R. e. h. n—fl. s. c. ii 5—1. V. 0. R—H. F. 6. 5—1. H. F. C. IIRapid!tas fl 30. W. F. C.E. D, 0. 0—0. ZWITSERLAND-NEDERLAND. De oefenwedstrijd van het Ned. elftal. Go-Ahead met 63 geklopt. KORFBAL KORFBAL-UITSLAGEN. Vitesse—Advendo 7—2. Animo—Macbi. HOCKEY-UÏTSLAGEN. Dames-Hockey. WIELRIJDER. De 24-uurswedstrijd te Parijs. Internationale Zwemwedstrijden te Amsterdam in het Zuiderhad. MARKTNIEUWS. GE&EH8D MIEUWS. f Westelijke le klasse. Oostelijke le klasse. Overgangsklasse. Westelijke 2e klasse. Westelijke le klasse. 2e klasse. Zuidelijke le klasse. Noordelijke le klasse Aerts-v. Kempen winners. Een 9-jarig boefje. Verduistering te Tilburg. Direct na d# hervatting verraste W. Eni- feuweg doelman Steehaner met een goed ■ehot (31). I» Arentzm maakte aert vierde doelpunt, maar zeer terecht werd dit voor scheids rechter Boekman geannuleerd. Uit een hoek schop zag Do lier kans den achterstand te verkleinen, waarna W. Buitenweg de spfl- plaata ging bezetten, welke verandering meer raggegraat verleende aan de Utrecht- eche ploeg. Niet lang voor het einde zag Ooeterroan kan* roar U.V.V. het viarde doel punt te fabriceeren. waarna D. Buitenweg enkele eeocmden voor tijd door de verdediging der Botterdammere heenliep en Steehaner voor den vijfden keer liet visachen. Na afloop van den wedstrijd verzamelden zich tal van genoodigden met hunne dames in het nieuwgebouwde paviljoen, dat in de on middellijke nabijheid van de groote tribune ja opgetrokken. *t Was n—i rei ie tocht naar het V.T7.C.- veld. Toch was eern zeer talrijk publiek aanwezig als circa 2 nur begonnen wordt. ILF-O. apeelt in de volgende opstelling v. d. Meuten Kervel Verweq B. Berjdan Knijpers Lamp Cohen Miezenis Koning v. Beektnp Zwang 7<vwhi wij zien was W» Beydcn afwezig, terwijl Boavy wederom eens door Zwang was varvangen. Het br^in is voor HLF.O. doch dit is van zeer korten dtrar. De achterhoede van HJ?.& krijgt drnk werk. Tot overmaat van ramp is Kervel hoogst onzeker. Knij pers «n Yerweij werken goed. Ook v. (L Meuten maakte een niet al te zekeren in druk. Hq liet de bal nogal eens mt fc'n handen vallen. 't Eerste pont komt van Haagsche ijj- de, als de rechts-binnen een fraaie rush onderneemt en 't hem gelukt te doelpun ten (10). 1 Hoewel de Haarlemmers enkele goede Uitvallen doen, die de V.U.C.-achterhoede echter tijdig weet te onderbreken zijn de V.U.C.'ers 't meest in den aanval. Ook hier blijkt schieten aanvankelijk het zwakke post. Veel bijzonders gebeurt niet meer, roodat rust met 10 in V.U.O.'s voor deel aanbreekt. Wanneer wederom begonnen ia, zet H. Pü ar dadelijk alles op en het V.U.Q.- doel beleeft benauwde oogenblikken. Bij een dezer aanvallen wordt een der Haarlem mers leelijk tegen den grond gewerkt, zoo dat de scheidsrechter een strafschop moest toekennen. Mieserus maakt geen font en met een 11 stand zag het er voor de HF.CVera nog zoo kwaad niet uit. Hos anders js het echter geloopen. De Hagenaars waren van nu af aan niet meer te houden en het duurde dan ook niet lang af de linksbinnen en middenvoor van V.U.C. hadden den stand tot 31 weten op ia voeren. Eeqige solo-rushes van Mie senis on v. Beekum leveren niets op. Er werd voortdurend naast geschoten. Do Haar- lemmers werken hard, doch het wilde he den niet hikken. Hier komt bij, dat de V.UD.-backs met eere genoemd mogen wor den. Door goed combinatie-spel komt na I 4 voer de Hagenaars ter wereld. Wij dachten reeds, nadat nog even door gespeeld was, dat de stand zoo aan blij ven, toen kort voor tijd V.U.O. er neg een bij wist te behalen, al zoo den stand tot E1 opvoerend. I 1 Was voor de HP.O-'ers natuurSjk geen ophalen meer. Kort hierop was het tijd, en zoo had H.F.O. haar eerste nederlaag dit seizoen te pakken. Hoewel nn niet bepaald slecht gespeeld werd, was hetgeen vertoond werd toch niet dat wat van een der leidende elftalle» verwacht kan worden. Kuypers en Ver- seoij waren neg de besten. De rest was De EL F. CL-reverves blijven maar win- "teen! Nu werd het Weespsche Rraiditas het slachtoffer. De Haarlemmers zijn «r al dadelijk goed in. Zoowel voor- als achterhoede vertoo- nen goed werk. Vrij spoedig doelpunt En gel van H.F.O. 2, hetgeen Bolger hem kort hierop nadoet, 20. Het spel verslapt nu «enigszins. Beide doelverdedigers moeten en kele niet al te gevaarlijke schoten keeren. Bust breekt aan met 20 in. EL F. CL's :voowle6L 1 Als weer hervat is, rijn de Weeepen a- ïen even sterker, maar dit is van kor ten duur. De Bapiditas-doelverdediger krijgt volop werk. Toch weet hij' r'n doel schoon te honden. Eenmaal ontkomt het H. P. O-doel op gelukkige wijze als de paal de Haarlem mers te hulp komt Na goed opbrengen van den Haariemsohen rechtervleugel belandt de hal bij Bölger die voor No. 3 weet te zorgen. Hierbij blijft het, zoodat als einde aanbreekt, H. F. CL J welverdiend met 30 wint Hst Haarlemsc.be elftal zog er aldus uit: Schouten, A v. Aken, Nijboer, rDirken, Wegerif, Adelink, iStegnett* 8 Uil Ut Bölger, Vries, jBngoL Dn volgende elftallen stellen zich op: 58- P. OU Merk», Oormewal, Diets, f Boot, Weijers, Bakker, BWling, Taks, Mam, Kat, Grove. El Dl O.: <L v. d. Hurk, Peruhel, S. d. Laan, Tanes, Stoffers. 