Sport en wedstrijden. R. K. F. N. V. B. D. H. V. B. Afdrukken van districts indrukken. HOCKEY. KORFBAL VROOLIJK HOEKJE. SPORTERS, VOOR U— .Tet was tot zekere hoogte een ontmoedi- op de laatste vergadering der sportcen trale te vernemen, dat zelfs bestuursleden van sportvereenigingen nog niets wisten van het bestaan eener R.K. Sportloterij. Verschil lende malen toch werd er over geschreven in deze courant. Als dat dan niet helpt, 4vat helpt er dan wel? Toch willen we dan maar weer eens probeeren het den leden der 'portclubs duidelijk te maken, hoe het nu eigenlijk in elkaar zit. Er bestaat ook dit was sommigen niet luidelijk in Haarlem een R.K. Commis- ie voor Lichamelijke Opvoeding. Deze kommissie schrijft in haar statuten als doel 'Hes te bevorderen, wat in het belang is der ichamelijke opvoeding van ce Roomsch katholieke jeugd te Haarlem. Nu heeft deze Commissie zoodoende heel le sportbeweging van de stad Haarlem in nnden, aangezien iedere sportvereeniging j haar moet zijn aangesloten daarom moet dan ook van elke sportvereeniging de voor zitter, als zoodanig, lid zijn van die Com missie. Geen sportvereeniging heeft recht op Bisschoppelijke goedkeuring, als ze niet door deze commissie is erkend. In het kort wordt deze commissie ook genoemd de Sportcentrale, wat een heel redelijke naam is. Als eerste middel om haar doel te bereiken staat aangegeven „de oprichting van alle „soorten sportvereenigingen, daartusschen „verband te houden en haar werkzaamheden „zoo te regelen, dat zij elkander niet in den „weg staan, doch aanvullen en met elkander „één harmonisch geheel vormen." Als tweede middel wordt genoemd „het „koopen, huren of op andere rechtmatige „wijze in eigendom of gebruik bekomen, „benevens exploiteeren of doen exploitee- „ren van gebouwen, terreinen en verdere „benoodigdheden, welke tegen vast te stel- „len voorwaarden aan eerstgenoemde ver- ..eenigingen in bruikleen worden gegeven." Omdat nu de voetbalsport momenteel den boventoon voert, en er dus meeren- deels voorzitters van voetbalclubs lid der commissie zijn, en zoodoende dus ook het bespreken van de terreinen 't meeste tijd in beslag neemt, heeft het misschien den schijn gewekt, ook bij de leden der clubs, dat de Sportcentrale een soort sportpark commissie was, en meer niet. Deze schijn is echter werkelijk schijn, de sportcentrale leeft gelukkig een veel grooter arbeidsveld zij is opgericht met de beste bedoelingen ter bevordering van de sport op roomschen grondslag, en dan wel de sport in al haar ver takkingen. Laat ik er nog bijvoegen, dat de Statuten koninklijk n bisschoppelijk zijn goedge keurd in Juni 1920. Aldus staat de sportcentrale als het leidende lichaam bovenaanmaar thans dreigt ze te worden een lijdend lichaam ten gevolge van de weergalooze nalatigheid van ommige clubs, die schijnen te meenen hun inantieele verplichtingen betreffende ter- hnhuur te kunnen verwaarloozen. Men eet toch wel, dat een der allervoornaamste komens der sportcentrale is juist de ïur der clubs. Maar nu is het uit, betaalt DISTRICT HAARLEM Junioren-competitie Uitslagen 4 Maart. Geel Zwart 4Westen 3 niet gespeeld. Geel Wit 4Victrix 3 04 Geel Wit 3S.D.S. 2 uitgesteld. Program 11 Maart Geel Wit 3Geel Zwart 4 1 uur F. v. Duijn. S.D.S. 2Westen 3 2 uur Assendelft. Damiaten 3S.D.S. 3 2 uur Zwetsloot. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VOETBAL-BEKER. De commissie maakt bekend, dat de lo ting voor deze Beker-wedstrijden zal plaats hebben op Zaterdag 10 Maart 1923, om 7 uur n.m. in St. Bavo, Smedestraat te Haar lem. De volgende vereenigingen hebben inge schreven, n.l. 't Westen, R.K.V.Z., Geel Zwart, Damiaten 2, W.F.C., S.D.O., R.C.Y., H.B.C. 2, A.D.O., Victrix, Santpoort en E.M.S. De besturen der deelnemende vereenigin gen worden verzocht een afgevaardigde te zenden bij de loting, waar tevens nadere mededeelingen door de commissie zullen worden gedaan. Namens de N.H.C.-Beker com. H. J. van TOL, Secretaris. R K V Z Secr. H. G. v. d. Drift - Spaarnwou- derstr. 