"5" ss K hi if 11190 nis vzmm. LEVENSDURF UIT DEN OMTREK. SPORT EN SPEL. KORFBAL Verkiezingen voor de Provinciale Staten. fïevonden voorwerpen, Hinderwet. De nieuwe sluis te IJmuiden. Kamer van Koophandel. Haarlemsche Politie-Muziekvereeni- ging. Een vereeniging tegen verhooging T van huur. De Arbeidswet voor Kantoor bedienden. Reddingsbrigade voor drenkelingen. HET W. A. C. AAN HET WERK. Het stationneeren van automobielen. Een, die zich vergiste. R.-K. Bond van Bakkers. BURGERLIJKE STAND. LAATSTE NIEUWS. GELOGENSTRAFT GERUCHT. Versterking aan onze grenzen. DE JAARBEURS. DE KLOVE AMSTERDAMSONE BEURS. HEEMSTEDE. BLOEMENDAAL. DE GRONDEN LANGS DEN ZEEWEG. SCHOTEN (Dorp). SPAARNDAM. ZANDVOORT. SANTPOORT. VELSEN. IJMUIDEN. 9 De A.-R. candidalenlijst voor den Sta- ten-Kieskring Velsen luidt: 1. A. Colijn, N.-Amslel; 2. F. Roosjen, Aalsmeer: 3. Mr. A. Slob, Hoofddorp; 4. S. van Wijk, Haarlemmermeer; 5. Mr. A. Brucli, Haar lem; 6. G. Baas, Amsterdam; 7, A. Bies heuvel, Houtrijk en Polanen. („Stand.")! De groslijsten der S.D.A.P. voor de Statenverkiezingen in de Staten-distriö- ten Leiden-Go. da-Do drecht-Delft Ridder kerk zijn na de op 17 Januari plaats ge had hebbende loting, ♦samengesteld als volgt: Voor den kieskring Leiden: 1. D. A. van Eek; 2. J. J. van Stralen; 3. A. Hoog moed; 4. L. v. Prooijen; .5. J. Veldman; 6. Chr. A. Proos; 7. G. J. Groenouwe. Voor den kieskring Gouda: 1. A. Roet- man; 2. J. Spronkers; 3. P. de Vos; 4. K- de Bie—Tiemens; 5. K. R. van Staal; 6. H. J. v. d. Waall de Haas; 7. P, San ders. i T. Mulder, Hoofmanstraat 46, sigarenaan steker; J. d. Vliet, Romolenstraai) 1. sigarenaansteker; Burgers, Schouwt jeslaan 4, ziiverbon; A .de Zwaan, Amsterdamstr. 3a, bankbiljet; Wed. Dolle, Rollandstr. 53, broche; P. Lasschuit, Esschilderstr. 25zw. blauwe ceintuur; J. Bakker, Kennemer- plein 24rood, bruine oeintuur; v. Ddm, Graaf Willemstraat 26, duif; Bartstra, Zonnelaan 49, handschoenen (1 m. kap en 1 blauw-grijs; Meens, Jan Steenstraat 41, handschoen; Terfoorten, Botermarkt 9, hond (geel met wit); J. v. d. Ree, de la Reystraat 19, Schoten, grijze sin- derbandsclioen; G. Geyssen, Hasebroek- straat 16, hond: B. Deinson, Graafschap straat 64, halsketting; H. v. d. Eijnde, Kastanjestraat 16, Schoten, hond (grauw wit); Kennel Fauna aan de Parklaan jxsze hond, gebracht door J. Balke, Har- menjansstr. 22; grijze kat, gebracht door A. F. Hoogveld, Saenredamstraat 28rood; grijze kat, gebracht door Piepenbrink, Lange Molenstraat 50; P. Croon, Lange Heerenvest 21, kerkboekje; H. Damiaan, Vooruitgangstraat 103, horlogeketting; B. v. Aaniiout, Oivcanstraat .3, lorgnet in étui; G. Kruiswijk, Zocherstr. 11, scheer mes; A. Verineer, Tulpenstraat 17, muts; Poeles, Nagtzaamstraat 18rood, heeren- porlemonnaie; Prinsen, Billi'onstraat 38, Schoten, damesportemonnaie; Hooge- boom, Oranjestraat 120, portemonnaie; N. Warmerdam, Gasthuislaan 152, porte feuille; Meens, Jan Steenstraat 41, por- tgmonnaie; J. van Essen, H. v. Alphen- straat 29, heerenportemonnaie; Chr. Broerse, Bosch en Hovenstraat 22. hee renportemonnaie; P. Roos, Burgwal 40, oorring; Ooievaar, Groote Houtstraat 98, réticule; P. de Smit, Korte Houtstraat lüzwart, rozenkrans in étui. Terug to bekomen bij: H. H. Kokkelko ren Kadijk 4, een stukje bontstof. P. Ro- eenhart, Hontvaartpad, een hond (Dober- mann-pincUer). O. Hirach'.er, Linnaeuslaan 17, een zilverbon. Gerepin, Oran-eplin 14, een pot'col, Le ipsn, Eindenhout traat, een passer. J. D. v. d. Krab, Vredenhof straat .9, een vulpen. 0. Elligens, Geweerstraat 14, een mandje met sinaasappelen. Bureau van politie, Boeï^irodestraat 9, een zweep en een kinderarmband. B- en W. van Haarlem, gelet op artikel P der Hinderwet, doen te weten, dat van heden op alle werkdagen van des voormid dags 9 tot des namiddags 2 unr, tot 5 Februari e.k., 's voormiddags ten 113/4 ure, ter gemeente-secretarie (7e Afdeeling) ter inzage is neergelegd het ingekomen verzoek schrift met de bijlagen van P. van de Wal, te Amsterdam, om vergunning tot oprichting van een inrichting tot het vulcaniseeren van Auto, Motor- en Rijwielbinnen- en buiten banden in bet sousterrain van' het perceel aan de Groote Houtstraat no. 71 en aan de Gedempte Oude Gracht no. 73, kad. sec tie D no. 949, toegankelijk aan de Gedempte Oude Gracht no. 73 rood, en met ingang in een poort, kad. bekend sectie D no. 8324, toegankelijk vanaf de Gedempte Oude Gracht en het daarin plaatsen van een elec tromotor van 1 Vs P.K. voor het aandrijven van een slijpmachine, het plaatsen van een stoomketel van D/a M2. verwarmend opper vlak en 3 atmospheren overdruk, en het plaatsen van een gastoestel van 1^'4 M2. verwarmend