Sport en wedstrijden, Onschuldig veroordeeld Tweede Blad 6 November 1922 D. H. V. B. Uitslagen 5 November. R.-K. V. V. m Westen. Concordia I-Met Westen 1.3*0. Westen BI-Gencordia II. 2-1. R.-K. Voetbalvereniging „Zwaluwen," fed Zwart-Zwaluwen 19. 8-©. Basnlaten ll-A. 0.0. M, R.-K. S. V. Sg iamïaless. UITSLAGEN. R, 0. H.-Biauw Wit. 3-1. D. F. G.-U, V. 2-l<~T Quick-H, V. V. I-I. Feijenoord-H. B. S. 3-0. Ledenopgaven. District Haarlem. JUNIOREN-COMPETITIE. Programma voor de maand November. Amiestia ll-Geel Zwart III. 0-0, Geel Wit Bl—Santpeert II 3—0, Westelijke le klasse. Overgangsklasse. Reserve le klasse. 2e klasse. 3e klasse. Reserve 2e klasse. Oostelijke le kiasse. Zuidelijke le klasse Noordelijke le klasse. Oostelijke le klasse. Zuidelijke le klasse. Noordelijke Ie klasse. Westelijke le klasse. Overgangsklasse, Ajax—Haarlem 3—1. FEUILLETON. ,,Mij onwaardig antwoordde hij met op elkaar geperste an 'en van woede.Om Gods wil, herhaal niet meer, anders zou ik moeten gelooven, dat de vader liefde u alle redelijkheid doet ve liezen." „Gelukkig heb ik die niet verloren. Maar het gaat er over u zelf en uwe eer te redden." „Wie brengt die in gevaar „Het huwelijk, dat u op 't oog hebt." Paul Harmant ging met berekening te werk. Hij wachtte even, vóó' den beslis- senden slag toe te brengen. „Wat wilt u zeggen Ik verzoek u, u nader te verklaren riep Lucien hoogst opgewonden uit. „Ik wil voorkomen, dat de nagedach tenis van uw vader smaad wordt aange daan antwoordde Jacques Garaud. „Ik wil u een liefde ontrukken, welke ont- eerend is." „Spreekt u over mijn liefde voor Lucie?' Vroeg Lucien met bevende stem. „Ja," antwoordde de vermeende Paul Harmant, over uwe liefde voor Lucie.'- „Ik begrijp u nietIk wil nadere ver klaring. Dadelijk. Als u maar één oogen blik aarzelt, zal ik aannemen, dat u laster aanwendt, om mij af te brengen van haar, die ik bemin." „Weet u wel wie die Lucie is „Ja, mijnheer, een net meisje." „Een wees, een en twintig jaar geleden in het Vondelingenhuis gebracht, inge schreven onder nr. 9. V/eèt u dat „Dat weet ik, mijnheer,"maar wat zou dat De schande valt niet terug op het kind, dat in den steek is gelaten, maar op de schuldige ouders „Goed Dat zijn gevoelens, die ik eer biedigen zal. Maar hebt u wel eens nage gaan, uit wie dit meisje geboren is?" „Nogmaals, mijnheer, wat belang is er bij Aannemend, dat haar ouders on waardig waren, dan „Wat maakt de liefde toch blind Wc t dan, dat Lucie de dochter is van Jeanne Fortier, de moordenares van uw vader. En aangezien u mij op mijn woord mis schien niet wilt gelooven, z 1 ik u het onwederlegbare "bewijs verstrekken. Een rauwe kreet ontsnapte aan Lu- cien's keel. Hij liet zich in z'n stoel achter over vallen, bevend over zijn heele li chaam. Terwijl deze scene zich te Courbevoie afspeelde in het kantoor van den industri eel," hield een rijtuig stil op de Bourbon kade vóór het huis, door Lucie bewoond. Mary stapte er uit en klopte eenige oogen- blikken later aan op de 6etage. Lucie zelf deed open. Toen zij Mary zag, wier be- ieedigende woorden zij nog niet was ver geten', ging zij verwonderd achteruit, bijna met vrees. „U hier, juffrouw stamelde zij. „Ik kom met u over een ernstige zaak spreken." „Een ernstige zaak herhaalde Lucie, die nog ongeruster werd. „Ja.Mag ik gaan zitten „O vergeef mij, juffrouw. Ik ben zoo verwonderd over uwe komst, dat ik zelfs de gewone beleefdheid vergeet." De dochter van den millionnair ging zitten en begon, Lucie recht in de oogen ziende, op de volgende wijze een gesprek met haar ,,U heb' mij verteld, dat u weer waart?" „Ja, juffrouw." „U kent uwe familie zeker niet. Door uw ouders in den steek gelaten en groot gebracht in het Vondelingenhuis, bezit u niets ter wereld en hebt u geen andere inkomsten dan van uw werk „Dat is waar, juffrouw. Maar ik ben niettemin gelukkig." „Gelukkig!" herhaalde Mary op bijna spottenden toon, dat betwijfel ik." „Ik verzeker het u „Onnoodig dat te verzekeren, u ver andert mijn"meening toch niet daarom trent. Ik wilde u alleen dit ^ggen. Ik ben fijk, heel rijk en ik wil