Het terrein van den heer Kreïage. Bloembollencultuur. Balalaika-Orkest. Burgerlijke Stand. Filmopname. Vanwege de Hollandia-filmfabrieken werd van morgen half 12 een film opname gemaakt op het Nassaupleiin. Het was een ondenieel van een film, welke getiteld zal zijn: „The Lion's Mouse" (De muis van den leeuw). Het onderdeel, waarvan de opname geschiedde, betrof het vluchten van een meisje door een tl aam en het perceel binnengaan door een ander venster. Voor iemand pleegt zij een diefstal, en als zij den eigenaar hoort aankomen, vlucht zij. Dan volgt de vlucht uit het venster. Voor perceel Nassauplein 1 was een bord beves tigd met de woorden: „Hotel Conti nental". Het „meisje" volbracht den lang niet ongevaarlijken tocht, door langs een smalle dakgoot ruggelings van het eene naar het andere venster te gaan. Tweemaal moest „zij" het gevaarlijke werkje verrichten, doch alles liep goed af. Een groot aantal menschen volgde natuurlijk de ver richtingen. En zoo zien we straks op het witte doek een wolkenkrabber, een reuzenhotel, natuurlijk ergens in New- York of San Francisco, "dat todh in werkelijkheid slechts een heel gewoon huizeke is op het Nassauplein te Haar lem Het Eucharistisch Congres te Amsterdam. Faillissementen. VOERT BEZUINIGING DOOR LAFAYETTE, Groots Houtstraat, hoek Nieuwstraat. Gevonden voorwerpen. De Gemeentelijke Concertzaal. Sport oei Spel. „Tusschen het Riet". DAMMEN. Simultaanséance P. J. van Dartelen. LAATSTE NIEUWS. Opheffing van de N. U. M. De havenstaking. UIT DEN OMTREK. SCHOTEN. KERK EN SCHOOL Mgr. Orsenigo. Het Eucharistisch Congres. Binnenlandsche Missie. R.-K. Juvenaat fn het bisdom Haarlem. Geen kaasvergiftiging? Een ziekteverspreider N.V. „DE TIJDGËYST". Woensdag 11 Octobei 1922. Nog juist op tijd! elk GEMENGD NIEUWS. Het „achterlijke" platteland. Inbraak te Rotterdam. In den nacht van Dinsdag op Woens dag, heeft men zieh toegang verschaft tot het schoenenmagazijn „De Ossekop" van de firma, H. J. do Bruijn aan da Zooals bekend, is het terrein van den heer E, H, Krelage, gelegen tusschen Bloemhofstraat en Krelagestraat, aange kocht door de heeren W. J. Nelissen en G. P. Geukers. Door dezen is thans een vijftal plannen ontworpen voor woning bouw aldaar. Men zou daar kunnen plaatsen 44 kleine middenstandswonin gen. Gaat dit plan door en men krijgt van de gemeente de noodige medewer king, dan is het zeer goed mogelijk, dat daar ter plaatse een nieuwe zijstraat komt (verbinding Bloemhofstraat-Krela- gestraat), waarvan aan weerszijden dan gebouwd wordt. Krijgt men deze mede werking niet, dan worden twee rijen hui zen geSouwd, één aan de Bloemhofstraat en één aan de Krelagestraat. De nieuwe eigenaars van het terrein zijn echter ook bereid, het voor elk an der doel te verkoopen. Zoo hebben zich reeds gegadigden gemeld voor het thans op het terrein staande gebouw. Definitie ve plannen omtrent het exploiteeren van het terrein zijn nog niet gevormd. In café Brinkmann hield Dinsdagavond de afd. Haarlem van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een ledenvergadering. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter het overlijden van den heer F. van Meeuwen, die tal van jaren lid der af- deeling was. Besproken werd verder het stellen van twee candidaten voor lid van het hoofdbestuur, ontstaan door het af treden der heeren C. Eggink en J. van Rijn Mz. Gezien het feit, dat de verhouding tusschen exporteurs en kweekers le den van het H. B. is verbroken, sprak de afdeeling zich uit voor het stellen van een candidaat-exporteur en een candi- daat-kweeker. In de laatste vacature werd gesteld de heer F. Scnooneveld Jhz. te Rijnsburg, over de eerste zal nog maals beslist worden. Voor de uitvoering van het Origineele Groot Russische Balalaika Orkest a.s. Za terdag in den Schouwburg Jansweg, is weder veel belangstelling. Het programma zal bevatten: Orkest werken. variaties op Russische volkslie deren; Russische volksdansen. Ondertrouwd: 12 October, J. C. Claas- sen èn A. C. Frijn. H. F. Bosma en M. Wemmers. W. P. v. den Bogaardt en M. E. Lodders. W. van den Brakel en D. S. J. Warmer. J. C. Tromp en M. Hoogenboom. J. Blokker en A. G. Steffens. G. J. M. Mertz en J. M. van der Aar, F. B. de Reus en J. H. van Poelgeest. Getrouwd: 12 October, C. M. van den Broek en M. G. Otter. Th. van Hoeven en G. C. Baltjes. J. P. de Nobel en C. P. M. Tijssen. A. Th. van Dijk en G. C. B. Ooms. J. P. Mudde en J. H. J. Witkamp. T. Horst en J. van Bergen. L. J. de Bruijn en A. A. Vooren. Th. A. Denies en C. M. Toepoel. J. Gerbenhij en J. Benjamin. Jonkheer C. A. H. C. Elias en A. M. van Marselis Harts inck. Geboren: 11 October, z. van M. J. L. Dekker-Haverink. z. van M. C. Godijn- Anslijn. 