QOUMON Spaarbank voor Katholiek Nederland BEKENDMAKING!!! Kerst. geschenken f [ijn ImfsÉe* PUT BONTWERKEN UITVERKOOPEN „yOOEBAZAR" O T De nieuwe Parochie Bentveld. Hinderwet. Gevonden voorwerpen. Provinciale Staten van Noord- Holland. Inkwartiering. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 cent per regel. cptf VS ïbl GocS- Nieuwe Planohandel. R.-K. Kring. BURGERLIJKE STAND. LAATSTE NIEUWS. De Geldleening van 350 milfioen. Hevige brand. UIT OEi OMTREK. BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE. SCHOTEN. V/IJKEROOG. SASSENHEIM. HILLEGOM. HEEMSKERK. SASSENHEIM. IMGEZSNDEN. «.V. „DE TIJDGEEST Theesalcn if Siagf Nico Hoogerwerf Anny Karreman Voor een veilige en voordeelige belegging Uwer - Spaargelden is aangewezen de Koninklijk goedgekeurd Hoofdkantoor ie Nijmegen - - Correspondentschap te Haarlem Direct ingaande rente vier procent De geiden worden belegd in leeningen aan R.-K Kerk- en Schoolbesturen VRAAGT INLICHTINGEN MQDE-BAZAR Aangekocht groote voorraad prima te veel soorten om op te noemen, die wij vlug zullen - Vlak over de Oude Groenmarkt 9-11 LANGE VEERSTR. S-11 ÜW Alles geprijsd in onze groote etalages HVZÏ8-300N 2. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft opgericht eene nieuwe parochie te Aerden- houtBentveld onder den titel van den H. Antonius van Padua, en benoemd tot Pastoor dezer nieuwe parochie den Weleerw. Heer H. W. van Beek, thans kapelaan aan de Kathedraal te Haarlem. Burgemeester en Weihouders van Haarlem, deelen mede, dat 'hun bij hunne beschikking van heden aan J. P. Senft, vergunning gewei gerd is tot oprichting van eene inrichting voor machinale houtbewerking uitsluitend voor eigen bedrijf in het perceel aan de Nassaulaan No. 70, waarbij electrische be weegkracht zal worden aangewend tot een gezamenlijk vermogen van 18^ P.K. tot het landrijven van te plaatsen werktuigen. D. Engelman, Amsterdamschevaart 86rd, Armband; M. Visser, Santpoorterstraat 46, Broche; H. A. Hurkmans, Lange Lakenstr. 13, Bril; J. Pieke, Graaf Willemstraat 21, Ballen; E. Koorn, Klarenbeekstraat 58zw., Ceintuur; C. Michee, Oranjeboomstraat 93rd., Ceintuur; J. Hendriks, Nieuwegracht 44, Kin derhandschoentje; S. Janse, Leidschestraat 116, Wollen heerenhandschoen; H. Kasten, Nassaustraal 8, Grijs kinderhandschoentje; A. Wesseling, Langëndijkstraat 22, Hond (zwart m. Wit); M. Bakker, J. F. Helmersstraat 2, Heerenhandschoen; Kennel Fauna, Parklaan, Geel hondje, gebracht door Zwart-brüin hondje, gebracht door Fortgens, Hofdijckplein 43; S. Molenaar, Westerhoutpark 2, Lorgnet; Politiebureau Smedestraat, Medaille; S. Vrugt, Rozenprilelstraat 36, Bruine kinderportemon- naie; P. van Poorten, Lange Poellaan 15c; Zwartfe portefeuille; J. A. Jansen, da Costa- straat 43, Pet; J. v. Leeuwen, Amsterdam- straat 37, Portemonnaie; Wed, v. Nfempen, Oranjeboomstraaï 156, Pet; P. Smit, de Klerkstraat 107, Reticule; A. Vermey, Wou- wermanstraat 21zw., Taschje; S. v. d. Berg, Leidschestraat 87, Bruin taschje; H. v. Riet, Kleverlaan 80, Bruin laschje; W. Klaver, Raadhuisstraat 42, Stuk vleesch. Terug te bekomen bij: Bureau van Po litie, Smedestraat, balC. Sondorp, Ro- molenstraat 17, bankbiljet. D. Bruin Rozen prieelstraat 56, leesboek; J. de Graaf, Bollandstraat 41, grijze en blauw gele ceintuur; J. v. d. Aar, Frans Hals straat 30, groene ceintuur; Tetterode straat 10a, groene ceintuur; Brederode Gr. Markt 21, étui voor lorgnet; M. Hes sels, Vooruitgangslraat 132, zwarte hand.