i Ie ImporterLEOii lil, Mtafesiafc P, i'lan m AilHmHBliaHiHHifi f WfEuuia r SANTPOORT. KROMMENIE. HEEMSTEDE. OVERVEEN. BLOEMENDAAL. SCHOTEN. HAARLEM, u Geheime distilleerderij. Een onderscheiding. De verkiezing van leden van Gedeputeerde Staten. Rapport Commissie-Barge. Het Eerste Kamerlid Douwes. Bijzondere Landstorm „Kennnemer- land". TORPEDO'Sf4200,-, CONDUITE SOTERÜEIMES f5SOOs-, LANDAULETS f60©03-, iet wsreldbsroemile f 650©,-, f 7800(- f8900f-f f 10600,' «8800,-, S 50300,- Agent voor Bloemendaal©EBRS. SEEiCMAN! Een huldeblijk. EEN VOORSTEL TOT LOONS VERLAGING VOOR HET TRAM WEGPERSONEEL. Van f 2.60 tot f 3.60 verlaging. De opvolger van den heer Mr. J. B. Bomans. Aanbesteding. VOOR DEN POLITIERECHTER. Prof. Dr. H. A. Lorentz. Eindexamen 1923, lsfe H. B. S. met 5-jarigen cursus. Concert in den Hout. SERMERLAKDSCH REEUWS» HET BURGEMEESTERSCHAP VAN ROTTERDAM. SPORT EN SPEL DAMMEN. Eerichfsn uit onze vorige optage. i R.K. Vocibalverceniging. Donderdagavond twain de R.K. Voet halve reen. H. B. S. Sant poort bijeen, ter eerste algemeene jaarverga dering in café „Zomertust", des avonds half negen. Na gebruikelijke opening met den chrislel. groet, een keurig jaarverslag van den secre taris en dito heider overzicht der penningen ran dien penningmeester, waaruit wij zagen den grooten vooruitgang dezer jonge ver eniging in één jaar. Een hartelijk applaus was beider deel. Met bijna afgemesne stemmen werden de ..Itredende bestuursleden T. P. Smit en Joh. Nijssen herkozen. Evenzoo de aftredende leden der elftalcommissie C. Molenkamp en. W. v. d. Heide, terwijl in de piaats van den heer A. Kors, die bedankte wegenis ver trek, gekozen werd de lieer G. Spanjaard. De voorzitter uitte zijn dank aan donateurs en begunstigers, zonder wiens bijstand zoo'n resultaat in één jaar niet behaald zou zijn. Ook betuigde hij zijn tevredenheid over de medewerking van kalh. ouders die hun jongens niet anders dan in de katholieke clubs wilden laten' voetballen., kennend het gevaar aan zoogenaamde neutrale clubs ver bonden. Nog slechls eenïge leden zijn er noodig, of ook het derde elftal is compleet. Voorwaar een mooie vooruitgang dezer vereeniging. Bijna zou ik vergelen te melden1, dat het batig saidb 115.31 bedraagt, hetwelk af geschreven is op de rekening dier oprichting-s Vosten Te 10.45 gebruikelijke sluiting. Voorlaan wat vroeger met vergaderen be ginnen en eindigen voorzitter! melding was gemaakt, is Zaterdagavond door twee personen, die zalen te peuren in Zij kanaal B. te Spaarndam drijvende in het riet gevonden. De politie werd terslond hiermede in ken nis gesteld.. Zij haalde hel lijk op en ver voerde hei naar het iijkenhuisje. De recher che van Bloemendaal met den heer ten Iv., waarbij zij in betrekking was, hebben haar onmiddellijk herkend. Volgens informatie der polilie is hier geen misdaad in het spel. W oningbouwvcr. Duinwijk. Zaterdag is de eerste woning van Duinwijk achter het huis ter Kleef alhier betrokken Ons Schoolfeest. Donderdag j.I. vergaderde de vereeniging Ons Schoolfeest. In zijn jaar verslag beschreef de secretaris t reisje, dat verleden jaar gemaakt was en bracht in ver band daarmee een woord van oprechten dank aan den Zeereerw. heer Pastoor, die voor de kinderen der R.K. School dien dag dispensatie van de onthoudingswet gegeven had en levens zoo vriendelijk geweest was bij thuiskomst een hartelijk woord van wel kom te spreken. lTit :t jaarverslag van den penningmeester bleek, dal 't kassaldo ver leden jaar bedroeg 3*85.39 en thans 473.95%, terwijl de .inkomsten en uitgaven in t afgeloopen jaar j 1374,69 bedroegen. ■Aangezien die kinderen van de school met den Bijbel en de 1L. O. riet meegaan, werd art. 2 van 't reglement gewijzigd1, om dat de zinsnede „alle schoolgaande kinde ren?' geen waarheid meer bevat, 't Is al ja ren de gewoonte, dat 't in zijn geheel aftre dende Bestuur herkozen wordt, doch aange zien de heer S. de Jager bestuurslid is van de E. L. O.