Sport en wedstrijden. n m m m m m m al m m m m 1 I m m m 1 m a a Sportmomenten. OVERZICHT DER UITSLAGEN. Leest de zeer be langrijke brochure: 35 ets. Berde Blad 3 Maart 1923 R. K. F. D. H. V. B. TWEEDE KLASSE C. 0 H S DERDE KLASSE D EERSTE KLASSE C Jfi'Ktl TWEEDE KLASSE D f 0 O VIERDE KLASSE E 0 0 0 0 0 0 N. V. B. Amicitia 3-3 1-1 0-2 S. D. 0. 2 1-0 4-1 0 7 Damiaten 2-1 21 0-5 R. C. IJ. 32 0 2 7-0 0-3 A. D. 0. 2 0 0-0 12 1-2 Gone. H.B.C. S 0.0 SJ.C- lest I.FC. Concordia 8 1 3 0 11 1-3 H. B. C. II 2-1 01 0 6 2 2 J R. K. V.Z. 5-3 1 4 0 6 0 2 11 3-2 S. D. O. 22 5 0 2-1 S. M. C. 4 0 1-0 00 0-2 Westen 0 1 0-5 W. F. C. 1-0 11 3 0 LEIDEN 1 SEEL ZW R. K. V. Z. II 06 0-4 I 0-3 0-6 Leiden 1-3 3-1 4-2 Geel Zwart 3 0 1-2 2-2 2-6 2-0 S. J. C. 12-0 2 3 1-2 3-0 Lisse 6-0 11 2 0 4-1 E. M. S. 2 1 0-1 1-1 12 Victrix O 0-0 3-3 3-1 0-2 3-1 Geel Wit 2-2 3-0 2-1 2-0 2-0 H. B. C. 3 1-0 1-1 2-6 4 0 4-2 Santpoort o-i 2-1 2-1 4-4 Kinheim 5-1 3-0 5-0 2-2 7-0 Concordia 2 0-0 3-4 1-5 1-4 0-2 Geel Zwart 2 2-1 4-1 1-3 Westen 2 0-6 0-5 2-1 G. 1. G. W. R.KVZ Santp SIS. Zilk in Kinb. ïictr. I ZB. Geel Zwart 3 0 0 7-0 7-0 Geel wit II 6-1 3 O 0 4 3-1 R. K. V.Z.3 6-0 1 0 02 5-5 41 Santpoort II 1-1 0 6 12 S. D. S. I 3 1 60 10 Zilk 0 0 7 1 'Amicitia 11 0-0 0-6 4-7 5-0 Kinheim 0 Victrix II 2-4 06 T. Z. B. 0 3 2 3 11 3 3 3-4 2-2 Amicitia tweemaal 2 w. )Kinheim driemaal 2 w. p. in mindering w. n. o« p. in mindering: w. n. o. Drukkerij de Spaarnestad Haarlem GENERAAL LAMORICIÈRE 1 EEN LEVENSBEELD door JOS. P. H HAMERS. Jfe of great man all remind us, We can make our life sublime, \nd departing leave behind us, 1) Foot-prints in the sands of time. (Long fellow. Psalm of Life) Reeds acht en vijftig jaren zijn ver- Jwenen in den rusteloos vlietenden tijd stroom, sinds de Dood zijn ijskouden kus drukte op het voorhoofd van den man, wiens leven wij in vogelvlucht gaan beschrijven. En toch, de "heugenis leeft nog voort onder de ouden van da- Ij Het leven van groote mannen leert jns, dat wij ons leven naar hun voor beeld moeten inrichten, en, hoe wij ge storven zijnde, voetsporen kunnen ach terlaten in het zand van den tijd. gen aan den held, die zijn schatten van moeizaam verworven krijgsroem met kinderlijke vreugde nederlegde aan de voeten van den"Paus-Koning Pius IX, nog eenmaal den degen uit de schede trok, hem in de stralen van Italië's gou den zonne schitteren deed, maar thans in den dienst van het heiligste recht ter verdediging van het erfgoed van Chris tus' Stedehouder op aarde den Paus van Rome. Het is voor den beoefenaar der Ge schiedenis een genot, het werken en streven gade te slaan eener edele, krach tige mannenziel en de in kleurrijke af wisseling opdoemende tooneelen harer glorierijke daden, van haar zwoegen en strijden, aan het geestesoog te zien voorbij gaan. Onze tirannieke tijd is er op uit, de energie van menig man met slavenke tenen te omspannen, maar ook meer dan één man verbrijzelt die ketenen met forschen ruk, en biedt ons dan. ter be schaming van den in loome rust verzon ken wereldling, het heerlijk schouwspel aan