vanaf f 12.90 IIH. J. STAR HONIG'S J1AIZEN Elie. Vleeschhiowerij PIJN KOOPMANS' MEEL RUND-, KALFS- en VARKEMSVLEESCH UIT DEN OMTREK. INGEZONDEN. USisluiftend prima qualiSeii Zaterdags doorregen lappen en gehakt a contant aan den winkel f 1.45 per Ko. m le KLAS ENGELSCHE RIJWIELEN! RECEPTENBOEKJE HEEMSTEDE. Gemeenteraad. BLOEMENDAAL. VRA&ENBUS. MARKTNIEUWS* BINNENLANDSE NIEUWS. JANSSTRAAT 47 - TEL. 449 FIRMA GEVESTIGD SEDERT 1824 Linscholenstraat 48 Prima Kwaliteit RUNDVLEESCH 3 pond Róllade 225 3 pond Rib 225 3 pond Lende 225 3 pond Beat 225 3 pond Runderlappen 150 1 pond Vot 60 5 pond Vot 200 JAC. KENTER, Linscholenstraat 48 worden door solide firma aan notie Dames en Heeren op gemakkelijke condities binnen 12 uur geleverd. (Ook Transportrijwielen verkrijgbaar). voor smakelijke en voedzame MEELSPIJZEN en GEBAK Vraagt Uw leverancier steeds de bekende merken: Donderdagavond vergaderde de gemeente raad onder presidium van den heer Jhr. J. P. W. van Doorn. Alle raadsleden waren aanwezig. Er is één vavature. Het eerste punt der akenda betrof het onderzoek der geloofsbrieven van de tot lid van den Raad benoemden. In de commisie van onderzoek werden benoemd de heeren Waller, Preyde en y. Unen. De vergadering wordt daarop geschorst. Na heropening der vergadering deelde de heer Waller namens de commissie mede, dat alle geloofsbrieven in orde waren be vonden en adviseerde tot toelating van alle gekozenen in den nieuwen Raad. Aldus werd besloten. Bij de ingekomen stukken was een ken nisgeving van den heer Tates, dat hij, wegens Vertrek uit de gemeente, zich genoopt" ziet yoor het raadslidmaatschap te bedanken. De burgemeester wijdde eenige hartelijke woorden aan den heer Tates, die gedurende 10 jaren zitting had in den Raad. Spr. hoop te dat het hem en zijn familie in zijn nieuwe woonplaats moge goed gaan en dat hij ook daar aan de gemeente Heemstede nog met warmte moge blijven denken. In de plaats van den heer Tates, zal de heer v. Hardenbroek in de volgende ver gadering zitting nemen. De voorzitter wenschte het woord van welkom uit te stellen totdat de heer v, Hardenbroek zelf zal tegenwoordig zijn. N Ingekomen woren verder eenige missives van°Ged. Staten betreffende goedkeuring van eenige raadsbesluiten; een proces-ver- baal van kasopneming van den gemeete- ontvanger; een adres om subsidie over 1924 en volgende jaren voor den Ned. R. K. Politiebond „Sint Michael", ten behoeve van zijn politiecursus. B. en W. stellen voor dit adres bij de gemeentebegroóting te be handelen. - Aldus besloten. Evenzoo geschiedde met een adres om subsidie van de vereeniging „Zuigelingen zorg". Een adres van het gemeentebestuur van Snrilkle, om adhaesie le beluigen aan zijn ver- zodk om de inkomstenbelasting 1e berekenen naar het gemiddelde, inkomen over 3 jaar, werd voor kennisgeving aangenomen. Een adres' van het gcm-oentebosluiur vaar Wvnbritsvi'adedl om adhaesie te beluigen aan zijn verzoek om de openbare godslasteringen sirafbaar te stellen in hel Welboeik van Straf- icclil. Voor kennisgeving aangenomen. Een adres wan G. J. Tertoren inzake bebou wing van een terrein hoek Binnenweg-Land ziek tlnan. B. en W. zouden geen bezwaar hebben dat op dat terrein een dubbele woning wordt ge-, ibouwd inpilaats van een enkele. Aldus besloten. Een adres van het bestuur der Maatschappij Zuiderhout" inzake de straatverlichting van de Crayenestervaart en de Zonnekade. B. en W. stellen voor diüt adres niet te behandelen, omdat 't onvoldoende gezegeld is. Een adres van de Sportvereeniging ,,Iüys- ses" over het molken van een kieedhui's op bet sportterrein aan de Munterslaan. B. en VV. stellen voor het adres in hun handen te stej- ien ter afdoening. Aldus besloten. Straatnamen. B. en W. stellen voor te bestuiten aan de geprojecteerde wegen