Sport en wedstrijden. LAWN-TENNIS WIELER SPORT ZWEMMEN ELCK WAT WILS. VOETBAL SPORT D. H. V. B. N. V. B. SPAARDENSPORT CmgKET. merkwaardige hersenoperaties. DISTRICTSVERGADERING. Vrijdagavond vergaderde in de „St. Bavo - Sociëteit het District Haarlem van den D. H. V. B. De Voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze; heet allen hartelijic welkom en geeft z'n spijt over de matige opkomst te kennen. Verder herdenkt hij in korte woorden de verdiensten en den ijver van den vorigen geestelijken adviseur. Kapelaan Groot en verwelkomt Kapelaan A. J. M. Postma als diens opvolger. Aanwezig waren de afgevaardigden van H. B. c.,; Damiatens Concordia; Geel-Wit; Gecl-Zwart; R. K. V. Z.; Santpoort; S. D. S.j Zilk. Na eenige mededeelingen o. a. het aftre den van den heer Verreït; de wedstrijd Haarlem—Leiden wordt na 15 Apgustus ge speeld; leest de voorzitter de notulen voor van de vorige Districtsvergadering. Daar gelaten eenige opmerkingen worden zij goedgekeurd. Als commissieleden om de financiën te controleeren worden benoemd: 1. De Bruin, 2 F. Duyn, 3. Menzing. Het volgende punt van de agenda was de bestuursverkiezing. Alle leden traden af, maar werden terstond bij acclamatie her kozen. Het begon al met den voorzitter en toen er eenmaal de acclamatiestemming in zat, werd last not least in de vacature Ver- rc-ït bij acclamatie gekozen de heer R W. de Bruin, voorzitter van „Geel-Zwart Wel een spontaan bewijs van de eensgezindheid der leden over dit punt der agenda. Het nieuwe bestuur bestaat uit: Kapelaan A. J. M. Postma, Geest. Adv.; H. Smits, voorzitter; J. F. L. Esser, O. S. E. A., se cretaris; P, de Groot, J, N. v. d. Linden, F. W. de Bruin. Dc voorzitter bedankt voor het vertrou wen in hem gesteld, waarbij zich de overige leden aansluiten. Daarna kwam ter tafel de „Agénda en Beschrijvingsbrief" van den D. H. V, B. voor 22 Juli a. s. over het voorstel-Veur n.l, over de invoering van identiteitskaarten voor eiken speler, werd na eenige discus sie besloten de toelichting van dit voorstel o1® wachten. B'j de rondvraag deelde de voorzitter meoe^ dat er plannen bestonden om een wedstrijd HaarlemAmsterdam te spelen ten bate van de Vacantie-Kolonies. De yergadering liet de terreinkwestie en ver dere voorbereidselen aan het Districtbestuur Over. Be kwestie Geel-Zwart IIIde „Zilk", Werd door den voorzitter van Geel-Zwart loot enthousiasme toegelicht. De District- voorzitter beloofde den D. H. V. B. naar aanleiding van dit geval nog eens attent te zullen maken op eenige punten ter voor koming van zulke gevallen.» Tot afgevaardigde van het District voor de jaarvergadering van den D, H. V. B. op 22 Juli te Haarlem, werd benoemd de heer T. Duyn/ Be voorzitter geeft het woord aan den Geest. Adviseur, 'n Troost is 't voor me, zegt Kapl. Postma, dat niet ik alleen nieuw in de Sportbeweging ben. Hij verzekerde echter al z'n steun aan de Roomsche Sport beweging te zullen geven, om met de mede werking der clubs de Katholieke opvatting over sport en spel te propageeren en te be vorderen. Met den Christelijken Groet sluit de Adviseur de vergadering. NEDERLAND-SOHE VOETBALBOND. Zaterdag is in Den Haag de algemeene vergadering van den Nederl. Voetbal Bond begonnen. Ir. J. W. Kips heette de afgevaardigden, bei angstellenden en de pers welkom en spe ciaal het «erelid A. J. Bronlkhorst. Hij wees °P de steeds toenemende uitbreiding van den N. V. B., van de plaatselijke en gewestelijke bonden en van de vereenigingen. De voorzit ter maakte daarbij de opmerking, dat hem dezer dagen is medegedeeld', dat er hij ver schillende vereenigingen' spelers uitkwamen, wuer gezondheidstoestand dat eigenlijk niet toeliet. Spelers met harlgetoroken en andere kwalen moesten niet mogen voetballen; het lag op den weg der vereenigimgen oni hier- uah paal en perk te stellen. Vervolgens werd het ecreteeken voor lang durige verdiensten uitgereikt aan de hoeren C. Batter, A. J. Wijnmaten en B. H. Vos, die in verschillende functies gedurende vele jaren aan den N.V.B. en aan plaatselijke en gewestelijke voetbalbonden groote diensten hebben bewezen. De heer Kips bradhfc 'dézen heeren buide voor hetgeen zij voor het voet bat hebben gedaan. Hierna werd' besloten een telegram van hulde be zenden aan den jubileerenden A. N. W. B. Nadat de voorzitter er ernstig toe had; op gewekt om reeds thans alle krach'tenl in te spannen om de Olympiade in 1928 te Am sterdam zoo goed mogelijk te doen