I V. 0. C.Haarlem. 42. West-Duitschland slaat Oost- Nederland. Zuid-Nederland - Luxemburg. H. F. C.Gooi. 1-1. Spartaan II—H. F. C. II 2-3. HortusE.0,0. 04. V. U. C. II—R. C. H. II. 1-2. Bloemendaal—T. 0. G. 4-0. Hef Zuidelijk elftal. KORFBAL. KorfhaEuitslagen. AdvendoH. X» V< 3"3» Hockey-uifslagen. Dames Hockey. WIELRIJDER* De zestegsche ie Goni. ATHLETIEK. Bas Maltha GYMNASTIEK. Haarlcmsehe R.K. Gymnastiek vereniging. „ürsus". DAMNIEUWS. Simultaanséance Kampioenen „Haarlemsche Damclub". Wedstrijd om het Kampioen schap van Haarlem en Omstr. Onderlinge wedstrijd !922-'23 „Haarlemsche Damclub." Laatste berichten. Het Eucharistisch Congres. Oost-NederlandW est-DuItsch- land 03. Westelilke le klasse. Oostelijke le klasse. Overgangsklasse. Westelijke 2e klasse. Oostelijke 2e klasse. Kampioenschap 2e klasse Noord. Westelijke Afdeeling. le klasse. 2e klasse. Oostelijke afdeeling. Noordelijke afdeeling. li iri i 4' Rede M. A. P. C. Poel hekke over „De Heilige Eucharistie en de Kunst." Een der koninklijkste gunsten, die God in Zijn genade den mensch ge schonken heeft is de gave der kunst. De kunst, dat is die van het heim wee heimwee naar een betere wereld, heimwee naar de overwinning van de stof, heimwee naar de volledige har monie, heimwee naar de Onbevlekte Schoonheid, heimwee naar God. En als aan bijzondere gunstelingen gaf Hij aan enkelen onder ons het vermogen, dat heimwee te vertolken en in die vertolking de Eeuwige Schoonheid te benaderen. Dat zijn de kunstenaars, dichters, allen die ontroerden door de schoonheid der idee, zoekers naar het Verloren Para dijs, vinders somtijds van sporen des Hemels zelf. Het zijn Promotheus, die zich god delijk wilde maken en die vermetel heid moest boeten met eeuwige ge vangenschap Ahaverus, de rusteloo- ze, aie nooit zal vinden, omdat hij het W/, Wm Hoogste had bespot en 't verstiet^ Don Juan, die alle levenskracht wilde doen uitgisten en die werd neerge bliksemd door het Eeuwige, dat hij in vermetelen overmoed had durven uitdagen. Daar is Faust met zijn nobe ler streven,zoeken naar macht, naar levensgenot, maar allereerst begeerig hunkerende naar wetenschap, naar alles omvatten, alles peilen, alles kunnen, die een God wilde worden uit eigen kracht, maar die vruchteloos worstelt om bevrijding, omdat hij zijn eigen kracht heeft overschat. Maar daar is ook Parcival, Parcival de onwetende Parcival, de onnoozele, de afgedwaalde Parcival, de schuldige, maar eveneens Parcival de rouwmoe dig inkeerende en teruggekeerde Parcival, die na zielestrijd enjloute- ring de genade mag verwerven toe gelaten te worden tot den Berg dei Redding, tot de aanschouwing en hei genieten van het Hoogste Heil. Het epos van Parcival wordt ii waarheid het epos van het Her> vormde Paradijs. En dat is het, doon dat dit epos tevens is het epos van De Graal, d.i. van het poëtisch sym bool van het H. Sacrament des Al taars-zelf. Maar de Graal is nog maar sym bool. Er is nog directer eucharistisch! kunst. Dat is zij, die niet den sluier van het zinnebeeld gebruikt, maar die rechtstreeks blikt in het hart van het Liefdegeheim. Dat is zij die regel recht nadert, regelrecht mediteert, aanbidt, opvliegt in extase en jubelt in onbetoomde verrukking. Omdat zij ziet en begrijpt, omdat zij tast en proeft, omdat zij de levende ervaring bezit wat Godsgenade de H. Eucha ristie is. Die kunst staat in het volle licht van den vollen dag. Alle kunst is liefde, maar deze is liefde boven alle liefdealle kunst bidt, maar deze bidt inniger, extatischer dan eenig andere, alle kunst is heimwee, maar deze overtreft m macht van aan drift aile andere .omdat zij niet wil rusten voor zij geschouwd heeft in de diepste kolk van het diepe God delijk Geheim. - Dat Heimwee,"hoe brandt het in de zielen dier tallooze Roomsche kun stenaars, schilders en