BUITENLA 0. C.-Sparta 1-2. H. F. Ci-0. D. S, 4-!. E. D, 0.Hollandia I (-0 H. E. S. 1II-R. G. H. I! 1-2, Bloemendaal-Sloierdijk 0-0. Hei Zwitsersche elftal. Zuld-Nedsrland-Luxemburg 2-3. WIELRIJDER, De zesdaagsche ie Gent, De zesdaagsche ie Chisago. ATHLETIEK, R.-K. Athleiiek- en HaSterciab „Excelsior". GEM. BQITERL. BERICHTEN. INGEZONDEN. ïBouvy. De gekozen spelers. KORFBAL Westelijke Ie klasse. Oosteliike le klasse. Overgangsklasse. Westelijke 2de klasse. Oostelijke 2de klass. D. T. V.-Vaaswedstrijden. Egg en Buysse winnen. Het koppel Goullet-Kocker wint. 100 K.M. maleh t@ Brussel, Osïqui slaat Rossi. gen; de strijd tusschen Bretormei en Posrtet bleef onbeslist GYMNASTIEK. Haarlemsehe R.K. Gymnastiek- „Ursus". De besprekingen der Commissie van Herstel te Berlijn vorderen slechts langzaam. De candidaatstellingen voor de verkiezingen in Engeland; Lloyd George bij eerste stemming gekozen. Incidenten in Italië. De Commissie van Herstel te Berlijn. De eerstvolgende gemeenschappelijke vergadering van de rijksregeering en de commissie van herstel zal pas Dinsdag ochtend worden gehouden en dan zal ook het thema stabilisatie van de mark nog niet worden besproken. Men zal zich in deze vergadering uit sluitend bezighouden met de kolenle- veringen. Gelijk men weet moet Duitsch- land volgens de thans geldige regeling 1.7. millioen ton maandelijks leveren en daarenboven van een eventueel over schot van de kolenproductie 20 pet. Niet alleen is dit overschot denkbeeldig, maar de Duitsche regeering is genood zaakt enorme sommen uit te geven om de buitenlandsche kolen in te voeren die zij voor het instandhouden van de eigen bedrijven noodig heeft. Naar wij vernemen is de commissie van herstel geneigd een nieuwe overeenkomst te sluiten. Nu krijgt, gelijk reeds gemeld is, de commissie van herstel de definitief ge formuleerde voorstellen van de Duitsche regeering eerst Maandagochtend in han den, en terwijl er Dinsdag over het ko- lenvraagstuk wordt gedelibereerd kan er voor Woensdag van overleg over de goudleening enz. niets komen. De leden van de commissie van herstel zullen naar alle waarschijnlijkheid intussehen met de regeering van gedachten wisselen. In geen geval verwacht men in Duit sche kringen een volstrekte verwerping van het plan van de goudleening. Men meent veeleer een uitvoerige discussie over de kwestie der waarborgen tegemoet te moeten zien. Een gemeenschappelijke sub-com missie van de financieele en oeconomi- •che commissie uit den oeconomi chen raad heeft een memorie opgesteld, welke de voorwaarden voor een blijvende sta bilisatie van de Duitsche munt nagaat. Een eerste vereischte is een nieuwe rege ling van de verplichtingen inzake het herstel. Daarnaast moet Duitschland een rust van eenige jaren krijgen om in wendig weer op krachten te komen. Het rijkskabinet heeft Zaterdagmiddag vergaderd. Het ontwerp der aan de com missie van herstel te overhandigen con crete voorstellen is daarbij besproken. Het ontwerp is ten slotte aan een com missie van redactie toegezonden, ter vaststelling van den definitieven tekst. De stabüiseering van de mark. In een onderhoud met den Parijschen correspondent van de Neue Freie Presse heeft dr. Wirth, de rijkskanselier ge zegd De paniek op de beurs wordt geenszins door den economischen toe stand gerechtvaardigd. De vrees voor een bankroet van Duitschland is onzinnig. Duitschland is slechts buiten staat ge raakt, schadevergoeding te betalen het herstel van zijn betalingsvermogen hangt af van de mogelijkheid om de depreciatie van de mark te remmen. Men meldt uit Doetinchem aan de N.R.Ct. Op last van de Duitsche regeering zijn gisteren in verschillende plaatsen langs de grens, o.m. in Emmerik en verder in het land gelegen steden als Crefeld en Keulen alle na'l919 opgerichte wissel kantoren gesloten. Deze maatregel be oogt het tegengaan van verdere depreci atie der markt en het beletten van zaken doen in vreemde valuta. Te Keulen moe ten zestig van deze wisselkantoren door het sluitingsverbod zijn getroffen. Uit Italië. Overeenkomstig het programma van Mussolini is Zaterdag te Rome de ver jaardag van din Italiaanschen wapenstil stand gevierd. De koning en zijn hof, het kabinet, het corps diplomatique en