fiERZAN fa m m m Restantrollen blanco papier LEVENSDURF DE KLOVE PEIGNOIRS IDHSEH in TILAK1S LANDBOUW EN ÏISSBHERIJ. BINNENLANDSCH NIEUWS. KUNST EN KENNIS. ILit?:. De Crisis in het Oosten. INGEZONDEN. DANKBETUIGING. v. d. Vinnestr. 6 Haarlem DUITSGH. M. B E L R E R Tempelierstraat 36. ■VHHBHHHAK M Vraag en Aanbod Advertenfiën Net R.-K. Meisje OPENBARE VERKQOPING Pianoles. Hulp in de Huishouding Flinke Dienstbode Biedt zich aan Biedt zich aan Huishoudster. Biedt zich aan Er biedt zich aan Burgerhuis met tuintje Te Huur Plaatsing gezocht Kosthuis aangeboden Kamer met pension Er staat ter dekking weder verkrijgbaar a f 0.25 per Kilo. Drukkerij „DE SPAARNESTAD"* Nassaulaan 49. ïen brand met ontploffing in den Haag. De malaise. Da frek naar het Gooi. De postdiefstal van f 37.000 te Kerkrade. Petroleum in den tuinbouw. Het marinemonument te Helder. R.-K. Universiteit. Een nieuw museum in Den Haag. -v- IJ,- 0 VAN ONZE PRAADLOGZE TELEFOON™ De Commissie van Herstel. De intergeallieerde schulden. De valuta-speculatie. De Duitsche rijkskanselier. Het Rathenau-proces. Het Fechenbach-proces. Een verbondsverdrag tusschen Engeland en Irak. De graanvoorziening van Duitsch iand. Vakvereenigingsleiders gear resteerd. Verklaringen van Trotzkl. Mgr. Pacelli bij Ebert. Een journalist door stakers mishandeld. Amerika en de Europeesche financiën. De Duitsch-Holl. Bank. Rusland en de a.s. Vredes conferentie. De ontruiming van Thracië. Zaimis premier in Griekenland. Engelsche Index cijfers. De strijd in Ierland. Genootschap van den „Stillen Omgang" te Haarlem. SPECIALE EERKOOP GEVESTIGD: P. R0ZESTRHTEN Architect. modelmelk karnemelk yoghurt Ad verteeren doet verkoopen. Pr ima Ratiné, alle mod. kleure Vrijdag 20 October 1922 ssr BONT Duitsche reiziger biedt zijn bonten voor spotprijs aan. Alles moet voor mijn ver trek weg KOOPJES - KOOPJES Van Ouds bekend adres Oude Groenmarkt lO rood j m 11111 li Hl KATHOLIEKE ILLUSTRATE I i S B I 11 I I 11 1111 1111 Gr. Houtstr. 16 bericht, dat de in de circulaire vermeldde KORTING van 5% hoesien «oudheid MUNHARDTZeist Woensdagavond 8 uur werd de brand weer gealarmeerd voor een brand in de lutogarage „Mercurius", van Slingelandt- straat 16-18, te Den Haag. Er werd uit gerukt met groot materiaal, omdat een zware binnenbrand werd gemeld. Het bleek dat in de garage een ontploffing van benzinegas was geweest. Boven de garage was een werkplaatsje waarvan de vloer doordrenkt was van benzine. De benzinedamp, welke zich tusschen vloer en plafond had opgehoopt is ontploft. Daaruit werd de gevolgtrekking gemaakt, dat op een werkzoldertje een „open vlam" was achtergelaten. Werkelijk vond de brandweer een eindje kaars als de oor zaak van de zware ontploffing, die juist ontstond toen de beide directeuren K. en E. de garage hadden verlaten. Het plafond werd daarbij stukgeslagen, de binnendeuren vlogen uit de schuif- richels. De brand liet zich in de eerste oogenblikken ernstig aanzien, maar hij kon gemakkelijk worden gebluscht. De beide directeuren van de garage legden verklaringen af, welke niet geheel overeenstemden met de bevindingen van politie en brandweer. Zij hebben zich op verzoek van de politie naar het bureau in de Duinstraat begeven om nadere inlich tingen te verstrekken. De malaise heeft een tweeden rug, schrijft de „Msb." Er wordt een massa op geladen, wat geen malaise is. Zij is zulk een gemakkelijk