i Fantasie-Sokken Maison Hetty 2.75 - 3.75 - 4.50 drie voile maanden FLINKE JONGEN Heeren Mode-Magazijn „MODERNAnthonieslraat Hl onze StroohoecBen 20 pCt. korting Eindelijk dan Zomer- of wel Stroohoedenweer! Koopt U nu een Matelot U kunt er nu nog pleizier van hebben. Door onze groote omzet hierin, kunnen wij U het beste aanbieden tegen zeer lage prijzen! Alle Hoeden met„lvyleer Zeer gemakkelijke pasvorm. RUNDVET Gebr. VAN GEfflERT 5 Vraag en Aanbod Advertentién g N.V. KOUSENFABRIEKEN. Eerste Haarlemsche Stoomwasscherij STADSNIEUWS. UIT DEN OMTREK. Adverfentiën s OPRECHTEN DANK. ÖPR0EPIN®r~ hoek Nieuwe Gracht NederBandsche HasideSs- en Landbouwbank K A T H 0 alleen die lectuur Degelijke Kost en inwoning 40 40 5 pond voor f2. Linschoteristr. 48 NIEUW OVERTREKKEN VAN STOELEN f 2,00 iitsmttimiiiiiiiti VERLOREN TE KOOP WINKELHUIS voor de Wasscherij gevraagd 16 a 17 jaar. HEEMSTEDE. DE ROOMSCHE BOERIN Hinderwet. DE LOONSVERLAGING VAN HET TRAMWEGPERSONEEL. Vernielzucht. Eindelijk. Verlof Drankwet. BEVERWIJK, a a HEEMSTEDE. SPORT EN SPEL LAATSTE NIEUWS. Johan Tros r Johanna L. Preyde Tuipenpelsters gevraagd Dames- en Heeren-IWodeartikelen BR. H0UTSTR. 126, TEL. 1760 God. Oudegracht 29, Haarlem, Telefoon 2233, en hare vestigingen elders. Koopen en verkoopen van Effecten. Verzilvering van Coupons. Adviezen voor Geldbeleggingen. Incasso van Wissels. Rekening-Courant. Vreemd GeM. PRIMA LEER NAAR KEUZE JANSSTRAAT 1 UITBREIDINGSPLAN HEEMSTEDE. VROUW of MEISJE R.-K. DIENSTBODE TE HUUR GEVRAAGD te Haarlem of omstreken WO NING op netten stand, voor klein gezin. Huurprijs omstr. een duizend gulden. Br. onder C. B. 4874 Alg. Adv. Bur. D. Y. ALTA, Amster dam. TWEE JONGEDAMES LIPS BRANDKAST. Nette leerlingen gevraagd van 14 «of 16 jaar. ZIJLWEG 114. KAMPERSINGEL 56-58. PENSION MROEBOtEN GEVRAAGD Damesrijwiel «e koop Kasregister te koop LEEG TE KOOP 8000i— MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. .- óij de voortgezette eindexamens werden de volgende opgaven voorgelegd Afdeeling Bouwkunde en Waterbouw kunde. 1 uur 40 min. Kennis van bouwstoffen. I 1. Welke maatregelen neemt ge bij het metselen tijdens een vorst-periode en welke mortelsamenstellingen c.q. toeslagen zoudt ?e kiezen 2e. Beschrijf met vermelding der toe te jassen materialen de uitvoering van binnen- Perfwerk op hout. 3e. Geef een beknopte omschrijving van de pannenfabricage (hand- en machinaal bedrijf). Met schetsen toe te lichten. Afdeeling Werktuigbouwkunde. 1 uur 40 min. Stoommachines, j 1. Bespreek beknopt den invloed van de Verbeterde inzichten omtrent de wissel werking tusschen stoom en cylinderwand, enz., op de constructieve uitvoering der stoomcylinders met de stoomverdeehngen. 2. Voor een schematische figuur van een Tremck-regulateur zijn de lengten der af standen, te beginnen bij het slingergewicht, 90, 60, en 30 m.m. In den ondersten stand ligt het scharnierpunt voor de gewichtsstang 15 m.m. boven het stelt-steunpunt. I Afstand spil tot dit steunpunt 20 m.m. Teeken dit schema voor den stand, waar bij bedoeld scharnierpunt 8 m.m. gestegen is. - Geef aan, hoe ge voor dien stand de ver- eischte centrifugaalkracht construeert, met beknopte, duidelijke toelichting. Hoe bepaalt ge daaruit het aantal om- Wentelingen voor