T3 DIENSTPERSONEEL BiHHEXLANDSCN NIEUWS. ~U 37 ~oWö Iff T R EKi HILLEGOM. noordwijk. KERKBERIOHTEH. Vrijz. Dem. Bond. Een nieuwe zaak. Tegen den muur. Bekroond. W erkloosheidsuitkeering. Alliance Francaise. Gevonden voorwerpen. Baden. Haarlecische Orkest Vereenigiag. Verlof Drankwet. Hinderwet. De huur verhooging bil de „Haarlem- sche Woningstichting". Personalia. Gunning. Haarlemsche Journalisten-Kring. BLOEMEND AAL. Hot antwoord is: Éen advertentie ge plaatst in de N I EU WE HAARLEMSCHE COURANT met haar 13.000 exemplaren oplage. LAATSTE HEUWS. RAPPORT COMMISSIE BARGE. HET SPOORWEGVERKEER TUS- SCHEN NEDERLAND EN HET ROER GEBIED. L.SSE. BLOEMENDAAL. VEI SEROORD. SASSFNHEIM. VELSEN. IJMUIDEN, VOORHOUT. VELSEN WARMOND. LISSE. VflAGENBUS. DAYMEN. AALSMEER KERK DER E. E. P. P. CARMELIETEN BENNEBROEK. Gisteravond hield de afd. Haarleir den Vrijz. Dem. Bond in het gebouw „De Nijver heid" een vergadering. Definitief werden «andidaat gesteld voor de gemeenteraadsverkiezing, de heeren H. W. Bitter, A. G. Boes, mr. M. A. van Eek, mcj. G. Groustra, v.. v'. d. Haak, W. A. Hout- schilt, J. Hulsman, H. C. Kit et, H. G. Schor nagel, mr. M. Slingenberg, H. Tjebbes en J. Varekamp. Op voorstel van het bestuur besloot de vergadering met algemeene stemmen, dat den leden zou worden geadviseerd, om bij het referendum, dat binnenkort zal worden ge houden, voor de plaatsen op de candidaten- iijst, te adviseeren: mr. iV. Slingenberg no. 1; A. G. Boes, No. 2; en en dame No. 3. Daarna ontspon zich nog een breedvoerige discussie over de rechtspositie van het ge- meentepersoneel, waarna de vergadering 'erd gesloten. De heer Th. Bonarius opende heden aan het Soendaplein 34, te Schoten, een nieuwe laak in sanitaire artikelen, loodgieterswerken en zinkwerkerij-artikelen. Hij vestigde zich tevens als electro-technisch installateur. Het ziet er naar uit, dat de heer Bonarius een goeden greep heeft gedaan, met zijn nieuwe onderneming te sticht-n in deze opgroeiende wijk, die hopelijk spoedig stadsdeel van Haar lem ral zijn. De zaak ziet er frisch en dege lijk oit en stelt allerlei moderne hulpmidde len op hygiënisch en sanitair gebied aan het koopgraag publiek ter beschikking. De nieu we winkel, die nog een ruime werkplaats achter zich krijgt en ruim-voorziene magazij nen heeft, mag er zijn en doet het goed in de ze nieuwe omgeving. Den heer Bonarius zij alle succes gewenscht! Gistermiddag kwam een vrachtauto, bela den met 4000 K.G. kalk, toebehoorend aan de fa. D. uit de Leidschestraat, doch kon door den matigen gang niet tegen de Lcid- schebrug opkomen. Hij reed terug en botste tegen den muur van perceel Leidschevaart 130. De muur werd beschadigd, doch er vonden geen persoonlijke ongelukken plaats. De chauffeur had nog wel geremd, doch doordat hrj zeer zenuwachtig was, was de remming niet krachtig genoeg Door het Botterdamsch comité ter behar tiging vajo nationale belangen, was een wed strijd voor volksliederen uitgeschreven; 54 inzendingen kwamen in. Het lied van den heer L. C. Steenhuizen uit Haarlem: ,,'k Hou van Holland", werd met den 2en prijs 501 bekroond. Een eerste prijs was niet uitgeloofd. De heer Steenhuizen ontving voor zijn verzen „Koninginnedag" en „Prin ses Juliana" een derden prijs (elk 25). Men verzocht ons opname van het vol gende: De afd. Haarlem van den Ned. K.K. Me- taalbewerkersbond in vergadering bijeen op 32 Februari, betuigt bij deze hare instem ming met onderstaande motie, welke in de afdeeling Amsterdam werd aangenomen: De afd. Amsterdam, in vergadering bijeen op Vrijdag 26 Febr. 1923 in 't Gildehuis, Warmoesstraat 145, besprekende de opge* legde regeiing der werkloosheidsuitkeering, in 1923. protesteert krachtig tegen deze re- jeling, -die zonder behoorlijk overleg met de rakorganisatie is daargesteld, hetwelk wij ran een Christelijke Regeering zeker niet aadden verwacht; draagt het hoofdbestuur op in samenwer king met R.K. Vakbureau en de andere Vakcentrales met alle hun len dienste staan de middelen, deze regeling ongedaan Ie ma ken, en besluit deze motie te pubficeeren in le pers." Op Dinsdag a.s. zal in de bovenzaal van „de Kroon" de vijfde voordracht van dit winter seizoen gehouden, worden