0. x, d. Laan, 3. v. d. Laan, Peruhal, Boeré, Sparreboom, 4 Da Kief te, ;5 Edo trapt af en gaat ten aanval. Deze 'aanval wordt afgeslagen. W, F. O., dat -op het gladde veld meer timis is dan Edo, Boet eenigo goede aanvallen waarbij De «enige goede schoten onschadelijk Edv komt er dan beter in, doch het net niet te vinden. Een corner op het W. F. 0.-dcel wordt .door Peruhel op schitterende wijze net over gekopt Even daarna weer een corner. Deze wordt naast geschoten. Zonder doelpunten komt de rast Daarna is Edo ondanks de flnit-methode van den scheidsrechter steeds in het offensief, onderbroken door enkele W. F. C.-aanvallen, welke door de achter hoede naar behooren worden verwerkt. De laatste 20 minuten staat W. F. C. wan hopig te verdedigen en met succes. Met blanken stand komt het einde en heeft Edo een kostbaar punt verspeeld. R. C. H. 2 heeft tegen het reserve elftal van de Ajax-sportman-combinatie gedaan, wat wij van haar verwacht hebben. Met flinke cijfers heeft het de Leklenaars geklopt, zich daar door wat vaster op de 1ste plaats nestelende. Het was een aardige wedstrijd, vooral voor ■de rust, toen alle zes de doelpunten gemaakt werden. Reeds kort na bet begin doelpunt v. Putte No. 1, na mooi opbrengen der geheele voor hoede. Spoedig volgt No. 2 als Dorus een penalty .op kalme wijze benut. Het spel is uiterst vlug en vooral de vleugelspelers van A. S. C. bren gen door hun snelle werkers wat opluchting. R. C. H. 2 is inmiddels sterker en Groenen- daal scoort tweemaal achtereen. Nog is het niet genoeg en de Jong scoort uit een mooien voorzet van rechts, R. C H.'s vijfde doelpunt. Dan volgt plotseling een snelle doorbraak der Leidenaars. Ameling weet geen raad en doel punt onhoudbaar een tegen punt voor A. S. C. Met rust is de stand dan 51. Ook na de rust is R. C. H. 2 steeds sterker, doch schijnt al haar kruit verschoten te heb ben. Wel naderen ze nog dikwijls gevaarlijk het doel der tegenpartij, doch doelpunten blijven uit Ook A. S. C. 2 weet niet meer Hensen te verschalken en als tijd aanbreekt, heeft R. C. H. 2 verdiend gewonnen. De leiding was in goede handen. AMSTERDAM, 12 Nov. Heden werd in het Stadion alhier de oefeningswedstrijd ge speeld tusschen het Nederlandsche elftal, dat a.s. Zondag te Bern tegen Zwitserland in het veld komt en de Nederlandsche kampioenclub Go Ahead. De belangstelling was zeer groot en de strijd was deze belangstelling stellig waard. Onze verwachting, dat het Nederlandsch elf tal geen gemakkelijke taak zou hebben om van Go Ahead te winnen, is volkomen bewaar heid. De uitslag 63 ten gunste van het Nederlandsch elftal laat weliswaar geen twijfel omtrent de vraag, welke ploeg de sterkste was, maar het duurde tot in de tweede helft vóór dat de internationalen goed ingespeeld waren en hun meerderheid konden bewijzen. Toen het eenmaal zoover was, ging alles van een leien dakje en slaagden zij er in de verdediging van Go Ahead nog driemaal tè passeeren. Ongetwijfeld was Go Ahead zwaar gehandicapt doordat haar spil Huls man bij de tegenpartij speelde, doch het zou zelfs de sterkste verdediging niet gemakkelijk zijn gevallen om zich tegen het aanvalsspel, zooals dit door de Nederlandsche voorhoede in de tweede helft werd ontwikkeld, staande te honden. Ook de verdediging onzer nationale ploeg, waarin Crompvoets op de reChtshalfplaats Hordijk verving, kwam er na een matig be gin steeds beter in en zoo vormde het Ne derlandsche elftal in de tweede helft een zeer behoorlijk geheel. Indien onze ploeg er m Bern in slaagt dezen vorm te behouden, dan zal Zwitserland zich o.i. ten volle moeten in spannen o<m de overwinning te behalen, al meenen wij hier er de opmerking aan te moe ten toevoegen, dat vooral op internationaal voetbalgebied meermalen bewezen is, dat een generale repetitie nog niet hetzelfde is als een uitvoering, aklus de Courant, die over de spelers het volgende zegt: Zooals wij reeds eerder hebben opgemerkt, is de uitslag van den oefenwedstrijd slechts ■bijzaak. Hoofdzaak was het doel, n.l. het Ne derlandsche elftal een goede oefening te geven en daar dit doel uitstekend geslaagd is, heeft men zich des te beter een oordeel kunnen vormen over de kracht, welke er van onze ploeg kan mtgaan. In de eerste helft ontbrak het aan de noo- dige homogeniteit in het elftal. Goed samen spel behoorde toen tot