flink Jongmensch COUPEUSE TUINGRIND HAARLEM. bïêdt zich aan „DE VOLHARDING" N.V. „De TIJDGEEST" gevraagd 25,- 32,- 38,- 45,- 48,- 56,- 55,- 58,- 6ÖS- 65,- 68,- Ie KLAS ENGELSCHE RIJWIELEN MUUUnSM NIEUWS. VERKEER EN POSTERIJEN. SPORT EN SPEL Advertenfiën. DANKBETUIGING. KINDERJUFFROUW KINDERWAGEN Johannes Cornelis Stevens Wilhelmina Maria van Kessel TE 0VERVEEN R.-Ko DIENSTBODE EENV. COSTUUMNAAISTER R.-K. MEISJE GEVONDEN ia prijzen GO 72,- en Siooger DAGMEISJE SOHILDERSKNECHT PIANO KÜ0T0RBQ0TEN 5—11 M. TE KOOP Op Accountantskantoor kan BOERENWAGEN BOVENHUIS als assistent geplaatst worden. Grondige kennis van ooeknouden vereischte. Brieven met opgave van qeno- ten onderwijs, leeftijd, verlangd salaris en datum van indiensttreding onder No. 3342 bureau van dit blad. worden door solide firma aan nette Dames en Heeren op gemakkelijke condities binnen 12 uur geleverd. Brieven onder no. 3199 bureau van dit biatl. Gevraagd een bekwaam geheel met het vak op de hoogte en in staat zelfstandig te kunnen werken Zij die geen bewijzen van bekwaamheid kun nen overleggen onnoodig te soiliciteeren. Bureau van dit blad onder no. 3341. BOUWMATERIALENHANDEL Z.B. SPAARNE 48 - TELEFOON 1405 Bestelhuizen De Clercqstraat 105 A rood - Hedastraat 20 DE EINDDATUM VAN DEN ZOMERTIJD. 1 Op vragen van den heer Braat, lid van de Tweede Kamer, betreffende den einddatum van den zomertijd, heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw geant woord: Bij het stellen van den einddatum van den zomertijd valt, evenals bij de bepaling van het aanvangstijdstip, in het belang van het internationaal spoorwegverkeer, zooveel mo gelijk rekening te houden met de maatrege len, ter zake van zomertijd getroffen in het buitenland, met name in België. Voor zoover bekend, is in België bedoelde einddatum voor dit jaar nog niet vastgesteld. Dit dien hoofde bevat ook het Koninklijk be sluit van 24 April 1923 te dier zake geen be paling. Ondergeteekende heeft de vereischte stap pen gedaan om langs diplomatieken weg om trent den einddatum van den zomertijd, wel ke voor België zal gelden, inlichtingen te verkrijgen. In afwachting van die gegevens meent on dergeteekende zich vooralsnog te mogen ont houden van bet uitspreken van een mecning omtrent het tijdstip, dat als einde van den zomertijd hier te lande dit jaar ware in aan merking te brengen. Wel kan hij de verze kering geven, dat, zoodra de noodige gege vens zullen zijn ontvangen, vaststelling van den einddatum zal worden bevorderd. DE VERKOOPEN IN HOTELS. De Handeldrijvende Middenstand deelt mede, dat een overeenkomst is gesloten tusschen de drie plaatselij ke middenstands organisatiés en ae oreanis organisatie van hotel houders H. O. R. E. C. A. F. te 's Hage, waarbij de leden van Horecaf zich verplich ten geen hotelkamers of andere lokaliteiten te verhuren of ter beschikking te stellen voor uitverkoopen, vliegende winkels en dergelijke. Bedoeld wordt hierbij voor den verkoop aan particulieren, waarbij door'middel van advertenties het publiek bewerkt wordt of wel door middel van het verspreiden svan circulaires op groote schaal. Hier vallen niet onder de verkoop aan den handel, en even eens niet het ontvangen van particulieren do or sinds jaren ingevoerde firma, welke de gewoonte hebben de hun bekende clientèle schriftelijk van hun bezoek in kennis te stel len. Tegen niet-leden van Horecaf, welke in strijd met het in deze overeenkomst vermelde handelen, zal door de middenstandsvereeni- gingen met hun ten dienste staande middelen worden opgetreden. HET BEZOEK VAN KONING HAAKON Een eere dienst. Naar gemeld wordt, heeft H. M. de Ko ningin aan den koning van Noorwegen tij dens dienst verblijf in ons land een eeredienst toegevoegd bestaande