tal van andere hooggeplaatsten namen deel aan êen herdenkingsdienst in de kerk en begaven zich daarna naar het graf van den onbekenden soldaat. De Messagero meldt, dat naar aan leiding van revolverschoten, gelost op fascisten te Andria, deze den socialis- tischen kring hebben geplunderd. Later is er opnieuw geschoten op de fascisten. Deze hebben daarop geantwoord door de bezetting van het postkantoor, het station, het hoofdbureau van politie en de kamer van arbeid. Daarna hebben de fascisten de openbare gebouwen aan de overheid overgedragen. De Messagero zegt, dat er incidenten hebben plaats gehad te Catane en te Vice di Pantone, waar 2 personen zijn gedood, en elders. Volgens berichten uit Rome zal Avez- zano gezant te Washington worden en niet te Berlijn. Aldaar zal, tegen de al- gemeene verwachting in, Frassati toch aanblijven. Volgens de Corriere della Sera heeft Mussolini een nieuw ambt geschapen, dat van inspecteur van de Italiaansche economische ondernemingen in het bui tenland. Hiertoe is benoemd Pirelli, uit Milaan, groot-industrieel en eigenaar van de grootste automobielfab <ek van Italië. De crisis in het Oosten. De Temps meldt, dat Engeland, Frank rijk en Italië opdracht hebben gegeven aan hun hooge commissarissen te Kon- stantinopel om Angora te antwoorden nopens de conferentie te Parijs. In dit antwoord erkennen de entente-regee ringen, dat over de keuze van de Turk- sche delegatie alleen Turkije te beslissen heeft. Zij wenschen mitsdien niet in te grijpen tusschen Angora en Konstan- tinopei. Anderzijds zijn de entente-regeeringen het erover eens, dat Turkije, door hun uitnoodiging te beantwoorden, goed ge vonden heeft, dat de conferentie te Lau sanne zal worden gehouden. Eindelijk handhaven zij 13 November als datum van de opening der besprekingen. De grootvizier heeft den hoogen com missarissen meegedeeld, dat de regeering te Konstantinopel besloten heeft geen afgevaardigden naar Lausanne te zenden. Een Engelsch slagschip, een lichte kruiser en de tweede flottielje torpedo- bootjagers zijn van Konstantinopel te ruggeroepen. Het voorstel van Raoef bei, de voor zitter van den raad van commissarissen te Angora om den nacht en dag van 2 November te beschouwen als nationalen feestdag js bij acclamatie aangenomen. Een Interview met Tsjisjerln. De sowjetbladen puoiiceeren een in terview met Tjitsjerin, over de gebeur tenissen in het Verre Oosten. Tjistjerin legde den nadruk op de vredelievende oogmerken van de Russische regeering en verweet aan Japan, dat dit land zich voorstelt de noordelijke helft van Sa- chalien te overweldigen. Dat zou aan Japan de volledige beheersching verze keren van de scheepvaart op den Amoer. Bij de ontruiming van Wladiwostock door'de Japanners is naar Tsjitsjerin zeide een reeks van schandalige feiten voorgevallen Rusland zal er voor zor gen, dat die feiten bij de komende onder handelingen niet worden vergeten. De Japansche politiek werd door Tsjit sjerin als in de hoogste mate onlogisch veroordeeld. Japan kan maar niet be grijpen, dat Rusland en zijn bondge- noote, de Republiek van het Verre Oos ten, er in slagen kan krachten te ver meerderen en die dagelijks meer te con- soüdeeren. De houding van Japan maakt het steeds moeilijker voor Rusland en de Republiek van het Verre Oosten om met eerstgenoemd land tot een goede ver houding in de toekomst te komen. Bovendien moet Japan er zich reken schap van geven dat de betrekkingen tusschen Rusland en China steeds beter worden. De verkiezingsstrijd in Engeland. Zaterdag was üe dag van de verkiezing en daarna kunnen er geen nieuwe candi- daten woden gesteld. Een verrassing was de verkiezing van Devlin, de bekende lersche nationalist, voor het district van de Beurs te Liverpool, tegen Leslie Scott, den vroegeren conservatieven attorney- general. De candidaten, die tot vanmiddag 3 uur bij enkele candidaatstelling zijn ge kozen, zijn, naar medegedeeld wordt 37 conservatieven, 7 nationaal-liberalen, 5 liberalen, 3 van de arbeiderspartij en 1 nationalist. Lloyd George en Douglas Hogg, de tegenwoordige attorney-general, zijn bij mkele candidaatstelling herkozen. De redevoering van Loyd George in het London Opera House, waarbij Chamber lain en Birkenhead ook