Sport en wedstrijden. N. V. B.-Wedstrijden. Tweede Blad 9 Öctefeer 1922 D. H. V. R.K. V. V. „Zwaluwen". Zuidelijke afdeeling. Jnnforen-Compefitie. R. K. V. V. H. B. C. Vicfrix I—Geel Wil I. 1—2. Zilk BGseS Zwart l ©—5. S. M. G. I—Zwaluwen I. S. d. S. I—Zilk II. 1—0 Amicitia l-Damiafen II. 4-1. Geef Zwart IIIGeel Wit II. K. B. 0, Bil—Sanfpserï I. R. K. Yoefbalvereeniging „Sterk door Samenspel" S. D. S. Westelijke afdeeling. Ie klasse. Overgangsklasse. Reserve Ie klasse. 2e klasse. 3g klasse. Ie klasse. Noordelijke afdeeling. Ie klasse. Reserve 2de klasse. Oostelijke afdeeling. Ie klasse. INDRUKKEN DER „PLAATSELIJKE". HAARLEM DOOR DE RAGING VERPLETTERD. R. G. H.Haarlem, 6f. Blauw Wit—H. V. V. 3—2 V« 0, Go—AjSXa 0 0» H. B. Sc—Quick, f—I, Indeeling. Nog ingedeeld in afdeeling B: S. D. S 6 UITSLAGEN 8 OCTOBER. A. Geel Wit ADamiaten, 3—0 S. D A. AAmicitia, niet doorgeg. B. Westen—Geel Wit b 3—1 Geel ZwartRood-Wit geen bericht ONDERZOEK. Het Districts-bestuur zal een onder zoek instellen naar aanleiding van het optreden van den Voorzitter van Geel- Wit, die bij den wedstrijd Geel-Wit H- Damiaten een speler van Damiaten het medespelen onmogelijk maakte. PROGRAMMA 15 OCTOBER. A. ZilkDamialen 1uur. AmicitiaS.D.S.A. 1 K uur. B. VictrixS.D.S. h 1% uur. Geel Zwart—Geel Wit b IK uur. De wedstrijden duren 2 maal K uur en vangen als regel om half 2 aan, zoolang niet anders is medegedeeld. De competitieleider. Gerehabiliteerd G. Saimson, Raadhuis straat 38, Heemstede. Geroyeerd wegens wanbetaling onder staande leden: P. van Bakel, Molenwerfs- laan 16. Het programma der athletiekwedstrij- den, ter gelegenheid van ons vierde lus trum is als volgt samengesteld: 100 M. hardloopen; los verspringen; discuswer pen; 3000 M. koppelwedstrijd; 100 M. bal- dribbelen; 300 M. hindernis. Voor elk nummer zijn bij voldoende deelname prijzen beschikbaar, terwijl voor hem die 't beste algemeen resultaat be reikt, een extra-prijs wordt toegekend. Inschrijvingen ten spoedigste te richten met bijvoeging van 0,25 inleggeld aan G. Welters, Res Novaplein 21. Woensdag 25 Oct. uiterlijk wordt de inschrijving ge sloten. Secr.-Penningm. Athletiekclub S. A. MULDERS. Secretaris H. v. d. Drift, Spaarnwoudor- straat 100a. (Dinsdagavond 8 uur vergadering elf tal-commissie. Woensdagavond 8 uur Bestuursverga dering. De leden, welke door onvoorziene om standigheden in de absolute onmogelijk heid verkeeren, Zondag's den wedstrijd, waarvoor zij aangeschreven zijn mede te spelen, moeten hiervan uiterlijk 2x24 uur van te voren schriftelijk meiedeeling doen, met redenen omkleed aan den Se cretaris. Bij niet voldoen hieraan, zal het betreffende artikel v. h. Reglement der elftal-Commissie in z'n vollen om vang op de betreffende personen worden toegepast. Tevens doet het Bestuur mede- deeling, dat er nog enkele leden met contributiebetaling achter zijn. Zij wor den hierdoor verzocht alles zoo spoedig doenlijk af te doen, aangezien anders tot eteikere maatregelen zal worden overgegaan. S. 11. C. I—R. K. V. Z. 1—0 R. li. V. 2Leiden I 06. R. K. V. Z. III—Santpoort II 6-0 Direct na den afloop ontstaat er reeds een gevaarlijk moment voor het Geel Wit- doel, wanneer de back te zacht terug speelt. De keeper voorkomt evenwel een zekere goal. Victrix blijft aanvallen, luide aangemoedigd door haar talrijk opgeko men supporters. Geel Wit scoort evenwel het eerst. Wanneer hun rechterwing goed opbrengt, lost de rechtsuiterst een hard schot, wat den blauwzwarten keeper ver rast, 10. Victrix geeft den moed niet op Gedurig valt het aan en heeft dan ook weldra succes wanneer een voorzet van rechts door Bruins wordt ingezet, 11. Na 'n gelijk oogaanden strijd waarbij de doelen beurtelings in gevaar zijn, is het half-time. Na de rust speelt Victrix tegenden wind in en wordt een oogenblik op eigen helft teruggedrongen. De halflinie weet het spel evenwel te verplaatsen en een aanval van rechfs wordt besloten met een goed schot, wat de keeper even goed stopt. Een kleine verandering in de Geel Wit-opstelling blijkt direct een verbetering De voorhoede gaat er goed samenspelend van door. De midvoor lost