Sport en wedstrijden. v. e. BUITENLAND Onschuldig veroordeeld I weeds Mad. 27 November 1922 DISTRICT HAARLEÜ. Uitslagen 2® Kovemberi Programma 3 Desembsr. Haarlem——Hi V» 3—5» «|ax—V. (—0. V. 0. C.—R- c. H. V. A. II—H. F. e, II 2—1. R. C, H. 81—iissck II 3—3. 1—2. ATHLETIEK. 2 MsderlaniiMe records Baifenlandsche Wielerwed strijden. R. K. S. De Damiaten. Alcides 2 veriiesp. w. n. o. ff. F. 0.—V. V. A. 2—0. EngeL De nieuwe Duitsche regeering; ontslag van dr Miiller; een verklaring van dr. Cuno; een motie van vertrouwen met overweldigende meerder heid aangenomen. Crtiiek van den Amerikaanschen Senaat op Cle- menceau. Onder de Telegrammen: de Turksche grenzen; een belangrijke rede van Curzon op de Conferentie van Lausanne. Een antwoord van Clemenceau. De regeeringscrisis in Griekenland. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. De eerste commissie heeft Zaterdag de bespreking over de kwestie van de g enzen van Europeesch Turkije voort gezet. De eerste gedelegeerden 'van Tur- ijc, Griekenland, Zuid-Slavië hebben le standpunten hunner regeeringen uit eengezet. Curzon heeft gesproken uit naam der eallieerden, die het, naar hij zeide, geheel eens waren. Hij antwoordde op de argu menten der Turksche delegatie. Tot slot wees hij op het belang van de in stemming der Balkanstaten met de stel ing, die hij uiteengezet had. Daarna kreeg de eerste Amerikaansche g delegeerde het woord om de inzichten /an zijn regeering uiteen te zetten over Ie politiek van de open deur. De commissie hield een nieuwe bij eenkomst om half vier 's middags. It- met pasja zette het standpunt der Turk sche regeering uiteen ten opzichte van de eilanden in de Egeïsche zee, die sedert 1912 door de Grieken bezet zijn. Na een beraadslaging, waaraan Veni- zelos, Curzon en Barrière deelnamen, werd besloten een sub-commissie te be noemen om de kwestie van de demili tariseering van eenige dezer eilanden te onderzoeken. De commissie van territoriale en mili taire zaken zou Maandagochtend bijeen komen om de kwestie van de zuidelijke, grenzen van Aziatisch Turkije te be- studeeren. De Turksche delegatie ter conferentie heeft van het Indische comité van het kaliefaat, het centraal orgaan van de muzelmannen van Indië, een telegram ontvangen, waarin het volkomen ver trouwen van de muzelmannen van In dië in de Nationale Vergadering uitge sproken wordt. Een delegatie, welke zegt de bevolking van Syrië en Palestina te vertegenwoor digen," heeft aan de conferentie verzocht de eischen van hun lastgevers uiteen te ze zetten. De drie Scandinavische landen heb ben op verzoek van de entente gedele geerden naar Lausanne gezonden om het standpunt dier landen inzake de capitulaties uit een te zetten. Volgens bericht uit Moskou aan het Berliner Tageblatt zal de geheele Russische delegatie te Lausanne uit 16 personen bestaan. De delegatie zal naar Zwitserland vertrekken, ofschoon de entente nog niet officieel te kennen heeft gegeven, dat Rusland met dezelfde rechten als de andere staten aan de be sprekingen zal deelnemen. De Russische sowjetregeering hoopt, dat haar delegatie te Lausanne erin zal slagen de obstructie- politiek der entente ten opzichte van Rusland schipbreuk te doen lijden. Tsjitsjerin heeft laten weten, dat de Russische delegatie binnenkort naar Lausanne zou vertrekken. Volgens bericht uit Moskou zullen In de Russische vertegenwoordiging te Lau sanne behalve Tsjitsjerin enRawkowski ook Vorowski en Morvane zitting hebben. DE AFGEZETTE SULTAN. Sedert zijn aankomst te Malta heeft de sultan zijn vertrekken niet verlatei t| Hij wordt behandeld met alle cererm jjj nieel en ontzag aan zijn rang verschu 1 digd. Behalve over zijn eigen staf, bi schikt hij over dienaren en wachten d de Britsche regeering voor zijn comfo: en waardigheid heeft beschikbaar g steld. Zijn verlangen naar afzonderir wordt streng in acht genomen. Allee lord Plumer heeft hem een bezoek g bracht. Journalisten worden geweer. DE CONFERENTIE VAN BRUSSE' Er heeft op het oogenblik