1 wmwmw* ®sr* Eenig adres Korte Zijlstraat 23 L 20 Korting UITVERKOOP Wielrijders i J. VAN DER MEER SLUntlEIIIEIIlEIEini DB LOF WEEIC. DUIZB1DEH GEZinHQI 5ULTANEPUZZELEH GIJ OOK? n UITVERKOOP Ververij en Client Wasscherij J. L0TTGERING I ONZE NAAM T. SPIJKSTRA jEMENGD nieuws. rd HUNKÉMOLLER LEXIS CORSETS HETLONDEN MONSTERHUIS M* De juffrouw die niet betalen wou. Sluit de straatdeur goed dicht Valsche aangifte. Wel trekken, maar niet betalen. Een tekort aan klinkers. Brand *e Bemmel. Een dierenbeul. Gevaarlijke D-treinen. Beter Iaat dan nooit. Nadat hij getracteerd had. Aanranding. RECHTSZAKEN. Weerwolverij in Oost-inü'6» was gelukt om zijn revolver te grijpen. Na Voor den Amsterdamschen Politie- Rechter. Voor den Amsterdamschen Politie- Rechter. Poging tot moord op zijn verloofde Verduistering van 27.000. HAARLEM - Groote Houtstraat 71 AUTOBUS DIENST. HOOFDDORP—HAARLEM, vanaf Dinsdag 12 Dec. 1922 Buitenbanden GEWIJZIGDE DIENSTREGELING DIENST NIEUW- VENNEP—HOOFDDORP—SLOTEN, vanaf Dinsdag 12 December 1922. Eerste Haarlemmermeersche Auto-Dienst onderneming. C. L. DE GROOT HaarLmeer A. HARTMAN Carbid p. bus 35 cl. Schagchelsfraat 7. Gr. Houtstr 5a - Tel. 771 VERVEN en STÖOMEN van HERFST EN WINTERGOEDEREN CENTRALE VLEESCHHAL Schagchelsfraat 9. GENTRALE VLEESCHHAL Schagchelsfraat 9. gestoten huis. geen filialen. leveren wij tegen zeer lage prijzen concurrentie uit gesloten Zien doet koopen. ZIJLWEG 89a Ovarveen. Gesloten huis. Heden ontvangen een groote partij dik blank Brus- bch Lof voor c'e i prijs van 20 ces t per pond he eerste soort, tweede soort 10 en 15 cent per pond. '\4ooie harde Spruiten 6 cent per pond. Goedkoope Bloemkool, Andijvie en Worteltjes. Geplukte Goudreinetten, 1e soort 10 pond voor 80 ct Geplukte Goudreinetten, 2e soort 10 pond voor 50 ct Geplukte Bellefleurs, 1e soort lO pond voor 80 ct Geplukte Bellefleurs, 2e soort 10 pond voor 50 ct Zoete Appelen voor de hand of te stoven 10 pond 65 cent Stoofperen 10 pond voor 50 cent Versch gebrande pinda's, groote, 20 cent per pond. 2 ponds blik Snijboonen 50 cent 2 ponds blik Sporcieboonen 50 cent. Alleen HaarBemsche GroentcnhaB Koningstraat No. 940 T"!sfoon 940 irdien niet, zendt dan vóór 14 dezer jnderstaand formulier ingevuld aan de N.V. Vereenigde Zeepfabrieken, .afd. Reclame, Zwijndrecht en U ontvangt de December-puzzle gratis en franco. Maandelijks Suizend waardevolle prijzen De uitslag van den November-wed- strijd zal 15 dezer aan alle deelnemers worden gezonden met de December- puzzle. De deelnemers aan den No- vember-wedstrijd behoeven derhalve de December-puzzle niet meer aan te vragen. De Msb. verlelt: Het is nog van Sinterklaasavond en hel ge beurde op het voorbalcon van een motorwagen van lijn 1. Bij een halte op den Oostzeedijk stapten drie heeren op. In hun midden torsten ze een levensgroote pop, keurig aangekleed, met groote bont en veerenhoed. De pop werd angstvallig in een uitersten hoek gezet. Een leuke Sint Nicolaas-surprise, ^ond de bestuur der, die den conducteur belde. Spoedig klapte het ruitje open. Asjeblieft, heeren. Een, twee, drie. Hoeveel bestuurder, drie? Nee, viei antwoordt deze. O ja, de juffrouw daar in den hoek nog. Asjeblief juffrouw. Doodsche stille. De conducteur klept onge duldig. Asjeblieft. Doodscb stilzwijgenDe conducteur, ten einde raad, vraagt een van de heeren ol deze de juffrouw eens wil aanstooten, wat ge willig gedaan wordt. Maar de dame