Roomsch-Katholieken van den Staten-Kieskring Haarlem, stemt, Woensdag 11 April a.s. uitsluitend op No. 1 van lijst 18 •MNMMM* Is het U bekend Haarlem i Chr. Oratorium - Vereeniging - 258te UITVOERING s Chr. SCHORNAGEL EEN GOEDE HEERENHOED behoeft niet meer duur te zijn. N.V. „De TIJDGEEST" Is hel U bekend Is het U bekend KLEEDINGMAGAZIJN op Dinsdag 10 April 1923 8 uur Sara Burgerhart, Een ieder die zijn voordeel zoekt, die haalt zijn V<eesch in de SSaariemsche Paarden- en Varkensslagerij van f 0.80 f0 60 f 0.55 W. J.v. BUCHEM B. VAN NOORT, Groote Houtstraat 78 Komt mijn zaak eens bezoeken STADSSCHOUWBURG GENERALE REPETITIE MISS HOBBS, Marie Hoitrop en Lcuis Chrispijn Ir. Biefstuk Rosbief Rollade Lappen f 0 4v Gehakt f 0. 5 Gehakt kalfom hall f0.40 Probeert U ook eens een hoed van ons, dan zult u ook gaan behooren tot onze vaste cliëntèie. INGEZONDEN. RECHTSZAKEN. UIT DEN OMTREK. BEVERWIJK. Donderdag 5 April 1923. dat het Kleedingmagazijn „DE OUDE STAD", Lange Veer- straat 17. het goedkoopste adres is voor Heeren-, Jonge- heeren-, Kinder- en Bedrijfskleeding? Aangezien mijn zaak nog niet lang gevestigd is, zult U hiervan waarschijnlijk niet op de hoogte zijn en daarom laat ik als voorbeeld eenige prijzen volgen: HEEREN COSTUMES 11.50 en hooger. JONQEHEEREN COSTUUMS 9.50 en hooger. MANCHESTER WERKBROEKEN 3.25 en hooger. waarom ik zoo goedkoop kan zijn? Dit is, omdat ik geen personeel heb, doch mijn clientèle zelf bedien. Hierdoor toch kom ik in persoonlijk contact met de koopers en raak op de hoogte van hun wenschen, zoodat ik hen ten volle tevreden kan stellen. dat corporatiën en vereenigingen van minstens tien leden, Indien zij mijn. zaak begunstigen, een belangrijke korting i genieten? en gij zult overtuigd worden, dat gij nergens goedkóoper en beter kunt slagen, dan in het LANGE VEERSTRAAT 17. Directeur: de Heer NIU0 GERHARZ Beschermheer: de Edelachtbare Heer C. MAARSCHALK, Burgemeester van Haarlom. in de Gemeente-Concertzaal. SOLISTEN: Mejuffrouw MIA PELTENBURG, Sopraan, Haarlem De Heer JAC. VAN KEMPEN, Tenor, Bloemendaal De Heer HENDRIK KONING, bas, Amsterdam Orkest: HAARLEMSCHE ORKESTVERENIGING Dirigent: de Heer NICO GERHARZ. BR0EDEIEREN EN KUIKENS van Barneve;tl rs. Wit Leghorns, Pa trijs Leghorn1 Zil Duckw. Leghorns Kuikens vanaf 40 cent en broed- eieren vanat 20 cent per stuk AJAM, Duvevoordestraat 69 KIPPEN - KONIJNEN TEYLERPLEIN De prijzen zijn per 5 onsi Onze jarenlange reputatie waarborgt U voor PRIMA kwaliteit en nette bediening. Aanbevelend, CHR. SCHORNAGEL. VOOR DE KOUDE APRIL AVON DEN HALLER PETROLEUMKACHELS Spekstr. 3-5 Haarlem Telefoon 1494 Ziet de groote keuze in onze etalage Zooeven ontvangen een nieuwe zending in de zoo zeer gewilde lichte grijze tinten. Prijzen in vergelijk met kwaliteit onnavolgbaar. Mr. J. B. BOMANS Zeer geachte Bedactear. l i i Dadelijks lees Ik in im veeügetezen Wad, daft random de „Sleutelstad" in veal gemeen ten de nummering voor de groslijst heeft plaats gehad, en daarmede houde men rich aan het organisatorisch verband udige- matfkt wie in September a.s, ritting rullen ne men. Verrassende resultaten rullen dae num meringen hebben opgeleverd, gepaard met nederlagen voor de opposanten. Het is een verheugend verschijnsel, dat de goedgeaarde Roomsche kiezers (essen) rich met hebben laten mislenden door verdacht- malkend courantengeschrijf door ingezonden stulklcen (die in de couranten voorkwamen) en de scheuring veroorzakende pamfletten, die ft zoo hier en