Vergadering van de Kiesvereeniging UW IILEESCI II.! NiE Frankrijk en Duitsch'and PHILIP DE VRIES PAKHUIS R.K. Dagdienstl'ode CORSETTEN Onderjurken. Leden der R.K Ëiddenstandsvereeniging „DE HANZE" Fa. C. H. KAMMEIJEI. Scnagchelstraat 7 Wilhelmina Petronella H. LAMMERS Jr. R.K. Openb. Leeszsal en Eibliotheek LEDENVERGADERING geeft allen Uw steun bij de behartiiing van iiddenstandsbelangen, bezoekt djs ook hedenavond de i de Eer .te Haarlemsche Vleeschhr ied. Oude Brac iï hoek Botermarfc Uitkomst voor de WIELRIJDERS. LET OP GIERSTRAAT 73. er üngs Veerstraat 22-26-27-29 Pantalons enz. enz TEKOOP alleen die lectuur Winkeljuffrouw gevraagd, TE HUUR UIT DEN OMTREK. ZANDVOORT. HALFWEG. Advertenfiën, HEEMSTEDE. t iansstraat 49. ALGEMEENE op Maandag 26 Febr 1923 (i83 avonds ly2 uur in St. Uro Smttóraai Agenda: Verkiezing Bestiunsld. HET Bc-SiUü/ï Prima Buitenbanden 139- 169-198 en 298 een jaar ga rantie. Binnenbanden39-69 en 98 ct. een jaar garantie. Zware, breede Spatborden per stel 59 ct. Sturen 1.19. Kettingen 69-89 en 1.25. Handvatten 13 ct. Batte rijen 9 cent. Zadels 1.69. Onze bekende carbid 35 ct. Bellen 17 ct. Groote Voet- pompen 39 ct. Solution 2 ct. Prima Rijwielen 38-55 en 65 gld., een jaar garantie. Verder alles spotprijzen. ZIE ONZE ETALAGES. van ouds bekend adres. KIPPER-WILD. GEVRAAGD een flinke v.g.g.v. Zich aan ts meiden tusschen T en 3 Ate: SCNEEFMAKERSDIJK 32, Haarlem. uur. 0.75 0.90 0.65 de 0.65 de 0.75 de 0.85 de 0.75 de 0.90 de f 0.90 de 0.75 de 1.— de 1.—- de f 1.— de 1.25 de 1.2 5 de 0.60 de de GEDEMPTE OUDE GRACHT 80. R.-X. DIEESTB0DE BIEDT ZIGH AAN De groote RICHARD de fijnste 6 CENTS SIGAAR BEU. ZIT-SLA1PKAMER TE KOOP GEVRAAGD TELEFOON 1008. TELEFOON 278 in alle maten en prijzen Nachthemden Hemden Uitsluitend prima kwaliteiten. Concurreerende prijzen. RIJWIELEN. Zeer groote keuze. - Scherp concur reerend. J. C. RUSTMAN ANTHONIESTRAAT 46-48, Haarlem. ZAND AARDAPPELEN. J. KEIJZER Cz. Hillegom - Telefoon 2387. R.*K. KOSTHUIS SPAREi."™ KATHOLIEKEN ia een zaak v. Dameshandwerken bek. m. alle moder ne handwerken, tegen 1 April. Brieven onder no. 6732 Bureau van dit blad. G. TER HORST. KI. Houtstraat 56 - Tel. 935. DE GOOCHELTOER. Mijntieer de Redacteur, Naar aanleiding van uw onderschrift op mijn ingezonden stu/kje „de Goocheltoer" acht jik mij verplicht even daarop terug te komen. Vergun mij daarvoor s.v.pl. nog een kleun plaatsje. Vooreerst wil ik u verklaren dat absoluut mijn opzet niet is geweest onzen wethouder van Financiën onaangenaam te zijn. Dan, moet ik erkennen dat ik wel eenigsziims de algemeene zaaik voorbij zag en wol op het oog had mijn belang en dat mijns gelijken. Ook was het niet mijn bedoeling om in den bree- de en in de volle lengte onze gemeentelijke financiën te gaan critiseeren. Ik zal u vertel len wat wel is gebeurd. Toen ilk uw Damiaatje las schrok ilk der mate (en nog is er vrees bij mij) dat ik op hetzelfde oogenblik die paaT simpele woorden neerschreef waarop u zoo toorndel en mij een boos onderschrift bezorgde!. U begrijpt ais men zoo impulsief wat neerschrijft dan moet daar wel reden voor zijn. In alle vormen dringen de belastingen naar ons op, de sliert wordt steeds grooter, hoor maar eens: heffing in eens (met herhaling in successie van bijna ten halve), sfcraatbelasling, procenten op de vermogensbelasting, procen ten op de personeeie, procenten op de grond belasting en dan nog krijgen wij de meest er gerlijke onrechtvaardige, dat is er een die beeft van mij een doopnaam gekregen, n.l. „de onrechtvaardige,'' ik bedoel de zakelijke belasting. En zijn deze dan niet geheel of ge deeltelijk voortgekomen, teneinde het inko men te ontlasten en der wegwerkerij