D. C. BAKKER Verhuiimge Uitzending van Diners i Comestibles Kolonialewaren Tegen Sterk Verlaagde Prijzen erverij nu Om. Wmdnrij mmmm nieuws. Groote Houtstraat 189 VAN ALLE OPRUIMING Kunsttanden en Gebitten KAREL F. MEIJER Jr. Het besie niet te goed. Uit het model 1 HEERENHOEDEN Diners 4 f I-11 f 1.4® J. J. BE1JENS, cuisinier HALFJAARLIJKSCHE R.-K. Buitengewoon Lager Onderwijs. ORDE EN ARBEID. Staking. BINNENLANDSGH NIEUWS. HET CONFLICT IN DE TYPOGRAFIE. Gebruik venster-omslagen. Insluiting brieven in buitenlandsche pakketten. Collectief contract in het lithografisch en ,hemiegrafisch bedrijf. De handelspolitiek der regeering. ra$¥ m KENNIS. UIT BOEK EN BLAD. Intern, tentoonstelling van pluimvee. LANDBOUW EN VISSGHERIJ. Goed namelken is noodig. Het winnen van aardbeien uit zaad. RECHTSZAKEN. De baldadige jongelui in Den Haag. gammer. MARXTNIEUWS. Sport en Spsl. KORTE BERICHTEN. Telefoon 126 Comestibles - Kolonialewaren Wegens beëindiging der huur Zie onze Etalages vanaf Vrijdagmorgen 9 uui FRANKESTRAAT 53. HAARLEM Spreekuren: dagelijks van 2 tot 5 uur. Dinsdag- en Vrijdagavonds van 7 tot 8 uur. Amsterdamsche Rijtuig-Mij. Houtplein 21, Tel. 338-1198 geraakte en varregende; worden bij ons weer als nieuw g e r o I n 9 g d en gevormd. j. L0TTGERING Gr. Houtstr. 5a Telef, 771 CENTRALE VLEeFsMHAL Sehagchelstraat 9. CENTRALE VLEESCHHAL Schagchelstraat 9. SLAAP KAME F~ AMEUBLEMENTEN ZIJLWEG 89 A - Overveen MAGSON „MENERVA" HOTEL RESTAURANT Telefoon 433 - Parklaan 94 - Telefoon 433 Als U aan FUNKE'S ROGGEBROOD eSe voorkeur eeefS, moei U op o.s. merk letten i&£ME#K7J7.f4WK£ «•orden, bevelen vVij aan alle priesters en geloovigen, die of zelf geschriften van ge noemden Dienaar Gods hebben ,of weten, dat anderen er bezitten, die geschriften voor 1 Februari e.k. aan Ons, hetzij rechtstreeks, hetzij door bemiddeling van hun Weleerwaar den heer pastoor, te doen toekopien, of dien aangaande de noodige mededeelingen te ver schaffen. Indien zij in gebreke mochten blij ven, zouden Wij verplicht zijn, geestelijke straffen op hen toe te passen. De priesters of geloovigen, welke uit devotie het origineel dier geschriften willen behouden, kunnen dit terugontvangen, nadat er een authentiek af schrift van genomen is. Tevens herinneren Wij aan het strenge voorschrift der Kerk, volgens hetwelk, zoo vel zij, die met genoemden Dienaar Gods miselijk of vertrouwelijk verkeer hebben ge- lad, als zij die iets weten, wat met zijne ieugd of wonderen in strijd schijnt te zijn, mzij reeds als getuigen zijn gedagvaard of veten, dal zij gedagvaard zullen worden, ver licht zijn aan Ons daarvan schriftelijk me- 'edeeling te doen, waarin zij in het kort noeten uiteenzetten, dat zij met den Dienaar iods vertrouwelijk verkeerd hebben, of een eit kennen, dat dient bekend gemaakt te vorden, en welk dat is. De Religieuzen moeten de hier bedoelde brieven gesloten en verzegeld, of wel onmid dellijk en rechtstreeks aan Ons zenden of aan hun Biechtvader overhandigen, die ze zoodra mogelijk aan Ons moet bezorgen.1' Maandag 8 Januari zal de eerste R. K. school voor buitengewoon lager onderwijs in het bisdom Haarlem, .te Delft worden ge opend. Wegens het conflict tussehen den Alg. Ned. Bond van Textielarbeiders „De Een dracht" en