Sport en wedstrijden. 23 October 1922 Onschuldig veroordeeld Tweede Blad D. H. V. B. R.-X. Voetbalvereniging „Zwaluwen." Kei Westen I—Zwaluwen I. H. B. 0. Ill—Kinïseim I. 2-6. R.-K. V. V. Victrix. R. K. Voethalvereeniging Sterk Boor Samenspel. R. K. F. E. M. M. IH. B. I. 1-9. D. Ki Li~,—Dani laten. N B VOETBALUITSLAGEN, Westelijks afdeeling. Reserve 9e klasse. EEN NIEUW SUCÖES VOOR R. G. K. R. C. HiSparta. 3—0» QuickFeijenoord 02. Wedstrijden. Verzoeken om uitstel van wedstrijden, cp andere dan kerkelijke redenen ge grond, worden niet in behandeling geno men, indien geen bewijs van accoordbe- vinding van de tegenpartij is bijgesloten. Op mededeelingen, dat de tegenpartij met het uitstel accoord gaat, kan dezer zijds niet worden ngegaan. Ook uitstel om kerkelijke redenen moet TIJDIG worden aangevraagd. Het ver zoek moet mede-onderteekend zijn doot den Geestelijk-Adviseur van de vereeni- g'ng. Vereenigingen, welke op een Zondag in November vrijstelling wenschen, worden dringend verzocht, zulks reeds thans kenbaar te maken. 1922 te Amsterdam. Te circa half acht opent de voorzitter de vergadering met den chr. groet. Aan wezig zijn dan volgens presentie-lijst Kap. J. J. C. M. Looyaard, G. A., en de H.H. H. Putter, H. N. Smits, A. Hubaty F. v. Veen en G. Kruyver. Bericht van verhindering kwam binnen van de H.H. Polman en Leenderts. De notulen van de vorige vergadering worden behoudens een kleine wijziging goedgekeurd. Ingekomen stukken a. W. F. C. en R. C. IJ. betreffende Indeeling. Het bestuur ziet de gegrond heid der ingebrachte bezwaren niet in. De zaak wordt ter afdoening in handen van den Geestelijk-Adviseur gesteld. b. Verzoek Willem Eggert om dispen satie terreininrichting nog met een jaar te verlengen. Besloten wordt, waar mag worden aangenomen, dat nieuwe terrein volgend jaar gereed is, dit verzoek in te willigen. c. Schrijven district Rotterdam be treffende bepalingen junioren. Het be stuur concludeert, dat de betreffende be paling moet gehandhaafd blijven en is dientengevolge een wijziging in het regle ment van het district Rotterdam nood zakelijk. d. Verzoek van het bestuur van het district Zaandam om de grens van dit district eenigszins te verleggen. Na am pele besprekingen kan geen beslissing worden genomen en wordt besloten een conferentie tusschen de betreffende dis- trictsbesturen te beleggen op 13 October. Nadat nog eenige brieven betreffende opgelegde boeten zijn afgehandeld, komt ter tafel een voorstel om de Bisschops beker niet als altijddurenden wisselprijs te beschouwen. Na eenige bespreking wordt besloten vast te stellen, dat deze beker gewonnen wordt door dat elftal hetwelk hem 3 x achtereen of 5 x in het geheel heeft gewonnen. Voorts wordt deze bepaling geacht te zijn van terug werkende kracht. Hierna wordt overgegaan tot het be noemen der diverse Commissiën. Opgave van samenstelling volgt nog. Na de rondvraag sluit de Voorzitter te ruim elf uur de vergadering met den Chr. groet. Geel Zwart II—Victrix f. Enschede Oost-NederlandWest- Duitschland 03. Ie klasse. Dordrecht; D.F.C.—H.V.V. 5—0. Amsterdam Blauw WitU.V.V. 22 Haarlem: R.C.H.—Sparta 3—0. R'damV.O.C.—Haarlem 4—2. Den Haag: Quick— Feyenoord 0—2. H.B.S.—Ajax 2—1. Overgangsklasse. A'dam V.V.A.—Stormvogels 1—2 Zaandam; Z.F.C.—V.U.C. 1—0. Den Haag: A.D.O.—O.D.S. 1—3. R'dam: ExcelsiorO.D.S. 1-1. Haarlem: H.F.C.—'t Gooi 1—1. Hilversum HilversumSpartaan 1—1. A A'dam Spartaan 2H.F.C. 2 23. Haarlem Haarlem 2Ajax 2 22. Weesp Rapiditas 2Z.F.C. 2 01. Hilversum 't Gooi 2V.V.A. 2 16. B Schiedam S.V.V. 2V.O.C. 2 13. Den Haag: H.V.V. 2—D.F.C. 2 21. R'dam: Sparta 2R F-C; 2 20. Feyenoord 2H.D.V.S. 2 1—1. 2e klasse. A ZandvoortZandvoortAlcmaria Vic trix 60. A'dam HortusE.D.O. 04. Haarlem SchotenA.F.C. 22. Hoorn HollandiaZ.V.V. 22. Wormerveer W.F.C.Q.S.C. 1—1. B R'dam: R.F.C.—Victoria 4—0. Leiden A.S.C.Velox 12. UtrechtD.O.S.Olympia 00. Hilversum DONARZeist 01. Delft: ConcordiaD.E.C. 22. C Schiedam: H.D.V.S.