SUCCES Ingezonden Mededeelingen. Door adverteeren ASSENDELFT. 60 cent per regel. HILLEGOM. EGMOND-BINNEN. VELSEROORD. NOORDWIJK. ZANDVOORT. xJSSE. EGMOND-BINNEN. WU^-AAN-ZEE. HOOFDDORP. NOORDWIJKERHOUT. SCHOTEN. Gevonden voorwerpen. KROMMENIE. IJMUIDEN. VELSEN. ADVERTEER KERKBERICHTEN, PAROCHIEKERK VAN DEN H. ANTONIUS. ZONDAG. Vandaag liefdadigheids predikatie door den ZeerEerw. Pater Joosten uit ons klooster te Woerden, en bijzondere collecte voor de Sint- Elisabeths-Vereenïgïng. Na de HoogmïS verpachting der opengekomen plaatsen. DINSDAG. On 7 uur uitstelling van het Allerh. Sacrament. Om 8 uur gez. Mis. 's Avonds 7% uur Lof ter eere van de H. Antonius en gebeden voor de le den van de Broederschap. VRIJDAG. Om 8 uur gezongen Mis 's avonds 7% uur Lof en predikatie voor de leden van de Broederschap van den H. Kruisweg. ZATERDAG van 5 tot 8% uur gel. om te biechten. Aanstaanden Zondag aanbiddingsdag voor de leden van den Eucharistischen Bond DINSDAG 8 uur meisjescongregatie. WOENSDAG 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG 8 uur Vriendenkring. VRIJDAG 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. 8 uur Jongenscongregatie. ZATERDAG van 5—9 biechthoorn. BEVERWIJK. RAADS VERSLAG. Onae troede vaderen hebben Dcmoerüag- avond 9 November in een vergadering van den Raad, die duurde van half aehfc tot bij elven een heele agenda afgehandeld, waaronder ook de begrooting voor 1923. De raad was voltallig en de enkele inge komen stukken van Ged. Staten en van het bestuur van Duin en Bosch werden voor kennisgeving aangenomen Daarna werd de begrooting aangesneden. De Raad stond in het teeken der bezui niging, als men op zoo'n begrooting van een plaats als Assendelft nog van bezui nigen spreken kan. Er zijn haast geen posten, waarop bezuinigd kan worden, dan alleen de post salarissen - van ambtenaren enz. De begrooting van het Burgerlijk arm bestuur werd gebracht van f 8000 op f 10,000. In deze f 10,000 zijn dan ook be grepen f 3000 voor steun, noodzakelijke steun aan werkloozen. De behandeling der begrooting van het G. E. B. werd uit gesteld tot een volgende bijeenkomst, om dat door een misverstand, die begrooting niet bij de stukken was. Echter werd reeds door den Raad, op voorstel der licht- óommissie besloten den prijs per K.W.U. met 3 ets. te verlagen en te brengen op cis. ingaande 1 Jan. 1923. De heer P. Boon Gz., stelde namens de R. K. Raadsfractie, voor om het salaris van den directeur van het G. E. B. met f 500 te verminderen. De heer Boon vond, als de Raad niet mocht tornen aan het .salaris van Gemeente-Ontvanger, welke be trekking door genoemden directeur, mits gaders nog verscheidene andere betaalde bij betrekkingen, worden uitgeoefend, men het maar verhalen moest op het salaris van den director van het G. E. B. De Raad voelde wel iets voor dat idee De Raad veelde wel iets voor dat idee, doch op voorstel van den voorzitter werd ba- sloten, deae kwestie te behandelen bij da begrooting van het G. E. B. Een voorstel Vreeburg om ook de abonnementen bij het G. E. B. met 19 van den prijs te ver lagen vond geen steun, men wilde de abon nementen liefst zoo spoedig mogelijk doen verdwijnen. De heer G. Kleijn gaf in een duidelijk betoog te kennen, dat de Raad correct handelde en in het belang van het bedrijf als de abonnementsprijs bleef zooals hij was. De heer E. Boon stelde voor, namens de meerderheid zijner fractie de vergoeding van het wethonderschap op f 800 te laten en de presentiegelden voor de leden te brengen van f 5 op f4. De voorzitter noemde dit laatste een kruideniers afslag. De heer Aafjes stelde voor f 100 voor het wethouderschap en f 2,50 presentiegeld en de heer G. Kleijn f 100 voor het wethou derschap en geen presentiegeld' voor de le den. Dit laatste n.l. geen presentiegeld werd verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen waren de hoeren E. Boon. Vreeburg, P. Boon, Stam, Zuidervaart en Aafjes. Het voorstel Aafjes werd na vele besprekingen en nadat de heer Veenboer er zijn sympa thie aan hechtte aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. De Raad begon dus de bezui niging bij zich zelf. Bravo. Bij den post salarissen werd door een der leden voorgesteld het salaris van den Burgemees ter met f 1000 te verlagen. De voorzitter zou, zich daartegen niet verzetten, doch be toogde dat de regeling berustte in handen van Ged. Staten, die een verlaging niet zouden goedkeuren. Het