de uitzonderingen en deed het zich al eens voor, dan was het selehts in een bepaald onderdeel van de ploeg. Van een goed geheel was geen sprake. Daar voor ontbrak het verband tusschen de ver schillende linies te zeer en daardoor ontston den ook de hinderlijke gapingen, -waardoor de Go Ahead-voorhoede zoo dikwjjls gevaar lijk kon worden. Aan alles kon men merken, dat de spelers nog niet aan elkaar gewend waren. Hoe noodig daarom deze oefening was, bleek in de tweede helft Toen hadden de spelers elkaar reeds vrij goed leeren ken nen en begrijpen en het succes bleef niet uit. Te oordeel en naar hetgeen wij hedenmiddag zagen, is onze totaal indruk, dat de voor hoede meer vertrouwen wekt dan de verde diging. In de verdediging Monk alleen Denis mt, op wien tal van Go Ahead-aanvaBen te pletter liepen. De H. B. S.'er beschikt nog steeds overeen benijdenswaardig meesterschap over den bak Zijn opstellen en trap vastheid zijn nog steeds even goed en zijn stijl wekt bewondering. Een weinig minder aarzeling om in te grijpen en eenige meerdere aandacht besteden aan zijn plaatsen zou hem tot een volmaakt ach terspeler maken. Zijn confrater Pelser kon ons niet steeds bekoren. Hij deed enkele ge vaarlijke mistrappen en maakt niet meer den indruk voor een interlandwedstrijd snel ge noeg te zijn. Het zou ons niet verwonderen indien het spel van onze beide backs dezen middag na- deelig beïnvloed is geworden door de meer dan treurige manier waarop van Tilburg trachtte zijn doel te verdedigen. Het lijkt ons overbodig hier nogmaals op de talrijke door hem gemaakte fouten die bovendien dit maal rechtstreeks doelpunten gekost hebben te wijzen. De N. E. C. schijnt nn eenmaal meer in hem te zien dan wij en dan velen met ons. Wel echter willen wij er met nadruk op wijzen, dat v. Tilburg op ons steeds den indruk heeft gemaakt eerder een Holland se he nederlaag te kunnen veroorzaken dan te voorkomen. De middenlinie was ei. bet rwaksta deel van de ploeg. Zij vormde niet de ware scha kel tusschen aanval en verdediging. Vooral voor de rust gevaarlijke gapingen. Hulsman was ongetwijfeld de beste van het drietal, al verkeerde hij tegenover zijn oiubgenooten niet in de gunstigste omstan digheden. Zijn openen van het spel naar de vleugels, zijn soepele stijl, zijn gemakkelijke wijze van trappen dwingen nog steeds be wondering af. De vleugelhalfs deden minder goed werk. Invaller Crompvoets wisselde goede met meerdere slappe momenten af. Steenmal» speelde uit technisch oogpimt een zeer fraaie partij. Hij viel weliswaar met bij zonder op, doch als hij den bal had, wist hij er ook steeds iets goeds mee te doen. Zijn aangeven was vooral na de rust correct. Wij zeiden: als hij den bal had. Want de zen middag schoot de Nijmegenaar dikwijls in tempo te kort, waaraan dan ook voor een belangriik deel moet worden toegeschreven, dat Denis buitengewoon drnk werk kreeg. In de voorhoede speelde Lefevre geheel den wedstrijd door een fraaie partij. Wat wij om trent dezen speler bij zijn benoeming als re serve reeds gezegd hebben was niet in het minst te veel. Hij overtrof zelfs onze verwach tingen. Hij demonstreerde tal van handighe den; het driehoek spel en de troughpass heb ben voor hem geen geheimen, hij gaf meer dere blijken van onzelfzuchtigheid en beschikt over een goed schot. Dat het in de eerste helft nog niet te best in den aanval boterde, was waarlijk niet zijn schuld. Boelie Kesler spande zich op de rechts buitenplaats blijkbaar nit steeds buitenge woon in, doch gaf toch meermalen blijk, dat hij nog steeds over uitmuntende capaciteiten beschikt. Die capaciteiten zijn voldoende be kend om hier nogmaals besproken te worden. Evenals bij het bezoek van H. V. V, aan Blauw Wit moesten wij echter wederom oon- stateeren, dat deze speler niet voldoende let op buitenspel, waardoor menige aanval der voorhoede werd afgebroken. Het drietal Zuidelijke spelers in de voor hoede heeft zich, na het falen in Maastricht, uitstekend gerehabiliteerd. In de eerste helft was het slecht» bij mo menten, dat dit drietal er gemeenschappelijk van door ging. Na de rust kreeg het eerst recht zijn goeden vorm te pakken en was soms onweerstaanbaar. Het combineeren was toen zeer goed en daarbij werd een snel heid ontwikkeld, waartegen de Go A'head-ver- dediging niet op kon. Petit gaf veel uitstekende voorzetten en Schot, die als middenvoor zeker zijn tekort komingen heeft zijn verdeelen van het spel geschiedde niet oordeelkundig bewees de productieve speler te zijn, waarvoor hij gekozen is. Hij maakte vier van de zes doel punten. Soons paste zich tuschen dit tweetal goed aan en onderhield behoorlijk het ver band tusschen zijn beide districtgenooten. Over het verloop van den strijd nog het volgende: Na een