uit den gep. vice- admiraal W. C. J. Smit, eertijds commandant van de stelling van de monden van de Maas en der Schelde, den kapitein H. G. Ram- bonnet, commandant van het korps rijdende artillerie te Arnhem en den eersten luitenant H. J. Phaff, ordónnans-officier van H. M. de Koningin. Het ligt in de bedoeling, dat deze eere dienst zich bij aankomst van den Noorschen koning op 5 Juni e.k. te IJmuiden aan boord tal begeven van het pantserschip „Eids- vold," waarmede de koning naar Nederland komt, teneinde zich ter beschikking van Z.M. te stellen. VERKIEZINGSVARIA. In Sittard doet zich het eigenaardige ge val voor, dat de Christelijk Historische en Vrijzinnig-Democratische Partij met de a.s. gemeenteraadsverkiezingen samengaan. DE TABAKSWET. Een ander belastingsysteem in voorbereiding. Het concept der nieuwe regeling is ont worpen in ae kringen der Bossche tabak-, sigaren- en sigaretten-industrie. Het is inmiddels reeds doorgezonden naar de Tabakscommissie, waarvan het Tweede Kamerlid mr. J. R. H. van Schaik, voorzitter is. DE TABA. De Taba mocht zich tot dusver In een buitengewoon druk bezoek verheugen. Ge- 1 durende de Pinksterdagen waren er ruim 15.000 bezoekers, terwijl gisterenavond de 50.000ste persoon, die de Taba bezocht, een dame, gelukkig werd gemaakt met een zil veren theeservies, dat haar onder grooto belangstelling werd overhandigd. Aan de tentoonstelling is nog toegevoegd eene fraaie collectie artikelen, die betrek king hebben op den tabakshandel en indu strie, en dateeren uit den tijd van Napoleon. Deze verzameling, het eigendom der Am- sterdamsche „tabaksfamilie" Smithuysen, bevat o.m. een antieke tabaksdoos, een for mulier voor den makelaarseed in het begin der 19e eeuw, tabakslijsten uit dien tijd en een makelaarshamertje. BARON VAN VOORST TOT VOORST. De voorzitter der Eerste Kamer, luitenant- generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst is, naar het Hsgez. meldt, geheel hersteld van de ernstige ongesteldheid, die hem heeft getroffen. Hij zal de volgende week het pre sidium van de Eerste Kamer weder op zich nemen. HET BEZOEK VAN KONING HAAKON. Het gevolg van den koning van Noorwe gen bij zijn bezoek aan het Nederlandsche Hof zal bestaan uit Zijner Majesteits 2e Hofmaarschalk, den heer J. R. Knagens- hjelm den eersten-adjudant des konings, kapitein ter zee E. Otto en den kapitein luitenant ter zee K. Prestrud. MR. S. GRATAMA t- Te 's Hage is Woensdag op 65-jarigen leeftijd overleden Mr. S. Gratama, vice- president van den Hoogen Raad der Neder landen. NED. R.K. JOURNALISTENKRING. De Ned. R.K. Journalistenvereeniging houdt een buitengewone algemeene verga dering op Zondag 27 dezer, waar een be stuursvoorstel omtrent de vorming van een contact-commissie tusschen de R.K. Staats partij en de Ned. R.K. Journalistenvereeni ging in behandeling komt. Mede zal de vol gende motie van den heer J. Hulsman be sproken worden „De R.K. Journalistenvereeniging, in bui tengewone vergadering bijeen gehoord, dat in de jongste vergadering der N.V. „De Residentiebode" van aandeelhou derszijde gepoogd is, directen invloed uit te oefenen op de vrije meening van de redactie dat daartoe zelfs getracht is aandeelhou ders de bevoegdheid te geven redacteuren te ontslaan van oordeel dat zulks in strijd is met de primaire beginselen van de Katholieke jour nalistiek spreekt daarover hare afkeuring uit." VOORSCHOT VOOR DE LUCHTVAART Ingediend is een wetsontwerp, waarin voorgesteld wordt, voor de Kon. Lucht vaartmaatschappij 1.400.000 als renteloos voorschot over 4 jaar te verdeelen, ter be schikking te stellen. HET POSTVERKEER MET DUITSCH- LAND. Toenemende onregelmatigheid. Volgens mededeelingen uit handelskrin gen in Duitschland en blijkens berichten