f EWERS TE KOOP: 4.90 5.90 9.4© 0.90 mmmmm mimmm Vraag en Aanbod J m Advertentiën m Jongeman WOLLEN g HOTEL „ASTORIA" UITMUNTEND PENSION 5 g vanaf f 100 p. maand. KERK EN SCHOOL. KORTE BERICHTEN. ORDE EN ARBEID. MARKTNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. HANDEL EN NIJVERHEID. de Veen A. S. Hauber Huishoudster. Biedt zich aan Siagersbediende Flinke Jongen Biedt zich aan Biedt zich aan Gemeubileerde Kamer KIPPEN - WILD. Te Keep Te Koop Hooi te koop Kanker aan vruchtboomen. Bloemkoolteelt Men meldt aan de „Msb." uit Langen dijk: BINNENLANBSGH NIEUWS. HET CONFLICT IN HET DRUKKERSBEDRIJF. Standplaats woonwagens. Eerste Kamer. Veel animo. Overreden. Vergadering Vakcentralen inzake werkloosheidsverzekering. Van het Hof. De conferentie van den Minister van Arbeid. Spoorwegpersoneel. In staking gegaan. Indringers bij den Venezolaanschen gezant. Vrijdag 8 u Schouwb. J answeg E2H ENKELE LEZING HANNS H E I U S Uit en over eigsn werken, beantwoording van vragen door het publiek gesteld. Kaarten ad. tl.—en 12.pl. r. dagel. bij de Fa. VERNOUT, Warmoestr. 10 en a/d Avondkas Een echfe koker Er biedt zich aan Meisje gevraagd üevraagd Er biedt zich aan Er biedt zich aan tamsnsaals gavraagd Waak- of Trekhond f 30 Heerenfiets f 3D KATHOLIEKE ILLUSTRATIE een mooi VRIJ HUISJE, voor den prijs van f 4000.— Vrij op naam. D a d e I ij k te aanv3a rd o n Te bevragen bij G. KAMMIGA, Raadhuis plein 2, Schoten. 2-persoons Eli Do boomkanker wordt veroorzaakt door Ie zwam „Nectria galligena". Van onze rruchtboomen wordt wel het meest de ap pel aangetast. De zwam is een echte wonderparasiet, l.w.z. dat zij een boom alleen aangetast loor een wonde, waardoor zij in het weef- lel van stam of takken binnen dringt. Deze wonden behoeven niet steeds door men- schenhanden te zijn gemaakt, bij 't snoeien bijv. maar zij kannen ook zijn ontstaan door hagelslag, vorstbescha living, insecten of andere dieren, enz. Het ligt dus op onzen weg om het ontstaan van wonden zooveel mogelijk te voorkomen of ze af te sluiten en haar genezing te bevorderen. Waar eenmaal de zwam in het levende weefsel is doorgedrongen, doet zij 'n kan- kerplek ontstaan: open, indien het omrin gende weefsel de zieke plek niet snel ge noeg kan afsluiten, maar 't wandvleesch zelf eveneens door de zwam wordt verwoest, gesloten, indien dit wel gelukt. De zwam kan echter in elk geval door stam of1 tak verder groeien en op andere plekken we derom naar huiten breken. Op de kanker- wonden worden sporen gevormd die de ziekte verspreiden. De ziekte doet de aangetaste hoornen en takken slecht groeien en veroorzaakt ten slotte den dood. Niet alle appel- en peren variëteiten evenwel zijn in gelijke mate vatbaar terwijl ook de groeivoorwaarden een groote rol spelen. Men kent streken, waar geen appelboom na zijn eerste jeugd vrij blijft van kanker; gewoonlijk is daar de grondwaterstand ongunstig. Men plante dus allereerst op goeden, zoo noodig gedraineerden grond en vervolgens de minst vatbare soorten, terwijl door het vermijden van stikstofrijke bemestingen wordt voorkomen, dat de boomen zwak hout maken en hierdoor weer meer vatbaar zijn Kanker won den kunnen worden uitgesneden en met menie of steenkoolteer besmeerd, of wel met carbolineum worden behandeld. Veel hangt er van af hoe oud en dik de stammen of takken zjjn. Men meldt uit Langendijk: Als gevolg van het uiterst zachte weer hebben de telers van Langendijker reuzen bloemkool, nog een buitenkansje. Zij die deze bloemkool hebben verbouwd, halen van hun akkers meerr dan ooit te voren om streeks dezen tijd. In bijna iedere plant ontwikkelt zich een bloem. Deze gunstige teelt, gevoegd bij den zeer hoogen prijs, die tot f 24 bedraagt, is voor velen