kon wel eens de uitwerking hebben van verhooging, omdat Assendelft op 't oogenblik wat de salaris regeling betreft, een klasse te laag staat. Hij zal echter die verhooging niet in de hand werken. Bravo. Heel anders staat het met de pensioenpremies. Z.E.A. las het des betreffende artikel voor, dat den gemeente besturen het recht geeft de pensioenpremie tot een maximum van 81/3 pet. op de amb tenaren te verhalen. De heer E. Boon, deed üi ook namens zijn fractie het voorstel om de 8'- pet. op de ambtenaars te verha len, dat na enkele discussies werd aange nomen. De lijnwerker van het G.» E. B. werd met f 150 verhoogd als equivalent der pensioen premie, het salarispeil zou zonder die tegemoetkoming te laag worden voor die beide gemeente ambtenaren. Een poging van den voorzitter om ook nog iets te redden voor den ambtenaar den heer /S. Kroon Gz., stuitte af op de bezuini gingswoede des Raads. Door den heer E. Boon werd voorgesteld om de post f 100 vergoeding huishuur aan den Rijksveldwach ter Heijboer te schrappen. De voorzitter orctra blo de schrajp'ng, dp h zou aan een nieuwen titularis, gege.en ae vrij goede sa- larisregeling der rijkspolitie, deze f 100 niet meer willen toekennen. De heer G. Kleijn pleit voor het instellen van een commissie Om aan werkloozen steun uit to keeren, hij zou ook gaarne een f linken post op de begrooting voor werkloozensteun willen geplaatst zien. De voorzitter wil daar voor- loopig niet aan beginnen. Eerstens zijn er ai f 3000 bestemd voor steun bij het Burg. Armbestuur. Wel wil hij het karakter van bedeeling helpen -wegwerken, door een re geling te treffen, dat de werkloozen bij hun organisatie terecht kunnen; wie ech ter steun krijgen, zal door B. en W. des- doods in overleg met de organisaties wor den uitgemaakt. B. en W. zullen in deze zaak zeer voor zichtig handelen. Blijkt het noodig, dan zal bij suppletoire begrooting nog 'n post worden vastgesteld. De heer P. Boon wil de post f 300 voor de Huuroommissie schrappen dus met andere woorden de Hmrreommiasie van Assendelft afschaffen. Verschillende leden waren tegen dat voor stel, evenals de voorzitter; afschaffing kon wel eens moeilijkheden veroorzaken. Na de ze verscheidene ingebrachte bezwaren, trok de beer Boon zijn voorstel in. Een voor stel van den heer G. Kleijn om het sa laris van den veldwachter Stannans van f 1200 op f 1500 te brengen werd verwor pen met 8 tegen 3 stemmen, met alge meene stemmen werd besloten het te brem gen op f 1350. Een verzoek van de Alk- maarsehe Huishoudschool om een subsidie van f 34 werd afgewezen, evenals een ver zoek uit Heerlen van de R.K. Kweek school voor Vroudvrouwen om een subsi die van f 50. Het verzoek van de Vereeni- ging „Het Groene Kruis'' om een subsi die van f 10 kan ook geen genade vin den. Het verzoek echter van den Hanze- handelscursns te Krommenie om een sub sidie van f 50 werd met algemeene stem men toegestaan, want een negental leer lingen uit onze gemeente profiteeren van deze nuttige instelling. Tegenover de jonge schrijver op de Se cretarie, P. Eoomen Pz., die reeds lang door ziekte verhinderd is zijn werk te ver richten, toonde de Raad zich prijzenswaar dig mild, hij zal voorloopig nog een wacht geld van f 500 per jaar genieten De post Hoofdei, omslag werd geraamd ap f 6-3000 B. en iW. hadden gehoopt het Dr. NANNING'S KINADRUPPELS hebben een zeer nuttige uitwerking bij zwakte der zenuwen en der spijsverteringsorganen. w.g. Prof. Dr. med. Risom, Kopenhagen met minder to kunnen doen, „es war zu 'schön gewezen, es hat nicht sollen sein." Natuurlijk valt er nog zeer veel meer over de behandeling der begrooting te ver melden Met het oog op de plaatsruimte en de haast om het verslag nog in het Za terdagavond-nummer geplaatst te zien zul len we het hierbij laten. In een volgende correspondentie krjjgen onze lezers een ■C'=a»e van de voornaamste begrootingspos- ten. Verkeer Posterijen. Met genoegen ver namen wij, dat volgens de statistiek het ver keer der posterijen alhier, aanmerkelijk voor uitgaande is, waaruit valt te constateeren een gunstige toestand van het bloembollenbe- drijf. Personalia. Voor het examen Stenografie (systeem Pont) zijn geslaagd de dames C. van der Veld Ie Lisse en Grelha Bekkers al hier; opgeleid door de Eerw. Zusters van het Mariagesticht alhier. Vondel. Donderdagavond gaf de tooneel- vereenigiug „Vondel", haar eerste uitvoering in dit seizoen. De groole zaal van café „Flora" was tjokvol. Opgevoerd werd het drama in 4 bedrijven „Zijp Offer". Tusschen de bedrijven in gaf de directeur, de heer Joh. v. Houten weer een geheel nieuwe Revue, critisch- komisch behandelend verschillende eigenaar dige Hillegomsche toestanden. Er werd zeer goed gespeeld en de aanwezigen hebben ter dege genoten. L Atfxitié. Was deze R.