van de Nederlandsche consulaten in West- Duitschland neemt de onregelmatigheid in 't Duitsch-Nederlandsche postverkeer nog al toe in den Iaatsten tijd. Brieven uit het Roergebied met bestemming voor Neder land, welke vroeger ongeveer 24 uur noodig hadden, om aan het opgegeven adres besteld te kunnen worden, zijn nu ongeveer zeven dagen onderweg, 't Wordt ten zeerste be twijfeld of alleen de desorganisatie in de verkeerstoestanden de oorzaak van de groo te vertraging is, daar toch de postzendingen uit Nederland naar het Roergebied, o.a. de dagbladen, ook thans nog geregeld binnen 24 uur haar bestemming bereiken. Het feit dat veel brieven uit het Roer gebied in het geheel niet hier te lande be steld worden, vindt men nog al bedenkelijk. Volgens niet te controleeren mededeelingen wordt sedert de Roerbezetting op verschil lende grenskantoren juist vanwege de Duit- sche autoriteiten een zeer scherpe censuur toegepast op de post uit het buitenland. Naar bekend is strekte die postconlróle zich tot dusver alleen uit tot aangeteekende brieven en zendingen van waarde, met de bedoeling om kapïfaal-üitvoe# te voorko men. De Duitsche postautoritëiten wijzen alle verantwoordelijkheid voor de^ vele klachten van den Iaatsten tijd van zich af. Zij schuiven de schuld op de Fransche cen- BEÖROOTING POSTERIJEN, TELE GRAFIE EN TELEFONIE. In zijn memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer, deelt de minister van Waterstaat o.m. mede: Het is niet de bedoeling met de beper king van de postbestelling op Zondag verder te gaan dan volgens de thans geldende rege len mogelijk is. Met het oog op de daaraan verbonden kosten is de minister evenwel niet bereid tot wederinvoering van de Zon dagsbestelling, waarin dan tevens alle druk werken zouden worden opgenomen, over te gaan. De minister acht het waarschijnlijk, dat bij wederinvoering van het z.g. locaal brief port het vervoer van plaatselijke corres pondentie door de posterijen zou toenemen. Evenwel acht hij het twijfelachtig, dat daar mede de postontvangsten zouden stijgen. De minister is na al hetgeen hij over de nieuwe cijferpostzegels heeft vernomen be reid aan den wensch, in het voorloopig ver slag geuit, gevolg te geven en een nieuw zegel te laten ontwerpen, hetwelk voor de geheele cijferserie (dus voor de zegels bene den 5 ct.) hetzelfde zal zijn. Het spreekt vanzelf, dat hiervoor niet de hulp van het buitenland zal worden ingeroepen. De in het rapport der commissie voor radiotelefoonconcessies behandelde aange legenheid heeft de minister nog in overwe ging, zoodat een beslissing nog niet kan worden genomen. Besprekingen in vergaderingen van de permanente commissie voor de radiotele- grafie met belanghebbenden uit de radio industrie zijn loopende. De minister wenscht de resultaten hiervan af te wachten, alvo rens zijn standpunt te bepalen. De rentevergoeding over de beschikbare saldi van den postcheque- en girodienst zal binnenkort worden verlaagd. Terzake is reeds overeenstemming met den minister van financiën verkregen. DE VERMOGENSBELASTING. Opgeven van effecten. verneemt van zeer bevoegde De zijde Msb, Het „Weekblad voor Privaatrecht, Nota risambt en Registratie" bericht, dat een van de inspecteurs der registratie de aan gifte-biljetten voor de vermogensbelasting verzonden heeft.met de bijvoeging van een gehectografecrde circulaire, waarin ver zocht,werd bij de aangifte over te leggen een specificatie van effecten. Zoo dit be richt juist is, heeft de inspecteur meer ge daan dan de wet voorschrijft. De onderstelling van het „Weekblad dat het Departement van Financiën voorschrijft, daartoe zou hebben gegeven, is onjuist. HET CONGRES DER FIFA. Te Genève is de beide Pinksterdagen het congres van de