en zoo men dezen wel kunstmatigen maar niet gezon den weg verder zal inslaan, wie zou dan niet schrikken? Ik betaal f 168 aan deze dat is als ilk de heffing van 3 pet. in aanmerking neem naar een belastbaar inkomen van 5600 gulden f 5600), Ieder moet inschikkelijk zijn; zoo. u mij de rechtvaardigheid van deze belasting kunt aan- toonen ben ik genegen haar terug te doopen. En zoo Mijnheer de Redacteur kwam bij mij de angst en dacht; zal de sliert nu nog met een of meer wervels worden vergroot? Gelukkig stelt u mij gerust maarzal de werkelijkheid ook zoo zijnIn uwe macht ligt dat niet. Hoogachtend, MIDDENSTANDER Industrieel. inschrift. Mijnerzijds aan „Middenstatie <f er-Industrieel'' de hartelijke verzekering dat ik er geen oogenblik aan twijfel of hij be doelde met zijn ingezonden stuk het algemeen belang te behartigen, al ikeek hij daarbij, vol gens zijn eigen erkentenis, naar zijn belang en dat zijns gelijken. Ooik zulikzien naar eigen belang en het behartigen van het algemeen belang kan soms heel goed samengaan. Zoo ook in dit geval. Dit neemt niet weg dat het goed is op een foutieve redeneering in het een of ander belang te wijzen. Inzender staat hoog genoeg dat is mij bekend! om de zaak, die ons beiden lief is, te behartigen. We laten dat dus verder rusten. Om nu nog op een enkel puntje van het betoog van „Middenstander-Industrieel'' terug te komen, wil ik er alleen op wijzen, dat wij het allen gloeiend eens zijn dat de belastingen hoog, te hoog, veel te hoog zijn. Wat is daar van echter de oorzaak? Tik schreef het reeds: de crisis- en oorlogslasten met al den nasleep. Dat heeft geld gekost en dat geld moet betaald worden. Daar kan geen wethou der van Financiën iets aan doen. Hij zoekt alleen naar de middelen hoe die gemaakte schulden kunnen betaald worden. Er is geen enkele belasting, die niets onrechtvaardigs m zich heeft. De een meer, de ander minder. De meest billijke belasting is wellicht een inkom stenbelasting naar draagkracht. Wat die in komstenbelasting betreft, is Haarlem reeds ge gaan tot de uiterste grens niet zijn heffing van 6Maar ook zonder die uiterste grens is er een grens, en dat zal vooral „Midden stander-Industrieel" begrijpen.Wanneer de in komens te zwaar belast worden, vluchten de hoogste inkomens uit de stad en met het verlies van die inkomstenbelasting verliest Haarlem's winkelstand 'en vereenigingslleven ook de inkomsten van die meergegoeden. Men moet dus wel voorzichtig zijn. Er moet dan naar andere bronnen van inkomsten worden uilgezien. Totdat de schulden betaald zijn. Dan moet er zoodanig bezuinigd worden, dat successievelijk alle belastingen, (al of niet ook de inkomstenbelasting, maar dat zal 'wel een vrome wensch blijven!) kunnen worden afge schaft. Naar die bezuiniging wordt ernstig in Haar- lem gestreefd en zooals gezegd,v er zal uitge-1 zien moeten worden, welke belastingen het eerst kunnen vervallen. Inzender vraagt mij aan te toonen dat de Zakelijke belasting een rechtvaardige belasting is. Het gaat eigenlijk buiten de polemiek om, maar iik wil dit wél zeggen, dat ik de Zake lijke belasting een der minst ideale belastin gen vind, omdat zij zoo gemakkelijk op de arbeiders verhaald kan worden door ontslag of loonsvermindering, omdat zij vooral voor de kleinere indusnieelen zeer bezwaarlijk en onbillijk is en ook omdat ik den grondslag de zer belasting onbillijk vind, althans niet ideaal vinden kan. Voor mijn deel schaffen ze deze belasting zoo spoedig mogelijk af. En toch, en toch, heb ik wel oens overwo gen, dat het Rijk door deze belasting zoo'n aardig duitje meebetaalt in de kosten der Haarlemsche huishouding. Reken eens uit hoeveel werklieden aan