slagen, verklaarde hij de vergadering voor geopend. De voorziter deelt mede, dat op verzoek van verschillende afgevaardigden besloten is de competitieplannen in de avondvergadering te behandelen. Tot leden van de finanoieete commissie worden1 herbenoemd^ de hoeren A. J. Brortk- horst, L. F. H. Dirkzwager, L. .1. J, Lo- bach en M, Sajet. Bij de benoeming van de commissie van beroep wordt opgemerktdat het niet wen- scihrtijk is dat in verschiMendte commissies steeds dezelfde, personen zitting hebben., daar dit de geregelde afdoening van ide werkzaam heden vertraagt. De commissie van beroep wordt daarna ln haar geheel herkozen. Ze bestaat uit de hee ren A. J. Bronkhorst, voorzitter. J. H. van Drooge, L. J. J. Lobach, J. E de Man en J. Warner, lerlen. Aan de orde is thans de behandeling van de voorgestelde redactiewijzigingen en amen dementen, ingediend op het concept huishou delijk reglement. De verschillende voorgestelde redactiewijzi gingen worden bij acclamatie goedgekeurd nadat de voorzitter dank gebracht heeft aan dé heeren1, die zich door bet bestudeeren van het ontwerp huishoudelijk reglement verdien stelijk hebben gemaakt, in het bijzonder brengt hij danlk aan den heer «te Nobel. Voor de (behandeling van de amendementen word-t een korte algemeene beschouwing ge houden, waarbij o.m. de opmerking wordt gemaakt, id'at men niet heeft geweten, dat het thans voorgestelde reglement het eenige ls, dat aan het oordeel der vergadering zal wor den onderworpen, madr ten slotte toch door de algemeene vergadering bekrachtigd zou dé moeten worden. De voorzitter antwoordt hierop, dat men door het indienen van amendementen de be zwaren zou hebben' kunnen ondervangen-, het geen weer door enkele afgevaardigden' be streden wordt. De heer Sajet wijst er b.v. op, dat de geheele .wijziging van 'het wed strijdwezen aan het bestuur komt, jieb?een hij verkeerd acht. De heer Arts, lid der reglemenlseommlsrié, zet de bedoeling nader uiteen. Het thans aan de orde zijnde reglement is de grondwet, de door bet bestuur te ontwerpen bijwei ten kunnen gelijk gesteld .worden aan de Ko ninklijke besluii-ten. In die bijiwelten zullen al-leen die zaken worden (behandeld welke voor de vereenigingen van minder belang zijn. (De (heer H.iirschman verklaart daarna, dat hij het evenmin met de bestuursvoorstellen eents is; hij acht -het zelfs gevaarlijk. Hij Is er evenwel van overtuigd, dat het thans ui terst moeilijk zou zijn, de zaak anders re behandelen. (Hij stelt voor thans tot behande ling van het reglement over te gaan. De z.g. bijwetten zullen dan door het bestuur wor den opgemaakt en aan de volgende algemee ne vergadering ter goedkeuring voorgelegd worden. Het is daarbij de bedoeling dal het nieuwe reglement onmiddellijk na aanneming in werking treedt. Voor de zaken, welke niet in! het nlieuwe reglement worden behandeld1, zulten de be treffende bepalingen van het oude reglement van kracht blijven! totdat de algemeene ver gadering de door het bestuur te maken (bij- wetten heeft goedgekeurd. Met dit voorstel gaat de vergadering ac- oooird. •Hierna wordt overgegaan tot de behande ling van de verschillende amendementen, waannd om 6 uur wordt gepauzeerd. Om half negen heropent de heer Kips de vergadering en brengt hij het voorstel inzake de competitie-indeeïing ter tafel. De voor zitter licht het voorstel nader toe. Het is een uitvloeisel van een voorstel van den heer Lamey op de vorige algemeene vergadering om een commissie te benoemen die in over leg met de vakvereenigingen de competitie regeling zou bestudeeren en een plan be treffende de indeeling zou opmaken. Dit plan, waarmede de meerderheid van het bonds- bestuur zich heeft vereenigd, zal thans be handeld worden. Besloten wordt eerst algemeene beschou wingen over het voorstel te houden. De heer de Nobel vraagt een definitieve toezegging van het bestuur, dat men bij de splitsing niet de sterke elftallen en de zwakke elftallen bij elkaar zal indee- len. Verder spreken nog de heeren van Til, van Bel, Vos die een ernstig pleidooi voor 't afschaffen van de reservecompetities in het Oosten doen, daar deze competities zönder eenige animo worden gespeeld, mr. Kalma en Dickers, welke sprekers door den voorzitter worden beantwoord. Deze zegt daarbij, dat het bestuur het indeelings- vraagstuk der beide nieuwe eerste klassers nog niet heeft onder de oogen gezien. De kwestie „roomboter" en „margarine" zal naar zijn meening niet