NIEUWS Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. G. HORN 3r GROOTE MARKT 5 AANDOENING LUCHTWEGEN 1 Jfacja-siroopi Gerarda Merens P. de Waardt Uitsluitend le klas Fabrikaat. Billijke prijzen. Fa. GEBR. VERMEULEN Engelsche Wollen Ondergoederen KERK EU SSHQOL KORTE BERIGMTEH, UIT DEN OMTREK. Advertentiën. dankbetuiging. OPROEPSMe. kennis te geven Schoenmakerij en Lederhandel ZWARTSER's Magazijn van Foto-artikelen GROOTE HOUTSTRAAT 3a der borstsiroop Adverteert in dit blad. Ij, VAN OW ZE ■kM^P^MLOOZE TELEFOON Ds crisis isi het Oosten. De boschbranden in Canada. HET EUCHARISTISCH CONGRES TE AMSTERDAM. 1922 October. Behalve de openingsvergadering in het Concertg bouw te Amsterdam op Donderdagavond haif negen uur, waar pater de Greeve O.F.M. spreekt de algemeene vergadering Vrijdag avond te 8 uur, waar dr. Gerard Brom en pater Molkenboer O.Pr. het woord voeren, alsmede den kunstavond op Zaterdag, waar o.a. de heer Poelhekke als redenaar optreedt, zullen er ook een aantal bijzondere vergaderingen worden gehouden, die gratis toegan kelijk zijn. Alleen voor de avondbij eenkomsten, 't Stadion Zondagmiddag half vier uur en de Bagijnhof-proces- sie te 8 uur worden kaarten verkocht, o.a. aan het Congresbureau kamer 7, Heerengracht 259. Vrijdagochtend 11 uur zullen spre ken in de aula van het R.K. Gymna sium professor A. Steger over „dage- lijksch mishooren en kerkbezoek" in het St. Willibrorduspatronaat pater Van Nimwegen C..ss.R. over „Veel vuldige en dagelijksche Communie", in dè St. Joseph-Gezellenvereeniging (Plantage) pastoor Willenborg over „Opvoeding door de H. Eucharistie". Des middags half vier spreken in het Gymnasium mevr. Bredius-Oster- beek over het „Instituut der eeuwig durende aanbidding en het werken voor de arme kerken" en mevrouw Logger-Kuntz over „Intronisatie van het H.Hart en de Dagelijksche Com munie" in het St. "Willibrorduspa tronaat, pastoor van Ruth S.J. over „Maria en de Eucharistie" en in de Gezellenvereen. (Plantage) mej. Annie Meijer over „Eeredienst der vrouwen". Te 4 uur speciale priestervergadering in „Geloof en Wetenschap", spreker pater de Jonge S.J. over „Prediking der H. Eucharistie." Zaterdagochtend 11 uur spreken in 't gymnasium mevr. Alb. S<e:n- hoff-Smulders over 't Voorbeeld der Moeders", in het V/illibrorduspatro- naat professor Groenen over „H. Eucharistie en Christelijk Huwelijk" en in de Gezellenvereeniging (Plantage) pastoor Lucassen over „Vroegtijdige en dagelijksche H. Communie". Te 2 uur speciale vergadering voor heeren kerkzangers in de Gezellenvereeniging aan de Stadhouderskade waar dr. Hugens O.F.M. spreekt over „de H. Eucharistie bron der kerkmuziek." Zaterdagmiddag te half 4 uur in het St. Willibrorduspatronaat, de heer L. A. P. M. van den Broeke over het H. Sacrament van Mirakel van Am sterdam en den Stillen Omgang" in de Gezellenvereeniging (Plantage) dr. Vlaar over „H. Eucharistie en karaktervorming" in 't gymnasium pater van Dijk O.S.Aug, over „den Eucharistischen Bond", en in G. en W. voor de speciale Studentenver gadering de heer A. Laudy over „Eu charistische beschaving." Men raadplege overigens het rijk geïllustreerde en dank zij eminenten kunstenaars tot een prachtboek ge worden programmaboek „Eucha ristisch Congresboek", dat voor goed- koopen prijs verkrijgbaar gesteld