oppervlak en H/j atmospheer overdruk en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 5 Februari e.k. en wel des voormiddags ton ll1/» ure op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal worden ge geven, om ten overstaan van het gemeente bestuur of een of meer zijner leden, be zwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengen, wordende de aandacht er op gevestigd, aai volgens de bestaande ju risprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig artikel 7 dor Hinderwet voor het gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mandeling toe te lichten. B. en W. van Amsterdam hebben van den minister van Waterstaat onder dagieekening van 13 October 1922 een brief ontvangen, waarin de wenschelijkheid wordt betoogd, de nieuwe te IJmuiden in aanbouw zijnde SLnÏ3 door een afzonderlijk buitenkanaal met de buitenhaven in verbinding te brengen, van welk work do kos'en op f 2 500,C03 wor den geraamd, en waarin de vraag wordt geste'd, of de gemoento Amsterdam bereid is ook van dit werk 2JJ/7/9 pet. der werkelijke kosten voor haar rekening te nemen. B. en W. stellen den raad in overeen stemming met het gevoe'en der commissie van bi; si and in het beheer der verschil lende gemeenlehandelsinri htin en van Am sterdam voor, hen te machtigen, den minis ter van Waterstaat te berichten, dat de ge meente zich verbindt, ook in de hoogere kosten, bedoeld in zijn brief van 19 Oc tober 1922, 27 7/9 pet. bij te dragen. Voor belangstellenden ligt op de Kamer van Koophandel Ier inzage een voorstel tot reorga nisatie'der intercommunale tramwegen, afkom stig van de Nederlandsche Vereeniging voor loeaalspoorwcgen en tramwegen. In de Zaterdagavond gehouden vergadering van de Haarlemsche Politiemuziek vereeniging is door den burgemeester, den heer C. Maar schalk. het vaandel onthuld. Na de onthulling werden door den beschermheer der vereeniging de behaalde prijzen als lauwerkrans en medail les aan het vaandel gehecht. De dames van bet vaandel-comité ontvingen bloemstukken. Alhier is opgericht de Buurt-huurdersver- eeniging „De Haarlemsche Woningstichting," welke zal ageeren tegen verhooging van huur. Do afdeeling Haarlem van „Mercurius" heeft een motie aangenomen waarin bij Minister Aalberse wordt aangedrongen op onverwijlde invoering van de Arbeidswet 1919 voor de kan toorbedienden. De groote oppositié, die tegen deze wet wordt gevoerd bewijst, naar de mee ning der afdeeling, hoe noodzakelijk die invoe ring is. Elke dog uitstel vermeerdert en besten digt de werkloosheid. Zondag werd ia de overdekte zweminrichting te Utrecht een Nationale wedstrijd in het red den en behandelen van drenkelingen, gehou den ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der Utrechtsche Vrijwillige Brigade tot Redding van Drenkelingen. Tal van autoriteiten, de Burgemeester, de Commandant, de troepen, het bestuur van den Ned. Bond tot het R. v. Dt., en de secretaris der Maatschappij gaven door hun aanwezigheid blijk van belangstelling. Amsterdam, Leiden, Amersfoort en Haarlem hadden Dames- en Heerenploegen afgevaardigd om elkaar te bekampen. Haarlem heeft een mooi succes te boeken, daar niet minder dan vier medailles „huistoe" werden gebracht, n.l. een Ie prijs Dames Estafeltewedstrijd met drenkeling, een 2e prijs heeren id.; Opdracht- wedstrijd Dames een 2e prijs. Heeren eveneens een 2e prijs id. Namens de Haarlemsche Bri gade werd deelgenomen door Mw. de Klerk Out en de dames: A. Ruigrok. B. Fortgens, A. Fransen, O. de Klerk en de heeren: A. Schreuder, A. H. de Bruin F/., G. de Lugt, C. Vrugt en A. G. Geerts Jr. Arugt Sinds gistermorgen is de bepaling in gevoerd dat de werklooze los.e arbeiders voortaan tweemaal daags op de controle lijsten moeten teekenen. Dit is gedaan ter bevordering van een betere contröle. Ook door het Burgerlijk Armbestuun is deze maatregel ingevoerd. De vakor ganisaties kunnen zich met dezen maat regel wel vereenigen. Niet alzoo het Werklooze Agitatie Comité, dat in be doelde bepaling weer een object voor agitatie ziet. Er werd tegen deze bepa ling geageerd en hedenmiddag had een deputatie ten Stadhuize met den heer Heerkens Thijssen een onderhoud. Een honderd werkloozen waren op het middaguur op de Groote Markt bij eengekomen om het resultaat van hel onderhoud af te wachten. Naar wij vernemen is het resultaat der conferentie dat de maatregel voor- loopig gehandhaafd blijft. De leider der deputatie deed op de Markt aan de vereenigde werklooZen ver slag van het onderhoud met den Wet houder. Er was bij sommigen een nei ging om niet te gaan teekenen voor de tweede maal. Het ligt in het voornemen van den heer Gerritsz bij de rondvraag in de a.s. raads zitting B. en W. te vragen, welke regeling door hen getroffen is ten opzichte van het stationneeren van automobielen en welke toepassing door het college aan deze re geling ia gegeven. In het bijzonder wil de heer Gerritsz gaarne vernemen, Welke motieven B. on W. geleid hebben bij het beslissen over de aanvrage, om vergun ning te bekomen tot het stationneeren van automobielen op den openbaren weg. