Sport en wedstrijden, den PROPAGANDA-FIETSTOCHT op Zater- dag 19 Hiel tot een groot succes te maken in liet lfaw©»®l®ria mmëmimm. mmmimmw mium. Denkt Gemeenteraad om de sverkiezingen Te mimrn op 23 Ste LIJST 8 t@ smmmMï ©p 23 mi ATI ?J5_ BILJARTEN. N.V. „De TIJDGEEST" VOETBAL. KORFBAL. CRICKET. KEGELSP0RT. WATERSPORT. LAWNTENMIS. B0KSEH. eo UIT EEK OMTREK. KROMMENIE. CASTRICUM. STEMT Te HAARLEM: ©p 23 Mei! LUST A (Mr. J. B. BOMANS) Ti HEEMSTEDE: op 24 Mei: LIJST I (Dr. E. A. M. DROOG) Ts VELSEÜ: ©p 23 Mol: LUST 3 (J. P. NIJSSEN) (C. A. ZWAGER) LIJST I (A. J. VAN BREDA). Te ZAHDV®ÖRT! op 24 Mei: LIJST 2 (C. SLEEGERS) Te iEKBROEK; op 23 Kei: LIJST 2 (P. ZEESTRATEN) Te HAARLEMMEBUEDE c.a.: op 23 mi LIJST 3 (J. W. v. d. BERG) DE GESTAAKTE KAMPIOENSWEDSTRIJD Willem II gestraft. AMSTERDAM, 16 Mei. Door Go-Ahead en Willem II is een gemeenschappelijk schrij ven gericht aan het bestuur van den N. V. B. met het verzoek Willem II wegens het sta ken van den Zondag in Deventer gehouden kampioenswedstrijd niet door extra verkes- punten te straffen, doch den wedstrijd in De venter te doen overspelen. Naar wij vernemen heeft de bestuurscom missie van den N. V. B. afwijzend op dit ver zoek beschikt, en besloten dat Willem II zal worden gestraft met een boete, alsmede door de reglementaire twee verliespunten, terwijl de wedstrijd op nader te bepalen da tum in Deventer zal worden overgespeeld. GO-AHEAD HEEFT EEN TRAINER. DEVENTER, 15 Mei. Go-Ahead heeft he den een verbintenis aangegaan met oen trainer Ruf, die het vorige seizoenals zooc.a- nig werkzaam was bij Quick (N.) De heer Ruf is oud-speler van de Zuid- Duitsche kampioenclub „Fürth HONDENTENTOONSTELLING TE HAARLEM. De vereeniging van fokkers en liefhebbers van Duitsche Herdershonden organiseert op Maandag 21 Mei a.s. (Tweeden Pinksterdag) een internationale tentoonstelling van Duit sche Herdershonden in het Brongebouw te Haarlem. KORFBALDAG HAARLEMSCHE KORF- BALBOND. De Haarlem sohe Korfbalbmvd organiseert tegen 27 Mei as. een grooten korfbaldag. In de eerste afdeeling zijn ondergebracht Velox I, Vlug en Lenig I, Advendo I, H.S.V. 1 en Haarlem I Deze 5 overgangers en eer ste klassers of toekomstige overgangers en Toekomstige eerste Wassers spelen een halve competitie. In de 2e afdeeling, waar eveneens een hal ve competitie wordt gespeeld, komen uit: Kraaien, Macbi, Z. K. V., S. D. O., K. V. K. Ook in de derde afdeeling spelen a ploe gen, te weten Haarlem III, Advendo HI, S. V G. S. D. en S. D. O. (A.) een halve com petitie Gespeeld wordt op het terrein van Advendo aan de Zandvoortschelaan to Aer- denhout. Het Gooische Twaalftal, Het Gooisch Twaalftal, dat tweeden Pink sterdag te Amsterdam Zal uitkomen tegen het A. K. B. twaalftal om den A. K. B.-beker werd als volgt samengesteld Dames A. Klokke, J. Scholten, P. v. Dam, B. v. Veithuysen, E. Cohen allen Ex celsior en G. Oudenboom, de Zwaluwen. Heeren Ab. Vos, C. Delcour, C. Kries, Kessel, P. Slikker en N. Bakker, allen Excelsior. Cricket in Engeland. SurreyHampshire draw. Na de 6 voor 470 van Surrey, bracht Hampshire het tot 9 voor 255, waarna de speeltijd was verstreken. Mead bleef met 105 niet uit, na cemge malen gemist te zijn. Northants—Warwick draw. Warwick 97 en 389 (Quaife 121, C-. W. Stephens 76). Northants 280 (Woolley 145) en 4 voor 109 (Woolhy 67). Regen was oorzaak, dat Dinsdag met ge speeld kon worden in den wedstrijd Oxford- Kent en Glamorgan—Worcestershire. In den eersten wedstrijd had Kent 229 en 5 voor 290, Oxford 101 en 2 voor 12 terwijl in den laatsten de stand was Worcester 209 en 7 voor 167. Glamorgan 231. Yorkshire wint van Middelessex met nnings en 229 runs. Yorkshire 9 voor 411, innings gesloten. Middlessex 122 en 60. In deze laatste innings bowlde Kilner 6 voor 14 en Macaulay 