de Centrale Werk plaats, aan de Post, de belastingkantoren werkzaam zijn, waar voor de arbeiders moet worden betaald. Dat wordt betaald door hei Rijk. Daaraan betalen dus alle .belastingbe talers van het Rijk, ooik b.v. de bewoners van gemeenten ais Bioemendaal, die stelselmatig de industrie en de lasten dus eener arbeiders bevolking weren en op andore gemeenten af wentelen. „D." Schoten, 21 Febr. X023. Geachte Redactie. Op uw hoofdartikel „Eenheid" in uw courant van 20 Febr. 1923 wil ik het vol gende wel eens uiten. U schrijft alléén de ééne R.K Partij kan ons tot heil zijn. Dat ben ik volkomen eens, doch hoe %ioet die partij dan zijn? Toch zeker heel anders alsi thans, want ze doet voor andere partijen wat betreft het niet naleven van den R.K. gods dienst niet onder, in 1898 was er 'n mooi ren merkbaar, doch de reactie werkt weer en de R.K. partij gaat paéér het echt Liberale idee volgen, alles staat weer in het teeken van de gesanctioneerde slavernij. Wat een toestand zal brengen, dat ieder welden kend mensch zal doen uitroepen, hadden wij maar anders gehandeld, de bom zal dan ook beslist eens bersten Ik ben niet erg Bijbelsch, Wat zou zoo'n gewoon mensdh ook weten, doch ik meen eens gehoord te hebben, dat er geschreven staat: De arbeider is zijn loon waard. In het zweet des nanschiins zult gij uw brood verdienen, dus wérkende, ook etende Ook staat er: die niet werkt zal ge scheurde kleederen dragen Wat ziet men van dat alles in toepassing gebracht? Streeft de R.K. partij daar nu juist wel na? Hef is maar een vraag, doch dit in toepassing ge bracht, brengt alleen de „Eenheid" die de wereld tot heil zal strekken meen ik en daarom dacht ik welnn laat ik dit eens op uw stuk „Eenheid" schrijven, misschien brengt het iets. U dankend, voor evenlueele plaatsing. S. Naschrift. Inzender, die ons al ver schillende malen met een of ander stuk aan boord kwam, maar zich steeds zag afgewe zen, smeekt ons hem nu eindelijk eens zijn hart te laten luchten. Hij hebbe ditmaal zijn zin! Maar wat wordt er met zulk schrijven nu bereikt? Iets goeds zeker niet. Laat in zender in den waren geest van Roomsche solidariteit, zonder vooropgezette meeningen, trouw de vergaderingen der Kiesverceniging bezoeken en daar tot de ervaring komen, dat de rechtsche regeering niet anders gedaan heeft dan zich aanpassen aan de gewijzigde omstandigheden en noch ultra-democratisch in 1918 is geweest, noch reactionair in 1923. En ook dit, dat het heel dom is bij de ge volgen van de malaise, welke zich thans al- lerwege voordoen, onze heilige, Roomsche beginselen te halen; die hebben daar niets mee te maken. REDACTIE. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Zandvoort op Vrijdag 23 Februari 1923 des namiddags half 8, ten Raadhuize. Agenda 1. Ingekomen stukken- 2. Bouw van 6 winkels aan den Straatweg. 3. Voorstel tot openbare verpachting van een stukje strand voor plaatsing van een kiosk. 4. Verkoop van grond en borgstelling voor de hypotheek der te bouwen 74 woningen door de aannemers H. Schuur en H. Bluys. 5. Wijziging van het raadsbesluit betref fende het aangaan eener geldleening groot f 300.000. 6. Machtiging gevraagd tot aanstelling van een beljongen. 