-K. vereeniging tot nog toe meer een Rederijkerskamer dan een fooneeivereeniging, daar alleen mannelijke krachten aan de uitvoeringen meewerkten, fhans zullen ook R.-K. dames deze vereeni- ging gaan versterken. Men deelde ons mede, dat een zevental dames, die bij verschillende liefdadigheidsuitvoeringen haar sporen op tooneelgebied reeds verdienden, thans tot „l'Amitié" zijn toegetreden, zoodat er thans een fHnke R.-K. Tooneelvereeniging is ge vormd, die o.i. een schooue toekomst tege moet gaat. Burgerlijke Stand. Geboren: 2 Oct., Clara Gerardus, dochter van Gerardus van der Molen en Klaarlje de Winter. 8 Oct., Agatha, d. van Willem Twisk en Catharina Verhoogt. Oct., Anna, d. van Comelis Joseph Kuiper en Cornelia de Goede. 29 Oct. Alberla Maria, d. van Willem Gouda en Anna Maria Kok» 10 Oct., Margaretha, d. van Petnis de Waard en Cornelia de Goede. Ondertrouwd: 27 Oct Nicolaas Zentveld, 26 j. en Clasina Hes van Koedijk, 20 j. Getrouwd: 12 Oct., Johannes Bleijendaal, 29 j. van Zijpe en Wilbelmina Johanna Gaart- huis, 25 j. 18 Oct. Adelbertus Zoon, 31 j. en Anna Kool, 28 j. Overleden: 17 Oct. Dieuwertje Noord, 74 j.. wed. van Pieter de Waard. Pieter Straat, 80 j. Gevonden voorwerpen. Een rozenkrans in etui, eeng rijze sjaal, een horloge, een rozenkrans, twee breekijzers. Te Amsterdam is geslaagd voor het exa men aardrijkskunde M. O. de heer J. O. M. v. d. Werf, alhier. Tijdelijk opzehter. Overeenkomstig ad vies van den gemeente-architect d.d. 3 Nov. 1922 wordt de heer J. G. Oly te Eerbeek» benoemd tot tijdelijk opzichter bij den bouw van 15 gemeente-woningen te Bentveld te gen een bezoldiging berekend naar f 200 per maand. HinderuelDoor Ged. Staten van Noord-Holland is bij besluit van 1 Novem ber 1922 aan het gemeentebestuur van Am sterdam, voorwaardelijk vergunning verleend tot het oprichten van eene inrichting voor het opvoeren van water in de duinwater- winplaats van die gemeente, gelegen op het terrein kadastraal bekend gemeente Zand- voort Seotie A 3117. Brandweer. Op advies van den opper- brandmeester dd. 31 October 1922 wordt aan den heer G. M. Gieske, overeenkom stig zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van opperbrandmeester. In zijn plaats wordt benoemd de heer P. J. Ivorstenbrock, thans onderbrandmeester. De heer H. Gicke wordt benoemd tot anderbrandmeester, in plaats v. d. heer P. J. Korstenbroek. Politie. Aan K. de Goede, brigadier van Politie alhier is met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend uit zijne betrekking. Lager onderwijsIn verband met het schrijven d.d. 6 November '1922 van den Inspecteur van het Lager Onderwijs te Haarlem wordt ter benoeming van eene onderwijzeres aan school C de navolgende voordracht opgemaakt: no. 1 mej. M. C. Koppen te Zandvoort; 2. mej. G. Mul der te Haarlem en no. 3 moj. H. Caa- crinus te Haarlem. Oplichter. Heden werd alhier gevan kelijk vanuit Amsterdam binnen geleid, ze kere J. D., om met den heer P. te worden geconfronteerd. Men zzal zich nog herinneren dat P. eenige weken geleden voor een be drag van f 50 werd opgelicht. Voor het betalen van een zoogenaamd contract, het welk meest dienen P. twee jaar werk te verschaffen op een vrachtboot welke in de vaart gesteld zoude worden via Amster- sterdam-I.Tmuiden. Men me»nt met J. D. den dader in hanien te hebben. Burgerlijke stand. Geboren: Pieter, z. van P. Keures en S. L. Hoogland Ge orge Casparus, z. van P. Duiker en G. M. E. Buchholz Jan, z. van J. van Kempen en K. Viseer. Getrouwd: S. Neumann en A. M. Bas- tian J. Bos en P. J. E. Yeth. Overleden: Maria Ilelene Heinrich, 19 j. B.K. Vrouwenbond. De Tooneeln f d eeGng van den R.K. Vrouwenbond gaf Woensdag en Donderdagavond in het gebouw van den R.K. Volksbond een uitvoering met medewerking van de Kinderzangvereenigrng. Op beide avonden was de zaal tot in do uiterste hoeken gevuld. En geen wonder! Wanneer deze too neelvereeniging een uitvoering geeft, weet men van te voren iets schoons te krijgen. De verwachting heeft ons ditmaal weer niet be drogen. AHereerst werd opgevoerd „De Ves- taatsche