Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. Tr R. KRAMER BUITEN- NAJAARS WINTERJASSEN r ij w i e I e n Joh. Wezenbeek Uit het model m m. n m m Gierstraaat 15. ansport. Wielrijders. HEERENHOEDEN Ververij ei Chem. Wassdierij HEERENKLEEDINGMAGAZIJN Ingezonden Nlededeenngeri. GEMENGD NIEUWS. Te koop aangeboden GEMEENTERAAD W. ROODENBURG Ék BJ0NCKBL0EDT j§ iM-SWAMXE, een genot J. LOTTGERING Te Koop Te Koop Kippen. Te Koop Te Koop Te Koop Te Koop KERK ER SCHOOL Diocesaan Comité der St. Rad- boudstichting in het Bisdom Haarlem. 60 cent per regel. STADSNIEUWS. Het afschuwelijk misdrijf te Amsterdam. Frans Hals. Medegedeeld door de SPAARNEBANK NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN PARIJS. BRUSSEL. WEENEN. LONDEN. STOCKHOLM KOPENHAGEN CHRISTIANIA BAZEL ROME NEW-YORK Bankpapier 0.09 V. 0.10T* 0.11 0.13V* 19.43 19.50 19.39 19.60 18 06 18.15 18.- 18.25 11 39 11 36 11.44 68 50 68 70 52.45 52.65 45.90 46.10 47.80 47.90 2.57 2.578(4 W erkloosheidbestrllding. 1921- Te Koop Een eiken Zeilgondel Zangclubjes. Advertentie n. VERGADERING op Woensdag 18 Oct. 1922 dss namiddags ten I1/, ure, zoo- poodig voort te zetten des avonds ten 8 ure, in de STATENZAAL (Prinsenhof! Accountantskantoor van Haarlem, Nieuwe Gracht 3 Tel. kantoor 934, huis 3604. collectie Zle de Etalage van BONTMAN1 ZUINIG IN HET GEBRUIK, EN OR ELK LEDIG >1,6 Ko. LINCOL >USJE WORDT DOOR UW WIN- KELIER CT. TERUG BETAALD. Korte Begijnestraat 19 SGHOTERSTRAAT jeraakte en verregendej worden bij ons weer als nieuw gereinigd en gevormd. Gr. Houtstr. 5a Telef. 771 Net R.-K. Meisje Huishoudster. Pianoles Aardappelen Orgel Beste Vulkachel Harmonium Hennen - Eenden. Winterjas Vraag en Aanbod A d ve r t entiën gewoon groot is onze voorraad van prima kwaliteiten Tevens de nieuwste modellen in blauw en grijs getailleerde Ulsters, enz. - Groote sorteering Jon gensjassen, Heerencostuums, Fietsjekkers, Jongens- costuums, Gabardine Regenjassen en Regenmantels, mmmam alles van reuzenbeste kwaliteiten Een bezoek aan onze magazijnen zal U volkomen bevredigen EN MOSSEVELP'S LEVERWORST: DE FIJNSTE - GASTHUISLAAN 131 R.-K. Dienstbode Er biedt zich aan BAKENESSERGRACHT 55 HAARLEM - TEL. 2308 In voorraad te koop Twee pers. Veerenbed Kamer met pension gewijd KebSen. Nu daT alles achter «en rug is zijn de dankbetuigingen het eerste Icon. Het H. Hart borgt ons verder geluk in deze woningen. Christus, die het huis van Zaoheus zegende zal heil geven ook in deze woningen. De heer Steenvoorden, ais bestuurslid, geeft uiting aan zijne dankbaarheid voor den steun, van alle zijden ondervonden en die dien gedanen arbeid pleizierig maak te. Inzonderheid doelt spr. hier op de me dewerking van gemeentewege. Daar staat nu een complex huizen zonder weerga in den omtrek wat hechtheid en indeeling be treft. Spr. dankt den heer Schol te voor de levering van het plan en deszelfs uitvoe ring en legt er nadruk op dat het aan den W. E. Heer Knots vooral te danken is dat de goede voornemens tot woningbouw om gebouwd zijn tot werkelijkheid. De heer Geijs leest thans de oorkonde voor, waarin het feit van dezen dag in sierlijke letters door den heer Scholte is vastgelegd, versierd en omrand met de wapens van den Paus, den Bisschop en de Gemeente. Na lezing wordt dit officieele stuk geteekend door de oprichters, het be stuur, de aannemers, den architect, de op zichters en de genoodigden, onderwijl de eerewijn geschonken en gedronken wordt. De feestelijkheid eindigde met een kiek voor het kantoor. burgemeester van Beverwijk