scherm om zich achter te verschuilen en er gebrek aan energie ach ter te verbergen. En ook dat is een van haar eerste gevaren: er wordt in haar naam, zooveel niet gedaan, wat gedaan moest worden. Er wordt zooveel slapte, lamlendigheid, luiheid, op de malaise ge gooid; men gaat bij de pakken neerzitten en laat zich meeglijden met den grooten stroom en men vergeet, dat het met de malaise gaat als vroeger in ons land bij watersnood: het water stijgt, stijgt al maar door, het stuwt hooger en hooger, het nadert de hoogtelijn van den dijk als er niets tegen gedaan wordt, als we angstig achter den dijk terugkruipen, gaat de dijk verloren vóór het water er over heen stroomt, breekt de dijk. Een villa-dorp. öp de Paviljoen-hoogte, ëen der mooi ste punten in het Noordelijk deel van het Sooi, is door de bouwmaatschappij Hui- renBlaricum een 30-tal middenstands woningen nagenoeg voltooid; dezelfde vennootschap heeft thans den bouw van 45 perceelen ad 396.000 aanbesteed, zoodat hier een villa-dorp ontstaat, dat het inwoneratl van Blaricum met 26 •toet toenemen. De nummers der gestolen biljetten. Zooals bekend is op 29 September f922 ontvreemd te Kerkrade een bedrag groot 37.000 gulden, bestaande uit Ned. Bankbiljetten van f 300 en f 100, n.l. 2 van f 300, 24 van f 100, 100 van f 40, 520 van f 5 en 1550 van f 10. De num mers van de bankbiljetten van f 300 zijn als vlgt: A. 0. noo. 038940 en A. D. no. 045709. De nummers der 24 bankbiljetten van f 100 zijn als volgt: B. N. no. 039469, B. O. no. 619972, A. M. no. 063964, B. H. no. 019095, B. D. np. 029353, B. K. no. 063310, A. K. no. 052557, A. K. no. 067798, A. Z. no. 026181, B. R. N. no. 036600, B. K. no. 049659, A. N. no. 050020, B. P. no. 026897, A. no. 057656, B. J. no. 065808, B. N. no. 075652, B. O. no. 022768, B. L. no. 006205, A. 0. no. 089466, B. N. no. 091972, B. M. no. 078621, A. K. no. 078927, B. 0. no. 043725, 'B. no. 031691. De overige nummers der bankbiljetten zijn onbekend. De commissaris van po litie te Kerkrade verzoekt inbeslagne ming van het vermiste geld, alsmede aan houding en voorgeleiding van de onbe kende daders; bovendien telegrafisch be richt wanneer omtrent bovenstaande iets mocht blijken. Aanbeveling zou het verdienen de ban ken omtrent vorenstaande nummers in kennis te s tellen. Omtrent den postdiefstal zelf valt nog te vermelden, dat de Officier van Jus titie te Maastricht en de heele politie macht van Kerkrade met den commis saris aan het hoofd dag en nacht met de opsporing bezig zijn. Door het ver hoor der drukkers en papierhandelaren te Kerkrade en omstreken, is men de herkomst van het cartonpapier, waarmede Eet pakket, inplaats van de bankbil jetten was opgevuld, op het spoor. An- Oorspronkelijke roman d. H. B. V. D. Sande Prijs gebondenf 4.50, franco p. p. f 4.75 Prijs gebrocheerd f 3.—, franco p. p. f 3.25 Roman van denzelfden populairen schrijver Prijs gebrocheerd f 2.25, franco p. f 2.50 Verkrijgbaar bij den boekhandel en bij de N.V. DRUKKERIJ „DE SPAARNESTAD Nassaulaan 49, HAARLEM. ders valt nog niets positiefs van den diefstal te vermelden. Het is reeds bekend, dat petroleum een goed middel is om planten en bloemen van insecten vrij te houden. Doch nog op verschillende andere wijzen is petroleum in den tuinbouw te gebruiken. Erwten, uien-, radsij-, wortel- en. an dere groentenzaden, die men, voor ze te zaaien één of twee minuten