een welkom voordeel bij de misère, welke te genwoordig in tuinderakringen heerscht. PLANTENEXPOB.T. De Bond van Plantenhandelaren verzocht in het najaar aan het Departement van Landbouw, te Washington te doen aan vragen of er zekerheid bestond dat in de eerstvolgende jaren onderlagen van rozen, meer speciaal Itoea Manetti en Rosa Ru- gosa in Amerika zouden mogen worden in gevoerd. De Bond wenschte dit te weten opdat, waar Amerika het eenige land is, waarheen genoemde artikelen worden ge ëxporteerd, men hij eventueels latere wei gering tot toelating dezer artikelen, zoude gevrijwaard zijn voor groote 6chade, daar het product dan waardeloos zou zijn. Er is thans bericht ingekomen van H. M. Gezantschap te Washington, dat onderlagen voor vruchtboomen en onderlagen voor ro zen van Rosa Manetti, Rosa Multiflora, Rosa Oanina en Rosa Rugosa voortaan ter verdere aankweek zullen worden toegelaten volgens artikel drie van Quarantaine besluit 37. GROENTEAANVOER BIJ VRIEZEND WEER. Alhier is een vergadering gehouden van de drie veilingsbesturen met de vereeni ging van Groentehandelaars, ten einde den aanvoer van groente bij vriezend weer le bespreken. In dien tijd wordt namelijk op monster geveild, docb de vertegenwoordigde partijen worden dan veelal opgehouden, soms op prijzen, die vrij ver boven de marktwaarde gaan. Dat dit ophouden voor den koopman gnoot bezwaar oplevert, is duidelijk, daar er op die wijze geen overzicht van den aanvoer is te verkrijgen en de koopman niet kan leveren, wat gevraagd wordt. Thans is overeengekomen, dat de op die wijze aangevoerde partijen moeten wor den verkocht, wat vooral noodzakelijk geacht wordt, nu de voorraden groente zooveel grooter zijn dan vorige 'jaren. „Het Voik" van Zaterdag vermeldt, dat de drukkerij „Concordia" te Bussum aan haar personeel belangrijke concessies in verband niet de nieuwe arbeidsvoorwaarden had ver leend. In verband met dit bericht verneemt de Msb., dat de directie der drukkerij met het personeel eene regeling, gebaseerd - op de nieuwe C. A. O., had getroffen, daarin be staande dat boven het nieuw vastgestelde loon, bij wijze van overgang een toeslag ter tegemoetkoming in reiskosten e.d. werd ver leend. Het bestuur van den A.N.T.B. heeft den leden van dien bond echter verboden op die voorwaarden het werk voort te zet ten, zoodat met ingang van Maandag 1.1. ook op die drukkerij het werk is gestaakt. Van werkgeverszijde wordt vernomen, dat bij de drukekrijen Ruis te Voorburg en Mer- curius te 's-Gravenhage de typo's op de nieu we voorwaarden aan het werk zijn gegaan. Voprts valt er gecnerlei wijziging in den stand der staking te constateeren. Te Groningen wordt tusschen patroons en gezellen onderhandeld. De gezellen willen op de nieuwe voorwaarden het werk hervatten, als er geen slachtoffers vallen. De patroons wenschen echter ten deze vrij te blijven. De staking te Assen opgeheven. De stakende typografen te Assen hebben hedenmorgen op de nieuwe voorwaarden het werk hervat. Te Sneek is de staking op de drukerij van Brandenburgh Boschma Co. opgeheven, doordat de stakers de nieuwe C. A. O. heb ben aanvaard. Men meldt uit Den Haag: De typografenstaking hier ter stede wordt met ingang van morgen Woensdag opgehe ven o.a. op voorwaarde, dat de bepalingen omtrent loon- en arbeidsduur van het nieu we collectieve arbeidscontract worden aan vaard en dat geen rancune-maatregelen zul len worden genomen. Hoorn. De typografen hebben allen genoegen ge nomen met de nieuwe voorwaarden, zoodat op geen enkele drukkerij het werk behoefde te worden onderbroken. Niet aPle gezellen worden teruggenomen. Op de weinige plaatsen, waar nog wordt gestaakt, toonen de werknemers zich bereid op de voorwaarden der