Internationale Federatie van voetbalbonden gehouden. De Sportillustra- tie heelt van deze week een verslag van dit congres Van haar eigen verslaggever, die o.m. het volgende schrijft: Bij de opening van het Congres heette de voorzitter alle leden hartelijk welkom, inzonderheid diegenen die sinds de confe rentie van Christiania (1914) als nieuwe vertegenwoordigers aanwezig waren. Te gen toelating der pers maakte slechts Spanje bezwaar, De voorzitter dezer fractie verklaarde op mijn verzoek nader de reden dezer houding, gelegen in het feit dat er zich tusschen de leden onderling kwesties kun nen voordoen waar de buitenwacht niets mee te maken heeft en die dus niet in de Ver- Polen, Italië, rijk, Luxembourg, Denemarken, .Finland, Noorwegen, Spanje, België, Hon garije, Zweden, Turkije, Ierland en Tsje- cho-Slowakije. Als talen zullen worden gebezigd Fransch en Engelsch, als tolken fungeeren de Belgische afgevaardigde Seeldrayers en de Amerikaansche jour nalist Glarner. De notulen van het Elfde congres (Christiania) worden onveranderd in dank bewaard. Na de lezing van het jaarverslag des heeren Hirschman maakt de heer Seeldrayers een opmerking van polltiekcn aard over de volgende passage: Millions of young lives were sacrificed in defending the interests of their countries. De heer Seeldrayers acht het onjuist dat van de millioenen die gevallen zijn geen onderscheid wordt gemaakt tusschen de genen die hun woord gebroken hebben en degenen die zijn optreden als verdedigers van het eens gegeven woord. De min of meer scherpe discussie die zich na deze uitlating ontspon en tijdens dewelke de heer Bonnet (Suisse) op zeer correcte wij ze het neutraüteitsprincipe verdedigde vond tenslotte zijn oplossing in een voor stel van Italiaansche zijde om de woorden „in defending the interest of their country" uit voornoemde passage te schrappen. Na ampele bespreülng werden tot de Fédération Internationale de Football Association toegelaten de volgende na ties: Portugal, Uruguay, Paraguay, Bra zilië, Yoegoe-Slavië, Esthonië, Polen, Lethland en Roemenië. Het verzoek van Ierland werd verwe zen naar een sub-commissie, die voor den len September van dit jaar na vooraf in gewonnen informaties zal beslissen over de al of niet toelating dezer republiek. Waar vooral dit laatste punt geruimen tijd de aandacht van de leden had ge vraagd, stelde de praeses voor om de ver gadering op te schorten tot Maandagmor gen 9 uur, wijl men gedurende de middag uren een bezoek zou brengen aan dc ont moeting tusschen de kampioen van Zwit serland (Servette) en de winnaars van den Engelschcn Cup (Bolton Wanderers). Aldus werd besloten. In de Maandagvergadering werd aller eerst besproken het verzoek van Egypte tot affiliatie tot den internationalen bond, waarin werd toegestemd. Met de Republiek Tsjecho-Slowakije was het moeilijker gesteld, daar hier vier volkeren onder één souvereine regeering zijn ondergebracht. De Tsjecho-Slowacki- sche Voetbalbond bestaat evenzoo uit vier deelen, tc weten, die der Duitschers, Tsjechen, Slowaken, en Joden. Men stap te echter goedmoedig over het bezwaar heen. Dij de opname vah Turkijë werd aan den vertegenwoordiger gevraagd of de Turksche Voetbalbond slechts leiding heeft over Europeesch of eveneens over Aziatisch Turkije, doch toen dit laatste het geval bleek, achtte Bonnet dit niet voldoende om Turkije uit te sluiten, met welke meening de vergadering accoord ging. Ook het jongere zusje Lithauen werd zonder slag of stoot in den wereldbond opgenomen. Een ook voor ons uitermate belangrijk punt was vervolgens de regeling van de Olympiade tc Parijs. Bij het bestuur waren een drietal voor stellen binnengekomen, tc'weten: a. sy steem Reichel-Vluhr: verdeeling in