beurs. R.-K. Jongevroawenbond. JIENSTPLICHT. Onderzoek van verlofgangers. De Politie-administratie. Je Politiehelmen. BURGERLIJKE STAND. Programma DE PRIJZEN VAN ONS GAS EN ONZE ELECTRICITEÏT. VAN ONZE RECHTBANK. LAATSTE NIEUWS. UIT DEN OMTREK. HEEMSTEDE. AERDENHOUT. NOORDWIJK. ZANDVOORT. VOORHOUT. BEVERWIJK. LISSE. VELSEN EGMOND-BINNEN. VELSEROORD. BENNEBROEK. S4S§FNNEJM. VELSEN. IJMUIDEN. SASSENHEIM. Prijzen van 36ffë De Haarlemsche R.-K. Jongevrouwen- bond is na een bestaan van drie maanden gisterenavond voor het eerst met eigen werk voo^het" voetlicht getreden en heeft laat ons dit dadelijk zeggen zeer bevredigende resultaten bereikt, die voor de toekomst veel beloven. De verschillende clubs, onderscheidenlijk voor zang en muziek, voor tooneel en voor gymnastiek, elk ondfer eigen leiding, hebben een goed-gevuld programma afgewerkt, met verrassende vlotheid en met groote ambitie. Wat de muziek .betreft', vielen de quatre- mains, het viool- en het mandoline nummer, zeer te loven en niet het minst de *ang stond op zeer hoog peil. Het dames koortje voerde eenige Hollandsche en Duit- sche liederen uit, die uitmuntend gezongen werden en tot' het best-gepresteerde van den avond behoorden. De tooneelafdeeling trad met twee stuk jes op, een van de grooteren en een van de jongeren. Het eerste was getiteld „Op een Buiten" en werd over het geheel goed en i vlot gespeeld. Verschillende jongedames gaven blijk, „het klappen van de tooneel- j zweep" reeds aardig t'e kennen, zoodat ook I dit fragmentarische blijspelletje zeer wel een i succes mocht'worden genoemd. Tot op ze- kere hoogte was dit ook het geval met het j stukje „In het pensionaat", een zedelesje in zakformaat, waarin door onvoldoende rol- 1 kennis de goede indruk wel een beetje I verloren ging. 1 Een der allerbest geslaagde nummers was ongetwijfeld het tableau „De elf Provinciën'', 1 reeds thans bedoeld als hulde aan H, M. de Koningin, wier borstbeeld prijkte te mid- den der elf fraai gecostumeerde meisjes, die ieder de eigene vrouwenkleederdracht in een der provincies vertegenwoordigden. 'Wisselend licht-effect verhoogde den goeden indruk van dit kleurig levend schilderij. Twee aantrekkelijke nummers waren de 1 beide uitvoeringen in vrije en ordeoefenin- j gen, door de gymnastiekclub, wier leden keurig in de maat en zuiver naar het rythme .de bewegingen uitvoerden. I Het programma werd besloten met een 'meer ernstig nummer, waarin de directeur, i kapelaan Lühn, de hoofdrol vervulde. Men 'weet, dat kapelaan Lühn een enthousiast ;Lourües-vereerder is, die met bewonderens waardige hardnekkigheid zijn lezing met lichtbeelden over de Lourdes-reis c.a. altijd maar weer vertoond. Ook thans prijkte Lourdes op het programma en andermaal heeft kapelaan Lühn op treffende wijze van Bernadette en het wonder der Lieve Vrouwe «n van de Beêvaart naar het genadeoord verteld bij zijn mooie serie kiekjes daar van. Natuurlijk heeft de directeur ook over den Jongevrouwenbond gesproken. Hij deed dit in het begin van den avond en later nog eens, om doel en streven van deze jon ge organisatie te verklaren en tot mede- I werking met en aansluiting bij den Bond op i te wekken. Hij dankte het bestuur en de leidsters en riep ook aller finantieelen steun voor de vereeniging in. Zijn oproep door i deelneming aan de Gebedsactie werd door de presidente van den R.-K. Vrouwenbond, afdeelmg Haarlem mejuffrouw Peeters, krach tig onderstreept, waarbij deze spreekster hulde bracht aan kapelaan Lühn voor. zijn 'arbeid. voor den J. V. B. nu reeds verricht. Alle3 bijeen was het een zeer genoegelijke en succesvolle avond, waarop alle jonge- vrouwen getooid waren met fraaie, zelf ver vaardigde insignes. Soms alleen en dat w is een vlek op den avond, maar die freft niet den J. V. B. was het wel wat hinderlijk rumoerig achter in de zaal, zelfs onder de muziek en de Lourder-lezing. Wat jammer toch, dat onze goede Roomsche avonden nu en dan op die manier door onbehoorlijke menschen ver stoord worden! r De Burgemeester van Haarlem maakt be ttend, dat het jaarlij&sch onderzoek van ver lofgangers, bedoeld in art 4t, derde lid, der .'Dienstplichtwet, voor deze gemeente zal wor den gehouden te Haarlem, in, de So'.datenenn- itine van de Infa n 1erie-lkazeme. aan den Kou- denhom, volgens onderstaande regeling: Lichting 1910 (Laindw.lichting 1917) Dins dag 26 Juni 1923, H'A uur v.m., letters A tol en mat K; 10)/. uur v.m., letters L tot en met R:. 