-vereeniging en de heeren Becker en M oud nooit meegaan, koos de vergantering voor genoemde heeren anderen en wel de heeren Slenters, J. Rei ine Hz. en P. J. lvrook, terwijl de overige afiredenden, n.l. de heeren A. Dral, M. Schots, A. de Jong, K. Molenaar en P. Preijer, met bijna algemeens stemmen werden herkozen. Het Dagelijksch Bestuur steklie voor, dit jaar eens een nieuw reisje, n.l. naar Hilver sum te maken, maar met. 1 slesn meerder heid werd besloten Schoorl met een bezoek te vereeren. De meerderheid was van mee ning. dat de kinderen meer voor een boot tocht met muziek, dan voor een reisje met tien trein voelden en dat de schoone omge ving Yan Hilversum niet opwoog tegen het prachtige speeldtrin te Schoorl. Óver 't vast leggen van den datum en enkele andere technische zaken, zon 't Dagelijksch Bestuur een bestuit nemen. Weest voorzichtig! In de afgeloopen week is door een of anderen venter, waarvan 't tegenwoordig wemelt, bij een ingezetene uit de keuken een portemonnaie weggentomen, waarin zich ongeveer f 25 bevond. De po litie» heeft de zaak in onderzoek. Men zij op zijn hoede. In hooger beroep. De Raadsfractie der S. D. A. P. heeft zich met hansd en tand verzet tegen de gratificatie van 2000 aan den Ga*, directeur, maar 't niet kunnen winnen. Ztj beeft nu echter een adres met toelichting bij Ged. Staten ingediend, waarin op ver nietiging van 't Raadsbesluit wordt aange drongen. Roode Tooneefvercerdging. Naar we ver nemen is een uit leden van de afdeeling der S. D. A. P. bestaande tooneelverecniging opgericht, die zich ten doel stelt, met daar toe geschikte tooneeljtukken propaganda Te maken voor de S. D. A. P.'sche beginselen. Marktbericht. Op do laatstgehouden week markt werden 1500 eieren aangevoerd, die 5.50 tot 6 de 100 stuks opbrachten. Ontslag. Schreven we in oen vorig bericht je, dat er waarschijnlijk tientallen arbeider* der NedierJandiscihe Linoleumfabriek zouden worden ontslagen, thans kunnen we melden, slat 28 werklieden met ingang van 1 Juli ontslag hebben gekregen, wegens stapte in 't bedrijf. De meeste ontslagenen zijn echter losse arbeiders. Het schijnt, dat de directie ook nog niet voornemens is de 5 pet. loons verlaging in te voeren. Laten we hopen, dat de directie mild gestemd blijft en dal spoe dig een verandering ten goede mag komen in dezen 1ak van industrie. BOTSING MET DE STOOMTRAM. Zondagavond omstreeks 10 ure had op den Glipperweg alhier een aanrijding plaats door den stoomtram. Dc bestuurder van een auto, waarin twee dames en vier heeren, stopte in een bocht op dien weg om een aanrijding met een wielrijdende juffrouw te voorkomen en kwam daarbij tot stilstand op de tramrails. De stoomtram, komende uit de richting Bennebroek was toen de auto op pl.m. 50 M. afstand genaderd. Niettegenstaande de chauffeur en een agent van politie door roepen en teekens ge-ven de opmerkzaamheid van den machi nist poogden te trekken, reed deze door met het gevolg dat de auto aan de voor zijde werd aangereden en beschadigd. Door het breken van de voorruit der auto, werd een der inzittende dames aan de hand verwond en is aldaar verbonden. De inzittenden hadden de auto niet ver laten, omdat ze in de vaste overtuiging ver keerden, dat de tram nog wel tijdig zou stoppen. Verloren voorwerpen. Terug te be komen bij J. J. Sanders, Teslastraat 17, een kinderportemonnaie;; J. Neeskens, Kastanje laan 35, een boek; Grijmans, J. v. d. Berg straat 2, een étui met schijfbenoodigdheden; Bureau van Politie, Boekenrodestraat 9, een grijs wollen ceintuur. Diefstal. Hedennacht is ach Ier de wo- «ing van den heer D„ Emmaiaan, een da- Hesrijwiel ontvreemd. R.-K. Bibliotheek. —"«-Hel filiaal dier R.-K. v. vroeger gevestigd- bij den boek handel Karskens, "is verplaatst naar <fén"BK»e- mendaaischeweg 48. De bibliotheek is aldaar eeri ^'TJSBïL <T> Dinsdag en Vrijdag van elke den toren d - ,ot 4 uur des namiddags, voorzitter,'rmistc dienstbode. Het vermiste vat)'t zwe; meisje' genaamd Lilly Becker, van •missing de vorige week in ons blad Feestavond „Ons Genoegen". Men schrijft ons: Zaterdagavond gaf het loterijcollege „On.s Genoegen" een feestavond voor hare leiden, donateurs en genooidigden in lokaal „Flora", Preloriapleim, Ier gelegenheid van het 10-ja- rig bestaan. Omstreeks half negen opende de lieer v. Looy dezen avond met een korte inleiding, waarna de bekenide humorist Bolletje inet zijn pittige voordrachten er direct d'en gang- in wist Ie brengen en al heel spoedig heerschte er een recht-gezellige druk le. Menig dansje werd gemaakt, terwijl het dubbcdmannenlkwartet mol zijn wakkeren di recteur Nico de Zwager hunne medewerking verleenden en wat door dat kwartet is ge geven dezen avond mocht er zijn en na elk nummer volgde dan ook het welverdiende applaus. Het was een avond vol prei en jool en met genoegen kan deze vereeniging op den avond terugzien. 