aanwezig waren, was een krachtig pleidooi voor de stich ting van een middenpartij,die de uitersten zoowel van revolutie als van reactie zou vermijden, en die sterk genoeg zou zijn om er bij de regeering op aan te dringen, dat deze het midden zou houden, even ver verwijderd van het uiterste van revolutie als van reactie. De politiek van ontken ning, voorgestaan door Bonar Law, is een noodlottige politiek. Het is geen po litiek, maar een geeuw, en van het land wordt verzocht, een parlement te kiezen, dat op ieder vraagstuk met een geeuw zou antwoorden. Een groot volk als het Engelsche kan niet stil staan en in apathie neerliggen.. Hij gaf den nationaal-liberalen den raad, in kiesdistricten, waar een overeen komst was getroffen, zich daaraan te houden, en in kiesdistricten, waar dit niet het geval was den candidaat te steu nen, die geneigd was om zich te verzetten zoowel tegen fundamenteele verande ringen als tegen reactie. Bonar Law heeft te Leeds gesproken. Hij verdedigde het nieuwe ministerie tegen de bewering van minderwaardig- leid, vergeleken bij het vorige ministerie. Sprekende over de buitenlandsche poli- riek zeide hij, dat de moeilijkheden angst wekkend waren. Van de conferentie over het naburige Oosten hingen de vrede en de rust op den Balkan af, en het voor komen van onbeschrijfelijke gruwelen. Hij koestert alle hoop op succes, maar dit succes kon alleen worden bereikt door tot den grondslag van onze politiek te maken de samenwerking met Frankrijk en Italië. Alle drie de landen moesten begrijpen, dat zij moesten werken, anders zou er een chaos in Europa ontstaan. Hij was van plan, de voornaamste leiding van de buitenlandsche Engelsche politiek over te laten aan Curzon, een man, die zich daarvan reeds goed gekweten had. Hij was er zeker van, dat de conser vatieve partij bij de verkiezingen een groote meerderheid zou behalen. De politiek In de Ver. Staten. Uit Spokane (V. St.J wordt gemeld, dat senator Borah in een verkiezingstoe spraak verklaard heeft, dat de tijd was aangebroken, waarin de politieke mach ten in den lande zich opnieuw moesten richten. Er was verklaarde hij een politieke revolutie gaande in het volk, dat besloten was, verlichting van lasten te verkrijgen. Indien de Republikeinen geen wijziging brachten in hun econo mische politiek zou een derde partij de „volkspartij" geheeten het in 1924 zeker met glans winnen. De Beiersche ministerkrisls. De Beiersche volkspartij heeft beslo ten dr. E. von Knilling, voormalig minis ter van eeredienst, het ambt van eersten minister aan te bieden. Hiermee is de ministerkrisis waarschijn lijk ten einde, aangezien v. K. reeds moet hebben verklaard, het aanbod te zullen aanvaarden. Opstand op Samos. Op het eiland Samos is een opstand uitgebroken. De bevolking eischt den terugkeer tot het oude stelsel van autono mie, onder waarborging van den Volken bond. De prins van Wales heeft nu toch ten gevolge van zijn ongelukje op de jacht zijn program van verbintenissen moeten herroepen. Een zwelling van den verstuikten enkel noopt hem binnens huis rust te nemen. Met 1 Januari wordt te Londen een benijdenswaardige verlaging van de ta rieven van openbare vervoermiddelen, als ondergrondsche spoorwegen, omni- bussen en trams, ingevoerd. Op de autobussen wordt het oude ta rief van een stuiver voor twee secties (nu een sectie) hersteld. Een dergelijke vermindering van het tarief krijgt bij de trams haar beslag. De tarieven op de tunnelsporen boven 1 y2 stuiver worden verminderd tot een stui ver de mijl (1609 M.) Werkmanskaarten voor heen en terug worden weer berekend voor den prijs van een enkele reis. De prijzen van abonnementen worden in overeenstemming met de wijziging ook verlaagd. De staking, die in de mijnen van Zuid-Wales dreigde, is afgelast, omdat maar een klein percentage mijnwerkers er deel aan wilde nemen. De Berlijnsche bladen vertellen dankbaar van de stichting van drie cacao-lokalen, die op initiatief van het Deensche Rijksdaglid Nielsen in het Npof den, Z. O. en Oosten van Berlijn zijn geopend en waar dagelijks ongeveer 300 kinderen worden gespijzigd. Zij nemen meteen de gelegenWd te baat om op de steeds verergerende ehende van de kinderen in de hoofdstad te wij zen. Zaterdagmorgen heeft er te Berlijn een krachtige sneeuwstorm gewoed. Te Ukkel zijn bij 70 aangeslotenen geheel automatische telefoontoestellen geplaatst, gelijk de Haagsche abonné's van de centrale Marnix die ook kennen. Men hoopt de 4000 abonné's van de stad Brussel in den loop van de maand ook van deze automatische toestellen te voorzien. Te Antwerpen is Zatermiddag een huis, waar een verdieping op gezet werd, ingestort. Er zijn een doode en twee ge wonden. Men klaagt den laatsten tijd te Boe dapest sterk over de toeneming van de diefstallen van effecten bij de bankiers en op de beurs aldaar. 