Gouaanl H. TURKENBURG Burgerlijke Stand. LAATSTE NIEUWS. LEOLA'S ERFENIS UIT DEN OMTREK. Heden keerden wij uit aan den Hee R ijpstraat 24c IJmuiden de Somma van 15 GULDEN wegens een aan hem overkomen ongeval, waardoor hij zijn pink heeft verloren. Directie Nieuwe Haarl. Crt- is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen Dagblad voor Advertentiën. VRAAG PROEFEXEMPLAAR Diefstal van fruit. j Personalia. Houckema-Leen. De Infanterle-kazeme. Begrafenis j. H. J. Mulder. In Rok. Bezwaren Dienstplicht. De Gemeentebegrooting. Adresboek voor Noord-Holland. OngevaL Hortus Krelageanum. DE HAVENSTAKING. Het afschuwelijke misdrijf. De Ned. Sigarenmakersbond aanvaardt bemiddeling. BEKENDE ROOKT PHILIP LOOTS OSTADESTR SCHOTEN. OVERVEEN. HEEMSTEDE. SPAARNDAM. ZANDVOORT. HEEMSKERK. NOORDWIJK. BLOEMENDAAL. BEVERWIJK.' WARMOND. ASSENDELFT. N.V. „üE TIJDGEEST"J Donderdag 12 October 1922. "430e NED. STAATSLOTERI.T.\ Trekking van Vrijdag 13 October. 5e Klbsse 17e Lijst- - Hooge prijzen: -v*-*.. 11773 1000 met premie van 30.000 eü\ ƒ3000. r '-L' - 11821 /20a 16800 ƒ100. Prijzen van 770: 905 1713 1738 2826 3.124 3702 3896 4252 7637 8338 10330 10347 10365 11147 11316 11733 13070 13854 13867 14210 15069J 16142 16783 16891 17566 19773 NIETEN: 18 435 443 791 1142 1423 1743 1783 2346 2404 2666 3024 3671 3788 4396 4964 5107 5243 5899 6193 6384 8023 8311 8379 9299 11322 11847 11870 12145 12228 12642 12851 12923 13160 13238 14744 15032 15960 15980 16094 16552 16560 16903 16937 17349 17567 17626 18623 18949 19184 19339 19672 20299 20529 21560 21790 21927 22050 22209 22245 22640 8032 m.z. 9032: 8037 m.z. 9037 8041 9041; 8086 m.z. 9086; 20827 met 70 22827 met 70; 1838 en 15925 m.z. met 11351 en 16445 ontbreken, f" T6S7 3026 5605, 8416 12535 14998 16593 18824 20962 22411 m.z. Door den fruithandelaar G. C., wonende te Heemstede, is aangifte gedaan, dat door eenige jongens uit zijn pakhuis aan de De Witstraat ongeveer 40 pond appelen en peren en een aantai bananen ontvreemd lijn. De baldadige rekels hadden, om in het pakhuis te kunnen komen, een gat in den muur gemaakt. De politie heeft de taak In onderzoek. Geslaagd voor het examen Stoomvaart door geheel Nederland: de heer P. van Harten te Haarlem. Motor-vaart op de kanalen en de rivie ren, de heer H. Pan te Haarlem. Ter vervulling in de vacatures vrelka door het aftreden van de heeren Mr. H. Ph. VisBer 't Hooft en D. A. 0. van den Hoorn in het College van Regenten van het St. Elisabeth's of Groote Gast huis «rijn ontstaan, bevelen B. en W. aan: A. 1. Mr. H. Ph. Visser 't Hortflti 2,, Dr. J. Timmer. B. 1. D, A, C, van den Hoorn. 2. Mr. P. J. D, Theijse, J. de Bruyn, vakcmd erwij zeres aan Vervolgcursus no. 4, verzoekt haar ont slag te willen verleenem uit deze be trekking tegen 1 October 1922. wegens omvangrijker arbeid aan de Haarlem sche Huishond- en IndustrieechooL B. en W. van Haarlem brengen ter al gemeen© kennis, dat Bestuurders-Collato- ren van het Houckema-Leen te Boliward voornemens rijn, over te gaan tot de be geving van een studiebeurs. Nakomelingen uit de familie van den stichter, die naar da beurs wenschen te dingen, rullen rich, onder overlegging van een geboorte-akte en met opgave van ge noten ouderwijs, vóór 31 October a.s. schriftelijk moeten aanmelden bij den heer Dr. C. J. Niemeyer te Bolsward. Zij diemnen dan den leeftijd van 12 jaren te hebben bereikt. De begiftigde zal vrij zijn fa de keuze van een vak van studie. De sollicitanten zullen rich hebben te onderwerpen aan een vergelijkend examen waarvan de datum later zal worden be kend gemaakt. Naar wij vernemen zal de Infanterist- kazerne nog voor 'n deel ter beschikking van 't Rjjk blijven, waarschijnlijk ter ber ging van troepen, 't Andere deel komt ter beschikking van de gemeente. Voorstel len zullen worden gedaan om dit in te richten voor goederenhal. Hedenmiddag werd op de Nieuwe Be graafplaats aan de Kleverlaan ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J .H. J. Mulder, in leven directeur van de muriekvereeniging Laurens Jans- zoon Coster. Er was zeldzaam veel be langstelling. O.m. merkten wij op behalve leden en kunstlievende leden van de mu- ziekvereeniging „Laurens Janszoon Cos- ter," Excelsior" en een deputatie van „Voorwaarts," de heeren Van 't Hoff en Mevy. in het muziekleven collega's van den heer Mulder. Verschillende bloem stukken dekten de baar; de heer Ter Smitten, een familielid, bedankte voor de belangstelling. Er werd niet ge sproken aan de groeve. 