TSTE NIEUWS, LEOIA'S ERFENIS Belastingaangiften, adviezen, bezwaar, en beroepschriften - successiememonën Lat uw kleeding keeren Er biedt zich aan UIT DEN OMTREK. SCHOTEN. HEEMSTEDE. VELSEN. LISSE. IJMUIDEN. BLOEMENDAAL. JL -ó VAN 0WZE r>RAADLOOZE TELEFOON Mlr v- ZANDVOORT. VRAGENBUS. KGRTE BERI6MTE1. SPORT EN SPEL. VOETBAL. BILJARTEN. Wedstrijd om het Kampioenschap van Haarlem en omstreken. Simultaanséance J. B. Sluiter- Adverteatiën. pmsüaigE A. H. KRANS T@ Keep PRAGT. ONDERWIJS B0UWK. TEEKENEN R.-K. YEREEHMM Kindervacantie* en Herstellingsoorden Egmond aan Zee. n m i n 1 m 11111111 KATHOLIEKE ILLUSTRATIE I I I I I I II I I I I I I I I I I I Huurcommissiezaken. EET A l/l/CI nv Oud-Ambtenaar der Registrati# rAAALLUT en Successierechten HAARLEM JANSWEG 57 - TEL. 2048 Vfij oewerkt naar den prachtigen roman van den bekenden Engelschen auteur Oar VICE. Circa 370 tladz. druks in handig formaat. Prijs f 1.50, franco per post f 1.60. Verkrijgbaar bij den Boekhandel en bij de N.V. DRUKKER! „DESRAARNESTAD", Nassaulaan 40, HAARLEM. Te Amsterdam is voor het examen vrije- en orde-oefeningen geslaagd mej. M. C. Naastepad, alhier. Raadsstukken. Ter benoeming tot Kd van het Burgerlijk Armbestuur (vac. P. G. Diepersloot) bevelen B. en W. aan: 1. P. G. Piepersloèt, 2. J. Slot. B. en W. stellen voor, tot vast plaatsvervangend hoofd van school A aan wijzen den heer M. Bakker en van school B. den heer G. L. van Leeuwen. B. en W. stellen voor, ontheffing der Bouwverordening te verleenen aan F. A. Lueas, voor den bouw van een winkel en woonhuis aan Middenweg 20, aan J. P. Kok, voor den bouw van een garage ach ter perceel Floressfiraat 1, aan P. M. Hoes, voor den bouw van een winkel- en woon huis aan heit Schoterboschplein, aan G. K.iramlnga, voor den bouw van 21 schuur tjes aan de 3de Oosferstraat, aan J. D. Schouten, voor den bouw van 6 heeren huizen aan den Rijksstraatweg. B. en W. stellen voor, aan J. Veen, J. Meijer en J. P. Meijer, een perceel grond aan het Schoterboschplein. groot 468 c.A. te vcrkoopen voot 12.50 per c.A.; aan P. M. Hoes een perceel grond aan het zelfde plein, groot 172.5 c.A. voor f 15 per c.A.; aan K. Peereboom, een perceel grond aan hetzelfde plein, groot 195 C.A., voor 15 per c.A.; aan A. Versteeg een perceel grond aan hetzelfde plein, groot 210 e.A., voor f 15 per c-A.; aan J. Vink een perceel grond aan hetzelfde plein, groot 188 c.A.. voor f 12.50 per c.A. B. en.W. bieden ter vaststelling aan een 6e wijziging van de instructie voor den ontvanger. B. en W. bieden ter vaststalling aai een verordening betreffende den con troleur, tevens deurwaarder der beladV tingen. B. an W. bieden ter vaststelling aan een verordening, betreffende elach- torijen, vilderijen, perserijen en darm- wasccherijea. B. en W, stellen voor, in te trek- ke i het besluit van 17 Maart 1921 tot hst bijbouwen van 6 lokalen aan school A aan de Overtoomstraat. B. en W. dealen dan Baad mede, dat, tengevolge van de toenemende uit breiding der gemeente, voor het gas bedrijf de navolgende uitgaven moeten worden gedaan, als voor: het buizennet f 30403, muntprasleigingen f 675, ge wone gasmeters f 3300, dienstleidingen f 3500. muntgasmeters f 3000, straat verlichting f 9250, en stellen daarom voor, eene geldlesning aan te gaan van ten hoogste f 50.000, tegen eene rente van ten hoogste 61/2 °/o per jaar, en een door B. en W. te bepalen koers; en daarop af te lossen, te beginnen met net jaar 1923, gedurende 10 jaren, een bedrag van ten minste f 5000. Door Ged. Staten is de begrooting over 1922 wear teruggezonden met da bewerking der door Ged. Staten ver laagde wijziging aan te brengen. Gemeenteraad. Vergadering ran den Raad der gemeente Schoten, op Donder dag 2 November 1922, 's namiddags 2 uur. De agenda vermeldt: I. Voorstel, tot benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur. 2. Idem, tot benoeming van plaatsvervangende hoofden van scholen. 