"iiüwiö~ïüwir Santpoorterstaaat 41 Aan,*ve'end' W. J. A. TIJSSEN. Prima Anthraciet INBOEDELVEBUUG SIMPLEX rijwielen Slantelïoerings Linnen en Knoopen Van VoiienhoYen's Stout DE KLEINE KAPEL KUNSTTANDEN f 195.- f 125.- f290.- f195.- Stookt - Stookt - Stookt F. HOOGEVEEN Lzn. Het speciaal adres „De Inaapenwiny" imnmm en yissgnerij. P. H. KLUFT v.h. K. R DOER W. Staphorst voorh, Joh. Boom KANEL F. MEIJER Ir. - Haarlem S3 IIAIIESTIAAI S3 Dig. sgmkuur 2-5 's avonds (in 1-8 HOLLANDSCHE BELGISCHE WALES-ANTHRACIET EIERKOLEN N.V. BRITSCHE STEENKOLEN INVOER ür MIJ. ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL VOOR DE 9 en 10 NOVEMBER Laat nu Uw rijwiel moffelen en vernikkeien!!! Ê"ésés"ew~k SL Nicolaas-Gadeaux - Besteit na bij ons - Ziet a.s. Zaterdag de etalage onzer goedkoo ae rijwiel- afdeeling Schoterweg 57 is verkrijgbaar bij DAMES! Onopgemaakt Madapolam BRIEVEN UIT SASSENHEIM. REACTIE! Dit woord, dat zooveel pennen in beweging bracht, reactie, welke zich deed gevoelen in het particulier, zoo wel als in het zaken- en sociale leven, reactie dit woord dat men voor een jaar geleden haast overal kon lezen op de aanplakbiljetten, gehan gen op de hoeken van pleinen en straten, dit woord dat lag op de lip pen van haast alle menschenkinde- ren in Nederland is weder aangewe zen in de reactionaire en het ver borgen propaganda materiaal. Daar voor kwam in de plaats het woord malaise. Overal malaise, malaise hier, malaise daar, wat wederom voer tot bezuiniging op de dikwjjls onmogelij ke dingen, maar het meest werd be zuinigd op gezond R.K. organisatie- leven. Vooral door de leden der Kath. organisatie. Ook op het gebied deo propaganda zelfs. Eerst was heimeer de reactie, die hen aanblies, daarna kwam de malaise en nu is men zoo aan 't bezuinigen, dat men denkt ab soluut geen organisatie noodig te hebben in welken staat of stand ook en wij dommelen zoo zoetjes aan we derom in. Moet deze toestand zoo blijven? Neen! Wij steken de trompet der propa ganda en doen haar schallen, op dat wakker worden zij, die thans nog dommelen, wakker worden zij, die thans lauw en onverschillig voortle ven. Nu juist, meer dan ooit, is het tijd om niet te bezuinigen op de propaganda, vooral voor onze Katho lieke beginselen. Nu moet .-worden medegeleefd het groote soek i: leven van onze Roomsch Katholieke zaak. „Wie niet zaait, zal met oogsten". Ais we niet blijven op het pad, door onzen onvergetehjken Paus Leo XIII z.g. aangegeven als de redding van den socialen wereldvrede, zullen we vallen in sociaal-economische ellende. Vooruit, moeten wij, steeds vooruit! Geen gejammer, geen geweeklaag kan ons redden uit den ontwrichten economischen toestand, alleen dan is redding mogelijk, als wij allen, in weiken slaat of stand we ook zijn, vast de handen ineen slaan, Roomsch denkend, Roomsch werkend, Roomsch sprekend, om de reactie, de malaise (gepaard met goede bezuiniging) het hoofd te bieden. En dat kunnen wij allen, Katholieken, die strijden voor onzen Koning Chrislus. Door dit ge zamenlijk tournooi zullen de woor den in vervulling gaan: Alles her stellen in Christus". Sassenheim, 26-10-'22. EVOLUTIONAIR. DE BOEIENKONLNG. Kunnen wij uit een ei opmaken of daaruit een haan of een hennetje geboren wordt? ROOKT HET BEKENDE MERK j MANNENKOOR „PHILIP LOOTS" CHR. NAGEL, 0STADESTR. 