Centrale Verwarming 9? f 9 FIJNSTE PLANTENBOTER 99 »f PLANTENVET Nederlandsche Piantenboterfabriek Amsterdam Aanbesteding. Aangehouden. Personalia. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. Medegedeeld door DE SPAARNEBANK NIET OFFICIEEL j BERLIJN. 1.20 1.27 Bankpapier 1.21 2.45 PARUS 16 20 16.45 Bankpapier 16.10 16 5j BRUSSEL 13 90 14.25 Baakpapier 13.85 14.30 WEEKIN Bankpapier 1 LONDEN 11 861 ij 11 90 Bankpapier 11 82 11.94 STOCKHOLM. 67 31) 67.60 KOPENHAGEN 48.60 49.— CHRISTIANIA 45.70 46 - BAZEL 46.75 46.75 ROME NEW-YORK. 2 52H 2.54 UIT DEN OMTREK. BLOEMEND AAL. VEL SEN. SCHOTEN. SANTPOORT. IJMUIDEN. SPORT EN SPEL Laai uw Huis, Kantoor of Broeikasten Cen traal Verwarmen. - BMP'""* prijzen. Prima Referenties - Vraagt unerte. W. A. AARTS HAARLEM TELEF. 2776 TER KENNISMAKING MET ONZE en WOENSDAG 28 MAART des middags tusschen 1-4 uur aan ons depot BOTERMARKT 22 „Klappa" Plantenboter en „B.U.K." Plantenvet Koop de „Kiappa" en „B.U.K." bij bovenstaande winkeliers en breng de twee, respectievelijk een oarton WOENSdABMIDDAG tusschen 1 en 4 uur aan ons depot BOTERMARKT 22. Men zal U daar tegen inlevering der verpakkingén den luchtballon of het aankleedspel gratis verstrekken. P' Pi TANNHAUSER. Het was over 't algemeen een saaie avond. Er waren aangekondigde verkoudheden, er waren er ook die ais zoodanig niet geannon ceerd werden. Maar dit waren ileinigheden ten opzichte van 't uitbeelden van den hoofd- ersoon, de Tannhauser-figuur, door Georgy Jogany van de opera te Budapest. Hij gaf een weinig aannemelijke, vermoeide en ver moeiende Tanhauser. Zijn geluid is zwaar baritonaal en de partij kost hem stimmüch moei'e in het hooge register hij doet zoo wat niet anders dan heel den avond slikken alsof hij de eene rijp laurierdrop na de andere ver- wérkt om zijn zangorgaan intact te houden. Wij hebben heel lang in den Tannhauser geloofd, al hebben wij eerlijk gezegd wel eens moeite zehad, die verschillende recepten van liefde goed uit elkaar te houden. Maar als wij den hoofdpersoon, bij zün terugkeer in de „heilige Kalie", zich zoo zonder de minste overtuiging in actie en zang zich tegenover Elisabeth zien stellen, als zelfs Elisabeth in den aanvang moeite heeft, zich het gewicht van deze ontmoeting bewust te worden en het spottend lachje eerst veel later om haar mond verdwijnt, dan zal er heel wat moeten gebeuren, willen we onze partituur later nog eer.s uit de kast opscharrelen tot z.g. nage nieten. Want een "onbeperkt genot zal men toch deze Tannhauser-opvoe-ing niet mogen noemen. 'k Weet wel dat scènes als de Sangerkrieg (Zangwedstrijd klinkt wat al te burgerlijk- nationaal) moeilijk uit de sfeer van langdradig heid en verveling zijn te bevrijden en ook Wagner zelf heeft door bemerkingen ver schillende van die klippen getracht te om- zeile maar er was geen overtuiging. Meer dere der solisten poogden ons we! te ver schalken door eens breed-pathetisch uit te halen, maar dan was de inzinking ook zoo veel te sterker. Daar had je nou b.v. Van Helvor'rt Pel, wiens spel en zingen onder het beóte van den avond gerekend mag worden. Men had natuurlijk alle hoop ge steld op 2,'i» „lied aan de avondster." Maar 'ik kcm mei geen mogelijkheid in hem den zang r van „Tiefland" terugvinden. Hij hoestte en kuchte schrikbarend, alsof een benauwende damp op het tooneel hem scheen te hinderen. Wij willen dan gaarne aannemen dat hsj niet gedisponeerd was, zooals wij van dezen onvermoeiCen zanger gewoon zijn. Schulze als Walter, Besselink als de schrij ver, Van Reen als Reriïmar van Zweter wa ren geen van allen ontoereikend, meermalen waren er mooie momenten, maar alles en alles was het toch een vervelende boel, waar in het Paul Pul een enkele maal gelukte, wat ommekeer te brengen. Henri Bloemgarten s Zang was weer welluidend, maar hij schoot niet op, en werkte niet mee om ons van de