- schoen; E. Bruins, M. v. Heemskerk straat 38, glacé handschoen; Stadskwee- kerij. Kleverlaan, kalf; H. Karreman, 'Laan v. Rozenburg 16, Heemstede, een zwarte damesportemonnaie; D. Douven- dans, Jansstraat 87, rol electrisch draad; Bus' werkplaats Spaarne 40, rijwiel; Bu reau van Politie, Smedestraat, rijwiel; Wed. Hezemans, Lakenkoopersstrpat 2, gym. schoentje; J. Duif, Parklaan 42, zilverbon. Dinsdagmorgen werd de geschorste win- terzit'ing van Provinciale Sfa'en van Noord-Holland voortgezet. De verschillende subsidies wer'en toege kend conform de voorstellen van Geiep. Staten. Daarna werden behandeld de voor stellen van Gedep. Stalen in verband met de invoering van de Pensioenwet 1922. Op het oorspronkelijke voorstel was door Ged. Staten een nota van wijziging ingeliend; waardoor tegemoet werd ge romen aan ver schillende in de commissie geuite bezwa- -en en bedenkingen. Mevr. BOI3EVAIN wijst op de groote koeten, die de Pensioenwet medebrengt voor de Provincie voor Per'ing-verplegers en verpleegsters in de Provinciale Ziekenhui zen, en doet het voorstel te trachten een regeling te treffen, waardoor aan dit be zwaar wordt tegemoet gekomen op deze wijze, dat de pensioenregeling pas zal gel den, als voor de ieerlingverplegers(sters) een aanstelling in vasten dienst volgt. De heer BOMANS wijst op de ongelijk heid in loonsbena'ing, die de'.e pensioenwet sohept, door van het tijdelijk personeel 8Vs pCt. bijdrage in het. pensioen te vorde ren, welke 8J/z pCt. niet van het vaste per soneel worden gevorderd. Indertijd bestre den Gedep. Staten spreken voorstellen tot het geven van kindertoeslag met het mo tief, dat voor gelijken arbeid gelijk loon meet worden uitbetaald. Dit geech'edt in dit geval niet voor tij- dek;'' en niet voor vast personeel. Zoo zou het kunnen voorkomen dat een vrijgezel in vasten dien-ia f 4 par week .meer ver dient dan een vader met groot gezin in tijdehjken dienst en dat voor gelijken arbeid. Spr. zal gsen voorstellen doen, omdat hij de kosten niet kent, die een regeling voor de tijdelijke ambtenaren zou medebrengen. Misschien zou het ook kunnen wenschelijk zijn, om hetzelfde bedrag van uitgaven aan pensioenpremie voor de provincie te behou den, de meerdere onkosten over het geheelé personeel om te slaan, fn alle geval zal deze toestand voor Gel. Staten een aan sporing kunnen zijn om het tijdelijk per soneel op termijnarbeid zooveel mogelijk te beperken. GROOTE SORTEERING De heer GERHARD beantwoordde de sprekers en zegde den heor Bomans toe dat, zoodra de Provincie een overzicht kan heb ben van de finaneieele gevolgen, die de Pensioenwet voor haar medebrengt, de door den heer Bomans naar voren gebrachte be zwaren onder de oogen zullen worden ge zien. De voorEiellen van Ged. Staten inzake de Pensioenregeling werden daarop aange nomen. Eenige besprekingen werden gevoerd over het voorstel tot wijziging van de voorwaar den, waaronder aan de N. V. Eerste Urker Stoomboot Maatschappij „Urks Belang'1 te Urk subsidie is verleend. Het voorstel werd daarna goedgekeurd. Het voorstel tot afkoop van rechten op de z.g. „Velterslaan" gelegen onder de ge meente We tperkarspel en Nigteverht werd goedgekeurd; evenzoo het voorstel tot ver koop van verschillende gedeelten Amstehya- ter aan de gemeente Amsterdam. Gewijzigd werden verschillende reglemen ten van bestuur o.m. van het Waterschap de Wijde Wormer der Dieps- en Maarsmeerpol- der, de Kleimeer, de Horn eri Westerkaag. Afgewezen werd conform het voorstel van Gedep. Staten, het verzoek om subsidie van den Ned. R.