daar ontving (in eene ge meente maar zeventien op één morgen). Men heeft gedacht hoe men moet denlken, men heeft zich bezig gehouden met de ordening im den dBerast van het waarheidsonderzoek, met het gtmstig gevoflg, dal in vele gemeenten mannen met "n goeden kijk op het algemeen belang rijn behouden. Het is nu eenmaal een feit, dat iemands eigenschappen niet altijd volledig rijn, doch de mannen van energie, niUlen die ondleritcig in aangegeven dieellen van het algemeen belang inderdaad weten te volmaken. De dagen, die voor vele goede Iraerens(essen) achter den rug liggen, herwijzen rm hoe hardleerrsch het memschdom is; dik jaar vallen er evenveel kinderen in emmers, potten en tobben met kokend water door onachtzaamheid der oudiers, zoo vallen er ve len in de dagen der verkiezing buiten den kring der orde in de wanorde door hun eigen onachtzaambrfd, en het komt mij voor, dat bij velen op de plaats, die voor de her senen bestemd is, stopverf zit Men begrijpt niet of wil niet begrijpen, dat wanordelijk dat gene is, wat in onze Roomsche eenheid niet past Dwaas is het ook, dat men met zijn on geschoolde en vaak rwalkike kennis probeert onwaar te maken, wat waar is. Nu zrdlen de raadsleden aanstonds wethou ders hebben te kiezen en in veie gemeenten aal ook die verkiezing met spanning tegemoet worden gezien en verwondering baren. Later kom ft hierop terug, om de verschuilende oor deeten, dSe mi reeds post hebben gevat, urn- der 6e bespreken. U, Mijnheer de Redacteur, mijn beleefden dank voor de verleende plaatsruimte. HENRL DE LANDBOtrWONGEVADLENWET. Ben Aprilmop. ...bij Kon. Besluttl Da invoering van een Ongevallenwet voor den Land- en Tuinbouw, heeft al heel wat voeten in de aaide gehad. De arbeiders in de Industrie hebben reeds sedert 1901 hun wettelijke bescherming en meer dan twinüg jaren waren noodig om ook den landarbeider dat zelfde recht te geven. Is het omdat de fabrieksarbeiders reeds vee! vroeger door hun organisatie, rich de vrijheid konden veroorloven om voor hun goed recht en de bescherming van hunne gezinnen op te komen? Eindelijk zou dan ook de Land- en Tuin bouw ongevallen wet in werking treden en wel op 1 Januari 1923. Deze datum was wel nimmer officiéél vast gesteld, doch de officialise mededeeldngen waren wel van dien aard, dat op 1 Januari ji. werd gerekend. Er kwam evenwel niets van en zoo bij geruchte kon men telkens hooren, dal uitstel noodig was.omdat de Bedrijfs- vereenigmgen niet klaar waren!! Een Koninklijk Besluit van 15 Januari jl kwam echter zekerheid verschaffen dat de Land'bou W-Ongevallen wet definitief in werking zou treden op 1 April 1923. Gelukkig was er nn zekerheid, wait van veel belang was voor de vele voorbereidende werk zaamheden van administratieve aard. En nu daarop alles bij onze Bedrijfsverecni ging is ingericht, komt ter elfder ure ec nieuw Kon. Besluit (gedateerd 27 Maart gepubliceerd op 31 Maart jJL) bekend maik< i dat niet 1 April, doch 1 Mei a.s. de wet in werking ral treden. We wisten niet, dat Sin* Bureaucratius nog zoo uiig was om Aprilmoppen te tappen I Dat inlusschen duizenden landarbeiders mog een maand langer niet verrekend zijn, waar onder stellig ernstige ongelukken zullen gc- lienren, waardoor vrouwen en kinderen on verzorgd zullen achterblijven, d&t beeft blijk baar in Den Haag geen pont van overweging uitgemaakt, anders zou men deze naargeestige Aprilmop wel achterwege hebben gelaten. Als men au ten slotte nog maar niet gaaf vertellen, dat