DE 10ets SIGAAR.) u N.V. „De TIJDGEEST" We sigaar die zoeké, kant (I vinden onder hei merk Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. Verkrijgbaar bij de voornaamste sigarenwinkeliers. Een schadepost, Uit de woning gezet. Aanbesteding. Jubileum. Aanrijding. Gevallen. Een gevaarlijke brug. UIT DEN OMTREK. KROMMENIE. SCHOTEN. ZAANDAM. UITGEEST. ASSENDELET. LEIDEN. NOORDWIJKERHOUT. HILLFGOM. SPAARNDAM. IJMUIDEN. VELSEROORD. BLOEMEND AAL. Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeniging. HEEMSTEDE. Medegedeeld door DE SPAARNEBANK NIET OFFICIEEL BERLIJN 0.33 0.42 Bankpapier 0.33 1.40 PARIJS 16.30 16.52'/. Bankpapier 16.20 16.60H BRUSSEL 14 14.25 Bankpapier 13.90 14.35 WEEMEN 0 35 0.38 Bankpapier 0.30 0.45 LONDEN 11.75 11 80 b. Bankpapier 11.72 STOCKHOLM 67.65 68.- KOPENHAGEN 46.10 46 50 CHRISTIANS. 42.30 42 70 BAZEL 45.80 46 05 ROME NEW-YORK. 2.54^ LAATSTE NIEUWS. NIETEN: schouder van den agent gekomen! „Wel toevallig, dat het juist de schouder van den agent moest zijn," vond het O. M. Het was ook blijkbaar niet zoo toevallig geweest, want twee ambtenaren teT gemeen te-secretarie hadden door het raam in hun bureau gezien, dat befcl. den slag gaf en toen hard wegliep. „Ook nog ai laf", interrumpeerde het O.M. Beklaagde bleef ontkennen. „Die getuige kan wel zeggen, dat ik oen moord gedaan heb. daarom is het nog niet zoo", rei be klaagde, die ook nog getuigen a décharge had medegebracht. Dezen hadden evenwel op <le publieke tribune rustig toegeluisterd, cn konden dus eigenlijk niet gehoord worden. Bovendien wilde de eerste getuige den eed niet doen. want hij geloofde niet aan God. „O, ga dan h erf erna al rnnnr zitten," zei de politierechter. De andere getuigen a decharge hadden niets gezien.... De eisch luide wegens mis handeling van een politie-nmbtenaar 14 da gen gevangenisstraf. De politierechter veroor deelde bekj. lot 6 dagen gevjstraf. „Daar heb ik niets op tegen," zei beklaagde, die het tzich nogal niet erg aantrok. Een melkwagentje werd gisteren door een vigilante aangereden, waardoor het omviel en 50 liter melk verloren ging, terwijl ook een 26-tal eieren braken. Een schadepostje! Gistermiddag is het gezin B., bestaande uit man, vrouw en 4 kinderen gerechtelijk uit de woning Delftstraat 13rood gezet. Later op den dag heeft het onderdak gevonden in perceel Zijlweg Zijweg 4. Heden werd het uitvoeren van baggerwerk in de havens der eilanden Vlieland cn Ter schelling. jlaming 28000 M3. Laagste N.V. Maatschappij Nederland tot het aanemen van werken te Bussum voor 26350 M3; hoogste B. P, de Groot, te Zeist yoor 42300 M3. Dinsdag 12 Juni a.s. hoopt de heer P. J. Winkex den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij de firma Droste alhier in .dienst trad. Op de Ged, Oude Gracht is gistermiddag een 15-jarige jongen door een tot op heden onbekende dame aangereden, waarbij hij kwam te vallen en vermoedelijk zijn linker been kneusde. Na in perceel Ged. Oude Gracht 69 door een lid van E. H. B. O. voor- loopig tc_ zijn verbonden, is hij naar het St. Ehsabteh's Gasthuis overgebracht. De poli tie onderzoekt wie de „onbekende schoone" is. Door uit te halen voor een kind, slipte gisteren een motorrijder, waardoor hij kwam te vallen en lichte kwetsuren aan hoofd en handen bekwam. Na in een café door een lid van E. H. B. O. verbonden te zijn, kon de man loopend zijn weg vervolgen. Door burgers is aan de politie kennis ge geven, dat een horizontale balk van de tram- brug nabij de Amsterdamsche Poort zooda nig erv. eerd is, dat wanneer een tram uit de richting van Amstedam over de brug rijdt, de balk totaal doorbuigt. De tramdirectie is met dit feit in kennis gesteld en deze heeft medegedeeld, dat dit haar bekend was en dat men reeds met het herstellingswerk be- ,zig is. R. K. Begraaf plants. Het graf van den alom beminden K. Wouda was bedolven on der een schat van bloemen. Ia verband daar mee hebben velen eems een kijkje genomen op onze nieuwe begraafplaats, die er zoo Ikeu- i -':.' uitziet. Het zal natuurlijk een ieder opge- v ien zijn, flat er door dé goede zorgen van onzen ZcerEersv. Pasloor Beukers een een voudig, maar sierlijk kruis geplaatst is op de afdeeli eg voor de Katholieken. Spoedig zal men van een en ander meer booren, omdat èn doofienafkkeT én kruis nog gewijd moeten worden door dén IIoogEeerw. Deken van Be* verwijk. Naar men ons van zeer bevoegde zijde me dedeelde bestaan er planmcn bij allen, die werkzaam zijn bij de Nederiandsche L'mo- teumfabricik, zoowel directie als per.someel, nm gemeenschappelijk bet graf van den bij ieder gezienen, overleden medewerker, den heer K. Wouda, met een monument te ver sieren. j Gemeenteraadsverkiezing. In de ritting va a j.i. Maandag heeft