GERZON 6= DE ZETEL VAN BLOEMBOLLENCUL TUUR. Concert Madrigaal Vereeniging. Faillissementen. BURGERLIJKE STAND. Gevonden voorwerpen. De staking In de Meubelindustrie. Huldeblijk voor H. M. de Koningin. Dankbaarheid. Gemeenteraad. AMSTERDAMSCHE BEURS. LAATSTE NIEUWS. Surséance van betaling. Pauselijke onderscheiding. UIT DEN OMTREK. HEEMSKERK. ZANDVOORT. LISSE. VELSEN. BEVERWIJK VELSEN VELSEROORD. SANTPOORT. BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE. Jonqens- blouzes School- broeken VOORJAARS AANBIEDING Prijzen van f 2(1: fiEMEKGD NIEUWS. 9 ..Het „Weekblad van Bloembollencultuur' schrijft het volgende Dit is, naar wij thans kunen mededeelen, voorloopig opgelost. De Gemeente Haarlem heeft in het Gemeentelijk Concertgebouw de door de Algem. Vereeniging benoodigde lokaliteiten beschikbaar gesteld om er al haar diensten in onder te brengen op de dagen en uren, dat de Vereeniging er vergaderingen, Beurs, Bloemen keuringen, Scheidsgerecht zittingen, enz zal willen houden, geduren de het geheele jaar, terwijl een 2-tal lokalitei ten aan het secretariaat dier vereeniging per manent in gebruik zullen worden gegeven. Aan de Algemeene Vereeniging is een ma tige huurprijs berekend, waardoor deze cen tralisatie van haar bedrijf geen meerdere kosten dan tot nu toe moesten worden ge maakt, met zich medebrengt. De gesloten huurovereenkomst is voor de Gemeente bindend voor 10 jaaf, voor de Ver eeniging, wanneer zij tot het stichten van een eigen gebouw overgaat, ieder jaar opzeg baar. Bereikt zal worden, dat het geheele jaar door, Beurs kan gehouden worden (in het Volgend jaar winterbeurs in een aparte, klei nere zaal,) dat de Bloemenkeuringen eiken Maandag zullen kunnen worden gehouden, zonder dat de Vereeniging in kosten vervalt, .dat alles bijeen komt in één gebouw, wat o. m. zeer veel gemak met zich zal brengen voor het secretariaat en de administratie. De ontruiming der Beurs zal niet behoe ven te geschieden voor 4 uur n. m. 3 tele fooncellen zullen aanwezig zijn en ter be schikking voor de beursbezoekers. Geregeld zal op Maandag een behoorlijke vergaderzaal t voor Hoofdbestuur of Scheidsgerecht be schikbaar zijn en meerdere ruimte voor hen, die Maandags naar Haarlem komen en die nu niet meer zullen genoodzaakt zijn om in een rookeng, overvol café hun zaken af te wikkelen. ..Het eerst jaar zal men in hoofdzaak zijn aangewezen op de groote zaal met weranda en corridor; na dit tijdstip komt ook de tegen woordige biljartzaal ter beschikking. Wanneer men nu maar, bij het beoordee- len van deze oplossing, nadrukkelijk bedenkt, dat deze wijze van huisvesting van tijdelijken aard .s en moet blijven en men dus met Hoofdbestuur van onze Vereeniging blijft ijveren voor de totstandkoming van een Éigen Gebouw als zetel der vereeniging, dan gelooven wij, dat menigeen den genomen maatregel, waardoor de Vereeniging voor- Joopig zoo goed mogelijk onderdak komt, zal toejuichen. Met de onderbrenging van haar verschillende diensten in het Gemeente lijk Concertgebouw waarheen al zooveel jaren de loop is heeft de vereeniging onge twijfeld een betere huisvesting verkregen dan tot nu toe en dit zal door alle leden worden gewaardeerd. Of het nu een gevolg is van de actie voor een Eigen Gebouw of niet, zeker is het, dat de Gemeente Haarlem door haar houding bereikt heeft, dat met aanstonds de oplos sing in voor haar minder gewenschte richting is gezocht. Haarlem behoudt voorloopig den zetel van Bloembollencultuur onder Haarlem's eigen dak. Dat is echter heel wat anders dan de zetel van Bloembollencultuur onder eigen dak (in Haarlem En als het niet gauw in Haarlem kan en wel spoedig elders, laat ons dan spoedig Haarlem's eigen gebouw in den steek laten. Want hoewel als zoodanig niet kwaad, het is toch slechts een oplossing voor 'de naaste toekomst. Dat de bekende Madrigaal Vereeniging j hartelijk welkom is in onze stad, bewees wel de groote opkomst van de vele liefheb bers van vocale muziek. Onze stad toch, waar zoovele goede zan gers zijn, moet het voorbeeld en blijken ge ven, dat het de komst van een superieur zanggezelschap op hoogen prijs stelt. Het was dan ook een prettig gezicht zoo- velen in de concertzaal te ontmoeten, die, van onze Haarlemsche zangvereenigingen als eerste krachten gelden en die eens gingen luisteren naar de uitvoering van dit élite ge zelschap, dat toch als menschen van