100a. Nu de dagen lengen worden de leden opgewekt, om des Zaterdagsmiddags weder om te komen oefenen op 't sportpark. Dege nen die werkloos zijn of worden, moeten dit ten spoedigste aan den penningmeester, den heer C. v. d. Velden Binnengweg 108, opgeven. Binnenkort zullen de bondskwi- tanties, groot f 0,75, aan de leden worden aangeboden, de leden gelieven hiermede rekening te houden. Voor a.s. Zondag zal voor 't eerste elftal een vriendschappelijke wedstrijd worden aangevraagd, vermoedelij k tegen Lisse I. a.s. Woensdag bestuursvergadering te 8 u. a.s. Vrijdag bestuursvergadering te 8 uur. De bestuursleden worden verzocht bij deze belangrijke bestruusvergaderingen aanwezig te zijn. Uitslagen S.D.O. 1R.K.V.Z. 1 terrein afgekeurd. Amicitia 2R.K.V.Z. 3 12 H.B.C. Ill—CONCORDIA II 1—0. H.B.C. wint den toss, en laat Concordia, eerst van den zeer sterken wind profiteeren Al direct zijn de gasten gevaarlijk, en geven Vester volop werk, maar deze, gesteund door de goede verdediging, weet alle aanvallen te onderbreken. Als H.B.C. eens op de andere helft komt, zijn zij zeer gevaarlijk, maar ook hier weet de verdediging erger te voor komen. Rust gaat in met 00. Na rust is H.B.C. verre in de meerderheid •nn niet, dan houdt ook het recht op spelen i en al spoedig met succes, als na mooi samen- p. 't Is wel eigenaardig, dat een club die iet in het sportpark speelt wel een veel oogere huur betaalt aan een boer, en de clubs die bij ons spelen maar beweren, dat ze uet niet hebben enz. enz. Dat komt alleen om- d 91 de boer en dat is reuzenverstandig ie heertjes de pen op den neus zet, en zegt geen centen, geen terrein. En zoo gaat het nu voortaan op het sportpark ook, zonder pardon. Ik moet hier voor drie clubs een uitzon dering maken, wat betreft het betalen van mur zij komen hun verplichtingen stipt na, maar geven daardoor, evenals de club die buiten het sportpark speelt, het bewijs, dat bij goede organisatie ook de finantiën wel in orde komen, en daarom verdienen vooral de besturen der goed betalende clubs alle hulde. Ik wil hopen, dat de achterstallige schul den op tijd worden voldaan en er geen strenge maatregelen zullen noodig zijn. De jongelui moesten ook eens begrijpen, dat ze zich zelf 't meest benadeelen door niet of slecht te betalen. Er kan toch met ver eende krachten in Haarlem wel een terreinen- complex verkregen worden, dat af is maar dan moeten allen samenwerken. En wanneer allen de handen in elkaar slaan, dan zal de sportcentrale wel zorgen, dat men bij haar het goedkoopste en het beste uit is, om de eenvoudige reden, dat dat een voornaam doel is van de sportcentrale, maar dat doel kan niet bereikt worden zonder de mede werking van alle sporters. Men zoeke dus geen afzondering, geen jpartjes, maar men make de stichting der Sportcentrale het Roomsche sportpark, door vereende krachten groot. Omdat er geen klaarheid in de begrippen was, kan ik me begrijpen, dat ook de Lote rij voor onze sportbeweging niet met dat enthousiasme is ontvangen, als wel had mo gen verwacht worden, aangezien het de eigen zaak der sporters gold dat ook de avond in den Schouwburg in een verkeerd daglicht is komen te staan en dat zoodoende slechts nog maar weinig oten aan den man zijn gebracht. Hoeveel maal honderd jongens en meisjes zijn er niet, die lid zijn van de Roomsche Sportvereenigingen. En hoeveel loten heeft nu ieder verkocht? Ja sommigen hebben hun best gedaan, maar anderen deden dan ook niets. Jongens zoo gaat het niet. Ge moet aan den arbeid voor uw eigen zaak, die het wel waard is, en het verdient. Jongelui weest toch edelmoedig en nederig, stoort u toch met aan praatjes, luistert niet naar stokers en eigenwijzen, die altijd weer wat anders weten, die te'.kens nieuwe bewerkingen ma ken, alleen me het doel om te vitten. Zijn er fouten gemaakt door de leiding 't zijn ook maar menschen tracht dan mee te helpen ze te herstellen, maar kankert niet, want kanker vreet weg. 't Is immers altijd veel gemakkelijker critiek te oefenen, dan mee te helpen, aan den opbouw. Laat dus die criwcasters, die stuurlui aan den wal, maar staan, laat die leege waterwolken maar overdrijven, want zij brengen u geen heil. Helpt dus ijverig mee aan het welslagen van de Sportloterij daar zijn twaalf duizend loten voor één gulden te koop, en nog geen duizend zijn er weg. Als gij de Sport centrale een flinken duit bezorgt,zal de Sport centrale er niets anders mee doen, dan u en u alleen er mee bevoordeelen door ter reininrichting, door spelmateriaal, door kleedhuis, ja door een eigen groote gymnas tiekzaal met vereenigingshuis, waar alle iporters broederlijk samenkomen, om de een den ander te leeren waardeerende spel Draaijer mooi voorzet, en Jufferman onhoudbaar scoort. 