14 Brandstichting. Door de politie gezocht. De Zuiderzee-werken. DE ELECTRISCHE WASCH- EN STRIJK-INRICHTING ,,'T KLEVERPARK" bericht hare ckënfèle, dat de waschprijzsn met 15 pCt. zijn VERLAAGD. Volgende prijzen zullen met Ingang van 1 November berekend worden: Enk. en dubb. Boorden 12 cent, Manchetten 16 cent, Bonte Overhemden 35 cent, Witte Overhemden 40 cent. Vraagt prijsopgaaf van geheel opgemaakte wasch. N.B. Waschgoed gemangeld thuisbezorgd a 35 cent per Kilo. E u I 3.55 f 3.80 Ir* 3 f 3.55 f 3.80 per H.L. 20 30 per H.L. 30/60 per H.L. 20 30 per H.L. 30 50 Gegarandeerd echte prima 20/30 f 4.35 per H.L. 30/50 f 4.50 per H.L. per H.L. ff 2.15 In verzegelde zakken franco bergplaats. Aanbevelend, KROM 37 - (Achter Sipkes iamfabriek) TELEF. G. DE BOER - KAMPERVEST 2 3 - .a» 2 2~~ i 3 f a: 3040 17® kunnen deze week goederen ten verkoop worden ingebracht of desverkiezend afgehaald. MAKELAAR TELEFOON 1886 zijn uitstekend geschisct voor voor Op 't nummer letten SCHOTERWEG 55 - Teleph. 1325 MARMEREN SCHOORSTEENMANTELS SN VERSCHILLENDE KLEUREN. B8P- GROOTE VOORRAAD J. RADSMA ZOON LINSCHOTENSTRAAT 70. Warmoessfraat 14 NAAIMACHINES J. GEIJLVOET DOELSTRAAT 37 Tel. 3538. Reparation billijk. Voor het vervaardigen van lingeries hebben speciale collectie Prachtsorteering in gebordu&rda strooken Vraagt onze stalen van alle soorten STUKGOEDEREN per el en vergelijk onze prijzen en kwaliteiten G. DE VLEESHOUWER CO Gierstraat 4-6 - Voor stukgoederen Gierstr. 6 Telefoon 15 Hoofd agent BS rbrouwerij jjansstraat 53 de Gekroonde Valk" We lezen in da JPolitiegSda" over dit onderwerp: Lr zijn boeienkoningen in s' "-r:to som migen laten zien alleen liocien met hun eigen materiaal en verdwijnen dan :n een <1 iister kabinet, nok reu Maan tje Jat t< pu' Kek Hingen en sl -ten mre.'irctwt en werken geheel in 't openbaar. Maar meest al toch is het rich terugtrekken builen den gezichtskring van het publiek noodzake lijk der koningen koning Houdini hield er ook een spook ten tje op na, waaruit zijn hoofd gewoonlijk naar buiten bleef kijken en alleen bij ernstige situaties werd inge trokken. Er zijn geprepareerde boeien in den handel. De grootste steden in 't buitenland kennen hare goochelwinkels, waarin men „kunstjes" met benoodigdheden koopen kan; valuta-omstandigheden hebben ze ook naar ons land gebracht. Vrij bekend is de halsbandboei, waarmee de kunstenares Ro berta voor 't eerst op het tooueel ver scheen; met behulp van een magneetje kan de ingewijde de stift uit de scharnie ren verwijderen: hier baten zelfs Lips slo ten ndek Er is meer. De goochelzaak levert u ook hangsloten, zwaar en degelijk. De man uit hel publiek sjort de ketting aan, be vestigt het slot, draait den sleutel twee maal om en verzegelt de noodige ge tuigen staan op het tooneel zorgvuldig 't sleutelgat. Andere bezoekers controlee ren de degelijke wijze waarop Hocus- Pocus geboeid is, en griezelen bij het zien van de in den pols weggetrokken keten. Het tentje wordt door de tooneelknechts in gereedheid gebracht, 't Zijn 4 vertikale stangen, de toppen vinden op regelmatige afstanden steun in een cirkelvormig ijzer, waaromheen een gordijntje kan worden bewogen. Om toch vooral goed te doen zien, dat er van bedrog g®en sprake is, is 't omhullend doek zoo kort, dat we de onderdanen van Hocus-Pocus, die zich inlusschen in zijn allerheiligste heeft te ruggetrokken, voortdurend kunnen zien. Maar we zien niet, hoe de guit, een smal slalen reepje In zijn mond, aan de onder zijde in de slotkast peutert, de veer weg duwt, den schoot terug laat vallen, het slot opent, de ketting afdoet, z'n polsen 5 minuten wrijft men kan in de zaal een speld hooren vallen. om dan het slot door een tweede bewerking weer aan dezelfde schakels dicht te sluiten, 't Gor dijntje gaa't opzij: buigend verschijnt de kunstenaar, 't publiek juicht, applaudis seert en is tevreden. Handigheid, groote handigheid, daarover moet een boeienko- ning altijd beschikken; zonder dat is 't uitoefenen van