een g jij dachtenwisseling plaats tusschen Parij Londen en Rome over een ontmoetL j van de eerste-ministers en ministers vr buitenlandsche zaken van Frankrij Engeland, Italië en België, om tot ove i eenstemming te komen" over de gror slagen van de financieele conferent van Brussel. In strijd met hetgeen gezegd won in een officieuse Engelsche nota had i Fransche regeering Woensdag dadel! toen ze vernomen had, dat België berc was deel te nemen aan de voorbespr king der geallieerde ministers, Curzon Lausanne hiermede in kennis gestel De Engelsche regeering was dus sede Woensdag op de hoogte van de mogelij heid der voorbespreking en van de noo/ zakelijkheid de conferentie te Brussel c zijn laatst op 15 December te doen bijee komen. DE IERSCHE KWESTIE. Men acht den toestand in Ierlai voor de eerstvolgende dagen vol ernsti; J mogelijkheden, daar, gelijk men wee j republikeinsche wraaknemingen voor terechtstelling van Childers te vreez- zijn. Nochtans zijn de republikein, waarschijnlijk te verzwakt, om de i geering ernstig in verlegenheid te ku nen brengen. Te Dublin heerscht opg wondenheid, maar er is reden om hopen, dat het krachtige optreden v. de regeering, blijkend uit de terechtst ling, de machten die voor de orde w ken, zal versterken. Naar verluidt, is Childers vóór zi terechtstelling herhaaldelijk van de ee kazerne naar de andere verplaatst. De Lonaensche ochtendbladen sp ken meerendeels de meening uit, dat regeering van den Vrijstaat geen ande keus had dan Childers' uitdaging aanvaarden of af te treden. Ook de Da News acht haar zaak sterk. De Times gelooft, dat de uitspra van de beschaafde wereld zal zijn, c de beslissing juist is geweest. In aanteekeningen in de bladen wo' nadruk gelegd op Childers' moed, t< wijding en bekwaamheid; zij.betreur dit droevige einde van een veelbelove leven. Volgens de Daily Telegraph, hebb de rechtsgeleerde raadslieden van Kroon, na nauwgezet onderzoek, v klaard, dat de tekst van de Ierse grondwet in volkomen overeenstemmi met het Engelsch-Iersche tractaat is. Vrijstaat troepen hebben bij h zoekingen in de districten Kinsale Ballygarven ontzaglijke voorraden schi voorraad, wapens en uitrustingsstuk' ontdekt. Er werden tegelijk dertien bellen gevangen genomen. FEUILLETON. „Ja," antwoordde de schilder, ik dacht dat gij beiden zeer tevreden zoudt rijn een dagje samen door te brengen." „Een uitstekende gedachte „Zijt ge tevreden over uwe reis vroeg Lucien. „Zoo goed mogelijk. Ik had in twee zaken te pleiten, en de eene zoowel als de andere heb ik gewonnen. Toch heb ik ten droevig geval gehad." „Zeer ernstig „Nogal." „En van welken am'd ,"Een verlies dat mij verhinderd heeft, een derde zaak tot een goed einde te brengen, waarvoor ik naar Tours geroe pen was. 's Morgens toen ik vertrokken ben, heb ik de processtukken dezer zaak verloren." „Verloren Ja. Eerst dacht ik, dat ik ze thuis gelaten had. Onmiddellijk telegrafeerde ik van Tours uit naar de oude Madeleine, haar verzoekend- -die onmiddellijk op te zenden doch zij vond niets op mijn bu reau. Dan is zij op mijn verlangen direct naar de prefectuur van politie gegaan, naar de zaal waar eerlijke lieden gevon- ien voorwerpen deponeeren. Doch e. was niets. Zoo heb ik niet in mijn derde zaak kunnen" pleiten. Ik heb een uitstel gevraagd van veertien dagen, met he plan, zoodra ik te Parijs zou zijn teruf gekeerd, eenige bekendmakingen te doei. aanplakken en een goede belooning uit te loven voor hem, die de verloren pro cesstukken terugbrengt. Er Ziin brieven bij deze stukken, die doorslaande bc- Y.ijzen vormen en het winnen der zaak verzekeren." „Hebt gij die bekendmakingen al be steld vroeg E'ienne Castel. „Heden morgen. Wellicht is men reeds riezig die te drukken. Duizend franken belooning voor hem, die de papierei. terugbezorgt." Kunnen zij iemand anders van dienst zijn?" „Niemand dan mij en mijn lastgever." „Dan is het bijna zeker, dat gij ze zult terug ontvangen." „Ik hoop het." Men kwam den schilder waarschuwen, dat