GUILL VELU Paasch- aanbiedingen L.S. Monsterzaal en 7uin Schoterweg No. 1, 3.25 6.75 Ingezonden Mededelingen PASCHEN. Ondergeteekende heeft de eer U hiermede te berichten dat hij aan zijn Steenhouwerij een van Grafmonumenten, Kran sen, Doozen, enz, verbonden heeft, gelegen welke Zaterdagavond a.sge opend zal worden JOS. P. SWAALF. Monsterzaal: Schoterweg 1, Telefoon 298 Werkplaatsen Judith Ley sterstraat 19. Gr. Houtstraat 96 - Tel. 2210 SPIRTS mt boord SHIRTS Zelfbinders vanaf 5 5 cents Prima Effen Sokken Pyama's 5.75 Slappe Hoeden Stijve Hoeden 3.75 ASSENDELFT. 1 EGMOND-BINNEN. WARMOND. KROMMENIE. UITGEEST. HILLEGOM. I LISSE. NOORDWIJK. HALFWEG. NOORDWIJKERHOUT. a 60 CENT PER REGFL. D U IJ VIS' SASSENHEIM. HEEMSKERK. VELSEN. VELSEROORD. ZANDVOORT. BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE. SCHQTEN. AERDENHOUT. INGEZONDEN. Aanbevelend, Heeren Mode-, Hoeden- en Pettenmagazijn SPECIALE vanaf Prima Engelsche met twee boorden merk „Aviator* STRIKJES vanaf 4 0 cents a 50 ct. 6 pr. voor 2.75 nieuwste modellen f4.- Politiek. De uitslag van do stemming over de groslijst voor de r iteraadsver- kiezing is ais volgt: No. 1. E. i-ujii, 3188 pun ten; 2. H. Veenboer, 297lp.; 3. J. J. v. d. Laan. 2104 p.; 4. Gerard Jz. Boon, 1894 p.; 5. W. Noom. 1883 p.; 6. P. Boon, Gz., 1873 p.; 7. A. Zuidervaart 1808 p.; 8. J. Stam, 1321 p.; 9. M. v. Gelderen, 1268 p.; 10. C. Bos Cz., 1230 p. Daar de officieele lijst 10 candidaten zal bevatten komen de heeren W. Way met 1140 p. en E. Mijnen Dz., met 907 p. niet in aanmerking. De aflrede/ide leden P. Boon Gz. en A. Zui dervaart hebben een zoodanige plaats op de lijst, dat zij ndet heiikozen kunnen worden, omdat slechts in het allergunstigste geval ons een vijfden zetel zal toevallen. De uitslag dezer stemming is zeer gunstig vooir de boe- ren-candidaten uitgevallen. Deze kunnen zin gen: „De boeren hebben overwonnen, hiep, hiep hoerah." De arbeiders-candidaten komen er zeer bekaaid af: De 4e plaats is op 't kantje af aan een arbeider gegund; deze ar- Iwrider G. Boon Jz., kon slechts 1894 punten halen; no. 5, een boer kreeg er 1883, dus op 9 puntjes na, waren de' 4 zetels door 4 boe ren bezet. Niet wat je noemt een afspiegeling der ver schillende stroomingen onder de Assendelft- sche kiesgerechtigden, zonder nu nog te den ken aan standenvertegenwoordiging. Dat de uil lag der stemming een geluikknge is geweest, kan dus niet gezegd worden. Men legge zich echter bij den uitslag neer, want men heeft do stemming zonder eenig advies aanvaard. Wat wel erkend en gezegd mag worden is: dat de candiidaatstelling zeer correct is ge gaan. Wat een hemelsbreed verschil met de voorbije eandidaatstelling voor de provinciale Staten. Nu alles correct en recht door zee, toen intrigues en geheime kuiperijen van „zekere zijde" terwille van persoonlijken voorkeur, met het treurig funeste gevolg van verwijde ring tusschen personen, die een mensehen- leeftijd de beste vrienden zijn geweest. Toen propaganda voor een bepaald persoon in een talrijke sociale vereeniging, een ontoelaatbare propaganda: nu met een angstvallige nauwge zetheid elke politieke propaganda in de so ciale vereenigingen vermeden. Dit laatste een verblijdend feit, een offertje waardig! Die „zekere zijde'' is geleerd en heeft ge leerd en er za! veel meer vreugde zijn ovot een zondaar die znch bekeert, dan over 99 rechtvaardigen. „Recht door zee" blijve steeds de weg, dien vooral de Katholieken bewandelen moeten. W as deze weg bij de eandidaatstelling der S-tatenleden gevolgd, dan was veel .kwaads" voorkomen en de uitslag deT stemming over de jongste groslijst was zeker meer tot ieders tevredenheid afgeloopen. Politiek en sociale vereenigingen, ons doorluchtig Episcopaat heeft het zoo vaak verkondigd, is uit den booze; 't is een kanker, die zou invreten in enze Katholieke Staatspartij. Gelukk:g, de feiten hebben het nu bewezen, die kanker is in Assendelft uitgesneden en voorzeker niet zonder pijn. Maria-Vereeniging. De vergadering was door ruim 20 personen bezocht. De presidente Mej. Cath. Kramer opende met den Christe- liiken groet. De secretaresse Mej. Hildegonda Mijnen las de notulen, die onder dankzegging werden goedgekeurd. Het