—U.S.C. 0—1. Vlaardingen FortunaC.V.V. 12. R'dam: St. HoogerB.M.T. 5—0. R'dam XerxesLugdunum 00. St. Hooger—B.M.T. 5—0. 3e klasse. A A'dam: D.W.S.—S.D.W. 0—1. B Edam E.V.C.—O.S.V. 0—1. Purmerend Purmersteyn—West Fri- sia 00. A'dam Wilhelm. Vooruit—Swift 1—3. C Bl'daalBloemendaal—T.O.G. 4—0. Sloterdijk Sloterdijk—W'gr.meer 2—0 D UtrechtVoorwaarts—Baarn 2—0. Culemborg Vr'schaar—D.O.O. 1—0. Bussum Allen Weerb.Utrecht 2—4. E UtrechtKampong—Rapiditas 3—2. F Den Haag V.C.S.U.S.V. 13. D.V.V.—Alphen 0—3. G Schiedam Schiedam—Delfia 0—L Vlaardingen V.F.C.R.V.C. 21. DelftD.V.D.—St. Volharden 2—2. Den Haag: CeleritasV.D.S. 1L H Schoonhoven Schoonhoven—Neptu- nus 10. R'dam Het NoordenSaturnus 0—1. Den Haag: T.O.G.O.—Delft 0—t. I Dordrecht: O.S.S.S.I.O.D. 1—1. MerwedeLeerdam 1—0. "n DordrechtS.V.W. 0—0. Reserve 2e klasse. A Zaandam Z.V.V. 2—Hollandia 2 1—1. A'dam BI. Wit—W'gr.meer 2 1—4. D.E.C. 2—W.F.C. 2 1—1. B O.D.E. 2—Allen Weerb. 2 3—1. A.F.C. 2—Ajax 3 1—1. Hilversum Victoria 2Hercules 3 3—0. C Haarlem E.D.O. 2A.S.C. 2 30. Den Haag: V.U.C. 2R.C.H. 2 1—2. D UtrechtHercules 2—Excelsior 2 1—5. E R'dam C..V.V. 2 —Fortuna 2 2—0. Delft: D.H.C. 2—Concordia 2 1—0. F Dordrecht D.F.C. 3V.O.C. 3 13. Schiedam H.D.V.S. 3Unitas 2 27. Zuidelijke afdeeling. Ie klasse. BredaVelocitas—P.S.V. 3—3. Tilburg! N.O.A.D.—Willem n 3, klasse. Noordelijke le klasse. Achilles 6 5 1 20—4 10 Friesland 7 4 12 16—10 9 W.V.V. 6 4—2 18—9 8 Be Quick 4 3 1 21 6 Velocitas 5 3 2 8—5 6 Frisia 5 3—2 11—14 6 Veendam 6 2 1 3 812 5 Upright 5 1 4 317 2 Forward 44 315 Alcides 44 0—21 2* Alcides 2 verllesp. w.n.o. Blam WH—0.2."* De „Crt." meldt: Bhiuw-Wii, dat in vallers heeft voor Lieizen en Garrjt- sen, is er slechts met moeite in ge slaagd het tegen U.V.V. tot een gelijk spel te brengen. Bij U.V.V. stond een reserve-doelman onder de lat. De voorhoede der zebra's verviel in de fout steeds het kort passeeren in toe passing te brengen, waartegen Swart- touw en Bumbrink uitstekend bestand bleken. Daar Blauw-Vit over snellere vleugelspelers beschikt, had long-pas sing ongetwijfeld meer succes opge leverd. Ook U.V.V. bracht het korte samenspel in toepassing, doch zij deed het handiger en met meer overleg heel iels gevaarlijker waren, zoodat de Utrechtenaren over het ge- Na circa 20 minuten liep Wout Buitenweg handig door de Amsterdam- sche verdediging en doelpuntte met een goed schot (0—1). Nauwelijks een minuut later bracht v. Diermea uit een vrijen schop de partijen op gelijken voet (1—1). Direct na de hervatting nam Blauw wit de leiding toen v. Diermen uit ten voorzet van Smit den bal inkop te (21), doch spoedig haalde Arent- sen dezen achterstand weer in door een schijnbaar niet onhoudbaar schot (2—2) Daarbij bleef het. D. F. G.—H. V. V. 5—0. Tn de eersle helft gaven de Hage naars goed partij, doch hun voor hoede,waarin alleen Heijnen wist wat doorzetlen was, moest in de D.F.C.- verdediging voortdurend haar meer dere erkennen. Na 'n half uur opende G. van Dam met een laag schot de doelpuntenreeks voor D F C. Met 10 kwam de rust. Na de hervalling pakte D.F.C. goed aan. Sigmund zond een laag schot in, dat De Laviler verrastte 20; spoe dig daarop liet De Laviter bij een hard schot van Lebret den bal glip pen, zoodat de stand 3—0 was. Da spil van H.V.V. raakte door een bot sing met Goud gewond. H.V.V. speel de met tien man door. Het één-back systeem der Hagenaars bracht da D.F.C.-voorhoede voortdurend buiten spel. De wedstrijd werd nu een aan houdende strijd tusschen de Dord- rechtsche voorhoede en de vasthou dende H.V.V.