GEMENGD NIEUWS. Laat Uw Gordijnen behandelen door de Electrische Wasch- en Strijkinrichting 't „KLEVERPARK". Kunstmest. Kippenvoer. Trarzaden en Pootaardappelen. N. V. Handelsraad Onze Urn» nieuwe Parochiën 31 Maart tot en met Maandag 9 April MAGAZIJN DE ROODE KAT Emaille, Blik- en Houtwaren, Schoonmaak-artikelen, Poetsmiddelen. Indische Brieven. g0ncurreerende prijzen. Santpoorterstraat 41. Met 2 dagen thuis. Heeft U reeds een Obligatie Heele Obligatie f 10,20 (bij de bank 10,50) Halve 5,20 5,50) A. BOEKMAN - Riviervïschmarkt 9-11 Meest uitgebreide sorteering in huishoudelijke artikelen. Gleis, Kristal, Porcelein en Aardewerk. a Koopt anders direct, eerste trekking 5 APRIL a s. WELVAARTS-CADEAUX voor de beste Rebus-oplossingen: Elke Heele Obligatie kans op f 100.000.-, f 50.000.-, f 20.000.- enz. Houtmarkt 21 Haarlem ISSSS DAMES @9 MIJNHABDT3 Een milde Paaschgift TUIN zToïT" BLOEMZADEN MSB. RGOZEN ZO^EN M. Cornelis J. A. M. d. F DE INBRAAK IN HET POSTKANTOOR TE STEENWIJK. Het beste voedsel voor uw aard appelen en groentetuin. Aantal Premiën 79.852 Totaal der Premiën F 1.289.000.- EEN premie op ZES obligaties 1 op 6 Zie uitslag bij Agenten, te raadplegen begin APRIL. In alle plaatsen agenten kenbaar aan raambiljetten. ila de Trekkingen is elke obligatie der Tweede Leening vervroegd direct betaalbaar met de halve nominale waarde, KOOPT HEDEN. Overal agenten o.a.: Prima gemengd voer, tarwe, gerst, mais, boekweit, hennep, gebroken rijst, enz. Zuiver ochtendvoer, geheel volgens de nienwste samenstelling. Gegarandeerd soortecht en hoog klem- krachtig. (Laatst genoemde soorten s.v.p. eenige dagen vooruitbestellen). Alle artikelen worden FRANCO HUIS geleveid. Prijzen op aanvraag. 9 MEISJES en VROUWEN Gebruikt EENNEBROEK. HEERENGRACHT sHaarlem - Telefoon 2517 - XI. In een mijner vorige brieven heb ik schrijvende over Batavia zoo terloops het verkeers-vraagstuk beschreven. Ter illu stratie van hetgeen ik toen schreef omtrent de wegenlengte der stad en de toestand derver- rers-rr-fdelen kan ik nu eenige interessan te cijfers geven. Deze cijfers zijn ontleend aan eene lezing, door den heer H. J. Osten, Inspecteur bij het Vervoerswezen van de Indische Staatsspoor, gehouden in den Katholieken Socialen Bond afd. Batavia. Eerst eenige nadere gegevens over Bata via s bevolking. Naar de lezer uit vroegere Kronieken we ten zal, kan Batavia gerekend worden tot de grote steden. Vooral wanneer men daartoe rekent de voorstad Meester-Cornelis, welker bebouwing bijna langs de geheele scheidings lijn onmiddellijk aansluit bij de Bataviasche. De voornaamste toegangsweg tot Batavia, n. m. de groote „postweg" uit Buitenzorg, gaat dwars door Mr. Cornelis heen, of liever: deze gemeente heeft zich voornamelijk langs dezen verkeersweg uitgebreid, en het is dus langs dezen hoofaverkeersader, dat ook de vele Meesterianen, die hunne werkzaamhe den in de stad hebben, zich „beneden waarts" begeven. Hoewel beide een zelf standig gemeente-bestuur bezitten, hebben ze zoovele belangen gemeen, dat verschillende vraagstukken zooals het onderhavige ver keers-vraagstuk slechts door onderlinge samenwerking tot oplossing kunnen worden gebracht. Tezamen vormen ze, in hun stads- eeld, een groote stad. inwonefis van beide gemeenten 28.541 4.833 187.000 42.800 43.000 4.800 Totaal. 