op het terrein van In- Biddnde en naaste omgeving <le volgende na men te geven: 82. Javalaan, 84. Lonrbokstraat, 251 en 259. Celebcsslraat, 252. Sumatrastraal, E36. Timor.Straat, 257 cn 260. Laan van ln- Milinde, 333. Bomieostraat, 478. Balis traaf De heer DE BOER vindt den naam Lombok- bdk zeer leelijk. Een stuk land, waarop nicls groeien wit, noemt men ook Lombok. Spr. weet niet waarom, maar hij vindt dén naam niet mooi. Na een opmerking van den voorzitter werd liet voorstel van B. en W. goedgekeurd. Bebouwingen. Zonder discussie werd het voorstel van B. en W. inzake van voor weg bestemden grond bij de Molenvorfslaan goedgekeurd. B. en W. adviseeren gunstig op adressen van E. M. J. W. Erens en J. S. Wülcmse tot het bouwen van twee kweekkassen 051 het jlcrrcin sectie A no. 2013 en tot het bouwen san een tuin-prieel op een perceel sectie B no. 721. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor hen te machtigen met Johannes Capteöh alhier, een regeling te tref fen, waarbij deze zich voor zich en zijne rechtverkrijgenden verblindt onder door hen le stelten voorwaarden kosteloos en om niet aan de gemeente over te dragen de aan hem in eigendom toebehoorende strook grond, ge legen in de geprojecteerde Heemsteedsche Dreef ter lengte van 20 meter en over de volle breedle langs het door hem te bouwen huis met aangrenzend erf en wel zoodra tot den aanleg van dezen weg, waarvan het hier be doelde gedeelte een onderdeel uitmaakt, over eenkomstig het uitbreidingsplan zal worden overgegaan. Goedgekeurd. B-. en W. stellen voor hem te machtigen- le. onder door hm te stellen voorwaar den voor de gemeente te venkoo|>en een strook terrein groot pfl.m. 240 M2, aan den Bronsteeweg en ten noorden van het verleng de van de zuidgrens van dat perceel, tegen den prijs van f 6 per M2 en 2e. om in de kadastrale aanduiding van Eet verkochte perceel de noodigc wijzigingen ran te brengen. Goedgekeurd. Ruiling en verkoop van grond. B. en W. stellen voor met Th. G. J, van Slaveren een overeenkomst aan te gaan be treffende ruffing van grond en san H. Brou wer te venkoopen voor f 12,50 per M2 een stuk grond gelegen op den hoek van het Wil- helm:ina;plein en die Camplaan groot 967 M2. Goedgekeurd. B. en W. stollen voor, hen ie machtigen, on der nader door hen te stellen voorwaarden, te verhuren voor den tijd van 12 achtereenvol gende jaren ingaande den eersten Januari 1925 aan de Hftar'.emscha Footballolub, ge vestigd te Haarlem: le. twee percelen weiland, gelegen ten zui- houtlaan, zijnde noordelijke gedeelten van de kadastrale gedeelten der gemeente Heemstede, sectic A nos. 84 en 2984, ter gezamenlijke grootte van ongeveer' 2.87.50 H.A., zullende het grasgewas van dip zijkanten van het speel veld op sectie A 110. 84 ten voord,ecle der ge meente komen gedurende het tijdvak van 1 April tot 1 September van eftjjc huurjaar; 2e. een geiled te weiland, gelegen hij de Spamjnardisfaam t en zuiden van het aan de Haaiteinsche Lawn Tennisclub verhuurde wei land, een gedeeCte uitmakende van het kadas trale perceel der gemeente Heemstede, sectie A no. 928, groot ongeveer 45 A. en een per ceel weiland, gelegen onmiddellijk ten noor den van het perceel van den heer D. van Konijnenburg, zijnde de zuidelijke gedeelten van de kadastrale perceeten der gemeente Heemstede, sectie A nos. 84 en 2984, Ier groot te van ongeveer 1.07.34 H.A., beide elk huur jaar evenwel slechts gedurende het tijdvak van 1 September lot 1 April d.a.v. en wel te znmen voor een huurprijs van f 2000 pcir huurjaar, te bepalen dat de huur ingevolge raadsbesluit van 17 December 1919 no. 98, wordt geacht le eindigen op 31 December 1924. Aldus besloten. Subsidie „Koninginnedag". B. en W. stellen voor aan de Vereendging „Koninginnedag" alhier een subsidie te ver- leenen van