3. Idem, tot het verleenen van ontheffing van bepalingen der bouwverordening. 4. Idem, tot ver koop van gemeentelijk bouwterrein. 5. Idem, tot voorteopige vaststelling van de gemeenterekening 1921. 6. Aanbieding van de gemeenle-begrooting voor 1923, 7. Voorstel, inzake de jaarwedde en instruc tie van den gemeente-ontvanger. 8. Idem, tot wijziging van de verordeningen voor den deurwaarder en den ambtenaar der plaatselijke belastingen. 9. Idem, op de aanvrage van het bestuur der bijzondere school aan de Kerklaan, om de jaarwedde te vergoeden van een onderwijzer. 10. Id., tot het vaststellen van eene verordening, betreffende slachterijen. 11. Idem, tot in trekking van het raadsbesluit tot ver- grooting van school A. 12. Idem, tot het vaststelden van eene verordening, ingevol- ge artikel 13 der Leerplichtwet. 13. Idem, tot het aangaan eener geidleening. 14. Be spreking der begrooting voor 1922. 15. Ingekomen stukken en mededeelingen. 16. Belastingzaken. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij: J. Valk, Pres. Steijnstr. 36, een ceintuur en een zakmesje; H. Scherpen- huis, Spaanschevaartstr .29, een sierduif; H. Koek, Rijksstraatweg 331, een paar handschoenen; E. Picard, Celebesstr. 17, een zilverbon; C. van Zwol, Gen. de la Reijstr. 55, een hondenzweep; A. Hand- graaf, Spaanschevaartstr. 46, een zilveren armbandhorloge; D. Kerkstra, Gen. Conje- siraat 156, een duimstok; L. Wezenbeek, Lolensostraat 60, een bonte schort; J. Spanjaard, Slaperdijkweg 38, een automo- bielzeit; P, van Amersfoort, Gen. Bothastr. 126, een rozenkrans; M. Ineke, Spaansche vaartstr. 4, een handschoen; J. van Bergen en Henegouwen, Gen. Bothastr. 39, 1 kin derschoentje; K. Klomp, Javastr. 16 een lorgnet in étui; Aan het Poittiebureau, een paar handschoenen, een R.-K. Kerkboekje, een rozenkrans en een ceintuur. EEN KWESTIE-BRAAM In verband met den overgang van de heffing van de plaatselijke inkomstenbelas ting naar het Rijk,, heeft de minister van financiën te kennen gegeven, dat, zooveel 's Rijksdienst dat toeliet, overcompleet ge worden gemeentelijk personeel door het Rijk zou worden overgenomen. Zoodra de regeering had medegedeeld, dat zij niet wenschte in te gaan op uw ver zoek om toe te staan, dat de plaatselijke inkomstenbelasting, bij uitzondering, ook in het vervolg door de -gemeentelijke ad ministratie zou worden ingevorderd, heb ben wij den ambtenaar naar artikelen 261 der gemeente (deurwaarder Her belastin gent H, .1. Braam, in overweging gegeven zich tot voornoemden minister te wenden, met verzoek om by de administratie van 's Rijks belastingen te worden geplaatst. Aan dit verzoek heeft Braam in zooverre voldaan, als hij verzocht heeft om aU deurwaarder door het Rijk te worden overgenomen. De Minister bleek niet beretd op dat ver zoek in te gaan, maar bood adressant aan om hem eene aanstelling te verleenen tot lijdelijk commies bij den dienst der directe belastingen, te Haarlem. B. en W. zetten uitvoerig den loop van zaken uiteen, waaruit blijkt, dat de heer Braam deze Rijksbetrekking niet aan neemt. B. en W. stellen nu voor de heer Braam uit de gemeente te ontslaan. Zij doen een tweetal voorstellen, één voor het geval dat de heer Braam eervol wordt ont slagen wegens overgaan naar 's Rijks dienst, een ander indien hij uit den ge meentedienst eervol wordt ontslagen. Nadat dit voorstel was gedaan ontvingen B. en W. van den heer Braam een adres, houdende verzoek om hem een tegemoet koming te verleenen van 2500 per 1 November 1922, in welk geval hij eervol ontslag zou aanvragen uit den dienst der gemeente. Dit verzoek heeft bij B. en W. geen ver andering van standpunt te weeg gebracht In beginsel zou een dergelijk voorstel in overweging kunnen worden genomen, als, door het ontslag uit den gemeentedienst, de betrokkene geheel buiten betrekking zou geraken. Doch dat is hier niet het ge val, nu het Rijk zich bereid verklaard heeft op voor Braam en voor de gemeente zeer aannemelijke