dichters, beeld houwers en musici, goudsmeden en andere kleinkunstenaars en de mach tige scheppers der weidsche bouw werken, hoe talrijk is hun schare en met welk een liefdebrand overstroom- le zij de wereld door hun scheppingen. De waarachtige kunstenaar weet zich Dienaar en stelt daarin zijn Glorie. Zou hij ooit meer Dienaar wenschen te wezen dan hier Dat heimwee, hoe brandt het in de tallooze afbeeldingen van het Laatste AvondmaalIn die Innige paneelen der primitieven, in die nog primitie ver, maar zoo ontroerend doorvoelde fresco's uit de katakombenmaar evenzeer in de glorieuse composities van Leonardo da Vinei en andere grootmeesters der Renaissance en zoovelen meer, tot op onzen tijd toe. Gij kent den onstuimigen, haast harts tochtelijken drang naar Christus op Toorop's Avondmaal hier voor het St. Franciscus-Altaar in Amsterdam, zoowel als de diep-devote, diep tragische actie der apostelen op zijn groote Avondmaal, helaas nog steeds niet vereenigd tot de eene groote com- iositie die het zou doen stralen als een er innigst-vrome, diepst menschelijke en meest door de Goddelijke Liefde doorstraalde meesterstukken der pic turale kunst. En wie het voorrecht had zijn min der algemeen bekend schilderijChris tus Eucharistïcus, te zien, heeft ook op zich den vrede voelen afstralen van den Heiland, die kelk en hostie zoo vaderlijk liefdevol toont aan die groep van om hem knielend heenge- dromde, van de reinste onschuld stra lende kinderen. En hoe ontroerend siddert dat heim wee uit de processie, waarmee Der kinderen in het Museum hier ieder aanschouwer tot mediteeren dwingt. Hoe trilt door dien blanken nevel de ootmoedige devotie dier blanke schare, die het Heilig Sacrament van Mirakel zoo onuitsprekelijk devoot begeleidt langs Amstel en langs IJ, dat het is als een visioen uit een wereld waar de materie reeds werd ontstoffelijkt tot de loutere klaarheid van den geest. En dit heimwee laait uit in de hym nen der toondichters, voor wie d« reinsie klanken niet genoeg waren, om in hun polyphone lijning een koepel van muziek te bouwen over het Heilig Sacrament. Het zindert in het pein zende „Pange Lingua." in het ver- trouwelijk-eerbiedige „Ave Verum," in het in mystieke vervoering weg smeltende „Adoro Te." En het orgel, dat universeelste aller muziekinstrumenten, goot in het wijde schip zijn stroomen van harmonie, tot zij in het hoogkoor het Altaar gin gen omhuiven met teere streeling, en juichenden jubel, en de menschelijke stem siderde in de diepste akte van eerbied als zij haar hymnen zong, en de dichters knielden neer en verinnig den zich tot meditatie en bogen hun i oofden in aanbidding of hieven de glanzende oogen in extatisch schouwen naar het Tabernakel en voelden ont roerd en dankbaar in hun ziel het leven des lieds geboren worden, waar mee zij hun Heer en Meester zouden loven. En zij brachten de diepste hulde, de hulde van het Woord. Want het Woord is de vastheid bij de beweging. Het woord is de gang bij de rust. Het Woord is de beelding bij de mu ziek, de plastiek bij de melodie. Het Woord is het gevoel bij het begrip. Het is het aanschouwen en het schouwen tevens. Wat het 0) zbt, watHe oor hoort,wat onze hersens denken,v. at ons hart gevoelt, het Woord omvat dat alles en bindt het samen tot één on deelbaar geheel. Het Woord is des denkers en des zangers tegelijk. Het bevredigt den wijsgeer, het troost het gemoed. De theoloog leidt er met lo gisch denken Gods eigenschappen mee af, de mysticus voelt er huiverend Gods nabijheid in. Daa-r onze verslaggever voor Haarlem's uitwedstrijden ons in den steek liet, moe ten wij volstaan met het volgende ver- siag mt de „Courant": De roodbroeken hebben invallers voor Jut Haak en D. Houtkooper. V.O.C. is vol ledig. De Rotterdammers loopen hard van stapel, want reeds in de eerste