nu uw toe komst verzekeren." Lucie begreep er niets van. „Mijn toekomst verzekeren!" stamelde zij. Op welke manier „Heel eenvoudig! Ik bied u een kapi taal aan van drie honderd duizend fran ken." Lucie vroeg zich af, of zij gek werd. „Hebt u mij verstaan," herhaalde Mary. „Verstaan wel, maar niet begrepen." „Waarom ik u een fortuin aanbied Juist." „En u meent misschien ook, dat ik mijn bezinning heb verloren. Als u dat gelooft, vergist ii zich. Ik weet best, wat fk doe ik schenk u niet zonder meer dit fortuin, maar verbind daaraan een voorwaarde." „Verklaar u nader, juffrouw, als ik u bidden mag." zeide Lucie die zenuwachtig werd. „U spreekt onbegrijpelijke taal U biedt mij een groote sóm aan en ver bindt daaraan een voorwaarde. Welke is die voorwaarde „Dadelijk nadat tl de som hebt ont vangen, moet u niet alleen Parijs, maar ook Frankrijk verlaten." „Parijs verlaten Frankrijk verlaten riep Lucie uit. „Waarom „Opdat ik u niet meer zie antwoord de Mary. Lucie schrok. Meer en meer begon zij te gelooven dat juffrouw Harmant krank zinnig was. Deze laatste ging voort „Opdat ik u niet meer in mijn omge ving voele, in dezelfde stad.. opdat u mij niet meer in den weg zult staan opdat mijn'bestaan, dat in gevaar komt, weer nieuw leven krijgt.... opdat ik eindelijk de rust en het geluk moge deel achtig worden Plotseling was Lucie opgestaan. „Zoo, zoo riep zij uit, met afschuw achteruitgaande. „U komt mij vertellen, waarom u zoo veranderd bent tegenover mij, die beleedigende woorden, die blik ken vol haat en afgunst 1 U bent ja- loersch „Ja, ik ben jaloersch op u hernam Mary, op haar beurt opstaande. „U bemint Lucien ,Ik bemin hem." „En u meent, dat ik mijn liefde zal prijs geven, om uw afgunst, uw grillen re voldoen. U meent, dat ik van Lucien zal weggaan en hem zal zweren, dat ik hem niet meer zal terugzien. En dat voor den prijs van drie honderd duizend franken.... „Als het noodig blijkt, zal ik het be drag verhoogenj „Hebt u een oogenblik gemeend, dat ik dat schandelijke voorstel zou aanne men „Waarom zoudt u het weigeren „Waarom Omdat ik Lucien bemin; met geheel mijn ziel. Ik bemin hem met een liefde, die zal duren zoolang mijn hart klopt. Hebt ge gemeend, dat dat ik mijn hart zou verkoopen? Wat een diepe ver achting moet u eigenlijk wel voor mij hebben Welnu, die verachting is onver diend. Met afschuw wijs ik uw schaamte loos voorstel af. Ik bemin LucienU bemint hem ook.Laat hem kiezen Ik ben zeker van zijn ridderlijkheid en wacht zonder vrees de keuze af, die hij zal doen. En nu, juffrouw, geloof ik weC dat we het daarbij kunnen laten...." Scheidsrechters. Van verschillende scheidsrechters, wie een formulier ter invulling werd toege zonden, ontvingen wij tot dusverre niets retour. Met het oog op het afdrukken der adreslijst, worden deze h?eren verzocht hun formulier onverwijld in te zenden, daar slechts die scheidsrechters zullen worden opgenomen, die hun formulier ingevuld hebben ingezonden. Adreslijst. Blz. 16 S. J. C. Noord wijk. Secr. L. J. van der Meer, St. Jeroensweg 25, Noord- wijk. Met ingang van 15 October moeten de Clubs, welke juniorleden opgeven, deze opgaaf ook doen aan den secretaris van hun district. Onder de juniorleden worden Verstaan de leden jonger dan 17 jaar. Gelden. In het tijdvak van 15 tot en met 22 October werden de volgende bedragen ontvangen Per Kas Per Giro. D.O.N. K. 2— Bergen 1.— O.D.A. 3.10 Sempre Avanti 5. R.K.A.V. 5.— Haastrecht 0.10 Oiympia 10. The Victory 1.05 Lisse 1 Leiden 2. V.V.Z. 4.- H.B.C. 1.50 Royementen. Door D. H. V. B. werden de volgende royementen overgenomen H. Waasdorp, Vogelenzangsche Weg 74, Vogelenzang. Wanbetaling. (Zilk.) W. de Graaf, Militairenweg, Krommenie. Wanbetaling (S.D.E). AFDEELING A. 12 November. S. D. S.Geel Wit; 1 uur; C. Zwetsloot. DamiatenAmicitia; 1 uur; J. P. Smits. 19 November. ZilkS. D. S,; \'A uur. Geel WitAmicitia; 1 uur. 26 November. S D. S.Damiaten; 1 uur. ZilkGeel Wit; 1 uur. AFDEELING F 12 November. Geel WitWesten; 1 uur; J. F. Duyn. Geel ZwartS. D. S.; 1 ur; v. Assendelft. 