GROOTE UITBREIDING P IJ P E N L. HOLZHAUS I. DE VRIES f SERVIEZEN „TE KUST EN TE KEUR door een nieuwe afdeeling Gr. Houtstraat hoek Anegang. IIIIIIillllllliailliailllllBEIRIRIIIIII! Wilt U zich bezuinigen, koopt dan Uw schoenwerk in de ongeregelde goede. ES renhandei van SS Botermarkt 2, hoek Tuchthuisstraat i iiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiMiii I Inlichtingen gevraagd. Menschlievend hulpbetoon. R.-K.Parochiaai armbestuur voor de kerk van het H. Hart. Personalia. Een winterbode. Gevonden voorwerpen. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstr. ROOKT HET BEKENDE MERK MANNENKOOR „PHILIP LOOTS" - - - 7 e. 10, 12 Cl. -- CHR. NAGEL, OSTADESTR. 14 MUZIEK. Ledenconcert H. O. V. Mia Peltenburg. Kamermuziekavond der Maat schappij tot bevordering der Toonkunst. ritrrrriTrn'rnTnTrrnqti'iiiiminiinimiiüininimiiiiiiiiniiiiiiii sin minium mi mi ff nu Nil mi Geëtaleerd ia onze speciale Serviezenzaal mi H- J. LAMP, 18 Bart el joe-is straal 18 Goed nieuws uit Amerika., Bescherming van dieren. De nood in den tuinbouw. Ongeluk. Een geschil. Een oplichter. Burgerlijke Stand. DE DUBBELE MOORD VAN SPAARNDAM. N.V. v. d. Sluijs' Vleesch- en Veehandel. Nieuwe zaak. Hinderwet LAATSTE NIEUWS. De zaak Agsteribbe. EEN ONGEVAL. Uit de Sigaren-Industrie. Het wachten op de groote zus- Ongeluk. Het huwelijk van den Ex-Kei zer. Tabakspijpen Dr. Parant en andere gezondheidspijpen Prima bruyêre Pijpen met hard gummi en kernhoorn mondstuk, verder in echt goudron, calsiné, meerschuim met gegarandeerd echt hamsteen mondstuk, met en zonder étui. vanaf Fl. 0.75 tot Fl. 1.50, Sigaren- en Sigarettenpijpjes Sigarenkokers - Tabakszakken Aanstekers, enz. Van ouds bekende Grootste keuze BiliIJkste prijzen Bezichtigt MORGEN er» ZONDAG - onze etalage Gr. Houtstraat - Wij hebben ontvangen een groote partij LAK DANSSCHOENEN in maten 35 tot 40 ms a 3 gulden per paar- SS Dames laarzen per paar f4,50. Dames £2 bandschoenen, platte hak, hout gepende ma zooien, per paar f 2,SO, spotprij3 Kameelharen kinderpantotfels, 20 tot 25, ma 99 ct, per paar. Vetleeren Waterdichte rijgbott., ijzer- bes sterk, f 5,75 per paar. 2 U koopt bij ons goedkooper dan el- g Sn ders daar onze inkoop is direct van fa- ma brikanten, liquidaties of afkomstig van «m faillissementen. Nader vernemen wij dat hedenmid dag door de Haarlemsche recherche alhier is binnengebracht de Amster dammer Faure; in den loop van den middag zou alhier worden binnenge bracht de Amsterdammer Meintjes. De vierde dader is vermoedelijk op de foto herkend, zoodat diens aanhou ding ook nog maar een kwestie van tijd is. Of de heeren bekend hebben? Bekennen is bij die heeren uitge sloten, deelde ons de Haarlemslche politie mede, maar het zal ook wel niet noodig zijn dat de heeren be kennen. De gisterenmiddag aangehoudene is W. C. J. de Vak, koopman, Wijde Kerksteeg te Amsterdam. De commissaris van politie te Haar lem verzoekt de vrouw, die Zaterdag avond omstreeks half acht in de Kleine Houtstraat, alhier, gezien heeft, dat 2 personen zich met een rijwiel verwij derden, hetwelk stond voor den winkel van den ijzerhandelaar Kort, zich zoo spoedig mogelijk aan zijn bureau, afd.ee- ling recherche te melden. Bij Kon. besluit van 4 September is als blijk van goedkeuring en tevreden heid de bronzen eerepenning voor menschlievend heid hulpfceloon en een lof felijk getuigschrift toegekend aan: J. Jongkind, rijksveldwachter brigadier-ti tulair, te Haarlem. Op Zondag 29 November 1921 bevond Jongkind, wonende aan de Da Costa- straat, zich in de boerderij van Verbrug- gen nabij de Zomervaart, toen er daar hnlp werd geroepen. Het bleek dat een meisje door het ijs van de Zomervaart was gezakt, en