4 voor 22. Cambridge—Sussex draw. Sussex 177 en 258, Cambridge 133 en 4 voor 50. EssexGloucestershire draw. Gloucester 204 en 184. Essex 198 en 0 voor 7. Notts-Derby draw. Derby 236 en 318 (Car ter 95, Hutehuison 63). Notts 9 voor 414 en 7 voor 125. B. B. Insulinde. De Biljartvereeniging Insulinde, Amster dam houdt ter gelegenheid van haar 12 K-ja- ig bestaan in October groote wedstrijden. lationaal Concours 's-Gravenh. Kegel-Bond. Van bet Nationaal concours van den j-Gravenhaagschen Kegel Bond zijn nog de ,'olgende uilslagen te vermelden: Korpswedstrijd (Nationaal 5X10 ballen. Ie prij3 Anti Poedel I, Delft, 307; 2e Treffen wint I, Rotterdam, 302; 3e U. V. O. II, Rot terdam, 301; 4e Tivoli I, Rotterdam, 294; 5e Acht om de lange I, Delft, 290, 48 tr 22; 7e Rang I, Beverwijk, 290, 74 tr 8e Hard gaat ie I, Den Haag, 290, 47 tr.; 9c Men heeft ze niet aan een touwtje I, Delft, 290, 46 tr. 33; 10e Groot Hamburg I, Vlaardingen, 290, 46 tr. 29; lie The Far West I, Rotter dam, 287; 12e U. V. O. I, Rotterdam, 236; 13e D. J. K. II, Rotterdam, 285; 14e Woud- locpers I, Delft, 284, 48 tr.; 15e D. O. S. I Delft, 284, 47 tr.; 16e Madjoc I, Utrecht, 283; 17e E. H. F. A. C. I., Amsterdam, 282, 50 tr.; 18e 't Hindert niet I, Den Haag, 282 49 tr.; 19e D. O. G. I., Den Haag, 282, 47 tr.; 20e Houdt Plank I, Den Haag, 281, 49 tr.; 21e Ons Genoegen I, Rotterdam, 281, 46 tr.; 22e N. W. T. L. I, Amsterdam, 280; 23e Val om I, Rotterdam, 279. 46 tr.; 24e Allen Pre sent I, Amsterdam, 279, 43 tr.25e M. O. A. I, Leiden, 279, 44 tr.; 26e Poedelartisten I, Delft, 279, 43 tr.; 27e Amicitia I, Den Haag, 278; 28e Op de Plank I, Amsterdam, 277, 47 tr.; 29e V. K. I, Rotterdam, 277, 44 tr.; 30e Houd Plank I, Dordrecht, 276, 47 tr. Korpswedstrijd (Nationaal) 2 vijftallen 10 X 10 ballen. Ie prijs U. V. O., Rotterdam, 587; 2e Tivoli, Rotterdam, 567; 3e Houdt Plank, Den Haag, 554; 4e E. H. T. A. C., Amsterdam, 553; 5e Hard gaat ie, Den Haag, 545. 3 vijftallen. Ie prijs Acht om de Lange, Delft, 792; 2c Houdt Plank, Den Haag, 760; 3e3 B. A. L., Den Haag, 693. Hoogste korpswerpers, le C. Nieuwpoort, Altijd negen III, Delft, 75, 87; 2e dr. Snoek Henkemans, Woudloopers I, Delft, 75, 47; 3e Hennik, Rotterdam West, 71, 99; 4e Zwijsen, Pax, Den Haag, 71, 7—8; 5e Roer mans, Je Maintiendrai I, Den Haag, 70, 96 6e v. d. Veen, Treffen wint I, Rotterdam, 70, 88; 7e Cornelissen Jr. E. H. T. A. C. II, Amsterdam, 70 7—6; 8e Hofman, Groot Hamburg, Vlaardingen, 70, 65; 9e H. Wil- lemse, Tous les Neufs, Schiedam, 70 55; 10e J. Huisman, D. O. S. I, Delft 697 Trcffersprijs E.H.T.A.C. I, Amsterdam, 50 treffers. Negenprijs, Inter Nos 1, Den Haag, 10 ne gens. Achttenprijs. Ons Genoegen I, Schevenin- gen, 10 achten. Consolatieprijs (korpswerpers): G. Zitter- steyn, 't Smalle Pad, Den Haag, 44. Treffersprijs 2 vijftallen: E.H.T-A.C., Am sterdam 96 treffers, 553. Korpswedstrijd dames 5 X 10 ballen, ie Langs de Kant, Rotterdam, 252; 2e Entre Nous I, Delft 241; 3e Hoog Hout, Den Haag, 239. Hoogste korpswerpster mevrouw Dijksch- hoorn, Entre Nous? I, Delft, 62. Personeele wedstrijd nationaal 5 ballen, le J. Pasteuning 44, 2e Hurg 41 (9), 3e Westphal 41 (8), 4c K. v. Lith 40 (99(. 5c D. Klaosscn 40 (9—6), 6e H. Schel 40 (7—9), 7e L. Smit 39 (9—9—9), 8e Koster (9—9—8), 9e Akker man 39 (9—9—5), 12 J. Wirtjes 39 (88) 13c Heddes, 39 (84), 14e Voormolen 38 (9_8_8) 15e Witters 38 (9—8—7), 16e Tim- mers 38 (9—8—5), 17e C. Clifford 38 (9—6 9), 19e Intres 3 (889), 19e F. v. d. Togt 33 (86—9), 20e Schotel, Rotterdam, 3g (g5t)j s Serie le Witters 110, 2e L. Smit 10- (19) 3e J. Wirtjes 101 (16), 4e Koster 100 (15 tr.), 5c Dijkshoorn 100 (14 tr.) Koningschap 1923 van 's-Gravenhage (open voor alle kegelaars) 1 X 10 ballen, le W, v. Noorden-72 (9), 2e C. Ales 72 (8). 