19 November. t S. D. S.Westen; 1 uur. Rood WitGeel Zwart; 1 uur, 26 November. Geel WitS. D. S.; 1 uur. WestenRood Wit; 1 uur. Verlangde wijzigingen in dit programma noeten zoo spoedig mogelijk worden aange vraagd bij den competitieleider, Rivier- rischmarkt 11 a rood. In den vervolge behoeft voor eiken wed- itrijd van de junioren-competitie slechts 1 formulier te worden ingevuld. De aanvoer der overhandigt dit aan den aanvoerder der tegenpartij, die het omgaand inzendt bij den competitie-leider. De wedstrijden beginnen, zoolang niet an ders is bepaald, te 1 uur. DE COMPETITIELEIDER. EL B. O. 2S. D. O. terrein afgek. H. B. O. Ill—Victrix id. id. ConcordiaWesten 30. Westen 2Concordia 2, 21. Damiaten 2A. D. O. 14. Geel Zwas-tR. K. V. Z. II 80. Amicitia 2Geel Zwart 3, 00. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: W. Kluiskens Sr. Voorzitter; P. van Paradijs 6ecretariis; Adr. de Vries penningmeester; J. v. d. Berg, K. van Gemert, N. de Zwager; W. Kluiskens Jr. De leden worden aangespoord om veel te komen oefenen op het R.K. Spatrtpark te Heemstede des Zaterdagsmiddags. De bal is te krijgen bij den heer Kluiskens, Brouwers straat 56. Precies half drie treden de beide ver- lenigingen onder leiding van den heer Platte in het veld. Concordia met eenige invallers en het Westen kwam met acht man op. Na een verkennen op beider doel ontwikkelt zich een mooi spel, doch daar Het Westen geen goeds voorhoede heeft wordt alles gekeerd door de verdediging van Concordia. Na een kwartier spelens komt Concordia opzetten, doch de achter hoede weet het gevaar te bezweren. Concor dia komt steeds terug, maar door de go3de verded'g'ng blijft doelpunten uit. E en voor rust maakt C. een doelpunt door een fout in de achterhoede. Als weer is afgetrapt dan fluit scheidsrechter rusten. Na de Thee is het weder hetzelfde spel. Eenige uitvallen van II. W. hebben geen succes. Uit een cornerbal maakt C. zijn twee de doelpunt. Er zijn nog twintig minuten te spelen. C. voorhoede komt eens gewel dig opzetten. De backs van H. W. blijven staan, daar zij vermoenen, dat de scheids rechter voor offside fluit. De rechtsbinnen van C. liep door en maakte op z'n dooie gemak het derde doelpunt. Hiermede kwam het einde. De wedstrijd was over het geheel genomen van gaode kwaliteit. Was het Westen volledig geweest, dan had C. nog niet zoo makkelijk gewon nen. De leiding was in goede handen. De reserves van het Westen hebben zich de meerderen getoond van de Hillegomsclie tweede eftallen De Haarlemmers slaagden er tweemaal in het te vinden, en Concordia kon juist één tegenpunt maken. De over winning was voor het Westen wel verdiend. Secretaris II. v. d. Drift, Spaarnwouder- straat No. 100 rd. A.s. Donderdag 9 November belangrijke ledenvergadering des avonds om 8 uur in de zaal der St. Jozefsgezellen-Vereeniging Jansstraat 59. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verkiezing kas-commissie. 5. V erkiezing Bestuursleden. 6. Mededeelingen feestcommissie 3-jarig bestaan. 7. Mededeeling Bestuur inzake Elftal commissie. 8. Rondvraag en sluiting. Bij verhindering gelieve men bericht te sturen aan den secretaris. Vanwege de be langrijkheid der agenda is aller opkomst dringend noodzakelijk. Voor de zcoveelsle maal heeft „Zwaluwen", dank zij hun onvolledig opkomen het onder spit moeien delven. Dezen keer stonden de Zwaluwen met slechts 9 man in 't veld. 't Was dus voor G. Zw. 'n zeer lichte laak de beide puntjes te bemachtigen en tevens haar doelgemiddelde flink op te knappen. Dat de score niet hooger opgevoerd werd, danken de Zwaluwen aan het uitstekende werken van hun doelman en linksback. We hopen, dat het Zwaluwen mag geluk ken in 't vervolg met 'n volledig team uit te komen, want ook de tegenpartij speelt niet prettig tegen acht of negen man, vooral als daar nog spelers bijzijn die weinig of niels presteeren. Ongeveer half drie blaast scheidsrechter J. Sloete, die uitstekend voldeed beginnen en brengt Zwaluwen den bal aan 't rollen. Direct neemt G. Zw. den aanval over en brengt een bezoek bij den Zwaluwen doel man, die zooals gezegd, blijk geefl z'n werk te verstaan. 