1 Getrouwd: 13 October E. A. Wolff en G. P. C. La Rondelle. Geboren: 12 Oct. z. van A. v. d. Staaij—Heitlager. d. van C. Mas- sopv. Wanrooij. z. van P. J. Wijdenesv. Grootveld. z. van M. T. Scholten—Mens. 13 Oct d. van ,W- J. Hoefsmit—Smits. Overleden: 11 Oct. H. M. Dreijer, 51 j. Sophiastraat. 12 Oct. W. A. J. da Bunje, 34 j. Zocherstraat, J. Keeman—de Graaff, 58 j. Ged. O. Gracht. 13 Oct A. Sturkop, 68 Zondag 15 October a.s. geeft het Hof- Wad-Tooneel, Directie: Cor van der Lugt Melsert, van Eysden en Tartaud, in den Stadsschouwburg alhier, het sucoes-blij- zpel „In Rok", in 4 bedrijven door Ga briel Dregély. In dit stuk treden op: Annie van Ees, Fie Carelsen, With. Schwab-Welman, Ve ra Bondam, Nelly v. Geel, Cor van der Lugt Melsert, Hermann Schwab, Ph. la Chapelle, Flor La Roche, Anton Roemer, Hans van Ees, Tonny Stevens, C. Dom- melshuizen, Adolphe Daymard, Gerard Robbers, W. Grelinger, Ed. Palmers. Regie: Cor van der Lugt Melsert De Burgemeester van Haarlem maakt bekend, dat een afschrift van de uitspraak, welke de Commissaris der Koningin heeft gedaan op de ingediende bezwaren tegen de voor deze gemeente gehouden loting voor de lichting 1923, van heden af, ge durende 10 dagen ter inzage ligt ter se cretarie van deze gemeente. De Gemeentebegrooting zal vóór het einde van deze maand verschijnen. Ons wordt medegedeeld «lat op die begrooting een post van f 15000 is uitgetrokken voor de Haarlemsche Orkestvereeniging. Bevestiging of ont kenning hiervan konden wij uiteraard niet krijgen. De Raad voteerde een vorig jaar f 3000 subsidie en kan dat dit jaar natuurlijk ook weer doen. Zooals reeds algemeen bekend zal zijn, hebben de Kamers van Koophandel in Noord-Holland, benoorden het IJ, in principe besloten tot de uitgave van 'n Handels-adresboek, samengesteld uit de officieele gegevens van de Handelsregis ters, wat dan zeer spoedig ter perse zal gaan. Over den inhoud en wijze van uitgave zullen den Handel binnenkort nadere me- dedeelingen worden gedaan. Thans kun nen wij reeds madedealen dat de sa menstelling practisch zal zijn en zich zoo zal ondersoheiden van andere der gelijke werken, zoowel door inhoud als wijs, dat het een welkome en gemakke lijke vraagbaak zal worden voor ieder, die iets met den handel in Noord-HoN land uitstaande heeft. Het zal in eep Aringende behoefte voorzien. Werklieden van het gasbedrijf uit Haarlem te Santpoort waren bezig met onderzoek naar een lek te Santpoort en hadden daarvoor een put van 1 meter op den Rijksstraatweg gegraven. Een be rijdbaar gedeelte van ruim( 3 meter bleef over. Zekeren A. G., gasfitter, werd ech ter door een 4 wielige auto gegrepen, en aan been en hoofd ernstig verwond. Nadat dr. de Groot geneeskundige hulp had verleend, werd de getroffene per auto naar zijn woning aan de Sleutel- straat 2 vervoerd. Wel heeft de bestuurder signalen ge geven, doch door zijn snelle vaart niet voldoende acht geslagen op den bocht; waar het ongeval plaats had. De be-, stuurder van het motorrijtuig is nog niet gehoord kunnen worden. De kweekersen van de firma Kre- lage, tusschen Bloemtolstraat, Krelage- straat en Kleine Houtweg zullen dus wellicht weldra bebouwd worden met woonhuizen. Alsdan zullen de tuinen van de heeren Krelage verdwijnen. In de „Geschiedenis e® beschrijving van Haarlem" van P. Allan vinden wij uitvoerige geschiedkundige mededeel Ln- gen, waaraan wij het volgende ont- leenen. In 1811 werd door den heer Ernst Heinrich Krelage, afkomstig uit Han nover, gelijktijdig te Haarlem en te Frankfort am Main de zaak gesticht. Onder zijn leiding breidde zij zich meer en meer uit. Zij mocht zich steeds ver heugen in de welwillende bescherming en vriendschap van tal van personen, terwijl zij vele regeerende vorsten en