'm' Zaterdagmiddag 1 uur heeft de politie in samenwerking met ambtenaren van de ac cijnzen een inval gedaan in perceel Lange Margarethastraat 7. Aangetroffen werd een volledige in werking zijnde distilleerderij met een inhoud van 300 L, Het toestel met bijbehooren is in beslag genomen, terwijl tegen F. J. de J„ machine bankwerker te Vogelenzang, die den drank stookte, proces-verbaal is opgemaakt. Naar wij vernemen is door de Fransche Regeering de heer Ernst H. Krelage be noemd tot Ridder van het Legioen van Eer. (Wkbl. v. Bloemb.cult.) Zaterdagmiddag vergaderde de fractie van R.K. Statenleden in de provincie Noord- Holland ter bespreking van de verkiezing van leden van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie. Na langdurige discussie werd met 8 stemmen tegen 6 op den heer Mr. Dorbeck te Alkmaar, de heer Mr. Bomans als even tueel tweede R.K. lid van Gedeputeerde Sta ten aangewezen. De heer Bomans verklaarde in geval van benoeming te zullen bedanken als wethouder der gemeente Haarlem. Wij ontvangen nader het volgende offi- cieele communiqué: De Zaterdag gehouden vergadering van R. K. Staten-leden in de Prov. N.-H, heeft haar standpunt bepaaald ten aanzien der verkiezingen van de leden der Gedep. Sta ten, welke op 3 dezer zal plaats hebben. Besloten werd lo. de 4 aftredende leden Gerhard, Hendrix, v. Lennep en Michcls te herkiezen. 2o. In de vacature-Hubrecht te benoemen den heer Mr. J. B, Bomans. 3o. In de vacature-Ketelaar te benoemen den heer D. Kooiman. Het rapport der Commissie, belast met het ontwerpen van een algemeen Kiesreglement van de R.-K. Staatspartij (Rapport Commis sie-Barge) zal binnenkort verschijnen. Het rapport bestaat uit drie deelen; 1. Algemeene inleiding; II. ontwerp van een algemeen kies reglement en III Memorie van Toelichting. De prijs zal bedragen 60 cent. Besturen van R.-K. Kiesvereenigingen worden in de gele genheid gesteld dat rapport bij inteekening tegen den prijs van 40 cent voor hun leden aan te schaffen.. Wie een exemplaar tegen verminderden prijs wenscht, kan daartie een aanvrage doen bij den secretaris der R.-K. Kiesvereeniging. De heer J. Douwes Jr., die voor Noord- Holland zitting had in de Eerste Kamer, heeft bedankt als lid van dat college. Zaterdag werd onder leiding van de heeren Ba reus en Stoffer, de derde schietoefening gehouden, door de Bijzondere Vrijwilligers van bovengenoemd koTps, op de schietbanen te O verveen. De opkomst was evenals bij de twee vo rige oefeningen zeer goed. Er heerschtte een prettige stemming en er werd met veel animo gescholen. Ook de schretuitkomslen waren, zeer gunstig, series van 42, 43, 46 en 47 wa ren geen uitzondering, hetwelk bij een maxi mum van 30, dioor schutters die in geen jaar ja zelfs langer, geschoten hebben, een mooi resultaat is te noemen. Er zal dan ook reeds thans met drie vijf tallen op de Nationale Schietwedstrijden te Overveen worden uitgekomen. Zelfs van de afdeeiing Vel sen (Wijkeroog) waren een twaalftal schutters, met hunne Commandant, den Reserve Eerste Luitenant van Roozendaal per fiets naar Haarlem ge komen, teneinde aan de schietoefeningen met scherp te kunnen deelnemen. Jammer 5s het, dat door deze Afdeeling geen gebruik meer mag worden gemaakt van de schiet baan der Burgerwacht te IJmuiden. Voor zoover nog niet bekend, zij nog even medegedeeld, dat ieder gewezen dienst plech tige, geen lid der Burgerwacht zijnde, lid van bovengemeld korps kan worden en dat het lidmaatschap geen onkosten met zich mede brengt. Het Korpsbureau is gevestigd op Kamer ■no. 97 I n fan lerie-Kazeme Koudenhorn, waar men zoowel mondeling als schriftelijk, alle gewemschte inlichtingen, omtrent doel, ver goedingen, schietoefeningen, enz. der Bijzon- dieren Landstorm kan verkrijgen. Ook kan men zich tijdens de schietoefe ningen, op de banen te Overveen, als lid op geven. Als blijk van waardeering voor hetgeen hij tot stand gebracht heeft inzake de be strijding van plantenziekten, (speciaal aal- tjesziek bij narcissen) is door den Bond van Bloembollenhandelaren aan Dr, E. van Slog- teren, phytopatholoog te Lisse, een auto ten geschenke gegeven. Naar wij vernemen ontvingen de erkende organisaties van Spoor- en Tramweg Maat schappijen, waarbij de leden hier te Haar lem zijn ondergebracht, namelijk St.Raphael, Prot. Christ. Bond en Nederl. Vereeniging, een schrijven der directie, waarin deze een van de bestaande loonregeling afwijkend wijzigingsvoorstel doet, met de bedoeling dit op 15 Juli a.s. te doen ingaan. A.s. Woens dagavond (4 Juli) houdt St. Raphael in St. Bavo, onder leiding van het hoofdbestuur voor hare leden eene vergadering, waarin dit voorstel dan zal worden behandeld. Men verzocht ons de leden der tramaldeeüng op te wekken ter vergadering