BILJARTEN. INBEZ0NDEN. UIT DEN OMTREK. De uitslag van de RaadS' verkiezingen. BURGERLIJKE STAND. Haarlemsche Orkest Vereeniging. Gevonden voorwerpen. Kamer van Koophandel. BLOEMENDAAL. serie HEEMSTEDE. L1SSE. WARMOND. UITGEEST. tnrrf: WAT ANDEREN ZEGGEN. Wij hebben hier en daar eens ons oor te luisteren gelegd om te vernemen wat men in andere dan R. K. Kringen over den uitslag der Raadsverkiezingen denkt. Zoo bij de S. D. A .P.- De heer Reinalda, de leider der S. D. A. P. was niet in de stad vandaag en zoo beland den we bij den heer Poppe, wien we zijn oordeel vroegen over den verkiezingsuitslag, en over wat de toekomst nu dient te brengen. Wat de heer Poppe ons zeide was natuur lijk niets meer dan een „persoonlijke" mee ning. Dit zij nadrukkelijk vastgelegd. De kwestie zelf moet immers behandeld worden in de organisatie van de S. D. A. P. zelf. Een persoonlijke meening dus. P De heer Poppe dan zeide dat z.i. de ver kiezingen gisteren voor de S. D. A. P. uit stekend verloopcn zijn. De S. D. A. P. had gevreesd dat zij door het vrouwenkiesrecht erger klappen zou hebben gekregen, en ook meende men daar dat vroeger velen op de S. D. A. P. stemden uit sympathie voor Nagtzaam De S. D. A. P. dacht 9 of 10 zetels te halen, nu zij er 11 heeft "is zij best te vreden. Hoe denkt u dat het nieuwe college van B. en W. er moet uitzien? vroegen wij den heer Poppe. En als zijn persoonlijke meening zeide de heer Poppe ons het volgende: U. weet dat ik in 1919 tot de geringe minder heid der S. D. A. P. behoorde, die zich ver zette tegen het aannemen van wethouders- zetels in Haarlem. Ik deed dat niet op prin- cipieele gronden, maar alleen om tactische redenen. Ik wilde geen wethouderszetels voor de S. D. A, P. om de samenstelling van den toenmaligen Raad, verder om den prc- cairen toestand van Haarlem's gemeente-fi- nanciën. Ook vreesde ik dat de reeds toen al op handen zijnde annexatie voor de S. D. A. P. wel eens 'een ongunstigen stembusuit slag in Groot-Haarlem kon brengen, waarbij fiog kwam de onzekerheid wat of het vrou wenkiesrecht voor de S. D. A. P, zou ople veren. Dat waren de redenen, waarom ik mij in 1919 verzette tegen het aanvaarden van wethouderszetels, Nu, 4 jaar later, sta ik er persoonlijk geheel anders tegenover. De gemeente-financiën zijn wij gedwongen geworden (door Gedep. Statenl in 4 jaar in orde te maken en daardoor alle crisislasten af te doen; van de annexatie gezien de uitslag der verkiezingen aldaar vrees ik geen slechten invloed voor de S. D. A. P„ evenmin als het vrouwenkiesrecht kwaad doet aan de S. D. A. P. In 1919 had ik geen principiëële bezwa ren tegen het aanvaarden van een wethou derszetel, alleen bezwaren van tactischen aard. Die tactische bezwaren heb ik nu niet meer. Echter wil ik er aan toevoegen als mijn geheel persoonlijke meening, dat ik op het standpunt sta, dat indien de S. D. A. P. zit ting neemt in het college van B. en W., de S. D. A. P. in dat college minstens twee wethouderszetels dient te bezetten. Ik zou mij de samenstelling als volgt indenken: één R. K. wethouder, één Anti-Rev, wethouder, en dit vooral, om Mr. Bruch te houden en twee S. D, A. P. wethouders. Wel zouden 'dan de S. D. A. P.'ers in het college van B. en W., gezien de politieke meening van den burgemeester, in de minderheid zijn, maar tegen twee rechtsche wethouders zouden dan toch twee S. D, A. P. wethouders staan. De heer SLINGENBERG constateerde het feit dat er gekozen zijn 9 R.-K., 3 Anli-Re- volutionnairen en 3 Christ.-Hist. Dat is te za- «nen 15, zooals de wethouder constateerde. De conclusie liet hij blijkbaar aan ons over. Overigens stelde de heer Slingenberg zich op het standpunt dat zijn partijtje, de Vrijz. Dera., zoo'n klein partijtje is, dat het eerst maar eens rustig moet afwachten wat de groofe patijen znllen doen. Voor het uiten van wenschen is voor de Vrijz.