in petroleum heeft gelegd, worden niet aangetast door vogels of muizen. Besproeit men planten, die licht van ongedierte te lijden hebben (uien, wortels, selderij) met een mengsel van petroleum en water (een wijnglas petroleum op 14 liter water) dan zullen zij van allen over last van ongedierte bevrijd blijven. Met een tweetal sterker mengsel, gespo len op appel- en pereboomen bevrijdt men deze van schildluis. Een zwak mengsel van petroleum en water is voldoende om de jonge knoppen der aal- en klapbessen te vrijwaren voor de aanvallen der vogels. Wanneer men kasplanten met een zwak mengsel van water en petroleum bespren kelt om ze van ongedierte te bevrijden, dan spuite men een half uur later met schoon water na om te verhinderen, dat de teere blaadjes of rankjes bedorven worden door de doode insecten en het vuile water. Ook de Minister van Oorlog, de heer Van Dijk, zal a.s. Zaterdag de onthulling van het marinemonument te Helder 'bij wonen. Diocesaan Universifeitscomité in het Bisdom Haarlem, aid. Noord-Holland. Door het bestuur der St. Radboud- Stichling zijn benoemd tot leden van van het Diocesaan Universiteits-comité in Tte Bisdom Haarlem iafdeeling Noord-Hol land): Mevr. S. C. C. BronsveldVitringa, Hoom; G. T. M. v. d. Bosch, Alkmaar; mej. M. Bonnake, Amsterdam; J. B. van Dijk, Amsterdam; N. Dekker, Obdam; J. G. M. Erftemeijer, Amsterdam; mi, J. N. J. E. Heerkens Thijssen, Haarlem; J. P. Huibers, pastoor, Amsterdam; H, Ritse laar S. J., Amsterdam; A. Laudy, Hilver sum; L. J. Lintjes, Amsterdam; J. W. Smit, Amsterdam. Op de dezer dagen gehouden vergade ring van dit comité zijn gekozen, tot voor zitter J. B. van Dijk te Amsterdam, tot secretaris J. E. M. Erftemeijer, te Amster dam, Haarlemmerstraat 141tot penning meester pastoor J. P. Huibers, Chaccé- straat te Amsierdam. Naar „Het Vad." verneemt, zal op een terrein aan de Oamegielaan te 'e-Qravenhage, een museum worden ge sticht, waar de verzameling leermidde len in verband met oude Egyptische kunst van prof. dr. F. W. Freiherr von Bissing, den nieuw benoemden hooglee raar te Utrecht, zal worden opgesteld. Hierdoor zal een oud plan van den hoogleeraar, deze voorwerpen grondig te bestudeeren en hun daarmee voor het onderricht hun volledige waarde te ge ven, eindelijk verwezenlijkt worden. In hetzelfde gebouw zal een Haagsche verzameling oud-Grieksche kunst een plaats vinden. Beide groepen worden in bruikleen gegeven aan de Haagsche Academie van Beeldende kunsten, die ze voor het pu bliek zal openstellen. Vv VWvSV. t v -ij mn De overeenkomst van Moedania. LONDEN, 11 Oct. De overeenkomst van Moedania bepaalt, dat Throcië binnen vijftien dagen zal worden ontruimd, en dat het Turksche bestuur er binnen dertig dagen zal worden gevestigd. De Turksche gendarmerie zal worden beperkt tot 8000 man. Beide zijden kwamen overeen, de versterkingen van levend en dood mate riaal te staken. De geallieerde generaals zijn hedenmor gen naar Konstanlinopel teruggekeerd. De conferentie eindigde met een bevre digende regeling; de Turken gaven toe ten aanzien van de quaestie der neutrale zóne en van de beperking der Turksche gendarmerie. De Grieksche delegatie behield zich haar onderteekening voor in afwachting van instructies van haar tegeering. LONDEN, 11 Oct. Reuter verneemt, dat ofschoon de Grieksche gedelegeerden zich te Moedania hun handteekening voorbe hielden, niet verwacht