-verdediging. G. v. Dairt en J. Vos wisten nog tweemaal te doelpunten, zoodat D.F.C. met 5Q won. („Crt.") J H.B.S—Ajax 2—1. FEUILLETON „En hebt u dan voor zoo'n wezen geriskeerd in de gevangenis te komen?" „Zoo dwaas was ik helaas, mijn heer." „Om kort te gaan, het gaat over duizend franken." „Duizend franken, plus de rente van zes maanden." „Wat denkt u nu te doen „Erg eenvoudig ik heb maar tus schen twee dingen te kiezen in het water springen of wachten t,ot de agen ten komen, om mij te arresteeren." „Waarom vraagt u het geld niet aan uw moeder „Mijn moeder bezit geen cent en leeft te Dijon van een kleine lijfrente." „En aan uw Oom „Mijn oom is niet te vermurwen. Hij trekt zich heel eenvoudig niets aan van mij." „Hoe laat gaat u weg van uw bu reau „Aanstonds het is ongeveer tijd." ^.Waar eet „In hotel „De Zwaan". „Daar ben ik ook. We zullen samen eten." De bediende keek Ovide verbaasd aan. Hoe kwam die vreemdeling er toe, hem zooveel welwillendheid te betoonen „Tot uw dienst, mijnheer," ant woordde hij. „Hoe heet uw schuldeischer." „Petitjean." „Neem uw hoed en breng mij naar zijn woning." „Naar zijn huisherhaalde de bediende bevend. Hij zal me allerlei verwijten en beleedigingen naar het hoofd gooien." „Heb geen vrees en ga met mij mee." De jonge Duchemin gehoorzaamde werktuigelijk. Vijf minuten later had den zij het woonhuis van den wijn koopman bereikt. Toen hij zijn schul denaar zag binnenkomen, stond de man op en vroeg op woedenden toon „Wat kom je hier doen Ovide kwam tusschenbeide. „Iets, wat u wel aangenaam zal zijn. mijnheer Duchemin komt u betalen, wat hij schuldig is. „Komt hij mij betalen?'' riep de handelaar ongeloovig uit „Ja, mijnheer. Mijnheer Duchemin heeft een dwaasheid begaan. U heb) hem gespaard hij is u er dankbaar voor. Hij heeft spijt en zal niet meer zulke dingen uithalen. Ik ben een vri nd van zijn familie, ging Soli- veau voort en nu wilde het toeval, dat ik juist bij hem was, toen u hem om geld kwaamt vragen, in ruil voor de schuldbekentenissen zal ik u dui zend franken geven, vermeerderd met de rente over zes maanden." Ovide haalde een dikke portefeuille voor den dag, terwijl inmiddels de handelaar de schuldbekentenissen zocht. Hier zijn de wissels, zeide hij. §oliviau nam ze, liet ze den jonge man zien en zeide „Zijn ze dat Duchemin, die van aandoening en vreugde niet spreken kon, knikte bevestigend met het hoofd en stak de handen uit om ze aan te nemen. Maar in plaats van ze hem te gevén, vouwde Ovide ze zorgvuldig op en tak ze in zijn portefeuille, die hij in zijn zak liet verdwijnen. En zich tot Petitjean richtende, zeide hij; „Hiermede is de zaak afgeloopen, nietwaar, mijnheer „Ja wel, antwoordde deze. Ik hoop, dat uw beschermeling zich voortaan beter zal gedragen." „De zaak is afgehandeld," onder brak hem Soliveau. En wees voor zichtig met uw woorden. „In orde, mijnheer. Ik ben oud ge noeg om te weten, wat mij te doen staat. Uw raad heb ik niet noodig. Goeden avond. Petitjean sloot woedend de deur achter zich dicht de beide mannen verwijderden zich. „Mijnheer, u bent mijn redder zeide de jonge man tot Ovide. Hoe zal ik u mijne dankbaarheid kunnen toonen voor den grooten dienst, dien u mij hebt bewezen. „Dat zal ik u straks vertellen. Laten we'nu eerst gaan eten en niet meer over het geval spreken, dat zou u den eetlust benemen. Ovide ging met Duchemin naar „De Zwaan," waar zij zich aan tafel zetten tegenover elkaar. Ovide gaf order de tafel te dekken. De jonge man, bevrijd van zijn lastigen schuld eischer, voeltje zich overmatig geluk- kifc Ik moet me sterk vergissen, maar ik krijg den indruk, dat er nog meer schulden loopen in Joigny zeide Ovide plotseling tot hem. Noem mij eens het juiste bedrag Ongeveer twee duizend franken. Alle duivels Mijnheer, allemaal vanwege dat meisje. Natuurlijk. En hoe denkt gij te betalen Mijn schuldeischers hebben mij beloofd te zullen wachten. Spreek nu eens verstandig. U weet zoo goed als ik, dat u dan straks toch weer blootstaat aan de brutaliteit van die lui. Weet u, wat ik doen zal? Ik zal ook die schulden betalen en in ruil daarvoor verwacht ik van u een dienst. U moogt op mij rekenen, mijnheer. Niets zal mij aangenamer zijn, dan mijn dankbaarheid op eenigerlei wijze te kunnen toonen. En wat moet ik doen Dat zal ik u zeggen, zeide Soliveau. Een en twintig jaar geleden woonde hier in de buurt een vrouw, die eei dochtertje had, Lucie genaamd. 