dien stand? i Als de constante gewichten voor dezen regulator gegeven zijn, hoe bepaalt ge dan Üe afmetingen van de veer? I 3. Een machine van 1500 I.P.K. verbruikt 5.5 K.G. stoom per I.P.K. en per uur. In den condensor wordt een luchtledig ver langd van o,85 K.G. c.M.2. Koelwater- temperatuur 20 gr. C. I Hoeveel koelwater is per uur noodig, als het een tegenstroom-mengcondensor is Welk volume moet de zuiger van de droge luchtpomp per uur doorloopen? I Waarom wordt een waterafscheider ge plaatst tusschen condensor en droge lucht pomp I Geef een schets van een dergelijken con densor volgens Weiss, met valpijp en verdere opstelling. i Afdeeling t Electrotechniek. 3 uur 40 min. 2e Ontwerp „Toepassingen." Schakelschema en werkteekemng van een kchakelhuisje voor een hoogspanningsver deelpunt ia een 10.000 Volts draaistroomnet. In het huisje aan te bregen i een inkomenden en een uitgaanden kabel, jelk 3 x 35 m.M.2 (ringleiding) f drie uitgaande kabels elk 3x2o m.M.2, bestemd voor het voeden van transforma torzuilen n twee uitgaande kabels elk 3 X 10 m.M. 2, bestemd voor het voeden van kracht-trans- formator-aansluitingen. i Afdeeling Electrotechniek. 3 uur 40 min. /oor elke proef. Laboratorium Dynamos en Motoren. Gelijkstroom 1 Proef no. 1. Nullas-BelastingsJ en uitwendige karakte ristiek van een shuntdynamo. (Machine Aggregaat Brown-Boveri en Co.). Proef no. 2. Ie. Aantal toeren als functie van den be- jastingsstroom van een shuntmeter bij con stante klemspanning en constante bekrach- tlg2eSKoppel als functie van den ankerstroom van een shuntmeter, rendementsbepaiing met den vang van Prony. (Machine Shunt meter, „Willem Smit", Slikkeveer). Proef no. 3. Ie. Aantal toeren als functie van den stroom van een seriemetér. 2e. Koppel als functie van den stroom rendementsbepaling met den vang van Prony (G. M. 14 en 15). (Machine: Seriemeter „Willem Smit" Slikkerveer). Proef no .4. Rendementsbepaling van een aggregaat 3oor indirecte electrische methode. (Me thode Hopkinsen-Kapp). (G. OT. 18 b.J. (Machines Aggregaat Brown-Boveri en Co). Wisselstroom. Proef no. 5. Nullast- en Kortsluitkarakteristiek van een synchronen driefazen-generator. (Ma chine Aggregaat II. General Eljctric Co.). Proef no .6. Opname der V. Krommen van een syn chronen driefazen generator voor 1/3, 2/3 en 3/3 van het maximaal vermogen (S.M.M. 7). (Machine Aggregaat I. General Electric Co). Proef no. 7. Beoaling van den statorstroom, cesphi, flip én rendement als functie van het afge geven vermogen van een asynchromen drie- fazen.-motor. (Machine Draaistroommotor E.MF. „Dordt."). Proef no. 8. Bepaling van den staterstroom, een hoekverdraaiing (in electrische graden) der borrtels en rendement als functie van het afgegeven vermogen (E.C.M. 2). (Machine Repulsiemotor Siemens Schuc- kert). Afdeeling Electrotechniek 1 uur 40 min. Theoretische Electriciteitsleer 1. Hoe groot is de middelbare waarde van een sinusvormig veranderenden stroom, waarvan de maximum-waarde bekend is? Geef de afleiding 2. Leid een formule af, waaruit blijkt, hoe de stroom afneemt onmiddellijk na het ver breken van een keten met weerstand en zelf- inductie. 