daarbij te pas komen, men zal de elftallen eenvoudig indeelen zoo als men dat met de tweede klas-afdeelingen doet. Uitstel van de nieuwe indeeling keurt spreker ten sterkste af. Hierna volgt eenig debat. Een onaange naam incident doet zich daarbij voor als de voorzitter dr. Ris het woord weigert, waarop deze heer verontwaardigd de vergadering verlaat. De heer Sajet protesteert hierbij krachtig; het is hem onbegrijpelijk dat men een districtsbestuurslid niet het woord geeft. De voorzitter zegt, dat hij niet het recht heeft den heer Ris het_ woord te geven, daar dat tegen de statuten is. Na eenig debat be sluit de vergadering om in afwijking van het reglement den heer Ris alsnog aan het woord te laten, waarop de heer Ris terugkomt en uiteenzet, dat men inderdaad aan eenmaal verkregen rechten volgens het huidige regle ment heeft getornd. Daarna wordt overgegaan tot behandeling van de algemeene regelen. Het le punt, luidende: „Indeeling van het land in 4 districten t.w. de bestaande met deze correctie, dat Amersfoort bij het Wes ten komt" wordt aangenomen. Over het 2e punt, luidende: „Het aantal competitie-afdeelingen binnen ieder district voor iedere klasse verhoude zich als 1, 2, 4, 8. Het aantal clubs per afdeeling zij als maximum voor de le en 2e klasse 10, voor de 3e en 4e klasse 8" wordt een uitvoerig debat gevoerd, waarbij het vrij vinnig toe gaat, zoodat de voorzitter de grootste moeite heeft de orde te bewaren. De heer de Haan is tegen invoering van de vierde klas, daar dit een ernstig verlies voor plaatselijke en gewestelijke bonden is. De heer Sajet geeft enkele cijfers om aan te toonen, dat splitsing in het Westen noodza kelijk is. De heer Lamey protesteert tegen de slechte behartiging van de belangen van de eerste klasse, uitvoerig zet hij uiteen, dat z.i. het nieuwe stelsel geheel gebaseerd is op utiliteitsgronden en voor de eerste klassers onaannemelijk is. De heer de Nobel zet nog eens uitvoerig uiteen, dat spiitsing in het Westen nood zakelijk is. De verschillende sprekers worden door den voorzitter beantwoord, waarbij hij on der meer opmerkt, dat verbetering van het spelpeil feitelijk niet de zaak is van den bopd, doch' van de vereenigingen en de spelers zelf. Een repliek volgt, waarbij o.m. de heer van Prooye die in de commissie'voor het compe titiewezen en de minderheid was, uiteenzet te dat het niet wenschelijk is, dat voor het Westen feitelijk van het systeem werd afge weken. Nadat de verschillende sprekers uitvoerig door den voorzitter beantwoord zijn, doet de heer de Haan het voorstel, geen vierde klas in te stellen, welk voorstel, in stemming gebracht, wordt aangenomen met 33 stemmen voor en 32 tegen. Daarna wordt de verhouding 1:2:4 in stem ming gebracht en aangenomen met 40 tegen 24 stemmen, waarmede derhalve ook de splitsing in het Westen i-, aangenomen. De uitslagen le A Dordrecht; Dordtsche L.T.C.—Anglo Dutch 7—0. 2e ltlsssc* B Rotterdam Anglo Dutch IIISchie- L Amsterdam: 'Stadion T.C.-Smash III3 4 3e klasse. AfRotterdam: Sido I—Schiedam II 3—4. REN- EN TOERISTENY'E1REEINTGING „-HAARLEM". Opgericht 6 November 1922. Aangesloten bij den N.W.B. en F.W.N.H. Zondagmorgen werd door onze veroemgSmg oen peUotomil gehouden, over een. afstand van 40 K.M. De drie deelnemende pelotons waren als volgt samengesteld: le peloton G. H. Stouten, Joh. Hcokhuy.sen, J. Vreenegoor; 2e peloton F. B. Prenen, H. Schaffen 'H.Vos- kuyü; 3e peloton B. W. F. Vallegigaa, W. Sleu tel, W. de Nijs. De eerste jwnidle was de tijd van allen bijna gelijk. In. de tweede ronde zag de leider van peloton 2 eerst een haind plait gaan en moest 'hij vaar rijwiel verwissel len, hetgeen 1 K.M. verder moest worden herhaald, terwijl! in dé laatste öOO M. ook de ketting het opgaf. Het le peloton verloor zijn! leider en aangezien de derde man reeds was losgeraakt, reed Voeenegoor alleen, wat wel jammer wa g, daar de tijd' van die tweede aankomende geldig was. Van peloton 3 heb ben Valleggia en Sleulten schitterend gereden, keurig om beurten, overnemend, -heeft dit po- letoo de kortste -tijd- over een ronde alsook over het -geheeil gemaakt. Deuitslag was: le pr. peieton 3 (Valleggia, Sleutel, -dé Nijs) lijd 1 uur 7 min, 45 sec.; 2e pr. peloton 2 (IVenen, Voskuyl, Sdveffér) tijd 18—45. Peloton 1 (Vreeneg-oor Heek. huysen, Sl-ou'ten) maakten een tijd van 115 30. Nadat van het -winnende pekton nog een opname was. gemaakt, gingen allen een kleine verfrisse-hing nemen, wat