Maagden", tooneehpe! uit den tijd der christenvervolging1 onder keizer Nero, in drie bedrijven. Zij, welke reeds eerder boeken heiteen gelezen van de christenvervolging on der bbvengenoemden bloeddorstigen tyran, zooals bijv.: „Sporus", „Nicepliora de dochter eens Martelaars" e.a., zullen zich a>ls vanzelf een denkbeeld kunnen scheppen' van hetgeen thans door de danies-tooneefisten ten tooneele werd gevoerd. Eene befeeering van de Ves- taalsche Maagden Valeria en Fabiana in hoofd zaak bewetfct door het voorbeeld van Caecilia, Christin-slavin dezer Maagden. Vervolgens de bekeering van de jonge Romeinsche Matqpne Faustina cn haar heddensche Germaansche slavin Germana hetgeen voor een groot deel was te danken aan de Christin-slavin Myrra. Alles werd op magnifieke wijze vertolkt en de uitbeeCddng der personen was gewoon eenig mooi. Ook het decor was onberispelijk en deed het geheel goed tot zijn recht komen. De apotheose „de martelaressen Valeria cn Fabiana gekroond door de H. Maagd Maria" tot slot van dit mooie tooneelspel, kunnen we noemen de kroon op het werk. Deze apotheose slaagde uitstekend en was zoo aan grijpend, dal het publiek zoo geweldig applau disseerde dat er nogmaals moest „gehaafd" worden. Tusschen de bedrijven zong de kinder- Imeisjes) zangvereeniging onder leiding van Mej. H. ten Berge en pianobegeleiding van mej. Barnhoorn „Wij zijn aan U"; „Holland's Vlag" en „Kikkerliedje" en onder de pauze „De zon is gaan slapen" en „Aan U, o Koning der Eeuwen". Mej. ten Bejrge had eer van haar weriri Na de pauze werd door de too- neelisten nog opgevoerd „De wonderbare Leu ningstoel" klucht in één bedrijf. Een pracht blijspeCletje, waarbij onbedaarlijk werd ge lachen. „Botje" de dienstbode had hierin een zware rol te vervullen, doch zij bleek er voor berekend. Trouwens die slapende rollen verg den ook veel van de zenuwen der jonge too neerstende hakkers jongen en Grietje was voorzeker wel het leukste! Enfin het geheel was best en mochit voorzeker aller voldoening wegdragen. Mej. Cath. ten Berge welke met Je regie is belast, heeft eer van haar we ik en verdient een woord van hulde, doch ook de tooneelisten allien lof! De Weleerw. lieer Ka pelaan Blnnlkenauw bracht oen woord van dank aan de tooneclislen voor hun mooi spel, aan haren regisseur voor haren ijver, benevens aan de leidster der zangafdoeling en mej. Barnhoorn: voorls aan de vorborgen krachten P. van Dijk als souffleur en de heeren v. Schooien en Wassenaar als stelïers van hel tooneel. Een best geslaagde uitvoering! Naar wij vernemen werd ien nadeele van J. W. van Reisen op den tuin Zandvliet een over de bollen leggend dekkleed ontvreemd. lu ons verslag van „SI. Fidelis" vermell- den we abusievelijk dat J. N. Beikhout voor de grime zorgde; dit was echter de heer L. C. Elfering alhier. Eere wien eere ioekomtf Burgerlijke Stand. Getrouwd: H. VV. Edelaar en J. Nederspelt. P.. J. van LieroJ) en M. J. van der Roep. W. N. van Vezen en A. van Eeuwijk. Ondertrouwd: M. Korlekaas en A. M. van Duin. W. Straathof en Th. van der Putten. Geboren: Wilhelmus, zoon van J. H. van der Drift en van A. Slootbeek. Klaas, zoon van S. Smit en van G. Vis. Emma Anna Henriefle, dochter van A. P. E. J. Geerdes en van P. M. Wamer. Overleden: Pieter Hendrik van der Zaal, Vooroefeningen. Maandagavond zal te Riunegom een bijeenkomst gehouden worden voor jongelui met het oog op het geven van vooroefeningen voor den gewonen vrijwilHigen landstorm. Zij, die aan deze oefeningen deel nemen, en in November 1924 met succes het daarvoor ingestelde examen van voMoende ge oefendheid afleggen hebben slechfs 6 weken in militairen dienst door te brengen. De oefe ningen worden gehouden slechts 4 uur per week, op de Maandag te bepalen dagen. In de drukste tijd van het jaar wordt de cursus, een paar maanden stil gelegd. B. V. L. Dat de af deeling Egmond van den bui'tengewonen vrij willigen landstorm kra nige schutters onder haar (eden telt blijkt wel uit het overweldigend succes, dat deze nfdee- ljng heeft gehad in den verband-wedstrijd. Van de 11 beschikbare prijzen werden er niet minder dan 8 toegekend aan Egmonders. De volgende week zal te Alkmaar de prijsuitrei king plaats liebben. UAKKUM. Loos alarm. Omstreeks 2uur werd de stille omgevihg van het Provinciaal Zieken huis verbroken door de schrille tonen der Centrale van het Ziekenhuis, n.l. het brand- sein. Hevige consternatie: geloop en gejoel, waar