3. Een condensator met een capaciteit van 10 microfarad is in serie van met een spoel, waarvan de weerstand 90 .Ohm en de coëf ficiënt van zelfinductie 0,8 Henry bedraagt, aangesloten aan een wisselspanning van 220 Volt de frequentie is 50. a. Hoe groot is de stroom door beide toe stellen b. Hoe groot is de spanning tusschen de platen van den condensator c. Hoe groot is de spanning tusschen de klemmen van de spoel d. Bij welke frequentie van den wissel stroom treedt resonantie op? 4. Een gelijkstroomshuntmeter met een klem-spanning van 110 Volt ontvangt een electrisch vermogen van 4 k.W. Weerstand magneetwikkeling 130 Ohm, weezstand anker 0.3 Ohm. Indien, behalve tengevol ge van de koperverliezen in anker en in mag neten, nog 6 van het toegevoerde vermo gen verloren gaat (wrijving ijzerverliezen) vraagt men hoeveel P.K. de motor levert en hoe groot het rendement is. Afdeeling Scheepsbouwkunde 1 uur 40 min. Theoretische scheepsbouwkunde I en II. Opgave Van een leeg vrachtschip moet de schroefaskoker worden nagezien. Te dien einde zal de voorpiek met water worden ge vuld, en als dit het achterschip nog niet vol doende uit het water doet komen, zal óf een gedeelte der nog aan boord zijnde bunker kolen naar voren worden getremd, óf met een kraan het achterschip worden opgetild. Gevraagd wordta. De diepgang vóór en achter na het vullen der voorpiek. b. Het gewicht der kolen, die getremd moe ten worden. c. De trekkracht, die de kraan moet uit oefenen. Gegevens Hoofdafmetingen van het schip lengte lo lo 76,2 Mo. Breedte op spt. 11,4 Mo. Holte in de zijde 5 80 m Toestand, waarin het schip aan de werf komt Diepgang vóór 2,00 m. (gemeten) Diep gang achter 2.30 m (gemeten). Waterver plaatsing 1250 t. (uit diagram) Alle afdeelingen 1 uur 40 minuten. Mechanica. 1. Op een 12 meter lange kraanbalk van een loopkraan bevindt zich een loop kat met twee assen. De kracht, die ieder der assen op den kraanbalk uitoefent, bedraagt 3 ton. De hart- afstand der loopassen van de kat is 1.20 M. Bereken de plaats, die de loopkat op den kraanbalk moet innemen, om in dien kraan balk het grootste moment te veroorzaken. Teeken de, bij dien stand behoorende, dwarskrachten- en' momentlijn. 2. Een balk, lang 2 meter, die aan beide uit einden horizontaal is ingeklemd is sym metrisch belast door een gelijkmatige belas ting van 1500 kg/meter, die zich uitstrekt over een lengte van 120 cm., en door een ver ticale kracht van 500 kg. in het midden. Bereken de inklemmmgreacties en dejin- klemmingmomenten en bepaal de ligging der buigpunten in de elastische lijn. Afd. Bouw en Waterbouwkunde 3. Een driescharnierspant wordt op het linkerdakvlak in het midden belast met een kracht van 2 ton. Bepaal analytisch en grafisch de optredende reactiekrachten. Afd. Werktuigbouwkunde, Electrotech niek, en Scheepsbouwkunde. 3. Bepaal de buitenwerksche middellijn van een op wringing belaste holle as, die 1500 P.K. bij 180 omwentelingen per minuut moet overbrengen. IJe buitenwerksche middellijn moet gelijk zijn aan het dubbele van de binnenwerksche. De toe te laten schuifspanning bedraagt 200 kg,/2cm Afdeeling Bouwkunde. 1 uur 40 minuten. I Jzerconstructies. 