met de K.h. Wethouders, Secretaris en Hoofdcommies der gemeente, voorts alle heeren bestuur- teren der vereeniging, de heer Scholte, architect, zijne opzichters, de uitvoerders Gebr. Hergarden en eenige genoodigden. Men verwachtte met den W. E. Heer Knots ook den oud-kapelaan J. J. 0. M. Looijaard. Deze moest echter hét «olgende bericht zenden, waarvan dé toorzitter de heer Geijs, voorlezing deed. Aan het bestuur der K.K. Woning- bouwvereeniging „St. Agatha": Mijne heeren, 'lot mijn spijt moet ik molden dat fk onmogelijk morgen tegenwoordig kan zijn bij de plechtige inwijding der wo- iingen. Ik had het zeer graag gedaan, daar ik altijd in de „Kennemer" de handelingen dezer vereeniging met be langstelling heb gevolgd en vooral het doorzettingsvermogen van uw bestuur heb bewonderd bij de groote moeilijkheden, waarmede deze vereeniging vooral te kampen heeft gehad. Ge zult wel mijne gelukwenschen daar voor willen aanvaarden en bij de plech tigheid morgen dezen brief voorlezen ten bewijze, dat Beverwijk nog altijd mijn Kvmpathie heeft. Al zit ik in den Haag menigmaal gaan mijn gedachten nog naar Beverwijk. Weest overtuigd van mijho belangstel ling en gelooft mij steeds Uw vriend en oud-kapelaan J. J. 0. M. LOOYAARD, Pr. Als alle heeren aanwezig zijn, opent heer Geijs de bijeenkomst met eeni ge welgekozen toepasselijke woorden en verwelkomt de vergaderden, hen dan kend voor de medewerking bij de op richting betoond. Hierna verwijdert de HoogEerw. heer Deken zich met den WelEerw. heer Knots om, daartoe door het gemeentehoofd wel- willlend gemachtigd langs den openba ren weg gaande alle huizen der ver eeniging te wijden en te zegenen. Groot was de belangstelling der me nigte voor dit niet allo dagen te wen geboden schouwspel. Bij zijne terugkomst ten kantore ver richt de HoogEerw. Heer Deken de ge wone plechtigheden van inwijding en in- tronisatie voor de beeltenis van het H. Hart aldaar op een voetstuk geplaatst Na de godsdienstige plechtigheid ont doet Z.Eerw. zich van zijn superplis en wenscht allen geluk met de totstandko ming van dit woningencomplex, hun toe- wenschend den blij venden zegen van boven. De heer Geijs dankt voor de godsdien stige verrichtingen en het toegewensch- te heil, geeft vervolgens het woord aan Jhr. Strick van Linschoten. Deze zegt erkentelijk te zijn voor de tiitnoodiging tot het gemeentebestuur ge richt, omdat zoo iets dan zeker de kwes tie der volkshuisvesting onze aandacht verdient. Alle maatregelen om den wo ningnood op te heffen moeten van groote beteekepis geacht worden. Spr. gelooft dat de nood door deze stichting en de 50 woningen van Goed Wonen ten naas te bij ondervangen mag heeten. Het be-1 stuur krijgt een gelukwensch. De be woners der perceelen worden welkom ge- heeten. Tenslotte wekt spr. hen op hui zen en straten rein en ongesohonden te bewaren. Spr. eindigt met den wenscli dat de bestuurderen veel dankbaarheid van de zijde der menschen mogen on dervinden. De heer Geijs aanvaardt deze woor den met erkentelijkheid en spreekt de hoop uit dat er steeds hartelijke sa menwerking moge heerschen tusschen de besturen van gemeente en vereeniging. De W.E. Heer Knots neemt het woord. Spr. zal zich niet uitputten in huldebetui gingen, maar wenscht toch even te rele- veeren de ontzaglijke moeilijkheden en strubbelingen, die de oprichters te midden van dag- en nachtarbeid hadden te over winnen om te komen tot de verwezenlij king van het ideaal der 143 schoone wo- arme kind onder de temden van dit nangen, die wij daar juist aan het H.Hart individu is bezweken. Hij heeft wel ge- Het Comité der St. Radboudsticli- ?tmg is thans in ons Bisdom aldus samengesteld Afd. Noord-Holland: die Z.E, Heer J. P. Huibers, pastoor van O. L. Vr. v. Alt. Bijst. te Amsterdam en de Z.E. Z.Gel. Pater H. Ritselaar S. J. rector van het St. Ignatius-college te Am sterdam. Afd. Zuid-Holland A: de Z.E. H.Gel. Heer J. Verhaar, prof. te Warmond en de Z.E. Z.Gel. Pater Dr. M. A. van Everdingen S. J., rector van het St. Willebr.