ma d-e in spanning wel verdiend1 wais. Op 6 Augustus zal met toestemming van den N. W. B. en F. W. N. H. een Nationale wedstrijd worden gehouden voor nieuwelin gen, afstand' 60 K.M. genaamd' Aïbio-rit Voor dezen rit zijn uitgeloofd 2 fraaie zilve ren -bekers, le en 2e pr.; ri'lv. med. 3e pr.; vervolgens tot en met 9 een verg. Irr. med-, 10e pr. een verz. -bronzen med. Voor het eerstaankomend lid der vereeni- glng teveens een fraaie verz. fantaste-modi. Inschrijvingen vergezeld, van 1,00 voor nïell-led-en, 0,50' voor letten, 'benevens no. der startkaart, te richten tot -den secretaris der Vereeniging P. B. Prenen, Javastraat 43 Sen ten, bij wien verder alle inlichtingen zijn te verkrijgen. Gisteren hield de A.S.C. Excelsior een pe- letonrit rond de Haarlemmermeer (60 K.M.) waaraan deelnamen 4 peletons elk van 3 renners. Winners werden Jillink-Pieters- Frltz in 2 uur 5 pun, Dc Jï. S. C. ,,De Bataaf" (Halfweg) liet j.l. Zondag een 1 K.M. sprintrit verrijden. De serie's werden gewonnen door P. Koenen Jr. Chr. Kwaak, N. J. de Jong en P. M. Korf. De herkansingsritten door J. v. Kempen. Dc demi-finales door C'hr. Kwaak en N. J. dc Jong. De halve beslissing tusschen de 2e aankomenden in de demi-finales werd door P, M. de Korf gewonnen. De uitslag der fi nale luidde; 1. Chr. Kwaak. 2. N. J. de Jong. 3. P, M. Korf. Zondag hield de A. S. V. Ulysses een koppel sprintrit over 1 K.M., waaraan door tien koppels werd deelgenomen. De uitslag is als volgt: 1. E. Mul en L. Wagner, 22 punten; 2, J. Vleghaar en J. Nichtevegt, 28 punten. 3. A. v. d. Hurk en H. C. Sablerolt, 28 p. De kop pels Vleghaar-Nichtevegt en v, d. Hurk-Sa- bleroll waren gelijk in punten-aantal, doch aangezien eerstgenoemden zich in hunne se rie's meermalen le geplaatst hadden, werd hun'de 2e prijs toegekend. VAN DE STADION-WIELERBAAN Lewanow -doet een ernstigen val. AMSTERDAM, 8 Juli. Hedenavond wer den op de Stadionbaan wielerwedstrijden ge houden. Het hoofdnummer was een wedstrijd ach ter motoren, tusschen Linart, Storm, Lewa now en Weisz. Om in dezen wedstrijd meer spanning te brengen had men Linart 5 ron den achterstand gegeven. In dezen opzet is men geslaagd Aan spanning heeft het al thans in de le manche niet ontbroken. In den len rit bewees de Belg zijn superio riteit door de 5 ronden in te loopen, hoewel motorpech van Storm hem hierin behulpzaam was. In den 2en rit sukkelde de Belg eveneens met zijn motor, waardoor hij zich niet ten vol le kon doen gelden. Het dientjechter gezegd, dat de anderen zeer goed reden. Tegen het einde had een ongeluk plaats, dat zich niet ernstig deed aanzien. Door een tot nu toe on bekende oorzaak deed Lewanow een gewel dige tuimeling, waarbij hij zijn sleutelbeen brak. Linart gaf, 12 banen achter zijnde, den strijd op, aangezien hij de baan te vochtig achtte. Door deze omstandigheden, ging de wed strijd, die zoo interessant beloofde te worden als een nachtkaars uit. Begonnen werd met een v Afvalwedstrijd voor amateurs (21 deel nemers). De laatste na elke twee ronden vallen afde laatste vier overblijvenden rijden de laatste 2 ronden om 3 prijzen. Uitslag 1. T. Emous 2. S. v. d. Vossen 3. S. van Poelgeest4. E. Bremer. Tijd 12 min., 9 sec. Koppelwedstrijd voor amateurs over 20 K. M. met 5 klassementen. Reeds spoedig doen Appel-Meyer een po ging om weg te loopen, doch Willens zet de vluchtelingen achterna en deze zijn spoedig achterhaald. le. Klassement1» Westrav.d. Bergh, 4 pt. 2. Gebr. Bremer, 3 pt3. Emous van Poelgeest, 2 pt.4. Hyzelendoorn Wiechman, 1 punt. Het 2e klassement brengt weinig belang rijks. 2e KlassementI. WillemsHuveniers, 4 pnt. 2. Gebr. Bremer, 3 pt.3. Emous van Poelgeesti 2 pt.; 4. Hyzelendoor Wiech man, 1 punt. Appel en Meyer zijn achtergeraakt, de ove rigen blijven bij elkaar. Veel strijdgeest is er niet. 3e Klassement 1. Willems-»-Huveniers, 4 pt. ;"2. Gebr. Brement, 3 pt.3. Muller Krabshuis, 2 pt. 4. Hyzelendoorn, 1 pt. Ook het 4e klassement brengt weinig span ning. 4e KlassementI. Westrav.d. Berg, 3 pt. 2. Gebr. Bremer, 6 pt.3. Gebr. Vos, 4 pt. 4. HyzelendoornWiechman, 2 pt. Inmiddels zijn MeyerAppel een ronde achter geraakt. In de laatste bocht hindert Willems zijn zwaarsten concurrent Bremer. In de eindspurt klopt hij hen met een wiel- léngte. 