het vak onze vereenigingen een lesje kwam geven. En buiten twijfel, de Madrigaal vereeni ging schitterde door technische afwerking en rythmische effecten. Kleur hadden wij wel eens meer willen hooren en ook was de intonatie niet altijd stabiel. Of dit laatste niet te wijten was aan het niet doen' fiooren van het eerste accoord door den dirigent, wij althans bespeurden niets van het z.g. toonaangevea wij ge looven het stellig. En dan het ensemble! Dit is bij de vele polypboon-muziek dikwijls ver te zoeken, doch ook gelooven wij dat een dikkere sopraan-partij en minder domineerende tenor-partij wel aanbeveling verdient. Van een prachtig samensmelten der stemmen viel hier dan ook maar weinig te constateeren. Herinneringen aan een Dresdner Kreuz- -chor en zelfs onze vroegere eenvoudige „Wognummers" doen ons dan ook een ver zuchting van teleurstelling slaken om niet van onze mooie Haarlemsche ensembles te spreken. Vier beroemde strijkers vormen nog niet .'een goed strijkkwartet en zoo is het met deze zangers ook. Individueel prachtige qualitei- 'ten, de alten en bassen zijn in één woord schitterend, vormen deze zangers ook geen zang-ensemble. Interessant was het door den dirigent Sem .Dresden samengestelde programma ongetwij feld. Het bracht ons muziek van de vijftiende tot 'de twintigste eeuw. En als bijzonderheid twee compositie's van (3en beroemden pianist P. Grainger waarvan één Irish Song, alleen op den vocaal a gezon gen werd en twee composities van Ravel, waarmede een groot succes behaald werd. Acljjtien nummers heeft ons de Madrigaal vereeniging voorgezongen, waarvan onze in drukken te samengevat deze waren: prach tige technische afwerking, prachtige stem- qualiteften, interessant programma. Dat op dergelijke avonden een instrumen taal solist aan een leegte zou tegemoet komen, geloven wij stellig: Het publiek riep den bekenden dirigent telkens terug en liet eenige nummers bissee- ren, die evenwel niet tot de beste van den avond behoorden. K, H. KERKHOFF. Tramongeval. rVrierenaiijdHag viel, door welke oorzaak :n we aan deskundigen over te bepalen, een ge! van oen E. S. M.-wagen in de Spui straat 'e Amsterdam op straat. Persoonlijke r/n.-c'akken zijn niet gebeurd, wat wel een wonder mac heeten, dlaaT het op dof gedeelte nog al druk kan zijn, omdat hot ongeval plaats voitd nabij een schooi. In staat van faillissement worden ver kinard: J. K. Laikeman, boerenarbeider, wonende te Hou-trakpoldcr. Curator Mr. C. Blawko- vooiU 2. J. Prang, barbier. wonende te Wijik aan Zee en Duin. Curator Mr. P. Donfker. 8. J. Vrouwe, wonende te Assendelft. Cu rator Mr. P. Donker. 4. J. Commandeur, koopman, wonende te lleem«':erik. Curator Mr. P. Donker. 5. P. Bnum, slager, wonende te HiMegom, Curator Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink. 6. C. van Heuven, caféhouder, wonende te Zaandam, We^tzanerdijk 109. Curator Mr. C. van Sprang. Rechter-CommssSu-ts !n deze faillissemen ten is Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen. Vernietigd werden de faillissementen van: 1. Mevr. G. Ch. Loot-von Oven, woneniae +o Santpoort, uitgesproken bij vonnis dezer Rechtbank d.d. 6 Maart 1923. 2. H. J. Scheiédennan Jr., bedrijfsleider, wonende te Bioemendaai, uitgesproken bij vonnis dezer Rechtbank d.d. 13 Maart 1923. 3. C. van Baaren, uitvoerder van grond- en heiwerken, wonende te Schoten, uitgesproken bij vonnis dezer Rechtbank d.d. 13 Maart 1923. 4. P. Reers, girondboorder, wonende te Schoten, uitgesproken bij vonnis dezer Recht bank d.d. 13 Maart 1923. Opgeheven werd het faillissement van Mej. M. Houwertjes, wonende te Schoten, uitge sproken bij vonnis dezer Rechtbank d.d. 13 Februari 1923. Ondertrouwd: 21 Maart. H. Woertman en M. E. N'oij. J. Meijer en W. Versterre. A. J. Inkenhaag en S. A. Prudon. H. F. Erdtsieck en J. P. Kaptein LA. Schoor! en M. J. C. de Groot. S. J. Bruinsma en J. P. Vermeulen. A Roose en J E. Koppen. P. J. v Goor en J. M. Beere. P. J. v. Steenbergen en G. Geus. Getrouwd: 21 Maart. J. Lubbers en M. Antonisse. B. J. v. Egdom en C. A. Ste kelenburg C. A. v. d Berghe en C Heu gen». H. v. Hattum en J. Calf. W. Hoes en M. W. Kaasenbrood. J. Hoog- lugt en J. Louwen. Geboren: 20 Maart, d. van J. v. Gog Melchior. z. van W. v. RossumVrolijk. 