reeds zinkende was. Al leen het manteltje dreef nog boven. Jongkind begaf zich op het ijs, doch zakte er door. Al wadende tot aan den hals door ijs en modder bereikte hij de kleine en bracht haar op het droge. Jongkind deed dezo redding met levens gevaar, daar hij niet kon zwemmen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft opgericht te Haarlem in de parochie van het AUerh. Hart van Jezus een R.K Parochiaal Armbestuur, en tot leden daarvan benoemd de heeren A. Kraak, I. J. Staal en J. Steeman. Woensdag 8 November a.s. zal het 25 jarr geleden zijn, dat dc heer C. Stolwijk, als magazijnknecht bij de werf Conrad in dienst tr^d. Tot lid-exporteur van 't Scheids gerecht der Alg. Vereen, voor Bloem bollencultuur is benoemd in de vaca ture-F. C. van Meeuwen, de heer C. Carlier, te Hillegom. Met ingang van 1 November 1.1. is de as sistent H. R. J. A. van Thienen van het postkantoor alhier, bevorderd tot assistent 1ste kiase. Met ingang van 1 Nov. 1.1. is de assistent de heer H. R. J. A. van Thiemen. aan het postkantoor alhier, be vorderd tot assistent le klasse. Woensdag 8 November a.s. zal het 23 jaar geleden zijn, dat de heer 0. Stolwijk als magazijnknecht bij de Werf Conrad ia dienst trad. Gisteren is men begonnen met het weg breken van het eieren- en zuurkraampje, taande op het Kiokhuisplein tegen de Groole Kerk, hetwelk beteekent dat het winterseizoen is ingetreden. v. Huis, Oranjestraat 135, gummi band van kinderwagen; Hulppostkan- toor, Plein, bankbiljet; J. Heemskerk, Papentorenvest 70, mestvork; G. v. Delden, Soutmanstraat 18, bruine hee- rcnporlemonnaie; W. F.ggink, Krelage- straat 38rood, bruine rozenkrans: Kennel Fauna, Parklaan 119, zwart hondje, gebracht door Smits, Klerk- steeg Ha; J. Gijze, Heerensingel 37a, zwarte handbeschermer; A. v. Nor den, Bakkerstraat 37, kachelpijp. Vergadering der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor het gebied Haar lem en omstreken op 7 November 1922 des avonds te 7 uur. De agenda vermeldt: 1. Notulen. 2. Ingekomen Stukken en Mededee- lingen. 3. Verslag van de vergadering van de afgevaardigden der Kamers van Koop handel en Fabrieken op 9 October 1922, te 's-Gravenhage met het door het Bu reau van de Kamer verzonden schrijven. 4. Concept antwoord aan de Kamer van Kcophandel voor Friesland inzake haar adres betreffende Tapverbcden en Sluitgeboden, samengesteld door de Com missie voor het Winkelbedrijf. 5. Concept brief aan den Minister van Justitie, inzake de wijziging van <Je Drankwet, samengesteld door de Com missie voor het Winkelbedrijf. 6. Concept brief aan den Minister van Financiën, inzake Vliegende Win kels, samengesteld door de Commissie voor het winkelbedrij f. 7. Concept brief aan de colleges van B. en W. in het ressort van de Kamer van Kco-handel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, in verband met de vliegende winkels, samengesteld door de Commissie voor het Winkelbedrijf. 8. Concept brief aan den Minister van Jnstitie in verband met de geheime distilleerderijen, samengesteld door de Commissie voor beetudeering van dit mderwerp. 9. Concept adres aan den Minister van Waterstaat, inzake de verlaging van de post-, telefoon- en telegramtarieven, sa mengesteld dcor de Commissie van Verkeer en Vervoer, inzake de tot Jtand koming van een directe verbin ding HaarlemEngeland. 11. Concept brief aan den Minister ran Landbouw, Nijverheid en Handel a.i. in verband met een voorgestelde wijzi ging in de Handelsregisterwet en het Kan. Besluit van 29 September 1922 (S. 764), samengesteld dcor het Bureau van de Kamer en de Commissie voor het Handelsregister. 