voor de leden van bovengenoemd genootschap. Was de vorige conférence van den historicus Funck Bren- tano een groot succes, die van Dinsdag zal niet minder belangrijk worden, daar de heer Louis Gillet behoort tot de élite der Fran- sehe kunstenaars. Louis Gillet, conservator van het Museum Jacquemart-André, is de schrijver van Raphael in de verzameling van de „Meesters der Kunst". Voorts zijn van zijn hand de ..Kunstgeschiedenis der Bedelmonniken", de „Schilderkunst in Europa in de XVIIe en XVHIe eeuw", de „Catalogus van het Mu seum van Chaalis", de „Geschiedenis tfer Fransche kunst", „Puvis de Chavannes", „Rembrandt", de Vlaamsche Kunst in Frank rijk. In het bekende standaardwerk van An- dré Michel: „l'Histoire de l'Art" werd hij be last met de hoofdstukken over de Nederland- sche Schilderkunst van 1530 tot 1610 en over die der XVIIe eeuw. De heer Gillet zal te Haarlem spreken over den Mont St Michel, het meest merkwaardige geografische en his torische monument uit Frankrijk, dat jaar lijks door ongeveer 100.000 personen wordt bezocht Achtereenvolgens zal hij er de legen de, de geschiedenis en de artistieke schoon heid van behandelen en zijn voorbeelden toe lichten door lichtbeelden. De leden der Alliance, die voor een deel althans, den Mont St. Michel kennén en er de wondere schoonheid van hebben aan schouwd, zullen zeker niet in gebreke blijven dezen grootmeester der Kunst over een der gelijk onderwerp te gaan hooren. Wij herinneren er verder aan, dat de laatste soiree van het seizoen zal gegeven worden in April, waarbij de schrijver van „Gaspard", de heer Benjamin zal spreken over de poëtische werken van de gravin de Noailles en deze dame persoonlijk verschillende van hare ge dichten zal voordragen. Terug te bekomen bij: J. C. Verlaan, God. Voldersgracbt 20, gummi bal; J. v. Zuilen, Olieslagerslaan lrood, bri] in étui; D. Hirs, Burgwal 107, das; Fijnhor.thandel, Burgwal, Duitsohe herdershond; J. Koops, Rollandstr. 98, grijs wollen handschoen; Kennel Fauna Parklaan, zwart hondje, gébracht door de wed. Cassé, Gr. Heiligland 16; Luudk, Voor- helmplein 21, merklap; Radsma, Harmens- jansweg 17, pakje kousen; K. Velenhurg, Badhuisstraat 3, zwarte portemonnaie; P. in den Bosch, Schermerstraat 11 rood, school- tasch met schriften. In het Doneh-ebadhnds aan het LcddisehcpJein zijn in de afgdoopen wedk 783 baden geno men; lm dat aan den Schotersingel £61 baden. Mc» sehiriift ons: De piane-so'iste van morgenmiddag, mevr. Marga Kistte, is eene Amerikaamsche van ge boorte. Zij heeft een buitengewoon interessan te loopbaan achter den rug. Met Rafaö! Jo- zeffy studeerde zij in Ncw-York, daarna in Zurich op het Conservatorium, on dor Paul Moiikcl en Carl Friedberg. alsmede onder Dr. Friederich Hegar. In 1915 behaalde zij de Prix dTlxecllence en Diploma van de z.g. Meister- klasse. Zij deed daarna verschillende tour- nee's. In Chicago met de Philharmonde orches- ter en later in Holland, Engeland en Zwitser land, waarbij zij overal met veel succes op trad. Ingekomen is een verzoekschrift van L. Coinelbsen, om verlof, tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de hall, de vestiaire, de kleine zaal en de groote zaal van het perceel aan de Groote Houtstraat No. 1. Aan II. Bakker en J. Breevoord is voor den proeftijd van één jaar vergunning verleend tel oprichting van eene inrichting voor ma chinale houtbewerking in het perceel aan de Leidscheslraat no. 5658, en liet daarin plaatsen van kracht- en andere werktuigen, Aan ile firma A. F. Kremer, is vergun ning verleend lot uitbreiding van de koffie branderij, gevestigd in het perceel aan de Kromme Elleboogsteeg no. 10, door het bij plaatsen van een koffiespit met toebehooren, aan te drijven door den bestaanden electro motor en het bijbouwen van een schoorsteen. De Huurdersverecniging „Haarlemsche Wo ningstichting", die een actie voerde tegen een opgelegde huurveirhoogiing, heeft, na overleg met hét bestuur der stichting, alwaar een schikking verkregen is, bestolen, de actie te doen eindigen. Tot reserve 2e-luit. bij het 17e Regiment Infanterie is benoemd de heer C. de Vries, alhier. Kapitein A. H. Drijfhout van Hooff, van het regiment kust-artil