f 2000 voor de viering van de feesten ter gelegenheid van het 25-jarig re geringsjubileum van IJ. M. de Koningin. De heer VRING is niet legen de viering van het Regeeringsjubileum, maar wel tegen een subsidie van 2000 aan „Koninginnedag". De tijd van malaise werkt nog steeds door en de befooef-ligen voelen den druk der tijden geducht. Spr. zou liever zien, dat aan„Konm- ginnedflg'' 1000 steun word gegeven en dat de andere f 1000 werd verdeeld onder de behoeftigen, opdat zij met een volle maag, althans met een feestelijke maag het Konin- giinnefeest kunnen vieren. Hij zou die f 1000 door de armbesturen als extra-gift willen doen veirdeelen. De VOORZITTER vindt het idee van den heer Vring zeer sympathiek, maar meent dat „Koninginnedag" daar toch niet de dupe van uilag wolfden. Deze vdrcemigjimg heetft haar plannen opgezet en zou zeer gedupeerd wor den, indien zij niet do voorgestelde f 2000 zou krijgen. Over de wijze, waarop het idee- Vring kan worden Uitgevoerd, valt nog te praten. Misschien wil de Raad wel iets doen in die richting, maar spr. zou het op prijs stelten, dat het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. De heer VRINC houdt toch vast aan zijn denkbeeld. De VOORZITTER merkt op, dat het wel kan, maair wetilteht op andere wijze. De ver- esnlig'img moet er niet onder lijden. De heer VRING vraagt dan of de gemeenle- financiën van dien aard zijn, dat behalve de f 2000 voor „Koninginnedag" nog f 1000 voor de armen ikan worden gevoteerd. De VOORZITTER oppert dun het ide^hei voorstel aan te honden, opdat B. en W. :i 11' dc volgende vergadering met een afgerond voor stel kunnen kotmen. De heer DROOG voelt heel veel voor het denkbeeld van den lieer Vring, maar meent dat dit voorstel voor „Koninginnedag" kan behandeld worden los van het voorstel-Vring. Hierover kan in de volgende vergadering pra-e advies worden uitgebracht Het is een rym- palhieke gedachte ook de armen te bedenken. Na eenige discussie neemt de heer Vring er genoegen medie, dat zijn voorstel in dc volgende vergadering aan de orde komt. Het voorstel om 2000 te geven aan „Ko ninginnedag" wordt aangenomen. Kleingoed. Eenige comptabildteifebesluiten worden goed gekeurd, alsook do herziening van het uitbrei dingsplan (terrein bij de Molenwerfslaan). Rondvraag. De heer DE BOER wijst op den toestand aan de Glip, waar de tramrails den weg kruisen. Het is daar geen aulo-va1, maar een wagen-val De VOORZITTER zal er de aandacht van de tramdirectie op vestigen. De heer DE BOER vindt het een genoegen in Heemstede te mogen wonen. Maar niet iedereen is van die «mening, o_ m. nliet de bolknfi-rma v. Tholen, aan de Leidischevaart- weg. Daar ligt voor het huls reedis sinds jaren, maanden, dagen,, een, steenhoop van wel 30 ikub. meter. De jongens spelen er op en gooien d'e steenen op den tarij. Ze mikken met dte steenen op de ruiten, zoodat er wel voor 50 reparatie aan is geweest. Het is een zeer ongewensch'te toestand. De VOORZITTER zal den gemeente-opzich ter opdragen er eens een kijkje te nemen, doch merkt op, dal de firma Tholen nog nimmer een klacht indiende. De heer VRING wijst op den gevaarlijken toestand op den overweg bij Woestduin, sinds daar dc bewaking is opgeheven. Het uitricht wordt daar benomen door houtgewas, zoo- dat men den trein niet kan zien aankomen. Het schijnt dat het hoofdbestuur dhr spoor wegen den rifiepaar at reeds heeft aangeschre ven, maar lot nu toe kwam er geen verande ring Spr. raadt iedereen aan daar goed uit le kijken alvorens den weg over te gaan, anders komt men waarschijnlijk niet weer terug. De VOORZITTER antwoordt dal het ge meentebestuur den eigenaar reeds aanschreef hot hout 1c kappen. Als daaraan niet voldaan wordt, zal hel gemeentebestuur overwegen, welke maatregelen moeten genomen worden. Dc