het Hoofd stembureau als opvolger van den heer Meerburg, die be dankte voor zijn zetel, aangewezen den heer ,G. Schut Az. De ndewgeikozene schijnt zijne functie Ie aanvaarden, zoodat we dan weer een klei a-fabrikant in den raad hebben, .iels wat vroeger regel was, thans oene uitzonde ring is. Personalia. Bij hel te Amsterdam door de Ver. van Gasfabrikaniten in Nederland af genomen examen voor theoretisch en prac- 1i;rh filter is o.a. geslaagd de heer K. Kuij- j baasfibter aan de gasfabriek alhier. Hengelsport. Op do laatstgehouden ver gadering der hengelaarsvereenigfcig „Kromme nie en omstreken" bleeik er niet veel animo te bestaan om deel te nemen aan den Natiema- len wedstrijd op 17 Juni a.s. te Utrecht, om dat de deelnemers geheel op eigen koslen moe ten gaan. Toch zullen onze hengelaars hun geluk be proeven buiten Krommenie z>n wel op den wedstrijd te Schoori. Ieder lid kan tegen be taling van 50 ct. per persoon aan den tocht, dia per boot gemaakt wordt, deelnomen en mag zijn dame, tegen vergoeding der genoem de kosten, meenemen. De datum van den wedstrijd is nog nieit bekend. Afs commissieleden werden gekozen de hveren B. A. van Tilburg en B. Hos. Als bijzondere attractie voor 't komende seizoen werden de ,Jkinder-wedstrijden" in uit richt gesteld. Een en ander moet nog nader bespraken worden. l Uit hetgeen we dien 1 an telen tijd van do Hengelaarsvereeniging vermeldden, blijkt ten volle, dat de vereeniging ten volle actief is, waarvoor een woord van hulde op de eerste plaats toekomt aan den voorzitter, den heer Jb. Cairo. Burg. Stand. Geboren: Abraham, z. van A. Lindeman en W. C. H. Tichelaar. Micn- tje. d. van A. Zwarter en C. Pruim.Hen drik us Bernardus, z. van P. Molenaar en A. Nooy. Johannes, z. van N. A. Molenaar en C. tl Groen. Jannetje, d. van A. de Vries en E. Manlek Ondertrouwd: Klaas Pot, -vedin. van Caltlia- riua Vijselaar, te Woimer en. Alberta do Wit, tc Krommenie, Heb' bet uitstskendsle aaa te bieden dat iemand wenschen kan, boe zal de wereld bet weten, indien gij niet adverteert. JOHN, P. ROCKEFELLER. J. C. Dekker, f. Woensdag 1.1. is overleden dc heer J. C. Dekker, in den ouderdom van 37 jaar. De heer Dekker was tot voor kort nog voorzitter van de vereeniging „Konin ginnedag Scholen", waarvoor hij onlangs be dankte wegens ziekte. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 9 Juni a.s. te half 11 op dc Alg. Begraafplaats. De vereeni ging „Koninginnedag" zal zich doen verte genwoordigen door den heer Kaptijn, voorz. Aanrijding. Gisteren heeft op den Rijksstraatweg een botsing plaats gehad lus- schen een vrachtauto en een lantaarnpaal nabij de grens van Santpoort, waardoor de lantaarnpaal werd vernield. Vermoedelijk reed de auto met een te groote snelheid, hoewel daar ter plaatse geen maximum-snel heid is voorgeshreven. De staking in hel houtbedrijf. •—■Gisteren is voor do losse arbeiders do staking in bet houtbedrijf geproclameerd, die vandaag in, gaat. Dat heeft ltd gevolg, dat overal, waar losse arbeiders op oen loon van 70 oent per uur warden gevraagd, zich niemand zal aan melden. terwijl aan de werven, waaraan reeds losse arbeiders werkzaam zijn. de arbeid zal worden neergelegd. l>e vaste werklieden, die het contract reeds geteekend hébben, blijven at.n liet werk. Onder do arbeiders hecrschle ten dozo geen eenstemmigheid. De Federatie verklaarde zich, evenals do Katholieke orga nisatie voor «talking, de Chrislolijken hadden te kennen gegeven, zich bij de meerderheid te zuilen aansluiten, doch in den modernen bond slem den 77 leden voor cn 53 legen de staking, zoadat de vereisclute drie vierden van. bet aantal stemmen ontbraken. Het hoofd bestuur had geadviseerd het niet lot een sta king Ie laten komen. Nadat gisteren de hoofd besturen der betrokken organisaties een be spreking hadden gehad, werd des avonds de sinking uitgeroepen. Personalia. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen zijn bepaald de verschillende af- deelingen der Technische hoogeschool te Delft voor het afnemen van de examens voor de zomervacantie van 1923. In de af- ch dingen der algemeene wetenschappen, werktuig- en scheepsbouwkunde en schei kundige technologie is o.m. benoemd de heer J. P. Vader, w. i., directeur der electriciteits- werken en der gasfabriek alhier. Conflict in den houthandel. Nu het in den houthandel alhier weer begint ou t ele ven, komen er weer arbeidsmoeilijkheden. Er bestaat op het oogenblik geen arbeidscon tract. Nu dezer dagen de houtvaart weer is geopend en flinke aanvoer verwacht wordt, komen de partijen tégenover elkaar te staan. Toen dezer dagen de firma William Pont op eigen arbeidsvoorwaarden losse werklie den vroeg, werd van arbeiderszijde daarte gen stelling