eener omzettimz van onwrikbare beginselen in kloeke daden, van een leven, gewijd aan alles wat goed, schoon en edel is. Zulk een man was generaal Larno- ricière, in moed en volharding, in op rechtheid en onkreukbare eerlijkheid jegens God en de menschen. Nooit was het hem vergund een enkele zijner ondernemingen tot vollen was dom te zien gedijen, en toch, steeds zette hij den moeizamen strijd voor zijn over tuiging tot zijn laatsten ademtocht on verschrokken door. In zijn jongelingsjaren was Lamori- cière aanhanger van steeds wisselende liberale ideeën. Maar zijn van nature scherpe blik doorzag al spoedig de inner lijke voosheid van het Liberalisme, dat in die dagen een regen van welluidend klinkende orakel- en machtspreuken strooide over de landen van Europa, over gewetensvrijheid, volkssouvereiniteit en welvaart, de vrije Kerk in een vrijen Staat en dergelijke. Vooral hét huichelachtig gedoe van keizer Napoleon III tegenover den Paus, het dubbelzinnig spel van den man, die gelijk de god janus uit de Fabelleer, steeds met tweeërlei aangezicht zijn rol speelde op het tooneel der toenmalige Europeesche Staatkunde, was oorzaak, dat Lamoricière's helderziend oog, het Liberalisme in zijn innerlijke leegte doorschouwde. Sylvester de Lamoricière, de vader van onzen held, streed in de voorste gelederen der Vendeeërs aan de zijde van generaal de Charette, terwijl de vader zijner bruid en toekomstige echtgenoote, de republikein Robineau, aan bet hoofd van een regiment „Blauwen", het zijne trachtte bij te dragen tot onderwerping van hen die streden voor hun God en Koning. Na het einde van den oorlog in de Vendée, kwam het huwelijk tot stand tusschen Sylvester de Lamoricière en Waren ecbtuTcoc de harten der ge- 'le.w. uuui „o Huwelijkstrouw verbon den de ideeën, de beginselen der echt- enooten toonden zich wars van een armonisch samengaan. Lamoricière, de vader, bleef altijd de Katholiek van de daad, de koningsgezinde Bretanjerzijn echtgenoote volhardde in haar omwente lingsgezinde ideeën, in haar vereering van de helden der Fransche Revolutie. Christophe, Leon, Louis, de zoon van dit zoo weinig bij elkander passend echt paar, aanschouwde het levenslicht te Nan tes op 5 Februari 1806, en aan zijn gods- dienstigen vader, die de opvoeding van den begaafden zoon in persoon leidde, totdat deze den leeftijd van vijftien jaar had bereikt, heeft de latere generalis simus van het pauselijk leger het te dan ken, dat de anti-godsdienstige ideëen van zijn tijd niet, of slechts zeer aan de oppervlakte, wortel schoten in zijn ge moed. Maar de kille atmosfeer der twijfel zucht, waarvan het ouderlijk huis door trokken werd en bleef, toen het stoffelijk hulsel van den vader aan den schoot der aarde was toevertrouwd, deed de ont luikende bloesems van het Geloof kwij nen in de ziel van den jongen edelman. Werd hij al geen volslagen ongeloovige, zijn plichten als katholiek vervulde hi' evenmin Wèl mag het als een slaand bewijs gel den voor het degelijk en vast karakter van Lamoricière, dat hij steeds hard nekkig weerstand