u 2)a£eictaehe GouranC SAMUEL HIK? f i'i i GEMEENTERAAD. LAATSTE NIEUWS. Lijkwagen in een sloot gereden. AMSTERDAftüSGHE BEURS. SPORT EN SPEL V-1 UIT DEN OMTREK. BLOEM ENDAAL. HALFWEG. VELSEN. LISSE. is voor LEIDEN en OMSTREKEN hei aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIËN. VRAAGT PROEFEXEMPLAAR KANTOOR VAN CREDIETEN Hypotheken - Assurantiën TAXATIES ENZ. ENZ. KRUISWEG 70 Te spreken 10-12,2-4 'andere uren volg. altfrtt BENNEBROEK, NOORDWTJK. HILLEGOM. UITGEEST. VOORHOUT. IJMUIDEN. SASSENHEIM. HEEMSKERK. LEIDEN. SCHOTEN. HEEMSTEDE. BLOEMEND AAL. i 1 i De gemeenteraad vergaderde Woensdag- niddag onder presidium van den heer bur gemeester C. Maarschalk. Afwezig waren de heeren Mr. Bomans, Mr. Slingenberg, Mr. Heerkens Thijssen, Mr. Hagemeyer, Reinalda, de Zeeuw, Loosjes. De voorzitter stelde aan de orde goed keuring van het kort verslag van het ge sprokene bij de behandeling der gemeente- begrootingl Dit werd goedgekeurd. De VOORZITTER brengt een woord van hulde van den stenograaf voor het feit, dat niet één belangrijke correctie is aangebracht 'in al de verslagen, betreffende de begroo ting. (Applaus). Voorlezing werd gedaan van de ingekomen stukken: Naar aanleiding van een adres van de di- feciie der fabriek der Oprechte Haarlem mer- ol'e-fabriclk, waarin o.in. deze zinsnede voor komt, „waar de gemeente Haarlem nogal vrij gevig is in het steunen van degenen, die werkloos zijn of niet willen werken" vroeg de heer Laments het woord. De laagste woor den vindt spr. zeer onaangenaam en hij ver zocht dat aan dc firma gevraagd zal worden die bewcrirg waar te maken. De VOORZITTER geeft in overweging daarop niet in te gaan. De secretarie heeft al wenk genoeg. Maar als de Raad er op staat.. De heer LAMERUS handhaaft zijn meendng De heeren BRUCH en van LTE.MT mee non dat het beter is niet op al die dingen in te paan. Vraagt men bewijzen voor deze onjuist- he d, dan zal jnen voortaan bewijzen moeten vragen van alle omjuislheden in alle adressen en die worden nog al eens gedetoateerd. B.v. ook in adressen van de heeren Kaper en de- zijnen. Ook onjuistheden in .kranten enz. enz. La'en we daarop toch niet ingaan I Dè heer LAMERUS is daar .niet mede te vreden. De heer GERRITSZ ook niet en wijst er op, dat sinds eenige maanden een systema tisch verzet tegen de werktoosheidszorg ge voerd wordt. Dcigelijke uitlatingen ioen daaraan geen goed en spr. wil er werk van maken. De heer WOLZAK geeft in overweging het stuk door te zenden aan de afdeeling Werktoosheidszorg en haar te vragen zoo nooriig een onderzoek in te stellen. De heer v. LIEMT begrijpt niet dat men zooveel drukte maakt over die uitlating. Indien moest worden ingegaan op alle on zin, die over de werkloosheidszorg wordt ge debiteerd, dan is liet eind er van weg. Do heer LAMERUS neemt acte van alles wat hier in den Raad is gezegd, vooral ook van wat de heer v. Liemt zeide dat wat be weerde deskundigen over die zaak zeggen, onzin is. Spr. meent daarom dat het beter is geen voorstel te doen en neemt genoegen met het voorstel van den heer Wolzak om het stuk door te zenden aan den dienst der Werkt oo sheid szo rg. De VOORZITTER vindt dat het beste en meent dat de heer Vader zelfs geen. aan leiding zal vinden er verder op in te gaan. Op voorstel van den heer BRUCH werd be sloten aan de Regeering 2350 aan te vragen voor de noodlijdende kunstenaars in Haarlem. Het is de bedoeling, dat de gemeente bij dat geld nog f 2350 voegt, en dat voor die 1700 opdrachten gegeven worden aan kunstenaars in Haarlem. Gedacht wordt b.v. aan een paar ontwerpen voor gekleurde ramen in de hal van 't Raadhuis, aan 'n monumentalen voor zit tershamer, aan een ameublement voor de Raa '-zaal, een monumentale klok, enz. Spr. dankte den heer Gerritsz, die het college op dit idoe had gebracht. De Raad vereenigdc zich met dit voorstel. (Wordt vervolgd). Dinsdagmiddag om drie uur reed over den Haarlemmerweg onder Sloten een auto-lijk wagen, komende uit de richting Haarlem. Nabij den uitweg brak plotseling de stuur inrichting, zoodat de wagen van den weg in de sloot raakte. Binnen zaten vier aan sprekers die met moeite uit hun benarde po sitie bevrijd werden. Twee hunner liepen ernstige hoofdwonden op. De Bcutrs opende heden: iets lager. Staatsfondsen. 