1. In een horizontalen ligger, die over ver scheidene steunpunten doorloopt, brengt men om het andere veld twee scharnieren aan. Als de ligger over de geheele lengte ge lijkmatig is belast, bereken dan, waar deze scharnieren moeten aangebracht worden, opdat het benoodigde weerstandsmoment zoo gering mogelijk zij. 2. Bepaal het weerstandsmoment, ten op zichte van de horizontale as, van het profiel van een dakgording, wanneer men daarvoor een I-balk (N.P.) kiest, die als scharnier- •ligger wordt uitgevoerd op de wijze als in de voorgaande vraag is aangegeven. Gegeven is Afstand der spanten 3.75 -M. Dakhelling 30 Eigengewicht der dakbede k- king 100 kg/m vafi het dakvlak.Sneeuw- belasting 60 kg./m van het dakvlak. Maci- mum winddruk 150 kg./m3. Afstand der gor dingen, gemeten langs het dakvlak 2.50 M. De gording wordt verticaal gesteld. 3. Noem de knikformule van Euler voor een staaf, die in de uiteinden scharnierend is bevestigd en ga na in hoeverre deze formule geldig is voor vloeiijzer, als daarvan gegeven is Evenredigheidsgrens 2000 k.g./cms. Elasticiteitsmodulus 2000000 kg/cm3 4. Van een kolom bestaat de doorsnede uit 2 U ijzers (N.P. 12), Bereken den afstand, opdat voor de kolom-doorsnede de beide traagheidsmomenten gelijk worden. Als de lengte van de kolom 5 meter is, bepaal dan de grootste toelaatbare belasting P en stel vast op welke afstanden dwarsverbindingen dienen te worden aangebracht als veron dersteld wordt, dat elk der U-ijzers afzonder lijk 2/3 P. moet kunnen dragen. Afdeeling Waterbouwkunde. 1 uur 40 min. Constructieleer. 1. Beschrijf de werking van een lage-druk- stoomverwarming. Welke voor- en nadeelen zijn aan de verschillende systemen van dit type verbonden Een en ander met schetsen toe te lichten. 2. Geef een plattegrond met dwarsdoorsne de van een rechthoekige locomotiefremise voor 4 standen met een houten kap (locomo tief met tender 20 M.) De noodige maten in te schrijven. Ook de rioleering moet aan gegeven worden. 3. Hoe wordt de rioleering ingericht voor een kleine stad, welke niet aan een rivier of ander stroomend water is gelegen? Wat wordt met het rioolwater gedaan Hoe heeft de verbinding plaats van het huis- aan het straatriool 4. Wat is een nooduitlaat in een rioleering Waarvoor dient deze Geef een horizontale en een verticale doorsnede en beschrijf de wer king van een dergelijken uitlaat. Voorts zijn Engelsche thema's ter vertaling in het Hollandsch voorgelegd en eenige Hol- landsche brieven ter vertaling in het Engelsch. GOED AFGELOOPEN. Woensdagmiddag had in de Anlhoniestraat een motorongeval plaats, dat nogal goed af liep. De aanrijding werd veroorzaakt doordat het verkeer op een gegeven momenit zóó druk was, da* de motor met zijspanwagen met een1 as van een vrachtwagen in aanraking kwam, waarbij door den schok liet spal- scherm vernield werd. Persoonlijke ongeluk ken vonden niet plaats. Aani de N. V. Haarlemsc.he Hotel-Maat schappij „Lion d'Or" is vergunning verleend tof oplichting van eene liftinrichting tot het vervoeren van personen en goederen in het perceel aan den Kruisweg no. 34 en 36, waarbij electrische beweegkracht zal worden aangewend met %?n maximum vermogen van 5 P.K. Gisteravond vergaderde in „St. Bavo" het in den R. K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel georganiseerde personeel der E. S. M. en N. Z. H. T. M der standplaatsen Haariem, Hitlegom en Velsien. De zeer druk bezochte vergadering kon