RHEUMATIEK Ingezonden Mededeelingen Weder een OPZIENBARENDE GENEZING. in vier weken genezen. Probeer mijn behandeling GRATIS. LAATSTE NIEUWS. AMSTERDAIÜSCHE BEURS, SPORT EN SPEL DAMMER. Wisselkoersen en koersen vf/n Bankpapier. UIT DEN OMTREK. Voor pudding, vla's en algemeen gebruik in de keuken neme me SPURT EN SPEL. HUIZONDEN. Alles vreeseliik pijnlijk en lichaam totaal verslapt. MIJN GRATIS AANBOD. Hoe dit aanbod aan te nemen. De Infanterie-Kazerne. Siervazen. R.-K. Loodgieters- en Electriciens- patroons. Rijnlandsche Hypotheekbank. BURGERLIJKE STAND. Verkoop van militaire barakken. Kazerne-verkoop. Maxirailiaan Harden. De stoQmbootdiensten gestaakt. Ergerlijke mishandeling. Je bezettingskosten. Een gift van den Paus. De Franschen uit Memel terug getrokken. Bevredigende verklaringen. Monarchistenactie. De staking in het Saargebied. De uitgewezen president Grützner. Simultaari-séance te Castricum N.H. Medegedeeld door DE SPAARNEBANK NIET OFFICiEEL LATERE KOERS BERLIJN 1.021's 1.32 Baakpapier 1.10 - 2.20 PARIJS 15.20 15.45 Baakpapier 15.10 15.50 BRUSSEL 13 40 13.60 Baakpapier 13.30 13.65 WEENEN Bankpapier LONDEN 1186 11 88 V. Bankpapier 11 81 11.92 STOCKHOLM. 67.— 67.40 KOPENHAGEN 48.20 4860 CHRISTIANS. 46.60 47.- BAZEL 47.60 47.80 ROME NEW-YORK 2.51 H 253' Hoofdklasse-competitie van den Ned. Dambond. HEEMSTEDE. OVERVEEN. EGMOND-BINNEN. KROMMENIE. IJMUIDEN. Niets kan tarwe ais grondstot overtreffen. UITGEEST. ZAANDAM. HILLEGOM. ZANDVOORT. NOORDWIJKERHOUT. BEVERWIJK. Uit onza Oest. 60 ets. per regel. Acht Jaar aan Bed o! Stoel geketend. On machtig te loopen. Een zoogenaamd hopeloos geval, door mij Zou 4ien zicii een ernstiger geval kunnen voor'tellen dat van den heer E. J. BRJ.NDTS, ®Marten van Rossumstraat 56, Ai jfiem7 Zestien jaar leed hij \ia Ischias en Zenuw-rkeumatiek. De acht laatste jaren zoo ernstig, dat hij noch bed, noch stoel kon verlaten en alle hoop had opgegeven ooit weder te kannen loopen. Acht maanden in een Ziekenhuis doorgebracht, alle mogelij ke behandelingen ondergaan, niets mocht hem baten En nu? Is hij het onderwer van elk ge sprek in Arnhem. De geheel stad is er vol van. Hij die zich niet verroer n kon, dien de menschen reeds sedert 8 jaar niet meer had den gezien, loopt weder zoo goed door de stad alsof hij n-o pit iets gemankeerd had- Lees hetgeen hij o.m. schrijft: „Na nw behandeling gedurende een maand te hebben toegepast, ben ik volkomen gene zen. Ik kan weder goed loopen, hetgeen ik in geen acht jaar meer heb geknnd. Alle hoop had ik opgegeven; het sche ongelooflijk ooit weder zoo ver te khnnen komen. En na is het werkelijkheid. Van mijn groot kruis, na zoo lange jaren en zoo vreeselijke pijnen te hebben geleden, ben ik nn, dank zij „Duo Formula", verlost". Laat ieder lijder, die dit leest, om een gra tis 10 dagen voorraad dezer merkwaardige behandeling Schrijven. Het g®val van den heer Brandts bewijst, dat er geen te ernstig is om door deze behandeling genezen te worden. De heer Arthur Richards, in wiens privé-laboratorium zij gevonden werd, zegt: Ik zal niet rusten, alvorens ik ieder lijder aan Rheumatiek, Ischias, Jicht, Knobbeljicht of eenige andere Urinezuurziekte de gele genheid gegeven heb mijne behandeling ge durende 10 dagen op mijn kosten te beproe ven". Zendt noch geld, noch postzegels. Zendt eenvoudig uw naam en adres met de woor den: „Gratis Voorraad", per 12% ets. brief kaart, waarna de 10 dagen Gratis Behande ling te zamen met verklarende Brochure en de beschrijving van meerdere wonderlijke genezingen, u per keerende post franco zal bereiken. Adresseer: Mr. Arthur Richards, Room 024, Cromwell House, High Holborn, Londen, W. C: 1., Engeland. Porto naar,Engeland: Briefkaarten 12% ct. Brieven 20 cent. Buys, Voorhelmstraat 13 rood, bruine dames- porlemonnaie; Politiebureau Smedeslraat, kinderportemonnaie; G. Heeren, Korte Hout straat 17, borstrokjes; Politiebureau, Smede slraat, dokters-verkeersplaalje; S. Monnier, KI. Houtweg 7, ring met sleutels; Wentholt, Iordenstraat 35, huissleutel; P. de Graaf, Leid-scbe yaart 38c, schop; Sabelis, Brou wersstraat 114, bos sleutels; v. Gapet, Wagen weg 86, paars taschje; M. Taase L. Mar- garelhaslraat 1, vingerhoed; v. Emmerik, Hoogstraat 2zwart, zilverbon; P. de Bie, 2e Vooruitgangstraat 30, zweep. Voor de Haarlemsche Bechtbank werd he ien behandeld de eisch der gemeente Haar lem contra den Staat der Nederlanden inzake de teruggave van de