2 uur n.m. letters S lot en met Z. Lichting 1911 (LandweerlicIiLiiig 1918a): iWoemsdag 27 Juni 1923, H'A uur v.m. letters 'IA lot en met E; 10K uur v.m. letters F tot en met L; 2 uur n.m. letters M tot en met R; 3 uur n.m. tellers S tot en met Z. Lichting 1912 (Landweerüehllrg 1918b): Donderdag 28 Juni 1923, 8 'A uur v.m. letters ,A tot en met E; 10uur v.m. letter» F lot en met L; 2 uur n.m. letters M lot en met li; 8 uur n.m. letters S tot en met Z. Aon liet onderzoek moeien deelnemen de verlofgangers van de landmacht der lichtin gen 1910, 1911 en 1912 (voormalige landweer- lichtingen 1917, 1918a en 1918h), alsmede de dienstplichtigen van de lichtingen 1911 en .1912, die een vrijwillige verbintenis hebben aangegaan als verzorger bij den rijlkspostdui- vend-jenst. Aain het onderzoek behoeft niet te worden deelgenomen door de verlofgangers: l a. die hun eerste oefening nog niet hebben volbracht; b. die in het loopende jaar. vóór den dag, (hierboven als dag van onderzoek aangegeven, in werkc lijken dienst zijn geweest uit anderen 'hoofde dan bij wijze van straf; c. die bestemd zijn om in het loopende jaar voor herhalingsoefeningen in werkel ijken dienst te komen; d. die elders wonen dan in Nederland: e. die zich buitenslands bevinden ter uitoefe ning van de buitemlandsche zeevaart (hieron der niet begrepen de zeevisscherij buitens lands). Vanaf morgen vindt de politie-administra tie die tot nu toe was gevestigd in het Stad huis (ingang Zijlstraat) verplaatst naar per ceel Kruisstraat 45, waar Ook Bouw- en Wo ningtoezicht is gevestigd. In de vrijkomende vertrekken aan de Zijlstraat wordt het Cen trale Inloopbureau der gemeente gevestigd. De heer Poppen heeft gisteren in den ge meenteraad gevraagd of de politie nu toch fieusch geen helmen kreeg. Dat zou toch strij- lig met alle zuinigheid zijn. De voorzitter intwoordde dat hem niets bekend is van het anschaffen van helmen voor de politie. Ook le commissaris van politie deelde ons mede lat het niet in de bedoeling lag helmen aan e schaffen. De oorzaak van de praatjes? Misschien een aanbod van helmen door een tandelsreiziger, die tevens een aantal mon sters achterliet op de kamer van den Com missaris van Politie. Ondertrouwd: 31 Mei, R. J. Paap en H, Muller. J. Hac'kfoort en A. H. de Nijs. K. C. Ouwejan en W. Edelijn. U. J. Cer- fontaln en B. F. Schuijff. Getrouwd: 31 Mei, G. J. A. ter Heerdt en C. M. Middeldorp, L. Versteeg en A. J. Élfrink D, H. Leegwater en A. A. Bag german. G; Bogaarf en H. M. C. Blank water. Geboren: 29 Mei, z. van H. E. Lasschuit- Melis z. van S A. Goosens-Fikkert. z. van T. M. Schoutsen-v, d. Geer. z. van A. Verwer-v.Gool z. van L. M, Doets- Cartoi:. 30 Mei, z. van J. M. Nijenhuis-de Weerd. Overleden: 29 Mei, A. A., 6 d„ z. v. J. Prins, Rozenprieëlstraat. 30 Mei, J. A. Kwantts, 43 j., Gasthuisvest. voor het Concert op Zondagmiddag 3 Juni, te half drie in Den Hout door de Harmonie „dè Eendracht" van de Koninklijke Papierfabriek te Velisen, directeur K. H. Keirkhoff. 1. Marsch, „Boei Voyage", H. Canter. 2. Ouverture, Prometheus, L. van Beethoven. 3. Cavatine, J. Raff. 4. Fantasie, Die Meisler- sangers vom Numberg. R. Wagner-Caniivez. 5. Ouverture Raymond, T. Thomas. 6. Le Roi 's amuse, L. Delibes. 7. Polka voor twee cla- rinietten, uit te voeren door de heeren H. W. Wicherindk en K. Hollander, Buot. 8. Ballet Egyptien, Luigiai. Naar aanleiding van de gisteren door den gemeenteraad aangehouden voorstellen tot vcrlag'ng van de tarieven van gas en electri- citeit vernemen wij, dat de gascommissie de tarieven van het gas vfil laten op de prijzen van thans voor een minimum hoe veelheid gasverbruik. Voor een verbruik van gas boven dat minimum zouden andere tarie ven worden vastgesteld, die aanmerkelijk lager i;r> dan "die geldig voor het minimum verbruik. De bedoeling daarvan zou zijn het gasverbruik voor koken en strijken aan te moedigen. Wat den electriciteitsprijs betreft, zou de commissie een zoogenaamd dubbel tarief wil len vastgesteld zien: een dagtarief en een nachttarief. Het dagtarief wordt ingevoerd om de tarieven voor verbruik door klein- indus'iie, winkeliers en particulieren zoo laag mogelijk te doen zijn en om een grocle afnam-: van electriciteit te bevorderen. Zitting van heden. Rijwielverduis tering. De 21-jarige varensgezel J. J. K. te IJraui- den huurde 23 April een fiets bij Vonk, maar b: acht deze niet terug. Hij was zonder werk en om aan den kost te komen verkocht hij de fiets voor 30. Voor deze verduistering luidde de eischt 6 maanden gevangenisstraf. Poging tot zwaar lichamelijk letsel. Daarna stond terecht de 32-jarige los werk man G. P. V., wonende Jan Gijzevaart, be schuldigd in den avond van 1 April met voor bedachten rade zwaar lichamelijkt letsel te hebben willen toebrengen aan den veldwach ter B., tegen wien hij een wrok had, omdat B. hem al een paar maal voor dronkenschap be keurd had. Dien avond had de veldwachter in het bijzijn van een confrater, V. ontmoet. Toen de confrater naar huis was, zorgde V., dat hij later B. tegenkwam. V. was niet be paald dronken, doch wel onder den invloed van drank. Hij heeft toen bij den spoorover weg te Santpoort ruye gezocht met B. en met een oude stalen