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd achter een perceel, gelegen aan de Stolbergstraat, een verdacht gerucht verno men. De politie werd gewaarschuwd en bij het door haar ingesteld onderzoek trof zij een man aan, die laiter een varensgezel bleek te zijn, verkeerend onder den invloed van sterken drank. Hij verleide, dat hij de poort was ingegaan, omdat hij meende, in Scheve- ningen té zijn. De politie heeft hem van de dwalingen zijns weegs overtuigd. De bewo ners der Stolbergstraat kunnen dus gerust zijn. Er is geen inbraak gepleegd, geen po- ïrtie-inval gedaan, waarover al gemompeld werd, alles is heel onschuldig. Door den Ned. R.K. Bond van Bakkers, Cacao-, Chocolade- en Suikerbewerkers, afd. Haariem, werd gisteravond in het gebouw „St. Bavo" een spoedeischende ledenvergadering gehouden over de ai- of met-aanvaarding der toegezonden patroons- voorstellen. Het Hoofdbestuur adviseerde, de voorstellen aan le nemen. De bondssecretaris was in de vergadering van gisteravond aanwezig, om de voorstellen nader toe te lichten. Na uitvoerige besprekingen werd ten slotte bij meerderheid van stemmen besloten, de nieuwe voorstellen te aanvaarden. Geboren: 19 Jan., d. van M. E. Stammeijer- de Graaff. 20 Jan., z. van E. E. Jongsma- Hage'. d. van M. Brummer-Schneider. d. van J. M. de Vos-Pleijte. 21 Jan., z. en d. van J. E de Graaf-Zalm. d. van C. W. v. Esch-v. Straaten. 23 Jan., z. van M. Willemse-v. d. Veldt, cL van C, M. de Vries-v. d. Kloet. Men seint ons uit Den Haag: Naar aanleiding van het gerucht, als zou den er bij hel leger verloven zijn ingetrokken en troepenverplaatsingen zijn geschied, heb ben wij ons tot hel departement van Oorlog gewend, waar ons werd medegedeeld dat hiervan absoluut geejj sprake is of is geweest DOETINCHEM, 23 Januari In verband met de gebeurtenissen in het Roergebied is de sinds eenige jaren buiten gebruik zijnde Mauritskazerne te Doesburg weer in gereed heid gebracht tot het onderbrengen van cavalerie. Tevens hebben alle eigenaren van particuliere stallen aldaar aanzegging ont vangen, hun stallen ter beschikking te hou den van legerpaarden. UTRECHT, 23 Jail. Ten opzichte van het welslagen van de achtste, van 13 tot 22 Maart te houden Jaarbeurs, is het beurssecretariaat optimistischer ge stemd dan in de voorbereidingsperiode van de vorige beurs. Ook nu zal de beurs in het vaste gebouw en in hulp stands op het Vreeburg gehouden wor den. De eerste drie verdiepingen van het gebouw zijn reeds bezet. De be- ^tting van de vierde en vijfde etage gaat minder vlot, voornamelijk omdat de daar gevestigde textiel en schoen- fabricage-groepen momentcel met groo te moeilijkheden te kampen hebben. Oorspronkelijke roman d. H. B v. d. SANDE Prijs gebonden 4.50, franco p p. 4.75 Prijs gebrocheerd 3.franco p.p. 3.25 Roman van denzelfden popula'ren schrijver. Prijs gebrocheerd 2.25 franco p.p 2.50 Verkrijgbaar bij den boekhandel en Dij de N.V. DRUKKERIJ „DE SPAARNESTAD" De doelname van de branches der houtwaren, galanterieën, aardewerk en kleine courante artikelen is momenteel het grootst. Ook voor de groep machi nerieën werd reeds beduidend ingeschre ven. I i- Het secretariaat meent, dat in han del eri industrie de stemming verbeterd, is, heigeen onder meer blijkt uit 'n gun stiger stand van deelname, als op dit tijdstip bij de zevende jaarbeurs was waar te nemen. De afdeeling koloniën zal ditmaal o.m. een expositie geven van hetgeen ten be hoeve der tropische hygiëne, in het be lang van emplové's en arbeiders wordt verricht. Door de abnormale prijs- en koersverschillen verwacht men van het buitenland weinig deelname hoewel reds enkele buitenlandsche firma's expositie ruimte bespraken. s De Beurs opende heden: prijshoudend. Slaalsfondsen. 