gezelligheid van het landgrafelijk huis een hoogen dunk te geven. I En was zelfs Greta Santhagen-.? Mandeis bij al de mooie dingen die zij deed, eigen lijk in haar Gebed aan Maria niet door te weinig vocale expressie een teleurstelling i Zong niet Annie Tittel pijnigend scherp en was er in haar spel ook eigenlijk wel, wat men actie mag noemen? Eén groot lichtpunt staat tegenover dit alles. Dat is de zuivere intonatie, waartegen vrijwel nooit gezondigd werd. Want het koor der Najaden achter de coulissen klinkt, al wordt zuiver geëntoneerd, altijd een zweving of wat lager in het Pilt er koor achter de icoulissen merkten we de klank van een altviool op, waardoor het koor goed op toon 'bleef. Het septet uit I was ook heel goed. In de orkestbak wer prijzenswaardig ge werkt, al werd niet altijd een ideale eenheid van klank bereikt door onberispelijke in tonatie. Mej. Heuckeroth mag een compli ment hebben oor haar vermoeiende harp partij, de heer Ducheraal voor zijn bas- klarinet-partij en de oboist voor zijn soli. Rudolf Tissor leidde met bekwame, hand. Maar hoe komt het dat de koren altijd zoo'n hciging ebben om te zingen Bij den Lo hengrin maakten we al dezelfde opmerking, zoodat b.v. het bruidskoor nergens naar leek. Zooals bij elk opera-vertooning kreeg men ook nu weer gele enheid, al wat naar er gernis zweemt voor een moment te vergeten. Zoo maakte vrouw Holle alias Venus een gezellig toertje in haar, schelp, bij volle kunstbelichting, over het tooneel zoo had den er tijdens het derde bedrijf nog in de haast twee meisjes haar opleiding als nimf genoten en de les meegekregen, maar net te doen als ds beide „echte" nimfen het had er veel van alsof zij de schelp van Venus stonden leeg te hoozen. Ook Tannhauser kwam in vuur en Wolf ram had alle moeite hem te beletten, door het gaasdoek heen te vliegen. Het saaie ivan de opera was u ook opeens geweken, en de slotscène was zelfs heel prijzenswaardig, i Maar wij konden toch slechts met wee moed terur denken ran de Italianen en hun |Traviata. Wij wenschen directeur Koop man met die keuze nog eens heel hartelijk geluk en hopen op een herhaling van Verdi of eea werk van Puccini. Dat zal een vol huis geven G. K. - GEVONDEN VOORWERPEN. Prins, Oudeweg 69 (noodwoning) Abonne ment E. S. M., J. Hager, v. Marumstraat 56, Gummibal Venger, Nic. Beetsstraat 18" Brr :e Ceintuur., J. Reiziger, Ged. Oude gracht 68, Collier Politiebureau, Smede- straat. Etui van tabakspijp M. Roosloot, Zo- mervaart lb, Hofje, Grijs wollen handschoen; Kennel Fauna, Parklaan Hond (bast. her der) gebracht door Lode, Scheeperstraat 17 rd, Herdershond gebracht door Kops, L. Raamstraat 11., Zwart-bruin hondje gebracht door Roos, Anthoniestraat 48., Gele hond ge bracht door Luikx, Ged. Schalkburger- gracht 56 Grijze kat, gebracht door Roe land, Oostvest 52 Z M. M Bos, A. L. I>yse- rinckstraat 83, Bruine portemonnaie Poli tiebureau, Smedestraat, Heerenrijwiel., Jas,, Ged. Raamgracht 60, Taschje v. Zomeren Rollandstraat 12, Voerzak (voor paar. c Terug te bekomen bij P. Post, Teyler- straat 49, balH. v. Iperen, Barbarossa straat 4, broche J. Zomer, Schotersinge' 157, bril R. Scheffer, L. Heerenstraat 50 grijze ceintuurPolitiebureau Smedestraat witte ceintuur Bos, Leidschestraat 15, Foto grafietoestel R. Vreeswijk, Oudeweg 31e, Haarlemmerliede, grijze hond M.H. Broek- beens, Ripperdastraat 9a, mondharmonica en beursje J. P. Hendriks, Bakkerstraat 39, roode muts v. Mourik Broekman, Leidsche- vaart 138, witte poes F. Voerman, Merk manstraat 17, zwarte kinderportemonnaie J. de Kiek, Z. Buitenspaarne 146 rd., zwarte damesportemonnaie T. Koelemeyer, Bree- straat 3, rozenkrans P. Veenstra, v. Stol berglaan 9, Aerdenhout, rozenkrans H. Derks, Tulpenstraat 36, gymn. schoen W. de Graaf, Schoterweg 76, sleutel Politie posthuis Houtbrug teilS. R. Bredius, Huis „De Zaan" te