de lunch was opgediend. De drie personen begaven zich naar de eetzaal. De lunch was allervroolijkst en duurde tot twee uur. „Willen wij naar mijn atelier gaan zoo sprak dan Etienne. „In deze enge ruimte hebben wij maar iast van den rook der sigaren." „Bravo antwoordden de jongelie den, den schilder volgend. Bij den ingang stond op een ezel het reeds eenigszins gevorderde portret van Mary Harmant. Het schilderstuk, dat de gevangen neming van Jeanne Fortier voorstelde, was als naar gewoonte met een doek be dekt. Georges en Lucien bewonderden het portret van het jonge meisje, dat een 'reffende gelijkenis bood. „Is mejuffrouw Harmant hier komen oseeren vroeg Georges. „Vijf of zes maal. 't Is ee. e verrassii g vóór haar vader op zijn verjaardag.' „Dan is er haast bij "O neen, 't is nog drie maanden." „Zal 't meisje het zoover brengen zoo vroeg Lucien. „Sinds eenigen tijd verandert zij op eene wijze, die mij zeer ongelukkig zou maken, zoo ik haar va ler was." „Teringlijders klampen zich dikwijls veel langer aan het leven vast dan men wel denken zou," merkte Georges op. Het onderhoud zou wellicht nog ge- ruimen tijd op dien voet zijn voortgezet, zoo de kamerdienaar niet de komst van mejuffrouw Mary Harmant was komen melden, die den schilder verlangde te spreken. „Mejuffrouw Harmant hier, op een Zondag, dat er niet geposeerd wordt Dat is zonderling riep de schilder uit! Wat mag zij wel komen doen Ik kom." Hij spoedde zich naar de zaal, waar Mary was binnengelaten. Het meisje stond op en ging den schil der tegemoet, dien zij de hónd bood. „Mijnheer," sprak zij, „gelief het mij niet ten kwade te duiden, dat ik u op een vrij onbescheiden wijze op een Zon dag ko' bezoeken. Ik weet zeer goed dat het niet is, zooals het behoort, doch ik heb eene verschooning in te brengen. Er is haast bij." „Gij zijt altijd welkom bij mij, mejuf frouw," antwoordde Etienne neigend. „Er is haast bij, zegt u „En wat voert u dan hierheen ,;Mijn vader is van plan hier te.komen om een verzoek tot u te richten. Hij kan elk oogenblik hier zijn en daar hij zeker zal vragen uw atelier te zien, zou ik graag hebben, dat mijn portret verwij derd werd, anders toch zou mijne verras sing geen zin meer hebben „O ja, dat is zoo. Ik zal onmiddellijk aan uw verlangen voldoen," zeide de schilder, die niet zonder huivering het bezoek van den grooten industrieel ver nam. „Mijpheer Harmant kan elk oogen blik komen vroeg hij. „Ja, hij heeft zich onderweg opgehou den bij een fabrikant, met wien hij in handelsverbinding staat en ik heb mij gehaast hierheen te komen om u te ver wittigen." „Wilt u hier uw vader afwachten „Ja, zoo ik er zeker van zijn kan, dat mijne tegenwoordigheid u niet tot last verstrekt." „O neen, in het geheel niet. Het ver heugt mij integendeel u hier te zien, en ik geloof ook dat het u aangena m zal zijn in mijn atelier twee personen U ont moeten, met wie ik zooeven over u sprak. „Over mij vroeg Mary verwonderd. „Ja, over u, mejuffrouw. En wij spra ken zelfs 'veel kwaad van u." „O, dat geloof ik niet I" antwoordde het meisje glimlachend. „Daarin hebt u ook volkomen gelijk Mag ik de eer hebben u aan die perso voor te stellen „Volgaarne Ik bid er u zelfs om. D vergeet niet mijn portret weg te berge „Dat zal onder uw eigen oogen schieden, zoo u met mij mede wilt g' naar mijn atelier. Daar waren wij gesprek." Hij bood Mary den arm, dien het m je met g noegen aannam. Op h-i oogenblik dat de deur geope werd stiet het meisje, toen zij daar l nen Georges Darier en Lucien Labr ontdekte, een kreet van verbazing Zij bracht de hand aan het hart om hevig bonzen in haar binnenste te dwingen. De beide jongelieden waren opgest om haar te ontvangen. Lucien, die niet goed wist hoe zie Jouden, wierp een ondervragenden t op Etienne. „Moed moea P scneen diens hc! oog hem te antwoorden. „Gij moet reeds beginnen de raadgevingen in voering te brengen die ik u hedenmo gegeven heb 1 Georges Darier stapte op 't jo: meisje toe. „Uw bzoek bij mijn voogd is ons e. De wedstrijden werden afgelast in verband met de slechte weersgesteldheid. Geen wedstrijden wegens vrijen Zondag. (Secretaris J. v. 