-college te Katwijk a. d. Rijn. Afd. Z.-Holland B: de ZE. Heer N. H. M. van Reysen, rector der H. S-acr.- kapel te Rotterdam en de W.E. Heer J. Nolet, kapelaan O. L. Vr. van Lour- des te Rotterdam. U zoudt het heusch niet zeggen, dat in zoo'n rustig hoekje van Haarlem zoo'n goed adres is. PRIMA ENGBLSGH GE MAAKTE HEERENCOSTUUMS vanaf 25 tot f 45; REGENJASSEN van 22.50 tot 47.50. De nieuwste dessins en modellen. Ook voor corpulente Heeren. Allen dus een kijkje nemen. tracht dé sporen van zijn afschuwelij - ke daad te verwijderen, maar dat is hem slechts ten deele gelukt. De offi cier van justitie heeft dan ook bij rijn bezoek aan de woning nog een en an der kunnen vinden, dat als spoor van het misdrijf is achtergebleven. Met hoeveel brutaliteit de kerel ove rigens te werk is gegaan, kan nog hieruit blijken, dat hij het lijk van het meisje de trap heeft afgedragen, zonder dat rijn moeder, die inmiddels was thuje- gekomen, bemerkte wat er in haar wo ning was gebeurd. De nachtsnorder Jongbloed, voor wien Nat geen onbekende was heeft geweten, dat hij een lijk vervoerde. Hij heeft zelfs geholpen het lichaam, nadat het aan den kant van den weg was neer gelegd, wat lager aan den dijk te plaat sen, opdat het door voorbijgangers niet dadelijk zon kunnen worden gevonden. Er hebben rich in de laatste dagen verschillende personen bij Commissaris Hulseboom vervoegd, teneinde hem me- dedeelingen te doen omtrent de bijeen komsten die Nat met meisjes op zijn kamer heeft gehad. Op het misdrijf, waarvoor stellig twee van de drie verdachten zich zullen heb ben te verantwoorden, staat een maxi mum gevangenisstraf van zes jaar. De 3 personen, die verdacht worden be trokken te zijn bij het afschuwelijke mis drijf, dat gepleegd is met de 17-jarige Hilda de W. uit de Pretoriusstraat, be vinden zich nog in de cellen van het po litiebureau Lauriergracht, waar commis saris Hulseboom het onderzoek in deze tragisohe zaak met scherpzinnigheid voortzet. Het is thans onomstootelijk komen vast te staan, dat in de woning van Gerrit Nat aan de Bilderdijkstraat het schan delijke misdrijf is gepleegd. Het slachtoffer ging als vriendin met de 18-jarige Joh. Alard uit de le Ooster parkstraat en deze was maar al te goed bekend met Gerrit Nat, die vaak in de zaak van haar vader, een handelaar in rijwielonderdeelen, kwam. Zoo kwam ook Hilda de W. met Nat in aanraking. Dit zeer beruchte individu, indertijd ook als heler van het tafelzilver betrokken bij de inbraak met doodslag in een woning aan het Sarpliatipark, maakte er gewoonte van in zijn woning meisjes te ontvangen. Dat geschiedde steeds op Zondagmiddag en -avond, om dat zijn moeder dan niet thuis was. Nat blijft tot op heden ontkennen, iets af te weten van de doodsoorzaak van het meisje. Zijn vriendin is wat mededeelzamer en uit haar verklarin gen, is komen vast te staan, dat Nat zich in haar tegenwoordigheid aan het misdrijf heeft schuldig gemaakt en het Het laatste nummer van „Opgang" brengt, zooals wij reeds meldden, een rijke collectie platen