33.374 229.800 51.800 Het aanta bedraagt Batavia Europeanen I I nders Vr, Oosterl. In't geheel: 314.974 De cijfers van de laatste twee groepen zijn slechts bij benadering opgegeven, daar een Burgerlijke Stand voor hen nog geheel ont breekt. Vocrts moet worden opgemerkt, dat Bata via dacrerboven nog een aanzienlijke „bewe gelijke" bevolking heeftmen denke slechts aan den stroom van passagiers, welke door de Europeesche stoomvaartlijnen te Tandjong-Prick wordt aan wal gevoerd en weggeleid, omtrent welker sterkte men zich een denkbeeld kan vormen uit de later hier onder volgende cijfers van de verkeersbewe ging nan het station van die haven. Bij de volgende cijfers zijn de beide gemeen ten tezamen genomen. Het bebontvde oppervlak 'bedraagt 45 K. M. De totale lengte der verharde wegen, de ts.'bore wegen en weggetjes in de kampongs, welke in den meest deplorabelen toestand verkeeren, daarbij met medegerekend be draagt 171 K. M. Het zou interessant zijn dit cijfer eens te vergelijken met dat van de Nederlandsche steden. Ik heb ze echter niet bij de hand, de Nederlandsche lezer kan dat zoo hij het wil zelf doen. Wel vind ik door den heer Osten opgegeven, dat de weg Den Haag- Lseuwarden, via Zwolle, 192 K. M. lang is een afstand dus, welke de lengte van het Brviasche wegennet slechts weinig overtreft. Wat nu de verkeerswegen betreft, kan voor eerst worden opgemerkt, dat de rivier, welke chor de stad stroomt, de Tjiliwoeng, als zoodanig van slechts zeer geringe beteekenis, is. Met de verwonderlijkste kronkelingen zich door de stad slingerend, vormt ze inte gendeel meer verkeersbeletselen. Bovendien bevinden zich zich bij de vertakking, waar het zoogenaamde „bandjir-kanaal" zich af buigt, eenige rijen sluizen welke den boven loop daar ter plaatse geheel afsluiten. Behalve van dienstig voor eenig goederen-vervoer p vr kleine „prauw" is de rivier niet veel meer dan een openbare en algemeene badgelegen- h: benevens privaat, voor de omwonende Inlanders. Het vervoer langs den weg is zooals ik vroeger schreef zeer druk, op sommige plaatsen gevaarlijk druk, door het, naar verhouding op de andere voertuigen, zeer grcot aantal auto's. In Batavia en M. Cornelis zijn geregistreerd 3800 personen-auto's, en 350 ebro's, 1720 sado's, dealemans, alle drie soorten vehikels met een of twee paarden bespannen. Naar een schatting van den heer Osten is let aantal personen, dat per dag in de auto's vervoerd wordt, ongeveer 45.000 voor de andere voertuigen tezamen bedraagt dit aantal wellicht om cn nabij de 200.000. Het aantal menschen, dat zich per fiets verplaatst, is moeilijk te schatten, zeker wordt dit vervoermiddel ook te Batavia zeer veelvuldig gebruikt. Indien men zich daarbij denkt de talrijke vracht-auto's, welke worden gebruikt door de gemeente, de transportondernemingen en handelsfirma's, het groot aantal karren, dat zich langs de toegangswegen stadwaarts beweegt in de vroege ochtenduren ziet men file's van 50, 80, soms honderd karren met hout beladen in de stad komen, dan begrijpt men welk een drukte op de wegen heerschen kan. Indien ik eens een lichtzinnige bui heb, zal ik iets schrijven over onze verkeers-agenten. Op het oogenblik ga ik liever door met mijn cijfers. De tramlijnen dragen lang niet dat groote aandeel van het personenvervoer, als we in Europeesche steden gewend zijn te zien. Voor een groot deel ligt de oorzaak daarvan in het feit, dat zoowel d: sta mtram als de electrische tram ons hier des avonds in den steek i ten. Na half acht =t wt he l het tram verkeer stop, en ziet men de trambanen in de buurten van kampongs benut als gezellig zitj waar de Inlande-s bij elkaar gehurkt, en al strootjes rookend, een buurpra tje hou den. Toch is het aantal menschen, dat van de tram gebruik maakt