=2 50 cent PO cent 50 cent 50 cent Ingezonden Mededeelingen. Ma»sqn moderne BUSTEHOUDERS fi f ^jp GROOTE FEESTEN IN VOORBE REIDING IN DE SINT BAVO- PAROCHIE. Verrassende bijzonderheden. MOOIE CADEAUX VOOR DE KATHEDRAAL, t In verband met de herdenking ran hat 25c Wijdingsfeest der Haarlemsohe Kathedraal op 3 Mei a.s. werd gisterenavond in het patro naat sgebouw hoek Westergracht een bijeen komst gehouden. Na openingmet den Christc- lijken groetrette de HoogEerw. Plebaan L. A. A. M. VVesterwondt in een geestige en pak kende inleiding het doel der bijeenkomst uit een. Algemeene Hollandsche Hypotheek en Credietbank. a 60 CENT PER REGEL. CORSETTERIE WARMOESSTRAAT 26 „JUNO"en „HAUTANA" REFORM en SPORTCORSETTEN 2,90 Geertrulde Carelsen. Nog altijd compagnons. Orkest uitvoering leerlingen J. C, Tuin. Afsluiting rljverkeer. De Jaarfeesten van den R.-K. Volksbond. Wegnemen brug. Tramvertraging. Aangehouden. KONINGINNEDAG. BURGERLIJKE STAND. Manja. LEVENSDURF DE KLOVE De Infanferie-kazerne. Hoogere Handelsschool. Verkiezing Provinciale Staten. LAATSTE NIEUWS. UIT DEN OMTREK. SANTPOORT. KROMMENIE. LISSE. HEEMSKERK. BENNEBROEK SPAARNDAM. HALFWEG. KERK EN SCHOOL. ÏU33 05 |U9j 05 De politiedienaar zeT, dat ..hij" 'r niets fcede te maken had, want dat hij niet tegen „hem," maar tegen „haar" sprak. Waarom ook de naam van „hem" opgeschreven werd. De juffrouw hieid voor den kanton rechter haar onschuld vol en re werd vrij gesproken. „Hij" werd, zeer mild, veroor deeld tot 50 cent boete. Er is reden om dankbaar te zijn. Niet om dat we zoo'n mooie kerk bezitten, maar om dat we 26 jaar lang troost en kracht en sterk te hebben gevonden in dit Huis. Tot u, aldus de HoogEerw. spreker, die 25 jaar lang hebt meegeleefd en toestanden Ilebt gekend, geheet anders dan de tegenwoordige in de parochie, richt ik in de eerste plaats het woord. Wij willen de levenden cn overledenen ge denken in onze feestvreugde. De datum 2 Mei is gekozen, omdat op dien datum de wijding van de Kathedraal heeft plaats ge bonden. Bovendien vieren we feest voor hen, die 25 jaar parochiaan zijn. Mijn voorganger, Mgr. Bosman, thans deken van Amsterdam en proost in het kapittel, is uitgenoodigd en zal op dien dag in uw midden verschijnen blij kens gedane toezegging. Op dien dag zal het nieuwe vaandel worden ingewijd. De HoogEerw. spreker geeft dan aan op welke wijze de eigenlijke feestdag zal worden ingedeeld, 's Morgens H. Mis met algemeene H. Communie. Om half 11 pontificale Mis door Z, D. H. den Bisschop. Om half één bij eenkomst in den nieuwen tuin naast de Kathedraal. Daar zullen de Bisschop en Mgr. Boaman tegenwoordig zijn, onder u rondgaan en met u spreken. Speciaal voor Mgr. Bos man, die daar vele oude bekenden zal terug zien, zal deze bijeenkomst een zeer aange naam karakter dragen. Aan de mogelijkheid van regen willen we liever maar niet denken, Voegde de HoogEerw. spreker er geestig bij. 's Avonds zal een processie worden ge houden met de reliquien van St. Bavo en het nieuwe vaandel. Spr. verblijdt zich over het feit, dat hij nu eindelijk eens allen, en in 't bij zonder de oude veteranen in den moeilijken strijd ora het nieuwe vaandel zal geschaard «jen. Elf feest heeft een octaaf. In het octaaf van dit feest zullen avonden worden georgani seerd. Op Donderdagavond en Vrijdagavond zal een lezing met lichtbeelden worden ge geven door rector v. Adrichem over de St. Bavo; Dinsdag en Woensdag d.a.v. eene le zing over altaargeheimen. Dezelfde lezing zal beurtelings voor de eene en op den tweeden