't Kind werd verpleegd in Joigny en toen de pleegmoeder niet meer wer^ betaald ist in Par ijs in het Vondelin genhuis gekomen. Nu zou ik willen weten, of dat kind nog in leven is. Bij dat onderzoek kunt u mij helpen. Met genoegen, mijnheerriep Duchemin uit, Wat moet ik daarvoor doen Toen het kind naar Parijs is gegaan, is daarvan een bewijs afgege ven bij den burgemeester. Juist, antwoordde de jonge man. Dit bewijs is ingeschreven in een re gister, dat in het archief wordt be waard. Is daarop ook vermeld, behalve den naam en den datum, een opgave en beschrijving van de kleeding, die het kind droeg Zeker, mijnheer, ook de opgave van de merken van het linnengoed en andere bijzonderheden, ingeval die aanwezig zijn. Welnu," in ruil voor den dienst, dien ik u heb bewezen en voor datge ne, wat ik nog voor u zal doen, moet u mij een nauwkeurig afschrift ver schaffen van dit bewijs of liever van hetgeen in het register omtrent deze zaak is vermeld. (JjLordt vermlidb Secretaris H. v. d. DRIFT, Spaamwou- derstraat 100a. Dinsdagavond 8 uur, Vergadering cler Elftal Commissie, in het gebouw der St. Jozefs-Gezellen-Vereeniging Jans- etraat 59. Vrijdagavond 8 uur: Bestuursvergade ring. Vrijdagavond 9 uur: Gecombineerde vergadering van Bestuur met Elftal Commissie. H.H. Leden der Elftal Com missie gelieve present te zijn, ook de Captains der elftallen. UITSLAGEN: Het Westen IR.Iv.V.X. O—O I R.K.V.Z. n-SJO .0-8 De match van het seizoen, is in alle oprichten tegengevallen, was de algemee- ne opinie dat Zwaluwen thans winnen zou; zelfs die van Hans in verband met ,de krachtprestatie legen Concordia, thans was de Zwaluwenploeg niet te toetsen aan de vorige week, er was totaal geen schot in de voorhoede. Het Westen is in alle opzichten sterk medegevallen, en is dit, (ondanks de geruchten als zou het eene club zijn, te zwak voor de eerste klasse,) een ploeg, waarop nog menige kampioens- candidaat te pletter zal Ioopen. Wanneer scheidsrechter Smit beginnen blaast, verschijnt H. W. met 10 man, hiertegenover stelt Zwaluwen zich op, met een invaller voor Slobbé en een in valler voor G. Mensing. Het begin is een verkennen van beide kanten, maar de respectievelijke achterhoedes zuiveren steeds met vere trappen het terrein. Wan neer er 15 minuten gespeeld is komt de lie man van Het Westen de partij ver sterken. Bij een aanval op het Zwaluwen- doel wordt Duivenbode gepasseerd, maar werd deze goal afgekeurd, aangezien reeds voor off side was gefloten. Hierna eenige gevaarlijke aanvallen der Zwalu wen. Het samenspel gaat thans wel goed, Biaar voor doel, blijken er geene schut ters te zijn. Een zekere goal ontgaat de Zwaluwen, wanneer de Westen-keeper z'n doel heeft verlaten, en de bal langzaam maar zeker op het doel afkomt, om daarna nog net te worden weggewerkt door den H W. rechts half. Rust breekt aan met 00. Na de rust het zelfde spel, ook de Zwaluwen, maken thans een goal in Buitenspel positie, zelfs een freekick op het H.W.doel levert niets op. Einde breekt aan met 00. Over het algemeen waren de aanvallen van Zwa luwen gevaarlijker maar voor doe! wa ren zij de kluts kwijt, overigens was het een gelijk opgaand spel. Was de verwachting door de groote overwinning der vorige week op Geel- Wit 1 van 6O nog al te groot, zoodat ook Kinheims het wel zou moeten ont gelden, de uitslag toont weer dat voet bal zeer wisselvallig is. Het begin is zeer spannend, een cor ner op het H.B.O.-doel levert niets op. Direct daarna passeert een H.B.O.er alles, ook de keeper en het ifl 10. Dan volgt een vlug gelijk spel, H.BO. j wordt in het nauw gedreven en Grij- mans scoort onhoudbaar 11. Kinheim komt dan goed opzetten, en dezelfde speler neemt fraai de leiding, 1—2 Geenszins ontmoedigd pakken de H. B.C.