5 pet. Nederland 96, 6 pet. Indië 98%. Cu turen. Koloniale BairJk 183)4, Indi sche Bank 128)4. Vorstenlanden 198, H. V. A. 493. Industrieele waarden. J unpens 68. (JBewnarden, Koninklijke 397, Consols 128. Orion 36. Tabakken. Deli Mij. 309)4, Bescctki 46)4, DHi. Batavia 349, Senemibah 342. Rubbers. Amsterdam Rubber 109)4, Deli Ba'avin 94, Nederl. Rubber 87)4, Roiit Tapa- snoe'i 34%. Sheepvnartwaa.Tden. Hoïl. Am. Lijn 117, Hol!. Boot 32, Kon. Holil. Lloyd 4%, Japan- lijm 92, Pake! vaart 112, S heep vaart Unie 11754, Marine 10)4. Ameriikaansche waarden. Hide and lea ther 61, Steel 109, Smelting 58)4, Anaconda 103%, Cigar 91)4, Atchison Topetka 100%, Voting Rails 35, Southern Pacific 95, Union Pacific 143)4. EEN OEFENWEDSTRIJD VAN HET NED. ELFTAL. A.s. Zondagmiddag om twee uur zal op het terrein van Sparta de oefenwedstrijd plaats vinden tusschen het Nederlandsche Elftal en Feyenoord. DAMNIEUWS. Woensdagavond 18 April a.s., zal in het clublokaal der Damclub Haarlem, café Roodenberg, Spekstraat, een simultaan- s'ance gegeven worden door den heer D. van Wamql, kampioen der damclub Haar lem. De deelname is uitsluitend opengesteld voor niet-leden van damclubs. Aanvang te 8 uur. Belangstellenden en liefhebbers van het damspel zijn welkom. NEDERLAND—BELGIE. Het Belgische elftal. BRUSSEL, 15 April. Heden heeft de Belgische Elftalcommissie het volgende elf tal en reserves gekozen voor den interland wedstrijd NederlandBelgië op 29 April te Amsterdam: Doel: De Bie (R. C. Bruxelles). Linksback: Verbeeck (Union S. G.) Rechtsback: Swaerten-broeckx (Daring). Linkshalf: Sohelstraete (C. S. BrugeoisJ. Spil: Van Halme (C. S. Brugeois). Rechtshalf: Fierens (Beerschot). Linksbuiten: Bastin (Antwerp F. C.) Linksbinnen: Thijs (Beerschot). Midvoor: Larnoe (Beerschot). Rechtsbinnen: Gilles (Standard C. L.) Rechtsbuiten: Bessems (Daring). Reserves: doel: Rity (Standard C. L.; ach ter: Moucheron (Daring C. B.); midden: Van der Velde (Lyra): en Van Hege (Union S. G.) vóór: Devos (C. S. Brugeois) en Jooris (R. C. Bruxelles). Daar Schelstraete eveneens gekozen is voor het Belgische militaire elftal, dat op denzelfden dag te Brussel tegen het Engel- sche militaire elftal speelt, is het waar schijnlijk dat in Amsterdam een der reser ves zijn plaats zal innemen. Brand. Maandagmiddag, ontstond er brand in een bosch op den Midden Duin en Daalscheweg, waarbij eenige groote boomen zijn verbrand. De oorzaak is onbekend. Ver moedelijk is de brand ontstaan door het weg werpen van een brandenden sigaar. Geld vermist. Door Th. v. B., wonende alhier, is aangifte gedaan dat zij tijdens een korte afwezigheid, een klein bedrag aan geld uit haar woning vermist. In botsing. Zondagmiddag geraakte een wielrijder op de Fontein-baan, halte Span- jaards'aan, in botsing met een auto, doordat de bestuurder van de auto in een andere rich ting reed dan hij anvankelijk door het uitste ken van de hand had aangegeven. Het rijwiel werd geheel vernield. De wielrijder bekwam geen Iel set Rose Marie. J.l. Zondag gaf de R.-K. Gem. Zangvereeniging „St. Caecilia" op veel- vuidig verzoek haar laatste opvoering van de operette „Rose Marie". Door het groote. succes daarmede behaald, is deze opvoering voor velen een aangename herinnering. De belangstelling was dan ook groot. Van harte wenschen wij „St. Caecilia", met haar steeds ijverigen directeur, dat zij o-ns nog dikwerf avonden van zulk kunstgenot moge schenken. St. Jozi fgezetlenvereeniging. Zondag a.s. viert de St. Jozefsgezellenvereeniging al hier, het jaarlij-ksche Beschermfeest van Jen H. Jozef. Ten dien einde wordt een H. I ridium gehouden, te geven door een Eerw. Pater Capucijn, terwij] a.s. Zondag aan een generale H. Communie door de leden zal worden deelgenomen. Het feest wordt besloten door een feest avond in het Gezellengebouw. De leden heb ben daartoe vrijen toegang met hun huisge- noolen boven 16 jaar. Eerste lustrum der Hanze-Vereeniging. Op Dinsdag 24 April a.s. zal het feit herdacht worden dat 5 jaar geleden een afdeeling van de Hanze alhier is opgericht. Het bestuur stelt zich voor, dit feit niet onopgemerkt voorhij le laten gaan, door dezen dag tot een ge denkwaardige te maken. Des morgens zal te 7 uur een H. Mis tot intentie der leden worden opgedragen, waar onder algemeene H. Communie. Des avonds wordt in het „St. Jozefgebouw eene feestavond georganiseerd, waarbij als spreker zal optreden de heer Chr. Jansen. Vervolgens wordt de avond gewijd aan too-neel- en zangnummers. Alle R.