-K. Politiebond „Sin. Michaël" voor zijn Politic akschool. Aan het hoofdbe stuur van den Algemeene Bond van Politie personeel zal ter kennis worden gebracht, dat geen termen gevonden zijn zich ter zake van de opleiding van dienaren van politie tot de Regeering of tot de Staten Generaal te wenden. Voor het Internationaal Tuinbou Wcongres dat te Amsterdam zal worden gehouden, werd 1000 subsidie verleend. Aan de Amsterdam.che Vereeniging voor R.-K. Vacantie-kolonies te Amsterdam, werd een subsidie van 25 cent en 75 cent (resp. in de zomer en wintermaanden) verleend voor ieder kind in de Provincie Noord- Holland, dat in haar kolomehuis te Dieren wordt verpleegd Het voorstel inzake verbetering van den vaarweg tusschen Amsterda— en Rotterdam en tot het verleenen van eene bijdrage ten behoeve van den bouw van eene schutsluis in het Nieuwe Meer bij Amsterdam, werd aangenomen; evenzoo het voorstel tot het verleenen van subsidie aan de Vereeniging voor Algemeene Scheepvaartbelangen te Amsterdam ten behoeve van het bevaar baar houden van het Noordzeekanaal bij vorst. Goedgekeurd werden de vijfde en de derde suppletoire begrooting der provinciale in komsten en uitgaven voor den dienst 1922 cn de le suppl, begrooting dienst 1923. Het Provinciaal Eh'.ctricitdis hed rij j. t De heer KOOIMAN komt terug op zijn vraag in de vorige vergadering gedaan of de Provincie het plan heeft direct stroom te gaan leveren aan de huizen met voorbijgaan van de gemeentebestu ren. Heeft de Provincie het plan de contracten met de gemeentebesturen die afloopen, niet meer te vernieuwen? In de vorige vergadering heeft het lid van Gedep. Staten ontkend dat dit voorne men bij Gedep. Staten zou bestaan, maar thans wijst spr. op een brief dien het gemeentebestuur van Hoorn ontving en waarin gewaarschuwd wordt rekening te houden met de mogelijkheid dat het contract per 1 Jan. 1925 niet vernieuwd wordt. Hebben Gedep. Staten, aldus spr. hun besluit genomen om ook de stroomlevering direct van hun door het P.E.N. te doen ter hand nemen en dus een andere bedrijfsvoering bij het P.E. N. in te voeren? Zoo niet zouden Ged. Staten met event'eete besluiten daarom trent willen wachten totdat het rapport over het P.E.N. door de Staten is behandeld? Daarbij kan dan ook deze kwestie besproken worden en kunnen de Staten zich daarover uitspreken. Speciaal vraagt spr. hoe Gedep. Sta ten denken te handelen met gemeenten die een contract hadden loopen van 25 jaar, maar, om de Provincie ter wille te zijn, dit contract inkortten tot 5 jaar en wier contract nu binnenkort afloop ?t Vinden Gedeputeerde Staten het wel bil lijk eventueel zoo 'n zelfde maatregel toe te passen, op gemeenten, die bewezen hebben van goeden wil te zijn?. De heer HENDRIK het lid van Gedep. Staten, begint met te zeggen blij fce zijn de legende waarop de heer Kooi man doelt en die in sommige kranten wordt gecolporteerd, den nek te kunnen omdraaien. Het is een zeer tendentieus berichtje dat in de bladen verscheen, naar aanleiding van spr.'s verklaring in de jongste StatsnzStting. Gedep. Stoten1 hebben absoluut nog niet Ret voornemen de afloopende contracten met de ge meentebesturen niet te vernieuwen en de stroom door liet P.E.N.