7. Machtiging gevraagd tot het doen van door oen voorzitter werden de notulen van de vergadering van 21 December j.l. na een kleine opmerking van den heer Vring goed gekeurd Onder de ingekomen stukken en mede- deelingen bevonden zich o. a. een verzoek om ontslag van den heer J. v. d. Berg als onderwijzer bij het openbaar Lager- en Vervolgonderwijs, dat in handen van B. en W werd gesteld eert verzoek van eenige ingezetenen om de nieuwe Protestantsche school niet aan de Koediefslaan te doen bouwen maar op een meer noordelijk gelegen punt, welk verzoek eveneens in handen van B. en W. werd ge steld het ;aarverslag over 1922 van de com missie tot wering van schoolverzuim, dat voor kennisgeving werd aangenomen een adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem betreffende in voering van de 48-urige werkweek en een eene betaling uit den post „onvoorziene i adres van de gemeente-werkliedenvereeni- uitgaven 8. Voorstel tot aanvaarding van 3 studies in olieverf van wijlen den heer H. Valken burg, aangeboden door mevrouw de weduwe H. W. A. Krook van Harpen te Laren (N.H.) 9. Voorstel om de weduwe C. Keur te ont slaan van de pacht van 15 strekkenden meter strand en deze te verhuren aan Jacob Keur tot het jaar 1925. 10. Wijziging der verordening regelende de levering van gas in de gemeente Zandvoort. 11. Vaststelling van een suppletoir kohier Plaatselijke inkomstenbelasting dienstjaar 1922-.22. 12. Reclames belastingen. Gemeenteraad. Vergadering van den gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, op Zaterdag 24 Febr. 1923, des voormiddags 10 uur. De agenda vermeldt 1. Ingekomen stukken en mededeehngen. 2. Schrijven der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem betreffende ver lenging van arbeidstijd werklieden. 3. Adres van de afdeeling Halfweg e.o. der Soc. Dem. Arb. Partij e.a. voorziening werkloosheid. 4. Verzoeken van de besturen der R.-K. Par. School te Haarlemmerliede en Christe lijke School te Halfweg om voorschotten op de gemeentelijke vergoeding overeenkom- tig art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 voor 1923. 5. Schrijven Ged. Staten betreffende wij ziging der verordening tot heffing van rechten voor ingebruikneming gemeentegrond enz. (woonwagens). 6. Schrijven van Ged. Staten betreffende wijziging derGemeentebegrooting dienst 1923. 7. Vaststelling Verordening betreffende slachterijen enz. 8. Adres gemeenteveldwachters betref fende verstrekking van winterjas en cape. 9. Schrijven van Ged. Staten betreffende de inning der plaatselijke inkomstenbelasting. 10 Adres der muziekvereniging „Eensge zindheid" betreffende iigebrmkgev'ng v n gemeentegrond voor plaatsing muziektent.- 11. Voorstel van Burg. en Weth. tot vast- wet is beslist, dat de schoolschoonmaakster stelling eener regeling met de gemeente hoedanig werkza-M. TTellcrr—- Spaarndam tot schoolgaan van kinderen iS' 3in di s an het Hoofd de aldaar, opheffing der O. L. School te Spaarn- -«ooi, doch in dien va. a gemeente Het., woude en verleenen van eervol ontslag aan stede, boden B. en W. een ontwerpinstructie den onderwijzer W. A. Kwantes. Ivoor deze schoonmaakster ter vaststelling 12. Benoeming leden stembureaus voorj33n» welke zonder hoofdelijke stemming de Provinciale Staten en Gemeenteraad en hoofdstembureau voor den Gemeenteraad. ging D. E. S., inzake de werktijdsverlenging, welke behandeld zouden worden bij het be treffende agenda-punt goedkeuringen van Gedep. Staten op ver schillende Raadsbesluiten, welke voor ken nisgeving werden aangenomen een adres van de afdeeling Heemstede van de S. D. A. P. om in elk stembureau voor de Statenverkiezingen minstens één lid dier partij te benoemen, hetwelk bij het betreffende agenda-punt behandeld zou worden. ten slotte mededeeling van de vernietiging door Gedep. Staten van het Raadsbesluit d.d. 22 Juli 1922, inzake den bouw eener nieuwe R. K. school. Aan de orde waren nu de voorstellen van B. en W- betreffende het verleenen van voorschotten op de gemeentelijke bijdragen in de kosten van het Bijzonder Onderwijs over het jaar 1923 in deze gemeente, en wel f 4oo voorschot aan de Vereeniging Bijzon dere Protestantsche