-Dcm. zeker nog geen reden. De heer VINCENT LOOSJES verklaarde zeer tevreden te zijn over den uilslag der Raadsverkiezingen. De Vrijheidsbond is flink versterkt uit den strijd getreden. Over de samenstelling van het toekomstig college van B. en W. valt weinig te zeggen. Het is intusschen wel aardig op te merken, dat de Vrijheidsbond het in handen heeft om de schaal naar rechts of licks te doen om slaan. Hij zit op de urp als een andere partij, want de fractie v. d. Kamp zou voor rechts nog slechts met 2 stemmen een ver- houding 1718 brengen. De Vrijz. Dem. evenzoo. Intusschen is het feit niet weg te redeneeren, dat links in de meerderheid is en rechts in de minderheid. Wel was dat ook in den ouden Raad het geval, en toch was er een rechtsch college van B. en W., maar dat was een uitzonderingsgeval, ontstaan doordat de S. D. A. P. in 1919 weigerde een wethouderszetel te aanvaarden. Het is dus ook nu van belang, wat de S. D. A. P. zal doen, Intusschen meende de heer Loosjes evenwel te kunnen mededeélen, dat aan de linkerzijde algemeen de opinie heerscht dat twee R.-K. wethouders in deze samenstelling te veel is en dat het college van B. en W. een linksche versterking moet hebben. Mej. M. C, BERDENIS VAN BERLEKOM, nieuw gekozen raadslid van den Vrijheidsbond. De heer v. d. KAMP is wel tevrden over 'den uitslag der verkiezingen, maar had toch voor zijn lijst nog een derden zetel verwacht. Wij vroegen hem hoe hij de sa menstelling van den Raad nu ziet. Hij stelde die zoo: 15 rechts, 18 links en 2 wilden. De ze stelling vond hij beter dan 15 rechts en 15 niet-rechts. Wat betreft de samenstelling van het college van B. en W. zeide hij nimmer te zullen medewerken een goed college van B. en W. te wippen om politieke redenen. Of de heer v. d. Kamp dan niet meende, dat een college van B. en W. de afspiege ling diende te zijn van de samenselling van den Raad, vroegen wij als 't kan wel, zeide de heer v. d. Kamp. Noodig is het evenwel nie.. Hoofdzaak is, dat je knappe en flinke menschen hebt als wethouders. Dat is de hoofdzaak. De politiek komt pas Iaterl (Ongecorrigeerd.) ONZE NIEUWE RAADSLEDEN De heer KLEIN SCHIPHORST, die voor taan als R. K. lid in den gemeenteraad van Haarlem zal zitting hebben werd op 14 Juli 1875 te Deventer geboren, hij behaalde al daar op de vakteekenschool de zilveren en bronzen medaille door H. M. de Koningin be schikbaar gesteld. Sinds 1902 oefent de heer Klein Schiprorst te Haarlem het aannemers bedrijf uit. Als aannemer heeft de heer Klein Schiphorst een zeer goeden naam. In het vereenigingsleven treedt de heer Klein Schip horst zeer op den voorgrond. O. m. is hij voorzitter van de bloeiende R. K. Bouwvak- Patroonsvereeniging, maar ook andere ver- eenigingen hebben zijn liefde een aandacht. Zoo is hij secretaris der St. Jozefgezellen- Vereeniging te Haarlem. De heer F. KEESEN, het tweede nieuwe R. K, raadslid, is hoofdbestuurslid en secre taris van de afd. Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond, bestuurslid van de R. K. Grafische Vereeniging en trad in de laatste jaren in de arbeidersbeweging in Haarlem naar voren, waar hij sinds December 1917 woonachtig is. Hij is typograaf van beroep en werd 19 Juni 1891 te Alkmaar geboren, ge noot lager onderwijs en behaalde onlangs het diploma der K. S. A, te Leiden voor Sociale Economie en Sociologie. De heer J. Joosten (S. D. A. P.)was reeds vroeger lid van den Raad en nam ontslag als zoodanig wegens vertrek naar Zaandam. De heer Visser is geboren 24 Januari 1873 te Sloten (Friesland). Hij is van beroep teekenaar en schilder. Reeds 15 jaar be weegt hij zich op sociaal gebied in de lijn der Chr. Hist. Partij. Hij is lid van het Hoofdbestuur van den Chr. Nat. Werkmans bond, lid van het Hoofdbestuur van het Ned. Jongelingenverbond; lid der commissie van de Haarlemsche Jongelingenvereeni- ging, lid van het Wijkbestuur van wijk 7 \£"K»;V De heer J. VISSER, nieuw gekozen raadslid der Cbristelijk-Historiscbe partij. der Ned. Duitsch Herv. Gemeente, lid der Prov. Commissie voor Noord-Holland van 't Nederl. Joögelingenverbond, penningmees ter van het fonds tot ondersteuning van be woners der huizen van „Patrimonium te Haarlem. Mevr. Roorda van Eysinga is 14 jaar gele den in Haarlem gekomen. De laatste 6 jaar bemoeit zij zich met de politiek. Zij is se cretaresse van de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Verder is zij bestuurslid van verschillende politieke lichamen der C. H. Unie, zooals van het Kamerkringbestuur en afdeelingbestuur, Zij is in 1868 in Hoorn geboren heeft daar de H.B.S. doorgeloopen en is later aan Amstel's Instituut te Amster dam onderwijzeres geworden. Daar heeft zij ook veel aan wijkverple- ng gedaan. e heer De Boer, een