heeft geboden aan den verderfelijker! invloed zijner ongeloovige leermeesters aan de lycea te Metz en Parijs, die den talentvollen jongeling voor hun atheïstische leerstellingen poog den te winnen. Lamoricière beschouwde de godsdienstige vraagstukken als te gewichtig te verheven vooral om zich door professoralen woordenpraal en wei luidenden katheder-bombast te laten overbluffen. Door eigen en diep-gaand onderzoek, wilde hij zich een vaste, godsdienstige overtuiging vormen. Helaas, dit onderzoek stelde hij uit, van dag tot dag, van jaar tot jaar. Met de borst legde hij zich intusscheil toe op de militaire studiën. Twintig jaar oud ontving hij zijn benoeming tot offi cier en werd bij het corps genie-troepen te Montpellier ingedeeld. ''Wordt voortgezet), EEN GOEDE ZAAK IN GEVAAR. Oit artikel is een opwekking, geschreven voor de Roomsche sportbeoefenaars en voor alle Katholieken, die in hun hart wel voelen dat ze verplicht zijn, de Roomsche sport te steunen, maar liefst gemoedelijk afwachten, tot hun een gelegenheid wordt opgedron gen, om dat uitstekende gevoel om te zetten in de practische daad. Laat ons er nu niet lang om heen draaien. Een feit is het eenvoudig, dat de Room sche sportbeweging in Haarlem in gevaar is. Want de Roomsche sport staat of valt als elke andere sport met het bezit van een gelegenheid, (hoe sober en bescheiden ove rigens ingericht) om de sport te beoefenen. In het R.K. Sportpark aan de Molenwerfs- laan bezit men zoo'n gelegenheid, maar dat is heusch nog primitief. Er zijn daar vijf voetbalterreinen en er is zomers ruimschoots gelegenheid, voor de beoefening van zomer sport. Dan kunnen er athletiekwedstrijden worden gehouden en turndemonstraties olaats hebben. Waarmede wij willen zeggen, iat het hier geen voetbalmaniakken-onder- aeming betreft, maar dat de opzet, hoe poo- ver hij ook moge zijn, de algemeene sport beoefening dient. En nu gaan we van het standpunt uit, dat we niet meer behoeven te praten over nut en noodzakelijkheid der Roomsche sport (dus ook van een Roomsch Sportpark). Wie het daarmee nu nog niet eens is, wel, hij legge dit epistel verder on gelezen weg, want aan hem is geen eer te be halen. Dus de Roomsche sport is nuttig en goed, een Roomsche sportterrein dus nood zakelijk een Roomsch sportpark is dus een goede zaak. Die goede zaak is nu in gevaar. Dank zij de zeer epidemische kwaal non poena fi- nancia, wat vrij vertaald in duidelijk „Hol- landsch wil zeggen wij hebben geen geld." Het Sportpark kan amper zijn verplichtin gen na komen bij den tegenwoordigen be krompen opzet van de zaak. En die zaak schreeuwt en dringt om uitbreiding. De sportvereenigingen hebben zich almaar uit gebreid en spelen met 2 of 3 of 4 elftallen in de competitie van Federatie, Diocesanen Bond of District, Zij hebben alsmaar dis pensatie voor niet geheel reglementaire ter reinafmeting (of doen net zoo zij doen (op 5 velden 1) met één stel doelnetten, dat een goede vriend beschikbaar heeft gesteld zij moeten altijd scharrelen met de aanvangs- uren van wedstrijden en de verdeeling