3e R. J. v. Eymeren 71, 4e v. d. Lee 70, 5e Bcukering 69 (8), 6e Groeneweg 69 (5), 7e Kelder 68; 8e F. Bouwman 66 (9), 9c M, Meigatter 66 (4); 10e Frima 65 (56), Er wordt nu alleen nog geworpen vaste, vrije, en damesbaan. Het concours zou gis teravond eindigen. DE COMPETITIE-INDEELING. AMSTERDAM, 14 Mei. De Waterpolo- commissie van den Nederlandschcn Zwem- bond stelde gisteravond de indeeling voor dc competitie 1923 vast. Voor de le klasse schreven 8 zevental len, voor de 2e klasse 8 zeventallen, voor de 3de klasse 23 ploegen en voor de adspiran- ten-competitie 5 vereenigingen in. De dames-competitie brengt vijf zeventallen in de le klasse en 8 ploegen in de 2e klasse. Vorig jaar dongen 53 zeventallen mede, thans is dit aantal tot 57 uitgebreid. Bij de heerên-competifie ontbreken Triton II in dc 3e klasse: H. V. G. B. in de adspiranten-afdeeling en Thetis in de 2e klasase dames. Door promotie speelt A. Z. P. C. I thans in de le klasse, waardoor deze klasse van 7 tot 8 zeventallen 13 uitgebreid. De 2e klasse bleef op hetzelfde aantal aan gezien A. Z. P. C. vervangen werd door L- Z. C die uit de 3e klasse promoveerde. De 3e klasse is toegenomen door inschrij ving van Heemstede, Dordrecht, Breda, H. Z. P. C. n en L. Z. C. II. De le klasse dames is toegenomen door promotie der S. Z C. van 4 op' 5 zeven talen terwijl de 2e klasse met 8 ploegen blijft spelen, aangezien weliswaar Thetis zich terugtrok, doch de O. D. Z. (R'dam) zich aansloot en Schiedam met een tweede zevental inschreef. Voor het eerst is dit jaar een Zuidelijke afdeeling ingesteld, gevormd door Breda, Bergen-op-Zoom, Dordrecht. De competitie zal in verband met den polodag der Utrechtsche Zwemclub die 3 Juni a.s. gehouden wordf, aanvangen op Zondag 10 Juni a.s. De indeeling is als volgt: Heeren: le Klasse A.i Maas I, G.Z.C. IU.Z.C. I, en A. Z..P. C. le Klasse B.: A. Z. I—D. J. K. I. Y 1, Dolf I. 2c Klasse A.: D. J. K. II, Y II, L. Z. C. I, H. Z P C. I. 2e Klasse B. Nept. Z. 1. Triton I, U. Z. C. II en Dolf n. 3e Klasse A: de Aa, IJsel, Apeld. Z. C. B.: Zw. P. C„ Zw. W„ Nept Z. C.: Breda, Juliana, Dordt. D.: Hilligcrsb., G. Z. II, N. Z. P. C. II. E.: Maas II, S. Z. A. II, H. Z. P, C. en L Z. C. II. F.: Nept. Z. II, Nereus, Dolf III en A, Z. II. G.: Heemst. H. V. G. B., Y III. Adspfranlen: DolfNept. Z., IJ, Nereus en A. Z. Dames. Ie Klasse: H. D. Z. I, A. D. Z. I, R. D. Z. I, S. Z. I, H. Z. P. C. I. 2e Klasse A: S. Z. C. II, O. D. Z— Hilligersb., R. D. Z. II. B: U. Z. C—H. D. Z. II, A. D. Z. II en Zignea. Amsterdamsclsc kampioenschappen. Morgen zal in het Eilers Sportpark aan den Amstelveenschenweg een aanvang wórden- gemaakt met de lawntenms-kampioenschap- pen van Amsterdam, welke onder leiding van den Amsterdamschen Lawntennisbond zul len worden verspeeld. Deze wedstrijden zijn ongetwijfeld de meest belangrijke, die dit jaar te Amsterdam Zullen worden gehouden. Jarenlang was te Amsterdam, in tegen stelling met andere plaatsen van ons land, weinig belangstelling voor de tennissport. Verschillende factoren waren hiervan de oorzaak. Ten eerste misten wij een behoorlijk banen- complex en ten tweede ontbrak ten eenenmale de leiding. Door het in dienst stellen van het Eiiers Tennispark is het eerste bezwaar groo- tendeels uit den weg geruimd, terwijl eenige vooraanstaande mannen uit het Amsterdain- sche tennisleven een Amsterdamschen bond hebben opgericht, speciaal ten doel hebbende het tennisspel in de hoofdstad te bevorderen. Een van de voornaamste punten van de agen da van den Amsterdamschen Lawntennis bond is dan ook het verspelen van het plaat selijk kampioenschap. Wat de inschrijvingen betreft, die zijn spe ciaal, met betrekking tot de heeren-nutnmers, zeer bevredigend. De getallen hebben die van het vorig jaar belangrijk