Sport en wedstrijden. Onschuldig veroordeeld Tweede Blad. 4 December 1922 Programma 10 December. Offic. Medsdeelingen R. K. V. Z. R. K. F. N. V. B. D. H. V. B. DISTRICT HAARLEM. Junioren Competitie. R. K. S. V. „De Damiaten". ConcordiaR. K. V. Z. 30. R. K. V. V. Victrix. Geel Wit II—Victrix II. De „R. K. S. V."—Het Lyceum 1—0. R. K. V. IDamiaten I. Zuidelijke afdeeling. Feijenoord Ajax Blauw-Wit Sparta V.O.C. Quick H.V.V. Haarlem Alcides 2 verllesp. w.n.o. R. 6. H.—Quick I—I. FEUILLETON. Doch JacGues vond bij den eersten oogopslag de verwoeste trekken weder der schoone jonge weduwe,' die hij eens zoo vurig bemind had. Eene ijskoude rilling liep hem over de leden. Gedurende een oogenblik achtte hij zich verloren. Hij vreesde, dat Jeanne hem herkennen zou, evenals hij haar herkende en dan wellicht zou uitroepen „Ziedaar Jacques Garaud 1 Ziedaar den moordenaar van Jules Labroue 1 Ziedaar den brandstichter van Alfort- ville 1" Doch zijn angst duurde niet lang. Hij begreep dat hij reddeloos zou ver loren gaan zoo hij het hoofd niet recht wist te houden en geen weerstand te bieden aan den storm, die er thans ont- stand. Zijn gewone koelbloedigheid terug krijgend, niettegenstaande zijn gelaat zeer bleek was en zijne lippen beefden, antwoordde hij, alle moeite aanwendend om een zoo vreemd mogèlijk accent aan zijne woorden te geven: „Men verzoekt u een voorspreker bij mij te zijn voor een meisje 1 Om het meisje te redden Ik begrijp er niets van. Wat heeft dat alles te beduiden „Beste mijnheer Harmant,"antwoordde Georges, „er is hier sprake van Lucie Fortier". „Van Lucle Fortier herhaalde - de millionnair. „Wat kan ik voor een kind doen dat het ongeluk heeft de dochter van eene door de gerechtigheid geschand vlekte moeder te zijn „U kunt haar het leven terugschenken, mijnheer 1" riep Jeanne uit. „Ge hebt een arm schepsel, dat niet verantwoordelijk is voor de misdaad der moeder, tot wan hoop gebracht, tot diepe ellende. Ge hebt haar voor uwe dochter afgenomen, dien zij beminde en uwe dochter beeft haar van de middelen beroofd om in het dage- lijksch onderhoud te voorzien. Lucie werd wreed in het hart getroffen en teert lang zaam uit. Gij doodt haar!...." „En|wat heeft zij u misdaan Hadt u het recht het verleden der moeder na te pluizen.... haar, de ongelukkige, met hoon en smaad te overladen Is dat niet onmenschelijk 1 Is dat niet wreed? Uwe dochter zal gelukkig leven in rijkdom Sparta—Haarlem I—I. Blauw WitAjax 4—0. H. B. S.H. V. V. I0. U. V. V.Feijenoord 2—1. -< en weelde en Lucie zal als een prooi der wanhoop omkomen. Dat is al te onrecht vaardig mijnheer. Duld dat niet De valsche Paul Harmant beefde van ongeduld en angst en God weet of hij niet bitter dit bezoek bij Georges betreurde. „Wel," hernam hij op hoogen toon, „wat kan ik daaraan doen Is het mijne schuld dat Lucie de dochter eener ver oordeelde is „En u vindt geen ander geneesmiddel voor hare kwaal dan nieuwe beleedigin- gen riep Jeanne op 'n toon die niet vrij van bedreiging was. Een helsche ingeving kwam bij hem op. „Mij dunkt dat gij de zaak nog al hoog opneemt," zeide hij. „Men zou licht kun nen gelooven dat engere banden dan eene alledaagsche vriendschap u aan dit meisje hechten Waarvan komt gij mij reken schap vragen Van gehoor gegeven te hebben aan de ingevingen van mijn ge weten Wat verwijt gij mij Lucien Labroue verhinderd te hebben in een af grond te vallen, die hem reeds bijna ver slonden had Zou ik als eerlijk man ge handeld hebben, zoo ik hem eene onge lukkige had laten huwen, wier moeder zijn vader vermoord heeft Door dit mon sterachtig huwelijk te doen afspringen, heb ik mijn plicht gedaan en daar ben ik fier op Nu rest mij nog een andere plicht te vervullen en daarbij zal de heer Darier mij zijne hulp bieden. De wijze waarop gij Lucie Fortier's zaak bepleit, heeft bij mij een licht doen opgaanUw naam is niet Lise Perringij zijt de veroor deelde van Alfortville, de ontsnapte uit de gevangenis van Clermont Jeanne" wankelde, toen zij deze woor den hoorde. Een woesten blik sloeg zij om zich heen en zocht een uitweg. Jacques Garaud ging voort, zich tot Georeges wendend „Wij zullen de maatschappij en de ge