jaarverslag werd voor kennisgeving aangenomen. De penning- meesteresse, Mej. Aaltje Betjes, gaf haar fi nancieel verslag; de rekening, welke sloot met een klein nadeeüg saldo, werd goedge keurd en de penningmeesteresse onder dank gedéchnrgeerd. In de plaats van Mej. M. Rijk hof, die zich ndet meer herkiesbaar stelde, werd mej. Trien Landsman gekozen. De feest en propagjanda-avond zal in Mei gehouden worden. Het bestuur zal pogingen in het werk stellen, om voor dien avond een Lourdesfilm te laten afdraaien. Besloten werd om midde len te beramen ten einde in t bezit te komen van een 1 indel. Men hoopt dan over een paar jaar met een vaandel voor het voetlicht te komen. Tot slot hield de geestelijk advi seur een toespraak over het nut en het doel der drankbestrijding. Hierna sluiting met gebed. Candldatenlijst. Bij de gehouden stem ming over de groslijst van candidaten voor den gemeenteraad werden 187 stemmen uit gebracht, waarvan 15 ongeldig. Het resul taat was, dat de volgende punten werden !>ehaald: J. Apeldoorn 471, C. Groot 411, G. Belleman 395. J. de Waard 345, Th. Straafhof 322, C. Baltus 292, P. Groen 282, P. v. d. Molen 261, S. de Wit 252, G. Brou wers 234, P. v. d. Berg 220, P. v. Dam 219, J. Liefting 212. Mevr. Franse—Bakker 186, C. Orij 157, J. Sentveld 154, P. Hof 124, N. Meijne 99, F. v. d. Reep 78, H. Wittebrood 77. Tengevolge van de beslissing der alge- meene vergadering om beurtelings een ver tegenwoordiger van Egmond-Binnen en van Egmond aan den Hoef op de lijst te plaat sen zal de volgorde op de officieele candi- ^datenlijst dus wezen: J. Apeldoorn, C. Groot, Th. Straathof, G. Belleman, C. Baltus, J. de Waard, P. Groen, G. P. Brouwers, P. v. d. Molen. P v. Dam, S. de Wit, Mevr. Franse- Bakker. Koninginnefeest. Op uitnoodiging van den Burgemeester kwamen Dinsdagavond op het gemeentehuis te zamen de voorzit ters van de verschillende vereenigingen en corporaties, die in de gemeente bestaan om een commissie te vormen voor het na tionaal huldeblijk en voor mogelijke feeste lijkheden bij gelegenheid van het 25-jarig regeringsjubileum van H. M. de Koningin. Nadat de Burgemeester het doel der bij eenkomst had uiteengezet en er opgewezen had. dat Egmond als historische plaats, die eenmaal de kern was van het graafschap Holland, in de algemeene hulde niet mocht achterblijven. De aanwezigen waren het hiermede eens, al ontveinsden zij zich de moeilijke tijden niet. Hoe eenvoudig dan ook. onopgemerkt mocht het heugelijke feit ook hier niet voorbijgaan. Na deze inleiding werd een eerecomité benoemd, bestaande uit de ZeertEerw. Hee ren Pastoor Karskens en Pastoor Saulenn, Dominé Le Gras en Dr. Fische. Het gemeen tebestuur werd buiten deze commissies ge laten, omdat dit college bij mogelijke feeste lijke gelegenheden als officieel lichaam zou kunnen optreden. Het voorstel om nn twee commissies in te stellen, ééne voor het financieele gedeelte en ééne voor feestelijkheden met bovenaan een algemeen president, werd goedgekeurd. Op voorstel van den Z.Eerw. heer Karskens werd nu de Edelachtb. heer Janssens tot algemeen voorzitter geproclameerd. De bedde commissies werden daarop samengesteld uit de verschillende vereenigingsvoorzitters. De feestcommissie bestaat uit de heeren J. Ver heggen, G. Belleman, P. v. Duin, J. Hop man, Nico Zuurbier, C. van Duin, J. Apel doorn Czn. en G. Eghers; de financieele com missie is samengesteld uit de heeren A. Franse, W. J.' Apeldoorn, J. Holman, R. Zoon, C. Baltus, F. v. d. Reep, P. Hof en J. de Waard. Van elk dezer commissies zuf- len de beide eerstgenoemde heeren als voor zitters fungeeren. Op voorstel van den heer Franse zal het aanbieden van een inteekenlijst bij de in gezetenen nog een paar maanden worden uitgesteld. Het ligt in de bedoeling daarvoor dames uit te noodigen. Zooals bekend is zal het nationaal huldeblijk bestaan in de res tauratie van het koor van de Nieuwe Kerk te Delft, en in het aanbieden van een niet te kostbaar geschenk aan Hare Majesteit. De heer Verheggen stelde voor aan de beide commissies voor schoolfeesten in over weging te geven het jaarlijksche schoolfeest te doen samenvallen met het Koninginne- feest, terwijl hij speciaal de leden van de feestcommissie