het bedrijf onmogelijk. Want menschen, bij wie de omvang der hand kleiner is dan die van den pols, die boeien dus eenvoudig afstroopen, zijn met een lantaarntje te zoeken. Wanneer we nu de geprepareerde boeier/ keltingen of sloten verder buiten beschou wing lat enen ook den .strooper" als afge daan beschouwen, dan willen we thans dien kermisklant eens nader bespreken, die rich met willekeurig meegebrachte ke lens en sloten laat vastleggen, maar die gewone handboeien persé weigert Houdt u er van overtuigd, dat hij lenig is en krachtig gespierd en dat hij over een vrij sterken wil beschikt, waarmee hij invloed uitoefent op ^en trouwens niet deskundi gen man uit 't publiek, die rich voor hel boeien heeft aangemeld. Gevolg: de tnnn wordt geboeid, zooais hij zelf geboeid wil worden, d.w.i. zóó, dat al de overbodige ruimte der kettingen, hij spande z'n spieren bij het omleggen door hem .naar één plaats kan worden gewelkt. Is de hand maar uit één lus bevrijd, dan is de rest eenvoudig kinderspel. De kunstenaars, die zich uit de ge bruikelijke, echte boeien welen te bevrij den zij hebben weer grooten angst voor keltingen met hangsloten verdie nen hun geld minder pijnlijk. De primitieve manier, waarop de boeien gesloten worden, vandaar de groote waarde, die aan het goede hangslot moet worden toegekend maakt, dat een drie tal instrumentjes voldoende zijn, om zoo ongeveer al het gangbare materiaal te ontsluiten. Ook al mocht de artist rich laten fouil- Ieeren (wie doorzoekt onder dergelijke tooneel-omslandigheden nauwgezet?), dan nog zijn er methoden genoeg, om door een heiper van 't noodige te worden voor zien. Vertelt niet Houdini zelf, hooe som mige collega's den vereischten sleutel doodgewoon een helper van den rug ha len, die als laatste terugtreedt en het gor dijn sluit? Neen, deze beeren steunen bij na geheel op hun groote brutaliteit. „500 gulden looft Don X of Senor Y uit voor dengeen die hem kan boeien zóó, dat hij zich niet bevrijdt! Meebrengen van boeien toegestaan". Zoo luiden adverten ties en dat vertellen ons de reclamebor den, die door de stad worden rondgedra gen. Wat leert hier over de practijk? Ga er eens heen met iets bijzonders, wanneer uw gewone bescheidenheid u dat al niet belet! Eerst komt de impressario, die ge wichtig het hem onbekende bestudeert en meedeelt, dat dit stel niet kan worden aanvaard, bijv. omdat het niet is „voor geschreven" of omdat het een „martel werktuig" en geen boei is. En wanneer de boeien worden aangenomen, dan kom- mandeert gewoonlijk de kunstenaar, hoe stijf ze mogen worden gesloten. Of hij komt met condities: de boeien blijven zijn eigendom, wanneer hij er in slaagt zich te bevrijden. Of hij dreigt ze te zullen vernielen. Dat laatste vooral houdt veel beambten terug, die aan onbeschadigde dienstboden de voorkeur geven boven de kans op een onzekere premie. Maar Houdini dan, de man, die Ame rika en Europa in opschudding bracht: die in Engeland de kolossale boeien, eens door Jack Shepherd en den graaf De Lorge gedragen, wist te verbreken; de man, voor wien geen gevangeniscel scheen te zijn gebouwd, die attesten bezat van vele hooge politie- en gevangenisautori teiten, wat blijft er van hem over, wan neer we ook hem gaan ontleden? Het eenige materiaal, waarop ik miin Houdini-critiek kan bouwen, bestaat in het kleine boekie van zf.in hand, dat in de Duitsche taal werd uitgegeven: „Mei- ne Training, meine Tricks". De brochure geeft niet wat de titel doet verwachten; zijn eigen trucks bespreekt de schrijver in 't geheel niet, wel die der „minderwaar dige" soortgenoten. Toch lezen ve zoo, tusschen de regels door, belangrii' bijzonderheden. Hoadica, in