erie le Helder, is over geplaatst naar IJmuiden. Tc Amsterdam zijn geslaagd voor het examen nuttige handwerken de dames A. F. Lieuwen, J. E Vernout en A. Zieok, allen alhier. Voor diploma C van hel machinisten- examen is geslaagd de heer A. L. Steen beek alhier. In de gisteren vermelde gunning door B. en W. van het dagctijlksch onderhoud van de ste delijke eigendommen, benevens het verrichlen van cnlkeJe vernieuwingen (bestek no. 9 van 1922), is weggevallen, dat perceel 4 gegund is aan Ant. Lubbers, voor 4.085. In de Donderdag gehouden jaarvergadering van den Haarlemschen Journalisten-Kring werden de verslagen van secretaris, penning meester en gedelegeerde uitgebracht. De Kring lelt thans 14 leden, allen werkzaam bij de irie Haarlemsche bladen. Het bestuur, dat in zijn geheel aftrad, werd herkozen en blijft in zijn oude samenstelling bestaan. Voorzitter is de heer L. M. Wete ring!; penningmeester de heer C. J. van Til burg; gedelegeerde bij den Neder! andschen Journalistenkring de heer J. H. van Oosten en secretaris de heer P. C. Akkerman. Oppassen, Onze buitenwegen worden weer onveilig gemaakt door een onguur su jet, dat aan meisjes en vrouwen op zeer on gepaste wijze van zijn aanwezigheid blijken geeft. BEZORGT MIJ NIET ZEER GUNSTIG ONTVANGENi DEN HAAG, 2 Maart. Naar wij vernemen is het regeeringsvoorstel om beschermende maatregelen te nemen ten bate der Nederl. Schoenenindustrie, in de afdeelingen der Tweede Kamer niet bovenmatig gunstig ont vangen. Het wordt hoogst onwaarschijnlijk geacht, dat het onfwerp-Aalberse zonder in grijpende wijzigingen in de Kamer zal pas- seeren. DE BURGEMEESTER VAN BERGEN. BERGEN, 2 Maart. Door den heer J. van Boenen, sedert 15 Juni 1885 burgemeester dezer gemeente, is, na afloop der raadsver gadering van Vrijdag j.l., de médedeeüng ge daan, dal hij aan H. M. de Koningin met ingang vrn 16 April a.s. eervol ontslag als burgemeesier heefl aangevraagd. Plaatselijke edvies-eommisiies. Naar hef „Cenlr." verneemt, zal het rapport van de Ccmroissie-Baige zich bewegen in de richting van de compromis-gedachte, zooals deze tof uiting komt in de nieuwe statuten van de Utrechtsche R.-K. Kiesvereeniging. Is het blad wel ingelicht, dan zal in over weging gegeven worden plaatselijke advies- eemmissies te benoemen, rekening houdende met de verschillende stroomingen ,en deze e.ommissiej te doen kiezen door de algemeene ledenvergaderingen «—n do olaalselijke ver- eenigine De Franschen hebben de stations Miihl- heimEppinghofen, MühlheimSpeldorf en de spoorwegwerkplaatsen aldaar bezet. De Duitsche beambten legden onmiddellijk het werk neer. Door deze bezetting is het spoorwegverkeer van Essen naar Mühlheim en Duisburg—Ruhrort, de tot nu toe nog eenige vrije weg voor reizigers naar Neder land, stopgezet. HR. MR. TH. H. F. VAN RIEMSDIJK. In Den Haag is in den ouderdom van 74 jaar overleden de heer jhr. mr. Th. H. F. van Riemsdijk, lid van den Hoogen Raad van Adel, oud-Algemeen Rijksarchivaris, lid van de Kon. Academie van Wetenschappen enz. VRIJSTELLING BELASTING VOOR ATELIERS VAN BEELDENDE KUN STENAARS. Op een vraag van den heer Ketelaar betref- f~nde de indiening van een wetsontwerp no pens vrijstelling van belasting voor ateliers van beeldende kunstenaars heeft de minister van financiën geantwoord dat bedoeld wetsont werp zijn departement heeft verlaten. BEWEGING TOT HANDHAVING VAN DEN ZOMERTIJD. In leidende kringen der vakbeweging is, volgens de Rsb., het plan geopperd, om een groote landelijke beweging te organiseeren om de Eerste Kamer te bewegen dit besluit niet goed te keuren. Hierbij wordt getracht te komen tot een federatieve samenwerking van alle organisaties, op welk gebied ook, die zich uitspreken vóór handhavin van den zomertijd. Voor onze K. Kiezers. Het besluur van de R.