naar de werken van Frans Hals. De reproducties zijn met veel zorg en inzicht gekozen en zooals steeds prachtig uitgevoerd. De redacteur van den Eerenbeemt schrijft er een vlotte en pittige karakte ristiek bij, waaruit wij hieronder een stuk laten volgen: „Gevormd in de school van Karei van Mander komt hij als jong meester in het vak in Haarlem om er een langdurig le ven te leiden van vroolijken Frans. Wat hij geleerd heeft vergeet hij niet, maar past het anders toe als zijn leer- ster» Hij bekijkt als een gezonde jongen zijn tijd en zijn volk en hij bemint de natuur om haar zichtbare schoonheid en haar schoonen schijn. Al het academische gooit hij over boord, hij redeneert niet, hij overweegt niet, maar hij werpt zich in het volle bruisende leven en schildert al wat los en vast is uit met breeden zwaai en met ra felende borstels. Hij is de scherpe kijker en er komt een onstuimigheid over hem om het 0ogen blikkelijke vast te houden, hij veegt en hij kleddert en met licht modelleert hij de vormen. Hij wil zijn de schilder van den oprullenden lach en hij sjouwt door de stegen van Haarlem en verdwijnt van tijd tot tijd in een onguur uitziende en roezemoezige taveerne om telkens hoe langer zoo vroolijker en vol zoeten wijns, weer op te duiken, met zijn beurs zonder geld maar vol van versch aangevoerde moppen. Overal Is hij een gewilde 8ast, want hij Iaat het geld rollen, hij geeft rondjes en verkoopt zijn grollen voor een appel en een ei. En als hij modellen ge vonden heeft weet hij ze met een zoet lijntje mee naar zijn huis te krijgen, waar moeder de vrouw nog eens een volle kan met fleurigen wijn moet aandragen en al drinkend schildert hij er op los, tapt zijn beste grappen en bespiedt nauwkeurig de lachende tronie van zijn gewillig slacht- 1 offer. fflj smeert de koppen op Eet doek en hij heeft de dolste pret om een geestig af- gevreten baardje en een verfomfaaid kraagje, maar dan eensklaps wordt hij ernstig, want zijn aandacht wordt geboeid door een fijn wijnglas, waarop het licht zijn schampen ketst en dan schildert hij met wijd-open gespalkte oogen, dan is hij niet meer de ruwe kwant, die een volle kroeg op stelten weet te zetten, maar nauwlettend toekijkend rust hij niet vooraleer hij dien schoonen schijn op het doek heeft neergetooverd. Als hij een uitnoodiging in zijn zak heeft van de officieren van den St. Joris- doelen, dan is hij in een goeden luim en den gansohen dag davert zijn huis van vroolijken zang want Frans kent zijn pappenheimers; hij weet te geven en te nemen. Hij kent al die kleine zwakheid- jes en ijdelheidsjes. Hij groepeert ze naar eigen goeddunken, maar toch zoo dat ieder tevreden blijft, hij weet, dat het heele heeren zijn, die zich in hun mooie pakjes heel wat mans voelen, „de heeren zullen wel voldaan zijn" en waarachtig ze zijn voldaan, want de duivel hale hem, die Frans is een knap schilder. En als dank benoemen zij hem tot bestuurslid van de burgerwacht van Haarlem. En ook met zijn vriend Willem van Heythuysen kan hij het best vinden. Ach terover op een stoel wiebelend, de rij zweep buig-zwepend in de handen, zit hij daar op zijn gemak in het atelier met vriend Frans te keuvelen. En deze ant woordt hem met korte woordjes, maar blijft ijverig werken zonder dit opvallend te laten blijken, bang als hij is, dat de Heer van Heythuysen eens echt voor hem zal gaan zitten poseeren. Op eenen dag trekken zijn vrouw en hij hun beste spullen aan, gaan uit wan delen in het park, behoorend tot het land-goed van den een of