reageert er niet op. Ze denkt zeker aan St. Nicolaas meent !e bestuurder oolijk. Maar de conducteur kregelig nu, wurmt z'n arm door het gat en tracht de juffrouw te be reiken. Tevergeefs. De arm verdwijnt weer en een wanhopig gelaat verschijnt voor de ope ning. Toe meneer, stool u haar eens aan, zegt nu de conducteur, tol één der andere heeren. Ook deze tracht quasi de juffrouw in haar ge peinzen te storen. De conducteur ziet z'n ver- geefsche moeite en meent, dat dit heerschap dat hem geruststelt met een ,,'t Is goed hoor vaderje" hem voor den gek wil houden. Fluis terend vraagt hij aan den derden passagier, of hij het eens wil doen. Maar dezen wordt de grap te machtig en hij geeft het sein tot een donderend lachsalvo. De juffrouw is meegereden, zonder te be talen. Een onbekend gebleven man belde Woens dagavond aan de woning van C. B. K. in de Ochterveldstraat te Rotterdam en vroeg om een paar oude schoenen. Na zijn vertrek heeft men vermoedelijk dé straatdeur niet goed dicht ge daan, althans hij moet er in geslaagd zijn weder binnen te komen, want in den loop van den avond miste men twee jassen. In één daarvan bevond zich een portefeuille mei f 220. Een Antwerps'-h koopman meldde zich Dins- uag bij de politie te Rotterdam, en beweerde, dat hij door eenige chauffeurs, met wie hij was uitgeweest, was beroofd van duizend francs dertig gulden, een dasspeld en een ring met dia mant en een zilveren horloge. De politie vond z'n verhaal echter al dadelijk verdacht en men onderwierp den man aan een scherp verhoor, waaruit bleek dat hij het geheele verhaal toen hij dronken was, verzonnen had. Het horloge h.v. had hij ergens beleend en het geld verteerd. Naar wij vernemen, heeft zich te Deventer «et geval voorgedaan, dat de gemeente weigert nresentiegeld uit te betalen aan een raadslid, dat achterstallig is in het voldoen van de ge meentelijke belasting en zijn gasnota. Hel be trokken raadslid is voornemens stappen te doen om de gemeente in rechten aan te spreken, omdat z.i. het presentiegeld onaantastbaar is. De heer Wirtz vertelt in Onze Vacatures iets .lardigs over het 'lachen. De een of andere den ker vond, dat lachen met een a-klahk getuigt van een gul karakter. Wie met een e-klank lacht, geeft daardoor blijk van zwaarmoedigheid niet vrij te zijn. Het lachen van kinderen ken merkt zich veelal door een irklank. Het is een teeken van naïviteit en besluiteloosheid. De o- Ulank hoort bij den lach van edelmoedigen en die goed van hart zijn. Zij die met een u-klank lachen, komen er het slechtst af. Zij verraden daardoor menschenhaters te zijn. Waren er nu maar meer lachklinkers, de menschelijke ziel lag voor ons open. fe Bemmel (Geld.) ontstond Dinsdagmiddag een felle brand in de groote boerderij van J. G. van O. Het vuur werd ontdekt in een groote bergschuur die in een oogwenk in lichte laaie stond. Toch mocht het nog gelukken de leven de have naar buiten te halen maar de opgetas te oogst ging verloren Daarenboven tastten de vlammen een volgeladen korenberg aan, en ook deze opslagplaats voor hel koren ging met den kostbaren inhoud verloren In de gemeente Voorst, nabij Deventer, zijn een groot aantal, honden, waarschijnlijk door vergift omgebracht. Een 10-tal werden, overal verspreid dood teruggevonden. Ook katten zijn het slachtoffer van deze praktijken geworden. Een groote belooning is uitgeloofd voor het aanwijzen van den dader. Uit Halle word.t aan