H. J. LAMP VllLEMMERS Statuteff. J. H. J. Mulder, t Gistermiddag is hier Ier stede over leden den heer J. H. J. Mulder, mu sicus alhier. De overledene was directeur van ■enige muziekgezelschappen, o.m. van le Muziekver. „Laurens Janz. Coster Hij was gepensioneerd onder-kapel- n ces Ier van het Ned. Ind. leger. Burgerlijke Stand. LAATSTE KIEUWS. De Crisis in het Oosten. De moeilijkheden van de „Germania". UIT DEN OMTREK. BLOEMENDAAL. BARTELJORISSTRAAT 18 AMSTERDAMSGHE BEURS. HILLEGOM. VOORHOUT. EGMOND-BINNEN. LISSE. CASTRICUM. UITGEEST. noordwijkeriiout. NOORDWIJK. ZANDVOORT. bfnnebroer. Te Koop aangeboden N.V. Maandag 9 Octobex 1922. 22882 Prijs van f 1000 769 6108 7302 19402 20128 20791 «2 ÏH01 11236 11362 11366 11373 11409 &e „Staatscourant" bevat de statuten van de N. V. Algemeene Nationale Bouw en Exploitatie-Mij., alhier. Geboren: 7 October, z. van A. C. Kam- cr-Soitoux. 8 October, d. van B. M. iuss-Kemper. z. van J. W. E. Jepkens- Cok. z. van J. W. v. Mackelenberg- Scholtz. Overleden: 9 October, J. H. J. Mulder, 47 j., Merkmanstraat. T. L. v. d. Geest, 29 j., M. v. Heemskerkstraat. 10 October, S. C. de Bruin-Hulscher, 48 j., Barbarossastraat. LONDEN, 10 Oct. Vastgesteld is, dat een dein versohil in de bewoordingen der in structies door de geallieerde regeeringen na de besprekingen te Parijs gezonden aan tie generaals ter Moedania-conferentie, een zaak van weinig belang is. Het is te wij len aan de haast, waarmede deze instruc- lies waren afgezonden na het eindigen van de conferentie te Parijs. Op den terugweg naar Constantinopel ontvingen de Fran- sche en Italiaansche generaals aanvullen de mededeelingen, waardoor hun instruc ties in volkomen overeenstemming kwa men met die van generaal Harington, wiens instructies meer gedetailleerd waren. Aan deze gebeurtenis moet geen belang gehecht worden, daar de overeenstemming der regeeringen over het antwoord op de Turksche eischen vaststond. Tot nu toe zijn nog geen betrouwbare berichten om trent de hervatte onderhandelingen te Moetansa ontvangen. PARIJS, 10 Oct. Franklin Bouillon die zich te Konstantinopel bevindt, ontving een vertegenwoordiger van de Excelsior, wien hij verklaarde, dat Kemal-Pacha be reid is rijn krachten in dienst van den vrede te stellen. De vrede in het Oosten moet vast gegrondvest zijn. Het lijden van 't verleden moet vergeten worden. Gemeld wordt dat Moéstafa Kemal ter conferentie is aangekomen. LONDEN, 10 October. Bij de bespre kingen te Parijs is het dudelijk gemaakt, dat de sterkte van de Turksche gendar merie die zal worden toegelaten in Oost- Thracië na de ontruiming door de Griek- sche troepen en gedurende de 30-daagsche bezetting door de Gealliieerden niet groo- ter mag zijn, dan het aantal dat de geal lieerde generaals redelijk en noodig ach- een voor de handhaving van de wetten en de orde. Afkondiging van den staat van oorlog. BERLIJN, 10 October. De regeering te Athene heeft in verband met de on rust, die ontstaan is wegens het opgeven van Thracië, den staat van oorlog afge kondigd. AMSTERDAM, 10 October. In aanslui ting op onze mededeelingen betreffende de moeilijkheden, waarmede de Levene verzekering-Maatschappij „Germania" te Stettin met hare Nederlandsche porte feuille te kampen heeft,, sohrij ft ons de directie van het Nederlandsche Bureau der „Germania": „Volgens wettelijke bepalingen was de Germania tot Januari 1922 evenals alle andere Duitsche Verzekeringsmaatschap pijen verplicht hare reserven te beleggen in Duitsche waarde, tenzij in het land, waar zij arbeidde buiten Duitsehland de eisch was gesteld, die beleggingen te doen in waarde van dit land. De Nederlandsche regeering heeft geen gebruik gemaakt van dit recht en derhalve was andere belegging dan in Duitsche waarde niet mogelijk. Dit baarde geen zorgen toen de markenkoers nog normaal zelfs zeer gedaald was. De premieont vangsten hier te lande waren zeer ruim, doch omdat die onregelmatig inkomen en dikwjjls onverwacht groote betalingen moesten geschieden, was meermalen be langrijke kasaanvulling noodig. Deze ge schiedde steeds onmiddellijk en tot zeer hooge bedragen zonder eenig bezwaar. De oorlog bracht een belangrijke wijziging hierin. Zeer belangrijke uitbetalingen had den sedert dien plaats, van het begin van den oorlog tot nu ongeveer 5 millioen gulden. Onder den drang der omstandighe den werd het aantal nieuwe verzeke ringen in Nederlandsche waarde ge stadig minder, zoodat het hier te lan de verzekerd kapitaal verminderde en dus daardoor ook de premieontvang sten zoodat tenslotte de premieont vangsten hier te lande niet meer te- egen