heer VRING meent dat de eigenaut den eigc.il stelt, dat de wachtershuisjes verdwijnen. Do VOORZITTER: We zullen dut dan wel vemmen. De heer WALLER merkt op, dat het Regle ment de Spoorwegen do bevoegdheid geef! die maatregelen te' nemen, welke in hot belang van de veiligheid nood'ig zijn. Dc spoorwegen zullen dus hier wel wat aan kunnen doen. De heer v. d. ERF vraagt of er geen be palingen zijn, cliie het verontreinigen van stra ten Verbieden. Zoo niet, dain moeien die er gauw komen, want het is treurig voor ge meentereinigers te moeten, waarnemen dal straten, dlje zij pas hebben geveegd, verontrei nigd worden door wagens met sintels of puin, waar aan alle kanten liet gruis afvalt. Het wordt voor de reiniging dan monnikenwerk. De VOORZITTER antwoordt dat het niet alleen voor de reiniging onptelrierig is. maar 00 kvoor allo ingezetenen. Er is art. 14 der P(Vaticverordening die dat verontreinigen kan tegengaan. Spr. zal er dc aandacht der politie op vestigen, hoewel alles niet kan worden voorkomen. De hoer v. d. ERF wijst er op, dat op vele straten de naambordjes ontbreken. De VOORZITTER antwoordt dat die bord jes wol besteld zijn waarschijnlijk. Maar tus- schen bestelling en levering verloopt eeniigen tijd. De bordjes moeten elk gemaakt worden. Het is geen fabriekswerk. De lieer v. d. Erf vestigt de aandacht op den last, die de bewoners van dc Leidsche- vaairtweg ondervinden van do stof, die de tram doet opwaaien. Al het gedane werk wordt weer teniet gedaan. Spr. vraagt om speciaal daar wat meer te doen sproeien. De VOORZITTER merkt op, dat uit een bespreking in dc vorige vergadering wel ge bleken is, dat er gesproeid wordt, maar wil de aandacht er nog wel speciaal op vestigen. De heer v. d. ERF wijst dan nog op den ongewenschten toestand op het voetpad van den Heorenweg tusschcn Kerkiaan en Man- padslaan. De wandelaars worden er eenvou dig verdrongen en omvergereden door de fietsrijders. De oudea-s durven hun kinderen bijna niet ter kerk,of ter school le lalen gaan. Aanhoudend komen er ruiziepartijen voor tus- schen voetgangers en fietsrijders. Soms gaan de grooteren zelfs vechtpartijen aan. De een zegt: het is een voetpad; de andere: het is een rijwielpad. Kan daar geen kennisgeving wor den geplaatst dat het een voetpad as, zoodat fietsrijders plaats maken voor wandelaars, als eid er zijn? De .VOORZITTER wist niet dat er zulke tragische dingen gebeuren, maar het heeft al lang dc aandacht van B. en W. Het ge meentebestuur heeft een schrijven gericht aan Waterstaat. Dit berichtte dat het wel voelde voor verbreeding van het voetpad, maar gaf in overweging geen speciale verkoersbepalin gen in het leven te roepen, omdat dat dc toestand slechts zou verergeren. De heer v. d. ERF meent, dat er toch geen bezwaar tegen kan zijn om een bordje te plaatsen. Do VOORZITTER zegt, dat in de eerstvol gende raadsvergadering bepalingen zullen worden voorgesteld om het rijden op voet paden voor de geheele gemeente te regelch. Daarbij kan dan deze zaak onder de oogen worden gezien. De heer v. d. ERF vraagt welke motieven B. en W. hebben geleid om hier in dc ge meente in dezen tijd van. malaise toe te staan, dat er twee molens, een zweefmolen en een draaimolen standplaats mochten ne men, die maakten dat een groot bedrag, wel 2000 5 f 3000 elk, uil de gemeente wegging, dat beter had kunnen besteed wor den. Men wordt wel niet gedwongen om in de molens plaats te nemen, maai- is het wel tactisch de gelegenheid open te Stellen, geld te verwerpen. De middenstand ondervindt daarvan ook schade, want het geld dat in de molens wordt Jwsteed, komt niet ten goede aan den middens'and. Die VOORZITTER antwoordt, dat de vraag niet aan B. en W. maar aan hem dient te worden gericht, want hij is degene, die de bewuste toestemming