nieuwe C. A. O. aan den arbeid te gaan. De werkgevers, die tij dens de staking ander personeel hebben aangenomen, kunnen evenwel niet alle werk nemers weder toelaten. Daarover worden hier en daar nog besprekingen gevoerd. Te Zutphen, waar nog wordt gestaakt, is de uit gave van do „Zutphensche Courant", voor den verderen duur der staking verzekerd. (N. v. d. D.) STAKING IN DEN HAAG OPGEHEVEN. Uit Den Haag wordt van werkgeverszijde gemeld, dat de staking in bet typografenbe- drijf aldaar is opgeheven. De voorwaarden omllrent loon en arbeidsduur der nieuwe C. A. O. zijn door de werknemers aanvaard. DE ZEGELWET. Wie bericht van ontvangst wenscht te geven van geïnde gelden, die mag zich wel goed bedenken over den vorm, waarin hij dat doet. Zoodra men het bedrag noemt, is zulk een bericht aan zegelrecht onder worpen; Men zondigt vaak uit onwetend heid. Zoo kwam ons bet volgende geval ter' oore. Eon illustration had van een uit gever per giro oen bedrag ontvangen, en schreef dezen een briefkaart, waarop ze voor de bepaalde som bedankte; eigenlijk alleen uit beleefdheid, want het bewijs van overschrijving berustte natuurlijk hij den uitgever en gold als quitentie. Een be lastingambtenaar, die de papieren van den uitgever inspecteerde, ontdekte de briefkaart, en de schrijfster ervan werd met f 100 beboet, zonder voorafgaande waarschuwing. Men zij dus voorzichtig. Een kennisgeving, dat een remise is ontvangen, is zonder ze gel alleen geoorloofd, wanneer de som niet genoemd is; tenzij het natuurlijk bedra gen beneden f 10 betreft („Kbld.")' RUSTTIJDENBESLUIT'VOOR FABRIEKEN OF WERKPLAATSEN. Door den Minister van Arbeid is een voor ontwerp bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt inzake het arusltijdienbe- sluit voor fabrieken of weikplaatsen. INVOERVERBODEN Naar hot Volk verneemt, heeft de vorige week het katholieke Kamerlid Van Rijze- wijk. een der onderteekenaars van het wets voorstel tot invoering van invoerverboden, in verschillende vergaderingen in Noord- Brabant medegedeeld, dat minister Aalherse den indieners vaD het bedoelde wetsvoorstel geraden had ,hun voorstel in te trekken, aangezien van de regeering zelve binnenkort een voorstel tot het instellen van invoer verboden te wachten was, waarvan met name de schoenindustrie profiteeren zou. STEUN AAN ONZE INDUSTRIE. Naar wij vernemen, zijn tusschen de re- geering en de Nederlandsche Bank onder handelingen aangevangen over een regeling tot het verleenen van steun aan onze in dustrie, voor leveranties in het buitenland, in dien zin, dat de regeering een deel van het risico van buitenlandsche leveringen voor haar rekening neemt. Als percentage wordt genoemd 30 50 pet. (Tel.) De heer Ooppejans, algemeen secretaris van de Ned. Vereeniging van Kermisvak- genooten, heeft tot den Minister van Jus titie een adres gericht, waarin hij er bij den Minister met klem op aandringt aan de betrokken autoriteiten machtiging te geven voor kermisvakgenooten, indien de ze eenigen tijd in een gemeente moeten verblijven (buiten kermis), een andere standplaats voor hun woonwagens aan te wijzen, dan die voor de gewone woonwagen bewoners, omdat het verblijf tusschen deze laatste, vooral voor de kinderen der ker- önsvakgenaoten, een groot moreel gevaar oplevert. Ingeval do Minister aan dit verzoek vol doet, zal aan de woonwagens van de leden der vereeniging een uiterlijk kenteeken UJ Schuin tegenover uitgang Station. Bij het Departement van Buitenlandsche Zaken is van den Grieksohen Minister van Buitenlandsche Zaken een telegram ingeko men, waarin de hartelijke deelneming van de Helleensche regeering wordt betuigd bij het overlijden van den gezant te Athene. Ook van andere leden van het corps diplo