het Amemikaansche circusleven opge groeid, was niet. al1 eon lenig van lichaam maar beschikte ook over de vingervlug heid, gewoonlijk slechts goochelaars eigon. Daaraan paarde hij nog een groote vaar- dagheid met tong en lippen. Vertelt men niet, dat hij een klosje garen en een naald in z'n mond nam en daarna den draad met behulp van zijn tong door het oog dier naald werkte? In zijn boekje wijdt hij verder enkele bladzijden aan „het opensteken van slo ten". Behalve dat hij bewijst, met den stand der slotentechniek volkomen op de hoogte te zijn lezen we daaruit o.a. dat hij gedurende verscheiden 'tanden bij een slotenmaker in Berlijn ':®am was en daar al z'n tij I beste'"d l« aan 't opensteken van sloten. Vol eens z>n eigen verklaring had hij het in d-e kunst heel ver gebrvht, sloten met of 6 klavieren leverden voor hem niet da minste zwarigheden op. Nu, dat laat ste, wij gelooven dat niet zonder meer, dat hangt wel hoofdzakelijk van de kwa liteit der sloten af. Maar we consta- leeren rjVen dat Houdini sloten kon open steken! Dan is er nog de Houdini-boei. ITet slot is een met zorg afgewerkt klavierslot, iets dat geen enkele andere boei berit. Toch bestaat de mogelijkheid, dat dit klavierslot met een sleutel, die in vorm geheel met den officieelen overeenkomt, wordt geopend. Mocht dit bij de Houdini-boei worden geprobeerd, dan waarschuwt ons een klein belletje direct, dat het slot wordt ge bruikt De vervaardiger zelf vorst der boeien bezigt dus ten eerste oen degelijk slot, en brengt ten tweede een soort alarminrichting aan. Hij, die met alle truks op de hoogte is, ziet dus in het gewone slot het zwakke punt, maar verraadt ons hierdoor ook, dat zijn eigen aanvallen zich wel altijd op de sludfc— inrichting zullen hebben gericht, Waar bij zijn groote slotenkennis en lenige vlugheid hem goed te stade kwamen. Of Houdini nog leeft, of hij gestor ven is, het is mij onbekend. Maar het is m'n zekere overtuiging, dat geen en kele boeionkoning aan de gewone ket ting met onopensteekbare hangsloten kan ontsnappen, wanneer hij op deskundige wijze wordt geboeid. De politie kan gerust zijn. Onder dezen titel schrijft den heer Bos houwers in het B. en T. blad. Kletspraatjes! hooir ik in gedachten den een of ander reeds uitroepen. Ze&cr, er wordt veel gekleetst over d;it onderwerp, doch dat neeryt niet weg, dat er ook we! gezonde praat over te leveren is. De heer P. Sweers, eigenaar van het bekende hoenderpark „Hubertushof" te Huls bij Crefeld, is iemand, d-io in de pluimveewereld oen gevcstigden naam iieeft en rich ten doel stelt, onopgeloste vragen zooveel mogelijk te ontwarren. Deze ervaren fokker nu heeft in de pluknveehladen de resultaten van zijn onderzoek over de geslachtsbepaling me degedeeld en daar dit altijd eene kwestie is, die belangstelling trok, meenen wij goed te doen, onze lezers en lezerressen met een en ander, diit onderwerp betreffende, op de hoogte te brengen. De oplossing toch zou van groot alge meen nut zijn. Groote fokkerijen toch we ten soms geen raad met de vele jonge haantjes. Een groote verliespost kon dus zonder veel moeite vermeden worden. In „Kleinveeteelt" van 10 Aug. U. schrijft de her Sweers ongeveer bet vol gende: Wanneer wij een hoopje eendang«kui kens hebben en wij wegen die, dan kun nen wij heel gemakkelijk het doorsnee gewicht vinden. Bijvoorbeeld wij hebben 100 kuikens, die diertjes wegen samen 4000 gram, dan weegt één kuiken in doorsnee 40 gram. Wanneer we nu die kuiken één voor Sén wegen, dan vinden wij, dat eene par tij meer dan 40 gram weegt, een tweede partij minder dan 40 pram en enkele pre cies 40 gram. Natuurlijk. Nu fokken