een chot, de linksbinnen verandert het van richting en de bal gaat buiten het bereik van de Victrix-keeper in het doel, 21. Victrix gaat evenwel weer direct op het Geel Wit- doel af, doch aanval op aanval wordt door de achterhoede gekeerd. Wanneer de scheidsrechter tijd blaast, heeft Geel- Wit gewonnen. Een gelijk spel had beter de verhouding weergegeven. Onder leiding van scheidsrechter BroeSi- hof stollen beide elftallen zich om 3.15 op. Zilk trapt af, doch heeft daar niet veeil plezier van als Slenders den hal naar Snoelks Sr. plaattsl, die met een harden schuiver Geel Zwart de leiding bezorgt. Alts wederom afgetrapt is, schijnt het of Zillk heel wat van plan is, Snoeks Jr. en Mulders weren echter alles af. Nu wordt letterlijk het Zillk-doell' bescho ten; een doelpunt kan ook niet langer uit blijven. Een voorzet van de Liefde volgt, welken Snoeks Sr. hard inikopt. Rust 02. Na rust heeft Zilfk niets meer in te bren gen en staat hardnekkig te verdedigen. Zilk kan echter niet verhinderen dat Lauers met een hoog schot G. Z. de derde go a/1 bezorgt. Vermelding verdient een schoren van P. Slenders, welke eindigt met een mooi schot; de bal gaat echter net naast. Daarna doet Snoeks Sr. hetzeüfde en heeft meer succes als hij met een keihard schot via keeper's handen en lat nr. 4 maakt. De daarna toegestane penality wordt sportief door Snoeks Sr. naasfgetrapt. Direct daarop is het wederom Lauers die met een schuin schot dien stand ver hoogt waarna de scheidsrechter einde blaast. De Zwaluwen hebben gisteren in War mond met 1-0 verloren 'n gelijkspel had 'n goede verhouding weergegeven, het was een mooie wedstrijd met voor de rust de Zwaluwen sterk in de meerderheid. Wanneer scheidsrechter de Beuger om 1.45 beginnen blaast, is 8. M. 0. vol ledig, terwijl de Zwaluwen 3 invallers tellen. 8. M. 0. wint den toss, laat de Zwaluwen tegen den wind in aftrap pen, de eerste 10 minuten gaat het spel mooi gelijk op, daarna wordt de achter hoede van S. M. 0. duchtig aan den tand gevoelt, steeds zweven de Zwalu wen voor het 8. M. 0,-doel, doch de goede schutters ontbreken thans in de Zwaluw-voorhoede, v. d. Velde en de Vries geven beide prachtige voorzetten, maar de middenliuie stuitte steed3 op do in beste conditie zijnde S. M. 0.- back's, terwijl in de laatste instantie de S. M. C.-keeper in keurigen vorm is. Opeens daar komt het 8. M. C.-doel op gelukkige wijze aan eene doorboring, wanneer een hoekschop van den Zwa luwen middenvoor, nog net door een S. M. C.-man van de doellijn af corner wordt gewerkt, welke corner niets op levert. Het spel verplaatst zich snel op en neer, de beide keepers zijn in goeden vorm. Even voor rust een snelle uitval van S. M. 0., de Zwaluw-achterhoede stelt zich op naar off-side, 8. M. 0. schiet in, Slobbé appeleert voor ofside en kan het schot niet houden, de scheidsrechter wijst naar het midden, want v. d. Drift stond op de doellijn. Direct hierna is het rush Na de thee krijgen wij de eerste 10 minuten eene inzinking van de Zwaluw- ploegt Slobbé verricht goed werk, daar na ontwikkelt zich woder hetzelfde ge lijk opgaande spel, een free-cick op het S. M. 0,-doel levert niets op. De links uiterst geeft eenige mooie voorzetten, maar de 8. M. C.-backs werken alles weg. Wanneer scheidsrechter de Bueger ein de blaast, heeft S. M. C. gewonnen, gelijkspel was eene betere verhouding S. d. S. wint den toss en verkiest eerst tegen den wind te spelen, zoodat Zilk den bal aan 't rollen brengt. Al dadelijk ontneemt S. d. S. haar het leder en gaat er mee naar voren toe, tenein de een aanval te ondernemen. Maar de backs van Zilk zijn er ook nog, zij retour- neeren dan ook dadelijk den bal. Daarvan wordt gebruik gemaakt door de Zilk-voor- hoede om een aanval op het S. d. S.