12 October, z. van W. Riegen- Kraan. Op de informatie der K. S. A. te Amsterdam' is bericht ingekomen, dat ge e n kaarten voor het Eucharistisch Congres in depót worden gegeven. Con gresboeken zijn nog niet verkrijgbaar. De besturen van organisaties, die nog geen contact hebben, hetzij door hun hoofdbestuur, hetzij door zichzelf, met het bureau van het Eucharistisch Congres, kunnen, zoo zij of hun leden kaarten wenschen, zich rechtstreeks daarvoor aan melden aan het Bureau Heerengracht 259 Amsterdam (telefoon 9599 Noord.) Wanneer organisaties met hun vaan del willen deelnemen aan het Congres, wordt den besturen aangeraden, zich ten spoedigste daarvoor aan te melden aan voornoemd bureau. Zij ontvangen dan het adres, waar hun vaandel moet bezorgd worden, aan welk adres het vaandel aanwezig moet zijn voor den middag van den 18den Octo ber a.3. In staat van faillissement werden ver klaard: M. B. Ossendorp, koopman te IJmui- den. R-C. Jhr. Mr. R. de Marees v. Swin- deren. Curator Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink. A. J. H. Kloots. te Zandvoort. R.-C. Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen. Curator Mr. P. Tjeenk Willink. C. G. Appelboom, zich noemende inge nieur, te Zandvoort R.-C. Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen, Curator Mr. P. Donker. M. Wijma, brood-, koek- en banket bakker, te Zaandam. R.-C. Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen. Curator Mr. H. Ph. Visser 't Hooft Opgeheven werden de faillissementen van: P. A. van Dam, kapper te Vogelenzang, gem. Bloemendaal, uitgesproken bij von nis dezer Rechtbank, d.d. 7 Maart 1922. L. H. Heeren, architect, te Heemstede, Schouwbroekerstraat 10, uitgesproken bij vonnis dezer Rechtbank d.d. 14 Maart J922. De Handelsvennootschap onder de fir- en koopt Uw Dameskleeding bij ons ma Raaymaker en Bakker, sigarenfabri- kante te Assendelft en hare individueele -leden, uitgesproken bij vonnis dezer Rechtbank, d.d. 29 Augustus 1922. A. Docter, fabrikant te Beverwijk, uit gesproken bij vonnis dezer Rechtbank d.d. 5 September 1922. W. Mendershausen, handelaar in smal spoor te Zandvoort, uitgesproken bij von nis dezer Rechtbank, d. d. 3 October 1992. M. Prinsen, Begijnesteeg 4, Bril: Poli- lieburau Smedestraat Boek; P. v. Dijk, Adr. Loosjesstraat 31, Fransch boek; J. Hupkens, KI. Heiligland 44, Etui m. pot- looden; H. J. v. Leen, KI. Heiligland 48zw. Bok; J. Gelaudie, L. Wijngaardstraat 30, Grijze dameshandschoen; H. M. Ton, Sophiastraat 7 zw., Armbandhorloge; H. de Vries, Raamsteeg 20, Hond (Dober- mann); C. Vos, H. v. Alphenstraat 24, Haarstrik met speldje; T. Bijster, Lom- bardsteeg 3, Lidmaatschapkaart; Kennel Fauna, Parklaan 119, Kat, wit, gebracht door v. Meurs, Duvenvoordestraat 51; Kat, zwart met wit, gebracht door Twlj- ver, Koksteeg 5; Kat, grijs, gebracht door Hendriks, Pretoriaplein 12; Kat, grijs, gebracht door Hoogewoning, P. Krugerkade 15rd; C. Koning, Zandvoort, Haltestraat 50, Lorgnet in étui en kam metje; B. A. v. d. Voren, Leidschestraat 118, Hondenpenning; C. J. v. Hinte, Gen. de la Reystraat 58, Schoten, Vulpotlood; B. Kraayenhage, Tulpenstraat 31, Porte- monnaie; H. Zomerdijk, de Clerqsraat 144 Rozenkrans; W. v. Gendt, Gen. Bothasfr. 82. Schoten, Vingerhoed. G. Stue, Javastraat 44, Schoten, Bril; A. Bakker, Oranjestraat 14, Bruine cein tuur; L. v. Dorland, O. I. Kade 36, blauwe ceintuur; Politiebureau Smedestr. Koperen gewicht; D. v. Kampen, Oranje boomstraat 18, Halsband met penning; H. v. Krieken, Brouwersplein 18, Kinder- haisketting; A. Termetz, Kleveriaan 135, Bruine handschoenen; Kennel Fauna, Parklaan 119, Herdershond, gebracht door J. de Vries, Oranjeboom straat 188; D. Roseboom, Hoofdmanstraat 40, Gum mi heerenjas; J. Spijkstra, Duvenvoorde straat 37, Verfkwast; Kennel Fauna, Parklaan 119, Kat, wit-zwart, gebracht door H. B. Schreuder, Duvenvoordestr. 