overschreden. We missen echter op de lijst eenige goede krach ten, zooals van Ogtrop, Mr. Beets, Goede- waagen. De Veer en Mr. van Steeden. Het is natuurlijk niet mogelijk dat deze heeren aan hun Pinkstervacantie een andere bestemming hebben gegeven. Wat de damesnummers betreft, dit aantal inschrijvingen is verre van rooskleurig. Overal in het land hoort men klagen over te weinig damesdeelneming. De oorzaak hiervan is onbekend. Het is echter een weinig hoopvol teeken, dat voor het damesjunioresnummer slechts twee inschrijvingen zijn ingekomen, zoodat dit nummer geheel vervallen moest. Van de sterke dames missen we vooreerst Mej. Bouman, die wel voor goed voor Am sterdam verloren zal zijn. Verder ontbreekt ook de verdienstelijke dame Mej. Romeny van „Festina." Laat ons hopen dat de A.L.T.B. er in moge slagen het enthousiasme bij de dames ook wat meer aan te kweeken. Amsterdam heeft goede krachten hard noodig. In aansluiting op den uitslag van de loting willen we nog met een enkel woord de kan sen bespreken. Voor het heeren-enkelspel zullen Leem bruggen en Eilers vermoedelijk wel den eind strijd bereiken, hoewel Roldanus, Koopman cn Mendes de Leon nog wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. Vooral Leembruggen beschikt over bij zondere capaciteiten. Zijn drives zijn tegen woordig buitengewoon vast. Tijdens zijn laatste verblijf in Engeland heeft hij veel routine opgedaan, zoodat hij ook ongetwijfeld te Cambridge een zeer gevaarlijk tegenstan der zal zijn. Eilers was verleden jaar bijzonder m vorm. Hij valt in den regel meer aan dan Leem bruggen en daarom ia zijn spel zoo aantrek kelijk om naar te kijken. Zijn smashes en volleys waren dikwijls af. Om te kunnen be- ocrdeelen of hij nog even goed in vorm is als verleden jaar, hebben we hem thans nog te weinig zien spelen. In ieder geval is het een speler met aanleg en heeft hij behooorlijk uithoudingsvermogen. Het heeren-dubbelspel om de Han delsbladbekers zal een zeer belangrijke strijd worden. De kansen zijn seer moeilijk te voorspellen. Brusse-EilersLeembruggen-Van Nie- rop Ladenius-Wetselaar Mendes de Leon- Roldanus, kunnen allen van elkaar winnen, ter Koopman-Nielsen en Wybrandts-Van Olst, ook nog niet zonder meer overwonnen rijn. Het Dames-enkelspel gaat tusschen de dames Otten, Straub, Janssen, Van Gulick en Veltman. Eerstgenoemde heeft haar lau weren reeds verdiend en is ongetwijfeld nog de beste. Vooral in haar beter netspel rit haar kracht. Voor het dames-dubbelspel heeft mej. Otten niet ingeschreven (gebrek aan partner?) dus zal de dubbel Straub-Janssen-Van Gu- lick-Job geen belangrijken tegenstand onder vinden. In het gemengd-dubbelspel verwachten wc een eindstrijd tusschen mej. Veltman- Mendes de Leon en Mevr. Straub Janse- Eilers, mits laatstgenoemde double in den halven eindstrijd mej. Otten-Leembruggen slaan. Uit een en ander blijkt dat menig interes sante partij te verwachten is. Wanneer nu de organisators de leiding maar strak in handen houden en het weer medewerkt, dan zullen deze' kampioenschappen ongetwijfeld een groote propaganda zijn voor de Amsterdani- schc Lawntennisssport. OM DE DAVIS CUP. PARIJS, 16 Mei. De^ voorronde van den wedstrijd om dc Davis Cup tusschen Frank rijk en Denemarken werd gisteren te Bor deaux gespeeld. De uitslagen luiden Cochet slaat Tegner 61, 64, 16, 57, 64 Larsen slaat Lacosse 64, 64, 2—6, 6—8, 8—6. i De aoto- en motorraces te Scheveningen. Het bestuur van de Nedcrl. Motorrensport- club, welke de organisatie op zich genomen heeft van de ter gelegenheid van de Int. Ten toonstelling van Sport en Tourisme te Sche veningen te houden automobiel- en motor races, heeft van de autoriteiten toestemming verkregen om deze wedstrijden te doen plaats hebben op 7 cn 8 Juni a.s. des