sabel, die hij intusschen in huis was gaan halen, een paar maal in de richting van den veldwachter geslagen, ook in de richting van diens hoofd, dat hij met zijn arm moest beschermen. Hij kreeg daar door een wonde aan zijn arm. V. bekende over het algemeen; hij beweer de, dat de veldwachter eerst met zijn gum mistok geslagen had. Het O.M. vond het feit ernstig en eischte 1 jaar bev. straf. Verdediger van bek!, was Mr. Bruch, die betoogde, dat er niet van voorbedachte rade gesproken kan worden en het ook mogelijk achtte, dat de veldwachter eerst geslagen had. Hij wees er op, dat bekl. die verleden week in de gevangenis zijn koperen bruiloft vierde, sinds zijn huwelijk zeer oppassend is en een ijverig man, bekwaam in zijn werk, die alleen van den drank last heeft. Hij heeft een goede vrouw en 8 kinderen thuis Hij beveelt bekl. zeer ernstig in de buitenge wone clementie van de rechtbank aan. ERNSTIG ONGEVAL. JOURiE, 31 Mei. Bij het afbreken van een huis le Joure viel een muur op 2 werklieden. De gehuwde timmerman Hoelkstra le Joure werd zeer ernstig aan 't hoofd en de tim merman Nico Draaier, van St. Nicolaasga, werd aan de beenen gewond. CHIN'EEZENMOORDEN. AMSTERDAM. 31 Mei. Heden wees hel Ge rechtshof arrest in de bekende zaak van de Ghi neezen moorden het vorig jaar gepleegd. Het Hof bevestigde het vonnis van de recht bank' zoodat dus de voorman Young Chew en de stoker Dang Foo wegens doodslag op den Chinees Pang Lin werden veroordee'd tot vier jaar gevangenisstraf. Loo Kew, die wegens poging tot doodslag op Tjong Kow terechtstond, werd veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Deze Chineezen, diie na eenige maanden in voorarrest te hebben gezeten in vrijheid werden gesteld, zijn toen naar China ver voerd, Zij blijven du» buiten het bereik van den strafrechter. UIT CHINA. SHANGRAï, 31 Mei. De Chineesche bandie ten d'eigen door een te kort aan voedsel te stervja 8 Chineezen ontsnapten aan de kust. NEW-YORK, 31 Mei. Uit Kanton wordt gemeid. De legermacht van Sun-Yat-Sen aan het Oostelijk Kaingsundfront heeft een ern stig -.rlies geleden. De beste generaal Hsu- Sung-Chi, werd ernstig gewond, Volgens hier ontvangen bericht is een van Sun's aan hangers naar den vijand overgeloopen en volgen meerderen dit voorbeeld. 432e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 31 Mied. 5e Klasse 12e Lijst. Hooge prijzen: 1490 1695 5907 HOól" 11901 15710 18067 eik f 1000. 11674 12585 1850.3 21123 dik 400. 6014 6833 9356 9575 21207 dik f 200. 4132 4289 8176 9005 9769 10916 10936 13247 14344 14749 15724 15767 18436 19598 20684 cllk f 100. Verg. Tuinlieden. Woensdagavond hield de Onderlinge Tuinliedenvereeniging Aardenhout en O. eene drukbezochte ver gadering in het lokaal voor Chr. belangen. Door den Voorzitter werd medegedeeld dat de tentoonstelling van groenten wegens het slechte weer^ niet kon plaats hebben. Nadat eenige punten van ondergeschikt belang waren behandeld hield den heer v. Gurp, secretaris der vereeniging een zeer leerzame inleiding over de Dahliacultuur. De zeer uitvoerige uiteenzetting werd nog aangevuld met antwoorden op de verschil lende vragen. Besloaen werd in de maand Juli eene groote excursie te houden naar een der plaatsen in het Gooi. Ter opluistering had de heer H. Heere een flinke en mooie collectie afgesneden bloe men van vaste pionten ingezonden Na. een rondvraag, voor bloemkweekers steeds leerzaam, werd de vergadering ge sloten. In -tien nacht van Maandag 28 op Dinsdag 29 Mei is des nachts ten huize van den heer Van der M. S. door het uitsnijden van een ruit in de serre ingebroken. Ontvreemd wer den een bontmantel en een bedrag van 50 aan geld. In den nacht van 29 op 30 Mei is bij den heer M. ingebroken. Door het forceeren van een deur van een rijwielwerkplaats hebben zij zich toegang tot de woning verschaft. Ontvreemd werden omstreeks 100 stuks zil veren voorwerpen. Beide bewoners bemerkten eerst des mor gens den diefstal. De politie «telt eeen ernstig onderzoek in. Opmerkelijk is, dat de politiepost sinds 10 dagen in Aerdenhout was opgeheven. SCHOTEN. Lantaarnpaal omvergereden. In den Rijksstraatweg zijn de laatste weken nieuwe gasbuizen gelegd en het waterleidingnet is verlengd. Wanneer de straten worden opge broken en daarna weer worden dichtge maakt en bestraat, ontstaan heel spoedig soms diepe kuilen, vooral* wanneer zooals op dezen weg zware voertuigen over de dicht gemaakte geul moeten rijden. Een zware vrachtauto ondervond dezer dagen het on gemak daarvan doordat een der wielen in zoo 'n kuil terechtkwam. De auto maakte plotseling een zwenking en reed een straat lantaarn stuk, hetgeen een schadepostje beteekent voor de gemeente. „Eigen Haard". Tot bestuurslid van de woningbouwvereniging „Eigen Haard", is gekozen de heer J. H. Kleijn, waarmede in de vacature is voorzien, die