19 Maart. z. van E. v. EekTh iel. Overleden: 19 Maart. G. v. Arkel, 63 jaar, Pieter Kiesstraat, 20 Maart. H. Riepma, 69 jaar, Hazepaterslaan. C. Boerée, 69 jaar, Hoisteijnstraat. G. J. Koelman Jansen, 63 jaar, Gierstraat. Terug te bekomen bij: M. v. Dale, Pres. Steynstraat 19, armband; Faase, Lange Margarethastraat 1. beursje; G. H. v. d. Wel, Graaf Willemslraat 49, bruine bal; N. Uiten- boseh. Kampervest 7rood, busje met das speldje; M Hofstee, Groenendaalsteeg 5, grijze ceintuur; Tros, Oranjeboomstraat 63, das speld', Emmink, Vooruitgangstraat 56, hon denpenning; Engelsch, Nieuwe Kerksplein 12, zwart hondje; v. de Have, Goltziusstraat 12, wit haarlint; H. Tiggelman, Lindenlaan 4, Schoten, bruin hondje; J. de Vries, Haar- lemmerliedestraat 35, blauwe kinderhand schoen; P. Ooms Kinderhuisvest 31, bruine kinderhandschoenen; De Klerk, Linschoten- straat 85, kip; H. O. Hartman, Delftkade lOrood, ijsmuts; W. Geuzenbroek, Olycan- straat 12, gr-ijee jongenspet; L. Nijman, Friesche Varkenmarkt 20, bruine portefeuille J. G. Braay, Zijlweg 45, potloodhauder; Me- gens, Rosenhaghestraat 55, kinderportemon- naie; J. Megens, Ged. Raamgracht 1, zwarte gummi schoen; J. Droog, JJui ten steeg 13, werkmanspak; 3 Beaufort, Romolenstraat 15, lepelrekje; Mooser, Groote Houtstraat 159rd., damestaschje; J. Potvliet, Papento- renvest 10a rd„ taschje; J. Korte, Byzan tium straat 49, geel taschje; W. v. d. Wensch Jan Gijzenvaart 16 zwart taschje; G. Heyer- man, Lange Poellaan 12, rood taschje; W. Oldenmark, Korte Wiingaardstraat 12, vul penhouder; Questro, Vrouwenhekstraat 111, zak met aardappelen; Wiinveld, KI. Hout straat lllrd.. armbandhorloge; Kruger, Berckheydertraat 2, armbandhorloge; H. Jonkers, Schoterweg 64. beursje; Berk, Raaks 7J, bril; Gigcngack, N. Groenmarkt 7, stukje band; C. Kokkinos, Kruisstraat 38, brnine ceintuur; C. N. de Zwart, Alb. Thym- strnat 4, foto; De Groot, Lange Molenstraat 22, dameshandscboen; P. Silvis, Omvalspoort 8, ketting van vrachtauto; Dames Rogge, Ko ninginneweg 93 voor 12 uur 's midags, R.K. kerkboekje; P. Winneps, Leidschestraat 19, groene damesportemonnaie; J. v. Soest, v. O. de Bruvnstraat 77, portemonnaie. B. Grij- pink, Zijlweg 62, Overveen, damesarmband horloge; J. Beaufort, Romolenstraat 15, bril in étui; P. J. Aarts, 2e Zuid Polderstraat 13, cape; A. Ladue, Wouwermanstraat 44, groene ceintuur: Politiebureau, Smedestraat, zwarte ceintuur; v. Huizen, Doélstraat 35, zwarte collier; Johan Nobels, Joh. de Breuk- straat 49, griize kinderhandschoen; E. Ha mers. Aelbertsbergstraat 19, wit handschoen tje; T H. Zalman Anfhoniestraat 51L, hond (spaniel); J. G Porre, Doelstraat 42, grijze dameshandschoen; C. Sabel, Talmastraat 2, bruin glacé handschoen; Af. J. Klesser, Le liestraat 24, kerkboekje; H. Koper, Korte Spaarne 7, kip; J. Breeuwer, Wagenmakers laan 7, witte kousen; Politiebureau, Smede straat, kleedingstukkcn; A. West, L. Molen straat 42rood, lorgnet; H. J. Mulder, Graaf Willemstraat 45, lorgnet; B. Elskamp, Fran kestrant 38boven, niintang; J. de Mare, Won wermanstraat 32, pince-nez; P. v. d. Laan, Casteleinstraat 5, .jongenspet; J. D. Runke, Donkere Spaarne ~i, kinderportemonnaie; J 5. Antonisse, Merkmanstrant 11, zwarte por temonnaie; P. J. Hetem. Grebberstraat 33, groene damesportemonnaie; A. v. Kampen. Heerenweg 184, Lisse, gele nortemonnaie; A. v. Aken, Gr. Heiligland 23a, roode porte monnaie; Wassenaar, Nieuwe Gracht 84. bruine heereuportemonnaie; Pieke, Graaf v, Wiedstraaf 21, portemonnaie; P. Breeuwer, Rozenprieelstraat 14, rozenkrans; P. Post. Tevlerstraat 49, rozenkrans; D. de Noov, Tuchthuisstraat 12rd„ stuk van rijwiellan- taarn. Gisteren is te Amsterdam een vergadering gehouden tusschen werkgevers en werk nemers in de meubelindustrie, welke verga ring van 27 uur geduurd heeft. Echter hebben de besprekingen tot geen resultaat geleid. In de staking hier ter stede heeft zich geen verandering voorgedaan. Naar aanleiding van de vergadering van burgemeesters van Noord-Hölland, gehouden op 6 Maart, kunnen wij mededeelen, dat in de provincie allerwege sub-comité's gevormd worden, voor het meerendeel onder voor zitterschap van de burgemeesters der ver schillende gemeenten. Ook zijn aan bijkans alle gemeenten circulaires toegezonden, zoo dat verwacht mag worden dut in Noord- Holland een ieder in de gelegenheid zal zijn mede te werken aan het sympathieke doel, dat het comité zich gesteld heeft. Gelijk be kend, heeft jhr. F. Teding van Berkhout Jr., directeur van de