12. Concept brief aan den Raad der Gemeente Haarlem naar aanleiding van iet adres der afdeeüng Haarlem van ten Nederlaadschen Ijpnd van Koffie- F tbr. P. OEMS Co.. EINDHOVEN AGENT VOOR HAARLEM 6 O huis-, Restauranthouders en Slijters, met verzoek tot wijziging van art. 105 qua- ter der Algemeene Politieverordening, samengesteld door de Commissie voor het Winkelbedrijf. 13. Verslag van de op 27 September 1922 'te Amsterdam gehouden ve-gqde- ring van vertegenwoordigers r Ka mers van Koophandel en der aivios- bureaux vcor den Middenstand. 14. Rondvraag. 15. Besloten vergadering. j i Het is nu honderd twintig jaren geleden, dat v. Beethoven z'n tweede Symphonie componeerde, welke-on der Gerharz's bekwame directie op nieuw werd uitgevoerd; en men ver wondert zich over de oerkracht, welke overal uit deze muziek spreekt, in die mate, dat zij nog immer het vuur der geestdrift in ieder sentiment kan ontsteken. Men moet mij in de symphonische kunst nog werken aan toon en van zulk een evenwicht in structuur; duidelijk heid in instrumentatie, maar vooral van zulk een zonnige warmte en jeugdige blijheid. Een allegro, waar de lach des levens weerklinkt in dan sende rvthmes; een larghetto, dat ademt naar myrthen en rozengeur; een scherzo en finale van bijna jon gensachtige dartelheid. De tempi werden door Gerharz tot de uiterste grens, van het „kunnen" der orkestleden opgevoerd; daardoor verdwenen vele noten in 't begin van 't scherzo en waren de strijkers dikwijls niet in evenwicht met de blazers, 't geen duidelijk bij het inzetten der houtbla zers in 't larghetto, opviel. Doch af gezien van deze onvolkomenheden was het een belangrijke uitvoering, waarin men den dirigent moet apprecieeren. De solo-cellist, Cor de Wilde, speel de het concert b kl. t. van Dvörèk. De beide laatste deelen van dit opus staan niet in verhouding tot de be langrijkheid van 't eerste. Het adagio bracht verveling door z'n ouderwet- sche langdradigheid, terwijl 't allegro moderato, welk op een populair thema gebaseerd lijkt, gevaarlijke hiaten ver toont. Dit alles kon niet gered worden door het spel van den solist; in het zangthema had z'n spel reeds zijn hoogtepunt bereikt en speelde hij met bezielende voordracht de mooie can- tilène; men bracht hem op het einde een warme ovatie Een noviteit bracht ons Paul Seelig met z'n Javaansche rhapsodie; op dit werk, waarin vooorlreffelijke momen ten zijn, kom ik bij een volgende auditie gaarne breedvoerig terug. Thans hoor ik nog van Beethoven te veel domineeren. MARINUS MONNIKENDAM. Zooals wij reeds met een «nkel- woord vermelden, zal de Concertzangeres Mia Peltenburg met den pianist Hendrik Andriessen Maandag a.s. in den Schouw burg Jansweg een SchubertWolf avond geven. Het programma, hetwelk is samenge steld is buitengewoon, o.a. zullen worden uitgevoerd liederen van Franz Schubert; ne, Gretchen am Spfnnrade, Rastlose Liebe en van den componist Hugo Wolf: Mignon 1, 2, 3; An die Geliebte; Frage und Ant- wort; Heimweh; Neue Liebe. Velen zullen ongetwijfeld dit concert willen bijwonen. Chailey-Kmintet Wij zijn nog niet, waar een Fransch ensemble het podium betrad, in onze ver wachtingen teleurgesteld. Altijd weer heb- bij wij naast de persoonlijke muzikale eigenschappen der spelers hun samenspel kunnen roemen, maar niet minder hun zeer eigen opvatting, ook van de Duitsche klassieken. De laatste maal zagen we dit bij het Hayot-kwartet. Naast hun Beet hoven getuigen zeer zeker hun Mozart cn niet minder Schumann van een adel van opvatthig die het verschijnen in de oon- certzaal van een Fransch kwartet tot een événement maakt. De vijf artisten van het Chailley-kwintet zijn ieder voor zich een muzikale persoon lijkheid met sterk uitgesproken karak teristiek. En welk een eenheid geeft dit