om zich naar de school of het kantoor te begeven, nog aanzienlijk. In 1921 vervoerde de Ned. Ind. Stoomtram Mij, welke hare lijnen heeft liggen langs den hoofdverkeersweg den postweg hierbo ven genoemd heeft aangelegd 12.374.000 sonen. De Bataviasche Electrische Tram Mij. bracht het door de minder gunstige ligging harer lijnen niet verder dan 7,7. miliioen. Een belangrijke functie, ook- voor het locaal-verkeer, hebben de treinen. De cijfers betreffende het spoorvervoer, verstrekt door den heer Osten, als geen ander zoo goed op de hoogte, waren belangwekkend, en het is wel de moeite waard de voornaamste zijner gege vens hier over te nemen. Batavia en M. Cornelis vormen een zeer belangrijk spoorweg-centrum. Vijf lijnen ko men hier tezamen, w. o. twee zeer belangrij ke, n.m. die, welke van Bandoeng via Buiten zorg kustwaarts komen, en die, welke wordt bereden dóór de Java-express, welke het eiland bijna over de geheele lengte door snijdt. Ér zijn in deze twee gemeenten 7 stations, met dat van Tandjong-Priok medegerekend 8 cn daartusschen 13 stopplaatsen en halten welke laatste natuurlijk bijna uitsluitend voor locaal verkeer worden benut. Het aantal in- en uitgestapte reizigers be droeg in 1920 oo het station Batavia-Zuid 3.198.823 Koningsplein 1.246.107 M. Cornelis 2.079.394 Tandjong Priok 6.440.193 (haven) Tezamen voor alle acht stations ongeveer 20 miliioen. De cijfers voor de stopplaatsen en halten hoewel niet zoo hoog-loopen toch nog tot ettelijke honderdduizenden. Er zijn halten, waarvan 900.000, 500.000 reizigers per j 'ar gebruik make-'. Tezamen worden aan deze halten en stopplaatsen een 4 miliioen per- onen uit en ingelaten. De lezer zal het met me eens zijn dat is inderdaad „grootstads-verkeer." BUITEN SLAPEN. Zooals we weten, zijn Amerikanen en En- gelschen er zeer op gesteld in de frissche lucht te slapen, niet alleen met wijd open ramen, maar liefst met bed en al in de bui tenlucht. Wel zijn daar enkele practiche be zwaren aan verbonden: denken we maar eens aan een onverwachte nachtelijke stort bui, en daarom heeft men bedacht, dat 't toch maar het veiligst was, 's nachts een of ander dakje boven het hoofd te hebben. Nu heeft men er, zoo vertelt „Opgang", het volgende op gevonden. Aan de slaap kamer is een soort portiek, zouden we 't kunnen noemen Daar komt 's nachts het le dikant op te staan, dat over rails naar bui ten gerold kan worden. Die rails zijn maar heel smal en in den grond ingelegd. Onder aan de vier poolen van het ledikant zijn wieltjes bevestigd van een bijzondere con structie, zoodat 't ledikant zeer makkelijk en licht verrolbaar is. De eigenaar van zoo'n verrolbaar ledikant kan 't geheel van het weer laten afhangen, of hij 's nachts buiten zal slapen of niet. Met mooi weer zet hij 't geheel op het balkon, is 't hem te winderig, dan rolt hij 't b.v. tot aan de deuren, wordt 't hem tc koud of is het weer gedraaid, dan kost 't hem een kleine moeite weer heelemaal te rug te rollen. Zulke slaapbalcons hebben altijd gordij nen, die 's nachts neergelaten worden, zoo dat men niet te kijk ligt op z'n balkon. Een Holiandsche .vrouw, die in Amerika deze manier van slapen had toegepast, noemde het heerlijk. Zelfs bij heel koud weer had ze, goed toegedekt, op haar bal kon geslapen 's Morgens kwam het dienst meisje haar ledikant terugrollen in de lek ker verwarmde slaapkamer, waar ze zich dan aan kon kleeden. PORTEFEUILLE-KWESTIE OM EEN RECLAMEBORD. In den Raad van Almelo ging het Woens dagavond warmpjes toe, naar aanleiding van een verrook van