rechtigheid een grooten dienst bewijzen, wanneer wij die vrouw onmiddellijk doen arresteeren. Ik zal zelf de agenten gaan halen." Reeds richtte de ellendeling zijne schre den naar de deur. Georges sprong vooruit om hem den weg te versperren en sprak „Een oogenblik, mijnheer, als ik u ver zoeken mag „WatGij verzet er u tegen, dat ik eene ontvluchte uit de gevangenis weder aan den sterken arm overlever sprak de millionnair verbaasd. „Ja, daartegen verzet ik mij." „Waarom „Die vrouw heet Lise Perrin. Dien naam slechts ken ik en wil ook geen an deren kennen. En ware zij 't ellendige schepsel, waarvan gij spreekt, ware zij ook Jeanne Fortier, dan nog is zij onder mijne bescherming. Zij is hier vrij binnen gekomen en zal mijn nuis ook weder vrij verlaten. Mijn kabinet is geen muizenva'.' En zich tot Jeanne wendend, voegde hij er bij „Ga, madame, ga zonder vreesDat God u geleide en behoede Van ontroering bevend en met de han den naar Georges uitgestrekt om hem te bedanken en te zegenen, deed zij aarze lend en wankelend eenige stappen voor-t uit. „Maar dat is dwaas Dat is waanzin nig riep de valsche Paul Harmant uit. „Gij zijt bij mij, mijnheer onderbrak hem Georges. „En denk er wel aan, dat ik geen rekenschap te geven heb van mijn gedrag, waarvan ik de eenige rechter ben. Ik zou uwerzijds geen commentaar dul den. Ga, Lise Perrin, vertrek in vrede De ontsnapte van Clermont greep haastig de hand van Georges, die haar de deur wees, bracht die, aan de hevigste ontroering ten prooi, aan de lippen en liep dan na deze ontboezeming van erkente lijkheid de deur uit. Paul Harmant wilde haar volgen. Voor de tweede maal sneed Georges hem den doortocht af. „Gij waart gekomen, meende ik, om mij over zaken te spreken," zeide hij glimlachend. „Waarom hebt gij die vrouw laten ver trekken vroeg de industrieel. „Maar, waarde heer, wat kan u dat schelen Boezemt zij u misschien angst in Deze woorden deden Paul Harmant be grijpen, dat hij eene groote onvoorzichtig heid begaan had, toen hij eene verwoed heid tegenover Jeanne aan den dag legde, die door niets scheen gerechtvaard;*d te kunnen worden. „Angst Ik stamelde hij. „Ik zeg u, dat men zulks licht zou kun nen veronderstellen. Indien de arme vrouw werkelij'k Jeanne Fortier is, dan heeft zij hare ongelukkige stervende doch ter weergevonden en de wanhoop heeft haar een idee ingegeven, dwaas voorzeker, waanzinnig, maar zeer treffend ik kan zeer goed begrijpen, dat zij mijne voor spraak kwam vragen bij u in het belang van haar kindDat moet men eene moeder, eene misdadige moeder zelfs vei*' geven Doch zoo zij niet Jeann» Afdeeling A. S. D. S.—Damialen, Assendelft Zilk—Geel Wit, J. Duyn. Afdeeling B. Geel WitS. D. S., Verzijlbergen. WestenRood Wit, F. Duyn. Geel ZwartVitrix, C. Zwetsloot. Het uur van aanvang wordt Woensdag aan vereenigingen en scheidsrechters medegedeeld. De spelregelavonden die door de soheids- rechters-commissie van den D. H. V. B. onder leiding van het district georgani seerd worden, beginnen Woeusdig 13 Decem ber, des avonds 8 uur, in de zalen van den B. K. Kring, Jansstraat 49. De tweede heeft plaats Woensdag 20 December. Spelers, clubbestuurders, scheidsrechters en verdere Katholieke belangstellenden wor den dringend uitgenocdigd, deze cursus-voor drachten bij te wonen. (Secrelariaat: Spaarnwouderstraat 100a.) Woensdag 8 uur bestuursvergadering en elftalcommissie vergadering, in het ge bouw der St. Joseph Gez.-Ve, eeniging. UITSLAGEN. Concordia IR.K.V.Z. I- 0 \.K.V.Z. 3—Zandvoort 1 41 OEFENEN. De leden worden dringend verzocht, Zeterdagsmiddags geregeld te komen oefenen, daar dit nocal te wenschen pverlaat. (Secretariaat Gr. Markt 23). Heden, Maandagavond 8 uur clubavond. A.s. Zondag 10 December algemeene H. Communie in de kapel van de Eerw. Zusters aan de Koningstraat, onder de H. Mis, die te half 9 tot intentie onzer vereeniging wordt opgedragen. Na afloop, bij genoegzame deelneming, ge meenschappelijk ontbijt. Deelnemers daar voor moeten zich vóór Donderdag bij den secretaris opgeven. Als scheidsrechter Platte beginnen blaast, blijkt Concordia volledig te zijn, terwijl Zwaluwen 2 invallers telt. De eerste aanval len zijn voor de