vorstenhuizen, zoo mede een groot aan tal der meest uitstekende mannen onder hare afnemers mocht tellen. Sedert 1 Januari 1851, toen de eenige zoon des stichters, de heer Jaoob Hendrik Kre lage, in de zaak werd opgenomen, is zij onder de firma E. H. Krelage en Zoon, bij voortdurende uitbreiding voort gezet. Nadat in 1854 de vader door een ploteelingen dood aan zijn nuttigen werkkring werd onttrokken, bleef de fir ma onder leiding van den zoon bestaan, De Frankforter-filiaal-inrichting was aanvankelijk slechts gedurende de herfst maanden, in het Steenen Huie op de Markt aldaar voor het publiek open. Later werd zij echter onder leiding van een specialen procuratiehouder gedurende het geheele jaar opengesteld. Tengevolge van veranderde omstandigheden werd 1 Mei 1867 tot liquidatie dezer filiaal inrichting besloten en is deze zooveel mogelijk met de Haarlemsche zaak sa mengesmolten. Ten tijde van het verschijnen van Al lan's werk (1888) bestond de inrich ting uit vier groote tuinen, n.l.: Bloem hof, aan den Kleinen Houtweg; Sie raad van Flora, aan den Wagenweg; Bloemhof aan den Binnenweg te Heem stede en Bloemhof aan den Zijl weg te Overveen. Het hoofd-etablissement, de tuin aan den Kleinen Houtweg, was toentertijd veel uitgestrekter; de grenzen Bloem hof-, Voorhelm en Krelagestraat zijn van later datum. In dezen tijd werden vroe ger de verschillende collecties van bol gewassen en planten gekweekt, terwijl de andere tuinen meer voor de bloem bollencultuur in het groot werden ge bruikt. Van den gTond aan den Kleinen Hout weg is verder mede te deelen, dat hij sinds 1815, in wellicht 40 peroeelen, langzamerhand en tot steeds stijgende prijzen is aangekocht. In 1837 werd het terrein aanmerkelijk vergroot door den aankoop van het grootste gedeelte van den tuin van de beroemde firma G, Voorhelm Schneevoogt. In 1835 was reeds een deel van den toen als bollemkwee- ker zeer bekenden Van Oukerke bij de inrichting getrokken, evenals zulks in 1841 met een groot stuk grond van de firma Storm geschiedde. In 1865 wer den bijna alle tuinen die de firma wed. A. van Eeden en Zonen in gebruik had., met de inrichting verbonden en hare grenzen daardoor beter afgegrond. Eindelijk werd nog in 1870 een terrein van wipten den heer V. de Boom aan gekocht. Sindsdien rijn gedeelten van den tuin verkocht voor bouwterrein, zijn de huizen in de aangrenzende straten verrezen en de tuin teruggebracht tot zijn tegenwoor dige grootte. In de inleiding is er reeds op gewezen, dat de Hortus Krelageamis zich vaak in hoogl^ belangstelling mocht verheugen} het vreemd elingenboek -wijst tal van be kende vorsten, zoowel uit ons land als uit andere Europeesche staten aan. AMSTERDAM, 13 Oct. Het bestuur der Scheepvaartver. Noord heeft besloten werkwilligen in de Haven te werk te stel len en van dit besluit hebben zij aan de havenreservisten kennis gegeven door de verspreiding van het navolgend manifest: Aan de havenreservisten! Wij brengen ter Uwer kennis, dat de werkgevers voorbe reidingen treffen, om in het begin der volgende week den arbeid in de haven al gemeen te doen hervatten met werkwil ligen die zich van alle zijden in grooten getale aanmelden. Vastgesteld is, dat indien gij a.s. Maan dag bet werk niet hebt hervat, de werk willigen eenmaal te werk gesteld voorloo- pig niet uit de haven zullen vertrekken en aan den arbeid zullen worden gehou den. AMSTERDAM, 13 October. Hedenmor gen zijn ter beschikking van de Justitie gesteld Gerrit Nat en diens vriendin J. Alard, de vermoedelijke daders van het misdrijf aan den Haarlemmerweg. De koetsier J. is gisteravond op vrije voeten gesteld. AMSTERDAM, 13 Oct. Naar wij vernemen heeft het Bestuur van den Nederlandschen Sigarenmakers- en Ta- baksbewerkersbond aan den Commissaris der Koningin in Noord-Brabant bericht, VOOR Vrij bewerkt naar den prachtigen roman van den bekenden Engelschen auteur Gar- ViCE. Circa 370 bladz. druks in handig formaat Prijs f 1.50, franco per post f 1.60. Verkrijgbaar bij den Boekhandel en bij de N.V. DRUKKERIJ „DE SPAARNESTAD", Nassaulaan 49, HAARLEM. dat het diens aanbod tot bemiddeling, in