-K. Middenstanders hebben tot bij woning der feestvergadering vrijen toegang met hun huisgenooten boven 16 jaar. Zij, die meenen in de middenslandsvereeni- ging thuis te hooren, treden toe als lid diwer afdeeling, overdenken eens,-welk nul van deze vereeniging reeds is uitgegaan, helpen ook deze afdeeling tot hooger bloei brengen. Drankweer Comité. Aan het jaarverslag van het Centraal Drankweer-Comité over 1922 onlleencn wij dat dit jaar er een van drukken arbeid is geweest voor het Comité. In het be gin van het jaar werd op initiatief van hot Comité een commissie opgericht, die beoogt de stichting van een drankvrij vereenigings- gebouw te Veiseroord. De drankweer-lentoonstelling in Maart te IJmuiden was een zeer geslaagde actie, waar bij 5000 couranten gratis werden verspreid en die nog een bate van ruim 100 voor de kas opleverde. De Blauwe Week-actie gaf veel werk. Verspreid werden 5000 couranten, verkocht ruim 3000 bloempjes met een opbrengst van 367, terwij] Zaterdag voor Pinksteren een groote en goed geslaagde optocht voor Plaat selijke Keuze werd gehouden. Aan 200 reeders van haringschepen in ons land werd een circulaire gezonden, met ver zoek geen bier meer mede te geven op deze schepen, maar andere en betere voedingsmid delen. Het resultaat hierop was niet zeer ver- blijdend. Op Oudejaarsavond werd de Nieuwjaars bode gratis in 5000 ex. verspreid. Het Comité kreeg toestemming tot het plaatsen van borden bij de stoompont en op het Stormvogelsterrein. Voorts werd geadres seerd inzake het smokkelen van sterken drank op Duitsche stoomtrawlers te IJmui den, tot het naleven van de Drankwet enz. Aan de groote fabrieken in dc gemeente wer den wdk'ijlk onthoudersbladeu voor de schaftlokalen gezonden. Begonnen werd met het zenden van kaar ten aan de ouders van pasgeboren kinderen. In het afgeloopen jaar werd besloten de jeugdorganisaties tot het Comité toe te lalen. De leeftijdgrens 'der afgevaardigden werd echter gesteld op 18 jaar. Hiervoor verliet de afd. Wijkeroog van den Alg. Ned. Geh. Onth. Bond het Comité. Ook de Loge Philadelphia der I. O. G. T. te Velscn bedankte als lid. Drie nieuwe vereenigingen sloten zich echter aan, n.l. de afd. IJmuiden van den Jong Geh. Onth. Bond, de afd. IJmuiden en Omstr. der Spoorweg Onth. Vereeniging en de afd. Veiseroord van den A'g. Ned. Geh. Onth. Bond. In 't geheel zijn nu 10 vereenigingen met o.g. 500 leden bij hel Comité aangesloten. In het verslag wordt de wensch geuit, dat met de Roornsche Drantkweer in de gemeente zal kunnen worden samengewerkt en dat men in 't vervolg samen een Nieuwjaarscourant zal uil-geven. Het verslag van den penningmeester ver meldt: Ontvangsten Blauwe Week-actie 367.30 en aan uilgaven 303.50)4 met dus een saldo van 63.79^2; ontvangsten Drank- weer-Tentoo-nstelling 692.87^ uitgaven 583.40, met dus een saldo van 109.17%; de algemeene ontvangsten beliepen 613.67V£, de uitgaven 572.57% met dus een saldo van 101.10. Dc totale ontvangsten waren dus 1503.58 en de totale uitgaven 1402.48. Op Donderdag 12 April 1923 werd op hel Raadhuis le Lisse eene vergadering geho.u- EXPERT MAKELAAR EN TAXATEUR TEL. 2087 den van den Raad van Commissarissen der N.V. Eleolriciteitsbedrijf HillegomLisse Sassenheim, waar door den Voorzitter ver slag werd uitgebracht over het afgeloopen lijd vak. Behandeld werden de Balans per 31 De cember 1922, de Verlies- en Winstrekening over 19211922 en de begroeiing voor 1923. Over de behaalde resultaten toonden Com missarissen hunne volle tevredenheid, en be sloten zij aan de Algemeene Vergadering van Aandeelhoudsters te adviseeren de balans en verlies- en winstrekening onveranderd goed te keuren. Alvorens deze goedkeuring heeft plaats gehad, kunnen nog geen cijfers worden gepubliceerd. Wel kan worden medegedeeld, dat het be drijf rustig dor.h zeker vooruitgaat. Op 31 December 1922 waren in de drie gemeenten totaal 548 aansluitingen, waaronder 93 voor kracht met 148 motoren, capaciteit 258 P.K. Inipiddeis is dit aantal aansluitingen geste gen met 75. waaronder 9 krnchlinstallaties met 10 motoren, rap. 19 P.K., zoodat nog steeds vooruitgang wordt geconstateerd, al gaat het nie' zoo snel meer als in het be gin. Dat het begin echter zeer meegevallen is. moge hieruit' blijken, dat volgens contract met de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden in de maanden Me.i tot en met December 1922 als minimum afgenomen moest worden 34000 K.W.U., terwijl gedurende die maan den meer dan drie maal zooveel, n.l. ruim 108000 K.W.U. afgenomen werd. Hef gestelde minimum voor 1923 hed.-nmgt 90000 K.W.U. en waar in de eerste drie maanden van 1923 reeds 66000 K.W.U ingekocht werd, zal het gestelde minimum zeer zeker weer ruim schoots overtroffen worden. In 1923 i-s het eerste contract afgesloten voor een grool- afnemer, die vermoedelijk 15000 K.W.U. per jaar zal afnemen. Teneinde in den vervolge meerdere groote afnemers te kunnen bedienen, ook die met een groote capaciteit aan motoren e.d. heli- hen met de Lichtfabrieken te Leiden ver schillende besprekingen plaats gehad, waar van het resultant is, dat aan ons bedrijf en kele concessies gedaan zijn, waardoor het mogelijk is groolverbruikers op het hoog spanningsnel aan le sluiten, terwijl de leve ring van electricite.it toch door de N. V. plaats heeft. Vooral