een ingezetene, om een groot reclamebord, door de gemeente tegen een van de ramen van zijn hoeikhurs gespijkerd, 1e ver wijderen. Op het Schokland is door ruiling en koop van grond en huizen een nieuwe ver keersweg tot rinnd gekomen. Op den hoek daarvan is een smal strookje grond ingericht voor plantsoentje en in den daaraan grenzen- den gevel heeft een ingezetene van goedge keurde bouwvergunning, eenige ramen aan gebracht. Daardoor zou het recht van de gemeente op den grond no 30 jaar verjard zijn cn omdat de belanghebbende r.iiet opnieuw vergunning wil aanvragen voor het hebben van uitzicht op dien grond, hebben B. en W. een van de ramen dichtgespijkerd. Na uitvoerige discussies, waarbij de woor den „plagerij" en „pesterij" schering en in slag waren en zelfls het woord „kwajoiigens- weirik"geforuilktt werd, verwierp de Raad met 7 legen 10 stemmen oen afwijzend praeadvies van B. en W. Wethouder Schottveld, S.D.A.P., zei de na dit votum van afkeuring overleg te willen piepen met zijn collega's irazahe een collectief be danken. VERFRAAIING VAN MUIDEN. De wallen worden geslecht. Do Minister van Oorlog heeft nu vergun ning gegeven tot 'het afgraven van de wes telijke vestingwallen en het daarop aanleg gen van wandelpaden en planten van hees ters. Toen da minister in 1020 de vesting Naarden zou bezoeken, ook met het oog op de opheffing van de verboden kringen voor die vesting, noodigde het gemeentebestuur den minister uit, om persoonlijk den toestand in Muiden eens te komen zien en als ge volg van dat bezoek werd in Juli 1921 me degedeeld, dat in beginsel geen bezwaar be stond tegen het afgraven van de wallen en dat daartoe de noodige plannen moesten worden ingediend Aan den tuinarchitect Tersteeg te Naarden werd toen o-pdracht gegeven, de noodige plannen te ontwerpen, die na vele besprekin gen en wijzigingen eindelijk de goedkeuring konden verkrijgen van de militaire autori teiten en in Januari jl. werden toegezonden aan den minister. Muiden heeft nu de beschikking gekregen over een terrein van ruim 1 H.A., dat geheel als plantsoen zat worden aangelegd, met wandelpaden en heestergroepen. De ingang komt aan het einde van de Amsterdamsche- strnat vóór de brug over de vestinggracht. Op de mooiste punten zullen banken ge plaatst worden. Met den afgegraven grond zullen hel bouwterrein opgehoogd en de slooten ge dempt worden. Voorts zal de Weesper Ach terstraat van een rioteerirg voorzien en te vens bestraat worden, zoodat dit gedeelte van Midden dan bouwrijp zal ziin geworden. Naar verwacht wordt, zal met het bou wen wel niet lang gewacht worden, daar zieh nu reeds liefhebbers voor de terreinen nabij het aan te leggen plantsoen hebben aangemeld. Men heeft vandaar hel uitzicht op de prachtige landelijke omgeving, het eigenaardig Holiandsche landschap, en de ontzaglijke drukke verkeerswegen naar Am sterdam en Weesp, zonder daarvan de na doelen Ie ondervinden. INBRAKEN TE ENKHUIZEN. Te Enkhuizen hebben inbrekers zich Vrij dagnacht toegang versohaft tot het spoorweg- sla Hon, de brandkast geforceerd en hot aan wezige geld ontvreemd. Daar 's avonds voor de inbraak nog 4500 aan loon en was uit betaald. was het nog aanwezige bedrag niet groot. Ook in hot kant-oor van den Enkhuizer Houthandel is ingebroken. Hier wordt slechts een kistje met akten en wat sigaren vermist. H A AIENVLEESCH INPLAATS VAN PALING. Tn ..Volksvoeding", weekblad voor weten- schrp ^pelijke en practische kennis van levens- midd Ion en hygiëne, signaleert de heer van Eek, (directeur 'van den