de uitbetalingen opwogen. Kas- a an vullingen door onze Hoofddirec tie werden veelvuldiger en tot grooter bedragen noodig. Hieraan werd stipt voldaan met ontzettende agioverliezen en dit werd voortgezet, zoolang dit niet. tot ernstige benadeeling der ove rige verzekerden aanleiding gaf. Door de buitensporige daling der laatste tijden namen die verliezen ech ter een afmeting aan, die tot een ernstige bezorgdheid aanleiding gaf. Intusschen is de ernst van den toe stand niet alleen door de verzekerings maatschappijen, maar ook door de Duitsche regeering onder de oogen ge- zien. Sedert einde 1921 is herhaaldelijk over leg gepleegd en naar een oplossing ge zocht en eindelijk zijn hieromtrent op verzoek van de Duitsche regeering bij de Nederlandsche regeering 23 Septem ber jJ- door den Nederlandschèn Gezant te Berlijn onderhandelingen geopend. Er bestaat hoop en kans dat, vooral bij goe den wil van beide zijden, de onderhan delingen tot een goed resultaat zullen .Jeiden en dat de verzekerden in de toe komst voor verliezen zullen worden ge- Vrijwaard. De Germania meent onder de gegeven omstandigheden nu een afwach tende houding te moeten aannemen en tijdens de onderhandelingen geen uitbe taling te doen, die met reusachtige ver lezen gepaard gaan, welke ten nadeelé Ier waarborgen van alle verzekerden ;omen en waardoor enkele verzekerden -ouden kunnen worden bevoordeeld! Gisteren herdacht de heer G. Fris den Dc Beurs opende heden: prijshoudend. Staatsfondsen. 5 pet. Nederland 89 'A 6 pet. Indië 96. Culturen. Koloniale Bank 118 'A, In dische Bank 88K, Vorstenlanden 194, H. V. A. 343. Industricele waarden. Jurgens 39V, 41. Ontwaarden. -Koninklijke 451, Con sols 126K, Orion 86K- Tkbakken. Deli 186—93, Besoetki 35, Rotterdam Deli 17, Senembah 27481. Rubbers. Amsterdam Rubber 87, De- li Batavia 50, Nederl. Rubber 49ka, Rolt. Tn -"oeli W4. Scheepvaartwaarden. Ho.ll. Am. Lijn 1131' Holt. Boot 17J4, Kon. Holt. Uoyd 14K, Japanlijn 69, Patelvaart 80, Scheep vaart Unie 86'/, Marine 1514. Amerikaansche waarden. Hide and Leather 74, Steel 110. Smelting 6314. Ana conda 107, Cigar 8314, Atchison Topeta 1114, Voting Rails 2714. Denvar 114, Sout hern Pacific 99, Union Pacific 157. dag, dat hij 40 jaar in dienst was bij de N.V. Bijvoet Zn., Mij. tot Exploitatie van de stoomwasch- en strijkinrichting, alhier. Per auta werd hij met zijn echtgenoote van hui gehaald en op 't kantoor doof eenige meisjes toegezongen en door dén directeur, den heer J. Barink, toegespro ken, die hem tevens een enveloppe met inhoud en eenige fraaie bloemstukken overhandigde. Ook werd hij nog gecom plimenteerd door den oud-directeur, den heer W. P. van Dieren Bijvoet. Van het personeel ontving hij mooie bloemstuk ken. Het verdere gedeelte van den dag had de jubilaris vrijaf. BURGERLYKE STAND SCHOTEN van 30 September tot en met 6 October '22 Géboren C. J. de Pater-Höreman z J. E. Rose-Hessels, d N. Rol Brouwer, zA. Th. Pot-Kroon, d J. M. Baas- Strijbis.d. Ondertrouwd H. M. Schaken en J. L. Piazza S. van Bezeij en O. P. C. Schoon- heytF. Helmus en E. S. Klinkhamer K. Hofstra en L. Betlem. GehuwdJ. de Jong en H. M. van Geemen; J. G. Stuijfzand en J.A. Wester hof. HEEMSTEDE. Gemeenterekening 1921. De rekening de2er gemeente over 1921 sluit in totale ontvangsten met: f5.830.987.37 en in totale uitgaven met f5.798.832.52y2, al zoo met een batig saldo van f32.154,8454. De gewone ontvangsten hebben bedra gen f 1.856.823.5154 de gewone uitgaven f 1.591.245.11 zoodat het batig saldo op den gewonen dienst bedraagt f 265.569.40. De buitengewone ontvangsten bedroe gen in totaal f 3.974.163.85 54 en de bui tengewone uitgaven f 4.20i7.578.41 alzoo een nadeelig saldo ten bedrage van f 233. 414. 5554. Burgerlijke Stand. Geborenz. v. J. HuysmanAbcrson. d. v. J. Lui tingRut ten. d. v. J. A. de Boer Kaptijn. d. v. G. J. Sabelis—Berg man. d. v. A. P. v RossumBarend- sen. z. en d. v. A. J, Flooren—v, d, Pol, z. v. M. FreriksSchoof. Ondertrouwd: D. Leitringer en Joh. v. Steenbergen. J. Ohraplak ea M. E. Opzitter. G. H. Bemhard en G. E. Lansdorp. Getrouwd: L. de Haan met A. E. Vos. S. P. van 't Hof met A. M. A. Vol- laerts. G. Wijkhuizen met N. G. V. Korde Laar. G. van Geer met F. Viersma. Door den heer P. alhier, is aan gifte gedaan van de vermissing van een roeiboot. Opening R. K. Leesbibliotheek. Wat we hier als opschrift geven is eigenlijk niet juist. Onze mooie, rijke bibliotheek, die er mag zijn is bijna het gansche jaar geopend. Slechts enkele weken is de ge legenheid boeken te halen, stop gezet, om het Bestuur de gelegenheid te geven te