10. Behalve eenige uitvallen van Concordia zweeft H.B.C. voor het vijandelijk doel, doch weet het niet verder dan eenige corners te brengen. Concordia verd:di t subliem, en als dan ook tijd gefloten wordt heeft H.B. C. met de eenige goal van den middag de 2 puntjes in de wacht gesleept. -H.B.C. Zaandam VICTRIX 2—T.Z.B. 2 terrein afgekeurd. -3. gymnast en athleet den voetballer, en de voetballer den athleet. Dan zal ook door »ereende kracht de mogelijkheid worden geopend tot beoefenen van andere spelen dan alleen voetbal, 't welk eenzijdig maakt, en zal iedere soort van sport daar wel bij varen. We vergeten dus alle kifterijen en haten coterietjes en gaan als een machtige pha lanx van honderden vooruit, voorop de gymnasten en athleten. Allons, aangepakt, 't Is voor vandaag genoeg. KAPELAAN GROOT Adviseur. Als om half drie scheidsrechter Teeling beginnen blaast, trapt Victrix tegen den wind in, af. De eerste aanvallen zijn voor T.Z.B. welke door den wind geholpen, steeds voor het Victrix-doel zweven. Een goal kan dus niet uitblijven en als een T.Z.B.-speler den bal even vrij krijgt, geeft hij met een hard schot zijn club de leiding. Niet ontmoedigd valt Victrix aan, toch is het weer T.Z.B. die het eerst scoorde. Even hierna is het rusten. Na rust komt Victrix geducht opzetten en heel T.Z.B. legt zich op de verdediging toe, Eindelijk krijgt Victrix een tegenpuntje. wanneer de rechtsbinnen der Blauw-zwarten keurig een penalty in een goal omzet 21. T.Z.B. trapt af en hare midvoor scoort kort daarop door een vergissing der backs. Het einde is voor Victrix, die alles opzet om den achterstand te verkleinen. Hare midhalf heeft succes wanneer hij een hard schot inzendt, dat den keeper te machtig bleek. Kort hierop is het einde en heeft Victrix weer een nederlaag te boeken, welke niet verdiend was een gelijk spel had de ver houding beter weergegeven. Uitslagen 4 Maart. Victrix 2—T.Z.B. I 2—3. 1 Geel Wit 4—Victrix 3 0—4. DAMIATEN—S. D. E. 3—0. Zoo waarlijk heeft de laatste thuiswedstrijd van Damiaten dan aan de oranje-zwarten de eerste overwinning gebracht. Met nog een beter cijfer, dan wij hadden „voorspeld", al mag gezegd worden, dat 3O wel iets ge flatteerd is. Maar het mocht ook wel eens, want al zoo vaak hebben de Haarlemmers onverdiennd het loodje moeten leggen. Thans is bewezen, dat een goed, althans voltallig Damiaten-elftal wel in staat is, een zege te bevechten en het vertrouwen in de Damiaten ploeg, dat sinds weken reeds was terugge keerd bij de goede vrienden van onranje- zwart, is doop den dag van gisteren, sterk be vestigd. Veel valt er over den wedstrijd intusschen niet te zeggen. Betrekkelijk spoedig nam Da-' miaten de leiding uit een fraaien doorbraak van rechts, een mooi staaltje taktiek, waar de Wormerveersche achterhoede geen kijk op had. Na eenige lastige aanvallen van S. D. E., die door de Haarlemsche achterhoede afgeslagen worden, terwijl een paar schoten het doel rakelings passseerden, vergrootte Damiaten de leiding met een handig schot van links, via den paal. Na de rust kwam Wormerveer beter op dreef, maar Damiaten stond pal en S. D. E. had een beetje pech. Uit een der vele doorbraken van rechts kwam het derde doelpunt, en zonder dat S. D. E. het verdiende tegenpuntje bekwam, was het einde daar. KINHEIM—GEEL WTf. In de derde klasse D. is Zondag een be langrijke beslissing gevallen, „Kinheim" van met 41 van „Geel Wit". Over den wedstrijd het volgende: Geel Wit wont den toss en verkiest met den sterken zijwind mee te spelen. Geel Wit geeft een goed gecombineerd spel te zien. Met Kinheim is het in het begin niet te best gesteld. Een mooi schot van den rechts-bin- nen van Geel Wit wordt door den keeper van Kinheim goed gehouden. Beide partijen spelen te veel op den rechterwing. Kinheim komt er wat beter in met gevolg, dat het spel zich meer verplaatst naar de helft der Geel witters. De keeper van Geel Wit kreeg meer werk, maar gaf niet thuis. De stand bij rust was blank. Na de rust een vlug spel met Kinheim in de meerderheid. Na eenige minuten spelens gaf de mid-voor Kinheim de leiding. Kinheim begint steeds meer aan te pakken. No. 2. ook weer gefabriceerd door den mid-voor volgde spoedig. Kinheim krijgt nu geheel de overhand, wat tot gevolg had dat No, 3 en 4 spoedig volgden. De Geel Wit werkte hard, hun keeper ging van plaats verwisselen en ging rechts uiterst spelen. Even voor tijd weet Geel Wit den stand op 41 te brengen, van zijn taak. Kinheim maakt nu goeden kans voor het kampioenschap van zijn af- Scheidsrechter Joosten kweet zich goed deeling. GEEL WIT II—GEEL ZWART III 1—3. Geel Zwart wint den toss, en verkiest eerst met wind mede te spelen. Al direct zijn de Geel Zwarten voor het G. W.