-K. Politieke Propagandaclub ver zoek! ons u altent ie maken op 't feit, dat een ieder, die vóór 15 Mei e.k. den leeftijd van 25 jaar bereikt heefl stemgerechtigd is voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Er moet echter rekening mee gehouden worden, dat, wil men aan de stemming deelnemen, de naam op de kiezerslijst moet voorkomen. Aangezien bij de vorige verkiezing (die der Tweede Kamer) verschillende namen van kiesgerechtigden niet op de kiezerslijst voor kwamen, zullen de leden van de Pol. Prop. Club huisbezoek komen doen .leneindc als zoodanig namen te noleeren, om alsdan een onderzoek in te stellen. Ook kunnen zij, die Iwijfeicn op de kiezerslijst voor te komen, zich alsnog opgeven bij den secretaris van de R. K. Kiesvereeniging, den heer F. C. van Lierop Jzn., Molenlaan 6. Op Dinsdag 6 en Woensdag 7 Maart zal de Weleerw Paler van Graven, Missionaris van de St. Jozef-congregalie van Millhill In het Bondsgebouw een zeer schoone lering met lichtbeelden honden over de Missie. Op Dinsdagavond alleen toegankelijk voor de St. Jozefsgezelleti, voor alle patronaatsleden en de commissieleden dier vereenigingen. Des Woensdagsavonds toegang voor alle Katho lieken boven dé 16 jaar Natuurlijk zal de beiangslelling van Lisse's Katholieken groot zijn om Pater-plaatsgenoot te gaan hooren! Ook de Mi3sieijver zal daartoe medewerken. Men zorge half 8 present te rijn I Alhier heeft zich een comité voor een Nationaal Huldeblijk aan H. M. de Ko ningin voor het a.s, regeeringsjubileum ge vormd waarin de volgende dames zitting hebben: ti. Verdegaal, Joh. W. Verduijn, 0. A. Warmerdam en G Veldh. van Zanten. Bury. Stand. Geboren: d. van E. S. C. HeijmannBroek. d. van H. G. Kuijl— Slootweg. Ondertrouwd: P. S. Grootegoed en P. Kozijn. H. B. Hospes en W. H. Smits. Getrouwd: J. L. S. van Son en Jkvr. I. Teding van Berkhout. D. O. Verbeek en P. J. A. van Oorjen. Overleden: C. M. J. Genevasen, 38 j. J. de Vries, 41 j. H. Bolsenbrock, 18 j. E. Beekman, 84 jaar. F.-K. Kiesvereeniging. Donderdagavond liield de R.-K. Kiesvereeniging haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer P. v. Zut- phen, opende met een woord van welkom en gaf ziIn tevredenheid te kennen over de goe de opkomst der mannen. De notulen der vo rige vergadering waden onveranderd vastge steld. Op voostel van Pater Alexander werd besloten de jaarverslagen en de verkiezing van 2 bestuursleden uiit te stellen tot de vol gende vergadering, daar het voornaamste punt van de agenda: oandidaatstellifig voor de ge meenteraadsverkiezing nog al een-igen tijd in beslag zou nemen. Da-n verzoobt het bestuur den aanwezigen om personen te noemen, die geschikt zouden ri-n om op de Candidatenlijst te worden ge plaatst. Het besluur handelde hiermede over eenkomstig een besluit van de Centrale kies- vereenrging in de gemeente V-eisen, dat 'be oogde om de leden der afdeelingen geen ad vies te geven, alvorens zij voldoende in de gelegenheid waren gesteld om eanddda'ten naar voren te brengen. De heeren Maas, Blümenstein, de Haas, Slriiboseh en Düijn worden genoemd. De eer ste vier bedanken echter, zoodat men niet veel verder kwam. Het bestuur achtte hét "dan tijd om met een lijstje van personen, dat het geschikt Schéén, v'öo'r den dag te komen. Hier op kwamen ook de heeren Maas, de Haas en P. v. Zuliphen voor. Dat de voorzitter der kiesvereeniging als candldaat naar voren ge bracht werd, mooht geen aau'eiding geven lót insinuaties aan het adres van dién persoon. De heer Grimbergen vond d-e gelegenheid om de houding van den voorzitter te verdedigen. Deze heer wis! ook het jutsle woord om de heeren Maas en de Haas (e bewegen, rich als candidalen beschikbaar te ste'Ien. Pater Alexander wilde geen dwingenden in vloed uitoefenen op de slem der aanwezigen, maar achtte het toch zijn plicht er op te wij zen, d-ai de zittende raadsleden verdiend heb ben wederom een goede plaats op de candi- datenlijst le -krëgen. Zij hebben geloond voor hun laak bereikend te zijn. Een uitzondering maakte hij echler voor den heer Diependaal, die door voorkeurstemmen gekozen is en dus, door een raadszetd te aanvaarden, niet or ganisatorisch gehandeld heeft. Hiermede waren velen het eens. Sommigen wenschten echter den heer Diependaal te handhaven. In 8 stemmingen werrj nu de volgorde der Candida ten bepaald- De uitslag was als volgt: 1. Nijssen, 44 st.; 2. HandgraaL 29 st-5 3. Lan- gehdijtk, 26 st.; 4. Maas, 27 st.; 5. P. v. Zut- phen, 22 st.; 6. de Haas, 26 st.;7. Strijbosch, 33st.; 8. Duijn, 38 st. Bij de rondvraag werden inlichtingen ver zocht, omtrent het