66, Kat .grijs, gebracht door G. T. Kroon, Fabriciusstraat 11; Kat, grijs-wit, gebracht door G. Erbrink, v. Loostraat 16; Kle veriaan 56„ Bloemendaal, Damespara- pluie; L. v. Grondelie, Oostvest 12, Ro zenkrans; F. Kroder, Brouwerskade 37, Rijwielpomp: A. v. Evk, Ridderstraat 12, Reticule; Dik, Wijde Geldeloozepad 12rd, Vulpenhouder. Geruim en tijd geleden hebben we al eens gemeld, dat de gemeentelijke con certzaal een in alle opzichten voardee- lige exploitatie voor de gemeente Haar lem is en, ondanks alle ongegronde ten dentieuze geruchten, die in omloop wer den gebracht, ook wel gemakkelijk te explcüteeren. Een dezer geruchten was we hebben er nauwelijks aandacht aan geschonken! dat de gemeente niet de beschikking zou kunnen hou den over de kleine concertzaal. We heb ben toen reeds gemeld dat er geen se- rieuse grond was dit aan te nemen. De verzekeringen, die onlangs omtrent die zaak, van bevoegde zijde zijn ver kregen, hebben degenen, die nog een oogenblik daaraan getwijfeld hebben ook de laatste gelegenheid ontnomen dat te blijven denken. Dinsdagavond vergaderde het Haar- lemsche vischcollege „Tusschen het Riet", in gebouw Het Blauwe Kruis, Oude Groenmarkt. Een 150-tal leden van de 400 was aanwezig. De voorzitter der vereeniging, de heer v, d. Goes, opende, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. Beslo ten werd nu een snoek-wedstrijd te orga- niseeren voor de leden. Ook werd behan deld het nieuwe vischreglement. Vervolgens werd een vischwedstrijd gehouden. Hoe dit in zijn werk ging? Do heer Joh. v. d. Burg, instrumentmaker hier ter stede, lid van deze vereeniging, had aan het bestuur medegedeeld, dat aan ieder lid ter vergadering een zilveren viscbje in den vorm van een dasspeld, zou worden aangeboden, door hem ver vaardigd en geschonken, terwijl een gou den dasspeld eveens van een baarsje voorzien, zou worden verloot. Dit ge schiedde. Winnaar was de heer Hos, al hier. Er werden ongeveer 150 speldjes uitgereikt, waarvoor den heer v. d. Burg hartelijk dank werd gebracht door den voorzitter. Het is dan ook voor den heer v. d. Burg een heele opoffering geweest, wanneer men weet, dat voor ieder vischje een uur tijds noodig was om het te vervaardigen. Aan het bestuur, be staande uit 11 leden, werd een gouden dasspeld geoffreerd. Hedenavond zal door den heer P. J. van Dartelen, (kampioen der „Haarlem- sche Damclub") eene simultaanséance gegeven worden in het clublokaal der „Haarlemsche Damclub", bovenzaal café „de Korenbeurs", Spaarne 36. Iedere damspeler kan aan deze séance deelnemen. Naar wij vernemen, heeft de Alge meens Neclerlandsche Zuivelbond (F.N. Z.) zich tot de aandeelhouders van de naamioozo vennootschap Ne'eriandsche Uitvoer Maatschappij gewend met een voorstel om stappen te doen, welke er toe kunnen leiden, dat de regeeiing het initiatief neemt tot opheffing van de N.U.M. en tot intrekking van de wet van 3 Augusüis 1914, houdende bijzon dere maatregelen ten aanzien van het goederenverkeer met het buitenland. AMSTERDAM, 13 Oct. De havensta king duurde ook vandaag onveranderd voort. De stakers kwamen tegen den middag in de groene zaal van Bellevue in huishoudelijke vergadering bijeen om te overwegen* of de staMng {hans weer moet -worden opgeheven. Er wordt in het geheel door circa 1650 havenarbei ders-reservisten gestaakt. Door de politie is aangehouden J. T., als verdacht van het plegen van onzede lijke handelingen met een minderjarig meisje. De Pauselijke Internuntius bij ons Hof, Mgr. Orsenigo is Dinsdagmiddag van zijn Italiaansche reis te 's-Gravenhage terug gekeerd. Dinsdagavond was in de St Joseph- gezellenvereeniging aan de Stadhouders kade te Amsterdam een propaganda-ver- gadering voor het Eucharistisch Congres belegd, waar als sprekers waren uitge- noodigd de heer L. A. P. M. v. d. Broeke, redacteur van „De Tijd" en de Weleervv. pater W. van Dijk O.S.A., de organisator van het Eucharistisch Congres. De belangstelling voor deze bijeenkomst was zeer groot en de groote zaal van de Gezeilenvereeniging was tot in de uiterste hoeken bezet. Na opening met gebed en een kort in leidend woord van den heer W. Stein- metz, die bij ontstentenis van den voor zitter der Aigemeene R.