de Vereen, van R. K. Werkge vers in de Textielnijverheid hebben de ar beiders van de tapijtfabriek der firma H. J. Peters te Deventer het werk neergelegd. Het geheele bedrijf staat stil. Het aantal stiakers in het drukkersbedrijf breidt zich uit. Hier en daar hebben de pa troons, naar het N. v. d. D. meldt, concessies gedaan, en wordt gedurende deze veertien dagen op de oude voorwaarden gewerkt. In verscheidene plaatsen zijn de patroons met hun gezellen aan het onderhandelen. Over het algemeen blijft de toestand in het bedrijf ver ward. Te Amsterdam. Te Amsterdam is het aantal stakers thans jngeveer 350. 's Morgens hebben de personee- len van de firma's Van Soest met 18 man, drukkerij Nederland" met 15 man en Van Steyn met 10 man, onder wie ook niet- modemen den arbeid neergelegd. Bij de firma Clausen zijn dé stakers op de oude voorwaarden aan het werk gegaan. Te 's-Gravenhage. Iet ochtendblad van „Het Vaderland" is reden niet verschenen. Te Leiden. In den toestand der slaking te Leiden is weinig verandering gekomen. Het geheele aantal bedraagt ruim 100; een 15-lal zijn ont slagen, wegens het niet willen verrichten van besmet werk. Vermoedelijk zullen er vandaag meer ontslagen worden. Eigenaardig is het, dat de secretaris der afdeeling van den A. N. T. B. zelf niet tot de stakers behoort. Te Nijmegen. Het opzeggen van de dienstbetrekking aan Je leden van de.A. N. T. B. heeft te Nijme gen tot geen stagnatie in het drukkersbedrijf geleid. Voor zoover bekend, is het personeel hedenmorgen op alle drukkerijen voltallig aau het werk gegaan. Tc Zaandam. Te Zaandam heeft hedenmorgen ook het «personeel van de drukkerij-Blees het werk ge staakt, met uitzondering van één man, die aan den arbeid is gebleven. Aan de andere druk kerijen te Zaandam wordt gewoon gewerkt. Bussum. De werknemers, aangesloten bij den A. N. T. B., zijn in staking gegaan bij de drukkerij wn de Wed. Marckelbach. Te Den Haag. Van de Haagsche afdeeling van den A. N. T. B. wordt vernomen, dat Dinsdagochtend het personeel van de Drukkerij Mouten te Den - Haag eveneens tot staking is overgegaan. De staking omvat thans 460 man. Het Comité van Actie der werkgevers heeft tot de Haag sche afdeeling van den A. N. T. B. een schrij ven gericht, waarin het mededeelt, dat onder- nandelingen met patroons uitsluitend via het Algemeen Bestuur van de Werkgeversorgani satie kunnen gevoerd worden. Van werkgeverszijde verneemt de Msb. nog, dat diverse patroons door de typografen-orga- nisatie aangezocht zijn tol individueele on derhandeling, hetgeen in niet één geval resul taat heeft opgeleverd, wijl de typografen ver wezen zijn naar het Comité van Actie der Werkgevers. Er is geen sprake van gezindheid tot toenadering. Aan de gestelde eischen, vervat in het nieuwe collectieve contract, wordt stipt vastgehouden. UTRECHT. Alle typografen, verbonden aan do elec- trische drukkerij L. E. Bosch en Zoon, op welko drukkerij „Het Utrechtsch Dag blad" verschijnt, hebben Woensdagmiddag 't werk neergelegd op grond van het nieuwe arbeidscontract. Het „Utrechtsch Dagblad" zal dus niet kunnen uitkomen. Het zeer zonderlinge feit doet zich nu voor, dat op andere courantdrukkerijen, waar het perso neel op dezelfde wijze is georganiseerd, als bij het „Utrechtsch Dagblad" het werk ge woon wordt voortgezet. De staking omvat ruim 100 man. LEEUWARDEN. De Leeuwarder Courant is in beperkte uitgave gisterenavond weder verschenen. DEN HAAG. Het Haagsche correspondentie-bureau meldt: Van de zijde der werkgevers in het typo- grafenbedrijf vernemen wij, dat Woensdag ochtend een 3 a 400 typografen zich ver voegd hebben bij de drukkerij van de firma Ten Hagen, waar met beperkt pei-soneel, bestaande uit leden der andere organisa ties doorgewerkt wordt, en wel met de mededeeling, dat het verboden is styps van de „Residentiebode," die aldaar gedrukt wordt, aan de „Avondpost" te verstrekken en indien dit opnieuw voorvalt, dat de A. N. T. B. het nog werkende personeel zal pogen te overreden eveneens het werk neer te leggen. Voorts wordt medegedeeld, dat de circu laire, die door den A. N. T. B., afd. Den Haag, betreffende het conflict is uitgeko men, verschillende onjuistheden bevat. Zoo zou het niet waar zijn, dat een 26-tal druk kerijen stilgelegd zijn. Niet één drukke rij staat absoluut stil, er wordt met be perkt personeel gewerkt. Ook de daarin gewekte veronderstelling, als zou door verschillende werkgevers, aan gesloten bij de Werkgeversorganisatie, over het conflict worden onderhandeld, wordt onwaar genoemd. Tot nog toe heeft niet een werkgever bij bedoelde organisatie aan gesloten, individueel onderhandeld met het Comité van Actie der typografen. Naar men gisterenavond mededeelde, zal, ofschoon de staking onveranderd voort duurt, het „Vaderland" hedenmorgen in ge woon formaat verschijnen. ROTTERDAM. Te Rotterdam heeft de toestand Woensdag eenige wijziging ondergaan. Er is njl. op drie drukkerijen gestaakt, bij de firma's Móonen en v. Pelt, De Boer en Co. en Van der Heyden waaraan het betrokken personeel 30 a 35 nan omvat. Er wordt daar gepost. De afdeeling Rotterdam van den Nederl. Grafischen Bond heeft in een gisteravond ge houden, zeer druk bezochte vergadering, be stolen de leden te adviseeren, „als eerlijke contractanten de nieuwe collectieve arbeids overeenkomst na te leven, voorzoover hun dit niet absoluut onmogelijk is.'' VLAARDINGEN. In den stand van zaken is hier weinig ver andering gekomen. De drukkerij van de firma Dorsman Odé werkt, evenals Woensdag, met 7 van de 23 man. De drukkerij van de firma Van Dooren. die met 3 van de 7, man begon, werkt nog met één man voort. Posters hebben de beide anderen tot staking overge haald. Alle stakers hebben aanzegging gekregen, dat zij, met inachtneming van de bepalingen van het contract zijn ontslagen. Onder de ont slagenen zijn er, die 23 en meer jaren bij den zelfden patroon werkzaam zijn geweest. De stakers hebben aangeboden, op de nieu we voorwaarden aan het werk te gaan, echter c-.ndpr voorwaarde, dat de typografen niet of ficieel deze voorwaarden zouden aanvaarden en voor de stakingdagen het volle loon zou worden uitgekeerd. Dit aanbod is van werk geverszijde afgewezen. LEIDEN. In den stand der typografen staking is tot dusver weinig wijziging gekomen. Het Leidsch Dagblad blijft, geholpen door verschillende durkkerijen, verschijnen. Vooir alile drukkerijen wordt gepost. In de boekdrukkerij van de firma Trap hebben de typografen ook het werk neergelegd, daar zij weigerden „besmet" werk te verrichten. De stakende typografen worden allen als ontslagen beschouwd. Nader meldt men nog uit Leiden: Na verzending van het vorige bericht heeft de staking zich uitgebreid, doordat de typogra fen weigeren hun opgedragen, zoogènaamd besmet werk te verrichten: Bij de firma J. J. Groen Zonen slaken thans 24 man, bij A. W. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij 29, bij de firma Eduard Ydo 3; bij de drukkerij Jansen 4 en bij de firma C. de Bink 1. Ook deze wor den allen als ontslagen beschouwd KOOG A/D. ZAAN. In verband mei de staking aan de Zaan Iandsche Stoomdrukkerij voorheen E. N. Smit Ez. zal het weekblad Do Zaanlander de eer ste maanden te Amsterdam gedrukt worden. Het eveneens door die inrichting verzorgde periodiek Handelsbelangen is voorgoed in hel Zuiden des lands ondergebracht. ASSEN. De leden van den Algem. Nederl. Typogra fenbond slaken hier nog steeds. Op de druk kerij van den heer H. Bom werkt slechts één man van de 16 typografen, op de andere druk kerijen werken eenige christelijke en R.K. ty pografen. In de drukkerij van den heer G. F. Hummelen wordt jwemand van het personeel -gemist. EPE. De afdeeling Epe van den Algem. Nederl. Typografenbond heeft besloten niet te staken. De termijn, gedurende welken de bij het publiek nog voorhanden vensteromslagen in het binnenlandsch verkeer kunnen worden ge bezigd voor de verzending van niet-aangetee- kende stukken, is verlengd tot 1 Juli 1923. Voorlaan zal, bij de uitreiking van postpak ketten uit het buitenland, waarin een of meer brieven zijn gesloten, van de geadresseerden dier pakketten een port geheven worden als voor ongefrankeerde brieven van hetzelfde gewicht en gelijke hei-komst is verschuldigd. Bovenstaand contract is door beide partijen, zoowel werkgevers als werknemers, aan vaard. Het contract is Woensdag in werking ge lreden. Eenige voorname bepalingen er uit zijn: de invoering van de 48-urige werkweek, verlaging van het minimumloon met 2 per week; voor hen, die boven het minimum ver dienen zal het loon met 3 worden verlaagd. Naar aanleiding van de onlangs in de hoofdbestuursvergadering van de R.-K. Kies- vereeniging le Eindhoven aangenomen motie, gezonden aan de Ministers van Bnnenlandsche Zaken en van Landbouw, Nijverheid en Han del, ontving de algemeene voorzitter der R.-K. Kiesvereenigingen Eindhoven het volgend schrijven van den Minister van Landbouw, N. en H.: Ik heb de eer U de goede ontvangst te be richten van Uw nevenvermeld, tot den Minis ter van Arbeid gericht schrijven, waarvan ik mei belangstelling kennis nam. Gelijk u bekend zal zijn, wordt thans van regeermgswege een onderzoek ingesteld naa» den toestand in de verschillende noodlijdende lakken van industrie. Ik geef u gaarne de ver zekering, dat bij het in overweging nemen van eventueele maatregelen ter verbetering van dien toestand, ook aan de door U voorge stane belangen de volle aandacht zal worden geschonken. Verdere mededeeling omtrent deze aange legenheid kan ik U (hans nog niet doen. WERKTIJD OP KANTOREN. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Tilburg en Omstreken heeft een adres gezonden aan den minister van A. N. en H. met verzoek niet tot verdere invoering van de Arbeidswet voor kanto ren over te gaan. frE KONINGIN-MOEDER. Over het ongeval, dat de Koningin-Moe der j.l. Zondagavond overkomen is, meldt men dat dr. 0. L. de Jongk, die geconsta teerd heeft, dat Koningin-Emma de lin kerbovenarm gebroken heeft, thans de hulp van een chirurg noodzakelijk geacht heeft. In overleg met H.M. is Dr. D, II, van der Goot in consult geroepen. Deze medi cus zal cok de verdere behandeling op zich nemen. GEEN ZESDE WETHOUDER TE AM STERDAM? Het „Hbld." verneemt, dat het in de bedoeling ligt van den burgemeester van Amsterdam om in de e.v. raadsvergadering de benoeming van een zesden wethouder, als opvolger van wethouder Vliegen, aan de orde te stellen. Er zal n.l. op de agen da der vergadering van 10 Januari a.s. 'n voorstel verschijnen er toe strekkende, te besluiten: tot aan de eerste zitting van den nieuwen Raad, tot na de raadsverkie zingen dus, het aantal wethouders op vijf te bepalen. Mocht dit voorstel worden ver worpen .dan zal in de tweede Januari-zit- ting de verkiezing van een zesden wet houder aan de orde zijn. Men verwacht, dat de Raad het voor stel zal aannemen. VOOR 'T EERST GELIJK! Onder bovenstaand opschrift schrijft het Hbld.: De afdoende verbetering van onze be- loodsing in de Wielingen is nu uit de op gaven der beloodste schepen te zien. Reeds in' November was de verhouding aanmar- ke-lijk verbeterd: 177 Nederlandsche tegen 295 Belgisch. Maar in December is het zelfs nagenoeg geheel gelijk geworden: 255 Ne- derlandsch tegen 256 Belgisch. Deze gelijk heid is in geen jaren bereikt en ze is te meer opmerkelijk, daar de Nederlandsche loodsen vooral in de Wielingen zwaar ge handicapt worden door de Belgische prak tijken waarop we meermalen wezen, zoo als het proclameeren van een aantal sche pen tot vaste lijnbooten. We zullen de pa riteit dan ook wel niet zoo aanstonds voor goed kunnen behouden, maar we zijn hard vooruitgegaan. Mooi is ook het resultaat, dat de bin nenloodsen in December behaalden: 198S schepen werden door Nederlandsche loodsen naar Antwerpen gebracht, ongerekend de reizen naar Gent en Terneuzen. De cijfers voor het Oostgat zijn: over November 239 Nederlandsch en 198 Bel gisch, over December onderscheidenlijk 250 en 177. Zoo kan het nu allengs in de Wie lingen ook worden. St. CLA VERBOND. Missietijdschrift der P.P. Jezuïeten op Java. Jaarg. 35, afl. 1. De Vorstin der Zuiderzee, door L. Groene- wegen S. J. Ook een heilige! door Jae. Schots S. J. Raden Robertus Soegeng alias Winatasastra, door H. v. Offeren S. J. Ge bed van een klind van Java tot de Onbe vlekte, door J. Groot S. J. Uit het heden der Wereld-Missie. Van IJsland naar Finland, door Jac. de Vreese S. J. (vervolg). Ingeko men giften. PLATEN. Zuidkust van Java. Imogiri Raden Robertus Scegeng alias Winatasastra Een kind van Java voor de beeltenis der Onbe vlekte Moeder Vredig-stille Finsche me ren Zondags over het meer naar de thersche kerk. ST. FRANCISOUS. Maandschrift voor de leden der derde orde. 38st© jaarg. le afl. Ons nieuwe Titelblad. Onze Statuten. Vredestichters. De school van het H. Evangelie. Voor de kuischheid der Jeugd. Dr. Jozef Antoon Tovini. Van Woord en Werk. Niéuwe Uitgaven. Seraphijn- eche Kroniek. Bericht der Redactie. HET SCHILD. Apologetisch Maandblad 4e jaargang no. 