matique te Athene zijn telegrammen van rouwbeklag ingekomen. Zitting van Dinsdagavond 9 Jan. Regeling der werkzaamheden De VOORZITTER deelt mede, dat de Centrale Afdeeling besloten heeft morgen, overmorgen en Vrijdag tot 's middags 2 uur te bestemmen om verschillende wets ontwerpen in de afdeelingen te doen onder zoeken en voorts dat, met het oog op het vele werk en om niet te veel op één per soon te laten drukken, in elke afdeeling warden aangebracht, waardoor het den ge- yier rapporteurs zullen worden benoemd, na- meentelijken autoriteiten mogelijk zal zijn melijk één voor A's, één voor de B's, één voor de O's en één voor de D's. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. MGR. L. BREMS. Gisteren bracht Z. D. H. Mr. L. Brems, Ord. het onderscheid te bepalen. GALA-RECEPTIE AAN 'T HOF. Ton Koninklijke Paleize te Den Haag is Maandagavond een groote gala-reaeplia gehouden. Tot de ongeveer 700 genoodigdo dames en hecren behoorden a'le Dignitaris sen van de hofhoudingen van H. M. de Koningin en H. M. de Koningiil Moeder, ul.,lclc„ u views 'ie' goheele corps dip.omatique, de hoogste praem> de nieuw-benoemde Apostolische Regeeringsautoriteiten en verier a.len die vicaris van Denemarken en IJsland, een be- om eenige reden verzocht hadden aan H. zoek bij Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen. M. hunn opwachting te maken of II. M. „Huisgezin." dank te betuigen. Wegens den rouw van j PASTOOR W. F. ROOZEN. H. M. drofy deze receptie niet het karak- Heden viert pastoor Roozen te Oegstgeest ter van een avondfeest en was er dus ZIJ'' /80sten verjaardag, geen muziek. H. M. de Koningin-Moeder Gedurende 34 jaar leidt de grijze Herder tt i i de Oegstgeestsohe parochie, die heel wat is was door het Haar oveikome ge v veranderd en uitgebreid in dien tijd. hinderd aanwezig te zijn. J Oegstgeest dankt o.m. aan zijn pastoor: In de groote balzaal werd weder cercle njeuïVe kerk, pastorie en school. En, ondanks gehouden voor het Corps Diplomatique en zijn hoogen leeftijd, heeft de pastoor den do Nederlandsche autoriteiten. Onder de- bouw aangedurfd van een grootsch vereeni- "enen, die dezen avond bij H. M. hunne gingsgebouw (omvattende patronaat, Wijk- opwachting maakten, behoorden de leden verpleging en kosterswoning), van het Int. Hof van Justitie en de Pre- Wat dit laatste gebouw betreft - het vii nunu-ooi,A A/I™* schijnt ons van zelf sprekend, dat velen den sident, benevens eenig 80-jarigen bij deze veel-eischende onderne- seurs van de Int. Juristen commissie voor ming wUlen steunell- de herziening van het Oor.ogsrerht. gedaan de brandkast te f oreeeren. Dit laat ste is niet gelukt, zoodat de inbreker als buit niets heeft kunnen meedragen dan een paar sigaren en wat klein geld. Voor de vacante betrekking van klerk ter secretarie van het Grootwaterschap Woer den, hebben zich niet minder dan 125 solli citanten aangemel', onder wie er verschei dene zijn met akte Staatsinrichting M. O. en diploma Cand. Gem. °ecretaris. Nabij 's Heerenberg is de landbouwer Van Dam uit Lengel onder de stoomtram ge raakt. Beide beenen werdén hem afgereden. De ongelukkige is in bedenkelijken toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Do buffetten prijkten met eene versie ring van gele en roodbruine tulpen. Maandag kwamen de besturen van de Vijf Vakcentralen bijeen ter bespreking van de moeilijkheden, waarin de bij de Vakcentralen aangesloten werkloosheidskassen zijn geraakt, als gevolg van de door de Regeering toege paste maatregelen. Verschillende plannen werden besproken, welke nader aan het oordeel van de Besturen der Vakcentralen zullen wonden voorgelegd en waarop op zeer korten termijn een beslissing moet genomen worden. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins zijn Dinsdagochtend voor enkele dag-en per Staatsspoor van Den Haag naar Het Loo vertrokken. De Koningin wordt Donderdag en de Prins Zaterdag terugverwacht De minister van arbeid heeft weder een conferentie gehouden, nu met industrieelen uit de scheikundige nijverheid; belangheb benden bijl do eï.e- en zeepindustrie, fa brikanten van pharmaceutische artikelen, lijm, gelatine, verf, kaarsen enz. Algemeen dringen dezen aan op verlenging van den arbeidstijd, enkelen vroegen tevens bescher mende maatregelen. Samensmelting van Bonden De Nederlandsche Vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel heeft, naar het Volk meldt, aan de hoofdbesturen van den Bond van ambtenaren in dienst hij de Nederland- echo spoorwegen en den neutralen bond, voorgesteld, samen de voorwaarden van een eventueele samensmelting te bespreken? Gisteravond om zes uur werd door het feest comité den' pastoor een monstrans als feest gave der parochie aangeboden. Heden om 10 uur is er een. plechtige II. Mis De gezond heidstoestand van den pastoor laat momen teel geen verdere feestvreugde toe. (Lcidsche Crt.). De glasblazers bij de N. V. Vereenigde Glas fabrieken LeerdamVlaardingen (flesschen- fabriek) zijn wegens loonsverlaging in staking gegaan. UIT HET MIJNBEDRIJF. Geen overeenstemming bereikt. In de Dinsdag gehouden vergadering der contact-commissie in het mijnbedrijf werd geen overeenstemming verkregen over het voorstel der vakbonden tot 8 pet. loonsver- hoogimg. De directies betoogden, dat de ko- lenmaikt en de toestand der mijnonderne ming allerminst loonsverhooging toelaten. Zij veifclaarden evenmin te kunmen toestemmen in de gevraagde verlenging van den opzeg gingstermijn van de huidige loonregeling. NED. R.-K. BOUWVAKARBEIDERSBOND. Men schrijft ons: In de Bondsraadsvergadering van den Ned. R.-K. Bouwvakarbeidersbond „SL Joseph*, werd Maandag naar aanleiding van het voor- loopig schrijven van den Minister van Arbeid op de voorstellen van den Bond inzake de regeling der werkloosheidsverzekering voor 1923 met algemeene stemmen besloten de uit- keeringen te blijven opschorten, totdat de Mi nister een definitieve beslissing over het voor stel van den Bond genomen heeft, Men was van oordeel, dat sommige voor schriften aangegeven voor het verkrijgen van een hooger subsidie als 100% van zoodanigen aard zijn, dat wegens de willekeur daarin ge legen van toepassing dier voorschriften de gróótst mogelijke nadeelen voor de organisatie te wachten zijn. In een uitvoerig telegram is den Minister mededeeiing van dit besluit gedaan en aange drongen op een spoedge beslissing over het op 14 December ingediende voorstel van den Bond. Vorige week is alreeds geen uitkeering aan de werklooze leden van den Bond verstrekt. Maandagavond, ongeveer 7 uur, weid aan gebeld aan de woning van den Gezant van Venezuela, den heer José I. Cardenas, aan het Lange Voorhout 35, te 's-Hage. De huis houdster mej. M. denkende, dat er een tele grambesteller zou zijn, deed argeloos de deur open, waarop de mannen den gang binnen drongen. Het waren jongelui van ongeveer 20 jaar. Een hunner gaf de vrouw met een gummistok eenige slagen op het hoofd. De vrouw zat:te ineen, waarop de andere haar beet greep, zeggende, dat zij -stil moest zijn. Zij vroegen haar waar ge'd was te vinden, waarop zij antwoordde, dat in het n-even-ka- meritje Cïniig; huishoudgeld lag. Terwijl de een haar vasthield en een hand op haar mond legde, ging de ander in de keuken en in het bedoelde kamertje. Het huishoudgeld bestemd voor leveranciers, ongeveer 200, was spoedig ingerekend. De mannen droegen de vrouw in het zij-vertrek, dat zij daarop van buiten sloten. De huishoudster opende