door het bedan ken van den heer Jac. van Vliet, als voor zitter en bestuurslid, was ontstaan. Postbode G. J. v. d. Voet. Naar wij vernemen zal de heer G. J. van r'er Voel, brieven- en telegrambesteller al hier, den dienst op 1 Juni a.s. niet pensioen verlaten. Hij is dan 37 jaar als zoodanig in dienst van de Post- on Telegrafie. In d'ien langen diensttijd heeft hij orns, Noordwij/kers, at heel wat goedis en ook minder aangename tijdingen thuis bezorgd. Moge het hem gegeven zijn, nog vele jaren, in hot bezit van 'n goede gezondheid, van zijn welverdiende rust ie genieten. Opgedragen. Door de architecten Ir. Jos. Cuijpers, Roermond en Pierre Cuijpers, Amsterdam, is aan P. J. Berkhout, aanne mer alhier, opgedragen het verbouwen van het perceel Bloemendaalsche weg 97 te Bloemendaal, tot filiaal voor de N.V. A. Hillens, sigaren- en tabaksfabrieken te Delft. Oranjevctecniging. Deze vergaderde op Dinsdag j.l. in café „De Bonte Koe". De voorzitter, de heer v. d. Laan, consta teert in zijn openingswoord een schitterende opkomst. De agenda is dan ook belangrijk. De belangstelling zal wel toe ,le schrijven zijn, aan 't op handen zijnde feest en de conclusie mag wrf getrokken worden, dat vorige fees ten naar wenscli slaagden. Spr. verwelkomt de aanwezigen, in 't bijzonder den burge meester Hoewel !a:it, wenseht spr. de ver eeniging een voorspoedig jaar toe. Verleden jaar is niet alleen prettig feest gevierd, doch ook de financieels uitkomsten waren bevre digend. Wij zullen hedenavond, aldus spr,, de lijnen voor 't aanstaande feest uitstippe len. Niet minder dan 4 nieuwe bestuursleden moeten ook gekozen worden. De notulen worden onveranderd goedge keurd. De commissie van verificateurs, tot nazien der rekening 1921, rapporteert, dat boeken en bescheiden in orde waren. De penningmeester, de heer P. v. d. Hulst Thz., wordt hierna gedechargeerd. Wegens afwe zigheid van' laatstgenoemde brengt de heer Brussee het financieel verslag over 1922 uit. De inkomsten bedrorgen 1824.50'/y, uitga ven f 1671.72)4; batig saldo f 152.76. Het vorig jaar bedroeg 't batig saldo f 2.50)4. Tn de commissie tot nazien der rekening worden benoemd de heeren J. Angevaren, M. Zonneveld en G v. Vliel. Desecretaris, de heer P. v. d. Hulst Jz., brcntf! 't 3de jaarverslag uit, dat keurig af- gewerkt was en afwisselde door humor. Wij sl/>pen hieruit aan, dat in 1922 3 bestuurs vergaderingen en 1 ledenvergadering heeft plaats gehad; dat 't ledental vooruitgaande is en de 600 nadert; dat 1 bestuurslid naar el ders vertrok. Spr. memoreert liet feest van verleden jaar, dat als geslaagd kan be schouwd worden. De voorzitter dankt den secretaris voor zijn mooi verslag, waar de vergadering door applaus mee instemde. In plaats van de /ïeercn H. Vermijs en F. C. J. Huijts, die naar elders zijn vertrokken; W. v. d. Laan en P. v. d. Hulst Thz., die wegen» drukke werkzaamheden bedanken; C. Coiijn, eere-voorzitler, die juist bericht had gezonden te bedanken wegens familieomstan digheden, werden gekozen de heeren H Al- lard, J. V. d. Bergfhe, P. v. Werkhoven Thz., W. v. Kempen en J. H. v. d. Voet. De voorzitter feliciteert de nieuw gekoze nen en brengt dank aan de aftredende be stuursleden voor 't gepresteerde en zegt dat hij slechts noode hoen gaat, daar de samen werking in 't Bestuur steeds zeer goed was. D# Burgemeester, tevens Eere-voorzitter, memoreert de groote verdiensten van den heer v. d. Laan als voorzitter en stelt voor hem het eere-iidmaatsphap aan te bieden, hetwelk de vergadering met applaus begroet. De heer v. Laan dankt voor die onder scheiding en neemt haar gaarne aan. Dit jaar zal 't feestterrein wederom bij den heer Dijsselb'.oem zijn. Als data voor de feestelijkheden, noemt de voorzitter 5 en 6 September. Een slem gaat op, om 3 dagen feest te vieren, doch de voorzitter en de vergadering achten 2 dagen voldoende. De data's worden als genoemd vastgesteld. Hierna volst bespreking van 't voorloopig program. Het bestuur wil naast diverse volksspelen, den kinderoplocht uitbreiden, tot de volwassenen, aldus de voorzitter, wij kun nen nog zien, welk karakter de optocht zal dragen, of dat deze gemengd zal zijn, Spr. wil de verschillende groepen zelf hun plan nen uit lalen werken. De burgemeester vraagt of 't bestuur voor den optocht ook prijzen beschikbaar stelt en zegt, dat, zoo het Initiatief van de betrok ken groenen uitgaat dit prachtig is, doch 't bestuur dient richting te geven. Wat het his torische deel van den optocht betreft, wijst spr. op de ruine van Jacoba van Beieren en Voorhout als gehoorlepiaats van Boerhaave. De heer C. van Werkhoven Cz. zou gaarne1 zien, dat de verschillende corporaties als zoo danig aan den optocht deelnamen. De heer v. d. Berghe vestigt do aandacht op versierde rijwielen en de heer B. v. Werk hoven op versierde hondenkarren. De