23 Bankiershuizen hebben de vorige week aangifte gedaan van diefstal van effecten,tot een gezamen lijke waarde van 35 miljoen kronen. Geachte Redactie, Namens het Dagelijksch Bestuur ver» zoekt de Perscommissie dringend Uwe medewerking om de hulp-actie voor de Centrale Rijken in de goede banen te nouden. Zooals u bekend is, wenscht liet Doorluchtig Episcopaat, dat deze actie geheel over ons comité loopt. Het xomt nu herhaaldelijk voor, dat in de bladen artikelen en oproepen om hulp verschijnen waarvan ons comité niets bekend is en die worden ingezonden door personen die niet tot ons comité in be trekking staan en ook wel door afdeelin» gen van ons comité. Het is ons bij her» daling gebleken, dat op deze wijze, voor al door personen die buiten ons comité staan, hulp wordt gevraagd voor per sonen of inrichtingen, welke reeds doop ons worden geholpen of blijkend door ons ingesteld onderzoek hulp niet noodig nebben of niet verdienen. Daarom verzoeken wij U beleefd, om geen berichten, artikelen of oproepen oetreffende de hulpverleening aan de Centrale Rijken meer in Uw blad te plaatsen zonder eerst advies gevraagd ie hebben aan ondergeteeken'de com missie, gelijk reeds meerdere bladen ge regeld doen. Aan al onze comité's is een circulaire verzonden, waarin hun wordt medege deeld, dat zij niet zelfstandig artikelen mogen publiceeren zonder voorkennis van de pers-commissie. Ons verzoek aan Uwe redactie geldt niet voor de plaatselijke actie. Wan neer een onzer afdeelingen in een ge meente of kring actie voert, kan hij zelf daarover schrijven wat zij meent dat goed is, en dit rechtstreeks aan de plaat selijke of gewestelijke bladen aanbieden. Voor dit geval verzoeken wij Uwe Re dactie onze afdeelingen alle medewer» ring te willen verleenen. Overtuigd dat U, het belang der zaak inziende, bereid zult zijn in den door ons aangegeven zin mede te helpen, zeg gen wij U voor Uwe bereidwilligheid jij voorbaat dank. De Perscommissie van het Ned. R. K. Huisvestings Comité. 's-Hertogenbosch, 1 Nov. 1922. KERSTGAVE VOOR DE NOODLIJ DENDEN IN DE CENTRALE LAN DEN. Wederom nadert het schoone Kerst feest een feest zoo bij uitstek geëigend om goed te doen. Van oudsher is het Kerstkindje in die heerlijke dagen vreug de en blijdschap komen brengen ook m de armste woningen. Op de eerste plaats geestelijke vreugde, omdat Christus' ge boorte het begin was van het groote ver- lossings- en reddingswerk. Die vreugde weerspiegelde zich ook in de feesten van stoffelijken aard en hoevelen grijpen het Kerstfeest aan, om aan hunne minder bedeelde evenmenschen een weinig af te staan van hetgeen zij misschien niet te veel hebben, doch dat zij uit liefde cot het Goddelijk Kerstkind gaarne wil- len missen cm ook anderen te doen dee- ien in de vreugde, die zij in die dagen zelve zullen genieten. Behoort gij ook tot dezen, die het heerlijke Kerstfeest willen vieren door een daad van christe lijke naastenliefde Denkt gij dan ook aan uwe noodlijdende geloofsgenooten in de Centrale landen. Ginds kunt gij een Gode welgevallig reddingswerk verrichten. Ook dédr zal straks geestelijke vreugde zijn, wanneer in de kerken t Engelen lied zal weerklinken Eere aan God in den hooge 1 Vrede op aarde aan de men- schen van goeden wil 1 Voor hen, die zoo onnoemelijk veel lijden door oorzaken, waaraan zij zeiven niet medeschuldig zijn, klinkt dit lied als een schoone be lofte. Een belofte van uitkomst in dezen moeilijken tijd, een belofte van hulp in hun kommervolle omstandigheden. Gij, Katholieken, zijt mede geroepen, die belofte te vervullen. Gij kunt mede helpen door een kleine gave duizenden van den