't Hof, Gr. Markt 23). Heden, Maandag, clubavond. Uitslag Da- miatenD. H. L. i8. UITSLAGEN. Westelijke Afdeeling. Ie klasse. Haarlem: HaarlemH.V.V. 35. Amsterdam AjaxU.V.V. 10. Overgangsklasse. HaarlemH.F.C.—V.V.A. 2—0. Rotterdam: Excelsior—Z.F.C. 2—0. Reserve le klasse. A Hilversum: Hilversum IIAjax II 14 Amsterdam: V.V.A. II—H.F.C. II 2—1 Weesp Rapiditas IIHaarlem II 23. Den Haag: H.V.V. IIFeijenoord 11 3—0. 2e klasse. A Wormerveer W.F.C.Zandvoort 01. C Den Haag: B.M.T.—U.S.C. 1—0. 3e klasse. B Enkhuizen: West-FrisiaO.S.V. 21. Amsterdam D.V/.V.Swift 23. C Velseroord V.S.V.—Bloemendaal 11. D Bussum Allen Weerb.Vriendenschaar 5—0. E Laren LarenO.D.E. 13. E Den Haag D.V.V.Gouda 12. Reserve 2e klasse. A A'damD.E.C. II—Z.V.V. II 12—0. A.F.C. III—BI. Wit III 0—3. C Leiden: A.S.C. IIA.D.O. II 23. Haarlem: R.C.H. IIQuick II 33. D Utrecht: U.V.V. II—Hercules II 5—0. Oostelijke afdeeling. le klasse. DeventerGo AheadQuick 10. 2e klasse. Kampen: K.H.C.Tubantia 21. 3e klasse. Apeldoorn ApeldoornActiva 30. Zuidelijke afdeeling. le klasse. t MaastrichtM.Z.M.Roermondia 00. Noordelijke afdeeling. le klasse. Veendam VeendamW.V.V. 51. Westelijke le klasse. R.C.H. 9 5 4 0 23—9 14 D.F.C. 9 5 1 3 21—12 11 Ajax 9 4 3 2 14—7 11 Feijenoord 8 4 3 1 18—12 11 H.B.S. 7 4 2 1 8—5 10 U.V.V. 10 3 4 3 12—9 10 Blauw-Wit 9 4 1 4 15—16 9 Sparta 8 4 0 4 9—11 8 Quick 9 2 3 4 7—16 7 V.'O.C. 9 2 2 5 14—18 6 H.V.V. 8 2 1 5 10—17 5 Haarlem 9 1 0 8 11—30 2 Overgangsklasse. Stormvogels 8 7 1 0 16—5 15 H.F.C. 10 6 3 1 20—12 15 Excelsior 9 0 1 2 19—8 13 't Gooi 10 4 3 3 15—14 11 Spartaan 9 3 4 2 14—10 10 Z.F.C. 11 3 2 6 8—17 8 O.D.S. 7 2 3 2 10—13 7 S.V.V. 9 2 3 4 10—13 7 Hilversum 9 1 5 3 8—17 7 A.D.O. 8 3 0 5 14—18 6 V.V.A. 10 2 1 7 16—19 5 V.U.C. 8 2 0 6 16—20 4 Oostelijke le klasse. Go Ahead 8 7 1 0 23—2 15 Enschede 6 4 2 0 15—6 10 Quick (N.) 9 3 3 3 10—7 9 Heracles 8 3 3 2 10—9 9 Hengelo 8 3 1 4 7—10 7 Theole 9 3 1 5 8—14 7 Z.A.C. 7 3 0 4 10—11 6 U.D. 7 2 2 3 9—16 6 Be Quick (Z.) 7 2 0 5 6—11 4 Ensch. Boys 7 1 1 5 8—20 3 Noordelijke le klasse. Velocitas 9 7 0 2 21—9 1 Achilles 9 6 1 2 25—11 13 W.V.V. 11 6 1 4 30—23 13 Frisia 9 5 1 3 22—13 11 Friesland 11 5 1 5 21—19 1 Be Quick 7 4 2 1 34—4 10 Veendam 11 4 1 6 17—21 9 Upright 9 3 0 6 7—30 6 Forward 8 1 0 7 5—26 2 Alcides 8 1 1 6 6—27 1* Men had van de Roodbroeken na de over winning op R. C. H. hoopvolle verwachtingen en de resultaten van Bo'lington's werk waren dan ook gisteren duidelijk merkbaar. Helaas kwam zulks niet in cijfers tot uiting. De schuld ligt overigens weer als gebruikelijk bij de achterhoede, die een paar doelpunten voor haar rekening heeft welke absoluut niet hadden behoeven te worden gemaakt. Haar lem had bovendien nog pech, daar de scheidsrechter, de heer Wolf, aan H. V. V. een doelpunt toekende, dat met de hand was gemaakt. Houtkooper verknoeide bovendien nog twee prachtkansen, iets wat een derge lijk speler toch niet moest overkomen. Een eerlijke verdeeling der punten had intusschen méér de juiste verhouding uitgedrukt, daar van een werkelijke meerderheid der Hage naars geen sprake was tenminste wat betreft de tweede helft, toen zij moesten spelen met den orkaan als hun tegenstander. Men dacht zelfs dat een Haarlem te ge het resultaat zou zijn. De enkele gevaarlijke uit- va ien van Dé en Tonny Kessier brachten aan H. V. V. echter evenveel goaltjes, precies wat ze noodig hadden. Het was overigens niet heelemaal in den haak gisteren. Zoo was het wel eenigszins vreemd, dat toen Maas en Brakel uitvielen, de aangewezen invader rustig en wel op de tribune bleef zitten inplaats van zoo ga.. mogelijk naar de kleedkamer te gaan. Zoo iets mag niet voorkomen. Men zorge er voor steeds eenige spelers klaar te hebben, zoodat men niet eerst eens moet gaan uitmaken of Mijnheer Zus óf Mijnheer Zoo beter is. Zou het daarenboven, toen met rust de stand 42 