geeft. Spr. kan niet in zien, dat het zoo erg is, zulk een toeslem ming ie geven. Met den heer v. d. Erf zou spr. willen zeggen, dat iemand, die moet zeggen dat zijn portemonnaie het niet toe laat, zal en moet geen gebruik van die mo lens maken. De molens deden niemand con- currenlic. Wat den ingezetenen beconcurreert 'is door spr. geweerd. Een groot aanlal midden slanders heeft de molens met blijde gezichten zien komen. Ze maakten er ook betere zaken door. De bezwaren door den beer v. d. Erf naar Voren gebracht, zijn niet van dien aard, dat zij spr. van opinie doen veranderen. De heer v. d. ERF antwoordt, dat andere, dan de door den voorzitter bedoelde midden- stnaders, svol schade van de molens onder-1 vinden, want lief geld dat 'daar verteerd wordt, komt niet in hun zakken. Huismoe ders en huismoeders, die het niet konden missen, moesten toch geld geven om hun kinderen van de molens te laten profiteeren 0111 ze niet te doen achterstaan bij andere kinderen. Er is geld verspild dat op andere wijze nuttiger zou kunnen besteed zijn. Spr. zou het op prijs stellen indien in den ver volge rekening wordt gehouden njet deze op merkingen. Spr. bedoelt niet zulke vermaken te weren als er feest is b.v. bij de Koningin- nefeesten, maar wel Is het niet noodig als er niets aan de band is. De VOORZITTER is niet overtuigd gewor den door bet beloog van den heer v. d. Erf. Hij zal de inrichtingien niet naar de gemeen te halen, maar de loesland der gemeente en der ingezetenen is niet van dien aard, dat de vermaken dienen geweerd te worden als zij zich aanbieden. De heer v. d. ERF geeft dan nog als zijn meening te kennen, dat de huur van 3.20, die voor de gemeentewoning aan de Camip- la.an 23, welke woning den naam van wo ning niet verdient, te hoog is. Het huis dien de te worden afgebroken, maar dat kan nog niet in verband met dien woningnood. De VOORZITTER zal die vraag voorleg gen aan de commissie voor het Grondbedrijf. Deze verhuurt de woning. Inlusschen komt do bewoner in aanmerking voor een der eerste nieuwe woningen, die gereed zullen komen. Hierna sluiting der openbare vergadering. DE GRONDEN LANGS DEN ZEEWEG. r Donderdagavond half 8 vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van den heer A. J. de Waal Malefijt, wegens uitste- digheid van den burgemeester om verder te beslissen over de gronden langs den Zeeweg. De vorige week hadden de stemmen gestaakt over het volgende voorstel B. en W. stelden voor, het besluit van 8 September 1921 tot aankoop van gronden langs den Zeeweg in te trekken, en voorts aan een commissie uit den raad op te dragen, om te trachten op een nieuwe basis met de Erven van der Vliet tot overeenstemming te komen, in dier voege,dat exploitatie der gronden, ge legen langs den Zeeweg, verzekerd wordt. De Grondcommissie adviseerde met 4-1 stemmen, het voorstel der Erven v. d. Vliet niet aan te nemen. Dezelfde leden als de vorige week waren tegenwoordig. AiLereerst werd een geheime zitting ge houden. Om 8 uur werd de openbare zitting geopend De heer V£N NEDERHASSELT zegt thans te zullen stemmen voor het voorstel van B. en W., naar aanleiding van een ge sprek met den heer Vrijland, rentmeester van de Erven v. d. Vliet, aan wien spr. een concept van B. en W. heeft getoond, om als basis voor nieuwe onderhandelingen te dienen. De heer Vrijland heeft hem verze kerd, geheel met dit concept mee te kunnen gaan. Voorts was er nog een brief ingekomen van den advocaat der Erven v. d. Vliet, mr. ,Van Haersolte, waarin deze mededeelde, dat /de Erven gaarne in nieuwe onderhandelingen zouden treden. Ook dit was een rede voor spr., thans voor het voorstel van B. en W. te stemmen. Het voorstel in stemming gebracht, wordt dan aangenomen met 64 stemmen. Voor de heeren De Waal Malefijt, Van