in den laatslen tijd begint het buurkoopsysteem veld te winnen; behalve enkele aansluiHeldingen zijn ook een 2-tal krachtinstallaties met motoren in huurkoop verstrekt, terwijl het aantal iiohtinstaüaüs in huurkoop c.a. 35 bedraagt. Met het volste vertrouwen in den steeds toenemenden bloei van bet bedrijf kan de toekomst tegemoelgegaan worden. Veiling te Lisse, op 14 dezer va-n te veld staande gewassen, onder Directie van Hol land's Bloembolienhuis. E. N. Omatus Max. 0.22. E. N. White Emblem f 70: E. N. White City 45; E. N. St. Oiaff f 0.64; E. N. Patrisian, 47; E. N. Palrisia-n 47; E. N. White Maximus f 7.50; E. N. Em- pere 15; E. N. Holios 11; Miss Wilmot f 2.50; E. N. King Lev. f 0.50; E. N. Sun- riso 2.70; E. N. CJeopatra 4; E. N. Cleo patra 4; E. N. Brilliancy 7.75; E. N. Croosus, f 20: E. N. Bernardino f 6.50; E. N. Weardalo Perfection 1.75; E. N. Whi- tewell 2.35; F.. N. Will Scarlet 1.50; E. N. Queen of the Nort 1.05: E. N Bedoine 0.72; E. N. King Ceorge V f 8.75: K. N. Hemespun 0.80: E. N Fantasie 0.47: E. N. Majestic 36; E. N. Imperator ƒ247; E. N. Edison f 0.56; E. N. Masterpiede f 1.75; E. N. Epicure 0.80; F.. N. B. K. XV 35: E. N. Earlv Giant 60; E. N. Poëticus Laat 6; E. N. Lady Mac. Bos- cawen f 3.50; E. N. Trescrve 3.60; E. N. Due of Bedford f 0.57; E. N. Horace 2.10; D. N. The Penri 0.85: E. N. Poetaz Ad miration 0.80; E. N. Poetaz Laurens Kos ter f 0.63; E. N. Cervanlhus f 0.84; E. N. C. J. Backhouse 0.30; E. N. White Ladv f 0.82; E. N. Poetaz La Citroeniere 0.36; E. N. Empieure 1; E. N. While Slave f 0.43 E. N. Charles 0.37; D N. Holland's GTorq 236; G. N. Nobility 43; Alles per regel. E. N. Real All (3 planten) f 76; E. N. Empress 16; E. N Emperor 16; E. N. Glory of Leiden f 15; E. N Ornatus 11. Bedden 2% R.R. Gewas zeer goed. Op Donderdag 10 Mei a.s. hoopt het echt paar Ma'b. Sprengers en M. C. SpTengens van der Linden, wonende Stationsweg 7, al hier, den dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaar in den echt werden verbonden. De man is sinds 16 jaar geheel invalide en bed legerig, terwijl de vtouw zich nog in een goe de gezondheid mag ..verheugen. De oudjes heb ben zes kinderen en 42 ikWirlkitnderen» Wij zijn er vain overtuigd, dal het dit gou den echtpaar, bij nMen zeer goed betkend, op dien dag niet aan belangstelling zal ontbre ken. Hetceen wij bun van harle loewenschen. In den loop dezer maand hoopt de Eerw. Zuster Pia het feit te herdenken, dat zij 12% jaar bij de R.-K. Wijkverpleging als Wiik- nisler werkzaam is. Een comité is reeds werk zaam om dien dag voor haar nièl onopge merkt te doen voorbi:paain. De stemming voor den Gemeenteraad zal alhier gehouden worden op Woensdag 2 Mei. LIJNDEN. „Opwaarts"Donderdag vergaderde deze club, nu eens niet om politieke of sociale kennï's op te doen, doch nu om zich eens te verdiepen in het voor velen nog duistere vak „Electra". Tameliik velen toonden be langstelling in dit onderwerp. Wei werd de wensch uitgesproken, dat het aantal Donder dag a.s. (de bijeenkomsten worden tot na dere aankondiging eiken Donderdagavond gegeven des avonds te half acht) verdubbeld zou zijn, doch tevreden over de opkomst, leidde de voorz den heer van Brussel in. die daarop het woord nam. Zeer duideiük zette sureker uiteen de ontwikkeling der etectriciteitswerking. Van barnsteen (wrij- vinpsiectriciteit) naar onzen stroom (dyna mische e'ectriciteit) is een heele stap. een stuk geschiedenis, door den heer van Brus sel zoo onderhoudend voorgedragen, del de toehoorders 't ook zeker in zich hebben oo genomen. Verdpr werd geboomd over „Wat is electric'teit" er, „Hoe snel beweegt z'Vh elecfric.iteil". 'f Wa zeer interessant. A.s. Donderdag krijgen we het over een eleetri- sche motor! Komt allen „Opwaarls"-mannen en neemt uw vrienden meel 't Kost niets en 't is zeer leerzaam. Burgerlijke Stand. Geboren: d. van A. W. C. v. WaverenSikkel. Met 1 Mei a.s. is, met standplaats al hier, aangesteld als commies voor de be lastingen, de heer B. Smit van Haariem. De nachtegaal is dezer dagen wederom gehoord in de hosschen in onze gemeente. Jubileum Zuster M. C. Blok."V- Den len Mei a.s. zal het 12% jaar geleden zijn dat Zuster M. C. Blok benoemd werd als Direc trice van de „Van Verschuer-Branls-stich- ting" en tevens werd aangesteld als wijkzus ter van de Noord-HoLlandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" afdeeling Bermebroek en omstreken. Wij gelooven dat dezen dag voor Zuster Blok niet onopgemerkt zal voorbij gaan. Voor ieder die maar eenigszins „de Zuster" kent en haar dagelijks met haar wijk- tasch gewapend ziet optrekken, weet dat deze eenvoudige, sympathieke figuur veel leed en liiden in al die jaren verzacht