van den speeltijd, en wachten op eikaars pro grams, om elkaar niet dwars te zitten (welk wachten ook al niet bevorderlijk is voor een vlotten, en bevredigenden gang van zaken). Het Sportparkbestuur zucht maar hoe hou den we de eindjes bij elkaar Het is al blij, dat het een stuk grasveld heeft, waarop ge voetbald kan worden, met een behoorlijk kleedhuis, waar echter meestal meer jonge lui zich tegelijk moeten verkleeden, dan van gezondheidsstandpunt wenschelijk is. En dan krijgen we nog bedekte verwijten, dat men bij ons geen tribune vindt En daarom blijft het publiek weg, dat zijn heil zoekt en Zijn geld brengt bij de neutrale wedstrijden, En tientallen Roomsche jongens, die bij de neutrale clubs netjes worden bediend, en daar naar verkiezing koude en warme douches kunnen bekomen, een warme kachel en een welvoorzien buffet ter beschikking feebben, zijn daarom niet te bewegen, af te „alen tot het „gescharrel van die Roomsche clubs." Dat daar het mindere gemak en de mindere technische verzorging, meer waar borg geven voor de zedelijke en geestelijke veiligheid, nu ja, daar wordt niet aan ge dacht, door de jongens niet, maar ook niet door de Katholieken, die niet inzien, dat hun steun aan den neutralen voetbalwedstrijd als openbare vermakelijkheid toch zoo onschuldig niet is, als men het nu wel wil voorstellen. De tegenwoordige opzet van ons Room sche Sportpark is dus onvoldoende. En als dat niet verandert, dan kan het sportpark met meer voldoen aan de behoeften, die de zich-'iitbreidende clubs scheppen en zon der terrein, nietwaar, kan een club niet blijven bestaan. Want zonder huis kan een gezin niet wonen. Nu moet ér dus iets ge daan worden. Dat is noodzakelijk. Nood zakelijk, wil zeggen dat het gebeuren moet. Dat het geen uitstel lijden kan. Be grijpt men het nu Noodzakelijk is het, dat de sport-centrale (mitsgaders Haarl. R.K. Commissie voor Lichamelijke opvoeding) welke het sport park bestuurt, de beschikking krijgt over een paar duizend gulden. Dan kan ze een paar velden (die op bewerking liggen te wachten) onder handen laten nemen, en dan krijgen de clubs een paar goede velden, die aan de beste afmetingen voldoen. Dan kan ie tegenwoordige inrichting verbeterd wor den. Dan behoeven onze voetballers niet meer te zeggen, dat de velden bij de neutra len (dank zij hoopen Roomsch geld) zooveel beter zijn. In theorie is er aan die paar duizend ge. makkelijk te komen. Dat dacht de sport- centrale ook. Of ze dacht het niet, maar ze aoopte het. In elk geval organiseerde ze een loterij. Twaalf duizend loten van 1. Maar waar bleven de klanten? Nog geen duizend zijn er verkocht! Dat lijkt natuur lijk naar niets. De menschen zeggen: „de trekking is pas in September." Goed, maar ik zeg ten eerste moet u niet diérom al lereerst een lot koopen, omdat de trekking u,1 in September pas, een prijs geeft, maar u moet het doen voor de Roomsche Sport, die nog absoluut niet verwend wordt met steun. Maar dan de trekking zal veel eerder plaats hebben, zoo gauw als er genoeg loten verkocht zijn. Dus bijvoorbeeld