de Tel. gemeld: Aan het station alhier zijn twee boeven ge arresteerd, die sedert eenigen tijd de D-treinen onveilig hebben gemaakt. Het zijn de schilder Johann van Szpinger uil Weimar en een vrouw, Frouke de Jong uit Amsterdam. De vrouw is eenigen tijd geleden van haar man weggeloopen om een avontuurlijk teven te leiden. Bij de dieven werden drie groote koffers ge vonden en in beslag genomen, waarin zich een zeer groot aantal gestolen voorwerpen bevon den. EEN GEVAARLIJK MENSCH. Bij den burgemeester van Vlijmen vervoeg de zich Woensdag omstreeks half negen des avonds een man mei verzoek om een onder houd. De burgemeester kon hem dit niet ge ven, na welke fveigering de man heenging, doch na achteraf gebleken is met booze plan nen in hei hoofd. Hij is namelijk achter het huis omgeloopen en heeft toen twee revolver schoten gelost in de richling van de huis kamer, waar de burgemeester zich .met zijne echtgenoole bevond. Gelukkig had de heer v. de Ven de tegenwoordigheid van geest om na het eerste schot direct te gaan liggen, wpardoor het voor den dader niet mogelijk was hem met een tweede of volgend sehot te raken. Toen de burgemeester niets meer hoorde is hij naar boven gegaan, heefl ziin knrabiin genomen en daarmede eenige scho ten gelost in de richting van de plaats van waaruit op hem gescholen was De dader hleek evenwel gevlucht te ziin. Direct stelde de politie een ernstig onderzoek in. De dader is vermoedelük bekend. (Hsg.) MISLUKTE INBRAAK. Te Dlrksland (Zeeland) is getracht toegang te verkrilffen tot de woning van de alleenwo nende juffrouw A. V„ wier huis biina geheel aan de,haven staat. De gemeén te-veld wachter die in de nahiiheid was, zonder dat de inbre kers het wisten, zag opeens vier personen vluchten. Hij ging ze achterna 'en had het genoegen, hoewel zïf eerst ontsnapten, er laler in den nacht twee te pakken te kriigen en te arresteeren. Ze hekenden van plan te zijn ge weest, in te hreken. Enkeie uren daarna werden de beide an deren wier naam reeds door de eerste twee was hekend gemaakt, gearresteerd en ook de zen hebenden. De anmrehoudenen ziin de schippers knechts P. W., te Raamsdonkveer, G. de J.. fe Waspik. P. de B., te Made en P. L. van den H., te Werkendam. (Stand.) JAMMERLIJK VERDRONKEN. Zaterdag j.l. is in de, Zuid-Willemsvaart onder Berlieum gevonden het lijk van den gehuwden 35-.iiaripen J. v. d. H., uit Lithoyen, die Vrijdag van huis was gegaan per rijwiel, voor een boodschap bij den notaris. Hij stond als oppassend bekend. Omtrent de oorzaak van het ongeluk verkeert men nog geheel in het duister. De omgekomene was den laatsten tijd zwaarmoedig, daar hij voor enkele dagen werkloos werd. DE STORM. De storm heeft over het algemeen niet veel schade aangericht. In de haven van Scheveningen zijn een paar schepen van de meertouwen losgeslagen, zonder ech- ,ter verdere schade op te loopen, terwijl een van de seinballen van de haven door den sterken wind wend losgerukt. storm beter te bemerken. Het lorrie- spoor Lag onder het zand bedolven. Het' half gesloopte schip heeft zoo'n massa water binnen gekregen, dat de heer Es- bois, die met het sloopingswerk bezig is, vreest drie dagen noodig te hebben, om het ruim weey leeg te pompen. De heele Kruiser is ongeveer 3.50 M. in de richting van de haven verplaatst, terwijl liet schip bovendien 1 M. in de hoogte is gelicht, zoodat het nu nog '2.80 M. diep in het zand zit. De kruiser is