sprekers zullen optreden ter afwisseling van de ge wone conferenties op Woensdagavond en sluit de vergadering met gebed. Sport. A.s, Zondag ter gelegenheid van de Bakkumer kermis zal op het terrein van C. S. V. aan den strandweg te Bakfeum een voetbal wedstrijd gespeeld worden door het Veteranen elftal van C.S.V. en het idem van Vitesse uit Cactricum. Het beloofd een mooie wedstrijd te wor den. Na afloop zullen verrassende prijzen worden uitgereikt. U.K. Vereeniging tot Bescherming van Meisjes. Van de door deze vereeniging afd. Castricum georganiseerde verloting waar aan fraaie prijzen zijn verbonden zal' de trekking plaats hebben op 12 October a.s. Wit Gele Kruis. Door het hoofdbe stuur van het Witte Kruis is aan de afd. Castricum voor de door haar ingevoerde wijkverpleging door religieuse verpleegsters een subsidie toegekend van ruim 300. Een mooi succes voor het bestuur. t Roode Kruis. De speldjesdag alhier gehouden door het comité voor de vredes taak van het Roode Kruis heefft opge bracht de som van f 154.48. Voorwaar een mooi succes voor het co mité en de verschillende dames die den verkoop van de speldjes op zich genomen hadden. Benoeming Tof veplegër aan tfea Igemeentelijkien geneeskundigen dienst bei Maastricht is benoemd de heer H. J. Fak-t hert, verpleger aan set provinciaal Ziekens huis Duin en Bosch alhier. Voorzitter vanl de afd. St. Pauüus afd. Castricum. Del benoemde met zijne mooie promotie van harte gelukgewenscht. Burgert. Stand. Geboren: Agatha Ca- tharina d. van W. de Groot en T. Borsli Beinier z. van P. Kok en C. Groentjes. Overleden: Jac. J. Zwart oud 72 j. tel Haarlem Hendrik Jacobs oud 42 j. tg Amsterdam Jacob van Wezel oud 48 j. te idem Egbertus J. v. d. Wel oud 27i j. te idem Cornelis G. v. d. Bijl oud 77i j. te idem Nicolaas de Ruijter oud 19 j. te Castricum. Ondertrouwd: A. B. Rumping oud 20 j, te Beverwijk en Wil'helmina de Vries te CasOricum, oud 20 j. Cornelis de Boen oud 26 j. te Wijk aan Zee en Duin en Maw ria de N ijs oud 22 j. te Castricum. Getrouwd: Klaas Jacobs en Neeltje Has ringa beiden te Castricum. Burgerlijke Sland. Geboren: 2 Sept., Adrianus Gerardus, zoon v. Jan Abbo en Cornelia Meijer. 3 Sept., Simon Petrus, zoon v. Simon Hopman en Maria Duin- meijer. Adeibertus, zoon v. Nicolaas Adelbertus Kuiper en Wilhelmina Liefting. 15 Sept., Nicolaas Gerardus, zoon v< Petrus van Dam en Diemerfje Komen. i 16 Sept., Petronella, dochter v. Petrus Swart en Elisabeth Nijman. 26 Sept., Christina Johanna, dochter van Gerardus Petrus Apeldoorn en Neeltje Liefting. t 28 Sept., Gerardus, zoon v. Cornelis dg Boer en Christina Dekker. Maria Caiha- rina, dochter van Frederik Admiraal en Maria Baart. 30 Sept., Jacobus Johan nes, zoon v. Laurentius van Dam en Maria Cornelia Nanne. Ondertrouwd: 22 Sept., Johannes Bleijen-i daal, 29 j. van Zijpe en Wilhelmina Jo-: hanna Gaarthuis, 25 j. 29 Sept., Adel bertus Zoon, 30 j. en Anna Kool, 28 j. Getrouwd: 27 Sept., Johannes Godefri- dus Marie Prijden, 27 j. van Haarlem en Catharina Hopman, 29 j. 28 Sept., Jacob van Weenen, 29 j. en Klazina Hol lander, 22 j. Overleden: 30 Sept., Nietje Planteijd, 8a jaar, weduwe van Cornelis Swaan. Roode Kruis. De collecte voor hef Roode Kruis, verleden Zaterdag gehouden door de dames van het comité en eeniga jonge meisjes, heeft de flinke som vanl 237,50y2 opgebracht. Militie.Door den Minister van Oorlog is aan Pieter Komen met ingang van 1' November a.s., voor één jaar vrijstelling van dienstplicht verleend, wegens kost winnerschap. ZONDAG, half 8 Vroegmis, 10 uuï Hoogmis, half 2 Catechismus, half 3 Ves pers met Rozenhoedje. MAANDAG, Dinsdag, Woensdag en Donderdag de H.H. Missen om 7 uur en kwart voor achten. VEIJDAG, om half 8 en 8 uur. Om 3 uur gezongen Bequiem. ZATEÉDAG om 7 uur en kwart voo£ achten. J 5e huls v. d. Gr. Markt 5e huis v. d. Gr. Markt Telef. 