voormiddags van 9 tot 12 uur cn des namiddags van 25 uur. Tot nu toe heeft reeds een groot aantal automobielen en motorrijwielen ingeschre ven de Duitsche merken hebben hierbij verre de overhand. Het aantal extra-prijzen is vermeerderd met eenige bekers en andere kunstvoorwerpen. Joe Beckett slaat Dick Smith. Wanneer twee zwaargewicht-boksers van erkende reputatie in den ring tegenover el kaar komen te staan, dienen de voorafgaande kampen gewoonlijk meer om den avond te vullen dan om voor zichzelf belangstelling te wekken. Dit neemt niet we dat toen aangekondigd werd dat Van 't Hof, de Hol- landsche We! terge wicht "-bokser tegen Jac. Bloomfield, den broeder van den „grooten" Jack in Holland Park zou uitkomen en Fred Archer (tweemaal door Van 't Hof verslagen) tegen Joe Rolfe van Bermondsey ooi: voor ons dat voorspel zijn aantrekkelijkheid had. Het liep evenwel uit 00 een teleurstelling. Niet dat Van 't Hof verloor, verre van dien, m .ar de beslissing, een „draw" of gelijk spel, leek van den scheidsrechter maar een schamel waardeering van de goede prestatie van onzen landgenoot. In de eerste vijf ronden, dat moet erkend w rden, vergaarde Bloomfield met zware stooten op het lichaam punten, maar hter was Van 't Hof zoodanig in de meerder heid met zijn rechte en snelle tinksche stooten in de tien ronden die volgden, dat „match nul" een voor Bloomfield onverdiend gun stige uitslag scheen. Sporting Life van van morgen zegt ook dat Van 't Hof „seemed to have won on points at the finish". Van 't Hof zoowel als Van Dijk zijn bekende „slow starters". Er ligt natuurlijk de goede bedoe ling achter terrein te verkennen, te weten te komen wat de tegenstander waard is, maar het kost punten en dat wordt misschien wat te veel uit het oog verloren. Archer won op punten van Rolfe en dit was voor den taaien Archer, die reeds in de eerste ronde Rolfe neer had voor zeven tellen, een verdiend resultaat, al moest hij er hard voor kamoen. De groote strijd van den avond eindigde in de zeventiende ronde, naar ik reeds seinde met een overwinning voor Beckett, maar was een succes voor den achtendertigjarigen ve teraan Smith, die tot den ongelukkigen st ot, welke hem velde, zich in de bokskur.st zelf verre Beckett's meerdere had getoond. Het was een strij van brute kracht tegen goed boksen en Smith die ontegenzeggelijk tegen het einde begon te verzwakken, was niettemin ongelukkig met niet den vervaarlij ken linkschcn kaakslag te ontwijken, die Becket al vele malen te voren zonder gevolg op hem had beproefd. Beckett, negen jaar jonger dan Smith, wsrd zestien ronden lang boksles gegeven door zijn tegenstander en daar bij bleef het. De hardste stooten van Smith konden Beckett, die een olifantenhuid heeft, niet deren en hijzelf zag kans Smith, door harde slagen op de ribben te verzwakken. Drie van de vier eerste ronden waren in Beckett's voordeel, maar voor de rest kon hij nog maar eenmaal( de achtste) winnen voor de rest was elke ronde in het voordeel'van Smith of vrij gelijk. Vooral in de tiende ronde zou Smith gewonnen hebben met een kaak slag, als hij iets harder was geweest. Nu kwam het einde in de 17de ronde voor Bec kett, die Smith op de kin raakte. Hij besefte een oogenblik zelf niet, dat zijn tegenstander er slecht aan toe was en moest door een aan- moedigingskreet van zijn secondant ertoe gebracht worden het werk te voleindigen. Beckett heeft nu bij zijn titel van zwaar gewicht kampioen van Engeland ook de Lons- dalete Belt verworven. Beckett was houder van de sjerp in 1919 toen hij Frank Godaard in 2 ron cn k. o. Daarna sloeg hij Eddy McGoorty, Dicjk Smith, Bombardier Wells, Tommy Burns, Boy Mc Cormick, George Cook en Frank Moran. In dien tijd is hij evenwel tweemaal ge slagen, eens door Carpentier in een