avond voor de andere helft worden gehouden. Spr. hoopt, dat die avonden druk zullen be zocht worden, ook door niet-parochianen. Voor dezen laalsten bedraagt de entree 25 et Ook de overledenen zullen niet vergeten worden. Op 9 Mei a.s. zal door Z. D. H. W. Mgr. Callier een pontificale requiem-Mis worden opgedragen voor Mgr. Bottom arme, den HoogEerw. Plebaan Rikmenspoel, verder voor de oud-kapelaans der parochie deken Klompé, Gouda, en Pastoor v. d. Berg van Asserdelft en voor alle parochiekinderen, die in die 25 jaar als leden der parochie overle den zijn. Spr. noemt de ingekomen giften op. Ten eerste 2 bronzen klokken, welke in den loop van het jubeljaar zullen worden opgeheschen. In de groote klok is te lezen „Looft den Heer, Gij alle volken", jn de kleine: „De Engel des Heeren heeft Maria geboodschapt". De eene is bestemd de menschen ter Kerke te nooden, de andere zal het Angelus luiden, waarmede dan dit vrome, aloude gebruik is hersteld. Verder zal het orgel voltooid worden. Het vaandel is eveneens een geschenk, dat niet alleen van groote waarde is, maar ook als kostbaar bezit zeer op prijs wordt gesteld. Ten slotte zal in de Sacramentskapel de Knoleum-bekleeding veranderd worden in goud-mozaiek. Het is een wensch van den HoogEerw. spre ker, dat op dien dag die priesters aanwezig zullen zijn, die uit handen van Mgr. Botle- manne de heilige wijdingen hebben ontvan gen. Een 8- of 9-tal „zilveren" priesters zul len aanwezig zijn. Niet onvermeld mag blijven, dat er zijn 3 „zilveren" leden van de St. Vincentius-Ver- eenlging, waarvan één niet meer binnen de grenzen der parochie woont; 3 zilveren „col lectanten" en 2 leden van het zangkoor. z Hierop werd de lijst der zilveren echtparen afgelezen, waarna overgegaan werd tot de controle der opgemaakte lijsten der paro chianen. Volledigheidshalve dient nog geme moreerd te worden, dat ook opgave gevraagd werd van hen, die aan den bouw .van de St. Bavo hebben medegewerkt. Dank zij het geestdriftige en opgewekte woord van plebaan Westerwoudt, die blijkens het voorgaande een grootsche herdenking van dit 2öste Wijdingsfeest wenscht te maken, zal 3 Mei a.s. voor de parochie St. Bavo als een gedenkwaardigen datum in de annalen der pa rochie worden geboekt In de op 9 dezer gehouden algem. verga dering van aandeelhouders werden de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd. Na ruime ireserveering werd van de winst ad f 12000 aan de houders van aandeden, serie A 8 pot. en aan de aandeelhouders van aerie B en C 6)4 pet. uitgekeerd. Do heer D. J. Joustra werd herkozen tot Pres.-Commissaris. Besloten werd tot uitgifte van 6 pet pand brieven, waarvan reeds een gedeelte ge- pSnrttst BIJ DE ANEGANG DAMES, VRAAGT ONZE ONOVERTROFFEN IN - COUPE EN SOLIDITEIT - 0,75 1,25 1,80 Bij gelegenheid van haar 80sten verjaar dag ontving Geertruada Carelsen gisteren een telegram van geluikwensch van H. M. de Ko ningin, terwijl haar zeer veel bloemstukken gewerden. Het nieuwste blijspel waarvan de N.V. Het Schouwtooncel, Directie Adr. van der Horslt en Jan Musch, de opvoering aankondigt op Vrijdag 13 Mei in den Haarlemsehen Stads schouwburg, onder den titel „Nog altijd Com pagnons," Potasch en Perlemoer in de Au tobranche, is een nieuwe variatie op het on- mtputttelijke thema van Potasch en Perlemoor van de schrijvers Montague Gloss en Jul. E. Goodman. Potasch en Perlemoer handelen in alles wa/t hun voorhanden komt, nu zijn 't auto's en hun koopmanschap heeft tusschen de klippen van het onbekende (artikel) te