keuringsdienst van waren te Leiden), het feit, dat door visch- verkoopers in den. laatsten tijd in sommige steden gevent wordt met z.g. zeepaling tegen een prijs, die hoewel niet buitengewoon laag, toch wef zooveel beneden den normalen prijs van paling ligt, dat menig liefhebber van deze even smakelijke als dure vischsoort tot koopen wordt verlokt. Aan de deur wordt deze paling niet anders dan in gevilden toestand verkocht in de winkels wordt zij ook wel als paling in gelei aan den man gebracht en wel verpakt in keurige fleschjes, waarvan de inhoud èn door de buitengewone helderheid der gelei èn door de fleurige kleuren van een enkele Spaansche peper èn een laurierblad een wer kelijk zeer smakelijken indruk maakt. Onderzoekt men dit artikel echter wat na der, dan blijkt het met paling alleen in uiter lijk eenige overeenkomst te hebben in wer kelijkheid is het heelemaal geen paling, noch zee-, noch rivierpaling, doch niet anders dan haai en wel veelal jonge exemplaren van de zoogenaamde dorenhaai. Deze wordt op onze Noordzeekust gevangen, te IJmuiden aan gevoerd, aldaar ontdaan van kop, staart, vinnen en andere compromitteerende li- chaamsdeelen en eindelijk door wegsnijde van den buikwand in een palingachtigen vorm gebracht. De langgerekte lichaamsvorm van dezen haai, waarvan de achterste helft haast volrond is, leent zich voor deze camouflage bijzonder goed. Aldus gemetamorphoseerd wordt onze haai verzonden aan de vischven- ters in de groote steden en als zeepaling aan den man gebracht. Ook de in mooten, tn zure gelatine ingelegde haai wordt door de fabrikanten veelal als zeepaling in gelei aan de detailverkoopers verkocht. Nu zal ik de laatste zijn om er aanmerking op te maken, dat haaien als consumptievisch in den handel worden gebracht. Over smaak valt niet te twisten en men zegt bovendien, dat deze dieren, behoorlijk toebereid, zeer goed smaken. Maar wat ieder als bedrog aan voelt en ongeoorloofd is, is het in den handel brengen van haaien onder den naam van een of andere algemeen in den smaak vallende visch als paling. Zoodoende wordt de kooper bedrogen in den aard der koopwaar, terwijl hij bovendien voor het artikel haai meer be taalt dan het inderdaad waard is. Want als men nagaat, dat haai bij inkoop te IJmuiden ongeveer f 3 per 50 kilogram kost, dat is er een winkelprijs van f 1.10 voor ten hoogste 500 gram van ditzelfde artikel als het in gelei ingelegd is, toch wel een abnormale prijs, die noch door het groote materiaalverlies bij het omvormen van haai in paling, noch door de kosten en het arbeidsloon bij het inmaken kan worden gerechtvaardigd. Dat de hier geschilderde :ruc strafbaar is» staat vast. Immers dat er „be Irog in den aard van de koopwaar" plaats vindt, zal niemand ontkennen en m.i. zal geen rechter aarzelen om het verwijderen van kop, staart en vin nen en het in palingvorm snijden van den haai te beschouwen als een „listige kust- greep" in den zin van art. 329 van het Wet boek van Strafrecht. Intusschen valt het niet gemakkelijk de bedriegers de scherpte der Wet te doen ge voelen. Bij het venten van de rauwe zeepaling is het yoor den verbaliseerenden ambtenaar zeer lastig den verkoop te constateeren, daar het booze geweten der verkoopers hen voor alles wat ook maar eenigszins op 'n keurmees ter gelijkt uitermate schuw maakt en de be drogen kooper er in den regel ook niet al te zeer op gesteld i om als getuige in een straf zaak te verschijnen. Bij de paling in gelei staat de zaak weinig beter, daar de fabrikant er zich zorgvuldig van onthoudt