genomen en hebben posters de werklieden er van afgehouden, bij de firma arbeid te verrichten. Wegens het stopzetten van de meelfa briek De Vrede aan het IJ, heeft de firma C. Karaphuys aan ongeveer 40 werklieden ont slag aangezegd. Onderhands verkocht. Dc heer G. Daan, alhier, heeft zijn kruidenierszaak verkocht aan den heer M. Maas te Bergen. Vertrek. Dr. L. Wentink heeft zijn praktijk overgedaan aan den beer D. Ozinga cn gaat zich te Rotterdam vestigen, waar hij even eens een bungenprakiijk heeft overgenomen. Te u>ater. Gistermorgen geruakle het rij tuig van den lieer Muis op Dorregeest, aldaar te water, doordat het lemoen brak. Paard en rijtuig werden door hulpvaardige handen op het droge gébracht. Met den schrik kwa men de inzittenden vrij. B.K. Schoolfeest. De heeren A. Pink se, J. Palmboom, K. Zonjee en P. Smits hebben hnnme benoeming tot lid vah de R.K. Scbool- feestcommissie aangenomen. PersonaliaOnze plaatsgenoot de heer D. Kleijn Jz. slaagde dezer dagen voor het doctoraal examen in de scheikunde aan de Academie tc Amsterdam. Aanbesteding. Dc heer W. Aafjo.s alhier, is voor de som van f 174.000 aannemer ge worden van het maken der aardebaan en het leggen van sporen en wissels voor de lijn Groede-Cadzand cn Zecuwsch-Vlaanderen. Harmonie. Deze vereeniging gaf Zondag avond in de muziektent van den tuin As- sumburg een concert voor donateurs. Op z.ccr verdienstelijke wijze werden de ver schillende nummers geblazen, ^/vooral de stukken, waarmede in Soest triumfen waren behaald, genoten aller belangstelling. Mee gedeeld kan worden, dat Harmonie niet twee, maar 3 prijzen in Soest behaald beeft, n.l. een len prijs in de divisum d'honneur, een len eerepj-ijs cn een extra prijs voor bet hoogste aantal punten op dat concours be haald. Voor het vaandel dus weer 3 lauwer kransen veroverd. Wel een schitterend succes. Ouderavond. Was de belangstelling voor den eersten ouderavond niet groot, zoo ge ring zelfs, dat niet eens een besluur kon gevormd worden, de tweede avond was be ter bezocht. Toen waren een 30 ouders pre sent cn is een besluur gevormd, dat be staat uit de heeren P. Peijs, M. Volgeer, C. Smit, J. Veeoi's cn Mej. IiwantesBoet. De lieer P. Peijs werd tot voorzitter en de heer J. Veenis tot secretaris benoemd. Examen. De heer H. Wobben Jr., alhier, behaalde te Amsterdam het diploma 5 jari gen cursus der vakteekemschool voor Hand werkslieden. Aanbesteding. Onze aannemers gaan er op uit. Een combinatie grondwerkers, met als hoofdleider de heer .1. Broerse alhier, is voor de som van 70.000 opgedragen het maken van belangrijke kaarwerken langs de Nauernasche Vaart te Krommenie. M-Jarig beslaan Ambachtsschool. Gisteren herdacht de vereeniging „De Ambachts school" alhier, haar 40-jarig bestaan, samen vallende met het 40-iarig jubileum van de door haar gestichte onderwijsmriéhling van dien naam, terwijl het ook juist 40 jaar go- leden is, dat de directeur der school dit ambt aanvaardde. Nog vielen deze jubilea samen met de ingebruikneming van ecnige pie uwe lokalen, waarmede 'het schoolgebouw, dank zij de financieele medewerking van rijk, ge meente en provincie, kon worden uitgebreid, zoodat dc inrichting nu geheel voldoet aan de eisohen, die de wet stelt aan het nijverheids onderwijs. Van bet schoolgebouw aan het Noordeindc woel de vlag en de verschillende lokalen wa ren met groene palmen getooid, terwijl werk stukken en teekeningen er de resultaten van het onderwijs demonstreerden. In twee groote werklokalen, thans gecom bineerd tot ééne feestzaal, werden de tal rijke genoodigden, waaronder Z.Exc. de mi nster van onderwijs, kunsten en welen- schappen, dr. J. Th. de Visser: de inspecteur- generaal, chef der afd. nijverheids- cn han delsonderwijs, de heer H. J. dc Grool; de in specteur van het nijverheidsonderwijs, de .heer G. A. Groote Haar; het dagelijksch be stuur der gemeente Leiden, de voorzitter van de Vereen, tot bevordering der opleiding van instrumentmakers alhier. Prof. dr. Kamcr- iingh Onnes; de besluurderen van den Bond van directeuren van nijverheidsscholen, oud- leeraren, leeraren, oud-leerlingen en leerlin gen, door bel bestuur en dc leden ontvangen. De voorzitter van bet bestuur, dr. M. A. Touw, directeur van dc Kon. Ncd. Grofsme derij, hield, nadat bij allen welkom had ge heel en en in bet bijzonder de verlegenwoor- woordigers der regecring en der gemeente bad bedankt voor hunne tegenwoordigheid, een feestrede, waarin hij bit ontslaan enden gesladigen groei der Leidsclie Ambachtsschool schelste, die bescheiden in don aanvang, Ihaus is uitgegroeid tol een opleidingsschool voor verschillende ambachten en voor ma chinisten voor de koopvaardij. Hij huldigde de mannen van he1 initiatief, waarvan