Schoten, zilverbon. Hedenmorgen werd ten sladhuize aanbe steedHel maken van grondwerken op ter reinen ter oppervlakte van ongeveer 7.1 H.A. ten noorden van de Pijlslaan en ten zuiden van de Van Oosten de Bruynstraat en van de Karei Van Manderstraat. Ingekomen wa ren 19 biljetten: 1. Gebr. J. E. A. Griekspoor, Nieuw-Ven- nep, 71.483: 2. N.V. Duinexplbitatle Mij. Haarlem, 97.967; 3. N. v. Strien, Haarlem, 99.740 4. C. v. d, Lee, Medemblik, 101.525: 5. W. v d Meij, Bennebroek, ƒ102.205: 6. J. Stoffel v. Stuivenberg, 'sHnge f 103.700; 7. J. J. Kollaard en J. Bakker, Schoten, 108.500; 8. W. Brom en W. Hen- ssn, Schoten en te Veenendaal, 108.500; 9. W. Aafjes Pz., Assendelft, 109.000; 10. B. P. v. Ieperen, Den Haag, 109.000; 11. J. Aafjes en J Plyt, Assendelft, 115,000; 12. H. Steenkist en H. Baks, Haarlem, f 119.480; 13. J. v. Herp en Co., Amsterdam, 119.800; 14. Firma A. Sehoorl, Haarlem, f 121.800; 15. W. H. N. Neelissen, Haarlem, 122,500; 16. .1. Broersen, Assendelft, 127.000; 17. Firma N.V. Baarsen en A. v. d. Voorde, Amsterdam, 128,666; 18. T. Opdam en A. v. Dïemen, Lisse, f 136,400; 19. H. M. v. Hekeren, Hindeloopen, (Fr.) 136,780. Hedenmorgen werd in het gebouw „de Nijverheid" aan de Jansstraat aanbesteed; het bouwen van 73 arbeiderswoningen en een kanloor ten dienste der vereeniging, op een terrein ten zuiden van de Slachthuis- straat.. Ingekomen waren 3 biljetten: 1. Pieter Rings Jr., Santpoort ƒ299.300; 2. Firma Mink en Schenk, Amsterdam, 311.427; 3. Firma Bakker en Kassen, Alkmaar, 325,000. Op verzoek van de politie te Zwolle heeft de Haarlemsdhe recherche aangehouden den 20-jarigen bakker L. M. uit Haarlem, ver dacht van rijwielTerduistering, te Zwolle gepleegd. 30 April a.s. herdenkt de heer D. v. Boek hoven, den dag, waarop hij vóór 40 jaar bij de firma Joh. Enschedé en Zonen in dienst trad op de afd. drukkerij, waarvan hij nu meesterknecht is. LATERE KOERS Gemeenteraadsverkiezing. Omtrent de ver gadering van de afdeeling Bloemendaal van den Vrijheidsbond van Dinsdag j.l. vernemen wij het volgende. De vergadering was druk bezocht. Van eenige voorloopige candidaten was bericht ingekomen, dat zij zich niet voor een candidatuur beschikbaar konden stellen, t.w. van Mevr. Brongersma-Klinkhamer, mevr. Lioni-Jungblut en de heeren Van As- donk, Boom, Bornwater, Dekker en Van Toulon van der Koog. Van den heer Vette- winkel, die buitenslands is, was nog geen bericht ontvangen. Mevrouw Oepkes en mevrouw Cohen Tervaert hadden den wensch te kennen gegeven, niet vooraan op de lijst geplaatst te worden, evenals de heer De Ciercq, die verzocht had, geheel achteraan te worden geplaatst. De heer Otto had den wensch te kennen gegeven, niet voor één der beide eerste plaatsen in aanmerking ge bracht te worden. Na eenige discussie werd het program voor de Raadsverkiezing vastgesteld in den geest der reeds geplubliceerde overwegingen van den bestuursraad. Wat den vorm be treft, zal het meer een program van wen schen worden. Het denkbeeld, om de can- didatenlijst bij referendum te doen vaststellen werd met groote meerderheid van stemmen verworpen. Na stemmingen en herstemmingen werd de volgorde der candidaten aldus vastgesteld: 1. P. Otto, 2. D. Blankevoort Dzn., 3. A. F. Kremer, 4. Jhr. J. C. Mollerus, 5. mevrouw C. Cohen Tervaert-Koch, 6. C. F. de Roo van Alderwerelt, 7. C. W. de Visser, 8. J. C. Laan, 9. D. H. Vettewinkel Sr. 10. mevrouw A. M. Oepkes-Gerritsen, 11. A van der Kloet, 12 S. W. de Ciercq. Ondanks den door de vergadering uitgeoefenden aandrang bleek mevrouw Cohen Tervaert niet bereid, een hoogere dan de 5e plaats in te nemen. De heeren Mollerus, de Roo van Alderwerelt, Laan en Vettewinkel, waren niet ter vergadering aan wezig, terwijl de heer Otto zich zijn beslissing voorbehield de overige candidaten ver klaarden zich bereid, de hun aangeboden candidatuur te aanvaarden. Nader