het hangend conflict in de sigaren- nijverheid aanvaardt. i Opstootje. Gisteravond had er in de Generaal de Wetstraat een opstootje plaats, waarbij de Inspecteur en eenige agenten van politie assistentie moesten verleenen. Bij den eigenaar van een perceel woon de een zwager in. wien sinds eenigen tijd de huur opgezegd was. Huurverlenging was zoowel door de Huurcommissie als door den kantonrechter geweigerd. Dezer dagen nu weigerde de eignaar den bo venbewoners toegang tot het huis. Zelfs mochten zij het huisraad niet weg Uo men halen. Met behulp der politie kwam gisteravond echter een minnelijke schik king tot stand. Eerst echter had zwager lief de ruiten stuk getrommeld. Nadat het huisraad op een handwagen geladen was, vertrokken de bovenbewoners en de rust keerde weer terug in de Generaal de Wet straat. De Tuindorpbestrating. Onder de bewoners van Tuindorp circuleert een re quest aan den gemeenteraad, waarin ge vraagd wordt, de bestrating en de voet paden van Tuindorp te willen verbete ren. We kunnen ons begrijpen, dat die be woners een dergelijk verzoek aan den Raad richten. Vooral de voetpaden ver- keeren in een toestand, die naar verbete ring vraagt. Tramsignalen. Binnenkort zullen de automatisch werkende signalen, welke op Bloemendaalschenweg en Zijlweg worden aangebracht ten behoeve van het tram verkeer, gereed komen. Hiedoor zal het mogelijk woren, vanaf den Zijlweg te zien, of er een tram nadert van den Bloe mendaalschenweg en omgekeerd. Dan zal er dus een einde kunnen komen aan het ..vlaggenvertoon", dat we sinds eenigen tijd hebben, hetwelk ons herinnert aan den eersten tijd van het spoorwegver keer, toen er nog geen telegraaf was- In Vreeburg. Gisteravond gaf „Oom Jacob" in de bovenzaal van hotel Vree burg een gezelligen vertelavond voor het kleine volkje. Door den lagen entréeprijs was het aantal liefhebbers zeer groot, zoo groot zelfs, dat velen niet toegelaten kon den worden. Er is door de kinderen werkelijk geno ten, want „Oom Jacob" is een gezellig verteller en de vertellingen boeiden de kleinen In hooge mate. Toegelicht door een aantal gekleurde lantaarnplaatjes, kwamen achtereenvolgens aan de beurt: Alleen op de wereld, AH baba en de 40 roovers, de Gelaarsde Kat en de wonder lijke avonturen van 3 beertjes. In de pauze werden een aantal aardige prijsjes verloot. Heropening zaak. De heer J. Tui lenaar, Zijlweg 10, heeft zijn Overv. electrische brood-, beschuit-, koek- en banketbakkerij heropend. De winkel is nieuw verbouwd en tevens vergroot en voldoet nu aan de eischen van onzen modernen tijd. Met de eisohein der hygiëne vooral is terdege reke ning gehouden. Deze uitbreiding zal wel een nieuw bloeitijdperk voor de Terug te bekomen bij J. Mouw, Emous- laan 6, een handtaschje; E. Bulkamp, Bosch en Vaartstr. 11, een huissleutel; Ruy-Senadro, Binnenweg 115, een re genjas; H. Neeskens, Molenwerfslaan 86, zak haver; Bureau van Politie, Boeken rodestraat 9, een huissleutel en een oein- tuur; Bureau van Politie, Raadhuis, 'n heerenhandschoen. De Slaperdijk is nu zoo mooi gewor den dat er hier en daar kuilen liggeu 40 o.M. diep. Het is wel een fraaie toestand. Van de Schotel gasfabriek heeft onze gemeente eigenlijk nog niet veel pleizier góhad. Het gas is dezer dagen weer abominabel slecht! Het wordt toch tijd dat het eens anders wordt! De nieuwe knipcursus is door me vrouw Baljon geopend. Deze nuttige ar beid staat onder leiding van een leera- res, die eiken Woensdagmiddag komt Een der muziektenten op de Kolk is gelukkig verdwenen. Twee op één plein is wel wat veel. Voor den rechter. Een tweetal per sonen in verband met het onttrekken van minderjarigen aan het wettig over Ihen gestelde gezag, is naar Haarlem overgebracht om daar door don Officier van Justitie te worden verhoord, in ver band met de plaats gehad hebbende han delingen. Vrijwillige Landstorm. Bij het op 19, 20 en 21 Sept. gehouden examen voor Individueel Geoefend Man, het welk recht geeft op vier maanden verkorting van diensttijd, slaagden de navolgenden deelnemers, t.w.: A. J. Schuijt P. J. Visser, Th. C. Bruins, C. J. Duineveld, J. L. N. Rijs A. Smit, P. J. uu VVildt, A. J. Ddemers L. H. Henneman, E, E. J. Stock man, J. de Boer, J. C. Denneman, C. de Ruijter. De „Staatscourant" bevat de statuten van de Mij. tot Exploitatie van een Casino en van Sportterreinen, „Noordwijksche Sportvereeniging," alhier. Knalpotten. B. en W. stellen voor, in de Algemeene Politie-verordening eene bepaling op iq nemen, volgens welke het verboden is, de afgewerkte gassen van een motorrijtuig, waarmede over een weg wordt gereden of waarmede op een weg wordt stilgestaan, anders af te voeren dan door een kennelijk goed werkenden geluiddemper. Schoolbouw. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschikken op het yerzoek van het bestuur der schoolvereéniging „AerdeniboutBentveld" om de vóór de slichting eener bijzondere lagere school le Aerdenhout benoodigde gelden uit de ge meentekas te verstrekken. Tevens stelten rij voor, niet over te gaan tot verlaging van het maximum aantal leerlingen in de klassen der open bare lagere school. Woninghuren. Naar aanleiding van het in handen van B. en W. gesteld adTes van verschillende ambtenaren om een bil lijke regeling le treffen inzake de woning- huren, hebben wij de eer u te berichten, zaak inluiden. dat de commissie van oordeel is, dat een billijke regeling alleen is te verkrijgen, in dien men de te betalen huurprijzen regelt naar hetgeen door de betrokkenen aan salaris wordt genoten. In verband hiermede werd de volgende regeling ontworpen, welke wij gaarne door u bekrachtigd zouden zien. I. Met ingang van 1 Januari 1923 ver vallen alle bepalingen omtrent vrije wo ning, toelage voor woninghuren of wat dienaangaande mocht zijn vastgesteld of toegekend. II. Vanaf den sub I genoemden datum zal een bijdrage worden gegeven voor het geen de huur meer bedraagt dam: a. 12 pet. van de jaarwedde voor die ambtenaren, voor wie die jaarwedde f 3000 of minder bedraagt; b. 10 pet. van de jaarwedde voor die ambtenaren, voor wie die jaarwedde 3000 of minedr bedraagt; met dien verstande, dat aan ambtena ren, wier jaarwedde f 3001 of meer be draagt, slechts bijslag wordt gegeven op een huur van niet meer dan 600; f 3000 of minder bedraagt slechts bij slag wordt gegeven op een huur van niet meer dan f 325; en dat, zoolang de hieronder genoemde dienaren van politie in hun tegenwoordige woningen tegen de thans geldende huur wonen, voor hen een bijslag wordt gege ven op een huur van niet meer dan f 385 aan G. K. Togtema; f 330 aan Van Kleeff; f 364 aan K. Moerman; f 339 aan Ha- meka. (Onder jaarwedde moeten worden ver staan alle uit de Gemeentekas genoten in komsten met uitzondering van rijwieltoe lage, terwijl bovendien voor de berakening van de huur de jaarwedde van een ge zinshoofd wordt verhoogd met de helft der jaarwedde van elk inwonend kind bo ven de 16 jaar). III. Voor hen, die aan de gemeente in eigendom toebehoorende woningen of een eigen woning bewonen, wordt de huur be paald op 10 of 12 pot. der jaarwedde, voor de onderscheidingen sub II gemaakt, mits deze huur niet hooger is dan de door de Huurcommissie of andere deskun digen geschatte huurwaarde; IV. De sub II genoemde bijslag wordt ieder jaar bepaald naar den toestand op 1 Januari; V. De sub II genoemde bijslag worldt niet genoten door: a. ongehuwden, mits geen kostwinner zijnde; b. hem, die kost gangers houdt; c. hem, die aan derden verhuurt, en d. hem, die verklaand heeft geen bijslag te willen ontvangen. Een in de commissie gedaan voorstel om voor hen, die tengevolge van de tot stand koming van deze regeling meer huur moeten betalen, dan thans het geval is, zoodanige regeling te treffen, dat het huurbedrag volgens deze regeling in den tijid van 5 jaren gedeeltelijk wordt be reikt, werd door de vertegenwoordiging van het gemeentebestuur verworpen en door de vertegenwoordiging der organisa ties aangenomen. Dienaangaande zal mitsdien door den Gemeenteraad een afzonderlijke uitspraak moeten worden gedaan De Centrale Commissie van Georgani seerd Overleg te Bloemendaal, A. BAS BACKER, Voorzitter. HUYN1NK. Secretaris. De eerepromotie van Jac. P. Thijsse. Zooals we reeds mededeelden, zal het eeredoctoraat in de wis- en natuurkunde Maandag 16 dezer aan den heer Jac. P. Thijsse worden verleend. De senaat der universiteit zal dit doctoraat des middags te 3 uur in de aula uitreiken, waarna hij een gouden medaille zal schenken voor de beantwoording van een prijsvraag aan den heer C. van Gelderen. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 19 Oct. 1922, des namiddags 2 uur, op het raad huis te Overveen. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffing bepalingen der Bouwverordening. 3. Be noeming Lid Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Aan bevolen. 4. Beschikbaarstelling schoolge bouw aan de Bloemendaalsche Schoolver- eeniging. 5. Beschikking op verzoek der schoolvereeniging „Aerdenhout-Bentveld" om medewerking voor sohoolbouw. 6. Ad viezen der Commissie van Overleg inzake: a. salarisherziening van den voorman bij de Gemeentereiniging; b. salarisherzie ning van den adjunct-teekenaar hij Pu blieke werken; e. salarisherziening van de aanplakkers; d. toekenning van emo lumenten aan den Gemeentehoiee. vergoeding van overuren aan den ma chinedrijver bij de Waterleiding; f. vergoeding van kleeding aan de schoolbe- waarders; g. vergoeding van extradien sten enz. van de parkwachters; h. Toe kenning van rijwieltoelagen afdeeling Pu blieke Werken; i. adres „St. Paulus" om toekenning kindertoeslag; j. adres A.C.O.P. inzake samenwerking met de Vereeniging voor Nederlandsche Gemeen ten; k. regeUng der woninghuren van ambtenaren. 7. Voorstel om aan ,,Bloe- mendaal-Noord" 'n tweede hypotheek te verleenen voor tien te bouwen woningen. 8. Instelling Werkloozen-Oommissie. 9. Wijziging politieverordening. Werkloozen,-commissie. Naar aan leiding van het besprokene in de laat ste raadsvergadering, stellen B. en W. den Raad voor eene Commissie van Ad- vies te benoemen voor het aannemen van werkloozen. Het is toch gebleken, dat het tegen woordige systeem aanleiding geeft, dat zeer vele arbeiders liever zich bij de gemeente om werk aanmelden, instede van dit bij de bloemisten e.d. te zoeken. Voor zoover toch de gemeente zich 't lot der werkloozen aantrekt,, verschaft zij hun om de andere week arbeid, doch doordat velen in de week, waarin zij niet werken, uitkeering uit hunne werk- loozenkassen ontvangen, verschilt, hun loon in 2 weken slechts weinig van dat, dat zij in particulieren dienst zouden hebben verdiend. Ten gevolge hiervan verkiezen velen vooral ongehuwden het kleinere loon met één week werken boven het iets grootere met 2 weken werken. Deze en nog andere misstanden zou den, naar het oordeel van B. en W. kunnen worden opgeheven, indien allen, die zich aanmelden als werkloos, ver wezen worden naar de Oommissie van Advies, verder te betitelen als ,,Werk- loozen-commissie". Deze Werkloozen-commissie zou reke ning kunnen houden met de omstandig heden van het gezin, het al of niet gehuwd zijn, met de meerdere of min dere geschiktheid voor een bepaald werk en een onderzoek naar het al of niet vrijwillig zijn der werkloosheid kun nen instellen. Het wil B. en W. voorkomen, dat deze Commissie om praktisch te kun nen werken uit een klein aantal per sonen moet bestaan. Het is bovendien gewemscht, dat zij wonen in verschil lende deelen der Gemeente. Zij stellen derhalve voor om tot leden dier Com missie te benoemen, de heeren JG, van Kessel, W. Noorman en P, Ver- degaal Rzn. Ofjideele opening van St. Aagtendorp, Inwijding. IntronisatieDonderdag j.l. vond een roerende plechtigheid plaats in het kantoor van de R.K. Woning- bouwvereeniging St. Agatha. Het nieuwe dorp van 143 woningen werd oficieel „geopend", en door den HoogEerw. Heer A. Waare, onzen deken, plechtig gewijd en onder de hoede van het H. Hart geplaatst. St. Aagtendorp, dat is huizen en stra ten, blonk als een spiegeltje. Meer dan honderd vlaggen woeien van de gevels. De inwoners, voor zoover thuis, hoopten zich op rond de woning, waar de oficieele persoonlijkheden hijeen waren. Daar wa ren allereerst de H. E. Deiken, deZ. E. Heer Wouterlood, pastoor van O. L. Vrouw van Goeden Raad en zijn kape laan, de W. E. Heer v. d. Berg, de