-bedrijf zelf di rect aan huis te doen leveren. Wordt vervolgd. Door Burgenie ter en Wethouders is be kend gemaakt dat de jaarlijksche herziening van de inkwartiering.-' ijst is geschied en bij afschrift is aangeolnfct aan het Raadhuis. Opgemerkt wordt echter, dat zulks niet moet worden aangemerkt, dat de inwoners eerstdaags met inkwartiering zullen worden V. belast, doch dat dït alleen eene herziening is van de lijst, hetgeen volgens do Wet ieder jaar moet geschieden De lijst die is aangeplakt, bevat alleen de namen van de inwoners, die door vesti ging, verhuizing, of anderszins, opnieuw op de inkwartieringslijst zijn geplaatst. Voor uitbesteding van manschappen bij eventueele inkwartiering kan ter gemeente secretarie (2e Afdeeling) een daartoe strek kende aanvrage worden onderteekend. Onze stad is weer een eerste klas zaak rijker geworden. Aan den Wagenweg, No. 3, heeft de heer Corn. Bik een pianohandel geopend. We zagen er een groote verscheidenheid van instrumenten, o.a, een Hupsfeld auto piano, een Krauss, Taubert en Dinjus en andere bekende werken; evenzeer de gere nommeerde Liebij!;-harmoniums. Voor vakkundige bediening staan u borg een keur van getuigschriften van de aller beste firma's, waar de heer Bik is werk zaam geweest, Hupfeld, Adam te Wesel, Hildebrand und Günsel, Schmid Nachf te München (Concert-Agentuur) enz. De nieuwe firma alle succes met hare onderneming. De R. K. Kring houdt heden, Dinsdag avond, de jaarlijksche eerste algemeene vergadering in zijn gebouw, Jansstraat 49. De vergadering begint te half 9. De agenda bevat verschillende belangrijke punten. Getrouwd: 19 Dec. N. Hoo'gerwerfs en J. H. Karreman. W. M. Roodenburg en C. L. VVilkens. Geboren: 16 Dec. d. van G. WeilandLie- verst. DEN HAAG, 19 Dec. De Tweede Kamer heeft heden zonder stemming aangenomen het wetsontwerp tot het aangaan van een geldlee ning van f 350 millioen ten taste van het Rijk. ZEVENAAR, 19 Dec Dinsdagochtend is brand uitgebroken in de woning van den ar beider W. Evers alhier. Twee belendende per- ceelen, bewoond door C. Arends en H. Kqen- ders, ralten eveneens vlam. Met drie spuiten wist men de brand lot dit woningblok te be perken. De oorzaak is onbekend. Woningen en inboedels zijn alle verzekerd. De varan tic I oes kit/. Door dc Cen trale Commissie voor Georganiseerd Over leg is aan den raad een schrijven ge richt, waarin zij zegt, dat zij geen om lijnd advies durft te geven in zake de afschaffing van den vacaritietoeslag, om dat er verschil van gevoelen bestaat tusschen de vertegenwoordiging der or gen i satics, die zich met algemeene stem men tegen afschaffing verklaarde, en die van het Gemeentebestuur, die zich met 4—2 stemmen voor afschaffing uitsprak. Wat de vermindering der rijwiel toe lage betreft, adviseert de commissie met algemeene stemmen hun, die van hun rijwiel het meeste gebruik moeten ma ken, f 100 te geven en de toekenning voor anderen over te laten aan B. en W. op den grondslag der regeling, welke werd vastgesteld in de raadsvergadering van 15 April 1920. B. en W. stellen voo-r, Ged. Staten machtiging ie vragen, een regeling te treffen met de gemeente Haarlem, in zake de toelating van leerlingen op de openbare lagere scholen. B. en W. stellen voor, aan hel: bestuur der parochiale St. Jozefschool te Vogelenzang uit te keepen een bedrag van f 4095.88 als vergoeding „voor de gemaakte kosten ten behoeve van het aanschaffen van leermiddelen voor die school. B. en W. bieden ter vaststelling aan een