nu eenigszins naar zee overhellend komen te liggen. Sinds 4 Januari 1922 is hel water niet zoo hoog geweest als tlvans, 2 30 M. boven N.A.P. De normale stand is 0.90 M. boven N.A.P. recht teren u-w pseudo-weertügers. In groo- ten get"'», v —n trekt men tegen hen op en mater - "tegelijk af. Voor vier jaar geraakte een schip voor de rivier de Eem in 't ijs vast. Door de Spaken burger visschers werd dit schip met verende krachten naar binnen gesleept. Thans 4 jaar later, kregen al de helpers een aangename verrassing. Ieder der trekkers, 185 stuks, kreeg een bedrag van f 10 uitbetaald. Ben niet on aardige meevaller in de Decembermaand. (Stand.) Een Antwerpsche koopman, Dinsdagna middag aan het station D. P. te Rotterdam aangekomen, heeft', naar hij zegt, in een café Door den hoogen waterstand hebben op het Stationsplein eenige schauffeurs ge- de duinen bij den kruiser vooral ge- tracteerd en herinnert zich niet, wat er leden, hoewel dit natuurlijk niet zoo --J—1 "-1 J - erg is als tijdens den storm van den Gden November, toen het water lot 2.70 boven N.A.P. kwam. Hel dbaadlooze-l h-grafie-station te Scheveningen heeft geen noenienswaar- zijn trouwring, dig s< h d geled n. sedert met hem gebeurd is. Gisternacht om streeks 1 uur, toen hij zijn denkvermogen terugkreeg, bevond hij zich op den Sc'.-.ie- damschen weg. Hij is beroofd van 1000 francs, 30, een dasspeld met diamant, een ring met diamant', een zilveren horloge en („N. R. C") Uit Amsterdam wordt gcnuld: Het zeewater steeg op Pampus tot 125 cM. boven A.P., zoodat de buiten- polders vol stroomden. Uit Lemmer wordt bericht: Tengevolge "van den Noo d-Wester- storm was het zeewater buitengewoon hoog. Het bereikte een hoogte van 17 dM. boven A.P. Met de zeesluisten kan niet meer geschut worden. Toen in den avond van Dinsdag op Woens dag, de jachtopziener V. D. uit Amerongen den Panhuizerweg in de gemeente Veenen- daal passeerde ontmoette hem de landbou wer J. v. B. Deze sprong van zijn fiets en greep den jachtopziener bij de keel onder de bedreiging, dat hij hem moest betalen, daar hij hem anders zou verdrinken. Onderwijl sleepte hij den jachtopziener naar den kant van de Grift en zou zijn bedreiging hebben Bij den gestranden Duitschen kruiser eens weertijger-allures aan. „Hildebrand" waren de sporen van den 1 Waar noodig verschaft het volk zich zeiven .volvoerd, indien het den jachlopziener niet He.l weekblad „lndië beval het slot der me- een schot op zijn aanrander te hebben gelost, liedeelingen van L. over de weerwolverij. wist hij te onlvluchlcn. De Javanen geiooven, dat sommige men- Des nachts is de dader door de marechau- schen zich in een lijger kunnen veranderen, sees in hechtenis genomen. Overdag zoo verlelt de schrijver ge draagt de weertijger of matjan gadoengan Een Surprise, zich als een gewoon mensch; 's nachts sluipt Op St. Nicolaasavond is de familie Kaayk hij in zijn tijger-gedaante over de akkers. De te Zaandam verblijd met de geboorte van een eigenaar zou hem gemakkelijk kunnen be- welgeschapen drieling (2 meisjes en 1 jongen). 