voorwaarden adressant over te nemen. Inbraak. Gisteravond is alhier in gebroken in het kleedlokaal van de voetbalvereeniging „R.C.H.". Daaruit is ontvreemd een aantal goederen als Kwatta-reepen, kieken, Ranja, cigaret- ten en een paar nieuwe voetbalschoe nen. Van de daders geen spoor. De po litie doet onderzoek. Op de alphabetische voordracht voor de benoeming van een rentmeester van het Oude en Nieuwe Gasthuis te Zutfen komt vonr de heer H. P. Dienum, oud-admini- strateur in Ned. Indië, wonende alhier. Gemeentezaken. B. en W. bieden ter vaststelling aan eenigo wijzigingen der Bouw- «n woning verordening. B en W. vragen een crediet van 1000 aan voor de aanschaffing van leer middelen ten behoeve van het le en 7e leerjaar der O. L. school D, te Velseroord. B. en W. stellen voor, de 3 verschil lend genoemde gedeelten Prins Hendrik- straat te zamen dienzelfden naam le geven. Voorts stellen zij voor, het gedeelte van den Duinlustweg vanaf den Duinweg of Duivelslaan tot de grens van Bloemendaal op historische gronden te noemen Vinken- baan en het gedeelte vanaf de grens van Bloemendaal tot den Btoemendaalsche- straatweg, Duinlustpark weg zulks, voor wat dit laatste gedeelte betreft, in aan sluiting met de benaming in Bloemendaal. B. en VV. stellen voor, afwijzend te beschikken op het adres der ambtenaren ter secretarie beneden den rang van com mies om een jaarlijkscb verlof van 3 in plaats van 2 weken. B. en W. stellen een wijziging voor der verordening betreffende het verleenen van toelagen aan ambtenaren, in 's Ryks dienst overgegaan. B. en W. bieden ter vaststelling aan een recognitie-verordening voor het bin nen het grondgebied van Schoten liggende deel van Jan Gijzenvaart. B. en W. stellen voor, aana A. Kabel te Jan Gijzenvaart wederom te verhuren 1.21.80 H.A, grond voor 580.65. B. en W. stellen een wijziging voor der verordeningen op de heffing en in- vordering der plaatselijke inkomstenbelas ting. B. en W. stellen voor, afwyzend te beschikken op het verzoek van A. Wals te IJmuiden om eene tegemoetkoming uit de gemeentekas ten behoeve van zijn zoon, die leerling is eener electro-technische school te Amsterdam. B en W. stellen voor, de volgende aan stelling tot 1 Jan. 1923 te verlengen voor leeraren aan de Nijverheidsavondschool voor ambachtslieden te Velseroord. G. C. Bosch, tot leeraar in de natuur- en werktuigkunde voor ten hoogste twee lesuren per week, J, C. Dop, tot leeraar in het vakfeekenen timmeren voor ten hoogste 6 uren per week en H. Hennink, tot leeraar in handteekenen voor ten hoog ste 2 uren per week. Jubilea, De heer J. P. Geerlof, werkzaam bii de controle der Nederl. Spoorwegen, alhier, vierde gisteren ziin 25-jarige werkzaamheid bii de Maat schappij. Hij is 's morgens ten zijnen huize gehuldigd, in tegenwoordigheid van vele spcormannen. Een vertegen woordiger der directie sprak hem toe en bood hem de gebruikelijke envelop pe aan. Ook de stationschef, de heer de Vroomhuldigde den jubilaris. Deze ontving van het spoorwegpersoneel een nikkelen theeservies, van de gfdeoling der Ned. Ver. van Spoor- en Tram wegpersoneel een bloemenhulde, terwijl cok particulieren bloemen zonden. 't Was voor den heer Geerlof dus een ware feestdag. Mej, Gr. Kraaien was gisteren 12Vs jaar werkzaam als schoonmaakster van het gemeentehuis. De ambtenaren wilden dezen dag voor haar niet on opgemerkt laten voorbijgaan en namens hen heeft de beer J, Kostelijk, waar nemend secretaris, haar op waardeerende wijze toegesproken en haar den enve loppe met inhoud aangeboden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd; W, N. van Velzen en A. van Eeuwijk. Geboren: Margaretha Elisabeth, dochter van A. Tijssen en van P, M. van Hagen. Adrianus. zoon van A. Schrama en van G- C. de Kuyper. Pieter Floris, zoon van P. F. Scheepmaker en van M. Janssen. Wilhelmus Augustinus, zoon van H. A. Akerboom en van C. A. Staphorst. Gevonden voorwerpen- Een blauwe duif, een prisma-kijker, een wolfshond, een kinderportemounaie, een ceintuur, een bruine ptsrtemonnaie met een ro zenkrans, een ring met 10 sleutels. Burgerlijke Stand. - Geboren: z. van M. S. van der Veld-Natrop. z. van Th. M. Bakker-van der Hijden. d. van A. Offenberg-Veen. Ondertrouwd: J. F. W. Schoonen en J- Kramer. P. Fris en B. M. Ronde. B. Voetberg en G- W. Verver. J. Molenaar en A. Kratznohl. W. L. Deen en M- H. Gatjaard. Overleden: Ch. de Bruijn, 74 j. H- H- Bockweg, 65 j. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij: Wed. Houtgraaf, Kleverlaan 6, Bloemendaal, sen echooltascbH. Rij broek, Raamstraat 9, Haarlem, een roode muts; P. Zeeuw-o, Dompvloêdslaan J, Overeen, een boodaehappentiwohJ, P. van Buggenum, Binnenpad 12, Overvesn, een ring met sleutels; A, J. Hekker, Tuindorplaan 20, Overvem, een vulpen; J. Snuverink, Kinhelmweg 19, Bloemen daal, een slang van een rijwielpomp; aan het bureau van politie te O verveen, een sehooltasch, een ceintuur, een kinder- handmheen, e"n erna l'e broehe, een grijze bandschoen. Komen aanloopen bij: D. J- Molanus, Julianalaan 58 O verveen, een gestroomde boxerkomen aanloopen bij het Kopje, Hooge Duin en Daalsqhe- weg Bloemendaal. een gele hond. 'C**fllllill glim 3111 r Itltl DE POLITIEKE CRISIS IN ITALIë. ROME, 27 October. Heit kabinet heeft, na den potitieken toestand te hebben be sproken, besloten af te treden. PARIJS, 27 October. De Romeinsche correspondent van de Information meent, dat de opvolging in het Italiaansche ka binet in groote lijnen al geregeld is. Men zou anders de abnormale en niet grond wettelijke omstandigheden, waarin de cri sis geopend werd, niet kunnen begrijpen. Aldus schijnt het ministerie zich aan de tegenstrijdige invloeden van de Kamer te willen onttrekken. De crisis bestaat feite lijk sinds Februari, toen Bonomi aftrad. De twee combinaties van Facta dienden slechts ter voortzetting van bezwaarlijke besnrekingen der partijen achter de scher men tot vorming van een levensvatbaar ministerie. De eenstemmige bijval der pers met Gio- lüHa's rede wijst hem als opvolger van Facta aan, die zich als diens luitenant aankondigde. Giolitti veirkreeg van de fas cisten dat ze met een uitstel van de al- gemeene verkiezingen tot Maart genoegen nemen. Hij zelf zal binnenlandsche zaken voor zijn rekening nemen, ten einde de verkiezingen te kunnen leiden, zooals hij 22 laar gedaan heeft. UIT DE ENGELSCHE POLITIEK. LONDEN, 27 October. Terwijl sommige bedillaars van de nieuwe regeering ver klaren, dat er een geheime afspraak be klonken is tussehen unionisten en natio nale liberaler en dat de coalitie in een anderen vorm voortbestaat, logenstraft het unionistische hoofdkwrvtier nadrukke lijk daft er zulk een afspraak zou bestaan. De een'ge weg die bewandeld is, is dat in districten waar de nationale liberalen zich verbinden algemeenen steun aan Law te verleenen, er geen conservatieve oppositie zal zijn. In een aantal gevallen krijgt de natio nale liberale candidaat acl'even steun van de conservatieven en blijkbaar is de eene nationale liberaal van beleekenis, die rechtstreeksche bestrijding van de unionis ten ondervindt, Sir Alfred Mond te Swan sea. Onverschillig of er al of niet een be paalde overeenkomst bestaat, schijnt het, in verband met de verklaring van Bonar Law van gisterenavond en in het licht van hetgeen cir in de kiesdistricten plaats vindt, dat Llovd George niet in de gele genheid zal komen zijn bedregntig uit te voeren dat hij nationale liberale Candida- ten' legen conservatieve eanditaten zal stel len, Lloyd George is naar Glasgow vertrok ken, waar hij morgen spreekt en zijn hou ding tegenover de regeering zal bepalen, John Burns heeft ervan afgezien, zich in Battersea candidaat te stellen LONDEN, 27 October. De Schotsdie unionistische bond heeft de politiek van Bonar Law onderschreven, maar ver klaard, dat er niets moest gedaan worden, dat de samenwerking met nationale libe ralen zou