Nederhasselt, Hogenbirk, Teding van Berkhout, Verde- gaal en De Roo van Alderwerelttegen de heeren Schulz, Noorman, Van Kessel en Laan. Hierna sluiting der vergadering. omdat een hunner verdwijnt en omdat het voor Peregrinus van geen nut is? Versta mij goed, eigen belang is hier uit gesloten, persoonlijk ken ik den heer Bron niet, noch ben ik lid van een der in liet Vereenigingslokaal vergaderende of bijeen komende vereendgingen of bonden, zelfs lieb ik er nog geen voet gezet. Doch ik gun nu eenmaal gaarne aan elk diertje zijn plei- ziertje. Inlusschen saus rancune. KEES UIT DEN KORF. DE M1AGDALENASTRAAT. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd eenige plaatsruimte in uw vcei gelezen blad. Bij voorbaat anijn dank. Als men zoo de Magdalenastraat inziet, zal men er 2 borden zien, waarop slaat: „verboden in 1e rijden". Daar wordt echter al zeer weinig gevolg aan gegeven en wel in hoofdzaak door fietsers en door paard en wagen van de Openbare Reiniging. Ik heb altijd gedacht, dat een gemeente-ambtenaar of werkman moest trachten de vbrordiening van Politie of gemeentebestuur in de hand te helpen werken, maar dit schijnt van niet. Waarom rijden er dagelijks voin hen door bovengenoemde straat in de verboden rich ting? Hopende dat er beter op die verorde ning zal gelet worden. Achtend, EEN BEWONER. Heemstede, 21 Juni 1923. Aan Peregrinus. Dat u mij in 't zonnetje zei kan ik bij het tegenwoordige hondsche weer slechts appre- ciecren. Ik zou dus over het „Zoo zou het gebeuren, als- liet gebeurde" zwijgen, ware het niet, dat ik voor den betrokkene een waanvoorstelling eener fantastische huldiging van den „niet" gehuldigde veel smakeloozgr vindt, dan mijn „aanvankelijke" huldigings- plannen. Niettegenstaande uw blijk van belezenheid, komt bet mij toch voor dat, hoe 'n goed schrijver ook, u toch een slecht lezer zijt. Want dat n opzettelijk uw lezers zoudt wil len belezen mei een onjuiste lezing van mijn geschrijf wil ik niet aannemen. Waar heb ik echter beweerd, dat het aantal jaren, zij 't d!an 2, 25 of 50 voor mij een feit (reden) is tot huldigen? Mij dunkt, dat in de door u aangehaalde „De Heemsteder" duidelijk naar voren is gebracht, dat ik niet lijdzaam heid, daarentegen wel verdienste wenschte te huldigen. Is het weer ook al van invloed op de stemming van een bedevaartganger bij zijn omzwervingen? Tenminste als ik uw neigen den brief verder lees, mis ik de verdraag zaamheid en naastenliefde, welke ïk juist zoo waardeer bij die uwer geloofsgenooten, welke ik onder mijn kennissen mag tellen. De Ka tholieken hebben hun Vereenigingsgebouw, er is er een voor Christelijke belangen en zou liet der-de,'dat alle andersdenkenden ie zamen bezitten, nu maar moeten verdwijnen,I Vri Over een raam, dat op een andermans erf uiWkomit. Antw. Kunt u nog eenige nadere inlichtin gen geven? Met name of u toestemming hebt dat raam in dien muur te maken? Staat er niets van vermeld in het koopcontract? U zoude de politie eenis kunnen in den arm nemen of een advocaat raadplegen. Vr. Omlrenlt aflossing horgsohap. Antw. Wij kunnen deze vraag toch moei lijk beantwoorden, zonder de overeenkomst te zien, nietwaar? Daar hangt alles van af en die overeenkomst kennen wij ntel. Uit wat u ons meedeelt zouden wij de gevolgtrekking moe ien maiken, dat men het recht heeft do leening op te zeggen, omdat 'men zich niet aan de bepaling heeft gehouden van 500 af te los sen elk jaar. Inlusschen is dat een 'kluifje voor een advocaat, doch slechts weinige rechtsgeleerden zullen u Aanmoedigen er een proces aan to wagen. Inlusschen zult u tocli een advocaat moeien raadplegen, indien liet tot een piroces zou komen. Vr. Kunt u mij mededoelen, door welke vereendgingen prijzen zijn behaald in de ver schillende afdeeüingen op het zangconcours door de