is de brand? Onmiddellijk bleek, dat de por tier van het Ziekenhuis op een verkeerden knop had gedrukt, waardoor de machinist het sein kreeg voor „brandalarm". Een hoofd van den brandweerdienst was de onmacht nabij. Gelukkig lie;» alles góed af. Eenige oogenblikken later was hel terrein weer in normale rust teruggekeerd. Doodelijk ongeval. Donderdagmiddag had hier een droevig ongeval plaats. De vrachtrijder en stathouder M. Sch. Az„ was met zijn paard en wagen op den Waterlei- dingweg. Hij zou iets aan de strengen ver helpen, toen hij een slag van liet paard tegen zijn hoofd kreeg. De getroffene was onmiddel lijk dood. Ontsteltenis was er in ons geiheele dorp, toen het bekend werd. Een slecht begin. Donderdagmid dag te 2 uur zou het bruidspaar J. G. en M. M., te Rijk, ten raudhuize te Hoofddorp in den echt worden verbon den. Op het bepaalde uur verschenen bruid en bruidegom met de weder/ijd- sche familie echter niet voor den amb tenaar van den ^burgerlijken stand. Eerst legen drie uur arriveerde het gezelschap. Wat toch was de oorzaak van dit laat komen? Welgemoed had de familie zich lijdig in een paar mooie groote luxe passagiersautomobielen naar Hoofddorp begeven. Gekomen op den Hoofdweg, nabij de boerderij van V., raaiden een paar schroeven van de stuurinrichting van de tweede auto los, waardoor de chauffeur z'n stuur kwijt raakte en het „groote gevaarte" pardoes in den tocht naast den Hoofdweg reed. De inziltenden, een 14-tal jongelui, kwamen wonder boven wonder grooten- deels met den schrik vrij; een broeder van de bruid J. M. liep evenwel een armfracfuur op, terwijl een andere broe der M. M. door glasscherven 'n wonde aan het voorhoofd kreeg. Een meisje geraakte door den schrik in bcwusle- loozen toestand. Toch is dit ongeval gelukkig nog goed afgeloopen. Was de aulo in de Hoofa- vaart terecht gekomen, zeer vermoedelijk waren er dan menschenlevens to be treuren geweest. Vernietigd besluit. Bij K.B. is vernie tigd het bepaalde in het tweede en derde Ed van ant. 29 van de Algem. Politieverordening van deze gemeente van 10 Juni 1921, inzake geslotenverklaring van de wegen binnen de be bouwde kom dier gemeente voor vrachtairlo- mobielen, welke een bepaald gewicht te boven gaan. Aan de overwegingen, waarop dut besluit is gegrond, on ticenen wij: De bedekking der wegen in de bebouwde kom der gemeente bevindt zich in goeden staat en deze wegen, mits behoorlijk onderhouden, eischen niet eene verkeersbepeiking als die, welke door het onderwerpelijk verbod wordt teweeggebracht. De genoemde beperking van het verkeer heeft tengevolge, dat heit, zonder medewerking van het bestuur der gemeente Noordwifkerhout, onmogelijk zal zijn, anders dan met zeer lichte vrachtautomobielen door do bebouwde kom dier gemeente tc rijden. Wel is waar hebben B. cn W. do bevoegd heid ontheffing te verleenen van Rovenbedoéld verbod ten aanzien van motorrijtuigen, wier velgen voorzien zijn van gummibanden ter dik te van ten minste 3 cM„ doch zelfs uitoefe ning dezeT bevoegdheid op de meest ruime schaal, waaromtrent overigens geenerled zeker heid bestaat, zal de beperking van het verbod, niet ten volle opheffen. Bovenbedoelde bepalingen leggen derhalve aan het verkeer zonder noodzaak belemmerin gen in den weg en behooren op dien grond wegens strijd met het algemeen belang te wor den vernietigd. Terug te bekomen bij: Th. de Gier, Paul ICrugerstraat 46, een ceintuur; A. Keukens, Pa- pentorenvest 10, een n.inócle in étui; D. van Veen, Kugelastr. 50 een ceintuur; J. Coibbens Soensdaslr. 3 een portemonnale met inhoud; J. Booms, Paul Krugerkade 1, een pnrtemon- naie met inhoud; K, Scholten, Gen. Cronjéstr. 117, een hond (Groenendaler) penning 1349; M. Woudn, Büllitonstraat 11, een herdershond, penning 647; D. Geeirtsma, 2e Hoogerwoerd- dwarsstraat 32, een gulden; L. Landweer, 2e Hoogewoerddwarsstraat 22 een cape en een zakje met boterhammen. Aan het politiebureau, een sleutel, een ko peren gewicht, een handschoentje en een cein tuur. Nieuw Assurantiekantoor. In de Haitema Mulderstraat 3, opent de hoer P. van Wijk a.s. Woensdag een aligemeene assurantiekantoor. Het gebouw is zoo praötisoh mogelijk voor het doel ingericht en waar de heer Van Wijk reeds meermalen bekroond heeft 'n eenmaal begon nen zaak goed voort te zetten en beëindigen, zal ook dit kantoor wel opgang maken. Ongeval. Gistermiddag geraakte het doch tertje van den lieer O wonende Rioustaat