goede veertiger, is penningmeester van den Prov. Noord-Hol- landschen Bond van Slagers, gevestigd te Amsterdam. Hij is mede-oprichter van de zen bond. Hij is reeds 15 jaar bestuurslid van de Haarlemsche Varkensslagersvereeni- ging en sinds 3 jaar voorzitter. Mej. Berdenis van Berlekom is o.m. se- cre""'sse van 'e l ommisie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Zij is ook belast met dc leiding van de jeugdclubs van de Ver eeniging voor Huisvlijt. Dr. G. Adrian werd 28 November 1869 te Amsterdam geboren. Kort na zijn promotie vestigde hij zich hier ter stede. Hij is o. m. comrtnyleerend geneesheer van het gemeente- personeel, bestuurslid van de Vereeniging tol Bestrijding der Tuberculose, oprichter der Veregpigirig „Zuigelingenzorg'', 2e voorzitter van de afd. Haarlem van de Ned. Mij. tot Bevordering der Geneeskunst, lid der Gezond heidscommissie. Ook is hij nog voorzitter ge weest van het gewest Noard-Hoilamd van het Kon. Ned. Gymnastiek ver bond. „DE KATHEDRAAL VAN HAARLEM.". Naar we dezer dagen reeds meldden te thans verschenen de beschrijving van de Haarlem sche Kathedraai, wellke bij het jubileum op 2 Mei 1.1. aangekondigd werd en waarvan een voorloopig exemplaar aan Mgr. Gallier werd aangeboden. Zij is samengesteld door de Wel- eerw. hoeren Th. M. P. Bekkers, rector te Voorschoten cn C. N. J. Meysimg, thans pas toor te Wassenaar (De Goede Herder.) Aan de abonné's van „Sint Bavo wordt deze uitgave dezer dagen toegezonden als premie bij hel zilveren jubilteum van dit Gods dienstig Weekblad voor het Bisdom Haarlem, dat in het inwijdingsjaar der kathedraail werd opgericht om den afbouw der kathedraal te bevorderen. Dit zelfde werk, wordt ook in den handel gebracht door de N.V. Dekker en van de Vegt en J. W. van Leeuwen, Oranjesingel 4 le Nijmegen en iis in iedere «olieden bock handel verkrijgbaar. MUZIEKCATALOGUS. Van den Alg. Muziekhandel, W. Alfphenaar ontvingen wij een muziekcatalogus: De catalogus bestaat uit: le. Hoofdcatalo gus, met een omvang van 32 blz., 2 kolom men en bevat uitsluitend serieuze-, studie- en concertmuziek (Sonaten, Btuden, genre mu ziek enz.) voor alle instrumenten, zooals piano 2, 4, 6 handig, viool, cello, orgel, zang, mandoline, guitnar, enz. Alléén de inhoud vermeldt reeds 55 verschillende entegoriën. 2e. Supplement, met speciaal populaire- en vermaaksmurick, omvang 12 blz. 2 kolom men. Wat volledigheid betreft, laat deze catalo gus weinig of niets te wenschen over en wij mogen verondersteilen, dat het de firma Alphenaar, die hem op aanvrage gratis en franco toezendt, in geen geval aan belang stelling zl ontbreken. AANRIJDING. Gisteravond half 6 zijn op de Oude Gnacht bij-de Frankcnslraat twee kinderen doo.r een vie nv ie logen vrachtwagen aangereden.Het zijn de 11-jarige Suze M. en de ï?-jarige Jan M., uit de v. d. Loostraat, die bij het oversteken der straat onder den wagen kwamen. Zij wer den binnengebracht bij dr- Kuenen. waar E. H.B.O. mede hulp verleende. Het jongentje was met den chrilk vrijgekomen, het meisje had een verwonding aan den rug; zij is ter observatie in het St. Elösabelhs's Gasthuis op genomen. De bestuurder van den wagen treeft volgens ooggetuigen geen schuld. Ondertrouwd: 24 Mei: H. Heijne en G, P Elferink. J. L. Gomperz en S. L'. van Beem'. A. Smit en J. M. Oudolf. Getrouwd: 24 Mei: C. Avis en H. M. Geb- hard. Geboren: 23 Mei: z. van J. M. H, Prins- Sieraad. z. van E. Kuipers-Schniering. z. van S. G. Seijsener-Scboltz. 24 Mei: d. van J. M. Beekelaar-Mens. d. van P. Hcerens-Castricum. Overleden: 23 Mei: H. J. Keizer, 67 j„ Sophiastraat. J. M. Rumping, 10 j. Kam perlaan. F. A., 10 mnd., z. van A. J. Spoor, Hofdijkplein. Th, J. Mathot, 23 j. Da Costastr. In den concertgids van Mei stond vermeld, dat het eerste concert der H.O.V. te Bloe- mendaal den avond van den 22sten zou ge geven worden en vele inwoners van Bloe mendaal hadden zich opgemaakt om van het mooie muziek van ons orkest te genieten. Helaas moesten zij onverrichter zake naar huis gaan, daar door een beslissing van B. en W. van Bloemendaal geen avondconcerten, maar wel middagconcerten zullen gegeven worden. Het eerste dier concerten zal thans, gebeurlijkheden voorbehouden, gegeven wor den Zaterdag 2 Juni a.s. 