School te Heemstede ten behoeve van de M. U. L. O. aan den Voorweg 29, f 2000 aan het R. K. Kerk bestuur van den H. Bavo te Heemstede, ten behoeve van de school Heerenweg 103 en f 2750.aan hetzelfde Kerkbestuur ten behoeve van de M. U. L. O. Kerklaan 56, alle voorschotten uit te betalen in 4 termijnen, vervallende op 1 April, 1 Juli, 1 October en 31 December 1923. Deze voorstellen werden zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Hierna kwam in behandeling het voorstel om op de salarissen van het onderwijzend personeel van Openbare Scholen, welks wedden niet door het Rijk aan de Gemeente worden vergoed, doch ten laste der gemeente blijven, evenals op de salarissen van het overige Openbare onderwijzend personeel 3 pet. voor eigen en 5V2 pet. voor weduwen- en weezenpensioen te korten, wat tot nog toe niet geschiedde. Indien de pensiongrond slag meer bedraagt dan f 3000 worden de 5 '4 voor weduwen- en weezenpensioen. slechts gekort over deze f 3000. Zonder hoofdelijke stemming werd ook dit voorstel aangenomen. Daar door de Rijksverzekeringsbank in verband met de uitlevering der Invaliditeits- 1 werd aangenomen. B. en W. hadden verder eene 3e wijziging in de loonregeling der werklieden voorge steld, n.l. eenige kleine wijzigingen in de klasse-indeeling, en de indeeling van de me- ter-opnemers onder de ambtenaren, terwijl hierbij inplaats van de 45-urige de 48-urige werkweek zou worden ingevoerd. De heer VRING verklaarde zich tegen een werktijdsverlenging. Sedert hij 27 jaar geleden in de gemeente kwam wonen, is langzaam aan de werktijd tot 45 uren ver- 13. Vaststelling suppletoir kohier Hon denbelasting, dienst 1922. 14. Vaststelling kohier bedrijfsbelasting, dienst 1923, 15. Reclames Hoofd. Omslag. Gemeenteraad. Gisteravond kwam de Raad dezer gemeen- te te 8 uur in vergadering bijeen op het Raad- minderd, en nu zou er een stap terug gezet huis, onder voorzitterschap van den Burge- gaan worden, terwijl juist de weg bergaf- meester Jhr. J. P. W. v. Doorn. Aanwezig waarts veel sneller bewandeld wordt dan de waren alle leden, weg bergopwaarts. D4e 8-urige werkweek Na opening van het gebruikelijke gebedbelemmert tevens de werklooze3 om aan Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, tijdig voorzien van de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden, mijn dierbare Vrouw en onze lieve Moeder ANNIE BOSSE-PIELAGE in den leeftijd van 24 jaar. P. A. BOSSE en kinderen. Haarlem, 22 Februari 1923. Barteljorisstraat 12. Heden overleed tot onre diepe droefheid, na een kortstondige riekte, tijdig voorzien van de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Schoon dochter en Schoonzuster ANNIE BOSSE-PIELAGE Uit aller naam: ANTON BOSSE Haarlem, 22 Februari 1923. Barteljorisstraat 12. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ongesteldheid en voorzien van de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Doch ter en Zuster ANNIE BOSSE-PIELAGE Uit aller naam: A. PIELAGE. Heemstede, 22 Februari 1923. Spaarnclaan 39. Geboren: DOCHTER .van P. H. JANSEN en M. A. JANSEN-Tijssen. Gedempte Oude Gracht 450. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst, is het faillisser ment van vroeger winkelier en bakker te Heems kerk, geëindigd. Mr. H. F. BREVéE. HET BESTUUR werk te komen, zal misschien de werkloos heid verhoogen. De heer Vring zag in deze gemeente niet de noodzakelijkheid in om voor de bedrijven een werktijdsverlenging in te voeren. De heer TROMP sloot zich bij den heer Vring aan, en zeide, dat waar Heemstede nooit de eerste is geweest in het geven, het ook niet de eerste moet zijn in het terug nemen. Bij andere gemeenten wordt ook nog niet verlengd, zelfs