Haarlemsche Bankvereeni- ging, op zich genomen gelden voor dit doel in ontvangst te nemen. Bij het R. K. Huisvestingscomité te Haarlem is een brief ingekomen uit Neuss, waaruit duidelijk spreekt de dankbaarheid van de Duitsdhers voor de opname en verpleging Runner kinderen alhier. We geven hier het schrijven weer, zoals het inkwam bij notaris Van Cranenburgh, den secretaris van het comité: Neuss, 12 Maart 1923. Zeer geëerde Heer Van Cranenburgh! Het is ons aangenaam u te kunnen mede deelen, dat u ridh bij den groeten nood, die wederom in ons lief vaderland heerscht, ter stond bereid verklaard hebt u over het lot onzer zwakke kinderen te ontfermen. Nadat thans alle transportmoeilijkheden zijn over wonnen, worden de kinderen Maandag 19 de zer door Zuster Primavesi naar Nijmegen ge bracht. Namens het Kringbestuur zeggen wij U en het heele Comité, in 't bijzonder uwen ijve rden secretaris, den heer Van Kessel, als mede Mevrouw Van Cranenburgh en allen, die zich voor onze kinderen op zoo bijzon der liefderijke wijze hebben geïnteresseerd, niet in 't minst de pleegouders der kinderen, hartelijk dank voor al uwe bemoeiingen. Volgt onderteekening. Woensdagmiddag vergaderde de gemeen teraad onder presiium van den heer C. Maarschalk. Afwezig waren de heeren Hage- meijer, Kuenen, Peper en de Zeeuw. De heer REINALDA verzocht voortaan de ingezonden stukken vóór de vergadering ter kennis van den gemeenteraad te brengen ter bevordering van een goede afhandeling van zaken. Ook dringt hij aan dat aangekondig de interpellaties een bepaalde plaats op de agenda krijgen De VOORZITTER zal een en ander over wegen. B. en W. stellen voor goed te keuren de begrooting voor het jaar 1923 tot een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 53.580 aangaande de 70 middenstandswoningen aan en nabij do Kleverlaan, voor den bouw waarvan aan de woningbouwvereeniging „Huis ter Cleeff' een voorschot en een bij drage zijn toegekend. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor om, ingevolge het bepaalde bij artt 15, 3 en 75 der Bouw verordening, over te gaan tot vaststelling van aehterrooilijnen voor een drietal bouw blokken aan den Schoterweg, de Johannes de Breukstraat en de Zocherstraat c.a. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor het le suppletoir kohier van de straatbelasting dezer gemeen te, belastingjaar 1921, vast te stellen tot een bedrag van 2127.15. Goedgekeurd. B, en W. stellen voor, den post onvoor ziene uitgaven, dienst 1922, tot een bedrag van 56.34J4, vast te stellen en eveneens eenzelfden post over 1922, groot 357.56. Goedgekeurd na eenige bemerkingen van de heeren Wolzak, Castricum en beantwoor ding door den heer Heerkens Thijssen. B. en W. deelen den raai mede dat door de woningstichting „Patrimonium" aan de gemeente om niet zijn overgeragen met be stemming tot openbare wegen en pleinen, eenige gronden ten Noorden van den KIop- persingd. Zij stellen voor te bepalen dat deze gronden voor de toepassing der Bouw verordening voldoen aan de vereischten voor openbaren weg. Goedgekeurd. Onbewoonbaarverktaring. B. en W. deelen mede, dal uit een inge steld onderzoek naar den toestand, waarin de woning aan de Patiëntiestraat no. 19 verkeert, gebleken is,, dat deze woning on geschikt ter bewoning is en niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoon baren staat kan worden gebracht. Naar aanleiding daarvan stellen zij voor genoemde woning onbewoonbaar te verkla ren. D heer GROENENDAAL verzocht de be woners aan een andere woning te helpen en Openbare Werken op te dragen in geen ge val verlenging van de ontruimingstermijn te geven. De heer POPPE wilde hetzelfde zeggen. Het huis is niet te bewonen. De zitting duurt voort. (Ongecorrigeerd). De Beurs openide heden: onveranderd. Staatsfondsen. -— 5 pot, Nederland 95, 6 pet. Indtiê 97)4. Culturen. Koloniale Bank 178, Indische Banik 131 JAVorstenlanden 183, H. V. A. 484. Industrieele waarden. Jnrgens 62. OKewaarden. Koninklijke 397, Consols 118K, Orion 30. Tabakken. Deli Mij. 361, Besoeki 42, Rot terdam Deli 13)4, Senembah 339. Rubbers. Amsterdam Rubber 146, Deli Batavia 80, Nederl. Rubber 68, Rott Tapa- noeli 25)4. Scheepvaart-waarden. Hofll. Am. Lijn 116 Hofll. Boot 22, Kon. Hol!. Lloyd 4KJapan- iijn 88, Paketvaart 104, Scheepvaart Unie 1Ó8, Marine 12. Ame.rikaansche waarden. Hide and Lea ther 72)4, Smelting 68)4, Anaconda 107 )4 Voting Rails 35, Denver 1)4, Southern Paci fic 97)4, Union Paoific 149. ZWOLLE, 21 Maart. Heden verleende de Zwolsche Rechtbank een voor'oopige surcé- anoe van betaling van een half jaar aan de bankiersfirma van Esch en Co. te Zwolle. Z. H. de Paus heeft benoemd tot ridder in de orde van den H. Gregorius den Grooten, den heer Jan Stuyt, architect te 's-Graven- hage. (De Tijd.] .4. Seret f. Neg vrij onverwacht bereikte ons Mar.ir.k'ngnaaniridBg de doodstijding van den heer A. Seret, sedert half Maart 1907 burgemeester onzer gemeente. De heer Seret, die sedert November 1.1. al lijdende was, bereikte den leeftijd van 70 jaar. R.