no. 10 onder een wagen, beladen met hout. Het meisje verwondde zich ernstig aan het hoofd. Hevig ontdaan werd het kind naar huis ge bracht. Inbraak. Donderdagavond is bij den sla ger v. H. in de Dr. Leydsslraat tijdens zijn af wezigheid ingebroken. Vermist wordt een bedrag van f 30, dat in oen linnenkast geborgen was en welk bedrag uit 3 zilverhons van f 2.50 en de rest uit hal ve guldens bestond. Van de daders geen spoor. Burg. stand. Geboren: Geertruida Emma, d. van Jnc. A. van Rosmalen en Maria Snijder. Simon, z. van TC. Kuyper en N. de Wil. Catharina Maria, d. van M. Boom en M. de Boer. Ondertrouwd: Tjecrd v. Dalen en Guurtje Smit. Gehuwd: Gerrit'Kol van latgeest en Aaltje Dubbeld. Overleden: Jan Brasser, 23 j., z. van C. Brasser en K. v. Harïingen. Neeltje Mo lenaar, 57 j„ echtgenoote van G. Luyting. Personalia. Onze oud-plaatsgenoot, de heer J. Melehior slaagde voor de akte aard rijkskunde M. O. Goed afgeloopen. Mej. A Koomen-Vliet- seml, alhier, meende nog juist per fiets over het smalle brugje bij de sluis Zaanweg Wor- merveer te rjjden, voor een auto aldaar «-as aangekomen. De rijdster had echter mis ge rekend, want ze raakte helaas onder de auto. Zelf kwam ze er gelukkig met eenige schram men en den schrik af, .maar haar bijna nieuwe fiets werd totaal vernield. Met een rij tuig bracht men de ontstelde juffrouw bij haar ouders. Goed afgeloopen dus, maar een heele scha depost, In beslag genzmen. Weder hebben rijksambtenaren met behulp der politie een huiszoeking gedaan, thans hij N. in de Kanaalstraat. Gok nu werd een partij sterke drank in beslag genomen cn te gen N. proces-verhaal opgemaakt, we gens liet ongedekt in 'voorraad hebben van gedistilleerd. Verduistering. Aan boord van het alhier van West-Indiè binnengekomen stoomschip „Venezuela"., van den Kon. West-lml. Maildienst, bevond zich een zekere K., die verdacht werd van ver duistering. De politie verleende tijdens het oponlhoud in de sluizen assistentie^, opdat de verdachte niet pntvluchten zou. Gevonden voorwerpen: een portemon- naie met inhoud; een haarlint met gesp; een paar he er en hand schoen en; een wit harige mol kgeit; een kleine herdershond. Verloren: drie zilverbons van i'2.50. Drankbestrijding. Het Centraal Drank- weer-Comité in deze geimeente heeft van den Minister van Waterstaat vergunning gekregen tot het plaatsen van een bord voor/ propa- ganda-doeleinden op het veldje aan de Noord zijde van de sloomponten. Bang voor straf. Gisterenavond laat zat in een hokje van de Velserpont een jongetje, dat vertelde afkomstig te zijn uit Zaandam ert niet naar huis te durven gaan, wijl zijn patroon hem ont slagen had omdat hij iets had gebroken. IUMU— Niet alle advertentièn hebben reeds bij één enkele plaatsing Znlks hangt grooten- deels daarvan af of er lust tot het koopen van Uw artikel bestaat wordt de lust tot koopen opgewekt, s in de „Nieuwe s Haarlemsche Courant** KROMMENIE, ZONDAG de gelezen H.H.Missen te half acht en te negen uur het Allerheiligst Sa crament zal ter aanbidding worden uitge steld te zeven uur. Tiefi uur plechtige Hoog mis. 's Avonds zeven uur Lof met preek. MAANDAG gelezen H.H.Missen te zeven uur en half achtte half negen gezongen H. Mis, waaronder de kinderen hun eerste H. Commune zullen doen. Te half vier korte oefening voor de kinderen. Van vier uur af gelegenheid tot biechten. Te zeven uur Lof met preek. DINt DAG de H.H. Missen alsopMaandrg 's Avonds zeven uur plechtig Lof met predi- catie en processie. DONDERDAG half vier biechthooren voor de schoolkinderen yan de vierde en vijfde klas. Te zeven uur Lof ter eere van het Allerheiligst Sacrament. ZATERDAG van 4 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. HEEMSKERK. ZONDAG de H.H.Missen te 6 uur voor de leden van den Volksbond met Gen. H. Com munie. Te 7 uur half 9 en 10 uur de Hoog mis. Te h?lf 2 catechismus en half 3 verga dering III Orde en te half 5 Maria-Congre- jatie jongenspatronaat en te 6'/ï uur H. Fa milie. MAANDAG de H.H.Missen te 7 en 8 uur. Overige dagen te 7 uur, half 8 en 8 uur. DONDERDAGmorgen te 7 uur le H. Communie der kinderen, 's Avonds te half 7 Lof met Rozenhoedje. VRIJDAG te 8 uur gez. H. Mis van Re quiem. ZATERDAGmiddag van 4 uur af gelegen heid om te biechten en te half 7 Maria-Lof met Rozenhoedje. In deze week cat. als naar gewoonte en biechthooren voor de le en 2e klasse. CASTRICUM. ZONDAG 7 uur Vroegmis. 10 uur Hoog mis. 1 uur catechismus. 