verdere verloop der can- didïtalstelkng. De voorzitter antwoordde, dat de vijf aMee'ingen der kiesvereeniging ieder acht candidaten voorstellen. De Centrale k-ies- venigirg maakt dan een politiek advies op, r. al'of niet door de afdeelingen kan aan vaard worden. Hierna sloot de voorzal!er met den Chrisle- 1 ijken crr»t te Drankbestrijding. Donderdag 15 Maart zullen de besturen der katholieke drankwéer- verceniigingen in gecombineerde vergadering bijeenkomen, om concepl-statuten en regle ment van het onlangs opgerichte Katholiek Drankwecr-Comilé in de gemeente Vedsen behandelen. Doodclijk ongeluk te Sassenheim. Gisteravond omstreeks half zes werd aan den Rijksstraatweg voorbij de overplaats van v. Heemstra, dr jeugdige knaap v. S., oud 13 jaar wonende aan de Voortlaan, overreden door een auto van zsvaar weeg vermogen. De ontboden geneesheer Dr. le Grand verleende de eerste hulp. We verne men nader dat de knaap is overleden Ledenvergadering van den R.K. Volks bond alhier op Woensdag 7 Maart 's avonds half 8 in hotel Het Bruine Paard. Industrie. Aan de Ver. Kon, Papierfa brieken der firma van Gelder Zonen, is ver gunning verleend tot uitbreiding van de smederij door het maken van een aanbouw en het bijplaatsen van electro-motoren en werktuigen. Aan den heer J. Jak te Santpoort is ver gunning verleend tot uitbreiding zijner smederij aldaar. De Noordwijker duinen. Om vergissingen Ie voorkomen, willen we er op wijzen, dat de schrijver van het ingezonden stuk In ons nummer van Donderdag niet is kapelaan Braakman, doch de rijwielreparateur van den- zelfden naam, alhier gevestigd. Redactie. Schepenverkooi>. Bij de Vrijdag alhier ge houden schepenveiling werden geveild; ten overslaan van notaris Dolleman: de stoom- Irawler Swift IJ. M. 1, gekocht door den heer J. M Barneveld alhier voor 7200 stoomtrawler Richard IJ. M. 195, gekocht door den heer E Kiuyver te Koog aan de Zaan voor 35.000; de verkoop van deze schepen geschiedde krachtens bevel van de rechtbank le Haarlem. De stoomtrawler Otono IJ. M. 155 werd gekocht door de firma wed. S. J. Groen al hier voor 12300; de stoomtrawler Invier- no, gekocht door den heer S. A. Bakker te Haarlem voor f 7425. De sleepbooltrawler Johanna IJ. M. 468 werd opgehouden. Door de makelaars Bakker, Dijksen en Co. werden geveild: len overstaan van notaris Boerlage: de stoomtrawler Betsy IJ. M. 175 gekocht door den heer L. Allard te Haar lem voor 11.500. Voorts Iwee Britsche oefentorpedo's, die werden opgehouden. Ten overstaan van notaris Dolleman: het motorschip Oscar, gekocht door den heer J. Stokkink te Amsterdam voor 2800. R.-K. Kiesvereeniging. Deze houdt op Dinsdag 6 Maart e.k., *s avonds half acht in 't Palronaatsgebouw een zeer belangrijke ver gadering. Opkomst dringend gewenscht. Burgerlijke St.nd. Ondertrouwd: N. Engelhart en D. Nielsen. J- van Koot en R. Leyenaar. H. van Croonenborg en E. Engelhart. Getrouwd: J. van Vliet en T. Kwak. C. J. Rosier en R. de Baek. Geboren: z. van W. Sieuwertsen-van Zetten. d- van A. Verduyn-v. d. Pijl. Overleden: J. Woerdeman, 72 j., wed. van C. Smit. J. van Vliet, 53 j„ eohtg. van A. Rcitsma. Personalia. Te Rotterdam is voor het examen nuttige handwerken mej. M. v. d. Wiik, alhier, geslaagd. Raadsstukken. Het bestuur der Woning- rereeniging „Volksbelang" vraagt den raad, de 'huurprijzen der door haar gebouwde 25 woningen met 15 cent per week te verhoogen voor het tijdvak van 1 April 192331 Maart 1924, en alzoo te brengen op 2.85 's weeks. B. en W. stellen voor, den huurprijs met 0.30 per week le verhoogen en te brengen op 3 per week. B. en W. stellen voor, afwijzend te be schikken op het verzoek van „Volksbelang", om voorschotten voor woningbouw te vcr- leenen. Vraag van A. de A. omtrent priesterju bilea der E. E. P. P. Franciscanen in 1923. Antwoord: De volgende E.E. P. P. Ffari- ciseanen vieren in 1923 hun zilveren pries- lerfeest: G. v. Eijsden, parochie van de H. Rosalia te Rotterdam, J. Heijmaris, Weert, R. Malheeuwissen, Venraij, P. Ammerlaan, Nieuwe Niedorp, G van Üden, Zuid-Chansi, J. Derks, Zuid-Chansi, J. v. d. Stok, Vor- den, E. Kraaijvangcr, parochie van den H. Joseph te Gouda, J. van Lubeek, Oudewa ter, W. van