-doel te ondernemen. De S. d. S. doelman weet dan eenige harde schoten verdienstelijk te verwerken. Voor rust blijft het echter een op en neer gesjouw van de beide clubs. Van bei de kanten wordt er hard en met enthou siasme gewerkt maar tot scoren komt het niet. Met rust is de stand dus blanco. Na de thee heeft S. d. S. het voordeel van den wind. Zij ondernemen dan ook al dadelijk een aanval, maar S. d. S. heeft nog al pecht met het schieten. Zij blijven echter op de Zilk-helft spe len, dan een aanval rechts, een voorzet, en goal, maar de scheidsrechter blaast voor buitenspel. S. d. S. begint weer met nieuwen moed, om toch ten minste één doelpunt te ma ken, er wordt dan ook een stevige partij gespeeld. Eindelijk weet Paap, uit een worsteling voor het Zilk-doel, een doel punt te fabriceeren, 10 Nog 10 minuten vliegt de bal op en neer, maar hoe Zilk ook haar best doet om gelijk te maken, zij krijgt geen kans. Als de scheidsrechter dan tijd blaast, heeft S. d. S. een welverdiende overwin ning behaald, alhoewel zij ook peoh gehad heeft. De leiding berustte in de uitstekende handen van den heer Joosten. Als scheidsrechter Maks om drie uur de beide elftallen in 't veld fluit, heeft „A" twee invallers. Damiate wint den toss en laat Amicitia tegen wind in aftrappen. Direct ontwik kelt zich een vlug spel met „D" in de meerderheid. Als op een gegeven mo ment een van de voorhoedespelers van „D." van den rechtsback van Bloemendaal een zet in den rug krijgt, wijst de scheidsrechter naar de witte stip; een „D"-man plaatst zich achter den bal en schiet scherp naar den linker boven hoek, maar de „A."-keeper Toon Nelis, valt schitterend uit en stompt corner, deze levert echter geen succes op. Bij een volgenden Damiaten-uitval vangt de Bl'daalsche keeper goed op, maar schopt hem uit tegen den rug van een back, en de bal rolt in Amieitia's doel, 01. Nu kwamen de Bloemendalers opzetten, en als de mid-half van „D." in het be ruchte gebied „hands" maakt, maakt „A." uit een penalty gelijk, 1—1. Voor rust weet „Amicitia" nog tweemaal te doelpunten en zoo ging half-time met 31 in. Na rust hebben de Damiaten niets meer in te brengen en laten zich geheel in sluiten, en het is aan het slechte en onfortuinlijk schieten (3 maal tegen de bovenlat aan) van de Bloemendaalsche voorhoede te danken, dat de Damiaten- keeper nog slechts eenmaal visschen moest, 41. Daar S. D. S. niet was opgekomen konden de Amicitia Junioren gisteren niet spelen. Volgens afspraak met den secretaris van Geel Zwart was G.W. om half 1 op het terrein, doch hier bleek een mis verstand in 't spel, zoodat de G.W.'ers ruim 2 uur moesten wachten vóór ze konden spelen. Als om dria uur, onder leiding van scheidsrechter Duijn begonnen wordt trekt G.W. direct ten aanval doch de achterhoede van G.Z. blijkt in goede conditie te zijn. Meer en meer werken zij zich los en nu moet het GW.-doel een zware belegering doorstaan. Over 't algemeen is G. Zw. sterker doch voor doel zijn ze de kluts kwijt, terwijl do G.W.-aanvallen uiterst gevaarlijk blij ken, door het goede samenspel. De G.W.'ers kunnen echter het doel niot vindende schoten gaan meestal over het doel. Rust treedt in met blan co score. Na rust zet G.W. er direct alles op, maar de backs van G. Zw. spelen schit terend, en geven weinig kans om scho ten te lo>sen. In de laatste ins'anitie is de keeper zeer gelukkig met 't stop pen van enkele zeer moeilijke hallen. G. Zw. wordt nu gaandeweg stérker. De G.W.'ers raken ver.nocil op het zeer zwaar te bespelen terrein en hiervan maakt de tegenpartij gebruik «zoodat 't eerste doelpunt in het GW.-doel be landde. Hierna gaat de links-back van G.W. midden-voor spelen en deze weet spoedig op fraaie wijze gelijk te ma ken. Hard wordt nog gewerkt om het winnende punt. dpeh geen der partijen mocht het gelukken de overwinning te behalen. Zoo heeft G. Zw. broederlijk de punt jes met G.W. verdeeld, waar beide elf tallen mee tevreden mogen zijn. H. B. C. heeft al spoedig volop werk om de stevige Santpoorters van het lijf te houden, doch geleidelijk nemen zij het offensief over. Het wordt dan een aardig vlug spel, waar de verdedigingen over den aanval weten te zegevieren. Toch krijgt H. B. C. wel eenige goede kansen, die niet benut worden. Rust gaat in met blanco score. De 2de helft begint met een vlug spel van doel tot doel, tot opeens N. Draijer vlug doorbreekt en met een fraai schot aan H. B. C. de leiding bezorgt. Dit is het sein voor de Santpoorters om wat beter aan te pakken en zij ko- men steeds meer in het offensief. Een penalty weet Vester te stoppen. TT. B. C, wordt geheel ingesloten, doch de H. B. C.