was, niet gochemer geweest zijn a.les w-at ervoor geschikt was in de voor hoede te halen om zoo mèt den wind en regen nog trachten te redden wat er te redden viel? Deze en dergelijke grieven moeten voor komen worden om niet voor het feit te staan, dat een gekraakte speler in het veld moet blijven, daar men geen invaller beschikbaar heeft. li. V. V. bindt de strijd aan zonder Boelie Kessier, die van het j.l. Zondag opge.oopen blessure nog niet geheel hersteld was en scheidsrechter Wolf fluit de volgende ploegen in het veld: Haarlem: Angenent, Van Da en, Maas, Dik, Biet Tekelenburg, Terwee, Lamp, Houtkoper, Bieshaar, Brakel, Onkenhout O Huigens, T. Kessier, Heynen, J. H. H. Kessier, Jhr. Snouck, Hurgronje, Van Heel, de Beus, Campioni Sr. Campioni Jr., Bosschart, de Lavieter. De heer Wolf speciaal uit het Oosten over gekomen liet wat teveel forsch spel toe, waar door de wedstrijd in een niet ai te beste ver standhouding gespeeld werd. Hieraan is men overigens tegenwoordig wel gewend geraakt. H. V. V. neemt direct na den aftrap het spel in handen en het duurt dan ook niet lang of Heynen maakt H. V. V.'s eerste doelpunt, hetwelk Angenent had kunnen houden, al was het gladde veld mogelijk oorzaak dat hij den bal uit zijn handen liet gippen. Hoe het dan ook zij, H. V. V. had de leiding en Haar lem stelde alles in '1 werk om den ge ijkmaker in de touwen te jagen, wat na goed samen spel van Onkenhout en Bieshaar tenslotte aan Martien Houtkoper mocht gelukkenl Het gejuich op de tribune is nauwelijks verstomd ais Kessier een voorzet van Jhr. Snouck Hurgronjej langs Angenent kopt en daardoor zijn club ten tweede male de lei ding geeft. H. V. V. blijft de baas en alle Roodbroeken-aanvallen die er anders in de eerste helft niet te veel waren, liepen op niets uit. De Campioni's speelden een wat al te forsche partij voetbal, hoewel Campioni Jr. z'n handen vol werk had aan den vleugel Houtkoper-Lamp. Maas heeft intusschen weer last van zijn knie en ook Brakel moest weldra vanwege een gewonde enkel het ve'.d verlaten. Kluit en Hartog kwamen eindelijk als invallers. Na de rust, waarin de regen het veld vrij glad had gemaakt, trekken de Haarlemmers direct ten aanval en nadat de jonge Lamp eenige keeren aan de lang niet malsche Haagsche verdediging zijn hie'en had ge toond, zag Martien de kans schoon om de partijen weer op gelijken voet te brengen. De Haarlem-supporlers verwachten nu niets anders meer dan een overwinning en luid aangemoedigd wordt met hernieuwd enthousiasme de strijd vervolgd. De Kessler's lalen 't hier echter niet bij en al heel gauw is 't een 32 achterstand voor Haarlem. Kort hierop maakt Heynen met z'n hand nummer 4. De scheidsrechter kon het echter onmogelijk zien en gaf doelpunt on danks heftig protesteeren van Haarlem-spe lers en publiek. Nu werd het Haarlem toch wat al te kras en Bieshaar wist al gauw een tegenpuntje te fokken (3Weer scheen er groote kans op een Haarlem overwinning of dan tenminste op een gelijk spel, maar Huygens maakte een eind aan de vertooning door An genent voor de vijfde maal het nakijken le ge ven. De rest van dezen goed gespeelden wedstrijd leverde geen doelpunten meer op, zoodat als Wolf inrukken fluit, H.V.V. zij het dan mis schien onverdiend twee heel kostbare puntjes mee naar de residentiestad neemt. De Hagenaars speelden een forschen wedstrijd waartegen de scheidsrechter niet handelend op trad. De Haarlem-ploeg stelde niet teleur. De voorhoede combineerde uitstekend. Speciaal Lamp had er danig het oog in en de jongste Campioni, die Siki-alluxes aannam, kwam meermalen van een kouden kermis thuis. Hout kooper scoorde twee pracht goals, z'n twee stommiteiten voor open doel bederven hiervan echter heel veel! De beste uit de verdediging was weer Piot Tekelenburg die voor'het eerst sinds langen tijd meespeelde. Hij heeft hard ge welkt tot de laatste minuut aan toe. Bij de Haagsche vielen alleen de beide Kesslers op. De rest was niet veel bijzonders. Maar Haarlem is weer