te komen. Wij vernemen nader dat de tramdirectie voorstelt de minima te verlagen voor de loonschalen 1, 2 en 3 met 3,60 per weck; voor de loonschalen 47 met 2,60 en dc maxima onveranderd te laten. Of overgangs bepalingen voor de bestaande loonen wor den getroffen is uit het schrijven van de directie niet op te maken. Verder stelt de directie voor 3'A procent meer voor pen sioenstorting af te houden. De voorstellen gelden het personeel der N. Z. H. T. M„ E. S. M. en E. N. E. T. en M. E. T. Indien de heer Mr. J. B. Bomans gekozen wordt lot lid van Gedep. Stalen van Noornl- Hollamd en hij deze benoeming aanvaardt, zal hij moeien bedanken als lid van den gemeen teraad van Haarlem. Hel zal dan noodig zijn voor het tijdvak, dat de oude Raad nog zit ting heeft, dus tot September, nog een opvol ger van den heer Bomans anirte—«ijzen. In dc plaats van den heer Bomans zal dan gekozen worden verklaard cie heeer 11. J. LKlcinSchip- horst, - ttBaa Zaterdagmiddag werd aanbesteed; Plet bouwen van een Zanderinrichting met wij- ziging en uitbreiding der bestaande Polikli niek aan het Groot Heiligland, met uit zondering van het glas- en verfwerk. Coöp. „De Bouwer", Amsterdam, 106,585; Cobelens en Zn., Schoten, 94,134; N. V. Mij. tot het aannemen van werken, voorheen G. Wegerilf, te Apel doorn, 88,742; Bakker en Co., 83,400; D. Bruins, 51,990; B. Hagen, 91,900; J. Klerk, 85,300;; Joh, Kraay, 98,000; A. N. Mulder, 123,300; Van Ommeren en Ketelaar, 96,475; W. Saeys, 88,685; F. J. Spee, 84,579; P, Stiphout, 89,846; Metselaar en Zn,, 78,477, allen te Haarlem. Voor het schilderwerk werd als volgt in geschreven: N. V. Ripperda ƒ4350, Rossen 6200, Bruins 4540, Cramer 4990, Giling 4704, Van Niel 4860, allen te Haarlem, Bloemcndieven. Dc 20-jarige A. S., uit de Haarlemmermeer, in preventieve hechtenis voor ©en diefstal van gereedschappen, had op den avond van 25 Mei alle seringen van cl rite jonge struiken, bij de hoeve van B. geplukt, waardoor de struüken tevens duchtig geleden hadden. De bloemen gaf hij aan L., die ze in Amsterdam verkocht en bij wiien nog 3.82 van de op brengst werd in beslag genomen. Vooral wegens dc schade, die aan de jonge struiken werd toegebracht, eisclvt dc Officier tegen belkl. f 30 bo-etc, subs. 15 dagen, ter wijl de Rechter hem, omdat ie toch werkloos is en voor het andere feit de volgende week ook wel gevangenisstraf zal krijgen, hem ver oordeelt lot 1 wedk gevangenis. Dc 20-jarige arbeider J. V. en de 28-jarige M. F., belden te Hillegom, hebben dergelijke feiten samen en gedurende langen tijd ge pleegd, o.a. in de tuinen van Z., v. d. S., G. enz. te Hillegom, waar ze tulpen, seringen, irissen e. d. afsneden, eveneens op 'n wijze, die aan het gewas groole schade moest toe brengen, welke bij Z. op f 60 cn bij v. d. S. op f 25 moest geschat worden, terwijl ze ook de bloemen in Amsterdam verkoopen gingen en er een aardig daggeld uit maakten. Zooals gewoonlijk is het excuus voor den diefstal ook hier werkloosheid, terwijl het ar gument om geen gevangenisstraf te 'krijgen is, dat ze nou net precies weer werk hebben. Tegen den jongen V., die reeds dikwijls veroordeeld is, eischt de Officier 3 waken ge vangenisstraf en tegen F. 10 dagen. De Rechter is nog clement en veroordeelt V. lot f 20 of 10 dagen en F. tot 10 of 5 dagen. Paraphde geruild. Mej. D.T. te Aalsmeer, ging met Pink steren tiaar de kerk met een oude pa rap luie, die ze in den hak zette, en griste, toen ze naar huis ging, een nieuwe mee. En toen juf frouw B., waar de nieuw- parapluie van hoorde, en die op juffrouw D. dadelijk ver moeden had, omdaJt ze nu niet als zoo heet eer lijk heikend staat, 's middags vragen kwam, of ze 'm had, zei zc:„Gunst nee, juffrouw, 'k weet V niiiks van hoor! Mijn mcisie is t'r ook al pas een kwijtgeraakt, en ilk zelf ook wel eens!" Maar meneer B. ging naar de politie en juf frouw D. heeft intusschen de pairapluie al moeten teruggeven. „Nou leer je in dee kerk juisl, zulke dingen niet te doen", zegt de Rechter, en je gaat er uit en gapt meteen 'n parapluic." Do juffrouw zegt, dat ze 'm geruild had, omdat ze zelf ook wel 'ns 'a parapluic was IkwijlgcTaaikt. Vood dien ruil wil de Officier haar f 20 boele of 10 dagen laten geven, en de Rechter vcreoordeelt haar overeenikonrstig den eisch. veroordeelt haar lot 15 of 5 dagen. Beleediging. Een meneer uit Oosthuizen is door specu latie in zorg geraakt. Nu is hij ontstemd tegenover den commissionair in effecten, die hem de speculatie aangeraden had. En toen hij op een goeden