wordt dat de Grieksche regeering moeilijkheden zal maken ten aanzien van het ratificeeren der conventie. LONDEN, 11 Oct. Ter conferentie van Moedania herhaalde generaal Harington de verklaring, dat de geallieerde voor waarden, aan de Turken aangeboden, definitief waren. Hij voegde er bij, dat Britannië tal van goede soldaten, schepen, kanonnen en vliegtuigen had en een ge vaarlijken vijand zou vormen. Hij hoopte derhalve, dat er een gunstig antwoord van Angora ontvangen zou zijn. Ismet Pasja antwoordde, dat hij zoo spoedig mogelijk volledige overeenstem ming wenschte. Nadat de conventie voorgelezen was en ondergeschikte punten besproken waren, drukten Harington en Ismet elkaar har telijk de hand. De conferentie werd daar op geschorst teneinde den definitieven tekst definitief te doen vaststellen. Intus- schen confereerden de geallieerde gene raals met den Griekschen generaal aan boord van een Britschen kruiser, waarbij laatsgenoemde de positie van zijn land uiteenzette. Daarna keerden de generaals naar Moedania terug, waar de conventie plechtig geteekend werd. Ismet vroeg of de mogendheden de uit voering der conventie zouden verzekeren, daar de Grieksche regeering weigerde te teeken. Harington antwoordde, dat hij begreep dat de mogendheden gezegd hadden, dat zij dit zouden doen, te oordeelen naar de jongste bespreking te Parijs. Daarop werd de conferentie gesloten. Muitende Grieksche troepen. BERLIJN, 11 Oct. Volgens de jongste berichten uit Adrianopel beginnen de Grieksche troepen aldaar te muiten; zij staan op tegen hun officieren en ont plooien roode vlaggen en beginnen Adria nopel en de omstreken te plunderen. In Konstantinopel maakt men zich ongerust. Geen blokkade der Dardaneüe. LONDEN, 11 Oct. De Britsche regeering heeft een nota voor Rusland gezonden in antwoord op de klacht der Russische re geering, dat de Britsche vloot de Darda- nellen blokkeerde en den doortocht ver hinderde van schepen naar Rusland en de Zwarte Zee. De Britsche nota berust op een telegram van admiraal Broek, com mandant der Britsche vloot in de wateren van den Levant en ontkent ten sterkste, dat er een blokkade der Dardanellen is ingesteld; zij uit verder verwondering, dat er eenige klacht kon komen omtrent ver hindering van neutrale schepen om naar de Zwarte door te varen. 'Amnestie in Griekenland' ATHENE, 11 Oct. De staatscourant pu bliceert een besluit inzake het verleenen van amnestie voor politieke misdrijven. Het zal echter niet worden toegepast op ministers en openibare ambtenaren. Turken en Grieken in Adri anopel. ATHENE, 11 Oct. Uit Adrianopel wordt gemeld: De intergeall. enquête-commissie hoorde den Moefti en de Mohammedaan- sche notabelen, die verklaarden, dat zij van de Grieksche bezetting geen nadeel hadden ondervonden. De Armeensche bis schop wees op de zorg der Grieksche autoriteiten voor de Muzelmannen. Een Turksch-Russische mi litaire conventie. RIGA, 11 Oct. Volgens een bericht uit Moskou is dezer dagen te Berlijn een militaire conventie gesloten tusschen de Russische regeering en Angora. BERLIJN, 11 Oct. Volgens de „Matta" moet de Engelsche gedelegeerde in de Commissie van Herstel Bradbury voor noodzakelijk houden, dat er dadelijke maatregelen worden genomen voor een verdere daling der Duitsohe mark. Hij zou Willen voorstellen, dat aan de garantie commissie het recht van veto werd vet-' leend in de controle