GRATIS A GESCHENK t POSTHUkJS SJOELBAKSPELLEN Uitzending van Diners Toonkamers Emmakade II - Haarlem Restantrollen blanco papier BINNENLAND. Advertentiën beveiligen U tegen STORMSCHADE en INBRAAK. Worden als specia liteit geleverd door de HAAR LEMSCHE JALOEZIEëNFABRIEK Heerenweg 54 - Heemstede. In massief Eikenhout vanaf f 22.- Diners k f I.Z5 -11.5! - f 1*2. J.J. BEIJENS, cuisinier Tweede Kamer. Tot Sint Nicolaas bij ieder pond FIJNSTE MELANGE een FRAAI en WAARDEVOL Vraagt Uwen Winkelier DE ELECTR. MEUBELFABRIEK Levert o.a.: direct van fabriek aan afnemer DUS ver beneden fabrieksprijzen. Telefoon 433 - Parklaan 94 - Telefoon 433 Örefekerij „DE SPAARHESTAD", Nassauiaan 49< Mond- én Klauwzeer. Een dankbetuiging. STAATSBEGROOTING 1923. Voorloopig verslag V A (Onderwijs). De classificatie der gemeenten. Het geven van cadeaux bij koop waren. Een gevaar voor de Volksgezond heid. Nederlandsche verliezen te Smyrna. SEREIQB NIEUWS. De R.-K. Kerk te Terheyden. Sigaretten zonder banderolles. Het grensverkeer. Verduistering. De moordaanslag in de Adriana straat te Rotterdam, HAARLEMSCHE BANKVEREENIGING HAARLEM - BLGEMENDAAL SPAARBANKBOEKJES VERZENDING RAAR ALLE PLAATSEN. MAISON HOTEL „MINERVA RESTAURANT NEDERLANDSCHE HANDELS- en LANDBOUWBANK GED. OUDE GRACHT 29 - HAARLEM - TELEFOON 2233 WEDER VERKRIJGBAAR f 0.20 PER KILO De Minister van L. N. en H. ai. heeft, cit overweging dat zich in Zuid-Holland in den laatsten tijd wederom verschillen de gevallen van mond- en klauwzeer heb ben voorgedaan, met ingang van 8 No vember 1922 geschorst de rundveemarkten is de provincie Zuid-Holland. Naar men aan het „Hbld." mededeelt, hebben de Engelsche en Amerikaansche jour nalisten, die te Doom aanwezig waren ter gelegenheid van de huwelijksvoltrekking, aan den directeur van het post- en telegraaf kantoor aldaar schriftelijk hun dank be tuigd voor de vlugge en accurate wijze waarop hun telegrammen zijn behandeld. Wij ontleenen daaraan het volgende: Blijkens het voorloopig verslag over bo vengenoemd wetsontwerp had men met in stemming vernomen, dat voorstellen zullen worden ingediend om ook in de onderwijs- Wetgeving vereenvoudiging aan te brengen. Enkele leden waarschuwden tegen een sterke besnoeiing op de uitgaven voor onder wijs. Deze leden hadden met groot leedwezen gezien, dat de Minister van Onderwijs zijn naam heeft willen verbinden aan een gansche reeks „verslechteringen" van ons volksonder wijs onder de leus van bezuiniging. Hooger Onderwijs. Men vroeg den Minister een Staatscommis sie te willen benoemen, teneinde na te gaan, hoedanige wettelijke regeling zou kunnen bevorderen, dat eenerzijds er voldoende openbaar hooger onderwijs in ons land zij, anderzijds zonder te groote offers van de schatkist het bijzonder universitair onderwijs zich vrijelijk kunne ontwikkelen. Gevraagd werd of de Minister wil bevor deren dat aan bekwame tandtechniei de weg wordt geopend tot beperkte uitoefening der tandheelkunde. Middelbaar Onderwijs. Eenige leden waren van meening. dat door de sterke toeneming van het aantal hoogere burgerscholen te veel leerlingen worden ont trokken aan de M.U.L.O. en de U.L.O. scholen, die over het algemeen beter geschikt zijn om bruikbare personen op te leiden voor handel en industrie. Verzocht werd een uiteenzetting van de gronden die den Minister ertoe hebben geleid „Nathan der Wei se" en „Faust" af te voeren van de boekenlijst der H. B. S. te Amers foort. Ook verzocht men een uiteenzetting van de motieven, die den Minister hebben bewogen de benoeming van dr. Tack als leeraar van het Gem. Lyceum te Enschedé niet goed te keoren. Nijverheids- en Handelsonderwijs. Eenige leden stelden de vraag of de 15 mij- lioen die aan dit onderwijs worden ten koste gelegd, wel als voldoende rentegevend mogen worden beschouwd. Andere leden achtten