minuten heeft Weideman succes, ais de bal na een ver schot via den paal in het net springt. (10). Het spel gaat dan een tijdlang ge lijk op. Tegen het einde van de eerste helft komt Haarlem meer opzetten en v. Daalen weet den gelijkmaker te scoren Na de hervatting wordt aan beide rijden dikwijls hopeloos geknoeM. Na 'n kwartier weet Groosjohan de leiding voor V.O.C. te heroveren (21). Kort daarop is het derelfde speler, die uit een voorret van rechts den bad in het net kopt (9—1). V.O.C. blijft in den aanval. Bij een plot se linden Haarlem-uitval passeert Brakel de Rotterdamcshe verdediging en doelpunt on houdbaar (32). Als er nog enkele minu ten te spelen zijn, maakt Senwanek vanaf de lijn het vierde doelpunt, terwijl ver schillende Haarlemmers heftig, doch te vergeefs voor buitenspel appelleeren. Het einde brengt V.O.C. een 4—2 over-winning. jn een wedstrijd, waarin van Holland- Che zijde behalve de eerste paar min-ten, doarloopend een ondoordacht, stuntelig en onbeholpen spel te zien werd gegeven, zijn de Duitschers er in geslaagd een 30 overwinning te behalen. De West-Duitsche ploeg speelde zeer en thousiast en was zoowel in verdediging als aanval superieur aan de Holandsche. De eerste minuten speelden ook de Hollanders met veel dash en zij brachten zoowaar eenige keeren vlak achtereen het Duitsche doel in gevaar waaT Zomer keurig eenige ballen stopte. De Duitschers nemen langzamerhand het spel in handen en als de Hollaadsche verdediging in geen velden of wegen te bekennen is, lokt Ho- hage Varenbrink uit zijn doel en Lücke heeft geen moeite te scoren. Bij een vol genden aanval doelpunten de Duitschers bijna voor den tweeden keer, wanneer Varenbrink erg vreemd doet; als door een wonder ontkomt het Hollandsche doel aan een doorboring. Een paar minuten daarna doelpunt plotseling De Boer met een zeldzaam mooi en hard schot, doch wegens buitenspel staan van Nijhof kan dit punt niet worden toegekend. Hoewel de Duitschers het beste van het spel hou den, slagen zij eT voor de pauze niet in de score te verhoogen. Onmiddellijk na de rust krijgen de Hol landers een strafschop te nemen, als de bal in het beruchte gebied door een Duit- scher met de hand wordt beweikt; Roelert trapt vrijwel recht op den doelman aan, die geen moeite heeft het leder te keeren. Dan herneemt West-Duitschlaiwl het offen sief en Binder maakt weldra nr. 2. Halle wordt dan naar voren gedirigeerd en De Boer gaat linksmidden spelen, maar het helpt niets. De Duitschers maken door Claus Oehler nog een derde doelpunt. Als zij even later nogmaals scoren wordt het punt wegens buitenspel niet toegekenld. De Duitschers winnen ten slotte met 30. AMSTERDAM, 23 Oei Naar wij vernemen, zal de wedstrijd Zuid-Neder landLuxemburg geleid worden door don Duitsehen scheidsrechter dr. Bauwens, terwijl voor Zuid-Nederland de Zuidelijk» scheidsrechter A. Döring de functie van grensrechter zal vervullen. Het Zuidelijk elftal zal spelen in de oranje jerseys van het Nederlandach elf tal. De uitslag is ons tenslotte wel cenigszins tegengevallen. Gelukkig werd echter nog niet verloren en blijven de Haarlemmers met Stormvogels de twee leiders der af- deeling. H. F. C. moet het zonder v. Beeknm stellen, waarvoor de oud-Sparta-speler v. Aken in val t. Deze laatste is een stoere knaap, wiens spel ons heden echter nog niet ten volle kon bekoren. De Haarlemmers stellen zich onder lei ding van den heer Snapper als volgt op: v. d. Meulen, Nes Kervel, B. Verwey, W. Reydon, Kuypers, v. Aken, Coh. Tervaert, Mie ze rus, de Koning, Tancrelle, Zwang. Ondanks het voordeel van eigen terrein, zijn de Haarlemmers geenszins in de meer derheid. 