1 rappen, maar hij wacht er zich wel voor, de (Msb.) lijgers te storen. Als hij hen hinderde, zou allerlei ellende hem wachten. Er zijn ook menschen die een matjan ga doengan in hun dienst hebben voor het be waken gedurende den nacht van hun rijstvel den en vruchtboomen tegen diefstal en tegen beschadiging door wilde varkens. Niet alleen als bewaker maar ook als de tective kunnen matjans gadoengan den kost verdienen. De Javaan houdt er bepaalde voorwerpen, •in het bijzonder wapens, op na, die boven natuurlijke kracht bezitten, ampoeh zijn. Dit zijn dus eigenlijk fetisen. De kracht van deze voorwerpen zou langzamerhand verminderen, als men ze geheel aan hun lot overliet. Daar om worden ze op Vrijdagavond (onzen Don derdagavond) bewierookt. In sommige stre ken worden die fetisen bewaard op een apart daarvoor bestemd zoldertje, sanggar geheeten. Nu gebeurt het wel eens, dat zulk een wapen uit de sanggar Lodaja wordt gestolen. Dan geeft men een bekenden weertijger de zaak in handen; hij weet den dief op te sporen en verslindt dezen, de ampochan terugbrengend op de plaats, waar deze gestolen werd. Men ziet, dat heele weertijger-gedoe met de am- poehan's is voor een Mahomedaan een ket- tersch zaakje uit den ouden Heldentijd. Hel is er echter ver van af, dat de Javaan het geloof aan de zwarte tooverkunst zou heb ben opgegeven. De matjan's gadoengan weten verder ook dikwijls danig te profiteeren van de vrees, die zij het eenvoudige landvolk inboezemen, evenals vroeger in Europa de Zigeunerach tige, rondzwervende troepen bedelaars de schrik waren van afgelegen platteiandsstreken en vooral ook om hun tooverkunst werden ge vreesd of misbruikt. Ook gewone bedelaars trachten wel eens de vrees voor weertijgers te exploiteeren. Zij omkleeden zich dan met een tijgerhuid, een middel dat echter volgens deskundigen vol strekt ondeugdelijk is om zich in een tijger te veranderen zonder het bezit van de ilmoe ga doengan. Gewone straaflroovors nemen wrl Waterpokken en gramofoon-muziek. Een bovenwoningbewoner van een perceel in de Barenizstraat te Amsterdam kreeg op een Zondagavond tegen half negen het plecht statige bezoek van een politieagent, die hem kwam vragen of hij wel wist, dat een kind zijner benedenburen aan de waterpokken lebd en of hij daarom zijn uitvoering van graniophoonmuziek maar liever niet zou staken. Wat! riep de bovenbewoner. WatI Dat is mij onbegrijpelijk! Hoe kan 'n kind 's> avonds de waterpokken hebben ais 't 's middags nog rond een orgel stond te dansenl Die bene den-bewoner van mij maakt gewoonweg mis bruik van de gezondheid zijner kinderen! Dit was het eene bedrijf van het geval. Het andere bedrijf speelde zich af op 30 October, op het moment dat de bovenbewoner zijn hond uitliet. De benedenbewoner kwam toen op hem af vliegen en onder het uitroepen van de woorden: „met wien heb ik te doen, met een wijf of een kerel!" bracht hij zijn Bovenbuur eenige slagen op het hoofd toe, volgens den benedenbewoner, die zich voor den politierechter te verantwoorden had, met een sigarettendoosje; volgens den bovenbewo ner met een boksijzer met punten, een wa pen waarmee bedoelde benedenbewoner vroe ger ook al andere menschen zou hebben af getuigd. Het O. M., mr. Van Heijnsbergen, eischt één week gevangenisstraf. Bekl.: Ais ik een week gevangenisstraf krijg, stelt men een ander aan en ben ik er als werkman uit. Ik ben erg zenuwachtig Mr. Servatius: Als u bezwaren hebt, moet u ze op andere wijze trachten op te lossen. Door middel van een vriendelijk verzoek bijv. Bekl.: Ik ben al zoo lang vriendelijk ge weest. de wonde aanleiding gegeven. Maar u hebt zeker spijt.... Bekl.: Ja zeker, ik had niet gedacht, dat de klap zoo zou zijn aangekomen. Mr. S.: Ik zal u daarom veroordeelen lot 25 boete of 15 dagen hechtenis. De