der uilgaven van Duitschiand en der uitgifte van papiergeld, onder voorwaarde, dat Duitschiand tot het einde van 1923 vrijgesteld zal zijn van alle betalingen in goud. BERLIJN ,11 Oct. Barthou spreekt het gerucht tegen, volgens hetwelk de tweede Fransche gedelegeerde in de Commissie van Herstel Mauolère zou aftreden. LONDEN ,11 Oct. Maandag a.s. zal de Britsche regeering in de „Federal Reserve Bank" te New York ten behoeve van de Vereendgde Staten de som van 50 millioen dollars storten. Deze betaling is de eerste termijn voor- afdoening van de rente en het amortisatiefonds voor 't loopende jaar op de oorlogsschuld van Groot-Britannië aan Amerika. LONDEN, 11 Oct. Wij vernemen, dat het onjuist is, dat de Vereenigde Staten hebben voorgesteld om te Londen een conferentie te houden over de oorlogs schaden. Sic Robert Home heeft dan ook zijn bezoek aan de Vereenigde Staten, ter bespreking van de fundeering der Brit sche schulden aan de Vereenigde Staten, alleen uitgesteld, niet opgegeven. BERLIJN 11 Oct. Naar de bladen mee deden, is er reeds sedert langen tijd een bespreking gehouden tusschen de rijksde partementen van financiën en van econo mie over maatregelen betreffende de uit wassen der speculatie in buitenlandsche waarden. De „Vossische Zeitung'' meent te weten, dat deze beraadslagingen van daag geëindigd zijn. Mogelijk zou reeds morgen officieel het resultaat der besprec kingen bekend worden gemaakt. BERLIJN, 11 Oct Het rijksministerie heeft zich heden bezig gehouden met maatregelen ter verhoeding van een ver dere daling der mark. Voor alles werd noodig geacht, dat er maatregelen worden genomen.voor de beperking van de spe culatie in buitenlandsche betalingsmidde len en eenstemmig werd besloten den rijkspresident voor te stellen een nood verordening uit te vaardigen op grond van art. 48 der rijksgrondwet BERLIJN, 11 Oct. De „Berl. Lokal An- zeiger" verneemt, dat de rijkskanselier, die tot het begin der volgende week met ver lof afwezig zou blijveg, zijn oponthoud in Zuid-Duitschiand zal afbreken en reeds morgenochtend te Berlijn zal aankomen. Tegen Techow de doodstraf geëlscht LEIPZIG, 11 Oct In het Rathenau- proces heeft, na een requisitoir van twee en een half uur, het Openbaar Mini sterie bij monde van Ebermayer tegen Ernst Werner Techow wegens medeplich tigheid aan den moord, de doodstraf ge- ëischt en tegen de andere beklaagden tuchthuis- en gevangenisstraffen tot ten hoogste zes jaren. Hij eischte ver der verbeurdverklaring van de machine pistolen, maar nog niet van de aufo, daar de medeplichtigheid van Küchen- meister nog niet is vastgesteld. LEIPZIG, 11 Oot. Aan het begin der zitting van het gerechtshof in zake het Eathenau-procee, heeft de voorzitter mee gedeeld, dat de beklaagde Wameckeook beden nog onpasselijk wasechter zou getracht worden het geding voort te zetten. BERLIJN, 11 Oct. In het Rathenau- prooes is heden, 11 October, op den acht sten dag van het proces het getuigen verhoor gesloten. Het Openbaar Mini sterie is met zijn requisitoir begonnen. MüNCHEN, 11 Oct. In het verder verloop van het Fechenbach-proces heeft dr. Gargas verklaard, dat de leider van het Rotterdamsche bureau complotten aan 't licht had gebracht, welke zeker niet dienstig waren voor de bevordering der Duitsche belangen. Hij heeft tegenover de schetsen in de Northcliffepers betref fende de toekomstige toestanden in