verzocht plannen te overwe gen voor een waardig plaatselijk feest. De heer R. Zoon deed vervolgens voorle zing van het programma der kroningsfees ten, die in de Egmonden bijzonder geslaagd mochten heeten. Na nog eenige besprekingen dankte de voorzitter voor de ondervonden medewerking en sloot hij deze bijeenkomst. Gemeenteraad. Burgemeester SchSlvinck opent de vergadering met gebed. Hierna vindt voorlezing der notulen plaats, welke worden goedgekeurd. Van de gemeente Hillegom c.a. was be richt ingekomen dat zij ingaat op het voor stel om zoo mogelijk gezamenlijk de water- leidingwerken uit te voeren. Door den heer Rutgers wordt de Gemeen te aangeboden een perceel voor f 6000 waarop vijf huizen staan. B. en W. zullen hierover advies uitbrengen Eveneens zullen B. en W. praeadvies uit brengen op het verzoek van den heer Ro- meijn, notaris alhier, om een billijker rege ling te treffen voor het aanplakken van pu blicaties op de aanplakborden der ge meente. De heer J. Kroon biedt de gemeente aan, den voor zijn woning liggenden grond (zeer geschikt voor wegverbreeding) voor 4 per vierk. Meter te koopen. Zal afzonderlijk wor den behandeld Verder was ingekomen een adres om vloe ken tegen te gaan. Voor kennisgeving aan genomen. Het adres ging als voorgesteld. Rekening en verantwoording was ingezon den van de woningvereeniging „Warmunda". De gemeente zal nu zien wat er door het Rijk op het tekort van f 2698 toegelegd zal worden. Hierna wordt de gemeente-ontvan ger geïnstalleerd. Thans komt aan de orde het verzoek van K. Breedijk om .aan het huis A. 36 een erker te bouwen. Wordt goedgekeurd, onder voorwaarde, dat niet dichter dan de erker van het huis er naast wordt gebouwd. Daar men nu voor het feit komt te staan, dat de kosten van onderwijs van 13.80 per kind, slechts voor de helft door school geld gedekt wordt, stellen B. en W. voorde schoolgeldheffing te herzien. Besloten wordt, dit voorstel, voor na der onderzoek in een volgende vergadering weder aan de orde te stellen. Na een zeer uitvoerige bespreking, gaf de verordening op het ligplaats nemen van woonschepen, alsmede het lossen van op stoom liggende vaartuigen, hetzelfde resul taat. Ter regeling van de haven- en los- en laadplaatsen, werd een commissie benoemd uit de heeren Oudshoorn, van Steyn en Heijl. Echter zal de bestrating aan de haven toch doorgaan. Een kasgeldleening aan te gaan groot 5000 en een gratificatie toe te ken nen van 50 aan den heer Chr. Moerkerk, voor bewezen diensten, werd goedgekeurd. Het voorstel van B. en W. den lantaarn aansteker bij ziekte van den plaatsvervanger, de vergoeding van 50 cent per avond niet meer toe te kennen, wordt weder ingetrok ken. Naar aanleiding van de vraag van den voorzitter, hoe het met de ziekenhuisv^rple- ging stond, had een uitvoerige discussie plaats. In overweging wordt genomen de bestaande besturen voor te stellen te gera ken tot één ziekenhuisfonds. Hierna rond vraag en sluiting. Verkiezing gemeenteraad. De R.K. Kiesver- eeniging vergadert Donderdag a.s. 5 April om *1 punt: gemeenteraadsverkiezing en eandidaatstelling te behandelen. Waar het Bestuur voorstelt om staande de vergade ring te stemmen over de volgorde en offi cieel besloten is, dat de candidatenlijslen op 10 April ingediend moeten worden, daar dringen wij er ten zeerste op aan, dat de leden zooveel medewerking zullen verleenen, opdat alles een rich tig verloop heeft. Bekendmaking. Waar in Krommenie de hengelsport druk beoefend wordt, maken wij er onzen lezers op attent, dat tot 30 April a.s. op de gemeente-secretarie kosteloos for mulieren te verkrijgen zijn voor 't aanvra gen van visch-, alsmede van jachtakten. Een groote visehakte kost 2.50, een kleine 1 en een hengelakte f 0.50. Burgerlijke Stand. Getrouwd: K. Wotida en M. Emmerig. J. van Vliet en H. van Vliet te Koog aan de Zaan. Sport. Bij het Zondag j.l. te Purmerend gehouden gvmnastiekconcours, behaalde de G. V. Lycurgus alhier, in de afd. voorge schreven vrije oefeningen, den 4en prijs, zijnde een zilveren medaille. Kiezerslijst. De nieuwe •kiezerslijst voor deze gemeente bevat de namen van 1676 kiesgerechtigden voor de Gemeente. 