5e Klasserhent1. Willems—Huvemers, 20 pt. 2. Gebr. Bremer, 12 pt.3. Westera v. d. Berg, 20 pt.4. HyzelendoornWiech man, 5 pt. Inhaalwedstrijd met safetygangmaking over 10 ronden tusschen de amateurs J. A. Bremer en F. Wiechman. Geruimen tijd gaat de strijd gelijk op, eerst in de laatste ronden weet Bremer wat uit te loopen. Uitslag I. Bremer 2. Wiechman (30 M.) Tijd 5 min. 22 4/5 sec. Voorgift-wedstrijd met motorgangmaking te verrijden in 2 ritten elk van 40 K.M. tusschen V. Linart (Pasquier), Scratch, J, Weisz (Schadebrodt), A. Lewanon (Hess- lich) en Jac. Storm (Kaser), elk 5 ronden vporgift. le ritDe Belg neemt den kop, op den voet gevolgd door Storm, Weisz en Lewanow Spoedig verwisselen de beide Duitschers van plaats. Storm heeft er blijkbaar zin in en volgt Linart op 30 M. terwijl Lewanow 50 M. op Storm achter is. Na 10 K. M. is de stand nog ongewijzigd, de onderlinge afstand, is echter iets vergroot. In de 28e ronde een felle aanval van Lewanow op Storm, doch deze wijst hem terug. Inmiddels heeft de Belg er een duivelschen gang in gezet en in de 38e ronde neemt hij een ronde op Weisz terug, terwijl Lewanow 3, ronden later het slachtoffer wordt. Dan krijgt Kaser motordefect, waardoor Strom 1 ronde achterstand boekt. Reeds in de 53 e ronde gaat Linart voor de 2e maal langs Weisz Zij het na hevigen tegenstand. Deze Duit- scher ziet vervolgens ook'zijn landgenoot lalngs zich gaan. De Belg suist inmiddels voort, laat tel kenmale zijn tegenstanders de hielen zien, on weerstaanbaar. Vooral het laatste gedeelte van den rit rijdt hij als een duivel en weet inderdaad zijn achterstand in te loopen. Machinedefect van Lewanow bracht Storm die zeer goed reed, weer op de 2e plaats. Het einde bracht Linart de overwinning, 200 M, vóór Storm 3. Lewanow, 300 M.4. Weisz (750 M.) Bij al deze achterstanden moeten dus 5 ronden geteld worden. Tijd 31 min. 24 sec. Linart bleef 24 2/5 boven zijn eigen baanrecord. 2e RitWeer zit de Belg het eerst achter Zijn gangmaker, op 10 M. gevolgd door Storm 3. Weisz4. Lewanow. Linart zet er onmiddellijk een geweldigen gang in wij noteeren ronden van 18 3/5 sec. (ruim 77 K.M. per uur. Doch ook Storm rijdt als een duivel en volgt op 30 M. Spoedig kijkt Li nart Lewanow in den rug, doch deze biedt hevigen tegenstand en weet den afstand op 50 M. te houden. Spoedig loopt hij zelfs weer uit. Pasquier's motor slaat over, waardoor hij riiet voldoende gang kan ontwikkelen/Een reserve-motor komt in de baan, waarvan Storm gebruik maakt om hem in de 35e ronde voorbij te gaan. Eenige ronden later volgt Weisz. In de 41e ronde verlaat de Belg om overklaarbare reden zijn motor en rijdt eenige ronden alleen. Inmiddels rijden ade anderen in snel tempo voort. In de 62e ronde doet Storm een aanval op Lewanow, doch wordt teruggewezen. Dan komt Weisz hevig op- Zetten, en verdringt in de 80e ronde Storm van de le plaats. "Als Lewanow den Hollan der eveneens passeeren zal, komt hij, in het rechte eind voor de onoverdekte tribune te vallen en tuimelt eenige malen over de baan. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Wel bleek de nok van zijn stuur gebroken, doch dit kan evengoed een gevolg zijn van den val. Des kundigen beweerden dat zijn voorwiel niet op de meest hechte wijze in zijn vork was bevestigd, waardoor het wiel er uitgeloopen is. Mogelijk is echter ook det de baan eenigs- zins vochtig was geworden, om welke reden Linart den strijd dan ook staakte. De val bleek evenwel beter afgeloopen, dan het snelle tempo, waarin het geschiedde, zou doen vermoeden. Een sleutelbeenbreuk werd geconsta teerd, waarna de Duitscher naar het Binnen gasthuis werd vervoerd. Storm en Weisz reden de rit uit. 2e rit 1. Weisz 2. Storm (150 M.) Lewanow (gevallen) Linart (opgegeven) Tijd 30 minuten. 1/5 sec. (Deze tijd betreft 40 K.M. minus 5 ronden). Totaal-uitslag 1. Storm, 4pt.2.. Weisz, 5 pt.Linart, 5 pt.4. Lewanow,6pt. Omtrent den toestand van Lewanow ver nemen wij nader, dat deze ernstiger schijnt te zijn dan zich aanvankelijk liet aanzien. Hoogstwaarschijnlijk heeft Lewanow door zijn val behalve een gebroken sleutelbeen, tevens een schedelbreuk opgeloopen. Hoewel de Duitsche renner, die in het Binnengast huis is opgenomen, bij bewustzijn is, schijnt Zijn toestand niet zonder zorg te wezen. VAN DE RIJSWIJKSCHE WIELER BAAN. RIJSWIJK, 8 Juli. De voor heden middag aangekondigde wedstrijden waren, in verband met de warmte uitgesteld tot 's avonds half acht, niettegenstaande de baan op het oogenblik niet over kunstverlichting beschikt. Er ging een massa tijd verloren met talrijke ritten, voor nieuwelingen en eenige wedstrijden voor