-K. Kies vereeniging. Maandagavond 8 uur had in heit bijgebouw der R.-K. Kerk de vergadering plaats, waarin de definitieve gros lijst zou worden samengesteld. De voorzitter, de heer C. Siegers, opende de vergadering, spralk een woord van welkom aan den Z.Eerw. heer Pastoor, den Eerw. pa ter Krone en de opgekomen leden. Hierna las de le secretaris, de heer L. Geere, de notuilen, weSke ongewijzigd werden goedgekeurd. Daarna was er vermelding van den uilslag der stemming op 5 Maart voor de voorioopige groslijst. Hieruit bleek, dat deze 23 namen bevatte, welke personen allen een schrijven hadden ontvangen, waarop zij moesten ant woorden, of zij een eventuoele candidatuur aanvaardden. 10 personen hadden geantwoord waarvan in geheel afwijkenden zin. Hierna hield de voorzatter eene in'eiddng. Aan de discussie werd door acht personen deelgenomen. Hierna had achtereenvolgen® de stemming plaats voor de nummering 1 tot en met 5. De uitslag was als vo'gt: 1. C. Siegers (aftr.)2. L. Geers; 3. J. v. d. Schinkel (aftr.) 4. J. L. Vinken; 5. W van Saase, zoodait de definitieve groslijst aldus is samengesteld. Te ongeveer kwart over elf sloot de voor zitter de vergadering met den Chr. groet. Aanrijding. Zondagmiddag reed iemand even op een motor met zijspan van den heer heer A., alhier. Of hij nu op dit gerij nog niet erg best thuis was of wat dan ook,weten wen niet. maar wol zagen we, dal hij par does tegen het rijwiel van K., alhier, aanreed, die met dit rijwiel op den hoek van de Ka naalstraat bij Schuts stond. Hij reed dit rij wiel geheel stuk. Goed afgelpopen. Zondagnamiddag, bij het uitgaan van de Vespers, kwam 'n viertal racers uit de richting Leiden. Vlak hij bet Raadhuis maakte een hunner op zeer hard handige wijze kennis met de straatsteenen, doordat de voorvork van zijn rijwiel midden door brak. Hij bezeerde zich niet. De melkprijs verlaagd. Met ingang van Maandag is de melkprijs met twee cenit per liter verlaagd en is thans 16 cent per liter. Burg. stand. Geboren; z. van J. Schonten- Brokkaar. z. vanA. Romen-Smit. d. van P. G. v. d. Bos-Verwaters. z. Van C. van Dessel-van Loon. d. van J. H. Pirovano- v. d. Hoek. z. van M. P. Koks-van Roode. Overleden; F. de Smit, 73 j. D. Groene- woud, 71 j., vr. van H. Luikman. M. Duine- veld, 3 weken. Pensioenaftrek. Door een drietal vereeni gingen van ambtenaren en gemeentepersoneej was Maandagavond een vergadering belegd, ter bespreking van de voordracht van B. en W., om op het personeel 3)4 pCt. der pen sioenbijdragen te verhalen. De voorzitter der afdeeling van het Nat. Verbond van Gemeente-ambtenaren, de heer Y. J. Reitsma, leidde met een kort woord de sprekers, de heeren Kooyman en Snikkers, bij de vergadering in. Van de raadsleden was de heer Schilling aanwezig, terwijl de heeren Netscher en Davidison bericht van verhinde ring hadden gezonden. Na de redevoeringen werd onderstaande motie aangenomen: „Het Nat. Verbond van Gem.-Ambtenaren, de Ned. Bond van Werklieden in Overheids dienst en de Alg. Ned. Politiebond, kring Velsen, op 19 dezer in openbare vergadering bijeen: kennis genomen hebbende van de voor dracht, betreffende verhaal van pension- bijdragen en bijdragers door inkoop van diensttijd op het gemeente-personeel; overwegende dat niet is aangetoond in de Commissie van Overleg, dat de algemeene financieëele toestand der gemeente een der gelijke verslechtering van de arbeidsvoor waarden wetligt, overwegende dat de Commissie hare mede werking betreffende eventueele bezuinigings voorstellen voor het dienstjaar 1924 ernstig in overweging zal nemen; protesteeren tegen het feit, dat B. en W. uwen raad voorstellen om te tornen aan de eenmaal verkregen rechten, die omtleend zijn aan de voorschriften van een hooger be stuursorgaan, waaraan de overheid door de algemeene eischen van trouw en eerlijkheid absoluut gebonden Is; dringen er bij den raad op aan eenmaal verkregen rechten voor het in dienst zijnde personeel onverzwakt te handhaven; besluit deze motie ter kennis te brengen van den raad en de pers en gaat o-ver tot de orde van den dog. Kandidaten Gemeenteraad S. D. A. P. Bij het gehouden referendum over de gros lijst dor candirteten voor den Gemeenteraad, is voor de af. Beverwijk der S. D. A. P. de uitslag als volgt: No. 1. P. J. y. Helden; 2. G. Sluis. 