Kon. Zangvercen. „de Vereemigde Zangers" gegeven? Antw. Wij -hebben de uitslagen telkens ver meld in de ,,N. Haar). Grt." De lijst js ech ter te groot 0111 haar nog eens op te hemen. Indien u er prijs op Stelt, kunt u de bewuste couranten in onzen legger komen opslaan. Met genoegen zullen wij u daartoe gelegen heid geven op ons kantoor. Vr. Hoe kan men slaolie uit een karpet verwijderen, zonder het kleed te beschadigen? Het was eerst een klein vlekje en is nu al een groole vlek geworden. Zij gaat Steeds vender. Antw. De plek met krijt of magnesia be dekken en dan drenken mei benzine. Dit een paar maal herhalen. Ook wel met een boT- sleltje met benzine. Vr. Was het voorwerp, dat In het Circus Hagenbeek werd opgevouwen op allerlei ma nieren een pop of een men-soh? Antw. Een mensch, althans naar ons beste weten. Vr. Is iemand verplicht voor een Duitscher, die bij hem in dienst is geweest en niet in 't bezit was van 'n rentekaart, geld voor diens zegels bij den Raad van Arbeid te storten? Antw. Voor een Duilscher, bij een hier te lande gevestigde onderneming of werlkigever in dienst, moeien de volgens de I.W. ver- eischte zegels betaald worden. Het niet in liet bezit zijn van een rente- kaart ontheft den v enk gever niet van zijn verplichting tot premiebetaling, daar de Raad van Arbeid bevoegd is bij lateTe aanmelding den aanvang der verzekering reeds te doen aan vangen op den datum, waarop bij in dienst was of kwam, doch niet vroeger dan 1 jaar. Vr. Welke is de kortste weg van Haarlem baar Heerlen? Hoeveel K.M. is dat? Moet ik nog gebruik maken van een pont? Antw. Ziie hierboven de route tot 's Bosch. Tolaal 108.4 K.M. Verder Berlicum, Heeswijk, Dinther, Veghel, Erp, Gemert, Bakel, Deume, Liessd, Mcyel, Rogge!, Haelen, Hom, Roer mond, afstand 83.5 K.M. Sustenen, Siftard, Leyenbroek, Oirsbedk, Amstenrade, Heerfer- heide, Heerlen. Afst. 41.7 K.M. Totaal233,6 K.M. Van een pont maakt u gebruik te Culen. borg en Zalt-Bonnnel. 1 geling en de werkzaamheden op zich heeft genomen, welke den R. K. Vrouwenlanddag voorafgaan. Dat Comité is samengesteld uit de Dames: Voorzitster: P. van WijnbergenVan Sonsbeek. Secretaresse: Chr. J, Bak. Pen- ningmeesterresse: A. Berkvens. M. Bosch v. O. Amelisweerd, M. de Charro. P. Halte beek—v. Montfoort, B. Holthaus, A. Hutten, A. C. M. de RijkSmelt, M. v. Soest, R. Sormani, M. Souren—v. Wees, F. Steen- bergheEngeringh, M. Steur—v. Klooster, A. Swane—Sweens, C. Uytewaal—v. Soest, M. Verhoeven, M. Verhoeven, M. Wiekard. Uit den aard der zaak zijn er alléén in- wonenden der stad Utrecht uitgenoodigd, in dit Comité zitting te willen nemen. Dit bespoedigt het werk, omdat het de samen werking bevordert. Er werden drie Sub-Commissies benoemd, die het verschillende werk onderling heb ben verdeeld; te weten: I. Een Propaganda-Commissie. II. Een Pers-Commissie. III. Een Versierings-Commissie. Deze Landdag, vastgesteld op 27 Juli a.s., zal worden geopend door een H. Mis in de O. L. Vrouwe Kferk, op te dragen door den HoogEerw. Heer Mgr. B. A. de Wit, Vicaris-Generaal, Algemeen Adviseur der Federatie van R. K. Vrouwenbonden in Nederland. De vergaderingen zullen worden gehou den in de zalen van Tivoli. In de ochtend-vergadering zal Mevrouw VinkesteijnZoetmulder uit Den Haag spre ken over: Herstel van oude Katholieke ge bruiken in het huisgezin. Daarna zal gelegenheid bestaan, om ge zamenlijk een warme (magere) lunch te ge bruiken in de kleine zaal van hetzelfde gebouw. In de namiddag-vergadering zullen in een Feestrede de Roomsche vrouwen en meisjes worden opgewekt tot deelname aan de Katholieke Vrouwenbeweging. Onmiddellijk na afloop zal een Plechtig Lof volgen met toewijding van den R. K. Vrouwenbond aan het Allerheiligst Hart van Jezus, als besluit van dezen eersten Vrouwen-Landdag. Zoo spoedig mogélijk, waarschijnlijk aan staande week, zullen meerdere bijzonder heden worden bekend gemaakt. Algemeen Landdag-Secretariaat: Hoogt 1, Utrecht. EERSTE R. K. VROUWENLANDDAG UTRECHT. Maandag 18 Juni j.I, had de eerste ver-a-w, gadering plaats van het Comité, dat de re-Jf 200—280^oiïdere"T 314^-500. GOUDA, 21 Jnnd. Kaas. Aangevoerd 274' partijen, handel ma'tig le kwal. f 4316, 2e kwal. 3842, zwaardere rifksm. 