zal worden. Voor de congressisten is een speciale medaille vervaardigd in de kunstwerkplaatsen der heeren Brom te Utrecht. Dispensatie voor de onthoudings- wet is verleend op Vrijdag 20 Octo ber en verschillende andere geestelijke gunsten zijn bekomen, die weldra zullen worden gepubliceerd. Valsche guldens. Brand te Hilversum. Een unicum! Langs het Korenveld Welk een verademing, hier in de weldoende landelijke rust te mogen vertoeven, uit te rusten van het rus teloos gejaag en gewoel van het groo- te-stads-rumoer Hier kan men zich zelf zijn en den zuiveren invloed der heerlijke natuur ondergaan. Al is de zon ook schaarsch, als ze een wijle door de wolken breekt, dan is ze ook dubbel schoon, en doet haar koeste rende warmte zooveel geweldiger aan. Mijn stille weg voert mij langs de ruischende korenvelden waartus- schen klaprozen en korenbloemen een feest der oogen zijn. Het grillig gespeel van zon en wolken toovert de fijnste nuances op de golvende graanzee, de frissche, zuiverende wind stoeit met bloemen en struiken, die zich als verdringen om in milden over vloed te kunnen bloeien en groeien om de lachende aarde te tooien. En van welk een diep, malsch groen zijn boomen en struiken dit jaar 1 Zelden zag ik het groen zoo vol, zoo frisch de gelende korenaren buigen de zware halmen in den suizelenden wind, en staan dan weer recht, fier in het zon nelicht. Alles lispelt en ruischt en smelt samen in volmaakte harmonie, één jubelend lied tot den Schepper Tot welke zoete mijmeringen voert het één zijn, het meeleven met de na tuur, het roept alles, wat in een menschenleven goed en schoon en heilig is, in hem wakker, lieve herin neringen winnen aan schoonheid en diepte, smart en zorgen worden hier vertroost en verzacht, de voeten gaan veerkrachtiger en licht den langen weg, de longen drinken met volle teu gen den zoeten geur van versch ge maaid hooi, en de aromen der bloeien de lindeboomen. Welk een verschil met de zenuwachtige gejaagdheid der groote steden, waar de lucht vergiftigd wordt door vuile, onzuivere dampen, door wolken verstikkend stof, en toch zijn er velen, die de zoete melodie van het lied der natuur niet willen of kunnen verstaan, voor wie het niets te zeggen heeft, zooals Guido Gezelle zijn ziel uitzingt in zijn rui- schend ranke riet O, 't ruischen van het ranke riet hoe menig mensch aanschouwt u niet en hoort uw zingend harmonij, doch luistert niet en gaat voorbij.. Voorbij alwaar hem 't herte jaagt, voorbij, waar klinkend goud hem plaagt, maar uw geluid verstaat hij niet, O mijn beminde ruischend riet. Ja, alleen het goud, het klatergoud, jagen dezulken na in koortsachtigen ijver, het goud verblindt hen en heeft hen in zijn macht, het wuivend gou den graan in de serene pracht van het puur-gouden zonlicht en den blau- wenden hemel is voor dezulken een ongelezen boek, een gesloten paradijs, hoe oneindig ver staan zij van de dichterziel van een „de Genestet", waar hij zingt: Geen goud heeft ooit mijn oog getrokken, Dan 't zijden goud van maagde- lokken, Dan 't purpren goud van d'avond- stond, Dan rijke muze dezer dalen, Aurora met den krans van stralen, En gouden rozen in den mond. Dan 't bruine goud der beukeblaren, Het blonde goud der ruischende aren Het maatgeluid van gouden snaren. Dan 't heilig goud dat Liefde en