voorzitter zeigt, dat 't Bestuur met ver schillende opmerkingen rekening zal houden en dat ver,schillende vereemgingen al gelden uitgetrokken hebben om prijzen disponibel te stellen. Bij de rondvraag merkt de heer v. d. Lubbe op de vergaderingen ook op andere punten der gemeente le houden, wat overwogen zal worden. De heer P. v. Werkhoven Bz„ wil voor 't feest nog eens vergaderen, wat eveneens over wogen zal worden. De heer W. v. d. Berg wil zieken en ou den van dagen, die van feestvieren verstoken zijn, een verrassing bezorgen. De voorzitter zegt, dat ouden van dagen steeds met de noodiige ondersoheiding zijn behandeld en dat niet verder gegaan kan worden. De heer C. v. Werkhoven Pz. wH aan 't feest een verdere strekking geven en 't ge meentebestuur officieel laten deelnemen. In die richting zullen stappen gedaan worden. De voorzitter dankt voor de zakelijke dis cussies en sluit de vergadering. Het bestuur wees daarna den heer H. AHard tot voor zitter aan. IJk en herijk van maten en gewichtenDit zal plaats hebben op Maandag 11 Juni, van 91 uur ten gemeentehuize in de raadszaal. Ongeval. Onze plaatsgenoot P. N. L. reed onder Oegstgeest met zijn motorrijwiel tegen een groentenkar op. Het rijwiel werd flink gehavend. De berijder liep eenig lichamelijk letsel op, doch niet ernstig, want na bij om wonenden behandeld te zijn, kon hij, doch zonder motorrijwiel, huiswaarts keeren. Stemplicht. Van de 24 personen, die opge roepen waren, omdat zij bij de gemeente raadsverkiezing hun stemplicht niet vervuld hebben, konden twee zich niet voldoende verantwoorden, zoodat dezen gerechtelijk ver volgd zuilen worden. Raadsvergadering Alle leden waren in de op Maandagmiddag gehouden raadsverga dering aanwezig. Aan de orde kwam de benoeming van een onderwijzer aan de U.L.O.-school alhietl Mot 9 stemmen benoemde de raad hiervoor den lieeir M. Lutteraan, Zwolle. Daarna werd als punt 2 der agenda behan deld: een verdere belastingverlaging. B. en W. stellen voor het vermenigiuildiigimgscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting van 2.1 op 1 le brengen. Dit voorstel werd zonder stem ming aangeno men Eveneens werd zonder stemming aangeno men een voorstel van B. en W, lot onder- handische gunning van een nieuwen gashouder aan de Induslr.-Mij. Mabeg, te Utrecht. Voor dijt doel zal een geldleening van 54.400 werden gesloten. Punt 4 der agenda: het voorste! van B. en VV. een vergoeding toe te kennen voor een boventallig onderwijzer aan de Chr. school, wordt zonder discussie of stemming aangeno men. Bij punt 5 der agenda: Ingekomen stukken en mededeetingen, werden met verschillende adressen ook dat van het gemeentebestuur van SmiJdc, voor kennisgeving aangenomen. Het adres van de vereeniging „Heit Witte Kruis", om f 7900 voor verbetering van het Badhuis, ging naar B. en W. om prae-advies, nadat de voorzitter had toegezegd, dat deze zaak zeker nog in de raadsvergadering, te houden in Juni a.s., aan de orde zou komen. Door den raad wordit ontheffing verleend van een artikel der bouwverordening aan oen alsnog ingekomen sluik van den beeir J. Blaauw, Allkmaarschestraatweg, op advies van B. en W. Punt 6 dier agenda behelsde alleen belasting zaken, waaronder ceniige onheteekenende hon- deiiheilastingzaalkjes bleken te ressorteeren. Dit geschiedde in openbare ziitlllïing, zoodat dade lijk de rondvraag aan do orde kwam. Hierna sluiting. Ondertrouwd: J. W. van Someren en M. G. Niesten. Getrouwd: G. P. Timmer en G. Knapen. G. Schik en L. van Rijn. Geboren: d. van J. C. LeeuwEijking. z. san D. C. H. KraanDiepgrond. z. san J. M. Minderhoud—Gunst. z. van G. van SoestBrandjes. z. van J. C. E. Mul derVinike. z. van G. BootsHeere, z. van F. Koekvan Ge cm. d. van A. C. A. BurgerSlotenmaker. d. van A. M. Ap pel-Half. Overleden: L. Pirova.no, 78' j.. svedir. van A. van Egmond. M. Nieiman, 85 j., wed. v. J. P. Wesselingh. Jubileum. Vrijdag 1 Juni hoopt de lieer L. Kapiteijn den dag te herdenken 'dat hij voor 25 jaar als meesterknecht in dienst kwam bij den bloemist Fred, de Meuld-r. alhier. Goed afgeloopen. Zondagmorgen brak bij het uitrijden uit de Veldhorststraat op weg naar de kerk een voorwiel van den tentwa gen van den landbouwer W. uit den Ruigen- hoek. De wagen kwam in hellende houding op de as te rusten. Gelukkig 'stond er een oud en mak beestje s'oor, zoodat de inzit tenden er met den schrik afkwamen. Voetbal. Zondagmiddag kwam L. F. C. 1 alhier tegen het Westen bij de seriewedstrij den in-het veld onder leiding van Rich, v. Gelder. L. F. C. won met 70. Bloempjesverkoop. De opbrengst van den bloempjesverkoop ten bate der K. S. A. was alhier f 92.55. Een gezellig uitstapje. Mot de stoomboot „Volharding" maakten de jongens van liet „St. Joseph" en „St. A!oysius"-palronaat gis teren onder leiding van haren Eerw. Direc teur, kapel. Hendriks