gelijk opgaand begin neemt het Ne derlandsch elftal na 8 minuten de leiding door Lefèvre, die een door Schot gemisten bal uit 'n voorzet van Petit kalm in het net plaatst (10). Zeven minuten later plaatst de rechtsbuiten van Go Ahead den bal hoog voor het doel. Van Tilburg blijft ten onrechte staan en Van Putten maakt gelijk (11). Drie minuten later plaatst Boelie Kesler den bal laag voor het Deventer doel. Lefévre laat listig den bal passeeren, waardoor Schot in eens in fraaie positie voor het doel komt te staan en geen fout maakt (21). Kort daarop geeft Boelie na stevig doorzetten wederom een fraaien voorzet en met een goed gerichten kopbal ver groot Schot den voorsprong. Handig werk van Lefèvre stelt Schot later nogmaals in staat om te scoren, doch dit doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Go Ahead blijft fraai partij geven en goed opbrengen. Van Haes Jr. stelt Van Putten in staat een hard schot te lossen van verren afstand, recht op Van Til burg af. Deze vangt echter niet klemvast en Iaat den bal van zijn handen terugspringen, waarop Roetert toesnelt en den achterstand verkleint. Een geweldige blunder van Van Tilburg en als om een nog grooter bewijs van zijn incompetentie als doelwachter te geven, ziet hij na een boogsohot van Go Ahead's spil van ongeveer de helft van het veld kalm toe hoe de bal in het net verdwijnt. (33). Met dezen stand wordt gedraaid. Na de hervatting zien we aanvankelijk een snel, ge lijk opgaand spel en nadat beide doelen eenige malen in gevaar zijn geweest' mist Schot door treuzelen een goede kans, doch Boelie Kessler herstelt onmiddellijk die fout door met een laag schot de Weerd te passee ren. (43). De strijd blijft aantrekkelijk, doch gaandeweg neemt het Nederlandsche elftal de overhand en Go Ahead wordt tot verdedi gen gedwongen. Na tal van vergeefsche aan vallen kopt na 20 minuten Schot uit een voor zet van zijn clubgenoot nogmaals den bal in het doel der kampioenen. Even later voor komt Van Tilburg op inderdaad fraaie wijze een zeker schijnend doelpunt. Krachtige po gingen van Go Ahead om op te halen stui ten af op de nationale verdediging die beter ingespeeld raakt en 4 minuten voor het einde besluit Schot een fraai gecombineerd en aan val van het Zuidelijk trio met een onhoud baar schot, zoodat het einde van deze oefen- partij een 63 overwinning brengt aan het Nederlandsch elftal. Het Nederlandsch elftal met reserves ver trekt Donderdag a.s. naar Bern. Twee be- stuurslden van den N. V. B., n.l. de beeren Wiersema en waarschijnlijk de heer Hirsoh- man, alsmede de heeren Staal, secretaris en Boeljon, hoofdconsul van den N, V- B. zullen de ploeg vergezellen. D. E. D. IHaarlem I werd afgelasott, omdat do Amsterdammers niet over een terrein beschikken I O.i. had de wedstrijd omgezet kunnen worden in HaarlemD. E. D. We vernamen ondertusschen, dat nog verschillende clubs niet spelen konden we gens het niet hebben van speelvelden. Advendo, dat het Leidsche Vitesse ont moette, had veel last van het gladde klei- veld en kon tegen het doelen der rood' witten niet op. De gastheeren wonnen met 7—2. Maohi km het tegen Animo niet bol werken en moest het onderspit delven met 25. De overwinning is geflatteerd. Voor den EL K. B. won A. J. 0. A. van Haarlem LH, A. J. 0. B. van Adven do HL A. J. CL UT kwam tegen De Kraaien II niet op, terwijl G. S. D. van Macbi II won. A Amsterdam: NausikaaO.S.C.R, 231 Hilversum: ExcelsiorD.T.V. 46 Lyidcn: Vitesse (L.)Advendo 72 B Dordrecht: D eet asH.S.V. 70 Rotterdam: RozenburgFluts 44 A Nijmegen: NoviomagumPhilips 23 B Zutphen: RapittitasD.O.V.A. 32 A Amsterdam: D.D.V.K.Z. 82 Amsterdam: K.V.O.T.E.K.C.A, 55 B Delft: D.K.C.T.O.V. 3—6 Dordrecht: V. L.A. L. O. 61 B Amsterdam: D.T.V. IIWesterkwartier 23 C D.O.V. II—Nausikaa H 2—1 D AnimoMacbd 52 Allen Weerb.—D.V.D. II 2—1 LeSdent: Vitesse IIS.D.O. 25 G Rotterdam: Velox IIHet Zuiden 32 Dordrecht: Deetos nRozenburg II 32 Oostelijke 2e klasse, A Arnhem: Quick nSwift II T9 Beide twaalftallen zijn onvolledig. Van 't gladde veld hebben do Leidenaars minder last dan de bezoekers. In 't veld is Adven do niet de mindere, hoewel Vitesse soe peler speelt. In den aanval is Vitesse gevaarlijker. Ze opent met een goed schot de score, 10. Het duurt niet lang of v. d. Have maakt voor Advendo keurig gelijk, 11. De Haarlemmers komen wel talrijke ma len in den aanval, doch hun doelen is niet af. Vitesse daarentegen heeft er de smaak van beet en ziet kans voor rust nog driemaal de mand te vinden, 41. Na rast hetzelfde spel; van een feite lijk overwicht der Leidenaars is nu juist geen sprake. Maar als ze hun dag heb ben, zijn hun schoten gevaarlijk. Ze kun nen nog driemaal de Advendo-verdediging verschalken, terwijl v. d. Berg de bezoe kers nog een punt geeft, zoodat het eind met 72 komt. Deze uitslag geeft nn niet jnist de goede verhouding aan. Het betere doelen gaf den doorslag. Misschien dat Advendo de volgende week tegen Excelsior een betere kans heeft. Macbi is nog niet op dreef. De Am sterdammers beginnen, nadat het spel eeni- gen tijd gelijk op gaat, hun schot te vin den. Dé rast gaai fa begonnen ia, weet Anima goed te doelen, zoodat het 50 wordt Don krijjgen de Haarlemmer» een kaasje an wordt het 52 door N. N. en N. da [Vries. Da overwin ning is geflateenL INSIDER. Den Haag: H.D.M.Hilversum *50 Haarlem: M.H.C.