na eenige oogenblitken een venster beneden het niveau van de straalt om een voorbij ganger aan te roepen. Zij wist echter niet of de dieven nog in huis waren en vreesde, dus hard ie roepen. Toch kon zij vrij spoedig de- mand Ite hulp roepen, die haar uit de ge vangenschap bevrijdde. Het geval trok toen ook de aandacht van de in het Voorhout, te genover helt gezantschapsgebouw gesbatiou- neerde chauffeurs. De roovers bleken toen reeds verdwenen te zijn. Het misdrijf is voor de huishoudster nog goed afgeloopen. Ver wondingen had zij niet gekregen, toch had zij gisteren van de slagen nog zware pijn in het achterhoofd. Jlir. Mr. W. H. DE BEAUFORT t Naar, wij vernemen zal de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den Neder land scihen gezant te Athene, jhr. mr. W. H- de Beaufort, hier te lande geschieden. Het stoffelijk hulsel zal aan boord van hel stoomschip „Triton" van de Koninklijke Ne- derlandsc.be Stoomhoot-Mpij. naar Nederland den Huizqrweg. De kan o crinyentans is ge worden vervoerd. Iheel overhoop gehaald en er is ©en poging MISLUKTE INBRAAK TE BUSSUM. Te Bussum heeft iemand zich in don nacht van Zondag op Maandag na forcee ring van het W. C.-raampje, toegang ver schaft tot het kantoorgebouwtje van de Hollandsche Huiden- en Lederfabriek aan GOUDA. Veiling van 8 Jan. Spruiten le soort f 5.50—8.50, idem 2e soort f 1.10 3.10; Kroten f 1.10-2.60; Uien f0.60 1 per 100 Kg.; Groene kool f 0.502.60; Boerenkool f 0.50—2.50 per 100 stuks; Selderie f2.10 per 100 bos; Goudreinet f 4.60-10.40; Bellefleur f 6-6.10 per 100 KKg.; Eieren f 11.50 per 100 stuks. HULST, 8 Jan. Granen. De aanvoer ter markt was heden ruim. Genoteerd werden tar we fII. rogge 19, gerst f 11, erwten ƒ22.50, bruine boonen 19. PURMEREND, 9 Jan. Kaas. Aanvoer 10 sta pels fabrieks- f 58, met rijksmerk 59. 5 sla pets boeren- f 53 met rijksmerk f 60. 'der. Aanvoer 836 K.G., 2.552.65 per K.G. ee. Aanvoer 407 runderen w.o. 206 vette koeien f 0.70—1.30 per K.G.; geldekoeien f 150275: melkkoeien 225400; 40 vette kalveren 4.451.65 per K.G.; 143 nuchtere kalveren, slnchtkalvenen f 1040; fok- en mestkalveren f 1632, 12 stieren, 40 paarden 150250; 340 vette varkens f 0 981.03 per K.G.; zouters f 0.920.98 per K.G. 32 magere varkens 3055; 117 biggen f 20— 34; 1180 schapen en lammeren f 4054, lam meren 3045 31 bokken Vette schapen en overhouders lager in prijs Overigens prijshou dend. Handel matig. Eieren: Kippen- f 1012. Fruit: 25 zak appelen f 13, 25 zak peren f 13 per zak. SNEEK, 9 Jan. Vee. Ter markt waren 200 melk- en knlfkoeien f 190500 8t vette koeien f 225160; 20 vette kalveren f 45 75; 60 graskalveren 60100; 150 nuchtere kalveren f 1022; 93 schapen 28—57; 400 lammeren 28—42; 220 varkens f 90190; 78 biggen f 1632. Men betaalde voor vette runderen 4560 c.. vette kalveren 45—58 c„ vette varkens 4650 c. zouters 4447 c., Londensche biggen 4750 cent per K. G. Melkkoeien waren goed verkoopbaar, vette koeien tamelijk prijshoud. graskalveren voor de slachtbank behoorlijk te plaatsen, nuch tere kalveren iets lager, woivoe duur, varkens gewild. ROTTERDAM, 9 Januari. Margarine. Af gedaan op prompte aflading 250 trs. Harri son, 300 trs. Morris extra, beide f 77 300 trs. Brilliant 65, 100 trs. Wilson A. prem. Jus 56, 100 trs. dito B. 54.50, 1200 Irs. La Blanca Jan.-Maart aflad. 