Infanterie-kazerne aan den Koudenhorn. Namens hel Rijk werd door Mr. Merens van conclusie van antwoord gediend op den eisch der gemeente Haarlem. ,De Staat erkent, dat de gemeente eigena resse is van de kazerne, maar beweert, dat zij het recht heeft, om het gebouw in ge bruik te houden, omdat in 1860 tusschen de gemeente en het rijk een overeenkomst is gesloten, waarbij het rijk het recht verkreeg, om niet (zonder geldelijke vergoeding) de kazerne te gebruiken voor militaire doelein den, zoolang dat noodig was en bepaaldelijk, zoolang de Minister van Oorlog van oordeel was, de kazerne voor militaire doeleinden noodig te hebben. De Staa» stelde voorts, dat de kazerne nog voor militaire doeleinden wordt gebruikt en de Minister v. Oorlog van oordeel is, de ka zerne nog voor dat doel noodig te hebben, zoodat de gemeente niet gerechtigd is, ont ruiming te vorderen. Bij de fa. Ritsema en Co"., in de Groote Houtstraat, zijn voor belangstellenden een paar Japansche vazen te zbnl Het zijn Ima- rivaren en hebben een hoogte van 1.60 M. De vazeu zijn afkomstig uit Yokohama (Japan) en zijn mooie voorbeelden an Japansche porceleinkunst. De vazen, welke (behalve de kappen) in één stuk gebakken zijn, wekken bewor dering door vorm en kleur en de afwerking valt bijzonder te loven. Zij zijn beschilderd met de gewone Japan sche voorstellingen: Japansche vrouwen en landschappen. Het décoratief i. keurig ver zorgd. Eerst met September, bij het regeerings- jubileum der Koningin, zullen de vazen ter verslering in de étalrge geplaatst worden. Gisterenavond is in het Hanzegebouw op gericht de rv.-K. Loodgieters- en Electri- cienspatroons-vakafdeeling Haarlem. Tpt voorzitter werd gekozen de heer A. van Lijk. Aan de alge jeene vergadering van aan deelhouders der Rijnlandsche Hypotheek bank, te Haarlem, zal worden voorgesteld het dividend over 1922, vast te stellen op 8 Geboren; 17 Febr., d. van P. H. Leeflang- Denker. 19 Febr., z. van M. C. Wullems- v, Roon. z. van M. W. Otsen-Dintfian. d. van G. J, v. Halst-Eék. 20 Febr., z. van J. G. Martens-Kuster. d. va. C. A. Boes- mans-v. d. Zalm Overleden: 18 Febr„ M. A. Best-Maatman, 47 j., Zijlweg. G. Buijs-Lap, 67 j., Rozen- prieelstraat. 19 Febr., C. A. J., 10 mnd., d. v. J. C. Onderin Verwulft. J. v. Bree- men, 85 j„ Snutmanstraat. M. P. Kerkhoff- v. Bilderbeek, 58 j., Vooruitgangstraat. Men meldt ons: De militaire barakken en loodsen van het voormalig interneeringskamp te Soesterberg zullen 9 Maart door den ontvanger der Re gistratie te Amersfoort worden verkocht. Zooals men weet, kwam de inventaris reeds irf 't laatst der vorige maand onder den hamer. In totaal worden 78 barakken verkocht, Naar wij vernemen, zal door den ontvan ger der Registratie en Domeinen te Roer mond bij inschrijving worden verkocht, de aldaar gelegen kazerne-gebouwen, bestemd voor afbraak. Het garnizoen te Roermond zal dus definitief vóór 1 April a.s. worden opgeheven. AMSTERDAM, 20 Febr. Naar wij verne men, zal de heer Maximiliaan Harden, de bekende uitgever van der „Zukunft", einde Maart in ons land eenige lezingen houden te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. LEMMER, 20 Febr. Alle stoombootdien sten en de oude Lemmer-nachtbootdienst op Amsterdam zijn wegens het ijs gestaakt. Van de boot van de Hoiland-Frieslandlijn is ten gevolge van het lage wati r en het ijs. de schroef gebroken. ALKMAAR, 20 Febr. Voor den politie rechter, Mr. D. Mulder, stond Maandagmid dag terecht de 42-jarige vrouw S. S., echt- genoote van den bootsman E. A. 'H. te Den Helder, aan wie ten laste was gelegd, erger lijke mishandeling van het 11-jarige meisje, dochtertje uit het eerste huwelijk van haar man. Zij sloeg het kind met de hondenzweep, sloot haar op in een bedstede, joeg haar half gekleed in den winter naar den zolder. Het was het kind niet vergund in de huiskamer te komen. Gewoonlijk stond zij op het por taal. Ook moest zij in de keuken staande het middagmaal gebruiken. Zoowel officier als politierechter wai j ten zeerste veront waardigd over het gedrag van deze vrouw. De officier zeide, iet te willen zeggen hoe hij een dergelijk wezen zou moeten noemen en vorderde 5 maanden gevangenisstraf. De politierechter dacht er niet aan, het ver zoek van beklaagde, om een voorwaardelijke veroordeeling in overweging te nemen en veroordeelde haar tot 4 maai.den gevange nisstraf. Het mishandelde kind is intusschen door de bevoegde macht onder toezicht