stoffelijken en, misschien ook als gevolg daarvan van den geestelijken ondergang te redden. Gij weet hoezeer hulp ginds nog noodig is. Wij behoeven U het leed, dat daar geleden wordt, niet meer te schetsen. Gij kent dat uit eigen aanschouwing of vernam het van Uwe familieleden en vrienden, uit brieven, uit dagbladberichten. Gij kent den nood an zult dus helpen. Gij zult mede trach ten om een zonnestraaltje te brengen n het droef bestaan van zoovele duizen den uwer geloofsgenooten. Hoe gij dat doen hunt Door Uwe Kerstgave in geld of natura op te zenden aan ons Comité (magazijnZuid Wil lemsvaart 127, 's-Hertogenbosch). Wij lullen ze verzenden aan hen, die er het meest behoefte aan hebben. Ook de plaatselijke Comités nemen Uwe gaven gaarne in ontvangst. Ned. R. K. Huisvestings Comité, 's-Hertogenbosch, November 1&22. goed alnitend spel rrijwel doorloopend een sprekend overwicht uitoefent. Na 25 minuten opent Pijl de score door een voorzet van Weber fraai in den hoek te schieten en geen 5 minuten later vergroot Formenooy den voorsprong als hij een bal van Konings, die van den paal terugstuit, voor een on beheerd doel slechte voor het intrappen heoft- De Hagenaars weten zich dan eenigszins te herstellen, doch de zwarte voorhoede is te swak om den achterstand te verkleinen. Bust 20. Ook in de tweede helft behoudt Feijenoord het beste van het spel. Wel scoort Harry van Bappard een buitenspel-doelpunt, doch na 20 minuten maakt Formenooy aan alle onzekerheid een einde door de Munnick van dichtbij voor de derde maal te passee- ren, 30. Daarmede zijn de kraaien de finitief geslagen. Een kwartier voor het einde wordt Sohafer, wegens een opmer king over de leiding van het veld ge stuurd. Denis trekt dan naar voren, maar ook dit brengt niet het gewenschte re sultaat. In de laatste minuut maakt For menooy nog een vierde doelpunt, dat we gens buitenspel geannuleerd wordt. Doordat scheidsrechter van Bisselioh aan vankelijk onvoldoende optrad tegen onge oorloofde praktijken, had de wedstrijd een onaangenaam en vinnig verloop. Sparta is volledig terwijl bij V. O. C., v. Herwaarden en de gebr. Hörburger ontbre ken. Het begin is voor Sparta doch 1 spel gaat spoedig gelijk op. Door slechts voorhoedespel verkeeren de doelen echter zeidien in gevaar. Eenmaal loopt v. d. Drift zoo woest op Weber In, dat deze laatste bewusteloos ineenzakt. Het spel wordt hierdoor geruimen tijd onder broken. Aan beide zijden wordt daarna zenuw achtig gespeeld en de meest gemakkelijke kan sen worden gemist. Na de hervatting gaat het spel een tijdlang gelijk op, er wordt echter zeer ruw gespeeld en herhaaldelijk moet voor kleine incidenten gestopt worden. Als er nog twintig minuten te spelen zijn, onderneemt Van Mens een ren langs de lijn, hij zet zeer scherp voor en de bal stuit van den paal buiten het bereik van Steenihouer in het doel. (10). Duller en Ver maas verwisselen nu van plaats. Sparta blijft het beste van het spel houden. Bij een plotse- lingen uitval der V.O.C.'ers lost Groosjohan een hard schot, dat Roem te machtig is (11). Direct daarop is het weer Van Mens, die Sparta met een fraai schot de leiding hergeeft. (12). Met dezen stand komt het slot. Over het algemeen een middelmatige wed strijd. 't Begon anders voor H. F. 0. goed. Nauwelijks was afgetrapt of al dadelijk werd het O. D. S.-doel belegerd. Het ge- heele Dordeche elftal hielp verdedigen. Na eenige tevergeefsche pogingen zorgt van Beekum met een fraai echot voor het eer ste Haarlem.-che doelpunt. Heel spoedig hierop is het Miezerus, die voor het tweede zorgt (20) O. IX Si ie eenigszins van stuk geraakt, en het icuaelde dan ook heel weinig of £L F. C. had een derde punk Langzamerhand echter komt O. D. S. wat tot zich zeiven. De beide vleugelspelera brengen wat opluchting, doch de binneaspe- lers schieten slecht. Bij de Haarlemmers worden de aanvallen hoofdzakelijk geleid door Cohen Tervaert, terwijl v. Berkum en de Koning het met solo rushes probeerden. Wanneer eenmaal de linkervleugel van O. D. 8. handig heeft opgebracht, belandt de hal vlak voor v. d. Meulen bij een O. D. 8. speler dSe v. d. Meulen het nakij ken geeft (21). Dit geeft O. D. 8. moed. Even zijn zij in de meerderheid, maar Ben Verwij en