inventariseeren, aan te vullen, te herstel len wat reparatie behoeft, versleten exem plaren op te ruimen en te vervangen, te kaften, te catalogiseeren, enz. Dat is een karweitje, dat niet mede valt en alle hens op dek vraagt. Gelukkig nemen de Eerw. Zusters voor de in orde-brenging een groot deel voor hare rekening en zoo kan thans de Bibliotheek heropend worden. Alles ziet er keurig uit en er is keus te over De noodzakelijk gemaakte onkosten heb ben het Bestuur gedwongen, den prijs per boek op 3 cent te brengen, misschien ook om nog veel meer Donateurs te krijgen, die als vasten steun voor de Bibliotheek een groot belang zijn en waardoor deze zelf als ze „leesgraag" zijn, zich verbazend bevoordeelen. Nu de klok verzet is, ko men de lange avonden of liever ze zijn er al: zes uur de lamp op! We zouden, indien noodig, met nog meer drang dan voorheen willen aansporen, van de biblio theek gebruik te maken. Niet alleen om de opvoedende kracht van het lezen, niet om het moreele en geestelijke nut voor den mensch alleen, maar evenzeer voor verstandelijke ontwikkeling van man en vrouw. Waar alle meerderjarigen als het ware deelnemen aan het betuur van Rijk, Provincie, en Gemeente door het stembil jet, waar óok de Dames meer en meer in het verenigingsleven worden betrokken, waar congressen aan de orde van den dag zijn daar zal men ondervinden, dat men bij verstandig lezen zich zelf ontwikkelt, tijdschriften en redenaars ge makkelijker volgt en naast ontspanning zich zelf opvoedt. Wie nog geen kennis maakte met onze mooie, frissche, Room sehe boekenrij doe het eens en .hij zal het zich niet beklagen. Zien we eens wat onze tegenstanders op godsdienstig en po litiek gebied wakker zijn, hoe zij immer hun tijdschriften mét zorg lezen en zich door lectuur ontwikkelen om op vergade ringen gemakkelijker to kunnen spreken of to debatteeren (want ook dat wordt door aandachtige lectuur bevorderd.) De Roomsehe Bibliotheek voorziet »n een behoefte, zij wordt gewaardeerd en geteund, zij verdiient dit ten volle. Waar wij zulk een schat van boeken bezitten, daar zullen wij geen behoefte gevoelen om boeken te gaan lezen uit de neutrale bibliotheken, welke Hillegom begrijpelij ker wjjze ook bezit. Geen ouder kan zijn jeugdige leeslievende kinderen met gerust geweten toeslaan te putten uit andere bi bliotheken dan de onze, maar hij wil er dan ook evenmin zelf boeken uit hebben. Hadden wij geen eerste klas Roomsehe leesinxichting, men vroeg er om met klem en terecht; nu we zoo gelukkig zijn wil- j len we ook alleen deze steunen en ons zelf den zegen verschaffen die een dedrgelijke inrichting als de onze biedt. Debating. Op Dinsdag 10 October des avonds half 8, zal in 't Patronaalsge- bouw, de heer F. M. Angevaare, het onder werp „Lectuur" inleiden. De leiding is bij de Propaganda-club St. Petrus. Toeganke lijk voor alle R. K. mannen. St. Deus-Dedit. Zondag j.l. had de plechtige inwijding van 't vaandel plaats. De zaal was tot in alle hoeken bezet. De voorzitter, de heer J. van Gent, zegt in zijn openingswoord, dat het vaandcl-comité drie jaren heeft geijverd om de noodige gelden bijeen te krijgen. Wij hebben ge meend, aldus de voorzitter aan dezen avond een feestelijk karakter te moeten geven. Hierna werd het vaandel door den ZeerEerw. heer Pastoor ingewijd. Na de inwyding wènsehte hij de vereeuiging ge luk met het verkregen resultaat. Spr. hoopte dat het geen strijdvaan zal zijn, doch dat het een opwekking zal zijn, tot Godsdienst en arbeidszin. De Bondsvoorzitter, de heer A. J. Loer akker feliciteert eveneens de afd. met haar vaandel. Spr. zegt een vaandel behoeft niet al tijd het symbool van strijd te zijn. Spr. haalt een stukje aan uit de „Nieuwe Eeeuw", waarin stond, dat zoo geen samenwerking tus- schen sociale groepen tot stand komt, wij Roomschen de slag zullen verliezen. Wij moeten daarom ons vaandel, wat het kruis in top voert, in dagen van strijd niet verlaten. Spr. zegt, in deze dagen van Godsdien stige verwarring, moeten wij juist onzen Godsdienst naar buiten uitdragen. Er is echter ook verwarring op sociaal en po litiek terrein. Aan de wijze raadgevingen van een Paus Benedictus XV zg„ werd niet gestoord. Er is ook daar geen samen werking. Spr. zegt, op 't terrein der Vakorgani satie, zal en wordt de groote strijd op Godsdienstig gebied gestreden. Er staan voor ons drie wegen open. Het Liberalisme volgen, wat bêteekent terug naar de oude toestanden. Een stelsel wat tot slavernij voert. Men kan ook het roode vaandel volgen, en dan komt men practisch waar men komt volgens het eerste stelsel. Men kan, en dat