ge steld van de grootouders. BERLIJN, 20 Febr. De ministerraad te Parijs zal heden een suppletoir voorstel in za!:^ de kosten van de bezetting van 't Roer gebied bespreken. De vereischte credieten bedragen 5 millioen francs voor niet mili taire uitgave.1, dus hoofdzakel,,. voor tol- en industriemaatregelen; 50 millioen or militaire bezettingskosten en 60 millioen voor het spoorwegbedrijf. BERLIJN, 20 Febr, De Paus heeft weder om 40.000 lire voor behoeftige of zieke DuJ- sche studenten, onverschillig van welken godsdienst, geschonken. BERLIJN, 20 Febr. De Fransche bezet tingstroepen zijn gisteren in alle stilte uit- Memel vertrokken en hebben zich op in de haven liggende schepen teruggetrokken. De kazerne is door Lithauers in bezet genomen. Men seint ons uit Den Haag: Hel nmiisterie van Buitentandsohe zaken deelt miede, dat naar aanleiding van en in op dracht der regeering voor een regeling door onzen gezant te Parijs en onzen gezant te Brussel gedane stappen, van de Fransche en Belgische ministers van Buitenlandsche zaken, bevredigende verklaringen in ontvangst wer den genomen betreffende de eerbiediging zoo wel van de Nederlandsche belangen Mj Rijn streek en Roergebied als van het voor den Rijn voor ons geldende recht. BERLIJN, 20 Febr. Uit Weenen wordt ge meld, dat een botsing heeft plaats gehad tus schen sociaal-democraten en monarchisten in den nacbt van 18 Febr., waarbij 1 arbei der werd gedood en 2 "ewond. BERLIJN. 20 Febr. Naar uit Saarbrücken gemeld wordt, duurt in het Saargebied de mijnwerkersstaking voort. Een groot aantal treinen moest wegens kolengebrek stop ge zet worden. BERLIJN, 20 Febr. De regeeringspresident Grützner die uit Dusseldorf is uilgewezen, verricht nu te Elberfeld zijn functie. Gisteren werd de opperburgemeester van Dusseldorf uitgezet. Een proteststaking van 24 uur was er het gevolg van. De Beurs opende heden: flauw'? Staatsfondsen. 5 pet. Nederland 94, 6 pet. Indië 96%. Culturen. Koloniale Barak 160, Indische Barak 126. Vorstenlanden 175, H. V. A. 462. Jndustrieelé waarden. Jurgeras 50. Oliewaarden. Koninlkiijlke 413, Consols 120, Orion 30. Tabakken. Dela Mij 311, Besoeki 52, Rot terdam Deli 11, Senembah 375. Rubbers. Amsterdam Rubber 148%, Deli Batavia 86, Nederl, Rubber 74, Roti. Tapa- noeli 26. Schecipvaartwaarden. Holt. Am. Lijn 125, HoM. Boot 34, Kon. Holl. Lloyd 10%, Japan- lijn 87, Paiketvaart 103%, Scheepvaart Unde 112, Marine 11%. Ameriikaansche waarden. Hide and Lea ther 68IA, Steel 109%, Smelting 65%, Ana conda 104%, Cigar 92%, Atchison Topeka 107%, Voting Rails 34%, Denver 1%, Sou thern Pacific 95%, Union Pacific 145%. Door den heer W. van Daalen uit Haarlem (iid der „Haarlemsche Damclub") werd eene simuMaanséance gegeven voor de leden en ge- noodtg-Jen der „Castrieumsche Damclub" in café „De Rustende Jager." Door 24 damspelers werd aan deze séance deelgenomen, waarvan de simultannspeler 10 partijen won, 5 partijen remise speelde tegen de heeren C. Peperkamp, H. Boökkholt, J. Blauw Jr., Y. Horjus en Koch Sr. en slechts 3 partijen verloor tegen de heeren J. Spremke- liing, I. Boot en J. A. van Ravenzwaay. Duur der séance 3 uur, dus gemiddeld 7% minuut per partij. De sdmujtaanis'peler behaalde dus 77 pet. van het totaal aamtal te behalen punten, wat een fraaie prestatie is. Voor de hoofdlklasse-competiitie van den Nederlandschen Dambond speelden te Haar lem de „Damclub Haarlem'' I tegen het „Ver- eenigd Am s terdam sch Damgenootschap" I uit Amsterdam. De Amsterdammers kwamen met slechts 9 spelers uit (Meester Herm. de Jongh ontbralk op het oppèl) en wonnen alle partijen. Door deze stevige overwinning is het „Ver- eenigd Amsterdamsch Damgenootschap" kam pioen der Noordelijke Afdeeling A. Gemeentezaken. B. en W. "bieden ter vaststelling aan een overeenkomst betreffende het z.g.n, Grotstuk. B. en W. stellen voor, a. op het onder wijzend personeel aan de openbare scholen, wier wedden niet door het Rijk aan de ge- meen te borden vergoed, van de bijdrage, be doeld in artikel 36, eerste lid, onder a der Pensioenwet 1922, Staatsblad no. 240, 3 ten honderd van den pensioensgrondslag te ver halen. b. Op het onder a bedoelde personeel van de bijdrage, bedoeld in het eerste lid, onder b, van genoemd artikel 5% ten honderd van den pensioensgrondslag te verhalen met dien ver stande, dat, indien die grondslag meer be draagt dan f 3000, het laatstgenoemde percen tage berekend wordt over 3000. Benoeming