vernemen wij van het Bestuur, dat de heeren Laan en de Roo van Alderwerelt voor de candidatuur hebben bedankt. VELSEROORD. Tentoonstelling Bewaarschool. Gistermid dag is in de Gemeentelijke Bewaarschool een tentoonstelling geopend van wat de kleintjes vervaardigd hebben. Wij hebben er een rondgang gemaakt en 't is een genot dit alles te zien. Als men van de eerste langzamerhand naar de vierde klasse gaat, ziet men het werk der kleinen zich geleidelijk ontwikkelen.Zie het boetseer werk met pijpaarde. Van de eenvoudige vor men ontwikkelt het zich tot allerlei aardige voorwerpen, waaruit de fantasie der kinder ziel spreekt. Men ziet er dieren, keukenge rei, zelfs kleine plaquette's met aardige voorstellingen. Zoo is het ook met het mozaïekwerk. Van de eenvoudige dingen tot de fraaiste, als ker ken, stoombooten, de stoompont enz. Men ziet dadelijk of de kinderen aanleg heb ben voor fantasie of niet. In de eerste klasse, waar het echte Fröbelwerk wordt gedaan ziet men de kinderen wat van de Frobeldoo- zen maken. De één houdt de doos dicht en zegt dat ze een bakkersdoos voorstelt, an deren maken er een schip of een schommel van. Allerleukste dingen ziet men ook bij het teekenwerk, vooral bij het z.g. vrije werk, waarbij de fantasie vrij spel heeft. Ook het plakwerk is aardig en we zagen daar bij b. v. een Ymuider vischauto. Wie dit alles ziet, wordt een groote voor stander van de Bewaarschool. Welk een zin voor orde, schoonheid en fantasie wordt den kinderen hier aangekweekt. Er is bij de ouders dan ook groote waar deering voor den arbeid van het personeel, ja er is een sterke band gekomen tusschen school en huis. Met April gaan 84 kinderen de 5 Bewaar school verlaten, maar er komen 125 nieuwe kleintjes. De school is dan bijkans geheel be zet. Dam- en Schaakwedstrijd. De laatste schaak partij van den medaillewedstrijd tusschen de heeren M. A. Post en ten Vaarwerk, werd gewonnen door den heer M. A. Post, zoodat de heer M. A. Post den len prijs won, ten Vaarwerk, IJmuiden, den 2en, en C. E. Post den 3en prijs. 3e Ronde-Dammen. Club Kampioen schap P. Versteeg. H. Koelemeij., 20., A. de Filder II. v. Gommeren 11. Schaken P. Munsterkamp., P- Woord 10 J. Ringers Brugmans 10. Burgerl. Stand. Geboren: d. van W. Ger ritsenBlok. d. van J. C. van Kleeff Fransen. z. van der WurfVonk. d. van T. Rumpi: g—Schavemaker. z. van C. Hilberts—Castricum. z. van T, Homan Plevier. z. van D. HeuffBot. Ondertrouwd: D. de Niet en M. C. de Groot. L. Goessen en B. van Veen. P. H. Biermans en M. Walraven. J. H. J. van der Zant en T Troost. J. van den Broek en D. Goedhart. Getrouwd: C. G. E. Henning en S. N. Smit. B. A. Weg en A. Bleeker Overleden: F. D. L. K. L. Risch, 14 jaar. C. J. Boersen, 49 jaar. man van C. C. C. Swaanenbeek. Aangehouden. Door de politie op Wijkeroog werd aangehouden een woon wagenbewoner, die gesignaleerd stond in 't Alg. Politieblad, die na de boete betaald te hebben weer wer|d vrijgelaten. Onveilig. De politie vond in den nacht van Woensdag op Donderdag het schaftlo kaal op het station open. Er stond een nieuwe heerenfiets in, waarom bet personeel werd gewaarschuwd. Personala. De heer J. A. Krol, commies chef der afd. onderwijs ter secretarie alhier, is benoemd tot hoofdcommies ter secretarie van Leiden. Chr. Hist. Unie. In de gehouden verga dering van de Chr. Hist. Kiesvereeniging in de gemeente Velsen, werd de volgende officieele candidatemlijst vastgesteld: 1. J. C. Dunnebier, aftr., IJmuiden; 2. J. E. Sluiters, aftr., Santpoort; 3. A. ten Broeke, IJmuiden; 4. H. Groeneveld, Velsen; 5. H. Medik, IJmuiden; 6. Jac. Varkevisser, IJmui den; 7: J. Smit, Wijkeroog; 8. C. v. d. Sluis, Velsen; 9. Mevr. G. Baart-de Boer, IJmuiden; 10 C. v. d. Steen, IJmuiden; 11. G. v_ d. Genugte, Velseroord; 12. D. Bruyn, Velser- oerd. Vrijz. Hem. Bond. Het referendum voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing heeft tot resultaat gehad, dat de lijst aldus wordt samengesteld: 1. J. F. H. Pruschen; 2. H. Heidstra; 3. mevr. W. J. VromansRit; 4. C. H. Ment jox5. P. Boxs; 6. H. L. Schutte; 7. E. van Eerde; 8. J. van Roon. B.