beroepsrenners over den korten afstand en op tandems, zoodat het nummer achter groote motoren in twee ritten over 40 K.M. werd verreden, in plaats in drie over 15, 25 en 40 K.M. Van de berpeps- renners over den korten afstand waren W. v. Duijn en Louis Didier de snelsten. Ook als tandempaar blonken zij boven hun tegen standers uit door alle drie de ritten te winnen. Vrijwel tot het absoluut donker was werd er achter motoren gekampt, o.i. een onverant woordelijk feit. De uitslagen luiden: Wedstrijd voor nieuwelingen over 800 Meter 1. Krcns 2. Th. Leene 3. IJzer- loo (25 deelnemers). Wedstrijd voor nieuwelingen over 800 Meter met voorgift 1. Th. Leene (van meet); 2. Krens (30 Meter) 3. Orlandus (60 Meter); 4. Wagner (90 Meter). Match tusschen de beroepsrenners Didier, W. v. Duyn, P. Leene, N. de Bruin, W. Ooms en Kalles, in drie ritten over 800 Meter met puntentelling. Totaaluitslag: 1. Didier 3 p. 2. v. Duyn 3 p.3. Leene 4 p. 4. Kalles 5 p. 6. De Bruin 7 p.8. Ooms 8 p. Tandemmatch voor beroepsrenners in drie ritten over 1200 Meter met puntentelling. Totaal-uitslag 1. Didier-v. Duyn 3 p. 2. Ooms-Kalles 7 p. 0; 3. Leene-De Bruin. Wedstrijd achter groote motoren in twee ritten over 40 K.M. ieder met puntentelling, tusschen Blekemolen (Junggeburth), Leddy (Verbruggen) en Schlebaum (Slechter), te gen Wittig (Gedamke) en Bauer (Kriiger). le rit1. Schlebaum in 31 min. 44 4/5 sec. 2. Leddy (230 Meter) 3. Witty (1 ronde en 160 Meter) 4. Blekemolen (2 ronden en 360 Metr) 5. Bauer (12 ronden en 300 Meter). 2e rit1. Schlebaum 2. Leddy (1 ronde en 300 M.)3. Wittig (4 ronden 4. Bauer (9 ronden en 220 Meter) 5. Blekemolen (18 ronden en 350 Meter.) Totaaluitslag: 1. Schlebaum 2 p.; 2. Leddy 4 p.,3. Wittig 6 p»4. Bauer 9 p. 5. Blekemolen 9 p. In volslagen duisternis werd een premie wedstrijd Qver 6 K» M. voor beroepsrenners verreden, welke vermoedelijk tot uitslag had:, 1. Didier 2. Kalles 3. Ooms. Niet geplaatstW. v. Duyn (lekke band); 2. P. Leene en W. de Bruin. «Tel." tegen den Hollander Leene en den Australiër Grenda een match k trois. (N. v. d. D.) INTERNATIONALE HARDDRAVERIJ NABIJ BEVERWIJK. Donderdag 12 Juli zal er op het landgoed „Schulpen" een internationale harddraverij worden gehouden. Evenals anderen jaren be looft ook deze een spannende wedstrijd te worden. De snelste dravers uit Nederland zijn reeds ingeschreven. Het behoeft dan ook geen betoog, dat dit jaarfeest weer druk bezocht zal worden. De uitslagen. le klasse. HaarlemR.^'en W. Gewonnen door Haarlem met innings en 66 runs. R. en W. 71 en 66. Haarlem 203. H. D. V. S.V.O.C. Gewonnen door H.D.V.S. met 159 runs op de leinnings.H. D.V.S. 239, V.O.C. 80 en 147 voor 5 (door H.D.V.S. opgegeven). West. 2e klasse. V. V. V. IIHaarlem II. Gewonnen door Haarlem II met 6 wickets. V.V.V. 11 159, Haarlem II 164 voor 4 (gesloten). V.R.A. IIH.C.C. II. Gewonnen door H.C.C. II met 5 runs op de le innings. H. C. C. II 76, V.R.A. II 71. AJaxAmster. C. C. Gewonnen door Ajax met 34 runs op de le innings. Amsp C. C. 79. Ajax 113. Oost. 2e klasse. KampongHilversum. Gewonnen door Hilversum met innings en 78ru ns. Kampong 19 en 83. Hilversum 180 (ge« sloten). P. W.—U.V.V. Gewonnen door P.W< met innings en 117 runs. P.W. 175. U.V.V, 26 en 32. 3e klassé. V.O.C. II—H.D.V.S. II. Gewonnetl door H.D.V.S. II met 80 runs op de Ie in< nings. Buiten de competitie. Hilversum2e Klasse XI. Gewonnen door Hilversum met 62 runs op de le iqmngs, Hilversum 183, 2e Klasse XI 121 DE GRAND PRIX VOOR WIELRIJ DERS. Peeters en Moeskops geklopt. PARIJS, 8 Juli. Heden werd alhier de „Grand Prix" voor amateurs verreden, waar aan onze landgenoot Maurice Peeters deel nam, die het echter niet tot de overwinning wist te brengen. De uitslag was 1. Cugnot2. Michard (J4 wiel) 3. Pee ters (1 wiel) 4. Faucheux. Voor de „Grand Prix"-wedstrijden voor profs werden de repechageiittfen gewonnen door Sergent, Ellegaard en Otto, die daar door nog in de demi-finales van den Grand Prix kwam. De uitslagen zijn le Demi-finale t 1. Degraeve 2. Kauf mann, 3. Schilles. 