Stembureaux Provinciale Staten. B. en W. stellen voor, de volgende stembu reaus te benoemen voor de stemming van le den van de Provinciale Staten in 1923; Eerste Stemdistrict: Plaatsvevangend voor zitter: Jhi A v. d. Poll. Leden.: R. A. P. v. d. Loo en J. H. H. van den Putten. Plaatsver vangende tederMevr. E. J. Hoogeboom— Bijkerk Mej. A. M. van der Horst, II. Dir ken en N Vos. Tweede district: Voorzitter: Dr. E. M. A. Droog. Ptaasvervangend voorzitter: C. W. Breed. Leden; Mej. G J Bauer en B. W. Lin deboom. Plaatsvervangende leden: C. Schipper, N. H. Eldering, Mej. A. M. van der Eij'kcn en F. Hokwerda. Derde Stemdistrict: Voorzitter: H. A. Wal ler. Plaatsvervangend voorzitter: H. M. van Unen. Leden: Mevr. E. M. VerschoorSlnger- land en G. van den Aardweg. Plaatsvervan gende leden: W. C. Wo'terstorff, D. Gold- schmeding en L. Evendijk. Vierde Stemdistrict: Voorzitter: J, Tates. Plaatsvervangend voorzitter; C. Tromp. Le- den:Mevr. H. M Gerritsenvan Ei.ikern en F. Gerhard. Plaatsvervangende leden: Mevr. G. J. Rissetada—Garrer, K. Bij en Mej. A. A. M. van Dam. Vijfde Stemdistrict: Voorzitter: J. W. van der Erf Plaatsvervangend voorzitter: J. Prei.j- de Gzh. Leden: J. van der Poll en Mej. A. M. Smits. P aatsvervangende leden: J. J. I. Amtz, Mej. H. P. M. Eldering, D. H. Granr.eman Jr., Mej. M. A. van der Eijlken, J. Perquin en A. P. Vester. Zevende Stemdistrict: Voorzitter: J. Molenaar. Plaatsvervangende leden: L. de Wilde. Leden: Mej. B. C. Roest en JP J. Uilendaal. Plaats vervangende leden: Mej. H. J. J. van Amstel, Jos. M. J. Braam, J. M. W. Sevenhuijzen, J. C. Benrajng, II. J. A. Bron, J. Lagas en E. Vedder. Zevende Stemdistrict: Voorzitter: W. M. de Boer. Plaatsvervangend voorzitter: J. Vring. Leden: D. F. de Wilde en G.« J. Schut. Plaats vervangende leden: J. J. Bonken,burg, J. Boel houwer, J. van Groningen, J. Roes en Th.M. Schelling Verordening begraafrechten. B. en W. stellen voor, vast te stellen de navolgende ver ordening op de heffing van rechten wegens het gebruik der algemeene begraafplaats van de gemeente Heemstede 1. Voor het recht van begraven met uit sluiting van anderen in eene grafstede bestemd tot het begraven van drie lijken is verschul digd: a. voor onbepaalden tijd in eene graf- slede van M 2X1 f 80; voor eiken halven M2 of gedeelte daarvan meer f 20; b. voor den liid van tien jaren in eene graf slede van M 2X1 f 20. 2. Bij verlenging van het sub b bedoelde techt is voor elke verdere 10 jaren de helft verschuldigd van het voor de eerste 10 jaren betaalde recht Behoudens het vorig bepaalde is voor het begraven verschuldigd: I. In de grafsteden bedoeld bij art. 2: let ter a letter b Voor het lijk van een persoon van 12 jaar en daarboven f 25 f 15. Voor het lijk van een persoon van 1 jaar en beneden 12 jaar 15 10. Voor het lijk van een persoon beneden het jaar 10 5, II. In grafsteden op het algemeene vak: resp. Ie klas, 2e klas, 3e klas: Voor het lijk van een persoon van 12 jaar en daarboven f 30, f 20, f 5. Voor heP'lijk van oen persoon van 1 jaar lot beneden 12 jaar f 20, f 12. 4. Voor het lijk van een persoon beneden het jaar f 10, f 5, f -2. Voor het van gemeentewege schoonhouden, waaronder niet wordt verstaan herstelling of vernieuwing van op graven geplaatste voor werpen en van grafkelders alles voor zooveel het grafsteden betreft, zooeven genoemd, de reeds bestaande daaronder begrepen, wordt van den gerechtigde, vermeld iri hel register bedoeld in artikel 5 der verordening, het vol gende recht per jaar geheven: A.Voor een gedenlkteoken (monument) f 10. B. Voor elne zerk, bedekkende éene graf stede van M 2Xl f 4. C. Voor ééne zerk op plinlbanden bedek kende ééne grafstede van M 2Xl f 6. Bij meerdere bedekking naar verhouding. D. Voor een opstaand hek of kettingweik rond ééne grafstede van M 2X1 ter hoogte van 0.50 M of daar beneden 3. Bij grootere afmeting (bijv. om meer dan ééne grafstede) en meerdere hoogte naar ver houding. E. Voor een staande zerk van 1 M2 op een grafstede f 4; voor grootesre zerken naar ver houding. F. Voor een grafkelder voor elke grafstede van M 2X1 3. G. Voor ieder ander voorwerp als bordje, kistje, kruis doos enz. op andere grafsteden dan vermeld onder 9 van dit artikel f 2. H. Voor het onderhoud van een graftuin of beplanting per enkele grafruimte van 2Xl f 3; voor grootere grafsteden naar verhou ding. 2. Het in het eerste lid onder B en E be doelde recht zal voor elk