's namiddags van 2 4 uur. Deze uitvoeringen zullen gege ven worden in den nieuwen verplaatsbaren muziektempel van de H. O. .V., welke ge plaatst wordt op het toekomstige sportter rein achter het van ouds bekende panne- koekenhuisje in het Bloemendaalsche bosch. WAARSCHUWING. De commissaris van Politie te Haarlem geeft een ieder in overweging, alvorens za ken te doen met W. J. Thoolen, zich noemen de directeur van de Eerste Zuid-Holland- sche Glasverzekerings Mij., Westeinde 569a te 's Gravenhage, zich om informaties te wenden tot zijn bureau afd. recherche, Smedestraat. P. de Groot, Gasthuisstraat 1 rood, arm bandhorloge P. Rip, Tulpenstraat 20rd., bril in étui C. Boeree, Nic. Beetsstraat 1, broche T. v. Iperen, Barbarossastraat 4, rand met glas van horloge Kok, Juliana- park 49, Jachthond Kennel Fauna, Park- Izan hondje (bruin m. zwart), gebracht door C. Oudhoff, Tulpenstraat 17rd.grijs katje, gebracht door grijs katje, gebrachtdoor Verhagen, Voorhelmstraat 22 Wouterse, Koninginneweg 3, grijs katje J. Bouman, W. Pyrmontstr. 39, mantelkraag Verheil, Kruisweg 53, Lorgnet in étui H. Loots, Emmastraat 18, vischnetten Veer, Spaarn- wouderstraat 89, zwarte portemonnaie M. Slobbe, Hooimarkt 7, potloodhouder Schouw, Wouwermanstraat 82, Rozenkrans J. v. Twuyer, Brouwersstraat 89, Gym. schoen T. Klein, Teylerplein 83, kinder- schop. De Kamer van Koophandel ontving van de Directie der Nederfandsche Spoorwegen de mededeeling, dat bij de op 1 Juni a.s. in te voeren nieuwe dienstregeling is opge nomen een trein HaarlemUitgeest, ver trekkende van Haarlem 9.51 v.m., in aan sluiting op trein 206 van Rotterdam, aan komst Haarlem 9.43. Verder zijn tusschen 6 en 10 uur n.m. een paar nieuwe treinen opgenomen tusschen HaarlemLeiden en terug, welke stoppen aan de tusschenstations. Haarlem vertrek 8.40n.m., Leiden aankomst 9.27 en Leiden vertrek 7.15 n.m., Haarlem aankomst 8 uur n.m. Te Haarlem zelf zullen de treinen 193 en 6 (internationale aansluitingen) stoppen. Eerst genoemde is daarbij later gelegd, Haarlem vertrek 6.16 n.m. Reizigers van Haarlem voor België en Frankrijk kunnen daardoor zonder groot tijdverlies op den nachttrein 15 komen. Behoudens deze wijzigingen is aan een enkelen trein, 2234, IJmuiden, vertrek 5.43 n.m., een sneller rijtijd gegeven. De heer N. NUYENS, nieuw gekozen R.-K, Raadslid voor Bloemendaal. Om het Kampioenschap van Haarlem en Omstreken. Gisteravond zijn in lokaal Korenbeurs de wedstrijden voortgezet. Het spel van Calcar Jr., die thans is uit gespeeld viel tegen en tegen Kobus en N.N. verloor hij. De hoogste serie staat thans op zijn naam. De heer N. N„ die een 2-tal par tijen won, met een gemiddelde van 10.90 en 13.10 is thans evenals Calcar Sr., een candidaat voor den kampioenstitel. Beide spelers hebben nog geen partij verloren, zoodat de partij N.N.Calcar Sr. van groot belang is. De Carcar Jr. G. Metz Kobus Calcar Jr, N. N. G. Metz N. N. Calcar Jr. Calcar Jr. v. d. Hoef HAARL. R. K. VER. VAC. KOLONIES. Ruim 150 zwakke Haarlemsche bloedjes slaan op de lijst voor uitzending, alten drin gend aanbevolen door school- of huisartsen. Neen, het gaat niet aan, dat het BeMuur daar een simpele 40 uitkiest, zooals oorspronkelijk liet plan was in verband met den stand der kas. Het zouden de ergste zijn, maar ze heb ben 't alten even hard noodig, alten hunke ren naar de wijde ruimte, naar zee en dui nen, naar hei en bosschen, naar gezondheid en kracht. Daarom is een oogenblik de finan" Beele voorzichtigheid op zij gezet en alvast plaats besproken voor plm. 90 bleekneusjes, die in een zeventalgroepen verdeeld dezen zomer naar Egmond, Heerle-Woutv en Zand- voort trekken. 't Is finantieel gewaagd spel, maar dat voor ons zwakke volkje tiendubbel waard is om gewonnen te worden. Wij weten, dat Roomsch Haarlem sympathiek staat tegen over dit schoone en noodzakelijke liefdewerk en dat het gaarne de gelegenheid te baat neemt, daadwerkelijk te steunen. Welnu, een schoone gelegenheid biedt zich heel spoedig aan, Zondag a.s. liefdadiigheidspreek in de St. Antoniuskerk door den Zeereerw. Heer Reijnenberg, ten bate van de uitzending, wie werk en resultaat onzer vereeniging kent, maar vooral Pastoor Reijnenberg als rede naar, als vriend en vurig pleitbezorger der zwakke kleinen, woont Zondag a.s. één der H. Missen bij op de Nieuwe Groenmarkt om zijn kinderliefde le warmen aan de bezie lende woorden van de beminden Priester- redenaar en kindervriend, om blijmoedig een extra offertje te brengen aan de zwakke kleinen, dat hem zoo gelukkig zal maken, het Itefeekent immers voor hen gezondheid en levenskracht naar lichaam, maar ook naar ziel. Laat daarom de opbrengst der collecte groot zijn. dn hoeft geen der kleinen van de lijst gevoerd te worden. Het zal dan ook een gelukkige dag zijn voor Pastoor Reijnenberg en het bestuur dr R. K. Ver. Vac. Kolonies. A. Nieuwe raadsledenOmtrent de nieuwe Katholieke raadsleden van Bloemendaal meldt men ons het volgende: De heer Nico- N.