is onze weg, trachten door overleg, betere verhoudingen te scheppen. Dit stelsel kan de toets van ons Roómsch beginsel doorstaan. Wij R. K. arbeiders, behooren dan ook aan de R. K. Arbeiders beweging. Helaas zijn ér leiders die deze kwestie langs dén weg vail fabrieksraden, op willen lossen, maar waar blijft dan die groote groep Landarbeiders. Spr. zegt, een paradijs zullen wij hier nooit krijgen, doch wjj kunnen de verhoudingen toch trach ten beter le maken. Wij wenschen geen strijd, dooh vrede. Dit is de taak onzer organisatie. Spr. spoort ook de vrouwen aan ons vaandel te volgen, doch niet te trachten hun mannen aan hun plicht te onttrekken. Onze strijd gaat niet tegen personen, doch tegen stelsels. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, heeft op den Katholiekendag te Alkmaar gezegd, dat de vrouwen de mannen moeten helpen. Spr. zegt, men tracht de vakorganisatie te on dermijnen, door de leden tegen de vrijge stelden op te .hitsen. Spr. zegt, vakorga nisatie beteeken t geen Ioonsverhooging. Spr. zegt, laten alle dames en heeren zich om het vaandel scharen. Spr. besluit met: In dit teeken zult gij overwinnen. De Edelachtbare hêer Burgemeester feli citeert de afdeeling en spoort de R.-K. organisatiemannen aan zich voor te be reiden, op een conflict wat ons wacht n.m. de strijd van het spoorwegpersoneel. De voorz. dankt de Verschillende spre kers. De R. K. Tooneelvereeniging „Nut en Genoegen," voerde met veel succes „Hel las" op, hetgeen zich prachtig aan de rede van den heer Loerakker aanpaste. Een collecte voor het vaandel bracht 17.75% op. Oranjebond. Deze vereeniging, opge richt bij de geboorte van Prinses Juliana, herdacht Donderdag haar 12)4 bestaan. Voor deze gelegenheid was de vergader kamer door de goede zorgen der gast vrouw Mevr. Schild, feestelijk versierd; alles blonk in schitterenden oranje-gloed; oranjekleurige lichtjes stelden zinnebeel dig de 12 jaren voor, oranjebloCmen prijk ten overal in kwistigen overvloed, zelfs de aangeboden koekjes hadden een oran jelint! Mevrouw Janssens opende voor de eer ste maal als presidente de bijeenkomst. Afwezig was Mevr. Strootman wegens on gesteldheid, terwijl Mevr. Le Gras be richtte niet langer de functie van secre taresse te kunnen waarnemen. In hare plaats werd aangewezen Mevr. Schild, die daarna de notulen las. Mevr. Fischer legde rekening af over het afgeloopen tijdvak, waaruit bleek, dat aan elf be hoeftige moeders weder ondersteuning was verleend. Elk der bestuursleden schonk eenig linnengoed, te gebruiken bij de couveuse. Ook was thans voor de eerste maal aanwezig mej. Tieleman van Egmond aan Zee. Een verzoek om onder steuning werd wederom ingewilligd. Van het gemeentebestuur was een ge- lukwenseh ingekomen met dit koperen feest, waarin dank werd gezegd voor het vele goed, dat de vereeniging in stilte aan behoeftige kraamvrouwen doet. Veranderde lijden. Dat er in de laat ste jaren in het verkeer heel wal veran dering is gekomen, blijkt ook hier wel. Voor weinige jaren nog voeren drie schip pers met hun schuiten geregeld eens en vaak meermalen per week naar Alkmaar. Sinds eenigen tijd is dat getal tot een en kelen schipper geslonken. Bovendien reed de vrachtrijder Van den Berg tweemaal per week met zware vrachten door ons dorp naar Alkmaar en terug. Voor een paar jaar verminderde hij zijn reizen lój één per week, en nu heeft hij daarna' verleden Zaterdag ook moeten ophouden, omdat de verdiensten te gering werden. Zoo blijft dan alleen schipper Koper in de vaart! Deze achteruitgang moet eensdeels wor den toegeschreven aan de vele rijwielen, waardoor het ieder gemakkelijk valt zelf naar do stad te gaan, zijn boodschappen te doen en zijn pakjes mee te nomen, en anderdeels aan de vrachtauto's, die het gekochte uit Alkmaar bij winkeliers en particulier komen thuis brengen. Jacht. Vrijdag 13 October zal Z. Jf. H. Prins Hendrik deelnemen aan een jacht partij in dc duinen alhier, als gast van den WetEd. Geb. heer Van der Vliet. ft. K. Volksbond. Vrijdagavond hield de R. K. Volksbond een slecht bezochte vergadering. Na opening en notulen was aan de orde de circulaire van het Cen traal Bestuur inzake het te Amsterdam te houden Eucharistisch Congres. De voor zitter wees er op, dat het bezwaarlijk is het geheele Congres bij te wonen, doch hij wenschte wel dat op Zondag 22 Oc tober een groote schare onzer Bondsle den naar de Hoofdstad zouden optrek ken. Des morgens te acht uur wordt in de Augustinuskerk een H. Mis opgedra gen, terwijl des namiddags een optocht met vaandels wordt gehouden. De vaan dels der onderafdeelingen, voorzoover