en eenige heeren com missieleden den jaarlijkschen boottocht met medewerking der muziflkvereeridgfcig „St. Gre- gorius de Groote." Het doel was een bezoek aan Bosikooip. Ofschoon een dreinende regen gisterenmorgen den dag scheen te willen be derven, liep het toch best mee en hebben de jongens een pleizierigen dag gemaakt. Drankweer-Comiti. In de Maandagavond le Vels-eroord gehouden vergadering van het Centraal Drankweer-Comité in deze gemeen te, werd verslag uitgebracht van de Biauwe Week-aclie. Nog nooit heeft men het in deze week zoo slecht getroffen met het weer en het resultaat van den bloempjesverkoop bleef daardoor ver beneden de verwachting. De opbrengst bedroeg nog geen 200, tegen ver leden jaar j 367. Te Santpoort was voor f 71.84 verkocht, te Velseroord voor ruim 52 en te IJmuiden ruim 74. Er waren 5000 couranten verspreid en met de groote en kleine biljetten, kost-en van optocht en openluchttneeting zal er wel een tekort van ongeveer f 60 zijn. Op voorstel van de afd. IJmuiden der I. O. G. T. N. werd besloten een adres aan den raad te zenden, met verzoek om op de feestdagen ter gelegenheid van het Regee- ringisjubileum van de Koningin een tapver- bod uit te vaardigen. Op voorstel der zelfde Vereeniging zal een actie begonnen worden tegen liet maken van muziek in café's. Op voorstel der afd. Velseroord van de A. N. G. O. B. werd besloten 100 platen te-gen het Amstel Super-stout uitgave van dezen Bond te bestellen en te verspreidden. Burgerlijke Stand. Geboren: d. van J. Veermanvan Dok. d. van W. Nukoop Smit. 2 zoon» van B. Kok—Kerkwijk. z. van A. ScrvaasHakker. z. van C. M. Woltermanvan der Aar. d. van D. de Krijgervan Duvn. Overleden: M. V. de Vries, 70 jaar, echt- gen. van W. A. J. Correlie. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 5 Juni 1923, des namiddags 7 uur ten gemeente huize. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Contract voor de straatverlichting. 3. Grondovername ten behoeve van wegver- breeding. 4. Verlenging termijn van ontrui ming van eenige onbewoonbaar verklaarde woningen te Velseroord. 5. Wijziging van de recognitie-verordening voor het binnen het grondgebied der gemeente Schoten liggende deel van de Jan Gijsenvaart en van de verordening op de heffing van pre- cario. 6. Aanvragen om subsidie ten behoe ve van eenige bijzondere bewaarscholen, en gedeeltelijke buitenwerkingstelling der verordening op de subsidieering van het bizonder bewaarschoolonderwijs. 7. Vast stelling van de bijdrage in de kosten van het bizonder vervolgonderwijs over 1921. 8. Verleening van een crediet voor de werkverschaffing. 9. Wijziging der veror deningen op het beheer van het gasbedrijf en de waterleiding. 10. Idem der verorde ning op de exploitatie van het gasbedrijf. 11. Vaststelling van den gasprijs voor het tijdvak van 1 Juni 1923ljuni 1924. 12. Idem van 2e suppletoire begrooting voor het gasbedrijf en de waterleiding dienst 1922. 13. Idem van balansen en verlies- en winstrekeningen van die bedrijven per 31 December 1922 14. Idem eener verordening, houdende algemeene regelen betreffende de subsidieering van vereenigingen of in stellingen. 15. Idem van een tarief voor het hebben van standplaatsen met rij- en voer tuigen. 16. Machtiging tot verkoop van het perceel H, Zeeweg no. 223 te Driehuis. 17. Praeadvies op een adres van L. L. Raaman, vroeger gemeentedeurwaarder, om hem wegens overplaatsing in Rijks dienst wacht geld toe te kennen, benevens eene vergoe ding der gemaakte verhuiskosten. 18. Goed keuring van een staat van af- en overschrij ving van het schaalarmbestuur, dienst 1922. 19. Benoeming van een onderwijzer aan school F te Santpoort. Vleeschkeuring. Burgemeester en Wet houders maken bekend, dat de bepalingen omtrent het keuren van vleesch voor deze gemeente op 1 Juni in werking treden. Bloemendag. De verkoop van bloempjes voor de K. S. A. bracht hier 36,25 op. Lof aan de meisjes, die ondanks het slechte weer dat sommetje bij elkaar wisten te brengen Opluistering. De fanfare „Eensgezind heid" zal a.s. Zondag hare medewerking ver- leenen bij de te Castricum te houden tuin feesten. In aansluiting met een vroeger bericht kunnen we nog melden, dat aan dit muziek gezelschap op het nationaal concours te Soest ook nog een zilveren medaille werd toegekend voor het behalen van het hoogst aantal punten in de afdeeling fanfare. Drankbestrijding. Zondagavond houdt het Kruisverbond eene algemeene vergade ring. Op de agenda komen verschillende belangrijke punten voor. Ziekenfonds. Maandagavond hield de ver eeniging Ziekenfons Velseroord haar alge meene ledenvergadering in de zaai van den heer Bogaard. Uit het jaarverslag van dien secretaris bleek, dat het ledental sterk was toeigen-omen. Het financieel verslag was heel wat gunstiger dan verleden jaar, daar er toen een tamelijke