er nog enkelen in leven en aanwezig waren, prees liet werk van de opvolgende besluren, van di recteur en leeraren, oin ,ziéh eindelijk meer in liet bijzonder lot den directeur alleen te richten. Hij kon er van getuigen, hoe dc 34 teerlingen en 2 leeraren, waarmede de school werd gegrond thans zijn geworden 300 teer lingen inct 17 leeraren. Hij schelste den hoer Van A. als de voortreffelijke directeur, als den vaderlijken vriend van de teerlingen en (Wh vertrouwden raadsman der ouders. Daarom wijde het bestuur hem niet alleen huldigen met woorden, maar op een wijze, die de herinnering aan zijn persoon en werk ook voor volgende geslachten zal bewaren, beslaande in oen bronzen maquette, met dc beeltenis van den jubilaris, gcplaalst in de vestibule van de school, wrik huldeblijk later werd onthuld'. R.-K. Geitenfokvereeniging. De R.-K. Gcitenf ok vereemi^img „De Werkmaosfkao" «hield Dinsdagavond op hot terrein van den heer Joh. Jansen, -a goed geslaagde keuring. Er 'was veel animo en de opkomst was schit terend te noemen. Ruim 30 dieren van aller lei ras waren door hun eigenaars aangevoerd. Voor de oude Ediclgeiben verwierf dte eereprijs, oen zeer mooie médaille, de heer W. Kap- lein; de 1» prijs de heer N. Warmerdam; de 2e prijs de heer P. Huisman; de 3e prijs dc Wed. H. van Denzen. Voor Edélgeilen, eens geleund, verwierf de eerste prijs de heer W. Kapte-injonge Edel geiten le prijs H. Spicht. Voor de TIoll.nidsrhe geiten werden de prijzen als volgt toegekend: le prijs A. J. v. d. Burg, 2e prijs J. v. d. Berg en 3e prijs L. Aurenhout. Het bestuur der vereeniging kan met genoegen op zijn werk terug zien. Het blijkt wel, dat het streven der vereeniging, de verbetering van het geiten ras, steeds meer en meer door rlo leden betracht wordt Ncd. R.-K. Volksbond. Deze hield een ledenvergadering in café v. d. BeTg. De voor zitter, opende met den Chr. groet en sprak er zijn leedwezen over uit, dat de vergadering niet wat beter bezocht wais. Daar echter hot bestuur aanvankelijk van plan was, voorioopig in dezen zomertijd geen vergadering te beleg gen en spr. dit ook op de laatstgehouden ver gadering had bekend gemaakt, wiilde hij dit als een der oorzaken beschouwen. Dat deze vergadering nu toch gehouden moet worden, vindt zijn oorzaak in het feit, dat er een ge wichtig besluit moet worden genomen, voor welke behandeling spr. de medewerking der leden vroeg. Hierna las do secretaris de notulen der vo rige vergadering, wélke onveranderd werden goedgekeurd. Alsnu is aan de orde bespreking feestviering der afd., ter gelegenheid van het 10-jarig be staan. Door den voorzitter wordt medegedeeld, dat in overleg met den Z.Eerw. heer Pastoor is besloten, om bij deze gelegenheid een tri duüm te houden in de parochiekerk van den H. Jozef. De commissie voor de feestviering heeft do data vastgesteld op 19, 20 cn 21 Oc tober a.s. Op 22 en 23 October zal een feest avond georganiseerd worden voor donateurs en leden met hun huiisgenooten boven 14 jaar. Voor deze feestavonden is medewerking toe gezegd door de tooneelafd. „Oefening baart Kunst", zoadat heit een en ander een mooi geheel belooft te worden. In verband met deze uitvoeringen is bet bestuur in de gelegen heid gesteld van de zusjerafdoeling te Sassen- heim een volledig toomeeldëcor aan te koo- pen. Daar het bestuur zich niet gerechtigd acht, om zonder voorkennis der leden hier voor de benoodigdc gelden disponibel te Stel len, moesten de leden hierin uitspraak doen. Ben zeer aangename en zakelijke discussie ontspon zich nu over dit punt, met het re sultaat, dat hot bestuur een vrij mandaat kreeg om te handelen, zoo het goed dacht. Bij de rondvraag werd door een 1'id ge vraagd of er iin de afdeeüng ook niets kon gedaan worden op coöperatief gebied. Het be stuur zal een onderzoeik doen. Nadat de voorzitter allen dank had gebracht voor dc aangename discussies en ook aan al len, wciike haddien deelgenomen aan de mee ling tc Wassenaar, sloot hij deze geanimeerde vergadering op de gebruikelijke wijze. Vrijwillige Landstorm. - Gisterenavond hield de plaatselijke Landstorm-commissie een feest- en propaganda-vergadering in café „Flora," onder leiding van den voor zitter, den heer J. H. M. Balvers. Na een keu rig openingswoord van den voorzitter, die vooraf reeds een woord van welkom had geheeten aan Burgemeester Wentholt en diens dochter, benevens de talrijke genoo digden, werd door allen staande het „Wil helmus" gezongen en vervolgens eenige keurige muziekstukken gegeven door den muziekleeraar S. P. Visser, alhier. Vervolgens hield de le luitenant L. van Pelt, van Schiedam, een keurige rede, om trent doel en streven van den Vrijwilligen Landstorm, welke rede met bijzondere aan dacht