reglement op het gebruik der po- litie-bra.n cards. B. en W. stellen voor, onder ver schillende. voorwaarden aan de afd. Bloe- mendaal van den Volksbond tegen Drank misbruik vergunning te verleenen, .jaar lijks gedurende vier achtereenvolgende maanden, vallende tusschen 1 November en 1 April, gebruik te maken van een der lokalen der openbare lagere school te Ove.rveen. B. en W. stellen een redactie-wijzi ging in de regeling voor op het toeken nen van toelagen op de woninghuur. B. en W. stellen voor, den gasprifs voor 1923 met 1 cent te verlagen en te bepalen op 16 cent per kub. meter over den gewonen meter en 17 cent per kub. meter over den muntgasmeter. De Centrale Commissie voor Ge organiseerd overleg .vraagt den raad, een principieele beslissing te nemen over de vraag, of het algemeen reglement ver vangen moet worden door drie: één voor de ambtenaren, één voor de politie en één voor do werklieden. De organisaties zijn met op één na algemeene stemmen voor één algemeen reglement; het gemeentebestuur is met op 2 na algemeene stemmen voor een gesplitst regiement. B. en W. stellen voor, van de Ned. F.xpl.-Mij. eenige gronden aan den Zand- voorterweg, groot 2500 M2, gratis over- te nemen. De motor-omnibusdienst. Zaterdag 23 De cember a.s. zal de proefrit worden gehouden door den nieuw oocerichten motor-omnibus dienst, welke een verbinding zal onderhouden tusschen Santpoort-Station via Bloemendaal naar Overveen en vice-versa. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: Kinkhouwers, Heerenweg 10, een gouden manehelknoop;-P. L. Lammers, Cloosterweg 7, een handlaschje; P. Hulsebosch, Vijfhui zen, Haarlemmermeer, een portemonnaie met inhoud; M. Blom, Vooruitgangstraat 30, Haarlem, een herdershond; M. J. Kramer, Eikenlaan 70, een tamme kraai en een brtii- ne mantelceintuur; Loosjcs, Heerenweg 187, jeen lichtbruine herdershond met jong; Koe- 'diefslaan 18, een vermoedelijk gouden dames horloge in armband. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij J. Rooseboom de Vries, Leidsche- vaartweg 261 rood, een kinderhorloge. A. Willemse, Groenendaal, een étui met inhoud. J. Kooijman, Raadhuisstraat 32, een paar schoenen. W. Uitttenbogaard, Edisonstraat 20, een bonimanchet van een mantel. Kra mer, Raadhuisplein 40, een koperen gewicht. ,T. Steijnman, Molenwerfslaan 60, een klein zwart hondje. W. J. Kapel, Wagenweg 86, Haarlem, een zilverbon, Molenwerfslaan 11Ö, een damesporemonnaie. Secretarie Raadhuis, een Belgisch bankbiljet. Bureau van politie, Béekenrodestraat 9, een groen lederen hee renhandschoen. Jhr. J. P. W. van Doorn, die sedert de oprichting secretaris is geweest van de afd. Noord-Holland der Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten, heeft, wegens toene ming van werkzaamheden, tegen t Januari a.s. als zoodanig ontslag genomen LYNDF.N. P.K. Geltenfokvereeniglng. VtrijdagavnmJ hield de R.K. Geiten fok vereeniging een ver gadering in het Patronaatseebouw alhier. De voorzitter opende de vergadering met den gebruikelijken groet cn. heelle allen welkom. Daarna verzocht de voorzitter den secretaris het voorlezen der notulen van de vorige ver gadering, welke worden goedgekeurd. Na de behandeling der ingekomen stukken gaat men over tot de verloting Drie mooie jonge geiten werden verloot. Na noe het één en ander be sproken te hebben, bedankte de vooTzitter de aanwezigen voor hunne belangstelling en sloot de vergadering met den