3. J. Visser; 4. A. L. v. Groningen; 5. li. J. v. d. Plas; 6. J. Groot; 7. T. Kemip Haan; 8. M. BerghuisOverdorp; 9. H. J. Bilderbeek. Gemeentezaken. De heer C. Diependnal heeft ©en wijziging voorgesteld op het tarief, bedoeld in art. 3 der verordening op de hef fing van schoolgeld voor het gewoon L. O. volgens voorstel van B. en W. Aanrijding. Een 16-jarige fietsrijder is, komende van de sloompont, aangereden door den motorrijder F. uit Amsterdam, waardoor het voorwiel van zijn fiets geheel vernield werd. De schade werd door den motorrijder vergoed. Botsing. Ook de hoek van den IJmuider- straatweg en Zoelenaerstraat is een gevaarlijk punt. Daar had een aanrijding plaats tus schen een vischaulo van de V. E. M. en een met een paard bespannen wagen, waardoor het paard ernstig aan de achtèrpooten werd gewond. Vechtersbazen. De politie moest aan 't station assistentie verteeroen, omdat een aan tal personen in den trein tusschen Haarlem en Velsen danig te keer ging. Een der perso nen, die met een mes zwaaide, was in Drie' huis reeds door het treinpersoneel uit den trein gezet. De politie herstelde hier de rust. Coöperatie. In de gehouden jaarverga dering der Coöp. Verbruilksvereenlging „Vel- seroord" werd besloten, over het afgieloopen jaar 4 procent dividend uit te keeren. Geslaagd. Voor het examen derde stuur man, groote stoomvaart, is geslaagd de heer II. Landeweert alhier. CASTRICUM. Stille Omgang. Van deze gemeente heb ben ongeveer 80 personen den Stillen Omgang medegemaakt. Zaterdagavond half 10 was er kort Lof, waaromier een toespraak van den Wetioenv. Heer Kapelaan Sterrenburg. Hier na ging men met den trein naar Krommenie, vanwaar geloopen werd naar Amsterdam. Belasting. Door Burgemeester en"Wet- houders dezer gemeente wordt den raad voor gesteld, het percentage van heffing der plaat selijke inkomstenbelasting, dat verleden jaar 5 bedroeg, met de helft te verminderen en aizoo 2)4 pet. te heffen. Een aanmerkelijke verlaging derhalve, die allen belastingbetalers weF;om zal ziin. Muzikale wandeling. Zondagavond had on dor begunstiging van het mooie weer een muziek optocht plaats door het dorp. De op gewekte tonen van het fanfarecorps dat dezen optocht georganiseerd had ui*t dankbaarheid voor het verstrekken der ingezetenen van gelden voor aankoop vnm instrumenten, lokle velen naar buiten. Een heefle stoel volgde dan ook hel corps, dat in een vlug tempo door de straten trok. Bij den burgemeester werd even stil gehouden en een extra nummer gespeeld, van hier trok men weer naar huis. HALFWEG. Eers'e steenlegging Maandag had alhier voor de Parochie van O. L. V. Geboorte een gewichlige plechtigheid plaats, n.l. de eerste steenlegging der R.K Par School. Na een plechtige Hoogmis in de Parochiekerk, welke geheel met geloovigen was gevuld, waaron der de Zeereerw. heer Pastoor Lucassen in een treffende predicate de groote beteeke- s nis dezer plechtigheid voor de Parochie in het licht stelde, begaf men zich naar het terrein der R.K. School. De gedenksteen werd, na het verrichten der gebruikelijke gebeden, gelegd door den Zeereerw. heer Pastoor Lucassen, waarna vecyolgens de heer Simons, burgemeester, en de leden van het Kerk- en Armbestuur, de heer Bergman, gemeente-secretaris en ver schillende parochianen van de geboden gele genheid gebruik maakten, een steen te leg gen. Pastoor Lucassen hield nog een korte toespraak, waarbij Z.Eerw. o.a. het gemeen tebestuur dank zegde voor de verleende medewerking bij den bouw der school en de uitvoerder» en de werklieden voor den spoed en ijver bij den bouw betracht, waar op de burgemeester, d^l heer Simons, de Pa rochie gelnkwenschte met den bouw en de hoop uitsprak, dat hef bouwwerk spoedig zal mogen worden voltooid. Een vrij talrük publiek sloeg met belang stelling de plechtigheid