la- veeren. De wijze waarop zij dat doen doet heel den avond door een schaterlach door den schouwburg schallen. Twee seizoenen achtereen heeft het stuk de schouwburgen in New-York en Londen doen davfcrep van den lach, ook nu nog trekt het stuk avond aan avond te Londen volle zalen. Ook de eerste voorstellingen van He' Schouwtooneel te Amsterdam hadden een weer groot succes. Jan Musch is weer de groote attractie, nu in zijn Bram Potasch-cxeatie. Donderdag a.s. zal de leerlingen-O rkest- klasse van den heer J. C. Tuin een concert geven voor de verpleegden der Ned. Herv. Diaconie Jamastraat. De dames v. Beynen zullen duetten ten geboore geven en Mejuffrouw Trade Ooster- veld viool-solo. Voor het aanbrengen en in behoorlijken staat houden van de bestrating vóór de uit monding van de Rozenhagenstraat, is het noodzakelijk dat ten behoeve van dat ge deelte openbaren weg, het gedeelte Spaarn- damsche Weg, tusschen de Werf „Gonrad" en den Kloppersingel, gedurende pl.m. 3 we ken voor het doorgaand rijverkeer wordt afgesloten. Bedoelde afsluiting zal plaats vinden met ingang van 12 April a.s. Zondag zijn de jaarfeesten van den R.K. Volksbond begonnen. Opgevoerd wordt „De F.ikeboom", tooneelspel in 4 bedrijven van G. Nielen. De heide avonden, dat het stuk opgevoerd is, zijn uitstekend geslaagd. Een volle zaal, mooi spel, wat wil men meert Alvorens het stuk begint, spreken de voor zitter en de geestelijke adviseur nog eenige hartelijke woorden, waarbij o.m. aansporin gen worden gericht, de ondeTafdeelingen te steunen. Zoo wordt aan het nuttige het aan gename gepaard. Op de uitvoering zelf hopen we nog nader terug te komen. De uitvoerinen beginnen niet om 8 uur, doch om half 8. Het rijverkeer m de Assendelverstraat van Rollandsttraat of tot de Brouwersvaart, is. in verband met het wegnemen van de btpg, oveT het zoo goed als geheel gedempte Oost- Indische Vaartje, gestremd. Op den Schoterwcg nabij de Reguliersèraaf viel gistermorgen een wagen met hou* juist op de tramrails om. Het tramverkeer on dervond een 20 minuien vertraging. Het ver keer werd door overstappen onderhouden. Door de recherche zijn in samenwerking met die te Hilversum alhier aangehouden de 20-jarige F. B., wonende te Hilversum en de 21-jarige P. K. T., dienstbode alhier, ver dacht van diefstal van f 1500, te Hilversum gepleegd. Onder leiding van Dr. T. F. M. Sterck had Dinsdagavond ten Stadhuize een leden vergadering der Vereeniging „Koninginne dag" plaats. De secretaris, Mr. P. Fuhri Sneth'are deelde mede, dat ingekomen waren „mede deelingen van het Centraal Huldigingsco mité 1923 aan de provinciale comité's, die stedelijke comités van Amsterdam en Rotter dam, benevens aan de vereenigingen, welke zul'en deelnemen aan de huldebetooging op 6 September te Amsterdam". Hieraan ont- leenen we o.a. het volgende „Aangezien thans in alle provincies en in Amsterdam en Rotterdam een Comité voor deze betooging werkzaam is, is het wensche- lijk, dat zoo spoedig mogelijk een algemeene vergadering van afgevaardigden van deze Comité's te Utrecht worde gehouden, in welke vergadering het definitieve „Centraal Huldigingscomité" zal moeten worden ge kozen. Het Centraal Huldigingscomité stelt de volgende punten ter bespreking voor le. Benoeming van het definitieve Centraal Huldigingscomité, bestaande uitvoorzitter, le- en 2e secretaris en penningmeester, vor mende het dagelij ksch bestuur cn verder uit een tweetal leden uit alle Provinciale Comité's en die van Amsterdam en Rotterdam. 