Scheijndel, parochie van den H. Joseph te Delft, H. Mulder, Nieuwe Nie dorp, A. Sweep, Nieuwe Niedorp, A. Dries- sen, Mcgen, T. Verhoysen, Megen, J. Reij- nenberg, parochie van den H. Antonius van Padua, te Haarlem, W. Theünissen, Megen, H. Willemse, parochie van den H. Antonius van Padua te Amsterdam en L, Graaf, pa rochie van de H. Rosalia te Rotterdam. De volgende ET. P.P. Franciscanen vie ren dit jaar hun 12f£-jarig priesterfeest. G. van Rooy, Sillnrd, P. van Adrichem, Australië, G. van Vliet, Woerden, E. Emonds, Heerlen; Th. Roorda, parochie van de H. Rosalia te Rotterdam, P. van Velzen, Woerden, C. Spruit, Heerlen, H. Verbeek, Megen, J. Wienink, parochie van den H. Antonius van Padra te 's-Gravenhnge, A. v. d. Berg, Weert, H. Zeinstra, Venray, C. Ea rners, Kerkrade, B. Schneiders, Megen en A, Waardeloo, Brazilië. SIMULTAANSEANCE Mr. A. VISSER. Onder groote belangstelling gaf de heer A. Visser een simultaanseance "ter opening van zijn damcursus in het gebouw van de St. Jozefsverëeniging aan de* Koningsteiftstraat. Mr. Visser speckle zeer sterk, wat wél vol doende blijkt uit hét dó or hem verkregen resultaat. Van de 24 partijen won hij er 19, speelde er 4 remise tegen de heeren: P. Veen, W. J. Kok, D. Rump en Th. Toornend en verloor slechts 1 partij legen den heer Th. A. Kok. De séance ving aan te SVi uur en *e 'GK uur was ze geëindigd. Hieruit blijkt, dat Mr. Visser gemiddeld slechts 6 minuten over elke partij gespeeld heeft, zoodat het resultaat schitterend genoemd mag worden. Vrijdag 9 Maart a.s., des avonds te 9% uur zal Mr. Visser, alvorens aan rijn lessen te beginnen een causerie houden over de historie van het damspel, terwijl hij ook eenigen tijd zal besteden aan het verklaren van de peda gogische waarde van het damspél, toegelicht met combinaties van Fransche- en Holland- sche meesters. Vooral deze les zal zeer leerzaam zijn en zij, die de practische oefening van hel dam spel nog niet ter hand hebben genomen, en toch iels voelen voor het mooie spel, vinde in deze les wat zij zoeken. Belangstellenden ZONDAG 4 Maart. Heden om half 8 de vroegmis, waarbij gelegenheid om te biech ten en de H. Communie te ontvangen. Om 10 uur de Hoogmis. Na den middag om 4 uur Lof, waaronder Lijdensmeditatie, WOENSDAG, 8e der 9 Woensdagen ter eere van St. Jozef 's avonds om 7 uur Lof. VRIJDAG om 7 uur Oefening v. d. H. Kruisweg. Zaterdag om 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw v, h. H. Scapulier. Dagelijks bestaat er gelegenheid om inge schreven te worden in de Broederschap van net H. Scapulier en om water, ter eere gewijd van de nH. Albertus te verkrijgen. ZONDAG 7 uur en half 9 gelezen H.H. M ssen, om 10 uur Hoogmis, waarna cate chismus voor de kinderen va het tweede jaar. Om 2 uur voor de kinderen van het eerste jaar. Om 3 uur Lof met lijdensmedita tie (39). DINSDAG-avond van 67 uur gelegen heid om te biechten. WOENSDAG 6e der 7 Woensdagen die het feest van St. Jozef voorafgaan. Om 8 uur gezongen H. Mis en 's avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. ozef. (66). VRIJDAG-avond om 7 uur oefening van den H. Kruisweg met vereering der relikwie van het H. Kruis. ZATERDAG van 48 uur gelegenheid om te biechten. HILLEGOM. St. Joseph. ZONDAG 3e Zondag van de Vasten De stille H. H. Missen te 7 uur en half 9 en te 10 uur de Hoogmis. Te 7 uur Lof met Vastenmeditatie. Door de week de H. H. Missen te 7 uur en kwart voor 8. WOENSDAG 6e van de 7 Woensdagen van St. Joseph, te kwart voor 8 gezongen H. Mis. 's Avonds te half 8 Lof ter eere van St. Joseph. DONDERDAG half 5 biechthooren voor de kinderen, daarna voor de grooteren. VRIJDAG te half 8 Lof en Kruisweg. LISSE. ZONDAG te 7 uur en te half 9 de gelezene H. Missen, na elke dezer H. Missen generale Absolutie voor de leden van 3e Orde. te 10 uur de Hoogmis. Onder elke H. Mis preek en collecte door den Z.Ew. Heer B. v. Leeuwen. Pastoor v.d. St. Josephsparochie te Hillegom voor zijn nieuw te bouwen Kerk. Te half 2 catechismus, te half 3 vespers met Rozenhoedje te 7 uur Lof met Lijdensmeditatie. MAANDAGmorgen van 7 tot 9 uur biecht hooren voor de meisjes, die Dinsdag onder de H. Mis van half 8 zullen communiceeren. WOENSDAG avond te 