-K. Propaganda- club, door wien deze avond was georgani seerd, de bijeenkomst leidde, werd het woord verleend aan den eersten spreker, den heer L. A. P. M. v. d. Broeke. Spr. gaf in het kort de geschiedenis weer van Amsterdam als mirakelstad en gaf aan de hand van citaten van Vondel, Thym e.a. een overzicht, hoe Amsterdam door het H. Mirakel tot opkomst en bloei is geko men en wees er op, dat wij als kinderen van Amsterdam er trotsch op kunnen zijn het eerste Nederlandsche Eucharistische Congres in onze stad te mogen ontvangen Met een krachtige opwekking om naar het voorbeeld onzer vrome voorvaderen groot te blijven in adel en getal en eer bied en liefde te toonen voor de H. Eucharistie juist gedurende de dagen van het Congres, sloot spr. zijn enthousiaste rede. Daarna werd het woord gevoerd door den VVeleerw. pater W. van Dijk. Allereerst ging de Eerw. spr. de ge schiedenis na van de reeks internationale congresyn, welke in 1880 begonnen, door den oorlog tijdelijk onderbroken, na het teekenen van den vrede weder wer den voortgezet, hoe vooral vóór het 26e internationale Congres in Rome in Neder land de wensch werd geuit in ons land, in de mirakel-stad een Congres le hebben, hoe echter de omstandigheden zulks nog steeds niet toelieten. Op verlangen van Z. H. den Paus moe ten behalve internationale, ook nationale en diocesane congressen worden gehou den. En dat het de instemming heeft bij onze hooge geestelijkheid, getuige de uit spraak van Mgr. Callier, die zeide: „Het Congres in Amsterdam kan niet schitte rend genoeg zijn," terwijl Mgr. zijn beste krachten voor het welslagen van het Con gres toezegde. Het Eucharistisch Congres, dient niet, zoo vervolgde de Eerw. spreker, om te protesteeren tegen het processieverbod, waarvan wij weliswaar het onrecht blijven voelen, doch om eerherstel le geven voor al het onrecht, voor al de be- leedigingen, die Jesus in Zijn H. Sacra ment door de wereld worden aangedaan. De nachtelijke aanbidding in 225 kloos ters van ons bisdom zal den Eucharisti- schen Christus eerhelstel bieden voor de beleedigingen, die Hem in den nacht wor den aangedaan. Priesters, mannen en vrouwen zullen in massale bijeenkomsten den lof bezingen van de H. Eucharistie. Vervolgens gaf de Eerw. spreker een korte uiteenzetting van het door hem be zochte Congres te Rome, waar pelgrims uit alle oorden der wereld samenkwamen, om hun hulde te brengen aan Jesus en de H. Eucharistie. Met den wensch: „Moge het eerste Ne- derlandsch Eucharistisch Congres een grootsche hulde zijn aan den Christus Eucharisticus en tot heil en zegen strek ken voor stad en land," sloot de Eerw. spr. zijn, herhaaldelijk door applaus on derbroken rede. Met een kort dankwoord van den heer Steinmetz werd de bijeenkomst beëindigd. Men zal zich herinneren het artikeltje omstreeks Paschen verschenen, hetwelk trt titel had: „Eerste bloempjes in het Haag-' sche Bosch." 't Sprak over den eersten rijpen oogst, resultaat "an het binnen landsche Missiewerk onder de kinderen. De schrijver van dat stukje eindigde met den wensch, dat er nog veel ruikertjes voor onze lieven Heer vergaard mochten worden. Welnu, de catechisten en van het Rei- nildahuis in de Elandstraat in Den Haag en van de afdeeling in de Nieuwstraat hebben sindsdien niet stil gezeten. Had de Elandstraat ook met Pinksteren doopelin- gen, de jongere afdeeling in de Nieuw straat (die eerst bestaat sedert November 1921) kon nu ook met hare eerstelingen komen en zoo zijn er Zondag 1.1. van de kinderen, die geregeld onze bijeenkomsten bezoeken zes gedoopt. (In 't geheel zijn er nu van beide huizen samen 20 gedoopt). Vrijdag al waren zij naa^Overvoorde gegaan, om den Zaterdag nog geheel in slilie voorbereiding door te brengen. Hart roerend was het dan ook, om te zien, hoe stichtend de kleinen het H. Sacra ment van afwassohing ontvingen. En hoe lief innig-devoot waren de vier oud sten later toen ze opgingen om in hunne blanke, witte zieltjes den grooten Kinder vriend te ontvangen. Ze zijn er nog, de gelukkige neophieten. In hun witte doopkleedjes en u aankijkend met hun blij-stralendei oogjes getuigen ze ook naar buiten van het geluk en het genadewon- der dat er binnen in hen heeft plaats ge had. Hoe velen na hen daar zoo gelukkig nog zullen worden, dat hangt mede af van de hulp, van het gebed van geheel Katholiek Nederland. i Woensdagmorgen is te Leiden de jaar vergadering gehouden van het R.K. Ju venaat in het Bisdom Haarlem, onder presidium van den HoogEerw. heer Mgr. W. van Stee, rector te Voorburg. Spreker wees o.m. op de noodzakelijk heid van patronaatscommissies die den directeur kunnen bijstaan. Verder drong hij aan op veel vergaderen en hij uitte den wensch, dat de herders der pa rochie het patronaatswerk steeds van den kansel zullen aanbevelen. Tot zijn spijt constateerde spreker een achteruitgang van het aantal afdeelingen van „Voor Eer en Deugd" en van het aantal Mis sieclubs, waarom hij aanspoorde deze vereenigingen vooral tot grooten bloei te brengen. De HoogEerw. Heer Mgr. van Stee eindigde ten slotte zijn