't Is den spelers aan te zien, dat het veld zeer glad is, we zien dan ook herhaalde malen glijpartijen. Reeds na 5 minuien heeft G. Zw. succes als de rechtsbinnen uit een voorzet van links doelpunt. 't Zou te langdradig worden iederen aanval te beschrijven. Laten we volstaan met te zeg gen dat Geel Zwart steeds in den aanval is en het voor rust tot 50 brengt. Vermelding verdient nog het steeds buiten spel staan der G. Zw. vleugel-spelers, die geen vat kuiieu krijgen op het een-back-systeem der Zwaluwen. Na rust dezelfde vertooning, G. Zw. steeds in de meerderheid; 'n strijd tusschen de voor hoede eenerzijds en de achterhoede ander zijds, waarbij zooals vermeld de doelman Duivenbode en de linksback een keurige partij voetbal speelden. Jammer dat na het stoppen van een geweldig hard schot Duivenbode even het veld moet verlaten. G. Zw. is nog een weinig onfortuinlijk als ze tot vier maal toe buiten het bereik des keepers tegen den paal schiet. Een penalty wordt gemist. Dit neemt niet weg, dat G. Zw. nog drie maal weet te doelpunten, zoodat deze weinig interessante wedstrijd in een 80 overwinning voor Geel Zwart eindigt. Ia dezen wedstrijd was Geel-Zwart ge regeld sterker, maar het schot was in de voorhoede zoek en de Bloemendaalsehe keeper hield alle góed-gerichte ballen uit zijn doel. De backs zetten de voorhoede steeds aan het werk en Amicitia had njjt zooveel in te brengen. Geen der partijen slaagde er in te doelpunten. Scheidsrechter J cos ten leidde correct. Wil Geel-Zwart succes hebben, dan zal men de voorhoede moeten veranderen. Geel Wit is er weer in .geslaagd de puntjes machtig te worden, al hebben ze de overwinning niet cadeau gekregen. Als om ongeveer half 3 scheidsrechter Visser, beginnen blaast, trekt de Geel-Wit- voorhoede direct ten aanval, doch de kee per blijkt in goede conditie te zijn. De Geel Wit-achterhoede dringt iets te veel op, zoodat geen mooi open spel kan wor den ontwikkeld. Plotseling een aanval van Santpoort. De achterhoede ontneemt haar echter weer het leder, plaatst naar den midvoor, welke weer doorgeeft aan den rechtsbinnen, deze zendt een goed schot in, dat den Santpoort-keeper te machtig blijkt, 10. Voor rust gelukte het niet de score te verhoogen. Na rust is het derde kwartier voor de Geel Witters. Zij ondernemen aanval op aanval, doch zij hebben geen succes. Zoo langzamerhand dringt Santpoort verder op. Zij zijn een oogenblik sterker. Als Santpoort uit moet trappen loopt da rechtsbuiten van G. W. toe. Hij weet den keeper het leder afhandig te maken en heeft verder geen moeite den bal- in het doel te loopen. Kort daarop maakt hij het derde doelpunt. Aan den anderen kant ontkomt het G. W.- doel ternauwernood aan een doorboring, doch de kleide doelman werkt goed. Een prachtschot tegen den paal wordt weer het veld ingezonden. In den stand komt echter gean veran dering meer. De Heémskeirksche ploeg is te sterk geble ken voor de Dainiaten-reserves, die weer met 41 hel onderspit moesten delven. A.D.O. be nutte een strafschop, terwijl een tweede pe nalty door den Darniaten-doelman prachtig werd gehouden. Hij verdedigde zijn doel over het algemeen uitstekend en had aan de vier doelpunten geen schuld. Hel Hnarlemsche elf tal weerde zich overigens goed en gaf den Heemskerkers, die over het algemeen veel oudere spelers hadden, goed partij. Zij hadden dan ook wei meer dan één tegenpuntje ver diend en als het elftal heter ingespeeld is, kan er nog wel een paar keer gewonnen wor- worden. (Secretariaat: J. v. 't Hof, Gr. Markt 23) Heden, Maandagavond 8 uur, clubavond in het gebouw van den It. K. Kring, Jans straat 49, aller opkomst verzocht. Woensdag 8 November, 8 uur precies, ver gadering van de kascpmmissie, in het ge bouw van den R. K. Kring, Jansstraat 49. Vrijdag 10 November, kwart over acht uur, algemeene vergadering in het gebouw van den R. K. Kring. Aller opkomst nood zakelijk. O. tu. aan de orde, verkiezing van een lid in de elftalcommissie en van een bestuurslid. MaastrichtZuid Nederland—Luxemburg 2—3 Rotterdam V.O.C.—Sparta 1—2. Haarlem: R.C.H.