strijd om het schopje. Het kind van een Huizer vrouw, die wij A zullen noemen, had een schopje, waarmee het speelde, maar op den noodlottigen 5den Au gustus datum van het gebeuren kwam het zónder schopje thuri. „Waar is je schopje?" informeerde moe der A. „Moeder, dat* heeft de jongen van buur vrouw B afgenomen," antwoordde het schop- looze kind. Toen de Huizer vrouw A op hooge beenen naar de woning der Huizer vrouw B. „Dat is mijn schopjel" zei ze, het kind het schopje ontnemend en het speeltuig triom fantelijk meevoerend naar haar woning, waar zij het bij de deur in de aarde stak. Vrouw B's kind zou geen Huizer spruit zijn geweest, als het niet een keel van je welsle had opgezet. En vrouw B zou haar Huizer moederaard verloochend hebben, als zij niet op het ijse.ijke geschreeuw was toegevlogen, beducht voor het ergste. Haar kind zonder schopje ziende, informeerde zij op haar beurt met moederlijke leederheid waar zijn schopje was en vernemend, dat vrouw A. den euvelen moed had gehad, 'l hem af te nemen, stoof zij met een opgetogen zeil naar vrouw A's woning. Daar zag zij het schopje vóór de deur staan, Zij liep er op af, maar vrouw A, die haar had zien aankomen, vloog naar builen. „Dat is mijn schopje!" riep vrouw B, het schopje beetpakkend. „Neen, dat is jouw schopje niet!" krijschte vrouw A, het schopje eveneens vastgrijpend. Beide vrouwen trokken wat zij kinden. „Vrouw B. laat losl Het is haar schopje!" riep de zuster van vrouw A. .„Dat verd.... ik!" schuimbekte vrouw B. Ook vrouw A's zuster begon nu aan het schopje te trekken Vrouw B gaf echter geen kamp. Zij liet zich de woning van vrouw A. binnentrekken, want loslaten, wilde zij het schopje niel. Ook binnen de woning vocht zij om hel speelgoed en zoo hevig was de strub- I hebben ze met hun drieën op en neer gewan- i 1 11 11 J T\L ~Cl Lnk nnitrla (tnwrOOITfl hpiTl beling, dal van een kasl een beker in gruize lementen op den grond viel. Een kind van vrouw A., dat een mes op tafel zag liggen, riep: „moeder, hier heb je een mes, steek!" Gelukkig gaf de moeder geen gehoor aan den instinctieven raad van haar Huizer zoontje. Vrouw B die 't tegen de overmacht dreig de af te leggen, riep: „Kinderen, ga je vader halen!" De kinderen van vrouw B. talmden niet en vader snelde vliegensvlug naar de woning van vrouw A., teneinde zijn vrouw ter hulp le komen. Met klompen en al aan liep h|j de woning binnen en vervolgens vloog hij vrouw A. aan. Hij slóeg haar zoo in hel gelaat, dat zij het uitgilde van de pijn en heelemaal niet meer wetend wat zij deed, het schopje los liet. De man bekeek nu het schopje eens ter dege en wat bleek hem toen?.... Het schopje behoorde wel degelijk aan vrouw A. en niet aan hem of zijn ega toel „Vrouw, ga de deur uit, want het is hiér schopjel" voegde hij zijn echtgenoote toe. Voor vrouw B. was het geval hiermee afge- loopen, niet echter voor den man van vrouw B., want die had zich voor den politierechter te verantwoorden wegens mishandeling. Hij meende wel verplicht te zijn geweest, zijn vrouw bij te staan. „Ik kon haar," zegt hij, „loch niet laten vermoorden. Zij hebben ze in huis getrokken." Mr. Slingenberg: In huis getrokken? Zij is in huis getrokken, omdat zij het schopje vasthield. Bekl.: Mijn vrouw is niet tegen twee vrou wen opgewassen. Twee zusters tegen één! U kan wel begrijpen, dal zij het onderspit del ven moest. En dan lag er het mes en een jongetje zei: „moeder, hier heb je een me?, steek!" Mr. SI.: Ja, het zit er vroeg In. Maar u bent met klompen aan naar binnen gegaan. Bekl.: Kijk eens hier, de deur stond open en ik heb er niet zoo direct op gelet, dat ik klompen aan had. Ik heb er spijt van, maar weten, dat zij niet voor de poes fs. Het O. M., mr. Wolfson, eischt 3 boete of drie dagen hechtenis. Bekl.: Ik dacht dat ik vrijgesproken zou worden, want ik heb heelemaal geen schuld. Als ik gestraft zou moeten worden, zou ik graag voorwaardelijk hebben. Het is een heele slechte tijd voor mij. Als ik een boete krijg, moet mijn huisgezin er onder lijden, want ik heb heelemaal niets te missen. Mr. SI.: Voor dezen keer zal ik u voor waardelijk opleggen, omdat het zoo'n slechte tijd is, zooals u zegt. Ik veroordeel n tot drie dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met een .proeftijd van drie jaren. Als 't u niet bevalt, hebt u veertien dagen tijd om in hooger beroep te gaan. Bekl.: 't Kan mij nooit bevallen, omdat ik heelemaal geen schuld heh. Dinsdagmorgen heeft terecht gestaan de 24- jarige schilder J. G. D v. d. L., te Rotter dam, beklaagd van poging tot moord, subsi diair poging tot doodslag, meer subsidiair poging tot zware mishandeling op zijn ver loofde, mej. C. A. de Bever. Hij zou op den avond van 15 Augustus 1.1. op korten afstand, een met scherp geladen revolver drie maal op haar hebben afgevuurd. Het eerste schot miste, de beide andere schoten troffen het meisje onderscheidenlijk even boven de rech ter- en boven de linkerheup, zonder noch tans een ernstige verwonding ter plaatse te veroorzaken door de, van beklcagde's wil on afhankelijke omstandigheid, dat de kogels afgestuit zijn op de baleinen van haar corset. Beklaagde reide zich niets meer van dien avond te kunnen herinneren. De verhouding tusschen zijn meisje en hem was al geruimen tijd zeer slecht. Op genoemden datum heeft hij de twist willen bijleggen en Is naar de woning van zijn verloofde gegaan. Op vt^of" spraak 'van haar zwager, bij wien het meisje inwoonde, is het hem inderdaad gelukt haar huiten te spreken te krijgen. Bedoelde zwager, als getuige gehoord, ver klaarde beklaagde op den bewusten avond aangetroffen te hebben dicht bi; zijn woning. Op de vraag, wal hij daar uitvoerde, ant woordde beklaagde net zoo lang te zullen vachten tol hij zijn meisje te spreken zou krijgen. Getuige is hierop naar binnen gegaan en heeft het meisje geroepen. Geruimen lijd Mr. S.: U moet meer geduld hebben. Het I vronw A. ligt met de geheele buurt overhoop feit is nogal ernstig en heeft tot een bloeden- en je behoeft ze maar aan te kijken om te U JN ÏC'JENEVER i f 3.30 per Liter lit de Slijterij deld. Daarna heeft beklaagde gevraagd hem even alleen te lateq met mej. B. omdat hij haar iets onder vier oogen wilde vragen. Ge tuige, die aan dit verzoek voldeed, doch in de buurt bleef, hoorde kort hierop 4 schoten. Hij heefl beklaagde achterna gezet, die vluchtte, en is er in geslaagd hem te laten arresteeren door een surveiileerenden agent. Het bleek toen, dat beklaagde zich zelf met het laatste schot vrij ernstig had verwond aan de slaap. Beklaagde is ineengezakt en heeft in het ziekenhuis pas het bewustzijn teruggekregen. Het meisje zelf, als getuige gehoord, ver klaarde spijt te hebben de aanleiding le zijn geweest tot dit alles. Door Raar prikkelende houding heeft zij beklaagde, die een driftige natuur heeft, tot het uiterste