ook dit uitstel weer noodig was, omdat onze Bedrijfsvereeniging niet klaar wat, want dan hebben we toch nog iets te zeggen. Want waarheid is, dat onze Bedrij fsvereeni- ging verder uitstel onverantwoordelijk acht en daarom vanaf 1 April jJL doet alsof de Wet werkt. A'He ongevalllen ook van de duizenden nieuwe leden komen op gelijke wijze geheel voor onze rekening afcof de Wet wel I April in werking was getreden. OfVk om amministratiieve reden was verder uit stel voor onze Bedrijfsvereeniging een zeer groot bezwaar. Wij gaan dus door en dat dit alierwege gewaardeerd zal worden, betwijfe len wij niet. Door tuEschenfcomSt van, onze plaatselijke vertegenwoordigers, is men thans reeds ruk bezig aan alle leden een loexnflijwt af te geven, wdke door eük lid dient te worden bijgehou den. nis in een bijgevoegde cêrculaSro nader is uiteengezet. „Boeren- en TtdnttSns-Omteriinge" Vereemging voor Ongevulknverakéring van den Nederl Boerenbond NICO VAN OMMEN, Dir. v. h. Bisdom Haarlem. Latten, 8 April 1923. M. H. de REDACTEUR. Vergun mij een kleine plaatsruimte in uw veelgelezen blad voor het volgende. In uw blad van 27 Maart komt een verslag voor yan den R. K. volksbond Afd. Voorhout. Dit is op zich zelf niets bijzonders, Maar bij aan dachtig lezen van het slotwoord van den voorzitter voel ik mij als organisatieman tot dit schrijven genoopt. Immers hier zegt een voorz. tegenover de leden dat het Diocesane en Federatiebestuur een Fran- sche Bazar zal worden. Dus met andere woor den een trap tegenover die Besturen omdat zij mogelijk niet werken en in de kaart spe len van enkelen. Ik meen tusschen de regels door te moeten lezen dat hier het eigenbelang meer spreekt dan de organisatie. Waren wij alvast maar zoo ver dat het een bazar was dat al onze werklieden bij Concordi verzekerd waren, en onze menschen haar spaarduiten belegd hadden in de volksspaar- bank. Ik geloof dan zou de heele Federatie er nog heel wat beter voor staan dan nu. Maar^ wanneer onze voormannen zulke theorieën gaan verkoopen en de leden slikken ff1*. fot goeder trouw, dan kunnen wij het bijltje er wel bij neer leggen. Maar ik zou de leden van Voorhout willen toe roepen: Ver- Zeker u bij Concordia en beleg Uw geld bij de volksspaar kas, dan zullen wij de verzekering krijgen bij uitnemendheid, en een financieele instelling van de volksspaarbank waar onze vereenigingen wanneer zij dat willen hunne hypotheken kunnen krijgen voor het stich ten van verenigingsgebouwen en verschil lende Coöperaties. Er is bij mij nog eene hoop dat de verslaggever het mogelijk wat te scherp heeft gesteld. U Dankend voor de plaatsruimte. A. H. SCHRAMA. Lisse. HOOFDZAAK DTR GEMEENTEPO LITIEK. Haarlem, 5 April 1923. Hooggeachte Redactie 1 Na daartoe van zekere zijde krachtdadig te Zijn aangespoord, heb ik, na vele jaren af wezigheid, weer eens de voorlaatste en de laatste vergadering onzer R. K. Kiesvereni ging bijgewoond en ik moet eerlijk bekennen dat ik er me werkelijk geamuseerd heb. Waren de causerieën van Mr. ^omans be langrijk en leerzaa in hooge mate, de de batten waren hoogst vermakelijk. En dat amusante bereikte wel zijn toppunt, toen de heer Kerkvliet overging tot de bespreking van den „hoog- en laag conjnuctuurtijd", hetgeen het best vergeleken kan worden bij Hoog- en Laag-Soeren. Toch, M. de Red., hoop ik niet, dat de vergaderingen onzer Kiesverenigingen immer in dit teeken zullen blijven staan. Om tweeërlei redenen niet Ten eerste Die vergaderingen behooren