-'ers aan en S. Mulder heeft al spoedig succes 22. Met dezen stand wordt gedraaid. De verwachting dan dat H.B.O. die nu voordeel der zon krijgt, zal op halen, maar een algeheele inzinking heeft plaats, waar Kinheim van profiteert, door kort achter elkander den stand op te voeren tot 26 waarmede het einde aanbreekt. Secr. Hagestraat 10. De leden worden nogmaals verzocht om des Zaterdagsmiddags op het Sportpark te komen oefenen. Zondag half tt contributie betalen. Ruim kwart voor drie floot de scheids rechter de elftallen in 't veld. Direct na den aftrap komt Victrix flink opzetten. Geel-Zwart is niet erg op dreef, terwijl de Victrix-mannen aanval op aanval on dernemen en eindelijk succes krijgen, wan neer Harren een penalty in 't doel plaatst. Geel-Zwart gaat nu meer zijn best doen, doch spoedig wordt met den stand 01 rust gefloten. Na half-time Is Geel-Zwart sterker en krijgt Victrix het harder te verantwoorden. Wel onderneemt Victrix nog verscheidene aanvallen, doch deze worden afgeslagen, totdat 10 min. voor tijd Geel-Zwart suc ces heeft en Poelgeest voor de gelijkma ker zorgt. I1. Na nog wat heen en weer spelen, weet P. Veen, door een cor ner in 't doel te koppen, nog een puntje te behalen. Zoodoende kan Geel-Zwart, die verleden week een 20 overwinning op Concordia II behaalde, nu een 21 op Victrix boeken. Secretaris: C.B. Andreoli. Smedestr. 37a r. UITSLAG COMPETITIE-WEDSTRIJD. DamiatenS. d. S. II 11. De wedstrijd van het derde elftal is niet niet doorgegaan wegens het niet opkomen van den scheidsrechter. A. S. Zondag speelt het eerste elftal tegen Geel Wit II. Aanvang half 3. Jongelui, die lid wenschen te worden van onze vereeniging, gelieven zich schrif telijk aan te melden bij den secretaris. KINHMTM 2—GEEL-WIT 2 0—9 Kinheim speelt slechts met 9 man, zoodat Geel-Wit al direct verre da meerdere is. Er zijn dan ook pas 10 min. gespeeld of het staat al 20 voor Geel-Wit. Dan houdt de Kinheim-ach- terhoede stand en weet geruimen tijd het gebied te zuiveren. In hun voor hoede valt het aardige samenspel op, doch verder dan de backs brengen ze het niet. Voor rust doelpunt Geel-Wit nog tweemaal. Na rust is het met de Kinheimers gedaan. Al spoedig wordt de score weer verhoogd. Dan gaat de fut er bij Geel- Wit uit. Er wordt veel te weinig op rechts gespeeld, wat aanleiding wordt tot veel geharrewar tusschen de spelers. Toch wordt de stand nog tot 90 op gevoerd. Geel-Wit heeft deze groote overwinning niet aan haar goede spel ts danken, doch aan het slecht opko men en ontactisch spel harer tegen standers De verstandhouding der Geel- Wit-spelers onderling liet veel te wen schen ever. Geel-Witters volgende week tegen Sterk Door Samenspel eendrach tig ten strijde. Laat eens zien dat ook Geel-Wit goed kan samenspelen, dan wordt het misschien een overwinning. H. B. C. I trok gisteren met 2 invallers naar Hilversum om tegen het sterke E. M. M. den strijd aan te binden. Beide ploegen waren nog oude bekenden. Een niet onbelangrijk publiek was dan ook opgekomen. Als de heer Mokveld beginnen blaast, zien we H. B. C. tegen zon in aftrappen. De eerste aanvallen zijn voor E. M. M., maar dank zij de hechte verdediging waarin Eew f. 3. VïugT en F. Moeren al direct uitblonken en natüurlijk ook H. Neeskens die al direci safe bleek, konden de aanvallen afgeslagen worden. Het spel verplaatst zich dan vliegen vlug, met E.M.M. nog iels gevaarlijker, met als gevolg, dat na 10 min. de m.voor uit een mooie voorzet van links onhoudbaar scoort, 1—0. Dat schudt de H.B.C.'ers wakker! Moest het een nederlaag worden, met de feesten van hun 20-jarig bestaan voor oogen? De leuze was, „dat nooil". Fraai vallen zij aan, en zij hebben dan ook het beste deel van het spel, maar de achterhoede van E. M. M is in puike conditie, zoodat voor rust scoren uitblijft, 10. Na de thee valt H. B. C. fraai aan. Van links en rechts komen voorzelten, die de E. M. M.