-K. Kiesvereeniging. Donderdag 5 April zal in de groote zaal van café restaurant „Zomeriust" van den heer J. Th. Bömh, voor de R.-K. Kiesvereeniging als spreker optreden, de Eerw. Pater Boiramaeus de Greeve, met het oo op de aanstaande Provinciale en gemeenteraadsverkiezingen. Aanbesteding. Door den bouwkundige H. Boon werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Julianakade voor rekening van de N.V. IJmuider Vischhandel v.h. H. Glastra en Go. Ingeschreven werd door: Wed. P. van Heyst en Zn., Vesen, J 0960P. Heeie en Zn., ahier, 10883; Lindhout en de Waard alhier, 10640; Oudshoom en Dijkstra, Vel seroord, 10550; Cupido, en Dalmeyer, al hier, 9989. Gegund aan de laagste inschrij vers. Opdrachten. Het bouwen van een garage aan de Kanaalstraat voor rekening van Mr. A. W. Hellema, is opgedragen aan de heeren Cupido en Dalmeyer alhier, het verbouwen van een perceel aan de Conradstrtat voor rekening van Dr. R. Rutten, een den heer P. Bert alhier. Gevonden voorwerpen. Een zilverbon van een gulden; een dop van een vulpenhouder; een oliezak met stokersgood; een zwart lede ren portefeuille met papieren zonder waarde; een gouden broche; een portemonnaie met 5 cent; een zilveren medaille (vermoedelijk van een postduivenwedvlucht); een Ever- Sharp-potlood; een zwartharig hondje (ver moedelijk van een schip achtergebleven); een zakmesje; een gouden medaille met portret ten. H. F. C.—HILVERSUM. 4-1. Vooreerst onze gelukwenschen aan elftal en bestuur der H.F.C. voor het weder be halen van het eerste klasseschap! Was de kans kiertoe steeds gedurende eenigen tijd vrij groot, nog één punt was noodig voor dit tot een definitief feit tc maken. Was het wonder dat de toeschouwers in groote getale naar de Spanjaardslaan getrok ken waren om hiervan getuige te zijn. In de verwachting op een spannenden strijd onthaald te worden werden wij echter wel eenigszins teleurgesteld. Vooral de eerste helft was niet veel bijzonders. De Haarlemmers hebben de navolgende opstelling v. d. Meulen Vervel Verweij Cohen Tervaert Kuipers Eis vogel El Reijdon, Miezerus, de Koning, v. Beekum Zwang. De leiding is in professorale handen van den heer Snapper. Het begin is zeer zenuwachtig en er wordt naar hartelust geknoeid. Geen fraaie rushes van een v. Beekum, beëindigd met een ferm schotgeen vinnige rushes van een Zwang, beëindigd met 'n fraaien voorzet. Neen het is voorloopig maar een heen en weer ge- trap. Bij beide partijen valt de verdediging het meest op, hoewel zij nu geen bepaald gevaarlijk werk te verrichten kreeg. Eindelijk dan kwam toch het verwachte punt. H.F.C.'s rechtsbuiten bemachtigt den bal, rent er mee van door en zet goed voor waar de toestormende Miezerus voor de rest zorgde. Hoewel aan dit punt een luchtje van buitenspel was, kende de heer Snapper het punt toe en onder enorm gejuich der H.F.C. supporters was de leiding en daar mede weder het eerste-klasseschap be machtigd. Want dat er nu verder gewonnen zou worden was een uitgemaakte zaak. Al dadelijk toonden de Haarlemmers ook een zuiver doelpunt te kunnen maken, doch on begrijpelijkerwijze werd dit geannuleerd. De Hilversummers werken hard, en breken af en toe gevaarlijk door. Tot tweemaal toe redt keeper v. d. Meulen, welke Sypesteijn op uitstekende wijze verving een hard schot. Veel bijzonders gebeurde er verder niet meer. Rust breekt aan met 10 voor H.F.C. Waar de kleeding der spelers nogal ver warring met elkaar veroorzaakte verschenen de Haarlemmers in de tweede helft in donkerblauwe shirts. Al dadelijk pakken de H.F.C.'ers flink aan, en het spel is dan ook slechts kort aan den gang of wederom krijgt het talrijke publiek reden tot juichen. Een vlugge doorbraak van Zwang, gevolgd door een goeden voorzet doet den bal bij den geheel vrijstaanden de Koning belanden die zich niet lang bedenkt en met 'n harden schuiver voor no. 2 zorgt. H.F.C. speelt nu een gewonnen spel. Wel werken de Hilversummers hard, doch zij stranden steeds op de solide H.F.C.