overmorgen, als vandaag de een of andere Croesus twaalf duizend gulden bij meneer Pastoor aan de Spaarnebank brengt en alle loten op koopt, en ze bijvoorbeeld uitdeelt onder de armen. In elk geval de trekking heeft plaats, zoc gauw het kan. September is de '.iterste termijn. Practisch zal er aan de duizendjes Jus even gemakkelijk te komen zijn als theore tisch. Wanneer Roomsch Haarlem ons au maar helpt. Komt Roomsche Haarlemmers helpt de Roomsche sport. Koopt loten voor ons Roomsche sportpark. En de goede zaak is gered HANS. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Het wordt vervelend, in de bespreking der situatie van de Overgangsklasse C te moeten constateeren, dat de toestand onver anderd is. Dat is nu al een paar weken zoo en we schieten hier niets op. Zullen we na Zondag iets wijzer zijn Ik weet het niet. De wedstrijd P.V.C.E.M.M. is alweder uitgesteld, zoodat de cijfers van een der kampioenscandidaten vast weer een weekje langer ongewijzigd blijven. H.B.C. stevent naar de Zaan. V.V.Z., mitsgaders „Zaan dam", de club van Kruijver en van Calcar, is niet mis thuis. En ik geloof, dat Zaandam hoop heeft, de Heemstedelingen te kunnen slaan, ook om van de laatste plaats te kunnen afkomen. Maar wij vreezen voor Zaandam, dat het niet zal lukken, en vertrouwen dat H.B.C. haar kampioenskans wel verdedigen en met een overwinning versterken zal. Graaf Willem heeft het niet gemakkelijk in de Hoofdstad. Wilskracht doet thuis haar naam eer aan en is de laatste weken beter op dreef. Een Heemsteedsche zege en een Haagsche nederlaag.... wat zouden de Heemsteders (en Haarlemmers 1) juichen 1 Damiaten speelt den laatsten thuiswed strijd t.egen S.D.E., uit Wormerveer. De oranje-zwarten zijn vast besloten, thans een overwinning te behalen. Dat zou de eerste en tevens de laatste zijn, want tegen Doss in Amsterdam geef ik ze niet veel kans. Nu, laat het zoo wezen morgen 31 voor Da miaten Wijkeroog nog geen kampioenskans meer heeft, moet toch gezegd worden, dat de kansen zeer miniem zijn en eigenlijk nog maar alleen op papier bestaan. Want het gelijke spel heeft Warmond een prachtig voordeel gebracht, nu de wedstrijd Concor diaS.M.C., welke door de Warmonders verloren was, moet worden overgespeeld in Warmond Op het oogeblik is de stand der drie hoogst- geplaitsten als volgt S.D.O. 9 6 2 1 14 27—7 1.55 S.M.C. 11 8 1 2 17 23—51.54 W.F.C. 11 7 2 2 16 25—9 1.45 Morgen ont angt S.D.O. de Haarlemsche Zwaluwen. De Beverwij kers hébben de beste kampioenskans en zullen dat morgen wel bevestigen. Zij zijn zeker in staat, te winnen en zullen dat naar nze verwachting stellig doen ooa. In de tweede klasse D blijven de kansen voor Leiden het best. Hier is de situatie nu al sinds weken ongewijzigd, zoo slecht schiet het prog amma op. Morgen moet de gestaak te wedstrijd LisseGeel Zwart worden uit gespeeld, die op 3 Dec met den stan 20 voor Lisse 38 minuten voor het einde wegens ongeval gestaakt werd Geel Zwart heeft echter geprobeerd, dezen vervolg-wedstrijd nog uitgesteld te krijgen, omdat zij tegen de beshssing van