het nut dezer uitgaven niet twijfelachtig. Men zou gaarne vernemen, hoever de be sprekingen aangaande de mogelijkheid van concentratie van het kunstnijverheidsonder wijs te Amsterdam thans gevorderd zijn. Lager Onderwijs. Gevraagd werd hoe de werking is van het z.g. stopbouwwetje. Eenige leden kwamen op tegen de wijze van toepassing dier wet. Vrij algemeen werd bezwaar gemaakt tegen de breed opgezette inspectie bij het lager on derwijs, waarvoor de kosten sedert de invoe ring der Lager Onderwijswet enorm zijn ge stegen. Voorts werd aangedrongen op vermindering van het aantal examen commissies bij het Lager Onderwijs en op beperking van het aantal leden dier commissies. Gevraagd werd of de Minister de bestaan de onzekerheid aangaande de opleiding der onderwijzers zoz kunnen wegnemen. Gevraagd werd of van den Minister spoe dig stappen zijn te verwachten fot herziening en meer unificatie van de onderwijzerssala rissen. In verband met de voornemens der regee ring betreffende de invoering van een ver plichte betaling van pensioenpremie werd opgemerkt, dat deze maatregel voor de on derwijzers feitelijk zon neerkomen op een sa- larisverraindering. Men wenschte te welen waaraan Hoofden van scholen en onderwijzers bij het lager onderwijs zich, wat hun salaris betreft, heb ben te houden indien zij na 1 Juli 1922 een andere betrekking bij het Lager Onderwijs aanvaarden. Opnieuw werd er de aandacht op gevestigd dat gemeenten de definitieve afrekening van wettelijke vergoedingen aan de bijzondere scholen veel te laat doen plaats hebben. Gevraagd werd of de Minister de school geldheffing vodr de lagere klassen der M. U. L. 0,-scholen definitief wil regelen en die regeling aan de gemeenten verplichtend wil stellen. Er heerschte te dien aanzien verschil van opvatting. Opleiding. Terwijl vele leden de in 'deze artikelen aangegrachte bezuinigingen toejuichen, daar wegens den nood der schatkist de hooge uit gaven voor de opleiding van onderwijzers zooveel mogelijk moeten worden beperkt, werd door andere leden de sterke besnoei ing van deze posten ernstig betreurd. Dat de Minister tot inkrimping van het toelagen*- en beurzenstelsel zal overgaan, juichten vele leden toe. Anderen zagen daar in een emstigen aanslag op het gehalte der toekomstige onderwijzers en een miskenning van het groote belang, dat de weg tot studie voor alle klassen der maatschappij opent. B ernaarscholen. Aangedrongen werd op wettelijke regeling van het bewaarschoolonderwijs. Kansten en Wetenschappen. Sommige leden gaven uitdrukking aan hun teleurstelling over de zeer sterke be snoeiing op de verschillende artikelen van deze afdeeling. Zij konden daarin niet an ders zien, dan een averechtsche toepassing van het streven naar bezuiniging op de Staatsuitgaven, waardoor aan de cultureele ontwikkeling van ons volk groote schade zal worden toegebracht. Zeer groote bedragen worden ten bate van het godsdienstig leven der natie uit de open bare kas beschikbaar gesteld; het niet-gods- dienslige deel des volks is evenwel voor de bevrediging van zijn geestelijke be hoeften in belangrijke mate op de zorg der overheid voor wetenschap en kunst aange wezen. Andere leden achtten deze beschouwingen niet gerechtvaardigd en betoogden, dat be zuiniging ook op deze uitgaven niet kon uit blijven. al betreurden ook zij. dat daardoor verschillende zeer nuttige instellingen in hun ontwikkeling wellicht eenigermate zullen worden belemmerd. Verscheidene leden stelden de vraag of de lijd niet gekomen is om de subsidies voor de Volksuniversiteiten te schrappen. Volksuni versiteiten zijn kweekplaatsen van opper vlakkigheid. Vele andere leden bestreden deze opvatting en oordeelden de volksuniversiteiten zeer nuttige instellingen. Vragen van een Kamerlid. De heer Braat heeft tot den. Minister van Financiën de volgende vragen ge richt: 1. Is de Minister bereid, nu verschil lende berichten worden verspreid over nieuwe classificatie van gemeenten in verband nJk de salarissen der Rijksamb tenaren, (Mfkamer in te lichten welke voorstellende voor deze classificatie in gestelde commissie heeft gedaan? 