groe pen van te Parijs aanwezige deelnemers; b. voorstel van Zweden: verdeeling in 8 geographische groepen, voorwedstrijden in eigen land, de winnaars afvaardigen naar de Olympic Games; c. Noorsch, Deensch en Finsch voorstel: Cupmatch- systeein. Verliezer der finale krijgt tweede prijs. Een rustdag ttisschen twee wed strijden. Tijdperk 1530 Juni. De Spaansche delegatie stelt alsnog voor de deelnemers te. rangschikken in 3 afdeelingen: 1. nieuw bijgekomen na ties; 2. de landen die deelnamen te Ant werpen, behalve de 4 winnaars; 3. de 4 winnaars van Antwerpen. De nieuwe naties spelen tezamen, en nummer 1, 2, 3 en 4 ontmoeten de ingeschrevenen van groep twee. Weer de nummers 1, 2, 3 en 4 van deze competitie ontmoeten de 4 winnaars an Antwerpen. Men schakelt dus na een zeker tijdperk telkens een nieuwe groep in en het gansche tournooi kan in 14 dagen afgelpopen zijn. Zweden wijzigt vervolgens zijn voorstel zoodanig dat hei geographische groepen- systeem eerst werdt ingevoerd in 1928 terwijl voor 1924 het cupsysteem wordt aangenomen. Dc Belgische delegatie zag allereerst gaarne den tijdsduur bepaald op 14 dagen, om dan een systeem te kiezen. Italië wil juist het omgekeerde doen, waartoe besloten wordt. Tissot (Zweden) dringt er bij de verga dering op aan, zijn voorstel direct in be handeling te nemen. Als dan Hongarije bij monde van Fi scher met 'n geheel nieuwe classificatie komt, waarbij goede en minder goede deelnemers zouden zijn tc onderscheiden, wordt elke selectie dienaangaande op voorstel van Seeldrayers afgestemd. Een Fransch plan blijkt veel te inge wikkeld en te lang-durend om voor ver wezenlijking in aanmerking te komen. Dan komt, zooals reeds vermeld was, de heer Ir, J. W. Kips, namens Nederland met een voorstel, om niet het cupsy steem aan te nemen, daar men dan de kans loopt om bij de eerste gelegenheid de beste gewipt te worden, maar volgens loting 8 groepen van 3 in serie-systeem te laten spelen en de winnaars in cup- systeem. Plus simple, plus juste! Ieder land speelt dan minstens twee wedstrij den. Delamay (Frankrijk) steH nadat het cupsysteem door de vergadering is aan genomen, voor, een repèchage-competitie in het leven te roepen, hetzij door het Olympisch Comute, hetzij door denl'ran- schen Voetbalbond, zoodat men hier het voorstel-Kips in ruime mate tegemoet komt. De Deensche gedelegeerde merkt zeer terecht op, dat, waar in dit Fransche repêchage-voorstel acht wedstrijden in veertien dagen moeten worden gespeeld, aanvaarding ervan sport-onteerend zou zijn. Wel concludeert men, dat de ver liezers der demi-final zullen strijden om de derde plaats, terwijl Frankrijk nader een niet al te zware consolatie-competitie zal organiseeren voor de verliezers der eerste ronde. Een uitvoerige discussie over den besten tijd, waarin het Olympic Tournament kan worden gehouden, zullen wij, gezien de egoïstische motieven waardoor speciaal de Scandinavische debatten werden ge dragen (en als de heeren hun zin niet kregen dreigden ze met wegblijven op het Tournooi!) momenteel niet geheel volgen en slechts als resultaat mededee- len, dat het Scandinavisch voorstel (15 30 Juni) met vijftig tegen vijf-en-twintig stemmen verworpen werd, waarbij de Nederlandsche delegatie eveneens tegen stemde. De jaarlijksche bijdrage van elk aange sloten land door het bestuur voorgesteld op tv/intig dollar, werd tenslotte gebracht op tien dollar, terwijl de geopperde 14 net gate charge werd veranderd in 1 bruto heffing, geldende voor alle interlan- denmatches. Deze vermeerdering van financiëele inkomsten moest natuurlijk nader gemotiveerd worden en dit ge schiedde door den secretaris-penning meester, den heer C. A. W. Hirschman, die op overtuigende wijze aantoonde, dat