1737 voot de Provincie en 1'56 voor de Tweede Kamer. Met pensioen. De heer J. van Alphen, commies 1ste klas bij de Ned. Spoorwegen, alhier woonachtig, gaat X Juli a.s. den spoordienst met pensioen verlaten. Geen overeenstemming. Op de gehouden bijeenkomst van de besturen der Neutrale Kiesvereeniging en die der S. D A. P. is geen overeenkomst tot samenwerking bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen verkregen. Buurtverkeer. Ook van uit onze woon plaats zullen buurtverkeerkaarten verkrijg baar worden gesteld naar Amsterdam, Haarlem en Alkmaar. Burgerlijke Stand. Geboren: z. van C. Zijp en J. Leek. d. van J. van der Eng Lzn. en M. Houtenbos. Overleden: Pieter Waagmeester, 83 Jaar. R.-K. Bibliotheek. De bibliotheek wordt Zondag 8 April gesloten. Het leesseizoen is dan geëindigd, zoodat 'heit bestuur alle in cir- culatiie zijnde boelken terugverwacht. Inschrijving. Door onzen plaatsgenoot, den heer K. Tromp, werd voor 5590 ingeschre ven bij de gehouden aanbesteding voor het maiken van een toren te Krommendedijik en we! voor het timmerwerk R.-K. Kiesvereeniging. De stemming, Za terdag 24 en Zondag 25 Maart gehouden voor de groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing, heeft de volgende candidaten aangewe zen. De aantallen punten achter de candidaten geven de beslissing over het volgnummer: 1. L. Zonneveld, 2326 p.; 22. P. Twslalf- hoven. 1986 p.; 3. J. Apeldoorn, 16722 p.; 4. L. Klaver, 1590 p.; 5. G. Neelen, 1279 p.; 6. C. L. P. M. Rive, 1156 p.; 7. W. van der Stok. 1137 p.; 8. W. Groen Azn., 660 p.; 9. L. M. Montfoort 659 p.; 10. H. Vrouwe. 618 p.; 11. N. Korfekaas, 604 p.; 12. G. J. Waar- dijk, 57.3 p. Er werden 386 stembiljetten ingeleverd, waarvan 60 ongeldig. Uitslag stemming groslijst. Woensdag had in café „Flora" de stemming plaats voor de nummers 5, 6, 7 voor de groslijst der R.-K. Kiesvereeniging. (Gemeenteraad). Uitgebracht werden 1207 stemmen, van onwaarde 63, F. C. van Lierop 33 st.; J. v. d. Loo 653 st.; W. Mesman 5 st.; A. Th. Murk 446 st.j F. Selhorst 9 st.; F. J. A. J. van Gennip 57 st.; J. van Houten Jr. 495 st.j C. G. van de Poll 593 st.; Joh. Bekkers 460 st.; Adr. Goemans 15 st.; Jac. Heemskerk 42 st.; G. H. Hermans 8 st.; F. Lommerse Pz. 621 st. Gekozen zijn dus als no. 5 J. v. d. Los; no. 6. F. Lommerse Pz.; no. 7. C. G. van de Poll. Er is een geweldige propaganda gevoerd èn met strooibiljetten èn met auto's. Er waren niet minder dan 4 automobielen in actiel A.s. Woensdag stemming voor de reserven. De Bloemvelden. Wat niemand ver wacht had is werkelijkheid geworden: de velden staan er reeds keurig bij. Paasch- maandag en trouwens de geheele volgende week kan men allerwege van het bruilofs kleed der bloembollenstreek profiteeren. Om het den vreemdelingen gemakkelijk te maken geven we eenige der voornaamste en schil derachtigste wandelwegen op. Het is ons op gevallen, dat van af Oosteinderbrug de bloei nog zeer schaarsch is, maar rond Hillegom is het reeds schitterend. Centrum blijft als uitgangspunt het midden van het dorp Hotel Sistermans. Van daar uit kan men zich in alle richtingen begeven. Rechtuit door Molenstraat langs Molenduintje en Wilhel- minalaan. Bij de Kromming kan men rechts langs den Looster den Stationsweg afgaan en komt dan over de historisch mooie Six- laan in het dorp terug. Men kan ook bij de kromming der Wilhelminalaan links omgaan en tegenover de Beekkade door den R.-K. Armentuin gaan (eenig leuk wandelingtje)! Verder kan men de Hoofdstraat doorgaan (richting Lisse) en de Veenenturgerlaan op (rechts). De golving der wegen daar doet diep in de laagte zien al bij 't kopje onder Bloemendaal. We wijzen op de tramverbin ding, trein en onze pas ingevoerde autobus dienst. 