der zerken, pooit minder dan f 4, het in het eerste lid onder C bedoelde recht zal voor elk der zerken op plintbanden nooit minder dan f 6 en het in het eerste lid onder D en F bedoelde recht zal voor elk der hek- ot" keltingwerken en graf kelders nooiit minder bedragen dan f 3 per kalenderjaar; bij de plaatsing of stichting wordt een gfedeelte vqp een jaar voor vol gerekend. Voor het schoonhouden van een bordje, kastje, kruis of doos op het algemeene vak wordt een recht ineens geheven van 5. Voor het afnemen en weder plaatsen van een zerk of ander gedenlkteeken is verschul digd f 5. Voor het opruimen van graven is f 10 ver schuldigd voor elk graf van 2Xl M Voor het'opgraven van een lijk, niet door het openbaar gezag bevolen en voor het op graven en overbrengen van een lijk van den eenen grafkelder of grafstede naar den ande ren op dezelfde Begraafplaats met inachtne ming dep bepalingen van art. 12, 1ste zin snede der Wel van 10 April 1869 (Staatsblad" no. 65) zal, behoudens de verplichting tot aapzuivering van het meerdere recht bij be graving in eene hoogere klasse, f 10 worden betaald, Voor het begraven van lijken van geheel cnvermogenden, welk onvermogen moet blij ken uit een door den Burgemeester af te ge ven bewijs, wordt geen recht geheven. Voorts bieden B. en W. nog ter vaststelling aan een verordening op de invordering van rechten wegens het gebruik der Algemeene Begraafplaats van de gemeente Heemstède. Volksbond tegen drankmisbruik. In de gis teravond gehouden ledenvergadering werd in plaats vaneen heer E. F. J. Dinaux die zich om gezondheidsredenen terugtrekken moest tot secretaris benoemd de heer J. A. J. Smit, Wilhelminaplein 3. Niet sleden. Op de Belvedère mocht Zon dag en gisteren niet gesleed worden, hetgeen voor velen een teleurstelling was. Do politie deelde ons mede, dat zij het verbood in ver band met de prikkeldraadversperring en de te verwachten ongelukken. Immers de baan heeft een bocht en de kans is groot dat de mensghen die sleden bij de bosch over den kop staan en dan in het prik keldraad terecht komen. Lezing. Voor de afd. Heemstede van het Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren houdt de heer A. Kooiman, hoofdbestuurder, morgenavond een lezing in hotel Van Rliee aan de Camplaan, over „De beteekenis van den Hoogen Raad van Arbeid in 'zijn samen stelling. Onderscheidingen. Toegekend de bronzen eeremedaille in de Oranje Nassau Orde aan W. J. Vader te Overmeer. arbeider bij de firma J. C. Bonarius te Bloemendaal. II., Sacrament. Bij gelegenheid van de gedurige aanbidding heeft de Z.Eerw. Heer Pastoor meegedeeld, dat hij in deze parochie zal pprirhten een afdeeling van den Eucha- ristlschen Bond. Waar, zooals Z.Eerw. op merkte, een Stille Omgang met 100 leden, een Derde Orde met 150 leden beslaat en jaar lijks meer dan 50.000 H. Communiën worden uitgereikt, daar moet deze Bond zeer zeker levensvatbaar zijn. Personalia. Geslaagd voor akle k (nut tige handwerken) onze plaatsgenoote mej. C. Bastiaan, leerlinge der R.-K. Kweekschool v. onderwijzeressen te Bergen. B.-K. Fanfarekorps. Het plaatselijk Co mity van de K. S A. heeft het initiatief ge nomen in onze parochie op te richten een R. K. Fanfarekorps. Belanghebbenden worden bijeengeroepen op a.s. Woensdag des avonds 8 uur, in het R.-K. Vereenigingsgebouw. Daar de belangstelling voor deze zaak groot is en de financiën geen onoverkomelijk bezwaar zijn, daar lijdt het geen twijfel of we zullen spoedig eene zeer nuttige R.-K. vereeralging rijker zijn. Personalia. Onze plaatsgenoot, do heer W. Boon, behaalde bij de stemming over de groslijst voor de Prov. Staten 17520 punten en wordt daarom no. 2 geplaatst op 't offici- eele stembiljet, zóodat ziine verk'ezing tot lid der Prov. Stalen 'zekerheid is geworden. Wij wensóhen den heer Boon, den door 't gehee'e diocees bekenden secretaris van de R. K. Dioc. Mid'denstandsvereeniging van harte geluk met het behaalde succes. Als flink zakenman zal de heer Boon zeer zeker krachtig medewerken om de Provinciale huishouding eens zakelijk te beheeren, wat in Noord-Holland, waar we gebukt gaan ondejr do hooge Provinciale belastingen, zeer drin gend noodzakelijk is. Marktbericht. Op de laatstgehouden markt werden aangevoerd 1900 eieren, die f 6—f 7 de 100 stuks opbrachten. Gemeentezaken. B. en W. ste'len voor, eene wijziging te brengen in de begrooting '23 door eene kasgeldleening aan te gaan ten be hoeve