de uitgaven waren gestegen terwijl in verband niet de valuta-depreciatie het oorspronkelijke bedrag van Fr. 50 evenmin kon worden blijven gehand haafd. Nademaal het einde der conferentie na derde, beperkten de breedsprakerige af gevaardigden zich meer en meer, zoodat de nog restende belangrijke agendapun ten zonder eindeloos gepraat konden worden afgehandeld. Daar was allereerst de samenstelling der commissie tot interpretatie der spel regels. Zonder stemming wordt tot prae ses dezer commissie gekozen Baron de Lavelye (België). Bij enkelvoudige stem ming worden vervolgens benoemd de heer Mutters (Holland, 14 st.)Mauro (Italië, 10 St.); Meisl (Oostenrijk, 10 st.) en Delamay (Frankrijk, 9 st.) De heeren Hauser (Zwitserland) Johann- son (Zweden) en Heriters (Tsjecho- SlowSkije), kwamen niet voor een benoe ming in aanmerking. De samenstelling der Jaarboekcommis sie levert geen bezwaren op, evenmin de door de Scandinavische landen voorge stelde commissie tot nagaan en nauw keurig omlijnen der amateursbepalingen, in welke comité zitting nemen de heeren Bergh (Noorwegen), Hauser (Zwitserland) en Seeldrayers (België). De discussie over de internationale ver houdingen tusschen de Belgische en Zwitsersche afgevaardigden eindigt op vredelievende wijze, daar de heer Geel- drayers namens zijn land e kennen geeft, van opinie te zijn veranderd. Het door Oostenrijk en Hongarije ingediende voor stel tot instelling van eene internationale arbitrage-gerechtshof, wordt dan tevens door de voorstellers ingetrokken. Bij het punt bestuursverkiezing acht Baron de Laveleye het bestuur zoo uiter mate voor zijn taak berekend dat het bij acclamatie kon worden herkozen zonder dat de beide open plaatsen worden aange vuld. Met het eerste is de vergadering het eens, met het tweede niet en zoo worden naast de heeren Rimet (Frank rijk) praeses; Oestrup (Denemarken), eerste vice-praeses; Hirschman (Holland), secretaris-penningmeester, alsnog be noemd de heeren Bonnet (Zwitserland) tweede vice-praeses en Fischer (Honga rije), auditeur, Als datum en plaats voor het a.s. con gres wordt bepaald Parijs, en wel twee dagen vóór de Olympiade, Trekking van 959 nummers ten overstaan va» Notaris A. G. Mulié. Woensdag 23 Mei 1923 Prijs van f 1000 4649 400 1755 6585 6975 9259 200 1142 14440 16521 16792 19253 100 221 3018 3176 7406 7511 7774 12671 13162 14366 14999 17786 20737 Prijzen van f 90.— (eigen geld). 170 2555 4270 7743 976711355 12938 15725 19633 303 59 4395 81 9823 11710 13092 16143 46 29 2738 4712 7883 78 47 13336 66 66 51 2814 48C9 8170 87 53 13467 16241 71 58 85 4942 8350 9925 83 13636 16301 19718 76 2923 5171 8458 1002311901 40 16699 20 813 62 91 8660 73 11 13747 16742 60 70 68 5311 8724 10112 6113929 44 19821 S07 3072 62 61 10254 12017 14174 16816 81 21 3154 5755 8804 63 30 14296 37 20017 49 3432 79 8944 79 45 14497 17010 21 68 78 6248 65 10370 47 14624 27 36 1066 3587 82 72 10421 12164 51 17157 20192 1120 3609 6497 85 24 88 14868 80 20310 1303 3704 6556 87 67 94 97 17475 20494 1516 3817 6704 9Ï154 10571 12222 15082 17505 20644 1632 3904 41 9401 10704 41 15255 9 55 1871 13 6838 23 92 56 15310 17892 20743 72 4007 6967 66 10827 12435 62 18519 60 1907 19 7135 9506 34 99 90 18812 20836 2024 74 37 15 10804 12500 15490 18901 71 4110 50 21 18 46 15537 74 2142 28 7347 9607 11037 12726 48 19150 2369 51 7637 75 11131 59 6219319 2518 4239 38 82 11337 12877 15690 19523 Later aflosbaar. 