2 uur oefening voor de leden van de 3de Orde daarna H. Familie. Half 7 Lof. MAANDAG 7, (Maria-Altaar) 7 en 8 uur H.H.Missen. DINSDAG 7 en 8 uur H.H.Missen. 9 uur gezongen maandstond voor Nicolaas de Duiten. WOENSDAG 7, 8 uur en half 9 H.H.Mis sen. DONDERDAG 7 en 8 uur H.H.Missen. 9 uur gezongen huwelijksmis met Veni Crea- toe. VRIJDAG 7 en 8 uur en half 9 H.H.Missen ZATERDAG 6, (bij de Éerw. Zusters) 7 en 8 uur H.H.Missen. 4—8 biechthooren. Half 7 Lof ter eere van Maria. WIIK AAN ZEE. ZONDAG H.'h.Missen half 8 en 10 uur. 3 uur Vespers. Half 7 H. Familie. In de week H. Mis half 8. WOENSDAGavond 7 uur Lof. ZATERDAGmiddaj 4—8 biechtgelegen heid. 7 uur Lof. AALSMEER. Kerk der E.E. P.P. Carmelieten. ZONDAG 12 Nov. Te half acht de Vroeg mis, waarbij gelegenheid om te biechten en de H. Communie te ontvangen. Te 10 uur de Hoogmis. Na den middag om 4 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG, feestdag van alle Heiligen van de Orde. Volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Om 8 uur gezongen H. Mis. WOENSDAG gedachtenis aan alle over leden Broeders en Zusters der Orde en de leden van de Broederschap van het H. Sca pulier. Om 8 uur gezongen H. Mis van Re quiem. ZATERDAGavond om 7 uur Lof met Rozenhoedje ter eere van O.L. Vrouw van den Berg Carmel. Dagelijks gelegenheid om zich te taten inschrijven in de broederschap van het H. Scapulier van den Berg Carmel en om water, gewijd ter eere van den H.Albertus, te ver krijgen. HOUTRAKPOLDER. ZONDAG 23ste Zondag na Pinksteren. 7 uur Vroegmis. Kwart voor 9 catechismus. 10 uur Hoogmis. 3 uur Lof. Door de week de H. Mis te kwart vooi 8. Catechismus volgens gewoonte. ZATERDAG van 48 uur gelegenheid om te biechten. HILLEGOM. S. Martinus. ZONDAG heden wordt het Patroonsfeest plechtig gevierd. De H.H.Missen om kwart voor 7, half 9 en 10 uur plechtige Hoogmis. Onder de H.H.Missen schaalcollecte. Geen catechismus. 3 uur opening der Aanbidding voor de leden v.d.Eucharistischen Bond. 7 u. plechtig Lof met feestpredikatie door den ZeerEerw. ZeerGeleerden Heer N. Ammer- laan, Leeraar te Hageveld. DINSDAGavond 7 uur Maria-Congr. ZATERDAG 4—9 gelegenheid om te biech ten. 7 uur Lof en.Roz. HILLEGOM, St. Joseph. ZONDAG te 7 uur en te half 9 dc stille H.H.Missen. Te 10 uur de Hoogmis. Te 7 uur Lof met preek en geloofsverdediging. Door de week de H.H.Missen te 7 uur en kwart voor 8. WOENSDAG te half 8 Lof ter eere van den H. Jozef. ZATERDAG van 4 uur tot half 9 biecht hooren. t R1NNEG0M. ZONDAG de H. Mis 7 uur voor M. Tromp-Schur. Half 10 Hoogmis voor de pa- .rochie. 1 uur oefeningen voor de kinderen der le H. Communie. 2 uur Vespers met rozenhoedje. MAANDAG 7 uur voor M. Noort-Corne- lisse. DINSDAG 7 uur voor A. Straathof-Noort. WOENSDAG 7 uur voor M. Kaptein. Onder dc H. Mis eerste H. Communie der kinderen, 's Middags 3 uur Lof. DONDERDAG 7 uur gezongen maand stond voor E. de Waard-Noort. Half 7 Lof met rozenhoedje. VRIJDAG 7 uur voor Adriana Apeldoorn. 47 uur biechthooren. ZATERDAG 7 uur voor A. Tervoort Admiraal. 38 uur biechthooren. ZONDAG a.s. 7 uur voor Jac.'Ligthart en echtgenoote. Deze week elders de H.H.Missen. ZONDAG voor C. Apeldoorn en A. Bus- sing. DINSDAG voor G. de Wit-Zuurbier. WOENSDAG voor Jac. Valkering en C. v. d. Poel. DONDERDAG voor M. v. Dam-Baart en overleden kind. VRIJDAG voor P. J. en P. de Waard. ZATERDAG voor L. Valkering. VOGELENZANG. zondag half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis half 2 catech.. half 3 Vespers. MAANDAG de H,H. Missen om 8 uur; half 9 en 9 uur om 9 uur gezongen Uit vaart voor Rudgerus Verdegaal, waarna de kerkelijke begrafenis. DINSDAG en WOENSDAG H.H. Missert om 7 en' 8 uur. DONDERDAG H.H. Missen om 7 en 9 uur9m 9 uur gezongen Huwelijksmis. VRIJDAG en ZATERDAG H.H. Missen om 7 en 8 uur. EGMOND AAN ZEE. ZONDAG onder de H.H.Missen coIIecK voor de sieraden van de Hoeverkerk, om 7 uur de Vroegmis, waaronder de algemee ne H. Communie van de leden van den Volks bond, om half 10 de Hoogmis om 2 uur Con- gregatië voor Mannen en Vrouwen. Om 3 uur Lof ter eere van de H. Margaretha Maria. MAANDAG om 8 uur de H. Mis Om kwart voor 12 catechismus voor de kinderen, die 29 November hun le H. Communie zullen doen. DINSDAG om 8 uur de H. Mis, 's avonds Om 7 uur Lof met predikatie tot opening van het Triduum tot voorbereiding van het 40- urengebed. WOENSDAG om 7 uur gez. Uitvaart voor Pieter Straat, als lid der Congregatie van de H. Familie. Om kwart voor 12 oefening voor alle kinderen, die nog den catechismus be zoeken tot voorbereiding van de algemeene H. Communie, 's Avonds 7 uur Lof met predi katie. DONDERDAG om 7 uur de H. Mis. Om 9 uur voor Bruidegom en Bruid. Om kwart voor 12 oefening voor alle kinderen.'sAvonds 7 uur Lof met predikatie. VRIJDAG le dag van het 40-urengebed. Om 7 uur wordt het Allerheiligste uitgesteld, daarna de H. Mis, waaronder de algemeene H. Communie der kinderen. Om 9 uur de gez. H. Mis. 