werd gevolgd en waarvoor luitenant var. Pelt een dankbaar applaus oogstte. Hierna werden door mej. Wentholt, bege leid door den heer Visser, eenige schoone zangstukjes, geheel belangloos, op buitenge wone wijze gezongen. Het langdurig applaus wat Mej. Wentholt oogstte was volstrekt niet overbodig, want haar zang was schoon! Vervolgens werden door de dames van Houten en Schrama en de heeren Warmer dam en van Houten eenige komische stuk jes gegeven, waarbij vooral om het poppen spel, onder leiding van den heer S. Warmer dam, onbedaarlijk is gelachen, Intusschen kregen we nog eenige mooie nummers van den heer Visser, waarna gelegenheid be stond zich als lid van de plaatselijke Land storm-commissie op te geven. Een 20-tal leden gaven zich als zoodanig op. Vervol gens &erd hierna gelegenheid gegeven tot het plaatsen van handteekeningen in het al bum, welk H. M, de Koningin zal worden aangeboden ter gelegenheid van Haar zilver- ren ambtsjubileum. Te plm. 11 uur verliet do Burgemeester met zijn dochter de ver gadering, waarbij tevens de voorzitter ge bruik maakte een wóórd van dank te bren gen aan den Burgemeester voor diens aan wezigheid en aan mej. Wentholt voor den schoonen zang dezen avond geheel belangloos gegeven en waardoor het programma aan merkelijk werd verhoogd. Benevens sprak voorzitter een woord van dank tot den neer S. P. Visser, voor de mooie muziek waar mede deze avond Werd opgeluisterd en even eens door den heer Visser geheel belangloos werd gegeven. Een woord van hulde en dank aan de dames van Houten en Schrama en de heeren Warmerdam en van Houten voor het ook weer welwillend en succesvol tooneel- spel, bijzonder aan den organisator van het poppenspel, den heer L. Waramerdam, Tij dens de vergadering werden dc dames koek jes en de heeren sigaren, benevens eenvou dige consumptie aangeboden. 't Geheel was een prachtavond, waarmee wc de plaatselijke commissie van den V. L. S. -De bocht van dc Pol naar het Kanaal- dijkje wordt thans opgehoogd en verbeterd. Witte Kruis. Gisteravond vergaderde het bestuur van het Witte Kruis, onider leiding van ds. S. A. Baljon. Ingekomen was een schrijven van den burgemeester van Halfweg, waarin betoogd werd dat de afd. Spaarndam bij den verkoop van de Emma bloem over de grenzen was gegaan cn eischic derhalve f 25 schadevergoeding voor do nfdeeling Haifwcg. De voorzitter deelde mede, persoonlijk bij den burgemeester geweest te zijn cn gezegd had dat er geen grenzen beslaan tusschen de afdeetlingen. In de toestemming stond de clau sule „dat Spaamdanl mocht collecteeren, zoo ver de nfdeeling zich uitstrekte". Daar er le den der afdecling half op heit „Eiland" wo nen, meende het bestuur in geen enlkcl op zicht verkeerd gehandeld te hebben en be sloot de gieërsclvle f 25 niet te betalen. Voorts \vas er een schrijven van den pen ningmeester van hot hoofdbestuur, die er aan merking op maakte, dat bij het zjeikenvervoer geen. gebruik was gemaakt van den Genees kundigen dienist van Haarlem, maar van de auto van den heer Mathot. Do penningmeester was blijkbaar niet op de hoogte. De heer Ma thot heeft een uitstekende ziekenauto en hot vervoer is goedkooper dan dat van den Ge neeskundigen dienst. Besloten werd in tet celkernen op het blad „He,t Hoefijzer". De Spelkljeisdag zal niet ge houden worden, omdat straks een commissie zal rondgaan om de leden te bewegen de con tributie tc verhoogen. Scheepvaart. In de week lot '5 Juni zijn alhier aangekomen uit zee 55 stoomsche pen en 1 zeelichter en vertrokken van hier naar zee 71 stoomschepen en 2 zeelichters. Van de aangekomen stoomschepen was er 1 voor Velsen bestemd. Dc 'visscherij. Van de staking der Duit- sche visschcrs merkt men hier nog niet veel. Integendeel komen er meer Duitsche stoom trawlers aan de markt dan de laatste weken het geval was. Er waren deze week dagen, dat er 8 en 6 Duitsche stoomtrawlers aan dc markt kwamen. t Ter waarschuwing. Woensdagmorgen vroeg vertrok van hier het gezin K. naar Frankrijk, om aldaar aan 't werk te gaan. Men keek aan 't station te Velsen des avonds editor vreemd op, toen het gezin al weer te rug keerde. De mcnschen waren niet verder gekomen dan België en daar had men ze ge waarschuwd om niet verder te gaan, daar het wel wordt voorgespiegeld alsof ze het in Frankrijk heel goed zullen hebben maar de werkelijkheid is heel anders. In België hielp men de menschen aan reisgeld en gedesillu sioneerd kwamen ze hier 's avonds weer aan, Opdracht. Na onderhandsche aanbeste ding is het verbouwen van het stokerijge bouw der gemeentelijke gasfabriek tc Heem stede opgedragen aan de heeren Oudlshoorn en Dijkstra alhier. Door de B. G. V. zal 15 Juni, ^s avonds 8 uur. een openbare vergadering worden ge