48 2676 5343 7492 9818 12148 1438S 15628 18690 109 2708 71 69 52 81 200 55 85 2 79 95 42 2818 5409 82 2905 28 3C0 86 55 3090 417 3205 24 60 45 73 97 9970 59 14411 44 97 7509 10028 67 22 69 18878 27 95 90 33 16719 87 36 10109 122CO 62 2218927 41 47 58 35 6 79 34 85 76 85 8 93 43 93 7626 10208 32 14514 45 19001 80 66 62 60 51 44 82 7741 87 69 75 hl 19110 85 45 92 71 14609 16801 14 88 7510323 94 37 16l>00 18 62 332-/ 5525 87 75 12306 14700 48 19257 85 58 92 7819 85 12404 15 51 74 506 3428 5603 35 10411 26 54 67 78 25 41 49 50 47 74 14802 88 89 52 48 5725 93 73 80 20 17024 19324 72 63 33 7933 86 88 14939 ól 39 89 3503 37 8063 10507 93 56 48 51 641 64 50 71 30 12528 78 57 76 59 66 5810 8156 32 90 15003 17129 82 72 3601 42 8213 44 12611 39 76 19412 713 2 44 57 10679 50 46 17243 29 37 16 5905 78 82 83 7y 49 41 42 3718 16 92 95 12728 88 62 84 64 35 40 8325 10723 36 151bO 71 1S549 82 36 41 44 44 40 95 17314 56 840 49 95 61 67 64 15213 22 19657 1009 98 6043 66 84 85 21 27 63 14 3810 78 74 94 12853 35 33 90 60 46 85 7610864 62 87 64 19/28 75 53 6168 8518 10901 98 93 77 si 82 85 6310 34 40 12388 15316 88 81 1158 3944 23 70 47 92 42 17411 89 67 86 48 8626 56 13044 99 17522 19807 1254 4028 62 3 7 60 71 1540a 32 65 93 53 6400 51 U033 76 6 89 86 1335 88 3 83 36 13130 97 99 88 77 4233 20 S7I0 38 42 15509 17638 94 1439 4369 32 46 41 13240 31 55 97 72 72 72 82 63 69 33 76 J9C27 90 87 6501 86 7013344 40 84 29 1512 4402 25 99 11164 70 54 17714 67 38 8814 74 13402 81 48 2C045 52 45 76 44 90 82 cl 62 77 95 68 15614 91 66 6646 84 11235 78 16 99 89 54 8920 65 84 23 178Ü4 20D8 55 43 72 13506 55 29 30 70 55 11308 8 84 40 46 92 69 89 48 15700 79 70 6710 93 97 58 15743 82 20224 13 9013 11410 60 46 83 42 30 20 26 13618 66 85 46 87 57 88 84 76 90 20396 6810 8611534 85 91 17999 20401 24 9111 80 97 15823 42 32 29 30 88 13756 25 56 70 61 14 6964 68 11660 63 59 81 92 62 45 7C0S 9203 63 83 70 95 20527 1924 49 13 20 69 92 15933 18081 42 28 4805 25 56 91 13861 75 18101 90 34 66 46 60 11744 70 91 27 20658 94 75 7132 72 70 8816098 51 20731 99 93 38 90 79 13904 16158 87 46 2005 4931 7204 9300 64 5 79 18228 49 11 31 9 60 11811 12 83 53 62 49 77 11 9413 23 87 16219 18320 10832 78 86 14 16 45 14086 39 23 56 2125 5067 27 49 69 94 16309 38 60 30 93 46 89 95 14101 21 7b 20901 2257 95 60 9594 96 13 41 18408 54 2520 51C5 70 9639 11913 28 84 14 95 29 94 7320 47 2o 57 16405 42 97 57 5234 92 89 12010 59 27 78 89 49 7408 96 51 60 74 16521 99 57 9 99 64 64 16511 18639 2615 59 38 9750 96 14211 43 60 28 5328 70 9804 12118 62 75 83 Vorige lijst stond: 20929 en 20975 m z. met 90 2C961 en 2C91I m z. zonder 16283 m z. 16280 773 m z. 771. 12123 m z. 12121. 19380 m;z. 19389 19429 m z. 19420. 3809,14000,16254"» en 2091S ontbreken. 28 33 42 51 56 51 68 1606 8 21 37 78 4573 1754 74 57 9! 67 94 68 4654 1801 57 4 61 12 4701 20 3 Heden overleed, zacht en kalm, voorzien van de H. H. Sa cramenten der Stervenden, na een korte ongesteldheid, tot on ze diepe droefheid, onze lieve Moeder en Behuwd-Moeder, Mevrouw GEERTRUEDA LAÜ weduwe van den WelEdelgestr. Heer BERNARDUS HENRICUS JANSSEN, in den ouderdom van ruim 66 jaar. H. M. JANSSEN A. JANSSEN-Royaards. Driehuis-Velsen, 23 Mei 1923. De H. H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden in de pa rochiekerk van den H. Engel- mundus te Driehuis bij Velsen op Zaterdag 26 Mei 1923, des voormiddags hall tien, wfarna begrafenis. Dc ter aarde bestelling zal plaats bskben op de R.-Kl Be graafplaats „St. Barbara'' te Schoten bij Haarlem. Aankomst op de begraafplaats ongeveer half twaalf. Eenige en algemeene kennisgeving. Geen bezoek. Geen bloemen. Ondcrgeteekenden betuigen hunnen Éartelijkcn dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden van familie, vrienden en buren, ter ge legenheid van hun zilveren huwelijks feest. JAC. BEF.MSTERBOER A. BEEMSTERBOER-Mosch. Heemskerk, Mei 1923. Tegen 1 Aug. tc Aerdenhout ge vraagd, bij twee kinderen, beschaafde degelijke Leeftijd 2740 jaar; uitstekend kun nende naaien, gewend met kinderen, Verzoeke opgave leeftijd en vorige