tijd als diensttijd zoude medetellen, in dien den belanghebbende pensioen wordt toekekend uit de betrekking, waarin die tijd is doorgebracht. b als consulair ambtenaar doorge bracht, niet met verlof, binnen de keer kringen of op de bij algemeenen maat regel van bestuur aangewezen posten. Ten slotte vestigen wij er de aandacht op, dat niet alleen vast aangestelde ambte naren onder de werking der Pensioenwet 1922 vallen, doch ook personeel in tijde- lijken dienst, voor zoover dit voor langer van drie maanden wordt tewerk gesteld. Dat dit tot zeer eigenaardige conse quent's kan leiden en ook hier en daar reeds geleid heeft hopen wij in een volgend artikel aan te toonen. Ook het weduwen- en weezenpensioen en de pensioensbijdragen zullen wij een ande re keer in bespreking brengen. De drankbestrijding in de Ver. Staten. als zij was door de beide honden, die haar woedend najoegen. Dit tafe reel wiprd volledigd door den zoon van den waardin, die met een be'im- steel gewapend achteraan kwam geloo- pen. Eindelijk verscheen de waardin zelf in zulk een toestand van over spanning en woede, dat zij over al hare leden beefde. Wenford riep en floot zijne hon den; hij diende ze in het wild eenigB slagen toe. De zoon der waardin liet zijn bezemsteel zakken en nam zijn klak af; de waardin, die mijnheer Wenford niet kende en dus niet weten kon tegenover welk gewichtig persoon zij stond, vereerde ons met een bevigen uitval, zoodat wij in de gelegenüeid waren hare lieftalligheid te bewonde ren. Als wü er twee zulke monsters van dieren op na hielden, schreeuw de zij, dienden wij ze ook aan den leiband te houden en te zorgen dat ze niet in een anders huis drongen en een mensch van schrik deD dood op bet lijf joegen. Wij m sten ons scha men en wij waren zeker niet vcet bij zonders, of wij zouden haar niet zoo onbeleefd staan aanzien! Mijnheer Wenford liet haar schreeu- Ik dacht deze bekentenis noodig, uit vrees dat mijnheer Wenford mij tot onnoodige uitgaven zou overhalen. Het kon geen kwaad als mijnheer Wenford hoe eerder hoe beter wist dal ik arm was. Hij beviel mij boven dien niet en ik verlangde van hem af te zijn. Ik bleef staan voor een klein huis bij den ingang der stad. Boven de deur las ik, dat aldaar voor geringen prijs eten te bekomen was; ik dacht dat dit mij gelijken zou. Mynheer Wenford bleef ook staan en siaarde vol minachting op hel uit hangbord. De beide honden snuffel den door de gang, de openstaande kamers binnen. Een oogenblik later hoorde men giMen, toen een luid ge- blaf en eindelijk schoot een kat tus- «chen de beenen van mijnheer Wen ford door, het huis uit, achtervolgd stand in Mantsjoerije en Mongolië, en faf verband met de bolsjewistische bedreiging van de Chinees?he eu Ja nansche belangen, bestaat er natuurlijk groote belangstelling voor het a.s. bezoek van Joffe te Tokio. Dia belangstelling wordt nog verhoogd door het feit, dat burggraaf Gotto bekend is om zijn eerzucht, dat hij vroeger een hooge positia heeft bekleed in Zuid-Mantejoerije en dat er kans is, dat hij het hoofd zal zijn van het vo'gende Japansche kcbinet DE DRANKBESTRIJDING IN DE VER. STATEN. Hel departement van de Schatkist te Was hington, dat belast is met de toepassing van de drankwet, heeft aan het departement van Bni- tenlamdsche Zaken een schrijven gericht, waar in wordt verklaard dat ongebruikelijke scheeps* ladingen sterken drank aan bepaalde gezant schappen en legaties worden afgeleverd en weï in hoeveelheden, die de redelijke behoeften van het diplomatieke personeel te boven gaan. Vernomen wordt, dat het departement van Buitenlandsche Zaken er alleen de aandacht van de betrokken diplomaten op zal vestigen, dat de hoeveelheden sterken drank, die de ver schillende legaties en gezantschappen ontvan gen, critiek uitlokken. EEN NIEUWE HAVEN IN ZOELOELANJfc Uit Kaapstad wordt gemeld: In denVolksraad gaf de minister van .spook, wegen inlichtingen over de voorgestelde haven op de kust van Zoeloeland. De verbindingen voor zulk een haven waren reeds onderzocht De minister voegde hieraan toe, dat de bijzon derheden over het technisch onderzoek niet zouden worden bekend gemaakt totdat de re geering volledige rapporten over de kostenbe- raming en het rapport van den spoorwegraad zou kunnen overleggen. Verder grondonderzoek was noodig, hetgeen in den winter zou ge schieden. Sordwananbaai werd de meest gun stige plaats geacht Sir George Buchanan, die der regeering over het plan rapport had uit gebracht, meende dat het vooruitzicht daar ter plaatse een eerste klas haven te maken tegen redelijken prijs zeer goed was. Er is melding gemaakt van stappen def Amerikaansohe regeering in verband met on redelijk groote voorraden drank, die waren afgeleverd aan ambasades en legaties te Was hington. Het blijkt nu, dat een dier „ambas sades en legaties", die van de Cubaanschc vertegenwoordiging is. Maar de betrokken Cubaansche zaakgelastigde, dr. Arturo Padro y Almeida, heeft zich onmiddellijk in con tact gesteld met het dept, van Slaat om te protesteeren. Vooral komt hij in verzet tegen een bewering van zekeren dranksmokkelaar John J. York, die in hechtenis was genomen en bekend of althans beweerd had, dat hij ais agent was opgetreden voor lieden van de Cubaansche legatie voor den verkoop van sterken drank, die, als bestemd voor den Cubaanschen diplomatieken vertegenwoordi ger en zijn staf, in het gebouw der legatie aanwezig was. A. P. y Almeida ontkent ten stelligste, dat lieden van zijn legatie zich aan zoo iets had den schuldig gemaakt (Naai tent Engelsche vertelling.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 13