zwartjes, waarna we een ge lijk opgaand spel te zien krijgen. De aanval len van Concordia zijn uiterst gevaarlijk, doch de achterhoede houdt kranig stand. Door een missen in de achterhoede van de Zwaluwen, krijgt Concordia de leiding, rust 10. Na de thee vallen de Zwaluwen verwoed aan, dooh de schutter is zoek, waardoor ver schillende kansen verloren gaan. Uit een voor zet van links maakt Matho op schitterende wijze 't 2de doelpunt. Nog geven de Zwaluwen 't niet op, doch vrouwe Fortuna is niet met hen, zoodat suc ces uitblijft. Tegen 't einde weet Concordia nogmaals 't net te vinden, zoodat Zwaluwen met een 3—0 nederlaag naar huis wordt ge stuurd. Secr. F. J. W. v. Wunnik, Hagestraat 10. Donderdagavond 8 uur vergadering elftal commissie. Uitslagen van Zondag 3 December 1922: Victrix IConcordia II, 31. Geel Wit II—Victrix II, 3—1. Het begin is voor Geel Wit, doch eenige goedgenomen corners leveren niets op. Vic trix komt er beter in en de strijd gaat lan gen tijd gelijk op. Vermelding verdient een goed schot voor den G. W.-midvoor, dat net naast gaat. Even voor rust bewerkt de mid- half der G. Witters den bal met de handen De toegekende penalty wordt sportief benut 0—1. Rust breekt aan met denzelfden stand. Na de rust speelt G. W. met een gewijzigde opstelling, wat direct een verbetering bleek. Een goed schot gaat tegen de arm van een bl.-zwarten back, waardoor G. W. den stand gelijk maakt, 11. G. W. blijft iets sterker en doelpunt nog 2 maal, door toedoen van rechtsbinnen en linkshalf. Einde komt dus met 31. Om ongeveer half drie wordt begonnen onder leiding van scheidsrechter Hooy. Als afgetrapt is zijn de jongens van den heer Boodnat in de meerderheid, doch zij weten dit door slecht schieten niet in doel punten uit te drukken. De uitvallen van het Lyceum blijven hoogst gevaarlijk. Maar de verdediging der E. K. S. V. is zeer be- trousltiaar. Ongeveer een kwartier voor rust doelpunt E. K. S. V. door J. MascinL Kort hierop is het rusten. Na de hervatting wordt het Lyceum ge heel ingesloten. De keeper verdedigde ech ter uitstekend en behoefde daarom niet te visschen. Het Lyceum krijgt nog twee pe nalties te nemen, maar G. van Liemt weet deze op uitstekende wijze te houden. Als einde aangekondigd wordt heeft de R. K. S. V. gewonnen. Als een bijzonder heid mag genoemd worden dat pater de Vlaar, de rector van het Lyceum, bij den wedstrijd tegenwoordig was. Op een veld dat veel gelijkenis had met een modderpoel is 't R.K.A.V. gelukt met sprekende cijfers te winnen. Als om onge veer half drie begonnen wordt stellen de elftallen zich onder de leiding van een Amsterdamsch invaller-scheidsrechter op, die zoo vriendelijk was, dezen wedstrijd tG leiden, daar scheidsrechter Veen wegens 'n gebroken arm, verhinderd was. „Damiaten" heeft diverse invallers. Bin nen eenige minuten heeft R.K.A.V. reeds een 2—0 voorsprong. Dan eenige goede' aanvallen van „Damiaten" waaruit Diven- dal met een hoog schot den achter stand verkleint. Nu hebben de „Damiaten" blijkbaar al hun kruit verschoten. Veel goeds in de voorhoede zien we tenmin ste niet meer. Bij R.K.A.V gaat 't echter beter. Vooral de rechtsbuiten valt op. Hij nam liefst de eerste vijf F'uls voor z'n rekening! Ook de rechtsbinnen laat zich niet onbetuigd en weet ook eenige kee- ren 't Damiaten-doel te doorboren. Met „rust" wordt meteen gedraaid. v. Liemt in 't Damiaten-doel weert zich goed en weet al zwemmende z'n doel voor nog meer doorboringen te vrijwaren. Ongeveer 20 minuten voor 't einde wordt een der Damiaten het veld uitgestuurd en 2 van z'n medespelers hebben er blijk baar genoeg van. R.K.A.V weet dan nog 2 maal het net te vinden. De stand is dan 9—1. De R.K.A.V.'ers schenen zich op het meer dan treurige veld nogal thuis te ge voelen, maar de Damiaten konden den zwa- ren kleigrod niet bespelen. R.K.A.V doel puntte nog twee keer. De volgende week moeten de Damiaten naar Graaf Willem. Nu Damiaten de tan den op elkaar en allen present! Houdt er den moed in, zooals op de te rugreis naar Haarlem gisteren! VOETBAL-UITSLAGEN. Westelijke afdeeling. Ie klasse. Den Haag: H.B.S.