anderen rijk aard en Frans komt tot de slotsom dat het een mooie dag is, en dat die dag aan het nageslacht moet worden overgeleverd. Hij zelf is nu in de beste kracht van zijn leven en leeft gelukkig met Lijsbeths Reiniersdochter in een tweeden echt. En hij vindt, dat hij dat de menschen maar eens ronduit moet ver tellen. Hij schildert zich zelf in een hou ding van-wie-doet-me-wat, terwijl het zijn vrouw is aan te zien ,dat zij niet weinig trots is dit vroolijke Fransje een weinig getemd te hebben. „Frans" is in Haarlem een heele „Piet" geworden. Bestuurslid van de Burger wacht, Eerelid eener Rederijkerskamer, en een huis vol opdrachten Maar Frans kent zijn luidjes door en door. Er komt heel wat deftigheid bij hem over den vloer. Want hij schildert een „Grande van Spanje" met zijn gemalin, hij schl- dert Admiraals, Edellieden van het hoog ste soort.... tenminste dit lijkt zoo op zijn verschillende doeken. Ze zijn geschil derd mot edelen zwier en grandezza. Maar de „Grande van Spanie" blijkt ach teraf Jacob Pietersz. Olycan te heeten en zijn gemalin Aletta Hanemans. Zij zijn er echter niet minder om en vermoedelijk hebben deze portretten Frams meer opge bracht dan ooit een heusche grande hem er voor zou hebben betaald. Maar aan sparen had Frans meer dan één broertje dood. De vette jaren gingen voorbij en de nood der tijden begon he vig te dringen. De opdrachten blijven uit en er zijn maar weinigen, die zijn kunst nog verstaan. Hals verdiept zich meer en meer en er is weinig gerucht meer om hem heen. Als hij in 1641 de Regenten van het St. Elisabeth gasthuis conterfeit is hij reeds grijs geworden en zonder veel rumoer. Nu gaat zijn leven bergafwaarts, maar zijn kunnen schiet omhoog. In 1652 moet hij zijn hebben en hou den verpanden, tien jaar later is hij een grijsaard geworden van tachtig jaar en zijn buidel is leeg. De stad geeft hem een voorschot, maar dit blijkt niet toereikend om zijn schuldeischers te bevredigen tot dat eindelijk een stedelijk jaargeld hem van zijn financieele kwellingen en van den hongerdood bevrijdde. Maar in die groote ellende, als de mensch bijna be zweken is, richt de kunstenaar in hem zich voor het laatst nog eenmaal in al zijn grootheid op. En enkele jaren na Rembrandt, die onder bijna dezelfde treu rige otnstandigheden zijn Staalmeesters het leven inblies, schiep Hals zijn Regen- lessen van het Oude Vrouwenhuis als een gelijkwaardige tegenhanger, als een onweersprekelijk bewijs voor de groot heid van zijn geweldig schilderstalent, Bankpapier Bankpapier Bankpapier Bankpapier 11 40 dat levend blijft tot aan de schemering der tijden." Verschenen is het verslag van den ge- meentelijken dienst der werkloosheids-be- strijding te Haarlem over 1921. Merkbaar is de algemeene malaise, al dus zegt het verslag. Het totaal aantal aanbiedingen van werkzoekenden vermeerderde van 9462 in 1920 9671 in 1921, d.i. met 2,2 pet. Het aantal plaatsingen verminderde van 3191 in 1920 tot 2926 in 1921, da. met 8 pGt. Het aantal aanvragen van werkgevers verminderde van 4649 in 1920 tot 4351 in 1921, d.i. met 6.4 pCt. Het aantal voldane aanvragen van werkgevers verminderde van 3195 in 1920 tot 3018 in 1921, d.i. met bfi pCt. Het aantal aanbiedingen van werkzoe kende bouwvakarbeiders verminderde van 3822 in 1920 tot 3152 in 1921. Daar entegen steeg het aantal aanvragen van werkgevers in de bouwvakken van 1472 in 1920 tot 1592 in 1921. Het tegenovergestelde verschijnsel doet zich voor in de metaalnijverheid; daar steeg het aantal aanbiedingen