2. Kan de Minister mededeelen, hoe veel ambtenaren, in plaatsen der 1ste klasse, buiten de nieuwe classificatie blij ven, zoodat op liun salaris geen aftrek plaats vindt, noch zal plaats vinden? 3. Is de Minister niet van meening, dat dit voor de betrokkenen beteekent een verkapte verhooging, daar toch niet tegen te spreken zal zijn, dat ook d;\ar veel prijzen gedaald zijn? 4. Mag men aannemen, dat de in deeling der gemeenten door de classifi catie-commissie met kennis van toestan den geschiedt, waar de overgroole meer derheid der leden van de oommissie woont in gemeenten der eerste klasse, een minderheid in gemeenten der tweeidie klasse en geen, of zoo goed als geen, in de plaatsen der derde klasse? 5. Zou de indruk van deskundigheid en onpartijdigheid niet verhoogd wor den, als aan de commissie werden toe- 1 gevoegd eenige vertegenwoordigers uit ge meenten der laagste klassen, desnoods, ter vervanging van eenige uit die der hoogste klasse? Zitting van Woensdag 8 November. Algemeene beschouwingen over de Staats- begrooting. De heer DBESSELHUIJS, V. B„ is het met den heer Troelstra eens over het onzuivere beeld der verkiezingen en in zake de antithese. Spr. schrijft den groei der rechterzijde toe aan het rechts stemmen van vele niet-rechtacken die meenden dat alleen de rechterzijde een parlementaire en krachtige regeering kon brengen. Van de regeering die aan het bewind bleet mag woi'den geëischt dat zij de oplossing der aetueele vraagstukken heeft voorbereid. De M inister van Buitenlandsche Zaken heeft te weinig vertrouwen in de inter nationale samenwerking in den Volkenbond en voert ten aanzien van België een te voorzichtige politiek. Van overleg der rech- mateurs gevoerd met de partijen der rech terzijde en in strijd met het parlementaire stelsel voor de vrije sohool is tengevolge van de wijze van uitvoering niet veel te recht gekomen. Inzake de oplossing der sociale kwesties heeft minister Aalbarse het stelsel hoogtij doen vieren. Zoolang de arbeidswet niet veel soepeler wordt gemaakt ziet spr. de economische toekomst donker in. Ook ten aanzien van de welvaartspolitiek door vrij handel is spr. niet gerust. Wat de plannen der regeering betreft, minister De Geer zal niet sterk ïoeg zijn om de noodige bezuiniging d" a voeren. Onder deze mi nisters van ot.. .og en marine verkeert de defensie Ibopeloos in het moeras. De re geering voldoet noch in 't verleden, noch in het heden, noch in het perspectief aan de verwachtingen, gekoesterd door kiezers en natie. De heer GEBBETSON, 0. H., betoogt dat de te hooge oorlogswinstbela3ting mede oorzaak is dat met name de middenstanders niet hebben kunnen kapitaliseeren en daar door nu in groote moeilijkheden verkee ren. De heer MABCHANT, V. D„ ontkent dat de verkiezingen geen zuiver beeld van. de volksovertuiging zouden hebben gege ven. De vooruitgang van de rechterzijde is het gevolg van veler angst voor revolu tie en economischen achteruitgang. De meerderheid der kiezers heeft zich uitge sproken voor een Bechts Kabinet, evenwel niet voor een Kabinet-Bnys. Dit had on middellijk na de verkiezingen zijn ontslag moeten aanbieden om de Kroon gelegen heid te geren in volle vrijheid te beslis sen. Overleg van den Kabinetsformateur met de Rechtsche partijen is een onding. Doordat het Kabinet eenvoudig bleef zit ten zijn de leiders der meerderheid van hun verantwoordelijkheid ontheven. Spr. wil dat men zich zal verzetten te gen meedalen in welvaart. De aotie tot loonsverlaging is verkeerd en het wegne men van