5 ppl. Nederland 89, 6 pet. Indië 96 Culturen. Koloniale Bank 135, Indische Bank 107ki, Vorstenlanden 152, H. V. A. 575. Industrieele waarden. Jurgens 49'/?. Oliewaarden. Koninklijke 374, Consols 119, Orion 33. Tabakken. Deli Mij. 258, Besoeki 48, Rot terdam Deli 11, Senembah 334. Rubbers. Amsterdam Rubber 54, Deli Ba tavia 86, Nederl. Rubber 76, Scheepvaartwaarden. Holl. Am. Lijn 124, Holl. Boot 37, Kon. Holl. Lloyd 1414, Japan- lijn 81J4, Paketvaart 100, Scheepvaart Unie 106, Marine 11. f Amerikaansche waarden. Hide and Lea ther 6554, Sfeel 10614, Smelting 5514,, Ana conda 96, Cigar 8614, Atchison Topcka 105, Voting Rails 2954. Denver ll/j., Southern Pa cific 9114, Union Pacific 141. Een nieuwe winkel. Zaterdagavond opende de heer W. Luiten, aan de Camplaan een nieu wen winkel in lederwaren, benevens 'n geheel naar de eischen des tijds ingerichte werkplaats. Daarvoor uitgenoodigd, zijn wij Zaterdag avond eens een kijkje gaan nemen. Allereerst trof ons de verbetering en ver fraaiing der Camplaan. Aan het eertijds kleine huisje no. 43 is een ruiane winkel naast- gebouwd, terwijl het front van het oude huis je geheel gebracht is in den stijl van het nieu we gedeelte. Een fraaie etalage, bevattende Iederfournitu- ren en gelegenheid biedend, de vele sigenwer kers alles te verschaffen wat anders in Haar lem gekocht moest worden benevens verschil lende sportartikelen, als voetballen, schaatsen- montuur, enz. enz. Eten aardige winkel, die nu meer leek op een bloemenhof, geeft goede gelegenheid tot vlugge bediening. Achter den winkel is een werkplaats, die nu eens, wat ruimte betreft, geheel afwijkt van het oude bekrompen sysleem. Vooral hier blijkt de ondernemingsgeest van. den heer Luiten. De werkplaats is 7 bij 4 M. Hier vindt gij de allernieuwste machines, o.a. een wals, pen- en afwerkmachine, benevens machine voor nieuw werk, wat noodig is, omdat hij ook orthope disch schoenmaker is. De machines worden ge dreven met electrische kracht. De ondernemer, zelf een uitstekend vakman, daar hij 1ste klas leermeesters gehad heeft o.a. heeft hij zijn eerste opleiding gehad van den van ouds be kenden heer H. v. Gladbeek werkt thans met 4 knechts, doch de .werkplaats biedt ruimte voor meer personeel, zoodat bij eventueel noo- dige uitbreiding de ruimte nog voldoende is. De aannemer G. Smit Thz. komt de eer toe, in korten tijd het oude huisje in een flinke zaak te hebben veranderd. De firma Alberts en Co. uit Amsterdam leverde de electrische installatie. De ondernemingsgeest van den heer W. Luiten, en zijn uitstekend werk bene vens vlugge bediening door de verschillende machines, waarborgt succes. Patronaatsfeest. Zondagavond gaf het R. K. Jongenspatronaat „St. Bavo", en het Meisjespatronaat „St. Agnes" hun 2e jaar feest. De groote zaal was stampvol met ouders en genoodigden. Om ruim 7 uur opende de directeur van het Patronaat, de WelEerw. Heer Kap. Nieuwenhui^en den feestavond,waarbij Z.Eerw. er zijn genoegen over uitsprak, nu eens de ouders der Patro-naatsleden om zich heen te hebben en van die gelegenheid gebruik wenscht te maken, om de ouders aan te sporen, mede te werken met de dames en heeren assistenten, tol zielenheil der kinde ren. Z.Eerw. is er van overtuigd, dat, indien die medewerking gemist wordt, al het werk in het patronaat vruchteloos is, dus in de huiselijke omgeving het zaad door ons ge strooid, laten ontwikkelen. Z.Eerw. moet echter tot zijn leedwezen verklaren, dat dit nog wel te wensclien laat, wat hij ondervindt bij het bezoek van het Lof, als er geen patronaat is, zooals heden avond. Z.Eerw. wil in dezen geest heden avond niet veel zeggen, alleen zou hij er op aan willen dringen, locih vooral aan de maan- delijksche Alg. H. Communie deel le nemen. Dan hel sparen helpen bevorderen, opdat zij de waarde van gold leeren kennen en voor de toekomst leeren zorgen. Ook moet, zei Z.Eerw ieder abonné van „de Jonge Wachter" worden. De 3 cents per week kunnen geen bezwaar zijn. Vervolgens de liefdadigheid aankweeken, door des avonds in het Lef het zaikje voor kerk en ar men niet voorbij te laten gaan. Ook dienden de ouders te eonlroleeren, of de kinderen de patronaten en het herhalings- (ünderwijs geregeld bezoeken. Als slot vraag! Z.Eerw. de volle aandacht der aanwezigen en verzoekt er rekening méde te houden, dat het allen nog jongens en meisjes zijn, die nog niet op de planken heb ben geslaan, daar alleen patrcenaatskindcren zouden optreden. Het laatsle verzoek had echter achterwege kunnen gebleven zijn, want het spel der kin deren was in één woord schitterend. Aller eerst werd opgevoerd „De Schoorsteenveger", blijspel in 3 bedrijven. Het stuk werd alleraardigst vertolkt, na ieder bedrijf en vooral aan het slot werden de jongens luide toegejuicht. Na afloop dankte de WelEerw. Heer kap. Nieuwenhuizen namens de jongens, den heer Kromhout, voor zijn toewijding, om het stuk zóó in te studeeren, en Z.Eerw. was de meening toegedaan, dat het succes zeker voor een groot deel ie danken was aan hem. Een der jongens overhandigde den heer Krom hout een kistje sigaren, terwijl aan mevr. Kromhout een prachtige azalia werd aange boden als compensatie Yoor de vele avonden, dal de heer Kromhout nit den hulselijken kring was geweest. Ook de heer A. v. d. Horst ontving een cadeau voor de vele moeiten die hij met het kinderzangkoor aan deze uitvoering besteed had. Na de pauze „De bloeiende jaargetijden". Hier gaf in hoofdzaak de fraaie kleeding met electrische belichting in verschillende kleuren, den doorslag. Niet minder mooi was het nummer vrije- en orde-oefeningen van meisjes, allen leden der Patronaats-gymnastiekclub, wat onder leiding van mej. Lageweg, hoofdonderwijzeres aan de R.