gebruikelij- ken groet. Zaklantaarns. Aan het bnreffu van po- litie te Schoten zijn aanwezig 4 elecrische zaklantaarns, geschikt gemaakt voor dé fiets, welke lantaarns op verschillende tijd stippen in de gemeente Schoten zijn ont vreemd. De rechthebbenden kunnen zich aan het politiebureau te Schoten vervoegen. Door de politie alhier is aangetroffen de 14-jarige H. de B. wonende te Amsterdam, die de ouderlijke woning was ontloopen. In 't donker. Zaterdagavond reed de automobilist Vos in de Oorverslaan tegen een paal van de electrische liehtleiding, waardoor een der liohtleidingen brak en een paar huisgezinnen In het donker raak ten. Zondagmorgen werd de storing gere pareerd. U.K. Kiesvereeniging. In de verga dering van de R.K. Kiesvereen. „Recht en Plicht'1 welke Zondagavond plaats had, werd het verslag van de vergadering van den Provincialen Kieskring uitgebracht: Antwoorden waren ontvangen van de Tweede Kamerleden de heeren Bomans, v. d. Bilt en Michielsen, betreffende de her- classificatie. De heer- P. 0. WaarJijk werd tot afge vaardigde voor den Provincialen Kieskring gekozen. De uitslag van de temming voor de groslijst van de Provinciale is als volgt: No. 1 Dr. E. A. M. Droog (Heemstede); 2. J. P. Nijssen (Santpoort)3. G, II, Verkade (IJmuiden); 4. A. J. Loerakker (Schoten); 5. P. Heilker, Hoofddorp. Geboren: Jacob, z. v. J. de Vreugd en A. 'Iïeijzer. Elisabeth, d. v. A. v. Nieuwkoop en P. Heemskerk. Antje, d. v. A. Dannijs en A. Ciggaar. Cornelia, d. v. B. Plag- meijer cn H. Hageman. Cornelis Francis- cus Maria, z. v. H. Th. Heemskerk en C. M. H. Trel. Johannes, z. v. J. Zuilhof en J. de Roode. Overleden: Rijmpje Kruik, 3 j., d. v. P. Kruik en C. v. Egmond. Burgerl. StandOndertrouwd: J. van der Aar en A. M. Steekers. C. Holleman en M. van der Jagt. L. P. Sepp en P. Beu-' kers. Geboren: d. van W. ZandvlietGroenen dijk. d. van C. M. de GraafChaudion. z. van A. J. Warmerdamvan der Kuyl. d. van M. HagemanDe Jong. d. van M. van Sasse-van Diemen. d. van A. War merdamJansen. Overleden: A. Minck. m., 65 jaar. Geslaagd. Voor het examen boekhouden, afgenomen door de Ver. van Leeraren te Am sterdam, slaagde de heer J. van der Werf alhier en voor dat van het Ncd. Handelsin stituut te Amsterdam de heer J. S. van Til. Wegverbreedina. De Zilkerweg zal be duidend worden verbreed. In verband met het zeer drukke verkeer lanes dien weg wordt dit een zeer belaneriike verbetering O ['«hoon de inbreng op de drooge bloem- bolleuveilingen steeds minder wordt, blijft de belangstelling nog goed. Zoo ook gisteren in 't hotel „de Zon" de veiling die uitging van „Kennemer" en uit Gladiolen en Letiebollen bestond. We noteerden nog voor een nieu wigheid van eerstgenoemde bloembollen be staande uit 25 L. f 125. Van een echte ou'evenden gladiolenhandel is weinig te bemerken, de handel is en blijft vrij stug. Toch wordt alles wat ter veiling wordt aangevoerd nog aan den man gebracht, zij het dan ook vooral met sommige soorten tegen een zacht priisie. Tentoonstelling. Zondag 24 Dec. zal het Vaandelcomité van St. Deus Dedit wederom eene tentoonstelling houden van de te ver loten prijzen. Het hoopt dat het bezoek weer groot zal zijn. De tentoonsielling is geopend in de zaal van „De Oude Post". Toegang vrij! DE NOOD IN DEN TUINBOUW. De Minister van Financiën heeft aan de ontvangers der Directe Belastingen aan den Langendijk meegedeeld, dat uitstel van be taling kan worden verleend aan tuinbouwers, die daarvoor in aanmerking komen. Ieder geval zal op zichzelf moeten worden beoor deeld. 