-doel en we denken ze dan ook de leiding te zien nemen, als eert-mooi schot van den linkst binnen net overgaat. Ook G. W. p obeer- het maar zij kan niet verder komen dan de G. Z.-back Als bij een G. Z. aanval een der G.W.- pelers den bal met de handen be werkt geeft de scheidsrechter penalty waaruit G. Z. de leiding weet te nemen. G. Z. blijft in den aanval en al spoedig weet ze de leiding te vergrooten (02). Nu gaat echter G. W. ten aanval en al een der spelers wordt ge nomen binnen het beruchte gebied, wordt uit de toegekende penalty de achterstand verkleind. Nu komt G. Z. geweldig opzetten en weet dan ook spoedig uit een strafschop de leiding te vergrooten. Hierop is het rus ten. Na de rust is G. W. aan het woord, doch ze kan niet verder komen dan de backs. G. Z. speelt nu met 4 halfs en deze spelen net als de backs goed. Eens denken we G. Z. de leiding te zien vergrooten al: een goede aan val van links besloten wordt met een schot tegen de dwarslat. G. W. speelt nu met 1 back waardoor vele G. Z. aanvallen verloren gaan. Nog enkele minuten zijn te spelen, doch G. W. kan geen doelpunt meer maken, en als de heer P. v. d. Goes, die goed vol deed, einde blaast, heeft G. Z. verdiend ge wonnen. IV OETB AL-UITSLAGEN. Westelijke Afdeeling. le klasse. Den Haag H.V.V.Feijenoord Overgansklasse. Rotterdam ExcelsiorA.D.O. Amsterdam V.V.A.—S.V.V. Amsterdam 2—1 3—2 1—1 1 S. D. S. I—DE DAMIATEN II. (Vriendschappelijk). Omstreeks 2% uur vangt deze wedstrijd aan. S. D. S. verkiest voor den wind, die recht over het veld staat, te spelen. Beide elftallen zijn volledig. Al spoedig is het voor deel van den wind in den rug te hebben, te bemerken en vóór rust heeft S. D. S. de lei ding met 20, hoewel de ranje-zwarten ook vele malen in den aanval waren. Na rust zijn de Damiaten onmiddellijk de meerderen, en belegeren Voortdurend het S. D. S.-oedl. Doelpunten kan dan ook niet uitblijven en ondanks het keurige werk van den S. D. S.- keeper, weten le Oranje-zwarten hem vier maal te passceren. Het einde van dezen prettigen wedstrijd komt met een 4—2 overwinning voor de Da- jnlsitwii SpartaanStormvogels 1 Reserve Ie klasse. A Haarlem H-F.C. 2—V.V.A. 2 4—0 Zaandam Z.F.C. 2Ajax 2 4—2 B Rotterdam Feijenoord 2H.V.V. 2 11 Schiedam H.D.V.S. 2—H.B.S. 2 1—2 A Amsterdam A.F.C.—Z.V.V. 0—2 B Hilversum D.O.N.A.R.D.O.S. 10 C Delft: D.H.C.—U.S.C. 4—1 Rotterdam XerxesC.V.V. 02 3e klasse. A Zaandam ZaanlandiaH.R.C. 22 B Amsterdam Wilh. VooruitE.V.C. 32 Amsterdam D.W.V.—O.S.V. 2—0 C Haarlem H.S.V.De Kennemers 20 E Amsterdam St. VoorwaartsO.D.E. 22 F Den Haag V.C.S.—V.I.O.S. 2—0 G Den Haag CeleritasSchiedam 30 Den Haag R.V.C.Delfia 00 Rotterdam St. VolhardenV.D.S. 41 H 't Noorden—U.D. I. 2—0 SaturnusDelft 42 DordrechtMerwedeDordrecht 02 Reserve 2e klasse. A Amsterdam Amstel 2Blauw Wit 3 1-4 Amsterdam Watergr. m. 2Hollandia 2 00 C Den Haag H.B.S. 3Quick 2 33 E DelftConcordia 2D.H.C. 2 00 Rotterdam U.S.C. 2Saturnus 2 34 F Schiedam H.D.V.S. 3Sparta 3 14 Rotterdam V.O.C. 3Feijenoord 3 03 Oostelijke afdeeling, le klasse. Zutphen Be QuickEnschedesche Boys 2—1 Noordelijke afdeeling. le klasse. Winschoten UprightFriesland 10 Vriendschappelijke wedstrijden. Arnsterdam AjaxHeracles 21 Rotterdam SpartaEindhoven 11 Utrecht U.P.V.B. XI—Zwolsch XI 3—0 Hoogezand H.S.C.Velocitas 02 Leiden A.S.C.D.F.C. 25 Haarlem HaarlemW.V.V. 20 Haarlem E.D.O.Bloemendaal 01 WESTELIJKE le KLASSE. H.V.V.—FEYENOORD 2—1. e. tr> O O V V O O o o e V M U H Westelijke le klasse. R.C.H. 19 7 10 2 34—20 24 Feijenoord 19 9 5 5 44—31 23 Ajax 19 9 4 6 30—23 22 Blauw-Wit 18 8 5 5 34—27 21 H.B.S. 17 7 6 4 18—18 19 V.O.C. 20 7 4 9 35—34 18 D.F.C. 18 8 1 9 35—32 17 H.V.V. 20 7 3 10 33—41 15 Haarlem 17 7 2 8 34—40 16 Quick 19 5 6 8 20—29 16 Sparta 18 5 4 9 19—28 14 U.V.V. 18 4 6 8 17—30 14 H.F.C. 20 13 4 3 48—27 30 Excelsior 20 13 2 5 40—26 28 't Gooi 20 10 4 6 34—24 24 Stormvogels 18 11 2 5 32—24 24 Z.F.C. 21 9 3 9 30—27 21 Spartaan 19 5 8 6 32—30 18 S.V.V. 19 6 5 8 22—25 17 Hilversum 17 4 6 7 21—29 14 V.V.A. 20 5 4 11 32—40 14 O.D.S. 15 4 5 6 19—30 13 A.D.O. 16 6 10 27—36 12 V.U.C. 16 3 1 12 2240 7 Oostelijke le klasse. Go Ahead 17 14 3 53—8 31 Heracles 18 9 6 3 33—23 24 Enschedé 15 7 7 1 34—16 21 Quick (N.) 17 6 5 6 21—19 17 Ensch. Boys 15 6 2 7 23—27 14 U.D. 15 5 3 7 21—30 13 Z.A.C 16 5 2 9 26—31 12 Hengelo 15 3 3 9 11—22 9 Theole 14 3 3 8 11—29 9 Be Quick (Z) 16 4 - 12 13—41 8 E. DO.