-verde- diging, waarin vooral Verweij heden uit blinkt. Van Beekum, welke tot nu toe een zekere lakschheid vertoond had krijgt nu ook de smaak van een doelpunt beet. Hij onder neemt een fraaie rush en geeft den Hilver- sum-doelverdediger geen schijn van kans. Kort hierop wederom een H.F.C. doelpunt, doch dit werd geannuleerd. Even homt Hilversum flink opzetten en er ontstaan enkele gevaarlijke momenten voor het H.F.C. doel doch de bal wordt nog steeds verwerkt. Wanneer Reydon eenmaal goed naar v. Beekum plaatst kan deze ten vierde male voor H.F.C. doelpuhten (40)'. Dit vinden de Hilversummers, die toch heusch zoo slecht niet speelden wat al te bar. Vinnig komen zij opzetten en eindelijk hebben zij toch een verdiend succes wanneer v.d. Meulen na het schot eerst gekeerd te hebben den bal uit z'n handen laat vallen (4;1). In dezen stand komt geen verandering meer zoodat ten slotte H.F.C. welverdiend won. Groot enthousiasme natuurlijk bij de H. F.C.-ers. Van de tribune had nog een huldi ging plaats, waar de heer Jhr.v.Doorn, burge meester van Heemstede met enkele hartelijke woorden de H.F.C. onder aanbieding van een groote krans huldigde. Ook de heer Muiier, H.F.C.'s eere-voor- Zitter huldigde het kranige H.F.C. elftal. Ongetwijfeld zal er na afloop door de H.F.C.ers nog flink gefeest zijn SCHIETEN. HAARLEMSCHE COMPETITIE. VOOR VADERLAND EN KONING Mooi is er door V.V. en K. geschoten voor de 4e ronde van bovengenoemde Competitie. Het totaal bedroeg 936 p. met als hoogste korpsschutter de heer Kohlwey, die series maakte van 94 en 95 p. Keurig hoor Ook de heer Teekens maakte mooie series als 92 en 97 p„ doch het verschil is teveel. Er is constant geschoten, n.m. 184, 187, 1187. 189 en 189 p. Deze vereeniging heeft ge durende dit.seizoen keurige series gemaakt en met genoegen bekijkt men de cijfers 932, 936, 937, 937 p. Heeren, gij hebt kranig ge werkt en zult, indien ook de laatste ronde zonder ongelukken ten einde wordt ge bracht, zonder bedreiging beslag leggen op den tweeden prijs. Het tweede vijftal heeft dezen keer beter en constant geschoten met series als 174, 177, 177, 178 en 178 p. totaal dus 884 p. Toch bevredigen mij deze resultaten niet, vooral waar in dit vijftal heeren schieten als Viets, ter Schiphorst, Philippo, Pelt en Ja cobs. Vooral van eerstgenoemden heer mag ik meer verwachten, daar hij als le kl. schutter dikwijls mooie series van 95, 96, 97 en 98 p. heeft laten zien. Hoewel korpsschie- ten niet meevalt, mag men toch niet be langrijk afwijken van zijn goed gemiddelde. Wat de heeren bezielt als zij voor de Ned. Comp. moeten schieten. Ik weet het niet. Wel zag ik, dat eenige heeren hun kaartje, bestemd voor de Ned. Comp., ge bruikte, om zich in te schieten voor de Haarl. Comp. Men ziet absoluut het groote nut van ae Ned. Comp. over het hoofd. Het re sultaat was dan ook pover en slechts 458 p. werden behaald. Ik hoop, dat zij het volgende jaar meer aandacht aan den wedstrijd zul len schenken, want zij kunnen veel en veel beter. In plaats van bovenaan, staan zij nu bijna onderaan. Ik kan niet anders zeg gen dan zoo mooi als er in de Haarl. Compe titie wordt geschoten, zoo slecht zijn de re sultaten in de Ned. Comp. De heer Spoor werd hoogste korpsschutter met 94 p. Hoe wel het tweede vijftal niet slecht heeft ge schoten, een totaal van 433 p. werd behaald, schenken mij series als 85, 85, 85, 88 en 90 p. geen bevrediging. Minder dan 88 p. mag door een schutter van het 2e vijftat niet