-verdediging geeft geen kans je, totdat P. Smit uit een scrimmage den gelijkmaker langs Vester jaagd. Dan een gelijk opgaand spel, tot het einde, waarmee de punten gedeeld wor den, waarmede H. B. C. zeker tevreden mag zijn. Secretariaat: C. B. ANDREOLI, Smedestraat 37a rd. Op de bestuursvergadering j.l. is de heer J. Kraakman, als secretaris onzer vereeniging afgetreden. Thans wordt het secretariaat waarge nomen door den heer C. B. Andreoli, Smedestraat 37a rd., alhier. Gisteren herdacht onze vereeniging in stilte haar 3-jarig bestaan. Te dier gelegenheid woei van het Sportpark onze rood-groene tweekleur. Als cadeaux hebben de S. d. S.'ers, het eerste elftal dan wel te verstaan, want de wedstrijd van het tweede ging niet door, zichzelve een overwinning gegeven op Zilk II, zij het dan niet, zooals Hans voorspelde, met goede cijfers, maar dan toch met 10. A.s. Zondag speelt het eerste elftal tegen Amicitia II op het Amicitia-terrein te Bloemendaal. VOETBALUITSLAGEN. Amsterdam Blauw WitH.V.V. 32 Haarlem: R.C.H.Haarlem 6—1. Dordrecht: D.F.C.—Feyenoord 1—1. Rotterdam: V.O.C.—Ajax 0—0. Den Haag: H.B.S.Quick 11. IJmuiden StormvogelsV.U.C. 3—0. Amsterdam: V.V.A.O.D.S. 52. Rotterdam ExcelsiorSpartaan 20. Zaandam: Z.F.C.S.V.V. 1—2. Den Haag: A.D.O.'t Gooi 2 -3. Hilversum HilversumH.F.C. 13 A Haarlem H.F.C. IIAjax II 32. Haarlem IIZ.F.C. II04 Weesp Rapiditas IIV.V.A.,11 02. Hilversum 't Gooi IIBI. Wit II 14 B R'dam: St. Hooger II—V.O.C. II 2—5 Sparta IIH.D.V.S. II 42. Schiedam; S.V.V. IIR-F-C* H O6. Den Haag: H.V.V. IIH.B.S. II 04. A Alkmaar: Alcm. Victrix—E.D.O. 0—1. ZandvoortZandvoortA F.C. 21. A'damHortus—Z.V.V. 1—4* Wormerveer Q.S.C.Hollandia 1l. B Hilversum VictoriaVelox 0—4. R'damR.F.C.—Olympia 4—1. Leiden A.S.C.Zeist 41. UtrechtD.O.S.—Concordia 0—2. A'dam D.E.C.—D.O.N.A.R. 7—1. C R'dam U.S.C.—C.V.V. 1—0. XerxesUnitas 20. Schiedam H.D.V.S.—Lugdunum 0—1 Vlaardingen FortunaB.M.T. 03. DelftD.H.C.—St. Hooger. 3—0 A Koog a/d. Zaan K.F.C.—Assendelft 4—0. A'dam D.W.S.Zaanlandia 11. B Oostzaan O.S.V.Amstel 20. A'dam: D.W.V.—Wilhelmina 0—0* SwiftPurmersteyn 13. C Haarlem H.S.V.—V.S.V. 0—1. Beverwijk KennemersE.D.W. 21* A'dam T.O.G.Watergraafsmeer 1—2. A'dam SloterdijkBl'daal 01. D Baarn BaarnD.O.O. 20. Culemborg Vr'schaarUtrecht 11. F Leiden: U.V.S.—V.I.O.S. 2—4. Den Haag V.C.S.Alphen. 11. Gouda: GoudaL.F.C. 31. G R'dam TransvaliaR.V.C. 41. H Delft: D.V.C.—Celeritas 2—1. Dordrecht: EmmaS.I.O.D. 22. O.S.S.Leerdam 61. 2e kiasse Nijmegen N.E.C.Wagenlngen 20 3e klasse. A Kampen Quick (K.)Vitos 51. Zwolle: Entre NousP.E.C. II 21. Eindhoven P.S.V.D.O.S.K.O. 10 Breda VelocitasWillem II 47. Tilburg N.O.A.D.Wilhelmina 01 Breda BredaniaM.V.V. 13. Den Bosch B.V.V.Eindhoven I2. Leeuwarden Friesland—Alcides 10 Winsedoten W.V.V.Forward 71 Assen AchiliesUpright 30 Groningen VelocitasVeendam 03 Be QuickFrisia 60. Westelijke le klasse. R.C.H. 5 2 3 15—8 7 Blauw Wit 4 3 1 11—8 6 H.B.S. 3 2 1 5—1 5 D.F.C. 4 2 1 1 9—6 *5 Ajax 4 1 2 1 5—3 4 U.V.V. 3 2 1 4—2 4 Sparta 3 2 1 3—2 4 V.O.C. 4 1 2 1 6—5 4 Feijenoord 3 2 1 5—10 2 Quick 3 1 2 3—9 1 H.V.V. 3 3 2—6 Haarlem 3 3 2—10 Overgangsklasse. Stormvogels 3 381 6 H.F.C. 3 39—3 6 't Gooi 4 2 11 11—8 5 Spartaan 3 2 1 74 4 Excelsior 3 2 1 55 4 S.V.V. 3 2—1 4—4 4 V.V.A. 3 111 9—7 3 V.U.C. 2 1 1 8—4 2 O.D.S. 2—11 4—7 1 Hilversum 3 12 413 1 A.D.O. 33 4—8 Z.F.C. 44 3—12 Oostelijke le klasse. Go Ahead 4 3 1 10—2 7 U.D. 4 2 2 8—4 6 Hengelo 4 3 1 1 6—3 6 Quick (N.) 5 2 2 1 7—4 6 Enschede 3 1 2 5—4 4 Heracles 4 1 2 1 6—5 4 Z.A.C. 3 2 1 6—5 4 Theole 5 1 4 1—10 1 Be Quick (Z.) 3 3 1—6 Ensch. Boys 3 0 2—9 Zuidelijke Ie klasse N.A.C. 4 3 1 13—4 7 M.V.V. 3 3 1 13—5 7 Willem II 3 3 14—5 6 Eindhoven 2 2 4—2 4 B.V.V. 4 1 1 2 8—7 3 Wilhelmina 2 1 1 3—3 2 N.O.A.D. 3 2 1 3—4 2 Philips 3 I 2 2—7 2 3—124—7 1 22 5—13 44 1—13 5 3 1 1 14—7 7 4 3 1 11—3 6 2 2 16—0 4 4 2 2 11—8 4 3 2 1 6—10 4 4 1 1 2 5—6 3 3 1 2 2—5 2 3 1 2 2—8 2 2 2 2—11 2 2 0—11 2* Bredania Velocitas D.O.S.K.O. Friesland