—Utrecht 4—7 Den Haag: TogoBloemend»! 24 (k- ,l& A HilversumHilversum IIGooi 23 A'dam: A'dam n BA'dam 2 A1 62 B Den Haag: H.O.C. AVictoria B 80 Den Haag: H.O.C. B—Togo II 33 R'dam: Victoria A—H.D.M. II 12—1 Den Haag: H.O.C.—Delft 60 A'dam: AmsterdamRood-Wit 31 Wegens niet opkomen. Bloemendaal 4 4' H. D. M. 5 3 T ogo 4 3 Hilversum 5 2 Amsterdam 3 1 Utrecht 3 1 lo—4 8 18—11 C 8—5 6 5—12 4 3—6 2 M. H. C. 4 2 10—14 2 4 815 - PARIJS, 12 Nov. De op de Winterbaan ge houden 24-uurswedstrijd is geëindigd in een schitterende overwinning van het kopped Aerts- v. Kempen, die met overgroote meerderheid aan punten wonnen. De uitslag is: 1. Aerts-v. Kempen (251 p.); 2. Vandenho- veBertrand (65 p.); 3. PoignoneRuray (54 p.); 4. TollenbeeckDupuy (16 p.) Met 1 ronde achterstand volgden als 5. EggGodivier (130 p.); 6. PutzeisNoel (85 p.); 7. Ross—Catudal (60 p.); 8. Gremo Gay (9 p.). Twee ronden achterstand boekten: 9. Beyl- Billard (193 p.), terwijl als 10e eindigden VailletMoncoigé met 10 punten en 3 ron den achterstand. „Es erfordert besondere Anerken- nung, daaz diese Manner, trota der schweren Zeiten in ihrm Vateriand, der Einladung der Schwimvereins „Be Dolfijn" Folge leisteten, um ihre Krafte mit denjenigen der Hollandi- schen Schwimmer zu messen Dies zeigt eine Energie, die man ebennur von echten Sportleuten erwarten kann Es is', der Geist des Sportmanns der hier dominiert." Deze kleine passage uit den sympa- thieken welkomstgroet, gericht aan de Schwiinmclub Hellas", Magdenburg,wel ke heden de gast is van de Zwemver- eeniging „De Dolfijn", gedrukt op de voorzijde van het programma, willen wij even overnemen, om aan te toon en hoe zeer het op prijs gesteld wordt, dat onze buitenlandsche sportvrienden zich de moeite getroosten voor enkele wedstrij den Sulk een reis te ondernemen. „De Dolfijn" heeft dan ook met deze wed strijden wederom een groot succes ge boekt, waarvoor een vrij talrijk publiek was opgekomen, niettegenstaande de be langrijke wedstrijden op ander gebied te dezer stede. Een vrij lijvig programma werd ons ■voorgezet; maar, ondanks de vele wed strijden, moeten we er eerlijk voor uit komen, dat de regeling en het verloop keurig in orde waren, terwijl iedere wed strijd op zichzclve een spanning gaf en aan den anderen kant het publiek een dosis enthousiasme bezat, zooals we nog zelden op een zwemfeest mochten mee maken. Dit alles gaf stemming, wat door een orkestje nog verhoogd werd. Be gonnen werd met 50 M. snelzwemmm voor „DoLfijn"-adspiranten. N'O.^ 1 A. L. Jurgens in 35 3/5 sec.; mo- 2 in 37 sea Hierop volgde 50 M. snel zwemmen voor Dolfijnled«n. 1. J. v. d Poel 35 4/5' no. 2 F. Bergfeldt in 38 1/5 sec. No. 3 wees aan: 3 x 50 M. Wisselslag, (resp. Bug- school- en vrije slag). Deze wed strijd gaf variasies te zien, juist doordat verschillende slagen verplichtend gesteld worden, vooral de rug slag, welke hoe fanger hoe meer in trek komt, had, door de goede uitvoering van sommige zwem mers, veel succes. Nummer 1 kwam aan Hellas in I min. 41 3/5 sec., nummer 2 het Y in 1 min. 44 2/5 sec. en nummer 3 de Dolfijn in 1 min. 57 sec. De overige deelnemende ver- eenigingen waren D.J.K. uit A'dam, Nep- tunus uit Zaandam, en A.Z. nit A'dam. In een Estafette race voor adsprixanten van 8 X 25 M. wannen de Y-adspiranten (het in 3 min. 7 2/5 sec. en de Dolfijn- adspiranten in 2 min. 19 3/5 sec. Thans volgde 100 M. vrijslag, internatio naal, le prijs door Werner Gresicke van Hellas in 1 min. 8 4/5 sec., 2e prijs door J. v. d. Water van H.Z.P0 nit Den Haag in 1 min. 9 4/5 sec., 3e prijs door G.i Dekker van Neptunus nit Zaandam in 1 min. 11 4/5 seconden. In de 50 M. vrije slag voor juniores waren het de jongens H. van Essen uit het Y, Bodde uit H-Z. P.O. en A. v Wilgenburg uit JT.K. die resp. in 33 sec. 33 1/5 sec. en 33 twee-vijfde sea de le 2e en 3e prijs behaalden. Thans kwamen de dames ton tocmeole. La de 50 M. vrije slag verwierf mej. E. Smits nit A.D.Z. met 37 3/5 sea de le prijs en mej. A. Balten, eveneens uit A.D.Z- met 39 2/5 sec. de 2© prijs. Hierna vermeldde het programma 100 M. schoolslag internationaal. Na deze wed strijd gezien te hebben van die eenvou dige