GEMENGD NIEUWS o VAN ONZE TjjDRAAOLOOZE TELEFOON^ Eea en ander had onder de talrijke reizi- Eindhoven, die een patrouille uitzond om gers een paniek verwekt. Velen wilden de het voortvluchtige drietal te arresteeren. tram verlaten doch de machinist, die niets Vergezeld van den hoofdconducteur herken- bemerkte, reed in volle vaart door. Einde- de de rijkspolitie onmiddellijk 't drietal, toen lijk, na herhaald gefluit der conducteurs, zij te Zeelst uit een sigarenwinkel kwamen stond de tram stil en werden de drie last- en voor zij 't wisten waren de vogels ge- posten op onzachte wijze uit de tram ver- vangen. wijderd. Een hunner wilde er weer in om de Na aanvankelijk ontkend te hebben leg- vechtpartij voort te zetten. De tram had den ze te Eindhoven een volledige beken- echter zoo'n vaart dat het hem niet lukte tenis af. er in te springen; hij viel zonder zich te Bagage, parapluies enz. werden door de kwetsen. passagiers vermist of in stukken terugge in Meerveldhoven aangekomen, waar- vonden. Verschillende ruiten der tram schuwde men terstond de rijkspolitie tewerden tijdens de vechtpartij vernield. a» i V' /.'hs DE STAKING IN BELGIË WORDT WEER ERGER BRUSSEL, 23 Mei. Volgens de IniicHtingen, ontvangen door den minister van spoorwegen, dreigt de algemeene toestand te verergeren. De bladen melden, dat er thans 20,000 sta kers zijn en dat er 40,000 wagons „gestrand" zijn op de Belgische spoorwegen en in de Roer. De staking treft in hoofdzaak het goe derenvervoer. Verscheidene groote metaal- en glasfabrieken moeten uit gebrek aan grondstoffen hun deuren sluiten. BRUSSEL, 23 Mei. De toestand op de spoorwegen is vandaag plotseling weer veel ernstiger geworden, zoodanig zelfs, dat in sommige kringen de afkondiging door het nationaal vakverbond van de algemeene sta king binnen zeer korten tijd wordt verwacht. Eeri vanochtend door de directie van de Belgische staatsspoorwegen aan de hooge ambtenaren van dit departement gezonden dienstbevel, waarbij wordt medegedeeld, dat de termijn, op 15 Mei door den minister be paald, thans verstreken is en het stakend personeel als ontslagen wordt beschouwd, heeft onder de arbeiders veel kwaad bloed gezet. Gevreesd wordt dat nu de stakers tot geen toegeven geneigd zijn en de regeering vier nieuwe jaarklassen der genietroepen onder de wapenen heeft geroepen, de strijd hard tegen hard zal gaan. Heden werd het aantal stakers op 20,000 geraamd, doch de avondberichten wijzen op een vrij aanzien lijke uitbreiding der stakingsbeweging, voor al in de provincies Oost- en West-Vlaande- ren, zoodat het totaalcijfer morgenochtend reeds heel wat hooger zal blijken te zijn. Het passagiersverkeer in deze provinciën is gedeeltelijk gestremd en zal het morgen vermoedelijk zoo goed als geheel zijn. Ook in het Walenland, vooral in het bek ken van Charleroi, neemt de stakingsactie toe, In verscheidene glas- en metaalfabrie- ken kon na de Pinksterdagen het werk we gens gebrek aan kolen en erts niet worden hervat. In industriëele kringen hoopt men, dat de crisisnu spoedig haar hoogtepunt zal bereiken en een oplossing van het conflict, dat nu reeds drie weken aanhoudt, eindelijk zal worden gevonden. de OPHEFFING VAN HET HONGAAR- SCHE PANDRECHT, PARIJS, 23 Mei. De Commissie van Her stel heeft besloten zich in beginsel niet te verzetten tegen het verzoek van de Hon- gaarsche regeering tot tijdelijke opheffing van hei pandrecht op zekere bronnen van inkomsten, welke maatregel noodzakelijk zou kunnen zijn voor het verstrekken van waarborgen voor de toegestane leeningen, PARIJS, 23 Mei. De voltallige vergadering van het economische