samenspel. Mevrouw Chailley-Richez met haar verrukkelijke toucher schijnt den rijk dom van haar kleurengamma uit te stra len over de strijkinstrumenten, maar zij iaat ook haar klaviertoon de weldadige warmte indrinken van den fluweelen toon der alt-viool; haar toucher geeft on gekende nuances bij het hevige timbre der eerste viool, en een weldadige sonoriteit legt zich over de klaviersnaren, waar haar klank zich paart aan het melancholisch donker der violoncel. In den cellist mag het gezelschap bogen op een scheppend musicus en van hem, Mr. Diran Alexanian, hoorden we een no viteit. „petite suite arménienne" voor strijkkwartet. De componist, waarschijnlijk zelf Armeniër, zingt in een viertal met groote kennis van 't moderne coloret ge schreven toonstukken een zeer eigen lied. Heeft hij in 't laatste (complainte popu laire arméniènne) niet tevergeefs de aller modernste onder de jonge Fr- srlien be luisterd, de drie voorgaande igen van een hoogst gelukkig toonzetten van een melos van Oostersch aspect; daar hield hij het „chant liturgique" en ook de berceuse in een allerzuiverst dorisch waas, zooals de jonge Franschen dit zoo uitnemend ver staan; terwijl het laatste aeolisch is ge houden. Het is vooral de allergrootste een voud in de st-emmiddelen, die aan deze muziek een karakter van oprechtheid geeft De harmonieën veelal van een Franck-al- lure, schijnen zich vanzelf te voegen naar de muzikale gedachte, die een doorgaans religieus karakter draagt. Het is een toon stuk, dat men kan verlangen nóg eens en nóg eens te hooren. De jonge componist be leefde vreugde van deze prachtige en lief devolle weergave. Van Joaquin Turina hoorden we „Scène andaloube". Men kan weten dat men ook in Spanje niet doof is gebleven voor de moderne Franschen, al is er in deze mu ziek nog niet veel van den allerlaatsten Debussy te vinden. Het wsib beeft de- KiuEiigtitisjia IlllllIllliiUII lilllllllllllll! Alléén verkocpers van Echt Wedgwood en Booths, Echt Delitsch en Goudsch aardewerk, en van hel Guérin porcelein, Limoges, -.4111131 II^S<SBIHHl!lilllSlIl! ttlS 111" lüllMSIf If llllillSf IIISHIIIf lilllllllllfllllllllllltl zelfde bezetting als het concert in ré, van Chausson, met dit onderscheid dat in 't laatste werk, het eigenlijk concertino wordt gespeeld door klavie.r en altviool Was hel daar de zielvolle toon van Mr. on Uns eal, die een der riprieno-stemmen zong, in 't laatste werk was het de primarius zelf, die met fevrouw Chaillév-Richer dat werk van de hoogste interesse tegen don achter grond van het eigenliike concerto grosse deed opstralen ais een verblindend vuur werk soms: of den klaviertoon bezielde tol een klankgevine zooals slecbls een kwin tet van Cé sar Frnnrk dit zou vermogen WondPrlük ook is de groole affiniteit tot het werk van dpn Pèro r>ng"'ionn die wel het veheel rnef zt'n wëdincsvolle handen heeft hpreerd. Afpt welk pen groote ver- oprine hebben rii toch al'en naar dien en- aptaehfigen meester ongerion en hoe trouw iiehhen zü hem gegeven het beste wat in hen was: hun liefdevol lsitnsic—i-rchart. r*n rii„ hoogbegaafde mensohen n het Chaillev-kwinfet {waaraan nog ^fevrouw T,éon Pascal als tweede a'liste en ééns als tweede vio'iste medewer'-telzö deden ons zien hoe die geest van Cesar Frenck ook is gekomen over de artisten van dat sehoone land, dat aan Hen schepper der Réalitudes" ziin muzikale opstanding dankt. Een zeer gevoelige vertolking van het kwintet in C. van Mozart 'Köchel V. 315) was aan dit spelen der modernen voorafgegaan, een vertolking, die tot een bespreking in onderdeden noodde, maar waarvan wii toch het heerlijk cantilene der te altviool en het plafereske slot- allegro in herinnering wogen