tegenstrevende factoren zou don val van het welvaartspeil der arbeiders ver oorzaken met alle nadeelige gevolgen daar van. Spr. protesteert tegen de tientallen mil- lioenen vorderende militaire eischen van den heer Dresselhuys, die toch de begroo- tingssluiting wil maken. De heer BEAAT, P. B., verwacht geen bezuiniging van dit ministerie dat gewoon is met millioenen te strooien. Sociale Wet geving heeft de maatschappij aan den rand van den afgrond gebracht. Mej. GROENEWEG, S. D. Jl P., ver heugt zioh over het succes van het Al gemeen Vrouwenkiesrecht, oa. blijkende uit de toeneming van het aantal vrouwelijke Kamerleden. Zij dringt aan op wettelijko regeling van de huisindustrie. De heer Braat heeft de volgende vragen gericht tot den minister van L. N. en H. Is de Minister niet van meening, dat het geven van cadeaux door handelaren aan hen, die in hun zaken Koopen, zoodanige uitbreiding verkrijgt, lat ernstig gevreesd moet worden voor benadeeling van den koo- per door de levering van minderwaardige artikelen en voor schade van den klein handel? Zoo ja, is de Minister bereid tegen dit kwaad maatregelen te nemen Het Tweede Kamerlid mevrouw de Vries —Bruins, heeft aan den Minister van Ar beid gevraagd 1. Is het den Minister bekend,- dat de verkoop van geneesmiddelen (speciaal slaap middelen) door onbevoegden in den laat sten tijd zulk een omvang aanneemt, dat daardoor een toenemend gevaar voor de volksgezondheid ontstaat: 2. Zoo ja, welke maatregelen denkt de Minister daartegen te nemen Minister van Kamebeek heeft verklaard, dat de Begeering zich het recht voorbe houdt, voor de Nederlandsche verliezen, bij den brand van Smyrna geleden, op te ko men. mart gearresteerd, verdacht een der daders te zijn van de poging tot moord op de we duwe E. v. d. Vliet en diefstal van f 170 uit haar woning aan de Adrianastraat te Rot tendam. Maandagmiddag is de verdachte met de oude vrouw geconfronteerd. Na een onderzoek hebben de architec ten Jos. Ouypers te Amsterdam en Oomen te Ooeterhout aan het B. K. Kerkbestuur te Terheyden medegedeeld, dat de herop bouw der kerk veilig op de nog staande gebleven muurresten kan geschieden. Met de werkzaamheden zal spoedig een aanvang gemaakt worden. De vroegere bouw stijl zal zooveel mogelijk behouden blijven. De leiding berust in handen van den Amsterdamschen architect Joa. Ouypers. („Msb.).i Maandag wilden een viertal kommiezen, belast met de uitvoering van de Tabaks wet, op het Amstelveld te Amsterdam een hoeveelheid van 20.000 ongehanderolleerde sigaretten in beslag nemen. De koopman en het omstaande publiek verzetten zich. De politie verleende den commiezen huip en joeg de menschen met de wapens uiteen. In Kaldenkirchen speelde vijf dagen lang eer circus. Gevolg: voor degenen, die te Venlo een toegangskaart van 30 cent na men, was de grens open. Het gaat vreemd. Den eenen dag wordt het passeeren der grens zonder gevisoerdan pas als een soort halsmisdaad beschouwd, regent het hooge boetes, is men met alle man aan de over zijde aan het controleeren, dat er geen on rechtmatig doorsluipt, en dan verschijnt een De politie verleende den commiezen hulp landers beurt en deze krijgt het klaar voor eenige dagen de grens open te hebben. Zelfs een visum op een pas krijgt men al leen hij hooge uitzondering nog. Maar een spullebaas, die graag wat Marken van Hol- lingt (Gld.) Het Hbld. meldt, dat de firmanten der be kende cargadoorsfimia Hisehemöller Co., te Rotterdam zijn gearresteerd en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Het opnemen van de beide gebroeders, die deze cargadoorsfimia voerden, houdt ver band met beweerde verduisteringen, waar onder een der voornaamste deze zou zijn, dat zij een bedrag van nagenoeg tienduizend pond sterling, haar overgemaakt door de groote Engelsche stoomvaartmaatschappij, die