't Gooi biedt althans goed tegen stand, en vooral de middenlinie is goed op dreef. Bij de Haarlemmers wilde; het in de voorhoede niet al te best vlotten. Nu kan men eens bemerken, dat v. Beekum, al moge hij dan geen fijn speler zijn, toch aan den aanval de noodige stuwkracht weet te geven. Miezerus heeft z'n dag niet; hij probeert het veel te veel alleen, waar mede hij tegen de stoere Hilversummers al heer weinig succes heeft. Toch is hij dengene, die na eenige vergeefsche po gingen aan H. F. C. de leiding bezorgt. De vleugelspelers der Haarlemmers, geven eenige goede voorzetten, doch het binnentrio is steeds even te laat Lang geniet H. F. C. het voordeel v. d. leiding niet. De mid-half van !t Gooi, die al heel wat schoten gelost had, geeft op een gegeven moment van ongeveer het midden van het veld een hard schot, het welk v. d. Meulen blijkbaar verrastte. Stand was alzoo gelijk. (11). Hoewel in de H. F. C.-voorhoede ieder op zich zelf wel z'n best deed, ging er van bet geheel helaas geen kracht uit. Het Gooi wordt iets sterker, maar in doelpunten drukt zij het niet uit. Rust komt met 11. In de tweede helft speelde Tancrelle in de verdediging, terwijl v. Aken een loffe lijke poging deed den aanval te verster ken. Over de verdediging der Haarlemmers, mogen wij tevreden zijn. Er werd hard en goed gewerkt om de herhaalde aanvallen van 't Gooi het hoofd te bieder. Een mooie kans kreeg H. F. C., toen haar een vrije trap werd toegewezen, doch hier kwam niets van terecht. De wedstrijd was nu vrij spannend, hoe wel bepaald fraai spel aan geen van beide zijden vertoond werd. Einde kwam tenslotte met 11. Bij eenigszins beter spel der voorhoede, had dit punt van H. F. C. niet verloren behoe ven te gaan. Opgepast H- F. C.'ers, er wacht nog een zware strijd. Volgende week S. V. V. Vooral deze tegenpartij, al heeft zij tot heden nog niet veel ge presteerd, niet te onderschatten. Nader vernamen wij, dat Tancrelle z'n laatsten wedstrijd voor H. F. C. speelde. Hoewel wij hem in z'n nieuwe betrekking in Amerika alle goeds toewenschen, zien wij hem ongaarne van het voetbalveld verdwijnen. Deze middag betoonde hij met Verwey lot de uitblinker», Over het geheel genomen was het nu niet ©en bepaald fraaie wedstrijd Doordat enkele Spartaan-spelers lang op zich laten wachten, wordt laat begon nen. E. Kaars Sypestein. Nyboer Addink. Dirke Lamp Schroder Seignette Bölger Vries Wegerif Engel. Een korte periode zijn de Sparta nen in de meerderheid, maar langza merhand komen ook de H.E.C.'ers meer in actie. De Haarlemmers ondervinden nogal last van het vrij gladde veld. Van een misverstand ia de H.F.C.-achterhoede weten de Spartanen gebruik te maken door met een voor Sypestein onhoudbaar schot te doelpunten (10). De vreugde is echter van korten duur doordat Vries met een hard schot eelijk weet te maken. Af en toe gaat het spel nogal forsch toe. Een fraaie kans tot leiding gaat voor de Haarlemmers verloren, doordat het de scheidsrechter ontgaat dat een bal na o^pr de doellijn te zijn geweest door de Spartaan-doelverdediger wordt weggewerkt. Voor rust doelpunten beide partijen elk nog eenmaal (22). In de tweede helft zijn de Haarlem mers sterker, doch voor doel wordt nogal geknoeid. Bölger is na een half uur epelens degene die H.F.G. de lei ding weet te verschaffen (32). Het resteerende gedeelte is het spel vrij verdeeld, zonder dat echter in de stand verandering komt. Einde alzoo met een 32 overwinning der Haarlemmers. Het H.F.C.-elftal speelde over het geheel genomen min der goed dan gewoonlijk. Edo heeft aan de verwachting vol daan en een flinke overwinning be haald. Het spel was stukken beter dan van Hortus, welke het in ruw spel zocht, waartegen de scheidsrechter onvoldoende optrad. Kwart over twee stellen de volgende elftallen zich op onder leiding van den heer Gotschalk. Hortus R. Kerkhof. A. Wijntenk v. Seijmonsberg Seijmonsberg, J. Vrouwes, Kleinkramer J. Bos, Bos, Knaape, Ketelapper F. Homberg. v. d. Hurk, Steffens, J. Purekel, Perukel, Tanes. 