2e. Vaststelling van de algemeene lijnen voor de organisatie van de betooging te Am sterdam. 3e. Financiën. 4e. Perscampagne. Voldoende aan den wensch van vele ver eenigingen laat het Centraal Huldigings comité hier de plannen volgen, zooals deze in de a.s. algemeene vergadering ter goedkeu ring zullen worden voorgesteld 5 De vereenigingen zullen al naar gelang van hare aankomst te Amsterdam door Commis sarissen van orde geleid worden naar het groo te terrein achter het Rijks-Museum, alwaar de stoet provincie-gewijze door de provinciale comité's zal worden opgesteld. Bordjes met de namen der provincies zullen de plaats aan duiden waar de vereenigingen der verschil lende provincies verzamelen moeten. De volg orde der provincies in den stoet zal volgens loting bepaald worden. Nadat de geheele stoet van de verzamel plaats achter het Rijks-Museum afgemar cheerd is naar den Dam, zal aldaar onder geestdriftig gejuich der voorbijtrekkende deelnemers hulde worden gebracht aan Hare Majesteit de Koningin, die op het baicon v n het Paleis die hulde in ontvangst zal nemen. Wanneer alle deelnemers op den Dam aange komen zullen zijn, alwaar de commissarissen va i orde de noodige aanwijzingen zullen deen, zal een lange stoot op de klaroen het feit aar- kondigen, dat het Huldigingslied door de zangvereenigingen zal worden aangeheven. Op het oogenblik, dat zij in dat lied de he rauten oproepen, zullen dezen, gehoor ge vende aan dien oproep, van de tinnen aer Nieuwe Kerk af naast het Paleis, den ban openen, waarop alle aanwezigen op de wijze van het „Oude Wilhelmus" met ontblooten hoofde den eed van trouw aan Hare Majesteit zullen brengen. Een grootsch en aandoenlijk oogenblik. Gedurende het défilé zal aan Hare Majes teit een oorkonde met toepasselijken tekst worden overhandigd namens alle dezlnem rs, met een album, waarin de namen van alle deel nemende vereenigingen. Tevens zal dan het Hoofdcomité voor het Huldeblijk (restauratie van de Kerk te Delft) aan Hare Majesteit het huldeblijk van het Nederlandsche Volk aanbieden." Tot zoover deze mededeelingen. De tweede-secretaris, de heer Ed. A. van Bilderbeek, las het jaarverslag over 1922 voor. Hieruit stippen wij aan, dat er woorden van leedwezen worden uitgesproken over het af treden als voorzitter van den heer Herbert Cremer. Hem wordt nog eens dank gebracht voor alles, wat hij in het belang der vereeni ging gedaan heeft. De feesten op 31 Augustus, aldus wordt herinnerd, zijn met groote opge wektheid gevierd. De financieele toestaijd der vereeniging is vrij gunstig. De wenscnelijk- heid wordt evenwel uitgesproken, dat nog velen zich als lid zullen aansluiten. Met de beste wenschen voor 1923 eindigt het ver slag, dan onder dankzegging werd goedge keurd. De penningmeester, de heer J. de Breuk Lzn., bracht het financieel verslag van wijlen den heer M. H. Binger uit. Hieruit bleek o.a., dat er een voordeelig saldo is van ƒ1411.28 Tot leden der commissie voor het nazien der rekening werden benoemd de heeren H. Holt en Orest D. Emrik. De heeren J. C. Peereboom en Mr. P. Fuhri Snethlage werden bij acclamatie als hoofdbestuursleden herkozen. Zij namen met genoegen hun herbenoeming aan. Ter aanvulling van het hoofdbestuur wer den op voorstel van den voorzitter H. L. Warnier en W. Dyserinck zonder stem ming tot hoofdbestuurslid benoemd. Meegedeeld werd nog, dat een bedrag van 1293.aan belasting betaald was. Mr.Fuhri Snethlage deed hierna eenige me dedeelingen over de voorl. plannen der feest viering in Haarlem.De bedoeling is, van Vrij dag 31 Augustus