Echt, Door 's Bruigoms witbesneeuwde haren, In groene mirtekransen vlecht. Of..op des voorjaars milde wegen, De stroomen van den gouden regen. Voort ging ik langs het smalle pad. langs de bloeiende akkers, alles adem de rust en vrede, geen schrille geluiden, geen wanklanken, die dien vrede verstoorden, nu en dan een vriende lijken groet, van menschen op het land, die de volle rijpe aren, reeds tot schoven bonden. O gij eenvoudige lie den, hoe benijdde ik u, gij die dag aan dag de heerlijke wonderen der natuur van zoo nabij moogt aanschouwen, die zoo rustig en kalm uw landleven leeft, hoe zoudt ge u misplaatst voelen tusschen het gekrioel der menschen- massa's in de groote steden, gij zoudt u verdwaald gevoelen als een argeloos kind. Gij volk van het land, bezit een beschaving, waarvan ge u zelve niet bewust, zoo hoog uitsteekt boven die van het volk in de groote steden. Met hoeveel liefde bewerkt gij uw stuk grond, dat een deel van u zelf is geworden, en waarop zon en regen de vruchten en gewassen voor uw levens onderhoud doen rijpen en gedijen, en die gij ontvangt gaaf en ongerept als een geschenk des hemels. Dat de harde noodzakelijkheid u, nooit zal dwingen uw huis en hof te verlaten, om ginds in het gewoel der groote stad te moeten ronddwalen voor den strijd om 't bestaan. Diepe weemoed vervulde mij, dat ik er straks zou moeten terugkeeren, maar de herinnering aan velden, bosschen en weiden zou ik met mij meedragen, om ginds in den wilden chaos voor mij eene oase te zijn, waar het zoo goed was te verwijlen, en een liedje dat ik enkele jaren geleden bij een wandeling langs het korenveld dichtte, zong weer door mijn ziel De wind zingt een lied door de velden Van 't golvende goudgele graan, De bonte kapellekens zweven, In dartel gespeel af en aan. 'k Sta mijm'rend een wijle te luist'ren, En 't koeltje strijkt zacht langs mij heen, Geen mensch'ifjke stem klinkt rond- omme Toch voeit zich mijn hart niet alleen. En als op mijn weg door de velden, Mijn voet langs het koren weer glijdt, Dan, dan ben ik sterker en blijder, Tot werken en strijden bereid. Er gaat door de wuivende halmen, Een adem van schoonheid en vreê, Het windeke zingt door de velden, Mijn ziele, mijn ziele zingt mee Medegedeeld door de SPAARNEBANK NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN PARIJS. BRUSSEL. WEENEN. LONDEN Bankpapier Bankpapier Bankpapier EEN HEILIG KONING „Niets schoons komt tot stand dan door zorg en een zeker vuur van liefde," zegt Cicero, en niemand bracht dit zoodanig in practijk, als de heilige koning Lodewijk IX van Frankrijk. Zijn innige vriendschap met Thomas van Aquino getuigde van hooggestemdenlevenstoon, want samen deelden ze in 't liefdevuur voor de wetenschap een nog hooger liefde gloed voor God en de zielen. De ko ning deed alles wat in zijn macht was om Frankrijk tot wetenschappelijke grootheid te brengen hij stichtte universiteiten, colleges en zijn be roemde hofbibliotheek was voor Tho mas van Aquino nimmer gesloten. In de moeilijke omstandigheden werd door Lodewijk Thomas' raad inge roepen en somwijlen werden nog laat in den nacht paleisboden naar het klooster van Saint Jacques gezonden om het oordeel van den Aquiner in te winnen. Nauwer nog dan door dezen natuurlijken vriendschapsband waren het hart des konings en dat van