deze waar als paling te etiket- teeren. Wel kan het publiek zich zelf tegen dit be drog vrijwaren door aan de deur geen gevilde paling te koopen en te verlangen dat „paling in gelei" ook als zoodanig geëtiketteerd is. En ten slotte kan men behalve door den smaak een haai nog van paling onderscheiden, doordien de graat van de eerste kraakbeenig is en vrijwel rond zonder scherpe kanten, terwijl die van een paling hard en beenachtig is, aan het voorste deel van het lichaam drie hoekig, aan het achterste gedeelte plat en voorzien van scherpe uitsteeksels. VERPACHTING VAN RAADZETELS. In den raad te Genderingen (Geld,) heeft de heer Brugman een nieuw denkbeeld aan de hand gedaan in verband met de bezuini ging. Hij wil de raadszetels verpachten, het geen z.i. nog heel wat zal opbrengen. DE ONVEILIGHEID LANGS DE GRENS Men meldt uit Kerkrade aan de Msb. De onveiligheid langs de grens in de na bijheid van Kerkrade, kan men eenigszins beoordeelen, als men weet, dat in de laatste weken voor zooverre bekend, minstens 7 gevallen van aanranding, mishandeling en berooving van geld en kostbaarheden zijn bekend geworden. De straatroovers opereeren al of niet in de uniform van Belgisch soldaat. Als ze in civiel zijn spreken zij een mondjevol Hollandsch, dat ze langs de grens hebben geleerd, om het te doen voorkomen alsof ze Nederlanders zijn. Daar de Duitsche politie voor zooverre ze no r aanwezig is, thans een traag is als vroeger actief, hebben de ban dieten vrijer spel dan voorheen. We vernemen, dat de Belgen hun medewer king hebben toegezegd voor de opsporing der misdadigers. DE VALSCHE ACACIA. De tuinbouwkundige medewerker van het „U. D." schrijft De ve l 1 Jig aangeplante boom, dien wij ook dikwijls in stadsperken ontmoeten, is niet alleen valsch van naam, maar met zijn 'Tuchten én bladeren is het ook niet zuivei Officieel heet hij Robinis pseudacacia en d vruchten, groote peulen, bevatten robine, eei vergift voor een aantal dieren. Het is deze dagen in de buurt van Londen gebeurt, da drie schapen na het eten van deze vruchten ge;torven zijn. Dr. G. D. Lander, de schrij- ver van Veteniary Toxicology raadt dan ooi aan om, waar deze valsche Acacia als hees. ter voor het afzetten van weidegronden g& bruikt wordt, die op te ruimen, daar ook bladeren voor het vee gevaar opleveren. DEUTLCHLAND VBER ALLES. Men schrijft o.m. aan „De Tijd" Dezer dagen was ik op reis in het vrien delijke Hilversum, waar het schoone lente weer tal van kindermeisjes met wagentjes, waarin dottige kleinen, naar buiten had ge lokt. Ik moest bij iemand zijn, doch wist den weg niet. Wat kan ik beters doen, dan den weg te vragen aan deze bekoorlijke wandelen de adresboeken, alias kindermeisjes. Ik sprak dus het eerste het beste kindermeisje aan, en vroeg „Ach, kunt u me den weg wijzen naar de Holiandsche Laan „Bitte Verzeihung bin hier auch fremd," schmeichelde zij in vriendelijk Duitsch. „Aha, danke," zeide ik, 'en dacht bij mezelf, ik zal het eens vragen aan die kinder juf, die daar op 't bankje zit. „Ach, juffrouw, weet u de Holiandsche laan misschien „Bin ganz fremd hier," zei het kind met weemoedige oogen. „Danke, bestens," bemoedigde ik het meisje. Toen werd ik koppig, en met den moed van een verwoed statisticus, klampte ik elk kindermeisje en kinderjuf aan. Opsnijden heb ik in de oorlogsjaren verleerd, maa heusch, alle vijf meisjes, wiea ik den weg vroeg, waren „hier ganz fremd." Toen vroeg ik het een smidsjongen met een vuilen toet, en in echt onvervalscht Hol landsch zei hij „Daar mot je wezen 1" en stak zijn zwarte klavier in de richting van de Holiandsche laan, waar ik vlak bij scheen te zijn. Eenigen tijd geleden werd, gelijk bekend is, ingebroken in het postkantoor te Steer.