—Blauw Wit 3—1. Dordrecht: D.F.C.U.V.V. 2 1. Den Haag: QuickH.V.V. 1. ..Amsterdam: AjaxHaarlem o 1. Rotterdam Feijenoord—H.B.b. 30. Zaandam Z.F.C.—V.V.A. 1—0. Rotterdam ExcelsiorV.U.C. 40. Haarlem: H.F.C.Q.D.S. 4—1. Amsterdam: Spartaan—S.V.V. 2—2. Hilversum 't GooiHilversum 0 -0. A Haarlem Haarlem II—Spartaan II 1—0. Weesp Rapiditas 2Ajax 2 05, a Amsterdam: V.V.A. 2—Z.F.C. 2 l"al- Hilversum Hilversum 2—'t Gooi 2 2 3-v-2 B Den Haag H.V.V. 2St. Hoöger 2 5—1. Rotterdam Sparta 2V-O.C. 2 2—0. Den Haag: H.B.S. 2Feijenoord 2 3—3. A Haarlem: E.D.O.—Hollandia 1—0. Alkmaar: Alc. VictrixSchoten 10. ZandvoortZandvoqrtHortus 2—0. B Amsterdam; D.E.C.Zeist 11. Utrecht; VeloxD.O.N.A.R. 30. Rotterdam; R.F.C.S.A.C. 21. C Delft: D.H.C.—B.M.T. 4—1. Leiden Lugdunum—Unitas0 2—2. Rotterdam C.V.V.—Steeds Hooger 2—1. Schiedam: H.D.V.S.—Fortuna 1—1. A Helder: H.R-C.Zaanlandia 13. AssendelftAssendelft—Helder 2—2. B Amsterdam SwiftWest-Frisia 2—3. Amstel—Purmersteyn 1—0. Oostzaan O.S.V.D.W.V. 30. C Beverwijk: De Kennermers—V.S.V. 3—1. Amsterdam T.O.G. H.S.V. 22. Bloemendaal Bloemend. Sloterdijk 00. Amsterdam E.D.W.—Watergraafsm. 3-2 D Baarn Baarn—Hercules 0—3. UtrechtVoorwaartsVriendenschaarO-O E Amsterdam: Neerlandia—O.D.E. 2—2. Laren Laren—Rapiditas 0—3. Amsterdam St. Voorwaarts—Kampong 0—5. E Den Haag: V.I.O.S.—L.F.C. 2—1. Leiden: U.V.S.D.V.V. 00. G Scheveningen V.D.S.R.V.C. 11. DelftDelfia—D.V.C. 12. Leerdam L.S.V.O.S.S. 20. A A'dam Watergraafsm. II—A.F.C.III2—2 Hoorn: Hollandia II—Amstel II 2—0. Zaandam: Z.V.V. II-B1. Wit III 0-2. B Utrecht: U.V.V. III—Hercules 111 6—1. A'dam: Ajax III—Victoria II 6—0. O.D.E. II—A.F.C. II 0—6. C Den" Haag: H.B.S. yj-^J-C.H. II 1—2. D Utrecht: Hercules II—Oiympia H 1— E Den Haag: B.M.T. II—Saturnus II 1—2. F R'dam Xerxes II—D.F.C. III 3—2. ZutphenBe Quick—-Theole 2—1. Hengelo: HengeloQd'ck 11. Zwolle: Z.A.C.—Go Ahead 0—4. Enschede Enschedé Ensch. Boys 71 Breda: Bredania—D.O.S.K.O. 0i. Eindhoven EindhovenB.V.V. 33. Tilburg: N.O.A.D.—P.S.V. 2—2. Groningen: Be Quick—Upright 111. Groningen: Fo wardVeendam 21. MeppelAlcidesFrisia 11. Leeuwarden: FrieslandVëlocitas 1—2 Winschoten W.V.V.—Achilles. (Crt.) Go Ahead Enschede) Quick (N. Hengelo Z.A.C. U.D. Heracles Theole Be Quick (Z.) Ensch. Boys 7 6 1 0 22—2 13 6 4 2 0 15—6 10 8 3 3 2 10—6 9 7 3 1 3 7—9 7 6 3 0 3 10—10 6 6 2 2 2 9—13 6 6 1 3 2 7—8 5 8 2 1 5 7—14 5 6 2 0 4 5—9 4 6 0 1 5 5—20 1 M.V.V. 7 6 1 0 19—6 13 N.A.C. 7 5 1 1 16—7 11 Willem II 5 5 0 0 19—6 10 B.V.V. 8 3 2 3 18—15 8 Eindhoven 6 3 2 1 9—7 8 N.O.A.D. 7 1 3 3 8—11 5 Philips 6 1 2 3 7—14 4 D.O.S.K.O. 7 2 0 5 6—16 4 Wilhelmina 5 1 1 3 4—6 3 Bredania 7 1 1 5 7—13 3 Vëlocitas 5 0 1 4 11—23 1 Achilles 8 6 0 2 24—10 12 W.V.V. 8 5 1 2 24—12 11 Vëlocitas 7 5 0 2 12—7 10 Be Quick 6 4 1 1 33—3 9 Friesland 9 4 1 4 18—14 9 Frisia 7 4 1 2 16—15 9 Veendam 8 2 1 5 9—15 5 Upright 7 2 0 5 5—28 4 Forward 6 1 0 5 5—20 2 Alcides 6 0 1 5 2—24 1* Alcides 2 verliesp w. O. n. R.C.H. 9 5 4 0 23—9 14 D.F.C. 8 5 1 2 21—11 11 H.B.S. 7 4 2 1 8—5 10 Ajax 8 3 0 2 13—7 9 Feijenoord 7 3 3 1 13—12 9 Sparta 7 4 3 8—9 8 U.V.V. 7 2 3 2 7—6 7 Blauw-Wit 8 3 1 4 14—16 7 V.O.C. 8 2 2 4 12—13 6 Quick 7 1 2 4 5—15 4 H.V.V. 7 1 0 5 5—14 3 Haarlem 7 1 0 6 8—20 2 H.F.C. 7 5 2 0 16—6 12 Stormvooeis 6 6 0 0 13—3 12 Excelsior 6 4 1 1 13—6 9 't Gooi 8 3 3 2 13—12 9 Spartaan 7 2 3 2 11—9 7 S.V.V. 7 2 2 3 8—10 6 V.V.A. 7 2 1 4 14—11 5 Z.F.C. 8 2 1 5 6—14 5 Hilversum 7 1 3 3 6—15 5 O.D.S. 5 1 2 2 8—11 4 A.D.O. 6 2 0 4 11—15 4 V.U.C. 6 1 0 5 11—17 2 Het is de Racing wederom mogen geluk ken de overwinning aan haar zijde te be houden, ditmaal ten koste van Blauw-Wit, dat, met invallers voor de Nalris en Smith, niet vermocht zich staande te houden tegen liet knappe spel van de blauwzwarte Haarlemmers. Meer en nieer laat het zich aanzien dat R. G. H zich ontpopt als een sterk favoriet naar een der bovenste plaat sen op de ranglijst. Hel elftal van R. C. H. speelde in alle opzichten beter dan Blauw wit, dat momenteel een spel speelt stukken minder dan het vorige jaar. Zelfs v. d. Kluft de zoo goed bekend staande