houden bij den heer Van Hoist, Hotel Vree burg, om te komen tot het oprichten van een Strandcommissie of Reddingbrigadc ter be vordering der veiligheid aan het Bloemen daalsche zeestrand. Door den heer Meijerink uit Haarlem zal dien avond uitgelegd worden wat er voor zulk een commissie te doen is. Daar het hier gaat in het belang der inwo ners van de gemeente Bloemcndaal, hopen we dat deze vergadering druk bezocht zal worden, aangezien we het zomerseizoen reeds ingegaan zijn. Ook zij die geen lid der B. G. V. zijn, hebben op genoemden avond vrij entree lot bijwoning dezer vergadering. Burg. Stand. GeboTcn: teven!d. van Th. de JongHeintjes. z. van H. va» Has siervam Duijnhoven. z. van J. Ord nerSm ij link. d. van M. ZwemmerTref fers. z.van A. AkerslootLuyitdmg, d. van J. M- KaelcwijPreenen. Ondertrouwd: H. Roozcn en M. J. A. B. Huf. Getrouwd: J. J. van Staveren en A. M. A. Bolters. L W. van Aken cn C. J. M. M. Krul. Overleden: M. H. Bouwer, 92 j. F. M. Costien, 73 j. C. Dam, 70 j. Ongewone dieuen. Door H. L. alhier werd aangifte gedaan van het vermissen van 10 kuikens. Bij onderzoek bleek, dat die kuikens door dc ratten waren weggesleept en in den grond verborgen. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij: Thomesc, lepenrodeslr. 15, een ver moedelijk gouden armband; D. J. Kok, Raam- stngel 28, Haarlem, een hondje; B. van der Walle, Achterweg 16A, een zilveren armband horloge; de Bruin, Voonveg 51, een knipmes; C. H. Kemper, Heemsteed'schedrecf 51, een portemonnaie. Burg. Stand. Geboren: d. van M. J. C. PeeperkornPireijde. z. van M. Verhoef de Jong.z. van A. H. J. DuynsteeWilde. z. van B. Swenvan Sinteren. z. van S. J. de LeeuwSilvis. d. van H. Cleve- rirgeBosch!oo. z. van G. v. d. Werf Beerthuizen. Ondertrouwd: C. J. Stapper en J. W. v. d. Berg. Overleden: B. Beentjes, 09 j. Dammen. St. Bavo kampioen van het district Haarlem en O. van den Ned. R. K. Dambond. Besliste twee jaren geleden een hangpartij tusschen T. E. P. en St. Bavo ten voordcele van St. Joseph, Haarlem, nu is het St. Bavo na een spannenden strijd vooral tusschen hen en T. E. P. gelukt, beslag op het kampioen schap te leggen. Ook nu gaven 2 hangpartijen den door slag. De wedstrijd T. E. P.—Bavo eindigde in 97, in het voordeel van T. E. P., terwijl de partijen HopstakeVeen en Roozenv. d. Velden niet uitkwamen. Bij een overwinning van T. E. P. was het kampioenschap voor de Haarlemmers. Na een schitterend spel van Veen wist hij Hop stake te kloppen. Zooals reeds eer gemeld is, was de partij Roozenv. d. Velden een be sliste remisestand. Ook deze partij is uitge speeld en in remise geëindigd. De stand is thans: St. Bavo 6 T. E. P. 5 St. Joseph 6 Gezellig samenzijn 5 Er moet nog een partij gespeeld worden tusschen T. E. P. en G. S„ doch dit kan geen verandering meer in den stand brengen. Daar D. J. D. in Rotterdam kampioen is van het district Rotterdam van den Ned. R. K. Dambond zal tusschen D. J. D. en St. Ba vo gespeeld worden om het kampioenschap van NesWUutuL 4 2 0 10 77—43 3 1 1 7 57—39 1 2 3 4 48—72 0 1 4 1 34—62 Trekking van 1090 nummers ten overstaan van Notaris A. G. Muliê. Donderdag 7 Juni 1923. Prijs van 10000 4195 1000 2489 4530 7873 9291 400 9213 10552 11000 19493 230 4354 13333 18317 100 234 2775 7897 1185812429 130C4 13575 13797 14751 17905 Prijzen van 913.(eigen geld). 7G 25S0 4775 7403 1C2Ö1 12556 14563 17190 19265 77 90 89 34 10337 12632 14647 17326 19563 230 04 4910 7523 53 87 86 31 1960S 449 2603 5069 73 10403 12701 1-4748 67 6 57 83 89 7653 34 12811 14874 17499 75 635 2703 90 56 98 79 15200 17523 19804 804 2910 5175 89 10518 12995 36 17695 19994 22 35 5303 7858 34 13051 60 17922 20048 31 3034 54 83 10621 55 83 40 50 34 3149 5457 87 1()954 13186 90 18026 70 74 3223 5573 7973 11072 13350 15371 64 20132 1141 24 93 8230 11163 76 15505 18119 20252 1203 3393 5660 61 78 94 23 78 20350 16 3409 5936 8503 92 13418 34 18291 52 21 75 72 511344 13523 94 18356 65 84 3523 6049 8621 11417 24 15720 18493 20623 1318 71 6461 8752 31 39 15968 18512 20710 1415 3727 6541 8838 93 79 16007 18610 23 1511 29 94 8967 1174813719 16311 63 92 25 3828 6634 9173 72 31 16472 18767 20891 66 39UÖ 6751 9204 11905 95 16573 18871 97 86 50 6855 12 613842 97 90 20930 1648 4167 6932 54 12034 45 16636 18933 68 77 7066 9543 90 13972 16712 45 1721 4200 68 9672 67 14048 13 19032 29 51 7161 9820 12113 80 55 65 1824 4416 7203 37 81 14219 59 76 1992 19 57 9935 12252 14400 1710/ 19174 2076 4588 80 10083 91 64 68 80 2526 4658 7388 10213 12431 14533 77 19230 Later ailosbaar. 