tot en met Zaterdag 8 Sep tember een feestweek te organiseeren, waarbij op Zon- en feestdagen de feesten uitgebreider zullen zijn, dan op de gewone werkdagen. De feesten zullen worden ingeluid met klokgelui en een aubade 's middags komt er een con cours hippique of ruiterfeest en vervolgens worden concerten gegeven op de Groote Markt en in d?n Brontuin. Zaterdag 1 Sep tember een sportfeest Zondag 2 September concert op de Groote Markt en een voetbal wedstrijd of athletiek-demonstratie op Don derdag 6 September een aubade voor kinderen met klepper- en trommelmarsch verder een kinderfeest en een allegorische optocht. De feesten worden Zaterdag 8 September ge sloten met een of ander sportfeest, waterfeest (gondel-vaart) en tenslotte een groot vuur werk. Op de gewone werkdagen zullen ver moedelijk voorstellingen gegeven worden in de schouwburgen. Opgemerkt werd echter, dat dit alles slechts voorloopige plannen zijn. Voor de verschillende onderdeden der feesten zijn commissies benoemd. De gemeente heeft o.a. de beschikking gegeven over het terrein aan den Kinderhuis singel en over een door den Raad toegestaan maar nog nader vast te stellen subsidie. De Financieele comm'ssie zal een waarborgfonds trachten te vormen, want er zal wel een bedrag van 25.000 a 30.000 noodig zijn. Financieele hulp zal dus gaarne aanvaard worden. Bij de rondvraag herhaalde de voorzitter de waardeerende woorden door hem in de voorafgaande vergadering van het hoofdbes- stuur gesproken over wijlen den heer M. H. Binger, die altijd de groote stuwkracht bij de verschillende feesten is geweest en die het geheim bezat, om ze altijd goed te doen slagen. „Koninginnedag" verliest zeer veel in hem, omdat hij altijd met de meeste welwillendheid en ijver de belangen der vereeniging heeft bevorderd de heer Binger had steeds origi- neele ideeën, die hij met groote onversaagd heid en enthousiasme tot uitvoer bracht. Vooral thans, nu de vereeniging zulke groote plannen heeft, zal zij den heer Binger zeer missen. „Wij zullen evenwel", aldus eindigde Dr. Sterck, „altijd aan hem denken als een onzer beste hoofdbestuursleden 1" Ondertrouwd: 11 April: E. J. H. de Brain en G. A. F. Regouin. T. Ouwefkerk en H. Smits. J. J. C. Peters en H. M. Peiters. H. Commissaris en W. T. Kauling P. van Ouwerkerk en M. Hellingman. Getrouwd: 11 April: F. A. v. d. Vlugt en C. E. Henskes. G. A. Hoogendijk en W. v. Steijnen. S. Hol en W. H Hille. H. Aker sloot en P. Veerman. L. v. Apperloo en B. C Veltbuiijzen. W. C. Ulrich en T. Weber. J. Klein en A. B. Verstraate. G. J. Geijssen en G. S. F. Koster. H. A. H. Ten Have en M. J. Oudolf. C. Broekhuizen en M. van Beek. P. van Eis en C. M. Anthonisse. D. Godijk en M. A. J. C. van Item R. Wild schut en H. J. Cornet. Geboren: 10 April: z. van C. M. Bakker- Oudijk. d. van M. Ravelli-van Dijck. 11 April: d. van H. Elkerboui-Roelfs. Overleden: 10 April: S. Hertog, 71 j-, So- phia-straat. A. Klumper, 72 j., Du-bbele- buurt. J. A. Wubbe, 21 j. Twijnderslaan. Motsen-, Donderdagpvomd, 8 uur1, wond* behalve „Colombinems untreuc" en „la Val Oorspronkelijke roman d. H. B. r. d. SANDE Prijs gebonden 4.50. franco pp. 4.75 Prijs gebrocheerd 3banco p.p. f 3.25 Roman van denzellden populateen schrijver. Prijs gebrocheerd 2.25, franco p.p. 2.50 Verkrijgbaar bij den boekhandel en oij de N.V. DRUKKERIJ „DE SPAARNESTAD" se" nog als no. 2 op 't programmagegeven „Coppelia" (fragment uit de balletmuziek) van Loo Délibes. Zooals wij reeds vroeger mededeelden, wordt de operette „Manja" in 't Hoilandsch uitgevoerd. Door de Haarlemsche rechtbank zijn Ie pleidooien in de zaak tusschen rijk en gemeente, betreffende de infanterie-kazerne, bepaald op Woensdag 2 Mei. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, gelet op het Kon. besluit van 24 Februari 1910 (St.bl. no. 75), gewijzigd bij Kon. besluit van 31 Juli 1912 (St.bl. no. 272), heelt met wijziging in zooverre van zijn beschikking van 8 Maart j.l., alls de scholen, bedoeld ouder letter d van laatstgenoemd Kon. besluit, o. m. aangewezen: de openbare handelsschool met twee-jarigen cursus te Haarlem. Vandaag is het de stemming voor de Pro vinciale Sta ben verkiezingen. Wat een verschil maken de tegenwoordige stemmingsdagen toch bij dóe van vroeger! Toen dien geheelen dag enorme drukte ram kiezers ophalende rijtuigen en auto's, een zenuwach'ög ge jaag geheel den dag, mannen de stad afsjouwende met reclameborden, waarop aanbeveling der verschillende candidaten, enz. Thans alles even kalm en geleidelijk. Alleen de aange plakte reclamebiljetten zijn nog over en nog lang niet in de hoeveelheid van vroeger Dat laatste hoeft voorai niet betreurd te worden. Of er druk gestemd is vandaag, valt nog niet te zeggen. Er zijn 51 stembureaus en dus is controle niet gemakkelijk. De traditio- neeile 10 pet. wegblijvers zal ook thans wel weer te noteeren zijn. Toch lag er vroeger in de stemmingen meer aantrekkelijkheid, juist door het geroezemoes, dat zij meebrachten. Ten deze heeft de even redige vertegenwoordiging de gezelligheid der verkiezingen ganschelijik -verdreven! FABRIEKSBRAND TE EINDHOVEN. EINDHOVEN, 11 April. In den afgeloopen nacht circa 2)4 uur brak brand uit in de sigarenfabriek van de Gebrs. v. d. Akker te Stratum. In een oogwenk stond het geheele fabrieksgebouw, dat 4 jaar oud is, in lichte laaie en sloegen de vlammen hoog boven het dak uit. De brand had spoedig zulk een omvang aangenomen, dat voor de brand weer, dóe met een motorspuit ter plaatse was, aan blusschen niet te denken viel. De' fabriek brandde geheel af, alleen de belen dende gebouwen konden gespaard blijven. De scade is aanzienlijk. De geheele voorraad aan tabak en sigaren ging verloren. De po litie stelt een onderzoek in. Verzekering dekt de schade. Naar alle waarschijnlijkheid zal de veel be sproken Slaperdijk alhier, die reeds jaren in een zeer slechten toestand verkeerd, binnen kort eens terdege onderhanden genomen worden. Hij zal door den Rijkswaterstaat in ondaerhoud worden genomen. Deze week werden reeds door een opzichter en een ar beider van den Rijkswaterstaat opmetingen gedaan. Deze plannen zullen voor het ver keer en de bewoners zeker goed nieuws zijn. Maandagavond had alhier in het calé van den heer J. M. Enzerink, de vergadering plaats van de vereeniging „Koninginnedag". Door den voorzitter, den heer Bakker, werd de vergadering geopend, die er zijn blijd schap over uitsprak, dat de vergadering zoo flink was bezocht. Blijkbaar is er veel animo voor het jubeljaar van onze Koningin. Door den w.n. secretaris werden de notulen gele zen en goedgekeurd. Door de commissie, be- 1 staande uit de heeren Oudenkerk, Comegge en J. v. Wijngaarden werd bij monde van Comegge, verslag uitgebracht over de boe ken en kas van den penningmeester, J. v Leeuwen, welke in orde werden bevonden. Een ingekomen schrijven van de vereeniging fanfarekorps „Wilhelmina" te Santpoort, om een medaille beschikbaar te stellen voor het te houden concours, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan, werd door de vergadering