het Bondsbestuur in verzet wil komen Ot op dit verzoek om uitstel is ingegaan, hebben wij nog niet gehoord. Als er gespeeld wordt, zal Geel Zwart een zware partij hebben, om den achterstand in te halen Lukt haar dit niet, dan is de kam pioenskans en de tweede plaats voorgoed naar de maan Deze wetenschap moge de Haarlemmers prikkelen tot uiterste krachts inspanning, om althans een gelijk spel te bewerken. Dan ts de tweede plaats tenminste zeker voor Haarlem 1 Voor de tweede klasse D is nog een be- 1 ngrijke wedstrijd gespeeld. Belangrijk, om dat het hier betrof het herstel van den vrede tusschen twee clubs n 1. S.J.C. en E.M.S. Dit was de eerste ontmoeting sinds de ont stane rivialiteit. Over deze ontmoeting is men in Noordwijk dubbel tevreden, daar dit de oplossing bracht van een zeer gespan nen toestand, die tusschen beide clubss heerschte, terwij! Noordwijk met 30 won. Om half drie bracht de scheidsrechter beide partijen in het verband en onder neemt E.M.S. dadelijk een onstuimige aan val op het S.J.C.-doel, welke echter gekeerd wordt en snel naar het gasten-doel wordt verplaatst, waar echter de verdediging ook zeer goed was en retour zond. Een spannende wedstrijd volgde, met een zeer afwisselend spel. waarin S.J C. den boventoon voerde, waarschijnlijk veroorzaakt, doordat de gas ten met eenige invallers speelden. Na een kwartier spel, wisten de Noordwij kers dan ook een mooi punt te veroveren. Voor rust herhaalde zij zulks nog eens. zoodat de rust intrad met 20. Na de thee komen de gasten weder flink opzetten en bezorgen zij den S.J.C.-doel-4 DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. In de eerste klasse C, is Zondag een be langrijke beslissing gevallen S.M.C. heeft in Wijkeroog tegen W.F.C. gelijk gespeeld Over den wedstrijd valt nog wel een en ander te vermelden. S.M.C. moest het stellen zonder Wassenaar en Jac. Koppers, juist S.M.C.'s twee onberispelijke buitenwings.' Desniettegenstaande trokken twee prop volle auto's met spelers en supporters naar IJmuiden. Precies half drie laat scheidsrechter Stoete beginnen. S.M.C. was het eerst in den aan val. De bal komt bij den rechtsbuiten, die goed voorzet, wordt tegen de lat gekopt, stuit terug en Hulst geeft in de eerste minuut aan S.M.C. de leiding. Hierdoor is W.F.C. geprikkeld en valt onstuimig aan. Roumen en Schouten hebben handen vol werk. De laatste is echter in den beginne onzeker, doch komt er later beter in. Roumen is echter safe en redt eenige malen schitterend. Bij een doorbraak van W.F.C. wordt de mid- voor ongeoorloofd opzijgezet, waarvoor een penalty wordt toegekend. Deze wordt goed genomen, doch door Roumen schitterend gestopt. Dan zijn de Warmonders eenigen tijd ingesloten. De invalle linkshalf beoor deelt den bal verkeerd. Roumen loopt uit, en de linksbinnen van W.F.C. brengt de partijen op gelijken voet. Spoedig hierna is het rusten. Vol moed wordt weer begonnen en de wedstrijd begint een zeer spannend karakter te nemen. Zenuwen spelen bij beide partijen parten alleen Roumen deelt niet in de malaise en is safe, terwijl ook het back- stel er veel beter inkomt. Nu is S.M.C. aan 't woord. Luid worden zij door de suppor ters aangemoedigd, echter zonder resultaat. De W.F.C.