W. E. Heer Ad. J. Knots, oud-adviseur van den R.K. Volksbond en mede-op richter van het huizencomplex, de Edel- achtb. Heer Jhr. Strick van Linschoten, Bij Koninklijk besluit van 9 October 1922 is, met ingang van 1 November 1922, benoemd tot directrice van het post en telegraafkantoor te Voorschoten P. Kuypers (o.v.) thans directrice van het post- en telegraafkantoor alhier. Hel Wilte Kruis. Onder voorzit terschap van den heer K. Cz. de Boer hield onze afdeeling haar najaarsver gadering. De secretaris, de heer D. Noë, las de notulen, die onder dank zegging werden gearresteerd. De be handeling van den beschrijvingsbrief voor de Alg. Verg. der Hoofdvereeni- ging, te Amsterdam, liep vlot van stapel. Door den heer Bijl werd voor gesteld, dat de afgevaardigden op de vergadering le Amsterdam de aandacht zouden vestigen op de uniforme be zuiniging van 17 pet. voor alle depar tementen; zijns inziens mocht er op den gezondheidsdienst niet worden bezuinigd. Alzoo werd besloten. Vast gesteld werd ook, dat de afgevaar digde de candidatuur van den Z.Eerw. heer Pastoor Soepnel en van den heer Frese zoude steunen. Tot afgevaar digde werd 'gekozen de heer D. Noë Nadat nog een commissie tot nazien der rekening was benoemd sloot de voorzitter de bijeenkomst, die door 4 bestuursleden en zegge en schrijve twee gewone leden was bezocht. R. K. Vrouwenbond. Onder pre sidium van Mevr. B'amhoornBeuk hield onze afdeeling dezer dagen een ledenvergadering. Verschillende huis houdelijke zaken kwamen aan de orde. Er werd besloten een retraite- fonds op te richten. Bij de besprekin gen daarover gevoerd, werd door den Z.Eerw. Geestelijk Adviseur het groote nut van een retraite belicht. Verder werd vastgesteld dat dezen winter een feestavond zal worden georganiseerd. Enkele propagandisten en andere da mes, die liefhebberij hebben, zullen op dien avond eenige stukjes ten beste geven en de hoofdschotel vnn den feestavond zal zijn een feest rede door, als 't mogelijk is, Pater Borromeus de Greeve. Tot bestuurslid werd gekozen in de plaats van Mej. Doffer, die de gemeente had verla ten, Mej. Boon— Betjes. Na nog eenige opwekkende woorden van den Zeer Eerw. heer Pastoor volgde sluiting met den Chr. groet. Onze le Ouderavond. Onder auspi ciën van het plaatselijk Comité der K.S.A. had Dinsdag 10 October onze le Ouder avond plaats. Er werd niet geknokt, ge bokst en leergetrapt, dus geen talrijk pu bliek. Degenen echter, die aanwezig waren, kenden bij 't eind der vergadering zeg gen: wij hebben volop genoten van den rnsligen en leerzamen avond. Door den WelEerw. Heer Kapelaan Ruigewaard werd een boeiend referaat gehouden over de Godsdienstige opvoe ding 3«r Jeugd en 3oor den tVelEd. Heef C. J. v. d. Zeyden, Hoofd der R. K. Jon-' gensschool werd een bel ter u kract tig betoog ge'i >uden over de samenwerking van Huisgezin en School. In duidelijke woorden, soms toegelicht door spreken de voorbeelden uit het practische leven, werd door beide sprekers gewezen op de noodzakelijkheid in het belang der op groeiende jeugd, van een innige hartelij ke en vertrouwelijke samenwerking tus schen de drie belangrijke opvoedingsfac toren; Huisgezin, Kerk en School; het welslagen der opvoeding en het onderwijs valt of staat daarmee. Na afloop dankte de Z.Ew. Heer Pastoor beide sprekers voor het mooie en nuttige werk door hen geleverd en sprak de hoop uit, dat 't rijke vruchten zou dragen. Hierna sluiting met Chr. groet. Een volgende maal wordt een betere opkomst verwacht. Onze Oud-Burgemeester. Den lOen October heeft onze sympathieke Oud- Burgemeester K. Cz. de Boer, vroeger lid van de Provinciale Staten en lid van de Eerste Kamer zijn 70sten verjaardag ge vierd. Talrijk, buitengewoon talrijk wa ren de bewijzen van deelneming, in denl' vorm van brieven, kaartjes en telegram men die de jubilaris uit alle oorden des lands wel een bewijs dat een man vant beteekenis verjaarde heeft ontvangen- Trekking van 1090 nummers ten overstaan Notaris A. G. Mulié. Prijs van t 1000 10059 met premie van f30.000 400 7400 7917 8614 10870 13664 200 19260 100 263 591 1133 1473 1913 3153 3529 3570 4509 6230 12982 15518 16283 16736 1678919356 19848 20844 Prijzen van t 90.