STADSNIEUWS is de Hoofdpremie bij de laatste trekking der Uitgegeven door de N. V. Hoiiandsche Verzekeringsbank te Amsterdam, President-Commissaris W. H. BROEKHUIJS Verder Hoofdp rennen van enz. enz; UIT DEN OMTREK* Een vooruitstrevend zakenman SPORT EN SPEL ATHLETIEK. ■a Een openbare Les van de R.-K. Handels-Avondschool. i DE LOTERIJ VAN „HERWONNEN LEVENS KRACHT". ZAANDAM. WIJK-AAN-ZEE. l;sse. HALFWEG. LEIDEN. BENNEBROEK. VELSEN. zorgt, dat de aandacht vaiThet jpubliek op zijn zaak gevestigd blijft. Op de plaats waar thans Uw advertentie staat, zou, bij onderbreking van Uw reclame, allicht een ander de aandacht trekken. - De bureaux van de j „Nieuwe Haarlemsche Courant"j [zijn gevestigd Nassaulaan No. 49^ Haarlem. HILLEGOM. VOETBAL DAMMEN. V Obligatiën zijn verkrijgbaar bij den Emittent dezer leening, 's"Gravenhaag»ch Qbligaflakantoor Stationsweg no. Telef. nos. H 1S45 en H 1293) f 10,20; reap, f 6,2o bij inwisseling (franco per post f 10,50, reap, f 6,50) of bij o.a nairs van Premie-Obiögatiën en Effecten i 26, Den Haag (Telegram-adres i GOK, leden van den Bond van Commissie- MALARIA. Voor de leden en donateurs van de Eerste Hulp-Vereeniging „Snelverband" hield prof. dr. G. C. van Walsum een lezing over ma laria. De vergadering was uitstekend bezet. O.m. waren aanwezig de cere-voorzitter der ver- eeniging, dr. J. van Konijnenburg, de medi sche leider, dr. C. L. W. Ruijs en de direc teur- der duinwaterleiding, graaf Van Rand- wijek. Na de opening van den voorzitter, den heer Saeijs, ving prof. Van Walsum zijn le zing aan Spr. zeidc allereerst, dat de uitwendige prikkel voor hem, deze lezing tc houden, was, dat men er op „Meerenbosch," waar aan spr. voor de epiliptische zieken verbon den is, zoo ontzettend last van heeft. Op de hoogeschool te Leiden heeft spr. poover weinig van de malaria geleerd. On der de studenten sprak men van die ziekte als van „maar largia." Doch dit is geheel onjuist. Om een enkel voorbeeld te noemen, wil spr. er op wijzen, dat in Engelsch-Jndië ruim een mill'oen men- schen per jaar aan de malaria sterft. In Ja maica gaat van de 5 werkdagen per week er gemiddeld 1 af ten gevolge van de malaria. Ook in Nederland is het verlies aan energie, waarvan de malaria oorzaak is, zeer groot. In do laatste 40 jaren is er gelukkig een goede lichtstraal gekomen en wel sinds Al- phonse Laveran de malaria-parasiet ontdekt heeft in 18S0. De Engehche geleerde Ronald Ross ont dekte in 1897, dat de mug de overbrenger was van de malaria en dat was de tweede groote stap. Ook in Italië heeft men veel voor de bestrijding der malaria gedaan. In 1890 schatte men in dat land het aantal doo- den nog op 16000. Degenen in Italië die vooral de malariabestrijding bevorderd heb ben, zijn A. Celli, B. Grassi en Marchiafava. Na dit stukje geschiedenis leidde spr. de bespreking der malaria zelf in. Alleen de menschen worden door malaria geïnfecteerd. Alleen het wijfje van de ano pheles (wat „niet nuttig"" beteekent) infec teert. Zij voelt in zich den drang, dat zij haar eitjes moet voeden met bloed. Juist de met malaria bezwangerde anopheles verlaat bij na niet het huis, hetgeen spr. nader toelicht te. Als de mensch gestoken is door de mala riamug, dringen de parasietjet in de weer- looze roode bloedlichaampjes. Deze hechtten zich er aan vast en vermeerderen zich. De verschijnselen van den beet der malaria-mug zijn vrij acuut. Het verschijnsel is de acute koortsaanval. Die koortsaanval ontstaat, wanneer het roode bloedlichaampje de para sieten loslaten, waarmede dan tevens giftige stoffen in het lichaam verspreid worden. Iemand, die malaria heeft, moet zich gene zen, of wel met behulp van