gade. Stille OmgangNiet minder dan 240 per sonen van hier namen aan den Stillen Om gang deel. Onderwijs. Mej. J. de Bruin heeft eervol ontslag aangevraagd als onderwijzeres aan de O. L. school, alhier. De Verkiezingen. Door de Kiesvereeniging „Bloemendaai", afdeding van den Vrijheids bond, zijn de volgende candidalen voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen op de groslijst geplaatst: J. A. van Asdomik, BI.; D. Blankevoort Dz., BI.: .1. A. Boom, Aerdenhowt; J/h. Bomwater (aftr.) Ov.; mevr. W. F. BrongersmaKlink hamer, Bh; S. W. de Ciercq. Bh; A. v. d. Kloet, Bh; A. F. Kremer Jr., Ov.; J. C. Laan, (aftr.), Bh; mevr. M. LioniJungblnt, Bh; jhr. J. C. Molerus, Bh; mevr. A. M. Oepke-s Gerritsen, BI; P. Otto, Bh; Ch. F. de Roo van Alderwerelt (aftr.), Bh; mr. L. J. 'fan Tou'on van der Koog, Vog.; D. H. Vettewinikel Sr., Ov.; C. W. de' Visser, Bh Zanguitvoering. Bloemendaalsch Gemengd Koor, directeur L. Pielage, zal Donderdag 22 Maart 1923, des avonds 8 uur, in de groote zaal van het hotel „Vreeburg" een uilvoe ring geven. Als solisten treden op mevr. Baronesse van Tuvll van Serooskerken geb. Boreel van Hogelander, viool; mevr. Kool hovenEyre Ashe, zang, mej. Re Levie, piano. De Neutrale Kiesvereeniging. Heit be stuur is thans definitief vastgesteld en is als volgt samengesteld: G. Hoffsohlag, voorzitter; J. Koelma, secre taris; W. Cassee, pennmkigmee&ter; J. A. Bllom en C. van Maren. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Donderdag 22 Maart 1923, des avonds 8 uur. De agenda vermeldt: 1. Notulen van 18 Januari j.l. 2. Inge komen stukken en mededeelingen. 3. Vast stelling percentage gelden bedrijven. 4. Be noeming leden Schattingscommissie Rijks inkomstenbelasting. 5. Vaststelling herzie ningen 29, 30 en 31 Uitbreidingsplan. 6. Bijdrage schoolgeld Buitengewoon Onder wijs. 7. Verhuur grond bij het Heemsteed- sche kanaal. 8. Verkoop grond op Valken burg. 9. Ophocging wegen tusschen Molen- werfslaan en Meerweg. 10. Overneming en verbetering Kastanjelaan. 11. Vaststelling verordening betreffende standplaatsen voer tuigen. 12 Verhuur van tuingrond van Groe- n en daal. 13. Vaststelling comptabiliteitsbe- sluit. 14. Veergadering met gesloten deuren. 15. Suppletoir® kohieren hoofdelijken om slag. 16. Reclames en ontheffingen hoofdelij ken omslag. Overname \an de Kasfanjetaan. B. eit W. schrijven aan den Gemeenteraad: Zooals U bekend is, zijn sedert eenigen lijd onderhandelingen gevoerd over afstand en verbetering van dc Kastanjefaan. Volgens opgaaf van den Gemeente-Oprichter worden de kosten van bestrating en rioleering van die laan geraamd op rond 4000. De eigenaren der Kastanjelaan zijn bereid den grond kosteloos aan de gemeente af te joq_ staan, terwijl 9 eigenaren van huizen aan dezen weg eerst eene biidrage hebben toege zegd van 1000, doch deze nu hebben verhoogd tot 50 per woning of in totaal IS DE ONVEILIGHEID AAN ONZE OOST GRENS NIET ZOO ERG? Op de vragen van het Kamerlid, den heer Boon, betreffende uitbreiding der grensbe- flfmmimun'ittFUinntmiiimH»mii'inHmntn?H flanellen en Zefier unt en gesireepie dessins alle malen 3.75 3.25 Jonqtns tnqels Cheviot geheel gevoerd leeftijd 'J>-1} in ar 20e, stijging p.rtu Zelfbinders pt .nbszijdeA Bc alle Vni kleuren 1.25 0.75 w Jongens- Pyjama's flanei üni en sirenen voorradig van tol 15 raar kleinste maai 25 c. stijging p. maai Elegant model,glim mend stro, m.lintgar. en wolborduursel 432e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 21 Maart- Ie Klasse 3e Lljst- Hooge prijzen» 6842 16709 elk 1000. 2047 9611 10027 elk ƒ400. 12237 20590 elk ƒ200. 3958 4951 5440 8545 9675 14960 16436 elk Gemeente f 2500. Omdat kan worden gesteld op ongeveer wij de verbetering van deze laan ten, hebben wij ten slotte gemeend te moe ten afstappen van ons oorsnronkeliik denk beeld om een hoogere biidrage van parti- cultere zijde te vorderen. Wij stellen U daar om voor op dit aanbod in te gaan en ons te machtigen tot verbetering van den sleech- ten toestand van de Kastanjelaan en tot 't treffen van zoodanige maatregelen als noodig zijn .voor een goede uitvoering van dit werk. Biljarten. Scricwedstrijdcn bij „Kastanje boom". Voor de hoogste serie in de wed strijden bij „Kastanjeboom" was voor klasse A een zilveren kruis beschikbaor gesteld. In den eersten wedstrijd tegen „Kastanje boom" was R. Lunenburg met 40 de Ijpogste. De volgende week tegen „Excelsior" bracht hij deze echter tot 42, doch Schrama van ..Excelsior'*, van Lisse, maakte er oolk 42. 