sefhuid was, waartegenover de balans nu een o-verscliot aanwijst, wat een gevolg is van de fijdejïfke hoogere cohtritou- tielieffinig, en oen gelukkig verloop wat be treft ernstige ziekten, dus naar verhouding minder uitgaven. De toename van het leden tal is in de allereerste plaats te danken aan de correcte behandeling van den geneesheer, Dr. Oosterwijk, wat ook staande de verga de" ring door alle aanwezige leden werd naar voren gebracht. Bij de bestuursverkiezing werdetl de drie aftredende leder, de heeren G. van Telgen, en Otto herkozen. In de plaats van den heer J. Nijhout, die zioh niet meer beschik baar stelde, werd gekozen de heeT A. van Bodegraven Burg. Stand. Geboren: z. van K. Plant Treffers. Harmonie. In plaats van den heer van Sdnéers, die wegens zijn benoeming tot b'JT- gemeester van Aibiasserdam binnenkort de gemeente gaat verlaten, is het eere-voorzitter- schap van „de Harmonie" aangeboden aan Baron van IWersum, die dezen eeneitilel heeft aanvaard. Bloemendag Hulp in Nood. Zondag 27 Mei werd vanwege het comité „Hulp in Nood" een Bloemendag alhier gehouden welke goed geslaagd mag heeten, ondanks den neerplassenden regen hebben de jonge dames toch noch voor dit doel 74,69 bij eengebracht, waarlijk een mooi succes. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. vana J. v. Nieuwkoop en C. Dandeij. Gerda, d. van S. Vos en D. Kraal. Adriana Berendina, d. van F. Boot en H. J. Landwehr. Gertruida Alida, d. van A. v. d. Voet en A. Kruit. Menna, d. van D. Roos en L. Leenheer. Johanana Maria, d. van J. v. d. Eist en M. v. d. Laan. Getrouwd: Pieter van der Beer, 29 j. en Maatje Benschop 21 j. Antonius Simon Aloysius van Ruiten, 26 j. en £''zabeth Pe- tornella Mathilda Bader, 21 j. Ondertrouwd: Peter Vis, 25 j. en Christina Westerbeek, 23 j. Dirk Sophidus van der Bent, 25 j. en Anna Vis, 24 j. Overleden: Philippus Bakker, 60 jaar, eclitg an A. Verhoeff. Aanbesteding. Gistermiddag is ten raadihui- ze aanbesteed het uitbreiden van schooi D. te Velseroord Ingeschreven was als volgt: C. J. Gazet en J. Rcnsenibrink, Haarlem, 44.650; N. V. van Ommeren en Kelelaar's Aanniemersbe- drijc, Haarlem, 42.995; J. Bleeker, Velser oord, f 42.500; W. A. Sanders en A. van Kaarn, Velseroord, f 40.139, E. C. Scrvaas en Co., Velseroord, 38.835; R.K. Velser Onderi. Bouwersbond, Velseroord, 37.364; P. H. Visser en N. J. Aris, Santpoort, f 36.984; P. C. Kreuger en A. B. Dijkman», Haarlem, f 36.785; firma P. Heere en Zn., IJmuiden, 35.550; firma P. Lnngendijk, Beverwijk, 34.780.70; N. V. Onderling Ver trouwen, Beverwijk, 33.098; firma Mor ren, Ommering en Co., IJmuiden, f 30.900. De gunning werd aangehouden. Benoeming. De heer C. Gijsiberts, hulpsluis- meester bij de Noordzeesluizen alhier, is met ingang van morgen benoemd tot shiismeester bij de Willemisluizen te Amsterdam. Op de grens van Warmond en deze ge meente, op den Warmon'derdam, raakte gis teravond een auto in brand, die geheel uit brandde en wei zoo snel, dat de inzittenden zich ternauwernood konden redden, en zelfs 432e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 30 Mei. Se Klasse 11e Lijst. Hooge prijzen: 23§7. 3050 elk 1000. 1605 14490 15012 16199 2115S 2285S elk ƒ400. 2490 6228 13307 16279 16645 elk ƒ200. 1241 6841 7638 16770 1S535 18824 19348 19807 20290 20292 elk 100. 70: 43 18S 212 44S 459 670 824 928 1200 1201 1203 1449 1504 1522 1556 1801 JS10 1917 2010 2189 2207 2246 2247 2252 22S4 2340 2345 2419 2567 26SS 2772 2793 2919 2925 3171 3243 3272 3350 3387 3412 3432 3536 3577 3614 3868 4288 4422 4746 4756 4812 4914 5047 5400 5409 5417 5463 5789 5801 6015 6159 6235 6437 6466 6549 6560 6564 6615 6668 6725 6817 6888 7010 7012 7013 7059 714) 7200 7416 7589 7640 8238 8369 8415 8437 8475 8554 8674 8680 S742 876! 8818 S90& 8979 9068 9264 9389 9410 9421 9532 9576 9730 9783 9914 9963 10026 10090 10278 10471 10595 10664 10680 10795 10976 11168 11211 11337 11515 11600 11661 11751 11828 11896 11961 12006 12037 12122 12135 12295 12359 12808 12858 13016 13080 13147 13175 13240 13405 13500 13641 13654 13684 13692 13788 13796 13887 14172 14199 14252 14419 14497 14517 14697 14959 14980 15047 15054 15103 15153 15327 15435 15519 15530 15629 15644 15841 16051 16208 16255 16308 16319 16363 16518 16540 16579 16583 16866 16993 17083 17090 17273 17304 17423 17449 17450 17464 174S9 17559 17661 17744 17798 17855 17980 18030 18061 18200 1S452 18622 18631 18647 18689 18905 1S960 19097 19128 19166 19376 19496 19586 19610 19616 19726 19886 19929 19941 20009 20013 20071 20097 20210 20212 20217 20449 20574 20663 20714 20726 20882 20933 20945 20963 21002 21137 21199 2.1201 21217 21392 21481 21537 21554 21689 21792 22324 22440 22469 22551 22644 22699 22864 ,22907 NIETEN: l 8 15 20 45 149 210 227 291 341 364 379 410 433 436 461 513 561 587 595 607 666 742 743 799 823 895 902 971 976 1041 1054 1074 1090 1106 1184 1202 1249 1320 1335 1338 1375 1465 1546 1561 1576 1639 1659 1672 1697 1705 1745 1825 1861 1863 189Q 1909 1916 1931 1932 1985 2033 2039 2104 2106 2168 2173 2198 2250 2281 2283 2301 2304 2312 2383 2389 2399 2406 2451 2461 2620 2625 272? 