- eigen geld.) 72 2402 4946 7527 10867 12749 14933 16601 18976 128 2545 83 47 11052 12806 99 16702 19095 200 56 5024 99 81 46 15030 2519211 18 93 25 7747 11115 12945 15231 71 17 29 2666 77 8028 11264 57 34 75 19301 55 73 5195 98 9513112 46 98 19418 370 2780 5438 8136 11341 78 15392 16821 19556 455 87 5560 8209 11546 91 15416 16966 78 563 2859 5703 8457 11641 13211 42 17075 19711 619 3035 99 8874 69 27 68 79 88 42 39 5889 81 11724 13401 74 17140 19912 65 3205 5952 9028 28 86 92 43 32 771 28 6041 72 35 92 15671 17388 78 855 3362 6124 95 75*1368215748 96 20245 1054 3653 6207 9122 11830 13745 61 17588 80 1283 91 6332 9367 11918 51 15872 17790 20454 1422 3630 62 9474 12005 13809 73 17873 20548 1560 3941 6593 9535 10 25 90 79 20769 1819 4170 6616 41 12144 97 15911 18082 20888 32 4280 6932 9679 5914118 16001 18217 97 56 4381 7170 9798 12298 68 16150 55 20983 1901 4404 87 10363 12389 14445 16206 18397 87 38 76 7263 84 9414576 42 18410 45 4562 86 10413 12469 93 16404 50 2072 4614 91 10541 12519 14659 8 68 2159 39 7339 10660 51 14707 72 18623 2211 4887 95 10725 12622 14904 73 33 82 88 7451 10800 37 6 16549 47 Later aflosbaar. 30 2150 4347 7056 9494 11879 13972 16216 18893 32 52 51 85 9538 11976 89 39 99 52 57 62 7146 55 77 14014 64 18911 97 2207 4403 7229 57 12085 31 66 64 171 41 29 7357 76 12123 41 16406 65 60 2321 48 72 9688 24 43 27 75 205 48 4514 79 98 37 73 63 19005 36 76 43 94 9807 43 76 16525 30 38 2433 45 99 69 52 14116 65 35 95 36 4622 7406 76 76 27 16633 54 98 43 49 26 95 12216 43 41 64 346 2560 55 83 9912 20 57 6919113 71 85 4724 89 52 50 64 74 91 76 95 28 7525 57 68 14280 16706 1S201 79 98 47 2910036 76 95 32 46 86 2603 58 32 53 12322 14341 52 48 403 27 70 88 54 33 52 1680U 99 9 63 74 7613 66 60 91 2919314 10 93 4809 85 10111 70 14441*46933 93 83 2726 4937 7708 94 82 14508 17038 19406 526 2811 52 35 10245 12447 41 17134 20 52 32 65 57 70 94 45 45 53 66 43 5047 97 77 96 60 17206 55 79 52 79 7858 79 1252414602 8 91 601 2942 80 86 82 66 52 26 19519 2 49 5120 7926 89 69 80 61 91 73 90 50 8009 94 79 14701 93 19603 97 96 61 57 96 85 4 17305 10 742 3046 5273 61 10343 12608 35 46 37 825 3109 5389 67 56 12838 73 66 63 31 37 96 71 70 39 76 74 89 36 54 5401 8118 92 91 14803 17435 19750 38 3202 45 19 10455 12906 14 53 93 40 37 93 76 63 10 58 79 94 936 41 98 8203 10508 27 80 17538 97 64 3304 5589 35 26 41 14907 80 19815 66 7 99 8302 38 13003 46 17689 55 80 40 5642 7 64 28 70 17726 19927 1045 55 75 36 88 38 15000 70 44 51 73 5734 37 10609 70 2 74 59 60 98 82 45 76 85 7 17801 84 70 99 5832 60 91 13107 65 27 20016 77 3430 34 81 98 96 75 35 68 98 35 5916 82 10715 13292 15109 55 83 1153 3537 54 8418 69 93 69 17920 20100 71 54 57 19 10898 13309 15202 89 30 84 56 59 26 11015 24 3 18023 77 1229 79 73 32 70 33 80 39 8Q 52 85 96 65 79 80 15303 40 20207 57 3656 6042 98 83 13431 11 63 13 88 3702 48 8509 87 37 17 90 3d 95 18 76 21 11120 49 18 91 38 1312 30 92 8616 55 51 35 18100 41 36 46 96 33 91 53 64 11 43 1432 61 99 41 11204 58 65 47 86 41 74 6102 8776 36 64 15409 52 20369 46 3804 13 96 38 75 27 73 87 1502 60 18 99 72 13520 46 1821120407 4 75 6218 8833 99 50 15510 62 15 17 3901 86 3811305 52 92 95 28 59 32 6316 79 12 80 15605 18369 30 73 60 49 90 30 13622 29 85 55 1608 77 6403 8910 58 39 15703 94 57 20 80 28 28 64 65 31 18411 61 70 4035 48 44 66 13702 34 75 77 80 72 6504 47 11423 8 37 87 20542 1706 77 9 54 48 9 94 18527 45 1800 4109 6620 9014 11509 30 15835 59 73 16 13 44 26 20 47 49 81 20602 59 18 73 81 50 13833 15902 18626 47 65 58 6706 9106 11613 56 24 44 98 1923 61 97 8 18 61 61 46 20702 25 66 6828 25 70 64 63 62 77 63 69 46 9222 82 82 16004 67 20816 75 4204 52 43 91 13904 21 80 22 76 21 69 94 11737 15 76 83 33 98 57 6913 9335 76 22 16103 18700 49 2006 58 52 38 89 27 16 12 57 77 86 87 9453 11819 44 41 48 20931 91 4301 7006 57 56 45 49 72 75 2130 31 25 88 62 50 85 18812 9? Vorige lijst staat 11966 m.z. 11S60 1433500 m.z. 14635" enz. Lijst 26 Sept. mceten ver vallen 5556" en 5579«° on breekt 56/980-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2