gebracht. Alles is nu weer goed tnsschen beiden en zij hoopt spoedig met hem in hel huwelijk te treden. De vertegenwoordiger van het O. M., mr. Polman, achtte het primair ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischte 1 jaar gevangenisstraf. Beklaagde, die zich gedurende de zitting al zeer zenuwachtig gedroeg, kreeg op het hcoren van den eisch een toeval en moest naar buiten worden geleid. De verdediger, mr. J. A. M. Pot. betwistte de primaire ten laste legging, omdat de voor bedachte rade geenszins bewezen wgs. Be klaagde is een psychopaat, zooals uit zijn levensloop duidelijk blijkt. Dit behoeft geen verwondering te baren bij een zoo zware erfe lijke belasting als op beklaagde drukt. Ten slotte noemde pleiter het diep ontroerend, hoe het meisje alles goed wilde maken. De kassier-boekhouder van de BoerenleeA bank te Oudewetering onder Alkemade, dien de Rechtbank te Haarlem tot negen maan den gevangenisstraf had veroordeeld wegens verduistering van 27,513,35, welke door in leggers aan de bank waren toevertrouwd, is door het Gerechtshof te Amsterdam veroor deeld tot één jaar en zes maanden co^inge- nisstraf. Er wordt gereden HOOFDDORP, langs Kruisweg, Cruquius, Heem- roote Markt. Haarlem en Handwarmers vanaf 75 ent- Sliklappen 39 ent Jaabeschermers, Spatborden 75 ent. Groote partij vanaf f 1.69, BINNENBANDEN 65 en 125 et. een jaar garantie) Bulli en Berco Electrische LANTAARNS' zeer billijk stede, Meerweg, Bronsteêweg, Dreei, Groote Houtstraat, Groote Markt. STOPPLAATSEN: Hotel Asjes, Hoofddorp, Groote Markt op verzoek. 16 plaatsen. PRIJS HOOFDDORP—HAARLEM i 0.40. DIENSTREGELING: /ertrek Hoofddorp: 8.30 v.m. 10.30 v.m. 1.30 ,n.m. 4,30 n.m. 7.30 n.m. Aankomst Haarlem: 9.05 v.m. 11.05 v.m. 2.05 n.m. 5.05 n.m. 8.05 n.m. Vertrek Haarlem: 9.10 v.m. 11.20 v.m. 2.30 n.m. 5.20 n.m. 8.20 n.m Aankomst Hoofddorp: 9.45 v.m. 12.v.m. 3.—- n.m, 6.n.m. 9.n.m. Vertrek v N.-Vennep: 8.15 v.m. 10.15 v.m. 1.13 n.m. 4.15 n.m. 7.15 n.m. Vertrek v Hoofddorp: 8.30 v.m. 10.30 v.m. 1.30 n.m. 4.30 n.m. 7.30 n.m. Aankomst Sloten: 8.55 v.m. 10.55 v.m. 1.55 n.m. 4.55 n.m. 7.55 n.m. Vertrek v Sloten: 9.v.m. 11.30 v.m. 2.30 n.m. 5,30 n.m. 8.30 mm. Vertrek v Hoofddorp: 9.30 v.m. 12.— v.m. 3.n.m. 6.n.m. 9.n.m. Aank. N-Vennep: 9.45 v.m. 12.15 n.m. 3.15 n.m. 6.15 n.m. 9.15 n.m. De ondernemers OSSENLAPPEN 50 en 55 ct. STUKJES en ROLLADE 65 ct. ROSBIEF en RIB 75 ct. BIEFSTUK 90 ct. ROOKWORST, per ons 14 ct. Per kilo 120 ct. BLOEDWORST, per ons 10 ct. LEVERWORST, per ons 8 ct. PEKELVLEESCH, per ons 25 ct. ROOKVLEESCH, per ons 25 ct. P* L A An fiof- flr»hi(»d van op het gebied van ENGELSCHE GEMAAKTE HEERENKLEEDING is U een WAARBORG voor KWALITEIT, COUPE EN AFWERKING 3======= ONZE PRIJZEN? le kl. Engelscke Ratiné winterjassen vanaf f 37.50. Pale tots 2 rij, fl. kraag vanaf f 27.50. Ulsters, Amerikaansch model vanaf f 30.—. Wollen Gabardines, waterproof, f 27.50. fdotorjekkers met bontvoering f 27.50. Nieuwste dessins Colbert-Costaums, chique modellen, vanaf f 35.Smoking- Costuums, zijde gevoerd. HEERENWEG 271 A rood, by de Schouwtjealaan. Verkoop tot 10 uur 's avonds. Zaterdags tot 11 uur. Aan de N. V. Vereenigde Zeepfabrieken Afdeeling Reclame. Zwijndrecht Gefieve tezendfeo de SULT ANE-PUZZLE voer de «*am.d December. Namro' Strem? Woen plaats:*- (K«n drukwerk i. oom ecTWoppe met 2 cu. pvtu- inlet, wordrat rt. CKL HAARLu> .1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 7