aanvoerder der Amsterdammers, speelt niet meer zooals we dat gewend zijn. Ook Lietzen, die intusschen voor een groot deel debet was aan R. C. H.'s tweede doelpunt is niet meer de oude. R. C. H. daarentegen wordt steeds beter, en speelde ook thans weer een aantrekke lijke partij voetbal. Over het verloop van den wedstrijd die onder leiding van den heer M. Bos gespeeld werd, het volgende: Van der Kluft raadt verkeerd en Nieuwen- huis verliest eerst het voordeel van zon en wind. De volgende spelers stellen zich dan op: Radsma, Kuyt, Hazevoef, Geutskens, Nieuwenhuis, Krom, Koning, v. Dam, Roelfsema, Nachtegeller, Boekelaar. Blauw-Wit: Tweilter, Koudenberg, v. Diermen, v. d. Kluft Jr., de Weerd, v. Dort,' Slirtgelandt, Mazurel, Lietzen, v. d. Kluft Sr., Schindeler. Ondanks alie geruchten speelt Koning dus met R. 0. H. mede, BI.-Wit is zooals gezegd met twee invallers. Om 2.20 brengt van Diermen den bal aan het rollen en de eerste aanval is voor Bl.- Wit, die echter onschadelijk gemaakt wordt door Hazevoet. R. C, H. is er nog niet in en weer valt BI.-Wit aan. Een goede voor zet van Tweller volgt, we denken de Am sterdammers reeds te zien scoren, doch de geheele voorhoede wint, zoodat Krom kan wegwerken. Het wil maar niet lukken bij R. C. H. en vooral van links dreigt voor Radsma noga! eens gevaar. Een goed schot van Tw&'ker gaat over. Even later krijgt Twel ler weer een kans, doch de bal belandt naast het doel. BI.-Wit houdt eenigen tijd de Overhand en Nieuwenhuis heeft met zijn confraters nogal een en ander te doen. Langzamerhand komen dan de R. C. H. voorwaartsen beter in actie en gaat de strijd wat meer gelijk op. De R. C. H.-aanvallen blijken Jan al spoedig gevaarlijker Jan die van BI.-Wit en vooral de linkerwing is goed op dreef. Een goed schot van Nachtegeller gaat naast, terwijl v. Dam een zeer goede kans om te scoren niet benut door eveneens naast te schieten Aan den anderen kant plaatst v. Twelker den bal netjes voor het R. C. H.-doel, doch Radsma werkt weg. Er volgt dan een poosje van overwicht der R. C. H.'ers. Keurig combineerend breekt telkens het aanvals quintet door, v. Dam krijgt den bal. Roel speelt door naar Nach tegeller en met een keurig schot geeft deze laatste Schindeler het nakijken. Er is dan pl.m. 15 min gesoeeld. Dit is het sein tot nog beter aanpakken en Schindeler moet diverse malen handelend optreden. In dien tusschentiid maakt BI.-Wit het Radsma ook nog eens lastig doeh deze is weer goed op dreef en retourneert alles zonder mededongen, Boekelaar en Koning geven dan on hun beurt eenige voorzetten, die te'kens iets te sehern zijn, zoodat Schindeler ze steeds on derschept. Ook Narhegeller zet eenmaal te srhorp voor. Eenige aanvallen stranden op buitenspel, waarna Lietzen, die er niet best in was, buitengewoon hard terug speelt, bui len bereik van Schindeler. De bal ro't geluk kigerwijs nel naast, zoodat R. G. H. haar eerslpn hoekschop te nemen krijgt. Deze wordt eehfer gestopt door Koning. Weder om volgt een R. C. H.-aanval. Koning werk! echter den bal achter. Hazevoet veroorzaakt een vrijen Iran aks hii v Diermen wat hard handig opriizel. Hel harde schot stopt Rads ma uitstekend, (en tweede male wordt ge schoten en Radsma kan slechts met moeite den bal corner werken. Ook uit dezen hoek schop belandt de ba! achter het doel. De achterhoede van R. C. H. is iweer geheel In vorm en met korte tikjes belandt de bal oo de juiste plaats, een goede aanval volgl Weer zet Boekelaar voor. Koning is juist iels te laaf en de kans is verloren. Even later ontneemt Schindeler aan Roelfsema een goede kans door tiidig uit te loopen. Het schof gaat nu naast, hetgeen Nachtegeller herhaalt. Als dt Racing weer een aanval onderneemt misf Lietzen leelük, v. Dam loopt door, komt al!een voor den uitoeloopen Schindeler en met een kalm schot maakt hii R. C. H.'s tweede doelpunt. Er is nog maar enkele oogenhlikken te snelen, waarna scheidsrechter Bos de mst aankondigt. Op verzoek van den scheidsrechter, die moeite had met het onderscheiden der kleu ren, verschijnt R. C. H. na rust met andere