zijn dokter, of wel door eigen middelen, want doet hij dit niet en geneest hij dus, zonder iets tegen de malaria te doen, dan is hij heelemaal niet ge nezen. Spr, werkte dit nader uit en zette uiteen, hoe de anopheles malaria giftig wordt en den mensch besmet. Dan besprak spr. de voortplanting van de anopheles. De anopheles legt een 40 a 100 eitjes en legt die op het water. Zij eischt betrekkelijk rein water. De „stinksloot" is relatief geen steek gevaarlijk. In een smerige gracht legt de anopheles geen eitjes, want dan zijn die verloren. Voorts moet het water voor de malaria- anopheles stilstaand water zijn met planten groei en de eitjes moeten niet aan den wind (Fervolg). In het slot zeide spr. dat het zijn bedoe ling geweest is met deze rede, de malaria bestrijding te bevorderen. Dat fs onze dure plicht voor Indië, maar ook voor ons vader land. De voorzitter dankte den spr. hierna voor zijn aangename rede, waarna de vergadering gesloten werd. blootgesteld zijn. De ontwikkeling is eitje, i Th.J. F. Assendrift; N. G. Borf larve, pop en imago, welk laatste woord v- Engelen, allen Haarlem; J. F1 eigenlijk beeld beteekent en waaronder de A A G5d«,«r..clr mug zelf verstaan wordt. Die ontwikkeling duurt ongeveer een maand. De imagines kun nen in Nederland bij eenigszins geschikte temperatuur 3 a 4 geslachten producueren. Bij een ongeschikte temperatuur kan de ano pheles zich niet voortplanten. Hierna werd even gepauzeerd. Na dit oogenblikje rust zette spr. uiteen, hoe het komt, dat bijv in Januari (in de wintermaan den dus) wel eens malaria-gevallen worden aangetroffen. Spr. besprak dan de ontmuggingscampag- ne, welke spr. hoogst nuttig noemde. In Isma Ilia, een stad in Egypte aan het Suezkanaal kwamen voor de ontmuggings- campagne een 2000 gevallen van malaria per jaar voor en na dc ontmuggings 55 per jaar. In de buurt van Knollendam zijn in 1902 1903 een 10-tal huizen naar het middel van Celli beschermd, en daar is geen enkel nieuw geval in dat jaar geconstateerd. In 13 andere huizen, welke niet beschermd waren, deden zich toen 19 nieuwe gevallen voor. Behalve de ontmuggiijg in den winter kan men in den zomer liet broedsel vernietigen. Dat kan donj- petroleum, doch dit heeft zijn bezwaren. In den laaisten tijd gebruikt men de R.K. Handelsavondschool in het belang meer parafine liquiduzn. van het onderwijs doet. Het is waar dat eer Spr. besprak dan nenigc geneesmiddelen school niet is, wat zij is, door de leerarer tec..i de malaria, de kinine en het mytilene- alleen ook de leerlingen moet.en mede- blauw, werken maar geen school kan goed zijn Tot besluit van een vijfjarigen cursus werd gisterenavond in een der zalen van het gebouw „Sint Bavo" met de leerlingen, die de R.-K. Handelsavondschool gaan ver laten, een openbare les gegeven, die tevens voor de vertrekkende leerlingen de laatste proef was om te zien of zij voor een eind diploma in aanmerking kwamen. Er waren vele belangstellenden w.o. ver schillende eerw. heeren directeuren van patronaten, bestuursleden van patronaten de leeraren enz. De weleerw. pater Frankenmolen, direc teur van den Haarlemschen Bond van R.