3 2581 5208 7605 9986 12367 145S5 16978 19234 42 10003 72 87 82 62 51 24 1241/ 14632 1700U 19305 52 63 34 0/ 62 15 99 69 7700 10122 8 37 60 64 12508 41 27 61 94 10 60 31 79 80 92 44 5524 84 96 46 2635 72 44 94 79 95 99 104 2842 26 72 40 97 67 2919 5312 95 24 99 263 301 401 75 10 19 33 36 42 72 98 53 73 7831 25 5406 750/ 97 39 65 16 10229 23 41 41 68 42 88 513 3039 99 45 5605 8042 10301 52 53 74 42 66 79 43 79 8107 10405 5739 12 80 75 82 63 85 74 98 89 73 10810 130lo 15517 83 6200 8410 18 13109 52 17611 1 19 23 11 15601 40 47 64 84 74 642 3103 706 41 63 58 847 3208 5835 83 93 50 93-3328 5909 931 c5 6100 62 92 76 3473 80 99 1002 3612 8 13 29 69 46 77 96 1156 3758 47 96. 54 3830 1226 63 6311 51 3999 24 65 4024 91 32 1349 84 63 4432 1425 4247 643/ 34 88 77 64 4308 69 9 81 85 6677 97 4409 6711 1523 4 20 97 70 1603 71 18 82 73 4529 84 T/ 93 55 1778 7/ 88 91 95 6971 1808 4606 22 77 1920 55 23 4732 7124 81 76 28 87 2002 4838 41 9591 26 4938 7213 9636 66 49 45 48 2129 50 80 5006 2233 8 62 69 70 22 08 77 86 55 75 147o8 17115 13419 83 14838 20 44 41 27 60 31 16 61 69 21 72 17204 35 14933 23 19515 42 37 42 24 45 81 17340 62 50 15013 58 76 79 3817401 19626 84 64 15 34 89 73 99 15125 36 10536 1264 58 41 88 L4 15277 58 106OÜ 12/22 15315 79 34 00 41 97 81 87 49 19 8207 66 49 9b 42 70 8318 10720 82 80 22 40 12939 84 12832 15424 17507 30 55 61 38 57 10987 95 40 75 11028 96 90 8609 31 13210 23 11108 61 90 32 40 34 50 42 53 59 19737 69 90 89 19818 92 19903 44 8 86 17 96 66 20005 94 63 98 20111 20 37 7 78 53 40 17743 56 58 56 20216 17 92 81 22 19 15755 93 -ld 44 8755 91 24 75 17845 66 58 64 93 7 i 15885 52 90 59 8802 11223 13347 66 17921 20318 33 31 51 15926 45 20 42 79 84 32 52 26 49 11348 13414 54 18019 35 8211406 21 84 68 70 6510 8962 35 28 1600818122 20411 77 11519 42 63 93 44 90/8 24 88 16131 18267 49 85 54 13500 3918344 77 94 11619 21 34 9106 24 46 78 78 40 57 42 13608 47 78 95 90 23 S3 53 6814 96 63 9200 41 61 20522 71 74 46 76 84 60 86 18428 77 78 16204 18561 87 86 34 18643 20614 79 42 7055 52 85 951170813715 42 52 17 9338 28 40 45 82 40 45 64 41 16307 85 74 66 84 49 12 86 90 98 98 65 27 18753 92 88 9421 11815 13815 42 57 94 47 22 38 94 66 99 28 55 16406 72 20722 40 90 9 94 40 51 13915 17 96 94 56l4ü34 4218807 20839 59 73 9734 11909 77 90 18905 55 68 7301 53 72 14106 16532 20 70 18 77 99 8 91 58 78 38 982212006 32 96 62 20S06 38 16 61 36 46 36 16601 19017 12 57 33 74 43 71 96 16707 50 20 69 43 7401 68 12111 88 46 89 26 71 60 14 9920 32 14379 63 19122 33 87 61 7512 21 55 14432 83 39 79 89 62 22 22 12233 38 91 47 93 2457 5113 49 26 80 50 16815 85 2510 61 65 34 8514505 80 94 37 S0 68 -17 12318 15 16906 19200 39 92 92 49 23 82 19 33 Vorige lijst stond; 14565 en96 m z. 14465 en 96 allen met f90. 158 m.z. 148 en 18888 verval. LATERE KOERS 11.834,4 2.5614 HET DUITSCHE MEMORANDUM OOK TE WASHINGTON OVERHANDIGD. WASHINGTON, 7 Juni. De Duitsche ge zant te Washington heeft heden een bezoek gebracht aan het staatsdepartement en een afschrift overhandigd van het laatste Duit sche aanbod in zake de schadevergoedin gen. DE MOORD TE VEENDAM. WINSCHOTEN, 8 Juni. De rechtbank ver- coipdeelde hedlen Jacob Bois, die terecht had gestaan wegens dien. moord op dien landbou wer Bakker te Vcendöm, tolt vijftien jaar ge vangenisstraf met afterdk der preventieve ■hechtenis. Het O. M. had levenslange gevangenisstraf geëiischt BRAND TE ZWOLLE. ZWOLLE, 8 Juni. Hedennacht half twee is de bakkerij en de meelzolders van h«t geheel nieuw gebouwde achtergedeelte van dte bak kerij van den heer Woekters te ZwolBe ge heel uitgebrand. Eenige knechts konden zich met moeite uit het brandende gebouw red den, Verzekering dekt do schade. De oorzaak van den brand is onbekend. .WITTIG StOEflCBiSWO I, - 432e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 7 Jonk Se Klaêse 16e Lijst. Hooge prijzen: HA16 1000 met premie van ƒ30.000. 15694 ƒ2000. 3473 11175 elk ƒ1000. 413 8998 ƒ400. - A 2840 6702 8294 10497 12619 15S6I 18703 19127 rik j 200. 50 8488 8S30 11730 12578 14348 18414 18524 18904 20572 22282 22445 elk 1G0. Prijzen van ƒ70: 127 168 392 563 11 604 1264 1754 2365 2704 3317 3790 4468 5262 5999 6876 7370 7964 8285 8953 9634 '123 720 1447 1966 2398 2733 3345 3834 4572 5360 6106 6894 7439 7977 6394 8966 9703 856 1458 2016 2415 2773 3455 3880 4739 5410 6373 6924 7450 79S0 8472 8994 9764 909 1476 2027 2459 2861 3565 3971 4975 5427 6d02 1002 1507 2066 2510 2881 3626 4085 5138 5469 6518 7117 7134 7456 7735 8078 8121 8615 8676 9481 9520 1174 1579 2072 2521 3166 3645 4208 5154 5666 6762 7315 7905 8136 8698 9583 9814 10021 10057 10272 10427 10474 10607 10722 10739 10867 10873 10128 10963 11215 11487 11607 11669 11793 11800 11S98 119SS 12018 12035 12077 12082 12506 12695 12792 12872 12919 12956 12979 12991 13156 13235 13330 13557 13583 13587 13832 13870 13952 13997 14013 14091 14371 14634 14727 14877 15027 15120 15209 15215 15251 15285 15309 15403 15438 15470 15497 15592 15668 15796 15856 15971 15987 16027 16107 16185 16342 16290 16327 16352 16483 16538 16777 17141 17176 17202 17214 17239 17432 17500 17507 17841 17849 17872 18186 18299 18369 18438 18502 18525 18604 18610 18671 18726 18833 18866 18939 18951 1S982 19059 19190 19255 19279 19316 19357 19451 19516 19645 19799 19903 20005 20014 20106 20125 20248 20286 20470 20520 20651 20733 20774 20S20 20858 21020 21114 21131 21387 21438 21513 21534 21536 21550 21802 21876 22095 22285 22353 22460 22584 22704 22817 22930 22957 569 1245 1658 2172 2634) 3306 3664 44051 5177 5845; 6772, 7323 7930 8191 8932' 9625! 