-H., laas Nuyenis werd geboren te SohoorI N. H. den 25 Augustus 1874. aangesteld 1901 bij het Amsterdamsch Waterleidingbedrijf in 1915 benoemd tot Duinopziencr Pompstation I.ovduin. De heer Awlonius Jacobus Prinsenberg werd geboren te Amsterdam 8 Mei 1889, se dert 1902 wdert 1902 woonachtig te Bloe mendaal, waarvan de laatste jaren als archi tect te Óverveeii. Punt. beurt. gem. 250 22 40 11.30 128 22 26 5.76 250 24 40 10.90 128 23 19 5.67 250 24 42 10.90 211 23 62 9.17 250 19 48 13.10 169 18 35 9.30 250 29 27 8.40 155 28 23 5.30 De heer H. J. L. KLEIN SCHIPHORST, de bekende aannemer, dfe als R.-K. lid in den gemeenteraad van Haarlem zijn intrede doet. Personalia. Bij Kon. besluit van 19 Mei 1923 is met ingang van 11 Mei 1923 herbe noemd tot lid van den Centralen Jeugdraad de heer A. H. Gerhard, alhier, lid der Twee de Kamer der Staten-Generaal. A.s. Zondag 27 Mei zullen door een aan tal jongedames bloempjes te koop worden aangeboden ten bate van het Centraal Bu reau der Kath. Sociale Actie. Een aansporing om de jonge dames niet teleur te stellen achten we overbodig. Ieder katholiek toch is zich bewust van het groote nut van bo vengenoemd instituut, zoodat hij volgaarne een klein offer wil afstaan om dat in stand te houden. Volksbond. De afdeeling van den R. K. Volksbond hield gisteravond hare jaarver gadering. Met gebed opende de voorzitter dc vergadering en heette allen welkom. De voorzitter deelde voorts mede dat de heer A, Bon als secretaris zijn ontslag neemt; hij drong er bij de leden op aan, uit te zien naar iemand, die hem kan vervangen, De notulen werden gelezen en vastgesteld. Aan de orde is thans de begrooting 1923 1924. Deze sluit met een voordeelig saldo van 376,76 J4 .Daarna volgt bespreking com- misie „Oud Papier". Daar het papier weer waarde heeft, zal deze commissie wederom haar werkzaamheden beginng. De heer C. Schrama wees er op, dat de scholgeldheffing niet geheel in orde blijkt te zijn; wil men inlichtingen, men wende zich tot hem; voor ons zijn dit de R. K. Raads leden. Alsnu bracht de secretaris een mooi ge- stylcerd, jaarverslag uit, waarvoor hem een dankbaar applau gewerd. De werkzaamhe den der onderafdeelingen passeerden mede in het verslag de revue. Het geheel gaf blijk van een bloeiend vereenigingsleven, alhoe wel de leden meer daadwerkelijk moesten en konden meeleven. Thans was de beurt aan den penningmeester, om zijn jaarverslag uit te brengen. Hieruit bleek dat tegen een ontvangst vna 7049,88 een uitgave viel te boeken van 6673,1154, zoodat een voor deelig saldo was van 376,76)4. De voorzitter besprak hierna de Zondag a.s. te Wassenaar te houden meeting. Hij deelde mede, dat zij, welke niet per fiets konden of wilden gaan, voor 1 per per soon de reis konden meemaken, hetgeen dan tekort is, zal uit de kas worden bijge past. Tegen dit laatste kwam verzet. De voorzitter^ zeide, dat, als de auto volkomt dit bedrag miniem is. De fietsclub moet te 12 uur aan het bondsgbouw zijn. Inzake de tocht per auto werd opgemerkt, dat de zaak alleen van materieele zijde wordt bezien. Wij gaan Roomsch demonstreeren en daar voor kan, neen moet, zoo noodig een klein offer uit de kas genomen worden. Voorts deelde de voorzitter nog mede, dat het bestuur van „Weduwensteun" had voor gesteld deze ^afdeeling onder te brengen bij „St. Barbara Deze 'ging daar echter niet op in. Thans stelde hij voor deze onderaf- deeling onder te brengen bij de afdeeling zelve zonder kosten voor de leden. De heer van Kestercn bracht verslag uit van den Centralen Raad. Bij de rondvraag vroeg de heer Raaphorst oi het bestuur stappen zou willen doen om een fonds te stichten voor hen, welke in een ziekenhuis moeten worden