heeft. Zuster Blok volbrengt haar taak met veel toewijding en zorgt niet alleen voor verplegingsartikelen. en verpleging, mazr is daarom zoo weldadig werkzaam, omdat zij door haar opgewekt heid en opbeuring zooveel troost brengt in lijden en ontbering. Ook de tact om met de oudjes in de stichting om te gaan (de oudste is 92 en de jongsle 74 jaar) blijkt zij in mime mate le bezitten, waf o.i. niet attiid een gemakkelijke en dankbare taak zal zijn. We meenen dan ook dat het zuster Blok dp den 1en Mei niet aan bewijzen van sym pathie en waardeering en dankbaarheid zal ontbreken. Van onzen kant feiiciteerenwe de Zus ter hartelijk en wenschen haar toe, dat zij nog vele jaren in alle blijmoedigheid hare schoone en opofferende taak zal kunnen vervullen en tevens haar zilveren iubilé te Rennebroek zal mogen vieren. Snort. Zondagmiddag gingen we dan naar het Sportpark om te zien naar den wed strijd Si J. C. IIS. M. C. II. Dit was nu de vijfde maal, dat deze wedstrijd was vastge steld en dus dachten we, zal het nu toch eindelijk wel eens debeuren, dat de wedstrijd bespeeld wordt. Maar wat er kwam, geep S. M. C. II, zoodat S. J. C. II voor de vijfde maal een wedstrijd langs zich zag beengaan. Het is wel pretti*, wanneer men zulke sport vrienden heeft! Wij hoorden zelfs van ver schillende zijden fluisteren: „ze hebben daar niet eens een tweede elftal". Nu, wanneer dat waarheid zou bevatten, vinden we het treurig, dat S. M. C. dit niet ter bevoegder plaatse hekend maakt. Is er wel een tweede elftal, dan is de tucht, de orde en de sporti viteit van S. M. C. verre te zoeken. Hierna kwam het betere deel van het pro gramma aan de beurt n.l. R. C. L. tegen S. J. C. 5. De nieuwe Leidsche club was voor de eerste maal te gast bij S. J. C. Leiden brengt het leer aan het rollen en reeds' spoedig werkte men op S. J. C.-doel af, waar reeds bijna een puntje werd ge maakt. Onmiddellijk echter ging het spel naar de overzijde van het veld, eveneens zonder resultaat. Weer brak de Racing door en een schot scheerde de lat. Direct hierop moest Thomas productief werk verrichten wat hem goed afging. Een schot van Van Dam werd door den keeper corner gewerkt, Deze corner bracht niets nuttigs tot stand. Leiden werkte hard echter zonder veel overleg, wat trouwens bij S. J. C. ook zoek was. Leiden evenwel bracht den bal voor het doel, waaruit een scrimmage ontstond met ais slot een goal, die echter niet werd toegekend wegens buitenspel. Kort hierop was het rusten. Na de rust kreeg S. J. C. het voordeel van den wind wat dra merk baar was. Het was goed dat de Racing een vertrouwden doelwachter had meegebracht, want er kwam werk aan den winkel. Een corner die genomen werd voor Leiden-doel. werd via Urk z'n voet ingezet. Kort na den aftrap krijgt Moerel een bal mooi aangege ven door v. d. Berg en met een kanjer, ver dwijnt no. 2 in het net. Even hierop kopt v. d. Berg over de lat. Thomas krijgt dan nog een bal, een prachtschot, die op een soliede manier wordt verwerkt, wat zoo goed als z'n eenigste werk was na half time. De stand bleef zoo tot bet einde. Bij S. J. C. was Jac. Passchier de beste speler, van Dam heel goed, terwijl van Hetem aanleg krijgt tot pin gelen, Vna den Berg kan het veel beter, maar gaf toch goede momenten. Moerel toonde zich weer een kranig schutter, ge tuige den bal die door de lat in het speelter rein werd gekaatst. Er werd met animo ge speeld, maar zonder overleg, van beide kan ten. Rietmeyer en de overigen werkten ook hard. maar Nicola is te vurig en zal zijn spel wat moeten schaven, daar anders ongevallen niet zullen uitblijven. Een volgende week speelt het combinatie-elftal, waarin v. d. Berg, Moerel en J. Passchier zullen uitko men en Thomas als reserve. Brandstichting1 Op last van den com missaris van politie te Noordwijlk is te Lei den gearresteerd de 40-jarige N., verdacht van brandstichting, aldaar. De Weekmarkt. Door B. en W. dezer ge meente is besloten, dat de weekmarkt niet meer zal worden gehouden Woensdag van 10 lot 5 uur. doch van 2 tot 8 uur namiddag. Auto te water. Naar wij vernemen nam oen auto uit Amsterdam den dm ai voor de brug op den weg naar Voorhout verkeerd, met het gevolg, dat de auto te water stortte met 5 inzittende dames en heeren. Deze kwamen er met den schrik en een nat pak af, doch moesten met een andere auto hun weg naar Amsterdam vervolgen. Dc Oranjefeesten. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de Oranjevereeni- ging hij gelegenheid van het 25-jari regee- ringsjubilemn van Hare Majesteit de Ko ningin gedurende 2 dagen feestelijkheden te orgnniseeren. Het ligt ook in de bedoeling alsdan alle schoolkinderen uit de gemeente te tracieeren. Verbetering. Naar wij vernemen ligt het in bedoeling van bet gemeentebestuur een wandelpad aan te leggen san den Noord- Boulevard vanaf het Oranjeho.el tol can het pension den Hollander. R.K. Postmannen. Zondagmiddag verga derde in café Flora de afdeeling Hillegom en omstreken van den Ned. R.K. Bond van Post-. Telegraaf- en Telefoon-personeel. Dc voorzitter, de heer J. Heemskerk, opende met den ohr. groet en een woord van wel kom. Tervolgens besprak de voorzitter de aanhoudende versnippering bij P. T. T., de massa-bezuiniging, dikwijls ten koste van bet personeel, bet verlof, vacantieel en rijwiel- vergoeding en nief het minst de in voorbe reiding zilnde meest onrechtvaardige classi ficatie- Wegens ziekte van den secretaris werden de notulen aangehouden tot de vol gende vergadering. De voorzitter had hierna het genoegen 5 nieuwe leden te installer ren. Vervolgens wer len de periodiek aftredende bestuursleden de heeren F. C. v. Lieron Jzn. en J G. van Veizen, bij acclamatie herko zen. Hierna werd de door het Bestuur voor gestelde contributie verlaging met algemeene stemmen aangenomen en vervoWens de door het Bestuur voorgestelde reglementsherzie ning goedgekeurd tot groote tevredenheid der aanwezige leden. Bii de mededeelingcn werd een motie voorgelezen welke in een gecombineerde vergadering ov Zondag 25 Maart te Delft gehouden is door dc afdee- lingen Leiden, Drift, Vlaardingen Dordrecht, Schiedam en Hillegom, werd aangenomen, inzake de onrechtvaardige samen stelling van Ring VI van den Bondsraad. Voor het in Juni a.s. Bondsraadcongres zullen eenige punten op den beschrijvingsbrief worden in gezonden o.a. over de classificatie der ge meenten en over de vergoeding voor gebruik van eigen rijwiel. De rondvraag leverde niets belangrijks, waarna deze zeer geanimeerde vergadering werd gesloten met den chr. groet. De Bloemenvelden. Wal we voorspeld hadden, is uitgekomen: Zondag is er weder een Bloemendag geweest! Eindelijk schijnt toch de opwekking om ook het schitleread kluereneffect der tulpen te komen bewon- I;,Ii 432e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 18 April. 3e Klasse 3e Lijst. Hooge prijzen: 13909 1000. 11580 13101 17975 19478 elk 400. 1410 7895 elk 200. 5330.13130 20559 22892 elk ƒ100. Prlizen van 45: 93 117 213 24 4U9 deren, te worden begrepen. Zondag waren er dam ook duizenden langs de wegen en had de politie als verkeersagenten de handen 2009 2192 2483 2794 vol. Dank haar goede zorgen, verliep alles 3044 in de beste orde. Dat de velden veel mooier 3375 waren don ooit te voren zal niemand dur- 4020 ven ontkennen en dat allen die deze schoone 4391 omstreken bezocht hebben genolen hebben 4573 is overduidelijk. Maar het mooie is nog lang 5048 niet voorbij. Al worden bier en daar de Hya- 5244 rintben gestript, de latere soorten komen 5950 pas in bloei en de tulpen komen nog steeds 6382 meer in bIo<v. Deze geheele week en ook a.s 6633 Zondag kunnen nog zeer veel natuurbewon- 7080 deraars worden verwacht. 7503 Onze auto-bus. Met deze nieuwe onder- 7871 neming gaat het naar wensch. Binnen zeer 8153 korten tijd zal een geregelde urendienst wor- 8401 den ingevoerd. 8711 8943 9060 9240 9820 92 422 619 1027 1392 1545 1744 2031 2231 2487 2858 3116 3405 4138 4407 4716 5075 5516 6005 6452 6660 7270 7546 7898 8156 8534 8745 8960 9067 9249 9828 445 662' 1064 1404 1549 1786 2046 2302 2585 2862 3129 3517 533 728 1073 1414 1611 1812 2110 2372 2602 2916 3137 3855 4178 '4256 4415 4538 4786 4810 5084 5133 5617 5694 6022 6090 6465 6468 6731 6737 7294 7308 7710 7712 7933 7936 8224 8225 8551 8560 8808 8869 550 893 1169 1419 1654 1821 2161 2393 2684 2953 3177 3862 4274 4558 4835 5144 5718 6153 6485 6744 7325 77ft0 7984 8278 8581 8894 R. K. Vrouwenbond. Door Z. D. H. den 10G46 Bisschop van Haarlem, is tot geestelijk ad- 10311 visenr van den R.K. Vrouwenbond alhier 10672 10720 9086 9321 9831 9107 9436 9844 9109 9455 9889 10053 10059 10113 10126 10336 10375 10400 10457 10743 10842 10853 benoemd, onze Pastoor, de Z.Eerw. heer J. 11058 11065 11089 11183 11269 268 564 959 1175 1441 1666 1915 2165 2456 2699 2959 3193 3955 4374 4592 4906 5158 5823 6298 6519 6914 7371 7766 8117 8306 8603 8903 9153 9739 9897 10181 10544 331 567 1013 1210 1443 1677 1963 2184 2481 2705 2986 3210 3969 438.3 4605 5042 5175 5927 6341 6588 7009 7469 7776 8147 8327 8688 8926 9209 9790 10020 10306 10585 10933 11050 11275 11358 11532 11630 11749 11805 11855 12095 12110 12152 12333 12400 12550 12568 12594 12631 12t>51 12744 12748 12/62 12784 12853 Ï2892 12940 12952 12971 12975 12980 12989 13119 13122 13142 13162 13197 13216 13226 13234 13393 13406 13453 13478 13521 13572 13575 C. van der Loos. 11366 11415 R.K. Kerkbestuur. Door Z. D. H. den 11990 12087 Bisschop van Haarlem is tot kerkmeester 12408 12463 onzer Parochie herbenoemd, de heer W. H. 12668 12701 de Wildt. R.K. Armbestuur. Den heer W. Groen 13040 13062 Jzn., is eervol ontslag op verzoek verleend 13206 13207 als lid van het R.K. Armbestuur. In diens '3420 13447 plaats is benoemd de heer L. Klaver J3634 oo73 Benoemd. Onze vroegere plaatsgenoot, de 6 I r \n P mrt inaan.r van 1 14185 14192 14211 14258 14387 hoer C. M. Dagelet is met ingang van 1 1/I=nn |j(w t^on </llnr Mei benoemd tot onderwüzer aan de te ope nen R.K. school te Obdam N.