dag in Mei den zoon van dien commissionair ontmoette, beieedigde hij hem. Die zoon was vroeger bij zijn vader werkzaam, doch thans niet meer. De Officier van Justitie eischte 10 boete of 5 dagen hechtenis en de rechtbank ver oordeelde hem dienovereenkomstig. Oplichting. Dan werd een ernstiger zaakje behandeld. Een koopman had op de markt te Zaandam een poetsmiddel te koop aangeboden. Hij had vocht, dat later bleek extract van azijn te zijn, op een doek gedaan en daarop poeder, waarna hij eenig koperwerk gepoetst had, dat mooi begon te glimmen. De rnen- schen kochten dan ook graag en pakje poe der, dat slechts een dubbeltje kostte. Den menschen hielp het nieuwe poetsmiddel ech ter niet. Ook een politieagent kocht een pakje en later bleek, dat de koopman den azijn met kwik vermengd had, wat het glan zend resultaat van het metaal ten gevolg had. Wegens oplichting werd de man thans overeenkomstig den eisch, tot 1 maand ge vangenisstraf veroordeeld. HAARLEM—ZANDVOORT SPOOR WEG MÏJ. In de te Amsterdam gehouden algerneene vergadering van aandeelhouders der Haar lemZandvoort Spoorweg Mij. werd het dividend over 1922 vastgesteld op 8 pet. of 64 per aandeel van 800. Qft.^ujMrulcheJiik .verlangen van prof. Lo- renlz zal diens 70sle verjaardag, op den 18en Juli, geheel onopgemerkt voorbijgaan en zal er geen officieel huldebetoon plaats hebben. Geslaagd zijn: F. A. Bierenbrood'spot; J. A. van Dongen; E. Hertzberger; P. G. Hoek stra; G. Kru soman; Ph. Levert, Mej. Frieda M M. Meinsma; Mej. Elisabeth B. Vene ma; W. J. van WKligenburg; P. Zwaanswijk; C. Brockmeijer: Mej. Christina J. Cramer; F. C. Dupuy; F. J. Fontein; J. S. de Groot; D. J, Heuvel ink; Mej. Henriëlte B. Koopman; .C Kraakman: J. Muiter; J. Z. Verwaal; N. Boon; Mej. Cornelia J. HengeveW; Mej. Jean ne van Houten; B. Toensma. P. T. van der Velde; R. Visser. G. M. Degenaar; Mej. Jacob., A. Herwijer; Mej. Maria van Dijk: A. J. Kop; J. Kroese; A. K. van Oeffel; J. j. Reijenga; A. G. Spaangaren. Zes eandi-datien zijn afgewezen; mei één wordt 't examen voortgezet. Op 29 Juni op buks, staande, door J. Ei gens. te Diepenveen, met 100 p.; op bulk's, knielende, door W. Hoogensiei.n, Ie Overveen' met 100 p.; op ma-rgageweer door A. J. Hek- iker, te Overveen, met 36 p.; op cylinderge- wéer door W. Hoogewslein, met 97 p. °P 30 Juni op baks, staande, door M. A. Hoeben, te Scholen, met 100 p.; op buks, knielende, door J. A. Rijkens, te Haarlem, met 99 p.: op margagaweëf door P. Langen- donk, te Bioeimendaai, met 36 p.;op eylinder- gewecr door J. Rompa, te Schoten, met 97 p. Op 1 Juli op bulks, staande, door A. J. Hekiker, te Overveen, met 100 p.; op marga- goweer door P. A. Dekens, te Schoten, met 36 p.; op eylrndergeveer door Th. Kerstel, te Haarlem, met 98 p. 1 Onder enorme belangstelling heeft Zon dagmiddag hel muziekcorps uit Assendeifi een concert in den Haarlemmerhout gege ven ter vervanging van het concert der Haarlemsche Orkestverecniging, dat in Am sterdam moest musiceeren. Vanuit Assen- dekt was een groot aantal „supporters" meegekomen. Onze muziekverslaggever was tot onzen spijt niet in de gelegenheid een verslag van de prestaties van dit korps te geven. Wij kunnen echter de verzekering geven, dat de uitvoering in alle opzichten een succes is geweest en grooten bijval vond onder de groote schare toehoorders. Het klankvolume van het korps is zeer goed; de bezetting valt in alle opzichten te prijzen en de opvatting van de uit te voeren nummers viel alleszins te loven. Geheel foutloos was de uitvoering natuur lijk niet. Wij herinneren ons een bedenke lijke lapsus, in het tweede nummer bijvoor beeld. Maar overigens viel de uitvoering, zooals gezegd, allerzins te loven. Intusschen drong zich de vraag op of het gekozen programma niet gelukkiger had kunnen zijn voor een openbare uitvoering. Er werden zeer zeker flinke nummers met veel entrain en goed uitgevoerd, maar om succes bij een „Houf'-opvoering te hebben, vraagt het publiek ook wat licht te vertee ren kost, met gemakkelijk te volgen melo dieën. Intusschen mogen wij deze Harmonie van Assendelft ongetwijfeld tot een der beste muziekkorpsen uit onze omgeving rekenen. De kennismaking was een zeer aangename en wij spreken de hoop uit, dat zij moge hernieuwd worden, daarmede ongetwijfeld ook vertolkend het enthousiasme, dat onder het luisterend publiek te bemerken viel. De directeur werd hartelijk gecomplimen teerd door den heer A, Koolhoven. Het korps was per vrachtauto van Assen delft naar Haarlem gekomen. VAN DEN