brengen. G. J. K. De heeren Krelage en Warnaar zon den een telegram, hetgeen vertaa'd en eenigsrins aangevuld gelezen kan wor- den: t. „De Conferentie was geen „hearing Toevoegingen, voorgeste'd door de Ame- rikaansche Ve1 an gheb1- enden, worden overwogen. De „Board" besprak in het algemeen het Narei'sen-vraagstuk. Het algemeene gevoelen van de Conferentie was ten gunste van vrije import. Be slissing is nog niet genomen. Mr. An- dreae, onze Hande's-Attaché, verzoe':t dit bericht over brengen aan het Mi nisterie van Buitenlandsche Zaken. Morgen, Dinsdag, hebben wij een per soonlijk onderhoud met Marlatt,meldt het „Weekbl. "oor BI. Cr." Wij ontvangen het volgende: Uittreksel van het Verslag over Octo ber 1922 van den Inspecteur der Vereen, tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en Omstreken. Ook nu weer moest herhaaldelijk wor den opgekomen tegen het bezigen van kreupele paarden, onoordeelkundig ge bruik van oogkleppen of gebrekkig en daardoor hinderlijk tuig. Een groetenhan- delaar, die ziin hit zeer ruw behandelde, werd daarover ernstig onderhonden. Aan een broodventer. die toeliet, dat een kind, n?ast hem op den bok gezeten, bestendig den hit met de zweep sloeg, werd het on gepaste daarvan onder het oog gebracht. Een koetsier, rijdende met een oud en stram geworden paard, werd aangemaand, dat dier niet langer te laten werken. Een turfventer werd aangetroffen met 2 trekhonden, die niet rechtop onder de kar konden staan. Hem werd aangezegd, de poot van de kar hooger te laten ma ken en tot zoolang de honden geen dienst le laten doen. Een groentekoopman bezigt 2 honden, met tuigen die te groot wa ren; ook was de poot van de kar te kort. Hii werd daarover onderhouden. Een me'khoer werd er op gewezen, dat de buikriem van ziin hondentuig moest wor den vernieuwd. Een fruithandelaar uit Hillegom ontving een waarschuwing, dat het tuig van ziin trekhond zeer gebrekkig was, en aan de kar steun ontbrak. Gedurende de verslagmaad werden in de Esphvxiatie-inrichtng piinloos gedood 66 honden, 112 katten en 1 papegaai. Tn 79 gevallen geschiedde dit gratis. Onder deze dieren waren er 43. die als zwervers in den Kennel van den heer Klaassen waren ondergehracht en aldaar op kos ten der Vereeniging eenige dagen in het leven werden gehouden, ten einde de eigenaars in de. gelegenheid te stellen ze op te vorderen. De Statenleden AukesTimmers, Kooi man, Met en Trapman zonden aan Ged. Staten van Noord-Holland de vorige maand 'n adres, waarin zij verzochten, bij de regeering aan te dringen op la gere vrachttarieven voor vervoer van tuinbouwproducten per spoor, het tref fen van een credietregeling voor tuin bouwers en afschaffing van de heffing van registratierecht, aan de groenten- veilingen. Het- „Hbld." verneemt, dat Ged. Staten dezer dagen door het lid van God. Staten Van Iiennep vertegen woordigd zijn geweest bij een bespreking met, de regeering, waarbij de nood der tuinbouwers onder het oog werd gezien. Ook werd in het genoemde adres aangedrongen op spoedige volledige uit werking en definitieve vaststelling van de ontworpen plannen voor verbeterde scheepvaartverbindingen in Noord-Hol lands Noorderkwartier, ten einde met ge leidelijke uitvoering daarvan onverwijld een aanvang te maken, ook tot voorzie ning in dreigende werkloosheid; op her ziening van de financieele verhouding tusschen de provincie en het hoogheem raadschap Noord-Hollands Noorder kwartier, en op bekostiging van een groo- ter deel van het wegenonderhoud door de provincie. Aan de gemeenteraden in de nood lijdende tuinbouwstreken is verzocht van hun instemming met, dit stuk aan Ge deputeerde Staten te doen blijken. Het, adres is thans in tal van gemeenteraden