-H. Gemeenteraadsverkiezing. De stemming i(ji voor den Gemeenteraad is vastgesteld op 23 j6233 16281 Mri - - 16531 16550 14590 14631 14773 14890 14913 14923 15360 15638 15661 16015 16034 16096 16289 14018 14057 14034 14098 14009 14399 14198 14789 14797 15016 15131 15686 15755 16108 16163 16434 16438 16560 16606 16653 14841 14^89 15204 15218 15837 15838 16165 16218 16475 16488 16656 16758 Geslaagd. De heer J. C. Kluft, slaagde f |6778 |6779 I6g09 1693S |7015 I/145 17302 Hoorn voor bet examen van melk-eontroleur. I7338 I734, ]7350 17352 |7373 i737y 17452 Verpacht. Het Assumertol is bij vnschril ,74fi5 ving verpacht voor 5147. Bij de laatste )7613 ,76M 17670 n705 ,7805 17899 1791fj verpachting had deze maar 3200 opge- i7962 igo28 18034 18051 18055 bracht. 18222 18231 Burgerlijke Stand. Onde trouwd: Nicolaas 18450 18463 Mul enMarie Anna Leek. 18742 18815 Getrouwd: Nicolaas Jozephus Min en An- 19076 19095 19106 19115 19126 19146 19183 thonia Ddkker. Overleden: Guurtje de Wit, 71 jaar. 18072 18124 18246 18310 18405 18434 18439 18472 18520 18543 18826 18885 18893 18705 18731 18942 18948 19408 19428 R.-K Ziekenhuisfonds. 21378 21383 21431 21432 21449 21503 21519 gamsa-bes heben de yo_„ende pepone 21567 21588 21664 21667 21803 21839 21932 bestuur afgevaardagd: De Hanze. A. iH 21957 21972 22072 22081 22240 22251 22268 en A. C. v. d. Zijden, Herwonnen «V 2227fi 22356 ?2405 22446 22482 22488 22547 kracht: C. v. Werkhoven Pz., de R.-KA olücs 22753 22764 22768 22857 bond: J. v. Gent en J. H. v. d. Voet; het R.-K. Armbestuur: P. J. v. d. Hulst Thz. en de R.-K. Landarbeidersbond: G. v. d. Meij Hz. Aan hel bestuur is toegevoegd dr. H. N. G, Bots. Bode is A. Diemei Az. Bij genoemde personen kan men zich als rid aansnelden. De hoeren Heerfinffs, Werkho-mt en v. d. Meij zijn resp. tot voorzitter, secretaris en penningmeester benoemd. Met 1 Mei vangt de cocitlributiebotaling aan. Circa een honderdtal ingezetenen zijn reeds als lid toegetreden. Raad voor de Scheepvaart. Maandag heeft de Raad voor de Scheepvaart te Amster dam de klacht behandeld van den hoofdin specteur voor de Scheepvaart tegen T. Groen, schipper van het stoomvisschersvaartuig Plu tos IJM. 184. Volgens <UT klacht heeft de schipper in strijd met de geldende bepalingen de wacht overgelaten aan één man, die zicli niet aan keuring voor den zeedienst had onderworpen. De behandeling van de klacht is gevoegd met de zaak van de aanvaring op 16 Maart tus schen de Plu tos en het Engelsche visscliers- vaartuóg G. IJ. 802. De schipper verklaarde dat hij, al® het druk met visschen was, geen twee man op wacht kon zetten. Op andere treilers gebeurt het dan ooik niet; een schipper, die twee man op wacht zet, kan geen matrozen krijgen. Dat de matroos, dien hij op wacht had gezel, zijn vadeT, niet gekeurd was, beweerde de schip per niet te hebben geweten. De wachtsman had order ontvangen om den tredler, diic vis- schend was, om een boei te laten tneikken. De tTeiler trok met volle kracht stoornende machine ongeveer 2% mijl. Op den in de buurl visschenden Engelschen treiter had vol gens den wachtsman niemand op wacht ge staan. Eerst toen de vaartuigen elkaar tot op een halve scheepslengte genaderd waren kwam er iemand op de brug. De G. IJ. 802 is vol gens den schipper recht op de Plu los ingeva ren. De schade tengevolge van de aanvaring was vrij aanzienlijk, doch de Piutos kon op eigen kracht thuis varen. De schipper was ge wekt juist op het oogemblilk van de aanvaring. De wachtsman verklaarde dat de Engelsch- man niet de minste moeite had gedaan om de aanvaring te voorkomen. Had hij gestopt, dan was er niets gebeurd, want een visschen- de treiler ligt dadelijk stil als de machine si opt. De Engel schm an is eenige oogen-blik- ken voor de aanvaring uit zijn koers geweken De uitspraak volgt later. 