431e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 19 Dec, 3e Klasse 2e Lijst Hooge criizen: 1626 1500. 20910 ƒ400. 12900 13265 17778 elk ƒ100. Prijzen van CM 130 196 2-12 367 441 485 550 630 631 699 721 866 905 907 908 914 1010 1034 1047 1055 1069 1076 1138 1156 1207 1211 1212 1390 1426 1567 1585 1604 1659 1686 1690 1762 1793 1826 1829 1892 1903 1917 1951 2031 2114 2119 2128 2331 2357 2371 2435 2547 2726 2805 2812 2846 2910 3005 3080 3174 3201 3219 3223 3373 3375 3478 3483 3523 3531 3540 3577 3605 .3642 3732 3807 3858 3927 4015 4028 4116 4228 4278 4286 4292 4328 4401 4431 4512 4513 4614 4618 4661 497.9 5048 5065 5222 5241 5276 5308 5315 5556 5582 5596 5610 5654 5655 5679 5711 5720 5774 5846 5860 5993 6043 6215 6236 6255 6371 6422 6446 6493 6555 6601 6811 6906 6951 6958 7188 7201 7203 7204 7295 7312 7390 7394 7472 7562 7684 7806 7972 7990 8280 8292 8375 8440 8486 8509 8704 8858 8969 8987 9080 9096 9243 9245 9331 9341 9372 9569 9597 9817 9844 9954 9971 9991 10129 10182 10313 10357 10387 10413 10457 10483 10673 10S07 10815 10942 11009 11112 11231 11248 11380 11401 11509 11531 11620 11639 11651 11665 11685 11687 11753 11812 11845 11898 12038 12081 12541 12542 12622 12705 12754 12763 i2811 12824 12858 12987 13022 13042 13119 13163 13222 13239 13263 13279 13377- 13388 13390 13391 13478 13515 13579 13594 13618 13647 13682 13719 13757 ƒ3762 13773 13791 13804 13860 13965 14009 14036 14051 14062 14087 14108 14132 14160 14230 14254 14348 14471 14518 14521 14522 14636 14637 14696 14803 14845 14860 14877 14961 lj>05l 15061 15106 15128 15158 15269 15280 15383 15560 15585 15592 15623 15763 15767 15843 15897 15944 15957 16019 16066 16112 16135 16145 161S7 16215 16223 16249 16268 16373 16401 16429 16449 16507 16584 16594 16699 16751 16759 16837 16975 17024 17096" 17150 17151 17173 17279 17280 17291 17359 17373 17395 17411 17490 17501 17514 17535 17580 17693 17728 17740 17810 17868 17887 18013 18024 18063 18177 18246 18253 18269 18295 18302 18328 18381 18407 18438 18448 18491 18547 18548 18566 18572 18609 18653 18754 18765 18804 18848 18899 18927 19177 19358 19429 19440 19471 19477 19587 19652 19686 19695 19726 19752 19780 19791 19802 19850 19897 19901 20144 20220 20240 20258 20286 20339 20390 20476 20651 20666 20818" 20885 20914 20927 21027 21067 21085 21100 21126 21164 21195 21211 21280 21303 21390 21399 21403 21496 21517 21584 21609 21629 21654 21676 21769 21821 21896 21919 21930 21949 22038 22062 22248 22267 22275 22283 22290 22484 22559 22585 22631 2264P 22705 22730 22797 22859 22924 22938 22964 't WORDT KERSTMIS. Met den dag neemt in het christenhart de Kerstgedachte scherper vormen aan: Christus gaat komen Waar, Meester, zult gij wonen gaan? In Mijn Huis, zegt de Meester. Ge maakt dus uw hart gereed, want dat is Zijn huis, Zijn geestelijk huis, waar Hij woont door Zijn genade: Maar bedenk, dat de Meester ook stof felijke woningen, kerken, behoeft, om vandaar uit gemakkelijker zielen te be reiken. Vier dan uw Kerstfeest ook met een milde gave aan onze arme nieuwe Parochiën, Die worden o zoo dankbaar ontvangen door Rector TH. M. P. BEKKERS, Postrekening 8725. Voorschoten. S3 548 741 1023 1149 1430 1708 1907 220 i 2791 3147 3474 3590, 3976 4287 4516 5100 5560 5691 6006 6425 6947 7265 7567 8324 8954 9274 9840 10190 10529 11119 11607 11693 12531 12801 13087 