Achilles Be Quick W.V.V. Frisia Veendam Velocitas Upright Forward Alcides Alcides 2 verliesp. W. n. o. f- A Hoorn Hollandia II—Watergr.meer 2 32. A'dam: Amstel IID.E.C. II 17. Wormerveer: W.F.C. II—A.F.C. III 3—0. B N. Bussum Allen Weerbaar II—Ajax III 1—5. A'dam: O.D.E. II—Vr'schaar 113—1. A'dam: A.F.C. II—Hercules III 8—0. UtrechtU.V.V. III—Victoria 113—1. C Den Haag Quick IIA.D.O. 1123. H.B.S. III—V.U.C. II 5—3. D Gouda: Olympia II—Voorwaarts II 1—1. Utrecht: Velox IIU.V.V. II 14. E Den Haag: B.M.T. II—Fortuna II 5—0. R'dam: C.V.V. II—D.H.C. II 3—1. Delft: Concordia IIU.S.C. II 53. F R'damNeptunus IIH.D.V.S. III 1—1. TielTheole—Quick 0—0. Almelo HeraclesGo Ahead 13. Deventer U.D.Enschede 22. Zutphen Be QuickZ.A.C. 01. Enschede Ensch. B.Hengelo 1—2. 'n Groote stroom van menschen langs den Middenweg. En op het veld dien le vende rechthoek, geformeerd uit 'n drie dubbel dikke rij van in spanning wach tend publiek, dat onversaagd het hek der arena beloerde, waaruit strak* de leeu wen zouden verschijnen, om zich daarna te verlustigen in een kamp van titanen. Tienduizend zielen. Broekies van amper zestien leverden vast een voorgevecht. Het was aller-aar- digst. In sommige opzichten zelfs nog aar diger dan de felle strijd der ouderen. De ventjes speelden om het spel en niet om de knikkers. Ze gebruikten hun her senen, hielden er een eigen tactiek op na, droegen ook kniekousen waarvoor wisten ze niet en maakten kabaal te gen den scheidsrechter over 'n strafschop. Zooals de ouden zongen.. Toen kwamen de reuzen, de mannetjes putters, die zich splitten in partijen Een dezer partijen, had 'n plan, 'n systeem, de andere niet; een feit dat eerst in de tweede helft recht tot uiting kwam. Vóór dien was de balans tamelijk 'n Meneer met lange horizontaalbeenen en 'n daar aan evenwichtig lang lichaam maakte na een tijdje een uniek doelpunt voor de club der Roodbroeken, doch op het mo ment dat de arbiter het rustsignaal wou blazen werd ijlings de stand in evenwicht gebracht. De doelwisseling bracht blijk baar de collapse der Haarlem-achterhoede met zich mee. Er was maar één elftal in het veld en dat was van R. C. H. De Roodbroeken werden ft Ia Carpentier fijngemaakt. Zij speelden niet. Er werd met hen gespeeld en zonder hen. Ze vorm den geen kracht. Staan we een impel oogenblik bij deze debacle stil. Waaraan is ze te wijten? Aan het overbluffende spel der Racing? May bel Maar nu moge een Racing-team nóg zoo goed spelen, een normaal elftal van Haarlem behoeft een dusdanige ne derlaag niet te slikken. Er was meer. In de allereerste plaats het volkomen falen der rood-blauwe verdediging nft de rust. Tekelenburg was óp. Het tempo op de vleugelhalf-plaats was hem te vlug en al moge zijn snelheid niet minder zijn dan die van de Koning, zijn start is te lang zaam om 't kleine kereltje te houden. Vervolgens stond van Daalen constant vlak achter de voorhoede wat niet zoo fnuikend was geworden als Baay zich er bij had aangesloten. Doch nn bleef er een open vlak waarbij van Dam zoowel als Roelfsema herhaaldelijk vrij spel kregen. De man die Haarlem voor een grootere, nederlaag behoedde was Angenent. Hij hield schoten in alle standen van alle afstanden Kranig keeper-tje! De Racing begon met te zwoegen. Dat was flink. Maar nog veel flinker was het sjouwen zonder ophouden toen de strijd reeds beslist was. Men had zicht baren doelpunten-honger. 'n Bovenmatigen vorm vertoonden de gastheeren in dezen buitengewoon cmotievollen wedstrijd niet. Ze boften door Haarlem zóó aan te treffen. Toch ziet men in alle opzich ten dat de hand van Julian Jr. aan het werk is geweest. Boekelaar was een zwak punt, de achterhoede daarentegen su bliem. Men trekke uit deze downfall of old- Harlem" leering. Laat van Daalen center- voor, Bieshaar vleugel-half en Tekelen burg spil. Teek hoort in het midden, Bieshaar niet in den aanval. Hij remt er. Hij wieet niet het juiste moment om den ba! over ïe geven, waardoor tallooze kan sen verloren gaan. En als het erger wordt dan rekent men nog op drie menschen, op Daan, Jur en Terwee. Haarlem kan ze blijkbaar niet missen. De wedstijd tusschen deze beide Haar- lemsche eerste klassers waarnaar zoovelen de geheele afgdfoopen week met spanning hebben uitgezien is op het R.C.H.