Jersey's (zwarte). We hooren in onze om geving over rouw spreken. Bange harten waren misschien van meening dat zulks invloed op het spel van R. C. H kon hebben. He spelers zelf schenen echter van andere gedachte. Als om 3.20 een aanvang aan de tweede heltt wordt gemaakt zitten de Haarlemmers weer direct in die buurt van Schindeler. Nachtegeller, die met zijn buurman Boeke laar dezen middag zeer goed op dreef was, schiet naast. Een voorzet van v. Dam schiet Roelfsema goed in, Schindeler redt. Uit een goeden aanval kogelt v. Diermen over. Vlak uuarop schiet hij weer goed op doei, waaruit ten corner ontstaat. Ook deze werd slecht genomen, Kuyt werkt kalm weg. R. C. H. is nu voor het grootste gedeelte in den aan val en Schindeler heeft handen vol werk met scholen van het binnentrio. Een te scherpen voorzet van Koning verwerkt Schindeler eveneens. Uit een hard schot van Nachtegeiier ontstaat weer een corner. Boekeaar piaatst keurig voor doel, Krom komt aanloopen en schopt niet minder mooi den bal ten derde male langs Schindeler. De Racing is niet meer te houden. Aanval op aanval voigt. v. d. Klugt wit het spel forcee- ren en gaat midhalf spelen. Niets baat ech ter. Nieuwenhuis speelt schitterend en is de beste op het veld. Verdedigen en plaatsen is af en tot wanhoop van zijn tegenstanders komt hij steeds zegevierend nit den strijd. Ook Krom speelt keurig, terwijl daarachter Hazevoet weer een subliem par- tijje back speelt. We zonden Geutskens en Kuyt te kort doen als we hen nu ook niet nomden, want ook zij speelden uitstekend en de linkerwing Koudenberg -Twelker is niet in staat gevaar te veroorzaken. Zoodoende blijft R. C. H. geruimen tijd aanvallend en wordt voornamelijk op de Bl.-Wit helft ge speeld. Dat wordt de R. C. H, tenslotte noodlottig, als de Weert, die geduldig heeft staan wachten den hal krijgt toegespeeld en met Krom en Hazevoet op zijn hielen op Radsma afstormt. Op het juiste moment geeft de eerste een goed schot dat Radsma te machtig is. De stand is dan 31. Dat geeft den Bl.-Witters moed en van af dat moment komt er weer wat meer leven in de BI.-Witte brouwerij. Onstuimig wordt verder gespeeld in de hoop nog op te halen en werkelijk met veel moeite kunnen thans de R. C. H.'ers het dreigende gevaar afwenden. Roelfsema schijnt ook een handje te willen helpen achter. De aanval wordt daardoor te zeer gebroken zoodat zulks ook al geen voordeel brengt. Een vrijen trap plaatst Boekelaar goed voor doel. Roel kopt in handen van Schindeler. Twelker breekt ook eens goed door, doch schiet naast. Een hard schot van Koudenberg stopt Radsma goed, wederom trapt Twelker naast. Met een missen van Kuyt ontslaat nog een corner, waaruit ook nu geen gevaar ont staat. De spanning is groot. Bl.-Wit pakt nog eens geducht aan. Niets baat echter, R. C. H. geeft geen gelegenheid tot schieten meer en als Bos voor de laatste maal Guit, heeft R. C. H. haar nesenden wedstrijd met 31 gewonnen en verdiend. R. C .H. speel de beter dan Bl.Wit at zooals reeds gezegd heel wat minder is dan het vorige jaar. Dadelijk dient natuurlijk erkend dat het ge mis van de Nafrix, die op de ziekenlijst stond wel een belangrijke verzwakking zat geweest zijn. In een wedstrijd waarin aan beide zijden voor zoover doenlijk dragelijk voetbal werd vertoond heeft Haarlem voor de zesde keer de twee kostbare punten aan den tegenstander moeten laten. Het veld was zeer zwaar te bespeten, waarmede voornamelijk de gasten te kampen hadden. Beide ploegen hadden inval lers, de thuisclub voor Brockmann en de Haar lemmers voor Tekelenhurg en Terwee. Scheids rechter was de heer Bomer, die als reserve voor Evmers, diens plaats innam. Om ruim twee uur staan de volgende teany tegenover elkander: Haarlem: Angenent N. N. Maas Dik Bieshaar Baum Scharff Houfkooper S.r v. Daalen Brake! v. Pellecom. Ajax: Delsen Addieks Rullen Geeslman Hamel de Knuvff Pelser Hordijk Coaten Pelser, de Boer. Na den aftrap t reedt Haarlem direct aan vallend op en nadat enkele kansen ver knoeid zijn, brengt Van Daalen den Ajax- doelman danig in het nauw, dooh deze