bespreking met een hartelijk dankwoord aan den secre taris, den ZeerEerw. Heer N. H. M. van Reijsen. Hierna kwam ter vergadering de ZeerEerw. heer Pastoor de Grijs, voor zitter van de Eederatie van Patrona ten in het Aartsbisdom Utrecht, die door den voorzitter van harte welkom wordt aeheetea. De WelEerw. heer Th. van Outer- sterp, kapelaan te Leiden, bracht hier-' na rapport uit van de werkzaamheden door de Oommissie van Advies voor pa- tronaatteekenscholen verricht. De ZeerEerw. heer J. G. Kelckhoven pastoor te Amsterdam bracht hierna 't financieel verslag uit. De c,vangsten met inbegrip van het saldo 1920 bedroe gen f 1572, de uitgaven f 508.79, zoo dat er een v^iordeèlig saldo is van f 1063.21. De voorzitter deelde hierna mede, dat de districtsbonden goed werken en deed over deze werkzaamheden qonige nadere mededeelingen. Hierna verkreeg de ZeerEerw. Pas toor de Grijs het woord om te spre ken over de begrooting der patronaten in verband met meerdere subsidie. Spr. deelde mede, dat er aan den Rijks- Jeugdraad een gespecificeerde begroo ting moet worden overgelegd om aan te kunnen toonen hoeveel kosten er van wege het Roomsche Jeugdwerk worden gemaakt. Zulks is echter eerst mogelijk voor de begrooting 1924, maar dan moet vanwege de patronaten volledige en juis te begrootingen ingediend worden. De voorzitter deelde vervolgens me de dat in verband met de voorgenomen reorganisatie van „Jonge Wacht" en „Het Patronaat" een goede verbetering te wachten is. Het punt bestuursverkiezing werd in geleid door den ZeerEerw. Heer Rec tor v. Reijsen. Spreker deed hierna voor lezing van een brief van Z.D.H. den Bisschop van Haarlem, naar aanleiding van het verzoek om ontslag door Mgr. W. van Stee, waarin Z.D.H. den af tredenden voorzitter dankt voor het ve le, energieke werk in het belang van het Juvenaat door hem verricht. Wij zend op de zegenrijke resultaten van zijn werk verleent Z.D.H. den Hoog Eerw. Heer Van Stee zijn Bisschoppe- lijken zegen. Namens het Juvenaat bracht de vice- voorzitter de ZeerEerw. Heer J. Ruhe, den HoogEerw. Mgr. W. Van Stee har telijk dank voor zijn groot werk. De bezieling, de lust en de liefde van al len voor het Juvenaatswerk is ontspro ten uit de liefde van u voor het jeugd-* werk. Spreker zeide tenslotte, dat het be stuur hem heeft opgedragen Mgr. van Stee het eere-voorzitterschap van het Juvenaat aan te bieden, opdat zijn naam toch aan het Juvenaat verbonden blijve. Hierbij bood spreker Mgr. van Stee een oorkonde aan. Mgr. van Stee verklaarde te zeer ont roerd te zijn om op dat oogenblik zijn ge dachten onder woorden te brengen en kon alleen te kennen geven dat hij zijn benoeming tot eere-voorzitter aanvaardde en diep getroffen was door de hem ge brachte hulde. Na heropening der vergadering, des na middags om half drie, deelde de voor zitter mede, dat de stemming over de voordracht waaruit door Z. D. H. den Bisschop een voorzitter zou worden aan gewezen luidde ais volgt: Kapelaan J. Kok, Rector Haarl.; Rector W. L. v. Adri- chem, Amsterdam en Pastoor J. A. Rube, 's-Gravenhage. Kapelaan Drenth hield een inleiding over: de versterking van den Roomschen geest in de patronaten. Daarna werd het woord gevoerd door kapelaan v. d. Marck die sprak over; Patronaat en Sport. Het slotwoord was een treffend af scheid van Mgr. van Stee, die rector van Reysen als de secretaris van het Juve naat warme hulde toebracht. Vervolgens zeide spr. dank aan .de vele medewerkers, aan de patronaatsdirecieu- ren. „Gij zult begriipen, zoo sprak Mgr., dat ik steeds met hart en ziel aan het werk gehecht blijf., Laat ik daaraan den wensch toevoegen, dat alle directeuren met dezelfde edelmoedigheid zullen blij ven arbeiden. Beschouw het werk niet als een last, maar als een echt priesterlijk werk. Beschouwt uw jongens niet als last posten, beschouwt hun zielen en denkt er aan dat uw jongens ziin vrijgekocht door het dierbaar bloed van Jezus Chris tus. Geeft daarom nooit toe aan pessi misme. want dat is de dood van het pa tronaat. Beschouwt uw jongens als kost bare panden die gij voor God moet be waren; stelt vertrouwen in hen en weet hun vertrouwen te winnen. Staat tusschen hen als een vaderlilk vriend en spreekt met hen over alles, dan M. H. toont gij, dat gij hart hebt voor de jongens, dan zullen de jongens van zelf hun vertrou wen aan u schenken. Onthoudt den jongens niet, wat hun van nut kan ziin, zorgt voor hunne ontwikke ling, maar vooral voor hun godsdienst