-K. Jongenspatronaten, presideerde. Mede zaten aan de presidentstafel de directeur der Handelsavondschool, de heer J. A. Luyten, de vertegenwoordigers der Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, de heeren T. C. A. Bölger en Ds. G. W. C, Veenderink, en als vertegenwoordiger van den handel, de heer G. H. Pastoor, directeur der Spaamebank. Gedurende twee uur werden de candida- ten aan den tand gevoeld voor wal betreft hun kennis op het gebied van boekhouden, handelskennis, handelsrecht en handelsreke- nen op een wijze, die wel in staat was de toehoorders een goeden indruk te geven van het onderwijs dat aan de school gegeven wordt. Met belangstelling is geluisterd naar de mate van verworven kennis, die uit de ge geven antwoorden bleek, maar ook zeer zeker naar de prettige wijze van doceeren. Na afloop nam pater Frankenmolen het woord om te vertellen, dat hij het een aan gename taak vond de candidaten, die in deze zaal eenige avonden geploeterd hebben voor hun eind-examen de belooning uit te reiken voor hun harde werken. Met trots wees hij op het succes van den cursus. Het is de tweede maal, dat eindexamen wordt afge nomen. Verleden jaar waren er 5 candi daten, die allen slaagden; dit jaar zijn er 12, waarvan echter twee niet zijn geslaagd. Dat laatste is spijtig voor de betrokkenen, maar niet ta wijten aan de leeraren, die hun best hebben gedaan om het best mogelijke onder wijs te geven. Het feit, At er enkelen niet slaagden, zed voor de anderen die nog exa men moeten doen, een spoorslag zijn om hun best te doen, doordat zij niet zullen denken, dat het voldoende is zich op te geven voor een cursus om ook een diploma te behalen. Spr. feliciteerde de tien geslaag den met het behaalde succes. Het is spr. een genoegen hun het getuigschrift te overhan digen en voor de jongens zelf zal het een genoegen zijn, dat hun studie niet onbe loond is gebleven. Het moge voor andere jon gens een aansporing zijn zich te doen In schrijven voor de R.-K, Handelsavondschool Jongens, zoo besloot spr., ik feliciteer jelu: met je succes en moge het een aansporing zijn je ook in je verdere leven toe te leggen de vruchten van dit onderwijs te plukken. Van de 5 geslaagden behaalden er verleden jaar al spoedig drie het d'oloma-Mercurius Hierna reikte pater Frankenmolen hel diploma uit aan de volgende leerlingen- Bogaard; P. G. oris, Heem stede; A. A. Gigengack. Haarlem; A. W. Klaver*, Heemstede; B. F. Nederkoom*; J. M. v. Spanje; H. J. M. Staphorst; K. Strij- bosch, allen te Haarlem. Nog even nam de praeses het woord om ook den heer Luyten en zijn staf van leeraren met het succes geluk te wenschen. Het is een gevolg van hun sympathie en ijver voor de school. Namens het bestuur zegde spr hen daarvoor dank en sprak de hoop uit dat zij ook in de volgende jaren met even veel ijver en liefde zich van hun taak zouden kwijten in het belang van Kerk en Maat schappij. Tenslotte sprak hij een woord van dank aan de vertegenwoordigers der com missie van Toezicht op het M. O. en ui' den handel, feliciteerde de patronaatsdirec teuren met het succes en dankte voor hur betoonde belangstelling en verleenden steur Dan verkreeg de weleerw. heer Ds. Vun derink het woord om namens de commissie van Toezicht op het M.O. een woord var waardeering te spreken. Persoonlijk was spr niet in de gelegenheid geweest het examer van nabij te volgen, maar hij wenschte uitin-' te geven aan de waardeering van de Com missie van Toezicht op het M. O. voor wat als de leeraren geen goede leiding geven en daarom verheugt het de commissie dat de R.K. Handelsavondschool er naar streeft het peil van het onderwijs aan de school zoo hoog mogelijk op te voeren en er naar te streven de jongelui de wereld in te sturen met een dosis kennis, waar zij wat aan heb ben. Spr, vroeg dan verlof ook nog een woord je te mogen richten tot de jongelui. „Ik heb respect voor jelui" zeide spr. „omdat jelui in de jaren dat alles lokt en trekt en vraagt naar andere bezigheden en genoegens, dat jelui den moed hebt gehad, terwijl anderen hun vrijqn avond hadden, op de schoolban ken te zitten om daar kennis op te doen die je later in je leven zal helpen om je plaats iri de