opgenomen. De heer Warmerdam vroeg zekerheid van het gebruik van het Bondsgebouw inzake de veilingen van het kweekersgenootschap. De heer van Kesteren besprak de oprich ting van een afdeeling van het Genootschap van den Stillen Omgang. De heer Schrama zou een verzoek willen richten tot den Z. E. Pastoor om wanneer de zomertijd weer wordt ingevoerd met de H. Missen des Zon dags een half uur te verlaten. De voorzitter diende allen van antwoord en sloot de vergadering met gebed. (Ongecorrigeerd.) Boerderij Meerrust." Zaterdagmiddag is het nieuwe holel-cafe-restaurant boerderij Meerrusi, alhier officieel geopend. Te even half vier heette de heer de Vos alle aanwezigen hartelijk welkom en dankte hij allen, dat zij aan de uitnoodiging gehoor hadden gegeven. Hierna verkreeg nog het woord de burge- gemecster van Warmond, de heer Sohöl- vinek. Deze feliciteerde de ondernemers van harte, doch ook de gemeente Warmond ze if die een fraaie inrichling rijker was ge worden. Hij uil-te den wemsch dat door „Meerrust" er nog meerdere aantrekkings kracht van Warmond moge uilgaan. Hierna werd Jen gaden een thé aangebo den onder een gezellig strijkje. De boerderij .Meerrust" is gelegen bij de R.K. School, langs Meerrusllaamtje, en be hoorde met landerijen enz. aan Mr. van Eijk Bijleveldt, die enkele jaren geleden ze in pu blieke verkooping bracht, waarbij verschil lende koopers eigenaars werden en de wo ning afzonderlijk verkocht werd. Ons Fanfarecorps. Wederom Is ons fan farecorps onder de bekwame leiding van den heer A. de Vries, zegevierend uit den kampstrijd gekomen. Zondag 1.1. behaalde het te Loosdrecht bij Hilversum, in he! aldaar ge houden concours voor fanfare- en harmonie- korpsen de lslen prijs in de afdeeling Uitmun tendheid en de 2en pr. in den Eerewedskrijd, welke des avonds plaats had. Van harte aan het fanfarekorps en ijtiz kranigen directeur hulde voor hun prestaties. Benoeming. Onze plaatsgenoot, de heer B. Roep, tot voor korten tijd nog geazghetober op de Sangir eilanden (0.-I.) en lid van den Volksraad van IndSë, is d-oor de Indische Re geering benoemd tot lid van de Staatscom missie om de Regeering Tan advies te (Renen, inzake de financieeie verhouding tu-sschen het land en de Indische gemeenten. Burg. Stand. Overleden. Pieter Besse. Geboren, d. van A. Vader en E. Bosman. d. van J. Ooms en T. r. d. Oord. z. van A. van Eerden en M. Twaalfhoven. B. K. Kiesvereeniging. Dinsdag, aan den vooravond der gemeentaraadsverkiezihgen voor ons anders zoo stil, vreedzaam dorpje, hield de R. K. kiesvereeniging eene, aigein. vergadering, waarbij de heeren L. Zonneveld en P. Twaalfhoven, zittende raadsleden, en oolk candidaten voor den nieuwen Raad, ais sprekers optraden. De opkomst was goed te noemen. Ook waren aanwezig de Eerw. heeren Gees telijken. De vergadering werd geopend onder prae- sidfiumi van Dr. P. Rivé, die de vergadering opent met een opwekking om op den dag der verkiezing als één main te stemmen op no. 1, L. Zonneveld, want doet een ieder zijn plicht, zegt voorzitter, dan zaïl 't mogelijk worden, dal de Raad van Uitgeest in meerder lieid Katholiek wordt. Daarna leest die secre taris de uitgebreide notulen voor. Vervolgen® brengt de heeir P. Twaalfhoven ais afgevaardigde verslag uit van de kies- kringvergadering te Alkmaar. De voorzitter dankt den heer P. Twaalf horen voor zijn uilgebracht verslag. Daarna houdt de heer L. Zonneveld, raads lid en wethouder een korte spreekbeurt, waarin hij zijn 15-jarig raadslid zijn de revue laat passeeren. O.m. legt de heer L. Zonne veld er vooral den nadruk op, waaraan de hooge gemeentebelastingen zijn toe te schrij ven en geeft daarvoor en ook terecht de schuld aan den tijd der mobilisatie, toen groote crisisleentngen moesten gesloten wor den legen hooge rente, welke leeningen door Gedep. Staten niet op langen termijn moch ten genomen worden Voorts 'bespreekt de heer L. Zonneveld 't R. K. Gemeeniteprogram in onze Voorjaarsvergadering aangenomen. Het strooibiljet der S. D. A. P. wordt dueh tig door den spreker onder handen genomen Achterstelling van 't openbaar onderwijs bij '1 Bijz. onderwijs bestaat wel niet, wareneer men nagaat, dat elk kind der openb. Be waarschool f 100 en elk kind der Bijz. Be waarschool maar 10 aan de gemeente kost. Als slot wekt de heer