onderricht. Dat toch moet de levensgrond worden van hun levensrichting. Boezemt hen veel liefde in voor het, H. Sacra ment en de H. Communie. Wanneer gij aldus handelt zult gij troost vinden in uw werk. Mgr. dankte vervolgens de leden der commissies en wekte op tot innige samen werking. Met den christeliiken groet sloot Mgr. hierop de vergadering, waarop al de aanwezigen spontaan applaudiseerden, ge troffen als zij waren door de hartelijke afscheidsrede van Mgr. van Stee. Hoogstraat te Rotterdam. De dieven zijn aan den kant van het Groenendaal over den muur geklommen en hebben zich toen op het dak begBven, waarin ze een gat maakten. Langs een om een schoorsteen gebonden touw zijn ze toen naar den zolder afgezakt. In het ma gazijn en in den winkel werd alles ter dege onderzocht. Eerst schijnen de on- genoode gasten echter een flesch cham pagne te hebben opengemaakt en op hun gemak hebben ze onder het genot van een glas en een goede sigaar, ze hadden een kistje weten machtig te worden, den boel eens rustig nagezien. Alle kasten, kastjes en deuren werden opengebroken. Op het kantoor werd een geladen revolver in beslag genomen, post zegels enz. en in den winkel onder an deren een gouden armbandhorloge en een vulpenhouder, aan het personeel toebs- hoorend. Het kasregister moest er even eens aan gelooven. De dieven hebben er evenwel niets in kunnen vinden dan eenig wisselgeld. Toen zijn ze door een raam, dat ze vernielden, het naastlig gende pand binnengekomen. Daar is ge vestigd de sigarenwinkel „De Beursklok" van de Gebr. Groote. Men stal daar zeventig doosjes sigaretten, pijpen, si garenaanstekers enz., waarna de dieven afgetrokken zijn. Ze konden in den Schoenenwinkel rustig hun gang gaan, daar deze van buiten met een ondoor- ziebtbaar rolluik is afgesloten, zoodat ze zelfs het electrisch licht hebben kunnen opsteken, zonder dat men het schijnsel van de Hoogstraat zou hebben kunnen bemerken De politie heeft de zaak in onderzoek. In verband met het vergiftigingsge- val in 't gezin van R., wonende West Varkenoordscheweg te Rotterdam, heeft de politie een onderzoek ingesteld. Wat van de kaas was overgebleven, werd in beslag genomen. De politie bevond ech ter dat de kaas geen oorzaak van het ongesteld worden der familie kan zijn, zoodat men de vergiftiging het gevolg acht van het eten van ondeugdelijk snoep goed. De warenkeuring onderzoekt echter da kaas, daar zij de mogelijkheid, dat deze toch de oorzaak is geweest, niet buitenge sloten acht. De toestand van de drie kinderen was Dinsdag redelijk. De onder schoolkinderen veel voor komende gewoonte om op penhouders te Trekking van 1000 nummers ten overstaan van Notaris A. G. Muliê. Prijs van f 50000 2762 1000 5564 12142 13271 13394 13678 13963 14379 400 7123 8016 11607 17154 200 426 1359 103 1456 2535 2658 3195 6443 knabbelen, ïs volgens dr. Margaret Thakray, een bekende Engelsche autori teit op het gebied van kinderziekten, een van de oorzaken van verspreiding van ziekten in school. Vooral diphterie wordt daardoor over gebracht. Onderwijzers moeten er dan ook voor zorgen, dat kinderen penhou ders en potlopden niet in den mond steken. Een afdoend middel zou zijn air iedere leerling zijn eigen vulpenhoude en automatisch potlood gebruikte. De familie van B. stond gereed om teS stadhuize te gaan, alwaar haar dochter zich in den echt zou begeven. Op het laatste moment constateerde de bruiden gom nog een kleine fout aan zijn Wee ding, waarop hij zich fluks naar den kleedermaker spoedde. Tot heden is hij echter nog niet teruggekeerd. (Msb.) 430e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 12 October#! 5e Klasse 16e Lijst. Hooge prijzen: 7742 7990 15861 16741 elk 1000. 66.35 15598 elk 400. 1856 3849 4693 4871 15545 16216 elk 20(\ 2114 6189 7132 8644 10658 11932 11977 13333 13847 13881 14096 18801 20761 21065 22925 100. Prijzen van ƒ70: 156 286 302 304 307 311 343 346 518 586 710 735 804 887 904 944 960 974 1213 1361 1554 1599 1850 1863 1902 1944 1953 1958 2015 2066 2182 2394 2422 2537 2594 2628 2699 2726 2991 3096 3594 3754 3763 3967 4297 4330 4532 4620 4676 4790 4951, 4988 5121 5274 5342 5467 5519 5677 5715 5792 6045 6143 6184 6265 6317 6448 6547 6776 6843 690S 6914 6978 7007 7097 7140 7200 7285 7325 7331 7345 7394 7397 7449 7508 7552 7555 7557 7860 7950 8088 8215 8258 8320 8323 8341 8549 8588 8599 8605 8650 8727 8737 8796 8978 9042 9047 9782 9842 10148 10197 10212 10329 10524 10543 10621 10664 10772 10859 11009 