-K. meisjesschool, zóó onberispelijk gedaan werd, dat ik een der eerste leden der gymnastiekclub W. I. K. hoorde zeggen: „daar kunnen wij van leeren". Aan de meisjes, maar vooral aan de leidster is hier een woord van lof voor dit mooie nummer op zijn plaats- Als slot „De Dwergjes", zangspel voor meisjes, wat een waardig slot was. De laatste 3 nummers werden belicht met electrische lichteffecten, door den heer H. A. Meeuwenoord, zoowel voor- als achter het tooneel werden de groepen beschenen, wat niet weinig bedroeg tot het slagen der num mers. Na afloop dankte Z.Eerw. mevr. Swolfs en de dames Lageweg en mej. v. d. Eiken, welke laatste het muzikale gedeelte voor haar reke ning had en den heer Meeuwenoord, voor zijn keurige belichting. Nadat nog aan mevr. Swolfs en mej. Lage weg een mooie Azalia was overhandigd, gin gen de talrijke aanwezigen, dankbaar voor hel genotene, om 11 uur huiswaarts. VVoensdagavond zal heizelfde programma uitgevoerd worden voor donateurs en dona trices van het patronaat Naar men ons mededeelt bestaat het Co- milé gevormd uit de groote commissie in zake den aankoop van de gronden langs den Zeeweg door de Gemeente, uit de volgende personen: C. F. Bierelis de Haan, Bloetnen- daai; D. Blankevoort Dz.. Bloemendaal; M. Kokkelkoren, Overveen; A. F. Kremer Jz., Overveen; J. H. Kruse, Overveen; Mr. J. Mei- huizen, Duinlustpark; Cf. Meppelink, Bloe mendaal; Mr. J. H. Monnik, Bloemendaal; P. Otlo, voorzitter, Bloemendaal; J. W. Roo- zen Hz., secretaris, Overveen; Jlir. A. W. G. van Riemsdijk, Aerdenhoul; G. Ruygrok Wz., Vogelenzang; A J. Stoel, Bloemendaal; P. E. van der Werff, Bloemendaal. Gevonden voorwerpen. Terug le bekomen bij: J. Hofland, Bosch cn Duinplein 12, Bloe mendaal, een rood haarlint; P. Loerakker, Boschlaan 47, Bloemendaal, een paar grijze dames handschoenen; F. Cassee, Korte Zijl- weg 25, Overveen, een paar grijze kinder handschoenen; H. A. Tweehuijsen, Zuider- tuindorplaan 27, Overveen, een broche; J. Ronner, Tuindorpplein 12, Overveen, een zij den sjaal; Sipkes, Zijlweg 82, Overveen, een hondenzweep; H. J. Pieterse, Eendrachtstraat 26, Haarlem, een kruk van een auto; aan het bureau van politie te Overveen, een 'dames handschoen, een huissleutel; aan het bureau te Aerderhout, een sierhaarspeld; aan het posthuis 1e Bloemendaal, een moer van een vrachtauto. Komen aanloopen bij: Roskam, Duinlust park weg 7, Bloemendaal. een hond; H. v. d. Eijnde, Kasttanjestraat 16, Schoten, een ge kruiste herdershond; W. v. Ooijen, Lage Duin en Daalscheweg 9a, Bloemendaal, een her dershond. Loop der bevolking. Bevolking op 1 Januari *1922 4413 m., 6108 vr., totaal 10821. Geboren binnen de gemeente be- hoorende Tot de bevolking 87 m., 63 vr., totaal 150. Elders geboren behoorende tot de bevolking 10 m., 9 vr., totaal '19. Vestiging 599 m., 1422 vr., totaal 2021. Vermeerdering 696 m., 1494 vr., totaal 2190. Overleden binnen de gemeente be- hóorende tot de bevolking 58 m., 117 vr., totaal 175. Vertrek 427 m., 1039 vr,, totaal 1496. Vermindering 485 m., 1186 vr., totaal 1671. Totale vermeerdering 211 m., 308 vr., totaal 519. Totaal gene raal op 1 Januarii 1923: 4624 m., 6716 vr., totaal 11310. B. K. Volksbond. De afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond Schoten en omstre ken houdt hedenavond in het gebouw der afdeeling een buitengewone ledenvergade ring tot verkiezing van een voorzitter en van andere bestuursleden. Wij vertrouwen dat de leden de belangrijkheid van deze vergadering zullen begrijpen en ellen zul len tegenwoordig zijn. De aanvang is be paald op half acht precies. In het Spaarne bij den ingang van de Delft is een zolderschuit omgeslagen, gela den met cementtegels. De schuit drijft onder steboven. Alle tegels liggen in het water. Hedenavond zal in het Geheelonthou dersgebouw vanwege de Christ. Hist. Unie spreken, de heer V. J. Delfos, van Haarlem, over „De komende Statenverkiezing". Cabaret Modern. Door den heer van Bruggen te Amsterdam, is het aan het Stationsplein gevestigde „Cabaret Modern" voor 50.000 gekccht_ Woonhuizen. Naar wij vernemen, zullen op het terrein ten noorden van den spoor baan der