L. Zonneveld allen op te stemmen op no. 1 van de R. K. lijst. Na oen korte pauze beklimt nu de heer P Twaalfhoven, raadslid, den katheder. Hij be gint mei te zeggen, dat „men" hem tegen woordig noemt het roode raadslid, maar een ieder tart hij hem te beschuldigen van een on-Roomsche daad gesteld te hebben. sprekeT gaarne toe, doch in hoofdzaken gaan do Katholieken raadsleden steeds tc zamen en dat zal ook steeds zoo blijven Vervolgen® worden de gemeentefinanciën oritter de oogen gezien, de werkverschaffing, enz. vooral dc werkverschaffing zet de heer P. Twaalfhoven zeer duidelijk uiteen. Een dankwoord des voorzitters na de uiteenzelling van den heer Twaalfhoven is dan ook zeer zeker op zijn plaats. Nog is 't aantal sprekers niet afgewerkt, Ook de ZeerEerw. Heer Pastoor wenscjit nog een kort woord tot de leden te zeggen, niet zoozeer als Pastoor, maar meer als gewoon kiezer. De tegenstelling tusschen het Katholicisme en Communisme wordt door Z.Eerw. op scherpe wijze belicht, waaruit ieder lid de conclusie kan trekken dat 't Communisme voor ons Katholieken ten eereenmale onaan nemelijk is. 432e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 24 MeL 5e Klasse 7e Lijst. Hooge prijzen: 9839 12130 12529 19980 21926 elk ƒ1000? 6616 10297 18429 18856 21925 22583 elk 40® 18416 21237 22857 elk ƒ200. 1143 4964 5984 7802 9417 14235 14986 18321' 21276 22520 22673 elk 100. Prijzen van ƒ70: 479 529 539 572 83S' 947 1101 1376 1443 1766 1877 1901 2137 2153 2346 2700 2712 2784 2952 2982 3477 3491 3493 3523 3618 3983 4111 4153 4255 4412 4627 4880 4899 4979 5086 5707 5740 5756 5772 5848 225 854 1767 2452 3290 8742 4467 5366 6029 6065 7248 8054 8983 9743 10460 11111 277 881 1S50 2632 3433 3953 4470 5527 6055 6152 7375 8252 9014 9761 10565 6371 7482 8389 9044 9792 6482 7508 8417 9142 9818 6669 7511 8788 9490 9874 6771 7192 7744 7819 8881 8938 9526 9640 9949 10132 10594 10762 11059 11068 11090 11408 11514 11528 11545 11668 11686 11734 11799 11816 11905 12094 12107 12133 12180 12195 12545 12548 12572 13050 13096 13165 13668 13798 13970 14362 14370 14966 15020 15645 15680 15960 15972 16400 16471 16990 17066 17679 17745 11233 11925 12063 12227 12274 12663 12770 13289 13320 14071 14176 14479 14492 15258 15380 15697 15852 16005 16063 16541 16588 17101 17172 17929 18058 1S902 18986 19203 19460 19480 19534 19830 19834 200S1 20235 20278 20363 20382 20462 20583 20602 20679 20741 20746 20842 20998 21091 21304 21370 21518 21529 21595 21602 21606 21612 21677 21718 21787 21878 21893 21956 21987 22107! 22195 22233 22439 22560 22721 22724 227891 ^796 22807 12326 12392 12914 12961 13400 13582 14221 14293 14359 14768 14843 15565 15628 15915 15958 16285 16347 16794 16879 17266 17339 14677 15456 15891 16157 16629 17213 18319 19035 19606 18372 18483 1S618 18736 19041 19143 19632 19779 De beer PRINZENBERG, nieuw gekozen R.-K. Raadslid voor Bloemendaal. Ook de S. D. A. P. wondt bekeken. In de strooibiljetten verspreid door hen, bewijzen reeds of hun domheid, of hun ijddhead, waar zij alleen alle wijsheid iin hun mars meenen 1e hebben, omdat zij steeds zonder fouten bleven. Waarom, zegt de Eerwaarde spreker wierp men het dan in Zaandam en Wormer- ïecr uit? Socialisme is volksmisleiding. Wij Katholieken weten eenmaal, datna den zonde- Dat zijn inzichten niet immer dezelfde zijn geweest, waar het bijzalken betreft, dat geeft val van Adam de aarde gevloekt is en dus 17 22 51 56 163 170 173 182 229 260 263 267 288 295 371 407 438 439 458 507 510 518 542 548 605 647 651 665 681 706 707 737 760 769 827 912 943 989 1072 1091 1144 1181 1199 1224 1228 1244 1271 1337 1455 1492 1526 1528 1633 1650 1717 1816 1833 2003 2065 2079 2100 2127 2164 2186 2191 2241 2261 2378 2388 2395 2413 2423 2448 2478 2482 2485 2506 2511 2576 2619 2621 2628 2682 2777 2835 2874 2879 2906 2911 2947 2967 3001 3002 3014 3042 3092 3142 3192 3254 3257 3261 3328 3337 3354 3361 3423 3447 3454 3489 3502 3537 3545 3558 3736 3760 3766 3789 3815 3848 3884 4005 4007 4031 4U8 4179 4180 4309 4330 4337 4387 4514 4542 4556 4567 4610 4689 4861 4881 4898 4903 4922 5040 5217 5257 5284 5388 5491 5545 5584 5627 5680 5695 5726 5764 5799 5802 5821 5875 6056 6094 6154 6179 6198 6231 6236 6270 6278 6316 6326 6370 6438 6457 6463 6526 6575 6646 6650 6658 6692 6738 6765 6798 6804 6873 6887 6923 6959 