geeft Schoten nog een vaantietoeslag-. De heer van Unen is het met den vorigen spreker niet eens. Het is geen manie, zooals de heer Vring zeide, dat men overal den werk tijd gaat verlengen het is de strijd om het leven van de industrie. Het is niet louter winstbejag van de industrieelen maar een al gemeen economisch belang van geheel het land. De heer van Unen is het met B. en W. eens, dat dan ook de gemeente-werklieden geen voorsprong behoeven te houden op an deren, maar eveneens intensiever moeten wer ken. De heer Vring heeft gezegd de ge meentebedrijven rendeeren toch, maar dat is geen juist argument, want de tarieven wor den bepaald naar de uitkomsten van de be drijven en niet in concurrentie met anderen. De 'oonen in Heemstede zijn trouwens in vergelijking met andere gemeenten heel goed en waar ook hier bezuiniging, al zijn we hier nog niet in moeilijkheden, geboden is, is werktijdsverlenging zonder loonsverlaging 'n heel geschikt middel. Wethouder Dr. Droog verdedigde even eens het voorstel van B. en W. met econo mische argumenten. De heer Vring onderstreepte nog eens zijn opmerkingen en protesteert nogmaals. De heer v. d. Erf merkt nog op, dat hij wel geen voorstander is van langeren werk tijd, maar dat hij toch van meening was, dat de 8-urige werkdag niet die voordeelen ge bracht heeft, die ervan verwacht werden. De heer v d. Erf was vóór het voorstel van B. en W. De heer Tates verklaarde zich tegen het voorstel, vooral met betrekking tot dege nen, die nachtarbeid verrichten. De heer Tromp repliceerde en merkte te genover den heer v. d Erf op, dat de 8-uri- ge werkdag door duizenden arbeiders be nut wordt op een wijze, die hun en hunnen gezinnen tot eer strekt. Wethouder Jhr. v. d. Poll voerde tegen den heer Tromp aan, dat in de commissie van overleg de werkliedenorganisaties mede voor het voorstel waren. Na eenige discussie en eenige technische opmerkingen van den heer van Unen, wel ke door Dr. Droog werden beantwoord, bracht de Voorzitter het voorstel in stem ming, dat werd aangenomen met 9 tegen 4 stemmen; tegen de heeren Vring. Tates, Tromp en de Wilde. De adressen van de K. v. K. en de ge meentewerklieden werden voor kennisge ving aangenomen. Het voorstel betreffende indeeling van de meteropnemers onder de ambtenaren werd, na eenige opmerkingen van den heer v. d. Erf, die de belooning van f 1500f 1900 te laag vond, welke door Wethouder Droog werden beantwoord, en eenige verdere discussie zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde was nu het voorstel van B.en W., om hun een crediet te verleenen van f 6600 tot het leggen van een hulpbrug over de Crajenestervaart ter plaatse, waar volgens het raadsbesluit van 25 Februari 1921 de meest westelijke der 2 vaste bruggen over de Crajenestervaart is geprojecteerd. In de aan- legkosten dezer bruggen wordt 'oor de Maat schappij „Leeuw en Hooft" eene bijdrage verleend van f 0.50 voor eiken verkochten M bouwterrein, en het hiervan te vormen brug- genfonds bedraagt thans f 2071. De maatschappij wenscht echter, daar hare terreinen slechts één toegang hebben en in het geheel geen doorgang, reeds nu ééne brugverbinding te zien tot stand gebracht, waartoe deze hulpbrug (gelijk aan die tusschen de terreinen van Bosch en Hoven en het z.g. Overbosch) dienen zal, en zal dan binnen 15 jaren niet aandringen op het maken der bedoelde vaste brug. Na eenige discussie werd dit voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, mijn ge liefde Echtgenoot, onze dierbare Vader, Behuwd- en Grootvader JACOB METTES in den ouderdom van ruim 61 jaren. Uit aller naam: Wed'. J. METTES- Schoenmaker. Haarlem, 22 Februari 1923. Nieuwe Gracht 98. Eenige