belemmeren. Asquith heeft in een rede te Peterbo rough gezegd dat de kiezers voor een moeilijke keus stonden. De politiek van Law was negatief, en voor zooveT zij niet negatief was, was zij gelatine-achlig. De handelwijze van de coalitie had aange toond dat de onafhankelijke liberalen het bij het rechte ednd hadden gehad. LONDEN, 27 October. De voornaamste ontwikkeling van den toestand vandaag is. dat de conservatieven en de nafkroaat-li- beralen zich hebben bereid verklaard, in verschillende districten samen te werken. Waarschijnlijk zullen een aantal nafio- naal-lihernlen den vofledlgen steun van de conservatieven vetrkrijgen. EEN CONFERENTIE TE WASHINGTON. LONDEN, 27 October. Rechter Gary, president van de Steel Corporation, heeft het woord voerende tot de vergadering van het Iron 3nd Steel Institute de bijeen- roeping van een nieuwe internationale vre desconferentie te Washington bepleit voor volledige en vrijmoedige beraadslaging over alle niet geregelde financieel® en in- .dustricele vraagstukken waarbij de Ver- eenigde Staten belang hebben. Gary was gekant tegen annulering van Europa's oorlogssc.hulden. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE- BERN, 27 October. (Bega). Het hoofd van het polit'efie departement heeft van middag de diplomatieke vejlegcnwoordi- gers van Frankrijk, Engeland en Italië ontvangen, die hein hebben gevraagd, of Zwitserland zijn toestemming geeft voor de bijeenkomst van de vredesconferentie voorr hei Oosten te Lausanne, welke con ferentie 13 November zal beginnen. Motta heeflt verklaard, da't het den bondsraad genoegen doet, de afgevaardig den ter conferentie op Zwitsersch grond gebied te kunnen ontvangen. Zwitserland acht het een eer, dat een van zijn steden is gekozen als plaats van bijeenkomst der conferentie. PARIJS, 27 October (Havas.) Franklin Bouillon heeft aan Potacaré geschreven, dat hij afzag van de eer, Frankrijk te ver tegenwoordigen op de conferentie te Lau sanne. Hij zei verder, dat de betreurens waardige aanvallen, die de Engelsche pers nog thans op hem richt, strekken tot het geven van verkeerde voorstellingen om trent zijn rol en zijn gedachte. Poincaré beeft hem geantwoord, dat hij hem bedankte voor wat hij in het Oosten heeft gedaan, en erop gewezen, dat hij hem naar Smyrna heeft gezonden in volkomen overeenstemming met het vorige Engel sche kabinet. HET NABURIGE OOSTEN. PARIJS, 27 Oct. De Senaat heeft, overeenkomstig het verzoek van de re geering, de door de Kamer aange vraagde credieten voor de handhaving van het leger in de Levant met alge- meene (191) stemmen verminderd- De Kamer heeft met 410 tegen 150 stemmen het credist-ontwerp voor het leger in het Oosten aangenomen, dat de Senaat het had teruggezonden. SCHIPBREUK- HAMBURG; 27 October. De Ham- burgsche zeelichter Lahn, die door de sleepboot Titan van St. Petersburg werd gesleept, is den 24sten dezer des avonds bii een hevigen sneeuwstorm ge zonken in de Finscbe Golf. Al. de op varenden (6 man) zijn verdronken. REGLEMENTEN VOOR VLIEGERS. LONDEN, 27 October. De eerste openbare vergadering van de interna tionale commissie voor luchtvaart is van daag te Londen gehouden, waarbij de landen die in 1919 de luebtoonventie hebben gerati'i:e:rd, vertegenwoordigd waren. Do commissie keurde de gedane aan beveling goed, dat gesn vliegers aan genomen zouden worden vóór den leef tijd van negentien of na den leaftijd van vijf- en veertig jaar. Men kwam verder overeen, dat alle luchtvaartuigen dienst doende als open haar vervoermiddel, ee i draadlooza instal latie moesten hebben. Op het oogenblik is dit voorschrift alleen van toepassing' op vliegtuigen die meer dan tien personen kunnen ver voeren. DE JAPAN8SDHE PREMIER KA TO STERVEND. BERLIJN, 27 Oot. Uit Tokio wordt bericht, dat da Japansche minister-pre sident Kato tevens gevaarlijk ziek is, BERLIJN, 27 Oct. De Politie-pve i lent van Berlijn heeft, op grond der wet tot bescherming der Republiek, het