— BLOEMENDAAL 0—1. Feyenoord is zonder Koonings en Petter- son, H.V.V. zonder de Kesslers en de la Vieter. De gas en hebben het voordeel van den wind en krijgen terstond eenige mooie kansen, die door slecht schieten verloren gaan. Na een kwartier werkt H.V.V. zich los, Heynen komt alleen voor doel te staan, doch zijn schot faalt. De strijd gaat nu gelijk op, na een mooien aanval van Feyenoord, maakt Pijl uit een doelworsteling het eerste punt (01.) De Hagenaars komen nu meer in den aanval, doch de gelijkmaker blijft uit. De eerste minuten na de rust zijn voor Feyenoord. De verdediging van H.V.V., vooral Bosschart, is goed op dreef en zet haar voorhoede telkens aan het werk. Er wo dt hard en goed gewerkt. Na twintig minuten maakt Vi; den stand gelijk (11) Beurte lings zijn beide doelen in gevaar. Eenige mi nuten voor het einde maakt een der inval lers van H.V.V. het winnende doelpunt (21) Kort daarna wordt gestopt voor Vis. Deze gelegenheid gebruikt Nooteboom om een op merking over de leiding van scheidsrechter Mutters te maken, ten gevolge waarvan hij van het veld wordt verwijderd. In den korten tijsd, die na de hervatting nog gespeeld wordt, komt in den stand geen verandering Imeer. Edo heeft in een vriendschappelijken wed strijd met Bloemendaal, den nieuwen 2de klasser kennis gemaakt. Bloemendaal 's een vurig spelende ploeg welke een open spel speelt vlug op den bal zit en niet pingelt. Edo verscheen met invallers voor Sparre- boom. Tanes en Peru kei. Edo heeft e rstden wind mee zit spoedig op het B.doel, het samen spel wordt echter te ver doorgevoerd waar door de aanval zonder succes bleef. B. wist van een fout in de Edo achterhoede te profiteeren en nam de leiding Na rust als Edo den wind tegen heeft speelt zij geen- zins minder als B. doch van doelpunten ma ken komt niets. Dan komt B. in de meerder heid en aanval op aanval wordt op het Edo doel ondernomen, daar dikwijls van te grooten afstand wordt geschoten blij.t Edo meester van het terrein Tegen het eind gaa Boere in de voorhoede welke er weer wat vuur in brengt. Een goed schot van hem werkt de B. keeper corner.Als de heer Hendriks tijd fluit hee'* B. Edo geklopt. H F C 2—V V A 2 4—01) Een door beide partijen enthousiast ge speelde wedstrijd, welke de H.F.C.-reserves tenslotte welverdiend gewonnen hebben. Direct na den aftrap zetten beide partijen er alles op. Hoewel met wind tegen zijn de H.F.C.'ers geenszins in de minderheid. Het spel verplaatst zich vlug en er heerscht groote spanning. Na ongeveer een half uu spelens heeft de. Koningh met een hard schot voor H.F.C. succes. (10). Na de hervatting zijn de Haarlemmers in de meerderheid. Het duurt toch nog vrij lang voor zij deze meerderheid in een doelpunt weten uit te drukken. Na goed combinatie spel heeft Engel Sr. succes (20). Nu zijn de Haarlemmers niet meer te hou den en nog tweemaal weten zij het vijandelijk net te vinden (40). Hoe V.V.A. ook werkt, gij kunnen de H.F.C.-achterhoede niet pas- seeren. Einde komt zonder verdere verande ring in den stand. V.V.A. 2 had 'n tegenpunt wel verdiend. Het H.F.C. alftal zag er aldus uit v. d. Meulen. Dirks Adelink Eldering Lamp Wegerif Seignette Daniels de Koningh Engel Jr. Engel Sr. HAARLEM—W.V.V. 2—0. Onder een maar matige belangstelling is het den roodbroeken gelukt hun reeks over winningen voort te zetten. Ditmaal was het de Noordelijke eerste klasser W.V.V. uit Winschoten die het eens wou probeeren. Deze club speelde overigens geen grandioos partijtje voetbal. De keeper was om te begin nen al heel slecht. Beide doelpunten waren wel onhoudbaar, maar al het andere wat hij te doen kreeg ging hem nu juist niet handig af. Van de beide backs viel vooral de rechter op, die telkens met flinke verre trappen red ding wist te brengen. Z'n partner ging ook wel. In de half linie werd hard gewerkt, bijzonder door den center. Hun plaatsen was 't minst. Maar nu tot slot de voorhoede Dat was wel het zwakke punt. Van combi neeren geen sprake. Niemand bleef op z'n plaats, wat oorzaak was dat ze elkaar in den weg liepen. De Haarlem-achterhoede had dan ook een moeilijke taak. Onder de lat stond ditmaal, bij hooge uitzondering, iemand anders dan Willy Angenent en wel Kaan. Hij heeft den meesten tijd voor z'n kooi loopen ijsberen en kreeg hij enkele scho ten, dan waren ze altijd wel van dien aard, dat z'n doel schoon kon gehouden worden. Op 't eind van den wedstrijd, toen hij einde lijk eens een goeden aanval af te weren kreeg, werd hij dusdanig gekneusd, dat hij uit het veld moest worden gedragen. Daan was de beste van het elftal. Hij heeft flink gewerkt en menigen bal teruggestuurd. Z'n partner Terwee was ook in goeden vorm. De midden linie, waar ditmaal