der gasfabriek van f 20.000, aangezien Ged. Stalen bezwaren opperen de gemeentebe drijven geldóperaties te laten doen, buiten dc gemeente om. Verder stellen B. en W. voor, om aan de gepensioneerde genTeente-amblenaren 40 pet. toeslag op hun pensioen te verteenen, voor zoover dit verleend is voor 1920. Verschillende vakbonden van tabaksbewer kers en sigarenmakers verzoeken voor deze gemeente een steunregeling te treffen voor uitgetrokken sigarenmakers. Het praeadvies van B. en W. luidt afwiireriti, omdat in onze gemeente geen uitgetrokken sigarenmakers zijn. De brulo-winst der gasfabriek bedroeg óver 1922 f 16.213,61%. B. en W. stellen voor hel geheele bedrag te gebruiken voor afschrijving op verschillende onderdeeien der fabriek. Onbestelbare brieven. Terugontvangen in de "Ie helft der maand Februari 1923. Brieven binnenland. Bureau IJmuider Cou rant, IJmulden; No. 110/1927 gevangenis, Haarlem; Burgmeester. Velsen; Hurarcommis- sie, Velsen; J. v. d. Berg, Vetseroord. Briefkaarten binnenland. Jacob Daalder, Groningen; A. Knoop, Amsterdam; E. Hassel- man geb. Swerrake, Rotterdam; F. Vogelsang, Haarlem; W. Zy ij'erna kers, IJmuiden; Mevr. N. v. Ran, Amsterdam; zonder adres. Brieven buitenland. G. Brouwet, Las Palmas. Briefkaarten buitenland. Familie M. Philip, Baur au Lac; Shanghai. Cassatie-beroep verworpen. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen hel cassatie-beroep van: G. R. te IJmuiden, die door het Hof te Amsterdam wa« veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis wegens het zonder ver gunning in voorraad hebben van sterken drank in het klein. Uitslag stemming voor de definitieve andi- daatslelling voor de Prov. Staten. Naar we vernemen behaalde onze plaatsgenoot, de heer W. van der Stok 1845 punten, 't Grootst aantal punten behaalde de heer Dorbeck, nl. 18697, het kleinste aantal was 1168, uitge bracht op den heer C. W. Keysper. De heer W. van der Stok had op één na 't laagste aantal. 't Witte Kruis. Tot Bestuurslid is geko zen op de laatste algemeene ledenvergadering de heer H. Zurlohe. Daar genoemde heer niet aanwezig was, zal hij met zijne benoeming in kennis worden gesteld. Men weetdus nog niet of hij zijne benoeming zal aanvaarden. Premie voor woningbouw. Aan den heer G. Res, van Castricum, die alhier aan de Kleits 16 woningen laat bouwen is voor elke woning van Rijkswege een premie van 300 gegeven. enSlapte in de bedrijven. Wegens slapte in heif meubelbedrijf wordt er bij de firma J. Palmboom maar 3 dagen gewerkt. Niet prettig voor de betrokkenen! Burg. stand. Geboren: z. van P. van Duin en G. Pater. z. van F. Berkhout en G. Rijs, z. van R. Verwoert en M. Groot. Gehuwd: Klaas van den Kommer en Jansje Zwart. Baldadig. Dat men zich gaarne vermaakt met sneeuwballen gooien, kan mij vrij be grijpen. Wij allen zijn ook eens jong geweest. Maar dat men de kerkgangers, zooals 1.1. Zondagmiddag bij het Lof gebeurde, met sneeuwballen gooit, tot zelfs in het portaal der kerk, moest niet plaats vinden. Zulks diende men alleen al te laten uit eerbied voor Gods huis. We zullen dan van respect voor volwassen personen en ouden van dagen nog maar niet rgppen. VERKIEZINGEN VOOR DE PROV. STATEN. Prov. Kieskring Zaandam. De officieele uitslag der stemming over de groslijst der candidaten is ais volgt: Mr. A. Dorbeok van Alkmaar 18697 pun ten; W. Boon van Krommenie 17520 p.; J. Valkering Tz. van Limmen 14400 p.; B. Vclt- man van Heiloo S797 p.; J. J. de Vries van Zaandam 9765 p.; F. Bak van Alkmaar 8072 p.; A. L. v. d. Huysen van Zaandam 6323 p.; P. H. L. J. Lommen van Castricum 5579 p;; J. Apeldoorn van Egmond Binnen 4223 p.; G. de Ruyfcr Jz. te Heemskerk 3953 p.; J. Apel doorn Gzn. van Bergen 3452 p.; H. Klaver van Alkmaar 3264 p.; J. Wittebrood van Zaan dam 3008 p.; A. F. Ranshuisen van Zaandam 2179 p.; W. v. d. Stok van Uilgeest 1845 p.; C .W. Keysper van Alkmaar 1168 p. De eerste acht candidaten zullen derhalve op 't officieele stembiljet voorkomen, indien de heeren genoegen nemen met de aangewe zen volgorde. Burg. Stand. Ondertrouwd: P. v. Waveren Hogcrvorst en G. Hamstra. Getrouwd: H. J Timmermans en C. M. van de Kaïpp. Geboren: z. van M. de GrootKlinkenberg. d. van P. J. van der LubbeVan der Ma den. d van H. DekkersVos. d van A. M. E. Rijndersvan der Weijden z van A DuijndamVan der Westen. z. van M. G. RuigrokSistermans d. van M. W. BrouwerMeskus. Overleden: H. van der Putten vr. 11 weken. A. van den