wij dat partijtje, dot meer dan 40 gram weegt, afzonderlijk op en hij lichte rassen vinden wij na 4—6 weken, dat de meeste kuikens hanen rijn. Van de 40 zijn er minstens 30 manne lijk. Wckunnen dus niet precies, maasr toch tamelijk zeker een heele portie haantjes bij de geboorte aantoonen. Dat er uit een licht ei een zwaar kuiken geboren wordt, gelooft niemand. Uit de zwaartje eieren komen vale haan tjes, maar tooh ook kippetjes. Verhouding: 7 mannelijk, S vrouwelijk. Wij werken met valnesten. In plaats ech ter een gelegd ei met 'n streepje te notee- ren, gaan we elk ei 's avonds wegen en zetten het gewicht in de plaats van het streepje. i Ik koos de maand April uit. Elf wttleg. hems legden die maand 209 eieren. De dieren waren alle ruim een jaaT oud en de haan bijna 121 maanden (echter niet bloedverwant. Van de 209 eieren, die alle, hetzij onder een broedsche kip of in de machine kwamen, was er geen één onbe vrucht. Echter bleven 20 in de ontwikke ling steken en 183 kuikens kwamen uit. De heer Sweers legde voor zijn II kip pen 11 lijstjes aan en toekende daarbij telkens aan, hoeveel de eieren wogen. Zoo had hen nr. 1 in April 22 eieren gram, dus ieder ei gemiddeld 59 gram. Welnu, alle z raardere eieren dan het ge middelde gewicht gaven haantjes. Ook de heer Hoogendijk uit Vlaardin- gen heeft in deze richting verschillende interessante proeven genomen en deze fok ker is tooh niet de eerste de beste van ons land. Wij hadden onlangs in het dagblad „De Gelderlander" dit geval ook terloops be sproken en naar aanleiding daarvan schrijft ons de heer Th. Barton, wonende op de hoeve „Den Oorsprong" te Boxtel ook zijne bevindingen. We willen ze even mededeelen, omdat ze zoo belangwekkend zijn. De heer Barton schrijft: Ik ben nn voor het eerste jaar kippen houder en vorig jaar begonnen met 14 kippen. Ik had nu ook meermalen hooien zeggen, dat men voor broedeieren de klein ste moet nemen. Ziehier wat ik deed en hoe het mij ging. Ik zocht óók altijd naar dekleinste, goed gevormde broedeieren, zonder na den of pokkels. De le kloek (121 eieren.) gaf II kuikens (9 hennetjes). De 2e kloek (13 eieren) gaf 12 kuikens (9 hennetjes). De 3e kloek (13 eieren) gaf 7 knikens (5 hennetjes). Deze liep in den beginne telkens weg, komst. De 4e kloek (12 eieren) gaf 7 kuiken? 15 hennetjes). Dc 5e kloek moest ik eieren geven uil slechts 14 stuks die in voorraad waren. De kleine bon ik dus ditmaal niet uitzoeken, j Deze kloek bleef al dadelijk slecht zitten en ging na een week zelfs deserteeren. j Ik leende nu een broedsche kip, die :ik ialcr met een hennetje moest teruggeven. Zooveel als huurgeld. Resultaat: 6 kui kens (l hennetje). De 6e kloek (weer de eieren uitgezocht) gaf van de 13 eieren 12 kuikens (11 hen netjes!) Het laatste stelletje is nog in z'n geheel te zien. Het zw.ikkie is wel laat geboren, maar ik stond er nu eenmaal op, om in 1923 eens met een flinke ploeg uit te komen. De eieren zocht ik uit bij een boer, die geen zuiver ras beeft. Tot zoover onze berichtgever uit Boxtel. Prachtige proeven, niet waar? Vooral in verband met die van mijnheer Sweers uit Crefeld en mijnheer Hoogendijk uit Vlaar- 1 dingen. De eieren 1e Boxtel waren afkomstig van gewone boerenkippen, schrijft de heer Barton, in elk geval van niet-raszui- vere dieren. Doch dat zegt niets. Als de kippen, waar de heer B. ging uitzoeken maatr allemaal ongeveer even zware eieren legden, dan zijn de genomen proeven veelzeggend. Er zijn kippen, die altijd kleine eieren leggen. Welnu, als er zoo eenpaar onder oen toom van zware eieren Ioopen, en men gaat uit de verzamelde opbrengst aan het uitzoeken, dan heeft men ten slotte groo- tendeels, misschien uitsluitend ai de eieren van ééne bepaalde hen. Neen, zóó moeten de proeven niet ge nomen worden. De heer Sweers hield de eieren van bepaalde kippen apart, om zoo I 7, 8, 10, 12 Cl. 