Tekelenburg ontbrak, was ook vrij goed, terwijl het in de voorhoede niet al te best vlotten wilde met schieten enkele kansen voor open doel werden op de meest onbegrijpelijke manier naast of anders hoog over geschoten. Lamp was de minste. En nu de wedstrijd. Om goed twee uur liet scheidsrechter Vrught de elftallen aanrukken en zien we Haarlem met drie invallers verschijnen. Voor Angenent, Tekelenburg en Bieshaardus als volgt Kaan D. Houtkooper Terwee Schotsman Dik Baum Lamp M. Houtkooper Bra kei v. Daalen Donselaar. W.V.V. trapt met den sterken wind mee af, maar Haarlem neemt direct het leder over en in vliegende vaart gaat het op het Winschotener doel af. Brakel schiet eerst keihard tegen de bovenlat en kopt eenige minuten later een mooien voorzet van Don selaar in des keepers handen. De W.V.V.- achterhoede weet dan het spel eenigszins te verplaatsen, maar verder als Dik brengen ze het niet en het duurt dan ook niet lang of Donselaar krijgt den bal vrij mooi voor doel, waar de keeper wegslaathij komt te vallen en Brakel heeft geen moeite in het veélaten doel te zetten (1>0). Dan moet Daan Houtkooper wegens een ongeval het veld verlaten en z'n broer Martien gaat z'n plaats innemen, iets wat hij niet onverdien stelijk doet. In dezen tijd komt een inzinking van het toch al niet op hoog peil staande spel en de Noren zijn iets in de meerderheid, maar Houtkooper Sr. onderbreekt alle aan vallen van de slappe .voorhoede. Dan komt de jongste terug, doch W.V.V. blijft nog eenigen tijd aanvallen, maar ze bereiken niets meer als een paar corners, die slecht genomen worden. Het is een verkwikking als er voor rust gefloten wordt. Direct na den aftrap gaat Haarlem er weer van door eenige W.V.V.-ers trachten den aanval te onderbreken, maar het helpt niet. Met een goeden schuiver maakt Brakel de tweede en laatste goal van dezen futloozen wedstrijd W.V.V. heeft nu heelemaal niets meer in te brengen. Van Daalen passeert een paar maal de heele verdediging, maar voor doel gekomen schiet hij öf mijlen naast óf huizen hoog over. Lamp en Houtkooper hebben van plaats verwisseld niets helpt, het lukt niet. Toch krijgt Haarlem nog eenige goede kansen, die allemaal met hetzelfde gemak verprutst worden. Dan verlaat een W.V.V.-er het veld en spelen ze met tien man verder. Heel Haarlem zit voor het doel, alles pro beert te schieten, niemand heeft succes. Daarna gaat Houtkooper Sr. in de half linie en Schotsman probeert zijn voorhoede talenten. Enkele goede schoten worden nu gelost, maar de W.V.V keeper begint het te leeren, zij het dan ook laat. Vermelding verdient een mooi schot van Schotsman, dat nog juist corner gewerkt wordt. Dan een aanval van W.V.V. Kaan loopt uit, wordt tegen den grond geloopen en hij blijft liggen. Z'n kwetsuur blijkt van dien aard te zijn, dat hij wordt weggedragen. Houtkooper Jr. gaat keepen en Martien back. In de laatste minuut gebeurt niets bijzonders meer en scheidsrechter Vrught die een makkelijke taak had, laat z'n eindsignaal hooren. DE WALUWEN" CONTRA DE NED. CORINTHIANS. AMSTERDAM, 4 Maart. Het volgen de schrijve .1 werd dezer dagen door het be stuur der Zwaluwen aan de Ned. Corin thians verzonden „Uw verzoek om den wedstrijd Ned. Studenten-Eng. Corinthians, te houden 7 April 1923, om te zetten in een wedstrijd Ned. Corinthians-Eng. Corinthians werd in onze bestuursvergadering van 17 Februari j.l. behandeld. Wij kunnen u 'daaromtrent het volgende mededeelen In de conferentie van 24 Dec. 1922 tus- schen uwe heerei mr. H. A. J. Kessler en F. M. la Chapelle en ons dagelij ksch be stuur werd door ons naar voren gebracht, dat wij vreesden, dat door het werken uwer vereeniging de klassenstrijd in de voetbal wereld ontketend zou worden. Daarop werd door wen leider den heer Kessler geantwoord, dat de Corinthians dien juist wenschten. Deze meening werd onder streept door een gezegde, waarbij twijfel aan uwe bedoeling uitgesloten werd. Waar dit zelfde gezegde later herhaald werd in een ge sprek tusschen den heer Kessler en ons be stuurslid den heer J. Mutters, meenen wij daaruit te moeten afleiden, dat hier geen spra e is van een haastig uitgesproken mee ning, doch dat deze klassenstrijd een onder deel van het plan van actie uwer vereeniging uitmaakt. Waar dit niet alleen indruischt tegen de opvattingen en tradities onzer ver eeniging, doch naar onze meening ook in strijd is met het algemeen voetbalbelang en uit een nationaal oogpunt verkeerd is, heeft ons bestuur besloten, aan uw verzoek niet te voldoen, aangezien