behandeld en daarbij bleek van zeer al gemeene instemming met de gedachten, welke in het stuk naar voren worden gebracht. Reeds besloten meer dan 50 gemeenteraden tot adhaesiebstuiging, slechts een viertal beslisten afwijzend, omdat zij zich met een enkel van de vele behandelde onderwerpen niet kon den vereenigen, of zooals da Raad van Alkmaar, wiens meerdarheid z'.ch op het standpunt plaatste, dat het hier geldt zaken van hoogere bestuurscolleges, waar- ia hij zich niet had te mengen* Gisterenavond rond zas uur kwam de heer de J., die de raadsvergadering van Schoten had bijgewoond, bij het verla ten van het Raadhuis in aanraking met de stoomtram, waarschijnlijk doordat hij met de ligging der rails ter plaatse niet bekend was. De J. werd zeer on zacht ter aarde geworpen, doch bekwam geen verwondingen. Echter was hij wel door en door versuft en werd in de woning van dokter Lindenberg binnen gebracht. Deze oordeelde rust in het Gasthuis gewenscht, daar hij een lichte hersenschudding constateerde. Per atax werd de getroffene daarheen gebracht. Woensdagmiddag diende voor Ged. Sta ten van Noord-Holland de zaak van den vroegeren hoofdambtenaar der gemeente Sloten (na de annexatie door Amsterdam op wachtgeld) de heer Geesink, die als directeur van de Lichtfabrieken en de Waterleiding te Sloten vrij vuur en licht had. Dit emolument werd voor de vast stelling van zijn pensioengrondslag ge waardeerd op f 200 per jaar. De heer G. gebruikte echter f £00 per maand. De gemeentelijke electriciteitswerken en de gasfabrieken te Amsterdam hebben nu over het bedrag, dat hij boven f 200 verbruikt 'had, gedisponeerd en toen hij na herhaalde aanbieding weigerde te be talen, zijn de gas- en electriciteitstoe- voeren afgesneden. De ambtenaar heeft zich bij Ged. Sta ten beklaagd en Woensdagmiddag kreeg hij gelegenheid zijn bezwaren voor dit college uiteen te zetten. Ook werd ge hoord een vertegenwoordiger van de ge meente Amsterdam. De beslissing van Ged. Staten zal waarschijnlijk binnen een week aan de betrokkenen worden mee gedeeld. De Haageche recherche heeft gearres teerd 37-jarigen boekhouder, wonen de Jacob Mosselstraat, een bekende van de politie. Onder voorwendsel een ac countantsbureau te willen oprichten, liet hij sollicitanten bij zich komen, die dan een zekeren borg moesten storten. Een heer uit de Fahrenheitetraat a'daar heeft hij o ndeze manier f 500 afhandig ge- maak if Ook andere personen uit de omgeving van Haariem trachtte de directeur van het „Centraal Bureau voor Acoountants- werkzuamheten" op vermelde wiize op te lichten. De aan te stellen medewer kers moesten deelnemen in het bedrijfs kapitaal tot een bedrag van f 250. Deze agenten hadden dan te zorgen voor de verspreiding van een circulaire, waarin het Centraal Bureau zijn bcekhoudm"tho- de (Arnerikaanreh systeem) aanbeval. BAZAR VOOR BLINDEN. Wij vernemen, dat de bazar voor ge bruiksvoorwerpen van blinden, gedurende twéé dagen in de bovenvoorzalen van „De Kroon" gehouden, een bedrag van 1150 ruim heeft opgeleverd. Ondertrouwd: 3 November. F. Beek en C. Germans. Geboren: I November, z. van G. N. KarmanBosman. z. van B. Reijnders de Groot. 2 November, z. van P. T. RaapLis. d. van M. E. V. Groskamp v. Rossum. 3 November, z. van F. v. Loenen—v. d. Tuin. Overleden: 1 November. L. E. Kense- laar, 63 j„ Leidschestraat. T. P. J., 1 mnd., z. van 0. Breems, Zuiderstraat. 