zij er eeri bezitten, zullen per auto verzonden worden op kosten der afdeeling. Even eens gaan op diens kosten een bestuurslid van iedere Vaandelbezittende onderafdee lingen benevens de Vaandrig. Op Woens dag 18 October zal de afdeeling over dit punt nogmaals vergaderen, terwijl het be stuur van zijn kant zal zorgen gegevens te hebben hoe duur de reisgelegenheid voor de overige deelnemers is. Daar de pachter van het gebouw wegens huiselijke omstandigheden niet langer deze functie kan blijven vervullen h'eefl hij onder goedkeuring van het bestuur, voor de 2 jaar welke de pacht nog duurt, den heer C. van Stein alhier, in zijn plaats gesteld; echter blijft hij garant voor de pachtsom. Op 7 November a.s. „St. Willebrord" zal voor de levende en overledene leden der afdeeling een H. Mis worden opgedragen. Den daaropvolgenden Zondag, zei de voorz. naderen alle leden, getooid met het insigne, tér H. Tafel. Op 14 en 15 Novem ber wordt ter herdenking van het Pa troonsfeest een jaarvergadering, toegan kelijk voor leden en donateurs, gehouden met medewerking van Zang- en Tooneel In de rondvraag werd aangedrongen om de Gascommissie te verzoeken een andere regeling te treffen ten behoeve van Gas- penningen, terwijl werd gevraagd of er dezen winter vanwege de afdeeling weer cursus-avonden worden gehouden. Niets meer aan de orde, werd de vergadering met gebed gesloten. Sport/eesten. Veteranen-wedstrijd. Ondér begunstiging van het mooie na zomer weêr, hadden gisteren de sport- feeston te Bakkum plaats. Deze feesten waren georganiseerd door het bestuur van de Castrioumsche Sportvereeniging. De belangstelling van de zijde van het publiek was zeer groot Het Fanfare corps uit Duin en Bosch luisterde het geheel op. Om half twee werd begonnen met Estafette loopen. De uitslag was de spelers van C. S. V. de eerste prijs; die van Vitesse de 2e prijs en die van Limmen de 3e prijs. Om twee uur ving de voetbalmatch aan tussehen S. V. I en Vischhoppers I uit IJmuiden, welke strijd met gelijk spel 22 eindigde. De clou van dezen dag was de Ve teranen wedstrijd tussehen Veteranen 0. S. V. en die van Vitesse. De voorzitter van 0. S. V. bood den leider van Vi tesse voor het begin van dézen wedstrijd een lauwerkrans aan. S. V. was volledig; Vitesse speelde met 10 man. De ploegen wogen tegen elkander op. Het spel stond op hoog peil, er Wérd netjes gespeeld, van ruw heid was geen sprake. De wedstrijd was geheel vriendschappelijk, het publiek was er zeer mede ingenomen. Voor de rust was de stand 10 voor O. S. V., na de rust wist Vitesee en .0 8. V\ nog een döelpuntje machtig te worden, zoodat het einde kwam met 21. Na den voetbalwedstrijd was er prijs- uitdeeling bij den heer W. Borst, onder de gebruikelijke bewoordingen werden de prijzen uitgereikt. Het was weer een móóie dag voor Oastricum. Op zulke da gen hopen we meer. Vitesse. Gisteren speelde Vitesse I tegen A. D. O. te Heemskerk. Ze zijn niet gelukkig geweest, alle spelers van het eerste elftal waren niet Opge komen. Met 2—0 werd verloren, pok het tweede en derde elftal hebben het loodje moeten leggen. Do volgende heer beter, hoor jongens. Slijmhoest. Onder de kinderen ko men vele gevallen van slijmhoest voor. Hoewel de ziekte niet van kwaadaardigèn aard is, bezorgt het verscheidene huis moeders veel moeite en aorg. Vele kinde ren blijven thuis van school. Roode Kruis. De verkoop van de Roode Kratsvlaggetjes heeft .hier ruim f 65 opgebracht. „Vondel". Bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van genoemde Too neelvereeniging werd opgevoerd „Edel .Metaal". Op den eersten feestavond werd een keurig mooi vaandel (thans geëxposeerd in de etalage van den heer Th. Slecht) de jubileerende ver eeniging aangeboden. Ook door meer dere andere vereenigingen werden bloemen vereerd en hartelijke speech- jes afgestoken. Hanze. In de eerstvolgende Han- zevergadering op 17 October a.s. zul len behandeld worden lo. Winkel sluiting; 2o. Bespreking feestavond 10-jarig bestaan der afdeeling. Burgerlijke Stand. Geboren: z. van Gv. d. Eng en P. Hoogeboom. z. van G. N. P. van Leeuwen en M, Gij- zeiis. Getrouwd: Adolf Feind en Hendrikje Koel. Goed afgeloopen. Zaterdagmiddag zouden de gebroeders A. en W. Dèijle een schuit geladen met riet van Dijkster- hêinme naar huis varen, toen dc boot in de bui'tenmecir, waarschijnlijk omdat deze t© zwaar geladen jvas, kwam le zinken. Daar geen van beiden konden zwemmen, wisten ze slechts mét groote rnoèite den vesten wal te bereiken. Opbrengst kerkschapen. Dit jaar heeft het weiden der kerkschepen een aardig voordeel opgeleverd. Na