een inwilliging in de hui dige omstandigheden ongetwijfeld zal worden aangezien als een bewijs van sympathie met bovenbedoeld programpunt. En al moge het waar zijn dat uw werkpro gram nog andere punten bevat, zoo meenen wij, dat het goede hiervan niet opweegt tegen de gevolgen, welke een klassenstrijd in onze voetbalmaatschappij zou teweeg brengen en waarvan nu reeds de voorteekenen te bespeu ren zijn. Om misverstand te voorkomen wenschen wij u hierbij uitdrukkelijk mede te deelen, dat wij onze beslissing genomen hebben ge heel op zakelijke gronden en daarbij dus niet hebben laten gelden den onaangenamen in druk, dien uwe uitlatingen in de pers be treffende „De Zwaluwen" bij ons hebben gewekt." In een circulaire van de Ned. Corinthians wordt tegengesproken, dat deze vereeniging den klassenstrijd zou wenschen. Evenals van het schrijven van de Zwaluwen, nemen wij van deze verklaring acte. (St.) ITALIË—HONGARIJE 0—0. GENUA, t4 Maart. (Elg. tel.) Heden werd alhier de interlandwedstrijd Italië—Hon garije gespeeld, welke in een gelijk spel zonder doelpunten eindigde. KORFBAL-UITSLAGEN. Overgangsklasse. A. Amsterdam K. V. O. D. V. D.39 B. DordrechtT. O. V.D. K. C. 23 Westelijke 2e Klasse. A. Enkhuizen O. D. I. S. Vierde Vijf 35 F. Leiden Fluks II H. B. S.(H) 2—3 Bondsseriewedstrijden. Om den Zilveren Eiketak. Koog ad. Zaan K. Z. Nausikaa 34 Purmerend. B. E. P. Swift 15 Haarlem Haarlem Ready 53 Alkmaar K. V. K. V. Westerkwar tier 27. Hilversum Excelsior D. E. V. 35 Amsterdam T. E. K. C. A. Advendo 6—4. Amsterdam Hercules D. D. V. 33 Rotterdam O S. C. R.Vitesse (L) 53 Rotterdam Rozenburg Velox 02. Om den Zilveren N. v. d. Dag-bal. le ronde. AmsterdamWesterkwartier II II 4 —4. 2e ronde. Amsterdam Allen Weerbaar D. T. V. II 2—5 Amsterdam Animo K. V. O. II42 Amsterdam ZwaluwenD. V. D. II 76 Haarlem Haarlem II D. E. V. II 5—4 Leiden Vitesse (L) IIAdvendo II 3—2. Laren (N. H.) De Gooiers Ex ?lsi„. III 4—4 Den Haag Ons Eibernest H. K. V. II 3—1 Rotterdam Spartaan Rozenburg II 3—0 HOCKEY-UITSLAGEN. Westelijke afdeeling. le klasse Bloemendaal BloemendaalUtrecht 52 Amsterdam AmsterdamHilversum 40 Den Haag TogoM.H.C. 30 2e klasse. A Hilversum Hilvers. IIA'dam II A 13 Haarlem M.H.C. IAmersfoort 101 Amsterdam Amsterdam II BGooi 01 B Rotterdam Victoria AH.O.C.-A 23 Den Haag LeidenTogo II 123 DelftDelft—H.O.C.-B 3—1 Oostelijke afdeeling. Zwolle ZwolleZutphen 02 Dames-Hockey. Den Haag H.H.C.Leiden 42 Rotterdam VictoriaH.O.C. 11 Noordelijke afdeeling Haarlem :B.D.H.C. I—B.D.H-C. II 4—0 De staaand Inidt thans De stand luidt thans Bloemendaal 12 10 1 1 47—17 21 H.D.M. 10 6 4 32—19 12 Amsterdam 11 5 1 5 29—20 11 Togo 11 5 6 14—26 10 Utrecht 10 4 6 24—36 8 Hilversum 1) 11 4 7 14—24 6 M.H.C. 11 3 10 21—31 6 1) Hilversum 1 wedstrijd gew. geg. Op het oogenblik dat deze regelen it allen jcurnahstieken ïjve. -ro. den n erge pend draait in Arnhem het rad van avon tuur. Immers daar wordt op het huidige moment het Nederlandsche elftal ge formeerd door het illuster keurcollege. Nadat genoemde heeren hun indrukken omtrent mogelijke nieuwe voetbalster ren hebben bijeengegaard op den lande Monnikenhuijzen, het fraaie Vitesse ei- eigendom, alwaar de Districtsontmoetin gen verstreden zijn. Sportfestijnen als deze hebben buitengewoon', attracties voor den overal-heen trekkenden kran tendienaar wijl men op zulk een dagNeer landsch voetbal „in a nutshell" ziet. Daar Zijn nieuwe lichten aan het uitspansel naast weggevaagde grootheden en val lende kometen, daar zijn een keur van stelsels en systemen, een collectie van de beste spelers bijeen. Wijdsche perspectieven wierpen gis teren helaas haar schaduw niet vooruit. Ik wil deze kampen desondante méét beschouwen in het licht der individueele prestatie dan uitsluitend met als crite rium het resultaat. Dit laatste is immers bijzaak. Het zij gezegd dat Zuid won en met cijfers die klonken. Soit. Doch wie had na de voorwedstrijden een ander District uitgekozen dan Oost om als triumphator te worden gehul digd? Trouwens de wedstrijden waren boven dien ook niet samengesteld om te zien welke windhoek nu eigenlijk het sterkst was dan wel om te onderzoeken welke nu wel onze beste spelers waren. Weshalve het voornaamste voorop. Aller eerst de doelverdedigers. Van der Poe) is hier favoriet. Het overige drietal deed niets bijzonders van Rhijn had twee van de 4 goals kunnen houden, en de Frenne was zeer onzeker. Het is nu slecht? de vraag of van der Poel de aangewezen interlandenwachter is. Hij heeft een zéér