met gedegradeerd te worden tot een Klach tenbureau of, wat nog erger is, tot een z.g. „vuilnisputje". Als de Heeren wat op hun lever hebben, laten zij er gerust voor uit komen, doch, dat zij zich dan begeven naar het voor ieder im mer toegankelijke Bureau van Mr. Bomans, ófwel, dat zij dezen voor de vierschaar dagen in hun Grondwerkers- en Schilders organi- satiej Zij spreken toch alléén om hun klachten kenbaar te maken, niet waar, en dat kan meer vakkundig dé ar geschieden; terwijl wij dan rustig thuis kunnen blijven, daar de overigens zeer seiiiuze kwestie ons tooh maar matig kan interesseeren. Doch ook nog om de tweede reden t De heer Bomans heeft nu twee volle a- vonden gesproken en het gaat den indruk vestigen, of onze Afgevaardigden in den Raad en in het College van B. en W. alléén en uit sluitend zitting hebben voor het beheeren der Gemeentelijke Huishouding. En dit, M. de Red., kan ik toch niet inzien en zal toch ook de Heer Bomans met zijn breeden blik en juist inzicht wel niet willen beweren. Neen, de Heeren zijn door ons allereerst en in hoofdzaak afgevaardigd voor de be vordering van den bloei en de welvaart onzer gansche stad. Bij de vervulling dier taak speelt de Gem. Huishouding wel een rol, een voorname rol zelfs, toch is en blijft ze slechts middel, d.w.z. een ondergeschikt deel der Hoofdtaak. Was ze werkelijk hoofdtaak, dan konden we voor haar richtig beheer evengoed, ja zelfs beter, een zeker aantal gesalarieerde, niet verpolitiekte Directeuren aanstellen, die in ieder geval commercieeler de Huishoudelijke Gem. machine zouden kunnen drijven. De fabriek van Krupp telt ook zes direc teuren, niet waar, want ik las, dat er vier zijn gearresteerd en twee den dans ontsprongen Dat Mr. Bomans, zoovéél tenminste in zijn vermogen ligt, deze huish. machine zoo goed mogelijk volgens zijne opvattingen al thans bedient, daar zijd we allen wel van over tuigd. Dankbaar en met zelfvoldaanheid hebben we dan ook gedurende de beide causerieën acte genomen van al het lekkers, dat Sinter klaas Bomans door middel van tal van sur prises voor het gem; personeel „gereden" heeft. Zelfs geloof ik niet al te boua te spre ken, dat de Wethouder met de opsomming van het respektabele lijstje ons meer genoegen bere dheefi dan a nde persone.len in kwes ie. Maar toch hopen we, dat de genoemde wet houder, die nu in twee vergaderavonden de bijzaak van zijn functie besproken heeft, d. i. de uitvoering en de opvatting van zijn „Gemeentepolitiek", ik zeg, die thans één middel om Haarlem's bloei te bevorderen, heeft uiteengezet, dat hij thans in de volgende causerieën nog de gelegenheid zal vinden om ook nog enkele woorden te wijden aan de Hoofdtaak s „Bevordering van den bloei en de welvaart onzer Spaarnestad. Ik wil dit met een simpel voorbeeld duide lijk maken Wanneer een huisvader belast is met de leiding en het bestuur eener groote Onderneming (in casu Haarlem) dan kan dat hoofd medeleiden en controle uitoefenen over de partikuliere Huishouding. Doch iedereen voelt, dat die Huishouding slechts bijzaak is, hoofdzaak is en blijft de Onder neming (de Stad Haarlem.) Vaart die Onderneming wel, dan zal het ook in de Huishouding aan niets ontbreken, hoewel ook daar een economisch beheer zeer zeker geboden is. De hoofdaandacht dient evenwel te blijven gewijd aan de Onderneming, want gaat het daar berg-af dan zullen weldra ook in de Huishouding de muizen dood voor de kast liggen. En over deze zorgen en over deze bemoei ingen