0. v. Laan J. v. d. Laan S. v d Laan Boeré Sparreboom. De Kiefte. Edo. Edo wint de toss en Bos brengt voor Hortus de bal aan het rollen. Het schijnt voor Edo geen gemakkelijke middag te worden, want- Hortus speelt voor het geen zij waard is, d.w.z. dat zij ver schillende unfaire dingen doet om de Ede-aanval te keeren, geruimen tijd weet zij de score blank te houden tot 10 minuten voor rust de Hortus-keeper moet bezwijken voor een schitterenden kopbal van Simon opgevangen uit een oorner genomen door v. d. Hurk. Na rust is Edo weer direct in de meer derheid en de Edo-achterhoeÜe heeft geen moeite de Hortusaanvallen af te slaan. Een enkel maal was Edo niet onfor tuinlijk als 'n schot den binnenkant vam de paal raakt en zoo weer in het veld springt. Ook het Hortus-doel ontsnapt dikwijls op gelukkige wijze aan een door boring. Toch moet de Hortus-keeper, ondanks het ruwe spel der achterhoede vis- schen als Steffens door breekt aan Tanes geeft, welke geen fout maakt. Hortus doet verschillende aanvallen zonder suc ces, echter Edo is nog niet tevreden en talrijker worden de aanvallen. Uit ©en dezer aanvallen komt het derde punt ter wereld. Polly schiet in dan Tanes, ook zonder suooes, Steffens is echter gelukkiger en geeft geen kans. Het einde nadert en nog een minuut is er te spelen, waarvan Simon gebruik maakt om op kalme manier het vierde doelpunt te maken. De B. O. H.-reserves hebben voor hun eerste elftal niet onder willen doen en hebben ook dezen uitwedstrijd gewon nen. Wel moesten ze noodgedwongen met den keeper van het vierde elftal op stap, doch Kruyer heeft getoond een betrouwbaar doelwachter te zijn en zijn elftal voor een nederlaag behoed, De Hagenaars hadden het eerste doel punt, doch Spoor maakte ge'ijk De nieuw bakken rechtsbuiten „Horst" van B, 0. H. 2 wist daarna nog een penalty te benutten, daarmede zijn elftal aan de overwinning helpende. Hard werkten de Hagenaars nog wel om den achterstand te verkleinen, niets hielp, en de jeugdige B. C. H.'ers sleepten beide punten uit den Haag mede terug. Deze ontmoeting was zeer rijk aan doelpunten, waarvan er echter een vier tal wegens buitenspel werden geannu leerd. De thuisclub heeft al vrij spoedig suc ces door toedoen van Niemann, die een scrimmage voor de T. O. G. goal doet eindigen met een fraai doelpunt. De Amsterdammers vallen daarna flink aan. Hun voorhoede vertoont een vlug en enthousiast spel en brengt het Bloemendaalsche doel verschillende ma len in gevaar. Doelpunten komen er aan deze zijde echter niet. Ook het witte vijftal zit intusschen niet stil. De doelman van T. O. G. moet dan ook herhaaldelijk handelend optreden. Hij verricht zijn werk echter naar be- hooren. Met 1O komt half-time. In de 2de helft wordt grootendeels op de Amsterdamsche helft gespeeld, hoewel de T. O. G. voorhoede door ver schillende snelle doorbraken dikwijls voor de noodige opluchting zorgt. Nadat eenige doelpunten in deze pe riode wegens buitenspel worden geannu leerd zorgt Sunter voor een goede 2de en even daarna voor een niet minder mooie 3de goal. Behoudens weer een 2-tal buitenspel- doelpunten blijft het dan een tijd lang 30. Vele loffelijke pogingen der be zoekers om althans éénmaal tegen te scoren mislukken. Niet lang voor het einde heeft Paauw dan nog eens succes. Dit is de 4e en tevens laatste goal want even daarna blaast de heer Hendriks inrukken. De Amsterdammers, die een zeer goe den indruk achterlieten vertoonden een fair en vlug spel. Bloemendaal was ech ter ontegenzeggelijk sterker en verdien den de mooie overwinning. BREDA, 22 Oct. Het Zuidelijk elftal dat po 5 November a.s. tegen het Luxem- buiigsche el tal zal uitkomen in Maastricht werd htden alhier vastgesteld als volgt: Doel: Van Haeren (M. V. V.). Aether: Van Haeren (MHbelmiima) en Philips© (N.A.C.). Midden: Seijen (M.V.V.), Mommers (Willem II en Ronda (M.V.V.). Voor: Jos van Son (Willem II), Verlegh (N.A.C.), Schot (N.A.C.), Soons (M.V.V.) en Petit (N.A.C.). Reserves: Van Tilburg (N.O.A.D.), Van Roessel (N.A.C.) en H. Felix (M.V.V.) Leider J. P. van Bel. A Rotterdam: O.S.C.R.Vitesse (L.) 34 Hilversum: ExcelsiorNausikaa 43 Haarlem: AdvendoH.K.V. 33 B Rotterdam: RozenburgD.E.V, 15 Leiden: FluksDeetos 35 Amsterdam: HerculesH.S.V. 50 A Eindhoven: PhilipsBe Quick 31 Arnhem: QuickE.K.C.A. 32 A Amsterdam: K.V.O.Haarlem 26 Amsterdam: D.D.V.D.S.V. 91 Amsterdam Swift T.E.K.C.A. 24 B Delft: D.K.C.—V. L. 1—5 Rotterdam: VeloxA.L.0. 91 Dordrecht H.B.S.Vitesse (H.) 52 A Enkhuizen: O.D.I.S.Avaniti 74 B Amsterdam: O.H.S.K.V.K.V. 15 Amsterdam: K.V.D.K.Z. II 46 C Amsterdam: Swift IIR.ady II 83 Zaandam: Z.K.V.Rod a 64 D Amst.: D.V.D. IIAllen Weerb. 01 Haarl.: Advendo IIHaarlem II 44 E Amersfoort: Amersf.Hercules II 40 F Lelden: Vitesse(L) IIH.B.S.(H) 35 Den Haag: EmmaRood Wat 54 Den Haag: H.S.V. II—Fluks II 5—0 G Dordrecht: Deetos IIV.IJ.W. 8—0 Rotterdam: SpartaanO.S.C.R. II 32 Rotterdam: Het Zuiden—Velox II 41 H Dordrecht: V.&L. IIVoorwaarts n.g.1 A Zutphen: ThorZ.K.C. 3-1 Assen: Vitesse (B.)Voorwaarts 23 Assen: VoorwaartsW.K. 38 Assen: W.K.Vitesse (B.) 52 Kamp. 2e kl. Noord: W.K. (Bellen). 1 Voorwaarts 2 verliespunten. w.n.o. Voor de Haarlemmers geen slechte dag! Onze eerste klasser wist gelijk spel te spelen tegen het forsche H. K. V. uit Den Haag. Tot driemaal toe werd er gelijk ge maakt. Het eind komt met 33. De overganger wist weer een flinke overwin ning te behalen. Nadat het even na rust 2—2 was, kwamen de Haarlemmers in actie en werd het 62. Advendo II won met 41 van de Haar lem reverds. Voor den H. K. B. wonnen De Kraaien met 51 van Haarlem II. Machbi II met 61 van G. S. D. en De Kraaien II met 40 van Haarlem IV. K.V.O.'—HAARLEM 2—6. Haarlem is aanstonds in actie en ziet bans door me. Krelage spoedig de leiding le nemen. De stevige Am sterdamsche aanvallen stranden op de kalme verdediging van Rootselaar c.s. Door een vergissing in de verdedi ging der Amsterdammers, maakt De Groot er 20 van. De rood-wilten> zijn nu in de overhand, doch de nieuwe aanval kan niet los komen. Bij de andere paal heeft de K.O.Vj- aanval geen geluk. Voor rust weten ze eenmaal te doelen. Na den uitgooi is het eerste punt weer voor K.V.O. De nieuwe Haarlem-aanval is op dreef en weet door Kettniann tweemaal de mand te vinden. De kweekelingen heb ben pech met goede schoten. De nieuwe vakwisseling geeft de begin opstelling en is voor Haarlem gun stig. Mej. Krelage maakt Haarlem's vijfde punt. De gastheeren zijn ge heel van streek en kunnen niet be letten, dat Wulfhorst hel halve dozijn volmaakt, zoodat de Haarlemmers met 6—2 winnen. Mej. Wulf horst en Root selaar verdedigden uitmuntend. ADVENDO II—HAARLEM II. De zwart-witten bleken nu ook weer op dreef te zijn en gaven de toch niet slecht spelende Haarlemmers wei nig kansen. Voor rust werd het 20. In de tweede helft wist Haarlem II slechts een punt te behalen, terwijl de Advendo-ers nog tweemaal de mand vonden. Het einde komt dus met 4—1 voor de thuisclub. INSIDER. Spoedig, na een gelijk opgaand spel, komt Advendo een weinig in de meerder heid. Hoewel de Haarlemmers eenige kan sen kregen, weten ze niet te doelen. Voor dat men er erg in heeft, weet een Hage naar met een ver schot de gasten de lei ding te geven. Kort daarop begaat de H. K. V.-verdediging een fout en mej. v. Hezel maakt gelijk. De druk op de Haagsche paal wordt nu sterker en juist gerichte schoten gaan naast Toch kan v. Hesel dankbaar ge bruik maken van een vergissing der Hage naars en den Haarlemmers een voorsprong geven. Het duurt niet lang of Voorwaarts ziet kans gelijk te maken. Als er gewisseld is, weet Looyen goed zijn club weer de leiding te geven. Advendo is nn zeer aan vallend, maar tot doelen komt het niet. Het Advendo-middenvak stuurt niet veel door. De H. K. V.