-achterhoede is schitterend. Hulst wordt goed bewaakt en kan weinig doen. Eenige schoten van Lampo en Flip Kop pers worden naar behooren verwerkt. Even voor 't einde wordt Hulst een beetje te erg genomen. S.M.C. krijgt de kans van den dag. Wie zal hem nemen Hulst, maar hij mist den strafschop Dit geeft den Wijker- oogers weer moed. Verwoed vallen zij aan, de mid-voor schiet hard in, Roumen stopt, wil wegwerken, doch wordt afgehouden, zoodat een W.F.C.'er voor een verlaten doel komt. Zonder aarzelen schiet hij in den uitersten hoek. Allen tellen het winnende punt als eensklaps Schouten opduikt en den bal nog vallende schitterend het doel uit kopt. Hiermede is het pleit beslecht en ein digde de zeer spannende wedstrijd met een draw. Zonder nu bepaald te willen zeggen, dat man nog al eens een gfevaarlijk moment, die dit echter steeds wist te bezweren, terwijl S.J.C. nog steeds het spel kon beheer- schen, met gevolg dat zij nogmaals de score verhoogde. Dit was den gasten te veel en zij spanden alle krachten in om den achter stand te verkleinen, wat hun dan ook bijna gelukte en zeker verdiend was. doch het ge luk was met Noordwijk waarmede een mooie kans voor de gasten wat verkeken. Na een zeer goed spel van beide zijden brak einde aan en bezorgde aan S.J.C. een overwinning met 30. Deze zeer spannende wedstrijd zal zeker wel naar beider tevredenheid zijn afgeloopen en we kunnen constateeren, dat door hef goede spel van de en wedstrijd weder de vriendschapsband tusschen deze clubs hernieuwd is, wat vooral te danken is aan de besturen van beide kanten Laten wij hopen, dat nog meer ontmoetingen in dezen zelfden geest tusschen de beide elf tallen mogen plaats i ebben, met niet min der succes. Het volledige programma voor morgen luidt 1 A 1 B 1 C 2 A 2 B 2D 2 E 2 F 3 A 3 D 3 E 4 A 4 E 4 F Fa R.K.A.V. 2—G.V.A. 1 J. Klünnen. The Victory 1Zwaluwen 1 G Em- mel mp. D.O.N.K. 1—Gr. Willem 3 G Hilbers. S.D.O 1—R.K.V.Z. 1 J. Gomes. R.K.A.V. 3—S.D.E. 2 12% uur J. Klünnen. De Meer 2V.V.A. 1 A. Spienngs. V.V.Z 2Wilskracht 2 terrein Kalf '2% uur A. Eysvogel. V.I.C. 2—Zwart-Wit 1 H. v. d. Laan. N.E.A. 1Zwaluwen 4 J. Verzijlbergen. Lisse 1Geel-Zwart 1 1 uur C. Bak (n.l de resteerende tijd van de op 3 Dec. j.l. gestaakten wedstrijd, zijnde 38 minuten). Animo lWilhelmus 2 12% uur J. Kluiters. V.V.N 1—L. en S. 1 C Bassant. Rohda 1D H.L. 2 H. de Bueger. Spartaan 1De Duiven 2 A Vervoort. Kralingen 1D.O.N.K, 2 A. Witjens. D.O.S. 1—Celer 2 N. v. Wijk. S.D.W. 1Vitesse 1 N. Bouwman. Geel-Zwart Het Westen 2 J. Floris. Kinheim 1Geel-Wit 1 W Joosten. H.B.C. 3Concordia 2 C. H. Vissers. Leiden V.F.C. 1 A. C. Slobbé E.M.S. 2—S.M.C. 2 C. Broehkof. S.V.A. 2Vitesse 1 1 i ur G. Fust. A.D.O. 3Limmen 1 P. Bos. W.F.C. 3—S.D.O. 4 terr. S.D.O. half 1 J. F, Duyn V.V.Z. 4Bergen 1 terr. Kalf J V.V.Z. 4-Bergen 1 terr. Kalf J. Meiland. T.Z.B, 1Victrix 2 C Teeling. Zilk 1Santpoort 2 