goedgekeurd en werd het bestuur gemachtigd een geldprijs of medaille te schenken. Ver volgens was aan de orde of ook dit jaar de wedstrijd, die 't vorige jaar ook was gehou den voor het opkweeken van bloemen, door de kinderen der leden zou worden gehouden. De stekjes worden dan verstrekt door de vereeniging „Koninginnedag", Blijkbaar was er niet veel liefhebberij meer, want, zooals de voorzitter zei, waren er tot nog toe maar 40 liefhebbers. Er bestond veel oppositie. Vele meenden, dat de keuring oneerlijk was geweest. Door J. J, Duyn werd voorgesteld, het dan dit jaar eens niet te doen en 't geld voor anderen doeleinden te besteden. Door den heer J. Bonarius (bestuurslid), werd voorgesteld het wel te doen, doch betere controle uit te oefenen, op de kweekwijze Dit laatste voorstel kon maar matig de goed keuring van de vergadering wegdragen, doch werd ten slotte aangenomen. Door vertrek uit Santpoort waren 3 vacatures ontstaan in 't bestuur, n.l. de secretaris Cornelissen en de commissarissen C. Post en J. Verbeek. Als secretaris werd gekozen de heer J, v. Wijngaarden en als commissarissen de heeren J. Goedhard en sergeant Nieumansverdriet. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter onder dank deze zoo goed bel zochte vergadering. Candidatenlijsten. Op Dinsdag 10 April zijn de vo'gende candi datenl ij sten voor de verkiezing van nieuwe gemeenteraadsleden ia- gediend: De Katholieke lijst: 1. K. Molenaar, 2. G. Mooy Sr., 3. Jac. Neelen Jz., 4. Jac. Wayper, 5. L. Harthoom, 6. J. H. van EEig, 7. S. Vrouwe, 8. P. N. Joosen, De AntirRevoluiionnaireChristelijk-Hislori- sche lijst: 1. H. Al hers, 2. A. ten Wolde, 3. Joh. Halkvvoort, 4. J. Elffrdch, 5. C. Sman. De Sociaal-Democratische lijst: 1. W. Baars, 2. J. Ofman, 3. Mevr. M. Öfmaci-Haan, 4. W, Rothuizen, 5. P. Joon, 6. J. Blanken, 7. P. Smit, 8. A. de Vries, 9. C. Baars. Door een groep 'kiezers: 1. J. L. Labberié, 2. L. ten Wolde, 3. P. J. Meerburg, 4. G. Schut Az„ 5. H. Brouwer, (wegens niet inzen den van de vereischte verklaring, zal 't hoofd stembureau dezen candidaat moeten schrap pen). pen), 6. R. Stuurman Hz„ 7. J. Bas Sr., 8. KI. van Vliet Jz., 9. C. Heijne Hz. Door een andere groep: t. W. M. v. Vliet, 2. N. Aten, 3. Mevr. N. A. WaligGroot. Officieel werden gisteren de volgende can didaten voor de gemeenteraad gesteld: R. K. lijst: 1. J. Riggel, aftr., 22. J. Pijn- aefcer, 3. P. Warmerdam, aftr., 4. A. H. Schrama, aftr., 5. C. Schrama, aftr., 6. C. Langeveld, aftr., 7. L. Onderwater, 8. Th. Raaphorst, 9. A. Th. van Resteren, 10. M. van der Lams, 11. Fred, de Meulder, 12. J. Rotte veel, 13. A. van Dijk Jz, 14. G. van der Veld. Ant. Rev. lijst: 1. J. P. Segers, aftr., 2. L. Algera, 3. J. H. Belgraver, 4. W. Polman, 5. A. Nachtegaal, 6. G. C. Segers, 7. W. Krös- schell, 8. C. Vermeer, 9. H. van Voort Czn. Chr..-Hdst. lijst: 1. A. Verduijn Jr., aftr., 2. J. Kuipers, 3. J. Marbus, 4. C. van Parijs, 5. J. L. Veldhuizen vain Zanten, 6. J. Potman, 7. G. van der Bent, 8. A. Tibboel, 9. K.Tanös. Geref. Staatspartij: 1. G. Tromp, aftr., 2. II. Scholten „Sr., 3. P. S. van Waveren, 4. J. C. van Woerden, 5. J. Kooyman. liberale lijst: 1. J. M. van Tik 2. H. Ph. Sofoels, 3. J. van der Meij Gz., 4. H. de Graaff, 5. D. Bildk. De Melkprijs. Met Ingang van Maandag is de melkprijs met 1 cent per liter verlaagd en is thans 15 cent per liter. Botsing. Zondagvoormiddag botsten een paar auto's met een flink vaartje tegen el kaar op, een komende uit de richting Lei den en de amder komende van dé Kanaal