-aanval weet voor 't einde nog gelijk te maken 33. Na een paar gemiste kansen, is het tijd. De scheidsrechter voldeed goed. Hilversum: HilversumM.H.C. 20 Amsterdam: AmsterdamTogo 12 Den Haag: H. D. M.Utrecht 83 A Bloemend.: M.H.C. II Hilvers. II 1—2 Utrecht: Utrecht IIGooi I 105 B Den Haag: II.O.C.Bj—-ILDH 55 Den Haagt Togo IIVictoria B 9 Arnhem: Arnhem AZutphen 32 Deventer: DeventerArnhem B 44 Zwolle: ZwolleAlways Ready 60 Haarlem: SaxenburgersB.D.H.C. II 010 1 Wegens niet opkomen. AMSTERDAM, 22 Oct. Behalve de reeds door oma gemelde Hollanders Van Kempen, v. Nek en Vlemmix zal, naar wij vernemen, ook onze landgenoot Erke- lens aan de zesdaagache te Gent deel nemen. Hij zal een koppel vormen met Vlemmix, terwijl van Nek vermoedelijk riidt met den Belg Dhossche. DELFT, 21 Oct. Heden overleed na een korte ongesteldheid op 21-jarigan leeftijd de heer Bas Maltha, één in athleiiekkringen bekende figuur. D© overledene maakte deel uit van de L. O.-ploeg, die op de wedstrijden met zooveel succes in de 3003 M. aflossings wedstrijd QP de 4 maal 100 M. estafette uitkwam. Deze vereeniging houdt haar oefenings avonden op Vrijdag, om 8 uur, in het voormalig „Zander-Instituut," Kleine Houtweg, hoek Badhuisstraat. Haai) tech nisch leider is de heer S. Hooy. Zij geeft jaarlijks minstens ttwee groote uitvoeringen, een des winters in een zaal en een des zomers buiten. Bovendien houdt zij van tijd tot tijd on derlinge wedstrijden. Voor het lidmaat schap wordt vereischt dat men minstens 16 jaar oud en Roomsch-Katholidk is. Deze naam werd aan de Haarlemsche R. K. Gymnastiekvereenigdng gegeven, om dat hij herinnert aan den stoeren athleet, die door den schrijver wordt voorgesteld als een man van ^uooten lichaamskracht en zielenadel. Hij, de man die de zwakke maagd, Ly- dia, beschermt tegen den wellustigen Nero, die als kampvechter den strijd aanbindt te gen een stier en na den sttier overwonnen te hebben, de gunst van Nero vraagt, om Lydia uit de zondige omgeving van het keizerlijk hof te mogen wegvoeren, naar haar ouderlijk huis, hij is het voorbeeld van hen, die in deze vereeniging hun li chaamskracht versterken om de zwakken te kunnen helpen en beschermen. Op Maandagavond 23 dezer zal door den heer J. Siegerist, Kampioen der 2de klasse van de „Haarlemsche Damclub,'' in het clublokaal dezer Vereeniging, bovenzaal Café „De Korenbeurs," Spaarne 36, ©ene simultaanséance gegeven worden voor le den, donateurs en niet-leden der „Haar lemsche Damclub." Aanvang te half acht. Tevens zullen dien avond de prijzen worden uitgereikt weke in den afgeloopen ohd-erlingen wedstrijd in de 2e klasse zijn behaald. Op Zaterdagavond 28 dezer zal de heer j, B. Sluiter uit Aerdenhout, Kampioen der 3de klasse van de Haarlemsche Dam club," in het clublokaal dezer Vereeniging eene simultaanséance geven voor leden, donateurs en niet-leden der „Haarlemsche Damclub." Aanvang dezer séance te zeven uur. Tevens zullen dien avond de prijzen worden uitgereikt welke dn den afgeloopen onderlingen wedstrijd in de Sde klasse zijn behaald. Op Maandagavond 30 October a.s. zal bovengenoemde wedstrijd een aanvang ne men. - t 1 - jj Op Maandagavond 30 October a.s. vangt jn de „Haarlemsche Damclub" de onder linge wedstrijd 1922/23 aan. Gespeeld wordt in drie klassen, n.l. hoofd-, tweede en derde-klasse. Ongeveer 60 leden der „Haarlemsche Damcluh" nemen aan dezen wedstrijd deel- Zij die nog in dezen wedstrijd wen- schen deel te nemen kunnen zich nog op Maandag a.s. in het clublokaal dezer Ver eeniging bij het bestuur opgeven. De Amsterdamsche Damvereeniging „Ge zellig Samenzijn" (Kampioen Hoofdklasse 1921/22) komt in de