aftrek van het tekort, dat dit weiden verleden jaar opleverde, kon nu ongeveer f 550 als ba't'ig safldo worden gebodkt. Griezelige vondst, Toen de heer J. Nijeboer, gepensioneerd rijksveldwach ter alhier, dezer dagen met zijn beide zoons in den omtrek zijner woning een wandeling maakte, deden zij een grieze lige vondst. Door hen werd in het Kreu pelhout, bedekt onder eenig zand en een zak het lijkje gevonden van een pas ge boren kindje van het vrouwelijk geslacht en geheel naakt. Aangifte werd gedaan bij de politie, welke direct voor over brenging naar het lijkenhuisje zorgde. Dr. Romijn verrichtte den doodenschouw en constateerde dat het wichtje reeds eenige dagen moest zijn overleden. Of echter een gewelddadige dood heeft plaats ge had, staat nog niet vast. Van het geval is een politierapport opgemaakt en aan den Officier van Justitie gezonden. Het lijkje is inmiddels op de algemeene be graafplaats ter aarde besteld. Vergadering R.-K. Volksbond. A.s. Woensdagavond 11 October houdt de R.-K. Volksbond een vergadering in café de Zwaan, des avonds 8 uur. De eerste vergadering in dit seizoen. De agenda vermeldt o.m. bespreking Eucharistisch Congres. Verslag Centrale Raad en Kring vergadering en bespreking Cursusavon den. Alzoo een zeer belangrijke en leer zame vergadering. Het bestuur vertrouwt dan ook op een flinke opkomst. Diefstal. Terwijl de vrouw van P- FLUWEELEN KINDERJURKEN Voordeelige prijzen Aardige modellen. LAFAYETTE Groote Houtstraat - hoek Nieuwstraat v. d. B. zich een oogenblik bij een buur vrouw bevond, hebben ongenoode gasten zich in haar woning begeven en uit een doosje een bedrag aan geld weggehaald. Toen de vrouw in huis kwam, vond zij de kast open en den inhoud van het doosje verdwenen. Het komt den laatsten tijd meer voor, dat hier en daar kleine bedragen vermist worden. Men zij op zijn hoede. BURGERLIJKE STAND. GeborenMaarten Floor, z. van 0. Leeflang en van A. Sohaap. Gustavus Adrianus Maria, d. van A. 0. Romijn en A. E. Brewster. Adr-ianus Comelis, z. van 0. Broekhof en G. Weijers. Overleden: Willem Hubert Boot, oud 1 jaar. Mathijs Kreuger 63 jaar te Zaandam. Joannes Duivenvoorden, oud 58 jaar, echtg. van M. O. Bergman. Theodoras Koekenbier, oud 40 j. te Haarlem. OndertrouwdPieter van Schaik en Sijmetje Zwaan. Getrouwd: K. Duivenvoorden en J. P. van der Raadt. Dirk Waaning en Jana H. van Erven. Leonardus J. van der Lans en Maria Witteman. De in deze gemeente gehouden Roode Kruiscollecte heeft opgebracht de som van omstreeks f 80. Sinds de laatste wijziging der Leer plichtwet zijn de administratieve werk zaamheden van de Commissie zoozeer ver meerderd, dat geen enkel lid der Com missie in onze gemeente bereid is als secertaris daarvan te fungeeren. De agenten van politie Boon en Witteman zijn benoemd tot agent van politie respectievelijk in Voorburg en Haarlem. Naar wij vernemen is door het ge meentebestuur J. Banck alhier aan gesteld als administratief beambte bij den vleeschkeuringsdienst. Onder de auto. Het driejarig zoontje van dén heer B. aan de Burgemeester Engelbertstraat liep Zaterdagmiddag om drie uur al spelende den winkel uit. De kleine geraakte daarbij onder een pasaee- rende auto en werd in zorgwekkenden toestand opgenomen. Dr. Stoppelaar ver bond het knaapje. Voor zoover is na te gaan heeft de chauffeur geen schuld aan het ongeluk. Burgert. StandGeboren: z. van Th. As< sendelftHeemskerk. Door den gemeente-veldwachter is proces-verbaal opgemaakt tegen den huis eigenaar v. d. H., wegens het laten betrek ken van een woning welke onbewoonbaar verklaard was. Naar wij vernemen, is het huis van den heer S. Kok uit de hand verkocht aan den heer Jac. Schrier. Er zal een. winkel in gemaakte kinderkleeding en aanverwante artikelen gevestigd wor den. Bennebroek wordt langzamerhand rijk aan winkels. prima Ratiné jas, van 105 voor 45. Te zien na 8 uur. Heerenweg 271a rood, bij de Schouwtjeslaan. 430e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 10 October. 5e Klasse 14e Lijst. Hooge prijzen 863 1431 3278 10297 14874 15429 19405 elfi 1000 1136 5465 12313 14221 16105 21891 elk ƒ400. 1375 2587 7863 12504 15349 19516 elk ƒ200. 5328 6792 8791 11814 11991 12559 13581 13844 15351 16441 17674 18280 20728 22853 elk ƒ100. Prijzen van 70: 27 257 277 400 442 1107 1435 2118 2672 2992 4034 4758 6087 6589 7043 7847 8760 9469 9802 9977 10098 10132 10218 10267 10371 10545 10581 01585 10615 10761 10791 10829 10866 10967 11226 11283 11317 11393 11435 11587 11735 12261 12311 12318 12375 12560 12605 12652 12688 12803 12804 12876 12895 13031 13223 13228 13292 13328 13369 13386 13412 13748 13765 13830 13840 14316 694 1373 1801 2481 2911 3558 4485 5280 6379 6779 7621 8265 9077 9725 954 1378 1915 2655 2921 3608 4523 5405 6531 6895 7653 8383 9110 9733 1050 1422 2095 2663 2932 3927 4603 5525 6585 6971 7769 8467 9184 9794 1132 1591 2140 2676 3065 4122 4882 6220 6605 7091 7881 8820 9512 9854 557 636 1156 1158 1727 1787 2207 2294 2700 2734 3187 3266 4272 4345 4929 5093 6242 6324 6661 6681. 