H. IJ. S. M., 74 woonhuizen ge bouwd worden door de heeren H. Schuur en H. Bluijs. Mogen dit dan woningen worden, welker huur niet boven de krachten der arbeiders gaat. Want aan zoogen. middenstandswo ningen en villa's hebben wij geen gebrek, maar juist zeer veel aan arbeider- -oningen. Burgerlijke Stand. Geboren: Louis, zoon van G. A. Seders en M_ C. Castien. Elisabeth Willempjê, dochter van W. P. v. d. Sloot en A. Paap. Forensen Vereeniging. Dezer dagen werd genoemde vereeniging definitief opge richt. Als bestuursleden werden gekozen de heeren J. Meijer, A. Strebe en H. J. Viets, recpectievelijk voorzitter, secretaris-penning meester Vervolgens werd eene commissie gekozen die tot taak zal hebben verschil lende gegevens te verzamelen, waaruit de bewijzen naar voren gebracht zullen kunnen worden van de hoogeren levensvoorwaarden die men stelt bij de gebruiksvoorwerpen en eerste levensmiddelen, Bij de alhier gehouden aanbesteding van een Woonhuis en Drukkerij aan den Terrasweg voor rekening van den heer A. Cornegge, onder toezicht van den bouwkundige H. de Vries was als volgt: Zijlmaker en Co. Santpoort f 15917; v. d. Pol en van Gent, Schoten f 14.769; J. Vis en anderen Jan Gijzenvaart f 12.465 N. Perqujn, Santpoort f 12.221Jansen en Krom, Santpoort f 11.792; Servaas en Co., Velseroord f 10.994; Visser en Aris Sanlpoort f9694; Pieters, Jan Gijzenvaart f9470; Blok, Velseroord f9337. Werkverschaffing. Door Ged. Staten van Noord-Holland is voor de uilvoering van objecten voor productieve werkverschaffing in deze gemeente, een bijdrage in de loonen toegezegd op gelijken voet als de rijksliTuTrage. Gevonden voorwerpen. Een lichlgele ceintuur, een grijze jongensdas, een pakje van zwart zeildoek met brood, e«n blauwe cein tuur, een liandbesohermer, een handvat van rijwiel. Belastingen. Onze Ingezetenen hebben nog lang niet allemaal hun aanslagbiljet thuis. Ze zijn dilmaal wel heel laat. Wij kunnen de belasting echter in wekelijksche termijnen vol doen, wat dus een gemakkelijke wijze van be talen is. Zij die hiervan gebruik willen ma ken, moeten zich na ontvangst van het aan slagbiljet daartoe schriftelijk wenden tot de Rijksontvangers. De ingezetenen op Wijker- oog tot den ontvanger te Beverwijk, de an deren tol dien te IJmuiden. Drankweer-Comité. Het Centraal Drank- eer-Comité heeft Vrijdag in Thalia een goedgeslaagden propaganda-kunstavond ge houden. De opkomst was niet groot, slechts een paar honderd menschen waren aanwe zig. De sluisbouw en werkverschaffing. Door den minister van Waterstaat is bericht, dat de uitvoering der werken voor den sluisbouw en de verbreeding van bet Noordzeekanaal nie! aan de bestrijding der werkloosheid dienst baar kan worden gemaakt. 431e NED. STAATS"- ERTJ. Trekking van Dinsdag 23 Januari, 5e Klasse 6e Lijst. Hooee Prijzen: 13174 ƒ25000. 711 821 6881 15198 elk 1000. 2456 2929 6729 9229 16719 22353 elk ƒ400. y 483 5189 8523 13661 14864 15658 16427 4942 8831 12809 13403 15534 16015 19181 20415 2.1679 elk 100. Priizen van f 70: 767 890 1077 1437 1473 1508 153! 1667 1957 2025 2046 2077 2432 247] 2703 2735 2827 2847 3015 3277 36SJ 3713 3745 3769 3931 4224 4293 4.32 4325 4326 4649 4660 4738 4741 497 5022 5470 5540 5725 5809 5820 589) 6082 6145 6150 6232 6343 6349 6421 6444 6463 6557 6602 7582 7764 776| 7954 8052 8131 8195 8303 8407 861( 8659 8702 8804 9286 9316 9445 9451 9491 9545 9598 9706 9709 9883 10017 10241 10376 10506 10568 10583 10863 10940 10971 10981 10983 11033 11164 11206 11276 11501 11525 11528 11534 11734 11736 11871 1204 12152 12.339 12358 12424 12442 12527 12531 12588 12701 12703 12793 12795 12805 12861 13047 13099 13105 13152 13216 13294 13501 13583 13766 13842 13858 13935 13941 !398| 14004 14077 14081 14118 14262 14323 14-12! 14523 14543 14669 14704 14753 14778 1493! 14967 14978 15033 15055 151.31 15289 15441 15530 15606 15624 15653 15685 15760 1585) 15892 15928 16037 16127 16211 16549 16651 16758 16788 16840 16873 16871 16892 16966 17018 17025 17206 17255 17413 17556 17566 18026 18085 18138 18194 1826? 18345 18376 18711 18719 18776 18918 18928 19153. 