zich nidt mlet de voorgestelde wijzigirigen accoord verklaren en droeg het hoofdbe stuur op, de geopperde bezwaren tegen deze ingrijpende veranderingen in een aan te vra gen conferentie aan de Directie ter kermis te brengen. Na dicze conferentie zal omtrent het re sultaat nader met het personeel wordien be raadslaagd. Hedenavond vergadert de Ned. Vereen, van Spoor- en Tramwegpersoneel. De T. C. B. die gisierenavcmi<f eveneens "vergaderde, besloot in denzetfden geest als „Sint Raphael." Men schrijft ons: Een jonge boom, staande in de Emostraat, wordt door de jeugd zoodanig vernield, dat binnen enkele dagen geen schors, geen blad, geen tak en geen boom meer te zien zal zijn. Het perceel Zomervaart 20 is door sloo- pershanden afgebroken. Thans is men bezig de ruïne op te rui- men. Als men nu maar spoedig aan de bestra ting begint, dan zal dat daar een heel ander gezicht geven. Ingekomen is een verzoekschrift van G. J. van Rasscl om verlof tot het verkoopen van alcoholhoudcnden draak, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de benedenvoorlokaliteit van het perceel aan de Raaks nos. 13. Mr. A. SLOB. Het gisteren door de Provinciale Staten van Noord-Holland gekozen lid der Eerste Kamer, Mr. A. Slob, werd 10 Mei 1876 uit een bekende landbouwersfamilie te Giessen Nieuwkerk geboren. Hij ontving zijn oplei ding op het Gereformeerd gymnasium te Zetten en deed 10 Augustus 1895 zijn staats examen tot toelating aan een universiteit. Vervolgens studeerde hij aan de Vrije en ook aan de stedelijke universiteit te Amsterdam, in de facultet der rechtsgeleerdheid en pro moveerde op stellingen 9 Juli 1900 aan laatst genoemde Universiteit, Daarna vestigde hij zich als advocaat en procureur te Gouda en vertrok in het begin van 1901 naar Rotterdam, waar hij met mr. A. de Jong, den tegenwoordigen wethouder van publieke werken, de rechtspractijk heft uitgeoefend. Daar trad hij meer in het poli tieke leven op den voorgrond door zijne me de-oprichting van de „Rotterdammer" van welk blad hij later president-commissaris werd. Van 19061908 was hij lid van den Rot- terdamschen gemeenteraad. In September 1908 werd hij burgemeester van Haarlem mermeer. In de 15 jaren van zijn burgemees terschap heeft hij groote arbeidskracht en arbeidslust aan den dag gelegd. Sinds inl912 de spoorlijn door de Haarlemmermeer ge legd is, heeft Hoofddorp zich zeer uitgebreid. In de oorlogsjaren vooral heeft burgemeester Stols zijn beleid als burgemeester kunnen toonen. Afoor den Vrijwilligen Land storm heeft hij ook zeer geijverd, zoodat in de Haarlemmermeer thans zelfs is een 600 man sterk bereden corps. Ook is hij geweest kantonrechter-plaats- vervanger in de Haarlemmermeer, voor welke functie hij echter bedankt heeft. Te Haarlem is mr. Slob nog steeds als advocaat ingeschre ven. DE GAS- EN ELECTRICITEÏTSPBIJZEN. De gecombineerde vergadering van de commissie voor financiën en lichtfabrieken is niet tot overeenstemming gekomen, Wij zullen dus dienen af te wachten hoe de raad in deze zal besluiten. JUBILé 11 Juli a. s. hoopt de heer S. v, d. Lit, den dag te herdenken dat hij 25 jaar als draaier bij de H. IJ. S. M. werkzaam is. Eerlijk duurt het langst. Onder hen zijn toch ook nog wel eerlijke menschen, en die hen dat zijn de