eens twee puntjes kwijt. Het gaat er nu toch wel wat donker uit zien voor de Roodbroeken. Maar was dit bij R.C.H. niet precies zoo? Was 't niet zoo goed als zeiier dat de Racing zou degradeeren en toch door hard werken zijn ze in de eerst klasse gebleven! En 'l ziet er naar uit of ze zelfs den kampioenstitel willen behalen. Dus Haarlem: tanden op elkaar geklemd! De de gradatie moet nog uitgemaakt worden. De kansen kunnen keeren. E<rgo alle hens aan dek. Want bedenkt dat vijf-en-twin lig roemvolle ja ren op U nederzien. H. R. U.V.V. had een invaller voor Arentsen. Ajax was zonder De Kruyff en beproefde niet zonder succes een gewijzigde opstel ling harer middenlinie (J. Pelser—Hor dijk—Marten) en voorhoede, waarin Geu- deker de middenvoorplaats bezette. Het slechte weer was oorzaak van een ma tige belangstelling, een drassig veld en vele glijpartijen. Wanneer na eenigen tijd de spelers zich beter aan het gladde terrein we ten aan te passen, ontwikkelt zich een vlug, op en neer gaand spel, waarbij beide doelen eenige malen in gevaar komen. Na ongeveer 10 min. moet Rut ten wegens een blessuur het veld ver laten; hij wordt vervangen door Broek man. De Ajax-aanvallen zijn talrijker dan die van de Utrechtenaren, doch W. Bui tenweg is een voortdurend gevaar voor De Boer. Als er een half uur gespeeld is, plaatst Hordijk uit ©en vrijen schop naar Broekman, die snel opbrengt en Geudeker in de gelegenheid stelt het eerste, en zooals later bleek, ook het eenige doel punt van den wedstrijd te maken (0—1). Wel wordt het Van Rijn nog eenige ma len lastig gemaakt, maar tot doelpunten komt liet niet meer. De tweede h Ift geeft eveneens aan trekkelijk spel te zien. De U.V.V.-aan- valien, meestentijds door W. Buitenweg geleid, worden aardig opgeze doch de finishing-touch ontbreekt. Een felle strijd wordt gestreden door Hordijk Buiten weg, die elkander in handigheid met den bal niets toegeven. Maar ook invaller Malleus doet zeer goed werk en toont zich zijn plaats volkomen wagrd. De beide doel verdedigers krijgen nog volop werk, maar meerdere doelpunten blijven idt, zoodat Ajax een zwaar bevochten overwinning behaalt. („Crt.") De wedstrijd V. O. C.—R C. H. werd we gens slechte terreingesteldheid door den scheidsrecher afgelast. Een voor de Haarlemmers zeker verdiende overwinning. Hel geheel was een aardige, spannende wedstrijd. Het slechte weer in aanmerking genomen waren heel wal enthousiasten naar de Span jaardslaan getrokken. Als ruim 2 uur scheids rechter Brossois doet beginnen, bemerken wij dat H. F. C. zonder Bouvy en v. d. Meulen speelt, zoodal wij de volgende spelers zich zien opstellen: E Kaars Sijpesteijn, Kervel, Verwcy, W. Reydon, Kuypers, E. Reydon, Coh. Tervaert. Mizérus, de Koning, v. Bee- kum, Zwang. Bij V. V. A. zien wij heel wat vreemde gezichten. Al dadelijk zijn de Haarlemmers sterker, doch door goed verdedigen, weet V. V A. onheil te voorkomen. Enkele V. V. A.'ers zondigen nog al eens, waardoor H. F. C verscheidene vrije trappen te nemen krijgt, die echter geen van allen bepaald ge vaar opleveren. Een der Haarlemmers krijgt op een gege ven oogenblik den bal maar voor het intrap pen, doch schiet jammerlijk naast. Aan den anderen kant kon inmiddels Sijpesteijn een uevaarlijk schot nog juist tot hoekschop ver werken, welke ook al niets oplevert. Langzaam maar zeker worden de Haarlem mers weer sterker. Eindelijk heeft v. Beekum succes als hij op de hem bekende wijze den V V. A.-doelman het nakijken weet te geven, 1—0. V. V. A. zit inmiddels ook niet stil, maar de H. F. C.