-verdediging volop werk geven, totdat na een kwartier een keurige voorzet door A. Mooren fraai benut wordt, 11. Dan komt er spanning. Luide worden de E. M. M.'ers aangemoedigd, doch de H. B. C.'ers hebben plan om te winnen, maar hun zwoegen wordt niet beloond. Aan den overkant komt E. M. M. met snelle aanvallen het H. B. C.-doel in ge vaar brengen, maar met een achterhoede als H. B. C. heeft, is het niet gemakkelijk het net te vinden, en als tenslotte het eindsignaal klinkt, hebben de partijen de puntjes verdeeld, waar E. M. M. zeker mee tevreden mag zijn. Met eenige invallers trok Damiaten gisteren naar Delft, om voor de compe titie D. H. L. te bekampen. Het geluk was niet met de Haarlemmers, die met 70 verloren. Breda BredaniaN.A.C. 12. Eindhoven EindhovenWilhelmina 0—0. Den Bosch B.V.V.—M.V.V, 1—3. Noordelijke afdeeling. 16 k!asse Winschoten W.V.V.Friesland 31 Assen AchillesAlcides 60. Groningen VelocitasForward 10 Leeuwarden FrisiaUpright 41. Veendam VeendamBe-Quick 05. Westelijke le klasse. R.C.H. 7 4 3 20—8 II H.B.S. 5 3 2 7—2 8 D.F.C. 6 3 12 16—9 7 Blauw-Wit 6 3 12 13—12 7 Ajax 6 2 2 2 9—5 6 U'.V.V. 5 2 2 1 6—4 6 V.O.C. 6 2 2 2 11—9.. 6 Sparta 5 3 2 55 6 Feijenoord 5 2 2 1 9—11 6 Haarlem 5 1 4 716 2 Quick 5 14 314 1 H.V.V, 55 2—13 Overgangsklasse. 10 Stormvogels 5 5 11—2 H.F.C. 5 3 2 11—5 8 Excelsior 5 3 1 1 9—6 7 Spartaan 't Gooi 5 2 2 1 9—6 6 6 2 2 2 12—12 6 V.V.A. 5 2 1 2 14—9 5 S.V.V. 5 2 1 2 6—7 5 O.D.S. 4 1 2 1 7—8 4 Z.F.C. 6 1 1 4 4—12 3 V.U.C. 4 1 3 8—9 2 A.D.O. 5 1 4 7—12 2 Hilversum 5 2 3 5—15 2 Oostelijke le klasse. Go Ahead 5 4 1 17—2 9 Quick (N.) 6 3 2 1 9—4 8 Z.A.C. 4 3—1 10—5 6 Enschede 4 2 2 75 6 Hengelo 5 3 2 6—7 6 U.D. 5 2 2 1 8—11 6 Heracles 5 1 2 2 67 4 Theole 6 114 4—11 3 Be Quick (Z.) 44 2—8 Ensch. Boys 44 312 M.V.V N.A.C. Willem II B.V.V. Eindhoven Bredania Wilhelmina Philips N.O.A.D. D.O.S. K-O. Velocitas Zuidelijke le 6 5 5 5 1 4 1 18—6 11 1 16—5 11 17—6 8 1 3 11—10 4—4 7—10 4—5 5—12 4—8 4—14 9—19 1 Begunstigd door bij uitstek geschikt voetbalweer is het gisteren de Racing ge- Hukt aan Sparta een gevoelige nederlaag 'toe te brengen. Toen met de rust de stand nog dubbelblank was, had R. C. H. zich al een weinig sterker getoond, maar de Rotterdammers, hielden voornam, dank zij hun meer dan schitterenden doelman, in de eerste drie kwartier zoo goed stand Na rust echter trad R. C. H. zoo overdonderend op, dat het de Sparta-ach- terhoede niet mogelijk was den druk le weerstaan, zoodat onze blauwzwarten door het maken van drie doelpunten, zich de overwinning bezorgden. Vele duizenden waren weer aanwezig en zullen genoten hebben van den goeden wedstrijd, die vooral voor rust rijk was aan spannende momenten. Do leiding be rustte in handen van den heer Veldhoven, die geen buitengewoon zware taak had, daar door geen der partijen onnoodig ruw spel gespeeld werd. Nieuwenhuis wint den toss en verkiest het eerst het voordeel van den zon. Als Veldhoven de elftallen laat opstel len, zien we de volgende spelers binneh de krijtlijnen. R. C. H.: Radsma, Kul. Hazevoet, Geutskens, Nieuwenhuizen, Krom, Koning, v. Dam, Roelfsema, Nachtegeller, Boekelaar. Sparta: Vos, Breda, v. d. Mark, Wassenaar, v. Mens, Roomberg, Oosthoek, Zuidam. Klip, v. Zwieteren, Roem. Bij R. C. H. zien we dus Radsma weer onder de lat, terwijl Sparta een invaller op de linksbuitenplaats heeft. Om 2.05 trapt v. d. Mark af en on derneemt direct een aanval op het R. C. H.-doel, die wegens buitenspel verloren gaat. Sparta blijft gedurende de eerste minuien in den aanval. Een voorzet van Vos werkt Krom corner Goed genomen, wordt de bal keurig ingekopt, doch Rads ma redt. Eenige gevaarlijke oogenblikken ontstaan nog voor het R. C. H.-doel, doch Hazevoet en Kuyt weten het gevaar te keeren en verplaatsen met de middenlinie het spel naar de andere zijde van het veld. Een goeden R.C.H.