C. v. d. Klugt. Amicitia 2R.K.V.Z. 3 J. Bierman. Geel-Wit 2Geel Zwart 3 P. v. d. Goes. Lisse 3R.V.C. 1 C. v. Dam. Lisserbroek 1S.J.C. 3 F. v. Gennip. V.F.C. 2Leiden 3 H. Bouckaert. S.P.C. Concordia 3 L. v. Loon. Amicitia S. D. O. 2 Damiaten R. C. IJ. 24/9 8/10 4-1 12/11 3/12 28/1 29/10 22/10 24/12 12/1 j 10/12 5/11 1-4 1/10 3/12 4/2 14/1 -9/10 -4/1 31/12 15/10 I 8/10 3/12 17/12 5/11 3 0 1/10 14/1 24/1 - 31/1 i 15.10 0-5 J/1U i/i 2-2 15/Ij U/2 29' .0 1/10 10/12 28/1 24.9 4,2 3/12 3-2 15/10 17-12 2 0 28/1 8/10 22/10 22/10 10 8/10 7/1 3 0 19/11 0 1 28-1 12,11 j 0-2 31/12 10/12 24/9 3-0 j 12/11 3 0 j 25/2 29/10 NI ai O S CO UI V) to -J ca S (jj 1 8/10 31/12 122/10 21/1 10/12 11/2 6-2 22/10 28/1 2/11 29/10 24/11 ^4/9 j 19/11 F 5 17/12 12/U 1 2 15/10 31/12 j 25/2 15/10 4/2 1/10 14/1 7/1 3/12 21/1 29/10 Victrix. "C O H. B. C. 3 Santpoort. Kinheim. i Concordia. Geel Zw. 2 Westen 2 8/10 1-2 14/1 24/9 3/12 29/10 28/1 10/12 15/10 0-6 21/1 l-O 24/9 24/Ij 12 11 11/2 28/1 8/10 22/10 31/12 24/12 5 11 15/10 1/10 19/11 0-3 3/12 1/10 21/1 24/12 8/10 12/11 7/1 3-2 22/10 12/1 10/12 19/11 15/10 22/10 1/10 11/2 0-4 4/2 19/11 31/12 5/11 I 8/10 11 I 3/12 7 0 12/11 28/1 15/10 1/10 5/11 4/2 l VU 3-1 3/12 19/10 2-1 8/10 12/11 21,1 24/9 3/12 2 2-4 24/12 1/10 24/9 12 12/11 U/l 2-0 11/2 0-4 29/10 4-1 14/1 28/1 8/lU 15/10 28/1 5/11 11/2 1-2 15/10 4/2 1/10 7/1 2-1 22/10 0-9 4/2 10/12 24/1 1-6 19/11 2-7 24/12 10'12 4/2 21 1 14/1 11/2 De wedstrijden van Zondag. In de hooge afdeelingen van den N.V.B wordt morgen maar weinig gespeeld, van wege de districtswedstrijden in Arnhem. Wij hebben van de beteekenis dier districts wedstrijden nooit een erg hooge muts op ge had en zeker lijken ze oms als laatste be slissing voor de keuze van het Nederlandsch elftal niet de juiste maatstaf, omdat men de spelkwaliteit met naar één wedstrijd beoor- deelen kan. De ervaring heeft bovendien geleerd, dat deze wedstrijden meestal nooit serieus genoeg worden opgevat en meer be schouwd worden als een uitgaanspretje met diverse entourage, welke weinig met sport te maken heeft. Maar de wedstrijden worden nu eenmaal gehouden, en ditmaal is Arnhem er voor uit gekozen. Behalve het N.V.B.-bestuur, dat reeds Za terdag in Arnhem bijeenkomt, zal natuur lijk de Nederlandsche Elftal Commissie er zijn. Dit in verband met de mogelijke sa menstelling van de nationale ploeg, die te gen Frankrijk op 2 April in het Stadion zal worden gespeeld. Behoudens eventueele, op het laatste mo ment, nog aan te brengen wijzigingen zul len de navolgende vertegenwoordigende dis- tricts-elftallen in het veld komen WESTELIJK ELFTAL Van Rijn (U.V.V.) doelA. Pelser (Ajax) en E. v. d. Kluft (BI.-Wit) achter M. J. Crompvoets (H.B.S.), F. Nieuwenhuis (R. C.H.), H. J. Roomberg(Sparta) midden ;A. G. Bieshaar (Haarlem), Koonings (Feije noord W. Buitenweg (U.V.V.), G. van Dam (D. F.C.) en M. C. Sigmond (id.) voor. Reserves Van Beekum en Cohen Ter- vaert (H.F.C.). ZUIDELIJK ELFTAL. Van der Poel (Velocitas) doel Van Ha# DE ROOMSCHE BOERIN I.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 9