geschoten worden. Het 3e vijftal kon slechts 390 p. behalen, hetgeen voor heeren als Philippo, ter Schiphorst e.a. veel te wei nig is. Het volgend jaar beter hoor. BLOEM. COMMANDO. Voor de 5e ronde van den Haarl. Schiet- bond werd Zondag een totaal behaald van 925 p. en was niet een van de schutters een beetje in de war geweest, dan was het to taal ver over de 30 misschien wel in de 40 geweest. Het is een waardig slot geweest, maar toch moet men zich in het a.s. seizoen eens duchtig aan het oefenen zetten want het ver schil met de andere vereenigingen is te groot. Gij kunt zeer goed, daarvoor staan de na men Houtgraaf, Lindeman, Hekker e.a. borg. De heeren Lindeman en Hekker heb ben prachtig geschoten zij maakten series resp. van 96 en 96 p. en 96 en 97 p. Dat is nog eens schieten. Zoo behoort ieder lc klasser schieten. Gij zult wel zeggen hij heeft makkelijk kletsen, hij kan het zelf niet en daarin hebt gij niet geheel ongelijk, maar ik vind zoolang een schutter niet constant boven ue 94 p. schiet is hij geen le klas schutter. Ik reken mij zelf dan ook lang niet onder de bloem van Haarl. schutters hoor. Oogenschijnlijk lijkt mijn eisch wat hoog, doch in werkelijk heid is dat niet zoo. Ontelbare malen worden door ons series boven de 94 p. gemaakt, en waarom kan dat nu niet altijd bij het korpsschieten. Zoover moeten wij het toch brengen. Het tweede vijftal behaalde 897 p. keurig geschoten heeren. Vooral de heer v. Bugge- num met 92 en 100 p verdient een extra pluim. Zoo doorgaande, zult gij spoedig in het le vijftal geplaatst worden en ook daarin een goed figuur maken. Wie ook zeer zeker een compliment verdient dat is de heer Stachel- haus, iemand van ik meen al in de 70 jaar, die steeds trouw voor het 2e vijftal uitkomt en lang geen slechte series maakt. Ik hoop hem nog lang onder de korpsschutters aan te tref fen vooral waar hij steeds zijn uiterste t,est doet om voor de vereeniging een goede serie te maken. Meer dan eens heb ik hem hooren zeggen „personeel kan mij niet schelen, als ik het maar niet bederf voor het korps" en ik meen, dat zijn series ook steeds tot succes van BI. C. hebben bijgedragen. f NED. COMPETITIE. Daar mij slechts enkele gegevens bekend zijn, ka ik hier betrekkelijk kort zijn. De be ker dan gaat naar Breda n m St. Hubertus en hoewel ik het jammer vind, dat deze eere- prijs niet in Haarlem blijft, kan ik niet anders dan St. H. gelukwenschen met de behaalde prijs niet alleen maar ook met de prachtige series door het le vijftal gemaakt. Ik noem het een prachtige prestatie om series te maken als 564, 475, 475 en 475 p. 't Is reusachtig Is het een wondder, dat een vereeniging met zulke schutters altijd met eere of eerste prij zen gaat strijken. St. Hubertus heeft dan ook in de schietwereld een zeer goeden naam. Met slechts 1 punt verschil ziet Gen. v. Merlen zich deze schoone prijs ontglippen Wel had ik, door de prachtserie van 484 p. nog een kleine hoop, ae beker voor Haarlem te behouden, doch na de bestudeering van de door St. H. behaalde resultaten, kwam ik toch tot de overtuiging, dat de mannen van het turfschip best in staat waren roet in 't eten te gooien. Toch mag Gen v. M. na de groote inzinking welke heeft plaats gehad, zeer tevreden zijn met het behaalde succes. Gen. v. M. II wilde met de laatste ronde niet voor I onder doen en maakte series van 95. 95. 94. 