-aanval besluit Roelfsema met een goed schot, dat naast gaat. Vliegensvlug verplaatst het spel zich en vlak daarop snor! een sis voorzei be doelde bal van Vos achter. R. C. H. neemt dan toch geleidelijk het spel weer in handen en Roem krijgt diverse scholen te verwerken, waaruit ons al aanstonds blijkt dat hij een keeper is met talent. Zijn vangen en opstellen in de goal is uitstekend en ook het wegwerken van den bal is goed. Eenige aanvallen gaan wegens buiten spel verloren. Een goed geplaatste voor zet van Boekelaar wordt weggewerkt, vlak daarop trapt Nachtegeller een voorzet van Koning juist naast. Roem heeft handen vol werk en retourneert steeds het Ieder. De Spartanen zitten intusschen ook niet stil en goed gesteund door de achterhoede gaat het weer op Radsma af. Wassenaar schiet echter veel te hoog. De achterhoeden blijven voor het grootste ge deelte meester van het terrein voorloopig De Snarta-aanvallen worden door de reeh terwing eeleid en eenige goede voorzetten van v. Mens zijn daar het resultaat van De binnenspelers weten eehter de geboden kansen niet te benutten, terwijl de scholen door Radsma, die ook weer keurig speelt, onschadelijk worden gemaakt. Achtereen volgens schieten dan v Dam, Nachtegel ler en Roelfsema eenige malen goed op het Sparta-doel. doch ook al zonder suc ces. Roem wijst alles af. Aan den anderen kant kan Radsma een schot van v. d Mark met moeite ten koste van corner redden Ook deze levert niets op. Een schot van v. Dam levert ook een corner op, die door IConing slecht genomen wordt. Uit een voorzet van Koning krijgt Boekelaar een goede kans om te scoren: zijn schot gaat net naast. Een hard naar voren gespeelden bal kan v. Dam niet meer bereiken, waardoor Klip gelegenheid kriïgt om weg te werken. Door missen van Kuyt krijgt Sparta een prachtige kans, doch accepteert die niet. Het spet blijft aantrekkelijk door het snelle verplaatsen en het is dan ook nog 'n open vraag wie of het eerste doelpunt zal maken, hoewel R. C. H. in doorsnee een tikje sterker is. Het wil echter voor doel nog maar niet lukken, en zooals reeds gezegd. Roem is in prachtigen vorm. Een goed schot van Roelfsema verwerkt hij met gemak en kalm retourneert hij het Ieder naar het midden van het veld. Na dat Radsma nog eenmaal een hal had ge stopt en R.C.H. nog een vrijen trap had genomen, fluit Veldhoven rusten. De rust, die pl.m. een kwartier duurde, schijnt den R.C.H.'ers goed gedaan te heb ben. althans, als Roelfsema om 3.05 een begin aan de tweede helft heeft gemaakt, is het hun aan te zien dat zij er alles op zullen zetten om te winnen. Heftig vallen zij aan en bestoken het Sparta-doel Goed combineerend komen ze telkens weer terug. Nu is het Koning, dan weer Boekelaar, die den bal goed voor doel plaatst. Het spel is weer uitstekend, kort en snel. Als Nachtegeller den bal van nit het midden toegespeeld krijgt geeft hij een voorzet precies langs het doel, Roelf sema loopt toe en weet reeds na 5 min. aan R. C. H. de leiding te geven. Dat lijkt Sparta te bar en verwoed vallen zij aan. Tweemaal achtereen moet Radsma han delend optreden door schoten van Wasse naar en v. Mens. Een vrijen trap op het R. C. H. doel gaat over. Dan neemt R. C. H. weer de overhand en wederom heeft Roem handen vol werk. v. Dam doet een goede kans verloren gaan door freekick te veroorzaken voor het Sparta- doel. Een vrijen trap, op het Rotterdam- sche doel door Koning genomen kopt Roelfsema over. Uit een goeden algemee- nen aanval trapt Nachtegeller naast, ter wijl aan den anderen kant Kuyt een voorzet van v. Mens onschadelijk maakt. Vermelding verdient nog een hard schot van v. d. Mark. dat Radsma vallende stopt. Een keurig staaltje. R. C. H. komt geleidelijk meer in den aanvat en het lijkt of de Spartanen het tempo niet meer kunnen bijhonden. De middenlinie van R. C. H. heeft niet voel moeite meer met den Sparta-aanval. die intusschen ook te weinig steun onder vindt van de Rotterdamsche middenlinie, waarin vooral Roomberg uitblinkt. Een als voorzet bedoelde bal van Koning be landt op het