straat. De spatborden van den een drongen in de banken van den anderen auto, zoodat beide in de garage van Lascaris moesten gerepareerd w-orden. Persoonlijke ongelukken kwamen, alhoewel het daar een druk ver keerspunt is en juist de Hoogmis uitkwam, niet voor. Het zal je overkomen/ Voor een in Octo ber j.l. gestorven inwoner, werd dezer dagen een oproepingskaart voor de stemming voor de Prov. Staten thuisgestuurd! Wij zijn be nieuwd of na de stemming een proces-ver baal wegens wegblijven van de stembus zal volgenl Jc kon nooit weten!! Hulppost- en Telegraafkantoor. Over de afgeloopen maand Maart bedroeg het aantal inschrijvingen 1968, dat van telegrammen 62 en het aantal gesprekken bedroeg 235. Geldzendingen: naar Beverwijk gezonden 22.757.22)4; van Beverwijk ontvangen 5.846.34)4. Inlage Rijkspostspaarbank 300.77. Terugbetaald f 2.240.39. Frankeer zegels ingeslagen f 444. De prijs der volle straatmelk is ten onzent weer met 1 cent de kan verlaagd en gebracht op 15 cent. Burg. stand. Overleden: Cr. Jansen, vr., 11 maanden. Tooneel. Wegens ziekte vam eenige spe lers is de uitvoering in het (t. K. Vereenigings- gebouw Zondag j.l. niet doorgegaan en tot na der order Uitgesteld. Candidaatstelling. Voor den Gemeente raad zijn de volgende candidaten gesteld: Roomsch-Katholielk: 1. A. J. van Breda, 2. ,Th. Jukes, 3. W. van der Zon, 4. G. J. Peters, 5. S. W. Balm, 6. Th. J. van der Pulte. S.D.A.P.: 1 M. MeijeTS, 2. C. Willems, 3. J. K. de Vries, 4. J. Hartman, 5. Dooding, 6. J. van der Putten, 7. F. P. Bakker. Chr Hist. Unie: 1. J. Zwaan, 2. L. Gijzen- berg, 3. C. Stapele, 4. P. Kok Wzn., 5. A. Hartendorp, 6. S. Visser, 7. J. Lucas, 8. W. Baelde. Candidaatstelling. Voor den Gemeente raad zijn de volgende personen candWaat ge steld: door de Vrijzinnigen: 1. G. Kruseman, aftr.; 2. H. F. van Éssen, aftr.; 3. J. C. Stork, aftr.; 4. G. de Graaff; 5. W. J. Cornelissen Wzn.; 6. G. L. Batenis; 7. D. van der Klip; door de S.D.A.P.: 1. W. Hoogerbeets, aftr.; 2. P. HoogerbeetsBruenn, aftr.; 3. Y. Ach terhof; 4. W. J. Kats; 5. E. H Wedmar; 6. C. Kol; door de Antii-Rev.: 1. A. Biesheuvel Jr., aftr.; 2. G. Luijt; 3. P. J. Kranenburg; 4. J. Eijdwrs; 5 P. Korten- oeven; door de Chr.-Hist.: 1. J. C. Dijksen; 22. F. Weesmain; 3. H. G. C. Meyer; 4. H. N. Harlgerinlk; 5. M. den Holland-er; door de R.-K.: 1. J. W. v. d. Berg, aftr.; 2. H. Vriesekoop, aftr.; 3. M. van der Laan, aftr; 4. M. J. Vink; 5. C. Stokman, aftr.; 6. W. J. van der Peel; 7. H. A. van Loon; 8. P. van der Hulst; 9. J. van Iieshoul: 10. P. G. van Seggcilen; 11. J. Salman; 12. H. J. Duijvelshoff. DEKEN DESSENS Zondag is de Zeereerw. heer Deken P. L. Dessens, te Leiden, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden. R. K. LYCEUM OVERVEEN. Bij de opening van het R K. L. op 12 April zal Z.Exc. de Minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen zich laten verte genwoordigen door de HoogEd. Gestr. heeren Vinkesteijn en Bollestein, resp. Inspecteur van het Gymnasiaal- en Middelbaar Onder wijs. 1 Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen innig geliefden Zoon en Broeder JOHANNES ADRIANUS, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, in den ouderdom van bijna 22 jaren. Uit aller naam, J. Th. WUBBE. B. M. WUBBE-SN1JDER en Kinderen. Haarlem, 10 April 1923. Twijnderslaan 17. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Vrijdag a.s., in de Parochiekerk St. Joan nes de Dooper (Amsterdam straat) des morgers 7)4 en 9 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 2