Duitschiand berichten gegeven over wer kelijke toestanden daar. Beklaagde Lembke verklaarde, dat hij zich ziek gevoelde, waarop gelast werd, dat hij naar het gevangenishospitaal zou worden overgebracht. Het proces wordt echter voortgezet. Dr. Gargas gaf ver der toe, dat hij rqet het Rotterdamsche bureau in relatie was getreden, omdat hij de groote betoekenia er van had erkend. LONDEN, 11 Oct. Dinsdag is te Bag- da tussohen den Britschen hoogen com missaris en den premier van Irak een verbonds-verdrag geteekend. Het verdrag omschrijft de verhouding tusschen Bri tannië als mandaatmogendheid en Irak en wordt beschouwd als de eerste be langrijke stap om aan Irak op den duur zelfregeering te verzekeren. Britannië neemt op zich om de toelating van Irak tot den Volkenbond te verzekeren als wanneer het Britsche mandaat automa tisch ophoudt. BERLIJN, 11 Oct. In dte economisch- politieke commissie uit den Economischen Rijksraad verklaarde de president van het Rijksgraanbureau, dat het gerucht, als zou de regeering last gegeven hebben tot den aankoop van graan in het bui tenland voor een bedrag van 100 millioen dollar, onjuist is. Het in het buitenland gekochte en het ingevolge de distributie geleverde graan is voldoende om de broodvoorziening tot einde 1922 te ver- Volgens een bericht uit Riga meldt een radiogram uit Berlijn, zouden op last der hoogste sovjetrechtbank alle le den der centrale commissie van All- Russisohe vakvereenigingen zijn gearres teerd. MOSKOU, 11 Oct In een rede op het textielarbeiderscongres wees Trotzki op de noodzakelijkheid zich gereed te houden voor den oorlog. Het vóórnaamste belang der politiek lag echter op eco nomisch gebied en het zesde jaar der radenregeering zou ongetwijfeld staan in het teeken der industrie en der verster king der vakvereenigingen. BERLIJN, 10 Oct. De apostolische nuntius Mgr. Paoelli bezocht hedenmor gen den rijkspresident. ELBERFELD, 11 Oct. Stakende bouw vakarbeiders te Elberfeld kwamen heden middag bijeen voor het gebouw van de „Bergisch-Markische Zeitung" wegens het publiceeren van een den stakers onwel gevallig bericht van het blad en verlang den de uitlevering van den voor het be richt verantwoordelijken stadsredacteur, die zich bereid verklaarde, met een de putatie der stakers te onderhandelen en een door hen gewenschte uiteenzetting der zaak te geven. Daarmede niet tevre den, drong een groote troep het gebouw binnen, mishandelde leden der redactie en administratie, die de indringers poog den tegen te houden en tot rede trachtten te brengen en sleepte den stadsredacteur Fischer onder mishandelingen uit het ge bouw. De herhaaldelijk te hulp geroepen politie kwam helaas te laat en het ge lukte eerst later de betoogers te doen uiteengaan. LONDEN, 12 Oct. Een telegram uit Washington meldt, dat de regeering der Ver. Staten geen goedkeuring zal EecHïetf aannieuwe leeningen aan Europeesche Staten door particuliere Amerik. finan ciers, totdat de regeeringen ernstige stap pen hebben gedaan om de bewapening tel verminderen, de begrootingen in even wicht te brengen en den economischen •toestand te herstellen KEULEN, 11 Oct. Op de algemeene ver gadering van de Duitsch-Holl. Bank in Keulen sloot de balans met een verliet van 170.000 Mark. MOSKOU, 11 Oct. De Volkscommiss» ris van Buitenlandsche Zaken Tsjitsjeria verklaarde, dat Rusland zich onder alle omstandigheden het recht