7 uur lof ter eere van den H. Joseph. VRIJDAG avond te 7 uur oefening van den H. Kruisweg en vereering der Reliquie van het H. Kruis. ZATERDAG middag van 6 uur tot half 9 gelegenheid om te biechten, te 7 uur lof met Rozenhoedje. Deze week de catechismus naar gewoonte. RINNEGOM. ZONDAG 1ste Zondag van e m and; schaalcollecte v. armen de H.H. Missen te half 8 v. C. Baaij en overl kinderen, 10 u, Hoogmis v. dï parochie, 2 uur Lof met Lij densmeditatie. MAANDAG half 8 v. G. Gaasthuis. DINSDAG half 8 v. J. v. d. Meij en J. Apeldoorn. WOENSDAG half 8 v. G. r'e Wit—Zuur bier, half 7 Lof t. e. v. d. H.Jozef met rozenh. zesde Woensdag t. e. v. d. H. ozef. DONDERDAG half 8 v. E. de Waar Noort half 7 Lof met rozenh. VRIJDAG half 8 v. A. GroenMeijne van 4half 7 biechthooren half 7 Kruisweg oef eni g en relikwie vereeren. ZATERDAG half 8 v. M. Kaptein van 3 tot 8 uit biechthooren a.s. a. s. Zondag half 8 v, Jac. Schuit. Pez; week elders de H.H. Missen Zondag v. M. v. DamBaars en overled. kind. Dinsdag A. StraathofNoort. -Woensdag G. Apeldoorn en G.Scheerman Donderdag J. Noort en A. Groot. Vrijdag C. Zuurbier. Zaterdag A. de Boer en M. Zentveld. HILLEGOM. St. Martinus. ZONDAG de H.H. Missen te kwart voor 7, half 9 en 10 uur Hoogmis, 2 uur Catechism, voor de kinderen die in 1920 plechtig zijn aan genomen. 3 uur H.Familie, 7 uur Lijdens meditatie. DINSDAG 9 uur gezongen Maanddienst voor den Heer Corn. Jonkheer. 7 uur Maria- congregatie. WOENSDAG 7 uur Lof ter eere v. St. Joseph met Rozenhoedje. VRIJDAG 's avonds half 8 oefening voor de leden der Derde Orde door een Eerw. Pater Capuc., ter voorbereiding van de in kleeding der nieuwe leden en professie der novicen op a.s. Zondag. ZATERDAG van 49 uur biechthooren 's avonds 7 uur Lof met meek voor de leden der D. O. MEDEMBLIK. ZONDAG Eucharistische dag het PAler- heiligste blijf ter aanbidding -uitgesteld tot de namiddagoefening, 7 uur Vrcegmis, 10 uur Hoogmis, 1 uur catechismus, half 3 Juide aan bidding, 7 uur Lof en Lijdensmeditatie. VRIJDAG 7 uur Kruiswegoefening. ZATERDAG gelegenheid om te biech ten van half 5 tot 8 uur. Cat. naar gewoonte. WIJKEROOG. ZONDAG om 7 uur Vroegmis, onder de Vroegmis generale H. Communie der H. Fa milie, afd. mannen, om half 9 tweede H. Mis, 10 uur Hoogmis, om 1 uur catechismus, 's avonds half 7 H. Familie, afd. vrouwen. DINSDAG om 7 uur H. Familie, afd. vrouwen. WOENSDAG 6e der 7 Woensdagen der eere van St. Jo zef. Onder de H. Mis van 8 uur gezamenlijke H. Communie der klei nen, 's avonds om 7 uur Lof ter eere van St. Jozef. DONDERDAG 's avonds om 7 uur Lof met Meditatie over het H. Lijden des Heeren VRITDAG 's avonds om 7 uur oefening v. d. Kruisweg. ZATERDAG van 4 tot 5 uur biechthooren v. d. kinderen van 5 tot 9 uur voor de overi ge parochianen. BEVERWIJK. ZONDAG de H.H. Missen te 7, half 9 en 10 uur, schaalcollecte voor de schulddelging dezer kerk. hafl 1 catechismus, half 6 patro naat, 6 uur meditatie. MAANDAG 7 uur mannen-congregatie. WOENSDAG 7 uur vrouwen-congregatie. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG half 5 biechthooren voor de kinderen, 7 uur Kruisweg. ZATERDAG van 5 tot half 9 biechthooren UITGEEST. ZONDAG half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 7 uur Lijdensmeditatie en Lof. WOENSDAG 7 uur Lof. VRIJDAG te 7 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG van 48 uur gelegenheid om te biechten en te 7 uur het Lof. Catechismus naar gewoonte. HEEMSKERK ZONDAG Euch' dag. da H.H. Missen te hal 9 en 0 uur de Hoogmis. Het H. Sa- cram nt lijft i gesteld tot na het lof v n half 3 waar nder pr.ek, te half M ria-con- greg tie jon enspstronaat en te half 7 Lof met L d meditatie. MAANDAG de H.H. Misse te 7 en 8 ur e o erige agen ie 7, half en 8 uur. D NSDAG e H.H. Missen te 7 en 3 uui en te uur ez. H. Mis an R uiem. WOENSDAGavo d te half Lof ter eer van St. oseph met R e- hoedje. DONDERDAG de H.H. Missen te 7 en 8 en te 9 uur ez. H. Mis van Re uiem. 