7184 7534 7991 8110 8862 8914 9588 9594 9889 9895 13413 13463 13693 13985 14247 14264 14580 14644 15012 15081 16019 16494 16563 16580 16913 16928 16964 16971 14429 14492 14521 15140 15552 15887 16721 16803 16856 17170 17175 17224 17510 17543 17253 17279 17286 17465 17498 17584 17700 17862 17889 17966 18219 18225 18262 18303 18401 18561 18696 18745 18777 18795 18816 18875 18984 19016 19074 19320 19527 19660 19677 19715 19732 19841 19910 20038 20097 20316 20360 20367 20378 2039S 20475 20544 20603 20656 20955 21233 21302 nc Ti. innFFQT" 21335 21402 21077 21739 21709 21795 21901% ijLJt. I iUUiJSC.fc.0 21990 21996 22004 22039 22125 22153 22161 Trekking van 1000 nummers ten overstaan van 22185 22236 22265 22395 22466 22482 22491 Notaris A G. Multê. 22551 22575 22709 22780 22785 22789 22857 400 1542 5998 7848 14760 200 1138 9140 20475 20994 100 272 592 772 1392 2950 4317 6060 7882 10150 16922 Prijzen van 90. eigen geld.i 58 2476 4489 6896 8710 11C41 13468 15765 18659 66 77 4504 6908 20 )1334 13698 15841 18725 71 2533 74 88 8886 11466 13881 91 66 87 2606 82 7002 9007 92 14034 92 18807 289 20 5085 !5 51 11596 14145 16041 49 375 2814 5187 43 9178 11726 76 80 19031 454 58 5293 7107 9239 38 14250 16205 19140 540 3066 5432 32 87 68 14359 16508 87 58 3213 43 49 9403 11890 14430 66 19227 72 3425 47 7442 15 11945 83 17053 34 76 3652 74 7553 9652 12001 14506 64 51 691 3715 96 57 9827 12100 81 73 19375 766 59 5558 7650 10094 79 14677 17115 19533 942 75 81 7707 10173 12317 14741 17255 19679 91 81 5601 96 10295 12453 14830 17475 19709 1075 98 26 7911 10350 78 69 86 10881 1143 3803 5726 48 71 82 15022 17761 20U99 49 34 30 95 76 12500 42 66 20257 73 4032 95 8033 10430 2 1525517847 92 1350 4115 6148 8124 64 12648 15300 77 20351 1563 89 51 8233 10585 12849 15497 82 20401 1843 4218 6269 8313 10630 13241 15550 18064 20524 2189 69 6464 8467 82 59 15611 18144 47 2323 4394 6515 8577 99 13332 32 18333 20617 62 4443 42 8622 10810 97 92 18510 90 2429 73 6746 57 17 13450 96 18652 20909 X 84 Later aflosbaar. 16 2714 5312 7315 9433 11832 13917 16502 18884 51 344 5x66 730 1038 1342 1771 2167 2477 2621 2825 2982 3140 3312 3574 3857 4079 4186 4358 4534 4686 4760 5244 5358 5571 5733 5866 6123 6524 6976 7436 7659 7904 8188 8410 8595 8892 9272 9555 9845 9973 44 19^1 10696 10753 10769 10793 10796 10801 b3 J0803 10822 10946 10976 11006 11014 11171 52 10106 13 95 70 19302 Hloi H 46 11478 11485 11551 11555 11663 59 U 27 144^4172^ ^5 1631 1700 11807 11873 11874 11918 12012 35 19411 13043 12103 12149 12151 12169 12180 12223 59 12229 12232 12257 12281 12329 12340 12377 26 27 22 25 9501 45 23 67 89 29 95 37 7409 18 58 42 83 18909 135 2808 60 10 56 83 14004 16640 34 58 50 71 27 66 11922 6 57 45 61 72 5483 67 0690 23 18 68 53 87 78 5536 79 9726 97 28 91 60 216 2918 93 7676 29 12078 14110 16731 95 46 46 5628 7719 39 81 34 64 97 58 84 40 30 62 12117 44 16811 19064 307 3018 64 42 02 21 47 25 8 20 19 5705 43 9808 25 52 41 70 51 23 18 52 12 41 67 47 71 423 47 29 88 28 4914202 58 90 43 50 64 7836 9925 69 15 16902 19103 530 3130 94 53 20 70 21 48 19210 48 42 5810 57 54 96 36 51 44 10 45 296 306 515 530 677 680 965 1036 1290 1325 1590 1699 2069 2138 2429 2462 2549 2616 2790 2813 2954 2959 3103 3118 3218 3304 3530 3556 3696 3719 4003 4051 4171 4174 4302 4357 4522 4531 4634 4650 4737 4740 5035 5142 5333 5357 5504 5552 5635 5686 5818 58,33 6048 6108 6358 6485 6848 6945 7349 7376 7607 7625 7796 7840 8142 8145 8303 8396 8565 8594 8769 8888 9119 9249 9533 9537 9798 9803 9909 9555 10008 10028 10269 10293 10453 10466 ETEN: —-1*1 102 140 229 233 366 375 417 462 572 581 641 644 754 844 898 909 1105 1174 1183 1255 1390 1393 1426 1469 1809 1904 19045 1957 2178 2237 2340 2371 2485 2486 2492 2494 2673 2683 2695 2714 2829 2857 2862 2863 3017 3041 3093 3102 3176 3177 3193 3209 3335 3344 3346 346Q 3601 3622 3663 3690 3899 3916 3955 3960 4081 4087 4109 4112 4211 4215 4218 4293 4370 4411 4442 4450 4555 4577 4619 4627 4689 4691 4721 4723 4769 4861 4966 5009 5259 5264 5278 5312 5399 5413 6468 5621 5469 5576 5594 5631 5736 5760 5772 5791 5898 5964 5992 6017 6206 6213 62.37 6272 6534 6553 6592 6613 7202 7246 7263 7275 7512 7551 7585 7599 7700 7706 7722 7784 8021 8049 8053 8085 82'1 8218 3252 8269 8427 8436 8455 8458 8597 8718 8725 8734 8962 9034 9045 9081 9275 9390 9395 .9507 9576 9593 9720 9750 9877 9881 9904 990? 