den leeraar vereenigd door den bovenna tuurlijken band van Gods liefde. Koning Lodewijk was het toonbeeld van een regeerder, die zich zelf niet zoekt, maar slechts het heil zijner onderdanen op het oog heeft. Uit de geschiedenis is ons daarvan een tref fend voorbeeld bekend. Toen hij op een zeereis naar Palestina zijn onder danen aanzette om te biechten te gaan, (zelf had hij de gewoonte dit iederen Vrijdag te doen,) zei hij„Ga oerust uw plicht tegenover God doen, de dienst zal er niet onder lijden, want van dengene die te biechten gaat zal ik het werk overnemen." En inder daad hielp hij zelfs het ankertouw winden. Men begrijpt dat dit voor beeld zijn uitwerking niet miste en dat velen, die jaren hun plichten ver zuimd hadden, met godsvrucht tot de Sacramenten naderden. Hij was strikt rechtvaardig, de beschermer der armen, even eenvoudig als hoffe lijk, even gul als ernstig en groot moedig van hart. Zijn huiselijk leven had een bijzondere bekoorlijkheid door de innige liefde, die de koning zijn gade en kroost toedroeg, welke toch nooit tot overgevoeligheid over sloeg, want zijn karakter bezat man nelijke wilskracht om het beminde met daden te dienen. In het vervullen van zijn koninklijke plichten was hij dapper, rechtvaardig en vroom som tijds neigend tot strengheid, maar waarin dan ook weer goedheid en edel moedigheid den boventoon voerden. Zoo weten wij, dat hij de gewoonte had.iederen dag een bezoek aan het Allerheiligste Sacrament te brengen en daaraan zoo trouw vasthield, dat indien hij des daags door regeerings- zaken verhinderd was geweest, hij de nachtelijke uren daarvoor gebruikte. Eens toen de nacht reeds ver gevor derd was, begaf de heilige koning, gevolgd van een dienaar, zich naar de kapelhet had gesneeuwd en een wit kleed bedekte de aarde, terwijl een scherpe wind door merg en been drong. De dienaar, die onverwachts in zijn rust gestoord was geworden, rilde van koude. Toen de koning dit zag zeide hij „Vriend, treed in mijn voet sporen, dan zult ge het niet meer koud hebben." De dienaar gehoorzaamde STOCKHOLM KOPENHAGEN CHRISTIANS BAZEL ROME NEW-YORK Bankpapier 0.09H» 0.10* 1955 19.50 18 27 18.23 11.37 11.3411» 2.57 0.11 0.14 19.59 19.69 18.33 18.43 11.38 11.411% 2.58 en werkelijk, onmiddellijk voelde hij dat een aangename warmte zijn lede maten doorstraalde. Kunnen we aan dit zinnebeeldige verhaal niet een beschouwing vastknoopen, die van toepassing is op de tegenwoordige tijden Wij ook zijn thans omgeven van kouden nacht van onverschillig heid en zelfzucht. Eerst zullen we warm worden, indien wij treden op de paden van de godsvrucht, in de voetsporen der heiligen, die zich alles on zegden om hun meester te volgen, eerst dan zal onze ziel ontwaken uit haar sluimer van verdooving, een aangename, goddelijke liefde zal ons hart doorstroomen en warm maken. Onder de regeering van Koning Lodewijk bloeide Frankrijk en heersch- ten er eensgezindheid, vrijheid en wel vaart kunsten en wetenschappen leefden en de heerscher zelf was door alle gekroonde hoofden van Europa bemind en geacht. Maar de vorst achtte het grooter eer Christus' trou we dienaar te zijn immers Christus was de koning zijns harten, het voor werp van zijn geloof, hoop en liefde Het was een droevig oogenblik toen deze uitmuntende vorst zijn land verliet om ter