2743 2755 2778 2854 2882 2908 2927 2976 3007, 3017 3024 3041 3087 3098 3115 3170 3208 3212 3283 3291 3327 3333 3384 3392 3435 3450 3510 3625 3682 3693 3706 3759 3836 3932 4070 4074 4093 4096 4097 4161 4212 4277 4282 4327 4329 4380 4388 4448 4464 4493 4522 4617 4694 4738 4740 4745 4775 4777 4889 4897 4902 4904 4918 4869 5017 5037 5065 5125 5132 5188 5189 5263 5281 5301 5333 5384 5407 5506 5536 5555 5558 5566 5625 5632 5642 5670 5675 5702 5735 5762 5765 5815 5895 5903 5911 5933 5961 5969 5990 5993 6045 6150 6162 61S7 6188 6190 6200 6-'07 6294 6300 6313 6352 6404 6431 6454 6459 6471 6483 6506 6553 6561 6621 6726 6805 6958 6968 6974 6981! 69SS 7026 7029 7154 7171 7184 7188 7250 7261 7342 7343 7345 7409 7421 7426 7435 7504 7578 7634 7665 7704 7727 7781 7805 7808 7820 7865 7960 8053 8074 8216 8,348 8373 8469 8479 8623 8631 8736 8743 8786 8831 8840 8882 8969 8992 8999 9020 9045 9061 9105 9204 9263 9312 9412 9426 9428 9433 9477 9632 9731 9865 9904 9916 9522 10005 10022 10063 10065 10086 10238 10245 10264 10328 10332 10343 10347 10348 '0349 10355 10449 10463 10584 10596 10832 10866 10913 10923 11017 11092 11106 11109 11112 11171 11 ISO 11214 11256 11259 11361' 11418' 11650 11662 11687 11702 11725 11802 11821 11824 1IS88 11907 11909 11918 12020 12024 12054 12088 12092 12183 12244 12263 12551 12555 12556 12645 12646 12683 127,15 12727 12733 12746 12759 12775 12801 12802' 12810 12820 12827 12832 12873 12880 12937 13008 13022 13047 13067 13136 13169 13202 13213 13215 13232 13250 13266 13326 133S3 13392 15897 13 '39 13467 13470 13585 13621 13653 .87 13738 13742 13749 13754 13759 IJ.M'.i 1, i7 13818 13840 13857 13868 13890 13: f.%'17 13954 14007 14010 14020 14039 14078 14081 14142 14144 14157 14166 14215 14256 14272 14313 14332 14481 14484 14494 14514 1-1520 14545 14584 14615 14655 14721 14741 1-1809 14822 14862 14866 149Ü5 14984 15005 15056 15105 15132 15163 15182 15185 15275 15315 15343 15348 15354 15395 15401 15410 15481 15526 15531 15558 .15608 15610 15646 15669 15681 15682 15693 15708 15748 15844 1586U 15873 15929 15939 15996 16021 16079 16106 16131 16143 16222 16301 16307 16381 16414 16421 16422 16427 16437 16439 16462 16501 16507 16635 16649 16692 16705 16743 16786 16849 16S56 16884 16941 16954 16971 16997 17032 17036 17037 17068 17070 17071 17112 17132 17137 17147 17217 17219 17354 17391 17468 17509 17514 17517 17557, 17576 17650 17652 17676 17678 17686 17688 17701 17717 17731 17732 17749 17772 1786 L 17952 17936 18001 18005 18020 18079 18089 18090 18122 18133 18139 1S141 18153 18170 18204 18206 1S210 18253 18272 1831.1 18350 18351 18403 18422 18477 18511 18521 18531 18533 18590 1S597 18623 18i>32 1S633 18650 18688 18700 18702 18704 18754 18764 18793 18862 18872 18876 18909 18927 18930 18964 18967 19058 19071 19030 19085 19130 19137 19192 19222 19287 19331 19341) 19360 19436 1946? 19519 19524 19558 19565 19595 19611 19650 19687 19712 197 IS 19746 19777 19778 19785 19796 19803 .19804 19840 19864 19890 19949 19950 19951 19987 20045 20085 200S9 20092 20115 20117 20129 20134 20138 20164 20169 20206 20221 20259 20273 20284 20424 20428 20444 2ÜSQ3 20506 20623 20634 20646 20676 20685 20749 20754 20837 20905 20952 20966 20974 21003 21040 21053 21058 21081 21093 21110 21122 21169 21216 21224 21247 21292 21311 21313 21366 21386 21400 21482 21484 21490 21506 21553 21590 21651 21703 21738 21768 21775 21808 21824 21855 21865 21885 22012 22211 22345 22400 22407 22414 22416 22430 22474 22477 22567 22582 22590 22594 22610 22611 22626 22633 22654 22655 22714 22750 22887 22928 22929 22985, 22998 5e Klasse 10e Lijst; 963S m.z. 9698. hun jas nog moesten achterlaten, die een prooi der vlammen werd. Eigenaar en bestuurder was de heer Boon, bouwkundige, den Haag. Wat overgebleven was werd bij den landbouwer de Hollander op het erf gebracht. De Beurs opende heden: prijshoudend. Staatsfondsen. 5 pet. Nederland 97, 6 pet. Indië 100. Culturen. Koloniale Bnmlk 169)4, Indi sche Bar.k 119)4, Borsltenlamden 180, H. V. A. 472. Industrlpele waardien. Jurgenis 68)4. Oliewaarden. Koninklijke 374, Consols 124)4, Orion 32, Tabaikiken, Deli Mij. 272, DeE Batavia 313, Senetnbah 280. Rubbers. -- Amsterdam Rubber 161, Deli Batavia 82, Nedterl. Rubber 80, Wad Sumatra 120, S'ilou 119. Scheepvaart waarden. - Hoik Boot 25)4. Kon. Holl. L'lovd 8, Japanlijn 83, Palketvaarl 112, Scheepvaart Unie 116)4, Marine 9)4. Ameriikaamisohe waardien. Hide and Lea ther 50)4, Steel -400%, Smelting 63 Cigar 87, Atchison Topcfka 106X, Southern Pacific 93/4, Union Pacific 142.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 2