't Is inderdaad wel de moeite waard! B.K. Kiesvereeniging. Maandag en Dinsdag heeft in de R.K. Kiesvereeniging de stem ming plaats gehad voor de definitieve can- didatenlijst voor de a.s. Gemeenteraadsver kiezing. Er is gestemd volgens een punten- stelsel met den volgenden uitslag: A. van Dijk 6867 punten; A. van Resteren 6182 p.; M. van der Lans 6276 p.; Fred, de Meulder 6361 p.; L. Onderwater, 5757 p.; Th. Raap horst 5820 p.; J. Rotteveel 6658 p.; G. van der Veld 7152 p. Wij krijgen alzoo de vol gende nummering: 1. J. Riggel; 2. J. Pijn- acker; 3. P. Warmerdam: 4. A. H. Schra- raa; 5. C. Schrama; 6. C. Langeveld, deze zijn aftredend; 7. L. Onderwater; 8. Th. Raaphorst; 9. A. van Resteren; 10. M. van der Lans; 11. Fred, de Meulder; 12. J. Rot teveel; 13. A. van Dijk; 14. G. van der Veld. Burg. Stand. Ondertrouwd: C. de Vries en A. Aangeenbrug. S. Cornelisse en A. H. van Dril. Geboren: WilheHmina Hendriika, dochter van J. Schrier en van E. W. H. Dannys. Johannes Joseph, zoon van C. Schrama en van P. M. Brouwer. Verlof. Door B. en W. is een verlof ver leend ingevolge de Drankwet aan C. A. Rot- scheid te Noordwijk aan Zee voor het per ceel Hoofdstraat 88 en aan J. J. van La moen te Noordwijk aan Zee voor het per ceel Hoofdstraat. Nog altijd de dtAnen. Ingekomen is een adres van het bestuur der Vrijzinnige Kies vereeniging alhier aan den Raad, waarbij mededeeling wordt gedaan van een door die Kiesvereeniging aangenomen motie, waarin wordt verzocht, dat de burgemeester alvo rens dergelijke ingrijpende maatregelen als het sluiten der duinen uit te lokken, eerst zal hooren den gemeenteraad en de be staande vereenigingen, die den bloei der badplaats beoogen. Communistische lijstOp de Communisti sche lijst voor de verkiezing van leden van den raad dezer gemeente zullen voorkomen de heeren G. H. Krau en A. Roskam. Schooluitbreiding. Het bestuur der Chris telijke U.L. O.-school te Noordwijk aan Zee heeft het gemeentebestuur verzocht om een lokaal beschikbaar te stellen voor de uit breiding van die school met een nieuw leer jaar. Productief werk. De Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw heeft 20 pet. subsidie toegezegd voor het uitbaggeren, der Woensdagsche Watering, door werkloozen uit te voeren. Weekmarkt. Op de Woensdag a.s. te ope nen weekmarkt zullen kramen met de na volgende artikelen vertegenwoordigd zijn: Fruit en koek, manufacturen, kant, galan terieën, ijzerwaren, boter en kaas, heerenar tikelen, sigaren, sigaretten, ongeregelde goe deren, leesboeken, garen en band, kinderlin- gerie, borstelwerk, bloemen, «maille, kam- linten, kousen sajet, gramofoonplaten en ijs. De R.-K. Gemengde ZangvereenngiTig „St. Ceoflia", alhier, is voornemens op 2en Paasch- dag a.s., onder leiding van haaT directeur, den heer Jac. de Jong, een opvoering te geven van de operette „Rose Marie". Deze operette is interessant, daar het stuk in den Elzas speelt en daarbij de nationale Weederdracbt wordt gedragen. Buiten de uitstekende piano begeleiding van mej. van Eden, te Haarlem, woirdt door een strijkorkest het spel opgeluis terd. Onder het spel wordt een rozendans uitge voerd. Waar de pers éénparig is bi lof over elke uitvoering, iaat heft zich aanzien dat velen deze opvoering zullen bijwonen, men voorzie zich dan ooik tijdig van plaatsbewijzen, om teleurstelling te voorkomen. Huldeblijk H. M. de Koningin. Op het Gemeentehuis alhier, hield Dinsdagmiddag Indien men een HEERLIJKE versnape ring wenscht met het PAASCHFEEST dan bereide men eens een PUDDING van - HET FIJNSTE OP DIT GEBIED. - het comité voor het Nat. Huldeblijk aan H. M. de Koningin ter gelegenheid van haar 25-jarig regeeringsjubilcum, een vergadering. Op deze vergadering waren ook uitgenoo- digd een 16-tal jonge dames, welke aange zocht waren, het comité voornoemd behulp zaam fe zijn bij het inzamelen van gelden. Aan de dames werd verzocht hieraan mede te werken, waartoe allen bceid werden ge vonden. Hierna had de wij kverdeeling plaats. Bepaald werd, dat twee dames tegelijk een wijk zouden bezoeken om daar haar giften in ontvangst te nemen. Ook zal door de da mes een herinneringsplaat worden aangebo den aan allen, welke de hun aangeboden lijst teekenen voor 1 of meer, terwijl aan anderen de plaat te koop zal worden aan geboden voor 25 cent. Nadat door den voor zitter den dames en heeren dank was ge bracht, voor hun tot hiertoe verleende mede werking, werd deze bijeenkomst gesloten. De a.s. Raadsverkiezingen. Be de alhier gehouden nummering der candidaten voor de definitieve lijst van candidaten voor den Ge meenteraad, was de uitslag als volgt: E. Oositdam Hz., 3653 punten; 2. P. Ma rijnen, 4002 p.; 3. H. Heemskerk Wz., 4275 p.; 4. A. H. v. Noort, 4844 p.; 5. L. M. v. Noort 5004 p.; 6. E. Oostdanl Jacz., 