halve ronde en eens door Moran in twee ronden. Smith vvon in 1918 als „cruiser-weight" van Bekectt op punten in 20 ronden, maar Beckert sloeg hztn daarna op „cat ch-weight", maar toen was Smith niet in een goeden staat van gezondheid. In 1920 maakte hij een draw met Nilles te Deauville en verleden jaar sloeg hij de Australiërs Lloyd en Cook. De prijs of „beurs" voor den strijd van gisteren was duizend pond. DE MALAISE IN DE VISSCHERIJ. De heer Michicise richtte tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende vragen: le. Is het den minister bekend, dat in het visscherijbcdrijf cn de daaraan verwante be drijven te IJmuiden de sinds lang heerschen- de malaise cn de daaruit voortvloeiende werkoosheid den laatsten tijd nog zijn ver groot, doordat eenerzijds Nederlandsche schepen hun vangst in Engeland ter markt brengen en anderzijds de Duitsche trawlers, o.a. wegens de verhoogde kolenprijzen Aiet meer te IJmuiden komen? 2e. Is het den minister mede bekend, dat in verband hiermede de goede verstandhou ding tuschen reeders, vischhandelarcn en ar beiders, benevens tusschen hun respectieve organisaties min of meer verstoord is, cn dat dientengevolge de kans om door vereende pogingen de bestaande bezwaren te over winnen, belangrijk is verminderd? 3e. Is de Minister bereid, voor zooveel noodig, alsnog een onderzoek in te stellen en in overleg met de organisaties der betrok kenen het treilen van maatregelen, waardoor de werkloosheid ter plaatse zal worden be teugeld en de vischhandel weder zal op bloeien, te overwegeni DE SALARISEFGEIJv\E EN GYMNASIAAL ONDERWIJS. Op de vragen van den heer Marchant be treflende de voorgenomen wijziging der sa larisregeling voor de leeraren bij het middel baar en gymnasiaal onderwijs, in verband met de verlenging van den arbeidsduur, ant woordde de minister van O., K. en W.: De bedoeling van de voorgenomen wijziging der salarisregeiing voor de leeraren bij bel middelbaar en gymnasiaal onderwijs is niet de salarissen te verlagen doch te komen tot bezuiniging door verlenging van den arbeids duur. Deze gelegenheid kan dan tevens benut worden om enkele technische fouten uit de bestaande regeling weg te nemen. De onder linge verhoudingen van het bezoldigingsbe sluit blijven, althans voor zooveel de vol ledige betrekkingen betreft, vrijwel intact. Het ligt niet in het voornemen, aan leeraren (met uitzondering van die lichamelijke oefening, wier ambtelijke werkzaamheden buiten de schooltijden het meest omvangrijk zijn) meer dan 30 lessen (van 50 minuten) per week op te dragen uitdrukkelijk zal het zelfs verboden zijn, hen zonder hun toe stemming met meer dan 30 lessen per week te belasten. BEPERKING AANTAL POSTBESTEL LINGEN. Op de vragen van den beer Weitkamp inzake beperking van bet aantal postbestel lingen antwoordde de Minister van Water staat: Het is den Minister bekertd, dat aan de band van algemeen geldende regelen, ver band houdende met den omvang van het postverkeer, het aantal in de verschillende plaatsen uit te voeren postbestellingen wordt herzien. Naast gevallen, waarin de verkregen Dezui- ging zeer belangrijk is, komen ook uiter aard andere gevallen oor, waarin de bezuiniging voor dat geval afzonderlijk be keken, minder sprekend is. Dit mag echter niet er toe leiden, de algemeen getroffen regeling op allerlei punten te doorbreken. Deze moet in baar resultaat ten opzichte van dc bezuiniging als één geheel worden beschouwd en als zoodanig ook worden doorgevoerd. Van de voorgenomen ophelling der derde bestelling in de kom van het dorp de Wijk (Dr.) heeft de Minister kennis genomen. Hij is niet bereid te bevorderen, dat deze be stelling niet wordt opgeheven, waardoor ten opzichte van de Wijk (Drente) een uitzonde ring zou worden gemaakt op bovenbedoelde