3108 5e huis v. d. Gr. Markt s gjsip" Wij geven U adressen van kleermakers. 5e huis v. d. Gr. Markt 140 c.M. breed Diverse kleuren. 140 c.M. breed HAARLEMSCHE Menu van 9 tot 15 Oct MAANDAG: Groentesoep, Kalfsge hakt, Spersieboonen, Griesmeelpud ding met Abrikozencompote. DINSDAG: Vermecellisoep, Var kensfricandeau, Roode Kool, Appel bollen. (1) WOENSDAG: Kalfs- vleeschcroquetten, Runderrollade, Gestoofde Peren, Sneeuwpudding met Vanillesaus. DONDERDAG: Erwtensoep, Kalfslappen, Bloem kool, Flensjes. VRIJDAG: Maca- ronisoep, Gebakken Paling (op ver zoek Runderlappen), Gestoofde Bie ten, Broodpudding met Rhumsaus. ZATERDAG: Bruine Boonensoep, Gebraden Konijn, Appelmoes, Rijstebrij. ZONDAG: Ossenstaart soep, Wiener-Schnitzel, Worteltjes, Bitterkoekjesvla. (1) 2 per portie. Hoe besteedt men zijn gelid het voordeeligst bij de aanschaffing valt een haard of kachel? Door prof ij t te trekken van de jarenlange ervaring door de algemeen bekende fabrikanten verworven. Zij leveren hetgeen in de praktijk het beste, zuinigste en doelmatigste bleek te zijn. Bovendien zijn de prijzen binnen Ieder's bereik en zeer laag in vergelijking tot die van, vaak minderwaardige, namaak. Onze sorueering bestaat uit ongeveer 180 verschillen de modellen nit de beste fa brieken, en biedt de grootste keuze in Haarlem en Omge ving. Volledige inlichtingen wor den gaarne verstrekt, zonder eenige verplichting tot aan- koop. UI Een deskundige steeds kosteloos te ontbieden. Vakkundige plaatsing gewaarborgd 99 GR. HOUTSTRAAT - HAARLEM Op veelvuldig verzoek zijn voortaan onze MAGAZIJNEN geopend van 's morgens 8 tot 's avonds 8 Zaterdags tot 's avonds 9 uur. CEMENT, SCHELP- EN KLUITKALK, DAKPANNEN, BUIZEN BASALTiNE-TEGELS, alle soorten Metselsteen enz. is: op ZONDAG 8 OCTOBER 1922, te 2J uur in de Gem. Concertzaal. Couponboekjes voor tien plaatsbe wijzen verkrijgbaar aan het loket a f 3.50 (plus Sted. Belasting). Optreden van den Heer en Mevr. Speenhoft-Pruis en hun Zoon met hun nieuwe liedjes als verteller het onderwerp van den dag prijzen van f 2 tot f 0.50 pl rechten. HET SCHOUWTOONEEL LOHMANN, Anthgniestr. 63-65 SNIJ- BRAND- 5CHAAF- STOOT KNEL- rA&K.A.rtlJNMARDT.ZEI5T MET UW Wf] geven Maandacj bij iedere inkoop een mooie TEN GESCHENKE le Concertmeester Residentie-Orkest en f 1.25, f 1.— f 0.75 f 0.50, Stedelijke belasting inbegrepen. LEDEN-VEREEN1G1NGEN halve prijs. Plaatsbespreken dagelijks- 4 Geltlleening, groot 60.000, No. 14 en No. 47, ieder groot 500. Betaalbaar ten kantore van de firma F. TH. EVERARD te Haar lem. Namens het Bestuur, L. TEN BRINK, Voorzitter. Karei F. Meijer Jr. Haarlem FRANKESTRAAT 53 Dag. spreekuur 2-5 Vrijdag9 I 'savonds van 7-8 houden spreekuur te HAARLEM: Adres: Tel. 13, leveren franco huis Haar lem en Omstreken puike WINTER AARDAPPELEN van de Klei. Bravo's 3.75; Eigenheimers 3. per 70 K.G. WINTER-UIEN J.50 peg 25. K,G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 10