2 November. E. du CrocqHooreman, 61 j„ v. Marumstraaf. C. v. Bruugen Blom, j-, Zomervaart. In deze zaak zijn wederom eenige nieuwe getuigen gekomen, naar we ver nemen Gisteravond opende bovengenoemde firma in de Gen. Cronjéstraat een filiaal in perceel no. 9, waarmede ge- Iooven we, op het gebied van in richting, wel het. beste en modernste hier ter plaatse geleverd is. De winkel, geheel in wit gehouden, evenals de toonbank, machines, tafels enz- die zooveel mogelijk in dezelf de kleuren geornamenteerd zijn, is voorzien van 'n glazen plafond, waar bij liet electrische licht een schitte rend effect maakt. Ook de étalage verlichting is doelmatig en in zoo'n milieu doen de uitgestalde heerlijk heden, dubbel smakelijk aan. Kunststukken zijn de opgemaakte varkenskoppen in de étalage. Tiet uitbeenen geschiedt niet inden winkel, maar in een aparte, zeer hy giënisch en volgens de Rijksivoor- schriften ingerichte werkplaats en 't gekoelde vleesch, (chill-meat), dat de firma o.a. importeert, kan worden be waard in de zeer practische koelcel len, waarvoor ijsmachine aanwezig is. Ventilatoren voeren de lucht uit de cellen steeds weer langs de koel-in- stallatie, waardoor dezelfde tempera tuur steeds behouden blijft. De eene cel is voorzien van een étalage-raam, waardoor het publiek in de gelegen heid is, deze te bezichtigen, de an dere bezit tevens een pekelbak. Te vens bezit de winkel een goed in gerichte drogerij en rookerij. F.r was bij de opening een schat van bloemen en wie eens eventjes luistert naar de opmerkingen van 't publiek, dat zich voor den winkel verdringt, weet, dat de onderneming succes zal hebben met haar kostbare inrichting. De bekende Electrische Spiegel- en Lijstenfabriek encadrementen in antie ken en modernen stijl, van de bekende firma B. H. Stoffen.?, is verplaatst van Schagchelstraat 65 naar Zijlstraat 65 (hoek Nieuwe Groenmarkt). Da vroe gere kruidenierswinkel is verbouwd tot een mooi winkelmagazijn, hetwelk de Zijlstraat evenzeer als de firma, zeer zeker tot eere strekt. De firma heeft getoond met eere haar plaats in den winkelstand in te nemen en zal haar goeden naam ook zeer zeker blijven eer aandoen. B. en W. van Haarlem, gelet op art. 8 der Hinderwet, doen te weten, dat bij hunne beschikking van heden de beslis sing op het verzoek van Joh. Jack, om vergunning tot uitbreiding van zijn was- scherij in de perceel en aan de Lange Hee- renvest nrs. 138 en 136, kad. sectie D nr. 6005 door het bijplaatsen van een kracht werktuig, is verdaagd. 50-jarige ambtsvervulling van den heer C. J. Bouma. Gisteren herdacht de heer Bouma den dag zooals we reeds meldden, dat hij 50 jaar in dienst was van de firma Walter Blom en zoon le Overveen. Deze dag is niet onópgemerkt voorbijge gaan. Des avonds werd door de Harmonie kapel der St. Jozefsgezellen „St. Caecilia" een serenade gebracht. Zichtbaar aange daan dankte de jubilaris directeur en leden voor deze onverwachte hulde. Aan tafel vereenigd waarbij aanwezig waren de ZeerEerw. heer Pastoor der St. Bavo Pa rochie en de WelEerw. heer kapelaan, sprak de ZeerEeerw heer Pastoor. Z.Eerw. schetste de heuglijke ge beurtenis van den jubilaris. Deze dag is, volgens den Eerw. spreker een niet-alledaagsche gebeurtenis, hoe heerlijk in dezen tijd is het, zooals heden hier gebeurt, dat 'n patroon en knecht zoo samenwerken. Z.Eerw. stelde in korte woorden dit voorval in dezen tijd tot voorbeeld Deze dag zal vooral voor den ju bilaris een onvergetelijke dag zijn AMSTERDAM, 3 November. De Zesde Kamer der Rechtbank heeft heden uit spraak gedaan, in de zaak tegen den directeur van de Beurebank N. Agste ribbe. die terecht had gestaan terzake van heling van de door de drie gebroe ders Groenveld gestolen goederen. De Rechtbank achtte zich onbevoegd deze zaak te behandelen, overwegende dat bekl. in de tijden, waarop de hem ten laste gelegde feiten zouden zijn ge pleegd, in militairen dienst was. Derhalve verwees de Rechtbank de zaak-Agsteribbe naar den Krijgsraad van het 1ste