Maatschappij met eere in te nemen. Je deedt dat na een dag van werken op kantoor, terwijl anderen vrijaf namen. Dat getuigt van energie, die je ook voor de toekomst zal te pas komen. Gij hebt nu uw einddiploma gehaald. Dat is bet einde van uw schooljaren, maar het begin van uw wer ken in de Maatschappij. Het is zoo juist wat Prof. Förster heeft gezegd: de meeste jon gelui mislukken niet door gebrek aan kennis, maar door gebrek aan karakter. Zorgt dat gij altijd mannen van karakter zijt. Dat zal u te pas komen in uw innerlijk, zedelijk en godsdienstig leven. Zorgt dat gij zooveel ka rakter hebt dat gij uw plaats weet in te ne men in de Maatschappij. Dan zal het u goed gaan en zal de kennis, die gij hier hebt opgedaan u te pas komen. Gij zult dan zijn waardige leden van de samenleving. Doet uw best opdat gij ook in het examen van het leven moogt slagen door uw karakter, uw toewijding, uw willen, uw kunnen en we ten." Hartelijk applaus onderbrak verschillende malen het gesprokene. De bijeenkomst werd daarop gesloten, Zooals zij aangevangen was, met den Christe- lijken groet. J 55-JARIG JUBILEUM. Den 24en Mei hopen de heer Ant, Copini en mej. B. P. E. Vogelsang, Paul Krugerstraat 30, te Schoten hun 55-jarige echtvereeniging te herdenken. Zij hebben samen 166 levens jaren bereikt. Ook geslaagd voor Engelsche handels correspondentie. STEMMING. B. en W. van Haarlem brengen ter open bare kennis, dat op Woensdag 23 Mei 19231 vain des morgens acht uur tot des namid dags vijf uur, zal geschieden de stemming ter verkiezing van de leden van den Ge meenteraad. Stemplicht. i Herinnerd wordt aan de verplichting, op gelegd bij artikel 72, tweede lid, der Kies wet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede té werken, zioh binnen den voor de stemming bepaal den tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht moet aanime'cfen bij het stembureau in het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdii strict. Artikel 150 der Kieswet luidt: De kiezer, die niet voldoet aan die verplichting opge- 1egd bij art. 72, tweede lid, wondt, tenzij dien rechter van eene geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met berisping of met geldboete van ten hoogste 3. Indien tijdens het plegen van de overtre ding nog geen twee jaren ziin verloopen sedert eene' vroegere veroordeel!ng van den schuldige wegens gelijke overtreding onher- "oepeli.ik is geworden, of de deswege opge- 'egd'e geldboete vrijwillig is betaald, wordlt •"Idboete van ten hoogste f 10 opgelegd. De uitspraak is aan hooger beroep noch ■sssatie onderworpen. Indien de sitraf van berisping wordt op- •elegd aan een afwezig gebleven beklaagde, wordt eene schriftelijke vermaning van den Kantonrechter om aan de verplichting op gelegd bij art. 72, tweede lid, in het vervolg 'e voldoen, aan den veroordeelde van wege het openbaar ministerie beteckend op dé vi!ze, voorgeschreven bij art. 144 van het Wetboek van Strafvordering. Tevens wordt de aandacht gevestigd op ar- 'ikél 128 van het Wetboek van Strafrecht, 'uidenldé: Hij die opzettelijk zich voor een -mder uitgevende aan eene krachtens wet- 'e'iik voorschrift uitgeschreven verkiezing 'eelneemt, wordt gestraft met gevangenis straf van tien hoogste een jaar. De treilokng van deze loterij zou uiterlijk 1 Tei plaats hebben. Door bijzondere omstan- ghedën was het evenwel niet miogelijik dezen "allium te handhaven. Nu heeft echter heden- loren (Dinsdag) de trekking in het openbaar i het St. Jozefgebouw te Utrecht p'aats gehad, te trekkingslijsten zu'IIen na 15 Mei aan het ecretaitaat: Emostraat 1, verkrijgbaar zijn. PROF. H. A. LORENTZ. Men meldt uM Genève: Prof. dr. H: A. Lorentz, hoogieeraar te Lei en, heeft bericht gezonden, dat hij zijn be- oeming alls lid van die commissie voor imtel- aclucele samenwerking uit den Volkenbond, n de plaats van prof. Einstein, aanneemt. De „Staatscourant" bevat de stafuien van Bruynszeel's schaverij, alhier. Jubileum. Donderdag 1.1. herdacht mej. de wed. Berkhout-Schelvis, het feit, dat zij vóór 25 jaar het bestuur over het gasthuis aanvaardde.De groote ontvangzaal was prach tig versierd, o.a. was een prachtige bloemen mand van den burgemeester ingekomen. Omstreeks elf uur werd zij gehuldigd door de regenten en burgemeester en door den Zeer- Eerw. Heer Pasfoor toegesproken namens de heeren regenten. Ook de burgemeester complimenteerde haar namens de raadsleden. Mej. Berkhout dankte aangedaan, 's Avonds werd haar nog door het muziekkorps „Arion" een serenade gebracht R.K. Geitenfokkerij. Vanwege de R. K. Gei- tenfokvereeniging „De Wierkmanskoe" zal Zaterdag 12 Mei a.s. des avonds 1e 6 uur op de Paarden werf aan de Bon diss traat de jaarlijksche Geiten- en Geiberalammerenkeu- ring plaats hebben. Het bestuur vertrouwt dat alle Jeden hun best zullen doen deze keuring zoo goed mogelijk te doen slagen, temeer daar zoo mogelijk prijzen zullen be schikbaar worden gesteld, zoowel voor ge hoornde ai» omgehoomde rassen. Allen dus present I Ajs. Hemelvaartsdag zal vanwege het be stuur van den Bouwvakarbeidérsbond al hier een propaganda-avond worden georga niseerd voor dé R.K. arbeiders van onder scheidene categorieën,zooals bouwvakar beiders, land- en tuinbouw, veen- en fa brieksarbeiders. Te 7 uur 'zal in de kerk een propaganda- lof plaats hebben met den lofzang Veni Creator. Verder zat een propaganda-verga dering plaats hebben in het St. Josefsge- bouw, waarbij als spreker zal optreden de heer Vollaerts te Haarlem, met het onder werp: waarom Roomsoh gearganiseerd? Ook zal voor afwisseling worden gezorgd. Het programma voor het amusant gedeel te bevat een aantal humoristische voor drachten, die ongetwijfeld zeer in den smaak zullen vallen, terwijl de toezegging is ge kregen van de welwillende medewerking voor zang en piano. Alle R.-K. boven 16 jaar hebben vrijen toegang, Doorvaart. Dg doorvaart door de Jan- rossenbrug kan niet, plaats hebben; met vaartuigen, die breeder zijn dan 5.80 meter; met vaartuigen, die bij een boezempeil van 0.60 meter N.A.P. een grooteren diep gang hebben dan 1.85 M. §L-Gt. Zondag werden op heeterdaad betrapt op het stelen van „lelietjes van dalen" in de buitenplaats van Mej. van Doornik, K. S. J. L.. twee vaste woónwagentoewonens te Hillegom. Proces-verbaal is door onze po litie, die zelf de heeren snapte, opgemaakt. Gevonden voorwerpen. Bij de politie is te rug te bekomen een gevonden metalen kruis voor .krijgsverrichtingen. Naar aanleiding van een vraag van den heer Sluiters in een vroegere raadsverga dering is een onderzoek ingesteld naar de prijzen van electriciteit in verschillende ge meenten, welke wij hier laten volgen: Am sterdam "25 ct. per K. W. U. (eigen centrale); Den Haag 25 cent (eigen centrale); Leiden 27 cent (eigen centrale); Middelburg (part, centrale te Vlissingen) 27cent; Haarlem 28 cent (eigen centrale')Arnhem 28 cent (eigen centrale); Leeuwarden 29 cent (centr. prov. Friesland), Utrecht 30 cent (eigen centrale); Groningen' 30 cent (eigen centrale); Rotter dam 30 cent (eigen centrale)), Apeldoorn 30 cent (centr. prov. Gelderland); Alkmaar 30 cent (netten prov. Noord-Holland)Bussum 32 cent (netten 'prov. N. Holland); concessie gemeenten P. E. N. (Velsen) 42 cent (netten pr0v. Noord-Holland). N. V Electriciteitsbedrijf Hillegom. ,Lisse- Sassenheim. Op Maandag 30 April 1923 werd te