7155 7213 7313 7331 7378 7395 7402 7488 7592 7624 7633 7662 7666 7741 7759 7763 7775 7849 7863 8004 8026 8027 8045 8050 8073 8144 8161 8175 8186 8195 8233 8264 8284 8355 8426 8159 8489 8524 8528 8566 8594 8607 8622 8630 8651 8667 8744 8783 8816 8826 8863 8913 8958 9009 9025 9058 9093 9137 9152 9157 9176 9203 9205 9225 9293 9351 9380 9397 9482 9591 9737 9861 9898 9952 10003 10011 10075 10120 10125 10130 10144 10146 10149 10266 10276 10301 10335 10341 10381 10423 10469 10482 10496 10536 10568 10581 10610 10648 10696 10807 10838 10863 10873 10886 10S9S 10907 10957 10967 11070 11086 11122 11191 11268 11270 11271 11286 11390 11400 11423 11443 11449 11462 11508 11511 T1536 11557 11625 11685 11707 11709 11739 11917 12016 12113 12151 12158 12217 12223 12239 12246 12294 12379 12431 12460 12475 124S9 12503 12525 12605 12614 12626 12636 12650 12661 12664 12693 12697 12756 12761 12791 12854 12875 12902 12910 12963 12965 12992 13006 13046 13079 13088 13161 13176 13190 13200 132.30 13256 13301 13305 13332 13343 13360 13375 13450 13468 13544 13552 13580 13593 13671 13690 13715 13720 13725 13823 13899 13951 14037 14041 14064 14085 14096 14134 14159 14178 14246 14291 14306 14381 14395 14424 14429 14522 14539 14569 14589 14591 14607 14637 14693 14729 14757 14803 14831 14847 14868 14876 14883 14892 14896 14908 14916 14934 15015 15081 15146 15177 15207 15236 15245 15265 15267 15272 15280 15317 15374 15383 15393 15400 15416 15469 15545 15559 15576 15584 15588 15626 15648 15701 15732 15734 15737 15759 15770 15829 15854 15875 15886 15890 15909 15913 15927 16003 16012 16045 16054 16081 16110 16126 16129 16272 16339 16458 16481 16520 16704 16725 16751 16834 16841 16871 17016 17020 17244 17299 17427 17428 17603 17618 17799 17823 17973 18027 18175 18230 18479 18481 18924 19028 19185 19187 19351 19477 16964 17235 17397 17597 17794 17947 18158 18454 18814 19119 19343 19473 19666 19908 16361 16408 16433 16442 16548 16568 16625 16680 16788 16818 16824 16832 16906 16908 16945 16959 17055 17201 17224 17232 17309 17347 17359 17369 17472 17535 17625 17685 17824 17936 18086 18091 18236 18307 18557 18615 19037 19072 10246 19239 19372 19388 19410 19488 19500 195S0 17554 17574 17722 17790 17878 17895 18094 1S096 18340 18358 18757 18807 19090 19093 19266 19270 19444 19459 19594 19656 19667 19713 19815 19879 19881 19895 19943 19952 20039 20055 20160 20214 20311 20312 20324 20325 20447 20515 20528 2,0591 20664 20680 20695 20713 20767 20782 20885 20891 20899 20900 20954 20955 20971 21042 21051 21070 21075 21108 21189 21219 21262 21290 21302 21307 21319 21396 21563 21592 21641 21643 21645 21673 21692 21702 21779 21854 21879 21881 21900 21963 22002 22031 22075 22098 22123 22164 22203 22223 22224 22260 22322 22330 22373 22487 22502 22505 22517 22544 22580 22581 22592 22629 22665 22727 22765 22781 22791 22801 22821 22822 22862 22871 22874 22918 22962 5e Klasse 6e Lijst: 12687 m.z. 12587: 15153 mjt. 13153; 11254 en 15893 m.z. met 70. -1 geen Eden, volgens 't socialisme. Dus oolk 1 scciailiisme is niets voor ores Katholieken. Ook de neutralen worden niet gespaard, want neutralen bestaan niet. Men is iets. Immers wordt er over onder wijs, over bioscoopkwesties gesproken, hoe moest dan hun stem zijn? Blanco. Doch neu traal zijn zij niet Neen zij hebben hun partij geformeerd uit angst voor Rome, om de Ka tholieke partij alhier alles in den weg te leg gen, om hun toch maar geen zesde raadslid te geven. Wij zijn voor-, of tegen Christus^ maiar tegen de neutralen. Nu volgt een opwekking om vooral op de Kath. lijst en wel vooral op No. 1 te stemmen Do voorzitter dankt den ZeerEerw. heer PastooT en alle aanwezigen en sluit de ver gadering. Uitslag verkooping. Bij de hedien gehou den openbare vrijwillige verkooping ten over slaan van Notaris J. E. Heerek te Gastricum, gehouden in het hotel de Ooievaar te Udfgeesf, werd het woonhuis met hloemboUenschuur en stellingen en een perceel bloembollenland, ge legen te Assutn, onder deze gemeente en gr. 13 Are en 10 cA., gekocht door den heer G. iWHemse, alhier, voor de som van f 4200. Onderhandsche verkooping. De schop- penfabrdelk, bij de vorige weak gehouden vei ling gekocht door den heer J. Tam der Eng Fm, is thans onderhands verkocht aam G. Schenk Czn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 2