schoolslag, borstslag of kikkerelag, hoe men ze noemen wil, waar menig zwemmer z'n neus voor ophaalt zou hebben, we pas kunnen oordeelen welk esn beteekeni» die slag heeft, welk een kunst het nog ver- eischt ze juist te zien uitvoeren, en welk een snelheid men er mee bereiken kan. Nummer een was de heer E. Rademacher uit Hillas, in 1 min. 23 sea, nummer twee de heer R. Wijss uit het Y in 1 min. 24 3/5 sec. De heer Rademacher echter hield na de 100ste meter niet op, en ging door tot hij 201 M. had gezwommen. Zijn pogen was n.l. het wereld record te verbeteren. Hierin is de heer Rademacher geslaagd en het record staande ten name van een Engelschman tn 2 min. 56 sec. werd door hem verbeterd in 2min. 54 2/5 sec, Als huldeblijk hiervan was een stormachtig gppfaus en een Heil dir im Siegenkranx door 't orkest zijn deel. Dit was dan ook wel een gel uk wen sch waard. No. 9 van het programma luidde een esta fette van 4 X 50 M. voor dames. No. 1 H. D. Z. 2 min. 43 3/5 sea, nummer twee A. D. Z. in 2 min. 49 4/5 sec. Hierop volgde 100 M. rugzwemmen, inter nationaal, nummer 1 G. Froehlich uit Hellas in 1 min. 24 2/5 sec., numer 2. P. F. van Senus nit Maas van R'dam in 1 min. 24 3/5 sec en nummer 3 A. v. Wilgenburg uit D. J. K. in X min. 30 4/5 sec. Verder trachtte de heer van Senus het record over 400 M. rugslag, staande op zijn eigen naam te ver beteren. Dit is hem echter niet mogen geluk ken. Thans kregen we een zeer spannenden wed strijd. Estafette van 5 X 50 M. vrije slag, internationaal. Hieraan namen deel D. J. K., het Y, Neptunus, A, Z,, H. Z. en P. C., Hel las en Dolfijn. Gewonnen werd de race door Hellas in 2 min. 32 3/5 sec. No. 2 het Y in 2 min. 39 sec., no. 3. H. Z. en P. C. in 2 min. 44 sec. In dezen wedstrijd blonken nit de prestatie's der Duitsche snelzwemmers, die, zooals nit de diverse wedstrijden al wel gebleken is, hun Hollandsche vrienden hier in verre de baas zijn Hierna kreeg men het nummer Schoon- springen. Eerste prijs behaald H. Lotgering uit het Y, met 127 punten. 2en prijs, Bodde nit H. Z. en P. C. met 95 punten en derden prijs J. Tetenburg uit M. Z. C. met 93 punten. Vermelding verdient, dat, als eenlg- ste Haarlemmer aan dit feest mededeed on ze stadgenoot P. Okhuizen, lid der Haarl. Waterpoloclub H. V. G. B. Hij behaalde 81 punten. Een mooi begin, voor iemand, die aan zulke groote wedstrijden begint deel te ne men. Thans wachtte ons nog de clou van den middag, de waterpolo-wedStrijd HellasDe Dolfijn. Toch, we zeggen het maair reeds van te voren, is deze clou, naar verhouding van wat de andere wedostrijden oms gegeven hebben, niet zoo superieur geweest, als we verwach ten. Een oorzaak hiervan zal zijn, dat de Duitsche spelers onder een ander reglement spellen, dan de Hollanders, en men elkander hierdoor dikwijls niet kon begrijpen. Scheids rechter Karei Meijer, onder wiens eminente leiding dit spel stond had dan ook een zeer zware taak al het kwade van het goede te scheiden en werd de wedstrijd nog al eens door het fluitsignaal onderbroken. De opstel ling was als volgt: Hellas: Erich Rademacher, Werner, f.leffens, Emiil Benecke, Kurt Ditt- man, Werner (iesecke, Oltf» Kühne, Werner, Goememan. J. Hottentot, P v. d. Velden Jr., J. W. BeunJer F. Kuvper, G. F. Muller, J. G. J. Pronk, G. B. Rijke Jt. Dolfijn. De Hollanders zijn het eerst bij den bal, doch grijpen er toch naast, zoodat deze voot- voorloopig in Hellas' bezit is. Na eenige minuten spelen weet t. d. Velde Jr. het eerste doelpunt voor Dolfijn te ma ken. Even onattent zijn van den Dolfijn-kea- per maakt dat hij moet visschen. Heel even heeft de bal getaterd, wat niet mag, zoodat om een andere bal wordt verzocht. Deze is spoedig in aantocht Een welverdiend punt volgt nu voor Dolfijn rrit v. d. Velden's ban den, doordat men hem geheel vrij voor doel laat liggen. Met deae stand gaat rust in. Van beide kanten worden de tanden op elkaar gevet. Alweer wordt door Hellas een gelijkma ker bezorgd. Geheel vrij voor doel liggend wordt door een Helios voorhoedeman een onhoudbaar schot gelost. Nu gaat het om het winnende puntje. Een verwoedde schreeuw van Duitsche zijde, na een hard schot wil zeggen dat zij er zijn. Maar nu de ontgoocheling, de bal was voer en nog geen winnend puntje was er verdiend. Ongelukkig heeft de Hellas-keeper, die ontegenzeggelijk groote stopoapaciteiten be zit, doch naarnaast het zwemmen en spe len ook zeer goed verstaat, te veel atten tie voor het veld. Het gaat daar slecht vind hij, het „erregt" hem z»o, hij wil daar in 't midden zijn (ziet u hem in gedachte daar briesend staan? zeldzaam!) dat hij een onverwacht schot van Bein- er moet laten passeeren. Als een koude douohe werkt dat. Maar het einde is dicht nabij, v. d. Velde weet zelfs nog een