net, terwijl Bida het doel niet op de juiste plaats zoeke. De Sparta-achterhoede gaat thans de builenspel-tactiek toepassen, die R. C. H. meermalen noodlottig is. Vele aanvallen gaan daardoor verloren. Toch weet R. C. H. hare leiding te vergrooten. Aangegeven door Geutskens, speelt Koning den bal naar v. Dam, die weder om snel afgeeft naar Roelfsema. De laat ste springt over den bal, die thans be landt bij den vrijstaanden Nachtegeller. die keurig voor No. 2 zorgt. Een keurig staaltje voetbal, waaraan de geheele voor hoede zijn deel had. Even later maakt Nachtegeller uit taa corner nog een derde doelpunt. Het is een gejubel van belang op het terrein en de R. C. H.-jongens en adspiranten geven door het zingen van de bekende liedjes luide van hunne vreugde blijk. Sparta is nu een geslagen elftal en hoewel zij nog wel eenige heftige pogin gen doet om de „eer" te redden, slaagt ze daarin niet, dank zij het keurige spel van de R. C. H.-achterhoede. Het blijft bij nog eenige wederzijdsche aanvallen en als tenslotte Veldhoven tijd fluit, heeft de Racing welverdiend gewonnen. R. C. H. speelde een technisch beter spel dan Sparta. Vooral de voorhoede van R. C. H. was stukken beter dan die van Sparla. Ook de achterhoede leek ons bij de Haarlemmers beter in elkaar te zitten. Het elftal van R. C. H. vormde een beter geheel, waardoor zij de overwinning dan ook behaalde. De Racing is intusschen op den goeden voet voortgegaan en loopt een heel eind uit op vele andere clubs. Zouden ze dat tempo kunnen volhouden? Als dat zoo is dan zien we hier nog groote dingen ge beuren. "J Feijenoord was geheet compleet, da Hagenaars telden niet minder dan vijf invallers voor Bosschart, Pino Post. da gebroeders Visman en Gar&rds. Niette genstaande dit, deed Quick in den aan vang eenige goede aanvallen, welke hoofdzakelijk van den rechtervleugel kwamen. Toen begon Feijenoord zich te doen gelden, en kon Formenov met 'n mooi schot zijn club de leiding geven. Na de hervatting waren de Feijenoor- ders weer aanhoudend en gevaarlijk voor het Haagsche doel. Quick kreeg 'n straf schop te nemen, doch tot veler teleur stelling schoot Meijer den bal hard naast Doordat Claasz even later een bal voor eigen dool plaatste, kon Konings met een kopbal den voorsprong van Feijen oord tot 20 verb oogen, waarbij het bleef. In de eerste helft zijn beide par tijen beurteling in den aanval, die van H. B. S. worden meestal geleid door Whitton en die van Ajax door den lin kervleugel Buwalda-Add.'oks. De scholen van Ajax zijn gevaarlijker dan van K. B. S., omdat ze krachtiger en meer in den doelmond zijn. Kort na het begin moet Schafer uitvallen, Goosling neemt zijn plaats in. Ben mooie voorzet van Whitton wordt door Pelser gemist en Harry van Rappard heeft slechts voor het intrappen, 10. Terstond na de hervatting kan Denis slechts ten koste van een hoekschop red den. Whitton verplaatst het spel, dochi zijn schitterende voorzetten worden niet gebruikt. Wanneer v. Beusekom Hamel laat glippen, plaatst deze den bal voor doel. Denis mist en Button maakt deit stand gelijk, 11. We krijgen een forschen strijd om da leiding. Goosling schiet mooi op doeL Aan de andere zijde forceert Hamel eeii hoekschop, waaruit een gevaarlijke doel- worsteling ontstaat. Denis kopt den bal uit den doelmond. Even daarna zijn De Munnick en Geestman met den bal angstig dicht in de nabijheid van het H. B. S.-doel. Dan verplaatsen de zwar tjes het spel naar de Ajax-helft 'waar krachtig tegenstand wordt geboden. Ver van bet. Ajax-doel krijgt H. B. S. een vrijen scbop te nemen en met een pracht- schot geeft. Van Beusekom aa-n H. B. S. de leiding, 21. Hoewel A-ax haar best deed, om gelijk te maken, bleef het spel voornamelijk op de Ajax-helft, ofschoon de uitvallen der Amsterdam mers niet van gevaar ontbloot waren. Ajax was zonder Broekman, Delsen, De Krujjf en J. Pelser. i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 5