7. Dr. X. Smits: Moderne Bijbelonderneming. W. Boerma: De Grondwaarheden van het Katholiek Geloof (V). Pak: Fabelachtig! fr. Antoninus Dudock, O. F. M.De Zeven Heilige Sacramenten (I). Pak: Wat geeft 't? fr. Martialis Vreeswijk, O. F. M.Uit Tijdschriften Th. B., pr. en v. O.: Vragenbus. G. H., A. J, Schaars, pr. en fr. Martialis Vreeswijk, O. E. M. Boekbespreking. kele zaadpannen met aarde gereed, door ze te vullen met goeden fijnen bladgrond met zand vermengd, dien men echter niet vast moet aandrukken. Hierop legt men een voudig de overrijpe aardbeien op kleine af standen van elkaar, met dien verstande, dat men ze kneust noch platknijpt en z® ook niet met aarde bedekt. Men legt ze een voudig op de aarde, zonder meer, na er echter vooraf de steeltjes met de kelkbla deren afgeplukt te hebben. Vervolgens plaatst men de schotels buiten in de scha duw, zorg dragende ze verscheidene keeren daags licht te besproeien met water, dat de temperatuur de^ liïcht beeft. Het zal dan niet lang duren, of de vruchten be ginnen te verrotten, terwijl de zaden zeer spoedig gaan kiemen: er mislukt er niet een. Door het gieten wordt de aarde van zelf gelijk, wordt het vruchtmoes met de zaden daarover verspreid en spoedig ver- toonen de jonge plantjes haar eerste blaad jes. Na de verschijning van het tweede blad moet men ze verspenen en op een half beschaduwde plaats zetten. Na eenigen tijd worden ze buiten uitgeplant op een vooraf gereed gemaakt rabat. Deze jonge plantjes geven reeds in den volgenden zomer vruch ten, vooral de maandbloeiers, voor welke deze wijze van vermenigvuldigen zeer aan bevelenswaardig ir Voor de op 12, 13 en 14 Januari te hou den Intern. Tentoonstelling van Pluimvee enz. in de zalen van den Dierentuin te 's-Gravenhage zijn in totaal ongeveer 3250 nummers, verdeelt als volgt: hoenders en krielhoenders 1550 nummers, watervogels en kalkoenen 100, bedrijfspluimvee 40, handels- afdeeling 50, duiven 800, konijnen 400, zang en siervogels 275, aquariums 25. Vergele ken bij vorige jaren liep het aantal ko nijnen iels terug, terwijl de toornen hoen ders belangrijk grooter in aantal zijn. Ver der blijkt er weer meer animo te komen voor de fokkerij van Duitsche gekuifde ka naries en Engelsche kanaries (Yorkshires, Norwich), terwijl uit België een fraaie col lectie Belgische Waterslagers ter opluiste ring aanwezig zal zijn. De Rhode Island Reds, het populairp Amerikaansche ras, dat ook hier te lande meer en meer aanhangers vindt, is door 130 nummers vertegenwoordigd. Tot voor lichting van de Nederlandsche fokkers leidt de secretaris van „The British R. I. R. Club", de heer Geo Scott Vrijdag 12 Janu ari d,e3 ochtends om 10 uur in een derr ten toonstellingszalen een bespreking over het fokken en keuren van dit ras. .Een deel der te winnen eereprijzen, me dailles, bekers a.d. zal tot 6 Januari ge ëtaleerd zijn hij de firma Gescher en Kem pen in de Spuistraat. „De eerste stralen kan de duivel halen, de laatste drop is de boterknep," zegt zeer terecht een oud boerenrijmpje. Onderstaand staaltje geeft een voorbeeld van de stijging van het velgehalte tijdens het melken. In dé eerste straal 1.2 pet. vet. Na het melken van Vi d. melk '2.1 pet. vet. Na het melken van d. melk 3.6 pet. vel. Na