13364 13544 13733 13877 14100 14388 14666 15000 15275 15726 15981 16190 16422 16747 17107 17301 17512 17774 18079 18323 18492 18685 19122 19561 19772 19945 20363 20887 21106 21335 21606 21846 22195 22491 22774 Trekking van 500 nummers ten overstaan van Notaris A G. Mulié. Maandag 18 December 1922. Prijs van i 1000 17384 400 5044 7580 100 1748 2796 3756 10675 14970 Prijzeu van i 90 - ieigen geld.) 7 2253 4090 6237 8814 10764 13136 16049 18871 81 69 4144 63 24 70 53 16135 18934 112 2311 72 76 36 1Ö803 13211 79 19058 23 12 91 63C1 86 14 69 16240 72 41 28 4242 48 8982 29 80 16300 81 60 68 75 6406 9021 52 13322 16405 19111 78 2417 4363 46 25 87 13503 26 19252 80 2507 70 6538 76 10972 82 38 73 291 31 78 6656 9248 11016 13677 73 19324 428 33 4431 6715 95 44 1380i 16588 30 32 91 36 54 96 85 42 16608 58 78 2670 44 6S05 S321 11124 75 57 194C8 48 15 51 34 1398-4 16753 96 52 85 9412 11201 89 17067 19530 77 6960 40 5 94 89 60 701 2756 4535 7107 9578 16 14034 17157 19605 60 83 40 18 90 52 54 94 28 70 2800 56 59 960B 11316 81 17293 98 65 7226 11 11458 14126 94 19781 12 62 30 17318 19810 29 11514 14224 48 30 35 63 38 69 68 47 81 99 93 20048 68 11692 144S0 17400 57 87 11827 14595 69 71 88 11966 14681 70 20174 10 3218 58 7601 9726 67 14704 88 91 1232 3320 79 6 54 12116 1017500 20217 31 9830 12247 12 69 70 51 35 98 80 17619 79 50 12302 14874 47 83 68 75 14949 51 20312 77 12404 94 73 98 90 22 15032 17724 20430 28 79 59 36 29 88 17801 86 54 15103 17916 20520 55 15214 21 62 49 12543 16 18011 20723 70 52 86 48 35 It 543 72 94 83 671 855 3 88 13 80 7333 98 43 98 92 910 63 4618 7423 48 81 35 26 84 2959 67 81 1084 69 4913 7559 1104 3061 5004 70 69 74 1309 32 5141 14 75 61 28 84 5244 1423 3439 5312 28 52 17 7723 97 94 29 49 1530 3501 5455 98 9981 46 16 72 7882 97 77 37 55o3 7924 10005 1738 90 4 59 33 45 3650 25 89 62 72 65 8180 72 3703 93 8288 74 54 15357 18106 62 93 20 5621 8321 10134 73 88 79 98 96 22 44 36 49 12650 89 18260 20827 1849 45 47 54 98 12713 15407 18412 82 55 91 70 71 10202 24 15 30 85 1940 3809 5711 8413 71 95 7418502 20904 61 25 35 89 93 12821 98 9 31 84 65 80 8577 10521 28 15610 33 35 96 3924 97 93 69 37 47 18624 70 2015 35 5865 99 82 66 63 40 72 26 71 5957 8614 92 12945 15712 61 73 30 95 87 53 10614 63 97 18708 83 52 4014 6012 80 15 66 15811 25 88 33 6130 8767 90 13021 31 99 2133 45 57 8811 10725 13113 15940 18807 ZIET ONZE ETALAGES Getrouwd: en die mede namens wederzijdsche fa milie hartelijk dankzeggen voor de overgroote blijken van belangstel ling, inzonderheid van leerlingen ad zangers(essen), bij hun huwelijk ondervonden. Haarlem, Wagenweg 3. •vaat ztkvmss, e.ae/KJffem.*nsrEHMJf. ZITTINGSDAGEN Haarlem Woensdags en Zaterdags van 5 lot 7' - - - - - - jebouw „SI. Jozet >2 uur in geb. Si. Bavo, Smedeslr. '2 tol 8 1 9«' Schoten Woensdags van 11 tol 4 uur Zaanenlaan 7 Wijkeroog (Velsen) Maandags van 6)^ tol 8jiur in gebouw R.-K. Volksbond Halfweg Dinsdags van 5 iöl 7 uur In Hoo.ddorn Donderdags van 51/, tol 7 uur Sn de R.-K. School Heemslede Vrijdags van 4 tol 6 uur Raadhuisstraat 31 911 Vlak over de Oude Groenmarkt 911 voor zulk geweldig lage prijzen, die alle concurrentie verpletteren. Wij raden daarom ieder aan in zijn eigen belang, nergens anders heen te gaan, maar rechtstreeks naar den N.B. Onze bekende Succes-uiiverkoop van Dames- en Kinder- hoeden duurt voort. II—6 IVsuiueojQ opno ap »ao jjbja n—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2