ver schijnen van het communistische orgaan „Rothe Pane" voor 14 dagen verboden. HOTELHOUDERSSTAKING. BERLIJN, 27 Oct. Op een verga dering van hotelbezitters te Dresden werd overwogen als afwcermaatregel te gen de logiesbaiasting, alle hotels in het Duitsche rijk op een bepaalden dag te sluiten. DE INFLATIE DER DUITSOHE VALUTA. BERLIJN27 Oct. Het aantal nieuwe banknoten in de 3e week van October door de Rijksbank uitgegeven, overtrof met 3V» milliard wederom de cijfers der vorige week, SMOKKELARIJ OP GROOTE SOHAAL. BOEDAPEST, 27 Oct. De politie heeft 'n smokke'.arijbedrijf op reusach tige schaal ontdekt, hetwelk de Hon- gaarsche schatkist voor vele milliarden benadeeld heeft. De leden der smokke laarsbende die op heeterdaad betrapt en in hechtenis genomen z'jn, hebben sedert maanden, goud, zilver en juweelen met behulp van spoorwegbeambten naar het buitenland gesmokkeld, terwijl z'j mede plichtigen hebben in Roemenië en Tje- eho-Slowakije. Een groot aantal spoor wegbeambten en groothandelaars zijn ge arresteerd. Tramontsporing. Op dezelfde plaats als de vorige maal en bij dezelfde wis sel liep Donderdagavond aan het eind punt der E.S.M. wesr ean motorwagen van den trein die omstreeks vijf uur van Amsterdam aankomt, uit de rail». Ook nu weer werkte de motorwagen zich geheel vaat in 't zand. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor, ter- wijl de dienst, die gedeeltelijk over een lijn geleid werd, geen vertraging onder vond- De werkploeg had het voertuig des avonds weer spoedig in de rails ge bracht. Er schijnt op dat punt toch wel esn ge brek in de lijn te zitten. Vr. Hoe kan ik vlekken uit nikkel verwijderen? De oorzaak is dufheid. Antw. Met spiritus en Weener kalk. Vr. Hoe krijg ik was uit mijn vloer kleed? Antw. Krab met een mesje de was zooveel mogelijk af. Leg dan een stuk grauw papier op de vlek en strijk er met een heet strijkijzer overheen. Her halen totdat de was is opgetrokken in het grauwe papier. Zoo noodig een nieuw stuk grauw papier nemen. Vr. Mijn zoon is in betrekking en kwam ziek thuis. Heeft hij nu recht op loon? Antw. Bij ziekte gaat het loon ge» durende een betrekkelijk korten tijd door. Vr. Een timmerman hoeft werk uit gevoerd voor mij. Maar zeer slecht. Bij mij staan vele gereedschapuen, die aan dien timmerman to b h o en. Kan ik die gereedschappen achterhouden, totdat hij heter werk heeft geleverd? Antw. Neen, dat moogt u niet. U kunt hem laten sommeeren dat hij. be ter werk leveren moet. 1 r- Fk heb oen zoon, die niet werken wil. Is het juist wat hij zegt dat ik hem tot ®jn 21ste jaar onderhouden moet? Antw. De ouders zijn volgens de wet. verplicht hun behoeftige kinderen te on derhouden. Zulks naar verhouding van wat z'j tan inkomsten bezitten. De rech ter bepaalt dit, zoo noodig, en houdt rekening met de moge'ijkheid by 't kind om door werken in eigen onderhond te voorzien. Vr. 1 Moet een meisje dat met de maand haar loon ontvangt ook met de maand den dienst opzeggen of kan zij dat nmt 14 dagen doen? 2. En als zij zich daaraan niet houdt? Antw. 1. Zij moet den dienst met de maand opzeggen. 2. Dan heeft mevrouw recht op scha devergoeding, Vr- Mogen ze mij straffen als ik geen zegel voor me zelf plak? Ik ben weduwe en ontvang f 17 kostgeld van mijn zwa Ik verdien or niets bij. Mijn zoon gaat met Mei trouwen. Moot ik zegels plak ken en zoo ja hoeveel? Krijg ik anders geen ouderdomsrente Antw. We begrijpen uw vraag piet- Zegels worden alleen geplakt vcor hen, die in loondienst zijn en minder dan een bepaald bedrag verdienen. U bent dus niet Zegelplichtig. Men kan ook in 0611 Vrijwillige Vorzekering gaan, Wendt U eens om inlichtingen tot den Raad van Arbeid, Staten Bolwerk 1, Haarlem- Vr. Wat is bet beste adres voor op leiding tot, electricien P Antw. Wendt u tot den directeur der Ambachtsschool, K'.everparkweg, Haar lem. Vr. Welke scholen moet een jongen bezoeken die opgeleid wil worden tot machinist Antw. Er