RIJSWIJKSCHEN WIELER BAAN. DE EERSTE KAMERVERKIEZINGEN. De „Maandagmorgen" verneemt, dat de candidatenlijst, welker formulieren nog niet definitief zijn vastgesteld, op 10 Juli dienen gereed te zijn, zoodat de Eerste-Kamerver- kiezing op 23 of 25 Juli zou kunnen plaats vinden. Naar men ons uit Den Haag seint heeft Mr. J. Limburg, die door de Regeering was aangezocht voor het Buremeesterschap van Roterdam, daarvoor bedankt. HAARLEMSCHE SCH1ETBOND. Nationale Schietwedstrijd. Ofschoon dc 3e period® van 4 dagen eerst heden ten einde loopt, kunnen we toch reeds zoggen, dat het weer zich toch weer iets beter heeft gehouden. Zeer vele schutters zijn dan ook ter kamp getraklken en hebben hun best gedaan zich op versohifiende wedstrijden zoo hoog mogelijk te doen plaatsen.Vrijdag woon den we o.aeen spannemien strijd bij tus- sehen de heeren A. Bos, !e Overveeene en .1. Ronrpa, te Schoten, op de personeel© baan, margageweer. Het resultaat was A. Bos 59 met 60 steun en J. Rompa 60 met 59 steun, zoodat laatstgenoemde heer de primeur was. Ook was diien dag aanwezig de welbekende schutter, de heer J. Eggens, van Diepenveen, naar wiens verrichtingen steeds een ieder met genoegen staat te kijken. Zooals gewoon lijk op eüken wedstrijd, liet hij ook nu weer achter elkaar eeltige maxima boeken, waaruil blijkt, dot hij nog steedis een constant en pracht schutter is. Hij zal wel als een van ito eersten eindigen. De dagmedaiihes werden .in de 2e periode behaald als volgt: Op 22 Juni op bate, staande, door H. J. van Tongeren, te Vogelenzang, met 98 p.; op bulks, knielende, door J. Viefs, Ie Haar lem, met !00 p.; op margageweer door J. de Bruin, te Lier, met 36 p.; op cylimdergeweer door H. J. van Tongeren met 98 p. Op 23 Juni op buks, staande, door J. Bue- disitelli, Ie Breda, met 100 p.; op buks, knie lende, door S. Hagcrs, te Berlke'l, met 100 p.; op margageweer door J. A. Rijikens, te Haar lem, met 36 p.; op cylimdergeweeer door S. Hagers, met 98 p. Óp 24 Juni op buks, staande, door F. Koe lend], te Overveen, met 100 p.: op buks, knie lende, door J. W. v. Eist, Ie Amersfoort, mei 10-0(9); op margageweer door W. de Boer, te Haarlem, met 36 p.; op cylindergeweer door J. RnecteU'd'i, te Breda, met 97 p. Op 25 Juni op bulks, staande, door P. Roo- zen, te Overveen, met 98 p.: op buks, knie lende, door A. Visser, Ermelo, met 100 p.; op margageweer door P. v. d. Berg, Hillegom, met 36 p.; op cylindergeweer door A. v. Zeyl, Viaardingen, met 97 p. De dogtnfedaille ilamrswedstrijd werd toe gekend aan Mevr. Eldiermnnsde Boer, met 57 punten. In de 3e periode tot en met Zondag «-««a-j de dag-medailles behaald als volgt; 's-GRAVENHAGE, 1 Juli. Het pro gramma van heden scheen niet erg bij de lief hebbers in den smaak te vallen want niet tegenstaande het mooie weer waren de meeste rangen slecht bezet. Na een zeer ingewikkelde serie ritten met puntentelling, klassementen, lotingen en wat al niet meer is de amateur Peeters toch kampioen van Zuid-Holland 1923 ge worden, na zware strijden te hebben gevoerd tegen de beste Haagsche beroepsrenners, van wie van Duyn en Bontekoe knapjes samenspanden om Peeters er uit te rijden, hetgeen niet is gelukt, 'n Knappe prestatie dus voor een amateur Het lange-afstandnummer achter groote metoren bracht vijf beroepsrijders aan den start, van wie Schiebaum zich verreweg de beste toonde en opnieuw de bevestiging gaf dat hij op 't oogenbiik onze beste stayer is. Tevens deed Leddy zien dat er voor hem een goede toekomst in zijn nieuwe carrière als stayer is weggelegd. Hij bezette zeer eervol de tweede plaats achter Schiebaum. Blekemolen had een echten „off-day" hij begon zeer goed en deed zich aanzien als een belangrijke rol te zullen gaan spelen, doch lekke banden en een buiteling stelden nem geheel uit den strijd en zoodoende ein digde hij nog achter de als gewoonlijk wei nig presteerenda Duitschers Thomas en Lewanow. De uitslagen luiden Kampioenschap van Zuid-Holland over korteii afstand, 800 M., in drie ritten met puntentelling, le rit: H. Peeters, 2e Van Duyn, 3e Didier, 4de Leene. Gewonnen met yz lengte2e rit H. Leene, 2e Peeters, 3e van Duyn, 4 de Didier, Leene ontsnapte en bleef eerste. Didier probeerde dit even eens, doch zonder succes 3e rit1 en 2 Didier en Peeters, 3e Van Duyn, 4e Leene. Dead-heat. Totaal uitslag le Peeters, 11 punten 2e Didier 7 punten 3e Van Duyn 4e Leene. Kampioenschap van Zuid-Holland 1923 over den langen afstand, 15 K.M. zonder gangmaking, met drie klassementen 1. W. van Duyn, 73 p.2. Bontekoe, 71 p.3. Er- kelens, 12 o.4. P. Leene, 10 p. Niet ge plaatst Didier, Zonneveld, Veruly, Krijgs man, Peeters, Vreeswijk, Klamer, Van Ge luk. Beslissingswedstrijd tusschen de beide kam pioenen over 4 K.M. met drie klassementen. Na loting reed ook Bontekoe mee, die gelijk stond in punten met Didier. 