het melken van d. melk 5.2 pet. vet. In de laatste straten 7.0 pet. vet. Bij sterk nameken 10.0 pet. vet. (De Zaaier.) In een buitenlandsch vakblad vonden wij hierover de volgende mededeeling: Wanneer de aardbeien goed rijp zijn, la ten wij zeggen „overrijp," maakt men en- Het Gerechtshof te 's-Hage heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak te gen J. H. 18 jaar en G. A. R., 19 jaar, heiden uit Den H.aag, die deel uitmaak ten van het troepje jongelui, dat ver schillende baldadigheden in het Duin oordkwartier en in Scheveningen pleeg de. J. II. was door de Haagsche Recht bank, wegens het gevaar veroorzaken voor het stoomtramverkeer, brandstich ting en vernielingen, veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf en G. A. R. wegens vernieling tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Het Hof vernietigde het vonnis dei- Rechtbank echter alleen ten aanzien van de aan II. opgelegde straf. Deze werd verminderd lot 1 j,aar. De tweede bekl. was bovendien wegens medeplichtigheid aan diefstal van rij wielen veroordeeld tot 8 maanden ge vangenisstraf, terwijl de eerste bekl. te dien opzichte was vrijgesproken. Ook in deze zaak werd het vonnis van de Rechtbank vernietigd en beide beklaag den werden thans schuldig verklaard aan diefstal en veroordeeld tot ieder 6 maanden gevangenisstraf. N. A. C. IN HET BUITENLAND. Met 71 verloor N. A. 0. den 1 Januari j.l. te Barcelona den voetbalwedstrijd te gen Europa, OM HET ZILVEREë DOEL VAN „ALCMARIA VICTRIX* Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van „Alcmaria Victrix" hebben wedstrijden om het Zilveren Doel plaats gehad. Do uitslagen waren als volgt: Alcmaria VictrixV.V.A. 21 StormvogelsSpartaan 2J Finale: StormvogelV.V.A. 2t MEDAILLEWEDSTRIJDEN R. K. VEREEN, „ZWALUWEN." De uilslagen van deze in Heemstede ge* speelde wedstrijden zijn als volgt: Zwaluwen I—Damiaten I 02 R.K.V.Z. IIR.K.V.Z.-veteranen 21 R.K.V.Z. III—Geel Wit 1—2 DE ZESKAMP VAN HET' V. A. D. De eindstand is als volgt: 1. Springef, winnaar met 14 p.; 2. J. H. Vos, 13 p.; 3. A. K. W. Damme 12 p.; 4. H. de Jongh 8 p.; 5. M. A. Haye Jr. en als laatst aan komende S. J. de Jong met 6 p. AMSTERDAM, 3 Jan. Vee. Aangevoerd waren: 248 vette kalveren, le kwal. 1.27 —1.30, 2e kwal. f 1.05—1.10, 3e kwal. ƒ0.85 0.90; 38 nuchtere kalveren 2430 per stuk; 475 vette varkens, Holl. le kwal. 1.20 1.21, 2e en 3e kwal. 1.151.18; Over- zeeuwsche en Geldersche le kwal. 1.20 1.22, 2e en 3e kwal. 1.16—1.18 per K.G. schoon gewicht. AMSTERDAM, 3 Jan. Aardappelen. Bericht van Jac. Knoop. Zeeuwsche Bonte f 33.10, id. Blauwe 2.602.80, id. Eigenheimers 1.902, id Blauwe Eigenheimers 1.90 2, Noord-Hollandsche Blauwe 1.70 1.80, id. Bonte 2; Zeeuwsche Eigenheimer poters f 2; Anna Paulowna Zandaardappelen 33.20; Hillegommer Zandaardappelen 2.503; Drentsohe Eigenheimers 1.60 I.70 per H.L. GELDERMALSEN, 2 «Jan. Fruit. Ter vei lings vereeniging „Geldermalsen en Omstre ken" besteedde men heden voor goudreinet- ten le soort 611 et., id. 2e soort 24 ct., winterjannen 6—7% ct., bellefleur 57)4 ct, benderzoet 68)4 ct„ zoete appels 58 ct, zure appels 35 ct., Jan Willems 68 ct., Jasappels 6%9)4 ct., goudreinetten extra 1116)4 ct., Brederodes 89 ct., dubbele benderzoet 89 ct., alles