zijn verschillende machinïs-1 ten-diploma's. Welke bedoelt u? Wendt u eens tot den directeur der Ambachts school of tot den directeur der Middel bare Technische school, Kleverparkweg, te Haarlem. Deze hoeren zullen wel be reid zijn u inlichtingen te geven. Vr. Weet u ook of er nog een Con gresboek te bekomen is? Of dat er nog een nieuwe oplage verschijnt? Gaarne wenschte ik er esn te bekomen. Antw. Naar we mesnen is oak de laat ste uitgave geheel uit:e-kocht. Ein nieu we oplage wordt niet meer gedrukt. Vr. Ik lees in een „Damiaatje" dat de laatste uitloting der St. Bavo-leening zal plaats hebben in 1923, maar hebt u dat niet mis. Moet dat niet zijn in 1924? Antw. U hebt gelijk. Hot is in 1924. Vr. Moet ik waterleidingaanleg beta len als ik een huis met bruikbare put heb gehuurd? Van die put is het water afgekeurd. Toen werd waterleiding aan gelegd. Op wiens kosten gebeurt dat? Mag de huisbaas daarom de huur vcr- hoogen? Antw. De huisbaas moet zorgen voor goed drinkwater in het huis. Wordt dus het water van de put afgekeurd, dan ligt het voor de hand dat de huisbaas, op zijn kosten, waterleiding laat aanleggen of ander bruikbaar water in huis bezorgt. De huisbaas mag de huur niet verhoogen zondertoestemming der Huurcommissie, maar wanneer hij toe stemming vraagt aan de Huurcommissie om de huur to mogen verhoogen, om dat hij door den aanleg van waterleiding bijzondere kosten aan het huis heeft ge had, dan zal dunkt ons, de Huurcom missie, zulk een verzoek, geheel of ge deeltelijk wel toestaan. Vr. van B. J. te H. Antw. Secretaris is: Th. v. d. Werf, Dr. Schaepmanstraat 13, alhier. Vr. Ik krijg mijn aanslagbiljet thuis, waarop ik ben aangeslagen voor f 149.60. Mijn man verdient f 30; ik verhuur 'n gemeubileerde kamer voor f 5 p. maand ik heb geen kinderen en geen andere bronnen van inkomsten, Is die aanslag niet te hoog Antw. Voor welke belasting is dat aanslagbiljet, voor welk jaar en voor welke gemeente? Verhuurt u de kamer met of zonder pension PAannemende dat u bent aangethgen voor het belastingjaar 1922—1923 te Haarlem in de Rijksin komstenbelasting en gemeentebelasting plus verdedigingsbeiasting voor f 149.60, bent u aangeslagen naar een inkomen van ongeveer f 2200 of ongeveer f 43 per week. U zult zelf het best kunnen beoordeelen of dit naar een te hoog inkomen is. Vr. Ik moet betalen aan gas over de maand September 1922 f 8.25, aan elec- trisch licht f 5,12, totaal f 13.37. Beide fabrieken staan afzonderlijk met aparte directeuren en apart personeel. Ben ik nu verplicht een zegel extra te beta*»* of kunnen 't twee kwitanties zijn? Antw. U zult natuurlijk de quitantie moeten betalen die u door den Incasso- dienst gepresenteerd wordt. Op die qui tantie wordt geïnd het bedrag wat u verschuldigd bent aan gas en dat. wat u aan eleetriciteit verschuldigd zijt. De In- cassodienst beschouwt dit als één schuld, die u verschuldigd zijt aan de gemeente en waarvoor. Zegelrecht verschuldigd is als 't boven de f 10 komt. OVERREDEN. Te De Bilt is het 10-jarig zoontje van den heer H. op een met steenen geladen wagen geklommen en er onder het rijden afgevallen. Hij geraakte on der de wielen en werd onmiddellijk ge dood. E. D. O. Edo ontvangt. Schoten. Een belangrijke wedstrijd, daar beiden nog ongeslagen zijn. 'Een kleine Edo-overwinning lijkt het meest waarschijnlijk. Maar voetbal is nu eenmaal een wisselvallig spel. Als de rood-zwarte verdediging zoo in vorm is als tegen Zandvoort dan zal het Schoten niet gemakkelijk vallei te scoren. Edo heeft Zondag het vohre-ndo elftal De Kiefte. Sparreboom Boerée. J. Perukel J. v. d. Laan 0, v; d, Laan/ Steffers Tanes S. v. d. Laan Perukel v. d. Hurk, BILJARLTBOND HAARLEM EN OMSTREKEN. Klas30 I)- KORENBEURS—SCHOTEN Schoten heeft haar eersten uitwed strijd tegen Korenbeurs in klasse D verloren. De Haarlemmers waren in de meerderheid, wat hun in totaal een voorsprong deed noteeren van 50 ca ramboles. De Schotenaren