5260 p.; 7. W. Th. Langeveld, 5543 p.: 8. J. W, van Purera 3602 p.; 9. D. Warmerdam, 5873 p.; 10. P. War merdam Hz., 5973 p.; 11. N. H. de Klerk, 6410 p.; 12. Joh. v, d. Voet 6762 p.; 13P. P. Verdegaal, 6576 p.; 14. T. C. v. d. Klauw, 6195 p.. Uitgebracht waren in det dorp 318 stemmen, van onwaarde 23; in de Zilk 181 stemmen, van onwaarde 11; in de Vlasoven 159 stem men, van onwaarde 14, te samen 358 - 170 en 145 is 673 geldige stemmen. Er werd druk geistemd en er was veel druk te. De zittende raadsleden werden allen her kozen, ondanks de geweldige gctiie, welke ge voerd was tegen twee der zittende leden. Burg. Stand. Geboren: Huhertus Jozef, z. van H. Heemskerk en J. Kortekaas. Martiinus Anltonius, z. van P. Heemskerk en H. van Wetten. Gerardus Engelberlus, z. van J. C. van Gijlswijlk en J. E. van den Berg. Theo Quirinus, z. van C. Koster en Th. M. van Abswoude. Jacobus Wilhelmus, z. van P. A. Turenihout en M. A. Cornelisse. Anna Johanna, d. van J. van' den Berg en M. J. Lampe. Johanna, d. van C. van der Putten en J. Zuiderduin. Elisabeth Cor nelia, d. van J. Franck en A. van den Berg. Overleden: Petrus Gerardus Hoeks. 8 m. Jeroen van den Nieuwendijk. 25 j., te Voor hout. Petrus Heemskerk. Ij. Comelis Joannes Kelder, 58 j„ te Wil nis. Theodora Berkhout, 8 m. Kwirinus Warmenhooven, 74 j., wedin. van Catharina A. Zonneveld. Benoeming. Tot bode van de R.-K. Ver- eeniigimg „Ziekenzorg" alhier is benoemd de heer G. Maurits, tot kassier de heer J. Zwart, directeur der Hanzebank, alhier. R.-K. Volksbond. Deze vergaderde op 28 Maart tot het houden van een cursusavond. „Ruim 8 uur opent de 2e voorzitter, de heer H. Boogaards deze slecht bezochte vergade ring. De voorzittcitr was door familieomstan digheden verhinderd» Dan verkrijgt de heer Ant. J. Aengenent liet woord en zet in 7 stellingen uiteen: De Volks bond op godsdienstig-zedelijk gebied, Spr. hoopte te spreken voor de kern der vereeni- ging, zegt in onderdeden dat de Bond een Katholiiede organisatie is, wallke voorop stelt, van de Roomsehe arbeiders practische men sehen te maiken. Een groot deel der bevolking zoekt nu ietis innerlijks, iets hoogers en wij bezitten dilt in de Kath. Kerk. Wij weten, dat alleen de stoffelijke goederen ons niet kunnen bevredigen. De grondgedachte van ons geloof moeien wij in onze organisatie uitwerken. Spr. schetst de verhouding, die moet bestaan tus schen Centraal Bestuur, Geestelenlkheid en Ad viseur, vooral deze laatste zijn met het gees telijk leven van den mensch het best op de hoogte. Spr. vraagt vooral het gebed voor de leiding van het Centraal bestuur, want zij zijn ook menschen en kunnen ook falen. Na een krachtige aansporing om toch vooral goed Bondslid te zijn, eindigde spr. zijn rede onder applaus met het „Alles herstellen in Chris tus". De voorzifter bracht spreker dank en siloot de vergadering met den Chr. groet. Bloembollencultuur. Uit de Woensdagavond gehouden ledenvergadering onzer afd. voor Bloembollencultuur bleek dat de a.,s. 146e Algem. Vergadering een tweeledig nieuw karakter zal dragen, eerstens omdat ze in April gehouden wordt, wat vroeger in Maart geschiedde en ten tweede omdat aan 't eind de vergadering met gesloten deuren zal voortgezet worden. Aan 't slot der bijeen komst had nog ballotage plaats van het lid den heer H. Adrichcm Jzn. Inenting. De jaarlijksche kostelooze vacci natie heeft alhier plaats op a.s. Woensdag 4 April in een der lokalen der openb. school. OntslaghvesPie. Over het onlslag van den tijdelijken opzichter-teekenaar v. d. B. bij het bedrijf Openbare Werken vernemen wij van andere welingelichte zijde, dat hij geen recht op pensioen gehad zou hebben, omdat door een wijziging in de wet dit voor tijde lijke ambtenaren uitgesloten is. Het ontslag aan den hoofdopzichter van E. is verleend, omdat er geen voldoende werkzaamheden meer voor hein waren. In verband inet de opheffing van de Rijksnor maalschool alhier gaat de voorgenomen uit hieid.ing van schoei D. te Velseroord zeer waarschijnlijk niet door, omdat er nu in school E. eenige klassen disponibel komen. De raadsverkiezingenDoor de Centrale Ant. Rev. Kiesvereeniging is de volgende candldatenlijst opgemaakt voor de raadsver kiezingen: 1. F. P. Vermeulen, IJmuiden, aftr.; 2. W. C. Wardenaar, Wijkeroog, affr.; 3. H. Homburg, IJmuiden, 4. P. Verhoog, Velseroord; 5. A. Krijger, IJmuiden; 6. G. Ritskes, Velseroord; 7. Mr. A. VV. Hellema, J IJmuiden; 8. M. Dijkhuizen, IJmuiden; 9. J. F. van Emmerik, Velsen; 10. A. J. v. d. Burg, Wijkeroog; 11. J. Pot, Wijkeroog; 12. M. Biersma. Wijkeroog; 13. H. J. Fidder, IJmuiden; 14. L. W. Kuiper, Wijkeroog. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. F. Zuiderduin en W. F. v. d. Berg, H. J. Meyer en W. van Waard. - A. Weersland en P. de Boer. J. Kramer en D. de Boer. J. E. Timmer en S. Wassenaar. Getrouwd: J. W. K. de Jager en C. E. van Zadel. - N. H. Hopman en J. Bakker. J. v. d. Woude en M. M. van Riessen. Geboren; z. van A. Booy-Pronk. z. van M. Jonkman-Heertjes. d. van W. da Co sla- de Weers. z. van J. M. Uytendaal-van Schrooten. d. van M. J. Verschoorvan Kampen. Overleden: M. E. Perquin, 26 j., eohtgen. van F. G. Sorters. P. v. d. Steen, 9 jaar, F. E. de Man, 6 mnd. Botsing. Gistermorgen had alweer op den hoek van Trompstraat en Willebrord- straat een botsing tusschen twee auto's piaats en wel tusschen een personen-auto van den heer Braam uit IJmuiden, die met volle vaart uit de Willebrordstraat kwam en tusschen een vracht-auto. Deze laatste, een kleine drie- wielige wagen, werd omver gesmeten en de vlammen sloegen er uit. Gelukkig bekwam de bestuurder gen letsel en liep heft bovenwonder goed af. De vracht auto werd ernstig beschadigd en was niet meer te berijden. Een geurige diefstal. Bij de politie is aangifte gedaan, dat e cnpaar karrevrachten pr.airdenmest gestolen zijn.. Waarschijnlijk zal dit .gestolen voorwerp" wel in een of ander akkertje verdwenen zijn. De politie stelt een onderzoek in. Afgemaakt. 20 honden en 31 katten zijn sedert het Aspbyxistietoestel in gebruik ge nomen werd, afgemaakt, bijna alle lijdende aan schurft. Het toestel is op dit oogenblik stuk, doch zal wel weer spoedig voor 't ge bruik gereed zijn, daar 't dadelijk hersteld wordt. Candidaten Gemeenteraad. Naar wij ver nemen zal voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing ook nog de volgende candidatenlijst in gediend worden: de heeren M. Koning, A. ft an der Pias, J. Groen, P. Keuris en J. W. Goós- sen, in voornoemde volgorde. R.K. Kiesvereeniging Recht en Plicht" van Bloemendaal. Wij ontvingen het vol gende verslag van de op Maandag 26 en Dinsdag 27 Maart gehouden vergadering der •R.K. Kiesvereeniging te Overveen en Voge lenzang ter vaststelling van de groslijst der candidaten voor den gemeenteraad. Bij de ingekomen stukken werd de be kende brief van den heer v. Kessel behan deld, bevattende de moliveering van zijn weigering eene nieuwe candidatuur van het bestuur te aanvaarden. Zooals bekend, was deze weigering ge grond op de weinige samenwerking der R. K. raadsleden onderling en de volgens den heer van Kessel niet genoeg principiëele politiek der R. K. raadsfractie. Weihouder van Nederhasselt, tevens voor zitter, betoogde, dat, hoewel de samenwer king inderdaad grooter had kunnen zijn, hierin toch voor den heer van Kessel geen aanleiding had behoeven te bestaan zich niet meer beschikbaar te stellen, daar hij den heer van Kessel reeds had toegezegd, dat hij bij eene eventueele verkiezing voor nemens was geregelde fractie-vergaderingen met alle kracht te zullen bevorderen; gelijk trouwens alle fractie-vergaderingen, die in de afgeloopen periode gehouden waren door hem en nooit door den heer v. K. bijeen geroepen waren. Verder trachtte spreker aan te toonen, dat oök de overige grieven van den heer v. K. betreffende de benoemingen, gezinsloon, enz. veelal op onjuiste gronden berustten of overdreven en eenzijdig waren voorgesteld. Spreker laakt het ten zeerste, dat de heer v. K. bij de welhonderskenze zijne belofte op den candïdaat der R. K. fractie te stem men niet had nagekomen. De heer Bispinck is hel volkomen eens met den wethouder. Volgens den heer Bispinck geeft de heer v. Kessel zich altijd uit voor den eenigen waren R. K. onder de raadsleden en beweert de zedelijkheid in pacht te hebben. Hij wil bij een eventueele herkiezing ook wei samenwerken met het raaslid v. K., doch deze zal zijne houding in dit