11292 11436 11477 11506 11518 11571 11590 11936 11950 12222 12240 12381 12400 12478 J2631 12730 12747 12770 12810 12815 12839 12855 12901 13024 13077 13206 13343 13417 13453 13486 13558 13573 13597 13638 13744 13856 13912 13946 14007 14093 14105 14394 14478 14552 14563 14622 14889 14949 14962 15127 15484 15664 16084 16089 16090 16144 16294 16495 16503 17050 17113 17115 17313 17521 17565 17590 17708 17774 17838 17953 18Ö08 18027 18076 18181 18252 18292 18355 18362 18402 18434 18450 18540 18556 18628 18684 18818 18856 19044 19161 19371 17421 19499 19618 19734 19824 19921 19938 20019 20027 20100 20134 20245 20250 20421 20441 20507 20533 20632 20770 20827 21005 21149 21257 21402 21496 21505 21600 21696 21708 21722 21762 21782 21883 22318 22445 22449 22691 22709 22739 22782 22800 22841 37 541 839 7024 8062 9177 11221 11887 2066 13626 149J5 15445 20319 Prijzen van - jea jeiu 2581 2913 40 2695 5300 7825 10250 12189 14095 16955 19148 1147 214 2708 14 3810535 98 14335 17118 19241 1381 78 99 51 42 45 12244 4817231 19391 1525 87 2800 5425 60 10801 56 68 b7 19444 [797 476 1 5517 7913 12 12409 14813 77 19567 648 40 19 8075 60 51 14917 17384 19704 735 2907 5723 8153 91 52 27 17527 20 805 3122 5826 8241 10927 67 80 17621 19989 3216 958 3285 30 83 42 12560 15027 45 20024 3565 83 3354 96 8303 11063 81 15425 80 74 3768 1311 3427 6050 47 68 12843 55 17775 84 39S9 1897 3010 89 57 17890 20112 4188 98 597 875 2175 2593 2917 1150 1385 1537 1814 1901 3011 3229 3701 3777 4016 4210 4489 4853 5189 5446 5902 6182 6364 6639 6814 7191 7616 8014 8236 8614 8755 9161 9518 9702 NIETEN: 167 241 348 608 711 953 966 2284 2291 2626 2646 2984 1026 1295 1316 1464 1467 1726 1754 1838 1847 1912 1982 3142 3147 3319 3325 3728 3733 3908 3911 4080 4146 4364 4371 4505 4616 4953 5016 5322 5346 5491 5505 6079 6110 6250 6295 6394 6470 6684 6722 7019 7056 7284 7327 7813 7845 8037 8038 8309 8315 8672 8673 8814 8890 9196 9331 9534 9640 9807 9835 605 891 2259 2605 2980 1210 1425 1652 1821 1907 3126 3263 37G6 3790 4041 4325 4.504 4867 5235 5452 5954 6224 6389 6674 6890 7274 7788 8032 8274 8643 9763 9162 9525 9727 431 800 976 2416 2667 1035 1328 1472 1755 1876 1988 3178 3378 3740 3922 4164 4391 4657 5030 5389 5522 6121 6329 6520 6772 7082 7338 7859 8041 8473 8690 8956 9335 9643 9883 5211 813 2028 2487 2732 1036 1348 1515 1790 1888 1997 3190 3488 3743 394.9' 4182 4441 4768 5039 5410 5561 6160 6352 6596 6796 7100 7373 7901 8083 8509 8703 8989 9432 9654 9897, 18 45 64 71 11172 46 3622 6528 8443 11207 9515531 17938 20231 95 32 6748 8558 23 12884 15605 18f41 20358 4445 1444 3752 6802 85 54 c515757 80 20449 4819 1518 4034 62 8673 91 12923 15905 182 t l 78 5098 99 4153 7096 8723 93 32 95 62 20507 5430 1650 4230 7196 97 11380 13010 16016 18328 12 1776 82 7217 9126 98 66 92 18435 21 1861 4414 58 64 11623 83 16136 18579 20600 6167 1926 4583 7365 9225 11875 98 16306 89 12 6357 84 4806 7492 9412 82 13173 50 18737 32 6612 2C60 4915 7515 9735 12016 1336o 16445 78 93 6800 74 5087 7668 58 24 13529 94 18803 20721 2236 5148 7737 984/ 35 4o 16577 18912 33 L\{ 81 78 45 98 56 13733 16610 72 20858 '413 2310 5234 60 9987 67 44 36 74 70 7920 33 40 82 10030 71 88 16779 86 20997 fiQgfi 2561 55 89 89 12115 96 16850 19045 2653 79 7806 10225 83 13846 16907 19118 9015 Later arlosbaai 9461 1? 2110 ml lm ^4'1800 H016 16507 18731 ,2 {0'm lOÏÖÓ 10135 lÓÏÏÏ 1 MM 10159 1 2110 4743 6600 9510 67 6/ 16 53 ,0442 10447 10471 1Q553 18 65 62 96 9614 89 9016611 18857 10594 10595 10737 10739 10785 10825 10839 20 70 92 6723 62 98 14149 14 08 0891 10993 16 2229 4508 38 75 11903 5a 17 82 no25 11084 11208 11215 11238 11247 11249 nqr™ m 9' 1*™ 142?h ibv irqo, 11259 11335 11337 11351 11354 11357 11468 52^7 M 6801 9705 ^0 52 5? 11474 11479 11501 11509 11539 11613 11634 77 2405" 74 31 61 35 W 91 1900311636 11638 11688 11707 11719 11778 11798 273 57 4962 82 9809 84 14302 16805 46 11810 11812 11822 11841 11848 11877 11883 304 67 71 6907 13 97 14403 68 1919211973 11992 12015 12055 12065 12068 12081 34 99 5034 91 70 12134 65 91 96 j2084 12108 12121 12150 12157 12165 12175 69 2522 40 7058 71 55 14523 16917 19222 12230 12237 12259 12262 12408 12434 12508 i 59 89 7175 990 12212 14613 17006 76125,7 12563 12584 12591 12594 12644 12645 94 91 95 80 13 31 14 4U 1930312657 12703 12742 12800 12809 12875 12940 96 2626 5108 83 24 38 23 43 44 12941 12943 12997 13007 13013 131152 13065 417 74 37 7203 10004 48 24 51 19460 13067 13149 13182 13192 13200 13284 13359 82 92 71 8 7 51 