69 39 71 72 73 43 78 81 86 10228 93 14512 97 69 12430 13 53 63 31 9910043)12225 14305 17036 55 84 72 7905 62\ 70 18 97 56 96 5905 23 67 12301 68 17103 77 3253 45 96 74 63 625 78 6008 41 3306 51 51 59 72 84 88 6125 706 96 33 8040 10305 41 50 3413 43 43 55 55 852 19 85 68 66 12528 68 34 90 8160 10449 42 902 54 6212 72 95 54 62 56 16 8213 10547 72 68 92 21 24 76 93 14631 1007 3005 22 38 86 12606 44 10 98 27 58 10602 9 54 26 3739 32 92 27 13 55 31 58 38 93 41 21 14727 63 48 73 6333 8328 10741 12741 14895 66 53 3802 47 29 88 42 09175U4 1202 17 82 33 92 61 14931 13 94 35 83 75 10804 84 32 21 99 61 98 91 7 12826 75 48 43 48 19518 12414 12425 12524 12571 12579 12589 12626 84 28 12634 12638 12639 12686 12706 12725 12735 22 85 51 12739 12739 12792 12793 12832 12852 12921 60 55 12924 12931 13018 13118 13266 13268 13273 31 17304 68 7519601 13323 i3381 13439 13473 f3483 13510 13557 -- 28 13562 13584 13593 13635 13662 13666 13730 32 13781 13788 13801 13810 13S22 13824 13870 40 13886 13909 13925 13953 13995 14084 14134 .22 14131 14174 14271 14278 14329 14380 14399 95 17413 96 18 26 40 44 19728 56 1304 93 6433 8400 70 3302 39 1 71 5 50 11 98 50 58 37 1430 67 76 41 39 4C05 87 8534 54 31 94 95 4163 6534 1511 96 44 61 79 4255 64 8646 88 4318 68 8708 1616 23 6606 34 39 99 40 42 84 4407 86 8011033 1716 16 95 8813 44 58 32 45 6712 34 48 84 1805 92 15 51 86 13305 27 4517 32 85 88 13 31 18 42 89141U04 70 46 54 20 9 98 80 67 23 1930 92 71 74 29 14433 14449 14484 14495 14509 14524 14595 41 14623 14629 14632 14636 14648 14693 14729 45 14743 14747 14827 14879 14896 14903 14993 ba 15005 15079 15117 15130 15132 15155 15163 S 15185 15186 15199 15231 15245 15246 15252 m 15263 15264 15312 15327 15328 15397 15495 [50 15503 15568 15577 15631 15682 15697 15715 67 15731 15760 15775 15824 15900 15910 1593? 78 15963 15969 15973 16002 16011 16041 16071 16177 16217 16219 16267 16496 16507 16513 16530 14 65 91 53 19850 15503 15568 15577 15 76 15054 91 44 77 80 17600 53 12917 15181 3 19901 i6086 1 6156 1 6163 00 22 to 68 al ifioc-Q 79 7615254 co 16345 16457 41 10004 11060 ÏÏ.Ï63 17725 86 6535 16590 16598 16604 16655 16666 16671 59 23 13105 Ü545 31 20033 16686 16694 16715 16777 16795 16821 16823 32 31 84 85 20141 16866 16878 2050 4600 6810 83 2102 82 49 8062 18 93 57 80 28 4715 77 85 .2269 90 85 2406 4805 6901 27 4914 16 9128 70 48 34 65 84 11306 75 5007 98 9208 11467 82 26 7014 20 91 94 44 36 2515 83 46 29 5112 75 40 26 7154 82 43 7207 2610 89 15 95 37 5216 67 9304 11732 47 45 92 90 55 65 67 7305 9402 73 45 50 05 17830 51 63 88 15600 54 72 65 13207 52 97 20242 80 17 8817986 60 52 15717 92 20301 23 18059 2 33 18119 39 66 50 79 25 91 18218 57 15847 27 71 68 18432 20417 19322 19323 85 71 73 40 19475 19547 87 15906 18514 56 19729 19739 90 36 26 70 19897 19971 83 13505 41 85 14 16007 9011224 64 92 33 13605 10 36 40 53 16890 16918 16978 17016 17188 17202 17218 17269 17320 17335 17367 17369 17374 17394 17470 17491 17558 17578 17634 17661 17663 17679 17719 17721 17747 17753 17845 17865 17872 17896 17969 18004 1800T 18011 18029 18040 18047 18087 18119 18188 26 18214 18284 18298 18373 18375 18368 18405 27 18412 18457 18478 18564 18574 18695 18701 18759 18858 18897 18902 18917 18945 18968 m '8996 19000 19186 19255 19264 19302 19305 19372 19397 19402 19414 19451 19553 19561 19562 19569 19650 19767 19834 19S53 19881 20030 20042 20068 20073 13 161U 29 48 35 52 83 58 33 11549 13746 52 58 48 55 11610 69 16260 69 60 13814 90 83 75 17 96 19740 20025 35 20501 20085 20098 20110 20196 20310 20330 20336 45 4 20355 20377 20435 20466 20498 20578 20599 2318619 20613 20637 2(m8 ^733 20793 20799 20S03 20821 89 /4 29 20840 20892 20922 20973 20998 20999 21002 39 40 42 69 co CUOTU £UOy£ UVJ?* ui fiï 21012 21024 21088 21090 21125 21186 21230 62 21270 21268 21284 21305 21319 21386 21436 76 21442 21443 21454 21476 21506 21307 21514 68 18728 20719 21547 21591 21598 21620 21637 21649 21652 69 29 20861 21740 21782 21799 21826 21897 21926 21942 33 71 21989 21993 22073 22094 22107 22115 22145 34 20690 22174 22179 22189 22232 22308 22340 22343 971RK17 zi 22393 22396 22433 22617 22620 22636 22656 74 36 fil 22681 22699 22701 22742 22767 22828 22S45 75 54 18813 22862 22871 22911 22926 22951 22974 96 16421 78 5e Klasse 13e Lijst: 781 met 70 m.z, 718 Vorige lijst stond 963 m.z. 963'°. 5197 m.z. 5179 met f 70; 21356 m.z. met ƒ.70. 20610 ontbreekt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2