zij vertegenwoordigden en dat dienen moest voor de betaling aan de gemeente voor de huur van loodsen en kadeterreinen, voor dit doel niet hebben afgedragen, doch ten eigen bate aangewend. D„e firma had overi gens met name in assurantiën in den laat sten tijd zeer aanzienlijke verliezen geleden. De Botterdamsche politie heeft een koop- HET ORANJE-BOEK. Woensdagavond is het onlangs aange kondigde „Oranje-boek" verschenen met mededeelingen van den Minister van Bui- lenlandsche Zaken aan de Staten-Gene- raal. Deze mededeelingen loopen van Mei 1921 tot October 1922. We geven hier enkele onderdeden er van. Spitsbergen. Zooals reeds vroeger aan de Kamer werd medegedeeld, had de Nederlandsche Regeering aan de Noor- sche Regeering eenige wijzigingen voor gesteld in het door deze laatste Regee- ring ontworpen mijnreglement voor Spits bergen. Over deze wijzigingen is in de afgcloo- pen maanden tusschen de beide regec- ringen overleg gepleegd. De Nederland sche Regeering meende zich harerzijds bij de bepalingen van het ontwerp te kunnen neerleggen, mits op eenige pun ten veranderingen werden aangebracht. Zoo stelde zij er o. a. prijs op, dat be langhebbenden recht zouden hebben op een concessie ook in anderen vorm dan die van een rechthoek. Eveneens wemseh- te zij van de Noorsclie regeering eeaiige verzekering te ontvangen, dat bij de uit werking van verschillende aan de Noor- sche Regeering overgelaten regelingen, met de bijzondere behoeften der onder danen van vreemde mogendheden zou rekening gehouden worden. In dien zin is overeenstemming eer lang te verwachten. Incident Bergen. In het Oranjeboek in April 1918 aan de Sta ten-Generaal overgelegd, werd medegedeeld, dat de Nederlandsche Regeering voor het Brit- sche Prijzenhof een eisch tot teruggave der in haar territoriale wateren op 16 Juli 1916 bui'gcmaakte schepen Pellworm, Heinz Blomberg, Marie Horn en Breil- zig en vergoeding der toegebrachte scha de had ingediend. Thans is deze zaak in hoogste instantie op 13 Febr. d. j. door de Privy Council beslist. Deze uitspraak alsmede de uitspraken in de eerste in stantie van de High Court of Justice d d. 30 Juli 1919 en 21 April 1920 wordlen in het Oranjeboek afgedrukt. De Privy Council beval bij haar uitspraak tot te ruggave van de Breitzig en Heinz Blum- berg, terugbetaling van de geschatte waarde van de Pellworm en Marie Horn. Over de uitvoering van het vonnis is de Britsche Regeering met de Nederland sche Regeering in een briefwisseling ge treden, welke Ioopende is. Banda en Tubantia. Verder bevat het Oranjeboek een uittreksel uit het re gister van beraadslagingen van den Fran- schen Baad van Stale (zitting van 16 Maart 1922) houdende de beslissing van dit college inzake de in beslagneming aan boord van de Banda. Ook wordt afgedrukt de uitspraak van de Interna tionale Enquête Commissie, die door de Duitsche en Nederlandsche Regeeringen is aangewezen om de oorzaak te be palen van het vergaan van het s.s. Tu bantia. Door deze uitspraak is komen vast te staan, dat de Tubantia is getor pedeerd door een Duitschen onderzeeër. Naar aanleiding van deze uitspraak heeft de Duitsclie Begeering aan onzen gezant te Berlijn medegedeeld, dat zij de consequentie van die uitspraak aan vaardde en tot schadevergoeding bereid was. De sindsdien met de Duitsche Re geering gevoerde onderhandelingen over de regeling dier schadevergoeding hadden ©en bevredigend verloop. Zoodra de aan gelegenheid haar definitief beslijg heeft gekregen, zal een nadere mededceling gedaan kunnen worden. Schade door Nederlanders tijdens den oorlog in België en Noord-Frankrijk geleden tengevolge van handelingen der Duitsche troepen en overheden. In aansluiting aan de mededeeling in het vorig Oranjeboek kan wort^a opge merkt, dat de nadere principieele gedach- tenwisseling met