be irekkingen, Zeer goede getuigen nood zakelijk. Bij voorkeur 's avonds naar huis. Brieven onder No. 8581 Bur. van dit blad. Heden overleed tot onze die pe droefheid, na een langdurig lijden, voorzien van de laatste H. H. Sacramenten, onze gelief de Zuster, Behuwd-Zuster en Tante, Mejuffrouw FRANC1NA VAN KAKERKEN in den ouderdom van 75 jaren. Uit aller naam: E, VAN KAKERKEN Haarlem, 23 Mei 1923. Aelbertsbergstraat 56. De H. H Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Maandag 28 Mei a.s. in de Par. kerk van het H. Hart, des mor gens te 7lA, S en ten 9'A uur de fl. Mis van Requiem. Eenige en algemeene kennisgeving. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. MB Heden overleed onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mevrouw de Wed. T. C. B. TEN HAGEN, geboren BARBARA THERESIA MARGARETHA REUSER, voorzien van de laatste H.H. Sa cramenten der Stervenden, in den ouderdom van 89 jaar. Uit aller naam: C. A. J. TEN HAGEN, Pr. Exec.-Test. 's-Gravenhage, 22 Mei 1923 Statenlaan 48. De Uitvaartdiensten zullen ge houden worjen in de Kerk van dc H.H. Martelaren van Gorcum, v. Beveringkstraat, op Zaterdag 26 Mei, ten 8 en 8.30 ure de stil le H.H. Missen en ten 10 ure de plechtige H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis vanuit de Kerk naar de R.K Begraaf plaats, Kerkhoflaan. Op verlangen van de overledene geen bloemen. (pitriet) ter overn. aangeb. Prijs f20. BOSCH EN HOVENSTRAAT 12. Den 25sten Mei a.s. hopen onze ge liefde Ouders en den dag te herdenken dat zij vóór 25 jaar in den Echt zijn verbonden. Hopende, dat God hen nog vele ja ren jn goede gezondheid en voorspoed mag doen voortleven, is de wensch van hun dankbare kinderen. JOHANNES STEVENS en Verloofde. KLAZINA STEVENS en Verloofde. BERNARDUS STEVENS GERARDUS STEVENS MARIA STEVENS CATHARINA STEVENS CORNELIA STEVENS HERMANUS STEVENS AAFRA STEVENS PETRUS STEVENS CORNELIS STEVENS JOZEPH STEVENS NICOLAAS STEVENS THEODORUS STEVENS in stil gezin wordt gevraagd een nette dienstbode. Liefst voor den dag. Sala ris 6 per week. Brieven onder No. 8579 Bur. van dit blad. Gevraagd tegen Augustus een als meid-alleën. Zeifst. kunn. werken, bij Mevr. VAN DEURZEN, Westeinde, Sassenheim. zoekt nog eenige naaihuizen a 2,50 per dag, of werk aan huis. Brieven onder No. 8587 Bur. van dit blad. eenige NETTE MEISJES voor verpak king van Suikerwerk. Leeftijd 15-17 jaar. Aanmelden IWANOWITCH, Meesterlottelaan 24. Biedt zich aan leeftijd tusschen 1718 jaar. Liefst omtrek Haarlem. Brieven aan B. SPREEUW, Parallelwég 23, Hillegom. te Noordwijkerhout: een damestasch met inhoud. Tegen verg. van adv. kos ten terug te bekomen bij A. H. v. NOORT, agent van dit blad te Noords wijkerhout, Peek Cloppenburg Heeien Miert Metis i BS gevraagd door directe indiensttreding. TETTERODESTRAAT 43. voor keer- en reparatiewerk, voor het maken van alle soorten jongenspak jes. Zeer bill, prijs. Adres: Mej. v. d. POL, v. Marumstraat 16. Terstond gevraagd een bekwaam bij A, REEKERS, Huis- en Rijtuig schilder, Nieuw-Vennep. TE KOOP, Duitsch merk. Gasthuissin gel 60. J. D. J. CONSTANDSE, Beëed. Ma kelaar, Tuinwijkl. 4, Haarlem. een melkgeit, geeft 4 liter melk daags. Ook in ruil voor kippen. VIJFHUI- ZERDIJK 97. te koop gevraagd G. SPANJAARD ZONEN, Zandlaan G 10, Santpoort. Alleenstaande dame, R.-K., b.b.hJ», zoekt geheel of ged. op drukken vroolijken stand. Deagc. wenscht woningruil. Brieven onaef No. 8578 Bur. van dit blad, Uitsluitend eigen fabrikaat INGÜKG DER MAGAZIJNEN ALLÉÉN ONDER DE KLOK Franco plaats van bestemming TuingrlntüH.L. Tuingrlnd I maal gezeefd h Rivierzand voor kippenloopen Duinzand voor Kinderspeelplaats i, n n I.— n MO 0.80 0.55

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 3