2e Demi-finale I. Maretti 2. Sergent 3. Otto. 3e Demi-finale 1. Moeskops 2. Poulain; 3. Bailey. De beslissende repechage, welke na 7 mis lukte starts plaats had werd gewonnen door Kaufmann, lengte voor Paulain, 3. Spier, 4 Schilles. Finale 1. Kaufmann 2. Moeskops 1/4 wiel) 3. Moretti [Vz lengte) 4. Degraeve. Moeskops heeft in de laatste bocht den kop, waar Degraeve een hardnekkige poging doet om binnendoor onzen landgenoot te passeeren, terwijl Kaufmann tegelijkertijd Moeskops langs de buitenbaan tracht te pas seeren. Moeskops dringt Degraeve op zij, zoodat de Belg in het gras terecht komt, ter wijl Kaufmann in zijn poging slat gt en een half wiel voor Moeskops de eindstreep pas seert. De laatste 200 M. werd gereden in een tijd van 113/5 sec. NEW YORK, 8 "Juli. De Duitsche korte-afstand-kampioen Lorenz won alhier De competitie-uitslagen. le klasse. A UtrechtU.2.C.—G.Z.C. 2—3. Rotterdam Maas A.Z. P. C. 32 B Amsterdam: D.J.K.Dolfijn 44 2e klasse. A UtrechtU.Z.C. II—Dolfijn II 0—2 B Amsterdam D.J.K. II—H.Z. P.Z. 0-1 Amsterdam: IJ IIL.Z.C. 15 3e klasse. A Hillegersberg: Hillegersb.-N.Z. P.C. II 30 B Rotterdam: Maas II—H.Z. P.P. II 2-0 2e klasse (dames). A Rotterdam: O.D.Z.Hillegersberg 31 B UtrechtU.Z.C.—Zignea 0—5 WATERPOLO. H.V.G.B.H.P.C.3-0. (Haarlem) (Heemstede). Onder begunstiging van schitterend weer had Zaterdagavond deze ontmoeting te Haarlem terrein Houtvaart plaats. Aanva^ keüjk zou deze wedstrijd voor de competitie gelden, maar door uitblijven van den bonds- scheidsrechter werd besloten een vriend schappelijk partijtje te spelen. H.V.G^, stelt zich om plm. 7 uur als volgt opj; Boeree v. d. Berg Loos v. Dorp v. Ommeren, Calcar, Jak Onmiddellijk na den uitgooi verovert Cal car de bal en plaatst deze naar zijn achter- speler v. Dorp. Met een lange center zet de laatste zijn voorhoede aan het werk, waar- Braam echter afdoend weet in te grijpen.; Er wordt in een vrij snel tempo gespeeld med H.V.G.B. iets in de meerderheid. Plotseling: weet v. Dorp door te breken, plaatst schit terend naar Calcar, die onmiddellijk de aan gegeven bal doorzendt naar het Fl.P.C.-doel en waarop de H.P.C.-doelman geen schijn van kans heeft, Door dit succes aangemoe digd blijven de H.V.G.B.'ers in de meerdere heid. Jak bemachtigt plotseling den bal zwemt! over naar den rechter-vleugel talmt opzette lijk een oogenblik, hetgeen zijn tegenstander in de war brengt en met een vliegend schot brengt hij den stand op 20, waarna half time. Onmiddellijk na de rust blijkt, dat H.P.C. den wedstrijd niet gewonnen geeft, de achter hoede is uitstekend op dreef. Keer op keer komen de H.V.G.B.'ers echter terug en hoe Braam c.s. ook zwoegen de druk wordt te sterk. Loos en v. Dorp plaatsen met lange centers den bal steeds weer voor den doelbiondi en weer heeft Calzar succes door een hoog aangegeven bal van den centre-half onmid dellijk door te zenden. Inderdaad een fraai staaltje waterpolo. H.P.C. zet nog eens de tanden op elkaar en weet het spel te verplaat sen, doch de achterhoede van H.V.G.B. is onverbiddelijk. Boeree stopt eenige ballen De president van -de „Briftsh Mediicaf As sociation", Sir William Mac Ewen, heeft onlangs een lering gehouden over hersen operaties, en vertelde daarbij verschillende belang wettende dingen. Het grootste deel van zijn rede was na tuurlijk alleen bestemd voor medi-ci, en dus voor ter ken niet begrijpelijk, maar wat hij vertelde over operaties van misdadigers zat i,w'creen interesseeTen. Menigmaal heeft men namelijk door een hersen-operatie.een karakter kunnen verbeteren. Een man die niet itnindier daar tweehonderd ffiëisiallen en inbraken op zijn geweten had, werd tot vijf jaar gevangenisstraf veroor deeld. Hij was 43 jaar en' was zijn heeïe leven een misdadiger -geweest. De gevangen! s-dwkler onderzocht 'hem; vond een deuk in zijn schedel, en vernam dat die maai als jongen! eens een ernstigen val had gedaan. De dokter besloot hem ta opereeren; het stuk been dat op -dé hersenis drukte, werd verwijderd. Het resultaat was merkwaardig, alle mis dadige neigingen in-dan ma-n) verdwenen, hij werd geheel normaal en ara verder medisch onderzoek dpor~ de EToon begenadigd-, j N'IEUW MIDDEL OM MISDADIGERS TE ONTMASKEREN. Uit NewvYovk wordt aan d'e „Daily N-eWs" gemeld, dat in de staatsgevangenis te- San Quenitin (Califorrfië) in tegenwoordigheid van geleerdlen cm hoogere ambtenaren inte ressante en welgeslaagde proeven zijn gen'o- meni met een nienwe methode om misdadi gers te ontmaskeren. De verdachten worden ingespoten met een «tof die scopolamine heet, en diie eert eigen aardig hypn-otischen invloed op de hersens uitoefent. De ingespotenen kunnen namelijk alleen vertellen wat ze hebben meegemaakt en in werkelijkheid' gezien; Voor fantasie zijn de hersens echter te verdoofd. Na toediening van' de stof onthulde zekere John F. Farram hoe e<en