—H.V.V. 1—0. Rotterdam SpartaHaarlem 11. Utrecht: U.V.V.Feijenoord 21. Amsterdam Blauw WitAjax 40. Haarlem R.C.H.Quick 11. DordrechtD.F.C.V.O.C. 02. Overgangsklasse. Hilversum: HilversumO.D.S. 10. Den Haag: V.U.C.—S.V.V. 1—2. IJmulden Stormvogels't Gooi 2—0. Amsterdam V.V.A.Spartaan 44. Zaandam: Z.F.C.H.F.C. 32. Den Haag: A.D.O.Excelsior 01. Reserve le klasse. A Haarlem H.F.C. IIHilversum II 50. Haarlem: Haarlem IIBlauw Wit II 2—0. Weesp Rapiditas II't Gooi II 43. Amsterdam- Spartaan IIV.V.A. II 1—0. B R'dam Feyenoord IID.F.C. II 42 V.O.C. II— R.F.C. II 6—2. Steeds Hooger IIH.B.S. I. 5—4. Oen Haag: H.V.V. IISparta II 22. 2e klasse. A Alkmaar: AIcm. VictrixA.F.C. 21. Haarlem SchotenHollandia 20. B Amsterdam D.E.C.Velox 71. Hilversum - VictoriaOlympia 24. Rotterdam: R.F.C.Zeist 10. Leiden A.S.C.Concordia 21. C Delft: D.H.C.—C.V.V. 1—1. Rotterdam U.S.C.Lugdunum 12 Schiedam H.D.V.S.B.M.T. 4—1. R'dam FortunaUnitas 14. Rotterdam XerxesSt. Hooger 03. 3e klasse. B Amsterdam D.W.V.Purmersteyn 03 C Amsterdam SloterdijkV.S.V. 01. Haarlem H.S.V.—E.D.W. 3—1. D Bussum A.W.Hercules 23. E Laren LarenAres 71. F Leiden U.V.S.Alphen 12. Den Haag: D.V.V.—L.F.C. 0—0. G DelftDelfiaSt. Volharden 05. Schiedam SchiedamR.V.C. II. R'dam TransvaliaCeleritas 71. H Vlaardingen VlaardingenSaturnus 2—1. R'dam 't NoordenT.O.G.O. 43. I Gorinchem: S.W.V.—S.I.O.D. 0—1. DordrechtEmmaSp. en Strijd 40. DordrechtO.S.S.Dordrecht 10. Reserve 2e klsee. A WormerveerW.F.C. IIW'gr.meer II 3—0. A'damAmstel II—A.F.C. III 0—1. B A'dam: O.D.E. II—Hercules III 2—0. C Den Haag: H.B.S. III—A.D.O. II 6—3. Den Haag: Quick II—A.S.C. II 3—1. Haarlem: E.D.O. II—V.U.C. II 3—0. D R'dam: Excelsior IIVelox II 41. Gouda: Olympia II—U.V.V. II 1—1. E R'dam: C.V.V. II—U.S.C. II 4—1. F Gorinchem: Unitas IIXerces II 28. Schiedam: H.D.V.S. III—Feijenoord III 2—5. R'dam: Neptunus IID.F.C. Ill 13. Oostelijke afdeeling. le klasse. Enschedé: Ensch. BoysQuick 41. Almelo HeracleaEnschedé 22. Deventer: U.D.—Z.A.C. 4—2. Zutphen Be QuickHengelo 10. f 1 f* Iflascp Berg. o. Z.D.O.S.K.O.—N. A.C. 1—2 Eindhoven P.S.V.—Wilhelmina 2—3. Breda VelocitasM.V.V. 12. Tilburg: Willem II—N.O.A.D. 4—1. Breda BredaniaEindhoven 11. Noordelijke afdeeling. lc klasse. Groningen Be QuickFriesland 40. Veendam VeendamVelocitas 01. Vriendschappelijk Dordrecht: D.F.C. Veteranen—V.O.C. Veteranen 54. Westelijke le klasse. R.C.H. H.B.S. U.V.V. D.F.C. 10 5 5 0 24—10 15 9 5 2 1 9—5 12 11 4 4 3 14—10 12 10 5 1 4 21—14 11 9 4 3 2 19—14 11 10 4 3 3 14—11 11 10 5 1 4 19—16 11 9 4 1 4 10—12 9 10 3 2 5 16—18 8 10 2 4 4 8—17 8 9 2 1 6 10—18 5 10 1 1 8 12—31 3 Overgangsklasse. 1 18—5 17 Stormvogels 9 8 0 Excelsior 10 7 1 2 208 15 H.F.C. 11 6 3 .2 22—15 15 Spartaan 10 3 5 2 18—14 11 't Gooi 11 4 3 4 1516 11 Z.F.C. 12 4 2 6 11—19 10 S.V.V. 10 3 3 4 12—14 9 Hilversum 10 2 5 3 9—17 9 O.D.S. 8 2 3 3 10—14 7 V.V.A. 11 2 2 7 20—23 6 A.D.O. 9 3 0 6 14—19 6 V.U.C. 9 2 0 7 17—22 4 Oostelijke le klasse. 1 23—2 Go Ahead 8 7 0 15 Enschede 7 4 3 0 17—8 11 Heracles 9 3 4 2 12—11 10 Quick (N.) 10 3 3 4 11—11 9 U.D. 8 3 2 3 13—18 8 Hengelo 9 3 1 5 7—11 7 Theole 9 3 1 5 814 7 Z.A.C. 8 3 0 5 12—15 6 Be Quick (Z.) 8 3 0 5 7—11 6 Ensch. Boys 8 2 1 5 1221 5 Zuidelijke le klasse. 1 21—7 M.V.V. 8 7 0 15 Willem 11 7 7 0 0 26—9 14 N.A.C. 8 6 1 1 18—8 13 Eindhoven 9 4 3 2 14—11 11 B.V.V. 10 3 2 5 21—22 8 D.O.S.K.O. 10 4 0 6 4 12—20 8 Wilhelmina 8 3 1 12—11 7 Bredania 10 2 2 6 10—17 6 N.O.A.D. 8 1 3 4 9—15 5 Philips 9 1 2 6 10—21 4 Velocitas 7 1 1 5 14—26 3 Nootrdelijke Afdeeling. 22—9 Velocitas 10 8 0 2 16 Achilles 9 6 1 9 25—11 13 W.V.V. 11 6 1 4 30—23 13 Be Quick 8 5 2 1 38—4 12 Frisia 9 5 1 3 22—18 11 Friesland 12 5 1 6 21—23 11 Veendam 10 4 1 7 17—22 9 Upright 9 3 0 6 7—30 6 Forward 8 1 0 7 5—26 2 Alcides 8 1 1 6 6—27 1* R.C.H. beeft gisteren tegen Quick een yeer gelaten en moest zich derhalve tevreden stel len met een gelijk spel, wat intusschen wel ©enigszins de juiste verhouding -was van de zen overigens niet zeer belangrijken strijd. Minder dan gewoonlijk was de drukte rond om het terrein, dat wegens den grooten re genval gedurende de laatste weken wel min of meer glad, doch nog uitstekend bespeelbaar was. Het weer was zéér triestig en maakte het verblijf voor den toeschouwer, zoowel