keer te scoren, en zoo heeft Dolfijn met 42 wedstrijd weten te winnen. Zooals we reeds opmerkte, de spelqualiteiten waren niet fijn, wat minder vinnig hadden we liever ge zien. Hiermede was de middag geëindigd waar op, meenen wij een ieder met voldoening kan terugzien, J. A, B. AMSTERDAM, 11 Nov. (Noteeringen v/h. Nieuwe Veilinggebouw) expl. De Jong Koene. Witlof Belgisch f 6468, id. Hol- landsch f 5060, Williams extra f 4556, Nouveau Poiteau f512, Conseiller de la Cour f 16-24, Leghipons f 24—28, Soldat La- boureur f 1216, Beurre Gleirgeau f 1830, Jodenperen f 711, Beza van Schodanen f710, Vijgenperen f 11—16, Hertogin Elza f 1620, Beurre Lindauer f 15—20, Beurre Hardy f 2032, Margaretha Marillat f 18 24, Bonne Louis d'Avranches f 18|^28, Dr. Jules Guyot f 1420, Giesen Wildeman f 912, Winterjannen f 69, Kleiperen f 6—9, Druiven f 32—74, Sterappelen f 22— 28, Goudreinetten f 1526, Bellefleurs f 814, Fransche Bellefleurs f 9—-15, The Queen f 810, Gravensteiners f 1216, Cox Pomona extra Zonzoet f 810, Huis man zoet f 814, Jaap van Dirkzoet f 810, Benderzoet f 811, Campagnezoet f 1014, zoete Bellefleurs f 711alles per 100 K-G- Bloemkool 1 f 1823, idem II f 1215 per 100 stuksDuinzand Eigenheimers f 4.308.70, bonte f 4—5, blauwe f 3.50 4.50, alles per 100 K.G."; Spruiten f 1.90 4.20, Üten f 1.401.90 per zak. Bloemen. Chrysanthemums f 2338, Rozen f 12—30, Calla's f 25—38, Am. Anjers f 813, Snijgroen f 37, Eiketakken f 4 6.50, alles per 100 stuks Fransche Anjers f 0.60—0.75, Fransche Margrieten f 0.12— 0.18 per dozijn. AMSTERDAM, 11 Nov. Aardappelen. (Bericht van Jac. Knoop.) Zeeuwsche bo.nte f 3 id. blauwe f 2.80 id. eigenheimers f 2— f 2.10 id. bravo's f 2.602.75 id. roode star f 2; id. blauwe eigenheimers f 2.102.20; Hoord-Holl. blauwe f 22.10id. bonte f 2 —2.10 Zeeuwsche eigenheimer poters f 1.60 1.80; Anna Paulowna zand- f 2—3; Hillegommer id. f 4.20 Drentsche eigen heimers blanke grond f 2.502.75, alles per H.L. DELFT, 11 Nov. Kaas. Ter markt waren 18 stapels komijnekaas f 0.80 f 0.97. LOOSDUINEN, 11 Nov. (Weekbericht der Loosduinsche Veilingen). Sinds de laat ste vorst xijn er vele tuinbouwproducten van de veilingen verdwenen, doch er is nog overvloed van andere, wat het best blij kt uit de nog steeds lage prijzen. Daar er vol strekt geen uitvoer is, wordt de markt aan stonds overvoerd. De vorige week bi eek dit met de boerenkool, ze bracht een mooien prijs op, tot 65 ets. de 8 K.G. toe, maar nau welijks werd daarop de aanvoer grooter, of de fiandel kreeg tfe veefen metrgaf Qiafl 35 ets. meer. Sinds in de prijs Iets verbeterd en komt de mooiste donkergroene kool weer tot 40 ets. Verschillende tuinders hebben onder de ramen salade verbouwd, mooie kroppen, men gaf er tot ruim 8 ets. voor, maar na kwam men deze week met aanvoeren va» 7 en 8 duizend krop per veiling en aanstond» daalde de markt tot hoogstens f 6 per 100, er was al weer te veel. Spinazie heeft zich gedurende de vorstperiode vrij goed gehou» den, maar soms is zelfs hiervan een te veeltoen er deze week aanvoeren waren van 250 ben en meer tegelijk, daalde de prijs tot 55 ets., terwijl bij normalen aanvoer van 95 tot 120 ets. per 4 K.G. wordt besteed. Mooie peen wordt er ook nog aangevoerd en goed betaald, de prijs liep deze week op van 8 tot 12 gid. per 100 bos, zelfs voor partijen met geel lof werd nog tot f 7.50 be taald. Selderij is er zeer veelbleekselderij is voor 't grootste deel bevroren, wat er nog over is, bracht van 14 tot 20 ets. per bos op. Knolselderij heeft veel geleden en werd daarom in groóte partijenopgeruimd, er kwam veel meer aan de veiling dan de handel noodig had, waardoor de prijs van f 5 per 100 knollen daalde tot f 1.20 en lager. Gewone keukenselderij kan er nog al heel wat gebruikt worden, want ofschoon de gemiddelde aanvoer 4000 bod bedraagt, geeft men er nog van f 2 tot f 2.50 per 100 bos voor. De andere keukengroenden blijven goedkoop, zeer goedkoop zelfs, want mooie prei daalde van f 2.50 op ongeveer f 1 per 100 bos, meermalen werd zelfs voor mooi product niet meer dan 60 tot 70 ets. gegeven. Peterselie gaat van f 1.50 tot f 2.25 per 100 bos en toch is de aanvoer hiervan niet groot. De snijboonen uit de koude kas zijn bevro ren, maar sommigen hebben gestookt en die krijgen nu steeds hooger prijs in 't begin der week werd tot 95 ets. per K.G. betaald en nu reeds tot 118 ets. Ook de tomaten zijn bijna alle bevroren, maar uit de stook- kassen wordt nog heel wat aangevoerd en vrij goed betaald. Voor mooi middelgroot krijgt men van 28 tot 34 gld. per 100 kilo en voor tweede soort nog van 12 tot 20 gld. De schorseneeren-oogst is nu afgeloopen en men heeft het product opgekuild. Uit den voorraad wordt nu geregeld aangevoerd. Deze week bedroeg die aanvoer 