-verdediging weet van geen wij ken. Rust komt met 10 voor H. F. C. Wanneer de tweede helft begonnen is, blijkt Reydon uitgevallen te ziin, waarom Cohen Tervaert zich in de verdediging terug trekt, terwijl de doelverdediger v. d. Meulen als rechtsbuiten gaat füngceren. De Amsterdammers komen even fanatiek opzetten. Diverse goede schoten worden door den Haarlemschen doelverdediger verwerkt. Dan zijn de Haarlemmers wederom aan de beurt en de V. V. A-achterhoede krijgt het hard te verantwoorden. Een goede voorzet van Zwang heeft ten sloite succes, wanneer de bal bij v. Beekum belandt, die niet lang aarzelt en den sland op 20 weef te brengen. Bij V. V. A. blijft de middenvoor de meest gevaarlijke man, doch hij genie! speciale bewaking van Kuvpers. Eens zijn de Amster- mers niet gelukkig, als een goed voor doel geplaatste hoekschop juist naast gaat. Het laatste gedeelte is het spel vrij ver deeld. Beider verdediging heeft heel wat te verwerken, doch weet dit naar behooren te verrichten. In de stand komt geen verandering -meer, zoodat H. F. C. ten slotte welverdiend met 20 wint. Het geheele elffa! der Haarlemmers ver dient een woord van hulde voor zijn hard werken. Speciale uilb'inkers waren er niet Een wedstrijd welke bij esnig beter se©! der binnenspelers in den aanval van H E. O. 2 zeker gewonnen had kunnen worden. Het begin is voor de Haarlemmers. Diverse voorzetten der H. F. Ö.'ers wor- en door het binnentrio gemist, welke ech ter ook zeer gehandicapt zijn door het ui terst gladde terrein. De scheidsrechter is door overdreven veel fluiten eveneens g-o?te spelbreker. Na een gevaarlijken uitval van V. V. A. 2 wordt van kortbij gedoelpunt. Dit werkt aanste kelijk op de H. F. C.'ers, want even later zorgt Eeuverkamp voor den gelijkmaker. Met dezsn stand treedt de rust in. In de tweede helft ge.ij x opgaand spel. Het terrein is inmiddels nagenoeg on bespeelbaar geworden. Hoewel H. F. O. sterker is, wordt dit niet in een doelpunt uitgelrukt. Integen deel wordt een Ams'.erdjms'he doorbraak den Haarlemmers noodlottig, wanneer de linksbinnen wederom van kortbij iloolpunt, 2—1. Hoe H. F. O. 2 ook werkt, de ver diende gelijkmaker kwam niet. Het Haarlemscke elftal zag er aldus uit; Schouten, v. Aken, Adelink, Dirke, Lamp, Wegerif, Seignette, Reuverkamp, Bölger, Tries, R. C. H. 2 heeft het ook ditmaal niet lot een overwinning kunnen brengen en aan het reserve elftal van Quick een kostbaar puntje moeten afstaan. Op deze manier zal het aan van Putte c.s. nog zéér veel moeite kosten om het werkelijk tot een kampioenschap te brengen, waar oorspronkelijk nogal een goe de kans op bestond. Wat den wedstrijd betreft het volgende: R. C. H. 2 speelt met 1 invaller voor Groe- neveld en was dus eenigszins verzwakt; Quick is voltallig. Het spel gaat vrijwel geliik op en neer, totdat van Putte aan R. C. H. de leiding be zorgt. Nog voor de rust weet Quick gelijk te maken. Na de rust is het wederom een geijk op gaande strijd, terwijl ook de doelpunten aan beide zijden elkaar regelmatig volgen. Het einde van dezen strijd komt met een 3—3 ge! ijk spel. V.S.V.—BLOEMENDAAL 0-1. De "Toote strijd is tenslotte in een Bloei vlaai-overwinning geëindigd. Hel was een mooie wedstrijd, welke verbazend vlug werd gespeeld. Scheidsrechter Pigge lei 'de uitstekend doch zeer streng. Mede hierdoor had alles een uitstekend verloop en werd gedurende den wedstrijd geen wanklank vernomen. Jammer genoeg voor V.S.V. meende het publiek zich na afloop van de ontmoe ting me de zaken te moeten bemoeien, waarvan de scheidsrechter natuurlijk de dupe werd. Gezegd dient echter, dat dc V.S.V.-spelers al het mogelijke deden, om de wilde horde in bedwang te hou den. Geëscorteerd door 2 politieagenten kon den scheidsrechter en Bloemendaal-spe'- lers ten slotte met eenige auto's Velsen ongemoeid verlaten. Over den wedstrijd zelve het volgende: Er werd ontzettend vlug gespeeld en beide partijen zijn volkomen aan elkaar gewaagd. Nu eens is de V.S.V.- dan weer de Bloemendaal-goal in gevaar, doch de resp. backs en keepers zorgen er voor dat niet gescoord wordt. Rust komt met een blanco stand. Na half-time krijgen we hetzelfde fraaie spel. Tien minuten voor tijd is de stand nog blanco. Don moei Pigge een V.S.V.