kruistocht te gaan, m ar de edelmoedige koning moest gehoor geven aan de stem, die van stad tot stad ging, en koning en bur ger opriep. Den 14den Maart 1270, begaf hij zich naar St. Denis, de eeu wenoude abdij, waar de pauselijke legaat hem den pelgrimsstaf schonk en hij van den abt de rijksvaan ontving. Zijn regeeringszaken waren geregeld en den 15den Maart ag de vorst nog eenmaal zijn geliefd Parijs voor 't laatst, helaas, want hij zou zijn vaderland en zijn trouwe gade Mar- garetha niet meer weerzien. Den 25sten Augustus van datzelfde jaar ontsliep de vrome koningin den nacht van zijn dood verzuchtte hij stervend „o Jerusalem o Jerusa lem Voor hij ter kruistocht was uit getogen had de koning zich verzekerd van de gebeden der kloosterlingen van Saint Jacques en een teeder af scheid genomen van zijn dierbaren Thomas van Aquino, op wien de mare van 's konings dood diepen indruk maakte. Vrome zielen zien echter in de herhaalde blijken van de broosheid des levens nieuwe wenken om den Oneindige te zoeken. Deze twee helden van deugd pasten in hun geheel ver schillenden levensstaat de leer toe, dat de volmaking hierin bestaat, dat de mensch zich zelf niet zoekt, maar God bovenal en hem geheel is toege wijd. LEIDEN. BLOEMENDAAL. SCHOTEN. f Morgenavond 8 uur Hetrtnr HUKS Pianokisten m11111li11 m11 m KATHOLIEKE ILLUSTRATIE I I I I I I I I I I I I I I I I I I I 28 KORTE BEGIJNSTRAAT 281 Speciaal adres voor levering van uitgesneden I m zolen en hakken naar patroon. B 1 Geheels en ronde Gummihakken. H mGummi-zoEen, Koper, Toaks, Kop- la g I spijkers eng, tegen scherp concurreerende prijzen. B H.H. Schoenmakers heeft U mijn kleine plaat, al reeds geprobeerd Bij een enkele proef bil II zeker verbruiker. Per pond slechts 11.40 lies 3 wegens verbouwing tijdelijk verplaatst naar 2e huis vanaf de Barteljorisstraat. p als BRONCHITIS, (Ml Luchtpijpcatharre, IV e r o u derden hoest, Hardnekkig vastzit- I tend slijm, Kink- en Deze verzachtende maakt longen en iuchtwegen vrij van slijmwaardoordebe- jnauwdheden verdwij- nen en de ademhaling Ih'J \p weer ruim wordt. O Jj) Prijs per Flacon Fl.75 SPAART! GLOEILAMPEN 99 GROOTEHOUrSTP.MAJiLW Specialiteit in moderne GLOEILAMPEN. Turksche actie bij Isrnid. CON ST ANTIN OPEL, 8 Oct. Turk sche cavalerie is opgetrokken tot Eumer- li, 12 mijl ten Oo3ten van Beikoa. In een communiqué van het Engel sche hoofdkwartier wordt medegedeeld, dat de geallieerde generaals te Mosda- nia instructies uit Parijs afwachten. De ze instructies zijn aan de geallieerde ge neraals toegezonden per torpedojager. De neutrale zone van Ismid is op verschillende punten door de Turken overschreden. Door de geallieerde gene raals is daartegen geprotesteerd. De Turksche strijdkrachten te Tsjanak zijn niet meer versterkt en er wordt artillerie op dit front gerapporteerd. Generaal Ismid heeft zijn bereidwillig heid te kennen gegeven, de oprukken de beweging der troepen onmiddellijk te staken. CONSTANTINOPEL, 8 Oct. De Turk sche strijdmacht heeft Sjile, aan de kust van de Zwarte Zee en 14 mijl binnen de neutrale zone gelegen gis teren bezet. De Turksche strijdkrachten bestaan uit een afdeeling cavalerie. En kele afdeelingen Turksche cavalerie zoo wel als infanterie hebben ook de plaats Tasjkeuproe, eveneens binnen de neutra le zone gelegen, bezet. De