voorbehoudt van vrije scheepvaart door de Dardanel len. De Russische regeering zal zich krachtig verzetten tegen elke poging dg Sovjets buiten de conferentie te houdea- - LONDEN, 11 Oct. De Turksche gen darmerie welke Thracië zal bezetten, zat niet sterker mogen zijn dan 8000 man. De Gallieerden zullen troepen zanden naar den Westelijken Maritza-oever. Ver wacht wordt, dat de algemeene vredes conferentie inzake het naburige Oosten begin Nov. zal plaats hebben. De plaats waar de conferentie zal worden gehouden is nog niet vastgesteld. LONDEN, 11 Oct. Uit Athene word! gemeld, dat Zaimis thans het premier* schap heeft aanvaard. LONDEN, 12 Oct. Het indexcijfer voof den groothandel van den Board of Trade voor September is 1.3 lager dan voor Augustus en 2.5 dan de prijzen in Juli. Het gemiddelde cijfer voor levensmiddel len was in Sept. 2.8 lager dan in Aug. DUBLIN, 11 Oct. In den afgeloop», nacht werd herhaaldelijk geweervuur ge hoord in verschillende deelen der stad. De gevechten duurden tot het aanbreken van den dag. Er zijn geen slachtoffers gemeld. .Voor den inhoud dezer rubriek stelt doi I Redactie zich niet aansprakelijk. De heer H. S. Thuis, secfetaris van het Genootschap, verzoekt ons opname van het volgende schrijven, dat gericht is aan de leden van het Genootschap. Van af het oogenblik, dat bekend was, dat in Amsterdam een Eucharistisch con gres zou worden gehouden is overwogen, wat ons Genootschap te doen stond. Om practische nedenen is het houden van een bedevaart echter niet gewenscht. Het Bestuur noodigt u echter uit, om in die dagen ieder zooveeil mogelijk in eigen Parochie ^)p bijzondere wijze het H, Sacrament te vereeren en aan de oefenin gen deel te nemen, om daardoor uw lief de voor het H. Sacrament te toonen. Het Bestuur heeft ons vaandelcomilé verzocht ons vaandel op Zondag 22 Oc tober a.s. in den grooten optocht mede te dragen om zoo ons Genootschap te ver tegenwoordigen bij deze demonstratie. De leden, die op dien Zondag tot bijwoning van het congres zich naar Amsterdam mochten begeven, kunnen zich met de re- gelingsoommissie in verbinding stellen out zich mee achter ons vaan te scharen. Waar in elke Parochie het H. Sacra ment ter aanbidding zal zijn uitgesteld, ligt het wellicht op den weg deT leden van ons Genootschap, door het samen brengen van gelden een versiering van bloemen en licht te bevorderen. Zoo de leden wenschen, dat ons Bestuur daarbij bemiddelend optreedt, om ook de minder bedeelden in staat te stellen zijne kleine offergave bij le brengen, om zoo een! grootsche hulde door alle leden te samen aan het H. Sacrament te bieden, is het bereid de gelden in ontvangst te nemen, om de bedragen te samen in één geheel af te dragen aan de Pastoors der aan gegeven Parochies. Men gelieve dan de of, fergaven voor Dinsdag a.s. bij een dez ieden van het Bestuur af te geven, onder mededeeling van de Parochie, opdat de som ineens tijdig naar de respectieve heeren Pastoors kan worden overgemaakt, Het Bestuur vertrouwt, dat de leden op bijzondere wijze zullen blijk geven, dat zij Jezus in zijn H. Sacrament vereeren. In plaats van kaarten. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 76 jaar, onze geliefde va der, behuwd- en grootvader en zwager, de Heer NICOLAAS FRANCISCUS ROOZEN, weduwnaar van GUDULA HULSEBOSCH. Overveen, Houtvaart 32. 