opzicht wat moeten wijzigen. De heer v. K. tracht de verschillende spre kers te weerleggen en deelt ten slotte mede, dat hij op grond van het politiek advies van het bestuur, toegeeft aan den drang, op hem uitgeoefend, om zich weder candi- daat te stellen. Dit geeft den voorzilttCT aanleiding den heer V. Kessel van het op touw zetten eener verkiezingscomedie te beschuldigen i Het bestuur, dat met den heer Kessel sleeds in goede harmonie heeft samenge werkt, heeft hem de candidatuur aangebo den en had hem gaarne op de eerste plaats gezien; hij keurt heft sterk af dat de heer v. Kessel de kiesvereeniging en haar bestuur voor zoo iets misbruikt heeft. De heer v. Kessel repliceert en raadt aan, het politiek adv. niet op te volgen, omdat daar in volgens hem niet voldoende met den arbeidersstand wordt rekening gehouden. Indien het politiek advies wordt aangeno men, zullen volgens hem de stemmen der R. K. arbeiders ten goede komen aan de socialisten; waarop de voorzitter zegt, de arbeiders voor betere R. Katholieken te hou den. Hierna wordl gestemd, waarna de zeer druk bezochte, nogal rumoerige vergaderin gen gesloten worden, met de mededeeling dat Woensdag te Overveen en Vogelenzang nog gelegenheid lot stemmen zal bestaan. Burg. Stand. Ondertrouwd: P. J. van de Weegh en H. J. Nieuwpoort. Getrouwd: P. S. Grootegoed en P. Kozijn. A. Pel A. C. M. H. J. Hoifschlag. H. G. van Riessen en J. Klaver. Overleden: J. Smit, 36 j. M. C. Bouwcns, 24 j. T. Goslings, 60 j. Burg. Stand. Geboren: d. van J. M. Odiinikde Wilde. z. van J. F. Jacobs Arriënis. d. van W. AnsiimgKnol. z. van M. C. v. d. BlomSwaan. z. van N. H. F. Fransenvim 't Lani. Overleden: M. M. van Narde, 10 m. A. van Gelder, 10 m. Anti-Rev. Candidaten. De groslijst van de candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing bevat de namen van: 1. W. F. Jansen, 2. P. G. Diepereloot, 3. E. de Graaf, 4. W. Venema, 5. J. Siert, 6. J. de Graaf, 7. D. Blom. Burgerlijke Stand. Geboren: z. v. J. W. M. Voortman-Wielders. d. van C. J. L. Wesseting-Rieden. z. van W. A. Rotitevecl- Huigens. d. van L. M. Boeser-Stammers. Overleden: P. Nieuwstad, wedr. van H. Cammimga, 63 j. F. Bos, (m.) eohtg. van C. J. van Galen. Ondertrouwd: P. J. Kloos en J. M. Hahn. A. de Vries en L. C. van der Ploeg. H. H. H. de Bruin en M. J. J. Meerman. H. van den Berg en A. M. E. Stijfs. Gtrouwd: P. G. van Batenburg met J. W. Schoenmakers. J. van Rossem met A. Ruijter. A.-R. Kiesvereeniging. Op de groslijst van candidaten voor de a.s. gemeenteraads- verfkiezing van de A.-R. Kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" komen de volgende per sonen voor: 1. W. J. Jansen; 2. P. G. Dieper- sloot; 3. E. de Graaff; 4. W. Venema; 5. J. Slot; 6. J. de Graaff; 7. D. Blom. Dijkgraaf. De dijkgraaf van het watef- schap De Beemster, de heer E. Vas Visser, te Aerdenhowt, zal zich dilt jaar ndet meer verkiesbaar stéllen voor die functie. EEN BELANGRIJKE DAG VOOR „HAAR LEM EN OMSTREKEN." Woensdag 18 April e.k. zal door onze Ver- eenigirg wederom haar jéérlijksche Emma- bloem-Coiiecte worden gehouden voor de plaatselijke tuberculose-bestrijdimg, ten bate dus van alle inwoners zonder uitzondering en zonder eenig onderscheid. Het jaarlijksch varieerende bloempje, dat u evenwel steeds onder den naam van Ernmn- bloempje te koop wordt aangeboden, kost slechts één dubbeltje, maar gehoopt wordt dalt ieder een kwartje voor het bloempje zal geven. Kent gij de waarde van een dubbelt je of een kwartje? Wij zullen het u vertellen. Met één dubbeltje of één kwartje van u kunnen wij, zooals bovengezegd: le. Voor alle inwoners zonder uitzondering en zonder eenig onderscheid het T. B. Ode vaar vernietigen en afweren. 2e. Hulp verleenen aan alle T. B. C. pa- tiëten. 3e. Vele arme, bleeke en zwakke kindertjes naar buiten zenden om er met grooter weer standsvermogen, met blozende wangen en flinken eeliuist van terug le komen. Kunt gij dalt óók met één dubbeltje of één kwartje? Neen immers I Welnu, geeft het dan ons op Woensdag 18 April a.s. wij kunnen het wel, en ieder zal toch wel één dubbeltje of één kwartje over hebben voor ons werk. Ver. tot Bestr. der Tuberculose te Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 2