101221 10851 11604 12747 13028 13786 14104! 15202 15436' 15814 16234 16677 17363 18144 18540 18933 19257, 19681' 20161? 20765 21351' 21747. 2257 l.T 181 211 232 248 250 323' 525 678 721 816 818 882 955 1068 1071 1086 1116 1142 1207 1274 1325 1346 1362 1.570 1601 160S 1656 1683 1698 1733 1855 2038 2052 2116 2192 2211 2260 2269 2277 2289 2338 2356 2529 2577 2679 2805 2S06 2808 2338 2850 2878 2897 2935 3018 3104 3126 3128 3130 3159 3163 3372 3385 3465 3478 3483 3541 3571 3607 3623 3627 3660 3679 3796 3822 3S59 3910 3944 39=0 3970 3972 4043 4083 4108 4152 4372 4408 4575 4578 4597 4633 4691 4709 4743 4803 4935 4936 4985 5033 5041 5056 5104 5155 5197 5214 5260 5298 5308 5315 5393 5490 5559 5571 5591 5628 5691 5763 5810 5837 5912 5917 6020 6026 6047 6048 6051 610S 6208 6210 6229 6369 6494 6514 6554 6580 6607 6613 6628 6653 6714 6734 6807 6965 6983 6991 7003 7107 7125 7202 7310 7332 7392 7413 7460 7465 7491 7515 7622 7631 7636 7681 7711 7747 7784 7813 7966 8005 8037 8063 8109 8141 8173 8177 8192 8193 8,336 8416 8418 8419 8434 8436 8522 85,30 8548 8617 8653 8668 8720 S727 8759 8022 8948 8955 9052 9076 9077 9119 9121 9160 9169 9217 9221 9304 9326 9352 9371 9383 9473. 9571 95R4 9637 9725 0738 9754 9788 9*19 9847 133 463 884 1186 1506 1792 2222 2508 2827 3071 3176 3331 3543 3726 3954 4346 4687 4976 5180 5331 5647 5997 6115 6521 6662 7002 7354 7531 7772 8093 8206 8505 8686 8978 9165 9367 9658 9909 V267 10277 10365 10478 10470 1 0495 10512 10537 10542 10634 10638 10652 10697 10726 10728 10744 10786 10828 10006 10014 10910 10930 11009 11021 11030 11087 11096 11130 11132 11167 11173'11309 11417 11433 11445 11464 11488 11623 11724 11736 -11764 11765 11772 11811 11935 12067 1200! 12116 12124 12199 12269 12290 12315 12356 12393 12394 12437 12462 12507 12535 12575 12665 12751 12774 12777 12778 12852 12859 12874 12877 12882 13002 13081 f3120 13131 13157 13221 13237 13268 13277 13'36 13394 13131 13458 13471 13474 13497 1356,3 13610 13615 13617 *3627 13638 13686 13695 13701 13757 13766 13769 13836 13911 1,3918 1.3974 13967 14000 14006 14038 14002 14112 ia127 14168 14175 14227 14243 14299 14301 14319 14338 14343 14354 14361 14375 14,376 1442.3 14515 14558 14562 14570 14651 14656 14682 14726 14750 14796 14853 14875 14900 14906 14073 14077 15046 15072 15121 15135 15147 15203 15213 15307 15335 15337 15340 15382 15407 1544! 15444 15458 15465 15480 15505 15547 15571 15589 15622 15703 15712 1571S 15726 15S63 15923 16044 16057 16066 16088 16092 16109 16114 16121 16144 16162 16176 16215 16292 16318 16373 16467 16472 16516 16515 16549 16582 16589 16592 16664 16695 16698 167,32 16864 16800 16970 16083 17006 '17000 17006 17134 17178 17205 17215 17333 17355 17378 17404 17416 17446 174=5 17488 17495 17525 17526 17578 17585 17599 17620 17632 17666 17674 17677 17698 17735 17736 17738 17758 17764 17869 17880 17881 17922 17925 17969 17977 17990 18023 18024 18068 18074 18092 18098 18107 18110 18118 18140 18150 18177 18212 18244 18282 18293 18316 18373 18399 18402 18408 18412 18461 18508 18572 1S57R 18628 1e"S4 18816 18908 18013 I89SO 19049 19067 19086 19109 19178 19181 19202 19207 19213 19216 19229 10238 19256 19264 19283 IQ'Od 19311 19328 19.341 19349 19446 19471 19504 19.540 19589 19647 19648 19689 19694 19695 19701 19735 19756 19800 1983S 19856 19940 19954 19995 19997 20001 20034 20044 20119 20124 20153 20'05 20225 20228 20252 20268 20291 20321 20346 20393 20395 20410 204=0 20485 20558 20=63 20577 20596 20601 20635 20659 20661 2067' 20683 20689 20696 20697 20710 20720 207?7 20736 20745 20788 20816 20876 2087Q 20892 20919 20960 21065 21088 21111 21120 21130 21147 21151 21164 21166 21184 2VM 2 361 21369 21374 21422 21475 21494 21542 54l 21551 21630 21642 21708 2,710 '748 f 770 220M S 2''092 S 2,9,0 hm ?2038 22P77 lloiA llfol IV-f-, 22,66 22,73 22765 22272 22274 2229.5 22*23 22341 '"60 "366 22387 22380 21432 22473 '2575 22637 22659 22672 22679 22681 22607 2273 5 '''739 22784 22847 22851 22881 22SS5 22899 ,.5te KJasse iSe Lijst; 8832 met ƒ70 m.z. met 143% mctf 70 m.z. 464 met ƒ.70; 1436-1 imz.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 2