voor de Hoofdtaak hoop ik den Heer Bomans volgende keeren zeer zeker te zullen hooren. Dat het hem ook din niet aan de noodige materie zal ontbreken, daarvan ben ik over tuigd. Dankend, uw dienstvaardige P.J.M. VAN TETERINO. Lid der R.K. Kits ereeni i g. Naschrift. Het voorbeeld van den ge- achten inzender is o.i. niet geheel juist. Een huisvader behoort zijn beroep of bedrijf te beschouwen als het middel om zijn huis gezin te onderhouden dus, bij een conflict van plichten en belangen, niet zijn gezin achter zijn zaken te stellen, maar omgekeerd, desnoods ten koste van tijdelijk, minder materieel voordeel. Volgens dezen opzet deden dus vroegere liberale stad- en lands bestuurders verkeerd, die onder voorwendsel en in den waan het welzijn van het algemeen belang te behartigen, hun eerste plichten van overheid tcge over hun perse ne J verzuim den, te erger, waar die overheid als openbaar lichaam een voorbeeld voor particuliere ondernemers dient te zijn. In debat kan dus enkel de vraag komen, of de laatste jaren te veel en (of) te eenzijdig op persooneelbelan- gen is gelet met verwaarloozing van andere belangen. Maar het beginsel blijve bij die beoordeeling zuiver gesteld Redactie N. Hl. Ct. WATER VOOR ALCOHOL. Een koopman kwam, door te schrijven op een advertentie, in relatie met een tweetal „zakenlui," die wel wat te verdienen wisten. De twee zakenlui, die zich de Graaf en Muller noemden, konden een partij alcohol koopen en ook zouden ze voor een afnemer kunnen zorgen, als dekoopman maar wat geld kon fourneeren. Er waren 3 vaten met alcohol, ieder 300 liter bevattende en als de koop man f 1845 op tafel kon leggen, dan kon de Graaf ook wel zooveel, zij het dan per ché que, in de zaak steken en Muller zou voor de 900 liter alcohol k f 4.10 zorgen. De koopman ging er op in, waarna een derde te voorschijn kwam, een zekere B., die wist waar men dien alcohol zou kunnen la ten, want hij had een kooper te Utrecht. Deze B., die behalve v. ijnhandcl lar, ook als beroep op gaf champagnemaker te zijn, zou dan van de Graaf, Muller en den koopman de partij overnemen. Er werd zwaar over de zaak onderhandeld en men toog naar de fusten, die zich in de Jan Hanzenstraat bevonden. Hier nam men proeven uit de fusten en ze bleken pracht-alcohol te bevatten. Men be sloot tot den koop. De koopman zag, dat de Graaf aan Muller een chéque gaf, „althans een papier, dat er als een chéque uitzag, en hierdoor vol ver trouwen gaf de koopman f 1845 in klinkende munt aan Muller, en wachtte op B. totdat deze zou komen met zijn principaal uit U- trecht. B. verscheen, doch zeide van de zaak af te zien, omdat hij haar niet vertrouwde. Hij had in de buurt van de fusten inspec teurs van de accijnzen gezien en daardoor was hij bang zich aan ontduiking der be lastingen schuldig te maken. B. trok zijn handen van de zaak af. De koopman wilde toen overleg plegen met de Graaf en Muller, maar dezen bleken spoorloos te zijn verdwe nen. Hierop onderzocht de koopman de fusten nader en deze bleken in plaats alco holwater te bevatten. In de vaten was een buis aangebracht, naar het bomgat, waarin alcohol zat, zoodat er b j het aftappen de schijn werd gewekt, dat de vaten vol alco hol zaten. De koopman gaf de zaak aan en verdacht den champagnemaker B. van medeplichtig heid, zoodat deze heden voor de Vierde Ka mer der Rechtbank moest terechtstaan. B. ontkende iets van dat water af te hebben geweten, maar.... en hier werd de zaak donkerder voor hem, het