11 Oct. 1922. Heemstede: L. ROOZEN A. ROOZEN-Dijkstra Overveen: P. ROOZEN M. ROOZEN-van Daalen en kinderen Leiden: PAULINE ROOZEN, Religieuze. Overveen: J. ROOZEN G. ROOZEN-Morzeld en kinderen M. BIJVOET-Roozen LEO BIJVOET en kinderen Djember (Java): G. BIJVOET-Roozen A. BIJVOET Eersel (N.-B.): LIES VISSERS-Roozen Dr. H. VISSERS en kinderen Overveen: GEERTRUIDA HULSEBOSCH ANNA HULSEBOSCH De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden te Overveen op Zaterdag 14 Oct. te 8en 9 uur, waarna de be grafenis. Ondergeteekende betuigt hier mede zijn hartelijken dank voor de belangstelling bij de opening zijner zaak ondervonden. ANTON J. KOOIJ Jansstraat 26. Haarlem, 12 October 1922. MAAKT OP VOORDEELIGE CONDITIES, BESTEKKEN, TEEKENINGEN, UITVOE- RING, ENZ. ZOOMEDE RI OOLPLANNEN. 'HEEMSTEDE - TELEF. 28055 VAN 9 - 1 EN 2 - 5.30 UUR Opleiding examen L. O. Privaat-, Cursus- en groeplessen. Handels correspondentie. Billijke condities. LEERARES H. O. 1-4 regels p. plaatsing f 0.60 Elke regel meer f 0.15 bij vooruitbetaling gevraagd met 1 Nov. een voor de huishouding, goed kunn. werken en koken, voor den dag of voor dag en nacht. Adres: L. J. FAASE, Kleine Houtstraat 73. te IJMUIDEN in Hotel „Nomraer Een" op des nam. 2 uur precies ten ov. van den in de gem. Velsen gev. Notaris G. D. BOERLAGE, van: I. Een HUIS, PAKHUIS en ERF aan de Bik en Arnoldkade No. 34 en Conradstr. C 4 en 4rood, te IJmuiden, kad. beken. gem. Vel sen, afd. IJm„ sectie I, nommer 1294, groot 1 A. 28 c.A. II. Een PAKHUIS met BO VENWONING aan de Vischstraat No. C 3 en 3rood, te IJmuiden, kad. bek. gem. Velsen, afd. IJm., sectie I No. 1712, groot 81 C.A. Eigendom van den Heer J. VAN VREDE. Nad. inl. te bekomen ten kan. van nots. BOERLAGE te Velsen, Juffrouw heeft nog eenige uren disponibel voor pasbeginnenden. 2.50 per maand. Brieven onder No. 4659 Bur. van dit blad. Net R.-K. Meisje, z.z.g.g. als goed kunnende naaien. Brieven on der No. 4647 Bur. van dit blad. Gevraagd een voor dag of voor dag en naqht, Aanmelding 's avonds na 8 uur Kle verpark 49. een nette R.-K. Jongen, oud 23 j., genegen voor alle werkzaamheden. Brieven onder No. 4651 Bur. van dit blad. een bekwaam Bakker, v.g.g.v. Br. onder No, 4649 Bur. van dit blad. Eenvoudige juffrouw, 40 jaar, biedt zich aam als Huishoudster of voor Pastorie. Brieven onder No. 4655 Bur. van dit blad. net persoon voor 't opmaken van springveerenmatrassen. Aan huis te ontbieden. Condities billijk. Brieven onder No. 4654 Bur. van dit blad. een schilder, bekend met stuca- doorwerk, bij een patroon of huis eigenaar. Brieven onder No. 4665 Bur, van dit blad. alsmede winkelhuis te huur of te koop gevraagd, te Heemstede of Hillegora. Brieven onder No. 4663 Bur. van dit blad. te Hoofddorp, een middenstands- woning, zeven gulden per week. Te bevragen RAADHUISLAAN 18, Hoofddorp. voor een jongen van 15 jaar, met kost en inwoning, liefst in boeren- of tuindersbedrijf. Bekend in het b.v. Brieven onder No. 4654 Bur. van dit blad. in net gezin zonder kinderen. Vrije slaapkamer. Adres te vernemen aan het Bur. van dit blad onder No. 4652. aangeboden, te Overveen. Brieven onder No. 4664 Bur. van blad. Witte dekbok zonder hoorns. Dek- geld 50 ets. J. DE VRIES, Spaarn* woude. Voor het inbinden van de is bet beste Adres: Kruistochtstraat 48. Haarlem. NIET kan worden gehandhaafd. Verkoop tegen de officieele fa brieksprijzen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 3