's Avonds t half L f ter eerv. h. H. acra- ment met Ro nh cdje. VRIJDAG -vond te alf 7 oefening an den Kruiswe met vere ring van - e relikwi van et H. Kruis. ZATERDAG-midda van 4 uur af gel. m te biechten ?.n te half 7 Marialof me Ro zenhoedje. In dez: w ek catechismu als naa- ewoonte en biec .thoo.en voor ue 3e en 4e klasse. EGMOND AAN ZEE. ZONDAG om 7 uur de Vroegmis, om halt 10 de H o mis, 2 uur Lof bij de E rw. Zus ters, drie uur oefening v. d. H. Krui weg. Om i uur plechti e i stallatie den ie wen stoor. MAANDAG H. Mis b de Eerw. Zusters, kwart v or 12 catechismus in da kerk. DINSDAG uur ce H. Mis, 3 r ge lege heid om te bieente vod: de indr:nde* vacantie-kolonïes. WO NSDAG u-r de H. Mis, 's avondi om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. DONDERDAG om 8 uur d H. Mis. Van 6 uur e oefening van het H. Uur. VRIJDAG 8 uur de PI. Mis, 's avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG 8 uur de H. Mi-, 's middags va i 3uur en an u r gelege hei I om te biechten, 7 ur Lof ter eere an cH Allerh. Maagd. VOGELENZANG. ZONDAG ha f 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis. Haif 2 catechismus, half 3 Meditatie. MAANDAG en DÏNSDAG de H.H. Missen om 7 en 8 uur. WOENSDAG slechts één H. Mis om 8 uur. 's Avonds om half 8 Lof ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG H.H. Missen om 7 en 8 uur. VRIJDAG H.H. Missen om half 8 en 8 uur. Om half 8 gezongen Requiem. ZATERDAG H.H. Missen om 7 en 8 uur BEYERW JK. S. Agatha. ZONDAG na de Vroegmis alg. H. Com munie v. d. Jongens. 12 uur catech. v. d, jongens, 1 uur v. d. meisjes. 3 uur vergade ring 3e Orde. 6 uur Lof met lijdensmeditatie. DINSDAG 9 uur gez. H. Mis tot zekere intentie. Half 8 Maria Congregatie voor de meisj és* WOENSDAG 7 uur alg. H. Communie v. d. meisjes van de Maria-Congregatie, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. VRI DAG 7 uur oefening van den H. Kruisweg. VRIJDAG en ZATERDAG biechthoorej voor de kinderen v. d. middelleeringen. CASTRICUM. ZONDAG 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis. I uur cath., 2 uur lijdensmeditatie, daarna Lof. MAANDAG H.H. Missen te 7 en 8 uur, tevens te 7 uur aan het Maria-altaar. DINSDAG H.H. Missen om 7, 8 uur en half 9. WOENSDAG H.H. Missen om 7, 8 uur en half 9. Half 7 Lof ter eere van St. Jozef. DONDERDAG H.H. Missen te 7 en 8 uur. 9 uur gezongen Jaargetijde voor G. Levering, VRIJDAG H.H. Missen om 7, 8 uur en half 9. ZATERDAG 6 uur bij de Eerw. Zusters, H.H. Missen te 7 en 8 uur. Van 48 biecht hooren. Half 7 Lof ter eere van Maria WIJK AAN ZEE. ZONDAG om half 8 Vroegmis, om 10 uur de Hoogmis. Geen Vespers. Des avonds half 7 Lof met Meditatie. In de week de H. Mis te half 8. WOENSDAG-avond 7 uur Lof. VRIJDAG-avond om 7 uur H. Kruisweg. ZATERDAG's middags van 48 uur gelegenheid om te biechten, 's Avonds om 7 uur het Lof. VOORHOUT. ZONDAG half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis. Half 2 cat., half 3 Lof met Lijdensmedi tatie. In de week catechismus naar gewoonte, WOENSDAG 's avonds 7 uur Lof ter eere van den PI. Joseph. VRIJDAG 's avonds te 7 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG van 4—8 uur biechthooren. IJMUIDEN ZONDAG. Te kwart voor en kwart ovei 7 en kwart voor 9 uur uitreiken van de H. Communie. De H.H. Missen te half 8 en 9 uur. De Hoogmis om half 11. Te half 1 de Catechismus. Te 1 uur is de bibliotheek ge opend. Tot half I spaarbank. Te 5 uur Meis- jéspatronaat en om 5 en 8 uur Jongenspa- tronaat. Des avonds om' 7 uur Broederschaps lof met Lijdensmeditatie. Van half 9 tot 10 uur St. Jozefsgëzellenvereeniging. MAANDAG te 7 uur de H. Mis in de kapel. DINSDAG te 8 uur meisjescongregatie. WOENSDAG om 7 uur St. Jozefslof. DONDERDAG te half 8 Vriendenkring. VRIJDAG te 7 uur Kruisweg, te 8 uur Jongenscongregatie. ZATERDAG van 5 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Catechismus volgens gewoonte. ZANDVOORT ZONDAG half 8 H. Mis en te 10 uur de Hoogmis. 3 uur Vespers met rozenhoedje, 's Avond? half 7 Lof met Meditatie. DINSDAG 's Avonds 7 uur het Lof ter eere yan de H. Antonius met rozenhoedje. WOENSDAG 's avonds 7 uur het Lof ter eere van den H. Jozef met rozenhoedje. DONDERDAG 's avonds 7 uur het Lof ter eere van het Allerheiligste Sacrament met rozenhoedje. VRIJDAG 's avonds 7 uur oefening van de H. Kruisweg. ZATERDAG van 5 tot 8 uur gelegen heid om te biechten-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 2