- wijk, waarbij een belangrijke hoeveelheid post- en rentezegels werd ontvreemd. Verleden week liepen er twee Haagsche venters in de omgeving van Woeren bij Ber gen op Zoom met rentezegels en postzegels, die zij beneden geldende prijzen aan den man poogden te brengen, hetgeen de aan dacht van de marechaussee trok. Zij werden aangehouden, en gefouilleerd. Op een hun ner werd een afgescheurd stuk van de Nieu we Rotterdamsche Courant gevonden, waar in een uitvoerig bericht voorkwam van ge noemde inbraak in het postkantoor. De beide venters werden daarop naar den Officier van Justitie te Heerenveen gezonden, die hen ondervroeg. Zij ontkenden echter pertinent iets met die inbraak uitstaande te hebben. De postzegels hadden zij ontvangen van iemand, dien zij uitsluitend van aanzien ken den en die hun verzocht had die zegels voor hem te verkoopen. Later zouden zij wel eens afrekenen. Tijdstip en plaats waren daarvoor niet afgesproken, omdat zij dezen persoon vaak genoeg ontmoetten. Na langdurig onderzoek is gebleken, dat de aangehoudenen geen onwaarheid spraken. Zij zijn weer op vrije voeten gesteld. EEN POSTDUIF. De heer A. J. Roelofs Jr., te Echteld, (Geld.) vermiste eenigen tijd geleden een postduif. Dezer dagen ontving hij bericht, dat het dier te Culemborg was opgevangen. Aan haar poot had de duif een briefje, waaruit biecl., dat zij door kapitein Keeler uit onnisbw 130 mijlen in zee, aan boord van zijn schip, Refrendo was opgevangen en 4 dagn later toen het schip nog op 90 mijlen uit de kust had afgelegdj weder was losgelaten. JJ A" vA V -„y.-y mmi „WELVAART" KANS: HAA^Et ;hfKn«agfntH;Stln,i8^r"1S" ®L°E'"!?ENDAAL: Agente MeJ. A.v.d. 17; agent D. A. M. Amesz, Schoter- VELSENJ. Boogaardt, Rijksstraatweg weg 23. Tel. 1506; Agenten: J. Backer, Kloet-Gltles, KInhelraweg 27. HALF- weg 10. SANTPOORT: hoofdagent H. L 48. ZANDVOORT: hoofdagent B. Kamperstraat 64; MeJ. A. Bleeker, le WEG: hoofdagent L. Eggers, Zwanen- Zonneveld, Rijksstraatweg 83 g. I|MUI- Vlveen, Groote Krocht 16. Tel. 246; i d h'derstraat 38Jac. Joh Jager, burgerdijk 256; agenten G. P. H. Boere, DENJac. Tellier, hoofdagent, Oranje- agenten Tj. Aukema, Tramstraat 115 Een obligatie der Eerste Leening Inwisselbaar met bijbetaling van 5.20 voor een obligatie der Tweede Leonlng ad 110.of tegen 2 obli gaties ad f 5.-— met bijbetaling van t 5.40. Leldschestraat 17; H. Louwerens, Tet- ÏJweg 10; Th. Weber, Kanaal F 124 erodestraat 40; F. J. Martens, Doelstr. HEEMSTEDE: hoofdagent P. Westen- mertaan 14 en P. Zwaan, Bioêm'str 33; C. Paauw, Koningstraat 11; Fa. dorp, Wilhelminapieln 11. SCHOTEN: E. H. Zandvoort, Ged. Oude Gracht 45. hoofdagent W. Sopar, Gen. Cronjéstr. straat 61agenten R. N. Blok, Kenne- en A. Mulder, Groote Krocht 3. 65. die met onze kousen een proef na men blijven geregeld bij ons koo pen. Gn-ze kwaliteiten zijn nisi to overtreffen, de pasvorm is goed en de prijzen zijn laag. MAISON HETTY Gr. Houtstraat 126, Telefoon 1760 STA AL-TAB L E.T T SLM Zij genezen Uw BLOEDARMOEDE en geven een gezonde gelaatskleur. rer f/acon $OcA' bij Apothen drogisten AAN VERHOOGT Uwe Paaschvreugde. Voorschoten Postrekening 8725. Rector Th. M. P. BEKKEPS. in groote sorteering. in pakjes met kweekwijze. Uienplanten, Snoeitiemen, te koop bij AMSTERDAM POSTREKENING rililJ»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 14