Lisse de gewone Algemeene Ver gadering van Aandeelhouders gehouden der N. V. Electriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse- Sassenheim ter behandeling der Balans en Verlies- en Winstrekening, waarop Com missarissen een gunstig prae-advies hadden verstrekt. De Algemeene Vergadering van Aandeel houdsters besloot.met algemeene stemmen de balans en verlies- en winstrekening goed te keuren. Aan de balans ontleenen wij de volgende cijfers Debetzijde Kabelnet f 1023i9,35, Huisaansluitingen ƒ28266,86, Transforma torgebouwen ƒ23918,65, Gebouwen ƒ1295, Eigen Installatie, inventaris enz. 2678,41 geplaatste meters 14443,74 lichtinstalla ties in huurkoop verminderd met de afbeta lingen ƒ781,40; aansluitleidingen in huur koop verminderd met afbetalingen 867,10 voorraden op magazijn enz. 18028,24%; vorderingen ƒ37780,11, kas ƒ144,49; op richtingskosten 2467,96 diversen 6307,97 Creditzijde Aandeelenkapitaal 2100 leeningen 200000 Bank rek. crt. 24970.59 crediteuren ƒ3189,17; waarborgsommen installateurs 2700. De Verlig- en Winstrekening sluit met een verliescijfer van ƒ4651,47. HILVERSUM—D. H. C.. 4 Gisteren had hier een kampioenswedstrijd plaats voor de competitie, bedoeld in het voorstel van een nieuwe competitte-indeddng, die eindigde met een 10 overwinning voor Hilversum. Reedis direct bij don aanvang ontwikkelt zich bij beide partijen een fraai spel, waar bij we vooral het keurige aangeven van die D. H. C.'ens roemen. Bedde partijen zijn vrijwel tegen elkaar opgewassen. Na goed samenspel, belanden na een poosje, de D. H. C.'ers op het doel gebied 'van Hilversum, welks achterhoede goed trapvast Wijkt te zijn. Langzamerhand komen nu de Hilversum mers opzetten. Na ongeveer een half uur spelen loopt dte mddvoor door en schiet kei hard tegen de paal, dé terug stuitende bal belandt echter bij den linksbinnen, die niet talmt en zijn cdub met een vliegend schot de leiding geeft, 10. Nn is dé beunt aan 'Delft, en het duurt dlan ook niet lang of de keeper van H. wordt aan het werik gezet. Tot goalj komt het echter niet RuSt I—0. In de tweede helft heeft Hilversum niets meer in te brengen, wel doen ze nog eeni ge tegenaanvallen die echter alle op niets uitloopen. Versohdllenlde schoten van D. H. C. gaan over of naast. Ook Fortuna is hen niet gunstig gezind. Tegen het einde tracht Hilversum het spel nog te forceeren, maar ook dit is niet van langen duur. Ver andering in den stand komt er niet en zoo heeft Hilversum gewonnen, hoewei het spel van D. H. C. een heel stuk beter was. Voor den wedstrijd Hilversum D. H. C. had een Zweedsdhe estafette over 400 M. plaats, waarvan de uitolag als volgt luidt: le Olynrpia in 2 min. 24 sec. 2e Propa tria, in 2 min. 25 sec. 3e Combinatie (O.C.) in 2 min. 32 1/10 sec. 4e Exoolsior, in 3 min. 33 2/5 sec. 5e Propatria II, in 2 min. 36 1/10 sec. Daar deze wedloop uitsluitend als propa ganda bedoeld was, waren er geen prijzen aan verbonden. De Olympia-ploag bestond uit: H. Wilier, H. v. Eijk, A. v. Hulzen en IV. Jaspers. De ploeg Propatria (Zoetermeer, Zeg waard) bestond uit: W. Geelen, J. v. Duijvenbode. M. v, Baai- den en D. v. Wensveen. DE HONKBALWEDSTRIJD. Voorafgegaan door een uiteenzetting van de spelregels door den heer E. Bleesing, voorzitter N. H. B„ in de schermzaal Bras* sine, werd Zaterdag op het H. F. C.-terrein een demonstratiewedstrijd gespeeld door twee N. H. B.-negentallen. Een en ander ging uit van hét Kennemer Instituut. De lezers van de Sport-Illustrafie waren ongetwijfeld uit daarin voorkomende arti* kelen reeds bekend met de buitengewone po pulariteit van dit zomerspel in Amerika, al daar bose-ball genoemd, Ook hier maakt* het honkbalspel een zeer gunstigen indruk. Het is dan ook niet te verwonderen, dat in Haarlem pogingen gedaan worden tot oprich ting van een honkbalclub. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk wenden tot het se cretariaat van het Kennemer Instituut, Pie- ter Kiessfraat 73a. Zondag 20 Mei wordt het spel hier weer gespeeld en wel vóór de kampioenswedstrijd van R. C. H., van half 1 tot half 2, Voor die competitie van het District Haar lem van den Ned. R.-K. Dambond ontmoetten Zondagmorgen de R.-K. Damclub Gezellig Sa menzijn van Hillegom en St. Joseph van Haar lem elkander in het gebouw van laatstgenoem de aan de KomSngstetetraait. Circa elf uur stelden beide tientallen zich op en het bleelk dlat beiden zeer onvolledig waren. G, S. kon maar met 7 spelers uitkomen, ter wijl St. Joseph er slechts 6 spelers tegenover kon Stellen. De gedetailleerde uitslag is als volgt: St. Joseph I Gez. Samenzijn I J. v. MusacherTh. Schouten D. RuimpJ. v. d. Loo Jnz, H. RumpP. d. Meij G. ClifeurJ. Huigsloof L. BarnhoomL. A. Pieten. J. Balm—J. Jenje C. KenterJ. Boudkart j 1—1 0—2 2—0 0—2 2—0 2—0 0-2 Totaal 7-7 De borden 8, 9 en 10 Wijven buiten beschou wing, omdat de speler» van de beide partijen niet waren opgekomen. Alhoewel! dé onvolledigheid van bedde tflutas de animo niet verhoogde, zijn er toch, vooral aan de eerste borden, spannende partijen ge speeld. BLOEMEND AALSTORMVOGELS, Op Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) komen dte nieuwe eerste klassers in Bloemendaal dien eere-wedstrijd spelen tot besluit der feestelijk heden naar aanleiding van Bloemendaai'e 20- jarig bestaan. Genoemde ontmoeting wordlt voorafgegaan déor een gecostumeeirden wedstrijd. Aanvang dér wedstrijden iesp. 2 en 3 uur. Een en ander zal worden opgeluisterd door muziek. We» (krijgen dus op het Bloeanendaal-termn een waardig besluit van het zoo schitterend geslaagde jubileumsfeest en vooral nu het. zoo sympathieke Stormvogelseilftal op bezoek komt verwachten we oen ongekende belangstelling. VUL MAAL HONDERD DDIZEND 6DLDEH 3% HOLLAND. PREMIELEENING 1923 12st.no, ftoome, fs HAARLEM: Nationale Bank, Parklaan 65; Van Riet, Kleverlaan 80. Akkerman, Gedempte Oude Gracht 37; La Croix, Barteljorisstr. 42; v. El, Schagchel- straat 12; Haarl. Obl. Kantoor, Kruisstr. 27; A. J. Hooijen, Kamperstr. 5; Jacques, Zijlstr. 54; Linsaen, Gr. Houstraat; Maret, Koningstraat 58; Martens, Haarlemmerliedestraat 30; v. Oflenberg, Duvenvoordestraat 13; v. d. Put, Schoter- weg 50; Rol, Potgieterstraat 37; Schoen, Anthoniestraat 60; 't Wapen van Haarlem, Spaarne 70; v. Welsents, Keizerstraat 8; Ysbrand, Jansstraat, hk. Korte-Jansstraat. AALSMEER: Mulder, Weteringstraat 3j Rinkel, Oost einde 60, BEVERWIJK: Schmidt, Breestraat 132; Toe ring, Corn. Amsestraai 1. BLOEMENDAAL; Lamboo. Korte Kleverlaan. HALFWEG; Groeneweg, Zwaneburg; J. Kroman. Kerkstraat. HEEMSKERK: A, J. de Ruyter, vrachtrijder, HEEMSTEDE: Kobus, Binnenweg 59; Kra mers Boekhandel. HILLEGOM: Kwast, Hoofdstraat 54. HOOFDDORP: Hofstede, Draverslaan 10, LEIDEN: Ramp, Nieuwe Rijn 29; Zirkzee, Nienwe Rijn 63. LISSE: Reeuwijk, Heerenweg 120; v. Schooten, Hee- renweg 159. NOORDWIJK (B.): v. Rijn, Doezerstraat NOORDWIJKERHOUT: P, G. v. Rijn. SANTPOORT; Woltering, Rijksstraatweg 61. SANTPOORT (DORP): v. Wijngaarden, Rijksstraatweg G 16. SCHOTEN; Prenen, Gen. Cronjéstraat 164. VELSEROORD: E'bbeling, Eiken straat 36. WIJK-AAN-ZEE: H. Hagen, Voorstraat 162, WIJKEROOG: Rozemeyer, Kanaalkade 4. IJMUIDEN; Hoofdagent: Bouwmeester,'Julianakade 3. ZANDVOORT; Fesevur, Kostverl.straat 17; Orden, Kerkstraat: ZWA NENBURG: A. A. Groeneweg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 8