was gebleken, dat hij in bezit was geweest van de fusten. Hij had 3 vaten besteld en deze door een van zijn knechts met water laten vullen „om ze schoon te maken", 'ooals hij beweerde. Plotseling zou er tci n ee i kooper zijn opgedoken, die die fusten met water en al wilde hebben. De politie trachtte dien kooper op te sporen, doch te vergeefs. Evenmin had de politie eenig succes met het opsporen van de „za kenlui" de Graaf en Muller. Doch al onder zoekende kwam men tot heel andere conclu sies en van bij de recherche berustende foto's herkende de gedupeerde koopman, in twee beruchte individuen, de beide mannen, die hem voor het „mocie zaakje" wisten te lijmen. Deze beide mannen zijn nog steeds voort vluchtig, zoodat alleen B. als bekl. in deze zaak terecht staat. Deze ontkent evenwel iets met den zwendel uitstaande te hebben gehad en wist niet, hoe die buizen alcohol in de vaten met water kwamen. Na een uitgebreid getuigenverhoor, er waren 12 getuigen 3 charge gedagvaard kwam het O. M„ bij monde van mr. Rei- lingh, aan het woord. Hij zeide de vraag of bekl. B. in de transactie te goeder trouw is geweest, ontkennend te moeten beantwoorden. Hij achtte het „listiglijk en bedriegelijk" optreden uit de verklaringen van den koop man voldoende bewezen, temeer, waar geble ken is, dat bekl. de pseudo de Graaf en Muller te voren wel kende. Ook in de verklaringen van bekl. constateerde hij verschillende tegen strijdigheden. Zoo heette b.v. de principaal te Utrecht te wonen, dan weer op de Rozen gracht en nu werd Vreeswijk als woonplaats opgegeven. Ook werkt bekl. te veel met den grooten onbekende, met menschen, die niet te vinden zijn en van wie hij geen nadere ge gevens kan verschaffen. Het strafregister van bekl. is ongunstig, daar hij gevonnist is wegens levensmiddelen- Zwendel en ook wegens afpersing, terwijl lhij veel omgang had met geheime distilleerders en aan deze distilleerketels verkocht. Het schijnt evenwel, dat bekl. het verkeerde van zijn verleden is gaan inzien, daarom wil spr. een clemente straf eischen en vordert 7 maan den gevangenisstraf met aftrek van de pre ventieve hechtenis. De verdediger mr. A. Brand was van oor deel, dat bekl. boet voor de feiten door ande ren bedreven. Alleen de verklaringen van den koopman achtte pl. niet voldoende voor een veroordeeling, daar de overgave van het geld niet vaststaat. Evenmin is bewezen, dat bekl; die buizen met alcohol in de vaten had laten aanbrengen. Zeer wel is mogelijk, dat dit bui ten bekl. om geschiedde en de twee voort vluchtige heeren juist B. er in had e i willen laten loopen. Ten slotte is de koopman niet door B. bewogen tot de afgifte van het geld, maar doordat hij zag, dat de Graaf een cheque aan Muller gaf. Dit wekte bij hem vertrouwe Pl. meende, dat men de tenlastelegging van 1 oplichting niet kon handhaven en vroeg vrij spraak. Uitspraak 19 April. Uit het politierapport. In de afgeloopen week werd weer eenige malen proces-ver vaal opgemaakt wegens overtreding der ma ximum-snelheid, het rijden zonder licht eu het rijden aan den verkeerden kant van den weg. Vooral met de drukke feestdagen kwam dit nogal eens voor. Gevonden voorwerpen. Een sigarenpijp fantasiehoed kinaerschoen paar grijze dameskousen, een hond, een mand. Verloren achterlamp met nummer 11218 van een auto, voetbalschoen, bruine porte- monnaie met inhoud, knot witte wol, doublé dames-armbandhorloge, notitieboekje, zwarte vrouwenzak met inhoud, zwart gelakt kin