algemeen geldende regelen. DE POSTCHèQUE- EN GIRODIENST. De heer Brautigam stelde den Minister van Waterstaat de volgende vragen: Is het den Minister bekend: dat sedert de opening van het nieuwe postkantoor te Rotterdam het lichten van geiden per chèque en eigen girorekening geschiedt in dat kantoor, doch de admini stratie gevestigd is gebleven in het kantoor Oppert; dat ten gevolge hiervan bij aanbieding eener chèque deze ter contróle moet wor den doorgestuurd naar het kantoor Oppert, hetgeen per boodschapper vanwege den dienst in het hoofdkantoor geschiedt, telken male wanneer eenige cheques ter betaling zijn gepresenteerd; dat het publiek door dezen gang van zaken ten zeerste wordt gedupeerd, wijl tenminste een vol uur met wachten op de uitbetaling verloren gaat? Is de Minister bereid ten snelste maatre gelen te doen treffen, die in dezen toestand verbetering brengen? EXPORT VAN VEE. De heer Lovink beeft tot den Minister van Binfienlandsche Zaken cn Landbouw de volgende vragen gericht: lo. Is het aan de Regeering bekend, dat, zooals Hr. Ms. gezant te Bern mededeelt, de Zwitserscbe Regeering den invoer van vee uit Nederland heeft verboden, terwijl vol gens berichten in de Nederlandsche pers dit verbod een gevolg zou zijn van de omstan digheden, dat dit vee lijdende zou geweest zijn aan mond- en klauwzeer? Indien er bij de Regeering geen bezwaren bestaan om de juiste toedracht van hetgeen is geschied te vermelden, zou de Minister dan bereid zijn daarbij tevens te willen mededeelen: a. of het bij het Departement bekend was, dat in de betrokken streek, van waar uit het vee is geëxporteerd, sporadsich ge vallen van mond- en klauwzeer voor kwamen; b. of met het oog hierop bijzondere maat regelen zijn getroffen zoowel ten aanzien van de contróle op als de keuring van het ,te exporteeren vee, en c. of de keuring van de betrokken zen ding is geschied door een Rijksambtenaar, en welke voorzorgen waren genomen? 2o. Is de Minister bereid, met het oog op de zéér groote belangen van den Neder- landschen landbouw bij den export van vee en de hier cn daar sporadisch voorkomende gevallen van mond- cn klauwzeer, bijzondere maatregelen te treffen, alvorens verlof tot export te verleencn? Zoo ja, is de Minister bereid, die maatre gelen mede te deelen? Trekking van 703 nummers ten overstaan van Notaris A. G. Mulié. Wccïiodaj? 15 Mei 1923 Trijs van 1 1000 20761 400 1451 2152 3338 3530 4883 15433 19372 200 6144 6462 16285 20206 10j 2611 329a 10906 11068 1 2:49 13130 17196 Trijsen van 1 193 2633 4860 6756 71 5173 5454 78 5529 74 5647 75 5743 5871 5901 6005 50 55 6134 6316 49 6543 219 2742 570 74 739 2313 857 62 89 2965 103 3084 1107 3134 37 3357 83 3427 1275 3518 1321 60 1493 3700 1534 3968 91 4041 1710 4120 2112 58 37 4338 91 50 2249 73 6611 2420 4853 6735 6952 92 7009 14 7331 71 7494 7697 7695 7839 7991 8421 51 56 8CU4 8732 8953 65 9010 14 90.— (eigen geld). 9045 11572 14961 17200 18823 '3263 1160115084 17360 84 70 87 15196 17416 19034 9334 11731 15242 53 94 9486 12126 58 17592 19169 9629 12231 15303 93 89 9701 65 15588 17704 19320 2312463 15794 57 80 10142 12619 15829 97 19434 102J3 12744 36 17803 1.-701 10459 12915 160.8 17946 19852 10747 13626 16192 18155 20136 57 13811 94 58 20389 10936 13955 16326 18217 20414 11307 14076 67 18495 42 11 14240 16825 96 20634 IS 14483 51 18360 20727 52 14642 16901 94 53 86 14794 28 13723 20840 11415 14816 93 35 20945 96 92 17003 40 Later aflosbaar. 114 2573 16 2646 232 59 50 86 52 272! 65 46 323 2815 39 43 46 57 89 2902 92 11 415 3015 29 16 54 47 563 3125 721 3264 32 97 81 3312 819 13 925 69 1052 86 62 3477 1110 89 51 93 84 3510 £6 84 1325 3Sly 40 43 46 63 50 88 1401 3745 2 3821 5 64 2! 