Turksche of ficieren deelden den Britschen wacht post mede, geen vijandige bedoelingen te hebben en geen verderen opmarsch te zullen ondernemen. CONSTANTINOPEL, 8 Oct. De Britsche militaire defensieve posities op het schier eiland bij Ismid zijn voorzien van modern aangelegde loopgraven. Alle moderne ver sterkingen, welke een versterkte post be hoeft, zijn er, volgens de verklaringen van ooggetuigen, die deze sterkten hebben be zocht, aangebracht. Een infanterie-aanval op deze verdedigingswerken zou zeker met zware verliezen voor den aanvaller gepaard gaan. Te Constantinopel blijft een zekere on gerustheid heerschen. De bevolking aan- vaardt gunstige en ongunstige berichten met dezelfde goedgeloovigheid. De echtge- nooten en verdere familieleden van Brit sche officieren te Constantinopel zijn Woensdagavond aan boord van een En- gelsche mailboot vertrokken. Zij werden door de autoriteiten niet behandeld op een wijze, zooals hun toekwam. Een groot aan tal families onder de Britsohe civiele be volking alhier zal eveneens spoedig ver trekken aan boord van de „Empress of India.'' Griekenland zwicht. ATHENE, 8 Oct. Uit Engelsche bron wordt bericht, dat er een ernstige waar schuwing tot Griekenland is gericht tegen het versterken der Grieksche strijdkrach ten in Thracië. ATHENE, 7 Oct. Na een langdurige zit ting van den ministerraad zijn hedenavond instructies gezonden aan de Grieksche ge delegeerden te Moedania, om in zake Thracië alleen te zwichten ingeval van een met eenparigheid van stemmen genomen besluit der mogendheden. Hedenmiddag is een lang telegram van Venizelos ontvangen, waarin hij Grieken land aanraadt, zijn intransigente houding op te geven. Dit telegram is van invloed geweest op de beslissing der regeering. De consternatie te Athene is zeer groot. ATHENE, 8 Oct. De jongste actie van den Franschen gezant betreft het advies aan de nieuwe Grieksche regeering om de geallieerde voorstellen nopens de ontrui ming van Oost-Thracië te aanvaarden. Te vens waarschuwde hij de Grieksche regee ring dat strenge maatregelen zullen wor den genomen, indien de geallieerde voor- slellen niet zouden worden aanvaard. BOME, 7 Oct. Bij den boschbrand in de Canadeesche provincie Ontario is een gebied over een lengte van 80 K.M. door het vuur vernield. Men berekent thans het aantal slachtoffers op een honderdtal; 25.000 personen zijn dakloos. Zes dorpen zijn een prooi der vlammen geworden. De schade is niet te becij feren. In Groningen wordt niet zacht geklaagd over valsche guldens, waar door onderscheidene winkeliers do dupe el zijn geworden. De klank ervan is vrijwel gelijk aan die van een echte; liet randschrift komt gedeeltelijk voor, de kleur is iets blauwer. Vrijdagavond is in de woning van E., aan den Vaartweg le Hilversum, brand ontstaan. De zolder brandde geheel uit; er is veel waterschade. De brand weer was spoedig ter plaatse. Oorzaak onbekend. Alles was op beurspolis ver zekerd. Hel is een bijzonderheid, dat te Hoogkarspel (N.