comité, die tegen van daag was uitgeschreven, is tot morgen uit gesteld. De Turken: vorklanen, dat het antwoord op de vragen, door Ismet pasja aan, zijn regee. ring gesteld1, nog niet te Lausanne is aange komen, i Sorruvl, directeur aan het ministerie van koophandel, vertrekt vanavond naar Lausan ne om déél te nemen aan het opstetlen van den tekst van de handelsconvenifcie, die zal worden aangebracht aan het vredesverdrag, DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. LONDEN, 23 Mei. De werkloosheid in het Vereendgd Koninkrijk neemt op bevredigen de en geleidelijke wijze af. Op 14 Mei be droeg het aantal ingeschreven wenkloozert 1.168.000, zijnde 35.196 minder dan. de week tevoren en 317.278 minder dan op 1 Jan, DE GEDEPORTEERDE IEREN, LONDEN, 23 Mei. O'Brien en drie MMÏerttf van de teruggezonden Iersohe gedeporteer den hebben vanochtend voor den politierech ter te Bow-streeft terechtgestaan, beschuldigd! van aanstichting tot samenzwering. De amb tenaar van het O. M. zeide, d!at de gevange nen worden beschuldigd van samenzwering met 't dOel'door wapengeweld dé republiek in den lersOhen vrijstaat te vestigen. Men ver langde niet, in ie grijpen in de vrijheid van gedachte en vrij te spreken, De zaak werd acht dagen uitgesteld^ HALVORSEN. t KRISTIANiIA, 23 Mei. Minister-president Hal vorsen is overleden. (Otto B. Hatvorsen, de leider van. de con servatieven, had in Manrt, als opvolger vanl Blelir, hel minister-presid'enischap aanvaard.)! In de stoomtram die vooral in de Mei maand vele pelgrims van Eindhoven naar Meerveldhoven ter bedevaart voert., ont stond Dinsdag een worsteling en vechtpartij tusschen eenige conducteurs en de drie gebrt. B. uit de Lucifersstraat te Eindhoven. Dit drietal maakte 't den medereizigers door vloeken en lawaai zoo lastig, dat de hoofd conducteur het noodig oordeelde hen te waarschuwen. De oudste der drie liet zich dat niet welgevallen en gaf den hoofdcon ducteur den heer Verhoeven, een slag in 't gezicht. Toen deze hem wilde verwijderen schoten de twee andere broers toe en werd de hoofdconducteur zoo toegetakeld, dat de hulp van een drietal andere conducteurs hoog noodig bleek. tegenover de Mexicanen met hun sterk kamp, „als ik Don Alfonso zie,zal ik hem hierheen sturen." In Kenton's tent was het vol Amerikanen, en vooral Briars, vol zoeten wijns, zwoer dat hij niet naar bed zou gaan of hij moest een paar Mexicanen het l'cht uitgeblazen en geplunderd hebben. Sif ly echter, kalm en berekenend als altijd, had hem spoedig naar zijn speeltafel gelokt en zijn laatsten dollar uit den zak gespeeld, tot hij smoordronken in een hoek neerviel om daar op den blooten vloer z'n roes uit te slapen. Siftly was juist op gestaan om, ofschoon hij van de matigheid was, een glas Brandly met water te drinken toen hij aan een ander tafeltje zijn ouden be kende Don Alfonso ontdekte. De Spanjaard speelde nog niet, maar bestudeerde de kaar ten en zijn oogen straalden- reeds weder van rampzalige wilde begeerte. „Hallo, Companero," zeide Siftly, zijn hand licht op den schouder des Spanjaards leggende, „wij hebben elkander lang niet ge- Zien. Ik houa het voor een goed teeken dat wij elkaar in „het Paradijs" wedervinden." De Spanjaard kromp bij de aanraking en op het nooren van die bekende stem ineen, alsof hem een adder gestoken had. Maar toch kwam een enkel triomfantelijk lachje om zijn lippen, want de woorden „een goed teeken" stemden overeen met zijn droomen 's nachts van de kaarten waarop hij zetten moest. Hij haatte dien Siftly met innigsten haat en kon

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 6