1. Peeters, 2. Bontekoe, 3, van Duyn. Af val wedstrijd voor nieuwelingen over ca. 20 ronden 1 van IJzerloo, 2. W. F. Zuys, 3. Gressen, 4. van Drunick. Wedstrijd achter groote motoren in drie ritten, met puntentelling, over 15, 25 en 40 K.M. tusschen de beroepsrenners Leddy (Verbruggen), Schiebaum (Slesker) en Ble kemolen (Junggeburth), allen Nederland, en Lawanow (Hesslich) en Thomas (Nacht- in ann) beiden Duitschland. le rit (15 K.M.) 1. Schiebaum, 12 m, 10 s., 2. Leddy, 10 M. achter 3. Thomas, 3 ronden 160 M.4. Lewanow, 7 ronden 390 M. 5. Blekemolen (gevallen). 2e rit (25 K.M.) 1. Schiebaum, 20 min. 5 2/5 sec. 2. Leddy, 100 M. achter 3. öhomass, 150 M. 4. Blekemolen 3 ronden 110 M.5 Lewanow, 8 ronden 200 Mi 3e rit (40 K.M.) 1. Schiebaum, 32 m. 26 2/5 sec.2. Thomas 80 M.3. Leddy, 1 ronde 300 J. 4. Lewanow, 6 ronden 370 M. 5. Blekemolen (opgegeven). Totaal-uitslag 1. Schiebaum, 3 p. 2. Leddy, 7 p. 3. Thomass, 8 p.4. Lewa now, 13 p. 5. Blekemolen, 14 p. REN- EN TOERÏSTENVEREENIGING „HAARLEM". Opgericht 6 November 1922. Aangesloten bij de in N. W. B. en F. W. N. K. Secretaris P. B. Prencn, Javastr. 42 Schoten. Zondagmorgen wordt door onze vereeni ging een cluhtocht gehouden, waarvoor jammer genoeg niet die animo bestond, die wij zoo gaarne haden gezien, waartoe het weer ook het hare bijdroeg. Langs de mooie wegen in Aerdenhout, ging het over Voge lenzang, - waar in het gezellige Graaf I'loris een poosje werd vertoefd, terug over Zand voort wederom buistoe, waar we den wensch uitten een volgende maal meer animo en evenveel gezelligheid te zullen vinden. Onze agenda voor Juli ziet er als volgt uil. 8 Juli Peloton-wedstrijd over 40 K.M. voor leden. 22 Juli: Handicap Wisselbeker Nieuwelin gen. 29 Juli 4 K.M. voor Nieuwelingen; 20 K.M. voor Veteranen. Voor al deze wedstrijden 8 uur v.ra. op het Kennemerplcin bijeen komen, vanwaar om 8.15 vertrek, om 8.30 starten. Aangenomen als werkend lid Joh. Heck- huysen, L. Hecrcnstraat 27. KENNEMER KEGELBOND. Zaterdagmiddag te vier uur werd onder groo te belangstelling in het K.S.A.-gebouw het nationaal kegelconcours ter gelegenheid van het eerste lustrum van den Kennemer Kegel bond geopend. De burgemeester van Bcver- wijk, Jhr. J. C. H. Serick van kinschoten hield de openingsrede. Spreker riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe en gaf de zekerheid, dat het Gemeentebestuur van Beverwijk het waardeert, dat de Kenne mer Kegelbond dezen wedstrijd heeft uitge schreven. Het stelt er prijs op, dat door dit concours door geheel Nederland deze plaats genoemd worde cn velen van verre naar hier zullen komen. De Raad dezer Gemeente Keelt dan ook b'esloten een bedrag beschik baar te stellen voor het koopen van een prijs voor dit concours. Spreker sluit zich geheel aan bij het voor. woord in het feestprogramma. Ziedaar, dames en heeren, in kort scheme liet kegelfeest tot welks welslagen Uw alter medewerking met aandrang wordt ingeroe pen. Ziedaar de attracties, waarmede wij onze uitnoodiging konden kleuren. Dat geen Uwer deze eenïge gelegenheid verzuime om het nuttige met het aangename, het sportieve met het ontspannende te vereenigen! Wij re kenen op Uwe deelname aan de grootsch' opgezette wedstrijden en beloven U als con traprestatie voor de toezegging Uwer komst, dat gij jarenlang met genoegen aan de kegel uren, te Beverwijk gesleten, zult terugdenf ken. Dr. Fischer, voorzitter van den Kennemer Kegelbond dankte den burgemeester, dat hij zoo welwillend was geweest het eere-voor- zitterschap te aanvaarden en daardoor aan dit concours meer luister te geven en be tuigt zijn erkentelijkheid aan het gemeentebe-j stuur voor zijn royale aanbieding. De voorzitter wijdde enkele woorden aait de nagedachtenis van wijlen den heer Dr. Heslinga, welke hij noemde een enthousiast kegelaar, een trouwe kegelbroeder, maar bo venal een goed mensch. Nog na zijn dood bleek de sympathie, die de oprichter van den K.K.B. voor zijn hond had gehad. Een vrij groot bedrag van successierecht werd den Kennemer Kegelbond geschonken, waarvoor een beker werd aangekocht en de beeltenis van Dr. Heslinga daarop aangebracht. Deze beker zal in dit concours voor het eerst on der de leden van den Kennemer Kegelbond verkegeld worden. Spr. bracht verder dank aan het Dage lijksch Bestuur van den Nederl. Kegelbond voor de hulp bij de samenstelling van dit concours en het speet spr. dat de voorzitter van den N. K. B., de heer Bruno Groenewe- gen, door ongesteldheid niet aanwezig was. Ook het bestuur van het K.S.A. gebouw betuigt spreker zijn dank voor het belang loos afstaan der zalen. 