's Middags om 3 uur aanbidding der kinderen, om 7 uur Lof met predikatie. ZATERDAG 2e dag van het 40-urengebed. Om 7 uur wordt het Allerheiligste ter aan bidding uitgesteld, daarna de le H. Mis. Om 9 uur de gez. H. Mis. 's Avonds half 8 Lof. N.B. Woensdag-middag om 3 uur is het biechthooren voor de meisjes, Donderdag middag om 3 uur voor de jongens. N. B. II Ontvangen voor het Heiligdom van eerherstel te Egmond aan den Hoef 2314fteenen, totaal134.508. MEDEMBLIK. ZONDAG 7 uur Vroegmis. 10 uur Hoog» mis. 1 uur catechismus. Half 3 congregatie der meisjesafd. 7 uur Lof en rozenhoedje. MAANDAG kwart over 7 de H. Mis in St. Adboud. DONDERDAG kwart over 7 de H. Mis in St. Martinus. ZATERDAG gelegenheid om te biechten van half 5 tot 8 uur. Catechismus volgens gewoonte. VOORHOUT. ZONDAG half 8 Vroegmis. 10 tiaf Hoogmis. Half 2 catechismus. Half 3 Lof tnet rozenhoedje. In de week catechismus naar gewoonte. WOENSDAG half 10 gezongen huwe lijksmis met „Veni Creator". ZATERDZG van 4—8 uur biecht hooren. IJMUIDEN. ZONDAG te kwart voor en kwart oven 7 en kwart voor 9 uitreiken van de H. Communie. Te half 8 en 9 uur de gel. H.H» Missen. Te half 11 de Hoogmis. Half 1 catechismus. Tot half 1 zitting van de Spaarbank. Tot 1 uur is de bibliotheek geopend. 5 en 8 uur jongens-patronaat. 5 uur meisjespatronaat. 7 uur Broeder schapslof. Van 8—10 uur jongelingsver- eeniging. MAANDAG te 7 uur de H. Mis in de kapel. St. Agatha. ZONDAG 12 uur catech. v. d. jongen», 1 uur v. d. meisjes. 3 uur Lof met Rozen hoedje. 6 uur H. Familie. 7 uur Maria- Congr. v. d. jongens v. h. patronaat. DINSDAG half 8 Maria Congr. v. d. meisjes. DONDERDAG 7 uur Lof ter eere v. h. H. Sacrament. VRIJDAG 9 uur plechtige H. Mis bij gelegenheid v. d. inwijding van het K. S. A.- gebouw. VRIJDAG en ZATERDAG biechthooren v. d. kinderen v. d. middelleeringen. BEVERWIJK. O. L. Vr. van Goeden Raad. ZONDAG 7 uur en half 9 stille H.H. Missen. 10 uur Hoogmis. Oj) Bisschoppe lijk voorschrift schaalcollecte voor de ver eeniging tot bevordering van het katholiek Bijz. Onderwijs in het Bisdom Haarlem. Half 1 catechismus, half 6 Patronaat, 6 uur Lof met Rozenhoedje, 's Middags om 2 uur worden de kinderen, die a.s. 'Woensdag hun lste H. Communie zullen do^i, in de kerk verwacht. MAANDAG 7 uur conferentie voor man nen. WOENSDAG 8 uur gez. H. Mis, waar onder de lste H. Communie der kinderen. Half 7 plechtig Lof. Geen congregatie. DONDERDAG 7 uur H. Communie. Half 10 gez, H. Mis voor Bruidegom en Bruid. 7 uur Kruisweg voor de overledenen. VRIJDAG half 5 biechthooren voor kinderen. ZATERDAG van 5 uur tot half 9 biecht hooren. 7 uur Rozenhoedje. Catechismus naar gewoonte. ZANDVOORT. ZONDAG de H. Mis te half 8 en om tl\ uur de Hoogmis. Te 3 uur de Vespers met Rozenhoedje. DONDERDAG 's avonds 7 uur het Lof ter eere van het Allerh. Sacrament met rozenhoedje. ZATERDAG van 5 tot 8 uur gelegen heid om te biechten. VELSEN-DRIEHUIS. ZONDAG Euch. dag. Vroegmis 7 uur, Hoogmis 10 uur. Kwart voor 2 catechismus. Half drie Lof met luide aanbidding en slui ting van den Euch. dag. DONDERDAG kwart over 8 gez. H. Mis. VRIJDAG half vier biechten voor de kinderen van de laagste schoolklassen. ZATERDAG. Biechthooren van 48 uur. WIJKEROOG. ZONDAG Eucharistische dag. 7 tftl Vroegmis. Onder de Vroegmis de generale H. Communie der H. Familie, afd. vrouwen. Half 9 tweede H. Mis, 10 uur Hoogmis, om 1 uur catechismus, om half 7 H. Familie. DINSDAG om 7 uur H. Familie. WOENSDAG onder de H. Mis van 8 uur gezamenlijke H. Communie der kleinen. DONDERDAG 10 uur Veni Creator en gezongen H. Mis met voltrekking v. h. hu welijk van Gerardus Coroer en Maria Stals en om kwart over 11 H. Mis met voltrekking; van het huwelijk van Leo Beentjes en Marie Pirovano. VRIJDAG om 7 uur Lof voor de geloovige zielen. ZATERDAG van 45 biechthooren v. d. kinderen. Van 59 voor de overige pa rochianen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2