per kilogram. EDE, 2 Jan. Weekmarkt. Eieren 9.50— II.75 per 100 stuks; biggen 24—32, jonge kippen f 2.50—3.50, jonge hanen 0.70— 1.40, oude kippen 0.801.40, oude haneD 1,101.50 per $tuk. Aangevoerd 45.000 eieren, 60 biggen. WOERDEN, 3 Jan. Kaas. Ter markt waren 168 partijen, le soort 6266, 2e soort 58 61, rijksmerk 60—69. Handel matig. DUITSOHLAND—ITALIë. Maandag 1 Jan. j.l. had te Milaan een voetbalmatch plaats tussohen Duitsöbland en Italië. Ten aansehouwe van 60000 perso nen werd Duitschland met 13 verslagen. BRAND TE PUTTEN. Te Putten op de Veluwe ontstond Dins dag op Woensdagnacht omstreeks 1 uur brand in een schuur van de wed. Yan Es sen, waarin de reparatiewerkplaats van den rijwielhandelaar W. Smienk gevestigd was. In een ©ogenblik stond het geheele hou ten gebouw in lichte taaie. Binnen een half uur wa,s djfc tot den grond afgebrand. De brandweer kon zich slechte belasten met het nathouden der belendende perceelen, waardoor uitbreiding van het vuur werd voorkomen. Do brand wekte in het stille dorp een heele consternatie, daar deze schuur midden in het dorp was gelegen en door den feilen wind groot gevaar be stond voor uitbreiding. De schuur was zeer laag verzekerd en de inventaris, waaronder zich een groot aantal rijwielen in reparatie en eenige motiorrij wielen, eveneens. INBRAAK TE OESTGEEST. Woensdagnacht is te Oestgeest ingebro ken in den kruidenierswinkel van den heer Van der Leeden aan de De Kempenaer- straat. Een aanzienlijk bedrag aan geld en papieren is verdwenen. Reeds heeft de po litie in verband hiermee drie personen in verhoor genomen, twee van hen rijn reeds op vrije voeten gesteld. VERMIST EN GEVONDEN. Het lijk van de 5-jarige de G., uit Ha- zerwoude, die ongeveer een maand werd vermist, is Woensdag uit den Rijn opge haald. OPRUIMING Voor onze gezondheid is het beste niet te goed; want onze gezondheid is ons kapitaal, t.i voor een goed deel ons geluk. En nu kunt gij, zonder een bepaalde kwaal, toch aan alge meene zwakte lijden, die het lev endikwijls tot een last maakt. Zulke slapte gaat dikwijls samen met een bleeke kleur; hoofd pijn, hartkloppingen, gedurige vermoeidheid, gebrek aan eet lust, miselijkheid, prikkelbaarheid, gebrek aan energie. Tegen die algemeene verslappingstoestanden helpt geen en kel middel zoo radikaal als de SANGUINOSE. Want de San- guinose versterkt en verrijkt het bloed; wekt de eetlust op; be vordert een algemeene levensopgewektheid en tast met vaste hand de oorzaak aan van die algemeene zwakte, die het leven tot en last kan maken. SANGUINOSE kost 2— per fl., 6 fl. 11,—, 12 fl. 21.—. Tweemaal er dag een eetlepel is voldoende. WACHT U VOOR NAMAAK. Bij alle Apothekers en voorname Drogisten. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. OSSENLAPPEN 50 en 55 ct. STUKJES en ROLLADE 65 ct. ROSBIEF en RIB 70 ct. BIEFSTUK 00 ct. VET, vanaf 50 en 70 ct. ROOKWORST, per ons 14 ct. Per kilo 120 ct. GEHAKT 40 ct. met 2 PERS, LEDIKANT of LIT- JUMEAUX, schitterende uitvoe ring met wit marmer en spiegels. BEKENDE T AGE PRIJZEN Tnonkamers vrij te bezichtigen. m toesloten huisl. Ons systeem is van alles het beste te geven, veel afwisseling, en steeds keuze van gerechten ----- I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 6