als speler minder aangenaam op het voetbalveld. Quick was ditmaal met haar sterkste elftal uitgekomen en voor de eerste maal van dit sei zoen speelden Otten en Bosschart beiden me de. De achterhoede van de Haantjes was dan ook buitengewoon safe en zeer moeilijk te pas- seeren. R.C.H. was eveneens volledig en onder lei ding van scheidsrechter Casteleijn stellen de volgende spelers zich op: R. C. H.: Radsma Kuijt Hazevoet Geutskens Nieuwenhuis Krom Koning v. Dam Roelfsema Nachtegcller Boekelaar Quick: G. Vermeer J. Visman G. Jonkheid B. Visman G. Pino Post Schuur Basschart Claasz Otten Meijer Brederode Om 2.10 trapt Quick tegen wind en regen af en al direct onderneemt R.C.H. een aanval met als besluit een goed schot van Nachtegeller. Onmiddellijk daarop volgt een snelle door braak van Quick en Kuyt redt nog op het laat ste moment. Het spel blijft dan vrijwel ver deeld en de achterhoeden hebben meestentijds het spel in handen. Roel speelt den bal te ver naar voren en het gelukt Koning niet, hem nog te achterhalen. Een snellen aanval van Quick besluit Visman met een keurig schot dat Rads- ma uitstekend stopt. Even later onderschept Radsma een voorzet van Pino Post. Achter eenvolgens krijgt Quick twee maal een hoek schop te nemen, doch Radsma werkt weg. Aan den anderen kant laat R.C.H. een goede kans om te scoren voorbijgaan als de geheele familie over een goeden voorzet van Boekelaar heenwandelt. Het is toch R.C.H. dat het eerste succes heeft als na plm. een kwartier Nachte- geiler een voorzet van Koning benut door on houdbaar door Brederode te scoren. En dan komt wat meer teelkening in het spel en aan beide zijden worden de aanvallen wat vinniger. R.C.H. is echter een tikje ster ker en haar aanvallen zijn ook wel wat ge vaarlijker. Roelfsema verdeelt op uitstekende manier het spel en meerdere malen worden de ballen netjes voor doel geplaatst. De Quick- achterhoede met Bosschart en niet te verge ten Otten, zooals gezegd, safe en retourneert alles. Ook de keeper is van het goede soort en verdedigt zijn doel keurig. Een corner op het Quidk-doel wordt eveneens onschadelijk ge maakt. Bij een goed opgezetten aanval krijgt J. Visman den bal vrij voor doel toegespeeld, doch hij schiet slecht op doel, waar Radsma niet zonder geluk nog juist bijtijds kan stoppen; zij het dan nog ten koste van corner, die ook al geen resultaat oplevert. R.C.H. neemt dan eenigen tijd de overhand en eenmaal zien we zelfs Kuyt op doel schie ten. Een prachtige kans om de score te ver- hoogen wordt dan weer onbenut gelaten als wederom drie spelers den bal missen. Aan den anderen kant is 'het weer J. Visman die van grooten afstand juist naast schiet, ter wijl even later Boekelaar twee goede voorzet ten geeft. Drie corners achtereen op het Quick- doel leveren wel evenzooveel malen gevaar doch geen doelpunt op. Ook B. Visman weet met zijn schot geen doel te treffen als hij een goeden voorzet naast trapt. v. Dam schiet keurig op het Quick-doel, waaruit wederom een corner ont staat. De bal blijft geruimen tijd voor den Haag- schen doelmond en wij denken dat een doel punt gemaakt wordt, doch het lukt niet. In een periode van R.C.H.-overwicht kondigt dan Casteleijn de rust aan. Om 3.10 wordt aan de tweede helft begon nen en moet R.C.H. tegen den inmiddels ster ker geworden wind spelen. Quick krijgt een vrijen trap te nemen wegens hands, die hoog over doel wordt getrapt. Een corner op het Quick-doel ontgaat den scheidsrechter, hoewel Olaasz duidelijk te kennen gaf den bal zelf achter getrapt te hebben. Even later een hoek schop op het R.C.H.