woonwagenbewoners. In het najaar van 1922 haalde iemand bij een winkelier hier ter plaatse boodschappen en kwam een bedrag aan geld te kort. De win kelier vertouwde op de belofte dat ze het zouden brengen, maar die belofte werd niet nagekomen. Dezer dagen nu kwam de be woner van den woonwagen zijn schuld vol doen, onder aanbieding van excuses. Coöp. Verceniging „Kennemerland"." Tot uitvoering van het besluit der leden vergadering van 22 Juni betreffende het se- rieveilen heeft bovengenoemde vereeniging de volgende regeling aan haar leden toege zonden: No. 1 tot 199. Maandags om half 2, Woens dags om helf 4, Vrijdags om half 12; no. 200 tot 399: Maandags om half 4; Woensdags om twaalf uur, Vrijdags om helf 2; no. 400 tot 627 (hierbij ook de gasten): Maandags om 12 uur, Woensdags om half 2, Vrijdags om half 4. Gedurende deze serie op de Breestraat wagen op wagen aansluiten, van Noord en Zuid. De andere series zooals gewoon, 2 Noord en 1 Zuid. Ais deze regeling goed wordt nagekomen, zal alles zeker geregeld gaan. Wij wenschen de vereeniging veel sucse. Iets bijzonders. Bij de firma Sluiters kan men op heden nog bloeiende hyacinten be zichtigen, Zeker wel iets bijzonders. De eigenaar was er dan ook zeer zuinig op. Voorwaar een mooi succes op het gebied van bloemencultuur. HULDIGING H. J. BRON. Men schrijft ons: Woensdagavond om 8 uur had in een der zalen van het hotel-pension Van Rhee a?n de' Camplaan in deze gemeente een huldi ging plaats van den heer H. J. A. Bron die Heemstede gaat verlaten om zich metter woon te vestigen in Zwolle. Waar de beer Bron in verschillende vereenigingen buiten gewoon werk heeft verricht, hadden de verschillende besturen dier vereenigingen zich met elkander in verbinding gesteld om gezamenlijk bij het vertrek van den heer Bron hem en zijne echtgenoote een stoffe lijk blijk van waardeering aan te bieden. Dif bestond uit een keurig uitgevoerd album op buitengewoon verdienstelijke wijze sa mengesteld door den bekenden Heemsteed- schen teekenaar Jan Wiegman. Het album in bruin lederen band gebonden bevat een pagina met opdracht, twee bladzijden met vermelding van de vereenigingen die hier aan hebben medegewerkt met de hand- teekeningen van de verschillende bestuurs leden en verder een twintigtal keurig uit gevoerde fotografieën van verschillende ge bouwen en plekken voor den heer Bron van bijzondere beteekenis. De vereenigingen, die hieraan medewerking verleenden zijn de Volksbond tegen Drankmisbruik, de Huur- commissie, de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer, de Afd. Heemstede van den Vrijheidsbond, de Woningbouwvereniging „De Haemstede" de Vereeniging Ko- ninginnedag en het Witte Kruis afd. Heem stede. Dé bestuursleden der verschillende vereenigingen hadden zich voor deze huldi ging opgesteld in de daarvoor feestelijk ver sierde zaal en werd, nadat de heer en mevrouw Bron waren binnengeleid door de heeren De Jong en Vos, een feestrede uit gesproken namens deze vereenigingen dool den heer J. A, J. Smit, die dit in zeer harte, lijke bewoordingen deed, hierbij in het kori de verdiensten van den heer Bron memo. reerende. Mevrouw Bron ontving een bloem stuk van fraaie anjers in bijpasende vaas De heer Bron dankte zeer onder den in druk voor