-terrein ten aanschouwe van naar schatting plm. 7000 personen gespeeld en geëindigd in een sprekende overwinning voor R.C.H. Het weer dat op vorige Zondagen zoo buitengewoon slecht was, heeft schitterend meegewerkt en ook daardoor zal de dag van gisteren voor velen een onvergetelijke zijn geworden. 's Morgens waren reeds de lagere eflf- tallen van beide clubs bezig aan den Scho- ferweg en Middenweg om elkaar te be kampen en ooik die wedstrijden brachten voor het meerendeel een R. C. H.-zege De vierde elftallen speelden 0—0 bij de vijf de elflallen was het R.C.H. 5 dat met 21 won, terwij] tenslotte R.C.H. 6 met 52 in de meerderheid van Haarlem 6 bleef. Na twaallf uur begon het reeds te Ioopen en was het aan alles te zien dat het extra druk zou worden. De voorteekenen bedrogen zich niet en reeds om 1 uur bij een wed strijd tusschen de Haarlem adsp. en R.C.H. dito's stond heit om het veld al aardig vol. De Haarlem adsp. bleven intussohen met 30 in de meerderheid en als deze het veld verlaten is bijna geen plaatsje meer onbezet. Precies twee uur komen al eenige R.C.H.'ers op het veld, al spoedig gevdlgd door eenige roodbroeken. Scheidsrechter van Gerfel, die zal leiden volgt dan ook en laat tossen. Nieuwenhuis mag kiezen en laat Haarlem tegen zon en mei wind mee spelen. AJ-'s de elftallen opgesteld «taan zien we de volgende elftallen tegenover elkaar: R. C. H. Rads/ma, Knyt, Haievoet, Geutskens, Nieuwen/huis, Krom, Koning, v. Dam, Roelfsema, Nachtegeller, Roekelaar. Haarlem: Pettleco/n, Brakel, Bieshaar, M. Houfkooper, Schravendijk, Tekelenburg, v. Dalen, Dik, Maas, Baay, Aengenent. Bij Haarlem zien we Tekelenbmg weer in de gelederen terwijl ide Racing „au grand" compleet is. Om 2.06 trapt Bieshaar af en al dade lijk is het spel in vollen gang. R.C.H. schijnt zich voorloopig het meest op haar gemak te gevoellen en al aanstonds sdhiet v. Dam twee maal achtereen over. Een corner op het Haarlem-doel wordt geforceerd, Geutskens schiet over. Het is verbluffend zoo snel als de aanvallen om beurten aan beide zijden geschieden en de achterhoeden moeten er alles opzetten om gevaar af te wenden. Een corner op het R.C.H.-doel levert ook geen gevaar op. Wegens ongeoorloofd spel van Braked krijgt R.C.H. een vrijen trap te nemen. Vdak daarop trapt Maas van ver af den bal hoog over het R.C.H.- doel. Het spel verplaatst zich dan weer eenige ©ogenblikken naar de Haarlem helft en met wat gelluk had R.C.H. in die o ogenblikken reelds een doelpunt gemaakt. De lat hielp echter Aengenent een oogenblikje mee als een schot van v. Dam daartegen, in het vedld terugketst. Nadi- tegeller is er te laat bij en zijm schot is te zacht. Aan den anderen kant schiet v. Daalen naast. Een botsing tusschen v. Daa len en Nachtegeller loopt gelukkig goed af. Houtkooper leidt meestentijds de Haar lem aanvallen. Deze speler beschikt over zoovele han digheidjes dat hij meermalen zijn tegen standers tot wanhoop bracht. Hij onder vond echter te weinig steun van zijn ne- venmenschen. Het was dan ook voor Krom in die periode een moeilijke taak om den rechterwing te dekken. Een goeden aanval op het R.C.H.-doel maakt Knyt onschadelijk; de bal beCanÜt bij de R.C.H.-Voorhoede die het weer eens gaat proboeren. Roelfsema schiet echter over. Achtereenvolgens gaan dan eenige aan vallen wegens offside verforen. Toch blijft de Racing iets meer aanval lend en een goede kans om te scoren Iaat Boekelaar voorbijgaan. Alïeen voor den keeper schiet hij recht op den man aan. Dan gaat Haarlem weer op Radsma af, die daardoor eenige benauwde oogen- blikken beleeft Ook hij is edher evenals Aengement in puike conditie en meestal weet hij in laatste instantie de situatie te redden. Een vrijen trap op het Haarlem- doel trapt Roelfsema over. Haarlem speelt intusschen een keurig spel en het is een genoegen den strijd te aanschouwen. Uit een scrimmage voor het R.C.H.