van werk zoekenden van 758 in 1920 tot 1098 in 1921 en daalde het aantal aanvragen van werkgevers van 515 in 1920 tot 343 in De cijfers, betreffende de arbeidsbe middeling voor vrouwen, vertoonen wei nig verschil met die over het vorige ver- Slagjaar; de aanbiedingen liepen op van 1199 tot 1269; de aanvragen van 1533 tot 1566; de plaatsingen daalden van 982 tot 946 en de voldane aanvragen van 981 tot 945. Het aanbod van, de vraag naar en ae plaatsing van werksters was een weinig minder dan in het vorige jaar, hetgeen verband houdt met het fet.i dat èn aan bod èn plaatsing der dienstboden iets hooger waren. Daarbij komt dat een groot aantal Duitsche dienstboden m Haarlem en Omstreken een betrekking vond. Dit geschiedde meestal buiten de Beurs om, daar zij een visum op haar pas konden verkrijgen, zonder dat de werkgeefster een verklaring der Districts arbeidsbeurs aan het Rijkspaspoorten kantoor behoefde over te leggen. Waar de bemiddeling echter geschiedde in sa- menwerking met de Nederlandsche -^r" beidslbeurs te Olberhausen, verliep deze altijd, zoowel tot tevredenheid der werk geefsters als tot die der werkneemsters. Verder werd herhaaldelijk door de Ne derland sche Arbeidsbeurs te Oberhausen bij de Beurs geïnformeerd, of een Duitsch meisje, dat door een werkgeefster hier was aangenomen, bij die werkgeefster zonder bezwaar in betrekking zou kun nen gaan. Was deze hier ter Beurze niet bekend, dan werd ter bevoegden plaatse geïnformeerd en het resultaat aan boven genoemde Beurs bekend gemaakt. Het aantal ingeschreven kantoorbe dienden was hooger; maar de slapte op de kantoren was oorzaak, dat de aanvra gen en plaatsingen van kantoorbedienden daarmede geen gelijken tred hebben ge houden, en minder waren dan het vonge jaar. Over de opleiding van opperlieden tob metselaars wordt ter aanvulling van het geen hieromtrent reeds is medegedeeld in het jaarverslag over 1920, het volgende gezegd: Gedurende 1921 werden geen practi- sche oefeningen meer gehouden. De teekenlessen, onder leiding van do heeren A. J. Hengeveld, Directeur der Ambachtsschool en J. Slagter, Architect en Leeraar aan de Middelbare Techni sche School, werden nog voortgezet ge durende de maanden Januari en Fe bruari en bijgewoond door achttien leer lingen. Na 1 Januari waren nog veertien leer lingen in de praktijk bij verschillende pa troons werkzaam. De laatste leerling van den cursus ontving v'oor het laatst steun van gemeentewege op 11 Juni 1921. Van de achttien leerlingen is één op perman gebleven, terwijl sommige ande ren bjj voorkomende werkloosheid, wel tijdelijk tot hun oude beroep terugkeer den. Het eind-oordeel over de resultaten, kan, gezien het doel, dat men zich voor oogen stelde, n.l. het met het oog op den woningnood opleiden tot metselaar voor den bouw van eenvoudig werk, dus niet ongunstig luiden. De veranderde omstandigheden in het bouwbedrijf, waardoor zeker geen ge brek aan metselaars was te verwachten, doch integendeel werkloosheid onder de bouwvakarbeiders dreigde te ontstaan, deden het gemeentebestuur voorloopig van het instellen van een tweeden cursus afzien, hoewel de voorbereidende maat regelen daartoe reeds waren getroffen. een mooie zwarte piano, tegen bil lijken prijs. Te bevragen KONING- STEINSTRAAT 11, Haarlem. nieuw modern ameublement, met sporten en moquette, 49.50. BROUWERSSTRAAT 29. te koop, bij S. KROM, Havendijk Westzaan. des Voor kinderen tot 12 jaar Woensdags van 23 uur. Voor meisjes van 1217 jaar, Dinsdags van 45 uur. Voor Dames Maandagsavonds van 89H uur. Lesgeld 30 per cursus, loopende van Oct.