en algemeene kennis geving. Versche Duinkonijnen, vette tamme konijnen, vette soepkippen, 80 ct. p. pond. Jonge kippen aan den leg, uit zoeken 2,50. Roomversche Holland- sche eieren, tVi cent. DELFTSTRAAT 13. KOOPEN ALLE LEVENSMIDDELEN OP. WACHT NIET TE LANG ANDERS BLUFT ER NIETS OVER Prima Edammer Kaas 53 cent per pond, prima Goudsche Kaas 55 cent per pond. Bak- en Braadvet per p. pak 40 cent. Delfiavet 53 cent per p. pak. Zalm per bus van pond 48 cent. Prima roode Zalm 38 cent per bus. Sardellen of Ansjovis, pasta per tube 15 cent, Sardines, Philip en Canaud, per thibb. bus 75 cent, per 3 stuks, 72 cent per bus. Prima Sardines 25 cenl per dutob. bus, per 3 stuks 22 cent per bus. Jams van de Betuwe, per 1 p. pot 50 cent. Appelstroop per bus van 5 pond 1.127/4 Gember of Honing, per pol 35 cent. Peren of Ananas, per bus 18 cent. De Jongs of Sickesz Cacao, per 2 p. bu® 90 cent. Kook- rozijnen 20 cent. Pruimen 15 cent. Schijfjesappelen 50 cent. Geschilde Perziken 60 cent. TuttiFrutti 46 oent. Gebrande Pin das 25 cent- Hazelnoten 34 cent Groote Noten 32 cent. Braziel- noten 38 cent Kastanjes 18 cent, alles per pond. Maggie blokjes 25 suks, 55 cent. Flanoons Maggie van 6.50 voor 3.75, van 2.50 voor 1.25, van 1.30 voor 70 cent, van 80 voor 45 cent, van 45 voor 25 pent Port A Port 95 cent Samos 95 cent Medoc 85 cent. Meiwijn, witte of lbodc Bessenwijn 65 cent ZwaarderoakeTs Bisschopwijn 80 cenl, alles per heele flesch. Sunmaidrozijnen p. pak 46 cent, 10 Citroenen .30 cent Erwtensoep met Kluif of Bruineboonensoep 56 cent per 2 p. bus, merk Tieleman en Dross. 2% p. bus Kersen, 80 cent Asperges por 2 P- bus 55 cent. NOG HONDERDEN ARTIKELEN, TE VEEL OM OP TE NOEMEN BEWAAR DEZE ADVERTENTIE IN UW EIGEN BELANG! RUNDERGEHAKT RUNDERLAPPEN RUNDERLAPPEN (mager) JIBLAPPEN RECLAME-ROLLADE ROLLADE MET HAAS KORTE FJNE RIB RECLAME BRAADSTl'KJES ROSBIEF, DOMIN 'STUK. LENDE '.ONTRA FILET EN MUIS 1AKLAP IIEFSTUK 'AAS 'IGEN GESMOLTEN VET svons Varkensv'eescSi en Ka! sv'eesch Ti-GE LAAGSTEN PR JS. Ook alle soorten WORST, machinaal gesneden. ZIET VERDER DE PRIJZEN IN DE ETALAGE! j ons wordt uitsluitend HOLLANDSCH RUNDVLEESCH vei kocht GEEN DEENS, GEEN BEVROREN. Dus in uw eigen belang naar JEcn kleine wijziging in het uitbreidingsplan welke door de N. V. Zaanlandsche Terrein» en Bouwmaatschappij, Cir. de heer C. Tur kenburg te Heemstede, verzocht was, werd aangenomen met de stemmen van de heeren Tromp en Tates tegen,ter wijl B. en W. gemachtigd werden, voor de ge meente de rechten en verplichtingen te aan vaarden, voortvloeiende uit de met genoemde Maatschappij te sluiten overeenkomst en hun het noodige crediet werd verleend. Na vaststelling van herziening XX van het uitbreidingsplan werd egnaahouden het voorstel van B. en W., hen te machtigen tot het voor de gemeente aanvaarden van de rech ten en verplichtingen, voortvloeiende uit eene overeenkomst, zooals reeds voorloopig gesloten met de N. V. van Dam's Huizenhan del te Amsterdam, waarbij de gemeente zich Hierover moet namelijk nog een advies van de gezondheidscommissie binnenko men, zoodat in eene volgende vergadering het raadsbesluit pas kan vallen. Echter zal zoodra een gunstig advies van bedoelde commissie ontvangen is, met de werkzaam heden kunnen worden aangevangen. Aan gezien deze van groot belang zijn voor de werkloosheidsbestrijding. Het volgende agendapunt was de vast stelling eener nieuwe verordening op de Begraafrechten, die voor eene goede exploi tatie der Begraafplaats kennelijk te laag wa- ren. De bedragen door B. en W. voorgesteld hebben wij reeds uitvoerig medegedeeld. Tevens werd de door B. ea W. voorgestel de verordening op de invordering van rech ten