de hem gebrachte hartelijk* hulde ook namens zijn vrouw, die hem is al zijn werk zoo uitermate tot stuwkrach) was geweest. Hierna volgde een receptie voor de verschillende aanwezige bestuurs leden en bleven allen nog een genoeglijk uurtje bijeen. Nog kan worden medegedeeld, dat het album Zaterdagmiddag tusschen 24 uui voor een ieder ter bezichtiging in genoamd pension Van Rhee aan de Camplaan aan wezig zal zijn waarbij ook de beer en mevrouw Bron alsdan nog tegenwoordig zijn. DE SPORTSPELEN TE GOTHENBURG. Bij de op Zondag te Gothenburg gehouden sportfeesten hebben de Hollanders zioh kra nig geweerd. Over de 100 M. hardloopen in de 6e serie was Broos no. 2, terwijl over den afstand van 800 M. Paulen no. 1 was in 2.02 X tec. Broos werd in' de demi-finale geslagen op 200 M. hardloopen, hoewei hij den afstand toch nog volbracht in 23.5 sec. Bij de 400 M. hardloopen was Paulen. no. 3 in 49.7/10 seconde. Heden overleed tot onze die pe droefheid, na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader HENDRIKUS NEDERKOORN Echtgenoot van ELISABETH JOHANNA NABER na voorzien te zijn van de H,H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam: Wed. H. NEDERKOORN- Naber. Amsterdam, 4 Juli 1923. v. Brlenenhof, Prinsengracht 117 j Ondertrouwd: f.. Schoten. Haarlem. Voor de vele en hartelijke bewijzen (van deelneming, ondervonden bij het overlijden van mijn geliefden Echtge noot, betuig ik mijn f Wed. J. G. KUIIJanse. Santpoort. De heer, die op Vrijdag 29 Juni, om streeks 3 uur, een onwel geworden ouden heer heeft begeleid naar Wil- helminastraat 9 (ingang tuin Zijlvest), wordt beleefd verzocht zijn naam en adres te willen.opgeven aan: Mevr. STIJGER-Kropholler, Mee- *enlaan 11, den Haag. Hoor THOOLEN Co., Zijlweg, Over heen. in Fild' Ecosse. Macco, Flor, Wol, en Zijde vindt u bij ons steeds in ruime sorteering. Ook in effenkleuren bren gen wij iets moois en degelijks. De kwaliteiten zijn goed, de prijzen laag STROOHOEDEN T» M. VISSERS Kruisstraat 2 EEN NIEUW WERELDRECORD. STOCKHOLM, 5 Jula. Tijdens de spelen te Gothenburg maakte gister een onderwijzer, zekere E. Wide, een nieuw wereldrecord door de 3000 M. in 8 minuten en 30.4 seconden te loopen. CYCLOON IN AMERIKA. LONDEN, 5 Juli. Uit Winnipeg wordt ge meld, dat een cycloon vergezeld van hevi- gen regen en hagel, Zuid-Alberta, Centraal en Zuid-Saskatcheivan geteisterd hebben en een enorme schade hebben aangericht aan de oogsten. Men had er op gerekend, dat de oogst de beste zou zijn sinds 1915, doch de graanoogst is thans over een oppervlakte van 100 mijl lengte en 10 mijl breedte totaal vernield. VERTREK VAN LEVIATHAN. NEW-YORK, 4 Juli. De Leviathan is he den voor de eerste reis vertrokken. Op de passagierslijst komen de namen van vele no tabelen voor. DOKWERKERSSTAKING IN ENGELAND. LONDEN, 5 Juli. De staking van dokwer kers, die Maandag in verschillende havens begon, breidt zich steeds uit. In Londen staken 5000, in de provincie 13000. De toe stand is zeer ernstig voor de schepen die in de havens liggen en geladen zijn met levens middelen. De prijzen daarvan beginnen reeds te stijgen. In verband hiermede bra ken ongeregeldheden uit in Wighthaven. Winkels werden geplunderd en groote scha de aangericht door een gevecht met de po. litie, die