Arrondissement te 's-Graven- AMSTERDAM, 2 Nov. Op den rit van H.M. de Koningin heden morgen van het Paleis naar het Diaeonessenhuis der Neder-Duitsch Hervormde gemeente is een der paarden van het laatste volgrijtuig in de Gasthuismolensteeg ge vallen. Het gevolg van H.M. is toen te voet naar 't Weeshuis gegaan. Naar wij vernemen, rijn gisteren te Eindhoven wederom besprekingen ge veerd tusschen vertegen wood i r,gers van de patroonsbonden in de sigaren-indu strie en den Ned. R.K. Sigaren- en Tabaksbewerkersbond. De besprekingen hebben tot overeenstemming geleid en als gevolg daarvan zal de Ned. R.K. Tabaksbewerkersband de staking in de sigaren-industrie opheffen. bi" Ttf Frr v Al jaren lang is nu geklaagd over den Slaperdijk. De Slaperdijk is de ver binding tusschen Santpoort en Spaarn* dam en niet minder dan een drietal belanghebbenden komen feitelijk voor 't onderhoud van dien weg in aanmerking Spaarndam, Velsen en Schoten. Maai hoe langer het duurt, hoe moeilijker het blijkbaar wordt om tot overeenstem ming te komen en tot een redelijke oplossing. De weg is slechts 8 K.M lang en het is dan cok weinig minder dan belachelijk, dat die niet behoorlijk kan worden onderhouden. De bewoner# van den Vergierdeweg, die naar Sant poort moeten met paard en kar, ea daarvoor feitelijk den Slaperdijk zoudea kjezen, getroosten zich nu veel liever een omweg langs den Rijksstraatweg dan de risico te loonen onherstelbare schade aan de voertuigen te kriigen. De toestand is daar onhoudbaar. Bil droog weer is de weg niet te begaan, laat staan bij regenval. Het zijn bergen en dalen, een door mijnkraters doorploegd geveehfsveld. Geen vertoog helpt. Booze tongen beweren nu dat hel wacte Jen is op de grenswijziging, die Haarlem in 't bezit zal stellen van den Slaperdijk. De Groote zus. kan dat werkje wel op knappen, en 't verwondert ons alleen maar, dat men nu al niet een groote mond opzet tegen Haarlem en vraagt waarom het nu alvast niet den Slaperdijk op knapt. Op zulke buitenkansjes mag Haarlem zich praepareeren bij eventueele grenswij ziging en men gunt ze Haarlem graag, maa rpas op als er ook ergens een voor deeltje aan de grenswijziging verbonden zou zitten!! Dan is er over schrokkige Gijs Haarlem geen kwaad genoeg te zeggen. HOOGEVEEN, 2 Nov Woensdagmiddag is een ernstig ongeluk voorgevallen in het jachtveld bij Staphorst. Toen de bnif be zichtigd werd. heeft een der aanwezigen de onvoorzichtigheid gehad om in plant? van de haanpal van 't geweer over te leggen den trekker over te halen, waardoor de jager R. Krikken. Veeningen Zuidwoldé fDr.) in het been werd getroffen. De ongelukkige werd naar het zieken huis le Hoogeveen vervoerd en Is daar Donderdag overleden. Hij laat een vrouW en 2 kinderen achter. DOORN, 8 Nov. Omtrent het huwelijk van den ex-keizer vernemen wij nader: de bruidsbouquet zal bestaan uit vio lette orchideeën met witte an jelieren. Da keizer zal getooid rijn in een schar- laken-roode uniform van het garde-re giment. Het costuum van de Prinses zal violet getint zijn met bont afgezet en met moderne koraalverriering opgewerkt. De tafelversiering zal bestaan uit reode rozen, overgaande naar violet en verder met majola. De vorm van de tafel zal gewoon, langwerpig, rechthoekig zijn, Zooals wij reeds meldden, zal de ker kelijke inzegening in de vestibule plaats hebben, waartoe een troonhemel in de vestibule wordt opgericht. alleen in 1 ste en 2de keuze van de Firma's Moreil Mackenzie. City de Lux, R.K. Premier 1 in been, galaliet, juwiliet, weichsel- hout, dof en helder gegoten barn steen (ambroit), natuur geslepen barn steen, echt parlemour, goud en zilver

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2