92.006 halve kilo's. De opbrengst is vrij goed, daar voor eerste soort van 12 tot 18 gld. per 100 kilo wordt gegeven. ALKMAAR, 11 Nov. Vee. Aanvoer 21 paarden 150350, 5 koeien 200400, 19 nuchtere kalveren 1025, 310 schapen 4052, 24 magere varkens 4255, 114 biggen 2027, 14 bokken en gelten 426. Boter per 0.5 K.G. 1.25—1.35. Eieren per 100 stuks 1617. BOVENKARSPEL (Station), 11 Nov. Aardappelen Koks 0.70, Due ƒ0.70, blauwe f 0.85—0.95, bonte 1.10—1.15, kriel 0.50 per baal, aangevoerd 795 baalspruitkool f 12.50 per 15 K.G., aangevoerd 13 zak uien groote gele 0.601.20, kleine gele 1.101.20 per baal, aangevoerd 435 baal le bloemkool 9.50—18.50, 2e 5.50—11.25, 3e 13.25 per 100 st., aangevoerd 39.200 stuks roode kool 0.751.60 per 100 K-G., aangevoerd 56.300 K.G.gele kool 0.75 0.90 per 100 K.G., aangevoerd 27.900 K.G witte kool 0.350.75 per 100 K.G., aange voerd 57.100 K-G., bieten groote 6.25 11.25, kleine 2.806.50 per 1000 st., aange voerd 185.700 stuks wortelen 0.50—0.75, aangevoerd 125 baalkoolrapen 0.45, aan gevoerd 20 baal. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Nov. (Weekbericht Langendijker Groentenveiüng) Van bloemkool werd deze weekaangevoerd 23775 stuks. Er werden in 't begin der week hooge prijzen gemaakt, einde der week wat minder. Voor le cerf werd betaald 10.10 tot 25.20 en voor reuzen 9.90 tot 23.60 per 100 stuks. Van koolsoorten werden aange* voerd 160 wagons. De prijzen zijn wat aclr teruit geloopen naar aanleiding van een grooten aanvoer en nog al veel 2de soort. Roode kool, aanvoer 565,200 K.O., prijs: lste soort 1.202.80, 2de soort 0.30 1.10 per 100 K-G. Gele kool, aanvoer 464.850 K.G., prijzen gelijk aan de roode kool. Witte kool, aanvoer 574.300 K.G., prijs 0.301.30 Deensche witte 0.802.90 per 100 K.G. Witte kool per wagenlading 5392. Van peen werden aangevoerd 18 wagons of 182.000 K.G. De prijzen waren iets lager dan de vorige week en liepen van 1.302.10 per 100 K-G. Ramenas, aanvoer 3850 K.G. prijs 2.304 per 100 K.G. Bieten en rapen, bijna geen aanvoer. Bieten 11.60, rapen 11.30 per 100 K.G. Nep, aanvoer 2725 K.O., prijs 2.604.10, drielingen 1.60 2.20 per 100 K.O. Uien, aanvoer 77.000 K.G„ prijs 2.403.60, 2de soort 0.80 per 100 K.G. Van aardappelen werden slechts 7633 K.G. aangevoerd men kan dan ook nauwe lijks van een aardappelenmarkt meer spre ken. Ze brachten op schoolmeesters 1.80 blauwen 1.902.90 bravo's 1.902.30 redstar 1.60 en Due 1.50, alles per 100 K.G. CULEMBORG, 11 Nov. Fruit. (Veillng- vereeniging Culemborg en Omstreken.) Goud reinetten le qual. 612)4 ct-> bellefleurs la quai. 61/j8 ct., groenperen 6 ct., Gert Roelof le qual. 10y2 ct., gele goudreinetten 7)4 ct., jodenperen le qual. 5y2 ct., Holle mans 6 ct., Grauwe Holas le qual. 57 ct.* Giese Wildemannen 2 ct., zoete pronker» ct., koningspoppelingen 8)4 ct., benderzoet 6)4 ct., roodo et 8 ct., stoofperen le qual. 47 ct., ketelperen 5 ct., Huismannen 7 ct., winterjannen 8 ct., Kee de Bruinperen 5)4 ct., heerappelen val 2 ct., winterpippelingen val 2)4 ct., ijsbouten le qual. 7)4 ct., alles! per K.G. LEIDEN, 11 Nov. Boter. Prima fabrleks-j boter 2.252.30, priama boeren 2.40 2.60 per K.G. Aanvoer en handel middel matig. Turf van 6 tot 11 Nov. aangevoerd 325.00® lange 1112, 90.000 zwarte 1213 per 1000 stuks. GOUDA, 10 Nov. spruiten lé soort 100 KLG. f 1622.40; spruiten 2a soort 100 K.G. f 711; witloof le soort 100 K.G, f 3855; witlof 2a soort 1Ö0 K.Gc f 211 —30; uien 100 K.G. f 1.60—2.50; kroten! 100 K.G. f 1.—3.90; paan 100 K.G, f 12CI 6.50; spinazie 100 K.G. f 1022; Andij vie le soort f O.7O2.50; andijvie 2e soort f 0.207O; roode kool f 1.905.10; gel» savoije kool f 1.205.20; groene savoije kool f 0803.80; boerenkool f 1.203.30; alle» per 100 stuks; peen f 2.105.20; knoleel- derie f 3.16; selderie f 0.70—2.90; peter selie f 0.301; prei f 0,102.50; allea per 100 bos; Bieren f 15.30—17; 100 stuks. Te Wijk bij Duurstede was in dw» nacfit van Zondag op Maandag jj. inbraak ge pleegd in het veilingsgebonw der vereeniging „Wijk bij Duurstede en Omstreken". Dit was in korten tijd de tweede masl dat aldaar werd ingebroken. De politie heeft thans da daders ontdekt. Het rijn de 12-jarige C. K. die de inbraak pleegde en de9-jarigs A. van W., die op den uitkijk had gestaan en daarvoor eenige sigaren ontving. Beide knapen hebben bekend, eerstgenoemde dat ook de eerste inbraak pleegde in at gebouw, met H. v. d. L. Ook deze is aangehouden. Uit Tilburg wordt aan de Tel. bericht, dat de kassier K., die een paar weken gele den aldaar gefailleerd is, in het Huis van Bewaring te Breda in voorloopig arrest gesteld. Hij wordt verdacht een belangrijk bedrag aan effecten zijner cliënten, tq hebben verduisterd,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 6