1 en slotte wilde spreker ook huldigen den arbeid van vele bestuurs- en tfommisie- leden van den K. K. B. Spreker heeft vele concoursen bijgewoond, maar nimmer ge weten, dat het insigne der commisie-ieden getuigde van zooveel onbaatzuchtige vlijt. Hoewel niet de gewoonte, wenschté" spreke? twee namen in het bijzonder te noemen, nl. den |}eer Marten, den ijverigen secretaris van den Bond, en aen heer De Vries, den ver- vaardiger van het artistieke affiche voor dit concours. Spr. eindigt zijn rede met den wensch', dat dit feest, luisterijk ingezet, aan alle verwachtingen zal voldoen, waardoor ieder ziin opofferingen beloond zal zien. Hierna werd de eerewijn rondgediend en een rondgang gemaakt, waarbij prijzen en banen bezichtigd werden. Namens de regelings-commissie verzocht dc heer Baayens aan de Technische Com missie of het materiaal in orde was be-1 vonden. De heer Kleinochmitt, lid der Tcchn. Commissie, deelde mede, dat alles in orde was. Evenwel als lid van het dagelijksch bestuur van den N. K. B. wenschte hij nog eenige woorden te zeggen. Spreker verheugt zich over de aanwezigheid van den burge meester en de belangstelling, die het ge meentebestuur toont te hebben, terwijl hl; ook op prijs stelt, dat de pers blijken van interesse geeft. Jarenlang heeft de kegel- sport in een hoekje gestaan, maar gelijk" de burgemeester reeds zeide, deze tijd staat in het teeken van de sport en ook de kegelsport heeft zijn deel in deze meerdere belangstelling. Kegelen is gezond en niet ic het minst voor menschen op leeftijd. Als het buikje dik wordt, is een beetje gooien wel goed. Het schijnt of niet alleen in dit huis, maar ook in de natuur het feest begint, want de zon, waar naar Beverwijk voor de aardbeitjes zoo hard verlangt, schijnt van- daag met volle kracht en spreker hoopt, dat het concours een feest voor geheel Beverwijk zal zijn. De burgemeester wierp den eersten bal, en spoedig daarna was het concours in vollen gang. Des avonds vereenigde men zich aan hel officieel diner, waaraan vede bekende per sonen aanzaten Ongetwijfeld zal dit concours vele bezoe* kers lokken, vooral waar alles in het werk is gesteld voor een goed verloop. Reeds heden hebben ruim 150 vijftallen zich voor deelname opgegeven- Kampioenschap Haarlem en Omstreken^) Voor het kampioenschap van Haarlem en Omstreken uitgeschreven door het district Haarlem en Omstreken van den Ned. R. K. Dambond zijn de volgende partijen beëindigd, W. N. StuifbergenJ. v. Wees 11. W. HopstakenN. v. d. Berg 11. N. v. d. BergD. Rump 11. J. v. Musscher W. Hopstaken 02. Zoodat thans de stand is 1. W. N. Stuifbergen 2. W. Hopstaken 3. H. Rump 4. J. v. Wees 5. N. v. d. Berg 1 6. Th. A. Kok 7. J. W. v. Musscher 8. D. Rump 9. A. F. Hoogvelt 12 9 1 2 19 10 6 3 1 15 1.50 14 6 4 4 16 1.14 15 5 5 5 15 1.00 16 4 7 5 15 0.94 15 4 5 6 13 0.87 16 4 5 7 13 0.81 13 4 2 7 10 0.77 15 4 2 9 10 0.67 DE WERKLOOSHEID IN ZWEDEN STOCKHOLM, 2 Juli. Het werkloozen-cij- fer in Zweden liep in Mei met 1100 terug, in vergelijking met de vorige maand. Het aantal werkloozen wordt op ongeveer 32.300 geschat tegen 109.000 in Januari. Biina 14000 werklieden werden in Mei door den Staat aan 't werk gezet. Gedurende de eerste 5 maanden van dit jaar, werd aan werkloozen- steun 14'A millioen kronen uitgekeerd. FRANKRIJK EN HET VATICAAN. PARIJS, 2 Juli. Naar aanleiding van hel bezoek van den Franschen gezant aan den Paus werd bekend gemaakt, dat de brief van den Paus over de herstellingen waarin aan gedrongen werd op een beperking van Duitschland's betalingscapaciteit door onpar tijdige rechtspraak, waarschijnlijk geen in vloed zal hebben op de betrekkingen van Frankrijk met den Paus. HET ZWEEDSCHE ROODE KRUIS. STOCKHOLM, 2 Juli. Op het Roode Kruis- congres te Gothenburg, deelde de secretaris ihede, dat het Zweedsche Roode Kruis thans 80.000 leden telt, en dat gedurende de 5 laatste jaren het aantal leden met 20.000 is toegenomen. Voorts deelde de secretaris mede, dat de kasgelden van het Zweedsche Roode Kruis 9 millioen aan contanten en 5 millioen aan bezettingen en materiaal \)<u draagt, v

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 2