19206 19236 19354 19365 19417 19461 19518 19618 19694 19776 19862 20004 20051 20059 20183 20191 20256 20269 20310 20353 20359 20657 20716 20969 21038 21184 21411 21587 21664 21667 21668 21701 21867 22034 22179 22208 22273 22426 22448 22452 22471 22522 22548 22658 22683 22707 22716 22744 22816 22873 22929 NIETEN: 11 67 79 86 245 271 334 407 457 574 664 667 703 7'.7j 744 773 860 881 885 887 934 966 1027 1125 1133 1170 1200 1251 1393 1433 1436 1491 15S3 1591 171-4 1754 1759 1767 1773 1785 1SOO 1893 1533 2016 2100 2106 2121 2168 2223 2305 2413 2438 2445 2581 2604 26671 2668 2676 2681 2723 2724 2728 2813 2814 2815 2818 2820 2872 2874 2903 2917 2951 2953 3026 3139 3208 3215j 3230 3268 3270 3318 3337 3342 3370 3460 3516 3657 3664 3689 3715 37521 3767 3774 4016 4047 4048 4075 408^ 4115 4133 4146 4155 4202 4203 4213 4362 4392 4417 4470 4484 4494 45091 4520 4530 4535 4579 4603 4627 4634 4652 4698 4713 4740 4755 4791 4820 4864 4886 4893 4905 4951 4963 50 j 3j 5031 5064 5107 5181 5217 5221 524(1 5252 5335 5396 5445 5524 5542 5615 5637] 5645 5658 5693 5702 5824 5964 5968 5974 6010 6019 6036 6050 6074 61821 6230 6341 6352 6392 6412 6442 64561 6504 6524 6525 6599 6628 6629 6696 6715 6768 6791 6872 6912 6957 69Sli 6983 7123 7197 7252 7271 7284 7294! 7323 7336 7382 7432 7565 7587 76S7! 7755 7785 7793 7873 7933 7983 8001! 8108 8134 8191 8196 8326 8398 8410: 8456 8489 8515 8589 8616 8651 8670' 8681 8701 8718 8730 8733 8751 8753 8833 8905 9012 9034 9051 9074 9110 9130 9163 9176 9194 9262 9411 9447 9449 9458 9508 9602 9647 9668 9693 9761 9764 9907 9909 9974 9980 9989 vergadering van bovengenoemde gemeente reeds steun is toegezegd? Vr. II. Kunt u mij ook mededeelen, of de gemeente Halfweg ook Rijkssubsidie ontvangt voor werkloozenuitkeering? Vr. III: Zoo ja, hoeveel bedraagt de sub sidie? kostwinners, zooveel mogelijk, te werk ge steld aan wegen, straten en scholenbouw. Uit getrokken ongehuwde werkloozen, bij ouders inwonende, worden alleen dón door het Bur gertijk Armbestuur ondersteund, indien na onderzoek blijkt, dat zulks noodig is. Zijn de inkomsten van het gezin nog voldoende, dan wordt geen steun verleend. Uitgetrokken on gehuwde werkloozen, niet bij ouders inwo nende, worden, zoo noodig, ook door he/ Burgerlijk Armbestuur ondersteund. Werk loozen niel-uitgetrbkken worden natuurlijk niet ondersteund, aldns de medcdeelingen, die men ons deed. Antw. II. Neen. Antw. III. (Zie vraag II). Vr. omtrent een bruine beuk, Antw. Deze vraag is betrekkelijk moeilijk te beantwoorden, zonder de beuk te zien. Met een 5 pCt. vruchtboom carbolineum-op- lossing den boom bespuiten, zal misschien resultaat geven. Vr. Ik heb jonge kippen, welke aan den leg zijn, njaar ze kannen overdag blijkbaar hun eieren niet leggen. Wanneer ze des avonds een poosje op stok zitten, laten ze haar eieren vallen en dan zijn het alle eieren zonder schaal.. Ze hebben steeds een bak ik nog aanwenden? Antw. Hoofdoorzaak van het leggen van windeieren is vetzucht. Chronische aandoe- overvetheid de aanleidende oorzaak is. passeeren kan, doch ook verschalende or- 10063 10084 10144 10203 10204 10215 10293 ganen zijn niet meer bij machte hunne func- '0297 10334 10.335 10359 10365 10375 tie naar behooren te vervullen, zoodat de 104J6 10415 10438 10522 10536 10559 10581 dood volgt. We waarschuwen tegen overma- S 10595 10598 10600 10618 10734 10829 stand 4n heeft ene Ln inti/htem V^rmte fjgf Jjg JS der veel groen en geef uw kippen zooveel nm ug32 lmg nm nm um der veel gro enen geef u kippen zooveel mo- ^393 ]2406 12425 12469 12478 12521 12528 mogelijk beweging 12530 12536 12590 12607 12625 12626 12642 Vr. Mijn pereboom heeft verleden jaar prach-12646 12658 12716 12733 12759 12773 12,876 tig in bloei gestaan, doch al de bloesem is er 2924 12927 12971 13000 13179 13184 13 '06 afgevallen, kan de oorzaak ook zijn, dat de 13262 13286 13376 13409 13436 13470 13503 paden er om heen te hard zijn? 13543 13574 13655 13667 13681 13685 13718 Twee jaar achter elkaar heb ik de aschla 13731 13743 13773 13305 i38n 13025 13964 geledigd in de paden om een harden grond 13973 14001 14006 14053 14071 14106 14163 te krijgen. Die is nu zoo hard dat je er geen 14203 14214 14246 14256 14264 14290 14365 schop in kan krijgen. 14367 14413 14457 14476 14509 14510 14540 Antw. Niet" alleen zal 't goed zijn 't pad 14580 14586 14635 14649 14656 14672 14673 los te maken, waardoor' meer lucht en warm- 14703 14773 14779 14791 14833 14885 14902 te toe kan treden, doch ook door eene flinke 14929 14936 14979 14995 15009 15054 15086 bemesting zal de boom vruchten geven. 15146 15196 15201 15221 15233 15234 15248 Vr. Hoe kan men een grijs gekleurde mof 15272 15293 15333 15367 15373 15418 15437 zwart maken? 15453 15454 15457 15475 15489 15496 15500 Antw. Het beste is de mof in behandeling te 15536 15539 15557 15604 15605 15634 15642 geven bij een chemische ververij. Wilt u het 15649 15651 15654 15682 15707 15709 15761 zelf probeeren, wendt u dan tot een goeden 15803 15827 15869 15900 15906 15951 15958 drogist, die u helpen kan aan een verfmiddel 15974 15983 15993 15994 16068 16103 16115 met gebruiksaanwijzing. 16178 16183 16222 16230 16250 16J37 16342 Vr. Wat moet ik doen aan kippen die hun 16359 16365 16380 16382 16472 16473- 16495 eieren opeten? 