-doei die, slecht genomen, achter het doel belandt. Gesteund door den wind is Quick voorloopig wat in de meerder heid en eenige corners zijn daarvan 't resultaat. Een snelle doorbraak van Koning besluit deze met een goeden voorzet die Roel in de handen van Brederode kopt. Als Quick weer eens doorbreekt trapt Kuyt een gat in de lucht, Vermeer loopt toe en profiteert dankbaar van de geboden kans door met een goed schot Radsma te passeeren. Er is dan nog ongeveer 20 minuten te spelen en de spanning wordt wat grooter. R.C.H. pakt weer wat beter aan en onder luide aanmoedigingen van het pu bliek stormen zij op Brederode af. Vooral op de jongensrang worden de R.C.H.'ers enthousiast aangemoedigd en werkelijk R.C.H. wordt weer wat sterker. De Quick-achterhoede is echter een onoverkomelijk struikelblok en meestal komt men niet verder dan Otten die werkelijk een brillante partij voetbal speelt, hoewel hij nu en dan vrij forsoh is, hetgeen zoowel Ko ning als v. Dam aan den lijve ondervinden. Nachtegeller schiet eenmaal juist over, terwijl Quidk van te grooten afstand Radsma tracht te verschalken. Een comeir op het Quick-doel levert eenig gevaar op, doch Roelfsema trapt naast. R.C.H. blijft tot het einde toe gevaartijk en het lijkt dat zij nog zal winnen, maar het gewenschte doelpunt blijft uit en als Casteleijn tijd fluit zijn de puntjes eerlijk verdeeld. Met dit re sultaat zullen beide elftallen wel tevreden zijn. Quick lijkt ong geen elftal dat zal degradeeren, terwijl bij R.C.H. merkbaar was dat eenige Zondagen niet gespeeld was. De homogeniteit in het elftal was niet zoo goed als we dat wel eens gezien hebben en wat weer spoedig terug moet keeren, wil men met wat meer succes spelen, R.C.H. moet a-s. Zondag naar Ajax en zal goed doen zich voor dien titanenstrijd ernstig voor te bereiden. Eindelijk hebben de Haar-lemmers weer eens een puntje in de wacht gesleept en dat mag nog wel bij een uitwedstrijd op een glad veld en met een gehavende ploeg. Het is dan wel geen overwin- nimg, maar in ieder geval een stap in de goeder ichting en voor den rood- broeken-aanhang hopen we, dat er meer stappen in dezelfde richting rullen volgen. Het veld, waarop gisteren gespeeld moest worden, was méér dan slecht een modderpoel gelijk en Haarlem had hieronder het meest te lijden, daar noch Van Daalen noch Van Balen Blan ken zich, htm lichaamsgewicht in aan merking genomen, hierdoor snel kon den verplaatsen, wat aan het voorhoede- spel natuurlijk een leelijken knauw gaf. Van Dalen was bovendien, dank zij het tegenwoordig moderne robuste spel, op diverse plaatsen gekneusd. Angenent speelde weer in z'n van ouds zoo be kenden vorm. Hij keepte in één woord schitterend en voorkwam eenige zeer zekere doelpunten op verbluffende wijze. Van het gladde veLd scheen hij geen hinder te hebben, want menigen kogel, op hem afgevuurd, haalde bij uit den hoek van zijn heiligdom, al stelde hij zich dan ook bij het eenige door Sparta gemaakte doelpunt verkeerd op. Of hier door het punt had kunnen voorkomen worden, staat overigens nog te bezien, daar het van een tamelijk vreemde fa bricatie was. De jongste Houtkooper speelde weer drukte door 'n zekeren mijnheer Pieteirse drukte door een zekere mijnheer Pieterse te zijn vervangen; zijn verdedigen was goed, vooral z n kopwerk viel te loven. In de middenlinie bleek Terwee verre weg de minste. Van Mens, die toch al niet tot de langzamen behoort, kreeg het hierdoor vrij gemakkelijk, maar ver prutste herhaaldelijk de kansen, hem ge boden. Tekelenburg stelde de verwach tingen niet teleur en werkte weer hard en Dik was ook nogal op dreef. In de voorhoede was Lamp de man van het reddende doelpunt; hij speelde 'n flinke partij voetbal, mogelijk met te weinig durf, doch in ieder geval met genoeg capaciteiten. Martien en Bieshaar brach ten er gistermiddag weinig van terecht, hetgeen te wijten was aan het flinke, soms wat al te flinke back-stel Klip- v. Zwieteren. Van Balen Blanken 6peelde op de linker binnenplaats, maar kon vanwege het modderveld niet vooruit, zoodat er van samenspel tusschen On- kenhout en Bieshaar niet veel terecht kwam. I 1 !i i 1 I I I I „e geruchten, dat De Korver mee zou spelen, bleken valsch, zoodat de vol gende ploegen den strijd aanbonden: SPARTA. Roem Klip, v. Zwieteren noomberg, Oosthoek, Zuidam v. Mes, Plantfeber, v. d. Mark, v. Roon, Web er. O Orikenhout, v. Balen Blanken, Bieshaar, M. Houtkooper, Lamp Tewee, Tekelenburg, Dik D. Houtkooper, v. Dalen Angenent. Scheidsrechter was de heer Vuyk, die, eenige kleine vergissingen voorbehouden, goed voldeed. Om goed twee uur wordt begonnen onder den druilenden motregen, die den heelen middag bleef aanhouden. Sparta neemt direct het spel in handen en stevent op Angenent af, die