'T' j F»br. P BEMS C Co.. EINDHOVEN AGENT VOOR HAARLEM O te zeggen, en deed uit die hoopjes zijn keus Wanneer er veel verschil in het gewicht der eieren is, van de kippen onderling, dan zou het eene gevaarlijke, althans eena onvoordeelige uitzoekerij zijn. We kregen dan enkel kuikens van kip* pen, die, geregelo kleine eieren leggen en zouden onzen hoenders-tepel zoodoende versiechteren. Waar met valnesten gecontroleerd wordt, daar weet men zeker welke de kleinste eieren van een bepaalde kip zijn. en Een hoen, dat gemiddeld eieren legt van b.v. 60 gram, legt er ook van 63, maar ook van 57 gram. Uit die lichtste zouden dan meest hen netjes, uit die zwaardere meest haantjes geboren worden. Wij denken in dit ver band aan het voedsel, dat het aanstaande kuiken in het ei reeds opneemt. Het haantje is bij de geboorte zwaarder dan het hennetje van hetzelfde ras en denzelfden stem. Welnu, het zal dus ook meer voer uit het ei hebben moeten halen». Het is dus best mogelijk dat met deze proeven iets te bereiken valt Zaterdag ie door de marechaussee van; Buitenpost aangehouden de 50-jarige A. S. te Harkema-Opeinde, die in den vroe gen morgen in de woning van de we duwe A. A., 8 groote glasruiten heeft ingeslagen terwijl hij poogde het huis in brand te steken. Door het krachtig optreden van da vrouw en hare huisgenooten is de brand intijds gebluscht. De dader bekende en is ter beschikking van den officier van Justitie te Leeuwarden gesteld. „Vaz Dias" meldt: Naar aanleiding van het "Tel."-be richt onder het kopje: „Wijn en jour nalistiek" dat in verband met het ple gen van oplichting door zgn- wijnleve ranties, door de politie gezocht wordt Joh. Göbel, deelt ons de directie van de N. V. „Bureau tot Publiciteit van Wetenschappelijk Nieuws" mede, dat de heer Göbel 6inds October 1920 niets meer met dit bureau uitstaande heeft. Voorts vernemen wij van dezelfde zijde dat de heer Göbel niet alleen wegens bovengenoemd feit wordt gezocht, dcch tevens weeens valschheid in geschrifte. DOOR DEN TREIN GEDOOD. Maandagavond ongeveer half 12 uur, had op het stations-emplacement ta Oldenzaal een droevig ongeluk plaats. De 57-jarige nachtwaker G. Zeghuis, wilde de lijn oversteken voor een na derenden personentrein nit Hengelo. Hij werd door een van den anderen kant komenden locomotief gegrepen en was op slag dood. De ongelukkige was gehuwd. Te Hoorn zijn de werken aan den Zui derzeedijk aangevangen. Van daar tot Schellinkhorst wordt aan den binnenkant van den dijk een weg aangelegd. GROOTE PRIJSVERLAGING e>'! ïif V?' 'MVMm;'!-V' "..'tv; ■-'bi!- e S SS® w 2 CO OS-M CC Lil .5> -P Oco LU 'ts eoo» 2.2 C ©rt O 03 ca ®o- os M 3 N m E 3 *c hTS. n. »,.7" CT N o ar to |S CD O 3 CO IS Telefoon 727 „Vesta", „Naumann", „Gritzner" en .Winselmann", bandnaaimachines 45.Dezelfde al» V. S. voor- en achteruit werkend 65. Idem als inzakkende Trapmachine met 4 laden en klaptafel 115. Als sa- lonkasten inzakkende met 2 deu ren. eiken en notenhout, 165. Vergelijk deze prijzen met die onzer collega's! 6 jaar garantie. GROTE SORIERING BONT MANTELS IN NERZ, PERSIANER, BISAM, PETIT GRIS ETC. VAN DE EENVOUDIGSTE TOT DE RIJKSTE MODELLEN MODEL .NORA* 5» zeer modern, hoog of laag gesloten te dragen, met prima broché zijde gev. BIBERETTE SEAL ELECTRIOUE f-ff MODEL „ANtTRA* 120 oM. lang, hoog of laag gsslo on t. dragon, go- voerd mot prima zijde BIBERETTE SEAL ELECTRIOUE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 9