16520 16531 16567 16644 16671 16741 16743 Antw. U moet zorgen dat de eieren, zoodra 16794 16796 16797 16799 16811 16868 16913 zij gelegd zijn, onmiddellijk onzichtbaar wor- 16924 16944 16971 17065 17092 17134 17153 den voor de kippen of büiten haar bereik. U 17198 17227 17287 173„4 17619 17640 17760 kunt dat bereiken door b.v. in het Iigtiok een 17804 17833 17880 17889 17904 179-15 flinke laag kaf te strooien of droge bladeren. 18019 18029 18051 18064 18113 18129 18133 Beier is nog een zoogenaamd leghok te koo- 18181 18219 18234 18255 18265 18270 18272 pen. De eieren rollen daarin, zoodra ze ge- JS288 18308 18320 18328 18342 18386 18411 71 in direct wee buiten het bereik der ^413 18414 18464 18513 1851/ 18537 18.569 legd zijn, direct weg Duiten net DereiK ^18578 ]8649 18687 187Q4 ,g716 I8784 18786 kippen. v vir n i T;;wu, v„„ 18788 18792 18820 18872 18909 18910 18948 \r Welke is de kortste weB per rijwiel van lg965 ]9(J45 t90(-7 ,go93 ,9181 ]g221 19232 Haarlem naar Hoogmade bij Leiden en hoe- j Q246 19315 19318 19348 19379 19426 19452 veel K M. is het? 1945S 19581 19627 19689 19691 19711 19720 2. Hoeveel K.M. is het van station Kijp-We- i9725 i9766 19823 ,9g80 19918 ]9941 19959 tering naar Hoogmade? 19962 19957 19930 20007 20010 20088 20096 3. Hoeveel van slation Leiden naai Hoog- 20129 20142 20156 20179 20216 20344 20348 made? 20408 20417 20419 20532 20555 20578 205S3 4. Is er ook een tram- of autodienst tus- 20616 20619 20623 20687 20719 20855 20908 schen Leiden—Hoogmade of Rijp-Wetering— 20919 20923 20937 20945 20968 20976 2099S Hoogmade en op welke uien vertrek! deze van 21003 21056 21116 21146 21187 21259 21304 de genoemde plaatsen? 21338 21388 21440 21480 21494 21495 21506 Antw. 1. Haarlem, Heemstede, Hoofddorp, 21510 21534 21545 21581 21639 21650 21695 Venneperdorp, Leimuiden, Woubrugge, Hoog- 21697 21715 21766 21773 21802 21839 21860 made Afst onveveer 33 KAL 21874 21893 21894 21921 21959 21994 22000 o Fen kwartC caans 22010 22025 22046 22102 22106 22143 22145 3 Viif kwartier Lans' 22198 22262 22314 22315 22351 22.354 22383 7 ril or „„tehusdienst 22399 22464 22467 22495 22536 22555 22572 4. Geen tramdienst. Of er een autobusdienst ?2m 2261Q 22fi33 22635 22648 22675 22727 22759 22765 22775 22786 22840 22867 22877 22941 22988 22989 5e Klasse 5e Lijst: 4934 met 70 m.z. 3934 met 70; 1.3135 m.z. 13155; 21663 met 70 m.z,! 21663 met 100. is, is ons niet bekend. Haarlem deed haar plicht door van de hek- kesluiters met 31 te winnen. Zoowel Haarlem als D. E. D. had 4 reserve-spelers in 't veld. 't Stadion is vrij glad, maar toch wel bespeel baar. Na rust werd het-lastiger te bespelen en zonk het spelpeil bedenkelijk. Binnen een mi nuut heeft Ha-arem met een goed schot een voorsprong van 10. Verscheidene malen zien we beide partijen goed werft verrichten met de gasten in de meerderheid. De Amsterdammers doen slechts enkele juiste schoten. Haarlem krijgt meer kansen, maar door te weinig naar de dames te spelen, komen er geen puntjes van. Wulfhorst weet vlak voor rust den stand op 20 te brengen. Als weer begonnen wordt, is er eenige ani mo. Spoedig echter zakt 'n spelpeil. Wel wor den er handige dingen gedaan, doch de ful is er uit. Haarlem is meest aanvallend, maar in dén aanval rammelt het. Enkele D. E. D.-sc-ho- ten zijn te onbesuisd. Even voor 't eind wordt toch nog de eer gered, zoodat deze gemoede lijke kamp met een 31 overwinning voor de Spaambewoners eindigt. Haarlem IIAdvendo werd een overwinning voor de Advendo-reserves, die met 31 won nen. Voor den II. K. B. namen De Kraaien 1 met G4 van A. J. C. A. en G. S. D. met 64 van A J. C III, Advendo IIIHaarlem III werd niet gespeeld, evenals Macb. IIDe Kraaien II. D. J. D. I—S. D. O. L Zondag j.l. werd in de Beshiurszan! van het Patronaat „St. Bavo" aan de Leidsche- vaart de returnmatch gespeeld tusschën de beide eerste tientallen van de R. K. Damclubs „D. J. D." (Patronaat „St. Bavo" Leidsche- vaart) en „S. D. O." (Patronaat „St. Jan," Amsterdamstraat). D. J. D. heeft deze re- turnmatch schitterend gewonnen, ondanks 't feit dat zij met een invaller speelde. De ge detailleerde uitslag is als volgt: D. J. D. I S. D. O. I 1. Th. A. Kok—G. Roet 2. W. N StuifbergenJ. Obdam 3. R. KokJ. Swnrt 4. C. M. v RoodeJ. Veringa 5. C. M. v. Roode—J Vering 6. J. KooyA. Schiering 7. B. BlankwaterG. v. Rijn 8. P. B. Koster—B. v. Kouteren 9. N. P. StuifbergenA. Haak 10 II. GeuerJ. Meier XX XX 2—0 2—0 2—0 2—0 0—2 1—1 0—2 2—0 11—5 Alzoo voor D. J. D. De met x gemerkte partijen zullen op Zon dag 28 Januari in de besfuurszaal van Patr. St. Bavo, worden uitgespeeld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 2