Kervel geven niet veel kans. Bust breekt aan met 21 in EL E. C.'s voordeel Na vrij lang wachten vangt de tweede helft aan. De rust heeft de spelers blijk baar geen goed gedaan. Er werd althans weinig enthousiast meer gespeeld. Nu deed gladheid van het terrein ook nog veel afbreuk aan het spel. De Haar- lemcers blijven iets sterker. De linker vleugel komt het eerst wat meer in actie. Zoo zagen wij Bouvy en v. Beekum enkele gevaarlijke uitvallen doen, Ook aan den an deren kant moet v. d. Meulen handelend optreden, hetgeen hem goed afgaat. Wanneer eens de Koning een fraaie kans krijgt, wordt hem deze op h9t laatste mo ment door een O. D. S.'er ontnomen, wij konden juist niet constateeren wat er gebeurde; alleen zagen wij beide spelers voor den grond gaan en aan H. F. O. een strafschop toegewezen worden. Bouvy neemt dezen en geeft den O. D. S. doelverdedi- ger geen kans (31). O. D. 8. onderneemt nog wel eenige uit vallen, doch in hoofdzaak wordt op Dord eche helft gespeeld. Vermelding verdient nog een fraaie kop bal van de Koning. Eenige minuten voor tijd slaat een der O. D. S. backs een bal, die buiten bereik van den Dord chen doelverdediger reeds in doel beland zou zijn er uit, zoodat een volkomen verdiende strafschop werd toege kend. Kervel komt naar voren lootten, echiet en de O. D. S.-doelverdedi"?er laat den bal tusschen zijn hemen door plipuen (41). Vlak hieroo was het tijd. H. F. C. won al zoo verdiend met 41. Het spel der Haarlemmers was nn niet iuist fraai. Wil len zij onder de leiders blijven dan mag de volgende keeren wel verbetering in treden. Het Haarlem,'che elftal miste Kuypers en zag er aldus nil v. d. Meulen Kervel, Verwey, Beydon Jr., Lamn, Reydon Pr.> Cohen, Miezerus, de Koning, v. Beekum, (Onder protest.) De wedvtriid had plaats onder leiding van den heer T. Bos, welfie een zware taak had bij dezen uiterst vluagen wedstrijd. Edo wint de toss en de volgende elftallen stellen zich op: Holland-ia: Fel der, Dekker De Jong De Rooy Dapper Oerlemans Blokker Neefjes Homan Freesen Polman E. D. O.: C. r. d. Huitk Peruhet Steffens Tames Peruhel C. v. d. Laan J. v. d. Laan S. v. d. Laan Boer# Snarreboom De Kiefte Homan brengt den bal aan het rollen en direct owtwJMceW zich een vlug spel met Edo iets In de meerderheid. Het Holland-ia spel is nrtarst vlug. Edo speelt rustiger en i? meer meester over den bal. Bij een der Edo-aan- vallen geeft de scheidsrechter oen vrijen schop wegens gevnarlrlc spel van den keeper. Deze wordt door Peruhel in een doelpunt omgezet. De scheidsrechter houdt de teugels strak in handen en verhindert daardoor (fat het spel te ruw wordt Door het uitstekende verdedi gen van de achterhoede worden er geen doel punten gemaakt. Na rust wordt het spel wel wat te stevig. Hollandia wil gelijk maken en is iets sterker dan Edo. De roodzwarte achter hoede is voor haar taak berekend en houdt schitterend stand. In de voorhoede spelen Peruhel en Steffens op halve kracht waar door de Edo-aanval veel van haar kracht ver loor. Een corner op het Hollandia-doel wordt weggewerkt. Even daarna op het Edo-doel hel zelfde. De Hollandia-voorhoede gaat telkens ten aanval, doch telkens weet een Edo-speler het gevaar te keeren. Enkele malen lukt het Edo bijna de score te verhoogen, doch niet ortforturrfijk ontkomt Hollandia er aan. De tijd verstrijkt en als het fluitje gaat heeft Edo zich niet van de eerste plaats laten ver dringen. Een gelijk spel had de verhouding beter gegeven hoewel Edo meer kansen kreeg dan Hollandia. Na afloop protesteerde Hollan dia tegen het toekennen van den vrijen schop waaruit het doelpunt gemaakt werd. De scheidsrechter bleef echter bij zijn beslissing zoofat Hollandia wel niet veel succes zal heb ben. E. 0. H. II schijnt geabonneerd op de zen uitslag. Het is al reeds de derde maal dat met deze cijfers gewonnen wordt. Groote of kleine overwinning, de puntjes zijn bin nen, zal van Putte wel gedacht hebben en het is zoo. Evenals het eerste elftal is ook het tweede nu nog ongeslagen en is dus nog op den goeden weg. Spoor en van Putte zorgden elk voor een doelpunt. H. B. S. wist slechts eenmaal tegen te scoren. Het was een goede prestatie voor dat elftal, dat wegens ziekte enz. met eenige invallers moest uitkomen. Volgende week komt A. 8. 