—Juni. Aangifte mondeling en schrifte lijk Zaterdag 14 Oct. Spreekuur van 3—5 uur: Koninginneweg No. 22, Haarlem. ELZE WILLE, Gediplomeerd Leerares Solo zang en Koorzang. van den VAN HAARLEM Lid van het Ned. Instituut van Accountants. Oud Hoofd van het Accoutants- bureau der directe Belastingen te Amsterdam Medewerker: G. STEGWEE. Oud adjunct accountant der di recte Belastingen. Prachtige B»r«eljorIssfraat 27 ^NEÖAN&.SJk Poetsen kan zijn, het ligt er maar aan, waarmee men het doet. Het merk „GLIM" bevredigt iedereen. nieuw geleverd met mand of elec- trische lamp, te huur 3 per week. Bij 2 stuks 2,75. Luxe Rijwielen 2.50 en 2.75 per week. Kan ook meteen eigendom worden. Bij de Gr. Vereeniging. Handwarmers van lm. leder met bont gevoerd 3.50 Dunlop Buitenband 3.75 Prima Beenkappen 5, Astor Carbid 0.40 Verders alle soorten kaars-, Carbid- en Electr. Lampen, tegen sterk concurreerende prijzen. Olie- en Benzinedepót. Bij den Schoterweg. Gevraagd voor hulp bij de kinderen, kunnen de naaien. Na 8 uur zich te ver voegen bij Mevr. ROOZEKRANS, Spaarne 98. Eenvoudige juffrouw, 40 jaar, biedt zich aan als Huishoudster of voor Pastorie. Brieven onder No. 4655 Bur. van dit blad. aan huis gevraagd. Brieven met conditie onder No. 4659 Bur. van dit blad. te koop gevraagd, bij groote en kleine partijen. (Bravo's, Eigenhei mers en Redstar). W. v. d. BERG, Zilk No. 41, Hillegom. ter overname, prachtig Harmonium tegen elk aannemelijk bod. Adres: Schermerstraat 25. te koop 15, emmerkachel met nikkel gem. 15. schuiftafel, maho- pil'Tivl, nie 18, 2 pers. Eng. ijz. ledikant 'van particulier te koop. rlE.lE.K- 20. Adres P. Krugerkade No. 23. KIESSTRAAT 24zwart. te koop, voor lagen pnjs, merk Hörügel. Leipzig. Adres: OTTO s Piano en Orgelhandel Jansstraat 51. Jonge Loopeenden 1.50. J°nëe hennen tegen den leg. Dagelijks versche duinkonijnen. Soepkippen en vette konijnen 75 ct. p. p. ran- klaar. Braadkippen vanaf 50 ct. DELFTSTRAAT 13. 1-4 regels p. plaatsing f 0.60 Elke regel meer f 0.15 bij vooruitbetaling ■■■■■■■■■■a Gevraagd flinke met November een Wasch buitenshuis. W. H. RUIG- ROK-Sistermans, Trekvaart 7, Hil legom. een R.-K. Burgerdienstbode, om tegen half November in dienst te treden. Brieven onder No. 4671 aan H. E. POMPE, Agent van dit blad te Hillegom, POLAK Zuivere Friesche Eigenheimers, poters van de klei a 6 per H.L. Id. Friesche Roode-Star poters van de klei a 5.50 per H.L. Goedge keurd door de Maatschappij van Landbouw. Te bevragen bij P. VAN DUIJN, Castricum en JOH. BORST Bakkum. een nieuwe Duitsche Eikenheut^ Piano, donker gebeitst. Prijs 325. Te bevr. Nieuwe Gracht 64, Haar lem. Kippen, hanen en konijnen ge vraagd, tegen hoogen prijs, bij G, v. RIESSEN, poelier, Pretoriaplein 74. Tel. 2929. of ruilen, eenige vierwielige Hitten- wagens en een wijnkoopers hand kar. Wagenmakerij Beeksteeg 4, Haarlem. tr koop voor ƒ22.50. Twee pers. ledikant 6.50. Vulkachel met nik kel gemonteerd 25. Werkplaats- kachel, voor spotprijs. Adres* JANSSTRAAT 25. pulk beste winteraardappelen, Bra* vo's, van de klei f 3.25 per H. L., fr. thuis. F. VERMEEREN, Spaarn- dammerpolder. aangeboden, te Overveen. Brieven onder No, 4664 Bur. van blad. ccn boerenwagen en een verplaats* baar schuurtje, en Kruiwagens bij A. BORST, Beverwijk. een beste hoop kuilgras bij J, SlN- TENIE, Bloemendaal. een boerenwagen tegen billijkA prijs bij A. BORST, Heemskerker, weg 56, Beverwijk,,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 3