85 57 67 13422 13448 13476 13497 13583 13636 13669 71 13681 13698 13711 13323 13851 13357 13865 37123231470617100 9413872 13979 13993 14031 14080 14121 14170 72 25 l\ H iqkoI 14172 14263 14273 14285 1428S 14320 14326 92 45 9217207 29 14345 14576 14382 14423 14443 14450 14481 41 10115 63 99 45 19 1264/ 14842 580 98 5201 57 611 2716 2 76 87 2804 14 7344 98 31 23 87 701 56 57 7431 2 2S27 68 20 4/ 5301 521960714506 14550 14597 14654 14681 14700 14719 78 25.4770 14771 14780 14824 14825 1485S 14877 57 14900 14932 15015 15038 150Ó0 15076 15101 6015125 15136 15137 15139 15203 15207 15227 7515233 15242 15340 15312 15343 15436 15449 7815458 15462 15493 15504 15509 15533 15572 In Soest heeft men, in stede van in den nacht van Zaterdag op Zondag de klok een uur stil te zetten, de wijzers een uur vooruit gedraaid, hetgeen al dus een verschil maakt van,twee volle uren! Wié waagt het deze plattelanders, die hun tijd zóó vooruit zijn, nog van ach terlijkheid te betichten, vraagt het „Volk." 24 68 7 60 41 74 93 96 30 87 26 94 52 80 14954 17403 807 3029 28 7667 10219 94 60 17 69 71 30 7731 35 12739 86 37 83 3102 49 63 60 59 15081 46 19706,-c0„ ,ccn7 r-7v> 907 16 63 784y 65 66 15114 70 .515580 15594 15595 15597 13732 15830 15841 16 18 70 50 10379 67 93 88 3015851 15864 15867 15872 15873 15877 15899 20 99 5403 7919 10519 71 15200 17512 19803 15908 15925 15933 15948 15965 16031 16076 26 3208 18 84 60 99 98 63 28 16092 16098 16107 16127 16137 16154 16166 56 11 46 851060412804 15377 96 33 16263 16286 163)0 16317 16320 16378 16387 Bfi-Tia fin Rfrin in S 176?? to16398 16405 16445 16515 16545 16582 16602 1029 50 66 81 57 55 15460 82 1997616605 166,7 16637 16720 16754 16759 2,6768 40 52 5509 8115 61 12901 66 97 82 16770 16830 16834 16843 16857 16915 16938 82 55 47 55 10704 215536 17702 20003 16993 17000 17013 17039 17052 17117 17131 93 3411 88 8206 54 8815624 6 22 17176 17193 17229 17296 17300 17380 17418 1117 17 5606 75 81 13001 57 52 49 17458 17487 17595 17618 17675 17701 17714 Si O.84 60 öo77 10818 46 59 54 58 17739 17776 17786 17883 17907 17909 17932 1259 53 87 M 'it 79 15728 QQ 2H198 17949 18613 18036 18042 18058 18129 18132 81 i 5716 64 68 13104 3. 178^ 18142 18'68 l8'-87 18247 18263 18269 18287 1310 98 24 96 81 76 96 ^1 96 18324 18357 18359 18381 18389 18395 18400 24 3621 56 99 90 95 15802 17945 20222 1 8423 1 8443 18487 18501 18536 18541 18556 27 23 5814 8435 10926 97 45 bl 68 18599 18616 18656 18662 18677 18687 18707 78 55 74 501101413245 46 91 93 18763 18787 18792 18829 18881 18957 18959 i? -,-,80 en?4 o«70 20 81 64 18004 20305 18994 19003 19061 19065 19116 19130 19138 31 3765 5901 8529 i,85133141 8» 30 21 19197 19208 19213 19218 19240 19262 19269 75 3879 51 86OT 39 08 n momfl 19303 19359 19390 19404 19416 19457 19463 76 80 65 81 46 13404 af 19466 19472 19506 19554 19558 19576 19654 9 96 11 40 18133 33 19663 19685 19795 19813 19838 19889 19891 94 11208 22 93 68 64 19914 19927 19949 1"68 19974 20035 20055 87 5 8729 13 36 96 18242 20529 20074 20131 20141 20174 20188 20213 20256 90 16 52 11303 45 16005 60 20608 20264 20266 20274 20281 20429 20444 20474: 54 27 97 161f{ 13302 22 20489 20508 20511 20537 20548 20558 20573 86 m k? 53 20727 20581 20594 20600 20625 20639 20649 20654 22 41oT 6lSo 88Ï6 114Ï8 13608 55 18400 51 20742 20791 20810 20814 20862 20901 20907, 66 57 42 48 35 33 80 1 96 20917 20935 20959 20977 20978 20995 21000 72 59 6268 8958 58 46 93 16 20828 21037 21104 21126 21185 21231 21245 21325 18^ iw eins nnfn V, ,^5i 16204 34 37 21365 21377 21391 21407 21412 21441 21461 ^37 4292 S? S 8 3643 21493 21530 21549 21552 21584 21658 21665 84 3945 86 94 51 6001 J521 65 82 4025 53 1628 63 58 l'QO 92 1920 4336 34 9112 11511 77 1633J l85l2 30 21667 21686 21697 21701 21735 21778 21827 24 4447 40 20 33 82 4 24 f521832 21893 21903 21937 21954 21961 21997 34 45 22021 22030 22031 22082 22120 22133 22258 22291 22331 22392 22402 22420 22459 22500 22552 22567 22580 22595 22601 22604 22661 22677 22760 22769 22784 22813 22816 22822 22826 22860 22864 22931 22944 22953 22958 22977 SgJUasse 15e Lijst: 62?l,m.z. 6261, 33 82 41 53 13800 48 49 57 30 16417 55 60 87 38 J86U 43 12 62 32 81 37 87 75 Vorige lijst stond 7464 m.z. 7466. 1320 m.z. 132A 83 0"» m.z. 8314»». 14179 ontbreekt 4242 rn 8987 vervallen. 39 80 87 43 47 97 6424 52 48 4510 32 60 91 31 49 9238 11736 13913 94 76 6514 9356 50 19 2064 90 55 9427 61 32 67 4634 56 46 11804 14002

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2