heeft veine wanneer het leder langs het verlaten doel rolt, Het spel golft dan geruimen tijd op en neer, waarbij het subliem? spel van het Pelser-Hordijk dus bijzonder opvalt. Spe ciaal de laatste heeft er geweldig het oog in, zoodat Brakel met collega van Pelle com zich voorloopig bepalen tot 'n paar flauwe pogingen om de Boer te benade ren. Het spel verplaatst zich dan allengs in de richting Angenent, welke er 'n paar venijnige kansjes uitranselt, doch zich bij een der hierop volgende doelsehoppen door Addieks gepasseert ziet. In de Haarlem voorhoede speelt het binnentrio een enthou siaste partij, doch Scharff geeft van da hem gebodene kansen er geen enkele te rug, zoodat men practisch genomen met Iff man speelde. Na de thee een pak van 't zelfde laken. De rood-witten voelen zich in deze mod- der-arena lekker als kip terwijl de rood- broeken, een meer zanderigen bodem ge wend, wanhopige pogingen doen om zich op dit glibberbaantje met goed fatsoen om te draaien. De aller idiootste momenten prikkelen de lachspieren van het publiek. Intusschen is het Haarlem-doel op wonder baarlijke wijze aan een doorboring ontko men als Delsen een paar keer goed voor zet, dcch Hamel en Geestman met steeds stijgend enthousiasme de eenvoudigste kan sen om zeep brengen. Nietemin slaagt de Kruijff erin de score tot 2-0 op te voeren, hoewel de bal reeds achter was geweest, iets wat den Haarlem-grensrechter (het was niet Paulen Sr.1 onopgemerkt voor bij ging, terwijl Delsen eventjes later num mer drie ter wereld brengt. 4: Vanaf dit oogenblik wordt het spel weer naar de overzijde verplaatst, waar Hout- kooper, van Daalen en Brakel heel goed samenspelen. Intusschen heeft Haas het met Hamel te kwaad gekregen, met het gevolg dat deze laatste ernstig candidaat' wordt voor 'n driedubbel reneteerende brenk. temeer waar de Aiaxied tegenover Ba"m ook alles behalve fair te werk ging. Hii koos tenslotte de wijste partij en bleef nit begrijpelijk lijfsbehoud lieftt zoover moge- lijk nit de buurt der roodbroeken. Tegen het einde gleed van Pellecom langs de internationale verd-dirinsren en vanDaa-^ len benutte den voorzet, wanneer de zaak bekeken is. Bij Ajax blonken nit: Deleen Addieks,1 Hordijk, Pel-er Jr. en de Kruijff, Haar- j lem spedde vrij goed en on 1 wikkelde een vorm, die ondanks de malaise, nog 't bette voor de toekomst doet honen. Dik speeld» hier zonder twijfel het best. U.V.V. had in de plaats van v. Ehijn- Bakker onder de lat. Onmiddellijk had den de Dortenaren een zichtbaar over wicht; alle aanvallen strandden echter op het stelselmatig buitenspel zetten van Swarttouw en Rumbrink. De D.P.C.-ach- terhoede, waarin Bouman uitnemend werk verricht, voorkwam eveneens doelpunten, zoodat rust met blanken stand inging. Na de hervatting kreeg W. Buitenweg uit een voorzet van links, den bal en maakte met een laag schot een doelpunt voor U.V.V. (0—1). De leiding der Stich tenaren prikkelde de D.F.C.'ers tot meer inspanning; v. Dam zette voor en Vos maakte gelijk (1—1). Lebret voerde daar na den stand tot 2—1 op. De stand van dezen ruwgespeelden wedstrijd onderging verder geen wijziging, zoodat D.F.C. met'. 2—1 won. („Crt") Hoewel .Quick dr. Otten en Bcsschart en H.V.V. de drie Kesslers in de gelede ren had, was de wedstrijd slechts een ma tige vertconing, waarin de verdediging den aanval verre den baas was. H. V. V. nam kort na het begin door Dé Kessler uit een vrijen schop de leiding. Zoowel voor als na de rust verkeerden beide doelen her haaldelijk in gevaar, doch de schutter ont brak. Eenige minuten voor het einde zor-de Pino Post Jr. voor den gelijkmaker, daa bij geholpen door fouten van M. Campiooi en Delavieter. Beide ploegen wilden nog een overwinning forceeren, doch zonder resultaat- De Rotterdammers zijn volledig, terwijl H. B. S. invallers heeft voor Slangenburgh. en Peereboom (Whitton vertoeft tot Januari in het buitenland). De Haagsche verdedi ging blijkt op het zware gladde veld alles behalve op dreef, zoodat Feijenoord met 119. (Wordt vervolgd)).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 5