52, met rijks-merk f 38—48. Boter, red. aanvoer, handel vlug goeboter, f 80—90, wefbolcr f 75—80. Eieren, red. aanvoer, handel slecht f 51 5.50 per 100 stuiks. Vermarkt. Vette va|rlkenls weinig aanvoer, handel flauw 3638 ct. per half Kg.; magere varkens, red. aanvoer, handel stng 4448 c!.; per half Kg.; magere biggen red. aanvoer, handel stug f 1827 per Stuk; vette schapen red. aanvoer, handel flauw 3040; vette lammeren red. aanvoer, handel flauw 25—- S0; nuchtere kalveren red. aanvoer, handel vlug f 16—26. AMSTERDAM, 21 Juni. Aardappelen, (Bericht v, Jac. Knop). Zeeuwsche blauwe f 3.75, idem roode star f 2.75, Noord-Hol- landsche muizen f 6.30—7, idem kleine muizen f 4.90—5.60, idem roode star f 2.75. Westlandsche ronde f 6.507, idem muizen f 6.507, idem kl. muizen f 55.20, alles per H. L. zomer Malta-aardappelen f 14 15 per 100 K.G. AMSTERDAM, 21 Juni. (Noteeringen v/h Nieuwe Veilingsgeb. expl. De Jong& Koene). Kersen (vroege) f 0.350.45 per 14 K.G., aardbeien f 0.761.30 per K.G. ia. f 0.240.32 per pot, druiven f 1.202, kruisbessen f 0.100.14, aalbessen f 1.16— 1.75, per K.G., meloenen f 0.551.66, per ziken I f 0.20—0.34, idem II f 0.06—0.16 per stuk, asperges dik wit f 0.700.90, id. dun wit f 0.30—0.45, id. dik blauw f 0.45 0.55, id. dun blauw f 0.230.28 per bos, tomaten f 0.480.68 per K.G., spinazie f 917, postelein f 2132, raapstelen f 6.30 —7.20, rabarber f 2.40—3.80 per 100 K.G., peen f 1722.40, radijs f 4.506.10 per 100 bos, sla f 2.305..90 per 100 krop, komkommers f 1218, bloemkool I f 18 24, id. II f 814 per 100 stuks, andijvie f 6—8.90 per 100 krop, prinsesseboonen f 0.500.60, snijboonen f 1.401.70 per 100 stuks, peulen f 0.330.52 per K.G., nieuwe aardappelen f 7.10—12.70, idem drie lingen f 6.40—10.80 per 100 K.G. Bloemen. Rozen f 511, violieren f 7 10, Am. anjers f 814, lelies f 1417, calla'3 f 18—22, dalia's f 9—14, gladiolen f 7—12, pioenen f 49, anemonen f 0.701.30, pyre- thrum f 0.50—1.20, snijgroen f 513 per 100 stuks. DELFT, 21 Juni. Boter. Ter markt waren 180/8 v. en 5/16 v., tezamen 3650 K.G. prfja f 1.60—1.85 per K.G. ENKHUIZEN, 20 Juni. (Marktvereeni- ging Enkhuizen en Omstreken.) Aardappe len Schotsche muizen f 3.654.40, middel- prijs f 3.90 kleine Schotsche f 2.102.55, middelprijs df 2.25, alles per baal (100 pond). MIDDELBURG, 21 Juni. Paarden. Ter jaarmarkt waren ruim 300 stuks aange voerd. De handel was levendig, ook voof België. Voulens golden f 120—160, eenjarig N. V. WED. OOSTEN 6 ZOON Behalve Mat Honig'. Maïzena de fijnste en smakelijkste grondstof <s voor de 1 bereiding van «al van gerechten, heeft Honig'» Maïzena nog het.g'roote voordeel dat het zeer Snel en gemakkelijk met melk of, waltr aangemengd kan worden en slechts ren oogenblik behoeft te" koken l om volkomen gaar te zijp. Vraagt dus Honig's Maïzena. Alleen echt indien het pakje onder en boven vaneen X sluitzegel is voorzien. Brieven onder. no. 4202 bureau van dit blad. van s/erdwijnt spoedig ■door Kcrter 60 cJ. bij ApoHien Orogi&tan leder die per briefkaart of kaartje zijn naam on adres inzendt aan N.V. KOOPMANS' Meel fabriek ea Grutlerlj te Leeuwarden, ontvangt oen Recepfenboekje, waarin een groot aantal met de meeste zorg samengestelde reoepten voor meelspijzen en gebak. Tarwebloem Kristal Boekweitemee' Zelfrijzend Bakmeel Boekweitegort

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 7