19210 19217 19220 19368 19396 19615 19625 19684 19698 19845 19852 19958 20021 20030 20058 20136 20149 20201 20303 20320 20355 20360 20374 20441 20452 20502 20511 20592 20625 20698 20729 21004 21067 ne vrVsende er- 2,1,2 2,121 21,42 21,44 2,267 2,346 2,347 uxr 1117Q onou Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, z. van A. Moerkerken en J. Snijders. Hiltje, d. van J. W. Bruinsma en P. van der Wilden. Overleden: W. A. Spaargaren, 17 mnd., z. van J. Spaargaren en C. Griekspoor. J. van Duijvenbode, 85 jaar, wed. van G. v. d. Kwaak. C. v. d. Voort, 7 weken, d. van J. v. d. Voort en J. van Tol. Ondertrouwd: W. Rijsdam 23 jaar en K. Spierenburg. 20 jaa1 Sport. Zondag spoelde AS. V. V. van hier een Medaille-voetbalwedslrijd tegen Norvi- cus uil Noordwijk. Door de genoodigden werd S. V. V. een bloemstuk aangeboden. De uit slag was 44 S. V. V. was dan ook zoo welwillend de medaille aan Norvicus te laten. De nieuwe Burgemeester. Alhier beeft zich een comité gevormd om den nieuwen Burge meester bij gelegenheid zijner installalie feesteliik in te balen en ook is men bezig voor dit doel een eere-comité te vormen. Voorloopig bestaat het plan hierin Z.Ed. Achtb. met een ruiterstoet tot ge grens der gemeente tegemoet te gaan, waardoor een der eere-comité-leden Z.Ed. Aohlb. welkom zal heelen en Z.Ed. Acht. naar het gemeentehuis zal worden geleid. Eenige versiering zal daar en in de omge ving worden aangebracht. Ooi zal ons muziekkorps daar zijn op gesteld en een kinderkoor om Z.Ed. Ac.htb. met muziek en zang te ontvangen. Om het feestelijk aanzien te verhoogen, zullen de ingezetenen verzocht worden door het uitsteken van vlaggen van hun instem ming blijken te doen gevén. Verdere bizonderheden zullen t. z. t. nog worden bekend gemaakt. Polderbestuur der Noorderbuitendijken. Ten huize van I. Dam zal op '26 April e.k., des voorm. van 1012 uur, worden overge gaan tot de stemming van een lid in hel Col lege der Noorderbuiilendijlken, ter voorziening in de vacature van den hoer J. Bisschop, die periodiek moet aftreden. De gemeente, het Rijk en het verpleeggetd. Ingevolge uitspraak van de daartoe benoem de arbilers, is liet geschil tusschen het rijk en de gemeente Leiden, belreffenc'e hel ver- pleeggeld voor de in het Academisch Zieken huis te Leiden van gemeentewege op te ne men patiënten, beslist in dier voege, dal de vergoedirg per patiën' en per dag zal be dragen f 1.91. Het rijk had 0.50 geëischt, terwijl de gemeente 0.25 had aangeboden. Het bedrag der vergoeding was laatstelijk vastgesteld op 0.75 per dag en per patiënt. De raadsverkiezingen. Door het Hoofd- slembureau zijn alle ingeleverde enndidaten- lijsten voor den gemeenteraad goedgekeurd en alle candidaten er op gehandhaafd. Bijzondere Vrijw. Landstorm. De afdee ling Scholen van den bijz. Vrijw. Landstorm, hield gisteravond een ledenvergadering in de vergaderzaal van den heer Plug op h< Socn- daplein alhier, onder voorzitterschap van den heer H. Algra. O.m. werd besloten, de schiet oefeningen te doen houden gedurende de zomermaanden. Medegedeeld werd dal de Plaatselijke Commissie thans officieel is samengesteld. Hierin hebben zitting de heeren H. Algra, voorzitter, Chr. C. Wolff en A. Stoffer, de laatste tevens plaatselijk leider en instructeur. Waar verleden jaar op de Marga- baan werd gescholen, werd nu besproken de wenscheiijkheid om het komende schietsei- zoen met scherp te schieten op de banen te Overveen. Door de commissie*zutlon de hier voor noodige slappen worden gedaan bij de bevoegde autoriteiten. Herinnerende aan de sehietresullaten van verleden jaar, kwam naar voren da t Schoten in de verband wed strijden, welke Kennemerland omvatten, een schitte rend figuur had gemaakt. Eén onzer leden, n.l. de heer den Baas, wist de hand te leggen op den eersten prijs, een verg. zilv. medaille. Voorwaar een mooie prestatie Waar de afde>e ling meerdere goede schutters teil, wordt met verlangen uitgezien naar de eerstvolgende oefeningen, welke ook nu weder zuilen wor den gevolgd door plaatselijke en verbandwed- slrijden. Verder werd uitvoerig de propa ganda besproken, waarna de voorzitter deze eerste, hoogst gezellige bijeenkomst sloot. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij: H. Dam, Haemmstedepleiin 2, een bankbiljet; H. Kok'kelkoren, Ros Novaplein 17, tweie borstels; F. Meijering. Camptaan 22, een snoer koralen; Bureau van Politie, Raadhuif een gummibal. De gronden langs den Zeeweg. Morgen avond 8 uur zal in hotel Vreeburg te Bloe- mendaal een vergadering worden gehouden, waarin de commissie in zake den aankoop van gronden langs den Zeeweg door de ge meente Bloemendaal verslag zal geven van haar handelingen. De leden van het gemeente bestuur benevens de beide gemachtigden der verkoopsiers en enkele andere autoriiciien zajn tot bijwoning van deze vergadering uitgenoo- digd, die overigens voor ieder ingezetene der gemeente toegankelijk is.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 2