echter niet thuis geeft en alles, van wel ken kant het dan ook komt, er uit ranselt. De Haarlem-verdediging kan eerst den smaak maar niet te pakken krijgen en geeft aan de Spartanen kan sen genoeg, die echter regelmatig met eenzelfde koelbloedigheid verprutst wor den, wat voor Haarlem maar gelukkig is ook. Een schitterend schot van den Sparta-mid-voor grijpt Angenent even schitterend uit den bovenhoek en kort daarna is de paal zoo vriendelijk om den Haarlem-keeper z'n hulp te ver- Ie enen. Het is niet anders te verwach ten, dan dat Sparta nu gauw het eerste doelpunt zal produceeren, maar 't blijft bij „verwachten". Toch maakt het Haar lem-doel nog eenige benauwde oogen- blikken door, als van der Mark alleen voor den keeper komt. Hij treuzelt even en Angenent is er als de kippen bij om uitloopende nog redding te brengen. Haarlem werkt hard en het ziet dan ook enkele minuten voor half-time haar moeite beloond als Lamp een voorzet van rechts inzendt en zoo z'n club de leiding bezorgt. Met dezen stand wordt gedraaid en even na de hervatting krijgt Sparta 'n corner te nemen. De bal waait in de doelmond en Roomberg schiet, nadat de hal de doellijn is geposeerd, hard in. De scheidsrechter gaf echter doel punt en zoo zijn de partijen op gelij ken voet. Sparta verprutst nog een paar goede kansen en Roem weet aan dan anderen kant een schot van. Bieshaar te keeren. De heer Vuijk fluit intusschen eenige malen waarvoor was niet aLtijd uit te maken. Het einde is voor Spar ta doch D. Houtkooper weet alle ge vaar af te weren en Haarlem heeft als de arbiter einde fluit een kostbaar puntje weten te bemachtigen. Al wordt deze kostbaarheid nu wel min of meer teniet gedaan door de zege van V.O.C. en het gelijke spel van Quick: Men mag nist wanhopen. Een Roodbroek versaagt nimmer. De kansen kunnen keeren. En om maar weer eens het vorige seizoen als voorbeeld te stel len: Spartaan stond met 15 punten bo venaan en degradeerde met achttien' ter wijl de Racing uit dertien wedstrijden zes punten distelleerde en tóch eerste klasse bleef. En daarom Roodhroeken: ende desespereert niet. Ergo nog eens een extra schepje erop. Op hoop van zegen i Blauw Wit heeft met dezelfde cijfers, waarmede zij in September door Ajax werd geklopt, revanche genomen. Beide elftallen begonnen geheel volledig en in de oude opstelling. Reeds na enkele minuten even wel kreeg Broekman het oude ongeval aan zijn knie en werd door Geudoker vervan- gen. Aanvankelijk wegen de partijen tegen el kaar op, hoewel do aanvallen van Blauw Wit gevaarlijker zijn. Nadat de Boer eenige malen reddend is opgetreden mist Geudeker een kans om Ajax de leiding te geven. Blauw Wit komt dan wat meer in den aanval, doch het is xwederom Aja, dat een schoone kans krijgt, om de soore te openen, dooh de kans gaat, verloren door een slecht schot. Na dat de Boer eenige schoten onschadelijk heeft gemaakt, besluit de Weerd een snelle ren met een effectvol schot bijna vanaf de lijn; J. Pelser raakt het leer nog e- e aan en dan verdwijnt de bal in het A^ ■- doel, 10. Een tijdlang wegen daaru de partijen gelijk tegen elkaar op. Wij ziem Smit nog eens van diohtbij in de Boer's handen schieten, terwijl aan den anderen kant ook Ajax de kans van den dag om gelijk te maken, ongebruikt laat. Tegen het verstrijken van de eerste helft komt Ajax even in het offensief, doch met on- veranderden stand wordt van doel verwis seld. Bij de hervatting lijkt het of Ajax ern stige plannen heeft om den achterstand in te halen, doch spoedig verplaatet Blauw Wit's middenlinie het spel en de Zebra's, die zich vol vuur in den strijd werpen, nemen de overhand. De Boer stelt zich bij een voorzet van Twelker verkeerd op, doch de Weerd maakt van de geboden kans een slecht gebruik. De Ajax-voorhoede heeft tegen v. <L Kluft on. weinig in ta brengen en als na 20 minuten v. Diermen den bal zuiver doorgeeft naar de Natris, schiet deze, terwijl Oouton aarzelt om in te grijpen, den bal via de Boer's handen in het net, 20. Van dat oogenblik af noemt Blauw Wit het spel in handen. De Ajax-verdediging raakt de kluts af en toe geheel kwijt en wanneer de geheele ach terhoede de font begaat voor een ver