3923 56 48 1519 4025 42 39 67 36 1670 57 82 4139 1706 t.S 1870 4224 1961 44 95 4319 2C75 82 2132 4434 2224 37 28 45 2317 46 23 90 2403 4514 16 25 2527 28 44 52 58 85 4729 91 4807 46 61 4911 62 66 5111 17 23 5201 64 5398 5420 93 5501 39 55 58 72 89 5663 75 83 5704 7 10 5S9:.i £6 5904 53 63 76 6029 42 6103 25 36 72 8a 6210 98 6285 92 6465 6565 66 6603 51 63 69 6739 92 6830 6902 17 45 61 77 87 7069 7110 43 55 7237 7382 7429 7546 89 7611 14 36 79 7755 88 7829 7929 40 to 8000 19 65 8109 61 8208 20 73 £0 8319 38 8466 8536 45 63 65 90 8578 98 8719 33 8805 39 40 47 55 71 8958 9056 61 9123 54 82 9236 53 73 84 9309 24 88 99 9420 27 9524 50 54 74 5660 64 9798 0881 9918 10034 88 98 10101 1U283 10355 60 10483 £0 86 10546 90 10603 15 31 76 83 10755 10816 77 £2 97 10S05 7 71 11011 83 91 11107 36 66 11205 11220 13918 59 74 62 14021 78 25 11372 30 1H81 61 11563 93 11734 14205 91 16 11831 88 52 14312 68 17 78 11954 73 12020 21 35 14409 68 48 78 90 12165 14599 12218 146 7 89 14727 12319 37 73 43 12502 79 12629 89 12731 14844 43 14953 78 15105 ui lu 12806 15421 12916 3I 17 15525 33 15631 72 52 13045 15710 59 15 64 15812 13177 97 13209 15938 13.62 51 83 52 85 66 13415 67 90 16039 13528 81 67 16115 91 32 13620 5'9 13764 16415 87 16513 13817 62 2916646 34 47 16657 18759 85 87 87 94 94 18861 16704 18921 37 22 94 23 16839 19014 75 23 16930 72 77 79 17153 19130 17201 79 55 19275 66 19312 77 31 17321 32 1/405 19471 29 19512 65 19 85 33 17545 19648 95 68 17698 19700 17703 33 17805 50 25 19805 46 83 62 19912 17996 58 18007 90 79 92 18161 20052 75 91 18236 20113 41 26 1834S 202/2 51 20309 96 32 18454 78 18531 88 32 20408 56 39 60 76 72 £0 18603 95 25 20603 84 2o709 92 30 18719 34 46 20838 9 20971 12 83 20 50 Vorige lijst stond: 8537 en 14544 m z. met 20365 m i. 20768. 14777 m z 147755". 16438enj. ai, 16938 enz. 1 X 179Ü7 en 17955 vervallen Rectificatie. De nadere becijfering heeft uiiltgemoakt, dat de oorspronkelijke opgave van den uitslag der gehouden gemeenteraads- veifiwozingen foutief is. Mcfddien we, dat dc heer W. M. van Vliet niet gekozen was en mevr.Waiig—Groot wel, dit is juist andersom. De veranderingen in de Kieswet door de motie-Albarda heeft den betrokken ambtenaar van 't stembureau parten gespeeld. Wat toch is 't geval? Nummer drie van lijst 4h, mevr. Wat", heeft weliswaar meer stemmen be haald d3ïi nummer een, we'.h. Van Vliet, maar aangezien haar aantal behaalde voor keurstemmen twee beneden de hef ft van de kiesdee'er was, bleef de volgorde van de lijst onveranderd en is derhalve no. t verkozen verklaard. Moioronr/evcA. Zondagmiddag heeft al hier op den Rijksstraatweg een ernstig ir.o- dnorijider sloeg over heit stuur. Beiden werden reed met zijn vriend op de duo ter hoogte van de Kooiweg, toen hij voor een auto moest uitwijken. De bestuurd or* der motor kwam hierdoor te glippen, raakte op de rails van de tram en viel onder zijn nlotor. De duorijder sloeg over het stuur. Beide werden hevig bloedend het huis van den heer Woud- stra binnengedragen. De geneesheer, dïe ter stond ontboden werd constateerde bij den duorijder hersenschudding en oordeelde, dat hij spoedig moest voorzien worden van da laatste H. Sacramenten. De bestuurder werd dien volgenden dag vervoerd naar het St. Elizabeth Gasthuis te Alkmaar. Beiden veT- keeren nog in een zo rg wokken den toestand. Blocmmrtjesdaq. De door het bestuur van het Witte Kruis gehouden Blaam'pjesdag ter bestrijding deir tuberculose heeft opge bracht een som van f 135. In verhouding tot de opbrengst van het vorige jaar is dicze be vredigend te noemen. Wit-Gele Kruis. De vergadering van het Wit-Gele Kruis zal worden gehouden op 25 Mei a.s. in de zaai van d.e Erven van Ben- them. HELPT MEDE EMmnBmaeaaunJiiii'j.u «mffniiMin—i iAiamnwyMMiu'iLKi—wm m uifc r,,■..■■■rrai mini III HI

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 7