56. Vee. Heden waren aangevoerd: 280 paar den, 69 veulens, 1182 magere runderen, 784 vette runderen, 268 vette en graskalveren, 446 nuchtere kalveren, €4 schapen of lam meren, 91 varkens, 212 biggen. De prijzen waren als volgt: koeien le kw. .130135 ct., 2e kw. 120—110 ct., 3e kw. 100—90 ct., os sen le kw. 125135 ct., 2e kw. 115105 ct., 3e kw. 9585 ct., stieren le kw. 105 110 ct, 2e kw. 9585 ct, 3e kw. 75 ct., kalveren le kw. 165190 ct., 2e kw. 145 120 ct.. 3e kw. 105—90 ct. per Kg.; melk koeien 225350, kalfkoeien 250410, stieren 150375, pinken 125175, vaar zen 150215, werkpaarden 125300, slachtpaarden 100150, hitten 90200, nucht. kalveren 12—19, fokkalveren 18 —29, biggen 1630, overloopers 3555 Vet vee met redelijken handel, enkele pri ma soorten werden iets boven noteering be taald. De handel in melkvee was matig. Kalfkoeien iets williger dan de vorige week. Nuchtere kalveren willig. Biggen en overloo pers met matigen handel. Eieren. Rotterdamsche Consumptie Veiling. Aanvoer 80.000 stuks. Kippen 10.5013, kleine 7.50—9.50, eenden 1111.50. Rotterdamsche veiling. Aanvoer 75.000 st. Kippen 10.1014.70, kleine 7—10. BODEGRAVEN, 9 Jan. Kaas. Ter markt •waren 160 wagons. Prijzen le soort 64 68, 2e soort 60—62, rijksmerk 64—70, Handel malig. GRONINGEN, 9 Jan. Granen. De laag ste en hoogste prijzen waren als volgt: Per 100 K.G. 9 Jan. 2 Jan. Roode tarwe 10.0^011.10. 10.00 11.10 Witte tarwe Inl. rogge Wintergerst Zomergerst Witte haver Gele haver Zwarte haver BI. peulerwten Gr. erwten Paardeboonen Wierboonen Waalsohe idem Geel moslerdz. Kanariezaad Blauw maanz. 10.00—11.15 9.00—10.10 8.50—10.10 8.25— 9.60 9.75—11.25 9.75—13.00 9.75—12.75 12.00—16.00 10.00—11.15 9.00—10.25 8.50—10.00 8.25— 9.40 9.75—11.15 9.50—12.75 9.50—12.50 12.00—16.00 17.00-22.371/2 17.00-22.37% 10.00—12.50 10.50—12.50 10.00—12.50 10.50—12.50 10.00—15.00 10.00—10.15 16.00—34.00 15.00 12.00—15.25 12.00—15.25 50.00—71.00 50.00—67.00 GRONINGEN, 9 Jan. Vee. Iva'f- en melkkceien le soort f 425 475, 2e soort f 325—375, 3e soort f 253—300, ka fvaarzen le soort f 275—325, 2e soort f 175—225, varekoeien le soort f 250275, 2e soort f i7ó225, stieren le soort f 0 90—0.94, 2e soort f 0.74—0 81, sPoht ec le soort f 1.10 —1.12, 2e' soort f 1—1.05 per K.G. slacht- gew.; ve te kalveren le soort f 1.20—1.30, 2e soort f 1—105 per K.G. slachtgewicht- weUemha ei lo soort f 30-37, 2e soort f 20 —24, me'kscha-en f 18—22, rele lammeren f go85, v e' 'e'ammeei f 1525, ve te schapen le soort f 50—54, 2e soort f 40—42, loopvarkens f 35—40, biggsn 10—22 (f *2.50—3 per week); ve'te varkens f 0.34— 0.96, 2e soort f 0.92—0 93, Londensche var kens f 0 94—0.96, zou'ers f 0.S8—0.92. De kalf- en melkveeban lel had een rede lijk vlug en ruim prijshoudend verloop. Voor slachtvee gingen do r groo en aanvoer de prijzen aanmerkelijk lager. Me e lager gin gen de prijzen der stieren en die der vette kalveren. Ook do aanvoer hiervan was bui tengewoon groot. De nu-h'ere ka.veren wa ren veel licoger, de prijzen s hommel den van f 12—20. De wolveehandel had, voorname lijk in de vele -oer en, een minder vlug en nauwelijks prijshoudend ver.oop. Vette var kens bij grooten aanv.er lager. Londensche varkens en vooral de zoutere traag en nau welijks prijshoudend. LocpvarkAis en biggen prijshoudend. Eieren ruim zoo hoog, f 911* OONEECTXENIJVERHEID. Do Nelerl. R. K. Vereeniging van kloe- dingfabrikanten en de Bond van Nederl. confectiefabrikan'en trbhen Dinsdag oen te legram gezonden aan don in.nis er mul, waarin mol aandrang wordt gevraagd, on- middedijk maatregel an tegen de valutacon- cerrentio te nemen. De nieuwe daling van de mark wrrdt een ramp voor de confectie* nlj\ erheid p< r oemd. Selireile Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn ge weest van de H. H. Sacramen ten der Stervenden, onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de Heer C, DIJT Sr. in den ouderdom van 87 jaar. Namens kinderen, behuwd- en kleinkinderen: C. DIJT, Jr. Haarlem, 9 Jan. 1923. Uit den Boschstraat 13. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Za terdag 13 Jan. a.s. in de Pa rochiekerk St.Bavo, Leidsche- vaart ten 7% en 9/4 uur, waarvan de H. Mis van 9% uur de plechtige H, Mis van Requiem, waarna de begrafe nis op het R.-K. Kerkhof St. Barbara te Schoten. Heden overleed in het St. Elisabethgesticht te Leiden na een kortstondige ziekte, voorzien van de H. H. Sacra menten der Stervenden, onze geliefde broeder, behuwd- broeder en oom, de Heer HENRI j, m. proot M. B. PROOT C. B. PROOT J. M. STERCK-Proot Dr. J. F. M. STERCK I. J. STERCK Haarlem, 9 Jan. 1923. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzier te zijn van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, onze in nig geliefde Moeder, Be huwd-, Groot en Overgroot moeder DEBORA MARGARETHA ELDERING Geb. VAN DER MEliLEN in den ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam, J. A. ELDERING Overveen, 10 Jan. 1923. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Zaterdag 13 Januari a.s. in de Parochiekerk te Overveen, te 7, half 9 en 9 uur, waarna de begrafenis. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. J Hall. Concertdir Dr. 0. DE KOOS Plaatselijk Verlejenw. Concertbureau A. VERHOUT Warmoeeslr. 19. Getrouwd: Chirurg cn die hartelijk dankzeggen voor de blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Haarlem, 9 Jan. 1923. KI. Houtweg 33, i - -n ru- ,,-x 1-4 regels p. plaatsing f 0.60 M, JU Elke regel meer f 0.15 iS toli vooruitbetaling een net meisje, R.-K., voor hulp in de huishouding of Kinderjuffrouw. Goed kunn. naaien en verstellen. Brieven onder No. 6139 Bureau van dit blad. in gewoon burger gezin, voor hulp in de huishouding en voor de kin deren. Loon drie gulden per week. Adres te bevragen en brieven bij den agent van dit blad v. d. Wensch te Jan Gijzenvaart, net meisje boven 16 jaar voor de morgenuren, v.g.g.v. Aanmelden tusschen half 8 en 8 uur n.m. TH. G. v. DUSSELDORP, Barteljoris- straat' 5. Als zoodanig biedt zich aan, te gen vergoeding van klein salaris, nette R.-K, Weduwe. Brieven on der No. 6137 Bur. van dit blad. een R.-K. Dienstbode, voor direct, met huiselijk verkeer. Adres G. SCHOUTEN, Oosterzij, Heilo. met Maart of eerder een R.-K. Huishoudster of hulp in de huis houding. Leeftijd 27 jaar, v.g.g.v. liefst omtrek Castricum. Brieven onder No. 6142 Bur. van dit blad. Gediplomeerd Chauffeur voor de avonduren en Zondags. Brieven on der No. 6138 Bur. van dit blad. Terstond gevraagd een halfwas bij S. DE REUS, Kerklaan 3, te Heemstede. gevraagd. Kunnende melken. D. SIN- TENT1E, Jan Gijzevaart. smidsknecht (Hoefsmid), R.-K„ om tegen half Maart in dienst te He den. Brieven onder No. 6128 Bur. van dit blad. een voermansknecht of Boeren werkman, goed kunnende melken en met paarden omgaan, in klein gezin, voor omstreken Haarlem. Brieven onder No. 2136 Bureau van dit blad. Kan geplaatst worden een nette R.-K. JONGEMAN, prima verkoo- per, voor 't witvak. Aanb. schrifte lijk met opgaaf leeftijd, waar en hoelang in betrekking, onder No. 1770 Bur. van dit blad. Nette Commensaals. Geen be roepskosthuis. Wed. SNOEKS, Gen. de Larijstraat 38, Schoten. te huur voor Heer of Juffrouw en pension, bij C. SLIJKERMAN, Nieuw-Vennep. Dagelijks versche Duinkonijnen. Vette tamme Konijnen. Soep* en braadkippen. Jonge hennen aan en tegen den leg. DELFTSTRAAT 13. een platte wagen. Draagvermogen 1500 K.G. P. KEERS, Mr. Smid, Santpoort. nieuw mod. ameublem. m. sporten en moquette 47.50. BROUWERSSTRAAT 29. Goed gewonnen koe- of paarden- hooi. Moet weg. Te bevragen WA GENWEG 11. te koop, niet al te groot. D. HOEF- GEEST, Schulpweg No. 9, Aerden- hout. zonder gebreken. Jongensfiets f30. Damesfiets f45. SCHOTERWEG 74rood. Voor het inbinden van <J« :s het beste Adres: Kruistochtstraai 48 Haarlem. 8393

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 3