0. II bij de E. 0. H. reserves. Die moet ook gewon nen worden. Tegen veler verwachting verspeelde Bloe- mendaal in den wedstrijd tegen Sloterdijk een kostbaar punt. De ontmoeting was het aankijker^ v°lkomen waard en de manier waarop het Amsterdamsche backstel steeds op 't juiste moment den Bloemendalers de kans tot scoren benam, verdiende bewonde ring. Voor de rust gaat de strijd vrijwel gelijk cp. Beide partijen spelen zeer vlug en beur telings zijn de doelen in gevaar. Jansen schiet keihard in het zijnet, terwijl aan de overzijde Sloterdijk uit een vrijen trap in s keepers handen schiet. Met half time is de stand nog blanco. Na de rust is Bloemendaal verreweg het meest in den aanva Steeds is het echter een Siotcrdijk-bcen dat op 't juiste moment den bezoekers redding brengt. Slechts enkele malen kan de Amsterdamsche voorhoede eenige opluch ting brengen. Eenmaal hebben de bezoekers bijna succes, doch de bal wordt n .g op 't juiste moment weggewerkt. Paauw heeft 1:1 de Bloemendaal-voorboede intussehen eer blessuur opgeloopen en kal weinig mier uit richten. Toch zw rven de witte voorwaart- sen steeds voor het vijandelijke doel, doch krijgen slechts hoogstzelden gelegenneid tot schieten. Onder groote spanning komt tot vreugde van de Sloterdijk-aanhangers met 00 het einde. Ondanks het feit, dat Bloemer.11 il, vooral in de 2de helft, aanmerkelijk sterker was dan de tegenpartij, verdiende Sloterdijk het gelijk spel door haar enthousiast werken en taai verdedigen. ZURICH, 5 Nov. Heden werd te Bern de proefwedstrijd gespeeld tusschen de elftallen van Fransch-Zwitserland en Duitsch-Zwitser- land, welke ontmoeting diende om het Zwit sersche elftal te kiezen, dat op 19 Nov. te Bern tegen het Nederlandsche elftal zal spelen. Fransch-Zwitserland bleef met 42 in de meerderheid. De stand bij de rust was 21. De volgende t4 spelers werden gekozen, waaruit het elftal zal worden samengesteld: Doel: Ceserole (Grashoppers). Linksback: Fehlmann (Servette). Rechtsback: Bouvier (Servette). Linksmidden: Mayer (Montreux) of Ri chard. Midden halfback: Schmiedlin (Bern.) Rechtsmidden: Ostenwalder (Yong Boys). Linksbuiten: Abegglen Sr. (Lausanne) of Ramsey er (Young Bouys). Linksbinnen: Schmid (Brühl) of Abegglen Jr. Middenvoor: Leiber (Young Fellows). Rechtsbinnen: Pache (Servette). Rechtsbuiten: Martenet (Lausanne). De mogelijkheid bestaat, dat Schmiedlin niet spelen zal, in welk geval Mayer, die als linkshalf gekozen is, de spilplaats zal bezet ten. In dat geval komt Richard op de plaats van Mayer. De Zuid-Nederlanders hebben gisteren te Maastricht in een zeer slecht gespeelden wed strijd van het toch heusch niet sterke Luxem- burgsche elftal verloren. Bij de Hollanders stelden Pelit, Soons en Schot, die juist de af- geloopen week in het Nederlandsch Elftal werden gekozen, zeer teleur; de heeren lieten dezen middag al bitter weinig zien van het geen men van internationals mag verwachten en het ergste was nog, dat zij geen oogenblik hun hoofd gebruikten, in figuurlijken zin althans gesproken. Als verontschuldiging kan misschien gelden, dat de middenlinie al heel weinig steun verleende en wellicht is het falen der drie nieuwe intemalionals daaraan voor een groot deel te wijlen. Van Haaren in het doel deed velschillende mooie dingen, maar werkte een paar keeren zeer slecht weg en het tweede doelpunt van Luxemburg was daarvan het gevolg. Luxemburg doelpuntte het eerst door Mas- sart II; Soons maakte uit een hoekschop met een kopbal gelijk en vóór de rust gaf Schot aan Zuid-Nederland de leiding. Na de pauze werd grootendeels op de Lu- xcmburgsche helft gespeeld: falen der Hol- landsche voorhoede was echter oorzaak, dat van een Hollandsch doelpunt geen sprake meer was. Daarentegen wisten de Luxembur gers uit een paar goede uitvallen nog twee keeren te scoren en daardoor den wedstrijd te winnen. De verschillende kerfbalvelden stonden min of meer onder water. Zoowel de gemeente-ter reinen, als dat van Advendo werden afge keurd. Daar A. J. C. B. niet opkwam, wonnen De Kraaien reglementair met 50. A Rotterdam: O. S. C. R.—Excelsior 72 B Amsterdam: HerculesRozenburg 51 A Nijmegen: Be QuickE. K. C. A. 07 A Amsterdam: T. E. K C. A.D. V. D. 51 B Den Haag: A. L. O.