-doel scoort Haarlem tenslotte, doch v. Gerfel had reeds voor buitenspel gefloten. Het bleek echter uitstel van executie want uit een goed opgezefien aanval krijgt Houtkooper den bal toegespeeld en geeft een geweldig schot op doel, dat voor Radsma onhoud baar blijft. Na een half uur spelens leidt Haarlem met 10. R.C.H. niet ontmoedigd pakt nog eerst Hink aan en stormt op Aengenent af. Roelfsema, die dezen middag zéér goed speelde, kopt een voorzet van Koning over. Twee corners op het Haarlem-doel worden ook onschadelijk gemaakt. Een hard schot van Nachtegeller gaat naast en even later herhaalt Boekelaar hetzelfde. Een pracht- voorzet van Boekelaar verwerkt Aenge ment naar behooren. Dan gaaft Haarlem weer op Radsma af en Bieshaar besluit den aanval met een hard schot dat naast gaat. Ben scrimmage voor het R.C.H.-doel le vert tenslotte ook niets op. De bal belandt bij Nieuwenhuis van daar naar Nachlege/l ier die op zijn beurt een keurige trough- gass geeft aan Roelfsema, welke laatste met Baay en Maas op zijn hidlen een geweldig schot lost, dat Aengenent te machtig blkijt. De stand is gelijk. Dat geschiedt pfm. 1 min. voor de rust en na nog eenig gelrap gaat met den 11 stand de rust in, een stand die op dat moment de juiste verhouding weergaf. Zooals vooral bij een plaatselijke ont moeting gebruikelijk is wordt in de rustpe riode druk besproken hoe de eventueele kansen der beide partijen zouden zijn. Al gemeen verwacht men ook na de rust een gelijk opgaanden strijd, waartiij van 'n evenfueeien uitsüga met geen zekerheid kis te zeggen valt. Na een kwartiertje rusten komen de spelers weer terug en precies om 3.06 brengt Roelfsema wederom den bal aan het vallen. Weer zijn de eerste aanvallen voor R. C. H. en van Dam en Roettfsema schieten vlak na elkaar naast. Het blijkt al aanstonds dat Haarfem met minder enthousiasme speelt dan voor de rust. Herhaaldelijk zwermt het R. C. H. quintet voor Aengenent, vele schoten wor den geflost. Zeffs Nieuwenhuis probeert het, zijn schot wordt corner gewerkt. Ook deze levert geen succes op. Als er 5 min. gespeeld is, krijgt Nachtegeller den hal toegespeeld en met een gewéldig schot geeft hij Aengenent ten hneeifen in ale hef nakijken. Het R. C. H. gezinde publiek is dol van vreugde en springt en danst er lustig op los. Dit is voor R. C. H. het sein om er nog een schepje op te doen en vanaf dat oogenblik ontwikkelt zij een spel dat be wondering afdwingt. Het elftal vormt een compleet geheel en de middenffinie ver richt keurig werk. Met Nieuwenhuis aan het hoofd speelt dit trio met de Haarlem voor hoede en het opbrengen en afgeven van den bal is volkomen af. Er zit dan ook nog een goaltje in de lucht waarvan Roelfsema den maker Wijkt te zijn. Ook dat doelpunt was een keurig schot Haarlem is dan een geslagen elftal, althans het komt bijna niet meer over de hiel Pt. Keurig comtóneerend gaat de R. C. H.-voorhoede telkens weer op Aenge nent af. Voorzet op voorzet volgt, zoo wel van links als van rechts. Het gevaar voor het Haarlemdod is niet van de lucht. Om beurten schiet het binnentrio op doel, doch Aengenent is onverbiddelijk. Ook Geutskens schiet op doel. Bij een der sporadische Haarlem-aan vallen schiet Bieshaar naast. Houtkooper speeflt Ihans midhaif en v. Dalen midvoor, Bieshaar rechtsbinnen. De verandering vermag ook geen verbetering te zijn en leükens weer worden de Haarlemmers ge passeerd. Een vliegend schot van Nachte geller weet Willy slechts ten koste van een corner te redden. Udt deze corner ont staat een scrimmage voor het Haarfem- doel waaraan Maas een einde maakt door den ball in eigen doed te werken. i1 voor R.C.H. Nog is het niet genoeg en de Haarfem- verdediging is niet bij machte den R.C.H.- aanval te stuiten. Het was een lust de R.C.H.