brachten 't tot 319 caramboles tegen 369 voor Ko renbeurs. Ooit deze wedstrijd trok veel publiek. MEDAELLEWEDSTRIJD. Dcor de biljartclub „Vriendenkring* Haarlem en „Dcor Oefening Kracht", Heemstede sljn returnwedstrijden geor ganiseerd, waaraan verbonden eeniga fraaie medailles. De eerste ontmoeting te Heemstede ge-pee'd tussehen klas=a 0, Heemstede en klasse D, Haarlem bracht als uitslag 328—369 voor Haar lem. Gisteravond had in het clublokaal van Vriendenkring de 2e ontmoeting plaats thans k'acse 0 Vriendenkring, kl. B D.O.K. De matador van Vrien denkring maakte een schitterende partfl in 17 beurten. De totaal-uitslag is hier 474—372 vcor Vriendenkring. BUITEN DE COMPETITIE. KORENBEURS—D. E. S. Dinsdagavond zal in lokaal „Koren beurs" een ontmoeting plaats hebben tussehen Korenbeurs en Door Eendacht Sterk in klasse A- Voor don wedstrijd om het Kampioen schap van Haarlem en Omstreken hebben de volgende spelers ingeschreven: H. G. Teunisso (titelhouder), J. VT, van Dartelen, E. J. van Dartelen, P. J, Eijpe, W. van Daalen, J. van Looij, S. M. Mons, F. A. Berkemsier, allen leden van de „Haarlemsche Damclub". J, Lijcklema, J. P. Exel Sr., beiden le den van de „Damclub Haarlem". Maandagavond a.s. zal deze wedstrijd een aanvang nemen in het clublokaal der (Haarlemsche Damclub", bovenzaal cafó „De Korenbeurs", Spaarne 36 Haar lem. De aanvang is vastgesteld op 's avonds te half acht, terwijl te 8 uur de klokken in beweging zullen worden gesteld van de deelnemers welke eventueel op dal speelavonden niet aanwezig mochten zijn. De ronden zijn als volgt vastgesteld; late ronde 30 October, 2de ronde 81 November, 3de ronde 13 November, 4fla ronde 22 November, 54e ronde 27 No vember, 6de ronde 6 December, 7de rondo 13 December, 8ste ronde 18 Decem ber, 9de ronde 20 December. Het is echter niet onmogelijk dat door de wedstrijd-commissie in dit programma nog eeuige wijziging wordt aangebracht in verband met de a.s, eompetitio-wed- strijden enz. Hangpartijen moeten op den eerri- volgenden vrijen clubavond van een der beide verpsnigingen worden uitgespeeld. Zaterdagavond a.s. zal door den heep J. B. Sluiter uit Aerdenhout, kampioen 3d® klasse der „Haarlemsche Damclub" in het elublocanl van genoemde vereeni- ging, bovenzaal café „De Korenbeurs'*, Spaarno 36, eene simultaanséance go- geven worden voor de leden, donateurs en genoodigden dezer rereoniging- Aan deze séanoe mag echter niet worden deel genomen door de hoofd- en 2ie klasse spelers der „Haarlemsche Damclub". Aanvang des avonds te 7 uur. De deelname aan deze séance is ook opengesteld voor niet-leden der „Haar lemsche Damclub". Tevens zullen dien avond de prijzen! worden uitgereikt welke in den aige- loopen onder! in gen wedstrijd dezer ver- Hiermede vervullen wij treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onze jongst, 1 lieveling JOHANNUS WItHELMUS J. T. BANK H. BANK-v. d. Putte Haarlem, 27 Öct. 1922. Dubb. Buurt 13a zw. OVERJASSEN 15.-. COSTUUM 22.50. GEN. CRONJéSTRAAT 20. een R.-K- Buitenmeisje, eentgszins kunnende koken Br. Agent van dit blad, Lisse. C. VAN KESTEREN. H.H. PO STDUIVENLIEFHEBBERS wegens overbevolking Prima Post duiven, broed 1922, allen 20e K M. gevlogen, w.o. ook prijswinners, Ook nog prima Kweekkoppe.s, af komstig van de grootste liefheb bers te Haarlem c.a. Prijzen van af 2.50 en hooger bij A. J. TIM MERMANS, Binnenweg 116, Heem stede. JOH. JANSEN, Bouwk. WILSON,SPLF-IN 4. VOOR Te HET BESTUUR heeft de eer te berichten, dat thans ook gedurende de wintermaanden gelegenheid bestaat tot ver blijf van jongens en meisjes in hare door Eerwaarde Zus ters bestuurde huizen le Eg mond aan Zee en te Heerle bij Roosendaal (N.-Br.), tegen zeer verminderde prijzen. Aanvragen gelieve men te richten tot de Zeereerwaarde Oversten van bovengenoemde hulzen. 8292 Voor het inbinden van dfl is het beste Adres: Kruistocütstraat 48 Haarlem, 8393?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2