32 61 112 144 158 205 214 596 701 757 879 898 906 929 970 1110 130S 1339 1418 J444 1594 1618 1673 1730 1784 1S52 18S4 2154 2155 2185 2280 2331 2350 2396 2437 2737 2752 2769 2802 2822 2859 2876 2921 2957 2973 3105 3151 3267 3311 3336 3561 3564 3570 3573 3620 3757 3777 3896 3952 4037 4236 4245 4266 4275 4397 4459 4512 4515 4584 4680 4834 4875 4952 4957 4967 5142 5219 5221 5365 5395 5605 5615 5664 5842 5S50 6130 6184 6224 6343 6376 6384 6403 6450 6520 6579 6622 6694 6844 7120 7130 7138 7172 7267 7288 7293 7443 7522 7552 7571 7676 7753 7932 8095 8248 8267 8328 8342 8421 8432 8486 8503 8637 8777 8819 8823 8886 8914 9039 9069 9094 9130 9216 9414 9549 9595 9614 9650 9840 9965 10012 10029 10043 10162 10294 10338 10382 10519 169 805 1095 1464 1842 2197 2453 2846 2974 3527 3703 4067 4426 4791 5103 189 847 1099 1575 1843, 2210 2690 2851. 2980 3528 3708 4166 4455 4822 5128 5583/- 5604 5897 5980 6415 6420 6747 6S03 7236 7239 7543 7550 8048 8072 8352 8408 8660 8750 8939 8968 9239 9357 9826 9830 10061 10161 door beide heeren eene partij van 250 caram-105W 10589 10637 10679 U37U8 10734 10790 11027 11051 11115 11399 11466 11513 11887 11960 11964 12352 12363 12398 12690 12724 12824 13180 13229 13271 13525 13551 13023 11124 11616 12039 12427 13074 15273 13674 13982 14295 boles te laten spelen. Wie hierin de hoogste J09Ü5 10009 1075-5 serie maakte was winnaar. Aüi 117-7 1107= Maandagavond werd deze partij gespeeld. j'jOO 11/. t llö-o Reeds in de 3e beurt maakte Lunenburg een ..fff, prachtserie van 46, de 9e beurt 55. De stand oVblz 13177 is dan 120-37 voor Lunenburg. ^98 3103 3127 Schrama geeft echter geen kamp en met 13755 J3r/y i3312 )3^14 13ö84 ]3i;j8y mooie series loopt hij snel in en m 2- beur-14061 14J0J H1J3 J4j|58 J42u7 Len is, doordat Lunenburg er niets meer van 143ü2 1443ü 1444ü 144öS l4ois l4o/y 14/1(J maakt, de stand 152—-140. 14755 14784 14802 14813 14825 14838 14917 In de 24e beur, krijgt Schrama een goede 150(J1 150yl 1517y j52&8 j53uu J531u 153zo krns, zoöwel zijn groot ails klein spel ver- 15331 15369 I5475 155?7 lab4y i5ö5i 156yQ dient bewondering, maar op 39 mist hij. Dc 15722 1585u l5yu5 löuoü ibUly 1ÖU47 stand is dan 198—142, zoodat hij de serie J6123 lf)375 jf,3,5 lb3yó lo444 lb524 16553 met meer verbeteren kan. 16571 lb585 lbb(j7 lbbl5 Jbbbö ,b6b9 lb706 In 33 beurten wint Schrama de partij met lö733 !6b44 lb85ü lb877 loyl0 ]öyy8 17u24 250—182; de serie echter, waar heil om 17000 17002 170o6 17117 17146 17196 werd gemaalkt door Lunenburg, n.l. 5d, zoo-,j7200 j72y7 j7323 j73ys 17430 i7475 77553 dat hij winnaar werd van het fraaie anus. 175b2 175b6 175sl 17bU4 imo 1784b lbU15 18026 18216 18482 18817 19253 19423 Op de motorboot van de Scheepvaartin- |yyby EEN LUCHTKETEL GESPRONGEN. 18065 18104 18277 18297 18492 18576 18843 18861 19293 19309 19553 19571 19668 19686 197SO 19942 20015 20017 18134 18352 18651 18962 19373 19572 18135 18365 18662 19026 19386 19581 19789 18159 18385 18706 19107 19402 19591 19798 18166 183S6 18802 19223 19403 19627 19817 20076 1 j j. Ti* j 1-j yyvy a/uio c.nfii 20056 20073 iu urn spec tie te Amsterdam, die Maandag ligging 201Q2 2(m4 2Q)86 2()373 2()377 2Q3% 2()437 had in het' Damrak, sprong te circa negen 2ü46() 2048y 204ys 2ü5üy 2,J5|3 2()5l9 20547 uur m den morgen de luchtketel, hetgeen 2()585 2(J652 20764 20770 20803 20819 20893 met een geweldigen knal gepaard ging en 2()g()4 2()yl5 luy48 2,,)b0 2,()ft4 2I()bS 2I1S3 een groote verwoesting aan boord aan 3,375 2]308 21363 21364 21390 21433 21441 richtte. 21474 21495 21549 21580 21587 21607 21758 De oorzaak is nog niet komen vast te 21810 21846 21850 21906 21914 2I9I9 21981 staan, te groote spanning kan het niet ge- 22014 220.53 22108 22178 22191 22213 22241 weest zijn, daar de maximum-spanning, 2( 22301 22318 22328 22344 22354 22368 22425 atmosfeer bedragend, nog niet voor de helft 22447 22453 21 '.92 22542 22577 22596 22599 was bereikt. 22680 22680 22737 22855 22903 22942 22952 De machinist, die tijdens bet ongeval in de 22982 22984, machinekamer vertoefde, liep slechts ge ringe ontvellingen op. Het zal eenigen tijd duren, voordat de groote schade, welke de ontploffing in hei; vaartuig teweeg bracht, zal zijn hersteld, 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 2