- ;j?eler van het terrein zenden, omdat deze zich meer dan onbetamelijk tegen den arbiter gedroeg. Even daarna scoort Bloemendaal fraai door G. Strik, die een voorzet van Jan sen in het doei kopt. V.S.V. presteert in de laatste minuten niet veel meer en het einde van dez© spannende vertooning is een 1—0 over winning voor de bezoekers. Hierna het waardige slot, hetgeen hier boven reeds werd gememoreerd. BUDAPEST, 26 Nov. Heden werd alhier de 50e interland-wedstrijd tusschen Hongarije en Oostenrijk gespeeld, welke door de Oostenrijkers met 2—1 werd gewonnen. Hiermede heeft das Oostenrijk zijn supe rioriteit over Hongarije van de laatste drie jaren bevestigd. Op het terrein was geen plaatsje ombo- zet, zoodat er meer dan 30.000 toeschou wers aanwozig waren. Het was een snel gespeelde wedstrijd, waarin het spel op een hoog peil stond. Als scheidsrechter fungeerde de heer Kop- pehel uit Berlijn. 's-GKAVENHAGE, 26 Nov. Do he den door de 's-Gravenhaagsche Athletiek Vereeniging de Zwaluwen georganiseerde 5 E. M. hardloopwedstrijd is niettegenstaande het regenachtige weer sportief een groot succes geworden, daar er twee Nederland- sche records zijn verbeterd. De Rotterdammer .C L. Brouwer (D. O. S.) verbeterde het sinds 31 October 1909 ten name van J. 0. Buseer staande 2 E.M. record van 6 min. 20 2/5 sec. door een tijd ta maken van 6 min. 19 9/10 sec., ter-, wijl da 4 K.M. door den T. O. G. Ou-man P. de Boer (Den Haag), word afgelegd in 13 min. 10 2/5 sec. Het oude 4 K M. record 6tond eveneens sinds 1909 op naam van Busser met 13 min. 14 sec. Uitslagen 5 K. M.1. P. de Boer, T. O. G. O. Haag 16 min. 474/5 seo.2 O. L Brouwer D. O. S. R'dam, 16 min. 57 2/5 sec.; 3. Joh. G. Blaak, De Zwaluwen, Haag; 4. Renardel de Lavalette, Sparta, Haag; 5. G. J. v. d. Wel, Vlug en Lenig, Haag; 6. H. Blaak, De Zwaluwen, Haag. Naar wjj vernemen organiseeren „De Zwaluwen" 31 December a.s. een cross- coutry bij het schitterend gelegen Aleer en Bosch" achter het terrein van het Haag sche Quick, terwijl deze club in het begin van 1923 nog eenige pogingen zal doen om eene opruiming te houden onder de oude Nederlandsche records. GENT. De op de winterbaan alhier .gehouden sprintwedstrijden hadden het volgende resultaat: 1. Spencer; 2. Van Bever: 3. Moeskops (1 lengte. Onze landgenoot verloor door machinedefect. BRUSSEL. Zaterdagavond hadden op de winterbaan alhier sprintwedstrijden plaats voor amateurs. Het resultaat was: 1. Van den Bossche; 2. Boogmans- Vervolgens werd een 100 K.M.-wedstrijd gereden (individueel), waaraan 14 ren ners deelnamen. In de plaats van den Italiaan Girardengo, reed de Amerikaan Curman. Het resultaat was, dat onze landgenoot K. van Nek op fraaie wijze de overwinning behaalde met 30 punten. 2. Marcel Boyssc, 23 p.; 3. Mo'tiat, 2-1 p.: 4. Dewa.l, 21 p.; 5 en 6 Desjnedt en Bar- thelemy, 23 p.; op 1 ronde: 7. Verman dei, 22 p.; 8. Jusseret, 15 p.; 9. Thijs, 13 p. PARIJS. Zondag reed Van Nek op de Parijsche winterbaan achter tandems e wist wederom de overwinning te beha len op Aerts en Deruyter. Het verloo' was als volgt: le manche 15 K.M.: 1. Van Nek, tij 17 min. 47 sec.; 2. Aerts (10 cM.); 1 Deruyter (vijf lengten). 2e manche 20 K.M.: 1. Van Nek, tij ■25 min. 11 sec.: 2. Aerts (5 lengten) 3. Deruyter (gevallen). De wedstrijden voor amateurs, wsei aan onze landgenoot Maurice Peeter deelnam hadden het volgende resultaat' le manche: 1. Michard; 2. Peeters (o 1 lengte). Michard demarreert op 20 M. en wint gemakkelijk. 3e manche: 1. Michard: 2. Peeters. Mi chaxd neemt de leiding bij den star Peeters tracht hem te passeeren, doel de Franschman is op zijn hoede c passeert els eerste de eindstreep. Het scheen, dat Peeters zich nog nic al te best thuis gevoelde op de klein' overdekte baan. Wedstrijd met motorgangmaking in series. Het totaal-klassement luidt; 1. (Suter (Zwitserland); 2. Parisot; 3. Fo< sier; 4. Lavalade. GENT. Zondag had alhier een 100 K.M. koppelwedstrijd plaats, waaraan 1 koppels deelnamen, De uitslag luidt: 1. Yermandel-Jusseret, 5 p.; 2. Noë! Pitzeys, 3 p., op 1 ronde; 3. Moeskop; 'j Marcel Buvsse, 25 p.; 4. Degraeve-Pei I seyn, 20 p. I „Ja-"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 5