bezadigd optreden, beschikt over uit nemende capaciteiten en als op een andere plaats in dit blad zijn naam reeds officieel mocht prijken zou het slechts toe te juichen zijn. Van den rechtsbacks noem ik speciaal Pelser, temeer daar deze zich hersteld heeft van zijn falen der laaste maanden. Op de linksbackplaats speelde voor de winnaars Piet Stevens een schit terende partij doch ook de Enschedé- man Stuve leverde heerlijke staaltjes voetbal. Nieuwenhuis als centerhalf kon ons niet in die mate bekoren, als we van hem verwacht hadden, al wisselde hij vele slechte momenten met goede af. Van Linge schonk nog 't meeste voldoening. Als rechtmidden viel Crompvoets tegen. Kaufman, die in Bern voor reserve fun geerde, bleek een stoer verdediger doch Hordijk werd overigens danig gemist. Als linkshalf-back prefereeren we on danks de Zwitschersche tragedie nog im mer den uitnemenden tacticus Steeman, indien tenminste de Kruijff niet dispo nibel mocht blijken. Leider van den aan val wordt buiten allen twijfel Buitenweg gekozen hoewel de Winschotenaar Welke een ook niet te onderschatten kracht schijnt doch natuurlijk gespeend van elke routine. Als binnenspelers memoreerec we Ghering voor links en Roetert voor rechts. Bieshaar viel bar tegen wat grooten- deels aan het spel van Crompvoets te wijten was. De bezetting van deze plaats zal derhalve wel aan Boelie Kesslse; worden toegewe en. En over Sigmond als linksbuiten niets dan lof. Uit principieele overwegen volstaan we met de vermelding dat op het ongehoord* tijdstip van 10 uur 's Zondagsmorgen^ d< Westenaren in het strijdperk traden tegen de Zuiderlingen om er met 10 van te verliezen, terwijl een uur later de Ooste lijken van de Groningers met 5—0 wonnen. Om half twee vond de eindstrijd der verliezers plaats tusschen v. Rhijn Pelser v. d. Kluft Crompvoets Nieuwenhuis Roomberg Bieshaar Konings Buitenweg v. Beekun Sigmond Groen Gort Welke Bulder Witlox Legger van Linge Kaufman Tetzner de Wolf de Jonge Het Westen speelde stukken beter dan in de morgenuren en al dadelijk leidden zoowel Sigmond als Buitenweg een ge vaarlijken aanval doch Hans Tetzner die hals over kop per auto uit den Hoek van Holland was gearriveerd zuiverde met kanjers van trappen het terrein. Niettemin slaagde Sigmond erin zijn district de leiding te geven. v. Beekum voelt zich tusschen de beide craks uit nemend thuis doch heeft de val-manie wat op dit droge veld overbodig leek. De Noordelijken komen dan geweldig opzetten en Weeke maakt gelijk. Zonder pauze wordt gedraaid waarna Jaap Bulder er twee een van maakt, terwijl ook Groen nog voor een doelpunt zorgt. Het Noorden vertoonde niet de minste samenhang speciaal in de voorlinie. Het Westen genoot de eer van de aanwezig heid van Buitenweg en Sigmond doch de rest was beneden peil. Hoe kon men ook anders verwachten van een districts vertegenwoordiging zonder spelers als de Boer, Verwey, Kuipers, Denis, Hor dijk, Kessler? De ontmoeting OostZuid stond op hoog peil, vooral de eerste drie kwartier. Het Zuiden bezit een uiterst snel binnen- trio dat den through pass op 't juiste mo ment weet toe te passen. Het Oosten daarentegen heeft in Roetert, van Putten en Langelen drie doorsjouwers, vooral de eerste. Voor de rust doelpuntte Ver- legh precies in 't hoekje. Daarna was het met de helden van 's morgens finaal ge daan en Jole van Son, Ghering en Mom- mers voegden ieder nog een punt aan het totaal toe. Arnhem's voetbalveld was uitverkocht en het bestuur der N.E.C. was au grand compleet. Dat zij uit het gebodene wijze lessen hebben getrokken 1 H. R. VERSTROOID. Professor is verdiept in berekeningen over het tijdstip waarop een komeet weer zal verschijnen. De meid klopt en zegt „Mevrouw laat vragen, wanneer de soep moet worden opgedaan „Ja, wan neer, wanneer antwoordt de hooglee.aar verstrooid, „wacht een oogenblik. (Na eene pauze) Den 27sten September 1925, 's morgens te 7 uur 16 minuten 333/4 seconden precies. I WRAAK. Eene dame, die er vast op had gerekend tot eene theevisitie te worden uitgenoodigd en daarin teleurgesteld was, riep toornig uit„O, dat is niets terzake, ik za lmij wel wreken. In de volgende week geef ik een groote theevisite, maar ik noodig niemand uit. ZELFVERRAAD. Monoloog van een vagebond (die een horloge in de hand houdt.) Als ik nu niet zoo zeker wist, da tik gisterenavond iemand gevraagd had hoe laat het is, dan zou 't me onbegrijpelijk zijn, hoe dit horloge in mijn vestzak is gekomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 6