wegens het gebruik der Algemeene Begraafplaats van de gemeente Heemstede goedgekeurd. Beide punten werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij groote meerderheid van stemmen wer den de stembureaux voor de Statenverkie zingen benoemd, als reeds door ons mede gedeeld op het adres der S.D.A.P. werd door Voorz. opgemerkt, dat bij de samen stelling van het advies met geen politieke richting was rekening gehouden, zoodat het adres voor kennisgeving kon worden aange* nomen. Zonder hoofdelijke stemming werd hierna aangenomen het voorstel van B. en W. om, op advies van de commissie voor de Bedrij ven, hun een crediet te verleenen van hoog stens f 106.250.— voor uitbreiding van de kamerovens aan de gasfabriek en het ver bouwen der bekapping van het oude stokerij gebouw. Een derde ovenblok van 10 kamers zal nu worden bijgeplaatst, zoodat in de komende wintermaanden in de stokerij- voldoende capaciteit aanwezig zal zijn om m de behoefte te voorzien en een noodzaker lijke reserve te vormen. Nog werden eenige comptabiliteftsbe- sluiten vastgesteld. Bij de rondvraag vestigde de heer Vring de aandacht op geruchten, die hij had hoo ien verluiden, als zou de halte Woestduin van den Spoorweg worden opgeheven. Hij zou gaarne zien, dat de gemeente steun ver leende aan een adres van belanghebbends inwoners aan de Directie^ der Spoorwegen, dat zich tegen deze opheffing kantte. Deze zaak zou door Voorz. die alleen ge hoord heeft van opheffing der bewaking aan de overwegen, zooals ook bij VC oestduin, worden onderzocht. De heer Tromp bracht hulde aan oe kranige, practische wijze van sneeuwrui men, door Openbare Werken toegepast, wel ke die van Haarlem zelfs «w r e overtrof. Door Voorz. zou het compliment aan O. W. worden overgebracht. De heer v. d. Erf vroeg of er mets aan te doen was, dat een perceel (hier is sprake van perceel Glipperweg 12), van drink water wordt voorzien, waar de eigenaar ca herhaalde aanvragen, hierin nog niet voor zien heeft. Deze zaak zou Voorz. s aan dacht hebben. In de geheime zitlin gis nog besloten, da. voor de gemetene zal worden aangekocht eer- terrein bij het Withe'mnnapkin tussdhen ach terweg en Molenwerfslaan, groot circa 125000 M2 mei verschillende ops allen, waaronder een huis aan den Achterweg voor een totaal 45,900. vraadd terstond of later een niet onder de 18 jaar. Liefst van bui ten, bij C. RUTTE, Biezenweg, Sant. poort. net R.-K. Meisje, 21 jaar, voor hulp in de huishouding, v.g.g.v. Brieven onder No. 6731 Bur. van dit blad. verkr gbaar bij JOH. P. MEIJER, Barr„voetestr I, hoek Voidertgr. Jong meisje, h.b.b.h.h., zoekt in be. schaafde R.-K. Familie met of zonder huiscL verkeer. Brieven met prijsopgave aan het Bureau veu dit blad onder No. 6727. een lichte motorfiets of klein auto- tje, tegen ruil van een 8 P.K. 2 cylin der met duo-zitting. Zoo goed al* nieuw. Adr. Dr. LEÏJDS fRAAT 7rood, Schoten. Uk. HIT HAARLEM Prima kwaliteit, mooi gesorteerd a f 3.75 en mooie Drielingen a f 2.10 per H.L. Franco Haarlem. Niet goed, geld terug. Gevraagd een net liefst omtrek station. Ge:n beroepi- kosthuis. Gebruik van vrij slaapkamer tje. Brieven met conditie onder No. 6728 Bur. van dit blad. Spaarpandbriei te koop. Op bet. 85, voor 70, Hyp, bank. Brieveo onder No. 6733 Bur. van dit blad, BESTE BIGGEN. Adres: J. t. VELDT, Vrachtrijder, Santpoort. koopt niet in winkels waar onzedelijk, of N. Malthusiaansche artikelen wor den verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan stations boekenkasten welke geen gevaar oplevert mat dubbele Zolders, voorzien van Gas- en Waterleiding Cen« trum der stad. Te bevragen bj|:

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 3