a.s, competitie van den Nederlandschen Dnmbond met het volgend tiental in de hoofdklasse uit: 1. G. Swart, 2. Mr. J. H. Vos, 3. P. G. van Hout, 4. Mr. C. J. Lochtenberg, 5. J. J. Hubel- meijer, 6. P. Moms, 7. J. J. Kwaad, 8. E. Hubelmeijer, 9. P. Seljée, 10 W. Rusten burg. Zondag a.s. vangt d© jaarlijksche wed strijd om den meestertitel aan. De volgen de spelers komen in den eindstrijd uit: M. Wijnberg, Chr. Markus, P. G. van Hout, allen uit Amsterdam; I. Milikowski, P. Kleute Jr. en J. L. Jacobs allen uit 's-Gra- venhage en W. F. Slrybos en F. Gorren uit Bergen op Zoom. De heer W. van Daalen en J. van Looy (beide spelers van het 1ste tiental der „Haarlemsche Damclub") speelden een match van 10 partijen, welke door den beer van Looy werd gewonnen met: 3 gew. 5 bemise en 2 veri. partijen. Verzoeke alle correspondentie deze ru briek betreffende te zenden aan den Damredacteur P. J, VAN DARTELEN, Roosveldstraat 70, Haarlem, ss DAMSPEL-DWANGSPEL. Het damspel biedt onder zijn eenvoudig uiterlijk een verscheidenheid van speltrant, waardoor het immer frisch blijft. De kille adem van de theorie mag er overgaan, nooit zal het verstijven of versteenenl Waarheid is, dat men over de eerste moeilijkheden naar den doolhof van het middenspel geleid kan worden. Maar den komt eigen inzicht en vernuft aan het werk. Hier plaatst een ondernemend spe ler een schijf vooruit en weet dien voor post Je handhaven lot blijvende ergernis De kunstavond van Zaterdagavond. De laatste avond in net Concertgebouw was gewijd aan de H. Eucharistie en de kunst, 't Is een avond van reine en hooge vreugde geweest. Mgr. Bosman opende de bijeenkomst met het lezen van een telegram van dank door Z. H. den Paus gezonden en een boodschap van Mgr. Heylen, waarin Z. D. H. zijn vreugde en dank voor de deel name aan het Congres betuigde. Daarna was het woord aan den spr. van den avond, den heer Poelhekke. van en zeker nadeel voor den tegenstan der, daar spant een listig speler een valstrik voor dij argeloos voortrukkenden vijand, elders bouwt een voorzichtig speler heel kalm een ijzeren stand op. waartegen de aanvaller telkens het hoofd sloot, om ten slotte met zijn verstrooide troepen onder te gaan. Van dien allen onderscheid zich weer de speler met be rekening die u voortelt na hoeveel zetten ge een schijf moet offeren, om vrij spel te krijgen, zonder dat ©en omruil u uit den neteijgen toestand kan redden. Aan hem de eerepalm, want het damspel is in den grond der zaak een zuiver dwangspel! Hier volgen een paar kiekjes uit ge speelde partijen, di eeen mooie illustratie zijn bij onze stelling: „Damspel is dwang spel", No. 163. WijJen S. Kan Rotterdam. Wit dwingt zwart een schijf af, of haait dam, hoe zwart ook tegenstribbelt. No. 164. A. M. Olsen, Rotterdam. Wit speelt en vormt een stand, waardoor hij een schijf of de partij wint, zonder dat zwart het onheil af kan wenden. Overgenomen uit De Damschool", No. 165. F. A. Berkemeier, Haarlem. Zwart speel en wint ©en schijf of de partij. Oplossingen worden gaarne binnen acht dagen ingewacht. OPLOSSINGEN PROBLEMEN. Nr. 160. 4540, 3934, 341 en wint. Nr. 161. 29—23, 27—21, 17—11 50—44, 2014, 145 en wint. Nr. 162. 47—36, 46—14, 48—25, 36—8, 259, en wint. Zwart steeds gedwongen. Wij ontvingen correcte oplossingen van de heeren: W. J. Teunisse, H. G. Teunisse, W. J. A. Malta, J. v. Looy, P. Mollema te Haarlem, L. J. Floris te Heemstede; P. J. Eijpe en A. Slinger te Schoten, A. H- v. d. Geest te Iisse. CORRESPONDENTIE. A. H. v. d. G. te L.: Zal U eerdaags op Uwe vraag antwoorden., De R.K. Damclub „St Bavo" heeft hare clubavonden i ede ren Dinsdag en Donder dag van half acht tot half tien in „Het R.K. Vereenigingsgebouw" Heerenweg te Heemstede. Liefhebbers zijn steeds wel kom,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 6