-D. K. C. 4 A Amsterdam: H. B. S.B. E. P. 33 B Koog a/d Zaan: K. Z. II—K. V. K. V. 1—7 C Amsterdam: Ready nR. O. D, A. D Haarlem: Macbi IIA. W. 38 A Zutfen: Z. K. C.Achilles 41 B Enschedé: D. O. S. IIUnita» 81 A'fam: A. D. E. V.—Vitesse (L.) 7—4 B. D. T. V.—Fluks 3—3 C. Fluks—D. E. V. 2—2 Bij loting wint Fluks. R. O. D. A. 2 verliesp. w. n. a, BRUSSEL, 5 November. Zaterdagnacht om I uur won Van Kempen wederom drie van de vijf sprints. In het klassement kwam evenwel geen verandering. Neffati en Stockelynck loopen een ronde van hun achterstand in. Om 4 uur begon een emotievolle jacht, in den loop waarvan Van Kempen en Brocco een ronde verloren. Om II uur hedenmorgen, dus na 136 uur, waren afgelegd 3476 K.M. 875 M. BRUSSEL, 5 November. Van Kempen en Brocco verliezen wederom een ronde, waar voor zij, daar zij zich niet voldoende verde digden, 100 francs boete krijgen. Het gelukt Van Kempen niet zijn achterstand in te halen, wel wint hij 14 van de 20 laatste klassemen ten. Totaal werd 3733 K.M. 825 M. afgelegd. De einduitslag is: 1. Egg-Marcel Buysse (221 p.) 2. Lucien Buysse-Vanderberghe (33 p,), 2 ronden ach ter; 3 gebr. Wijnsfau (349 p.); 4. gebr. Helle- baut (13 p.; 5. gebr. Standaert (240 p.);6 pag.- noul-Haidon (134 p.); 7. Vlemmincx-Erkelens (30 p.); 8. De Pauw-Leon Buysse (17 p.); 9. De Baels-Luytten (348 p.); 10. Stockelynck- Neffatti (275 p.); 11. v. Kempen-Vandervelde (1469 p.), 1 ronde achter. CHICAGO, 5 Nov. De zesdaagsche wieler wedstrijd le Chicago is beëindigd. Het koppel Gouillet-Kockler werd winnaar niet 993 pun ten; 2. Coburn-Lands 490; 3. Hanley-Thomas, 470; 4 Horan-Fitz Simmons, 166, op één ron de; 5. Grenda-Stockholm, 400; 6. Corry-Gaff- ney, 379; Grimm-Gastmann, 136 p. BRUSSEL, 4 Nov. In het velodrome „d'Hi- ver", alhier, namen in een match Americaine 13 koppels deel, w.o. Moeskops-Van Nek (Holland), Poulain-De Beyl (Frankrijk), Thys- Vermandel (België), De Graeve-Jussaret (Bel gië), enz. Het totaal klassementen luidt als volgt: De Graeve—rjusseret, 99 punten; Moeskops- Van Nek 97 Putzeys-Noël 88 en op een ronde Van Bever-de Bunne 87. PARIJS, 4 November. Bij de heden in het Winter-velodrome gehouden bokswedstrijden heeft Criqui in de eerste ronde Rossi gesla Zondag hield „Excelsior" haar 12 K.M, ouderlingen veldloop. Om 3 uur ver schenen de deelnemers aan de start. De route was bepaald vanaf Kraantje Lek 3 maal om Elswout. Na verloop van de le ronde waren alle deelnemers nog bij elkaar gebleven. Bij de 2de ronde had v. Zijl de leiding op de hielen gevolgd door W. de Zwager. De 3de ronde werd geleid door de Zwager. 400 M. voor het einde zette v. Zijl de eindspurt in, waarna hij als eerste aan kwam in den tijd van 46 min. 53 sec. Tweede werd W. de Zwager in den tijd van 47 min. 10 sec., terwijl A. v. Roode als 3de aankwam in den tijd van 48 min. 25 sec. Voorwaar een mooie pres tatie van deze jonge athleten. Na afloop werden de prijzen, die be stonden uit medailles, door mej. C. Vreeswijk onder enkele toepasselijke woorden uitgereikt. De jury bestond uit de heeren A. Schoonderbeek, A. Verhecm en F. Pie- lage. Moge „Excelsior" op den ingeslagen weg voortgaan, dan zal zij spoedig een eerste plaats in de Athletiek m Haar lem bezetten. Secretariaat: G. Kruijver, 2de Zuidpolder straat 16. Onze turnsters en turners en ook de pafro- naats-afdeelingen die medewerken aan onze uitvoering, moeten er voor zorgdragen a.s. Vrijdag precies om acht uur aanwezig te zijn in de groote zaal van de Soc. „SI. Bavo" Sme- destraat. Zij die deze repetitie verzuimen, kunnen niet deelnemen aan de uitvoering. Nu nog wat! De R.K. beweging inzake de Lichamelijke Opvoeding der jeugd, de beoefening van de sport door ons'Roomschen in R.K. organisatie neemt voortdurend in omvang en degelijkheid toe. Een verblijdend verschijnsel vooir allen die het wel meenen met, niet alleen het lichame lijk, maar vooral ook het geestelijk heil onzer turners (sters). Zoo is ook ons bestuur gebleken dat de zaal aan de Raaks, waar de dames-afdeellng Dinsdagavond oefent, te klein btgint te wor den. Wij hopen dat binnen een'ge maanden onze turnsters in een grootene zaal kunnen turnen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 6