meend geval van buitenspel te appeleeren en staan blijft maakt de Natris van de gelegenheid gebruik om den stand op 30 te brengen. Smit is geblesseerd geraakt en wordt door Molenijzer vervangen, waardoor Blauw Wit de opstelling wijzigt. Bij Ajax gaat Hordijk naar voren, doch het baat niet. De Ajax-verdediging presteert niet» meer en het spel van A. Pelser wekt soms ernstig den schijn niet vrij te zijn van onwil. Delsen wil zelfs bij wijze van pro test daartegen het veld verlaten, doch wordt daarvan door een Ajax-official teruggehou den. De Ajax-aanvoerder geeft ziju broer een terechtwijzing en acht het raadzaam de opstelling te wijzigen, waaruit ten slotte niet goed meer is wijs te worden. Delsen trekt echter in de achterhoede in de plaats van A. Pelser, die naar voren gaat. In tusschen blijft Blauw Wit hardnekkig aan vallen en 7 minnten voor het einde brengt v. Diermen den stand op 40, waarbij het blijft. Birca 25000 toeschouwers woonden den strijd bij. Slechter wedstrijd dan gistermiddag is tusschen de oude Haagsche tegenstanders nimmer gespeeld. Slap, lusteloos werd heen en weer getrapt en slechts enkelen wisten zich aan de algemeene depressie te onttrek ken. Systeem was er in het spel niet te be kennen en het aantal mislrappen van de H. V. V.-acherhoede was legio. Dat de H. B. S.-voorhoede daarvan niet meer kon pro- fiteeren was waarschijnlijk een gevolg van haar onvolledigheid. Met Baer van Slangen- burgh, Vernietten en Harry van Rappard vormden de invallers Lask en Dutrieux de zwarte voorhoede. Het publiek was ijselijk kalm en de spelers lachten vriendelijk tegen elkander ais ze erbarmelijk knoeiden. Nadat H. B. S. kort na het begin een ongeldig doel punt had gemaakt, wist Baer van Slangen- burgh na een hopeloos knoeien van de H, V V. achterhoede de la Vieter met een goed schot te passeeren. Na gevaarlijk werk van de Munnick krijg Dé Kessler den bal, hij plaatst hem in den doelmond, doch V, Beusekom weet hem nog juist weg te kop pen. In de tweede helft is H. V. V. het meest in den aanval, doch Denis en v. Beusekom hebben weinig moeite om de H. V. V.-aan vallen onschadelijk te maken. Weer Iaat de Munnick zich den bal ontnemen, doch het schot van Campioni gaat naast. Bij een uit val van H. B. S. mist Bosschart, de la Vie ter loopt uit, doch raakt den bal half; H. B. S. tracht den bal in het Ieege doel te schieten, doch een schot tegen de lat is het eenige resultaat. Tegen het einde zwemt H. V. V. om de Munnick, maar de gelijkmaker blijft tdt, zelfs ziet Heijnen kans om twee minnten voor tijd op eenige meters voor het doel staande den bal hoog over te kogelen Beide elftallen waren volledig, toen de heer Van Zwieteren, die den zwaren wed strijd op voortreffelijke wijze heeft geleid, beginnen liet. Ondanks het buitengewoon gladde veld ontwikkelde zich aanvankelijk een technisch hoogstaand spel, waarbij de Rotterdammers bewezen een goed geheel te vormen. Bij een snellen uitval van de Stich tenaren werd één der spelers vlak voor het doel op ruwe wijze tegen den grond gewerkt. Waar de kans om te doelpunten zeer groot was, aarzelde Van Zwieteren geen oogenblik en Smelt nam voor de Utrechtenaren de leiding (10). Pql, Pormenoy, Koonings en Pefberson hebben daarna vele fraaie echoten van dichtbij in gezonden, maar Van Rijn grabbelde den bal telkens in alle standen uit hoeken en gaten. Achtereenvolgens vielen wegens bles suren Arendeen en D. Buitenweg bij U. V. V. en Petterson bij Feijenoord uit De laat ste was spoedig weer op het veld terug. Arend'en bleef echter weg. D. Buitenweg passagierde maar wat mee. Voor Arend- een viel Bloemendaal in. Pormenoy miste een fraaie kans om gelijk te maken en Pijl liet zich neg eens den bal ontnemen, toen hij alleen op Van Rijn afstormde. Na de pauze doelpuntte Koning» uit een scherpen voorzet van Petterson, toen er 4 minuten was gespeeld (11), maar ruim een kwartier daarna trapte één der backs van Peijenoord in eigen doel (21). W. Buitenweg trok zich toen in de verdediging terug en met behulp van de heele ploeg was er voor Feijenoord geen doorkomen meer aan. U. V. V. wou met 21. („Ort")

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 5