derschoentje. Verkoopin, Zijn Woens ng. - dag r oed v De reeks verkoopingen in „Stroucken" ingezet met het vaste goed van mej. de wed. B. Hagen. In massa geprijsd op f 11.526 werd kooper van het woonhuis met stal en hooischuur, gelegen aan de Wilhrl -ninastraat, voor f 7900 de heer C. de Boer. Dverschillende stukjes bouwterrein daarnaasc gelegen werden ge kocht door de heei Vessies en Van Dijk. Perceel 4. woonh s iet erf aan den Heems- kerkerweg, eigena r de heer W. I. de Wit kooper voor f 3955 de heer D. Peer. Perceel 5, woor h lis met erf aan den Kees- delfsweg, behoorende tot den faillieten boedel van T. Muurse kooper voor 2150 de heer D. v. Dijk. Perceelen 6 en 7 dubbel woonhuis aan de Assumbergstraat nes. 1 en 3 10.000 opge houden. Perceelen 811, dubbel woonhuis met schuur en erf en bouwterrein, eigenaar N. J. Schuyt te Noorddorp, in md.si voor 7000 (opgehouden). Perceelen 1222. Woonhuis met moestuin, benevens enkele stukjes bouwterrein,gelegen aan den Wijkweg en aan den Zwarten Kui ken w in massa voor 611D waarvan het woonnuis voor 4000 gekocht werd door den heer G. Res en het bouwterrein door diverse koopers. Perceel 23, Woonhuis met tuingrond, behoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer H. Duin aan den Kuikensweg, kooper voor 4690 de heer H. Duin Czn. Perceelen 2425. Dubbel Woonhuis te „Holland op zijn smalst", eigenaar de heer J. G. de Boer kooper voor ƒ2051 de heer Brandjes. Trekking van 100 nummers ten overstaan vi Notaris A. G. Mulié. Prijs van I 20.C00 2822 Prijzen van f 90.(eigen geld). 469 2226 4399 5953 7841 9890 12863 16174 17792 544 2480 4546 6231 8241 10475 130y6 16465 1798a 703 2507 4612 84 8406 11245 13503 15747 13405 960 2753 4739 93 8328 83 13738 83 8: 1134 66 5047 6877 91411523 13t95 16806 185S4 1482 99 5387 7120 81 11681 14468 M 39 1 -681 1503 2S40 54s3 7201 89 11-59 14584 17331 19240 79 3481 5513 82. 9373 11915 1500- 17556 19559 1770 3604 20 7467 87 121 )0 15207 64 198)4 1800 3751 26 86 9503 12212 15361 17703 20441 1&57 4059 5815 7709 9730 12309 13555 10 20516 Iets fijns, Botercake 28 cent per ons, ,,De Zeeuw", Koudenhorn. „DE OUDE STAD" Telefoon 189. DIE SCHOPFUNG van JOS. HAYDN. Kaarten a f2 50, fl.75 en een zeer beperkt aantal f1. plus' stedelijke belasting, verkrijgbaar aan de concertbureaux van de firma A. VERNOUT, Warmoesstraat en W. ALPHENAAR, Kruisweg en des avonds aan de zaal. Plaatsbespreking voor Niet-Leden Dinsdag van 11 tot 12 uur. op MAANDAG 9 APRIL, half 8. Toegangsprijs 60 ct. pl bel. IQBBHH Telefoon 1670 Vrijdag 6 April 8 uur. Kon. Ver. Het Nederl Tooneel. Dir. Dr. WILLEM ROYAARDS, blijspel in 4 bedrijven naar de roman van BETJE WOLFF en AAGJE DEKEN door Mej J. PhBST. Zomerprijzen van f 2.— tot f0.50, plus rechten. Zondag 8 April 8 uur. Het Hotstadtooneel blijspel in 4 bedr. door JEROME K. JEROME. Hoofdrollen Zomerprijzen van f 2.tot I 0.50 plus rechten. Bureau van 103 uur, Versche Duinkonijnen 1.Vette tamme Konijnen 70 ct. per pond. Vette Soepkippen 80 ct. pér pond. Jonge kippen, aan den leg, uitzoeken, 2.50 Ook genegen te ruilen tegen slacht- kippen of konijnen. Versche Eieren 6 cent. De 25 tegen 5J4 cent. DELFTSTRAAT 13. -V 'j. !','V zijn onzs gegarandeerao EÉ^^WAR^UnTKOMST^JJIA^W^SCHOONMAflK Wij verkoopen de nog resteerende modellen voor werkelijk enorm LAGE prijzen - Door nu te koopen bevoordeelt U Uzelve - Ziet onze speciale etalage SPEKSTRAAT 3 "ROEIT ERT VAM ONZE EXTRA SC*'OONMAAMRECLAME

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 7