-ers aan het werk te zien, terwijl de Haarlem-achterhoede hopeloos naar zijn vorm loopt te zoeken. Aanval op aanvajl wordt op de Haarlem-veste onder nomen. Achtereenvolgens schieten Nieu wenhuis en Nachtegeller goed in. Haarlem breekt dan weer eens door en Bieshaar verknoeit een goede kans door van dicht bij naast te schielen, hetgeen v. Dalen even later herhaalt. De Racing herneemt dan weer het offensief en van Dalen schiet naast. Een hands-bal schiet Nachtegeller hard over. Na 'n goeden aanval belandt de bal bij Koning die keurig het vijfde doelpunt fabriceert. Het spel wordt dan alleen nog maar op de Haarlem-helft afgespeeld. De Racing is over alle liniën sterker en telkens keeren ze weer terug voor Aenge nent die handen vol werk krijgt. Toch kan hij niet voorkomen dat v. Dam hem nog eenmaal passeert en daarmede aan de Racing een 61 voorsprong bezorgt. Het loopt dan langzamerhand naar tijd en als de bal uit den laatsten Haarlem-aan val nog eens wordt overgeschoten, fluit v. Gerfel voor de laatste maal en heeft de Racing op haar stadgenooten een spreken de 61 overwinning behaald, en daarme de haar volkomen meerderheid getoond over het elftal der roodbroeken. De wedstrijd werd in een prettige ver standhouding gespeeld en sch«idsrech'her van Gerfel had dan ook geen buitenge woon moeilijke taak, die hij tenstofte naar ieders tevredenheid vervulde. De overwinning verdiende R.C.H. volko men, hoewel we de cijfers wel wat al te duidelijk vinden. R.C.H. heeft echter van de gelegenheid geprofiteerd en aangetoond een élftafl te bezitten dat nog tot goede din gen in staat is. Het elftal vormde een goed geheel met geen bijzondere uitblin kers. Bij Haarlem viel dat niet te consta- teeren. De achterhoede was er totaal uit terwijl we voorat Baay niet erg best von den. TekeCtenburg was nog niet geheel in orde doch moest nn nog meermalen de meerderheid van. den wing v. Dam-Koning erkennen. De midhalfplaats was bij Haar lem in tegenstelling met R.C.H. niet bijs ter goed bezet, terwijl ook Dik zijn meer derheid moest erkennen in R.C.H.'s Xin- kerwing. De R.C.H. achterhoede speelde als geheel een goeden wedstrijd en was vooral na de rust bijna niet te passeeren. Intus schen zal Haarlem goed doen ook zoo spoedig mogelijk de eerste puntjes trach ten binnen te halen. Wat we tendlotte wel van haar verwachten 1 Wij lezen in de Ort.: Blauw Wit, bij wie Lietzon vervai»- gen is, loopt hand van stapel en bin nen 10 minuten hebben v. Diermen en Smit den stand reeds op 20 ge bracht. H. V. V. wordt in de le helft slechts zelden gevaarlijk. Blauw Wit is vrijwel voortdurend in het offensief en nadat De Weert nogmaals gedoelpunt heeft, wordt met 30 voor Blauw Wit gedraaid. Na de hervatting is het spel meer verdeeld. Na aanvankelijk eenig over wicht der Amsterdammers, werkt H. V. Y. zich meer en meer los en na een kwartier brengt Ch. de Beus na een hoekschop den stand op 31. Dan volgt een fraai, gelijk opgaand spel, waarbij de Hagenaars meer aanvallend optre den en een kwartier voor hot einde heeft bij een algemeenen aanval BoeKe Kessler met een goed schot succes, S2. Na veel spanning komt dan het einde met onveranderden stand. De „Ort." schrijft hiervan het vol gende: Ajax is zonder Delsen an Broekman. Het begin is voor de gasten. Het spel wordt echter spoedig verplaatst en beide partijen zijn dan beurtelings in den aan val. De verdedigingen behouden de over hand en de rust komt met blanken stond. Na de hervatting is Ajax een tijd lang ingesloten. Het doel der gasten, wordt als het ware bekogeld en het is in deze,:, periode alleen aan De Boer te danken, dat er niet gedoelpunt wordt. Bij de gevaarlijke uitvallen der Ajaxi- den weert de vleugel Buwalda-Addicks zich geducht. Aan beide zijden worden goede kansen om te doelpunten gemist. Tegen het einde komt Ajax flink opzet ten, doch zonder suoces en men eindigt zooals men was begonnen. H.B.S. was geheel voltallig; Quick miste de gebroeders Yesman doch had Bossohart weer in de gelederen. Tijdens het vlot gespeelde, eerste half uur bleek H.B.S. sterker dan Quick, maar kon toch het net niet vinden, tot dat kort voor rust, bij een algemeeneb aanval der Houtrusters de hal bij Scha- fer belandde, die den zwalrtjes de lei ding bezorgde. Bust kwam met 10. Na de hervatting was H.B.S. het meest aanvallend doch niettemin kwam circa 8 minuten voor het eind voor Quick het gewenschte sucoes, toen Pine Post, na een snel opbrengen van rechts, met een scherp schot voor den gelijkmaker sorgds. >D# Ort,"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 5