93. en 87 p. dus totaal 464 p. Mijn compliment aan de heeren Waalewijh Teensma, Hekker Spronk en Kerstel voor hun keurige prestatieds. Ook Gen. v. M. III heeft goed geschoten en behaalde een totaal van 432 p. Dit vijftal zal het volgende jaar zeker een hoogere plaats bezetten. (Gedeeltelijk gecorrigeerld), DAMMEN, Door de „Haarlemsche Damclub" is een* competitie georganiseerd tusschen de „tse- verwijksche Damclub" I, de „Velser Dam- en Schaakclub" I, de „Hillegommer Dam club" I, de „Castricumsche Damclub i, de „Limmensche Damclub" I en de „H lemsche Damclub" IV, waarvoor door ae „Haarlemsche Damclub" en de .3ev"^y' f sche Damclub" medailles zijn beschikt) gesteld. Het wedstrijdprogramma voor de week va 26 tot en met 31 Maart luidt als volgt t 27 Maart te Hillegom Hillegom—Haar lem 27 Maart te Beverwijk Beverwij Velsen 31 MaartVelsen Velsen—Li» men 31 Maart te Castricum Castricum Beverwijk. t&sï m&'i WIE WIL EEN LUCHTBALLON HEBBEN KLAPPA B.U.K geven wij aan alle kinderen, zoolang de voorraad strekt EEN MOOIE LUCHTBALLON of EEN PRACHTIQ AANKLEEDSPEL (VOOP msisjes) in ruil voor 2 ledige l/^poad» „Klappa" of één ledig 1 "ponds „B U. K -carton, alléén op Firma van Amerongen, Zijlweg 30; J, W. van Arastel, Sophia- straat 37; P. van der Beek, Dacostastraat 37; N. van Beusekom, Leidschestraat 20b; H. B. Blom, Kruistochtstraat 10; S. van der Berg, N. Raamstraat 15; P. H. Bruinzeel, Leidschestraat 104; A. P. van Bruggen, Klarenbeekstraat; P. Buy, Nagtzaamstraat 21 P. W. Casander, Esschilderstraat; J. G. Dam, Krt. Houtstraat 13; G. Drogtrop, Clercqstraat 132; A. Duineveld, 2de Zuid-Polder- straat 34; J. A. van der E rf, Vooruitgangstraat; P. J. van der F.yke, Rozenhagestraat 38, G. G. Fabel, Linschotenstraat 51; P. G. Fabel, Van der HaLstraat 6; H. Frantzen, Kamperstraat 16; Th. Frencken, Spaarmvouderstraat 48; J. F. van Garderen, Vooruitgangstraat 89; A. P. van Gend, Leidschestraat 26; P. J. de Groot, Leidschestraat 93; J. de Groot, Antoniestraat 1; J. Zijn verkrijgbaar Heems Zn., Antoniestraat 7; P. LI. Hoes, Leidschestraat 61; J. M. Hoes, Spaarnwoqderstraat 64; A. Hoogeboom, L. Boo gaardstraat 36; G. J. van 't Hof, Harmenjansweg 96; J, N. Jansen, Amst'erdamschevaart 38; J. W. Jansen, Bakkerstraat 1; A. Hoogeveen, Breestraat 20; A. J. de Jong, Warmoesstraat 24; S. Keesman, Adr. Loosjesstraat 1; J. A. van Kessel, Anthonie straat 67; K. Koel, Ted. van Berkhoutstraat 14; P, A. Kion, Kolkstraat 14; P. van der Kolk, Scheepmakersdijk 32; C. J. Kroese, Leidschestraat 44; D. J. Krom, Spaarnv/ouderstraat 75; G. F. C. Kroon, Fabriciusstraat 11; W. van Leeuwen, Maerten van Heemskerkstraat 48; II. van Looy, Linschotenstraat 8; F. de Lee, Raamgracht 14; M. Meyland, Amstfcrdamstraat 14; P. Molenaar, Van Marumstraat 29; K. Molenkamp, Vijfhuizer- bi] de volgende winkeliers straat 7; P, Molenkamp, Teylerstraat 43; J. P. Nelissen, Spaarn- wouderstraat 35; F. Nieuwenhuizen, Krt. Houtstraat 1; Wed. A. Poppen, Heerensingel 3; P, Prins, Amsterdamschevaart 18; J. Rosenhart, Rollandstraat 46; C. de Roode, Bakkerstraat; W. M. Rijbroek, Amsterdamschevaart 62; J. Schoehuis, Leidsche- vaart 223; J. Schotel, Sophiaplein 1; C. Schoen, Teylerplein 1; C, Schot, Potgieterstraat 47; A. Storm, Heerensingel 129; van der Straat, Ged. Schalkburgerkade; C. Schuman, Coorn- hertstraat; A. J. B. Schruilenburg, A. L. Dyserinckstraat 27; A, B. Slothouber, Saenredamstraat 37; G. Stammeyer, Spaarne 35; J. Straatman, Harmenjansweg 50; L. Stiens, Gierstraat 35; B. Termeer, Gierstraat; A. C. Toeset, Wolstraat 2; W. J. D. van Uden, Kamperstraat 21; G. van der Valk, Zuider Buiten spaarne 62; J. Veen, Barendsestraat 15; H, J. Vellinga, Klaren beekstraat; S. Vellekoop, Bakkerstraat 28; J. Verhagen, Van Marumstraat 22| Firma J. Veth, Gr. Houtstraat 79; F. Vermee- ren, Vooruitgangstraat 1; A. van der Vossen, Kopstraat 20; P, Verzijlberg, Spaarnwouderstraat 29; G. W. Vosshard, Nagt zaamstraat 45; P. Wartena, Schoterweg 17; J. Woudstra, Oran jeboomstraat 133; Jac. Zwart, Clercqstraat 154. SCHOTEN. F. A. Augustines, Kloosterstraat 29; D. Bakker, Gen. Cronjé- straat 1; P. Emmer, Paul Krugerstraat; J. Keizer, Gen. Cronjé- straat 29; M. J. Hoes, Kloosterstraat 35; N, van Lingen, Gen. Cronjéstraat 76; L. Meyer. Soendastraat 9; P. Waal, Gen. Cronjé- straat 35.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 2