Berg, m., 11 mnd. H. A. Hagel, tn., 82 jaar. C. vait*Reisen, vr., 63 jaar. A. G. W GeitenbeekGarrelts, vr., 82 jaar. Geslaagd. Tc Leiden slaagde gisteren voor het eerste gedeelte van hel artsexamen de heer F. L. Engel, alhier. Gemeenteraadsverkiezing. De afd. Hillegom van de Ch Sociale °artij zal aan de gemeen teraadsverkiezing dit jaar voor bet eerst deel nemen. Als no. 1- ardt door haar candidaat gesteld de heer J. Brussée. Zandvoortsrhe Handcisverecniging. In de deze week .plaats gehad hebbende jaarverga dering werden als periodiek aftredend her kozen de heeren A. Bakels en L. ,1. Rinkel. De begrooting voor 1923 werd behandejd en behoudens een paar wijzigingen goedgekeurd. Den heer Alf Sprengers in deze vergade ring het teil herdenkend van zijn '12%-jarig jubileum als secretaris, werd een fraai souve- nir'als bt!'k van waardecrinq overhandigd. Dienstp'ich'Cgen. Voor de lichting 1924 zijn a'hier voor de Militie ingeschreven 46 jonge lingen. Lager Onderwijs. Door Burgemeester en Wethouders is aan den heer J. Peper met ingang van 15 Februari a.s. eervol ontslag vérleend als tijdelijk onderwijzer aan school C. alhier. Demonstratie. Door B. en W. is besloten adhaesie te betuigen aan het verzoek desbe treffend commissie tot liet verkrijgen van een verbodsbepaling tegen hypnotische demon straties. Genomen uit het jaarverstag der Politie. In 1922 werdeii opgemaakt 531 procssen- yerbnnl tegen 781 in 1921, 613 in 192CL 898 in 1919. Dus alS verblijdend teeken steeds in dalende richting. Resoectieveliik is dit aantal: 20 wegens verduistering, 18 wegens diefstal, 6 voor mishandeling, 5 beleediging, 5 zeden misdrijf, 8 oplichting, 9 straatschenderij, 10 Arbeidswet, 136 A'g. Pot.veroj-d., 4 Huurcom- missiewet, 132 motor- en rijwiejwet, 6 jacht wet art. 461, 6 ijkwet, 23 dronkenschap, 1 bioscoopverord. en 4 tegen de vuurwapenwet. Als gevonden voorwerpen werden gedepo neerd 492 stuks, vorig jaar 563, als verloren aangegeven 441 stuks, vorig jaar 453. Ingekomen waren 1428 brieven en beschei den, vorig jaar 1275: uitgegaan waren 1417 stukken, vorig jaar 862. In totaal werden 197 monsters van var ken svteeseh te Haarlem onderzocht. Strandingf Vrijdagmiddag omstreeks vier uur vernamen wij dat er een hont zou zijn vastgeloopen door den dikken mist vlak voor onze kust Zekerheid konden wij niet krligen en de mist verhinderde "iets te zien. Later in den avond vernamep wii van den strandvon der dat het een motorboot was, genaamd „Rea" der Kon. Stoomb. Mantsch. komend "uit de Middetlandsche Zee en bestemd voor Amsterdam, welke niet was vastgeloopen, maar zich voor anker had gezet, uithoofde van do onbekendheid met de streek. Door den strandvonder was de sleepboot- dienst te IJmuiden telefonisch gewaarschuwd. Zaterdagochtend lag de boot echter nog en bleek wel degelijk gestrand. Vier sleepbooten lagen er omheen om od het eerste sein ge reed te zijn een handje te helpen. Omstreeki drie uur iicp de boot vlot en kon zijn onge wild onderbroken reis naar Amsterdam voortzetten Ondertrouwd: K Paap en P Keur. A. Bontenbal en IJ. M. Rotman. Getrouwd. .1 Keur en J. Groen. Geboren: Henricus Mariinus, z. van J. Be- cre en C W. Schraal. Maarlje, dochter v. A. de Wit H E Gobet. Overled D TimmersVeunik 78 jaar. Is. Dinsdagavond 20 Febr. houdt de R.-K. Volksbond, afd. Noordwijkerhout, een vergadering levens cursusavond ,in café „de Zwaan". Op de agenda slaat o.m. bestuurs verkiezing wegens periodieke aftreding van 4 bestuursleden. Terwijl de heer Ant. J. M. Angenent, secretaris van hel centraal bestuur een cursus zal houden over het onderwerp: „de Ned. R.- K.Volksbond op sociaal Econo misch gebied"; Voorwaar een leerzame en nuttige avond, zoodat het bestuur een flinke opkomst verwacht. B.-K. Kiesvereeniging." De R.-K. Kies- vereeniging „Recht en Orde", alhier, houdt op Woensdag 21 Febr. a.s. een algemeene ver gadering in café „het Wapen van Noordwij kerhout" en op Donderdag 22 Febr. a.s. in de Zitk, in café Van Slraelen, des avonds om half acht. Op deze vergaderingenzullen o.a. ook de op Maandag 19 dezer ingekomen can didaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing bekend gemaakt worden, terwijl nog eenige zeer belangrijke besprekingen zullen worden gehouden, zoodat - algemeene opkomst ook van de vrouwen zeer gewenscht is. Stemming Gemeenteraad. Door B. en W. dezer gemeente is de verkiezing van leden van den gemeenteraad bepaald op Dinsdag 10 April a.s. De stemming hiervoor op Dins dag 8 Mei a.s. De gemeenteraad alhier, zal dit jaar met 4 leden worden' uitgebreid en van 7 op 11 leden worden gebracht, B.