Chinees 4e Sacra mento werd vermoord; Eugèwe O' Le.'ijry, di-e wegenis inbraak veroordeeld was, ont. .hukte zijn- identiteit en geleek geheel andérs le heeten; een neger, Johnson, bekendteeen moord en verschillende diefstallen. Wat zij onder veTdooviug getuigden, kon laler worden gecontroleerd en bleek geheel juist. Verschillende oriminotogisten verklaren zich echter tegen' dé toediening van- scopolamine, omdat het goedje den verdachte 5n een toe. stand zou brengen gelijk staande met die vaa een gehypnotiseerde, EEN VEILIGE WAARBORG. Renaud, een Jiidl van «de Senaat in Frank rijk, besprak eens een' kamer in een hotef en betaalde de huur van een maand vooruit. 1 „Zal ik een kwitantie schrijven?" vroeg de hotelhouder. „O Ineen/' anlwootrddid Reaiaudi, ,iida(t Is niet noo'diig, God' heeft gezien, dat ik be taald heb." „Gelooft u aan God!" spotte de hotelhou der. „Zeer zeker," zeid'e Renaud1, „u niet?" „Ik niet, mijnheer!" was het antwoord. „Dan verzoek ik u even een kwitantie te schrijven," zei de Senator. VRIEND, A. 't Schijnt dat ilk je Verveel, je luistert niet naar mij. Ik geloof dalt hét beter is als Jk wegga. B, Neen', amice, blijf, ïk! Yerree* me ook als je er niet zijjt, PROFESSORAAL'. Professor: „Uw stelling, geaéWte "caödï- daat, is zoo val'sch, dat zelfs het tegendeel niet waar is!" VRDUWENSPORT. Baoefeint ja vrouw «riet de een of andere sport?" ,Ei^Iijk: wel, .ze al eens, maar an; iiTif •fcrairw»n'?,J«* - dap ia-.tranen!'» LAKONIEK. Professor (des nachts ontwakende). Is er iemand iin mijne kamer? Dief. Neen geeni mensch. Professor. Dau heb ik mij waarschijnlijk vergist. (Hij slaapt rustig in.) EEN BEELD DES TIJDS. A. Ge beaat een fraai salon; maar dit zal u zeker wel veel geld hebben gekost? B. Toch niet, amice: ik liet het maken vóór mijn bankroet voor f 12000; laler maakte ik accooird' voor 2'5 percent; dnarvain betaalden mijne schoonouders de helft, zoodat 'het gan- sch-e salon mij ongeveer 1500 gulden kost, LOOPEN EN ZITTEN, EienJ khiadp loopt gewoonlijk reteds op zijn tweede jaar, terwijl een meisje soms op haar veertigste jaar nog „zit"! STERK, Iemand vroeg aan een Belersch soldaat: Hoe sterk is wel een regiment? Dc Beier hield hem voor een spion, gaf hem zulk een geweldigen vuistslag dat Hij ter aarde stortte en zeide: Zie je, zóó sterk ben ik alleen, nu kunt ge denken, hoe sterk een geheel Belersch rejgitaent'is.', BRUILOFT OP Z'N EENTJE. Lambertus wandelde op een weekschen dag in zijn mooie pak door de straat. Zijn patroon, die hem al gemist had, kwam hem tegen en vroeg 'm, waar-hij bleef. Ik, meneer? Ik vier vandaag m'n gouden bruiloft. Wel, kerel, en mij daar niks van ge zegd! Nou, hoor, van harte! Maar waar is je vrouw? Die meneer, zei Lambertus die heeft er niks mee te maken, 't Is m'n vierde. DE DRIELING. Een kapitein ging met zijn drietal spruiten op reis. Aan het loket vroeg hij drie kinder kaartjes. Hoe oud zijn ze? vroeg de ambtenaar. Tien jaar, was 't antwoord, 't Zijn drie lingen. Zoo, flinke jongens; waar geboren? Flip in rtaïro, Jan in Bombay en Marie- tje in Madras. LOGISCH. Zij: Willem, beste Willem, koop mij toch die schoone rivière, die ik hedenmorgen bij den juwelier heb gezien en die mij zoo bij uitstek bevalt. Hij: Ge weet, liefste, dat uw wensch voor mij een bevel is en -^bevelen laat ik mij, uit beginsel, nooit. NAÏEF. Conducteur: Hoe komt gij er toe in dej eerste klasse te gaan zitten, terwijl ga slechts een biljet voor de tweede kjasse hebt? Mozes: Sjemaai, conducteurtje wat denk je, als ik heb een biljet tweede klas, dat ik zal gaan zitten derde klas? KINDERLIJK. De kleine Lize, die anders steeds allee» naar bed gaat, wordt gedurende eenige da gen achtereen door eene bij hare mama logeerende tante naar bed gebracht. Tante en Lize verrichten dan gezamenlijk het' avondgebed en eerstgenoemde verlaat de kleine niet, voor deze is ingeslapen. Dit be valt Lize uitermate en toen het eenmaal niet was geschied, zeide zij den volgenden dag: „niet waar, lieve tante, van, avond bidden we weer vierhandig? CONSCIËNTIEUS. Schildersknecht (de schildcrskwast terug trekkende) Halt! daa? slaat het twaalf; uur...... bijna had ik nog eens ingedoopt» EEN GOED MOTIEF. Brief van een student aan zijn vader» „Waarde vader, zend mij s.v.p. eenige con. tanten, ik ben in de noodzakelijkheid ge, weest een mijner jassen voor de a.s. mas kerade te laten ,,verzilvprenv.?>

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 7