de Duitsche regeering be treffende het toekennen van schadevergoe ding aan de Nederlanders, die schade heb ben geleden ten gevolge van de handelin gen der Duitsche troepen en overheden in België en Noord-Frankrijk, nog niet tot een bevredigend resultaat heeft geleid De belangen dier Nederlanders hebben onder- tusschen de voortdurende aandacht der Ne derlandsche regeering. Moeilijkheden bij het overschrijf den der Duitsch-Nederlandscha grens De 'verscherpte controle op den uitvoer, heeft tengevolge, dat vele Nederlanders die, hetzij willens en wetens, hetzij onbewust, de Duitsche uitvoerbepalingen overtreden, bij het overschrijden der Duitsche grens worden aangehouden, daar de Duitsche doua ne? ambtenaren en eerst na in beslagne ming van do ten uitvoer verboden goe deren en het afgeven eener borgstelling voor de eventueele later te betalen boete, veder worden vrijgelaten. Het somtijds te streng en wel eens wil lekeurig optreden der Duitsche ambtenaren heeft aanleiding gegeven tot het richten van vertoogen tot de Duitsche regeering. En hoewel van tijd tot tijd gevallen van te willekeurig optreden der Duitsche doua neambtenaren ter kennis worden gebracht van het departement van Buitenlandsche Za ken, kan toch worden gezegd, dat, in het algemeen, de behandeling aan de grens van in overtreding zijnde Nederlanders veel is verbeterd. Enkele inderdaad onbillijke maatregelen werden door de Duitsche Be geering weer teruggenomen. Paspoorten voor vreemdelingen In Nederland vertoeven duizenden perso nen, die geen nationaliteit bezitten. Een groot aantal hiervan vestigde zich tijdens den oor log irt ons land, doch een niet minder groot aantal, veelal van Duitsche afkomst, woont hier reeds sinds vele jaren en kwam eerst tengevolge van velerlei oorlogsmaatregelen tot de ontdekking tot geen nationaliteit te be- hooren. Deze personen waren dus niet in staat zich een legitimatiepapier te verschaffen; waar mede zij zich voor zaken of om andere rede nen naar het buitenland zouden kunnen be geven. Teneinde in deze behoefte te voorzien heeft het Departement van Buitenlandsche Zaken paspoorten voor vreemdelingen doen vervaardigen. welke uitgereikt worden aan die vreemdelingen, die overeenkomstig de bepa lingen der wet op het Nederlanderschap en het ingezetenschap ingezetenen zijn van het Koninkrijk, die geen ander paspoort knnnen verkrijgen en die overigens krachtens hun antecedenten en tegenwoordig maatschappe lijk bedrag in de termen vallen voor zooda nige paspoorten voor vreemdelingen. Aan ongunsiig bekend staande vreemdelingen, alsmede aan hen, van wie verwacht kan wor den, dat zij daarmede fraude zouden trachten te plegen, worden deze papieren niet uitge reikt. Afschaffing van pasvtsa van vreemdelingen. Overeenkomstig de door de Regeering in da beide Kamers der Staten-Generaal gedane toezegging, zijn tot dusverre met de regeerin- gen der navolgende landen regelingen getrof fen, krachtens welke het bezit van een pas visum van de onderdanen dier landen niet langer verplicht is voor hun toelating in Nederland. België, Frankrijk, Luxemburg, Zwitserland* Italië; Denemarken en IJsland. Met de Noorsche Regeering zijn nog onder* handelingen dienaangaande aan den gang. PAK MEE RENTENDE 4 P.CT., waarop ZONDER VOORAFGAANDE OPZEGGING, bedra gen tot 1500.— terugbetaald kunnen worden. Spaarbankreglement wordt - op verzoek gaarne toegozondon - ROLLUIKEN Nassailaai 76-Telef.743 - J. P. SEHFT OVER DE KATHEDRAAL. 7> 3BS I. EN HARE VESTIGINGEN ELDERS Behandeling van alle Bank-Kasslers en Effectenzaken. Incasso van wissels en kwltantlën op alle plaatsen In Binnen- en Buitenland volgens zeer verlaagd incassotarief. Ons systeem Is van alles hot baste te geven, veel afwisseling, en steeds keuzo van gerechten - O

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 6