-H.) onder de land arbeiders geen werkloosheid heerscht. Integendeel, er komen krachten lekort, zoodat de losse arbeideres van den eenen patroon op den anderen over gaan. Bankpapier F. K. Stalenkieskringverceniging. Lei den. Het bestuur van de R. K. Staten- kieskringvereeniging „Leiden" is voorne mens een vergadering te beleggen van R.K. Politieke Propaganda-Clubs uit den Sta- tenkieskring Leiden, teneinde te geraken tot een federatie van R. K. Propaganda- clubs. De datum der vergadering zal nader be kend gemaakt worden. De R. K. Statenkieskringvereeniging Lei den" houdt op Zaterdag 9 December a.s. des namiddags te 2 uur, in het gebouw van den R. K. Volksbond, Steenschuur 15 te Leiden een algemeene vergadering. De agenda vermeldt: 1 Notulen; 2 Mede- deelingen; 3. Ingekomen stukken; 4. Re kening en verantwoording door den Pen ningmeester; 5. Vaststellingen ingevolge de bepalingen van art. 8 van het Reglement, luidende: Wanneer een verkiezing van le den van de Prov. Staten van Zuid-Holland moet geschieden, wordt in een tijdig te be leggen vergadering der „Centrale" bij stemming door de afgevaardgden der plaatselijke aangesloten kiesvereenigingen bepaald: a. Hoeveel candidaten zullen worden gesteld; b. de termijn,waar binnen de plaatsen lijke aangesloten kiesvereenigingen de na men hunner candidaten moeten indienen;' c. de datum, waarop de stemmingen over de candidaten in de aangesloten plaatselijke kiesvereenigingen moeten zijn geëindigd; d. de datum, waarop de in art. 14, 2e gedeelte bedoelde aangeteekende zending bij den secretaris der „Centrale" moet worden ingeleverd. Het bestuur stelt voor een lijst van 6i candidaten. j 6. Vaststelling der methode van stem ming voor de candidaatstelling. Het Bestuur, de voor- en nadeelen van verschillende stelsels nogmaals overwon gen hebbende, stelt voor de Algemeens Vergadering te laten beslissen over een der beide volgende lezingen van de tweede alinea van art. 15 van het Reglement: 1. De volgeorde, waarin de candidaten op de definitieve lijst worden geplaatst,' wordt bepaald door het aantal rangcijfers met dien verstande, dat, degene, die het hoogst aantal van het rangcijfer één op zich vereenigd heeft, wordt gesteld op nummer één, die het hoogst aantal van het rangcijfer twee of wel van één en twee heeft verkregen, wordt gesteld op nummer twee, die het hoogst aantal vani het rangcijfer 3, of wel 2 en 3, of wel van 1, 2 en 3 of wel van 1 en 3 heeft verkre gen, wordt nummer 3 en zoo vervolgens. 2. De volgorde, waarin de candidaten op de definitieve lijst worden geplaatst, wordt bepaald door stemmingen voor nummer een en voor nummer twee af zonderlijk, daarna van de overige candi daten tezamen, met dien verstande, dat van dezen laatsten degene, die het hoogst aantal stemmen op zich vereenigd heeft op nummer drie wordt geplaatst en zaai vervolgens. 7. Inzake de bezetting van plaatsen in Waterschapsbesturen ook door Roomsch- Katholieken, stelt het Bestuur voor te benoemen een Commissie van Onderzoek: bestaande uit 3 leden. 8. Rondvraag en Sluiting. De Voorzitter H. BADER. De Secretaris, G. BULTEN Voorhout, 7 October 1922. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij: O. Vleeschhouwer, Schermer- strtaat 38 rood, Haarlem, een portemon- naie. Iluijg, Jan Gij zenvaart A 17, Sant poort, een portemonnaie. Van den Bran- deler, Genestetweg 5, Bloemendaal, een matrozenmuts. P. v. d. Stoop, Watermolen Kleverlaan Schoten, een bruine hond. M. van den Aardweg, Tuindorpplein 6, Overveen, een strik van een japon. D. Hoef geest, Schulpweg 9, Aerdeahout, een B. K. kerkboekje. H. Wesseling, Zui- dertuindorpplein 15, Overveen, een por tefeuille. J. F. Willemse, Leidschevaarb 52, Heemstede, een groene regenjas. Boo- zen, Middentuindorpslaan 9, Overveen, een mand. van Deelen, Korte Zijlweg 8, Overveen, een kip. Teeuwissen, Graai Florislaan 2, Vogelenzang, een alarm- fluit. D. Cassée, Korte Zijlweg 25, Over veen, een broche. H. de Vries, Wes terlaan 8, een zakje met gummizolen, Aan het bureau van politie te Over veen, een kinder-portemnonaie, een no titieboekje, een klein sleuteltje, een bril in étui, een stukje elastiek, een porte monnaie, een rood glas van een auto- lantaarn, een kussensloop. Lijst van in de gemeente Schoten ga. vonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: M. v. Dalen, Pres. Steijnstr. 19, een zilveren gul den; J. Zwart, Fuhrkopstr. 17, een por temonnaie; O. Kruitsdijk, Rijksstraat weg 205b., een zilveren kinderarmband; D. Vermaas, Bnysdaelstr. 3, een colbert jas; A. Fabel, Lotterstr. 45, een ijzeren passer; G. Lem, Gen. Oronjéstr. 146, een rozenkrans; aan bet Politiebureau, eenige ceintuurs. Eenige en algemeene kennis geving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, door een noodlottig ongeval, voorzien van de laatste H. H. Sacra menten der Stervenden, onze veelgeliefde Moeder, Be- huwd- en Grootmoeder ELISABETH JOANNA SIMONS, Weduwe van ANDREAS UILENHOED, in den ouderdom van ruim 80 jaren. Uit aller naam: A. S. UILENHOED Heemstede, 6 October 1922. Pension „St. Bavo", De HH. Uitvaartdiensten zullen plaats hebben in de Parochie kerk St. Bavo, te Heemstede, op Dinsdag 10 Oct. 1922, te kwart over acht en te kwart voor negen de gezongen H. Mis van Requiem; daarna de begrafenis. koor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van on zen innig geliefden echtgenoot en vad.e^den heer JOHANNES DUI VENVOORDE, betuigen wij onzen hartelijken dank, bijzonder aan den WelEdl. Heer Dr. A. ROMIJN de Eerw. Zusters der Wijkverpleging, de besturen van den R.-K, Volks bond en de St. Barbaravereeniging en de heeren leden der R.-K. Zang koren der beide Parochiën. De Wed. M. DUIVENVOORDE- Bergman en kinderen. Noordwijkerhout, 7 Oct. 1922. in de Qem, Kleine Concertzaal Sopraan aan de Vleugel j Kaarten a f 1.00 pl. r. bij Alphe- naar Concert Bureau Kruisw. 49 Allen, die iets te vorderen heb ben van of verschuldigd zijn aan den Heer B. ALTONA, laatst zonder beroep, te Heemstede, Landzicht laan 12 en aldaar overleden 3 Oct. 1.1., gelieven daarvan opgave of be taling te doen voor 1 Nov. a.s. kantoor Notaris VAN NIEKERK te Haarlem. heeft hiermede het genoegen dat zij de Maria-stichting heeft verlaten en zij nu haar tijdelijk ver blijf heeft ZIJLWEG 59, Overveen. te koop, 5.BOEREE, Schag- chelstraat 16. Voor het inbinden van de is het besle Adres: Kruistochtstraat 48 Haarlem. 8393 SljjmhOest gebruik. men bij Apothekers en drogisten. TSbr. A.MIJNHAR.DT. Zeist Uwe oude reeds lang gebruikte kosten veel stroom Koopt nieuwe, want die heb ben weinig stroomverbruik en U heeft daardoor beter licht, j gezelliger kamers, lager lichtrekening. "pEEHK CUZ£I>HANQI:L ar TECHH.BUREALt 'SSfiUtTMae/tBarOiDAIlBU Zeer lage prijzen. Volle Garantie. GROOTE KEUZE I 9f9T Onze Magazijnen zijn, cp veelvuldig verzoek steeds geopend tot 's avonds 8 uur. Zaterdags tot 9 uur. 3DDOCOOD

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 3