-K. Kiesvereeniging. De R.-K. Kiesver eeniging hield Vrijdagavond haar ledenverga dering in het vereenigingsgebouw. De opkomst was matig te noemen; de groote meerderheid der leden schijnt nog maar niet te begrijpen, dat hunne aanwezigheid van zoo'n groot be lang is. De voorzitter, den heer J. v. Zutfen opende te half acht de vergadering met een Chr. groet. Notulen werden onveranderd goed gekeurd. De voorzitter deelt mede, dat candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing vóór 14 April a.s. moeten worden ingeleverd. In de vacature van mej. Rijgersberg, wordt bij aclamalie gekozen mej. L. Koelman. Bij het samenstellen van de lijst voor de Prov. Staten wordt van het politiek advies afgeweken en bij de stemming komt de heer J. J. Bisschop No. een te staan, terwijl deze op het politiek advies No. zeven stond, voor de stemming werd door den heer W. de Boer een beroep gedaan op de vergadering, dat de verdiensten van den heer Bisschop toch niet uit het oog verloren mochten worden. Nadat er nog eenige discussies werden ge voerd over de redactie van de Kennemer en de samenwerking van de R.-K. Raadfractie, dankte de voorzitter voor de prettige samen werking en sloot de vergadering op gebruike lijke wijze. Loterij B.-K. Vereenigingsgebouw. Vrij dag had de trekking plaats van bovenge noemde loterij, de hoofdprijs is gevallen op lot No. 2269, verder hebben een fraaie prijs gewonnen de houders van de nummers No. 143, 203, 518, 528, 2584, 1703 en 610. Op do nummers 2438 en 1787, is een taart gevallen, zoodat de houders van deze nummers worden verzocht deze prijzen spoedig af te halen," lijsten zijn verkrijgbaar a 10 cent aan het gé- bouw. Cassatie-beroep verworpen. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen het cassatie-beroep van P. C. T., koopman te Beverwijk en H. J. H., 'caféhouder aldaar, die door het Hof te Amsterdam waren veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis wegens het zonder ver gunning in voorraad hebben van sterken drank in het klein. OM DEN N. H. C. VOETBALBEKER. De commissie voor den N. Haarl. Ct.-voet- balbeker deelt ons mede. dat de termijn van inschrijving voor deze bekerwedstrijden ver lengd is tot Woensdag 21 Februari a.s. Ui terlijk op dien dag moeten de inschrijvingen zijn binnengekomen bif"den heer H. J. van Tol, Joh de 'Breukstraat 33. Het aantal deel nemers bedroeg Zondagavond 5. Dat is na tuurlijk veel te weinig. Daar moeten er min stens 5 bij. Kom. Westen, H. B. C. II. Concordia en S. M. C., Leiden, Lisse en Geel Zwart, A. D. O., Amicifia en R. C IJ is er geen animo? Of nog vergeten? Denk er nu even aan en doet het voor Woensdag. Het inschrijfgeld 2.50, is toch geen bezwaar?? Zondagavond j.l. werd in de groote zaal van het Patronaat St Bavo de eerste competitie wedstrijd gehouden tusschen de eerste tien lal len van D. Z. D. I en S D. O. I. De voorloo- pige uitslag is 84 voor S. D O. De afgebro ken partijen zullen Zondag 25 Febr. a.s. wor den uitgespeeld. EEN NIEUWE LOOPBAAN. Als een merkw' ardigheid vermeldt dc Nieuwe Soer. Courant, dat een Inlander, die indertijd wegens moord tot de doodstraf werd veroordeeld, welke werd veranderd in 20 jaren gevangenisstraf en die begin Sep tember uit de gevangenis te Soerabaja werd ontslagen, thans bevorderd is tot mandoer bij den telefoondiens'. Hij heeft in die 20 jaren het timmervak grondig geleerd, zich altijd goed gedragen en is nu zijn carrière met frisschen maed begonnen. Een succes voor de leiderj in de gevange nis, die van een moordenaar een nuttig lid van de maatschapjq hebben -./eten te ma ken. (Voor de inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.) Mijnheer de Redacteur. KIEZERS VAN NOORDWIJKERHOUT. A.s. Woensdag is het vergadering van de R.K. Kiesvereeniging. R K kiezers, weest niet zoo laksch om deze vergadering te verzui men. Als gij nog geen lid zijl, geeft u op als lid. Eerstdaags zuil gij wederom aangezocht worden om lid te worden. Laat deze stem wederom niet wezen ais de stem eens roe penden in de woestijn. Weest allen georgani seerd in de R.K. Kiesvereniging. Bezoekt de vergaderingen en brengt a.s. Maandag 19 Fe bruari uw candidaten naar voren Met dank voor de plaatsing. Eenige Leden-Propagamzxsr

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 2