door steenen en vuil geworpen werd. TER EERE VAN PRESIDENT HARDING. PORTLAND, 4 Juli. Twee compagnieën matrozen en mariniers van den Britscher kruiser Curbew paradeerden heden vooi president Harding, terwijl de kruiser saluut schoten loste. De regeering te Washington had speciale vergunning gegeven aan de be manning om gewapend aan land te mogen komen. koopt niet in winkels waar onzedelijke of N. MalthusiaAsche artikelen wor den verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan stationsboekenkasten ivelke geen gevaar oplevert. aangeboden met huiselijk verkeer. KLOOSTERSTRAAT 40 zwart. Hoek N. Gracht bl] de Jansbrug HERZIENING XXXIII. Van heden af ligt gedurende 4 we ken voor een ieder ter Secretarie op iederen werkdag van 1012 uur v.m, ter inzage ingevolge art. 31, 4de lid der Woningwet, HERZIENING XXXUI van het uitbreidingsplan met uitvoerige kaarten en grondteekeningen. Deze herziening betreft een straten plan tusschen Molenwerfslaan en Meerweg. Heemstede, 5 Juli 1923. Het Hoofd van het Gemeente bestuur van Heemstede: J. P. W. VAN DOORN S 1-4 regels p. plaatsing f 0.60 «n m» Elke regel meer f 0.15 - bij vooruitbetaling Gevraagd tegen Augustus een die de huishouding kan waarnemen bij J. JANSEN, Woestdüin No. 6, Voge lenzang. Gevraagd een nette voor dag en nacht. Liefst zoo spoedig mogelijk. Brieven aan den agent A. J. SPEIJKER, Lijnderdijk 56, Halfweg. te Heiloo (bedevaart), een zilveren Ro zenkrans, gedachtenis eener moeder. Terug te bezorgen Bakenessergracht 32zwart. resp. 17 en 19 jaar, zagen zich gaarne geplaatst voor opleiding tot winkeljuf frouw in een of andere branche. Liefst ir.tern. Goede getuigen staan ten dienste. Brieven onder No. 9559 Bur. van dit blad. te koop aangeboden, in goeden staat. Afm. buitenwerks 85 X 63 X 70 cM. Voetstuk 28 cM. hoog. Te zien en te bevragen HEERENWEG 116, Heem stede. Briggs Stratton Motor Wheel. Als nieuw, voor fiets of driewieler. Prijs 100. Geheel compleet. Heeft gekost 300. Te zien van 68 uur, KRUIS WEG 66 zwart. in nieuwe wijk te koop, bev. winkel, pakhuis, kelder en ruime woning (ach ter uitgang). Mag alleen benut wor den voor bakker, slager of melkboer. Dagelijks te zien en te bevragen bij ROSENHART HOUTKOOPER, Pijlslaan 127, Heemstede. Tel. 3242. Juli-Aug., ƒ3.50 per dag, p. pers. Ook per week of per maand, of langer, HERTOGSTRAAT 8, bij de Jordens, straat. Net pension aangeboden, Gem. Zit* en Slaapkamer of huiselijk verkeer, in klein gezin. Brieven onder No. 9555 Bur. van dit blad. Pakhuis, zolder of andere berg ruimte. Brieven onder No. 9554 Bur van dit blad. aangeboden, geheel nieuwe onderdee- len. Prijs ƒ37.50. Adres: RIJKS STRAATWEG 237, Schoten. in uitstekenden staat. Brieven letter A. Boekhandel P. v. AKKEREN, Zijlstr. 91. een zeer mooi vrij huis, voor billijke prijs. Zeer mooi gelegen te Schoten. Te bevragen BRANDSTRAAT 3. le hypotheek gevraagd, zijnde 50 pet. van de waarde op solied nieuw ge bouwd pand op eersten stand in wel varend dorp in Zuid-Hofland. Brieven onder No. 9552 Bur. van dit blad. VERSCHENEN en overal ver. krijgbaar door drie belangstellenden, met een voorwoord van Pater DAMASUS, PRIJS 3S CENT. Uitgave van de N.V. DRUKKERIJ DE „SPAARNESTAD" Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 3